Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mivel több topicon is találkoztam azzal, hogy a gyerkőcök milyen "ötletes" módon kerülnak bajba, arra gondoltam okulásul összegyűjthetnénk ezeket egy helyre.
Pl: -pár hetes baba kiesett a babakocsiból,
-asztalra csavarozható szék,a baba véletlen
mozdulatára leszakadt,
-az én fiam kitépte a konnektor a falból,
-a gitt kieshet az üvegbetétes ajtókból és kiesik az üveg is utána.
Kérlek titeket, ha van ilyen fura, ki nem számítható, de másoknak még talán megelőzhető balesetveszélyes sztoritok, írjatok.
Előre is remélem, hogy kevés fog összegyűlni.
Viszont szeretném hogy, ne torkolljon a topic sárdobálásba, hogy ki milyen anya és ki milyen felelőtlen, mert sajnos a legnagyobb elővigyázatosság mellett is beköszönhet hozzánk a baj.

Bellana
 
 


Bellana!
Pont a minap írtam le valahova a következő dolgot:
Kisfiam felborult, a hátára esett. A sapkájának a hátsó fémcsatja, ami a méretet állítja, beleállt a tarkójába, és szétnyírta a bőrét. Azóta nincsen olyan sapkánk, amin fémcsat, vagy fémből készült embléma van, és a lányomnak sincsen oldalt, vagy hátul olyan csat a hajában, ami megsértheti egy eséskor a hajas fejbőrt.
Talán ez is jól jöhetKépKép

Csi
 
 


Köszi Csi, sajnos ilyesmikre gondoltam én is Kép
Szia: Bellana
 
 

 
 

Majd még jövök, mert a férjem hihetetlen rémeket képes látni, leírom majd...
Addig is két dolog, példa az usából (ott hallottam először tkp).
kabát nyakán, kapucniján ne legyen zsinór! Megtörténhet, hogy a zsinór "bogyós", csdomós vége beakad vhová (pld csúszda), a gyerek meg megfullad.
Gondolom azt nem kell írni, hogy ne adjunk a gyerek kezébe, ne hagyjunk elöl a szuámára elérhető helyen olyan nejlonzacskót, -szatyrot, amit a fejére tud hózni, megfulladhat.
Vödrök: sose legyen a gyerek közelében teli, akár félig teli vödör. Kívácsi, belekukkant, ha nagyopn kicsi a gyerek, esetleg belefordul derékig, de ki nem tud jönni belőle és belefullad (usában ebből több per is volt - észvesztő módon a feték stb gyáértókat perelték be. Azóta minden vödrön ott a feliat, ahogy a nejlonzacskókon is).
Zs.

Zsóka
 
 


Beugrott még valami: Fiam nem tanult meg a szokásos módon lépcsőn mászni, hanem "egyszercsak" legurult az emeletről. Ugyanis míg én behajoltam a tusolóba elmosni az edénycsöpögtetőmet, ő egy pillanat alatt felmászott a hátam mögött a lépcsőn. Még hat hónapos sem volt, a fene sem gondolta, hogy próbálkozás nélkül rögtön feljut, így nem is tekintettem veszélyforrásnak a lépcsőt. Meg ugyebár az ember azt hiszi, hogy itt van a gyerek mellettem, hiszen az előbb még itt volt...
A másik, hogy a gyereket, ha betesszük a bébihordozóba, akkor MINDENKÉPPEN kössük is be. Nálunk ez az "éppen megúsztuk" kategória volt, mert a lánykám néhány hónaposan kinyújtóztatta magát a hordóból, és kicsúszott a földre. Nem történt semmi, hiszen pár ceniti volt csak a szintkülönbség. De belegondolni is rossz, hogy előtte mindenféle magaslaton, mint ágy, székek tartottam benne, a tényleg néhány hónapos, "valódi" mozgásra önállóan nem képes gyermeket. Ja, és egyszer, mikor emeltem fel a földtről a hordozóval a gyereket, akkor nem akadt be a hordozó lehajtott fogantyúja, és majdnem kibillent a gyerek. Így se járjon senki!

Csi
 
 


Sziasztok!

BellanaKép
Jó ez a topic, nagyon örülök, hogy megoszthatjuk
az élményeinket, okulva belőlük...
Remélem, ide nem jönnek majd a másikat le "felelőtlenrosszanyázó" névtelenek, hiszen én is csak azért írom le majd a két fiam 1-1 éppenhogycsak "megúszott" fatális balesetét,
hogy mások /is/ levonják a tanulságot, amit én egy életre megjegyeztem...
jövök még, most mennem kell, 18 hónapos lánykám itt ficereg az ölembenKép

jövök, ha Melissa alszikKép

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Itt az ügyeletes vészmadárKép
Mogyoró, dió, rágó, és egyéb csacskaságok--nem való négyévesnél kisebbnek. Ismerősöm gyermeke megfulladt a mogyorótól.
Az autóban KÖTELEZŐ a gyermeknek a biztonsági ülés, és az ÖV használata. A baleseteknél nem a szállító autó sebessége, és a megtett távolság a lényeg, mert bármikor belecsattanhat egy óvatosan vezető apuka autójába is egy gyors, megcsúszott jármű. Nem messze tőlünk egy kisgyerek a szüleivel csak a közelben lakó mamihoz gurult át autóval, mikor beléjükszállt egy megcsúszott autó szemből. Ha a gyerek be van kötve, akkor megússza. Nyaktól lefele lebénult.

Csi
 
 


cipőfűző - az enyémek mostanában jöttek rá a fűzögetés örömére, és az apjuk fűzőjét akarta sálnak használni a naygobbikKép
Befőttesgumi - a barátnőm kislánya a csuklójára szokta tenni, és egyszer úgy elszorította, hogy napokig látszotta helye (elég ijesztő volt, bár lehet, hogy nem tudna komoly bajt okozni)
ZSuzsa
 
 


Bellana,
jó, hogy megnyitottad ezt a topikot Kép

Egy kicsit elgondolkodtam a saját balesetünk kapcsán. (Ha valaki nem olvasta volna a másik topikot: kisfiam úgy esett el a műanyag motorjával, hogy két foga félig letört.)
Mégis, hogyan lehetne ezeket a kismotoros baleseteket kivédeni -mert azt megkaptam a másik topikban, hogy nem lehet mindentől megóvni a gyereket, ha mindentől eltiltjuk, gyámoltalan lesz. Valószínűleg ez így igaz is lehet, csakhogy nekem sem célom most ezért a szemétbe dobni a szerkezetet. Inkább ügyelek ezentúl arra, hogy:
- ha álmos a gyerek, mert korán ébredt, vagy mert délután nem aludt, holott egyébként szokása, nem ültetem rá
- ha hideg van, és nagyon be kell öltözni, ezért a sok ruha miatt egyébként is nehezebben mozog, nem ültetem rá
- ha sáros vagy jeges az út, nem ültetem rá.
Így szvsz kisebb a baleset esélye, talán...

Még Csi figyelmeztetése okán, miszerint diót-mogyorót ne adjunk az apróságoknak fulladásveszély miatt, az is eszembe jutott, hogy nagyon jó lenne, ha mindenki tudná és merné alkalmazni szükség esetén azt a fogást, aminek most persze hogy nem jut eszembe a neve (egészségügyisek, vagy valaki, aki tudja, segítsetek ki!), lényeg, hogy a szegycsont alatt erőteljesen meg kell nyomni a velünk háttal lévő gyereket. Egyszer nálam már sor került rá: a kisfiam még pici volt és félrecsúszott egy kenyérfalat. Ilyenkor a hátbaveregetés nem biztos, hogy használ Kép. Szerencsére teljesen hideg fejjel rögtön ezt a szegycsont-alatti nyomást alkalmaztam: hiszitek vagy sem, a filmekből tudom, hogyan kell...

Az is szembe jutott, hogy NAGYON jó lenne, ha ezt a topikot MINDENKI elolvasná, ezért mi, akik már megfordultunk benne, tudassuk a többiekkel, hogy itt hasznos infókat olvashat. Ha valahol állandó ,,topiktagok" (hü*e egy szó Kép) vagytok, hívjátok fel rá a többiek figyelmét is, jó?


OFF Zsóka,
ha esetleg beszélsz Napocskával, mondd meg neki légy szíves, hogy a mobilszámom a régi, nyugodtan felhívhat bármikor!

Jamina
 
 


Sziasztok!

Nekünk kaláccsal volt egy nagyon húzós kalandunk; a Kisfiam mellényelt egy szép nagy darabot és köhögni sem tudott, annyira fuldoklott. Legalább egy percig vertem a hátát hasra fektetve, nem használt. Benyúltam a szájába, de a kaja már nem volt ott. A mentőket akartam hívni, de előtte utolsó próbálkozásként megfogtam a lábánál, lelógattam és egy nagyot a hátára csaptam. Ez szerencsére megoldotta a helyzetet, de még 1 óra múlva is remegtem Kép

4-5 éves korig amúgy mindig a gyerekkel kell lenni, ha eszik! Pillanatok alatt megtörténhet a baj!

Annamari
 
 


A kidurrant lufi darabját is belélegezheti a gyerek, már csak azért is, mert a durranás pillanatában hirtelen nagy levegőt vesz nyitott szájjal a meglepődéstől...

Csi
 
 


Szóval a mi rémtörténeteink:

Roland: az esetkor 1,5 éves, egyébként januárban lesz 18Kép: babakocsira is akasztható, vacak minőségű csörgő, egymás után felfűzött kis gömbökkel...Kép
barátnőm és kisfia vendégeskedtek nálunk, mi
beszélgettünk az egyik szobában, a két kicsi játszott a másikban...egyszer csak arra figyeltem fel, hogy a kisfiam fuldoklik...szörnyű volt, biztos, hogy az ember ilyenkor nincs teljesen magánál én is ösztönösen cselekedtem: megragadtam a gyereket a lábainál fogva, fejjel lefelé, és erősen ütögettem a hátát...hála Istennek kipottyant a csörgőből származó félgömb...
megjegyzem: 800m-re laktunk a kórháztól, de biztosan nem értünk volna oda időben...

story 2. : Patrik, szintén 1,5 év körül ( februárban lesz 11 ) fürdőkádban ül...panellakás aprócska fürdőszobával,a kád mellett közvetlenül automata mosógép, rajta hajszárító, kikapcsolva de bedugva a konnektorba...szóval, a mai napig nem tudom, hogy történhetett, de egyszercsak a kádba esett a hajszárító, közvetlen a gyerek mögé...
a gyereket nem hagytam magára előtte, valószínű, hogy akkor esett bele, mikor én a fürdőlepedőért nyúltam...Kép
azonnal kivettem a kádból a hajszárítót, és kihúztam a konnektorból...
mai napig hálát adok a Mindenhatónak, amiért semmi baj nem történt...
persze én napokig remegtem, és szörnyű lelkiismeret-furdalásom volt...

elmeséltem a dolgot az azóta már ex-férjemnek, aki ekkor épp külföldön dolgozott 3 hónapot...
háát nem tettem ki a kirakatba amit kaptam tőle, és kivételesen még igaza is volt.

a fiúkkal kapcs. ez a két kirívó eset jutott eszembe, persze voltak kisebb esések / lépcső stb. /, ami minden gyerekkel megesik, de ezek a "megúszott" dolgok maradtak emlékezetesek...

egyébként amikor a fiúk kicsik voltak, nekem mindig a nyitott ablak volt a rémálmom, mivel 9. emeleten laktunk, és sajnos hallottam néhány szörnyű balesetről, amikor az anya "csak" a boltba ugrott le, míg aludt a kisgyerek, és arra ért haza, hogy az ablak alatt embertömeg, mentőautó stb. a többit el lehet képzelniKép

mégegy eset: ez nem velünk történt, de abban az időben, mikor Roland is még kisbaba volt: anyuka térdel a síró , két év körüli apróság előtt az ABC bolt /akkor még az volt / kijáratánál , kétségbeesve, valamit szorongat a kezében tartott textilzsebkendőben / véres valamit / , hát a kicsi egyik ujjacskája volt...levágta a becsapodó ajtó, vigyázni kell ezekkel a hülye vasajtókkal is!!
azóta is remélem, hogy a kórházban vissza tudták varrni, nagyon megrázó volKép

Jamina!

Az én kislányom is imádja ezeket a műanyag kütyüket , motor kettő van, és egy autó...egyelőre a nappaliban száguldozik velük, de nekem pl. nem biztos, hogy eszembe jutott volna, hogy a "beöltözős" időszakban ne vigyem ki a járgányokat...köszönet érte!
csak tavasztól fog Melissa az utcán motorozni.

üdv, Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvasva a sztorikat csak annyit tudok hozzátenni:
Jesszusom! De reméljük, hogy azért van aki okul belőlünk.
Csi: azért hihetetlen, hogy van aki nem köti be a babát az ülésbe! Egyébként a téligumit is időszerű szerintem felrakatni. Gondolom az is számít ha megcsúszik az autó, akkor talán könnyebb manőverezni a kocsit ha téli gumi van rajta.

Jamina: nem akarok butaságot írni, de azt hiszem Heimlich módszer amit írtál. És nem lenne hülyeség ha minden kismamának megtanítanák pl. a védőnők, vagy gyerekorvosok.

Sziasztok:
Bellana
 
 


Jézusom KépKép
Az ujjas sztorin lesápadtam, ez szörnyű Kép A többi sem szívderítő, de ennek könnyen lehet, hogy nem lett pozitív kimenetele...

Elektromos cuccok: eresztettem a kb egyéves fiamnak a fürdővizet, egy fél másodpercre nem néztem oda, míg dobtam ki a pelenkáját, ezalatt Ő besettenkedett a fürdőszobába (már meztelen volt), kihúzta a kádból a dugót, a víz feljött a fürdőszoba közepén, ezután Őnagysága lerángatta a konnektorba bedugott elosztót a mosógépről, egyenesen bele a vízbe. Mikor bementem és észrevett, oda a akart szaladni hozzám, de megcsúszott és hanyatt esett és beverte a fejét a kőbe. És az égvilágon semmi baja nem lett! Azt hiszem, ez is egy igazi csoda!

Annamari
 
 


Lányok!

az ujjas sztorival nem akartam senkit rémisztgetni,
igazság szerint én is csak azért tudok ilyen tárgyilagosan"beszélni" róla, mert a történet már legalább 17 éves...

de így, most Nektek szörnyű lehetett olvasni, ezért bocsánatot kérek a gyengébb idegzetű mamáktól.

Sheila

ja, és a 9. emeleten nekünk voltak műanyag kitámasztók az ablakon /most már biztos sokkal jobbakat is lehet kapni / lényeg, hogy az ablakot csak kb. 15 cm-re lehetett kinyitni...
Hál' Istennek a bukóablakok korát élve, családi házban már megszabadultam ettől a fóbiámtólKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok,

tényleg jó ez a topik, még egy ötlet, bár, lehet, hogy sokan ismeritek:
az én félelmem az üvegajtó (az egyik húgom belegyalogolt egy ajtóba, szerencsére nem lett nagyobb baja). Szóval egyszer mondta egy gyerekorvos, hogy gyerekes lakásban az üvegajtók üvegét le kellene cserélni valamilyen fa lapra, nehogy csak tiszta véletlenségből pl. nekidobjon egy játékot, és megsértsék a szilánkok.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy magában mintás öntapadós tapétát ragasztottam az üveg mindkét oldalára. Így a fény sem marad kint, meg egy kicsit be is lehet látni.

Kobudo

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,


Móni, a csörgőről jut eszembe, legalább ilyen veszélyes a kinder tojásban lévő műanyag doboz.
Nekem Levi úgy próbálta szétszedni, hogy a felét a szájába vette, és harapta. Na a bent lévő részt elég nehezen tudtam kivenni a szájából. Ő meg elég nehezen kapott levegőt.

Gigóca
 
 


Fontos a kiságy lapját még időben lejjebb rakni, nem akkor, amikor a gyerek megmutatja a családnak a tudományát. Lehet, hogy addigra a szobájában már kísérletezik egy ideje, sőt az is lehet, hogy először nem közönség előtt áll föl. Szóval, amikor látszik, hogy igyekszik megkapaszkodni dolgokban, igyekszik fölhúzni magát, de még vissza-vissza esik, akkor eljött az idő.
 
 


Gigóca, köszi!Kép

Ez a kindertojás dolog eszemben is volt még gépelés közben, mert nagyon hasonló szitu!

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Nekem a metrónál volt rossz élményem, amikor az előttünk álló anyuka kicsi gyerekének a keze az ajtóval együtt haladt, amikor az nyílni kezdett...

Az üveg, és a vitrines szekrényajtó sem szerencsés, nálunk is fólia van rajta. És a külső felén, mert ha össze is törik, akkor a fólia kívülről összefogja a szilánkokat.

Csi
 
 


Sziasztok!

Tényleg klassz ez a topik.
Meg sem fordulna a fejünkben mi mindenre képesek ezek a gyerkőcök.
Két dolgot tanultam kapásból pár perc alatt.
A fürdőben a hajszárító be van dugva. Bár gyerek nem éri el, de jobb félni...
Dodóm (17 hónapos). Eszembe nem jutna, hogy nagyon felöltözve nem tud úgy mozogni a kismotorjával mint mondjuk itthon a lakásban...

Nem ijesztgetés, de amikor Anitám kicsi volt (most 16Kép), akkor a szomszédunkban egy 2 éves kislány halt meg, mert megfulladt a babszemben. Babgulyás volt az ebéd és a gyerek valószínűleg félrenyelt.Kép

Dancsi lányom 3-4 éves lehetett, egy gyurmadarabot dugott fel az orrába. Már orvoshoz akartunk rohanni amikor annyira megijedt a kórház szó hallatán, pedig sosem volt kórházban, hogy fújt egy nagyot és kijött a gyurma.

K.

KépKép


KépKép
 
 


D.V.B!Kép

Azért fel tudtál reggel kelni?Kép

én alig, pedig ,már 23-kor ágyban voltam!

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


A babakocsi kereke beszorult a villamaossín és a járda közé. Nem jött a villamos éppen. De ha jött volna...Kép

Én szúrókát dugtam fel anno az orromba. Mert úgy szebb volt, ha az egyik kék, a másik rószaszín. Nekem orvos vette ki, mert már jól feltúrtuk.

A párom nemes egyszerűséggel a nyolcadikról lógatta ki magát. És én is láttam kislányként a betonra toccsant gyereket, mert egyedül otthon hagyták és kimászott a konyhaablakon, pedig az billenős volt és pult volt alatta.Kép És láttam az anyját is, amikor megérkezett. Sosem felejtem el.

Máté pedig a nyáron a vizibicikli csúszdájának lépcsőjén csúszott vissza úgy, hogy mellette álltam és mégis. Az állával kopogott végig, szerencsére landolni már nem tudott, mert elkaptam. De szétrepedt csúnyán a bőre és minden csupa vér volt. Komoly baj nem történt, de ez egy nagyobbal is megtörténhet, hogy a csúszós műanyagon elhuppan, beüti a fejét, beesik a vízbe és kész a baj.

Még kicsi voltam, maikor a hűvösvölgyi fajátszón az egyik gyerek ujját elkapta a ló, ami előre-hátra mozog. Még mindig vannak ilyen játékok. A gyerek ujja leszakadt, én azóta nem ültem ilyenre.

Bevásárlókocsi. A fiam kiszaltózott belőle. pedig rendesen ült benne, de egyik pillanatról a másikra felállt és kiugrott. Szerencsére ügyesen megforgattuk a levegőben, így pelusra érkezett és apja keze is tompított.

HAJAT SOSE SZÁRÍTSATOK FÜRDŐBEN! PLÁNE NE LEGYEN BEDUGVA ÁLLANDÓAN!

A gyerek, amibe lehet belenyól. Legyen az konnektor, vagy video, vagy a porszívó. Neki mindegy, csak érdeklődik.

Sokszor hittem azt, hogy még nem éri fel, és mégis.

A múltkor főztem, húst szeleteltem. Egy pillanatra a pultra tettem a nagykést, én előtte álltam. A fiam, akiről azt hittem még kicsi hozzá, elérte a kést (a mai napig nem tudom, hogyan, hiszen én a szekrény mellett álltam, a kés pedig jól belül volt, okulva már a nagyobbik csodáiból). Egy pillanaton és pár centin múlt, hogy oda tudtam szorítani a szekrényajtóhoz a kést, mielőtt találkozott volna a gyerekkel.

Solya
 
 


Jaaaaj,
tudok én is egy tanulságosat, egy "játszótéri" ismerős kislánnyal történt. Kb. 5 éves lehetett akkor, tehát nem pici, és egy jó nagyot kortyolt a fürdőszobában a Fantás (!!!!!!) üvegbe töltött Domestosból. Életveszélyben volt egy darabig, majd pár hónapig intravénásan táplálták, és az addig igen kövér kislányt fél év múlva csak a szülőkről ismertük meg.

Azóta én sem töltögetek semmit másba, de még testápolót sem samponos flakonba...

szilvi
 


Elosztóról jut eszembe:
Ne hagyjátok bedugva, elérhető helyen. Máté, most másféléves, gond nélkül megszabadul a pelustól. A múltkor gyönyörű ívben pisilt bele az elosztó kellős közepébe. Nem volt bedugva. De mi van ha igen? Így is tudja zárni az áramkört?
 
 


És metro. Már nagylány voltam, mikor a papucscipőm beesett a metro és a peron közötti résen. Nem szélesebb egy gyerekláb sem.
 
 


Solya,
nekem anno a kishugom lába szorult be a metroajtóban a metrokocsi és a peron közé. Nyxilván nem indították volna el a metrót, és könnyen ki is jött, de meajd' szívinfarktust kaptam még én is...

Anno az oviban bedugtam a korlát rácsa közé a fejem. Üvöltöttem vagy két percig, mire rá tudtak venni, hogy fordítsam el fejem, és akkor kijön. Ki is jött Kép.
Ugyanezt a hugom az egri minaret korlátai közé dugva ismételte meg...
Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka, egy kétéves kislány ugyanígy fulladt meg a bölcsibenKép
 
 


Bocs, lehet, hogy kisfiú volt, nem emlékszem pontosan.
 
 


Sziasztok!

Szivacstömésű játékkok!!! Nagyon odafigyelni, hogy ne kezdjen szakadni, ne tudjon a baba hozzáférni a szivacsdarabokhoz. Anno nővérem evett meg egy szivacstömött rongybabát. Csipesszel szedegette apám a torkáról a szivacsdarabokat.

Üvegpoharak (persze nagyobbacskákról van szó) közüle is a vékonyfaluak. Volt anno egy kedvenc poharunk, gólyapohárnak hivtuk, vékonyfalu, magas, keskeny, szines üvegpohár volt imádtuk. Csak épp akadt köztünk olyan gyerkőc, aki rágta a pohár szélét, és az ilyen vékony üveget el is tudta rágni.

Bébinek tartott játékok, pl. csörgő, bár ilyen fent már szerepelt. Volt egy kedvencünk, amit nagyon jól, korán meg tudott fogni első gyerkőc. Igen ám, de a gömbök, amikben az apró, csörgő golyók vannak, ütésre törékeny műanyagból voltak!!! Sajnos egy rakás bébijáték törékeny műanyagból van, figyelni!!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Üveggel kapcsolatban:
A barátnőm kisfia egy üvegből készült cumisüveget tört szét. Nekivágta a falnak, széttört, aztán mikor anyuka odanézett már meg akarta kóstolni a szilánkokat. Szerencsére megúszta néhány sebbel. De mi lett volna, ha anyuka nincs ott?

Betti

KépKép
KépKép
 


Gyógyszerek: mivel Melissa már előszeretettel húzkodja a konyhaszekrény fiókjait, és bár nem éri fel, de azért próbál belenyúlni, én felraktam a "házipatikát" a konyhaszekrény tetejére úgy, hogy csak én is székre állva tudom levenniKép

szerencsére csak ritkán vagyunk betegekKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Hintőpor--nemrég hallottam, hogy a nagyon apró port belélegezve fulladást okozhat, mert a hörgőkkel valami történik, már nem tudom, hogy mi.

Metró--nekem is beszorult a lábam. Talán jó tudni, hogy akkor az apukám simán nekidőlt a metrónak, és így ki tudtuk venni a lábamat. Nagyon rugós a metró, ha belegondoltok, mikor belépünk, akkor is himbál egyet. Persze, nem akkor, mikor a csúcsban ezren jönnek ki-be rajta.
Jó lehet figyelni a mozgólépcső gumikorlátjára is, mert sokszor láttam olyat, hogy a lépcső alján elvált a fémsíntől, majd alul visszasimult rá, így ez is balesetveszélyes lehet. Sőt nem is jó simogatni a falat, mikor megy a lépcső, mert ha egy szög kiáll, akkor megsérti a kezet. Nekem nem egy ruhám bánta már a lépcsőzést.

Lift--NAGYON FONTOS, bár senki sem gondol rá: Ti megnézitek, hogy ott van e a lift, amikor kinyitjátok az ajtót? Ugye nem? Ösztönösen mindenki lép egyet, ez csak akkor gáz, ha az ajtó biztonsági zárja elromlott, és akkor is kinyílik, ha nincs is ott a felvonó. Megtévesztő lehet, ha az ablakon keresztül némi világosságot látunk, pedig az simán lehet az aknának a megvilágítása is. Volt olyan baleset, amikor anyuka kicsapta az ajtót, majd gyerekkocsival együtt kezdett hátrafelé rutinozni, pedig ott sem volt a lift.
A másik nagyon fontos: TILOS kiszállni a liftből, ha az két szint között megáll, bármennyire is kicsinek tűnik a távolság, mert amilyen hirtelen megállt, olyan hirtelen el is tud indulni, sosem tudni, hogy milyen hiba okozta a megállást. Ilyen balesetek is vannak bőven, mikor pont egy kievickélő embert kap el az elindult lift, és kéz-láb bánja a türelmetlenséget. Jó hír: a lift nem tud leszakadniKép Ha elszakad a kötele, ami irreális terhelésre van méretezve, akkor egy sebességhatároló azonnal olyan vészfékezésbe kezd, aminek a hatására befog a fogókészülék, és mint a két korláton támaszkodó tornász, kitámaszt a sínpáron. Arra írtam az irreális terhelést, hogy anno majd' színültig pakolták a fülkét cementeszsákkal, majd hirtelen befékezték a liftet. Amennyi ember befér fizikailag a liftbe, az meg sem közelíti a cementeszsákok tömegét, ezért a kötél jóval erősebb, mint amekkora a rámért terhelés, így nem szakad elKép

Csi
 
 


Liftről jut eszembe: amikor a barátnőmék még tízemeletesben laktak, akkor voltak a fiai olyan 6-12 évesek. Rettegtem miattuk, mert akkoriban több liftes zaklatás is volt, nem egy közülük gyilkossággal végződött. Ezért tehát ekkora gyerekeknek azt javaslom, hogy magányos férfi mellé soha ne szálljanak be a liftbe, és ne maradjanak vele egyedül!
Kíváncsi
 


Sziasztok,
A hintőporról nekem is eszembe jutott valami. Bár biztosan sok anyuka ismeri./Főleg a lányos mamák/
Nem ajánlatos hintőporral `kezelni` a kislányok popsiját, mert a hintőpor kicsiny szemcséi egészen a méhűrig feljutnak. Pontosan nem tudom, mit okoznak ott, de azt igen, hogy emiatt sokaknak nem lehet gyermeke.
Úgyhogy csinján a hintőporral!!!

Betti

KépKép
KépKép
 


Lányok!

Komolyan mondom,hogy horrort fogok álmodni!KépKépKép

Elektromos dolgokhoz hozzátéve,nálunk az elektromos melegítő lett zárlatos.A pelenkázó mellett volt bedugva,amíg én öltöztettem este Bulcsút.Egy csattanás és elkezdett füstölni.Persze a dugalj a pelenkázó mögött vanKép.Azonnal kirántottam,magam sem emlékszem,hogyan.De nem gyulladt ki...

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Leírok én is egy esetet. Az erkélyajtónkon is van redőny és ennek jó hosszú zsinórja van. Egyik nap ikerlányaim a függöny mögött játszottak amikor odanéztem akkor láttam, hogy az egyiknek a nyakára van tekerve a zsinór a másik meg rángatja. Hát képzelhetitek.

A másik eset nemrég történt. Kitört nálunk is a mobiltelefon láz bár a lányok még csak másfél évesek de nekik is kellett venni egy olyan kis gumigombos zenélős fajtát. Játszottak is vele nagy vígan de egyszer csak elcsendesedtek. Megnéztem mit csinálnak hát lerágták a gumigombokat. Szerencsére még nem nyelték le de már jópár gomb a szájukban volt. Jó kis kínai telefon ki tudja milyen anyagokból...

És végül nagy kedvenc nálunk a ropi de felügyelet nélkül nem adom nekik mert bedugják a fülükbe.

Hirtelen ennyi, de biztosan jövök még mert a lányok találékonysága nem ismer határokat.
Kata
 
 


Kata,
OFF: a Katicában (Király u. 101) és a Fakopáncsban van fából készült mobiltelefon. Egész helyes, a lányom, amikor "nyomogatja" a ráfestett gombokat, pittyeg hozzá.)
szilvi
 


Hello, Horrortopik!

Sajnos én is a saját kárunkon tanultam, de FONTOS!!! Ha baleset éri a gyereket, hívjatok mentőt, mert: AZONNAL Csillapítják a fájdalmat, Rögtön megkezdődik az elsősegély nyújtás, és a legfontosabb: a kórházban is azonnal a kezelőbe kerültök. Nekünk forrázott gyerekkel sikerült kb. másfél órát ácsorogni a váróban. Huzat is volt, sokan is voltak, de foglalt volt az égési steril kötöző, ezért nem engedtek be. (Mi szállítottuk, és szerencsére egész jól megúsztuk, már csak én látom a nyomokat, de én valószínűleg örökre így leszek vele.) És égésre SEMMIT nem szabad kenni, csak hideg vízzel zuhanyozni míg megérkezik a segítség. azt viszont azonnal.
A baleset meg úgy történt, hogy odatolta a széket a konyhapulthoz, felmászott, és kipiszkálta a gyerekzáras kávéfőzőből az üvegedényt. Sosem felejtem el, milyen büszkén nézett. Kb. egy méterre álltam tőle, de nem értem oda.
sün
sün
 


Redőny Zsinórja,

a múltkor Levi lelkesen dugta bele a fejét, hogy nézd anya mit tudok. Na frászt is kaptam rendesen. Belegondolni is rossz, hogy ha tesz egy lépést, megbotlik valamiben, és megfojtja saját magát.
Így gondoljatok erre is, amikor felhúzzátok a redőnyt.

Ja Gigi meg előszeretettel tapicskolja a sütő üvegét, eddig még csak egyszer fogta meg, amikor be is volt kapcsolva, mert olyan szépen világított. Hála az égnek még nem volt forró, de már melegedett. Azóta nyomában vagyunk, ha a sütő is megy.

Ne álmodjatok rosszakat!

Gigóca
 
 


Sziasztok!

Tényleg elképzelhetetlen, hogy mire képesek a gyerkőcök. És nagyon jó, hogy valaki nyitotta ezt a topikot, így talán még sokmindent megúszhatunk, ami másnak nem sikerült.

Csúszda

A barátnőm gyereke a lépcső és kapaszkodó közötti résen esett le, még véletlenül sem hátra az anyja karjaiba. Az enyémnek ez csak majdnem sikerült, pedig apukám és én is ott álltunk.

Jövök ki a liftből, háttal, húzom a kicsit a kocsiban, Niki elől motorral száguld, szomszéd (csak segíteni akart) kinyitja a csapóajtót, Niki meg lezuhant vagy 8 lépcsőfokot, de még a lépcső tetején leesett a motorról, alul a korlát állította meg. Mondjuk ha korlát nincs akkor meg a kövön zúzza össze magát. (min. egy törésre számítottam, de egy púppal megúsztuk)

Hinta korlátja: előszeretettel limbálóznak rajta a gyerkőcök, nekünk egy majdnem és egy véghezvitt átfordulás és fejreesés lett belőle. Itt is azt hittem, nyakát töri.

Ja és a játszón ha muszáj csak egy anyukát kérjetek meg gyerekfelügyeletre: szoptatnom kellett a picit, több anyuka vigyázott az enyémre, aki amúgy sem könnyű falat, mégis mindenki szeme láttára rohant át az út túloldalára. Nem jött semmi!!! Nálam ezt nem meri megcsinálni.


Ja és mindezeket 1 hónap alatt sikerült.

Vakdugó

Elvileg olyat vettünk, amit csak egy mini kulccsal lehet kiszedni, de ahhoz is erő kell ám. Az én lányom bezzeg egy nap után kiszedte a játék mikrofonjának a végével (olyan mint a füllhalgatók dugója). Utána meg oda dugdosta a mikrofon végét. Kipróbáltam, de se nekem se a férjemnek nem sikerült ezt megcsinálni azóta sem. (mármint azzal kiszedni)

És ezek csak a nagyobb dolgok, a kisebbeket már nem is említem.

üdv
Rózsa
 
 


Redőnyzsinór: nálunk ugyan roletta (vagy minekhívják) van, de gondolom aredőnyzsinórral is meg lehet csinálni, hogy az ablak kilincsére akasztod fel a végét. Nem szép látvány, de legalább biztonságos (egészen addig, ímg a gyerek fel nem tud mászni az ablakba is...).
Zs.

Zsóka
 
 


Tisztítószerek: bár fentebb erintőleg volt róla szó, azért emlékeztetőülKép: vigyázat mindenféle
tisztítószerrel kezdve a "lightabb" folyékony szappan, öblítő, folyékony mosó- és súrolószerektől a kemény mérgekig: Domestos, vízköoldó stb....

veszélyesek lehetnek a "spriccelős" kiszerelésű
szerek is pl: kétfázisú Domestos, Ajax fertőtlenítő, Clean ablaktisztító /ezeket akár a szemébe is fújhatja a gyerkőc / nekünk van valami tűzhelytisztitó féle / azt hiszem hideg zsíroldó a neve / azt valami brutális belélegezni!!!
én nem is szeretem használni, mert szinte fuldoklom tőle, terhesség alatt mellőztem is teljesen...

szóval: ezeket a dolgokat dugjátok el, bármilyen kényelmetlen is, ha nincs kéznél, lehetőleg minél magasabbra!!

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Nemrég történt egy sajnálatos baleset, barátnőm kislánya aki 3 éves "szivarozott" egy filctollal. Bohóckodott, szaladgált, megbotlott és hasraesett. A filctoll lecsúszott a torkára és végigszántotta a szájpadlását. Ráadásul jó kis recés volt a vége. A többit nem írom le, már gyógyulgat de most még a szívószálat sem hajlandó bevenni a szájába.

Kata
 
 


Sziasztok,
eszembe jutott még vmi. Bár lehet, hogy erre számit az ember..
A szobahinták elég balesetveszélyesen vannak megcsinálva..Ha a gyerek kidugja a fejét vagy a kezét oldalra, beszorul az állvány és a hinta rész közé..
Kép
sziasztok,
Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Nálunk Betti azzal lepett meg pár hete, hogy bekapcsolta a villanytűzhely egyik gombját, pont azt, ahol hagytam az ebéd maradékot, ami pár perc alatt, amíg tisztába tettem, szépen füstölgött. Nagyon büdös lett, órákig nem tudtam kiszellőztetni. Még jó, hogy visszamentem a konyhába a teájáért.
Ha valaki épp költözés vagy tűzhelyvásárlás előtt áll, annak javaslom, hogy olyat vegyen, aminek a tetején vannak a gombok, nem az elején.
Egyébként nagyon sokat tanultam a topikból, pl. nálam is be van dugva a hajszárító mindig, igaz nagyon magasra fel van akasztva.
Ugye azt nem is kéne leírni, hogy soha nem szabad egyetlen percre sem egyedül hagyni a fürdőkádban a piciket!!!
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
 
 


Sziasztok,

"én azt hittem be vannak kötve a gyerekek az autóban." Tegnap történt. Teszem be Abigélt a középső gyerekülésbe (nálunk hátul van 2 ülésemelő és középen egy fixmax), miután leraktuk a nagyot az iskolában, átmentünk az ovihoz és leraktuk a középsőt, és akkor veszem észre, hogy Abigél ülése nincs az autóhoz csatolva! Hát persze, mert a fiúk már maguk csatolják ki-be magukat, és gondolom Olivér kiszállásnál véletlenül a saját csatja mellettit nyomta meg... De KI TUDJA MIKOR? Csak ott, az ovinál, vagy előtte negyed órával a sulinál, netán napok óta autóztam úgy, hogy egy baleset alkalmával Abigél ülésestül repült volna ki a szélvédőn? Belegondolni is félelmetes!
Na, most indulok is értük, és MINDIG meg fogom nézni a csatot!
szilvi
 


Sziasztok!

A forró ételekkkel is nagyon vigyázzatok!

Unokaöcsémmel történt, volt vagy 3 éves. Anyja nagyon megmelegítette az esti tejét ezért beállította a mosogatóba a cumisüvegét egy kis vízbe hogy hűljön. Csak egy pillanatra elég volt elfordulnia hogy a gyerek a kissámlit odatolja a mosogatóhoz és egy jó nagyot kortyoljon a forró tejből. Két óra múlva már egyre nehezbben vette a levegőt, fulladozott. Mentőt kellett hívni hozzá, kórházba került nem kevés időre, hónapokra mert a forró tej gőzétől gégeödémája lett.


sziasztok!

Eszembe jutott még valami. Nálunk a pelenkáz oldalán volt akaszt, ahová frdés után a törölközőket tettem. Nem közvetlen mellette, de nem is távol tőle volt a gyerkőc éjjeli lámpája, amit a gyerek felkapcsolt és a törölköző felé fordított. Én szokás szerint leraktam este a gyerkőcöt és nem vettem észre, hogy elforgatta lámpát. Később fstszagot éreztem és nem tudtam elképzelni, hogy honnan jön. Nem tudom miért de beszagoltam a gyerekszoba kulcslyukán és akkor vettem észre, hogy a törölköző már fekete, de még nem gyulladt meg. Soha életemben nem voltam még annyira besz*va, tök sokáig remegtem még utána is. J tanulság volt.

Rzsa
 
 


Konnyen feldolo, vagy magas szonyegen levo butorokat jobb odaszogelni a falhoz, vagy padlohoz. Tv allvany, stb. A lurkok szeretnek felmaszni rajta, igy az rajuk dolhet. (lattam egy esetet a korhazban, a kislanynak laba tort.)
Fiam a fiokos szekreny fiokjait ugy huzigalta ki, hogy "lepcsot" alkotott belole, es elindult felfele.(az also huzta ki jobban, a folotte levot kicsit kevesbe es igy tovabb...) Meg jo, hogy odavolt szogelve a szekreny.
Van egy cukorka, ilyen zseles, rezgos cukor. Nagyon veszelyes a gyerekekre, be is van tiltva, megis par helyen aruljak. Kis muanyag tokban aruljak, abbol lehet kiszippantani.
A masik, ami szerintem megfogadando: nezzuk meg azt a lakast, ahova vendegsegbe megyunk, meg akkor is, ha van kisgyerek. Sokszor nem gyerekbarat annak ellenere a lakas, elol vannak hagyva kesek, nincsenek "konnektordugok", mosoporok, stb. Ne csak beszelgessunk a hazigazadaval,figyeljuk gyermekunket, es gyermekunket ne hagyjuk ott vendegsegbe.
Nem biztos, hogy azert mert ismerjuk oket, ok is ugy gondolkodnak mint mi. Sokan ugy velik, az o gyerekuket ez nem erdekli, igy nem is foglalkoznak a dologgal, vagy nem is gondoljak, hogy mas gyereket viselkedhet maskent is.
Gyerekbiciklihez ajanlom a bukosisakot, meg a haromkerekuhoz is. Tudom vicces, de nem kell vele foglalkozni, gyermekunk egeszsege a fontos. Ha leesik, nem uti be az arcat, mert a homloknal felfogja a sapka az esest, oldalrol hatulrol ugyszinten.
Most ennyi jutott hirtelen eszembe.
Csilla
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: