Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Judit,

a kérdéseidből én csak a rágásra tudok válaszolni, hogy MINDENT megrág: cipő és kulcs a legfinomabb neki?!, de hányattam már meg habszilikáttal, falevéllel, könyvcsücsökkel, vagy elcsent étellel. Ezek kemény percek, órák, de majd Te is megszokod biztos. Nálunk minden magasan van emiatt. Mivel nem ehet darabosat rágáskényszere van. Most 2 évesen tanul rágni, szegényke még nem tud igazán ételt megrágni. Mi most a tejbegrízen és túrórudin tanulunk.
Én közösségbe megmondom őszintén nem merném adni, tudom Te se jókedvedből teszed. Rengeteg betegséget elkap és sok apró játékot bekaphat. Magán családi napközire, vagy magán bölcsire gondoltál már? Ott jobban figyelnek rá, kevesebben vannak, kaját is leadhatsz neki.
Kitartást és türelmet:

Viri
 
 


Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon ritkán járok erre, mert nagyon elfoglalt vagyok Enikö miatt.

Örülök a jó hireknek, és továbbiakban is mindenkinek egyre jobbakat kivánok.

Enikö az elmult egy-két évben szedi szájába a tárgyakat, és talán most ked rájönni, hogy rágni is lehet a fogával. Neki csak pépeste, és folyadékot lehet a szájába adni. Rajtam is kipróbálta már a fogát, és a harapást. Jelenleg nem hajlandó szájon át enni, a közeljövöben nézik meg a nyelöjét, és ha lehet tágitják. Kiderült Róla, hogy hiperaktiv, de gyógyszert nem kaphat a szive miatt. Igy továbbra sem unatkozunk.

Ha valamelyik gyermek eltér az átlagtól, akkor azt nem szivesen vállalják be az eggészségesek, és a sajátos nevelésü gyerekeknél sem. Ez a saját pedagógusi, és a 10 éves Enikövel kapcsolatos tapasztalat is. E téren mindenkinek eröt, és kitartást kivánok.

Üdvözlettel: Anna
 
 


sziasztok, gyors bekukk:

mi gyakorló ovisok vagyunk, úgyhogy van tapasztalat. Mindenkinek szóltam hogy mi van, az angolul tudó ovinénik odadtam a TOF-os könyvet (csatlakoztunk a tofs.orghoz még az elején és küldtek egy tájékoztató könyvet) hogy tanulmányozza és az első évben mellette ült a dadus aki figyelte hogy hogy eszik. De mire oviba ment, 3 évesen már meg lehetett neki mondani hogy lassan meg rágd meg meg megvolt a saját bevált technikája hogy hogyan nyomja le a dolgokat. az elején visszaöklendezte ami megakadt, azóta meg szépen megrágja és leküzdi. Lehet látni mikor befelé figyel, a hüvelykujját a torkára szorítja és nyel, nyomja lefelé. Szerintem ez nem is megakad, hanem mikor nem működik a perisztartika és extra erő kell az étel lefelé csúsztatásához. Persze mondtam az ovinéniknek hogy mi az amit SEMMI körülmények között nem, de később kiderült olyanokat amúgy sem adnak a gyerekeknek. Most megkérdeztem, azt mondja a gyerekek nem tudják hogy néha megakad neki, nem vették még észre, vagy nem kapták fel rá a fejüket.


Sűrű nyál mikor pépeset eszik a baba: na mi ezen paráztunk be az első alkalommal, erre hívtuk a mentőt... Néha túl pépes az a pépes és a sűrűsége miatt nem megy le, mikor már beszált, mondta is hogy mi nem kell neki, például régen utálta a tejbegrízt, meg a krumplipürét (még most is, tocsognia kell ketchupban, csak akkor eszi meg), ugyanezért, mert "tapadt" hiába volt pépes. Úgyhogy ilyen állagból csak pici adag és rögtön iszik rá vizet, minden kanál után.

na rohanok is,
pussz, Katy

ui. megint köhögünk, nem bírja a 70% fölötti páratartalmat. meg a légkondit. azt én sem, már hetek óta szenvedek az arcüreggyulladás-légcső/hörgőgyulladás kombóval.

 
 

Sziasztok!
Bence most megy suliba, 4 év ovi után, amit tökéletesen úgy jártunk ki, mint bárki más. Amikor beírattam 2 és fél éves volt. Nagyon féltem bemenni, hogy mit szólnak a nyelőcső dolog miatt. Hát semmit. Azt mondták, ez nem probléma, ne parázzak. Vagy hozok a gyereknek minden nap kaját, vagy veszek turmixot az oviba és ennyi. És képzeljétek, mire október lett, s 3 éves, már nem volt ilyen gond. Az ovis kaját ette, csak a dadus mindent összetört neki villával. Volt 1-2 olyan kaja, amit nem mertem, pl. derelye, ami olyan masszás, ha rágja, olyankor vittem be főzeléket egy tálban. Talán 1-2x volt olyan a 4 év alatt, hogy visszajött neki kaja, de nem volt komoly, mert hívtak volna. 4 évig vártam a telefont, hogy mikor hívnak, hogy rohanjak, tiszta para voltam, kialakult egy olyan reflexem, hogy fél óránként néztem a telefonra, volt e hívásom, mert az ovi melletti suliban tanítok, s így csak át kellett volna rohannom. 1x volt ilyen, az is 3 év után egy pörkölt husi darabbal, nem rágta meg eléggé, s megakadt. Kicsit dolgoztunk rajta a mosdóban, s kijött. Szerintem ovija válogatja, de ha vállalod, hogy viszel neki kaját, akkor nem lehet gond!
Ja, és Bence semmit nem rágcsált kicsinek, mármint nem volt az a szájába vevős gyerek, azt hiszem szerencsére. :)
Judit
 
 


Judit!
Max behozod Fehérvárra oviba, a Napsugár ovi a Salétrom utcában már ki van képezve a Bencére, biztos bevállalják majd a Dominikot is! :)
Judit
 
 


Sziasztok!

Nálunk Gergő májusban múlt öt éves és még mindig vesz a szájába dolgokat, de szerintem most már csak azért csinálja, hogy engem idegesítsen. Ő két és féléves korától járt bölcsibe, kb. fél évig semmit nem akart enni, neki is mindent pépesítettek, aztán valahogy rendeződött az evése. Volt pár akadása, de mivel a gondozónéniket úgymond kiképeztük nem volt ijedtség, Gergő meg megoldotta maga a dolgot. Az oviban szintén úgy indultunk, hogy semmit nem evett meg, így mondták az óvónénik, hogy vigyünk neki kaját, így azt eszi.
Többen írtátok, hogy gyógyszert szedtek. Mire kell ezeket szednetek?
Köhögés: Hát nem tudom, az eddigi kedvező tendencia idén teljesen megváltozott, Eddig az volt a jellemző, hogy nyáron nem köhögünk, hát most meg nincs olyan nap, amikor ne jönne rá köhögőroham. Nagyon el vagyok keseredve emiatt, mert nem tudom mi okozhatja, már arra gondoltam, hogy lehet inkább ez vmilyen allergia. Váratlanul előzmény nélkül kezdődik, fulladásos, ventolin nem segít, aztán 1-2 óra után abbamarad. Egyszerűen nem tudom mi lehet ez. Egyébként köhögésre ti mit kaptok?
Anna írod, Enikőről megállapították, hogy hiperaktív. Gergő is az, mi már rengeteg dolgot kipróbáltunk, hogy javítsunk a viselkedésén. Nem tudom hallottál-e a BHRG alapítványról, mi közel egy éve járunk hozzájuk és csináljuk a TSMT tornát azt gondolom hatásos. Van honlapjuk ahol tudsz róluk tájékozódni, ha még nem ismered őket.
Hajni
 
 


Szia Hajni, a köhögéssel kapcsolatban: mostanában reggelente Alex is tök rondán köhög, első körben a dokinéni szerint a magas páratartalom miatt (merthogy az asztmásai mind fulladnak) aztán mikor kiderült hogy nekem arcüreggyulladásom van, kiderült hogy csorog a cucc az orrából (hátrafele) valami hasonló arcüreggyulladás miatt és attól. Az egész esti fekvés után a reggeli mozgás, ja meg minden futkározás után, gondolom a pangó váladék elkezd kotyogni és azt köhögik ki.

Alexnek nem barátja a pára, a meleg szárazat kedveli a tüdeje.

gyógyszer: nincs állandó, Ventolin és teofilin kéznél, mikor köhög kap kakukkfüves köptetőt ha kér.


Üdv Mindenkinek!

Olvasgatva az irásokat örülök hogy vannak jó tapasztalatok ovival kapcsolatban. Szerintem ezeket az ovikat össze kellene gyüjteni, késöbb másnak is szükség lehet.

Enikönél is van reggelenként köhögés, de van amikor az evés után van ez. Én nem arcüreg problémára gondoltam, hanem hátha reflux. Hamarosan megyünk a Tüzoltóba, és majd megbeszélem az orvosokkal a törénteket.

Léguti dolgoknál, többek között arcüreggyulladásnál nagyon jó a Preutz kezelés. Enikönél ezt csinálták a Tüzoltóban. Jelenleg területi beosztás szerint lehet menni ingyenesen a gégészetre. Katy, ha jól emlékszem Ti a környéken laktok. Szerintem érdemes elmenni és kipróbálni. Nem olyan szörnyü, mint amilyennek látszik. Most már évek óta Encsinek Én is csinálom itthon. Jól emlékszem akkor a www.gyogysapka.hu honlapon olvasni lehet a módszerröl.

Hajni! Örülök, hogy irtál Magatokról. Éppen most kezdtük el a HRGT-t néhány évi kihagyás után. Mi a Berényi Zsuzsihoz járunk. Szivesen olvasnék, vagy beszélgetnék Veled a hiperaktivitás kezelésének alternativ módszereiröl.

Enikö tavasz óta nem igen eszik szájon át. nyár elejére terveztek egy kivizsgálást ami baci fertözés miatt elhalasztódott, majd késöbb nem volt altató szakember, majd szabadságolás, s igy augusztus 23-ra tervezik az altatásos vizsgálatot, tükrözést, s ha lehet a tágitást. S továbbra is keresem, kutatom a lehetöségeket, és a megoldásokat Enikö dolgaihoz.

További jó pihenést a nyárra Mindenkinek. Üdv: Anna
 
 


Sziasztok! Üdv mindenkinek!
Végig olvasgattam az írásokat,örülök hogy jók a tapasztalatok a z ovival kapcsolatban.
Ma voltunk először úgy hogy otthagytam. Egyébként egyenlőre csak heti 2 alkalommal fogunk járni délelőttre illetve majd kiderül hogy hogy bírjuk.
Reggel 8-ra vittem visszamentem az tízórai idejére! Egyébként fogalmuk sincs sem a betegségről sem arról hogy mit ehet vagy tud enni(pedig már többször voltam bent elmondani lefénymásoltuk a papírokat is ),illetve lehet hogy nem érdekük?!
12-re mentem érte mert az ebédeltetést nem merik vállalni .Megegyeztünk az óvoda vezetővel hogy hordom a kaját az oviból( mivel egyébként nekünk ingyenes a gyermekvédelmi program miatt) és majd módosítom itthon szűrök ,darabolok stb amit éppen kell majd.

A köhögés nálunk is mindennapos , hol kevesebb ,hol több ,hol hurutosabb, hol kevésbé hurutosabb.Sok tényezőtől függ.
Mi naponta inhalálunk Salvus vízzel emelett a köptetőt(Ambroxol, téli időszakban ACC) és időnként Spiropentet hörgőtágítónak.
Mi a refluxa miatt szedjük a Domperidont,(motilitásban segít)
Eddig nem igazán jött neki vissza gyógyszi mellett de mostanában elkezdte enni a húsos dolgokat (kolbász,sonka, csirkemell)
és ezek mivel nehezebben emészthető ,tovább marad a gyomorban így 2-3 óra múlva visszajön és kiköpködi.Egy kicsit emeltünk az adagján de a hónap végén megyünk a a gasztróshoz és megbeszéljük vele hogyan tovább.
Anna!
Majd valamelyik nap hívlak,már nagyon régen beszéltünk!

Mindenkinek további szép hetet a rossz idő ellenére is!
Üdv: Anita

Anita
 
 


Sziasztok!

Enikönél ujra elmaradta tágitás és vizsgálat baci miatt, ill. náthás is lett. Jövö héten megy elöször iskolába igy. továbbra is magántanulóként. Mindenkinek jó évet bölcsiben, oviban, és iskolában.

Anita! Keressük egymást!

Üdv: Anna
 
 


Sziasztok!

34 hetes terhes vagyok.
A 30. hétig még minden rendben volt, bár a tehesség hematómával indúlt és bizonytalan volt, megmarad-e. A 31-en nem volt gyomortelítődés és több volt a víz az UH-án, a kontroll vizsgálaton a lelet szerint a gyomor biztonsággal nem megítélhető, a genetikán szintén sok a víz, és a szokásosnál kisebb gyomor telítődés. A nőgyógászom szerint egy kisebb nyelőcső szűkület lehet, amit itt is jól műtenek, és műtét után teljesen tünet mentes lesz a baba, az UH doki viszont azt mondta, hogy a sipolyos nyelőcsőelzáródást nem tudja kizárni. Én csak nagyon félek. Teljesen padlón vagyok.Két hét múlva lesz még UH kontrollom. Még reménykedünk, hogy nem lesz baj, de sajnos ez nem túl reális.
Szeretném megkérdezni, hogy volt-e közülletek valakinek hasonló terhességi előzménye?
Ezek után már szeretnék Pesten szülni, hogy ha tényleg gond van a babát a legjobb kezek operálják. Hova kéne mennem? Ott tudtok ajánlani valami jó nőgyógyászt? Illetve hogyan lehetne elintézni, hogy a babát lehetőleg a Verebély Tibor operálja majd?

Köszi:

Timi
 
 


Kedves Timi!

Nálam a terhesség alatt az UH-on semmit sem láttak, pedig látni kellett volna. Utólag mondom. Enikönél volt nyelöcsö probléma és sipoly is. 1 naposan megmütötték, mind a két problémát megoldották, s ahogy erösödött megtanult cumis üvegböl enni, ill. szopizni. Nála más problémák is voltak, igy az este a leirtnál összetettebb.

Jelenleg a Bókayban van PIC osztály, igy ugy gondolom, és az internetes dolgokat olvasva odaviszik az ilyen babákat. Hogy ki fogja müteni az sok mindentö függhet. Ki van itthon, és dolgozik éppen vagy ügyel. Szerintem Meg kell keresni a Verebély professzort, és beszélni kell Vele. Eniköt a Tüzoltóban mütötték, de mi is beszéltünk Vele, és nagyon rendes, emberséges, s ahogy hallani lehet jó szakember is. De Én ugy tudom vannak mások is akik mütenek ilyet és Róluk is jót olvastam.

Ha adhatok tanácsot akkor ne vidd tulzásba az idegeskedést. Ez jelenleg jól megoldható feladat itthon is. Tudom ennek ellenére nem vagy egyszerü helyzetben. Drukkolok, és gondolok Rád, és a Pocaklakóra is, hogy minden a legjobban alakujon.

Hol laktok, és hol szülnél?

Üdv: Anna
 
 


Sziasztok!

Nyanyu Te vagy az az Anyuka akivel egy másik porlálon beszéltem?

Azt ilyen babákat a Bókay utcai I. számú Gyermekklinikán műtik. Vagy Debercenben a Gyerekklinikán.

Nálam uh-n semmit nem láttam, csak a 32. héttől láttak több magaztvízet, majd a 33. héttől nem láttak már gyomortelődést sem.

Dominikot Verebély professzor műtötte, de hogy mi alaján kerülnek elosztásra a babák nem tudom. Kisfiam 9 hós, 4 hasonló korú babának a szüleivel tartom a kapcsolatot, meg innen Annával. 3 baba közülük Pesten van, 1 a Kiss dokinál, 2 a Vörös dokinál, egy pedig Debrecenben műtötték, mert ő sipolyos volt. A másik 3 gyomorszondás baba.

Szerintem is keresd meg a Verebély doktor úrat. Számot odatudom adni ha kell, írj nyugodtan. Nagyon rendes. tapasztalt orvos. Csak jókat tudok róla mondani.

Annának igaza van, ma már ez egy olyan rendellenesség ami nagyon jól kezelehető és javítható.

Judit


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat. Igyekszem megnyugodni. 7én lesz az ultrahang kontrollom és ott sok minden eldőlhet. Azért amit írtatok az nagyon biztató.
Judit mi még biztosan nem beszéltünk, eddig még ide írtam csak.
Ha lehet légy szíves küldd át a számot priviben!

Timi
 
 


Sziasztok!

Judit Ti mostanában hogy vagytok? Mi ujság?

Timi! Remélem valamennyire nyogodtabb vagy. Próbálj meg számodra kellemes zenéket hallgatni, és minél több pozitiv dologra törénésre gondoljál.

Mindenkinek üdv: Anna
 
 


Sziasztok!

Nagy hír, most voltunk az éves tágításon a Verebélynél és képzeljétek ott dícsérte a gyereket hogy milyen stramm meg minden (meg hogy egydedül leküzdi az esetlegesen megakadó falatot) és nem nyomott le szondát!! Alex tök el volt keseredve, mert meg akarta mutatni hogy milyen nagy fiú, hogy hogy állja a sarat :D


Timi! szia, gratulálok a pocaklakóhoz!
Az én sztorim hasonló, 5-6 héten véreztem, egy hét fekvés, baba megmaradt, haematoma felszívódott és egyszer mintha láttak volna túl sok magzatvizet de a következő uh-n (meg a 4ds-en) semmi rendellenességet nem láttak. Nem is vették észre hogy gikszer van, csak szülés utám ikor már 2 napja nem evett és nem tudták helyrehozni a tüdőgyulladását.

Úgyhogy nálad szerencse a szerencsétlenségben, hogy már most tudsz róla és előre fel tudsz készülni. Ha sosem telítődik a gyomor akkor nem valószínű a tracheo-oesophagal fistula (a gyomor/alsó nyelőcső - tüdő járat) de ha igen akkor vagy tényleg csak szűkületes, vagy oesophagal atresia meg a TOF is jelen van.

Verebélyről csak jót tudok mondani (nem tudom mi miért pont hozzá kerültünk anno), nőgyógyász meg, hát én az Istvánba találtam jót (az elsővel a Margitba jártunk de brrr, az szörnyű volt). A női nőgyogyik aranyosak, Bábinszki doktornő nagyon elfoglalt de UH szakértő és miatta volt a második szülésem élmény.

Tényleg koncentrálj csak arra hogy az a pár hét ami maradt a pocakosságból az a lehető legnyugisabban teljen, beszélj a Verebéllyel ( http://www.sote.hu/intezetek/munkatarsa ... inst_id=37 ) igazándiból ennyi az egész amit az ügy érdekében tehetsz. Aztán meg mikor kibukkan a bébi úgyis pörögni fognak az események.

Mikor én szültem (2005) semmi információ nem volt magyarul a neten erről, most hogy ha beírod hogy nyelőcső-elzáródás rengeteget dob ki a böngésző. Leírják a műtét menetét (meg hogy milyen fajta problémák lehetnek) ami az egész világon majdnem azonos, szinte rutinmunka. A lábadozás időszaka is (itt a fórumon összevetve a tapasztalatainkat) majdhogynem forgatókönyv szerű. Persze vannak eltérések, kinek nagyobb kinek kisebb problémája van de az mindenkire igaz, hogy ezek a babák élni akarnak és keményen küzdenek.

Én se gondoltam volna hogy az én kis taknyos csomagomból egy csupa izom örökmozgó szívtipró lesz, de mégis ez történt. Fel a fejjel, szorítunk :D
Katy


Elküldtem a számot privátban.

Csak azért kérdeztem, mert egy másik fórumon egy hasonló terhes kismama keresett meg ezzel. És neki is tök ez a panasza. Jó neki is más nick neve van meg nekem is.

Igen azért mások az esetek, de a babák jól vannak és nem látszik az én kisfiamon se semmi, pedig ő még csak 9 hónapos.

Anna, Domi megfázott, gyógyszert szed. Ma megyünk vissza kontrollra. Majd írok privátot.

Egy rossz hír: Tegnap az egyik kisbabát aki szintén úgy született mind Domi (2 csonkja volt és nem varrták ki neki sem) nem sikerült a műtétje. Nem tudták egyesíteni neki. Lesz még egy műtétje nem sokára és akkor gyomorfelhozatalt próbálják meg. Nagyon sajnálom őket. :cry:


Sziasztok!

Judit! Remélem hamarosan meggyógyul Domi a náthából. Várom a privit. Megkérdezted az anyukákat, hogy irhatok Nekik? multkori levélben irtam.

Remélem amelyik babáról irtál, hamarosan megoldódik a problémája.

Timi! Majd jelentkezem.

Mindenkinek szép napot kivánok: Anna
 
 


Köszönök szépen Nektek mindent.
Egyenlőre várok és készülök.
Hála Nektek és az ismerősöknek, meg vannak a szükséges telefonszámok. Az ultrahang után, ha kell tudom intézni a dolgokat.
Sokkal nyugodtabb vagyok, hogy írtatok! Most már nincs világvége hangulatom, de az biztos, hogy igen kemény lesz ez a kezdet a kicsi lányomnak. Jó látni, hogy van fény az alagút végén!

Nem tudom mi lesz ennek a vége. Az utolsó UH 1,5 óráig tartott, és látszott a nyelőcső, volt gyomorelítődés, bár a szokásosnál kisebb, sőt láttuk nyelni is, szeritem csuklik is, de ilyen előzméynek után, ezt betegséget szeritnem kizárni már nem lehet, a kérdés tényleg csak az mennyire lesz súlyos......
 
 


Sziasztok!

Anno a dokink mondta, hogy ez egy olyan "betegség" ami időszakos. Egymás után születnek ilyen babák, utána megint nincs egy darabig.

És ez tök igaz, mert itt jelentkezett Timi, és én ismerek még egy hasonló kismamát.

Milyen sok ilyen baba és kisgyerek lehet.:-(


Sziasztok!

Kata tanácsára el kezdtem tanulmányozni az angol oldalakat.
Statisztikailag úgy néz ez ki, hogy akinél ilyen az uh ( sok víz, kicsi gyomor, vagy nincs gyomortelítődés) annál is "csak" 50-56% az esély, hogy tényleg gond van.
Judit hol találkoztál a sorstárssal? Biztosan segítene Neki ha ezt tudná. Fel kell készülni, hogy bármi történhet, de még ez csak valószínűség. Egyenlőre.

Timi
 
 


Egy másik női portálon.

Nekem is azt mondták, hogy szülés után kiderül. Addig nem mondtak semmit biztosra, csak, hogy ez is az is lehet. Felkészítettek minden félére. Szülés után vált biztosra.


Sziasztok,

Hosszabb ideig nem voltam itt, de gondoltam most írok.

Látom sokan vagytok itt fenn aktívan, az nagyon nagy segítség azoknak, akik újonnan kerülnek hasonló helyzetbe.

Én azt szeretném felajánlani, hogy ha bárkinek kérdése van, nagyon szívesen beszélünk és segítünk telefonon keresztül, de nagyon szívesen fogadunk bárkit nálunk is, ha neki ez megoldható, hogy személyesen beszéljünk, mondjuk el a tapasztalatainkat, mire kell figyelni, mitől nem kell félni stb....

A mi esetünk röviden.
Bernát kisfiam 2010. februárban született, neki "simán" nyelöcső elzáródása volt, nem volt semmi fisztula. Nálunk a várakozásos módszer van, otthon vagyunk gyomorszondával és leszívogatjuk a nyálát, amig nem lesz a műtét. Az otthoni ápolással kapcsolatban "sajnos" elég tapasztaltak lettünk...

Most lett volna a műtét, a nyelöcső összehúzó műtét, de nem sikerült, így hat hét múlva lesz a gyomor felhozatalos műtét.

Az I. Klinikán vagyunk, a Verebély osztályán, a Kiss Imre sebésznél.

Mi Budapesten lakunk, Zuglóban.

A számom: 70-389-1919


Ha bárki úgy érzi, hogy tudunk neki segíteni, nyugodtan keressen meg.

Nekünk is nagyon sokat segített, hogy találkoztunk a Juditékkal...:)

Üdv.
Szabó Simon


Kedves Simon,

Zugló melyik részén laktok, csak azért kérdezem, mert mi is itt lakunk és lehet, hogy nap, mint nap összefutunk ismeretlenül. Mi a Dorozsmai utcában lakunk és az Ilosvai játszótér egyik állandó játékosai vagyunk :)
Mi már 2 évesek múltunk, így inkább Ti tudtok kérdezni tőlünk, habár nekünk 1 naposan meg tudták műteni, így kicsit másabb a helyzetünk.

Katy, nagyon örültünk a jó hírnek, hogy már nem kellett Alexnek tágítani!!!

Üdv.,
Virág

Viri
 
 


Sziasztok!

Igen ismerjük egymás Simiékkel.:-)

Hát igen ezen a fórumon a mi babáink fiatalabbak jóval és Domi és Beni esete nagyon ritka. Mindösszesen 8% az ebben a rendellenességben szenvedőknek. Viszont a sipolyos az közel 90%.

Hozzánk Juditék laknak közel. Ők a városban élnek.:-) De nem ismerjük őket személyesen.

Simi szerintem veszélyes így megadni számot. Vissza lehet vele élni, de Te tudod.

Lányok, valakinél voltak evési problémák a babánál? Arra gondolok, hogy Dominak vannak olyan napjai amikor semmi nem marad meg benne csak a tea. Van amikor meg simán lemegy minden. Nem találnak nála semmit. Vagy esetleg ötlet,. hogy mitől lehet ez?


Szia Virág,

Na, kicsi a világ. :)

Mi a Telepes utcában lakunk, a Rákospatakhoz közel, így az Ilosvai játszótér nincsen tőlünk messze elvileg.
Csak Benivel még nem járunk, mert most lesz még csak nemsokára 8 hónapos. De néztem többször, hogy jó tele van mindig, alig van játszótér Zuglóban, pedig nagyon sok kisgyerekes család költözött oda mostanában.

Judit már írta, hogy mi a ritkán belül is a ritka kategóriába tartozunk, most fogják majd november elején műteni a Benit gyomorfelhúzással.


Egyébként Ti hogy vagytok, nálatok mit mondanak, meddig lehetnek problémák, amik miatt külön oda kell figyelni? Vagy ez egséz életükben megmarad?

Bocsi, de hogy is hívják a babátokat? :)

Üdv.
Simi


Szia Simi,

tényleg közel vagytok! Ez a legjobb játszótér, azért van dugig: kellően árnyékos, több korosztálynak is jó és be lehet látni egy pontból (ez két gyerekkel már kihívás szokott lenni). Ha megkezditek a játszóterezést szóljatok, mi tuti ott leszünk :)

Az én kisfiam Ricsi. Most, hogy 2 éves valamivel könnyebb, de sokkal több odafigyelést kíván mint más gyerek, mert félek mit vesz a szájába, amitől befulladhat. A megfázásos betegségektől meg frászt kapunk, mivel nekünk emiatt voltak kemény perceink (régi írásaimban olvashatod). Én azt szoktam mondani, hogy majd akkor könnyebbülök meg talán, ha az esküvőjén a feleségére bízom :D
Alex a legjobb példa azt hiszem, hogy mennyire akarnak ezek a gyerekek, milyen életszeretet és küzdeni akarás van bennük és hogy "rendbe fognak jönni"!!! Ha az egész életüket nézed, ez csak pár év, és talán nem is fognak rá annyira emlékezni milyen nehézségeik voltak, addig meg a mi felelősségünk, hogy vigyázzunk rájuk nagyon.

Nagyon szorítok Nektek, hogy jól menjenek a dolgok novemberben, minket Kiss doki már kétszer műtött (motorbalesete is volt a kis srácnak) és vérprofi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A legjobbakat:

Viri
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre,max csak elolvasni tudtam amit irtok. Bálint jól van,1 év múlva kell visszamenni Pestre,szerencsére a legvastagabb szonda is lement neki. Nem tudom ti hogy vagytok az evéssel,de Bálint még nem minden darabosat tudd megenni. Pl a 8 hónapos bébiétel nem nagyon megy neki, de pl rizst azt eszik szemenként eszi a drága,pl kenyér belseje, töpörtyűs pogácsa belseje. persze én nemeröltetem a darabosat,a doki azt mondta hogy ne erőltessem ehet még életébe elég darabosat. 2 éves múlt augusztus 16-án. beszélni nem nagyon akar,anno kb fél éve mondta hogy apa,papa,tette,stb. Most meg mind aki elfelejtette. Úgy veszem észre hogy lusta beszélni. Amúgy mindent megért,meg megmutatja mit akar. Nagyon okos csávó. Sajna van egy kis köldök sérve,és most a lágyéksérv is kijött neki. De még nembiztos hogy kell műteni,mivel visszahúzódik mindig. Ami még kijött neki az a gangion a bal csuklóján. Ezt szerencsére nem kell műteni,mert lézeres kezeléssel visszafog húzódni remélhetőleg. Hát eggyelöre ennyi történt velünk. Mindenkinek további szép napot. Sziasztok.
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

icebaby79: nem baj ha nem eszik darabosat.Az én kislányom most 4 éves de 2 éves koráig turmixoltunk ,pépesítettünk mindent.A mai napig nem eszik meg minden darabosat főleg a húsos dolgokat.Illetve vannak olyan ételek amiket megrág de kiköpi (nyers krumpli répa,)narancsot is összerágja kiszíva a levét és kiköpi a szőlő ugyan ez De én azt mondom nem baj soha nem szóltam rá emiatt.Inkább köpje ki mint elakadjon.Nem rég voltunk a gasztrósnál és azt mondta ritka az olyan nyelőcsöves gyerek akinél nincs elakadás.Hát nekünk nem volt elakadás természetesen csak azért mert nem erőltettünk semmit és ha nem kéri nem esik jól vagy ha ő úgy érzi nem bírja lenyelni köpje ki. Minden gyerek más és más más ütemben fejlődnek.Lényeg hogy sokkal több figyelmet törődést igényelnek.
jelenleg ovisok vagyunk de nem ehet ott nem vállalják az ebédeltetést mert nincs rá külön személyzet(hordjuk a kaját)

bernátbaba:nekünk ezt a műtétet egyben csináltak 1 naposan Szegeden, bár nekünk volt légcsősipoly is , igaz hogy van refluxa .Szedünk rá gyógyszit illetve figyelünk a kajára de korához és a betegségeihez képest szépen fejlődik.

Anita
 
 


Icebaby hányas volt az a szonda, megnéznéd nekem a kontrolos papírotokon? Kíváncsi vagyok mi a "cél":-) Köszi!

Viri
 
 


Sziasztok!

Én egy teljesen új hozzászóló vagyok a témához, de ugyanebben a cipőben jártam-járok, mint Ti! Nekem van egy Zoé nevű kislányom, aki szintén oesophagus atresiával ill. TOF-val született 2008-ban. Az előzmények: 20 hetesen genetikai vizsgálaton voltam, ahol több mint 30 percig uh-ott 2 dr.-nő, akik akkor nem találtak gyomortelődést. A Pap professzor /SOTE I.-es Nőgyogy.Klinika/ nem mondott különösen rá semmit. Kontrollra sem kértek vissza. Ezután minden terhesgondozás alkalmával látszott gyomortelődés. 31.-hét után sok volt a magzatvizem, a vércukromon lovagoltak. Normális volt! Szülés után ért a shock! Jött egy dr.-nő és közölte velem, írjam alá a beleegyező nyilatkozatot mert viszik a bébit Pestre, meg kell műteni! Másnap sikeresen megtörtént a műtét / felhúzták a gyomorszáját a rekeszizom fölé/, de a gondok, csak ezután kezdődtek. Egy éves koráig 6x voltunk kórházban . Nagyon sokszor volt falatelakadásunk is, mindent szeretett volna megkostolni! Mára olyan jól van, hogy oviba jár. Nagyon féltem tőle! Az ovónőknek elmagyaráztam a Zoé állapotát. Listát írtam, mit ehet, mit nem. Kitűzőt készítettem neki az evéshez, szóljanak rá, hogy rágjon meg mindent! Az oviban mindent megeszik, sőt elmondhatom, hogy jobban eszik, mint otthon!
Szép napot mindenkinek!
Szilvi
mszilvia79
Kecskéd
 
 


Sziasztok!

Domi majdnem 11 hónapos, de esély nincs arra, hogy a darabos lemenjen neki. Nem is erőltetjük. Ez a legkevesebb, hogy ő csak pépeset eszik. Inkább örülök neki, hogy szájon át teszi ezt és nem szondán keresztül. Az meg, hogy iszonyat aktív a kortársaihoz képest is azzal meg nem tudok mit csinálni.

Biztos vagyok benne, hogy lehet így élni csak másképp. Az is biztos, hogy minden gyerek más és más. De tényleg szerintetek egész életükben gondjuk lesz a kajával?


Sziasztok!

Ti hogy adtatok a gyereketeknek kenyeret? Vagy mivel helyettesítettétek?
Előre is köszi!


Dominik baba,
szerintem még kicsik vagytok a kenyérhez, de tudom mindegyik gyerek más. Mi 2 évesen kezdtük és ennél messzebb még nem is jutottunk az elmúlt 3 hónapban. Tesco hot-dog kiflit veszek, meghámozom, hosszában harmadolom és vajazom, hogy ne legyen olyan száraz. Csak ez megy le, a normál kenyér nem.
Mi először túrórudit ettünk, a vékony lila milkásat, amiben 2 db van egy zacskóban. Annak is a túrójával, aztán már ment csokival is.
Amit most jónak találok a rágásra tanításban -mert szegény ezt nem tanulta meg amikor jött az ösztön- a Hipp babakeksz. Kemény, rágni kell, de a nyáltól nem csomósodik, hanem elmálik, viszont drága.
Ricsi szereti még kanalazni magában a kecskesajtot, a kacsamájast, volt hogy babapiskótát kakaóba áztattam és át is törtem alaposan, érdekes, hogy a palacsintát meg bírja enni.
Nekünk ezen kívül semmi se jön szóba még, de a doki azt mondja hogy nagyon rendben van ez így.
Üdv.,

Viri
 
 


Dominik baba!

Mi kb. 1,5 évesen kezdtük a kenyeret. Eleinte ezzel is volt probléma, ha nem rágta meg rendesen. Időnként próbáltunk kalácsot is enni! Nekünk a vajas szeletelt toast kenyér vált be. Puha, nem áll össze, mint a hagyományos kenyér. Kis szeletekre vágva egyedül is megtudta enni a Zoé, még a héját is. Mi már ott tartunk, hogy a zsömle és kifli kivételével mindent eszünk! A minden alatt mindent érts:kakaóscsiga, croisson, hagyományos kenyér-héj nélkül, pogácsa, stb. Én arra jöttem rá, amíg nem tudatosodik a gyerkőcben, hogy ami darabos azt meg kell rágni, addig nem igazán érdemes kisérletezni. Igaz szerencsénk/?!/ van a nyelőcsövével, mert tavaly december óta már tágításra sem kell járnunk!!! A Vörös dr. azt mondta, hogy annyira vastag szondája már nincs, amivel tudna tágítani, a legvastagabb is "bele esett a gyomrába"!
Kitartást és sok türelmet!
Szép napot!
Szilvi
mszilvia79
Kecskéd
 
 


Köszönöm mind kettőtöknek a választ.
Igazából ez a kenyér dolog csak azért jutott eszembe, mert 10 hós kortól kaphat. De kap másféle gabonát, amit nem kell megrágni.
Igazatok van Domi még nagyon kicsi a maga 11 hós korával. Rágni meg bőven ráér megtanulni. Örülök, hogy eszik. Ő csak nyeli ami a szájába kerül, úgyhogy kemény menet lesz majd a rágás, de ezen ráérek majd később aggódni.:-)
Na meg eszik majd még elég darabos ételt az életében.:-)


Sziasztok!


Csak beköszönök és mégegyszer szeretném megköszönni Nektek a sok segítséget és bíztatást - volt hogy ez tartotta benem a lelket a korházban, ahol közel egy hónapot töltöttem.
Végül ahogy tanácsoltátok a SOTE 1-en szültem és onnét került át a lányom az újszülött sebészetre. Végig nagyon jó kezekben voltunk. Szülés után kiderült, hogy nálunk nem nyelőcső hanem sipolyos végbél elzáródás alakult ki. Most haza jöhettünk és januárban lesz a műtétünk, remélem minden jól alakul majd.

Timi
 
 


Tima, nagy gratula a picilányhoz!!!Sok sikert majd a műtéthez!
A Bókayban is volt egy baba, őt 5-6 hónaposan műtötték, ezek szerint ez a menete, hogy később csinálják? Nem tudok semmit a végbélelzáródásról sajnos.
Katy


Katy! Köszönöm szépen, nagyon szép a kiscsajunk :-)
Én sem tudok erről sokat, mert a terhesség alatt végig a nyelőcsőről volt szó.Reméljük jól sikerül a műtét és utána bíznuk benne, hogy minden rendben lesz.
Timi
 
 


Gratulálok én is a kicsi lányhoz.:-)

Sajnálom, hogy ilyen problémája van.

Erről sajnos én sem tudok semmit. De remélem jobb mint a mi esetünk.


Sziasztok.

Krisztina vagyok. A kisfiam Alex 5 hónapos. Oesophagus Atresia, és sipolya is volt. 1 naposan megműtötték Debrecenben. Nagyon jól van. Már 7 naposan tejet evett cumisüvegből. 4 hónaposan kanalazza a bébiételt de hozzáadok még darált kekszet, s most megyünk neki az 5 hós húsos és túrós ételeknek. Semmi gond nem volt. Nincs refluxa, nincs félrenyelése. Csak néha. Mert ö nagyon mohó evő, a cumisüveget egyben bekapná s egy nyelésre lenyelné. Tágítani még nem kell. Kérdeztem a professzortól, hogy kell e számítani fulladozásra, félrenyelésre, megakadásra. Közölte hogy nem. Mert elmeséltem neki miket olvastam itt. Azt mondta nem hiszi hogy ez jelentkezhet, minden gyermek más és más. És neki nem volt panasza eddig. Csak majd jól meg kell rágnia mindent. Egyedül azzal van gond, hogy nem szeret hason lenni, így gyenge a nyakizma. De erős, pörgős kis baba. Bár mostanában sokat sír. Kis kópé, ha odamegyek egyből nevet. ha ellépek sír. Lehet hogy felkapattam? Terhességnél nem volt semmi gond. Legfeljebb én annyit éreztem, hogy nem mozog, és csuklott sokat.

Van itt olyan szülő akinek az első gyermeke OAF volt de a második egészséges lett? Nekem az orvos azt mondta nem biztos hogy a második is beteg lehet. Nektek mit mondtak?


Szia Kriszta!
Nekem is Alexem van (ő is OA/TOF-os, nyelőcső atrézia meg sipoly), már 5 éves nagyfiú. Szerintem nem lehet elkapatni a szeretgetéssel, örülj hogy milyen jól kommunikál már (oda tud hívni!). Az én Alexem is utált hason lenni úgyhogy én 'kínoztam', volt tornaóra rendszeresen. Amúgy ha tényleg nincs más baj és ilyen jól van akkor érdemes természetesnek venni az állapotát és akkor nem alakul ki betegségtudata, nem érzi majd magát furának stb.

A profnak abban igaza van, hogy minden gyerek más és más de a "nem valószínű hogy előfordul"-lal nem értek egyet. A cső perisztartikája miatt megy a kaja a gyomorba, nem a gravitáció miatt. Ezért lehetséges fejjel lefele is enni (mégha tök veszélyes is). Mivel egy rész össze van stoppolva, az nem olyan mint a többi előfordulhat hogy ez a természetes mozgás megáll. Elakadás nem csak a darabok miatt lehet (az mondjuk totál igaz, hogy mikor normálisan megrágják az ételt akkor kisebb a lehetősége) hanem akkor is mikor pépes-ragadósat esznek. Nálunk a legdurvább elakadás pont valami krémes cucc miatt volt, sokáig utálta a tejbegrízt és a mai napig nem eszik krumplipürét, merthogy "ragadozó" vagyis letapad és nem működik közre.

A stoppolós dokik nagy szakemberek de baromira nincs belelátásuk, hogy a gyerekek meg a szüleik mivel küzdenek minden étkezésnél. A mi profunk se tudott semmilyen életvezetési tanácsot adni (honnan is tudna, nem ez a szakterülete és ahogy tudjuk minden gyerek más) nekünk kellett próba szekerce módon kitapasztalni mi hogy működik. Nektek szerencsétek volt idáig és bízzunk benne hogy így is marad. Az angol TOF-os oldalon van egy srác, huszonéves TOF-os és neki soha semmi baja nem volt az evéssel. Hátha a te alexed is ilyen lesz.

Második baba: én erre nagyon ráparáztam. Mindent elolvastam, böngésztem a fórumokat és mikor terhes voltam kéthetente megnézettem a dokival a pocaklakót hogy hogy áll a gyomortelítődés meg egyáltalán. Arra a következtetésre jutottam, hogy mivel ez nem egy elsősorban genetikai dolog hanem mechanikus (az angol tof-os oldalon van egy jó pár iker pár, ahol az egyik OA/TOF-os a másiknak semmi baja) az esély, hogy még egyszer ilyen gikszer legyen (vagyis hogy a terhesség 6-8 hetében kevesebb vért kapjon az a rész ahol a nyelőcső kialakul) baromi pici. Igaz addig nem voltam 100%-ig nyugodt, míg megszületett és külön megkértem a népeket, hogy ellenőrizzék le ott helyben és alaposan. Előfordulni biztos előfordulHAT de én még egy forumozóval sem találkoztam, ahol egy családban kettő is lenne (közös szülőktől persze) és a Verebély prof is azt mondta hogy 1% az esély. Illetve "majdhogynem nulla".



Van egy nagyon nagyon jó tanulmány erről, igaz csak angolul még, ha valakit érdekel, itt a link: http://jmg.bmj.com/content/43/7/545.full

Ebben baromi részletesen leírják hogy milyen okai lehetnek az atréziáknak és sipolyoknak, genetikus és más (egy csomó fejlődési rendellenesség amiről még nem is hallottam), részletesen tárgyalják hogy milyen arányban fordult elő családban még egyszer (itt is 1% illetve ikreknél 2,5%, monozygótásaknál úgyhogy tényleg a vérellátás lehet az elsődleges mechanikus probléma). Érdekes olvasmány, kitér a VACTERL-re is.


Szia Katalin.

Elolvasom a angol oldalt. Alex ma túrórúdit evett. A csoki az enyém a túró az övé. Csak néha köhécselt. Az utolsó időben öklendezik egyszer mikor enne s a cumit kell bekapnia. Gondolom mert a tágítás juthat az eszébe. S néha álmából is felsír pár napig. Reméljük a legjobbakat minden atresiás babának. :D


Üdv Mindenkinek!

Boldog uj évet kivánok a régebben ismert és az uj anyukáknak is!

Ösz folyamán eléggé sürü volt a program, igy nagyon keveset voltam gép közelben. Enikö ujra eszik szájon át is.

Jó éjszakát, és minden jót: Anna
 
 


Sziasztok és boldog új évet nektek!

Nagyon örülök hogy rátok találtam mert tiszta para vagyok hogy nálunk is szóba kerülhet a TOF. :(

Most vagyok 21 hetes és a héten megyek a harmadszor a 18/20 hetes UH-ra. Az elsőn nem láttak gyomortelődést de azt mondták hogy ez még nem feltétlenül jelent bajt, menjek el Pécsre egy alaposabb kontrollra. Na azon már volt gyomortelődés de kicsit kevésnek találta a doki a gyerkőc gyomrában a vizet, úgyhogy visszarendelt mégegyszer. Amúgy minden más rendben van, se sok magzatvíz, se egyéb rendellenességre utaló jel nincs. Nagyon remélem hogy csak a körültekintő dokik szúrtak ki valami ártalmatlan dolgot és nincs semmi baja a babócánknak. :( Az elsőnél tudom hogy már órák óta aludt, a másodiknál meg nem sokkal az UH előtt ébredt fel, de akkor is nagyon rémisztő még a gondolata is annak hogy esetleg baj lehet.
Láttam hogy a ti gyerkőceiteknél nem nagyon vették észre a TOF-ot az ultrahangok során de van mégis valami tapasztalatotok arról hogy mi az ami nagy valószínűséggel utalhat erre a rendellenességre?

Köszönöm a segítségeteket,
limun
limun
Baja
 
 


mszilvia79 írta:Sziasztok!

Én egy teljesen új hozzászóló vagyok a témához, de ugyanebben a cipőben jártam-járok, mint Ti! Nekem van egy Zoé nevű kislányom, aki szintén oesophagus atresiával ill. TOF-val született 2008-ban.
Szilvi


Szia Szilvi, borzalmasan sajnálom de nem vettem észre az üzeneted idáig!!! Ne haragudj!
Gratulálunk Zoéhoz :D És üdvözlünk körünkben.
Mikor visszakerültetek kórházba mivel kerültetek be? Ti hogy álltok a refluxszal? Hogy tetszik neki az ovi? Nálatok mik vannak a tiltólistán? És mi volt az ami elakasztott?

Mindenkitől meg akartam kérdezni, hogy nálatok a gyerekek mennyire vannak tudatában annak hogy ők "tartósan betegek". Érzik hogy ők egy picit mások vagy teljesen normálisnak veszik az állapotukat és az esetleges orvoshoz járás olyan mint a sima dokihoz menés? Ovistársak észrevesznek bármit is? Van olyan hogy "rájátszanak" a betegségre vagy valahogy felhasználják hogy valamit elérjenek? Az OA/TOF mechanikájáról szoktatok velük beszélgetni (vagy tervezitek)?


limun írta:Láttam hogy a ti gyerkőceiteknél nem nagyon vették észre a TOF-ot az ultrahangok során de van mégis valami tapasztalatotok arról hogy mi az ami nagy valószínűséggel utalhat erre a rendellenességre?
limun


Szia limun, először is gratula a pocaklakóhoz :D

Talán azok jobb támpontot tudnak adni, akiknél már terhesség alatt biztosra mondták hogy TOF-os a bébi, mert nálunk, akiknél mintha láttak volna valamit de nem biztos vagy észre se vettek semmit nincs konkrét egybeesés a gyomortelítődés kérdésen és az esetleges sok magzatvizen kívül.

Én csak a saját példámat tudom mondani: Nálam egyszer mintha láttak volna problémát a gyomortelítődésnél de aztán a következő vizsgálatnál nem volt gond és a 4d-s uh-n se láttak semmit. Hatalmas volt a pocakom a sok magzatvíztől de gondolom határeset lehetett mert senkinek nem tűnt fel hogy nagyon sok. Viszont szülésnél mint egy gejzír tört fel :D
Én azt figyeltem, hogy csuklik-e mert mindenkinek csuklott a gyereke, az enyém nem. Ezért mikor a második se csuklott sosem, jól megijedtem- de a második nem TOF-os úgyhogy ez nem jó alap. Még ami amivel összehoznám, hogy a terhesség elején 6-7 hétnél sokat véreztem (ami ugye a vérellátás akadozásával és az OA kifejlődésével függ össze) de itt vannak olyanok akiknek semmi panaszuk nem volt a terhesség elején.

Ha visszaolvasol láthatod hogy mekkora a szórás, van ahol látszott de általában nem, szerintem az uh arra való hogy a durva rendellenességeket meglássák, és még az se 100%. Viszont nagyon poén bekuksizni a pocakba látni hogy ott van meg mozog meg minden. Úgyhogy szerintem nyugodj meg, hogy semmi nagy gáz nem látszik, szólj a dokiknak minden alkalommal hogy nézzék a gyomortelítődést* biztos ami biztos alapon, de próbáld meg kiélvezni a terhességed minden percét. Mikor kibukkan, a statisztikai adatok alapján nagyon kicsi az esélye hogy találnak valamit de mindenképpen szólj, hogy valamikor felmerült a gyanú úgyhogy körültekintően vizsgálják meg születés után.

*gyomortelítődés: a második terhességkor már eleve irányítottam az uh-s dokit hogy mit nézzen :D és egszer rám hozta a frászt, hogy vizet látott a nyelőcsőben. Ami ugye azt jelenti elvileg, hogy nem megy keresztül a nyelőcsövön, mert a kis vakvégben megáll a víz. Na, akkor volt 5 percem hogy lerendezzem magamba hogy b### meg az univerzum, ez is OA!TOF-os. Mikor a következő uh-n semmi eltérőt nem láttak már nem hittem senkinek, azt mondtam magamban hogy úgy készülök mintha az lenne és legfeljebb kellemesen csalódok. Így is lett, nem paráztam a terhességet hanem végigmentem a praktikus dolgokon és mivel nem tehettem ellne/érte semmit azt mondtam, majd ha ott a probléma majd akkor foglalkozok vele. Szerencsére nem volt semmi probléma és tanultam egy hatalmas dolgot:
az uh adott pillanatnyi képet mutat, mint egy fénykép, pont nyelés közben kapta le a dokinéni de persze mivel mozognak bent már nem tudta ugyanazt a szöget még egyszer behozni ahol látszott volna az üres nyelőcső. Az üres gyomor teljesen egyszerűen azt is jelentheti, hogy kipisilte magát, teli gyomra meg akkor is lehet ha OA-s a TOF miatt (szóval hogy van elzáródása - OA, de a tüdején keresztül befolyik a víz a gyomrába - TOF) szóval semmi konkrétumot nem ad.

Igazi tudományos infot (angolul) lehet itt találni: http://www.tofs.org.uk/

Amíg ki nem bukkan a béjb, addig semmi sem biztos sajnos, de mivel az ember addig változtatni nem tud semmin, addig érdemes nem foglalkozni vele (úgy értem ne rágd magad hogy mi lesz meg mi nem lesz, a lényegen már túl vagy, tudod mi ez és beleolvastál ebbe az oldalba is hogy lásd, hogy persze nehéz, de attól még szuperkölykök lesznek belőlük!) meg különben is az esély 1:3500-hoz ha ez jelent valamit.

Sok boldogságot a terhességhez!!!
Katy


Köszönöm az infot, Katy, mindjárt bele is vetem magam az angol oldalba.

Ma voltam kontroll UH-n de sajna megint nem volt elég víz a törpe gyomrában, szóval egyre nagyobb a valószínűsége hogy valami nem stimmel. Az egyik doki azt mondta hogy lehet hogy OA, a másik (az én dokim aki egyébként genetikus is) azt mondta hogy mivel nem sok a magzatvíz ezért nem biztos hogy gond van és ha van is, lehet hogy csak szűkület. Azért ez egy kicsit megnyugtató volt bár azért a para természetesen bennem van már. Két hét múlva újabb kontroll. De legalább észrevették hogy nincs elég víz a pocijában az ultrahangokon és odafigyelnek. Sokkal rosszabb lenne ha tényleg baj lenne és senki nem venné észre.
Addig meg igyekszem minél több infot összegyűjteni ezzel kapcsolatban hogy ne érezzem magam annyira tehetetlennek.

Nem tudom hogy mennyire befolyásolja az UH eredményt az hogy ha alszik a baba. Az első UH-nál aludt (nem láttak gyomor telődést), a másodiknál előtte nem sokkal ébredt fel (volt telődés de kevesebb mint a normális), és ma is aludt egész nap (ma csak kicsi telődést láttak). Egyébként minden eredmény tuti szuper, mint a tankönyvben. Mindene rendesen nő ahogy kell, vérezgetésem se volt, meg semmi ami bajságra utalt volna. Hát nem tudom, remélem hogy egészségesen fog megszületni mert nem szeretném megint az ITO-n kezdeni a babázást. :-(

Lehet hogy elmegyünk inkább egy extra 4D-s ultrahangra de nem mozizni hanem nyelést figyelni, hátha látszik hogy végig megy-e a magzatvíz a gyomráig.

Mindenesetre nagyon örülök hogy rátok találtam, jó látni hogy a ti gyerkőceitek -bár nem indult egyszerűen az életük- most már nagyrészt épek és egészségesek, normál oviba járnak, majdnem mindent meg tudnak enni és lassan kinövik a dolgot.

limun
limun
Baja
 
 


Sziasztok!

Igaz,h több mint egy éve olvastam ezt a topicot ,.......még is úgy döntöttem írok egy pár sort én is,annak ellenére,h nem vagyok érintett a témában..... de valamennyire én is az voltam.

A történetünk tavaly kezdődött,amikor terhes lettem,már nagyon vártuk a kis babót...Amikor megláttam a 2 csíkot a teszten,nem volt nálam boldogabb ember....Rendszeresen jártam terhesgondozásra,volt fogadott dokim is.

20 héten elmentünk 4D-re.....Amint ráfeküdtem a vizsgálóra,megjegyzést fűzött a szonográfus,itt tuti több a magzatvíz....hát én laikusként akkor még nem láttam ezt gondnak,de tény h. már akkor nagyobb volt a pocim,mint a többinek ilyenkor...Közben kérdezte,h a cukor rendben van-e....mondtam,h idáig oké volt ...majd most megyek terhelésre...közben kérdeztem,h mitől lehet több a víz,hát mondta sok mindentől,de nem lát semmi rendellenest a magzaton....
A leletre is csak megjegyzésként került fel:átlagosnál több magzatvíz felirat,a többi minden ok.
Másnap felhívtam a dokimat,hogy ez meg ez volt és mondták,h több a magzatvíz.....Megbeszéltük,ő is megnéz majd Uh-val
Közben a cukor terhelés is ok lett.Akkor már ő is többnek látta,de mindaddig nem,csak átlagosnak.Kérdezte,h gy telődést láttak-e ,most úgy vissza gondolva ,gondolom azért mert akkor ő pont nem látott,mondtam ,h igen...a leletre visszagondolva,írta rajta....akkor még nem tudtam,h ez miért is fontos....de ekkor semmit nem mondott,h. minden ok.....én nem is foglalkoztam vele,megbíztam benne,"C" fokozatú Uh vizsgával rendelkezik és sok év tapasztalattal,csak jót hallottam róla....Mivel dolgoztam,nem is volt nagyon idő mással foglalkozni és szuperül éreztem magamat....Továbbra is jártam,uh-ra mindig minden ok,kivéve az átlagosnál több magzatvíz...nem foglalkoztam vele,hát annyi ,h tényleg sok lehetett,mert a magzatmozgást alig érzékeltem,de csuklani csuklott.Egyszer a 33 héten nézett meg Uh-val,és néz,néz,az arckifejezése teljesen megváltozott,hát itt valami gond van...nincs víz a gyomorban,több a magzatvíz is ,nézzük meg még 1x egy jobb géppel,hát akkor sem volt.......hát mit ne mondjak ,bőgve jöttem haza.....Ekkor kezdődött a kálvária....Elrendelt rögtön egy TORCH vizsgálatot,de hát ilyenkor meg már minek,nem volt összehasonlítási alap.....és ráadásul az is kétes eredményt mutatott,ami a CMV virust illeti.....én tiszta para voltam,rossz kedvű,nem értettem, elolvastam már akkor mindent a neten,ekkor találtam Rátok is,de engem semmi nem tudott megnyugtatni,és maga a tehetetlenség volt a legrosszabb...A hobbim akkortájt a 4D-re járás volt,és mondhatom,h ugye nem szóltam senkinek,előre,mindenki ok-nak látott mindent,még a magzatvizet is...Ja a babó meg tényleg szuper fejlődött,mindig is nagyobb volt...Egyedüli vigasz a férjem volt,ő mindig mondogatta,h érzi h minden rendben lesz..A dokim meg már beszélt,a PIC-en a MÁV-ban egy dokival,h lehet gond lesz,mert ott szültem....Hát nagyon gáz volt a hátralevő időszak,bevallom.....meg a többi uh-k a dokimnál,hol van telődés ,hol nincs,mert ő már így látta...mondom a 4D-sek meg mindent ok-nak.....Szóval gáz volt.

De aztán egyszer csak elfolyt a 39 héten a magzatvíz,és még ez is bizonyította valamelyest,hogy tényleg sok van....de nemsokára rá megszületett csodálatos fiúnk,3560g, 57cm teljesen egészségesen...

Hát remélem,nem érzitek tolakodásnak,h írtam....de kötelezettségemnek éreztem.....

Mindenkinek örömteli gyereknevelést,a többieknek jó babavárást....és próbáljátok nem így felfogni,tudom,h nehéz.... nekem sem sikerült, anno de vegyétek Katy.t példának,meg a többi anyukát,mert csodálatosak!!!
saky79
Budapest
 
 


A mi történetünk hátha segít:
A 32. hétig semmit nem vettek észre, minden oké volt. Különben gondtalan terhességem volt. A 24 héttől kezdett iszonyatosan megnőni a hasam. A 32. héten a szokásos magánorvosi vizsgálaton a doki soknak találta a magzatvizet, elküldött a kórházba kivizsgálásra. Na itt kezdődött a gond. 3 doki is megvizsgált uh-gal és azt mondták nagyon sok a víz és nincs gyomortelődés. Benn fogtak a kórházban ,majd 4 nap után kijelentették, hogy nem tudnak velem mit kezdeni és átküldtek Pestre a Sote I.re. Ott töltöttem benn a hátralévő időt, míg a 36 héten megrepedt a burok és így megindult a szülés. Azt leszámítva, hogy hatalmas hasam volt, nekem semmi problémám nem volt a terhesség alatt, leszámítva a kezdeti rosszulléteket. Minden vizsgálaton negatív volt, csak nem láttak soha gyomortelődést már a kórházban.
Én csak azt nem értem, hogy addig hogy láthattak, mert Domi sipoly nélkül született, így esély sem volt, hogy valami legyen a gyomrában. Illetve Domi sem csuklott sosem.

Kívánom, hogy ne legyen semmi baja a babónak!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron