Új privát üzeneted érkezett!

Arra gondoltam, hogy ebben a topicban napról napra megírhatnánk, ha csemeténk -kortól függetlenül-valami újdonsággal, különlegességgel rukkol elő. Kicsit hasonló lenne a "Minek örültél ma" c. topichoz, de itt "csak" a gyerekeknek örülhetnénk.
Ha van kedvetek, írjatok!
Firi
 


szerintem nyugodtan írhatunk a másik topicba is mert annak 80%-a erről szól.

Firi azért igazad van, hogy jó lenne néha különválasztani a kettőt, mert az élet nemcsak abból áll hogy hány foga nőtt a gyereknek ill. megette a héten a spenótot vagy nem.

Ne sértődjön meg senki anyuka!!! de szerintem egy vegyes társaság halála, amikor pár anyuka elkezdi az én gyerekem mit csinál, meg a én hogyan szültem c. kiselőadást.

de ez már nem ide tartozik, Firi tessék jó példával szolgálni.!!!

gerzsó
gerzso
 


Na jó elkezdem én: a fiam, aki 2,5 éves lesz lassan ma először ráült úgy a bilire hogy "termelt" is bele. Ő maga szólt hogy kaki.
A pisi már ment neki 60%-an főleg nappal. De azért az egész család örült, majdhogynem pezsgőt bontottunk Kép Kép
gerzsó
 

 
 

De hülyeség!!! Allandoank, minden topicban erröl irtok! Ez a hülye versenyzés, ami Mo-n megy! Megjegyzem, külföldönh élek és itt ilyen nincs. és ami még feltünik, az a sok vizsgalat amit a kismamakkal végeztetnek. Feleslegesen stresszelik öket. Utana meg különbözö forumokon 2%-os, 1 tizedes eltérésekkel sokkoljak magukat és egymast... Brrrr... aki kismama, annak megtiltanam az ilyen forumok nézését. Vagy "Csak erös idegzetüeknek". Amugy gyerekem nenkem is van, és korahoz megfelelöen viselkedik, azaz 2 vesen még nem mond 14 mondokat fejböl, elöre és visszafelé. De hatha valakinek mar ilyen is van. Kivancsian varom!!! Kép
Bbabi
 


Meg jo lenne inkabb konkret topicokat nyitni. Pl, beteg gyerekek szülei megbeszélhetnék banataikat, örömeiket... stb. Ennnek lenne értelme, de az, hogy az enyém mar 10 hhonaposan elindult... haaat....Kell ez..?
Bbabi
 


Bbabi, zseniális voltál! Van egy rakás beteg gyerek szülei megbeszélhetik bánataikat topik! Akár hiszed, akár nem, csak nézz körül!!!
Történetesen el tudom képzelni, hogy az ember büszke a gyermekére, sőt, szerintem külföldön is (na ettől mászok mindig a falra).
Sőt, ha Ancsi (negyedik gyerkőc) végre hajlandó lesz rendesen-rendszeresen hasrafordulni, meg is fogom irni egy ilyesmi topikba! Pedig messze nem lesz rekorder vele!!!
Ildi

Ildi
 
 


Szerintem sem arra gondolt Firi amikor a topikot nyitotta, hogy versenyezzünk kinek a gyereke tud többet, v. jobban csinálni, mondani. Én legalábbis úgy értelmezem, hogy minden új dolognak, amit csinál a babó, határtalanul örülünk, attól függetlenül, hogy azt kortársainál elöbb vagy később teszi megKép! Én személy szerint mindig meghatódok, amikor valamilyen új dolgot produkál a fiam, akkor is ha más gyereke azt már esetleg hamarabb csinálta! Ilyenkor melegség önti el a szivem és határtalanul büszke vagyok az én ügyes pici fiamraKép! Szerintem mindannyian igy vagyunk ezzel! Ugye Firi, valami ilyesmire gondoltálKép?

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Hihetelen ez a babanet! Hohy még egy ilyen dolog is képes indulatokat kiváltani. Bár, lehet, hogy ez a savanyú a szőlő tipikus esete. Ha az illető nem tud semminek örülni, akkor más minek örül, meg ő is minek örüljön más örömének. Eszembe sem jutott a versengés, pont azért is gondoltam, hogy külön legyen ez a topic, mert így összefutnak a "frissek", a "régiekkel". Mert lehet ám örülni annak is, ha az ember nagyfia elmosogat, vagy 5-öst hoz haza, nem csak annak, ha a csecsemőjének kibújt egy foga.
Firi
 


Ja, és még valami miatt: van ez az utód bosszantós-gőzkieresztős topic, ami tényleg jó, de azért nem csak bosszantó-funkció van beépítve a gyerekekbe. Meg arra is gondoltam, ha valaki sokszor jár a bosszantósba, úgy fogja érezni, hogy neki milyen nagy pechje van a gyerekével, de ha néha visszanézi, hogy ide is írt egy csomó hsz-ást, akkor látni fogja, hogy jó oldalai is vannak annak a gyereknek.
Firi
 


Na mi van??? Senki sem büszke a gyerekére, amit orszag-vilagnak tudni kéne???? Irjatok meg egy napilap cimoldalan hogy Pistike belepisilt a bilibe, ott még többen megtudhatjak.
Azonosithatatlan
 


Csak hogy tudd: nem vagy azonosíthatatlan. Utánkövethető vagy névtelenül is. Kép
 
 


Bbabi!

Tudod mi nem kell a babanetre? TE és a hozzád hasonló. Persze, nyugaton nem büszkék a szüleik a gyerekekre... vagy mégis? Vagy ott nincsenek is anyák? Vagy gyerekek? Akkor ez hogy is van?
Miért baj, hogy nem egy -szétverem a fejed- topik nyílt, hanem egy örömmel teli? Ezt nevezik úgy hogy semmi se jó?! VAlószinű oda is beszóltál volna, mert te külföldi magyar vagy... DE ez nem jogosít fel semmire, és főleg nem arra, hogy ítélkezz. Nagyon sok külföldön élő magyar anyuka ír ide, és érdekes módon tűlük ilyet még nem hallottam...

Te halálra ítélted ezt a topikot. Persze, hogy nem ír ide senki. Nem szeretjük a vitát és az ócsárlást. Csak ezt egyes arcát, nevét nem vállaló névtelen álnickes egyszerűen képtelen felfogni. Miért kell mindig a rosszat nézni? A pesszimizmusból van kiút, csak meg kell próbálni. Esetleg leírhatnád minek örültél ma... Ha semminek akkor nagy gáz van nálatok...

ON!
Fiam szombaton elindult végreKépKépKép Nagyon büszke vagyok rá. És nagyon aranyos, ahogy a fülébe kapaszkodik, mintha az valami biztos pont lenneKép

sasha és Gabcsi

Kép
 
 


SashaKép
 
 


Sasha!
Nagyot mosolyogtam, amikor elképzeltem a fiadat a fülét fogva sétálni Kép

Névtelen és Azonosíthatatlan!
Van gyereketek? És nem vagytok rá büszkék? Akkor az nagyon nagy baj, mondhatni nem normális dolog! Szerintem az a természetes, hogy egy anya büszke a gyerekére. Vagy Ti nem így gondoljátok?

Titati
 
 


Kedves Azonosíthatatlan!
Mindenki azt utálja legjobban a másikban amit saját magában utál.El kéne ezen egy kicsit gondolkoznod.Ha téged nem érdekel,hogy kinek a gyereke mikor,mit csinál,akkor ne olvasd el.Ugyanis senki nem kényszerít rá!Egyáltalán nem kötelező babanetet olvasgatni.Találhatnál magadnak valami hasznosabb időtöltést,ha te nem vagy érdekelt a témákban.Szép idő van,inkább sétálj egy nagyot.
 
 


Janka mondja, hogy "mamamamamama" (8 hónapos), Gellért iszonyú rendes napok óta, pedig betegen itthon van. És még ebédelt is, sőt, kétszer kért a spenótból repetát! (Csak hogy névtelenkéknek ne legyen igaza, és ne haljon hamvába a topik!!!) Klára
 
 


Én is beállok a sorba! Kép
3,5 éves lányom új oviba került költözés miatt. 1. nap, 5 perc után "elzavarta" a férjemet, mondván ő nagyon jól elvan egyedül is Kép Este azért sírt, mert nem adott az óvónéninek puszit búcsúzáskor Kép 2. nap végére meg "kiharcolta" magénak a dalospacsirta nevet. Állítólag egész nap dalokat, meg mondókákat tanított az új csoporttársainak Kép

Titati
 
 


Sziasztok!

Énis csatlakoznék Kép Lányom (4 hónapos) tegnap hasonfekve felkönyökölt! Visítottam is Apának, hogy jöjjön azonnal, nézze meg. Nagyon örültem, mert a dokibá' szerint "késésben vagyunk", ami a mozgásokat illeti (szerintem pedig akkor fordul, könyököl, amikor jónak látja...nem hajt a tatár) Kép A cumit pedig visszatette a szájába, igaz fordítva, de ez is siker Kép Kép Kép Kép Kép

DBarbi
DBarbi
 


Bár ez nem egy napilap, de én ezzel is beérem: Pistike belepisilt a bilibe! Hurrá!

Dóri meg fogta magát és a hosszú hétvégén először felült, majd 2 napra rá felállt. Mindehhez 6 hónapos. Most már mehetek a balesetes topikba, mert szegény még leülni nem tud. Ha nem érek oda időben, akkor... és, hát ez ellen a járóka sem megoldás, ott is van mibe kapaszkodni. Sőt, ülésből is nagyokat dől. Talán a prérin még lenne egy kis nyugalmam. "Amikor az utód bosszant"-ot pedig Zsófi veti be, aki elkezdi lefejteni a kicsi kezeit...
 
 


Szaisztok!

Én is én is!!! Ugyan hasra még mindig nem fordul a leányzó (6,5 hó), inkább hisztizve jelzi, hogy forditsam meg. De aztán!!! Ma este vagy 4 métert haladt immáron előre, a felmegyek négykézlábra majd hasravetem magam technikával!
És tapsol és érti,h a mondjuk, hogy tapsoljon és akkor csinálja.
És elmehet popsztárnak, playbackről tud énekelni: tátog hozzá, ha mi énekelünk neki.

Ildi

Ildi
 
 


Jövök én is , ne csak midig depizzekKép
Gergő (21 hó) két napja megtanult kimászni a kiságyból, így azóta éjjel nem nekem kell áthoznom közénk, hanem jön egyedülKép
Zsuzsa
 
 


Hurrá!
Pontosan erre számítottam, hogy beindul a topikKép Ez jó, nagyon jó. Pláne, hogy mindig van mindek örülni. Pl. észrevettem, hogy ha valami zene megy és tetszik a fiamnak akkor elkezd rugózni, vagyis valami tánci félét produkálniKép És a kis büszkeségem tegnap vacsorára megevett 4 db virslit... Felkarikáztam neki, ő meg csak úgy pakolta be a szájába. Igaz a kenyérkét úgy kellett mellécsempészniKép

sasha

Kép
 
 


Kori elkezdett mondatokban beszélni.Pl:Anya vezet ide csücsi.Apa ement dodo.Kori fáj lábi,bumm,bumm.Annyira édes. Milénának nagyon tetszik és próbálja tanítgatni.Kép

Zsuzsa!Hogy tud kimászni az ágyból?Ha Korina kimászna,jó nagyot esne a kőre.KépVagy már nem rácsos az ágya?
 
 


Nocsak, milyen kellemes kis beszélgetés indult itt meg! Kép
Én arra vagyok büszke, hogy a legkisebb (9 hónapos) határozottan integet és pá-pát is mond, ráadásul értelemszerűen! Van már néhány gyerekem, de ilyesmit eddig még csak a másénál láttam! Kép
A két és fél évesem pedig egyre több szót mond, igaz, cak én értem őket egyelőre, de mindig halad egy kicsit.
A többiekről majd máskor. Kép
Juli,
ki az a Pistike?
Kíváncsi
 


Kíváncsi,
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=279&post=197631#POST197631

Máté ma reggel mindenáron fürdeni szeretett volna. Én meg beleegyeztem. Nem gondoltam, hogy magáévá teszi az Anti stressz tusfürdőmet. Hatalmas habot csinált! Az egész lakás anti-stress illatú. Kép Majd stresszűzés után visszalaudt. A fülei azonban hihetetlenül élesek, ahogy megszólalt a Teletubbie, vagy ahogy ők hívják a Bóbita zenéje, felpattant és rohant a tv elé.
Remélem ma stresszmentes napom lesz, különben nem tudom, mit csinálok a tusfürdőm nékül! KépKépKép
 
 


Gyurci (14 hónapos) idáig mindig vigyorogva leste amikor fújtuk az orrunkat! 1-2 hete ő is náthás. Pár napja amikor meg akartam törölni az orrát, belefújt a zsepibeKép! Azt hittem, hogy csak véletelen volt, de azóta is minden alkalommal szabályosan fújja az orrátKép! Most a délutáni lefektetés előtt, ez olyan jól sikerült neki, hogy az orrszivóval már nem is jött ki semmiKépKépKép!
Szintén néhány napja, amikor felmászik az ülőgarnitúrára, bukfencezik rajtaKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
 


linato. Gergő a rácsoságyból mászik ki, azt hogy hogyan csinálja még nem láttamKép, mert csak az eredménnyel szembesültem, az akció nem előttem zajlott.
Azt hiszem ő is megérett a nagy matracra, olyan ra amin Attila is alszik. A rácsosba már úgyis alig fér el a kis pöttöm!
Attila viszont felfedezte a konnektorokat és naygon ügyesen tudja kihúznia dugókatKép
ZSuzsa
 
 


Zsuzsa!Én kipróbáltam,hogy együtt aludjanak a nagy matracon a gyerekszobában.Sajna nem igazán volt jó,mert amikor hajnalban Kori kiabált bementem és láttam,hogy Miléna keresztben rajta fekszik a 22 kilójával.Nem csoda,hogy kiabált.Arrébb húztam Mindyt aludtunk tovább.Reggel benézek és a Korina fején a kispárna,a kispárnán pedig középsős ovisom kobakja.Szerencsére nem történt baja 21 hónaposomnak,de azért azt hiszem várunk még az együtt alvással egy kicsikét.Kép
 
 


Nálunk nincs nagy súlykülönbség, Attila 16 kilo, Gergő 13, hiába két évvel fiatalabbKép vaskos a szentemKép
új dolog: Gergő ma mondta először ANYA. hurráhurrá, olyan édi! MOst is ezt mondogatja a háttérbenKép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Fiam ma egyszerűen fel volt pörgetve. Ami mellett elmentünk a lakásban, vagy csak ő egyedül, és mozdítható az a földön landolt. A hűtőmágnestől kezdve a könyveken át a kábelcsatornán keresztül a hajszárító, mosópor (ez utóbbi kettőt csak akkor éri el ha kézben van, vagyis fejmagasságban), de valahogy nem tudtam rá haragudni, mert ha kérdeztem, hogy ezt -most miért tetted- akkor szépen elmagyarázta nekem babanyelvenKép Közben meg olyan huncutul csillogott a szemeKép Egyébként biztos igaza volt, csak nem értettemKép Most meg békésen alussza a büszkeségem az igazak álmát. Egyszerűen imádom.

sasha

Kép
 
 


Ma újabb tudományát mutatta be Picikelemen: ül! Igaz, nem magától ült fel, de megült teljesen egyedül, hosszasan, minden fáradság nélkül! Kép És nagyon tetszik neki, igaz, nekem is! KépKép

Solya,
köszi! Látodmilyenhülyevagyok, kettővel felettem ír valaki oszt máris elfelejtem! Kép De megint elkápráztattál: hogyan tudtad úgy belinkelni, hogy pont a jelölt írással kezdődjön???
Kíváncsi
 


OFF
a színes nyilacskák a neved felett, látod? Amellett van egy sütiszerű izé (azt hiszeme z volt a legpontosabb leírásKép) na arra ráklikkelsz. Először bal egérgombbal, akkor megmondja majd, hogy jobbegérgombbal klikkelj. Kép És aztán a Parancsikon másolását. Aztán csak beilleszted.
ON

Akkor mostmár énekelhetitek a sétálunk, sétálunkat. Legfeljebb majd csak annyt mondanak, hogy csüccs! Kép Mint ahogy Máté a hinta-palintát: hííínta, palíííínta... Zsupsz! Kép
 
 


Sziasztok!

Én meg csak úgy büszke vagyok a fiamra(14 hó)Kép,pedig nem hajlandó egyedül járni,habár éppen csak az ujjam hegyét fogja és nem hajlandó beszélni egy kukkot sem,csak kínaiul és japánul...KépKép

De azért csak világgá kürtölömKépKépKép!

Anyapoc

 
 


OFF
a színes nyilacskák a neved felett, látod? Amellett van egy sütiszerű izé (azt hiszeme z volt a legpontosabb leírásKép) na arra ráklikkelsz. Először bal egérgombbal, akkor megmondja majd, hogy jobbegérgombbal klikkelj. Kép És aztán a Parancsikon másolását. Aztán csak beilleszted.
ON

Akkor mostmár énekelhetitek a sétálunk, sétálunkat. Legfeljebb majd csak annyt mondanak, hogy csüccs! Kép Mint ahogy Máté a hinta-palintát: hííínta, palíííínta... Zsupsz! Kép
 
 


Anyapoc, legyél is rá büszke! Az enyém is ilyen jólfejlett 14 hónapos volt! Kép Most rohangál, meg karattyol, mit karattyol, be nem áll a szája és még énekel is a szentem! Úgyhogy, mondom, így jó, ahogy van! Kép
 
 


Én azért vagyok büszke a lányomra, mert ma rájött, hogy ha az ágy mögé dobálja a játékait, kitartóan ordit és mutogat rá, akkor anyuka odamászik, és kihalássza..
Aztán persze újra bedobja....
KépKépKépKép

KépKép
KépKép
 


Solya

De nyugtass meg,ugye nem japánulKépKépKép?

Anyapoc

 
 


anyapoc,
nem japánul, németül. Kép
De tényleg. Nem azt mondja, köszönöm, azt mondja: "Dante" Kép
 
 


Már a világirodalommal is ismerkedikKép
 
 


Azért az mégis jobb!KépKépAzt még én is értem!
Az enyémfiam meg amerikai stílusban(az a tippppikusKép) mond váóóóó-t,ha tetszik neki vmiKép!

Jajj,mi lesz ebből?KépKép

Anyapoc

 
 


anyapoc:
echteungarischebetyárKép

juli,
én mégsem írhattam, hogy lassan doktorálKép
 
 


Linato!
22 kg-os a kislanyod?????? Ez valoszinuleg eliras, ugye?
Biztos 12 kg-ost akartal irni, nem? Kép
Edit
 


Kedves Edit,
te is itt vagy??? Milyen szépen indul ez a nap...
 


Edit drága,
profil nézegetését ajánlom, bunkó beszólások helyett. Üdébbé teszi a levegőt, mert addig sem rontanád!
 
 


És Edit, miért lenne már egy négyéves 12 kg??? Gondolkozz már elkérlek, ahelyett, hogy sértegetnél másokat. Azért mert neked gizda a kölyköd, másnak még lehet normális súlyú gyereke!

A fiam másfél éves és 12,5 kg.
 
 


Edit!
Nem elírás.Miléna 120cm és 22 kg.Korina 90cm és 11.6kg.

Szia Kíváncsi!Neked is jó reggelt.Kép
Legalább látom nem csak én vagyok errefelé hajnalban.Kép
 
 


Solya!Szép jó reggelt.Az előbb amikor írtam még nem láttalak.KépEgyébként Milénának nehezek a csontjai.KépKépKép
 
 


Jézusom, ha egy 4 éves gyerek 12 kg akkor azt nagyon éheztethetik... Az én alig egy éves fiam 12 kg és egyáltalán nem kövér.

Lányok!
Úgy látom hogy mostanában megint áldást kaptunk. Mindig jön egy barom és rontja a levegőt. Úgyhogy csak ennyire ugrottam be, mert ez már nekem is magas volt
sasha

Kép
 
 


120 centire a 22 kg pont jó, tutira nem is kövér. Az én fiam 120 centi és 21 kiló, de olyan csenevészke... (a nyár elején még nem volt az, de akkor alacsonyabb is volt, mostanra viszont úúúgy megnyúlt...)

Mindegy. Edit valszeg mindenhez jobban ért úgyis, mint mi Kép.

Zsóka
 
 


Hello lányok...

azért nem biztos,hogy éhezik az a gyerek...Csak magamból indulok ki:14,5 kg-mal mentem iskolába!!!KépKépKépÉs nem éheztettek.Mindehhez voltam 104 cmKép!
Szóval nem lehetetlen,csak furcsaKép!
Szerintem Edit nem is beszólni akart,nem?Mert akkor nem tett volna smájlit a kérdés végére!

Ne harapjatok már kora reggel!!!!!Jó,tudom,tudom,szokott beszólogatni ilyen nickkel vki,de ne hagyjátok örülni!!!!KépKépKép

Solya

Ja,ja!KépKépKépAbszolúte!

Pussz,Anyapoc

 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: