Új privát üzeneted érkezett!

Napocska!!!

A Babanetröl is letöltögetheted öket, van ilyen topic!!! En is onnan szedegettem le öket!!!KépKépKép
Vendég
 


Szia Bellana L,

Akkor ebben hasonlok vagyunk, a gyerekemet eddig en is csak a ferjemre mertem hagyni.
A lany megkoszonte, hogy figyelmeztettem, es allitolag valtoztatott a szokasain.
Nekem az sem fordult volna meg a fejemben, hogy: megmutatta a padlasat, es amikor 1 eves gyereke odatipegett a kb. 5 meter magas lyuk fele, amiben a lepcso van, amin feljottunk, nagyon megijedtem. Erre ilyet szol:
"ne aggodj, nem esik le, mindig itt futkarozik"
Nekem meg a hideg a hatamon, nos ha nem latom, nem is kepzeltem volna el rola.
Nagyon meg kell fontolni, kire hagyjuk a gyerekunket, hiaba jo es muvelt megjelenesu az illeto.
Maria
 


Kukacz

Naná,dobd ki őketKépKépKépKép!

Napocska

Megdumáljuk priviben,jó?Küldök mélt!

Anyapoc

 
 

 
 

POC! Te meg küldesz ujakat helyettük???Kép Mél ment.Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Emma ma lefejelt a hintalorol. Kép GYorsan hajtott es elorebillent.
Ahhoz kepest, hogy csak 11 honapos, egyebkent profin lovagol, imadja, csak egy ideje elkezdett vadulni vele. Nem gondoltam, hogy ez megtortenhet, azt ember azt hinne, ezek a jatekok legalabb biztonsagosra vannak epitve.
Mindig mellette vagyunk egyebkent, most papaval volt, aki eppen filmezte videokameraval.
Persze igy nem tudott eleg gyorsan ugrani.
A felvetelt eladhatnank a kandikameranak. Kép Kép
Szerencsere semmi baja nem lett a nagy ijedtsegen kivul.
na sziasztok
Kakukkfu
 


Anyapoc varom leveled

Napocska
 


Szia Anyapoc!

Írnál egy picit részletesebben arról a tesztről, ami szerint a Bébé Confort gyerekülés nem biztonságos? És lehet tudni, hogy melyik vagy úgy kompletten vacak az összes?
Pont most lesz aktuális az új ülés beszerzése és épp egy Bébés ülést szemeltem ki.


Köszi: Manó
 
 


Sziasztok lányok!

Ma reggel a következő történt velünk: míg én pakoltam be a mosógépbe a szennyest, a 11 hónapos lányom ott sertepertélt körülöttem,én 10 másodpercre nem néztem rá, és mit csinál? Megkóstólja a mosóport. Gyorsan kiöblítettem a száját vízzel, szopi ezerrel. Aztán felhívtam a gyerekorvost. Azt mondta, ha nem evett sokat (1 kávéskanálnál többet, valszeg nem lesz gond, de amúgy a mosópor a nyelőcsőben és a gyomorban maró fájdalmat okoz, meg hasmenést. Ha nagyobb adagot evett volna, gyomormosás lett volna a vége)
Hát ez most még (remélem) jól sült el. Lelkiismeretfurdalásom van, hogyhogy nem figyeltem oda?

Kocsiülésről:
A német teszt magazin szerint 9-18 kg-s kategóriában, (de a többiben is mejdnem mindben) A Römer isofixes gyerekülése lett a legjobb. Mi ezt nem tudtuk megvenni, mert a Madrinában 85.000,- Ft volt, de megvettük az utána következő legjobbat, nem isofixes, Römer King Quickfix.
Az Isofix annyit jelent, hogy az ülés nem a biztonsági övvel van az üléshez rözítve, hanem a karosszériához rögzíthető. A legbiztonságosabb módszer, ami létezik.
A Bébé Confort (9-18 kg)pár ponttal maradt csak el a Römertől, kényelemben viszont megelőzte azt.

------------------

Az ikeában lehet kapni biztonsági dugót a konnektorba, meg még több hasznos dolgot, pl. olyat, hogy a fiókokat, azekrényajtókat ne tudja kinyitni a baba.
Vendég
 


Sziasztok!

Az én egyévesem tegnap megszerezte az egyik csoki mikulását, és amíg nem figyeltünk rá szépen kibontotta és megette. Az isten tudja, mennyi fóliát nyelt le a csokival...bár ügyes volt, jó részét szépen leszedegette.

Süti
 
 


OFF
Gyereküléshez:
Nekünk van ilyen is, olyan is egy speciális helyzetből kifolyólag, de a Bébé Confortban a gyerek fej elebukik a mellkasára és egyálttalán nem tűnik kényelmesnek, míg a Römer Kingben 8-9oo kmeket autóznak egy pisszenés nélkül!
Az előbbit pedig horror bekötni, az utóbbit nagyonkényelmese bbőla szempontból is használni! ON
 
 


Sziasztok!

Tegnap nálunk a két és féléves egy széket húzott az ablakhoz és nyújtozkodva az ujjával leszedte a hósprayt az ablaküvegről és persze lenyalta.
Kép Nagy csönd volt és a székhúzásra mentem,hogy mit csinál, hát akkor láttam az nyomokat, vagyis a hiányokat a képből.Addigra már viszont olyan 3-4 kóstolás volt. Szerencsére elég vékonyan fújtam, meg csak az ujjbegyén volt, szóval nem olyan nagy adag, de elég jól beijedtem,úgyhogy lemostam az összes ilyen diszítést...

Minke
 
 


Minke,
én inkább a szék ablakhoz húzásától ijedtem volna meg. Ugyanezt nyitott ablaknál is eljátszhatja...Kép
 
 


Minke,
én inkább a szék ablakhoz húzásától ijedtem volna meg. Ugyanezt nyitott ablaknál is eljátszhatja...Kép
 
 


Az ablakokra érdemes vmi láncot szerelni, jó magasra, és csak annyira lazára, hogy kicsit lehessen szellőztetni, de a gyerkőc ne érje el, még székről sem! Rigli vagy hasonló is jó.
AZ enyémek is állandóan az ablakban szeretnének tanyázni, nézni a trolikat. Engem is a frász tört ki, mert a kilincset tudják már kezelni. Úgyhogy nálunk az ablakoik is láncon vannakKép
Zsuzsa
 
 


Bellana, Maria! Hát eleinte én is úgy voltam vele, hogy az apjára bátran ráhagyhatom a gyerkőcöt, aztán ő volt az, akinek kicsúszott a kezéből a mózeskosár egyik füle, a baba 3 hetesen kiesett, és koponyatörés lett a vége, meg kórházi megfigyelés. Kép (Szerencsére csak ennyi.) Életének következő 3 évében pedig minden súlyosabb balesete úgy történt, hogy max. fél méterre álltam mellette, és még figyeltem is. Szóval a gyerekbiztos lakás, az aggódós mama még mind nem elég, elsősorban szerencse kell, hogy megússzák a felfedező éveket, meg az őrangyalok. Kép Puszi, Klára
 
 


Sziasztok!

Klára : igaz, baleset bárkinél előfordulhat,ha nálam is van a gyerkőc akkor is. Nálunk eddig jól dolgozott az őrangyal, remélem ez így is marad.

Zsuzsa: nálunk is lánc van az ablakon! Kép

Az ülésekhez nem értek, de hiába hiper-szuper egy ülés ha nem tudom megfizetni...Nekünk Cam van. És az autónk se mai csirke,pedig biztos az is sokat számít, hogy milyen kocsira telik.

Bellana
 
 


Sziasztok!

Kicsit visszaolvastam és az jutott eszembe amikor Milénát sétáltattuk másfél évesen. Apa fogta a kezét amig átmentünk a kereszteződésen. Mellettünk lévő kisebb utcákban. Mint aki jól végezte dolgát elengedte a kezét, mert már átértünk. Gondolta ő. A következő pillanatban Miléna eltűnt a jó egy méteres vízelvezető árokban.Kép Benne egy karnis és egy féltégla volt, szerencsére lábbal esett arrafelé. Így megúsztunk egy fejbetörést meg még ki tudja mi mindent.

Miléna egyszer megette a mosogatószivacsot, amit a szél kifújt a konyhából.Kép/Rács van az ajtónál/

Pénteken Korina elcsúszott a lakásban és neki esett fejjel a fal szélének, ahol a padklóköve pont össze van illesztve.Kép Szép nagy púpja lett, de semmi komolyabb. Hála az őrangyaloknak. Nem kevés dolguk van egy ekkora gyerkőc mellett.Kép
 
 


Sziasztok!
Klara,
Orulok hogy jobban van a gyermeked.
Teljesen egyetertek abban, hogy sokszor ugy tortenik valami, hogy ott allunk mellette.
Neha mar teljesen stresszben vagyok, ha latom, hogy ugral, fut...stb.
De mit lehet tenni ilyen hidegben, szegenyek be vannak szorulva a lakasba a teljes energiakeszletukkel.

Mennyi idore viszitek ki a babat a hidegre?
En napi 15 percre, miota mindig kohogni kezdett, es most fejeztunk be egy antibiotikus kurat.
Hogyan vezetitek le a felesleges energiajukat?
Maria
 


Maria! Hát nehéz ügy a tél. Bár én, hacsak nem lázasak, akkor télen is viszem őket játszótérre,legalább 2 órára. Ha nagyon hideg van, csak egy órát maradunk. (igaz az enyémek már 3,5 éves, 22 hónapos).A nagyobbik annyira mozgékony volt, hogy a kicsi is jött velünk a térre 3 hetes korától, és semmi baja nem lett.
HA itthon kényszerülünk lenni, akkor szoktunk bújócskázni, székekből csinálunk tornyot, amit meg lehet mászni. Szerencsére van terünk, így tudnak itthon is motorozni. Amúgy csak egy marad: folyamatosan foglalkoztatni őket, és várni a tavaszt.Kép
Zsuzsa
 
 


Maria!
Jót kérdezel!
Mi most szigorú szobafogságban vagyunk, mert a kisfiam skarlátos lett, még a boltba se mehetünk le, legalább 1 hétig. Iszonyú nehéz lefárasztani, mert amúgy egy nagyon eleven kölök.
Ráadásul a dokinéni pihenést írt elő (20 hónapos, jó vicc, mi?), a lehetséges szövődmények miatt.
Bár ez OFF, kérek szépen tanácsokat, mivel foglaljam le szegényt, ami fárasztó de nem kimerítő!

Annamari
 
 


Annamari,
rajzoljatok, fessetek, gyurmázzatok együtt. Ez mind szellemi munka is. Balázs már elég nagy hozzá szerintem.
Sok sikert és jobbulást!
 
 


Na, a gyurmázást pont délután próbáltuk, annak a "sikere" után született meg ez a hozzászólás Kép
A rajzolás nála abban merül ki, hogy én rajzolok, Ő meg megpróbálja kihúzni a papírt a ceruza alól Kép Nehéz eset.
 
 


Solya, az ablak miatt nem ijedtem meg, mert rácsot tetettünk rá már jó pár hónapja.Kép

Annamari, mielőbbi gyógyulást Nektek!

Maria, mi olyan fél-1 órára szoktunk kimenni. Nagyon hidegben csak kb.2O perc, akkor persze ha nem fúj a szél, mert, ha fúj akkor maradunk benn. A kicsi még csak 4 hónapos így mértékletesek vagyunk...
 
 


Sziasztok!
Gyulai Zsuzsa, Minke,
Par napja vegeztunk az antibiotikumos kuraval, a napokban mostmar en is kimereszkedem vele.
Most csak 15 percekre vittem ki, azt se mindennap. Tavaly hosszabb idokre is kimentunk, de az iden valahogy nem esett neki olyan jol.
Mar nagyon unja a lakast.

Annamari
Most azon gondolkodtam, mit jatszottunk a fiammal amikor 20 honapos kor korul volt. Ime ket "pihentetos" jatek:

Setalos jatek
Vagj ki ujsagbol allatfotokat. Dugd el a szobaban, ugy hogy o is konnyen megtalalja. Mond neki, hogy elindultok megkeresni az allatkakat. Enekeljetek,mikozben keresgeltek, tobbszor, hogy: Latom a ...(pl. cicat) mit mond a cica?
Majd amikor megtalaltatok a cicas kepet, akkor valaszoljatok, hogy nyau-nyau. Es igy lehet tovabb a tobbi allattal. Vegulis setalgat is, enekel is, kartyazik is (fiam imadja a kis kartyakat)...
Amit meg az en fiam nagyon szeretett:
tukorben neztuk arcunkat es lerajzoltuk, kozben beszelgettunk arrol, hogy hol a szemunk, fulunk stb.
Jobbulast kivanok!

Az en csemetem ma ugy vezette le a folos energiajat, hogy az ulogarnitura ulolapjaibol varat epitett, ami alatt ki be maszott, aztan megrohamozta.Kép
Maria
 


Sziasztok!

Hogy telt a Karácsony? Senkire nem dőlt rá a fenyőfa?
Mi átvészeltük baleset nélkül Kép

Annamari
 
 


Szia Annamari!

Mi kikötöttük a fát. Kép

Bellana
 
 


Sziasztok

Nagyon nagyon jó ez a topik, rengeteget tanultam belőle.
Mi is kikötöttük a fát ami jó ötletnek bizonyult, meg a kisfiam előszeretettel rángatná, ha hagynánk...

Szóval köszi

Csenge
 


Sziasztok!

A gombócos fagyi kis papírpohárkába volt rakva, hogy ne boruljon ki a hagyományos tölcsérből és könnyebb legyen enni. Ehhez jár az a pici átlátszó műanyag fagyiskanál, amiből kb. a fagyi felénél a 3 éves fiam leharapott egy kisebb darabot és azonnal le is nyelte a fagyival együtt.

2 évesen pedig a csillogó gömb karácsonyfadíszbe harapott, de akkor szerencsére nem nyelt le semmit belőle.

Galagonya
Galagonyabogyó
 


Sziasztok
Ma vettem gyerekbiztos konnektort 1060Ft-ért. Nagyon jó. Végre használhatom a bébifigyelőt, nem kell félni, hogy ha a gyerek kihúzza a röfi szabadon marad, mert akkor olyan mint ha vakdugó lenne benne.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
A mi esetünk tanulságképp:
Tegnap a majdnem 2 éves kislányom a lakásban szaladgálva elesett és pont lefejelte az egyik szekrény sarkát.Azt most nem ecsetelném, hogy kétségbe estünk az apjával, amikor megláttuk, hogy dől a vér a fejéből... stb. Hál istennek nagyobb baja nem lett.
Az egészben az a szörnyű, hogy ez a szekrény alacsony és egy vastag terítő is volt rajta, abszolúte nem tünt veszélyesnek. Persze gyermekem esés közben félretolta a terítőt és így közvetlenül a fa sarokra esett. Kép((
Ma elrohantunk és vettünk minden sarokra védőt, idáig csak a fejével egy magasságban lévőkön volt gumi. Szóval erre is vigyázzatok.

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Most ősz elején történt a játszótéren:

4 éves kislány ül a pótkerekes biciglijén, nem csinál semmit. Egyszerűen csak elbambult, elvesztette az egyensúlyát és lefordult a bicikliről, de a lábával elrántotta. Olyan szerencsétlenül esett, hogy a karjával együtt a halántékát is megütötte. Az életre való, szinte fiús lány, rá nem jellemző módon (egész nyáron együtt játszótereztünk, tehát nap, mint nap láttam és jóba vagyok az anyukájával) ki se akart jönni az anyja öléből, miután a fej és kar fájdalmai elmúltak. Sőt, mondta az anyjának, hogy aludni akar. Persze nem hagyta, kis tipródás után bevitte a kórházba, ahol telibehányt szinte minden létező helyet. Diagnózis: agyrázkódás, nem is az enyhébb fajtából.

Ma meg a két éves fiam fogta magát megpördült a tengelye körül és ezzel a lendülettel úgy lefejelte a falat, akkorát csattant, azt hittem valami nagyon nagy baj történt. Pont a kakaót készítettem neki...

Sajnos akármennyire igyekszik az ember nem tudja mindentől megóvni a gyerekét, és azt vettem észre, hogy aki a legjobban igyekszik, pont ott történnek lehetetlen dolgok, amit csak akkor lehet kivédeni, ha folyamatosan ott futsz akár egy bicikliző gyerek mögött a két karodat kitárva, hogy bármikor elkaphasd...
Pláne, ha nem is számítassz rá, lsd. a biciklis kislány esetét.
Nem is tudom, ezeket hogy lehet kivédeni, márha ki lehet...
üdv
sasha

Kép
 
 


Szamóca
Én is vettem sarokvédőket, de az én majdnem kétévesem leszedegette. Mit lehet ez ellen tenni?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sasha
Az én fiam egyhelyből tud a legnagyobbakat esni. Művészet lenne utánozni Kép

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Nyanya: milyen az a gyerekbiztos konnektor és hol lehet venni?

Bellana
 
 


Sziasztok!

Mi életvédelmi relét szereltettünk fel, amikor villanyszerelési munkák voltak nálunk, így ha a gyerek belenyúl a konnektorba, nem rázza meg az áram, mert az é.v. relé azonnal lecsapja az áramot.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Ez az é.v. jól hangzikKép

Nyanya!
Ne is mond!Kép Még az is tetszik amikor nekifutásból lefejeli az aztó élét...

Tegnap fiam fogott egy lapátot és nekiállt feszegetni vele a wc ajtó alján lévő szellőző rács egyik darabkáját. Lepattant... A felső ajkán és a bal arca közepén kicsiny vérző seb keletkezett, amit vékony hurka kötött össze...
Az egész annyi ideig tartott amíg kivettem a hűtőből a kaját, de semeddig nem jutottam vele, le kellett egyből raknom. Hogy sírt, és hogy megijedtem. Azt hittem a szeme.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Nyanya

Mi egyszerűen rakosgatjuk vissza szorgalmasan a sarokvédőket Úgy pár ezerszer 1 nap Kép

Bellana

Nálunk az alacsonyan elhelyezkedő konnektorok gyerekbiztosak + még dugót is raktunk mindegyikbe.
Mi Praktikerben vettük őket, de bármelyik barkácsáruházban megpróbálhatod.Az van ráírva, hogy gyermekvédelmi, de szerintem kérd az eladoktól.

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Hali! Na ez is egy érdekes topic nem szabadna hagyni, hogy behaljon. (bár messziről jött ember..) csak ahogy én olvastam az írásokat sztem nagyon sokat tanulhatnánk egymástól. nekem 2 gyermekem van a nagyobbik már 12 éves azt hittem már a kicsi nem tud újat mutatni...aha meg ahogy én elképzeltem. Olyan dolgokat talál ki, hogy az egy felnött eszébe meg sem fordulhat. Ezért úgy gondolom, hogy az ember előrelátobb lehet, ha már hallott, olvasott hasonló problémákról. Félre értés ne essék nem a rémtörténetekről van szó hanem a lehetséges balesethelyzetek elkerüléséről. Köszönettel katianyu
 


Bellana!
Most vettem észre a kérdésed, ne haragudj, lehet, hogy azóta már vettél is. A gyerekbiztos konnektor ugyan úgy néz ki mint a rendes, csak a lyukak mögött van egy műanyag pöcök ami csak akkor mozdul el onnan, ha bedugják a konnektort illetve ha pont egyszerre dugsz be valamit a két lukba, amit elég nehéz. Olyan célt szólgál mint a vakdugó, csak ennél legalább használható marad a konnektor és nem kell attól félni, hogy szabadon marad, ha a gyerkőc pl az éjszakai fényt vagy bébifigyelőt kihúzza. Én a XIII. ker.-ben a Béke úton vettem a piac közelében egy elektronikai üzletben, ahol csillárokat, hosszabbítókat és kapcsolókat ill ezek alkatrészeit árulják. Árban annyi, mint egy normál konnektor.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
A biciklizéshez Sasha most már én is oda fogom készíteni a BUKÓSISAKOT, mert nem gondoltam, hogy a négy kerekű bicikli ilyen veszélyes egy 3 évesnek. Állandóan leesik róla, ezek szerint tényleg csak az őranyala(i) tehetnek róla, hogy nem lett komoly baj!!!!
Puszi, Móni
nap
 
 


Sziasztok!
Szerintem minden gyereknek van örangyala, aki vele marad az emberrel amig él. Csak észre kell venni.
Amikor kicsi voltam Apukám figyelmetlenségből átment a vasuti sinen és nem sokkal ezután elrobogott mögöttünk a vonat. Biztos hogy vigyáztak ránk.
Titimke
 
 


Kisfiam kekszet nyelt hangyákkal együtt. Szerintetek mit csináljak?
Bogi
 
 


Semmit. Semmi de semmi baja nem lesz tőle, eszik majd még mást is.

Én gyerekkoromban gilisztát ettem, az öcsém meg kutyaszart (többek között). Öcsémnek annyi baja lett, hogy gilisztát kapott, amit aztán kihajtottak belőle, nekem semmi..Kép

A lányaim ettek falat, homokot, bogarat, és a saját kakájukat kihalászva a pelenkából mikor nem néztem oda... nekik sem lett semmi bajuk.
 


Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Kislányom lassan 11 hónapos.Állandóan az erkélynél és az ablaknál tekereg. Már sok helyen néztem gyerekzárat nyílászárókra de sehol nem találtam.

Tudnátok tanácsot adni, hogy hol lehet ilyet kapni??

Köszönöm: Zsófi
 
 


Kira! Kifejezetten gyerekzárat nem tudok, de ajtóláncot számára elérhetetlen magasságba szerelhetsz ajtóra és ablakra is, azzal résnyire nyílik, még kis szellőzéshez is elég, de max. a keze fér ki. Az ablakra mi rácsot tettünk, kb. 120 magasat - mi régi házban lakunk nagy ablakokkal - lefestettük zöldre, mint az ablakkeret és szinte észrevehetetlen, vagy legalábbis egyáltalán nem zavaró látvány sem az utca felől nézve és a szobából kinézve sincs börtönhatása!

Márti
 
 


Igazad van Márti, a legolcsóbb megoldás az ajtólánc jó magasra téve az ablakra. Ha meg ki kell tárni, akkor minden pillanatban oda kell fogyelni a gyerekre, így van ez.
 


Sziasztok!

Velünk olyan baleset történt, amire szerintem a legvadabb rémálmában sem gondol az ember. Vendégségben voltunk, és a nyitva hagyott teraszajtón át berontott a nappaliba a háziak rotweiler kutyája. A kisfiamat támadta, de hála az égnek valahogy fekaptam egy karral a gyermeket, és ki tudtam menekíteni a házból, nem lett egy karmolás se rajta. Engem alaposan megharapdált, de viszonylag jól megúsztam. Vigyázzatok a kutyákkal!

Sziasztok!

Mona
 


Kira!

Mi a 7-en lakunk, nincs kívülről az ablakon rács. De mi nem láncot tettünk fel, hanem olyan kampó-szerűséget, ami többféle méretben állítható! Az ablak nyíló felére kell felszerelni (persze jó magasra) azt a részét, amibe bele kell akasztani, az ablak mellé pedig azt a kampós részt, amin 5 kiálló pöcök van, a legkívülebb esővel lesz a legnagyobb a rés (kábé olyan 12 cm).
Elég bonyolult, de OBI-ban, barkácsboltokban kapható. Nem túl drága.
Teljesen csak akkor tárom ki az ablakot, ha alszik, vagy nincs itthon a gyerkőc!

 
 


Szia Lola!!!

Ez az ezt kerestem csak ott még nem jártam. Jajj de jó köszönöm szépen nagyon ari vagy. Megyek is délután és veszek.Még egyszer köszönöm

Pusz..

Ja és mindenkinek aki tanácsot adott köszönöm

Pusz
 
 


Sziasztok!

Remélem jár erre még valaki. 9 hónaposak a lányaim és lassan kezdik bejárni a lakást. Egyelőre csak másznak, meg amiben meg tudnak kapaszkodni azzal felállnak, de persze lassan elindulnak és attól rettegek. Mivel ikrek, nem tudok egyszerre kétfelé menni. Mik azok a biztonsági cuccok, amiket érdemes megvenni? Pl. sarokvédőket már vettem, de az az első, hogy leszedik, aztán meg elesnek és megütik magukat, tehát ennek eddig nem sok hasznát láttam. A barátnőm azt mondta, neki a fiókokra szerelt "gyerekbiztos" zárat is pillanatok alatt megtanulták kinyitni, meg 1,5 évesen már a lépcsőhöz szerelt rács sem volt akadály. Szóval feleslegesen nem dobnám ki a pénzt, kinek mi a tapasztalata?
Köszi!Kép
Ditke
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: