Új privát üzeneted érkezett!

Vica, köszi a megnyugtató szavakat, nagyon jólesett. Lehet, hogy tényleg hülyeség aggódni, elõbb-utóbb minden egészséges gyerek megtanul járni. Csak itt a környéken minden hasonló korú baba már jár. Igaz, Dani meg mászik mint a villámKép
Még egyszer köszi, Vica!

Nóri
 
 


Szia NóriKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi azoknak a táborába tartozunk, akik még egyszer sem aludták át az éjszakát! Kép Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy eddíg ha felkelt a kicsikém, akkor én megszoptattam, mármit éjjel. Nagy unszolásra rávettem magam, hogy leszoktassam az éjszakai szopiról! Már a második éjszakát küzködtük át nem valami sok alvással, de annál több ordítással! Kép Szóval nem vagyok valami üde és fitt!!! Nem tudom meddíg fog tartani, de eddíg nincsenek olyan tapasztalataim, hogy valami is változna alvás ügyben!!!
Kérlek benneteket, hogy ha ti már túl vagytok ezen, akkor adjatok egy kis lelkierõt a folytatáshoz!!! Kép

Puszi: Vica
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Örömmel találtam rá a topicra, igaz, az én kisfiam, Bálint még "csak" most 11 hónapos, de abszolút hasonló problémákkal küszködünk - és persze hasonló örömökben részesülünk -, mint Ti. Vica késztetett írásra az alvásproblémák miatt. Az én kicsi fiam 4 hónapos korától 8 hónapos koráig gyakorlatilag végig tombolta az éjszakákat. Átlagosan 4-szer, de volt, hogy tizenvalahányszor ébredt fel és zömmel csak akkor aludt vissza, ha megszoptattam, vagy megitattam vmivel. Rengeteg tanácsot meghallgattam, orvosoktól, könyvekbõl, kismamáktól, eredmény, semmi. Kínomban a homeopátiához fordultam, mert mégis cikinek éreztem, hogy bizony az orvos nyugtató kúpot írt fel neki és nem szerettem volna, ha rászokik. Szóval, hittem is meg nem is benne, de elvittem egy doktornõhöz, akihez utána rendszeresen jártunk ill. jártam . Ehhez tényleg kitartás és idõ kellett, mert a 3. homeopátiás szer vált be nálunk és... megtörtént a csoda: Bálint max. 1-szer kel fel inni és este fél nyolctól fél 6-6-ig alszik, utána szopik és még egy órát ráhúz. Ez nekem maga a Kánaán. Szóval: most már hiszek a homeopátiában..
Bálint egyébként igazi csibész rosszcsont és sajnos meglehetõsen hisztis teremtés, de családom szerint volt kitõl örökölnie.. 9,5 kg, 78 cm. Villámsebesen mászik, feláll, ágy mellett lépeget, ügyesen fel-és lemászik az ágyról ( a fenékkel elõre való lemászást nagyon gyorsan megtanulta) , hihetetlen módon, a saját nyelvén gagyarászik folyamatosan, 4 foga van kint, most jön az 5-6., éppen ezért már 3 napja hasmenése van és egyáltalán nem eszik... Érdekes, nagy trauma számomra, hogy jó szakácsnõ hírében állok, mindenki vevõ a föztömre, kivéve az én kicsi fiam! Nála a bébiétel a menõ, sajnos... Kiteszem a szivem-lelkem, készitem bébimódra, felnõttmódra, turmixolom, összetöröm, darabosra hagyom, kezébe adom..és egy laza mozdulattal kiköpi, eldobja. A Túró Rudi, tejszelet, na meg a közeli cukrászdából származó sajtos rudacska az jöhet! Már 1 hónapja játszóterezünk, a homokozóban szemlélõdik, a hintában kedvesen énekelget és vigyorog, a csúszdán már sikerült az elsõ horzsolást összeszednünk.

Remélem, nem gond, hogy "kis pisisként" beszálltam az "öreg 1 évesekhez".

Üdv: TNóra
TNóra
 


Szia Nóra!

Örülök, hogy írtál. Ezek útán már úgy látom nálunk nem is olyan borzasztó a helyzet. Különben már a 4. éjszakán vagyunk túl szopi nélkül. Az elsõ kettõ borzasztó volt, de mostmár igaz, hogy mág mindíg 2X felkel a lányom éjjel, de elég hamar vissza tud (kiss segítseggel, simi)aludni. Remélem azért egyszer már õ is végig alussza az éjszakát!

Ti, hogy viselitek ezt a rossz idõt??? Nálunk egész délelõtt ment a hiszti, hogy menjünk játszóra, a kis halatkám nem értette meg, hogy rossz az idõ!!! Most szerencsére alszik és remélem délutánra kisüt a nap!!! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt. Kérlek segítsetek nekem.
27 éves vagyok. Tavaly szeptemberben sikerült teherbe esnem, de sajnos novemberben elhalt a kicsi. missed ab. 7.héten Nagyon megviselt az eset, de még mostanában is sírok, ha eszembe jut, vagy eszembe juttatják. Persze túl kell tenni magam, talán ha sikerülne, jobb lenne.

Tudjátok, jobb ha több orvos készenlétben van, hát nekem volt már négy(nem párhuzamosan).
Mindannyian azt mondták, hogy a hormonháztartásom rendben! De képzeljétek el, hogy az 5. doki ezt írta:
"A 7 hetes magzati elhalast minden esetben (csaknem minden esetben) a sargateshormon-termelés elégtelensége okozza, tehát cikluszavar kovetkezménye. Az összes lelete semmit sem ér, mert pont a lényeg maradt rejtve. A stressz ugyanis letiltja a szaporodast, részint az ovuláció, részint a beágyazódás szintjén. Ez az Ön problémája, mely gyógyszerekkel és némi lelki gondozással biztosan gyógyítható."
A lényeg: A ciklusom változó: 35-42 között, tehát evvel van a gond!
A kérdésem hozzátok, akik szültek vagy már több hónaposak: Kérlek benneteket, hogy írjátok meg, hogy a CIKLUSOTOK milyen? Hány napos, pontos-e, stb.?
PL. 1. mindig 28 napra
2. 30-32 között

Elõre is köszi!

Nikie
 
 


Szia Nikie!

Szörnyû ami történt Veled! Én nem akarom bírálni az orvosokat, csak leírom, amit nekem mondtak.
Az én ciklusom is nagyon változó volt, 32-37 napra jött meg a menstruációm. Mikor elõször akartam fogamzásgátlót feliratni, azt mondta a dokim, hogy nem ajánlja, mert a rendszertelen ciklus miatt amúgy is nehezen fogok majd teherbe esni, ha egyszer majd babát szeretnénk, a gyógyszer csak rontana a helyzeten. Ezek után próbáltunk "természetes" módon védekezni, ennek "eredménye" lett a kisfiam. Ne érts félre, nagyon örülünk neki, õ lett életünk értelme, csak kicsit késõbbre volt tervezve, még lakásunk sincs. Szóval ennyit a doki véleményérõl, hogy nehezen fogok teherbe esni.
Szerintem ne add fel a reményt, biztosan sikerülni fog!

Szia TNóra, üdvözlünk az "öreg" babák szülei közöttKép

Vica, Dani is nagyon nehezen viselte a mai napot! Egész nap a lakásba volt bezárva, pont akkor nem esett, amikor õ aludtKép Fõleg a délután nehéz, én már nem is tudom, télen hogy bírtuk ki, hogy csak délelõtt voltunk sétálni. Szerencsére egy darabig le lehet foglalni a képeskönyveivel, imádja nézegetni. Utána kétségbeesésembe a régi telefonkönyvet adtam oda neki, nem tépi, hanem lapozgatja jó sokáigKép A Te kislányod mivel szeret játszani?

Sziasztok!

Nóri
 
 


Sziasztok!

Mi is 1 éves korunktól alusszuk át az éjszakát. Ez azt jelenti, hogy Lili (14 hó) este 8-tól reggel 5-6-ig alszik, akkor szopik és alszik még kb. 8-9-ig. Mi nagyon nehezen, de leszoktattuk az éjjeli kelésrõl, de mázlink van, mert max. 1,5 órát sírt és azt sem olyan kibírhatatlanul. Másnap pedig már nem is kelt. Persze ezt többször is lejátszottuk, mert volt a szoktatások között betegség, fog stb... Mostmár lassan 2 hónapja kényeztet Lili és remélem ez így is marad KépKép

Vica! kitartás. Mostmár ne álljatok meg, mert azzal megzavarjátok a béiteket. csináljátok végig amit elkezdtetek. Még max. 1-2 éjjel is te is végig fogod aludni az éjszakákat. Aztán meséld ám el, hogy milyen volt KépKép

Muszáj rászoktatnom Lilit ennyi idõs korban az önálló evésre szerintetek, vagy még ráérek?

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Szia Nóri!

Mi ma 2x is voltunk játszón, de mind a kétszer eláztunk! Kép
Remélem holnap már szebb idõ lesz!!!

Nálunk a kedvenc játék a Lego Duplo, nagyon szereti Incsi, karácsonyra kapta az elsõ adagot (akkor 10 hónapos volt), akkor még csak ismerkedett vele, illetve amit mi összeraktunk azt õ szétszedte és ez volt a játék. De a szülinapjára már megtanult összerakni két darabot és most már nagyon "profi". Kép Nem is tudom miért írják rá, hogy másfél éves kortól ajánlott!
Különben egy csomó játékkal így vagyunk, pl. az összer homokozós játékra az van ráírva, hogy 3 év alatt nem ajánlják, ez is egy nagy hülyeség, akkor mit csináljanak a gyerekek 1-3 éves korig!!!
A másik, amit nagyon szeret az a gömb, amibe formákat kell rakni, mostmár önnálóan megtalálja a helyes megoldást! Különben a Duplóit is nagy élvezettel dobálja bele, addíg amíg dugig lesz a gömb! Kép
De az a baj (mármint ilyen esõs napokon), hogy a legjobban a játszóteret szereti és nem lehet neki megmagyarázni, hogy rossz az idõ!
Ez a telefonkönyv akció nagyon tetszett, majd leközelebb mi is kipróbáljuk!

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Peri vagyok és a kislányom, Virág ma 15 hónapos. Nagyon helyes ( mint minden gyerek ), szõke, kék szemû és mindig mosolyog. Nagyon kiegyensúlyozott, vidám kisgyerek annak ellenére, hogy már lassan két hónapja bölcsis délelöttönként. Imádja. Az evéssel nálunk nincs gond, hál' istennek, bár ennek ellenére is kb. 10 kiló. Reggelire medve sajtos kenyeret eszik + 1 túró rudi,tizóraira sûrû ivólevet, délben fõzeléket krumlival és hússal, uzsonnára gyümölcsöt és joghurtot, vacsorára szendvicset vagy valami meleget + még lefekvéskor tápszert kap. Nekem egyedül a fogai jelentenek egy kis aggodalmat , hisz még csak 5 foga van. Igaz a doktor néni azt mondta, hogy fog nélkül nem maradt még senki.
 
 


Sziasztok!

Gerianiko: sajnos még nem jött el az az idõszak, hogy végigaludjak egy éjszakát, pedig csak vizet adtam Incsinek. Mindenki azt mondta, hogy 1-2 nap és nem kel fel többet, hát ez nálunk még nem jött beKép És sajnos ma is még "csak" fél 12, de már tul vagyunk az elsõ kelésen! DE azért még nem adom fel!
Mit értessz önálló evés alatt? Mármint, hogy egyedül kanállal??? Mert szerintem az még korai, bár sok tapasztalatom nincs, meert Incsi amit eszik azt csak kézzel hajlandó! Kép

Peri: Üdv köztünk! Nekem is pár nap múlva (13) lesz a kislányom 15 hónapos és neki is 5 foga van Kép Az elején én is izgultam, de egy csomó embertõl hallottam, hogy akinek késõbb jönnek kia fogai azoknak sokkal jobb minõséûek lesznek! Kép (nem tudom, hogy ebben mennyi az igazság, de én nagyon örülnék neki ha így lenne)

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Fogas kérdésekrõl annyit, hogy nemrég találkoztam egy anyukával, akivel egy napon szültünk és a kislányának nincs egyetlen foga sem! Persze õ is aggódik, de a dokijuk azt mondta, majd lesz fog!

Vica,nagyon ügyi a kislányod! Dani még csak akkor rakja bele a formákat a gömbbe, ha megmutatom hová dugja, akkor is csak az egyszerûbbeket (kocka, karika). Bizony, én is olvastam sok játékon, hogy 3 éves kor felett ajánlják, eleinte még aggódtam is miatta, de már nem. Dani szülinapjára egy guruló kutyát vettünk, amire rá lehet ülni, azt is csak 3 éves kor felett ajánlják, de hogy miért?

Anikó, én úgy gondolom, 14 hónapos korban már el lehet kezdeni tanítani kanállal enni a babát. Fel kell készülni a maszatra, fõzelék lesz kis túlzással még a plafonon is. Dani elõször mindig ledobta a kanalat, elõtte persze kicsit meglengette a levegõben. Most már ügyesen a szájába tesz, csak a kaját rakom én rá neki.

Sziasztok!

Nóri
 
 


Sziasztok!

Rég jutottam el idáigKép
Én is gazdagítom a 14 hónapja nem aludtunk át egy éjszakások táborát. A legnagyobb teljesítmény a hajnal 5-ig alvás, de ezt egy kezem meg tudnám számolni.Kép
Sok mindent kipróbáltam, azt hiszem sok mindent el is rontottam, de a lényeg, hogy megoldást eddig nem találtam. Ehhez jött a múlt hónapban 2 hetes betegeskedés, enyhe kruppal, na ettõl ha lehet még jobban "elromlott" ez a kölök!
Ez a homeopata dolog nagyon felizgatta a fantáziám. Már hónapok óta készülök felhívni egy dokinõt ekcéma miatt, de hogy alvásra is jó?! Hú, de fantasztikus lenne!

Nappal meg olyan, mint a tûz. A legújabb szórakozása, hogy a játszótéren elszökik, nevet hátra huncutul. Persze,mert rájött, hogy utána szaladok! Na, mondanom sem kell, ennél jobb fogyókúraKép

Elõször én is kicsit viszolyogtam a homokozástól, na de eszembe jutott, hogy kiskoromban folyamatosan olyan voltam, mint a malac, de hogy imádtam én a homokozótKép Persze a lakásban is lassan homovárat lehetne építeniKép

Csongi ha rájön, irtó ügyesen eszik kanállal, igaz tiszta maszat még az orra is. Persze, az asztal, a padló... Az még hagyán, ha aránylag sûrû fõzelékrõl van szó. Na de látnátok a terepet egy-egy híg joghurt után...


Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

A játékos témához: Incsinek a nagyinál van egy gumilabdája, amire az van ráítva, hogy csak 3 éves kor felett használható, mert a kisebbek a kiálló részeket a szájükba vehetik és fulladást okoz!!! (egy labdán kiálló részek) Kép Kép Kép

Évi: Írtad, hogy sokmindent kipróbáltál alvásügyileg! Miket? Hátha nekünk valamelyik bejön! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Miután régóta olvasgatlak benneteket, és Vica is mondta, hogy nagyon jó ez a topic, gondoltam, én is írok!
Kislányunk 15 hónapos volt vasárnap (12-én), Reginának hívják, nagy kék szemei vannak és most már akkora a haja, hogy gyártom Neki a copfokat örömömre, és az Õ bánatára...

Láttam, hogy volt fogtéma, neki 12 foga van már, és szerencsére észrevétlenül jött ki az összes, még a rágók is! Nagyon sokat beszél már, és tegnap mondta ki elõször, hogy anya (aja)!! Gondolom, nem kell ecsetelnem azt a boldogságot, még könnyes is lett a szemem és kb fél órát puszilgattam...
Õ is imádja a játszóteret, legszivesebben az összes gyereket végigpuszilgatná, aminek nem nagyon örülök, mert már beszedtünk igy két hete egy bacit...Szóval, ha csak elmegyünk egy játszótér mellett, kiabál, hogy hinta, hinta!
Ami a játékokat illeti, minden érdekli, ami nem neki való...illetve, most a favorit, a gyerek-takarító-készlet, abból is a felmosó...(legalább kevesebb dolgom van...)
A telefonkönyvet Õ már kb tiz hónaposan "kiolvasta", kéne valami legalább annyira vastag elfoglaltság...

Hát ennyit "röviden" Róla.

cupp,
Kriszta

Ui: Van valakinek tapasztalata a Kolping családi hotelrõl? Megyünk négy napra júniusban, és szeretnék minél többet tudni róla...
Krisztocs
 


Sziasztok!

Hol vagytok??? Már régen nem írt senki ebbe a topikbaKép Mindenki nagyon "csöndes" lett. Kép

Milyen programotok van gyereknapra??? Mit kapnak a gyerkõcök ajándékba??? (mármint ha kapnak valamit, nem tudom, hogy ez mindenütt szokás-e, de nálunk minden felnõtt elárasztja Incsit ajándékokkal, nálunk ez - mármint kiskoromban - nem volt szokás)

Krisztocs! Én nagyon örültem, hogy itt is olvashattam rólatok! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Vica, nálunk nem szokás gyereknapot ajándékokkal ünnepelni. Igazából, ha nem lenne a sok akciós csoki a boltban, eszembe se jutna. Esetleg majd sütõtököt kap ebédre és Túró Rudit uzsiraKép

Lenne egy kérdésem. Tudom, hogy epret meg ilyen aprómagvas gyümit még nem ehetnek 14 hónaposan, de mi a helyzet pl. a paradicsom magjával? Én még a kígyóuborka magját is kivágom, pedig azt biztos eheti, de annyira bizonytalan vagyok. Mit adhatok neki és mit nem?

Egyébként még mindig fogja a kezem, úgy jár. Csak az egyik kezével kapaszkodik járás közben is, a másikkal közben fedezi fel a világot. Nagyon profin megy már ezzel a módszerrel, nem tudom el fogja-e valaha engedni a kezem, annyira ragaszkodik ehhez a biztonsághoz. Félek, hogy elrontottam, nem kellett volna erre rászoktatni, de késõ bánatKép

Sziasztok!

Nóri
 
 


Nóri!

Az én kislányom 15 hónapos, de úgy eszi az epret, hogy öröm nézni. A paradicsomot kb féléves kora óta úgy eszi, ahogy van, mellesleg az uborkát is...Soha nem volt egyiktõl se semmi baja...Én nem is tudtam, hogy még nem ehet ilyenkor epret...de igazából én ezekkel a korhatárokkal soha nem foglalkoztam, valaki persze elítéli ezt, de mégis teljesen egészséges, soha nem volt még beteg, pláne nem kajától...

üdv,
Krisztocs
Krisztocs
 


Sziasztok!
A Zsomi(raktam fel új képeket a napokbanKép )imádja az epret, meg a paradicsomot, úgy eszi, mint mi az almát, megmosom, megfogja, harapja. Nem bírom elég gyorsan adogatni a cseresznyét sem, (magozva). Mindhárom gyerekem kapott lyesmit, egy éves kora után. A gyerekorvosunk szerint már eheti egy éves kor felett, és ha nincs ilyen allergia a családban a szülõknek.
Amióta ilyeneket eszik jobb az emésztésem elmúlt a szorulásos idõszak.
Zsomi, már megy egy hete önállóan, de kint a kezem után nyúl, és ez így helyes, csak biztonságos helyen merem elengedni, mert már egybõl szalad is a autók felé. Brümm-brümm
Én meg vagyok az ANYA!, ilyen hangosan. Van vau, cic, gyejebe, (gyere be) dóka( Dorka). És a lényeg mamamama... ez mindenre vonatkozik amit a szájába akar venni.
Sziasztok
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Bocs, emésztésem=emésztése, természetesen Kép, az enyém OK, mert már régóta kapok epret.Kép
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Bár kisfiam 13 hónapos múlt pár napja , de Õ is kapott epret már! Nagyon ízlik neki. Viszont a paradicsomnak én is kivágom/szedem a magját. A bolti kígyóuborka szeintetek mennyire vegyszeres, vagyis ugye nem primõr már? Mennyire mertek primõröket adni, /amikre azt mondják, hogy nagy a vegyszertartalmuk/?

Nálunk is az egykézen sétáltatás dívik most, de egyáltalán nem úgy néz ki, mintha mostanában el is akarná engedni azt az egy kezem is...

Mondjátok, ti mit itattok a gyerkõcökkel, például teát milyet?
Vízforralás, mikor hagyjátok abba?
Akinek babó még tápszert kap /mint nálunk is/,mikor szándékoztok abbahagyni?

Ez az ajándékozás gyereknapon nálunk sem szokás. Majd mi legfeljebb nem szólunk rá annyiszor amikor az ajtókat csapkodja.Kép

Sziasztok
 
 


Sziasztok!

Vica,
Mi gyereknapon szoktunk ajándékozni, már vettem is Neki ajit, meg állítólag anyumék is készültek valamivel...Megyünk is valamerre, úgy tûnik, hogy a római partra, ha tömeg lesz, tovább állunk (oda, ahol szintén tömeg van hi-hi)

Reginek én már egy éves korától nem forralom a vizet, sõt a tejet sem (Õ azt kap, mert már nem fogadta el a tápszert). Teát az instantokat szoktam venni Neki, mint a Hipp meg a Milupa és általában a gyümiseket, mert a többit meg se issza...de cukrot nem tettem bele soha.

Krisztocs
Krisztocs
 


Sziasztok anyukák!

Az én Peti kisfiam még csak 11 hónapos, de már olyan közel van az egy éves szülinapja, hogy bátorkodtam bekukkantani ide hozzátok!

Szeretném ha tanácsot adnátok, mivel tehetném emlékezetessé az elsõ szülinapját?
Szeretnénk neki egy felfújható kis gumimedencét venni, amiben a kertben pancsolhat. És meghívjuk a családot egy "kerti-party"-ra, bográcsolással ilyesmivel egybekötve.
Szeretnék sok-sok lufit, azokat nagyon szereti! Jó lenne, ha ez a nap, június 30.-a tényleg csak RÓLA szólna majd!
Milyen tortát készítsek neki?
Ha van bármivel kapcsolatba frappáns ötletetek, esetleg olyan amit már kipróbáltatok és bevált, kérlek osszátok meg velem!

Az én pici Petimrõl pár szót! Már ügyesen lépeget egy ujjamba kapaszkodva, imád kint lenni a szabadban, állandóan csak a kertben játszana. A cicának mondja hogy c-c, a kutyának hö-ö, én Ene vagyok! A játékautót tologatja és brrr, brrr berreg hozzá! Négykézláb mint a nyíl, úgy teper, nem gyõzöm utolérni! Szinte mindent eszik már, 10 hónapos koráig cicizett, aztán magától elválasztotta magát, épp akkor mikor a tejcsi is fogytkozni kezdett, úgyhogy mire kifogyott a cici, addigra õ már nem is igényelte. Reggel-este már tehéntejet kap, pedig egy éves koráig nem akartam adni, de imádja! A vizet már nem forralom neki, pohárból iszik, és csak a vizet kéri ha szomjas. Mindent eszik már szinte, és mindent egyedül akar! Kis falatokban elérakom az ételt és kézzel eszegeti. Kanálból csak ritkán fogadja el, és csak amit nagyon finomnak talál (joghurt, puding, stb.)
Nagyon nagy a mozgásigénye, és minden érdekli! Mutogat egy ujjal a számára érdekes dolgokra, rengeteg mindent egért!
Most felébredt, elköszönök!

Puszi: Katus
Katus
 


Sziasztok!

Sajnos nekem nagyon oda kell rá figyelnem mit kap enni a gyerek, mert a férjem allergiás mindenre a világon, köztük pl. a tehéntejre is. A védõnéni mondta, hogy idén ne adjak még szamócát és azt hiszem, jódarabig még tehéntejet se kap. Még a joghurtra is figyelnem kell, nehogy aprómagvas legyenKép

A vizet kb. 1 hónapja nem forralom, csak tápszerhez. Szerintem nagyon fini a Hipp narancsteája, én is szoktam inniKép Dani imádja a gyümölcsleveket, már kapott Hohes C-t is, abban nincs cukor és tartósítószer. De leginkább vizet iszik.

Én nem nagyon merek primõröket adni. Teli vannak mindenféle méreganyaggal. Egy darabig még esszük a tavaly lefagyasztottat.

Van valakinek valami jó és egyszerû receptje, amit ehet a baba is? Nem fõzelékre gondolok, hanem bármi másra, amiben nincs tej.

Sziasztok!

Nóri
 
 


Sziasztok!


Krisztocsnak annyi infom van a Kolping Hotelrõl, hogy ismerõseim közül eddig 3 család volt ott és mindegyikük nagyon dicsérte. Legutóbb Pünkösdkor voltak ott a barátnõmék az 1 éves kislány,ukkal és azt mondták, tényleg minden van ott, ami a gyerekeknek kell és tetszik.

Az eper témáról: Bálint fiam ugyan még csak most lesz 1 éves, de gyermekorvos anyukám biztatott, hogy nyugodtan adjak neki, kb.2 héttel ezelõtt kezdtük, próbaként 2 szemmel, azóta ez az egyetlen étel-ital turmix, amit tutira megeszik, bármikor is adom. Vagy joghurttal turmixolom, vagy nagyon bejön az eper-banán-friss narancs koktél egy kis gabonapehellyel dúsítva. Megértem õt, iszonyú finom. Ezt kapja tízóraira és úgy belakmározik belõle, hogy gyakran még ebédelni sem méltóztatik, csak úgy 4 óra körül...

Üdv Mindenkinek: TNóra
TNóra
 


Sziasztok!!

Van valami tuti ötletetek elsõ szülinapi ajándéknak??
Tele van a gyerek játékkal és a családban gyerekruha butikos nagynéni van, úgyhogy 5 gyereknek való ruhatára van Zsófikának. Olyan dolgot szeretnék, amit például a ti babátok szeret, és nem csak 5 percig játszik vele. Van ilyen ötlet?

Köszi,

Zsorka
zsorka
 


Sziasztok!

Zsorka nálunk a szülinapi ajándékok ezek voltak:
-játszósátor
/Szerintem az is nagyon jó ötlet, húú nem is tudom kinél láttam az "ugráróvárat". /talán Zsömimama? Tényleg aki ezt vett, kihasználja a gyerkõc , sokat játszik vele? Kép/
-aztán kapott pancsolómedencét nyárra
-fa vonatokat/hogy milyen drágák ezek a fa dolgok. Kép/
-hintalovat /még azóta sem akar ráülni, pedig már másfél hónapja elmúlt 1 éves/, de egy ismerõsünk ennyi idõs kisfiát le sem lehet szedni róla.
-viszont nálunk a szobahinta a menõ /ez nem szülinapi ajándék volt már/, esetleg ha az még nincs nektek
-dömpert is nagyon szereti: belepakol tologatja, beleül és mi tologatjuk...
Na, most hirtelen ezek jutottak eszembe... Kép

Kisfiam, bár 13 és fél hónapos még mindig nem akar egyedül elindulni, még mindig egykezes sétáltatás van, de olyan szépen jön már mellettem mintha tudna járni. Kép

A ti babaáitok mennyi idõt játszanak el egyedül? Az enyém most, hogy írok elvan még/könyvespolcot pakolja le/,de ez nála a maximum. Kép

Isme
 
 


Katus én itt nézegettem szülinapi tortarecepteket:
[url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=3278&id=18" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=3278&id=18[/url]

Szerintem vannak jó receptek, aztán én mégis, szörnyûség, de bolti joghurttortát adtam végülis neki. Kép

Nóri itt láttam "Tejmentes finomságok kicsiknek"-nek:
[url=http://www.kismama.hu/cikk.php?id=18&cid=4977" TARGET="_top]http://www.kismama.hu/cikk.php?id=18&cid=4977[/url]

Tényleg ti mit csináltok, miket játszotok odabenn a picurokkal ilyen rossz idõben, mint ma? /vagy csak nálunk van ború, szél, hideg, esõ?! ha igen akkor a kérdés általában az esõs napokra vonatkozik. Kép/

Isme
 
 


Sziasztok!

Zsorka
Nálunk is bejött a játszósátor, ráadásul a miénk olyan, hogy két házikó, és össze lehet kötni a kettõt, egy folyosóval, amiben át tud mászni egyikbõl a másikba. Mi panelban lakunk, ezért ritkán van az egész felállítva, mert helyigényes, de az egyik házikó mindig áll, abban van egy csomó játéka, és imád elvonulni oda szöszmötölni. Kertben a ledideálisabb...
Hintapacink nekünk is van, meg hintaszék, ezeket is nagyon szereti.

Ami a tortát illeti, nálunk is gyümijoghurtos volt, könnyû kis édesség, és imádott "belepancsolni"...

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

A sok jó szülinapi ötletehez még hozzátenném a bébitaxit, vagy a motort nálunk ez a menõ, amirõl nem lehet Incsit leszedni!Kép

Torta ügyben: mi is rendeltünk feketeerdõ tortát, (nem akarok senkit elkeseríteni) de nálunk Incsi rá sem hederített a tortára, meg sem kóstolta. Sokkal inkább a lufikkal volt elfoglalva, amikkel tele volt a szoba. Kép

Nálunk is rossz az idõ, de ettõl függetlenül voltunk kinn ma, mert nem lehet Incsivel megmaradni a lakásban. Szóval ha nem esik mi megyünk.... Igaz, hogy ma minden pocsolyát kipróbált, hiába mondtam, hogy NEM SZABAD, annál jobban élvezte! Azért kb. percenként néztem a cipõjét, hogy átázott-e, de szerencsére jól bírta!Kép
Szóval mi is nagyon szenvedünk ha annyira rossz az idõ, hogy nem lehet kimenni!Kép Remélem nemsokára újra nyár lesz!

Üdv mindenkinek: Vica
 
 


Vica ez jó, nálunk sem érdekelte a picinyemet a torta különösebben. Belefurkálta az ujját, de nem igazán evett belõle. Pedig mennyit gondolkodtam elõtte, hogy hogysmint legyen a tortával.Kép

A bébitaxi is nagyon jó ajándékötlet, ha nincs még, nekünk már egy ideje van, de nem hajlandó ráülni, hiába mutogatom, hogy hogyan kell használni. Na, majd késõbb. Kép

Amúgy vannak alternatív ajándékötleteim. Kép: -könyvespolc amit bármikor lepakolhat, -saját videó amit kedvére nyomogathat,beledugdozhat dolgokat, -saját ajtó amit kedvére csapkodhat. Na, meg még tudnám sorolni a "nem szabad dolgok" listáját, amire még mindig csak én tudom, hogy nem szabad, neki pedig aztán mondhatom unásig. Kép

Ja, de jut eszembe egy komoly ötlet is még: buborékfújó,most ez nálunk a sláger, próbálja elkapkodni a buborékokat, meg amúgy is nagyon élvezi. Kép

Isme Kép
 
 


Lányok!!


Köszönöm a klassz ötleteket ajándék ügyben. Vettem is délután neki egy bébi-taxit a Corában, már az üzletben nem lehetett leszedni róla, itthon meg elkezdett vele teperni. Úgy sajnáltam, hogy az alvás idõ alatt el kellett tenni és csak 2 hét múlva kapja meg. Buborékolót is fogok venni, a sátort pedig a mami veszi.

Még egyszer köszi és 20-án jövök vissza az akkor már 1 éves Zsófival,


Zsorka
zsorka
 


Ugráló nálunk van, a nappali közepén, aki hozzánk jön, az elõször meglepõdik, aztán örül, és kiakarja próbálni. a Zsomi imádja, meg a tesók is.Ötlet: Kulcscsomó,nem használatos kulcsokból, hozzá bármi amibe lyukat fúrunk, vagy már van benne, és bele lehet dugni a kulcsokat. Nálunk egy-egy órát is el van úgy a Zsomi, hogy a kulcsaival egy kisautón talált lyukat"nyitja-zárja".Akárhova megyünk, szinte vadászik a kulcsokra, elkunyerálja, majd vagy nem akarja visszadni, vagy eldugja Kép Ha autó kulcsot kap, akkor áll az ajtónál és azt mondja brmmm... Már nem csak megy, szalad is, mint a villám,én meg utána, mert a fõ cél az autók, hátha valamelyik kilincs nyílik egy kis rángatás után..Jó kis fogyókúra. Ami nagyon tetszik még a távkapcsolók, ebbõl is volt sajátja, egy használaton kívüli, de már nem érdekli, csak a valódi, mert azzal már volt sikerélménye.Ha kiérek a látószögébõl. azonnal rákedi: anyaanyaanyaanyaanya...
Imád minden gyereket, az oviban a játszótéren stb. Mindenkivel játszani akar, kicsikkel, nagyokkal. további ötlet 2. szülinapra: Kistesó!!!Projektek indulhatnak Kép
A motor itt hever a lakásban, de rá sem szeret ülni, csak a lakli nagytesó ül rá, õ meg tolja. A bébitaxit is csak tologatja, mert rájöttem, hogy egyedül nem bír lekecmeregni róla, így kényelmetlen neki.Van egy felfújt gumicsacsi egy barátunknál azt szereti. Mg szerti a kisházikókat, aminek van ajtaja, lehet nyitni-zárni...meg a telefonokat, amik hangot adnak..tegnap nézegette a háromcsatos szandiját, majd egyszercsak a füléhez tette, és 'telefonált'rajt.
Evés rapszódikus. Picit náthás, csak a cseresznyét, meg paradicsomot ette meg ma, kénytelen voltam Beba-t csinálni , mert csak azt volt hajlandó megenni, nagy szörcsögve. A porszívóval közeledve menekülésbe kezd, mintha az élete múlna rajta, de utána legalább tud aludni.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsorka hogyan tudta, hogy hogyan kell használni a bébitaxit? Nem is kellett megmutatni neki?
Nem tudom, hogy hogyan tudnám megmutani a manómnak, hogy ez jó dolog, vagy majd idõvel észreveszi?

Zsomimama nem rossz ötlet a kulcscsomó. Kép
Nem rossz ötlet a 2. szülinapra a kistesó Kép /Hm, csak nálunk a párom nem nagyon akar többet az egyszemnél. Kép Mondjuk az együttléteink gyakoriságát nézve és azt, hogy ez az egyszemem is 2 év után "jött össze", talán a 10. szülinapi ajándék lehetne a kistesó. Kép/

Nekem van még homokozójáték ötletem, nagy sláger még: a mosópor adagolókanala, tápszeres doboz mérõkanala, MCDonalds-os salátáspohár a tetejével együtt. Kép

Szerintetek, hogy most van az eper szezonja, lehet már boltit venni, mondjuk Tesco-ban, vagy akkor is nagy a vegyszertartalma az ilyen "nagyüzemi" epreknek?
Zsomimama a cseresznye amit írtál bolti?
Mondjátok tényleg ennyire fóbiásnak kell lenni a vegyszerek és az E számok miatt??
Egyszerûen inkább nem merek friss gyümölcsöket, zöldségeket adni. Kép

Isme
 
 


Sziasztok!
Már volt szó kajó ügyekrõl, de le tudnátok írni, hogy nálatok a babák pontosan mikor-mit és fõleg mennyit esznek?
Mekkora adag husi van egy evésre stb. Annyit tudok görcsölni ezen az evészeten, hogy csak na...
Ja, meg azt is, hogy esetleg milyen nassok vannak nálatok. Kép

Isme
 
 


Hát általában a vásárcsarnokban veszem a cserit, meg a meggyet, ma málnát!!!, és azt imádja. Az epret sk szedtem. simán megmosom, és kapja. Semmi baja tõle. De szerintem egy alapos folyóvizes mosás után a "bolttinak" sincs semmi baja. Vanmár friss borsó, nyami én is eszem nyersen, meg a nagyok is.E számos dolgokat lehetõleg kerüljük. De ha úgy hozza a sors. hát megesszük. Igazából nem lehet 100% kivédeni mindent. Ekkora gyerek már sokfélét eszik. A Zsomi minden gyümit, de csak egyedül, fõzeléket egyet se, de pl. levesnek megcsinálva megeszi.Paradicsom mániás, és imádja a husikat. Inni többnyire vizet kap. Adagra soha éetemben nem figyeltem egyik gyerekemnél se, ha elég volt neki a kaja, és minden OK, akkor jó. Ha nem eszik okot keresek, nem volt-e nasi, nincs--e más tünet, vagy más kajával próbálkozom. erre jó a víz is, mert attól ugye nem megy el az étvágya.Van amikor a Zsomi, aki elég jó húsban van, csak egy féüvegnyi mennyiséget ebédel.Van olyan, amikor 2 nagypohár sima joghurtot bevág 5 perc alatt.Szóval egészésges gyerek, jó környezetben, többfélével okosan kínálva nem hal éhen.Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Kaja adagok ügyben nem nagyon tudok hozzászólni a témához, mert örülök, ha Incsi egy kicsit is eszik! (bár sajnos húst egyáltalán nem hajlandó, de sajtból pl. 10dkg-ot is be tud vágni egy ültõ helyében
Sajnos õ is nagyon szereti az édességeket, fõleg a csokit. Nem nagyon szoktam neki adni, de még húsvétról maradt egy csomó tojás és valahogy néha elõkerülnek. Kép De ha nem látja, akkor nem hiányzik neki. Ezen kívül szoktam venni neki Kinder Pingi-t, de ezekbõl (Kinder finomságok közül) is csak ezt szereti, ha nincs ilyen a boltban, akkor mást nem is kér!

Már megint nagyon szenvedünk az idõtõl! Lassan már annyiszor van rosszidõ, hogy el sem hiszem, hogy NYÁR van!
Kép

Üdv mindenkinek: Vica
 
 


Sziasztok!

Vica
Mail ment Kép

Ti mit csináltok ebben a ramaty idõben?? Néha az az érzésem, hogy depi leszek, ha egész nap itthon kell ülnöm. Ráadásul most házimunka sincs, mert hétvégén sikerült mindent megcsinálnom, Regikém meg szinte rám se hederít, néha úgy tûnik, én jobban akarok játszani Vele, mint Õ velem Kép
Azt hiszem, veszünk valahol esõkabátot Neki, abban legalább vásárolni tudok Vele menni...tényleg, tudja valaki, hol lehet 92-es méretû esõkabit kapni?

Kriszta
Krisztocs
 


Szia Krisztocs!

Mi a Corában vettünk esõkabátot Incsinek, de nem a bébi cuccok között volt, hanem a ruhás résznél. Volt több fajta is. Mi a legegyszerübbet vettük meg mondván úgysem fogja sokat hordani! Hát nem úgy néz ki!Kép

Üdv: Vica
 
 


Vica!
Köszi, és mennyiért adnak egy ilyen kis "rucit"? Kép
Ti is a fóti Corába jártok? Milyen rendszerességgel?

pusz,
Kriszta
Krisztocs
 


Szia Kriszta!

Igen a fótiba szoktunk menni, kb. kéthetente egyszer, de akkor jól megpakolva jövünk haza. Kép
Incsi esõkabátja 700Ft-volt, de ez volt a legegyszerûbb és legolcsóbb, ha jól emlékszem 700-5000Ft-ig lehet kapni mindenfélét.

Üdv: Vica
 
 


Vica!

Köszi az infot, ,közben ma vettem a közeli "kinaiban" egy tök arit, szines, valami ari mintája is van, és 1500 ft volt...

Ti is megpakolva jöttök a corából? Hihetetlen, mennyi pénzt ott lehet hagyni...

puszi,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Vica! Írtam a másik topicban, hogy tegnap vettünk Lilinek egy gumicsizmát, és abban mentünk sétálni a legnagyobb esõben. Nagyon élveztük Kép 1500 Ft volt.

Az én Lili lányom (15 hó) sem egy nagy evõ. Nem eszik gyümiket, de fõzeléket és leveseket igen. Fõleg az utóbbikat. szereti nagyon a ropit és a Kinder tejszeletet, túrórudit, krémtúrót. A gyümit turmixban próbálom adni. Az adagja annyi, amennyit megeszik, nem görcsölök, õ tudja mennyi jó. te se görcsölj Isme, felesleges. :9

Sziasztok:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy emlékeztek -e még rám, de én voltam elkeseredve, hogy a gyermekemnek még csak 5 foga van(volt).
Képzeljétek, most 7 foga jön egyszerre. Hál' Istennek észre sem vesszük.
Holnaptól jó idõ lesz már, úgyhogy fel a fejjel lányok, vége a szobafogságnak.

Üdv mindenkinek
 
 


Sziasztok!
Még hogy visszatérjek az E számok figyelésére, annyira szörnyû, hisz mindenben benne van!! Ennyi erõvel semmit sem adhatnék: krémtúróban, joghurtban és hát mindenben. Kép

Peri az én kicsiny fiamnak még mindig csak 5 foga van. Kép/most lesz 14 hónapos/

Gerianikó én ropit még nem mertem adni, bár már gondolkodtam rajta. Olyan hülyeségre gondolok, hogy megböki magát vele, vagy túl nagy darabot harap le és nyel le egybe, mert azért a ropi elég kemény valami.Szóval még ilyenekkel is fárasztom magam.Kép

Isme
 
 


A ZSomi is szereti a ropit. A nagyok mindenel megetetik, ha nem vagyok résen. De szerencsére a csereznyét kimagozták!Kép
Mostanság hangosan kunyerál, mindenkitõl, aki bármit is eszik.Pont úgy, mint aki hetek óta nem evett.És már sok olyan játék van, amit a tesókkal játszik csak, velem nem. Annyira aranyosak esténként, mikor játszanak. Elõre rosszul vagyok attól, hogy hamarosan elmennek táborokba, nagyihoz stb. A Zsomi meg itthon lesz velem, és nagyon fognak Neki hiányozni a tesói. Alig várja, hogy hazajöjjenek.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Gerianiko: Ez a gumicsizma jó ötlet, de én nem is néztem még a boltban, mondván Incsinek még olyan kicsi a lába (19-es). De majd beszerezünk egyet! Aztán jöhetnek a pocsolyák! Kép

Peri: 7 fog egyszerre! Hát nem aprózzátok el! Kép Incsinek még csak 6db van, pedig lassan 16 hónapos!

Isme: Különben a ropi nálunk is menõ, szerintem nem kell félni tõle. Incsi addíg szopogatja, "rágogatja", amíg puha nem lesz és le tudja nyelni! Kép

Vége itt a nyár! Szegény Incsit de. úgy felöltöztettem, hogy nehogy fázzon Kép , de én már nem tudok kiigazodni az idõn! Kép

Sziasztok: Vica
 
 


Vica!
Nekünk van egy 19-es gumicsizmánk, sajna a Zsominak nem lett jó,ha esetleg kell, nagyon aranyos, akkor 500 Ft-ért átadom.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

A múlt héten "nyaralni" voltunk, vagyis meglátogattuk a szüleimet, akik Egertõl nem messze, egy kis faluban laknak. Persze esett szinte egész héten, de Daninak így is hatalmas élmény kikerülni a városból, élõben látni az állatokat amiket képeskönyvbõl már ismer. Szóval nagyon jól érezte magát.
Azért volt 1 nap jó idõ, amikor kipróbáltuk az új felfújható medencét is. Elég sokáig tartott míg megszokta, hogy hidegebb benne a víz, de aztán beleült és hatalmasat pancsikolt.
Voltunk kirándulni is hármasban Szilvásváradon, Danit alig lehetett elvinni a jéghideg patak mellõl, imádja a vizetKép

Nagyon jó ötlet az esõkabát, de én még nem láttam sehol 92-es méretben itt FehérváronKép

Ropit én is adtam már Daninak pár szálat, szereti. Van olyan nassolnivaló ami egészséges is? Egyszer elolvastam mi van a Túró Rudiban, de többet nem teszem.

Járásügyben változatlan a helyzet, szorítja az ujjamat, nem engedi el. Lehet, hogy így megyünk majd iskolába isKép

Nóri
 
 


Sziasztok!

Cseresznyét, meggyet ti hogyan adtok? Turmixolva még? Héjjával van valami gond vagy lehet adni? Mennyit egyszerre?

Az esõkabát ötlet nekem is nagyon tetszik. Kép Nóri ma mondjuk csak az Intersparba néztem, de tényleg ott is csak 112-tõl kapható. /Fehérváron ;)/

Nálunk is még mindig az egykezes sétáltatás dívik, de tegnap és ma már egyedül felállt és ment 3 lépést, újra leült majd újra felállt.. Szóval, ezt 3-4-szer egymár után, azt hiszem ez már haladás. Kép

Nektek nem volt a kórházban kapott kismamacsomagban ajándékkupon amit az 1 éves szülinapra lehet átvenni a MegaToys-ban? Átvette már valamelyikõtök? Nekem volt, beküldtem, de még legutóbb nem érkezett meg, így nem tudtam átvenni.

Isme
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: