Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy telik a nyár? Mi jól vagyunk, sok programunk van, gyorsan telnek a napok. Bár néha nagyon makacsok és jól elfáradok estére.
pénteken indulunk nyaralni, ott majd mindenk ifeltőltődik.
Tudtunk találkozni ZSuzsiékkal, állatkertben voltunk. Pár pillanat alatt barátok lettek a nagylányok. Este Réka sírt az ágyben, hogy hiányzik neki Alida.
Olive: Sajnos nem jelentkeztél, jó lett volna látni benneteket is. Meddig vagytok Magyarországon? Gondolom sok a kötelesség barátok ,család felé.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mi pedig visszaérkeztünk Kanadába. Néhány napot Montreálban töltöttünk, nagyon jól éreztük magunkat. Semmi programunk nem volt, csak sétáltunk egész nap a városban. Hiányzott már a zavartalan együttlét. Alida nagyon örül, hogy visszaértünk, itt van a sok játéka és már az ovit is nagyon várja.

Eszter:
Jó nyaralást! Remélem, sokáig maradtok és ki tudjátok magatokat pihenni! Mi is nagyon élveztük a Veletek való találkozást. A gyerekek azóta is sokat emlegetik Rékát és Zalánt. Remélem, hogy megyünk jövôre is és találkozunk.

Többiek, hol vagytok? Mindenki nyaral? Nálunk most nagyon szép az idô, 30 fok délután. Ma nagyot sétáltunk, elmentünk a folyópartra, van ott egy jó kis játszótér is. Tábita is nagyon ügyesen mozog már, és biztonságosan is, ami számomra szokatlan, mivel Alida olyan szeleburdi volt ennyi idôsen.

Mindenkinek további szép nyarat kívánok!
 


Sziasztok Lanyok!

Ezer bocs, hogy nem jelentkeztem eddig, vegre most mar netkozelben vagyok.
Etterke, Zsuzsi nagyon szerettem volna talizni veletek, de meg csak telefonalni se tudtam, mivel ugy jartam, hogy a mobil, amibe lementettem a szamotokat lemerult es csak Bekescsaban volt hozza toltom. Remenykedtem, hogy valamelyik baratnomnel lesz ilyen tolto, amig uton vagyunk, de senkinek sincs mar ilyen osi telefonja. Hiaba probaltam a sim kartyak cserelgeteset, valoszinuleg a telefonra mentodott le a szam, nem a sim kartyara. Mondjuk oszinten megvallva amugy se lettem volna alkalmas a talalkozasra, mivel hiaba gyogyultam meg az utazasra, az utazas alatt ismet lerobbantam. Egyszeruen nem birom a legkondit a kocsiban. Mire Magyarorszagra ertunk, hangom se volt. Aztan Lolli is kohogott, taknyolodott. Fel is hivtam a keresztanyjat, hogy mi a helyzet, mert nem akartam odaallitani betegen, hogy megfertozzuk a 3 gyerkocet. O viszont mondta, hogy menjunk nyugodtan, ok is taknyosak.

Mi mult heten voltunk Balatonfureden nyaralni. Jottek a szuleim is es meg a keresztanyam a ferjevel Nemetorszagbol. Nagyon jo volt, mert igy sok felnott jutott Lollira es nem kellett allandoan nekem foglalkoznom vele, igy egy kicsit en is ki tudtam kapcsolodni.Nem volt vegig strandido, de amugy is terveztunk kirandulast, ugyhogy a huvosebb napok sem jelentettek gondot. Voltunk Veszpremben az allatkertben is.
Lolli nagyon elvezte a furdozest. Elso nap visitott, amikor be akartunk menni a vizbe. Mar bokaig benne allt, de nem volt hajlando tovabbmenni. Azt hittuk hidegnek talalja, azert nem megy tovabb. Aztank kerdeztuk, hogy mi a problemaja, miert nem akart belemenni. Kiderult, hogy attol felt, jonnek a halak. :shock: Miutan megnyugtattuk, hogy a halak felnek tolunk es nem jonnek a partra, bemereszkedett, azan meg mar alig lehetett kikonyorogni a vizbol.

Most meg itt Bekescsaban van egy csomo programunk. Mar irom a naptarba, mert nem birom megjegyezni, hogy kivel mikor talalkozunk.

Zsuzsi, Alida mikor megy iskolaba? O meg az ovit folytatja? En meg mindig ki vagyok akadva, hogy Lolli szeptembertol iskolas lesz.
Lolli is meg nagyon szeleburdi volt annyi idosen, mint most Tabita.
Legkozelebb mikor jottok Magyarorszagra?

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok,

hogy vagytok? Mi jól vagyunk. Az augusztus nagyon jól telt, voltunk nyaralni, barátoknál Balatonon és még egy hosszú hétvége is megvalósult a Balcsinál. Nagyon jó idő volt!
Képek itt:
https://picasaweb.google.com/Reka240306 ... directlink
Remélem meg tudjátok nyitni.
Tamásnak új munkahelye van, nagyon élvezi az új feladatokat.
Szeptembertől a gyerekek ovisok újra. Zalán is már nagyon szívesen megy reggel, örülök, hogy jól érzik magukat.
Réka iskolaérettségi felmérésen vett részt és ennek eredményeként grafomotoros fejlesztés szükséges ovis keretek között. Először kétségbe estem, de megnyugtattak, hogy nem vészes a helyzet, irány tévesztése volt főleg. Sztem a balkezesség miatt is voltak hibái. Egyébként nagyon szeret rajzolni és szépen rajzol, betűket is ír már.
Ti hogy vagytok? Meséljetek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Olyan rég volt idô, hogy benézzek (most sincs :))

Nálunk is elkezdôdött az ovi, Alida nagyon szeret járni és most már ô a legnagyobb, úgyhogy mindenkinek segít. Szerencsére nagyon jók az óvónénik is. Minden nap fél 4-ig van oviban, szerdán megyünk utána énekfoglalkozásra, csütörtökön balettre. Eddig nagyon jól bírja, bár én is nagyon odafigyelek, hogy korán lefeküdjön. A hét második felében simán megvan a 12 óra alvás!

Tábita is nagyon szépen fejlôdik, ügyesen beszél, nagyon önálló, jó a mozgása. Ô is igen makacs teremtés (vajon honnan örökölhette) és már benne van a dackorszakban is, de jól bírjuk. Most már tudom, hogy nem kell minden szavát komolyan venni, és az, hogy mindenre nemet mond, semmit nem jelent.

Eszter:
De jó, hogy írtál! Milyen az a grafomotoros kezelés? Nem is tudtam, hogy Réka balkezes. Az itánytévesztés az, hogy az ellenkezô irányba csinál valamit? Alida néha jobbról-balra, a betûket tükrözve ír. Ez is baj lenne? Én ilyenkor csak szólok neki, de nem nyaggattam vele.

Eszterékkel találkoztunk a nyáron az állatkertben! Nagyon jól éreztük magunkat, Réka és Alida az elsô perctôl olyanok voltak, mintha mindig is együtt játszottak volna.

Többiek, hogy vagytok mind? Sajnos nekem is nagyon kevés az idôm, de néha be tudok nézni. Olyan jó ez a fórum! Ne hanyagoljuk el teljesen!

SOk puszi mindenkinek!
 


Szia Zsuzsi,

Jó, hogy írtál, örülök, hogy jól vagytok. Nálunk is beindultak a délutáni elfoglaltságok. Réka heti 2x megy balettre és egyszer lovagolni. iskolaelőkészítő is egy nap lez majd, bár lehet télen a lovaglás elmarad. Zalán is majd tornázni jár.
Réka is jobbról-balra ír és néhány betű tükörképét írja. Eddig nem szóltam rá, de most már figyelmeztettem hogy balról jobbra és fentről lefelé írjon. Az oviban is elvileg ilyen feladatokat csinál majd gyakrabban, hogy rögzüljön. Kiváncsi lennék a többiek véleményére is. Nem tudom Edit olvas-e még bennünket. :roll:
De jó, hogy ilyen sokat alszik Alida, nálunk 10 óra körül alszanak éjjel és nappal semmit, mostanában az esték elég tragikusak, mert fáradtak.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Eszter:
Ilyen kevés az alvásigényük a gyerekeidnek? Az fárasztó lehet Neked. :(
Mostanában Tábita kezdi, hogy nem akar lefeküdni délután, pedig nagyon álmos és bôven igényli még az alvást (bár Alida ennyi idôsen hagyta el a délutáni szunyát). Ha berakom az ágyába, úgy elkezd ugrálni meg toporzékolni, hogy attól félek, kiesik. Úgyhogy rendszeresen az etetôszékében hagyom elaludni, aztán már alva átviszem az ágyba.

Alidának megint fülgyulladása lett. Évente legalább kétszer van neki, már kezd elég lenni ebbôl. Antibiotikum, itthon marad. Én is már egy hete köhögök, taknyolok, alig van hangom. Most hármasban vagyunk csak jövô szerdáig.

Olive, többiek, Veletek mi újság??

Puszi mindenkinek
 


Szia Zsuzsi,

jobban van Alida? Jobbulást kívánok neki! Réka még a napokban is emlegette Alidát :D

Én nem bánom, hogy nem alszanak du, mert este időben ágyban vannak. Hasonló korú gyerekek alszanak az oviban (mert muszáj), aztán este tízkor még ugrálnak otthon, hát az sem jó.
Vicces lehet ahogy Tábi elalszik az etetőszékben :D

Nálunk is most náthás időszak van, múlt héten Zalán itthon volt 2 napot, most nekem fáj picit a torkom. :(

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Rég hallottam felőletek.
Mi jók vagyunk. Súrűek a napjaink. Déelőtt ovi, délután programok. Rékának nagy a teherbírása. Nagyon Decemberben lányos-napot tartunk és megnézzük a Diőtörőt. Karácsony előtt lesz valami kis bemutató is, de nem árul el semmit. Lovagolni is jár, amíg nincs túl hideg.
Zalán tornázni jár, nagyon szívesen megy.
Most nem járnak oviba, mert valami vírus van az oviban és alig van óvónő és összevont csoportok vannak.
Sokat játszanak együtt, szinte mindig, néha fiúsat, néha lányosat. Viták is van, hagyom őket, hogy megegyezzenek. De ha veszekedés van és bár durvaság azt nem szeretem. Nagyon nehéz helyzet! Igazságot tenni nem lehet és bosszant is. Nyilván azért is csinálják. Ebben a témában kezdtem olvasni egy könyvet. Nálatok is van ilyen?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Eszter!

Akartam már régebben írni, de soha nem jutok hozzá.
Milyen könyvet olvasol ebben a témában? Nálunk most kezdenek komolyabb nézeteltérések lenni néha a gyerekek között, hogy Tábita is már nagyobb és egyre erôsödik az akarata. Általában ô szokott erôszakhoz folyamodni (karmolás, néha harapás), gondolom azért, mert ô a kisebb és szellemi fölény híján marad a testi erôszak. Szerencsére (még) elég ritka az ilyen eset, általában nagyon jól eljátszanak, Alida mindig kitalál valami érdekeset, amit mindketten élveznek. Most Alida is itthon volt, valami vírust kaphatott el, hasmenése volt és láza egy napig, de hamar kiheverte. Itt hosszú hétvége is volt, holnap lesz elôször ovi, már nagyon várja.

Közben eladtuk a házunkat, decembertôl bérlünk egy másikat. Iszonyatos mennyiség? a pakolás, és az a legnehezebb, hogy minden más is van mellette, ami amúgy is majdnem kiteszi a napokat. Azért nem állunk olyan rosszul. Már el sem tudom képzelni, hogy milyen volt, mikor csak úgy leülhettem egy könyvet olvasni.

Tanulunk spanyolul, nagyon élvezzük!

Többiek, hol vagytok????

Puszi
 


Szia Zsuzsi,

korábban Zalán is csapkodott és valóban azért mert verbálisan nem tudta kifejezni magát Rékával szemben. Előfordult viszont az utóbbi időben, hogy Réka harapott! Próbálom megakadályozni a verekedést. Zalán kapott egy bokszzsákot, azon tudja a feszültséget levezetni, de Rékának is kell valami.
A könyv címe: Testvérféltékenység
http://www.libri.hu/konyv/testverek-fel ... elkul.html

Szóval irány Dél-Amerika? európa szóba sem jöhet? Én nagyon szerettem a spanyol nyelvet. Állítólag a délamerikaiak még nyitottabbak mint a spanyolok.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Eszter!

Drukkolok, hogy rendezôdjön az egyensúly a gyerekek között. Írd meg, ha találsz valami jó tippet a könyben, nem árt, ha a tarsolyban van ez-az.

Nálunk megérkezett a tél, nagyon hideg van, ma egész nap hóvihar volt, Alidát el sem vittük balettre.

Azért még nem rohanunk sehová, +1 évig biztos ittmaradunk, de lehet, hogy közben körbenézünk. Európa nagyon drága, nekünk egy ideig nem lenne túl sok bevételünk. Majd meglátjuk. Egyelôre pakolunk... :wink:

Ha tényleg senki más nem ír már ide, akár e-mailben is folytathatnánk... Vajon hová t?nt mindenki?
 


Szia Zsuzsi,

sajnálom, hogy a többiek nem írnak. Igyekeztem azért mindig valami témát hozni.
A könyv első fejezete arról szól, hogy értsünk meg a gyerek negatív érzéseit, segítsünk nekik verbálisan kifejezni mind negetív érzéseket, mind vágyaikat, valamint hogyan tudjáj fevezetni a dühöt. Nehéz összefoglalni két sorban. Azért tetszik, mert konkrét mondatokat írnak, amit tudsz használni és több valós történet, párbeszéd.
Réka gyakran emlegetí Alidát. :D
Most megint itthon vagyunk mert Réka elkapta a hányós vírust, jó lenne ha jönne a hideg és kifagynának a vírusok.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Eszembe jutott, hogy hónapok óta nem jártam erre, és kíváncsi voltam, hoyg van-e még élet?! Örülök, hoyg írogattatok, legalább ti. Átfutottam az írásaitokat, örülök, hogy mindenki megvan, és a lehetőségekhez képest jól van.
Nálunk is nagyáltalánosságban minden rendben, leszámítva a kisebb betegségeket. Dolgozom, a lányok oviba járnak, most éppen iskolát, jobbanmondva tanító nénit keresünk Krisztának.
Mivel már ír és olvas, nincs értelme tovább maradnia az óvodában, úgyhogy szeptembertől iskolás lesz.
Nálunk is sok a civakodás a két lány között, állandóan nyafogtatják egymást, piszkálja egyik a másikat, de remélem, ezen az időszakon is túl leszünk.
Múlt héten szemészeten voltunk, és Krisztának kicserélték a szemüvegét egy gyengébbre, Borókának viszont, sajnos, szintén szemüveg kell, és eléggé erős: 1,25-ös. A Krisztáé ezzel szemben most 0,50-es, illetve 0,75-ös lesz.

Most hagylak is, mert hamarosan indulnom kell a lányok után, mert mára lesznek készen a szemüvegek.

Puszilok minden aktív és rég nem író tagot egyaránt. :)

Edith:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Most jutott eszembe, hogy nézzek be ide, és megdöbbenve látom, hogy én írtam utoljára, tavaly novemberben.
Na, de ez van, mindenkinél zajlik az élet, nem igazán érünk rá ilyesmivel is foglalkozni. :(

Puszilok mindenkit, és további hátralevő szép nyarat kívánok mindenkinek!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Én meg most kukkantottam be! Szoktatok még erre járni?
Üdvözlet Ecuadorból Mindenkinek!! :)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron