Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok...
szivesen fogadnék fincsi recepteket...

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
 
 


Osszuk meg egymással ötleteinket és kiskedvenceink kedvenceit.....

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jó ötlet ez a topic, én is szívesen olvasnék babás recepteket, bár az én lányom már lassan 1 éves!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok,
nálunk ez volt az alaprecept:

Finom zöldséges burgonya
Hozzávalók:
1 kisebb póréhagyma
2 sárgarépa
1 közepes fehérrépa
2 közepes burgonya
4 dl sómentes csirkelevesalap
2 dkg vaj

A csirkealaphoz:
1 kg csontos csirkeaprólék
2 póréhagyma
2 közepes vöröshagyma
fél zellergumó
2 szál kakukkfű
1 babérlevél
6-8 db egész fekete bors

A csirkealap elkészítéséhez nem használunk sót, mert a kisbabák veséje nem elég fejlett a só emésztéséhez. Ezt a sómentes alaplét több étel elkészítésénél fel lehet használni. Amit nem használunk fel, fagyasszuk le kisebb adagokban.

A hagymákat, a zellert megtisztítjuk, apró kockákra vágjuk. A konyhakész csirkeaprólékot folyó csapvíz alatt megmossuk, majd az előkészített zöldséggel, a fűszerekkel együtt feltesszük főni.

Annyi vizet öntünk rá, amennyi jól ellepi. Amikor felforrt, leszedjük róla a habot, és lassú tűzön 2 óra alatt puhára főzzük. Levesszűrőn átszűrjük, a tetejéről leszedjük a zsírt, és ezt a levesalapot használjuk a zöldséges burgonyához.

A megtisztított zöldségeket felkockázzuk, a póréhagymát vékony karikákra vágjuk, és vajon üvegesre pároljuk.

A burgonyát meghámozzuk, kockákra aprítjuk, és a zöldségekkel együtt a hagymához adjuk, majd az egészet felöntjük a levesalappal, és 20 perc alatt készre főzzük. Ha a hozzávalók megpuhultak, turmixgépben pépesre turmixoljuk. 6 adagra valót tudunk belőle készíteni.

Jó étvágyat hozzá :)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

én nem kifejezetten receptet, inkább elkészítési módot osztanék meg. Mivel főzéskor - ha jól tudom? - csomó anyag átmegy a vízbe a zöldségekből, és valamennyire az íz is kiázik, én sütőben, tepsiben és héjában sütöm a krumplit, répát, almát és ezekből + anyatejből készítek pürét a kis hathónaposomnak, aki mindeddig anyatejes volt. Sütéstől finom enyhén édeskés íze lesz mindegyiknek, a Művésznő jóízűen eszegeti.
Egyelőre nálunk csak ezek vannak terítéken, a későbbieket majd még meglátom, mi mennyire süthető.
Viki

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: