Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andi!

Örülök, hogy sikerült nektek a felvétel! :)
Nálunk a Bogi pöttyös labda lesz, ez a férjemnek külön öröm , mert neki is anno az volt a jele.
Az az igazság, hogy még tavaly nyáron volt ilyen barátkozós nap, ugyanis mi még , akkor úgy gondoltuk, hogy ősztől jár majd a Bogi. Csak menetközben meggondoltuk magunkat és mégsem vittük, így ő már hivatalosan odajár és nem kellett most megint felvetetni.

Egyébként mi is bepróbálkoztunk másik ovival, de mondták, hogy akkora a túljelentkezés, hogy esélytelenek vagyunk. Kicsit aggódom, mert régi épület, maradi elvű ovónénikkel, de abban bízom, hogy gyorsan eltelik majd neki minden nap, hiszen bemegy, reggelizik, utána kimennek a kertbe, majd ebéd és már jön is haza.

Nálunk a következőképpen zajlik majd az ünneplés:

aug 1 : Bogi névnap;
szept. 2 : Dori névnap
szept.28: Dori szülinap
okt.8: Bogi szülinap
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a párom szülinapja okt.31.
Kész csődbemenetel az ősz és még mi lesz ha már suliba járnak :lol: .

Kép

Kép

Kép
 


Szió.

Tudom már rég nem írtam,de túl sok minden nem is történt oviügyben.Megvolt az első szülői értekezlet,hivatalosan is megkapta a napocska jelet a csajszim :lol: ,de mivel teljes a káosz minden oviban,még alig tudtak mit mondani.lesz új ovónénink,de még az sem tuti,hogy ki lesz :? .Szept. 10-én kezdenek hivatalosan-innen kezdődik a beszoktatás is Sziszinek.

Azért egy picit félek,hogy hogy lesz,mert októbertől szeretnék menni dolizni-és még ugye gyerek mellett nem is dolgoztam,hisz itthon vagyok 5éve...

Szóval még vannak dilemmák.szegény Zsoltit is sajnálom,hogy ott kell aludnia-hisz már 2,5éves kora óta nem alszik délután és nem tudom hogy fogja kibírni 2órát fekve :? -kicsit hülye ez a rendszer.

Hogy bírjátok ezt a meleget?Mentek nyaralni?

puszim nektek

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


huu.. jó régen nem írt ide senki.

Szamóca.

Mikor kezditek az ovit?Hogy vagytok?

Remélem mások is bekukucskálnak ide még ovikezdés v. akár bölcsikezdéskor.Majd átvészeljük együtt az első napokat,heteket :lol:

Szia mki

Andi és

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Új vagyok itt. Beszoktatással kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Barna fiam a múlt hét második felében már nagyjából elfogadta az ovit, nem lelkesedik még túlzottan, de nem is nagyon tiltakozott. Szépen játszott, evett rendesen. (Csak délelőttös.)
Ma reggel azonban kijelentette, hogy szeretne itthon maradni. Rábeszéltük, hogy menjen, egészen a csoportszobáig nem volt gond, de ott elkezdett kiabálni, tombolni, hogy haza akar jönni. A férjem persze otthagyta, remélem nem tartott sokáig a sírás.

Szóval: előfordul ez más gyerekkel is? Szerintem a hétvége kavart be, családi programok voltak, stb. Meddig tart általában ez a huzavona? Igaz, itthon vagyok a kicsivel, de Barnát nem akarom rászoktatni arra, hogy akármikor itthon maradhat, ha olyan kedve van. Kevés segítségem van, szükségem van egy kicsit nyugisabb délelőttre. (Januártól úgyis indul a nagyüzem a legkisebbel.)

Várom a tanácsokat!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Boeske.

Gratula a gyerekekhez.

Leírom a mi ovisélményeinket és meglásd látsz majd hasonlóságot.:)

Múlthét hétfőn kezdtük az ovit mind2 gyerkőccel (egy csoportba járnak,vegyes csopi),hétfőn 1órahosszát maradtunk-nagyon tetszett Sziszinek,másnapra már mondta ovónéni,hogy már jöhetne ő is rendesen.Mentünk is 8-kor,puszit adtak és már mentek is játszani,tízóraizni-ebéd után mentem értük és nem volt semmi gond.ugyazez volt szerdán is.Csütörtökön Zsolti náthi lett-nem vittem-így Sziszinek ez volt az első "magányos" napja.REggel ment is be szépen,csak mikor jöttünk el-akkor számolt be az ovónéni,hogy nagyon sírt egy fél óráig napközben-úgy sajnáltam.pénteken ő is náthi lett és ő sem ment.

A mai nap:
Bementünk az oviba
---háát Sziszinek nem akaródzott a csoportszobába bemenni,még levetkőzni sem akart.Nem hisztizett,csak könnyes szemmel nézett és szorított...Szegénykém ölelt magához és mondta,hogy haza akarok veled menni -úgy sajnáltam.igértem én neki mindent-játszóteret,halacskát-de nem hatotta meg.utána,szaladt a folyosón mászott a bordásfalra,ezután wc-re ment-láttam,már,hgoy egy picit jobb a kedve,de a csopiszoba előtt megint megtorpant és kezdtük előlről.Utána hogy látta,hogy Zsolti már játszik mi is bementün,mosolyogva elkezdett játszani,adott puszit és jöttem el.
Most bezzeg parázok,hogy ugyan mi van vele.Bizti a csütörtöki nap is megviselte lelkileg,hogy Zsolti nem volt ott és sírt...na majd meglátjuk :cry:

Én is azt mondom,hogy hosszú nekik még egy hétvége is :wink: ,mi is tegnap búcsúban voltunk,együtt a család...most meg...gondolta...

Engedni tényleg ne engedj neki olyanban,hogy ha rossz a kedve otthon maradjon...a fiam tavaly kezde az ovit és vele is végigmentünk mindezen-úgyhogy teljesen normi ez a reakció a gyerekeknél.Persze az változó,hogy meddig tart.Én annyiban segítettem a fiamnak tavaly,hogy amíg igényelte bennmaradtam egy kicsit a csoportszobában-és utána már nem volt gond.

Viszont arra számítani kell (mondjuk ez az én vél és tapasztalatom),hogy ha betegek,vagy szünet van akkor utána bizti lesz vagy 1nap-amikor fúújj ovi,és nem akarok

Még egyenlőre én is itthon vagyok és én is hozom őket haza ebéd után. :)
Tudom az a legrosszabb,hogy itthon "ülünk"és nem tudjuk ugyan sír-e,szomorú-e,vagy mi van vele...

De majd változik--remélem...

Ha van kedved írj délután,hogy mi volt.

üdv:
Andi

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Egyelőre úgy tűnik, nem az óvodával van a gond, csak az elválás megy nehezen.
Jókedvűen jön haza, és nem tiltakozik, ha mondom, hogy holnap is megyünk.
Ma is csak a csoportszobánál volt sirás, de Apa távozása után hamar abbamaradt.
Remélem lassan majd javul a helyzet.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


A VII. kerületben lakunk és jövő szeptembertől járna óvodába a kisfiam. A bölcsi példáján okulva nagyon szeretném körüljárni, hogy hová adom, és az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani "jó" ovikat. (Elsősorban az óvónők a fontosak, nem a gyerekanyaggal kapcsolatban vannak elvárásaim, még valamennyit utazni is hajlandó vagyok: szóba jön az V., VI., VII., XIII. kerület).
Köszi mindennemű segítséget:
Bandris
 
 


Bocsánat, múltkor nagyon siettem, de ritkán jutok úgy gép elé, hogy nincsnek itt a gyerekek.

Azt hiszem szerencsések vagyunk, 3 nappal megúsztuk a tiltakozást. Utána simán ment Barna az oviba, búcsúpuszit adott apjának, és ment a csoportszobába.
Sajnos most beteg lett, kíváncsi vagyok, jövő héten lesz-e kedve menni.

Sziszi hogy van? Remélem ő is szívesen megy már.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


sziasztok

Bandris.sajna óvoda-ajánlásban nem tudok segíteni,hisz máshol lakunk,de szerintem nagyon jó,hogy elsősorban ovónéni alapján szeretnétek választani,hisz lehet akármilyen jó ovi,ha az ovónéni nem odavaló :wink:
Rossz tapasztalatokat gyűjtöttetek a bölcsi miatt?

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Boeske.

Örülök,hogy jól alakul az ovizás :)
Nálunk is pont 3nap volt a pityergős-a 2.héten (már a kemény 4.hetet húzzák :lol: ),mondjuk Sziszi meg akkor pityergett egy-két percig mikor mentek ki az udvarra -lehet megilyedt,hogy most vele mi is lesz :roll: .Most már rendben megy minden.Már voltak a városban sétálni kétszer,sőt e hét kedden már a távolabbi városrészbe mentek kiállításra-helyi járatos busszal-a lényeg,hogy nagyon tetszett nekik.

Jól kijön amúgy a két fiú egymással?Nálatok még az enyémeknél is kevesebb a korkülönbség-de szerintem jó így-a gyerekeknek is nagyon jó nálunk,olyan jól elvannak együtt,igaz néha vannak bunyók is-de ez is belefér.

Jobban van már Barna amúgy?Mi volt a baj?

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Szia Andi!

Már sokkal jobban van Barnus. Torokgyulladása volt felülfertőzve valami bacival. Semmi komoly, mondhatni a szokásos kiscsoportos betegség.

Hát a srácok elég sokat nyúzzák egymást, de mostanában már szépen játszanak, meg szaladgálnak is együtt. Szerintem akkor lesznek igazán társak, ha mindketten óvodások lesznek.
Nem bántam meg a kis korkülönbséget, még talán a 3. is hozzájuk nő, mire iskolások lesznek. (Valószínűleg megint fiam lesz.)

Örülök, hogy Sziszi is könnyen beszokott, vannak gyerekek, akiknél sokkal nehezebben megy a dolog.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Boeske.

Örülök,hogy jobban van Barna.Hidd el ahogy telik az idő annál jobban ki fognak jönni egymással a fiúk :) .Nálunk is akkor kezdődtek a jó játékok,mikor a kicsi már "értelmesebb" volt egy picit (mármint az együtt-játszáshoz :wink: )-úgy kb 2éves kora után.Nyúzás persze nálunk is napirenden van...de már megszoktam 8)
Szerintem a pocilakó is még hamarabb fog hozzájuk nőni,mint az iskoláskor-majd meglátod milyen jó kis csapat lesznek.

Mikorra vagy kiírva?Mocorog már a baby rendesen?
Barna már mehet hétfőn?

Mondjuk én csak attól az egy dologtól félek,hogy mi lesz ha véletlenül megint egyedül lesz Sziszi (mármint Zsolti ha nem megy vmi miatt)oviban?! :roll:

Ja.még valami...neked mennyire betegesek a lurkók?Én már kicsit tartok ettől az ősz-tél szezontól-mert tényleg csúnya dolgokat tudnak összeszedni :?

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Szia Andi!

Igen, hétfőtől újra jár Barna. Sírás már nem volt. Igaz bepisilés még néha van, de az sajnos ovitól független probléma.
A kicsit jan. végére várom, mozog rendesen.

Barna nem beteges gyerkőc, persze lehet, hogy most az óvodából majd hazahordja. Márk elméletileg hajlamosabb a felsőlégúti betegségekre (ajak- és szájpadhasadékkal született), de ő sem beteg sokat. Hát majd meglátjuk.
A lényeg, hogy én ne kapjam el tőlük.

Ne gondolkodj előre, mi lesz, ha.... Egyleőre jár mind a kettő, aztán később talán már nem is lesz probléma, ha Sziszi 1-2 napig egyedül megy.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia.

örülök,hogy jó alakulnak a dolgok.

ááá.én mindíg parázok valamin :wink: -most Zsolti köhög (nagyon)és pont most vannak az oviban a legjobb programok.tiszta röhej:engem bánt-hogy ha kimarad belőlük :oops: -na,de majd meglátjuk

Hát,elrepül az a pár hónap,mindjárt itt van január :)

A bepisilés miatt ne aggódj-még azért ő is kicsi.és hát a fiú a szentem.(az én fiam 2,5évesen lett szobatiszta-de szó szerint küzdelem árán.)
A csajomnál meg szokott olyan lenni,mikor beszalad egy kis pisi a bugyiba-de ez olyankor fordul elő mikor nagyon el van foglalva.
Ezen is paráztam sokat-mert pont augusztusban szinte naponta 6* fordult elő,sőt be is pisilt-még vizelet-vízsgálatra is elvittem-de szerencsére semmi-csak nem ér rá pisilni néha :lol:

Jó ovizást

Ja,picurinak név-ötletek vannak már?

Andi

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Na, javult a köhögés? Remélem nem maradt ki Zsolti semmiből.

Barnánál is ez van, amit írtál, nem akar kimenni, mert fontosabb dolga van. Nekem kell kirángatnom. Olyan igazán elázós bepisilés nagyon ritkán van.
Érdekes, hogy ő éjszaka soha nem pisilt be (szintén 2,5 éves kora óta), nappal meg még mindig küzdenem kell vele. Na mindegy, megbeszéltem az óvónénivel, hogy délelőttönként legalább egyszer vigye ki, így talán nem lesz gond. Aztán előbb-utóbb csak menni fog egyedül is.

A kicsi talán Andris lesz, de még nem biztos. Van még idő kitalálni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Boeske.

Hogy megy az ovi?és a pisiléssel jól álltok?Nálunk Sziszinek tegnap e szempontból nagyon rossz napja volt-sógornőméknél voltunk vendégségben és 5*csurgott be neki a pisi-na féltem is a mai naptól,hogy mi lesz az oviban...de kopp-kopp legopogom... :lol:
Egyáltalán nem is érdekli,hogy van benn a bugyiban pár csepp pisi.... :? -meg ugye a játékot nem lehet ám abbahagyni,csak amikor késő más...
De kicsit megnyugodtam,mert vannak nálunk rosszabbul állók.egyik ismim kisfia 5éves lesz és még mindíg bepisilget :roll:
Csak kicsik ők még 3év körül én azt mondom... :wink:

Nekem tetszik az András név :)

Tetszett a nagyfiúnak a mostani "rövid szünet"?
Az enyéim már szombaton az agyamra mentek olyan rosszcsontok voltak :twisted: (de örülök,legalább nem betegek)
Most mennek még a héten a maival 3napot,aztán 9nap itthon.Nálatok is lesz őszi szünet?

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Az ovi remekül megy, nálunk nincs szünet, mindössze a "hivatalos" napok, ill. szombatokon nem viszem Barnát.
A bepisilés megszűnt, amióta az óvónéni figyel rá, hogy egyszer pisiljen ő is a többiekkel.
Viszont sajnos még mindig köhög egy kicsit, félek, hogy az arcüregére ment a múltkori betegség. Nem vészes, de már régóta húzódik. Most hurutoldót adok neki, meg valami spéci orrcseppet. Remélem használni fog.

Érdekes ez az őszi szünet. Mit csinálnak ilyenkor a dolgozó szülők?

Vigyázzatok Magatokra ebben a csúnya időben!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szió.

Hát,hivatalosan nincs őszi szünet,de azért sugallják,hogy aki tudja ne vigye.sőt akinek otthon van a szülő az nem is viheti!!!
Nálunk 22-en vannak egy csopiban és a miénkből 2-3gyerek fog menni (ilyenkor összevonják a csoportokat-6db van az oviban)

Köhögés.a miatt ne nagyon aggódj,ha csak kicsit köhécsel.ha nincs láza,v.hőemelkedés akkor nincs gyulladás sem (valószínű).Abban lehet,hogy igazad van,hogy pang a váladék az arcüregben...de azon lehet segíteni.melegítsd neki infralámpával v. ami van otthon,só,termotasak stb.Milyen orcseppet és hurutoldót használtok?
Amúgy még mi is köhécselünk.. :?

Picurival mikor találkozol UH?

Ti is vigyi magatokra :)

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! :)

Bocs,hogy belekotyogok,de hirtelen megláttam az ovi kapcsán az ősziszünetet...

képzeljétek el,nálunk meg pont azon problémáznak,hogy miért nem viszik a szülők a gyerekeket az őszi szünetben,mivel ugye az oviban nincs is iylen...Mivel kevés a gyerek,nagyon gazdaságtalan nyitva tartani az óvodát,a fűtés,élelmezés is problémásabb,ráfizetéses.

Most a SZMK tagjait arra kérték,hogy kampányoljanak és terjesszék,hogy az óvoda nem zár be és csak azért lehetnek csoportösszevonások,mert kevés a gyerek... :roll:

Sokan azzal érvelnek,milev a nagyobbikat otthon kell tartania,vagy felügyeletet biztosítani,így a kicsit sem viszik oviba,hiszen két felé szaladni problémásabb...arról nem is beszélve,hogy a kicsi nem biztos,hogy megérti,ha a nagy nem megy,akkor neki miért kell...

Azért érdekes,nem? :roll:

Üdv :)

 
 


Sziasztok!

Közben kiderült, hogy nálunk is van "őszi szünet", úgyhogy Barna sem megy. Na mindegy.

Van infralámpánk, de sajnos nem engedi a srác, hiába. Hurutoldónak ACC 100-at javasolt a doktornéni, orrcsepp meg valami patikai kevertet (Novorin + még valami).

UH-ra már mennem kellett volna, de helyette Márkot vittem orvoshoz. Nem beteg, csak a szokásos kontrollvizsgálatok. (Fülész, sebész, fogász). Szegényke, még nincs 2 éves és már fogszabályzót kapott. Még nem tudom, hogy veszem rá, hogy tartsa a szájában, de előbb-utóbb csak sikerül.

No, akkor jó szünetet!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Hali.

Anyapoc.nálunk meg pont azért kampányolnak (ovónénik),hogy minél kevesebben menjenek.Persze ilykor elmondják,hogy ugye nincs az oviban szünet stb.stb.
Mellesleg nekem kedvesen elrebegte,hogy mivel otthon vagyok ha akarnám sem vihetném :roll: -mert ez a szabály....
Amúgy az ovónőknek a legjobb,már hogy a fenébe akarnák,hogy sok gyerek menjen...így legalább nekik is szünet van :lol: )nálunk ugye 6csopi van -12ovónéni és ilyen szünetkor,hó ha max 4van csopiban...
Sőt képzeljétek:pénteken pisiltetem gyerekeimet-reggel oviba érk.után (ugye figyelem,hogy Sziszi mindenképp pisiljen)-erre elmondja ovónéni,hogy X időponttól nem lehet bemenni a fürdőszobába cipőben.....mert fertőtlenítve van.Na nembaj,majd levetem :twisted: :twisted: :twisted:

Boeske.Hát Te sem unatkozol :wink:
Mi is Acc100-at szoktunk inni (még élvezik is beleszórni,kevergetni :) )
Picifiadnak drukkolok,hogy megszokja a fogszabályzót (én úúúúúgyy útáltam :evil: ),szerintem ügyi lesz!!!

Anyapoc.Látom,neked is 2augusztusid van :lol:

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Bár az ide írogatók már mind túlvannak az ovis beszokáson, de hátha másnak még tudok jótanácsot adni, aki benéz ide...

Nekem nagyon furcsa, hogy itt sokaknál néhány nap volt az oviba szokás :roll: Nálunk megmondták, hogy legalább 2 hét, de még több is lehet. Az első héten szinte alig hagytam ott a lányomat. Azt mondták, még ha jól érzi is magát, akkor is nagyon fontos a fokozatosság, mert később visszaüt, ha túl gyorsan szokik be. Az első 3 nap végig ott voltam vele, 4-5 nap maradt 1-2 órára, és így tovább. Az ott alvással nem volt gond, mert Hanna már délelőtt 10 körül cumizik és fogja a kis takaróját, mert nagyon fáradt, viszont alvás után az első időkben rögtön mentem érte, mert akkor még álmos is volt, meg már jött is volna hazafelé. Nálunk mondhatom semmi gond nem volt, 1-2 napig sírdogált délelőtt, amikor elfáradt, hogy haza akarok menni, de szerencsére ez gyorsan megszűnt. Viszont reggel mindig örömmel megy, igaz, sokat volt beteg, de talán ez majd változik lassacskán.
Mindenkinek jó ovis időket kívánok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
 
 



Üdv.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron