Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 3. csemetémmel (aki 14 hónapos)vagyok itthon, majd'2 éve. Ezidő alatt sajnos nagyon lemorzsolódtak a "barátok", ismerősök. Apa munka mellett tanul, nagyon kevés ideje marad ránk Kép. Sokszor nagyon egyedül érzem magam, hiányzik, hogy megoszthassam valakivel a gondom, bajom. Várom olyan anyukák jelentkezését, akik szintén hasonló gondokkal küzdenek, vagy egyszerűen társaságra vágynak. Beszélgethetnénk, játszóterezhetnénk együtt stb. Üdvözlettel: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi! Remélem jól vagy. Kívánom, hogy találj valakit a környéken. Roli közülünk messze lakik tőletek? Próbálkoztál a lakóhely szerinti topicban? Esetleg gyerkőcök osztálytársainak szülei? Jön a jó idő! Találni fogsz valakit a játszótéren, parkban, séta alatt.. Egyre többen fognak kimozdulni a levegőre. Sikerülni fog. Addig is küldök egy kis napsütést, nálunk isteni idő van.
 


Szia Borkaborka Kép!

Te egy nagyon kedves ember vagy, figyelmes és együttérző, ilyen egy igazi jóbarát KépKép! Sajnálom, hogy ilyen messze laktok, örülnék, ha barátok lehetnénkKép.
Köszönöm a napsütést, megkaptam, itt is gyönyörű idő van (hiába jósoltak borut, csapadékot Kép).

Tulajdonképpen jól vagyok, csak egyedül, ahogy írtam is.
Indítottam több helyen is hasonló topicot, majd csak jelentkeznek hasonló cipőben járó anyukák! Kép
Próbáltam a ti topicotokat is, de sajnos nem találtam a helyem Kép.

Üdvözlettel: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 

 
 

Sajnálom, hogy nem találtad a helyed, talán kicsit sokan lettünk az utóbbi időben. Ha gondolod itt szívesen levelezek veled. szép vasárnapot nektek.
 


Köszönöm, nagyon kedves vagy! Kép
Te hogy vagy? Most már remélem jobban, hogy JÖN A TAVASZ!!!!KépKép Hogy telnek napjaid, te hogyan tudsz kikapcsolódni, tudsz esetleg valami ötletet adni?
Szép vasárnapot nektek is Kép
Kép
Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!

Én még csak most várom a 3. babát 2006 04 30-ra, de szivesen leveleznék veled, ha gondolod. Sőt találkozhatnánk is. Ti melyik részén laktok a kerületnek? Mi a Béla telepen lakunk. Néztem a profilodban a gyerekeket nagyon aranyosak (és ismerősek is). Hova jártok óviba, suliba? Merre sétáltok (már amikor jó idő van).

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Gratulálok a kis pocaklakódhoz Kép, meg persze a másik 2 manódhóz is Kép
Mi Pestimre Gyál felöli részén lakunk (egészen a végén Kép)
Sajnos fogalmam sincs hol van Béla telepKép

A két nagyobb csemetém a Kandó téri suliba jár(Vivien 5-es, Martin 3.), tavaly még Szenczisek voltunk.
Mi csupán itt a környéken sétálunk, de gondoltam rá, hogy a busszal+kis sétával a központba is hamar bejutnánk.

A te gyerkőceid mekkorák? Hogy telik a várandóságod?

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Na látjátok! Hogy egymásra találtatok! nagyszerű! Jól vagyok, most már lekopogom régóta! Kikapcsolódás a délutáni séta, mindennap megyünk. Közben vásárolgatok vagy felugrok anyuhoz a boltba vagy haza megyek és húgom számítógépes játékaival szórakozom, míg Anna az udvaron alszik. Ha már tényleg itt lesz a tavasz, akkor pedig még többet leszünk levegőn, biciklizünk és hasonlók. Nagyon örülök nektek! Lehet, hogy nem is zavarlak benneteket, időnként azért majd bekukkantok, ha nem bánjátok. Jó ismerkedést!
 


Borkaborka

Gyere te is nem zavarsz. Mindig jó beszélgetni/levelezni valakivel. Talán még találkozhatunk is időnként.

Évi

A Béla telep a Kőhídnál van. Nekem anyósom lakik Pestimrén a Gyáli résznél (Paula utca). Elég sűrűn megyünk oda, így megejthetünk majd talit.
Nekem nagyok a gyerekek Balázs 10 éves lesz e hónap 24-én, Viktor nyáron lesz 8 éves. Nagyon várjuk már a picit, úgy néz ki, hogy kislány lesz.
Neked a 3. baba milyen nemű? Vagy átsiklottam rajta? Akkor bocsi.
Úgy várom már a jó időt. Nálunk a párom 24/24 es műszakban dolgozik, bár nem ő tanul hanem én.
Ildi
 
 


Borkaborka! Kép

Gyere csak bármikor, mindig örülök neked!Kép Többet már nem dicsérlek, mert esetleg félreértesz, de tényleg nagyon szimpatikus vagy nekem!Kép


Szia Ildi!

A kőhíd az elég messze van tőlünk, de a Paula utca szinte szomszédos a miénkkelKép

Tényleg nagy csemetéid vannak neked is. Majd meglátod milyen sokat segítenek neked! Az én nagy fiam (ő most múlt 9) is nagyon szereti a kisöccsét és nagyon szépen bánik vele, nagyon édesek együtt!Kép Igazából azt gondoltam, hogy a nagylányommal jól ellesz a picur, de Martin hozzáállása meglepetés volt,örömteli meglepetés! Kép

Közben válaszoltam is a kérdésedre, a 3. gyerkőc ROlcsika, kisfiú. Kép

Te mit tanulsz? Atyaég nem lehet egyszerű, a manók, a háztartás, meg a suli...

Neked van segítséged? Eltudtok menni néha apával?

Rakj fel képeket, ha nem gond, szívesen megnéznélek benneteket! Kép

Szia! Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!

Melyik utcában laktok?

Nekem nagyon várják a kistesót főleg a kisebbik. Kiváncsi vagyok hogy fog hozzáállni, ha megszületik. Mondjuk mind a kettő nagyon szereti a kicsiket és szeret velük játszani.

Amúgy másoddiplomaként belefogtam egy suliba (gyógytestnevelés szak), mert akkor még nem tudtuk, hogy jön a baba, ugyanis gyógyszert szedtem. 2x megjött és mire kiderült már 13 hetes terhes voltam. Az a baj csak, hogy a suli Szekszárdon van.

Amúgy édesanyámmal lakunk egy házban, de ő rokkant nyugdíjas ritkán hagyom ott a gyerekeket. Igaz a nagyobbik teljesen egyedül jön megy a suliba, vele már nem kell "annyit" foglalkozni.

Elmenésről annyit, hogy siklóernyőzni járunk (vagyis jártunk míg nem lettem terhes) és biztos nyáron is megyünk. Szeretünk kirándulni, a szabadban lenni. Inkább a háztartást szorítom háttérbe, na persze ez nem azt jelenti, hogy kosz van, csak inkább este csinálom, hogy nappal minnél többet kint tudjunk lenni.

Mivel a párom minden másnap itthon van így azért lehet tervezni.

Te mit dolgoztál/dolgozol?
Ügyi vagy , hogy rá bírtad venni a párod a tanulásra az enyémet 6 lóval se lehetne odavontatni.

Ti jártok valahova? Neked van segítséged? HOgy bírsz 3 gyerkőccel. Én előre félek tőle.

Képet is rakok majd fel amint le tudom kicsinyíteni.

Borkaborka

Hova tüntél? Gyere te is. Mesélj magadról (persze csak ha akarsz) és a családról.

Ildi
 
 


Sziasztok! Itt vagyok. Ildi kedvéért leírom, hogy én nem 18.kerületi vagyok, hanem bajai. Szekszárd itt van a szomszédban. Nekem nincs 3 gyerekem és nem is lesz, egyszem utódunk a 7 hónapos Anna, aki mintagyerek, de kicsit nehezen viseltem a változást. Most már azt hiszem túl vagyok rajta. Párom 14 évvel idősebb nálam, 1. házasságából 3 fiú apukája. Anna minden tekintetben így ahercegnőnk. Mi már nem tanulunk, én magyar-töri szakos tanár vagyok, apa pedig 3 diplomával küszködik, már nem akar többet: biosz-tesi szakos, de az utóbbi években futball szakedző, saját egyesülete van, ahol utánpótlással foglalkozik és ez az élete. Szóval foci terén nagyon kiműveltek vagyunk. 29 éves leszek júniusban. Van egy húgom, aki a szülészeten dolgozik, nagy segítség volt a terhességem alatt, amit nagyon élveztem. Teljesen probléma mentes volt,végig dolgoztam és 8 hónapos terhesen ballagtattam el az osztályom. Mindennap nagyokat sétálunk, fagyban, hóban, esőben is, erre nekem is szükségem van. De már nagyon várjuk a tavaszt, már érzem az illatát.Nagyon izgalmas ez a siklóernyőzés. Nekem tériszonyom van. Egyelőre ennyi, megyek Annával játszani. Szióka
 


Szia Ildi! Kép
Biztos nagyon fognak örülni, ha már így várják és értenek is az aprók nyelvén!

Mi a Lant utcában lakunk, ez az utolsó utca a Kalászon, a Kisfaludy előtt.

Megemelem a kalapom előtted! Két csemete + pocaklakó + suli (ráadásul vidéken) + háztartás! Ez igen!!! Kép

Nagyfiad messzire jár suliba? Nem félted? Úgy tűnik az én gyerkőceimnek is egyedül kell hazajárni, én nagyon féltem őket. A leányzó kiskamasz eléggé szeles, szeleburdi. Amikor pedig ketten vannak folyton vitatkoznak valamin. Ráadásul két busszal kell járni, ebből az egyik szörnyű járat, hol késik, hol egyenesen kimarad egy-egy járatKép

Atyaég siklóernyőzés? Engem is borzasztóan vonz a repülés, de nem hiszem, hogy valaha lehetőségem lesz kipróbálni. Eddigi "élményem" egy MALÉV járat volt Tunéziába.

Jó lehet ilyen sokat kirándulni! Merre szoktatok menni?

A páromat igazából nem én vettem rá! Magától kezdte el a Jogot, neki is ez lesz a másoddiplomája. Ez érdekli őt igazán, nem utolsósorban remélhetőleg jobban tud válogatni a munkák között, bár eléggé felhigult ez is, nagyon sok Dr. Szöszi van szabadlábon Kép

Én titkárnőként dolgoztam szülés előtt. GYES után szeretnénk még egy babát és itthon maradnék főállású anyaként. Ez ugyan eléggé lecsökkentené az amúgy sem fényes családi kasszát, de ez minden álmunk!Kép

Sajnos mi nem-igen járunk sehova, nincs akire hagyhatnám a 3 gyerkőcöt. Bár most szombaton végre talán eljutunk moziba. Anyósom vigyáz madj a manókra (most kezdi gyakorlatilag nagymama pályafutását, eddig nehezen volt képes elfogadni, hogy ő egy NAGYI, remélem most már minden O.K. lesz, a gyerekek nagyon szeretik őtKép) Már borzasztóan várom. Kép
Egyébként jó időben mi is jártunk a három csemetével Városligetbe, Budai hegyekbe stb., csak hát apa most még egy darabig a tanulószobához van kötve sajna Kép

Most megyek, Rolcsikám reggel 1/2 7 óta fent van, egyszerűen nem tudtam elaltani ebéd után, most persze nyűgi, nem tudom mi lesz estig Kép

Borkaborka!
Remélem nálatok is ilyen gyönyrű idő van ma is és sokat tudsz sétálni Annával! Kép

Minden jót kívánok nektek!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Borkaborka!

Akkor szinte mehetek meglátogatni téged. Most lesz pénteken a beiratkozás és majd jövök szombaton valamikor haza. Annácskának nem is szeretnétek tesót? Nekünk se mostanra lett volna a terv a 3. babára.

Ha mégis szeretnéd kipróbálni vagy csak megnézni a siklóernyőzést szolj. Vannak felétek is jó helyek a repüléshez, biztos megyünk oda a nyáron.

Évi!

Nekem a gyerekek a Szarvascsárdához járnak suliba. Így 1 busszal lehet odamenni, nem kell átszállni. Hazafele rosszabb, mert 2 megállóval le kell szálljon előbb ahhoz (Kőhídnál), hogy lámpás kereszteződésen jöjjön át, mert nálunk csak zebra van meg iszonyatos forgalom. A nagyobbik tavalytól jár egyedül (3 oszt), de mondjuk ő nyugodtabb mint a kicsi. Igaz Viktor még csak elsős, de nem tudom , hogy fogom-e engedni 3 oszt.-ba egyedül suliba menni.

A repülést ki lehet úgy is próbálni, hogy nem iratkozol be a tanfolyamra, ha érdekel megkérdezem neked. Vannak tandemes repülésre lehetőségek is.
http://www.enairgy.hu ezen a webcímen meg tudod nézni. A gyermekem is rajta van meg mi is még amikor kezdtük.A galériában Oktatás 2005 05 07. alatt.

4 baba vállalása nem semmi. Én már nem merném. Így is húzós, hogy 3 lesz. A főállású anyaságin én is gondolkodok addig is van az embernek munkaviszonya és mellette vállalhat pár órás munkát ha szükséges. A családi kassza sajna nekünk se a legfényesebb, mert erre az évre még fizetnem kell a suliért.

Mi is a Budai hegyekbe járunk többek között repülni is. Szoktunk kirándulni Dobogókő és környéke , Eger meg mindenfele ahol szép helyet sejtünk, vagy hallunk, hogy érdemes elmenni.

Szegény Rolcsi, nincs annál rosszabb mint amikor az látjuk, hogy fáradt de nem tud elaludi és csak kinlódik utánna. Próbáltál énekelni neki? Nálam az elég sokszor bevállt.

Ildi

Most nem jövök 2 napig megyek suliba. Szép napos időt, jó sétálgatást.
 
 


Hello!Fú Évi! 4 gyerek, tényleg nem semmi. Sógoroméknál most májusban születik a 4. De nem irigylem őket. Tényleg vannak a környéken repülőterek és helyek, ha jó idő van, mindig van néhány sárkányrepülős fönt a levegőben. Tesó? Jó, ha az embernek van, de én a mai világba asszem nem vállalok többet. Párom az 1. házasságból a fenekével jött, a sógorom segített lakáshoz minket, ami így nem a miénk,de legalább nem kell albérletet fizetni, 3 gyerek után gyerektartást fizetünk, és nagyon rossz volt az első néhány hónap, asszem önző is vagyok kicsit. Hurrá, jövő héten már tavasz, még akkor is, ha csak a naptárban.
 


Sziasztok

Na ennyit a tavaszról. Sajna itt szakad a hó és minusz 5 fok van. Pedig már én is nagyon várom a jóidőt.
Borkaborka megértelek, hogy így nem szivesen vállalnál több babát. Gondolom a fizetés nagy része elmegy a gyerektartásra és élni is kell valamiből.
Évi hol vagy csak nem vagytok betegek?

Ildi
 
 


Remélem mindketten jól vagytok. Engem nem izgat, hogy megint hideg van, elvégre még február van, de mindjárt március. Inkább késsen a tavasz, de akkor már végleg űzze el a telet. Küldök képeket. KépKépKép
 


Sziasztok!

Borkaborka! Gyönyörűséges kicsi tündér Annád, szívből gratulálok hozzá!Kép
Te is nagyon szimpatikus vagy, köszi, hogy tettél fel képeket!Kép
Nem lehet egyszerű így az életed, minden elismerésem a tiéd! Kép Azért gondoltam, hogy jó lenne Annának egy tesó, mert süt a szavaidból, milyen jó anyuci vagy, és én egykeként mindig nagyon vágytam legalább egy tesó után Kép. Persze, ha a féltesóival tartjátok a kapcsolatot, biztos az is sokat jelent majd neki Kép

Ildi, jólesik, hogy hiányoltálKép
Meg vagyunk, szerencsére mindenki jól van, azért nem tudtam jönni, mert végre csináltunk magunknak egy jó kis kikapcsolódós hétvégét! KépFantasztikus volt , csak gyorsan eltelt .
Szombaton megnéztük az Első a szerelem című filmet (nagyon aranyos, könnyed vígjáték Kép), ez olyan szerelmesen meghitt, mámorító élmény volt életem párjával.Kép Persze közben sokszor kaptam magam azon, hogy a kicsik (főleg Rolcsi) járnak a fejemben és olyan jó volt hazajönni az én kis drágáimhoz, mégis rájöttem, hogy sokkal könnyebb az élet, ha az ember néha időt szakít saját magára/magukra.
A gyerkőcök ráadásul nagyon is jól meg voltak mamával, aki nem mellesleg igazi fantasztikus anyós (bár a nagymamasággal - ahogy már írtam is - még csak most barátkozik -- eddig sikerrel Kép). Március 11-ére sikerült jegyet szereznie nekünk a Rómeó és Júlia musical-re, ő pedig ismét jön pesztrának!
Tegnap pedig Burger King-ben ebédeltünk (ez volt a nagy lány jutalma a két db 5-ösért Kép), majd meglátogattuk apósomat is.

Nektek hogy telt a hétvége?
Ildi, mi volt a beiratkozáson, hogy érzed magad? Fiúk jól vannak?

Most megy mosogatni Kép

Csajok HÉTÁGRA SÜT A NAP!!!

Puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Ildi, jut eszembe megnéztem a honlapot, amit írtál Kép A gyerkőcöket rögtön felismertem, mert belőlük csak kettő voltKép, viszont hölgy több is! Melyikőjük vagy te?

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok lányok

Képzeljétek ma voltam ultrahangon megerősítették, hogy kislány lesz. Most vagyunk a 31 hét 4 nap és babóci 1750gr körül van és 35-40 cm.

Borkaborka nagyon aranyos a pici lányod. Látom szereti a mesekönyvet. Persze még február van , de azért jó lenne már egy kis meleg és nem a havat kellene lapátolni.

Évi de jó , hogy ilyen jól telt a hétvégétek. Nagymama hogyhogy még csak most barátkozik a nagymamasággal? Eddig hol volt?
A musicalhoz jó szorakozást - én láttam többféle feldolgozásban biztos szupi lesz.
Nem csodálom, hogy hiányoztak én is megőrültem mikor tavaly elment táborba. De nem tarthatom a szoknyám mellett - sajnos.
Hogy tanulnak a gyerekek? Nekem szerencsére elég jól. A félévi 4 es lett Balázsnak a Viktoré kitűnő (már amennyire elsőben ezt lehet annak nevezni - és ha nem nézzük a magatartást - ott még hiányosságok vannak)

A beiratkozás kész rémálom volt. Azzal kezdődött, hogy ugyebár én nem érek le csak 9.30ra és persze 8 kor kezdődött. Ez még nem lenne baj, ha nem hagytam volna itthon a beiratkozáshoz szükséges papirt. (Most el kellett sűrgősséggel postázni) Mire mindent elintéztem megkaptuk az órarendet is. Az még káoszabb. Besűrítették 2 hónapba ezt a félévet. Márciusban 3 hétvége péntek-szombat egésznap - április ugyanez. Az összes gyakorlati jegyes (6db)vizsgám májusról áttették április végére, így se tudok már az utolsó 2 hétvégén suliba menni (ápr 30ra vagyok kiirava), de most még a vizsgákkal is bajba leszek. Ezenkívül lesz 2 kolokvium és 1 összevont szigorlatom május közepén, ahova vihetem a 2 hetes babát. Előrre élvezem. Azt hitték most jót tesznek, hogy lefaragtak 1 hónapot , hát velem biztos nem tettek jót. Na nem sírok majd megoldom ezt is mint minden mást.

A honlapon az első képen a nagyobbik gyerekem van, a második képen a párom (szemüvegben), a harmadik képen aki be van öltöztetve az vagyok én.Az utolsó képen amikor a csapat látszik ha szembe nézed akkor Viktor, Gábor, Ildi, Balázs és a csapat többi tagja.

Na most megyek mert ma még csak vagy gépet szereltem vagy szaladgáltam gyerekért, ultrahang stb.

A napsütés ide is megérkezett puszi nektek Ildi
 
 


Sziasztok lányok

Hol vagytok? Csak nincs valami baj?

Ildi
 
 


hello! Megvagyunk. Anna két napja ül, még billeg azért, de nagyon aranyos. Este pedig adok neki tejpépet, utána cicit. Egyre kevesebbet szopizik, én nem bánom. Sajna havas eső esik nálunk, de azért jártunk egyet a városban. Most húgomnál vagyunk, szórakoztatja egymást a két nőszemély. Ildi, tök jó, hogy kislány! Mi lesz a neve? Egyik ismerősöm is április elején szül, ott is kislány lesz. Szóval baj nincs, csak kicsit ellustultunk.
 


Sziasztok.A babócinak Dorina Edina lesz a neve. Borkaborka. Biztos édi ahogy dülöngél, mint egy kis részeges. Szereti a tejpépet? Meddig szeretnéd szoptatni?
Évi. Hol vagy?
Ildi
 
 


Tejpépet most adok neki néhány napja. Kissé fanyalog, de azért megeszi, utána pedig tegnap alig szopizott, gondolom jóllakott. Amúgy is 8-9 hónapig akartam szoptatni. Nem tartozom azok táborába, akik évekig szopiztatnak. Szerintem ennyi elég.Könnyebben is tudom leszoktatni.Képzeld, ma meg ezer ágra süt a nap.
 


Itt is süt a nap. De jó.
Én a 2 nagyot 6.5 hónapig szoptattam. Sokkal könnyebb volt az átállás.
Ma kissé depis hangulatba kerültem a suliba. Az, hogy 2x kellett menni a gyerekért mert kiderült, hogy színházba mentek, amit persze elfelejtettek beírni csak a kisebbik. Az egyik anyuka mondta, hogy kérdezzek rá, mi a helyzet, mert bennt volt a suliba a Viktor egyik osztálytársának az apukája és nekiesett a gyerekmnek, hogy ha mégegyszer verekszenek "kitapossa a belét". Ezt így mondta, nem az én szóhasználatom. Persze egyik tanár se tud semmit nem is hallottak róla. Akkor hol a fenében voltak?
Na megyek pihenni, mert az idegességtől a babóci a pocakban kicsit megzavarodott és össze vissza kalimpál, ő is érzi a hangulatomat.
Na ennyit a hisztimről, további szép napot nektek. Ildi
 
 


Sziasztok!
Sajnálom, hogy így eltűnntem, de olyan zűrös napjaim voltak Kép

Borka! Gratulálok az ücsörgő kismanódnakKépKép De jó neked, hogy van egy hugod is és össze tudtok járni! Hiába esik ez a fránya hó/eső/havas eső, már AKKORISMÁRCIUSVAN!!!!

Ildi!
Gratulálok a kicsilányhoz! KépKép
Megértem, hogy dühös vagy! Mit várhatunk a gyerektől, ha az apja is ilyen neveletlen, faragatlan tuskó! A suli miatt is abszolút igazad van! Mi az, hogy észre sem veszik? Az én nagylányom egyszer leesett a 3 m magas mászókáról agyrázkódást kapott és csúnyán megzúzódott a karja, begipszelték! A tanárnő kettő, azaz kettő lépésre volt a lezuhant gyerektől és semmit nem vett észre! Ez du. 3-kor történt és délután négykor, amikor mentem érte, tudtam csak meg, hogy valami baj történt, hiszen Vivien holt sápadt volt és reszketett! No coment.

Remélem kis pocaklakód jobban van, hogy pihentél!

Képzeljétek Rolcsikám egyre többet "segít" nekem!
Tegnap pl. képes volt kiborítani a tányérjáról a morzsát, hogy legyen mit felsöprenie . Fogja a tányért, falatozik, egyszer csak megunja leborítja a tányért, aztán szalad a seprűért, lapátért és boldog/büszke arccal az összes morzsát besöpri a lapát mellett az ágy alá
Ma meg éppen felmostam, Rolcsika "legózott", egy ideje már túlságosan nagy volt a csönd (ez persze rögtön gyanús lett ), hátranézek, hát az én törpim éppen elmélyülten mossa az arcát, majd, a haját a habos a vízben.
A csattanó pedig (csak hogy tovább fényezem csemetéimet): Kiáltok Martinért (délelőtt csak 3-an voltunk itthon), hogy nézze meg mit csinált az öccse. Erre az én drágám ahelyett, hogy röhögne (mint a dilis anyja), rohant a törülközőért és bebugyolálta manócskámat!

Remélem jól vagytok!

Nagyon szép hétvégét kívánok nektek, csakazértis sok napsütést!!!

Sziasztok!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Na ennyit az iskolákról.

Nagyon szuper már segít. Ezt ki kell aknázni - később hasznát veszed. Úgy látom Martin nagyon felelőségteljes rögtön a pici segítségére sietett - nem semmi. Olyan aranyosak mikor próbálnak segíteni, utánozni a nagyokat. Már alig várom, hogy a pici megszülessen olyan rég éltem át ezeket a szitukat. Igaz a mi munkánk megnő de akkor is édes a próbálkozásuk.

A párom elment este 6 ra dolgozni és majd hétfőn reggel 6 kor jön haza.

Nektek is szép hétvégét.
Puszi mindenkinek Ildi
 
 


Hogy teszitek oda a fejeket? Az enyém soha nem látszik.
 
 


Sziasztok! Ildi, sajnálom a kellemetlenségeket a suliban. Hát tulajdonképpen sajna problémák vannak az oktatásban. Én is tanár vagyok és egy kicsit védem a mundért, amellett hogy megértelek benneteket és biztos nekem sem fog egy csomó minden tetszeni a suliban. A tanárok valóban tehetetlenek a szülőkkel szemben. Értem a faragatlan tuskókat ezalatt és gyerekeiket. Amíg ilyen fene nagy liberalizmus dívik a sulikban is, sajnos egyre kiszolgáltatottabbak a tanárok. Minket kurva anyázhat a szülő, a gyerek, nyelünk egyet és ezzel elintézve minden. Az oktatás is szolgáltatás lett! Mint a fodrász vagy a kozmetikus. Igazából nem tudom hova jutunk. A tanárok pedig tényleg sokszor nem látják a "balhékat". A mi sulinkban mindig két ügyeletes van. Ha ügyeltem volt egy párom és egész nap mi ügyeltünk. Ketten az udvaron, a folyosókon, a vécékben, egyszerre az összes tanteremben. Ha éppen a folyosóról küldi ki az ember a gyerekeket vagy a vécékben keresi a bujkálókat, biztos az udvaron történik valami. A tanár is ember, a szülők ezt elfelejteni. Persze tökéletesen megértelek benneteket. Ma megyünk az üknagyihoz, aztán anyukámhoz. Kár, hogy apa már megint dolgozik holnap.
 


Sziasztok

Borkaborka - én is megértem őket. Nekem is pedagógiai végzettségem van, de nálunk az a baj, hogy egymással beszélgetnek 4-en és nem figyelnek. Persze a tanár nem tehet semmit a bunkó szülőkkel szemben, de én elvárom ,hogy a gyerekemet biztonságban tudjam a suliban és ne attól kelljen félnem nap mint nap, hogy melyik szülő püföli szét. Nálunk a verés amúgy se egy olyan módszer amit használok. A büntetés hatásosabb. Vannak olyan szülők (tisztelet a kivételnek) akik nem látják a saját gyermekük hibáit, csak a másikban keresik az okot.
Ez ráadásul nem is ügyeleti időben volt. Na ne is ragozzuk tovább, reméljük nem fajul el.
Nektek van üknagyi - de jó.
Sajna az én párom is dolgozik szombat estétől hétfő reggelig. Ez van - kell a pénz.

Elkiabáltuk a napsütést. Itt olyan hó van, hogy nem győzzük takarítani. Ráadásul az udvar végén van a garázs úgyhogy végig az egészet. Még jó hogy a gyerekek segítenek (ilyenkor apa persze dolgozik). Nem bírnám egyedül. Anyukám is beteg ő se tudja annyira csinálni.
Nálatok is esik a hó?

Sziasztok
Ildi
 
 


Tegnap esett és fújt a szél. Ráadásul elmentünk párommal megnézni egy bajnoki focimeccset. Szét fújt minket a szél. Vacogtunk. Még jó, hogy szünetben elmentünk melegedni a közeli presszóba. Volt ott egy nagy cserépkályha, jó meleg volt. Nem baj, két hét múlva már csak jön a Sándor, a József meg a Benedek.
 


Sziasztok!
Ildi, mosolygós fej= kettős pontésrögtönutánna), szomorúfej=ugyanígy csak(, a nevetős pedig szintén:,majd nagy O betű.
Remélem azóta már otthon van apa és örültök egymásnak! Kép
Hogy van a kis pocaklakó leánykád?Kép és a fiúk? Azóta nem volt semmi gond a suliban?
Tényleg szörnyű már ez a sok havazás.

Mi jól vagyunk, bár az én párom is dolgozik reggeltől holnap reggelig és mi tagadás nagyon hiányzik!
Rolcsikám legalább élvezi a havat, a szánkózást, de ma még a nagylányomat is megszánkóztattam (persze imádtaKép)
A múltkor nem válaszoltam a mama kérdésedre. Szóval az én párom, ROlcsi édesapja a 2. férjem. Az ő édesanyja intézményvezető (több iskola ill. óvoda tartozik szárnyai alá), szinte teljesen kiteszi életét a munka. Bár nagyon szeret bennünket (engem és a két nagyobb gyerkőcöt), de nem nagyon tudott mit kezdeni az új helyzettel, még Rolcsikával sem. Jött ő, de soha nem töltött több időt a manókkal. Így értettem, hogy most talán belejön, ugyanis szuperul elvoltak és remélem lesznek is ezentúl!

Borkaborka, ki vigyázott a kicsilányra, amíg ti meccsen voltatok? Remélem nem fáztatok meg, márciusban? Ti jól vagytok?

Most megyek, mindenkinek szép estét!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kép :, :,O na kiványcsi vagyok működik-e
 
 


Sziasztok

Mosolyogni már tudok Kép

Évi, nekem is szertik a gyerkek a havat, kint voltak estig hóembert és várat építeni. Én már nem szánkóztatom őket örülök, hogy totyogok. Nekem főként azért van vele bajom, mert sokat kell lapátolni.:,
Nagymama - megértem a szitut így tényleg nem egyszerű.
Látom a te férjed is éjjel nappal dolgozik - hazajött hétfőn mi is kiélveztük, hogy itthon van.
Babóci jól van sokat mocorok - éjjel apát is felébresztette, mert belerugott a hátába. Kicsit meg is ijedt, hogy mi a baj.

Borkaborka, milyen volt a presszó? Pici lányod, hogy bírta nélküled? Ti is szánkóztatok?

Na megyek tanulni - legalábbis megpróbálom. Még gépre kell vinni 80 oldal kézzel írt jegyzetet csütörtökig, mert pénteken újra jön a sok anyag.

Puszi nektek, további szép napot.

Ildi

Itt már süt a napKép
 
 


A másik kettő miért nem sikerül? Na mégegyszer megpróbálom
Kép Kép
 
 


sikerült
 
 


sziasztok! A vasárnap nálunk mamás nap, Anna tökéletesen elvan nélkülem, barátságos, közvetlen kiscsaj. Ilyenkor neki is jó, a mamának is, és nekem is. Egyébként jól vagyunk, nem fáztunk meg.
 


Sziasztok!

Ildi, de jó lehet érezni a kicsimanó mocorgását! Kép Nahát, hogy akkorát rúgjon,hogy apa is érezze, én nem tapasztaltam soha hasonlót! Mikorra is vagy kiírva?
Gondolom, hogy nem szánkózol a fiaiddal! Vigyázz is magadra eszméletlenek az utak! Nálunk itt-ott van csak ellapátolva, sok helyen nem bírom tolni a babakocsit!
Jól vagytok?

Borkaborka!
Ez a mamás vasárnap nagyon jól hangzikKép Biztos azért is olyan barátságos, közvetlen a leánykád, mert emberek között van, nem csak mindig anyával! Nem hiányzik a suli, a "gyerekeid"?

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok

Évi - apa, már vagy 2 hónapja érzi, de mostanában nagyon intenzív a picuri. Ruhán keresztül (pulcsi, nagyrág) is lehet látni, hogy mozog a pocim. Április végére vagyok kiirva, de nem biztos, hogy kibírja addig. Elég nagy baba - legalábbis szerintem - 31 hét UH szerint 1750gr.
Eltakarítva itt el van csak részek vannak ami lefagyott és az nagyon csúszik. Lehet , hogy sítalpat kellene felszerelni a babakocsira Kép.

Borkaborka - ez a vasárnap tényleg szuperül hangzik - nálunk sajna nem megoldható.

Ildi
 
 


Ildi!
Nagyon boldog névnapot kívánok neked!!!!!!!!!!!!!!
Kép

A sítalp jól hangzik Kép
Tényleg nagylány Dorina! Kép Most az utolsó időben pedig még intenzívebben híznakKép
Azért ne éld bele magad, hogy hamarabb jön, így is nehéz a várakozás! Én is biztos voltam benne, hogy előbb jön Rolcsi (a doki már a 7. hónapban összepakoltatta velem a kórházi holmit Kép) Én pedig csak vártam, csak vártam egészen a 40. hétig!
Fiúk jól vannak? Te hogy vay?

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi a virágot nagyon jól esett és még gyönyörű is.
Én is csak reménykedek, hogy előbb jön valamivel. Nem mindegy a vizsgáim szempontjából. Na de majd ő eldönti mit akar.
Semmit nem pakoltam össze, majd akkor ha menni kell.
Én jól vagyok, csak elég fárasztó a buszozás Szekszárdra a suliba (kb 4 óra utazgatás)minden hétvégén.
A gyerekek jól vannak köszi.
És ti hogy vagytok? Nem beteg senki?

Borkaborka - veletek mi van? Csak nem ti vagytok betegek?

Ez a buta idő elszomorít.Kép

Ildi
 
 


Hello! Ildi! Utólag is boldog névnapot!Betegek nem vagyunk, csak kedvetlenek az idő miatt. De már csak napok kérdése. Dorina csak maradjon a helyén még. Ott a legjobb neki még egyelőre. Egy ismerősöm pénteken szült, egy hónappal korábban, aztán most kis probléma van a baba légzésével. Gondolom tüdőérlelőt adnak neki. Nem véletlen, hogy a 36-37 hét után szokták mondani a dokik, hogy jó, ha akar akkor jöhet. Szóval kitartás!
 


Sziasztok

Én is csak kb 2 héttel gondoltam, hogy jöjjön, ha akar előbb. Az már nem olyan nagy gáz szerintem.
Itt már megint szakad a hó - a fűtésszámlánk kezdi meghaladni azt ami az általányban van. Reméljük nem kell sokat ráfizetni.Kép
Utálom már ezt a nedves időjárást. Legyen végre jóidő, hisz március van - tavasz - mire vár még a napocska?

ILdi
 
 


Néhány kép ebben a francos időjárásban.KépKépKép
 


Sziasztok

Borkaborka - mekkora nagy kék szeme van. Nagyon aranyos. Mentek ki ebben a fránya időben?

Ildi
 
 


aha. nálunk időjárás nem akadály.minden nap megyünk.
 


Sziasztok!
Borkaborka! Ez a kislány gyönyörű, olyan mint egy angyalka a nagy kék szemeivel! KépKépKép

Ildi kismami KépRemélem jól vagy! Kép
Most is mész Szekszárdra? Ez iszonyú fárasztó dolog! Meddig tudod még csinálni? Könnyen mozogsz még, vagy nagy már a pocakod?
Fiúk, jól vannak? Azóta nem volt incidens a suliban?

Az én Rolcsim megint beteg! UUUUUUUtálom ezt az időt! Kép Szerencsére láztalan, de nagyon csúnyán folyik az orra, néha hörög, köhög! Kép Sajnálom szegényt! Egyenlőre csak háziszerekkel gyógyítgatom, jó lenne így megúszni!

Jövőhéten már Sándor, József Benedek!!!

Szép hétvégét!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Hajrá tavasz!!!
Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok

Rolcsinak sok sok puszit remélem meggyógyul mihamarabb. Nekik a legrosszabb, mert kinlódnak és az ember nem nagyon tud segíteni. Ilyenkor a Rolcsi is nyűgösebb?
Általában én is a háziszerekkel próbálkozom először, csak ha muszály akkor antibiotikumozok. Nekem szerencsére nem betegesek.

Igen most is voltam suliban. Talán még jövő héten megyek utánna nem. A következő alkalommal mikor menni kellene már a 37 hétben leszek nem biztos hogy megmerem kockáztatni. Tegnap is jöttem haza és beállt a sor a 6-os úton a soför visszafordult és megkerülte fél Mo-ot. Potom 1 órás késéssel ért be a busz. Már elegem volt az egészből. Ma is lett volna órán, de nem maradtam ott, mert az a tantárgy valahogy nem tud meghatni és nem akartam az egész napom elcs...ni.

Ma már Sándor nap van, de a tavaszt nem látom. Remélem legkésőbb Benedek meghozza.

Képzeljétek a kerületi futóversenyen a nagyfiam második lett. Még érmet is kapott. Na azóta olyan izomláza van hogy csak na.

A pocim sokat nőtt még 1 hét alatt is látványosan. Pici kismanóm a focipályán érzi magát nagyon sokat rugdos. A menés elég rossz, főleg ha sokat kell menni valahova - hamar kifáradok és fáj a derekam. De már nincs sok - ezzel bíztatom magam.

Borkaborka - veletek mi van?

Megyek további szép napot Ildi
 
 


Szia Ildi!

Köszönjük a sok-sok puszit, használtak, Rolcsi már egészen jól van (nem számítva, hogy van vagy 2 pukli a fejetetején, a homlokán egy plezúr,az állán egy repedés KépKép)

Hááát szörnyű lehet nagy pocakkal a suliba járás, főleg, ha a buszok is késnek!

Gratulálok a nagyfiadnak!!!KépKépKép

Tudom, az utolsó idő a legnehezebb, az ember türelmetlen is, meg már mindenhol fáj...
pihenj minél többet, fütyülj a házimunkára, úgyis megvár Kép

Képzeld, már az én nagy gyerkőceim is egyedül járnak, izgulok is értük rendesen Kép

Remélem jól vagy te is, a fiúk is, meg a nagylány is Kép

Nem tudom hova lett Borkaborka, remélem minden rendben van velük!

Gyönyörű idő van, csak maradjon is most már! Kép

MInden jót: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron