Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Vajon vannak rajtam kivűl olyan anyukák ,akiknek nagyobb babájuk sokkal kevesebbet eszik mint amennyire szerintünk szülők szerint szüksége van? Ilyenkor milyen trükköket vagy szuper ételeket lehet bevetni? Szivessen vennék a rovatban egészséges ,kisgyermekeknek való , esetleg egyedi ételrecepteket amiket Mi anyukák kisérleteztünk ki csemetéinknek. Köszi: Timea
Médea
 


Bocsássatok meg de ez a kérdés inkább a gyermekek rovetba tartozik,úgyhogy valahogy át kénne oda tenni de nem tudom, hogy. Timea
Médea
 


Szia Timea!

Itt csak a saját esetemet említhetem, állitólag nagyon rosszul evő baba/gyerek voltam (ma már ez nem látszik..)
Aggódó szüleimet a következővel nyugtatta a gyerekorvos: Ne féljenek, olyan gyerek, akinek van mit enni, még nem halt éhen.

üdv Zsolt
Zsolt
 

 
 

Sziasztok,
néha klétségbe esem, hogy a fiam nem eszik. Tényleg alig eszik vmit egész nap, de megnyugtat az a tény, hogy ez egyáltalán nem látszik rajta. Olyan jókötésű gyerek, hogy csak na! De azért megemlítettem a doktor néninknek a dolgot, ő is mondta, hogy a gyereknél jobban senki nem tudja, hogy mire van szüksége. Tehát ne tömjük. Az áén bajom csak az, hogy semmiféle gyümölcsöt nem akar enni, ezért gyümölcslevet szoktam neki adni, napi két pohárral (van, amikor többel, csak félek, hogy attól lesz tele a hasa, aztán azért nem eszik). Szóval a dokinéni a múltkor azt tanácsolta, hogy adjak a gyereknek Béres cseppet, mert egyrészt az pótolja a hiányzó ásváníyi anyagokat stb, amiket nem esz meg a táplálékkal, másrészt étvágyat is csinál neki. Háérom napja adok neki Béres cseppet, de ténylweg jó étvágya lett. (Két és fél éves).
Meg uyge hátha segít, hogy erősödjön az immunrendszere is...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Én mindig határozottan kétségbe voltam esve, hogy a fiam napokig(szó szerint)semmit nem eszik. szerintem azon a tejen él, amit este iszik. Néha megeszi a vasszöget is, néha semmit. A gyümölcsökkel én is bajban voltam, mert nem szereti sem a banánt,sem mást sem nagyon, de szerencsére ha az almát megpárolom, akkor megeszi, sőt, ha más kajákhoz adom, akkor mást is megeszik. Úgyhogy Dani almakompóttal eszi a pörköltet, a brassóit, és minden mást is. Fura ízlése van, de legalább így megnyugszom, hogy nem hal éhen.
Éva
 


Az én fiaim sem akartak gyümölcsöt enni, de én mindig addig próbálkoztam amíg meg nem szerették és meg nem ették. Többször kell próbálkozni, kínálgatni õket mindig változik az izlésük.
Velem is kitolt a fiam volt, hogy ette a banánt kettesével volt, hogy nem. Söt az is elõfordult, hogy ismerõsõk banánt hoztak látogatóba. Én meg keseregtem, hogy ó a Doni most éppen nem eszi a banánt. Erre õ megcáfolt kettõt megevett. Én meg ott égtem, mert úgye az elöbb keseregtem, hogy köszönjük de nem szereti.

Mind a kettõ téli gyerek így 4-6 hónapos koruk körül kezdtem el adni a gyümölcsöt. Lereszeltem a jó érett õszibarackot és sûrû szitán kinyomtam a levét. Elõször csak keveset ittak meg belõle 1 evõkanál késöbb többet 1/2 - 1 1/2 dl. Amikor már így szerette a levét egyre rostosabban adtam neki.
Utáltam a gyümölcscentrifugát nagyon sokat kell mosogatni egy szem öszibarack után.

Õsszel jöttek az almák, körték. Azokat már botmixerrel összepürésítettem és kanállal vagy nagy lyuku cumisüvegbõl adtam (nekem a cumi vált be egyik sem szerette a kanalat). Télen az almához vagy a körtéhez teszek banánt, kivit, kifacsart narancslevet mikor mi van még otthon. Valóságos vitamin bomba!

Egy ötlet:
Amikor már elég nagy a gyerek és jól tud rágni
kis falatnyi darabokra kell vágni a gyümölcsöt adni neki egy fogpiszkáló és had szukálja fel magának a falatkákat. Nálunk nagy mulatság volt nyáron az összes gyümölcsre. (dinnye, barack, magnélküli cseresznye, málna, eper)

Az epret imádták a porcukorba tejfölbe mártogatni.

Én délelött szoktam a gyümölcsöt adni tízóraira. Nem tömi el a hasát és tud ebédelni is tõle.
Bigacsiga
 


Kedves Bigacsiga! Én dettó ugyan ezt csinálom! Az én lányom még a reszelt gyümölcsöt sem nagyon akarja megenni ezért gyümölcsleveket csinálok Neki. Mindennap ami idény gyümölcs csak létezik,hogy legalább abból megkapja a szükséges vitamint, hiszen azokat a mesterséges vitaminkészítmények nem pótolhatják. Ilyenkor télen pl. nekünk nagyon bejött a céklalé naranccsal. Én is csak reszelgetem meg botmixerezem mert a centrifugát mire elmosom 20 almát lereszelek.Amúgy még szeretjük a PetitDanonet úgyhogy esetleg a reszelt gyümölcsöt keverem vele és akkor lecsúszik! Szia Médea
Névtelen
 


Szia Médea!

Én a céklát fõzeléknek adom nekik krumlpival almával és SZERETIK!
A spenótot szoktam úgy is készíteni, hogy egy kis darab banánt teszek bele. (Én is olvastam valahol)
ettõl édesebb is lesz meg más ízü.

Szia Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok!
Bár nem pont ide tartozik, de mivel itt merült fel : a céklát hogyan lehet elkészíteni mondjuk egy 7 hónapos babának?

Köszi: I.T.
I.T.
 


I.T.!

Van egy tuti könyv, Csecsemõk szakácskönyve, írta Devics Józsefné, ajánlom figyelmedbe, bár a céklafõzelék épp nincs benne (ilyen korú bébinek). ÉN simán fõzni szoktam, krumplival.
Betti
 


Szia I.T.

Ugyan úgy kell csinálni mint amikor salátának készíted el.
Héjában fõzd puhára, hámozd meg és passzirozd át.
Én összetöröm egy kevés vizzel és át darálom a paradicsom paszirozón. Utána belesimítom a jégkocka tartóba és megfagyasztom. Ebbõl teszek a fõt krumplihoz és almával ízesítem. Úgy finomabb az ize.
Különben az összes fõzeléket így csinálom neki, így csak krumplit kell frissen fõzni (az meg megy a mikroba 10 perc alatt) egy paszirozással meg több hónapra megvan a kaja.

Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok!
Szerintetek elég ha egy hét hónapos baba 5-ször eszik egy nap. Ami ebbõl áll:
7 óra:szopi
10 óra:gyümölcspép kb. 50-80gr
12 óra:fõzelékféle kb. 50-80gr
15 óra:gyümölcslé 200 ml
17 óra:tejpép v.fõzi 100ml v. 50gr
20 óra:szopi

Eddig a déli és a 17 órai evés után kapott szopit is, de ma délben elhagytam és a 17-es evés után alig szopizott egy kicsit.
Nem tudom azt sem, hogy a déli evésnél pl. elég-e ha csak zöldségfélét adok neki és husit nem.
Valamint, hogy a tejpép (Nestlé,Hipp stb.) "rendes" kaja e? Bogim nagyon szereti egyébként. Sokkal szívesebben fogyasztja általában, mint a fõzikét.
A 17 órai szopit is hagyjam el? Mikor?

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Kedves Bo-szi!

Már nem kell kétszer fõzeléket adni a babának az csak réges-régen volt szokás.
Én hathónapos kora után hagytam abba a szoptatást, a mi éttrendünk így alakult.

7.00 reggeli tápszer tej
10.00 tizórai gyümölcs
13.00 ebéd fõzelék
16.00 uzsonna tápszer tej
19.00 vacsora Hipp tejbegríz (Milupa)

Most már 11 hónapos a 16.00 tejet felváltotta Petit Danone, turórudi.

Ha tudsz még szoptatni van elég tejed ne hagyd abba, elõbb szoptasd meg és ha úgy látod, hogy még éhes akkor adj neki fõzit, gyümölcsöt. A tejpép után nem fog szopizni, mert az egész más ízû is meg tömös (laktató) is.
Ha már adsz neki fõzeléket vagy tejpépet tejen kívül adjál neki más folyadékot is. Viz, tea.
A hús, tojás, sajt, túró olyan dolog mindenki akkor adja amikor akarja döntse el maga. Én csak egyéves kora után fogok neki adni. Az elsõ gyerekemnél is így csináltam és nem lett semmiféle hiányossága sõt étel alergiája sem.
Ezek nem szentírás dolgok mindenkinek magának kell dönteni én csak leírtam, hogy én így csinál(tam)lom. Az idõpontok sem szentírás van olyan baba aki hamarabb megéhezik van aki nem. Én szeretek valamiféle rendhez alkalmazkodni.

Ha van még kérdésed szívesen írok.

Szia Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok !

Sajnos ma derült ki, hogy kislányom tehéntej érzékeny, most minden tejfélét ki kell vonni az étrendjéből.
Most egy éves a pici, van valakinek tehéntej érzékeny babája ?????? Nálatok mi az étrend ?

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Kata, Betti!
köszönöm a céklás tanácsokat.
sziasztok: I.T.
I.T.
 


Kedves Bigacsiga!
Nagyon köszi a gyors tájékoztatást, mert az ember soha nem biztos benne, hogy jól csinálja-e a dolgokat.
Boginál az vált be, hogy csak kaja után kap szopit, mert ha elötte adtam, akkor már nem volt hajlandó egy falatot sem enni. Így viszont evés után szívesen szopizik, gondolom már csak szomjoltás miatt is.Ugyanis a gyümölcsleveket egytől-egyig mind megissza, de a teákat és a vizet nem.
Van valami ötleted, hogy a teát hogyan szerettesem meg ?
Ha csak néha adok husit Boginak, akkor a főzelék csak zöldsék és esetleg gyümölcskeverék .(ez ugye nem baj?)
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Kedves Bo-Szi! Szerintem mindenképp szoptass evés elött reggel , délben , este. Nálunk a reggeli tejpép plussz tápszer tej gyanánt , tízórai gyümölcs ( általában keksszel dúsitva). Érdekesség képpen az én lányom délben nem hajlandó semmit enni csak tápszert iszik és utána alszik. Uzsira vagy gyümölcs vagy joghurt stb. Este pedig jön a fõzelék hússal és utána megint egy kis tápszer lefekvéshez. Így igényli hiába próbáltam változtatni. Persze a mennyiségek egy-egy evésnél változóak van amikor csak egy-két kanál. Igen és napközben tea mellett mindig kap frissen préselt gyümölcslevet. Az mindig elfogy és ez megnyugtató. Sziasztok! Médea
Névtelen
 


Kedves Bo-Szi!

Mérd meg egyszer-kétszer szopizás után mennyit evet a baba. Ha ez 150-200 g akkor, elegendo a tej mennyisége nem kell hozzá táplálás, de ha csak 50-100 g akkor indokolt.

A vizzel lehet próbálkozni kínálgatni kell nem minden gyerek szereti és fogadja el.

Én teából a HIPP teákat szoktam adni a gyerekeknek. Elso ránézésre úgy tünik, hogy elég drága, de ha az ember úgy számol, hogy nem biztos, hogy a gyerek naponta megiszik 1/2-1 liter teát (nem kell ennyit csak példának írom!) és ennyit legalább kell fozni
- forralni a vizet
- édesíteni
- citromot bele
- egésznap áll a megfozott tea
ahhoz képest a HIPP tea nem is olyan drága,
- jó ízu
- mindig frissen lehet készíteni
- csak annyit készítek amennyit megiszik kb. egyszerre
- több féle ízben kapható (narancsos, csipkebogyó-hibiszkusz, édeskömény, gyermek tea)

Aki pedig mégis marad a filteresnél a Pickwick-nek van egy gyerek tea nevü teája és a gyógyszertárak is kínálnak ilyen nevü teákat.

A gyümölcsöt már nem kell keksszel dúsítani ez is a régi fajta etetési rendbol maradt vissza, amikor még minket is így tápláltak. Nekem azt mondta a védono nem kell a gyereket hízlalni keksszel.

Adhatsz neki hús is, de jól válogasd meg, hogy mit és honnan. Ne párizsi és virsli legyen! Inkább vegyél megbizható helyrol szép csirke vagy pulykamellet. Fozd meg vagy natur, vagy ízesítve. Pürésítd és fagyaszd le jégkocka tartóba és ebbol tegyél a baba fozelékébe.
Persze ez megint csak az én véleményem és javaslatom.

Sok sikert
Szia Kata
Bigacsiga
 


Szia Zsóka!
Az én hercegnöm ennivalo, igy étvágyam kitünö. Ma ismét adtam neki valodi babánt, rendesen szopizza, mint a tejet. Már látszik, hogy fogy is belöle. A pataknevü tud már ilyet?
üdv
zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt,
A védõnõ is kétdezte már (egy hónappal ezelõtt) hogy adok-e a gyereknek gyümölcsöt. Én nem akarok neki mást adni féléves koráig, csak anyatejet. Ábel is hét hónapos volt, mikor elõször kapott gyümölcslevet (hat hónapos korában próbáltam, de nem kellett neki). Addig még teát vagy vizet sem adtam neki. Emesénél is így akarom csinálni, remélem, tudom majd (elég lesz a tej), aztán majd féléves korától gyümölcslé, egyebek.
Zsófi ügyes lány! Mást is adtatok már neki?


Lányok!
Én szívesebben adom a fiamnak (pedig már két és fél éves) a rendes teákat. Ezekben a teaporokban ki tudja mi van, mindenféle pótanyag. Persze babáknak készítik, ellenõrzött körülmények között, de... A teákban (fõleg a gyógyszertáriakban) pedig csak gyógynövények.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Nos, a banánnak annyi nálunk az elõtörténete, hogy 11,5 éve, kapott a féleves fiugyermek banánt. Rendesen péppé paszirozva, szétnyomva, gyagyásitva, ahogy a nagykönyvben meg van irva, és az egy-gyermekes anyák azt elõ is készitik, és többek között ezzel megy el a napjuk. Kép Nomármost Ági éppen paszirozta-tutymolta a fél banánt, Árpád meg éhes volt, orditott. Én meg ezt nem nézhettem, szépen a másik felét bedugtam a szájába, mire õ megkezdte a szopizos mozdulatokat, és mire a fél banánt betermelte, el is készült a "pempösitett" verzio is a konyhában. Mondtam, arra már semmi szükség, éppen most fejeztük be a banánozást.

Zsófit csak kostoltattuk, és nevettünk, jol állt a hosszu valami a szájában, ahogy szopta...

Az a legszebb bennük, hogy amint jönnek az éve során az új gyümölcsök, úgy lehet kostoltatni a vadonatúj izeket. És gyönyörü, amilyen elképedt kis arcot tudnak vágni, hol a banánra, hol az eperre, hogy a szöllöre... Amikor elöször abban a kis remegö életükben találkoznak az új meg új izekkel. Zsófinál ezt már filmezni fogjuk, ilyen jó móka több nincs...
Egyébként szopizás sokáig megy itt is.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Én is imádtam nézni Ábel arcát, amikor olyan édesen-ennivalóan fintorgott vmi új íztõl...
Ezt a "banánszoptatást" én is ki fogom próbálni, jó ötlet. Anno én ezt naranccsal csináltam, vagyis nem facsartam ki a levét, hanem adtam egy gerezd narit neki, hadd szopogassa (és ott állta ugrásra készen, ha félrement egy kis narancshusi, kikaptam gyorsan a szájából, míg fuldoklott Kép)
Mennyi nálatok a szopi-rekord?
üdv
Zsóka

Gyógyulást a betegeknek!!
zsóka (zsók
 


Zsoka!

Hah, szopi rekord? Haaaaaat, kepes egesz nap barmennyit szopizni....
Nem merjuk. Lekopott a merleg skalaja...

zsolt
Zsolt
 


Zsolt,
nem erre, hanem arra gonmdotlam, hány hónapos (éves) koráig szopott a legtöbbet szopó gyerkõc nálatok?
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Nem tudom pontosan. Azt hiszem, talán a Matyi, aki majusban volt 4 éves, és még aggodtunk, mi lesz, ha összel megszületik a Zsofi, és szopnia kell.... nem lesz-e az ifiur feltékeny?

Ugyhogy a nyáron szépen leszoktattuk az esti szopikázás-csemegézésröl... De 3 évesen még többször megigérte, nagy komolyan, a sirással küszködve, hogy igen, ö már nagyfiu, ugyhogy tényleg csak este szabad szopiznia elalvas elott... De nem birta megtartani.
Persze azért akkor ez már csak vigasz volt, és evett már rendesen pókot-bogarat-patkányhúst is... meg parizert, csokit, stb.

Egyébként érdekes, hogy emiatt a nagyon erös anya-kapcsolat-biztonság miatt éppen ö a lelkileg legstrapabirobb gyerek otthon. Nagyon sokat kapott, minden védettség-igénye ki lett elégitve, soha nem küldtük egyedul vissza sirva aludni az agyába, hanem mindig bemászhatott hozzánk. Évekig ágya se volt....Szóval jol "el lett rontva", ahogy mondani szokás, és eddig ez nagyon meghozta a gyümölcsét. Majd meglátjuk. Azt hiszem a szülöi kényeztetést talán kompenzálta a testvér társadalonmban valo életért szükséges küzdés mennyisége.

Jaj, tegnap elémáll Árpád, a 12 évével, hihetetlen kamasz éhségével (fáj szinte neki, és beleborzongok, milyen lehet, ha nem tudnék mit adni...), szoval, félig sirva, hogy ö éhes... Nem volt otthon kaja, és mondom neki, menj ki, és vadásszál, fogjál egy macskát..
Szegény, teljesen kétségbeesett, és sirva vonul el. Ugyhogy aztán le lett küldve a boltba, hogy hozzon valamit.... Az igaz, hogy ö már nem kap szopit...

További jó éjt, és jo szoptatást kivánok!
Zsolt
Zsolt
 


Jézusom, Zsolt, Ági egy szent! komolyan. Nem gúnyból mondom.
Ábel 22 hónapos koráig szopott (ha rajta múlt volna, még tovább is), de egyrészt elegem volt már, nagyon fárasztott, másrészt akkor már 3 hónapos terhes voltam. (Tudom, emiatt nem kellett volna elválasztani, de lásd elsõ indokomat).
Ezek szerint Ági majdhogynem 12 éve egyfolytában szoptat?
jajj
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka!
Nem, a korábbi gyerekeknél idöben abbahagyta, ahogy kell. Az elso intenziven 6 honapot, es 1 eves korara befejezte, a kovetkezo is nagyjabol igy.
üdv
zsolt
Zsolt
 


Zsolt,
Akkor mégis emberbõl van! Kép
Levelet megkaptam, válasz megy
Zsóka
zsóka (zsók
 


Anyukák, Apukák!

Kétségbe vagyok esve? Szerintetek van olyan, hogy "rosszevő" baba? Nem értem, mert szerintem enni mindenki szeret...

Ildi
Névtelen
 


Ildi!
Van ilyen sajna!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!
Van!! A fiam... Ma is tudod mit evett? két és fél deci kakaót, kb. négy szelet szalámit kenyér nélkül, kb. öt és fél dl gyümölcslevet (gyümölcsöt egyáltalán nem eszik, nagynéha banánmt). Este sültkrumplit. Kész. Ennek ellenére rengeteg energiája van, és eddig még nem is aggódtam, de most már kezd nagyon soványnak kinézni, igaz, az utóbbi fél évben nõtt öt centit. Szerintem vérszegény, a doki néni azt mondta, lehetséges, mert elég sápadtm, ha elmúlik a megfázása, majd megnézi a vérképét.
Mit twehetnék? Már próbálkoztam mindennel. Itt még írtam is, hogy lányok, ne aggódjatok, az én gyerekem se eszik, mégsem aggódom. Most azért már kezdek... A múltkor a sajtot sütiszaggatóval szív meg csillag formájúra vágtam, na azt megette, de ez két napig vált be.
Bcsi, hogy a saját problémáimmal traktáltalak...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
A kislányom már 11 hónapos ,még szoptatom,de sajnos a főzelékekkel gyümölcsökkel hadilábon állunk,semmit nem akar enni anyatejen kívül.A védőnőnk azzal "bíztat",hogy szopós babáknál ez előfordul,és azt tanácsolta adjak neki tápszert,mert a tejem már nem elég tápláló a babának,s mivel mást nem akar elfogadni a tápszerrel pótolhatom a hiányzó vitaminokat.Megpróbáltuk de nem kellett neki,kétségbeesve köpködte ki a tápszert is.
Próbáltuk az összes bébiételt amit lehet kapni,főztem neki finom husis-zöldséges püréket de 3-4 kanálnál többet még soha nem evett meg semmiből.Nem tudom meddig mehet ez így?A szoptatást még nem szeretném abbahagyni,de félek,hogy amíg szopik nem fog elfogadni mást.
Szerintetek mit lehet tenni ilyenkor?
Üdv Mona
Mona
 


Mona, üljetek vele egy asztalhoz, egyen a családdal együtt. Én egyéves korukig kínlódtam bébis ételekkel, onnantól adtam a felnõttekét (persze válogatva), sokkal jobb étvággyal ették!
Meg lehet variálni evés idején, körülményein, esetleg azon, hogy nagymama-papa, stb. eteti. (tápszer szerintem pótmegoldás, hosszútávon nem jó, úgyis elõbb-utóbb kell a zöldség, gyümölcs)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Mona!

Nam konnyu a dolgod!
Megertem a lanyodat! A mama teje utan a tapszer csak rossz lehet.
Mi lenne, ha mikor ehes, akkor te szepen leulnel, az oledbe venned, es mondjuk akkor elotte elkezdenel enni. Lehet, hogy kineze a szadbol, o is meg szeretne kostolni.
Aztan nem tudom, hogy adtal-e neki valami ragcsalnivalot eddig. Azzal is lehet probalkozni, hatha a pepes allag a baj. Fott repa, zoldsegek, sajtok, banan...mindet egyben mar odaadhatod.
Aztan a gyerektarsasag is jot tesz. A lanyom nagyon sokszor uj dolgokat akkor kezdett megenni, mikor latta, hogy egy masik gyerek milyen jo izuen eszi.
Mi ujsag a joghurtokkal es a tejpepekkel? Azokat is visszautasitja?
Aztan olyan tanacsot is adtak annak idejen nekem- bar megmondom oszinten, en nem csinaltam, de hatha ez is megoldas lenne - hogy kinaljam cumisuvegbol a nagyon hig fozelekeket, vagy tejpepet.
Vagy a fozeleket anyatejjel keszitened el...bar lehet, hogy ezt is probaltad.
Szerintem azert elobb-utobb magatol is ra fog szokni, csak ki kell tudni varni, na meg akkor enni elotte, amikor a legehesebb. Talan azt gondolja majd, erdemes lenne megkostolni.

Kitartast a probalkozasokhoz!

Alma.
Alma
 


Szia Mona!

Először is: elvileg az anyatej egyéves korig teljesen tökéletes... Ha hízik a gyerek (még ha kicsit is), de legalábbis nem fogy, akkor még nem kell aggódni...
Az én lányom úgy 9 hónapos koráig volt így a bébikajákkal, nem evett belőlük, csak 2-3 kanállal. Aztán egyik napról a másikra bevágott egy egész üveggel, legnagyobb meglepetésemre...Kép

Szóval lehet, hogy a te babád is egyszer csak nagyevő lesz, lehet, hogy nem is kellene semmi különöset csinálnod, csak türelmesen várni és kínálgatni, figyelve, hogy mi az, amit szívesebben megeszik. Mindenesetre ne aggódj, éhenhalni nem fog!!!

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Mona!
Képzeld el az én lányom mindjárt 13 hónapos. Reggel és este szopizik még. Soha nem volt nagy mennyiség evő, de volt időszak, mikor úgy tünt, hogy többet eszik. Úgy kb.11 hónapos kora óta szinte mindenből csak kóstolgat, tehát egy-két kanállal eszik.Én már szinte minden verziót próáltam azok közül amit itt a lányok tanácsolnak, de nem túl nagy sikerrel. A gyümölcsök közül a banánból kb. 3/4-et eszik meg 10 óraira vagy a gyümölcsjoghurtokat általában majdnem mind megeszi. Reggelente szívesen majszol el egy kiflit, de délben egy két kanál főtt kaját hajlandó enni.Délután csak gyümilét iszik, esetleg valami kekszfélét próbálok neki adni, majd 5-6 óra felé tejpép vagy vajaskenyér vagy virsli stb. pár falat, egy-két kanál. Egyébként jól érzi magát, sok az energiája is, fejlődik is. Viszont kis sovika. 1 évesen 7880 gr volt.
Én adok neki Vitacolánt a doktornénink tanácsára, mert ez étvágygerjesztő is és sokféle vitaminhoz is hozzájut így.
A te kislányod mennyit eszik és hány kiló. Régebben is rossz evő volt vagy csak most alakultki nálatok?
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Bo-Szi!
Hat az en kislanyom (most 15 honapos) sem sokkal "koverebb" a Tiednel !!(Meg nincs 9 Kg)
Viszont a tobbiekkel ellentetben teljesen jol eszik,sot nem is nagyon valogat (kiveve ha jonnek a fogai,most pl.a 14.es 15.jon azaz a szemfogak)
de egyebkent mindent eszik es sokat.
Es megsem hizik !
Van egy baratnom akinek a kislanya 19 honapos pont mint Mona babaja es nagyon nem akart
ill.akar enni.Ezert meg o is szoptat. A baba ugyan teljesen egeszseges olyan kis "mondokaja" van mar,hogy mindenki hasraesik tole !
Azert megnyugatasul mostmar sokkal jobban eszik mint regebben de meg mindig nem viszi tulzasba !
Szerintem a Te babad is ki fogja noni !
Neki egyebkent az ugynevezett "felnott kaja" sem jott be jobban mint a bebi etel. De ez van.
Sziasztok
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok,

Mona, a kislányom 8 hónapos, és ugyanez a helyzet nálunk is. Nem nagyion akar enni, csak szopni. Most jön a foga, úgyhogy én ezt ennek a számlájára írom, de igazság szerinte ddig is ez volt a helyzet. Nálunk az vált be (mert én szoptatnám ugyan, de az anyatej nem elég neki, óránként enne, ízt meg nem bírom), hogy mindenbe banánt teszek neki. Tejpépbe, vegyeszöldségpürébe, még a sóskába is tettem a múltkor. Úgy megeszi. Helyesebben ette, mert ahogy az elõbb is írta, mióta a két felsõ foga jön, nem eszik. Csak szopik...

CSilla, ha jól rémlik, Te élsz Kaliforniában ugye? A párom most San Franciscoban van, jövõ szerdán jön haza.

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka, Csilla Olaszországban él.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok !
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!
Úgy látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
Szerencsére a súlyunkal nincs gond,most 11 hónapos lesz,és kb 8500gr.De 4 kilóval született,amúgy is nagy baba,nem látszik meg rajta az éhségsztrájk.
Inkább csak a fejlődése miatt aggódom.
Kevés gyümölcsöt néha elfogad,a banánt eddig útálta,a joghurtokból is egy két kiskanálkával.
A "felnőtt kaját" mi is próbálgatjuk,de nem túl nagy sikerrel.
A pékárúkat viszont imádja.Nagy morzsaevő.Még csak az alsó két foga van kint,ezért nagyon darabosat nem tud enni mert félrenyeli.Vele nem az a baj,hogy nincs étvágya,hanem hogy nem akar áttérni az anyatejről a rendes ételekre.Remélem igazatok lesz és tényleg csak idő kérdése .Kitartást a hasonló cipőben járóknak.
Üdv Mona
Tudom,hogy nem ide tartozik,de hol tudom megnézni,hogy hogyan kell felrakni képeket??
Mona
 


Lányok!
A fiamat tegnap mértük le: 5 hónapos és 8100 gr. Igaz 4250 gr-mal született.
O eddig csak szopott, de most már kevés neki. Nem igen akarja elfogadni az almát, a banánt, a tejpépet,a sütotoköt,.... Most kap egy kis pótlást tápszerbol, de inkább próbálgatom neki a "rendes" ételeket.
Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Mona


Bal oldalon formazasba tudod megnezni, hogy lehet tarsalgoba kepet feltenni

Kiscica
Kiscica
 


Bocsi, de akkor ki él Kaliforniában? Annyian vagyunk, hogy már nem tudom, ki kicsoda...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsoka !
Azt hiszem a Sylvia el Kaliforniaba es meg valaki de arra mar en sem emlekszem :-))))
Ja ! Oreg Motorosok ! Lattatok,hogy meg vagyunk sertve egy topicban (is) :-)))))
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Láttam, írtam is rá... Csilla, legalább Te vagy az, aki anno Pásztón nyaralt a nagyszüleinél nyaranta ugye? könyörülj rajtam Kép, mert már tényleg nem tudom ki ki. Túl sokan vagyunk Kép Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsoka !
Meg vagy bocsajtva :-)))))
(Viszont kaptal erte egy valaszt az ejszaka atalvasa topicban :-)))))
Igen, en nyaraltam Paszton!
Szia,
Csilla
LCsilla
 


sziasztok

Lehet hogy nem tudtok nekem ebben segiteni, de mepróbálom, a dokik már rettegnek tőlem , a somos anyuka már megint aggódik cimszóval
A sztorim részletesen, az ami a szülés előtt van , és a cumisüveg, cumi topicokban , soma néven
Röviden Emma márc 14 én súlyos toxémiával 1640 grammal született 34 hétre, tejem nem volt sajnos bár mindent elkövettünk, három hetesen hoztuk haza, akkor még 8 szor evett 3 óránként szabályosan a kórházba ehhez szoktatták hozzá.
Most lesz 3 hónapos és 4150 gramm. A gond az , hogy 2,5 hónapig /3,5 kilo volt akkor/ beba koraszülött spéci tápszert kapott ami jól feltunningolta, heti 250 g-300 gr hÍzással, 3,5 kilo után váltani kellett, Beba HA ra... ami nem annyira tunningol, ettől a heti súlygyarapodása visszaesett 100-140 grammra ez tart 3 hete, ja 7 szer eszik nappal 3 óránként este 10-11 kor, majd hajnalban 3-4 kor és reggel 7 körül kezdődik megint..már mindenkinek átalussza ilyenkor a gyereke az éjszakát, én nem tudom mi mikor fogjuk, szegény vasat is szed, és persze hasfájó si slett, de erre igazán semmi nem használt, kamilla-édesköményt tea kis cukorral max...
Szóval 7 szer eszik kb 100 ml-t , de mostanában sokszor csak 70-80 at sziv ki és ha erőltetem visszabukja...
Én már tiszta ideg vagyok, attól is hogy olyan, mintha soha nem moszdulna ki erről a pontról , mikor leszünk mi 5-6 7 kilosak?

Tudom ti mind szerencsések vagytok és tudtok szoptatni, én máig szerencsétlennek érzem magam amiért erre nem vagyok képes és kérdezgetem miért pont én nem tudom ezt megadni ennek a kis drágának? úgy megéremelné a legjobbat...
E helyett lesem a mérleget, meg a kórtársait hivogatom, /a xy már4290 gramm, pedig Emma a kórházban még lekörözte stb.../ szóval tudom hüje vagyok
tulajdonképpen szerencsésnek kéne éreznem magam, hogy "ennyivel" megúsztuk, mert komoly életveszélyben voltunk...ehhez képest...

Bocs hogy ide kontárkodtam...

Emma mama , alias Soma
soma
 


Szia Soma!

Ne aggódj egy percig sem, amíg Emma jókedvü és vidám.
A mérleget szerintem felejtsd el, a cumisüveg miatt úgyis pontosan tudod, mennyit eszik, felesleges duplán stresszelni magad.

A fejlödés minden babánál más, általában azok, akik az elején nagyon jól híznak, késöbb jócskán lelassítanak, és a régebben böven lekörözött társaik ilyenkor jócskán behozzák vagy akár le is hagyják.

Nem kell idegeskedni, éhenhalni biztos nem fog. És nem azon múlik minden, hogy mikor lesz 5-6 kilós. Van olyan baba, aki egy éves korára már 14-15 kiló is, ezzel szemben az én Bori lányom még csak 8-9 kiló. Szép, formás baba, nem túl dagi, de van rajta így is husi. És irtó jól fejlödik.

Lehet, hogy Emma csak egyszerüen ilyen alkat, végül is, ha belegondolsz, az elején igencsak bele kellett húznia, hogy behozza azt a hátrányt, amit az a pár hét jelenthetett volna még a pocakodban. Most, hogy már megtette, majd csak a saját ütemében fog fejlödni, és ez egyáltalán nem biztos, hogy meg fog felelni az "átlagosnak". Dehát, miért is lenne átlagos???Kép

Puszi neked és Emmának, és nyugodalmas etetéseket:

Dia
Dia
 


Soma!

Ahogy Dia is írta, nagyon eltérõek a babák. Az én kisebb fiam 2600-al született 37. hétre (az ikernõvére 2250-el). Nekiállt hízni, mint a fene, heti 30 dkg-at. Aztán lelassult. 4 hónaposan alig pár dekát hízott, (szoptattam, és rengeteg tej volt), a nõvére szépen elhagyta. Egyéves korára alig valamivel több, mint 8 kiló volt. Most 6 éves lesz, kb. 16 kiló. És többet eszik, mint a lányom, aki kb. 18 kiló már (meg 4-5 cm-vel magasabb). Egyszerûen ilyen alkat. Valahol a neten találtam egy fejlõdési "táblázatot", beírva a kort, súlyt, megadja, hogy jól táplált, sovány stb. Hát kapásból visszaadta, hogy alultáplált, vigyem orvoshoz. Pedig semmi baja! orvos ismeri, mindig ilyen alkat volt, egészséges, erõs (és értelmes) gyerek! Lehet, hgoy egyszerûen a te babád sem egy dundi alkat. Ja, és az én fiam is leállt valahol a 130 ml körül, egyszerûen többet egyszerre sose evett meg (közben a lány 230-akat reggelizett, szóval állandóan hasonlítgattam én is). Ahogy Dia is írja, ha közben egészséges, kiegyensúlyozott, vidám, akkor nem lehet gond!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Soma!
Tegnap olvastalak a másik topicban, de akkor már nem volt erom írni, így ide válaszolok.
Ha hiszed, ha nem rengeteget gondoltam rátok, miután jelezted szülésed körülményeit. Elolvasva a történeted, csak oszintén tisztelni tudlak a kitartásodért!! Csongi is a korára került, láttam anyukákat mennyit küzdenek egy csepp tejért, 1 gramm hízásért! Szóval türelem!
Csongi 2.35 kg-val született, és nagyon igyekezett behozni a kortársait, volt amikor még 50 grammot is hízott egy héten. Most 3 hónapos és hetek óta kb. 15 dkg-kat hízik. Tehát a Te Emmuskádnak sincs semmi baja!!! Ne eroltesd, egyen annyit, amennyi jól esik. Ha többet eszik úgyis kibukja! Ha arról kérdeznek, van e tejcsid, mondd, hogy nincs, de nézzétek milyen gyönyöru kislányom van! Ne hagyd magad elbizonytalanítani, és ne keseregj! Zárd le magadban a múltat,és figyelj a jelenre, jövore! Gyere hozzánk az "elso napok.." topicba, mi ugyanilyen problémákkal küszködünk, mint te, és nagy segítség vagyunk egymás számára!! Gyere oda, várunk!
Évi
Évi (Évi)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron