Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretném ha hozzánk hasonló korú babócák anyukái írnának. Lenne egy csomó kérdésem, megbeszélni, mesélni valóm. Kép
Kisfiam egy hete múlt egy éves. Még nem jár egyedül csak kapaszkodva, babakocsit tologatva. Már mondja, hogy :gyere, Ana, addá/az adjál/. Szépen reagál a kérem szépenre és még sorolhatnám. Kép
Most a legnagyobb problémám a normál kajókra való áttérés. Nálatok, hogyan mûködik? Reggel és este tápszert kap, tízórai: sajtkrémes ill. vajas kenyér sokszor most már paradicsommal. Ebédre külön fõzök neki, de már nem tudok mit kitaláni neki, hogy változatos legyen az ebédje. /bevallom nem vagyok valami nagy fõzõfenomén. Kép/ A mi kajónnkal az a baj, hogy nem vagyunk fõzelékesek a párommal és eléggé fûszeresen fõzök. Szóval várnék 1 évesnek már ehetõ recepteket is.
Aztán érdekelni, hogy mi a ti babitok kedvenc játéka...Miket tanítgattok nekik...
Na, egyenlõre azt hiszem ennyi elég belõlem. Kép
Sziasztok!
 
 


Mi ebben a topicban pont ezekrõl a dolgoról beszélgetünk, ha van kedved gyere át hozzánk:


[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1696.html?1019591712" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1696.html?1019591712[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Anikó!

Nekem is van egy kisfiam, aki 12-én múlt egy éves. Õ az elsõ babánk.

Dávid is csak segítséggel tud járni, azt is csak pár hete.
Szókincse kimerül a papa és az apa használatában, úgy tûnik, férfipárti. Nagyon jól érti a tiltást. Ha valami olyat akar csinálni, amirõl õ is tudja, hogy nem szabad, rámnéz. Csak annyit kell mondanom, hogy nem, õ megrázza a fejét, és továbbáll.

Egyébként nagyon élénk gyerek. Szerintem néha tulságosan is.
Egész nap fáradhatatlanul izeg- mozog. Nappal nem alszik túl jól, van úgy, hogy csak ebéd után alszik egy órát. Persze estére rendesen elfárad, ilyenkor elég nyûgös.
Az éjszakai alvással nincs gond, ált. 10 órát alszik. Reggel 7, 8 között kel. Mi csak nemrég hagytuk el a reggeli szopit, most többnyire õ is kenyeret kap tejjel vagy kakaóval.
Tízóraira ált. gyümölcsöt eszik. Az ebéd nálunk is gond. Ketten vagyunk otthon napközben, tehát kettõnkre fõzök. Többnyire fõzeléket. (Én már unom egy kicsit)

Uzsi fél öt körül van, mikor férjem is hazaér.
Vacsira õ is tápszert kap, de elõfordul, hogy a mi vacsinkból is eszik.

Befejezem, mert álmos vagyok.

Üdv: Lívia
Lyvya
 

 
 

Sziasztok!
Az en kislanyom 13 honapos,es nagyon orulok ennek a topicnak,ugyanis nekem is van egy ket gondom.Pl. az eves!Miota rajott,hogy kezzel is tud enni,azota nem fogadja el az etelt kanallal.Es igy csak darabosat hajlando enni.Kép
Pedig neki is van kanal a kezeben,de vagy csak jatszik vele vagy ha megprobalja a szajahoz emelni akkor se sok megy a pociba.Kép
Gyumolcsot mar cikkekben eszi,nagyon ugyesenKép,de hogy nem tudom megetetni egy tanyer fozelekkel,az mar nagyon elszomorit.Kép
Van valaki hasonlo helyzetben?
udv
Kriszta anya
Nalunk az alvassal minden ok.Delutan 2 ora,de megesik,hogy delelott is alszik 40-50 percet,ejszaka 11 orat.
Kriszta anya
 


A jarast elfelejtettem.Setal az ulogarnitura mellett,sokat all kapaszkodas nelkul,de meg nem indult el.Nagyon szeret negykezlab sietni.Neha olyan gyors,hogy a keze ott marad,es arcra esik,na akkor van siras.Kép
Remelem ha elindul nem lesz ilyen sietos neki!Kép
Kriszta anya
 


Sziasztok!
Lyvya az nagyon jó, ha a tiltásra megrázza a fejét és továbbáll.Kép Az enyém is megrázza csak éppen marad is ott. Kép Ezt hogyan érted el???
Én is annyira unom már a fõzelékeket, dehát nekik még abban van a fõ tápanyag. Amúgy mennyire izesíted a fõzeléket, vagy már rendesen úgy készíted ahogy ti eszitek? Én még eléggé spórolom a fúszereket belõle, lehet, ezért nem is akarja enni, vagyis unta meg. Annyira nincs már fõzelékötletem sem, úgy érzem semmi változatoság nincs.Ma ha erre jársz, mi volt az ebédetek?, hátha jó ötlet nekem holnapra... Kép

Kriszta anya nálunk szerencsére még nem annyira van gond evészettel ilyen téren, hogy önállósodni akarna. Olvastam különben errõl, csak azt tanácsolták, hogy tényleg legyen külön kanala és , hogy amíg éhes addig etetni kell /akkor úgysem maszál még szerintük/ és amikor már kezd jól lakni, akkor kell engedni érvényesülni hagyni. Hát, én egyszer hagytam: aztán szépen Õ is- én is megfürödtünk, felmostam, letörölgettem az érvényesülés eredményét.:o))
Viszont ami biztató ez a korszak is végetér egyszer./?!/ :o))

Lassan én is be akarom vezetni a tejet, csak még nem tudom milyet adjak neki, meg hogyan is?
Lyvya látom ti nmár isztok? Hogyan vezetted be?

Az alvás nálunk sem gond, úgy látszik ezen a téren az 1 éves kor nagyon szuper.

A mászás nálunk is nagyon veszélyes tud lenni, megy, mint a villám.Az utcán sem tudom sokáig letenni vezetgetni, mert egyszercsak elkezdene mászni....

Bigacsiga köszönöm a címet, benéztem, de ott már úgy látom nagyon összeszokott kis csapat van, valahogy nem igazán tudtam belefolyni...

Üdv: Anikó
 
 


Szia Kriszta!

Nekem 14 hónapos kislányom van, és sajnos nálunk is az evéssel kapcsolatban az a helyzet, mint nálatok. Incsi (a lányom) szintén csak darabosat eszik (kedvence a répa és a zöldségek, sajnos húst nem akar enni), és nem engedi, hogy etessük, és ez már lassan 2-3 hónapja így megy. Fõzelék helyett rizst szokott enni, mert azt tudja kézzel a szájába tenni, az a baj, hogy szerintem így nem igazán eszik meg egy adag kaját! Szerencsére még szopik, így evés után még kap egy kis anyatejet, hogy tele legyen a pocakja!
Különben én is nagyon kilátástalannak érzem a helyzetet, talán ha már elég ügyes lesz ahhoz, hogy egyedül kanalazzon, de nem tudom mikor lesz!

Üdv: Vica
 
 


Ezt most találtam a Babaponton /nem valami nagy segítség..../

"Belenyúl az ételbe, veszekszik a kanálért, ha nem ehet egyedül, inkább nem eszik (ez egy éves kor körül kezdõdik általában)

-adj neki egy másik kanalat, amivel próbálkozhat, a sajátoddal meg etesd tovább
-tegyél alá mûanyagot vagy újságpapírt és hagyd, hadd próbálkozzon egyedül
-olyan ételekkel kísérletezz, amit kézzel is meg tud enni"

"Játszik az étellel, dobálja, stb

Erre általában akkor kerül sor, ha már nem éhes. Vedd el tõle a tányért. Ha nagyon veszekszik az ennivalóért, kaphat még egy lehetõséget, de ha megint dobál, nincs tovább. Elõbb-utóbb megérti az összefüggést."
 
 


Bocsi a megszólításban Kriszta anyát akartam írtni (nem tudom, hogy Kriszta a Te neved vagy a kislányodé Kép )

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!
Zsombor 27-én lesz 1 éves!!!Kép
Két hete áll õnállóan, és egykézen fogva szépen sétálunk. Ha siet,akkor villámgyors mászásra kapcsol. Zsomi utálja a fõzelékeket, bármilyen származású legyen is.A bébi ételek közül is kipróbáltunk minden fajtát, csak a nestlé junior menüi mennek, de csak fél üveggel. Imádja a rendes ételeket. Kedvencei a csrkébõl fõzött zöldséges, tésztás leves, a fõttészta sajttal, a joghurtokat, a túrórudit ,a tejes desszerteket, (ezeket csak egy hete kapja), imádja gerezdre szedve az almát, a kockázott banánt, a nyers uborkát, paradicsomot,a kiflit,és mindent amit valaki más eszik, ilyenkor hangos, panaszos Hamm, HAmm-ot mondogatva közelit az áldozatához.Az önálló evés elkezdõdött, +kanál, egyedül csipegetés, a tésztát pl. kisvillával szúrja meg, és eszi!!, és persze iszonyatos ragacs mindenütt.
Tud inni pohárból, csõröspohárból, és cumisüvegbõl. kétszer kap beba2-tõt, reggel, este, persze eszik ám elõtte más ételt is.szedi rendesen a csikket, kavicsot a parkban, és minden kedves embernek odaadja kölcsön a cumiját,a kutyáknak is. HA autót lát, berreg, ha engem nem lát, kiabál, anya.A hintában énekel, ta-ta. A dallam oké, a szöveget csiszolni kell.Kép
reggel 6-kor kel, mire hazaérünk a nagytesók széthurcolásából, elfárad, 9-kor már alszik, 1-2 órát, Délután nem alszik, este 8-kor alszik el, és éjjel legalább 2, de néha 4-5 alkalommal is felébred, keres.Persze éjjel még kell a cici, de csak egyszer.
MOst volt 10,5 kg, és 80 cm, a lába meg már 20-as.
Ha rájövök hogy lehet ide képet rakni, akkor nyitok albumot, mert igazi csibészke, de igazi békés, itthonülõ bika.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Anikó! A tej úgy indult nálunk, hogy elõször kb. egy hónapja használtam a fõzelékekhez, krumplipüréhez. Nem tapasztaltam semmi allergiára utaló jelet, így amikor elhagytuk a reggeli szopit, megpróbáltam neki hígítva adni. Újabb két hét után elhagytam a vizet, most már szintejet kap. Nagyon szereti a tejet és a kakaót is. Egyébként sima 2,8 %-os tejet kap, bár olvastam, hogy nekik a zsírosabb 3,5%-os tej lenne a jobb, de nálunk többnyire csak a Tecsoban lehet kapni, oda pedig nem járunk minden nap.
Este még tápszert kap, Milumil- 3 at.

Az ebédünk ma zöldbabfõzelék volt pulykahússal. Mirelit zöldbabból csináltam, úgy ahogy nekünk szoktam, csak miután az õ adagját kivettem, utánnasóztam a többit.
Szoktam még zöldborsófõzeléket, finomfõzeléket csinálni, paradicsomszószt burgonyával, krumplifõzeléket. Szereti a tésztaféléket, erre sajtmártást, paradicsommártást szoktam tenni. Imádja a tejberizst. Kapott már túrógombócot, szilvásgombócot.

A múlt héten evett a mi kelkáposztafõzelékünkbõl is. Kicsit agódtam, hogy esetleg nem fáj-e a hasa utánna, ugyanis még nem kapott eddig káposztaféléket, de szerencsére nem lett semmi gond.

Ma elõször - köszönhetõ a szép idõnek - elmentünk a környéken egy homokozóba pár ismerõs babával együtt. Hát este a kád félig lett homokkal. Dávid nagyon élvezte az egészet.

Róla egyébként annyit, hogy 12,5 kg, 78 cm és gyönyörû baba. Mindenki a szép barna bõrét irigyli,(még én is) egyébként szõke és kékszemû, akárcsak én. Hogy dicsekedjek is vele egy kicsit, találtok róla képet az Ismerjük meg egymást topicban "Kicsi Tira fotói" címszó alatt. Nem tul friss képek.

Üdv: Lívia
Lyvya
 


Szia Vica!
Krisztanak hivnak,kislanyomat pedig Heather Lillian-nek.
Az a baj a kanallal,hogy hiaba van az O kezeben is,akkor is razza a fejet,ha meglatja,hogy kozeledik az en kanalam.
Probalom az etrendjet darabosan is valtozatossa tenni,de nem egyszeru.Remelem minnel hamarabb kinovi,bar mar 2 honapja biztos tart nalunk is ez az "apro" problema.Kép
udv
kriszta anya
Kriszta anya
 


+
+
+++++++++++++++++++++++
**************/-
{-,,,,,,,,,,,,,,,,,
--#&#{#&###&#+9+6
9-/7474
,
7234847777777777777777856
+8

Sziasztok!

Ha már a bemutatkozásnál tartunk, az elõzõ sorokat a lányom írta nektek (bár egy kicsit alakítottam rajta, kitöröltem a felesleges üres sorokat), remélem mindenki tudja dekódolni! Kép
Szóval az én kislányon február 24-én volt egy éves. 13 hónapos kora óta megy egyedül, a kedvenc játéka a motorozás, persze a lába még alig ér le róla. Volt is már pár balesete, horzsolások, szájfelrepedés stb.. szóval igazi "jó" kislány.

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!
Lyvya milyen tésztát veszel? Sima tojásosat vagy tojás nélkülit? Hogyan készíted a sajtmártást és paradicsommártsát? Hogyan készül nálatok a paradicsomszósz burgonyával?
Nálunk is éppen tegnap volt zöldbabfõzelék.
Nem semmi súllyal rendelekeztek ám. Kép

Kriszta anya de szép neve van a kislányodnak. Kép

Zsomimama ha csak fél üveg junior menüt eszik akkor még kiegészíted valamivel neki az ebédet, vagy ennyit eszik meg? Én azon szoktam gondolkodni, hogy a Junior menü ilyen szép nagy és megeszi mindet ha azt adok neki, viszont akkor lehet, hogy ezek szerint kevés lehetett a kisfiamnak amikor a kisebb üveges kajókat kapta?! /hiszem mindegyik kajó kisebb, kevesebb, mint a junior menü./
Beba2-t kap?, vagy a Beba2+-t? Nekünk ez utóbbi van, ez kicsit vaniliás ízû,finomabb ,mint a sima 2-es.
De jó, hogy ti megtanultatok csõrõs pohárból inni, nekünk szelepes van, de nem tud inni belõle egyedül, mert egyszerûen nem dönti meg annyira , hogy jöjjön. Nem tudom, hogyan kellene megtanítanom neki az ivást....
Hány nagytesó van? Kép

Fiús anyukák, a kisfiamnak a kis kukiján van sejtes lepatadás. Valaki azt mondja rendbe kell tetetni, valaki ellene van még ilyen korán? Ti mit hallottatok errõl??

Anikó
 
 


Vica üzenet dekódolva. Kép /azt írta kér egy Kinder Tejszeletet.;)/
Hogyan tanult meg a motoron közlekedni? Megmutattátok neki vagy magától? Nekünk is van, de még elrakva, akkor érdemes elõszedni amikor már egyedül is tud már közlekedni, ugye?
 
 


Szia Anikó!

Hát nálunk ez a motor ügy is elég nehezen indult, még a mi lányunk is kicsi volt kb. 10 hónapos, amikor megláttunk a Tesco-ban egy szép piros motort, persze meg is vettük. De mintkezdõ anyuka (mármint a motorok terén) nem tudtam, hogy ebbõl több méret létezik, így természetesem mi jó nagyot vettünk,így aztán mi is eltettük a szekrénybe, hogy majdcsak felnõ hozzá Incsi. Szóval nem nagyon használtuk, aztán szülinapjára az egyik barátunktól kapott egy bébi taxit, amirõl leért a lába és kb. 1 napos ismerkedés után már nagyon ügyesen tudta magát hajtani vele (menni egyedül még nem tudott), csak a kormányzással voltak gondok. De aztán már abba is nagyon belejött és lassan kinõtte a taxizás a lakást és kinti játék lett belõle.
Különben nagyon jó ez a taxi, sokkal stabilabb mint a motor, szóval a kicsiknek szerintem ez ideálisabb. Persze azóta már a motorjával is megtanult menni, igaz, hogy csak a lábújjhelye ér leróla, de így is nagyon szereti! Kép
Szerintem nagyon jó találmány volt ez a kis jármû!!!

Különben az elején én is csak tologattam õt a lakásban, de azt is nagyon élvezte!

Üdv: Vica
 
 


Szia Kriszta!

A Te lányod miket eszik?

Szia: Vica
 
 


Sziasztok,

gratulalok minden babahoz, akirol volt foto, azt megneztem,tetszik ez a topic.
Az en kislanyom, Sofi(hivatalosan Sofia Hanna) ,februar 25-en volt egy eves.13 honaposan kezdett jarni, azota nem lehet leallitani, egesz nap csak megy.
Nekunk is voltak aprobb baleseteink, egyszer nagyon csunyan berepedt a szaja, iszonyuan nezett ki, szerencsere mar rendbejott.
Kilo meg centi ugyben nem tudom hogy allunk, mert eleg regen voltunk mar a dokibacsinal, szerencsere, de tuti, hogy no, mert az osszes ruhaja hirtelen rovidujju lett...

Ugy latom az eves mindenkinel kardinalis kerdes, en is tanacstalan vagyok, mit is adjak neki enni.A szopizast mar egy honapja befejeztuk-mit tagadjam nem kis oromomre, mert mar nagyon kiakasztott neha az utolso hetekben. Nyafogott, hogy "tejcsi, tejcsi", aztan mikor megkapta a cicit, akkor vagy csak simogatta es beszelt hozza, vagy osszeharapdalta, szoval az mar minden volt, csak szopizas nem.
Nyolcfogu a kisasszony es nagyon szeret darabosat ragcsalni, de lenyelni nem hajlando.Asszem az en hibam, ugyanis en mar ketfogu koraban adtam neki almat ragicsalni, imadja a mai napig is, de ha nagyobb darab kerult a szajaba, rogton mondtuk neki, hogy kopje ki, o meg szepen ki is kopte.Mostmar valahogy ra kene szoktatni, hogy le is nyelje.
A reggeli nalunk is tapszer, tizoraira gyumolcs vagy tejpep, ebedre azt eszi amit en, csak fuszermentesen, vacsorara megint tapszer.Altalaban, mert elofordul, hogy etvagytalan egesz nap es nem eszik semmit, csak folyadekot akar.
Lyvya, az a sajtmartas engem is erdekelne, leirnad, hogy hogyan csinalod?
Vica, a mi lanyaink szinte egykoruak! Mi az a bebitaxi? Nekunk van egy kis vonatszeru motorunk, de eleg nagy es meg nem erzi magat rajta biztonsagban.

udvozlet minden babanak es mamanak,

HM
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó! Én tojás nélküli tésztát szoktam venni, de evett már a mi tojással készült tésztánkból is.
A sajtmártás: egy kevés margarint felolvasztok, ebbe egy kevés lisztet, (én rizslisztet használok neki, fõleg azért, mert még maradt korábbról)felengedem tejjel. Ezt besûrítem és a végén reszelt Trappista sajtot teszek bele.Egy nagyon pici sóval ízesítem.
A paradicsommártást ugyanúgy készítem mint a "nagyoknak". Én anyukám által eltett paradicsomból szoktam csinálni (abban tudom, hogy nincs semmi káros anyag.)vagyis szintén kevés margarin, liszt, bele a paradicsom. Kb 5 percig forralom. Kevés só+kevés cukor. Ezt szoktam fõtt tésztára tenni.
Burgonyával ugyanez. Dávid szereti a paradicsomos dolgokat.

Vica! Mi is vettünk Dávidnak Húsvétra a Tescóban egy bébitaxit. Nagyon szeret is közlekedni vele, épp tegnap délután vittük le a ház elé a járdára, csak az a baj, hogy segítség nélkül csak hátrafelé tud menni vele. Azt mondjuk ügyesen, de ha tolom elõre, a lábai folyton elakadnak és oldalra csúszik rajt. Nálatok nem volt ilyen probléma?

Úgy hallom felébredt a fiatalúr, mennem kell.

Sziasztok: Lívia
Lyvya
 


Sziasztok!

Én nem is gondoltam, hogy ennyi egyéves csemete van itt a Babaneten. Én a Túl az elsõ napokba szoktam írni, de klassz lesz ez a topic isKép

Az én kisfiamat Csongornak hívják, már 13 és fél hónapos. Ahogy olvasom, egész másként mûködik, mint a Ti egyéveseitek! Õ 1 évesen volt 8,10 kg, és 74 cm. Kis töpörtyû, de nem volt 10 hónapos amikor elindult, úgyhogy õ már szalad. Ezt a héten tökéletesítette, mert eddig csak járt.

Egy igazi huncut, eleven kisördög. Mindenkire mosolyog, látni kellene ahogy vigyorog a csajokra a boltbanKép

Nekem a nagy gondom, hogy még egy éjszakát sem aludt végig, most pedig 4 hete óránként, kétóránként fenn van. 8 foga van, és 4 eszméletlen be van duzzadva, na de ezért már 4 hete nem aludni, kicsit sok. Néha a végelgyengülés határán vagyok, mivel nappal is csak egyszer alszik ebéd után kb. 1,5-2 órát, és ennyi. Kétszer kell vele lemenni "sétálni", mert a lakásban nem marad meg. Nagyon okos, ügyes, imádnivaló, csak eszméletlen fárasztó!

Az evéssel nekem annyi gondom van, hogy állandó fejtörésben vagyok, mit fõzzek. Bár nekem hozzátok képest szerencsém van, mert szinte elejétõl kezdve darabosan eszik, most már szinte kivétel nélkül azt, amit mi.
Kedvence neki is a tészta, (csirkepörkölttelKép), és a husileves zöldségekkel.
Sokat evett joghurtot, most éppen a túrókrém, túrórudi a menõ.
10 hónapig szoptattam, nem nagyon eszi a tápszert, tejet végképp nem, így állandóan azon kell filóznom, mit is adjak neki.

Amúgy mi is ott tartunk, hogy csak darabos kell neki, de úgy hogy õ veszi a szájába, ha én adom nem kell. Kanállal meg akkor eszik ha odaadom neki az enyémetKép

Na, mára ennyi. Nehogy rám unjatok!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Kedves egyévesek anyukái!

Nagyon megörültem a topiknak, bár mi már december 20-án betöltöttük a "korhatárt", de remélem azért betársulhatok közétek. (Vicának külön üdv- emlékszem még rád a Marcellos buliról!!) Szóval jó hogy igy összejövünk, mert sok dologban adhatunk/kaphatunk tanácsot egymástól/egymásnak.
Szóval: az én Döme fiam dec. 20-án volt 1 éves. 11 kg, a cm-jét nem tudom, szt már régen mértük. Nagyon fehérbõrû (iszonyatosan), szõke haja van, és kék szeme. Járni 1 évesen kezdett, beszélni viszont nem nagyon akar. Enni szeret, sokat és mindent. (Van egy 3 éves nõvére.) Szerencsére a rágással nincs gond, 16 foga van már. (A nõvérének nem volt ennyi. Nagyon szeret hisztizni. Este fél 8 körül fekszik, és reggel olyan fél7 körül kel. Ebéd után alszik 2-3 órát. Imádja az autókat, képes fekve órákig tologatni õket. Igazi fiú. Fotó (9 hónapos) a Zorkanya fotóalbuma topikban.
Örülök nektek!!
Puszi: ZA
ZA
 


Sziasztok!

Évi megelõztél... Kép

Én már hetek óta szeretnék egy ilyen tpoicot nyitni és erre egy másik Anikó megelõzött KépKép. Nem baj.

Szóval Lili lányom 13 hónapos és 6 napos. 11 hónapos korában önállóan megtette elsõ lépéseit, 1,5 hónapig 5-6 lépéseket ment önállóan, aztán mászott és kb. 2,5 hete megy egyre ügyesebben. Kb. 10 kiló és 80 cm. Kb, mert régen voltunk méreckedni.

Kaja: Hát ezzel nekünk is volt gondunk, amíg rájöttem, hogy nem idegesítem magam. Egy nagy szerencsénk van, hogy Lili fõ étkezése még a szopi és ezt napjában akár 15X is képes. Reggeli helyett pl. De azon kívül azt eszik amit mi. Nem fûszerezem kevésbé (megjegyzem én nem túl fûszeresen fõzök és kevés sóval). Nálunk a leves a nyerõ ezerrel, tészták, kiflicsücsök. De a fõzelék nem, fõleg nem az üvegesek. Egy ideig izgattam magam, de mostmár nem. Lili nagyon nehezen nyit az új ízek felé megjegyzem én is ilyen vagyok.

Azért is szerettem volna ezt a topicot megnyitni, mert szeretnék tanácsokat kapni, hogy mit adjak Lilinek vacsira, uzsira, hogy ti miket adtok. Nem lehet állandóan túrórudit és joghurtot, gyümölcsöt (amit szintén nem annyira komál) szóval kéne vmi változatosság és töletek remélem az ötleteket.

Kanállal mi még nem eszünk, bár próbálkozás már van.

Lyvya! Köszi a jó kis recepteket, kipróbálom.

Puszi mindenkinek és remélem tudunk tapasztalatokat cserélni.

Másik Anikó

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Látom gyülekezünk!!! Kép

Hannamama: A következõ címen megnézheted, hogy milyen is az a bébitaxi

Szerintem ebben a korban még biztonságosabb, mint a motor, alacsonyabb, szélesebb az ülése, 4 kereke van és van háttámlája is. Mi már úgy is mentünk játszóra, hogy húztam a lányomat és így is nagyon biztonságos volt!

Lívia: Incsi is elõször hátrafelé ment a taxival, de hamar megtanult elõrefelé haladni. Szerintem próbáljátok meg egy kicsit lassabban tolni, hátha akkor nem akad be a lába és ráérez, hogy hogyan is kell hajtania magát!

ZA: Sajnos én nem az a Vica vagyok, akire te gondolsz, de azért én is köszönöm az üdvözletetKép!

Sziasztok: Vica
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó sokan lettünk. Ennek én is örülök, így tudunk jó tippeket adni egymásnak.

Hannamama! Irtad, hogy Hanna szereti az almát. Dávid is imádja, de én még nem mertem egészben adni neki, csak lereszelve.6 foga van, alul 4, felül 2. Egész vékony szeletre szoktad vágni, vagy rendes gerezdbe? Te adod a szájába, hogy harapjon, vagy egyedül fogja? Dávidra jellemzõ, hogy mindenbõl hatalmasat akar harapni. A banánt is fognom kell, különben egy fél eltünne a szájában egy harapásra.

Sziasztok: Lívia
Lyvya
 


Sziasztok!
Lyvya a kisfiamnak 4 foga van még csak , de én odaadom neki az almagerezdet/vagyis egy almát kettévágok és így egy fél almát/. Õ is nagy darabokat harap néha, de aztán mindig kiköpi-visszatolja, szóval így elrágogatja.
Köszönjük a recpeteket, olyan jó, hogy leírtad, ki is fogom próbálni.Kép

Vica megnézéztem a bébitaxitokat, vagyis inkább a kiscsajszid, nagyon édes!!!. Kép Olyan kis tündéri abban a ruhácskában. Kép

Gerianikó milyen jó nektek, hogy még szopiztok, az én kisfiam 8 és fél hónaposan úgy döntött, hogy befejezi. Kép
Nálunk úgy néznek ki a délutáni-esti evészetek: délben fõzelék, utána egy kis gyümölcs. 15 órakkor: Krémtúró vagy joghurt vagy Kinder tejszelet. 17 óra az ebédrõl maradt fõzelék másik fele. fél7-kor pedig a tápszer. Közben még nassnak: kifli, puffaszott kukoricapehely.

Sziasztok!
 
 


Szia Gerianikó!

Örömmel olvastam, hogy még ti is szopiztok. Kép
Mi is, csak az a baj, hogyha megszoptatom utána már nem hajlandó mást enni és sajnos van olyan nap, hogy anyatejen kívül szinte semmit nem eszik. Sokszor attól félek, hogy valamilyen vitamínhiánya lesz! Kép
Nálatok mit mondott a védõnõ a szopizásról? Nálunk már mondta, hogy tavasszal le kéne szoktatnom, de nem úgy áll a helyzet, hogy ez sikerülni fog! (bár igazából én nem nagyon akarom)

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!
Isme!
Zsominak két nagy tesója van, Dorka(9) SOMA(7). A junior menübõl a megeszik fél üveggel, mást már nem akar. A beba 2+ szereti, szerintem azon simán el lenne, de max 2x kap, reggel, este. Éjjel egyre rikábban kéri a cicit Kép, de mindenkitõl kunyerál, aztán meg dobálja el, mert minden nem ízlik neki. Kapott egy 160x160 ugrálót,szülinapra, ami ma vanKép,Kép,Kép és ott hancúrozik a tesókkal. Megyünk börzére jövõ vasárnap, ott bébitaxi ügyben kell körülnéznem, a régi pont két gyereket bírt ki. Ma evett 3!!!! kanál spenótot, persze a natúr , felkockázott sült pulykahusi az fogyott.
Már én se izgatom magam a kaják miatt, úgy gondolom, ha éhes, akkor biztos enni fog, márpedig eléggé gombóc formája van.
Vica!
Nem értem, miért kéne leszoknia, hacsak neked nem kényelmetlen. Próbáltad már etetni mással és csak utána szopi? Nálunk így volt sokáig.
Ha csak szopizik a vitamint te edd meg.
Üdv mindenkinek
zsomimama (zsomimama)
 


Nagyon sok boldog szülinapot kívánok ZSOMI!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


KÖszönjük szépen!!Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Nagyon boldog voltam hetvegen,mert kislanyom,evett vegre egy kis kelkaposzta fozeleket,belecsipegettem egy kis rantott csirket+a fozeleket a kellettenel jobban megtejfoloztem.Nagyon hatasos volt.Szegeny biztos nem ertette miert vigyorgok ugy,mint a tejbetokKép
Vica!
Parolt repat,gyumolcsot,hust adok neki.Vagy nagyon szereti a marhaporkoltet rizzsel,vajban szoktam burgonyat sutni kulon neki.Imadja!A csirket is szereti minden valtozatban.Vajas kalacsot eszik reggelire+sajtot.(kulon)
Vettem tegnap egy letapaszthato tanyert,remelem igy konyebben megtanulja a kanallal valo evest.Kép
1 evesen volt 9,5kg,es 82cm.Anyukam szerint 1 evesen elkellett volna ernie szuletesi sulya 3 szorosat,de lemaradt,1kg-val.Hat nem tudom,en nem latom vekonynak,es az orvos sem.Szerintem pont jo.
Ja,a haztartasi kekszet is nagyon szereti.
Tud meg valaki adni otletet,milyen fajta darabos etel van?
Udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Sziasztok!

Zsomimama: Így utólao mi is boldog szülinapot kívánunk Zsominak! Milyen az az ugráló? (mint egy minitrambulin, -nem tudom jól írtam-e le-, de én olyanból még csak kereket láttam)

A szopizásról annyit, hogy én nem nagyon akarom leszoktatni, de sajnos a párom sem nézi jószemmel. Mindíg nekapjuk tõle, hogy nem "normális kaját kénne Incsinem ennie, neg, hogy meddíg fogom szoptatni: 25 éves koráig??? Kép Szóval nem áll prozitívan a dologhoz! És a védõnõ is azt mondta, hogy tavasszal kell leszoktatnom, mert nyáron a nagy hõségben nem igazán jó ötlet. Na mindegy, de mi ezek ellenére szopizunk elég rendesen! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok,

Zsominek en is boldog szulinapot kivanok, nojel nagyra!!
Lyvya, koszi a sajtmartast, mar ki is probaltam, naaagyon finom!Igaz, kicsit atvarialtam, tettem bele fustolt sajtot is. En egy fel almat szoktam Sofinak adni, a maghazat kivagva, igy szepen meg tudja fogni, egyedul eszi. O is hajlamos, hogy nagyot harapjon, de azt azonnal kikopi es csak a kicsiket eszi meg.Ugyanigy eszik banant, ananaszt, kortet, paprikat, paradicsomot is.

Vica, koszi a kepet a bebeitaxirol, de sajna nem tudom megnyitni innen(Becsben lakunk), a tar. hu nem elerheto, mindenesetre sejtem, hogy hogy is nezhet ki, olyan kisautoszeruseg lehet, asszem.

Evi, a boltban valo vigyorgas ismeros, Sofi is tul van szocializalva.Ha buszon megyunk, kiszur maganak valakit es addig dumal meg vigyorog ra, amig az illeto oda nem megy hozza bajologni....

Krisztaanya, en alt. azt adom Sofinak amit mi is eszunk, kicsit osszeturmixolom szoval olyan pepes is meg darabos is, ezt barmilyen kajaval meg lehet csinalni.Csunyan nez ki, de finom.Kép

Ugy sajnalom,de most nem tudok jonni egy darabig, mert megyunk haza egy par hetre, otthon viszont nincs netem.Azert majd megprobalom valahogy.
Tettem egy kepet Sofirol a profilomba,fentebb lathato.

Udvozlet mindenkinek,

Hannamama+Sofi
Vendég
 


Kriszta anya!
A születési súly megháromszorozódása, az átlagos születési súlyra vonatkozik, nem az egyedire.Ez valahol 3-3,5 kg között van ma Mo-n.A zsomi pl. 4 kg volt amikor született, most majdnem 11, tehát nem háromszorozta meg, de az általános vélemény az, hogy a gombócok táborába tartozik.
Nem érdemes nagyon statisztikázni, ha jóltáplált, jólfejlett, akkor ne idegesítsd magad ezzel.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Vica! Szerény véleményem a következõ. Magyarázd el a férjednek, hogy mennyire egészséges az anyatej és, hogy milyen jót tesz a baba-mama kapcsolatnak. Másrészt a védõnõd szerintem h.....ket beszél. Miért ne szoptathatnál nyáron is? Mert.... Nem értem. Én fogok kismamaként is szoptatni és, ha Lili elfogadja szivesen fogom együtt a kistesójával. Miért ne? Persze hallottam már ellenvéleményeket, de, ha nekünk úgy jó, akkor miért válasszam el Lilit. Lili tavaly a nagy hõségben nem kapott mást anyatejen kívül. Semmit. Pedig mennyit hallgattam, hogy forralt víz meg tea stb... Nálunk van olyan nap mikor csak anyatej van. Ha Lili úgy szereti. és imádom mikor ott lóg a cicimen...

Krisztaanya! Lili is imádja a sültkrumplit. Kedvenc. Én még nem hallottam ezt a születési súly 3x-ást. felejtsd el. Szerintem így tökéletes, ahogy van. Jó magas lánykád van.

Isme! Ti jó gyakran esztek. Mi általában 4x. Tízórai, ebéd, uzsi, vacsi. A többi szopi. Köszi a tippeket.

Tegnap megint próbálkoztunk a tejberízzsel, immár negyedszer, de nem jött be. Majd legközelebb. Bezzeg ma a paradicsomos tészta.

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Ez az tejberizs!Tudtam,hogy valamit akartam csinalni Heatherkenek.Holnap elso dolgom lesz!Koszi Aniko a tippet.Kép
En se hallottam a szul.3x-at,csak mielott az anyukam nem remisztgetett vele,mivel en kereken 3kg-val szulettem,es allitolag 1 evesen 9kg voltam.
Nem aggodok a sulya miatt,csak rossz amikor az embert feleslegesen zaklatjak ilyennel.
Imadom a kis husos labat,tenyleg nincs okom panaszra.A magassagat pedig apukajatol orokolteKép
Vica!Csatlakozom Aniko velemenyehez.Szerintem is addig szoptasd,amig nektek jo!
Sziasztok
Kriszta
Kriszta anya
 


Sziasztok!

Köszönöm a szopizással kapcsolatban a pozitív véleményeket, örülök, hogy nem csak én gondolkodom úgy, hogy ilyen korban is jó még szoptatni!Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Örülök ennek a topiknak, a Túl az elsõ napokon... már nagyon összeszokott társaság, ide könnyebb csatlakozni.

Dani fiam 13 hónapos múlt. Rendületlenül kapaszkodik a bútorokba, nem akar egyedül elindulni, szinte fél. Viszont két felnõtt között megtesz már 10 lépést is önállóan és nagyon élvezi, õ kezdeményez. Tapasztalt már valaki ilyet?

Egyébként nagyon békés, nyugodt baba. 2x alszik napközben, éjjel sincs gond.

Az evés nálunk is probléma. Õ reggel tápszert kap, tízóraira egy almát, ebédre fõzeléket, uzsira tejpépet vagy krémtúrót vagy Túró Rudit, vacsira kiflit krémsajttal és tápszert. Azokat a dolgokat eszi szívesen, amivel önállóan is boldogul. Ha meglátja a kiflit, vége a fõzelékevésnek. Dugdosni kell elõle:-)
Kanállal enni most úgy tanítom, hogy az egyik nála van, a másik nálam, arra teszek egy kis kaját és a kezébe nyomom. Õ ügyesen a szájába teszi és gondosan lenyalogatja. Közben kiveszem a kezébõl a másik kanalat, arra is teszek kaját és így tovább. Ez most bejön, idáig õ is a hajigálós csoportba tartozott:-) Vagy a kanál repült, vagy a kaja:-)

Hát egyelõre ennyit bemutatkozásul!

Nóri
 
 


Sziasztok Anyukák!

Hogyan töltöttétek a Május 1-ét?

Mi Gödöllõn voltunk, az egyik nagyinál (az anyukámnál). És ott kimentünk a Majálisra. Incsi nagyon élvezte és egy pár körhintára fel is ült, persze az anyukájával együtt Kép. Elõször azt hittem még túl korai neki, de nagyon élvezte!!!

Sziasztok: Vica
 
 


Készült egy-két kép is a majálisról:

[url=http://kep.tar.hu/sagik/index.phtml?aid=27521430&pid=884662&beginnum=20" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/sagik/index.phtml?aid=27521430&pid=884662&beginnum=20[/url]

[url=http://kep.tar.hu/sagik/index.phtml?aid=27521430&pid=884657&beginnum=20" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/sagik/index.phtml?aid=27521430&pid=884657&beginnum=20[/url]

(bocsi az elõbb lemaradt)

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!
Vica nagyon helyesek vagytok! Kép
Én meg bezzeg fiacskámat nem is ültettem fel semmire, arra gondolva, hogy még úgysem élvezi, hát erre tessék..... Kép

Tegnap megpróbáltuk a paradicsommártást, sajnos nem volt elragadtatva tõle. Ma bezzeg a tökfõzeléket-tejföllel ette ám. Tegnap meg a mi részünkre készített raguleves volt a slágere.

Modjátok nincs a gyerkõceietek között aki hasonlóan a fiamhoz ajtó ki-be csukogató, csapkodó-kezd kikészíteni ezzel, mikor unja vajon meg??!! Kép))

Ma meg az ágyról fejjel lefelé jött le. Szerencsére a kezét maga elé tette, a lábait pedig már elkaptam, de azért koppant. Pár percig másodpercig sírt, aztán meg már rötyögött amikor én az ágyról lehajolgatva a távolságot nézegettem, hogy mennyit esett. Elõfordult már valamelyikõtöknél ilyen baleset? Lehet, még késõbb valami baja, ha olyet ütött be?? :o

Hogyan álltok a homokozással, be meritek engedni a homokozóba a gyerkõcöket? Én párszor beengedtem, nagyon élvezi, meg is kóstolta a homokot.Kép /pedig nagyon figyeltem./

Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Nóri! Az Elsõ napok, hetek topic úgy lett ekkora csapat, hogy mindig ment vki. Tedd meg te is bátran és figyeld meg szeretettel fognak fogadni. Egyébként én a Túl az elsõ napokon, heteken topic tagja is vagyok, gyere oda, ott aztán tuti jó lesz. Mutatkozz be és a többi már megy magától. Kép Fentebb írtam, hogy Lili lányom (13,5 hó) is kb. 1,5 hónapig csak 5-6 lépést tett meg a többit mászva és egyiki percrõl a másikra menetelésbe fogott. Azóta pedig már a lépcsõn is egyedül jön fel persze kapaszkodva.

Vica! Örülök, hogy segítettünk és ne hagyd magad. Ma talákoztam egy kismamával jóban vagyunk, de ritkán találkozunk. 4 hónapos a babája és mondja, hogy nem elég a teje. Kérdem én, mert? Mert este éhes marad a kislánya. A védõnõ rögtön tápszert írt fel, hogy akkor adjon azt. Hol maradnak a jótanácsok? Aztán adtam pár megfontolandó ötletet, remélem beválik és akkor 13 hónaposan õ is elmondhatja, hogy még mindig szoptat.

Isme! Én is ki akartam próbáltatni Lilivel pár dolgot, de aztán nem lett semmi belõle (ringlispi). Majd a gyereknapon a vidámparkban. Ott aztán lesz nemulass remélem. (Dunaújvárosban lakom). Lili imádja a paradicsomos tésztát én tökfõzeléket nem csináltam neki, mert azt meg én nem komálom. KépKép Mi szombaton kezdünk neki a homokozásnak Apukámék kertjében privát homokozóban. Kívéncsi leszek. Szerintem nem korai. Mások is mennek már ilyenkor homokozóba. Az a kis homok pedig nem árt. Kép

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
A Zsomi imád homokozni, már nem is eszi meg, Kép. Ágyról fejjel mindkét nagy gyerekem lejött, pedig ott voltam, meg még egyéb lehetetlen helyekrõl is, ezt csak úgy lehet 100% kivédeni, ha bukósisakot raksz a fejére.
Az ajtókkal, fõleg ahol alacsonyan va na kilincs, pl. kapu, tényleg órákig elszórakozik.
Most már nagyon makacs evésnél, egyáltalán nem fogad el semmit, mindent egyedül akar kenni, katasztrófa-övezet lettünk.
Valaki árulja el nekem, hogy hogyan kell egyszerüen képeket átmásolni ide, mert lassan egy éve, hogy ide járok, de nem megy.
Olyan szájbarágósan, mint a Kép, Kép -t, mert az is úgy tudtam megcsinálni!!Lécci!!!
Pedig tuti fotóink vannak beszkennelve.
Sziasztok
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Ezt mar en is nagyon szeretnem megtanulni,mert en ugyanebben a cipoben jarok.Kép
Bar mosolyogni,konnyen megtanultam,a proba teruleten,de a kep felrakas,hat az nekem se megy.Kép

En ugy tanitottam meg Heathert a lemaszasra, mikor meg egyedul nem tudott,mindig labbal lefele csusztatva segitettem le.Ez nagyon benne maradhatott,mert azota egyedul lemaszik a garniturarol.KépNagyon ugyes.Viszont amikor felmaszik,rogton ulni akar,es meg nem erzekeli,hogy ha nem jol ul,akkor hanyatt vagodik,es JAJ!Szoval vigyazni kell.
Ahol en lakom,ott sajnos meg nincs olyan jo ido,hogy homokozni lehessen.Kép
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Én is próbálkoztam felrakni képet, és nekem sem jött össze Kép. Irtam a szerkesztõségnek és azt írták vissza, hogy a színtaktika helyes és biztos a böngészõm nem támogatja a képfelrakást, sajnos ez sem igaz, mert 6.0- ás böngészõnk van (a legújabb), úgyhogy feladtam Kép.

Üdv: Vica
 
 


Kep felrakas remelem ertheto lesz.

\ kell egy ilyen jel
kovetkezo egy darab szokoz
image szoveg
{ egy darab kapcsos zarojel
ezek utan egy teszoleges szoveg ami a kep megnevezese lesz ha fele allsz az egerrel. Peldaul Juli ul vagy ilyesmi nem a file neve.
} egy uj kapcsos zarojel

Ezek utan azt irsz amit akarsz akar leirast a keprol vagy az uzeneted barmit.
Ha vegeztel elkuldod az uzeneted ekkor megjelenik egy olyan oldal ahol BROWSE gombra katintva megtudod keresni gepeden a kepet.
Rakatintasz a kepre es utana openre vagy megnyitasra. Ezzel az ures rublikaba masolja neked a feltoltendo kep file nevet.
Ezekutan feltoltes gomb kovetkezik. Itt turelemmel kell lenni mert ido mig a kep feltoltodik.
Amikor ujra megjelenik oldal akkor mar a kep a helyen lesz.

Remelem sikerrel jartok ha elakadtok kerdezetek a

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/61/61.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/61/61.html[/url] topicba ami a tarsalgo hasznalatarol szol.

Napocska
 


Sziasztok!

Csatlakozunk a csapathoz: Bubamama vagyok, Krisztián fiam 15 hónapos. Kilóinak és fogainaka száma egyaránt 12. Nemrég költöztünk el a fõvárosból egy csendes Bp. környéki falucskába, gyermekünk legnagyobb örömére. Az alváidõt leszámítva egész nap kint van, és nem tûri a határokat. Nem elég a szoba, kell az egész ház, nem elég a ház, kell az udvar, nem elég az udvar, menjünk ki az utcára, tovább, messzebb...
A legjobb fogyókúra számomra. A kajával is az a legnagyobb baj, hogy egy helyben ülve kell elfogyasztani, ezért nagyon uncsi. A kanalazás hidegen hagyja, a cél az, hogy egyenletesen legyen elterítve az étel minél nagyobb felületen, persze az asztalon. A fõzelékek mellett a rakott zöldségek a menõk, rakott zöldbab, kel, kelbimbó, répa. krumpli, káposzta, tök.

Évi!
A lakásban õ is levakarhatatlan, néha én is teljesen kétségbeesek tõle, fõleg ha nagyon meg kéne valamit csinálni. Érdekes, amikor kint vagyunk, nem érdekli, ott vagyok-e. Olyankor remekül feltalálja magát. Pár év múlva úgyis visszasírjuk ezeket a napokat...

Nem tudjátok, hogy a vasárnapi börzén lesz-e kint pelusos cég, õsszel voltak, de most, hogy egyszerre lesz a két babás buli, vajon mindkettõre kimennek?

Ja, és annyira jól sikerült a gyermek, hogy szeptemberben jön a kistesója, aki szintén fiú! Kép

Sziasztok, jó hétvégét mindenkinek!

Bubamama
Bubamama
 


Sziasztok!

Dani már rutinos homokozó, pár hete tettem bele elõször, azóta szinte minden nap megyünk. Õ is meg-megkóstolja a homokot, kavicsokat, sõt cserebogarat is fogott már. Az is igaz, hogy õ ott is mászni szeret, rövid ücsörgés után elindul és négykézláb felfedezi az egész játszóteretKép

Szerintetek ha kézen fogva sétáltatom, ezzel segítem vagy hátráltatom az önálló járás megtanulásában? Arra gondolok, vajon el fogja-e engedni a kezem, vagy mindig számít erre a biztos pontra? Nem sétáltatom sokat, inkább csak a játszótéren, itthon a lakásban nem.

Nóri
 
 


Napocska, nem sikerült, mit csinálok rosszul?
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Itt is elnezest mindenkitol leirasomba a szokozt veletlenul irtam. Ugyhogy helyesen igy van a kepfelrakasa. Mindenkitol elnezest kerek tevedesemert.



\ kell egy ilyen jel
image szoveg
{ egy darab kapcsos zarojel
ezek utan egy teszoleges szoveg ami a kep megnevezese lesz ha fele allsz az egerrel. Peldaul Juli ul vagy ilyesmi nem a file neve.
} egy uj kapcsos zarojel

Ezek utan azt irsz amit akarsz akar leirast a keprol vagy az uzeneted barmit.
Ha vegeztel elkuldod az uzeneted ekkor megjelenik egy olyan oldal ahol BROWSE gombra katintva megtudod keresni gepeden a kepet.
Rakatintasz a kepre es utana openre vagy megnyitasra. Ezzel az ures rublikaba masolja neked a feltoltendo kep file nevet.
Ezekutan feltoltes gomb kovetkezik. Itt turelemmel kell lenni mert ido mig a kep feltoltodik.
Amikor ujra megjelenik oldal akkor mar a kep a helyen lesz.

Remelem sikerrel jartok ha elakadtok kerdezetek a

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/61/61.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/61/61.html[/url] topicba ami a tarsalgo hasznalatarol szol.

Napocska
 


Szia Nóri!

Én is sokat sétáltam a lányommal kézenfogva, még amikor nem tudott egyedül járni. De szerinetm ez teljesen természetes! Ettõl nem fog késõbb elindulni egyedül (Incsi is 13 hónaposan elindult), de az biztos, hogy így sokkal nagyobb biztonságban érzi magát.
Különben mi azóta is nagyon sokszor kézenfogva sétálunk, de már nem annyira a biztonság miatt (persze azért is), hanem mert mi összetartozunk! Kép És az nagyon jó érzés!
Én kicsi koromban, sõt még most is kézenfogva szoktam az anyukámmal menni az utcán, nem tudom nálunk ez olyan természetes dolog, a szeretet egyik megnyilvánulási formája!
Szóval ne aggódj, el fog indulni a babád egyedül is!

Üdv: Vica
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron