Új privát üzeneted érkezett!

de azért leküzdöttem ezt a perverz vágyamat :wink:

elrontás: én soha nem hittem h ölben/karban tartott babát el lehetne rontani, de azért azt álmomban sem hittem h van olyan baba, aki ennnnyire csimpaszkodós. azért sem gondolom h különösebben hasfájós lett volna (kb az első 3 hetet leszámítva), mert ha felvettük, akkor már nagyon régóta szinte mintha egy gombot megnyomtak volna, úgy abbahagyta a bőgést, kivéve, ha nagyon álmos volt, mert akkor tudott üvölteni, azt se tudtam, mi van, de kb 10-15 perc múlva kidőlt ilyenkor. aztán rájöttem h néha annyira álmos és csak így tud elaludni. máskor meg szopival.
nekem az esett rosszul, amikor anyum mondta néhány hete h talán másképp kellett volna "szoktatni" Viktóriát és akkor nem lenne ennyire "erőszakos", meg ennyire "anyás/ragaszkodós". és ezt ő mondja, aki kezdettől nap mint nap látta és tudta h nem lehet máshogy csinálni!! nagggggyon komolyan gondolom h vele egyszerűen nem lehetett másképpen, mert addig üvöltött volna, amíg sérvet nem kap (nem vicc, hallottam ilyet!) és mi értelme lett volna?! nem vagyok én szadista! hozzáteszem, anyu sem az, ő is mindig ringatta, babusgatta és nagyon szereti. ezért nem értem h honnan jött belőle ez az idétlen duma :shock:

esés: tudom én ezt az eszemmel h lesz még ilyen bőven. csakh ha belül fexik, akkor nem kellett volna lezúgnia :oops: :cry: voltunk röntgenen is, semmi gáz, szerencsére. ezen is dilemmáztam h kell-e, nem kell-e. az a helyzet h nem vagyok igazán aggodalmas anyuka (én pl nem gondoltam arra h azért lenne sírós, mert szervi baja van és most ezzel a tejallergiával mégis lehet h kiderül h pedig amiatt is nyügisebb :roll: :shock: ), de nem szeretnék felelőtlen sem lenni. nagyon nehéz sztem megtalálni az arany középutat. meg nem szeretném folyton orvoshoz hurcolászni sem.

jaj, én csak a második albumot láttam. :oops: de az nem gabcsi, ugye?
timcsi, tényleg nagyon csini vagy! visszatekertem h tényleg 1 napos volt-e Kevin baba :roll: :lol: hihetetlen! még jó h rólam nem készült fotó a legelején, mert azt lehetne hinni h a proszektúrán fényképeztek le :roll: nagyon durván le voltam gyengülve...

sasha,
én már kérdésed nélkül is akartam mondani h nagyon jó h vagy nekünk! legalább látni a fényt az alagút végén. szerencsére, mástól is hasonló bíztatóakat hallottam már, de a Te írásaid még sokkal élményszerűbbek és ez nagyon jó.
a foglalkozás miért érdekes? az érdeklődési kör meg azért ez, mert akkor léptem be a fórumba, amikor túllettem a kritikus heteken és úgy döntöttem h írni szeretnék vmit a veszélyeztetett terhességről - tudod, ha az ember már vmi szarságon kell h keresztül menjen, legalább kovácsoljon belőle előnyt lelki/szellemi értelemben - és ehhez kerestem embereket. az anyag már nagyjából meglenne, csak meg kellene írnom, de Viktória erre nem hagy időt :roll: sebaj, addig fejben és élmény szinten gyűjtöm az anyagot a többemberes babákról szóló téma megírásához :wink: :lol:
Vendég
 


Doo!

Szuper lett a vonalzód!
JAjj, a profilban lévő foglalkozás... azért mert túmisztifikáltam már ezt a foglalkozási kört és csak meglepődtem, hogy egy pszihológus aki tanulta a lélekbúvárkodást én "ontom az észt" aki egy egyszerű szkközepet végzet... ennyi. De utána persze rá kellett jöjjek, megint előbb a kezem járt, aztán az agyam (tipikus kos vagyok sajna), merthát ebben a foglalkozásban is lehet többfelé szakosodni mint az orvosok. a sebész gondolom nem tud fogat tömni...
Na szóval ezért lepődtem meg.

Nahát, tényleg erről szeretnél írni? Azt kell mondja, hogy akkor bizony szerencsés vagy, hogy Viktória ebbe a kategóriába tartozik :wink: Elsőkézből szerzel tapasztalatokat, amiáltal igen hiteles lesz az írásod!!!
Tudom, nem vicces (most még)
Két albumot linkeltem be, elvileg mindkettőben Gabim van... Aztán mióta ilyen sokan lettünk valahogy elhanyagoltam a frissítést. 8)

Engedd meg, hogy reagáljak a "máshogy szoktatásra"
Saját elképzelés, előfordulhat, hogy nincs igazam, de amíg valaki meg nem cáfol addig akár tényleg igaz is lehet...
Nos, a babák 9 hónapig hintáznak, ringatóznak bent az anyaméhben. Ahogy mi sétálunk, járunk, az odaben a méhben is pont ugyanolyan érzés volt, mint amikor most, születésük után járkálunk velük!
A többemberes babák az érzékenységükből fakadóan, vagy egyszerűen a szüléskor átélt, vagy a szülést rosszul megélt csecsemőknek sokkal nagyobb biztonságot jelent. [size=9](Gabim fején 5 cm karcolás volt születésekor, amit a burokrepesztéskor okozott a főorvos, ezekután kőkemény 8 órás vajúdás gyorsítóval, majd 1 órásra elhúzódó kitolási szakasz, hatalmas csúcsfejjel)/size]
Ha másképp akarna valaki szoktatni egy újszülöttet, akkor bizony a várandós kismamának meg se szabadna mozdulnia, hátha egy többemberes baba van a pocakjában, vagy esetleg a szüléskor történik valami aminek nem kéne...

Kivédhetetlen és ilyenkor csak a túlélésre szabad törekedni. Az, hogy a lakás szalad, kaja nincs csak hideg... mosogatni való és szennyes halmokban... nem baj. Egy a fontos, hogy baba és anya nyugodt legyen és az anyuka is tudjon pihenni! A többemberes babák anyukáinak most olyan, mintha többes ikrekkel kéne foglalkoznia. Tényleg nagyon nehéz feladat.

Most megyek aludni, mert a két kicsim ma meg volt huzatva. :roll: A bezártság miatt lehetett, megszokták, hogy egész nyáron ki-be mászkáltak akertbe, most meg már kulcsra kell zárnom az ajtót, ha nem akarok bőrig ázott gyerekeket, jó kis tüdőgyulával...
Gergő egész nap nyekeregve-vonyítva-visítva járkált utánam, mint az árnyék. Szerencsére aldut délben... Dani meg nem aludt, nem fáradt ki eléggé a lakásban és mindemellett még tombolt-rombolt-zúzott unalmában... :roll:

Kép
 
 


sasha, hát ez némiképp fordítva van: előbb lett a helyzet és utána gondoltam h akkor írjunk ebből vmit. de az igaz h régebben is gondoltam h nagyon szívesen foglalkoznék psziként szülészeti területtel. csak gondoltam, előbb azért legalább egyet szülök ;)
különben engem nem a lakás (ha kellett, férjem megcsinálta) és nem a kaja (anyu főz, hétvégén anyósom is, ha nem lenne, akkor rendelnék) zavar, hanem olyanok h ha van is kaja, nincs időm megenni, max félkézzel, meg h ma pl letolt gatyóval rohantam ki a fürdőből, mert halllom h bőg, mert legurult a játszószőnyegéről és az ágyról való legurulás után gondolhatod h spiccen voltak az idegeim... meg hasonlók. de azért már asszem túlélhető kategóriában nyomulunk ;)
na, asszem nekem is elhibázott volt h hallgattam a kapcsolatanalitikus tanokra és esténként rendszeresen hintaszékeztem, mert lyánykám lehet, azt "sírja vissza". ami jelen esetben szó szerint is értendő :shock: amúgy is bánom ezt a kapcsolatanalízist, mert sztem nekem több károm volt az egészből, mint hasznom :?
asszem Viktória álmában beszél :shock: :lol: megyek, mert gondolom, mindjárt jön a "kéreeeeeek szopíííííít!" :lol:
Vendég
 

 
 

Bobó hivatalos neve Boglárka. De az egy "kissé" túlteng. (Múltkor szinte nem volt olyan kislány a homokozóban, akit ne így hívtak volna...) Meg mi amúgy is ilyen becézősek vagyunk. Van vagy 15 beceneve, de ez a leggyakoribb. :)

Elkényeztetés: osztom a véleményed, Sasha. Természetesen egy percig nem gondoltam, hogy egy kisbabát el lehet rontani, kényeztetni azzal , hogy reagálnak a szükségleteire. Sőt!
Ez csak mások reakciója volt.

Egyébként komolyan azt gondolom, hogy azzal, hogy elkezdett mászni Bobó, lezárult ez a bolondéria, amit többemberességnek nevezünk. Jön-megy, mindent megvizsgál, kipróbál, megkóstol. Elvan. Jelentősen megnőtt a napközbeni alvás mennyisége. És kezd valamiféle rendszert is mutatni.
Az éjjel viszont változatlan, sőt, az utóbbi 2 rosszabb volt, mint általában: kb. 1/2 - 3/4 óránként ébresztett. :x

Doo: Bobó is bármeddig tudott volna sírni. Ez tutti! Én az elején nagyon nem éreztem rá, hogy hogyan kéne igény szerint szoptatni. És addig szinte megállás nélkül végigüvöltötte a napokat - éjszakákat. Egy hetes volt, mikor ezt kezdte. Nem hazudok: a szoptatáson kívül az egész napot végigbömbölte! De komolyan! Torka szakadtából. Akkkor borultam ki először. Teljesen szarul éreztem magam, hogy itt van egy kisbaba, akit annyira vártam, és nem vagyok képes megvígasztalni. Bármit próbáltam, nem hagyta abba. Csak a szopira. (Este mag véreset bukott, úgyhogy bekerültünk a Heim Pálba. Na, ott aztán totál padlóra kerültem. :cry: )
aztán onnantól kezdve, hogy egész nap a cicimen lóghatott, nem volt többé gond. Én meg kábé 3 hónapig ültem a kanapén :wink:

És az az esés ennyire komoly volt, hogy még rtg is kellett?

KépKép
 
 


Ja, és még annyit: mi átrendeztük a hálót: az ágyat a fal mellé toltuk. Így Bobó vagy a fal mellett, vagy kettőnk között fekszik, attól függően, hogy melyik cici volt soron.
Ti nem tudjátok így megcsinálni, Doo?

KépKép
 
 


Doo!
Igen, ismerem a helyzetet, én is sokszor vittem magammal a sírását a wc-be meg mindenhová...

Livus
Szerintem nem azért vitték rtg-re, mert ilyenkor még annyira sérülékeny a fejük, (na meg még 2 éves korig tuti) hogy könnyen agyrázkódást kapnak, esetleg keletkezik egy vérömleny a fejben... Kicsi az esélye, de mikor ilyenek történnek bennem is ott a frász, hogy csak nehogy az én gyerekem essen abba a pár százalékba és baj legyen. Egyébként én is voltam már mindegyikkel rtg-n picinek... vannak elkerülhetetlen dolgok.
Igen én is így emlékeztem, hogy a helyváltoztatás nagy előrelépés volt. :D

Kép
 
 


sziasztok!
hát, a biztonság kedvéért rtg-zték meg. az esés nem volt olyan nagy, mert 40 cm sincs az ágyunk.

livus, ezt nem értem pontosan: ha a másik cici jön, akkor van olyan is h bobó a fal mellett van, nem? nekünk két szobánk van, a kicsi a gyerekszoba lett, a nagy a háló, nappali, étkező, dolgozó :? és mi itt alszunk egy kinyitható kanapén, ami este a falhoz tolunk este. viszont férjem alig van itthon - mondjuk úgy h az a jellemző h nincs itthon éjszaka sem, úgyh közöttünk nem annyira tud aludni babuci :roll: ma én aludtam kívül a történtek után, de így elég nehéz mindkét mellből szoptatni :?

sasha, ez a rallys történet nagyon tetszett :D persze akkor neked sem lehetett vicces :?

én is így voltam a szopival - 3 hónap a kanapén :wink: :lol: én jó sokat olvastam és ez mondjuk pozitív volt a dologban. de örülök h nem hallgattam sokakra szopi ügyben - mert bmennyire is divat hangoztatni az igény szerinti szopit, azért többnyire senki sem csinálja :shock: én egyedül attól tartottam h hasfájós lehet a hosszas és gyakori szopitól - amikor megnyugtattak h nem, akkor hagytam a dolgot. de azért Vikitória max 2 óra evés után mindig abbahagyta. az 5 óra tényleg durva!! :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


doo: igen, vagy a fal mellett van Bobó, vagy köztünk. Sehogy nem tud leesni. De így már értem, hogy nálatok ez miért nem jó... :(
És nem tudsz odahúzni vmit az ágy mellé: pl. kiságyat? Vagy párnázd ki esetleg, és akkor legalább puhára esik.
(Nekem a nappali alvással voltalk leesős gondjaim, de már orvosaoltam :wink: Elég mókás a dolog, de nem írom le, akit érdekel, elolvashatja az együttalvós topicban.)

Amúgy ma olyan éjszakánk volt, amilyen még sose! Kegyetlen volt! Szinte egész éjjel ébren volt Bobó. Nem sírt, csak játszott, nyöszögöt, nem hagyott minket aludni... Meg őrült módjára szopizott, harapott rendszeresen! Szörnyű volt. Már arra sem emlékszem, hogy aludt el végül!

Nekem amúgy az a legnagyobb nehézség, hogy őt nem lehet mozgatni, ha eleludt. Tehát nincs az, hogy belealszik a szopiba, és akkor leteszem. És ez szar.

KépKép
 
 


Doo!
Szerintem nagyon is sokan csinálják az igény szerinti szopit, csakhát ez egy tág fogalom. Ne menjünk most ebbe bele.

A hasfájósságról meg úgy tudom, (olvastam valahol) hogy azért kéreckednek cicire a babák olyankor, mert a hasfájás és az éhség érzete nagyon közel áll egymáshoz. Biztos tapasztalta már mindenki, hoyg milyen érzés az, amikor már annyira éhes, hogy fáj a gyomra tőle...

Livus!
Nem a foga jön Bobónak?

Kép
 
 


Hát megint érdekesen hasonlóak a babóink, de most kivételesen Livus Bobójával :shock:
Csodák csodájára most először (szülés óta+ terhesség alatt sem mentünk értelemszerűen) elmentünk "bulizni" a párommal, anyuék vigyáztak addig a gyerkőcre..Tök jó volt, jól éreztük magunkat igaz az eső szakadt, de sátor volt a fejünk felett, így nem hatott ránk a dolog..19-22.30-ig nyomtuk utána hazamentünk, babó már persze aludt. Én is megnyugodtam mert minden okés volt vele, nagy nyugisan lefeküdtünk 23.30 körül h minden "faszinyós" meg tök jó nap volt..erre jött a kínlódás..Kevin felkelt szinte 1.5-2 óránként, hú nagyon gáz volt, alig tudott visszaaludni lehet h nem éreztem volna meg ha nem buli után vagyunk, de így kikészített rendesen..most is kómás vagyok..mellette meg ugye napközben nem lehet aludni..úgyhogy alig várom végre az "esti" lefekvést, remélem ma már jobb éjszakánk lesz..bár nem kiabálom el :shock: Szegény párom meg így ment dolgozni, úgyhogy most megszívtuk rendesen..
Dehát ez van..
Vendég
 


Doo
Szerintem is tök jó ötlet a könyv..amúgyis biztos vannak még rajtunk kívül egy jó páran hasonló cipőben..bár azt is tudom nem ez a jellemző..

Az is igaz h nekem az ismeretségi körömben sehol nincs ilyen gyerek, nem is volt.. Így "itthon" egyedül vagyok a helyzetemmel.. Főleg úgy h sokan nem értenek meg..de erről már "beszéltem"..
Még1x kihangsúlyozom..jó hogy vagytok csajszik :!: :!:
:lol: Most is a "szabad" félórámat inkább itt töltöm, nemhogy takarítanék vagy valami ilyesmi (nem visz rá a lélek a tnapi éjszaka után) :lol:
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 21:00-kor.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 20:59-kor.
Vendég
 


szegény éjszakázók :cry:
livus, mit csinálsz Bobó harapózásával?! Viktória is bepróbálkozik időnként, de neki még nincs foga és nem fáj igazán, pedig tényleg úgy összecsattintja az állkapcsát, mint egy kis bulldog :shock: :lol: de nemtom, mi lesz, ha jön is majd a foga... :roll:

sasha, remélem, nem bántottam meg senkit ezzel az igény szerinti szopival. különben sztem te nyilvánvalóan azt csináltad, ha képes voltál 5 :!: órán keresztül nyomni! sztem ez hősies! :shock: azért mondom h nem hinném h sokan csinálják, mert megkérdeztem egy szopis tanácsadót h mi a gáz velünk, mert Viktória átlagban 1-1.5 óránként szopizik, aztán van h rá fél órára újra, miközben más igény szerint szoptató ismerősök csak 2-3-4 óránként etetik a babóikat (és akkor is 5-20 perc alatt letudva a dolog), erre ő azt felelte h az _nem_ igény szerinti szoptatás, az meg normális, amit én tapasztalok. és az én környezetemben tényleg mindenki hüledezik azon (bár megjegyzést még nem tettek, csak arra h miért nem adok cumit, de ez meg egy külön történet) h ilyen sűrűn mellen van babóka. ja, de azon is csodálkoznak h miért hagyom cicin cumizni, ha már nem eszik.
különben ezzel a hasfájósság-cicizés dologgal újat mondtál nekem. ezt még nem hallottam, de tényleg hihetőnek tűnik. mondjuk utólag már sztem nem is lehet megmondani h hasfájós volt-e Viktória, de most már mindegy is.

timcsi, enyém is olyan békés kis tündér volt a kórházban h csak na! még titkon büszke is voltam magamra h milyen csoda-babám van: soha nem sírt, amikor kihozták (max egyszer, de akkor sem vészesen) és kezdettől nagyon ügyesen szopizott, pedig én jó sokat bénáztam vele :oops: uis a csaszi miatt csak a hátamon tudtam feküdni, úgy kellett rátenni a mellemre és az nem volt egyszerű, főleg h még soha nem volt a kezemben ilyen pici baba :roll:
de nem hinném h a szopitól "romlottak el"! mindenhol azt írják h a hasfájósság pl csak a 2-3. héten kezdődik, meg biztos még más okai is vannak. (bár voltak pillanatok, amikor én is azt hittem h én "rontottam el" vmit rajta)
nagyon durva, amiket írsz h miken kell-kellett keresztülmenned!! hát nem csodálom, ha ki vagy bukva :shock: :? :cry:
nem tudom, megnyugtat-e a dolog, de hidd el h az ellenkezője sem túl jó: én is mindig vékony voltam, de most a szoptatás (no meg gondolom, az extrém diéta miatt - pulyka, krumpli, rizs, répa, alma, vízbe dara és zsömle, aztán nuku! :shock: ) miatt már a terhesség előtti súlyomnál is 4-5 kg-val kevesebb vagyok :shock: mellem eddig sem volt (a szopis melltartóm is A75-ös :shock: :oops: ), de az nem zavart, viszont fenekem legalább volt - így csak elöl voltam deszka. eddig, mert most már hátul is :roll: a ruháim lógnak rajtam és úgy érzem magam bennük, mintha vmi menekült lennék, aki magára kapkodott a szeretetcsomagból vmi nem teljesen stimmelő méretű ruhát. :roll: :?

ja, képzeljétek: VIktória a napokban egészen baráti módon viselkedett!! már 3x ki tudtam menni vele a parkba (kendővel) egy órára úgy h nem kellett menet közben megszoptatni, kivenni, nem nyűglödött, hanem szépen elnézelődött és el is aludt! :shock: :D már kifele kötöm a kendőben - ez úgy látom, jobban bejön neki.

és livus, a pihenőszék kapcsán jutott eszembe h újra megpróbáljam a "hintáját" (a bébihordóját két madzaggal fel tudom kötni ilyen hinta csavarra az ajtófélfán), mert már hetek óta nem használtuk - eddig nem nagyon csípte, de most működött :D nagyokat vigyorgott benne és néhányszor el is tudtam benne altatni :D a napokban jobban aludt napközben - de ezt elsősorban a hidegnek tudom be. az vhogy mindig jól hat rá.
tegnap este különben én is ezt csináltam: leterítettem az ágy huzatot az ágy mellé h ha esik, akkor inkább arra. meg persze végig én feküdtem kívül. szívem szerint kinevezném a bal mellemet éjszakai szoptatós cicinek h ne zúghasson le, én legyek kívül végig, de akkor a jobb annyira telítődik h betonkeménnyé válik és folyik belőle a tejci :roll:
Vendég
 


bovsi a szájmenésemért :oops: :oops:
különben a többi topic-tagról nem tudtok vmit? hova tűntek? csak nem kinőhették a babóik a többemberességet?! tök kíváncsi lennék h ők is hogy vannak.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi nem nőttük ki, csak elhagytuk pár napra a "bázist" :lol:
Alig győzöm olvasni a klassz írásaitokat!

Sasha!
Én is nagyon örülök, hogy beszálltál, és hogy megosztod velünk a tapasztalataidat! Itt is igaz, mint mindenhol máshol, hogy "Jó az öreg a háznál." :lol: És persze nem az életkort, hanem a tapasztalatot jelölöm az öreg szóval.
Köszi a bíztatást a kupira vonatkozóan. Sajnos nap mint nap szembesülök beszólásokkal, néha nem érdekel, ha éppen rossz passzban vagyok akkor nagyon magamra tudom venni, de egyszerűen nincs mit tenni, ez van. Én már elfogadtam a helyzetet.
És még annyit, hogy tetszik nagyon, hogy azt írtad, a többemberes baba éjszaka is parádézik. Jópofa és mennyire így van! Szófia is képes órákon át vergődni :shock:

Egyelőre ennyi voltam, át szeretnék olvasni még pár topikot az első ébredés előtt.

Kitartást mindenkinek a többemberes Kincsekhez!

Viki


Én is kíváncsi lennék a többi topic-tagra mizu van velük..bár szerintem nem tűntek el csak lefoglalja őket a babuci.
Amúgy még régebben találtam két régi topicot, ahol szintén vannak/voltak "sorstársaink"..itt a gyereknevelésen belül
"Ha semmi nem megy simán" és a "Még mindig sír" topicban írogattak..(Ha gondoljátok nézzétek meg, szerintem érdekesen hasonlóak hozzánk).
Én rájuk is annyira kíváncsi lennék, mert évekkel ezelőtt nekik is ilyen problémáik voltak és szeretném tudni mi van velük..
Megyek megpróbálok ma egy picit jobban aludni, hátha lehetővé is teszik :lol:
Vendég
 


Ezt meg most találtam..gondoltam beteszem nektek..
Na de mostmár tényleg eltűntem.. (Kezdek függő lenni?! :shock: )



Öt ok, amiért a „többemberes” babák máshogy alszanak

„Miért van az, hogy a „többemberes” (nagyigényű) babák mindenből többet igényelnek társaiknál, kivéve az alvást?” - kérdezte egyszer tőlem egy fáradt anyuka. Amíg meg nem született az első „nagyigényű” babánk, addig azt gondoltam, hogy ezek a gyerekek a nap végére kimerülnek és végül valóban több alvásra van szükségük; ha nekik nem is, a szüleiknek azonban bizonyosan. Egy fáradt apuka egyszer azt mondta: „Ha alvásról van szó, én igazán nagyigényű apa vagyok.” Lássuk, miért mások a többemberes babák alvási szokásai!
1. Eltérő temperamentum

A többemberes babák nappali és éjszakai nyugtalansága, nyughatatlansága mögött a személyiségükre jellemző feszült figyelem áll. Náluk a napközben tanúsított nagyfokú érzékenység alvási szokásaikban is tükröződik. Környezetük felé tanúsított állandó aktivitásuk és kíváncsiságuk éjszakai éberséget és ébrenlétet eredményez. Úgy tűnik, ezekben a babákban egész nap valami éber belső fény világít és ezt éjszakára sem könnyű leoltani.
2.Eltérő ingerküszöb

Elgondolkoztunk valaha azon, hogy miért van az, hogy néhány csecsemő egy zajos összejövetel közepette is könnyen elalszik és nem is ébred fel, míg mások arra is felriadnak, ha lábujjhegyen osonunk el az ágyuk mellett? Ez azért van, mert minden babának különböző az ingerküszöbe, ami pedig azt határozza meg, hogy mennyire képesek kizárni a zavaró ingereket. Néhány baba csodálatos képességgel rendelkezik a zavaró ingerek kizárására, mintha egyszerűen így határoznának: „nem tudok mit kezdeni ezzel a nagy zűrzavarral, inkább kikapcsolok.” És elalszanak. A nagyigényű babák alvással nem képesek a túlzott mértékű ingerekkel szemben védekezni, ők túlreagálják azokat.
Az éretlen ingerküszöb nem csak az elalvásban akadályozza a babákat, hanem alvásuk közben is megzavarja őket. Az érettebb ingerküszöbbel rendelkező babák átaludhatnak néhány kisebb kellemetlenséget, mint például azt, hogy fáznak, melegük van, kicsit éhesek vagy még akár azt is, hogy egyedül érzik magukat. Ezek az éjszakai kellemetlenségek azonban a nagyon érzékeny babákat felébresztik.
3.Eltérő mértékű alkalmazkodási képesség

A többemberes babák nem alkalmazkodnak könnyen. Nem igazán hajlandók sebességet váltani. Kézből autósülésbe, onnan megint kézbe és aztán bele a bevásárlókocsiba, mindez számukra nagyon nehéz. Az ébrenlét és az alvás közötti átmenet egy igen jelentős váltás, éppen azok egyike, amelyiket ezek a babák nem tudnak megtenni segítség nélkül. Míg vannak csecsemők, akiket le lehet tenni a bölcsőbe, és egyszerűen elalszanak, addig a nagyigényű babáknak mélyen aludniuk kell, mire az ember le tudja őket tenni. Az ilyen típusú gyerekeknél később is előfordul, hogy nehezen merülnek álomba szülői segítség nélkül, éppen azért, mert agyuk ilyenkor is intenzíven dolgozik.
4.Eltérő mértékű alvási érettség

A fiatal csecsemők alvási idejük nagy részét felületes alvásban, úgynevezett gyors szemmozgásos (REM) fázisban töltik, amiből könnyen felébreszthetők. Éjszaka váltakozva kerülnek mély és felületes alvási fázisba, minden órában kétszer váltanak e két fázis között. Ezek az átmenetek érzékeny szakaszok, ilyenkor könnyen felébredhetnek. Ahogy a babák nőnek, a mély alvási szakaszok hossza is nő, így aztán 4-6 hónapos kor körül hosszabb időszakokat képesek átaludni. A többemberes babáknak azonban hosszabb időre van szükségük, hogy ugyanazon érettséget elérjék az alvás területén. Ők hajlamosabbak a két alvási fázis közötti átmenetben felébredni. Ennek ellenére a mély alvási fázisban gyakran úgy tűnik, hogy ágyúszóval sem lehetne őket felébreszteni. Ezek a csecsemők képesek több időt tölteni a mély alvási fázisban, mégsem alusszák át az éjszakát olyan hamar, mint kevésbé érzékeny társaik.
„Hamarosan felismertem, hogy gyermekem alvási problémája igazándiból a társadalom problémája, amely azzal a téves elvárással él, hogy a babáknak át kell aludniuk az éjszakát. Az én gondom pedig az volt, hogy ő nem úgy aludt ahogy azt én vagy a kulturális normák elvárták volna.”
5.Eltérő éjszakai igények

A folyamatos testkontaktus iránti igény, illetve az önmaguk megnyugtatására való képtelenség nemcsak nappal jellemző a nagyigényű babákra, hanem éjszaka is. A nap 24 órájában ugyanazt a biztonságérzetet követelik ki maguknak, amit leginkább az édesanyjukkal való szoros fizikai együttlét és együttalvás adhat meg számukra. Nem hajlandók erről lemondani még egy nagyon vágyott szundítás erejéig sem. Úgy tűnik, napközben és éjjel is egy, az anyaméhre emlékeztető közegre van szükségük. Azonban - pusztán a következetlenség kedvéért - ezeket a csecsemőket az idő előrehaladtával a család többi tagjának testi közelsége egyre könnyebben fel tudja ébreszteni. A szeparációs félelem is fokozottan jelentkezik náluk, ami szintén elalvás körüli problémákhoz vezet később.
„Még mellettem sem volt hajlandó elaludni. Egyszerűen rajtam kellett, hogy aludjon.”
Vendég
 


Ezt egyébként a La Leche Liga honlapján találtam..
Vendég
 


Vagyok-vagyok... tegnap mikor írtam egy választ pont akkor jött meg a Gabim 11 nap Miskolci tartózkodás után és annyira megörültem neki, hogy totál elfelejtettem elmenteni az írásom. Így elveszett, de most kivételesen nem érdekelt. Egész délután Gabiztam, ma meg hajnal fél 6-kor indultunk pecázni, aztán ebédelni meg aludni elugrottam agyerekekkel anyukámhoz. Nemrég értünk haza most raktam le aludni a kölkeceket.

Nem olvastam még vissza... igyekszem... holnap is sűrű napom lesz. Délelőtt a Duna-holtágra megyünk pecázni, de aludni hazajövünk, mert délután készülődnünk kell. Kezdődik az ovi-bölcsi. Gabi idén már nagycsoprotos lesz, igaz, hogy évvesztes és majd mégegyszer járja. Dani meg második évét kezdi a bölcsiben, már nagyon várja!!!

Kép
 
 


Timcsi!

Szemöldöktetkóm nekem is van... de a szemöldökömet attól ugyanúgy ki kéne szednie valakinek 8) :lol:

olvasok tovább...

Kép
 
 


Doo!
Azért szopotattam 5 órán keresztül, mert akkor még nem volt 3 hetes sem, tehát az első védőnői súlymérés előtt voltunk és mivel első gyerek volt, így én is megküzdöttem a tudatlanság minden kínjával. Sose tudtam eldönteni, hogy most éhes, vagy a hasa fáj és mivel a cicin nem sírt, (mit sírt, üvöltött mint a veszedelem, de úgy, hogyha rákezdett, nem bírtam gondolkodni sem...), így ott volt. Aztán megkapta élete első cumiját és erőszakkal rászoktattam. Itt végülis az igényszerinti szopit átfogalmaztam kicsikét... dehát így is másfél kilókat hízott havonta, miközben annyit bukott, hogy naponta 6x tuti át kellett öltöztetnem, teljes ruhacsere... Aztán a kifolyó kaka esete meg még pluszba jött...
(Ja cumira erőszakkal való rászoktatást leírom gyorsba:
Gabit úgy altattam (úgy nem fájt a hasa), ha a teljes testét magamhoz "szorítottam", ő közben cumizta a cicimet és én járkáltam közben.... kissé ringatva közben... Nos itt a következő turpisság történt: Cicivel a gyerek szájába tartottam a cumit... így minden addig megszokott dolog megvolt... nos így szoktattam rá a cumira.)


Timcsi!
Amit leírsz a betegségedről, és hogy milyen összetett... ez nagyon durva! Nem is találok szavakat... Ki lehet ebből gyógyulni valaha?!
A babanetfüggőség létezik... tapasztalat :wink: :lol:

Viki!
Köszönöm! Jólestek a szavaid!

Kép
 
 


Timcsi!
Nagyjából egyetértek az "5 okkal" Persze, mert minden gyerek más, ugyanígy a mi különleges babáink is.
GAbi mellett én napközben ha aludt tudtam pószívózni!!!!! ezt kapjátok ki! Ha elaludt, bármit csinálhattam, de csak nappal. Éjjel, még azt is meghallotta, ha pisiltem... pedig csak 2 ajtó és 3 fal választotta el a wc-től...

alvás.
Későbbiekben, nem csak a biztonságérzet hiánya miatt nem tudnak elaludni, hanem a mérhetetlen kíváncsiságuk miatt. Gabi a mai napig nagyon nehezen alszik el (írtam már, hogy sokszor éjfél van mire elalszik, de eltévézik csendben). Az ok egyszerű. Fél, hogy lemarad valamiről. Látni akarja még azt a mesét, még a másikat és csak akkor dől ki, ha beájul. Mint ma.
Reggel fél 6-kor keltettem Kiautóztunk pecázni, egész nap a tó mellett tett-vett, a jó levegő kiszívta. Autóban anyukámékhoz aludt 5 percet, aztán ahogy bevittük felébredt... nem gond. Rosszalkodott, tévézett, elvolt. Aztán vacsihoz készülődtünk, mikor szóltam neki, hogy jöjjön. Majd öt perc múlva megyek be, hogy most már kihozom... na addigra beájult! Nem lehetett felkelteni. Ez délután 6 körül volt. 7-kor elindultunk haza... vagyis beraktuk az autóba, hazakocsiztunk (végigaludta), majd behoztuk a házba, (itt egy pillanatra magához tért és megkérdezte, hogy játszhat-e a számítógépen... :shock: NEM) beraktuk az ágyába... és azóta is alszik... egyszer felnyöszörgött, mert kómásan nehezen veszi rá magát, hogy kimenjen pisilni, kivittem, visszaaludt. Most már reggelig kibírja pisi nélkül...
Szóval tudnak ők aludni... na de reggel fél 6-kor kelni és este 6-kor kidőlni egy ilyen mozgalmas, izgalmakkal teli, ingerdús nap után?! Ja és mindezt 5 óra alvás után, merthogy tegnap éjfélig tuti fent volt... ja nem, fél 1-kor még éhen akart halni, így evett egy kenyeret....de szerencsére gyors volt és aztán tényleg elaludt. huh, már összefolyik minden.

jó éjt!

Kép
 
 


timcsi, én mintha már olvastam volna ezt az LLL-es írást, de jó volt újra átfutni. ránk az igaz nagyon h nem képes könnyen váltani: pl nagyon sokszor volt olyan (talán 1-2 hete már nem annyira) h letettem a pelenkázóra és előtte nem sírt v csak picit, de a lerakáskor annyira kiakadt h kivörösödött az óbégatástól :shock: aztán vszeg rájött h "ja, ez nem is olyan gáz, itt szoktam lenni máskor is" és nagy nehezen megnyugodott, sőt még mosolygott is ha vmi kedvére való produkciót mutattam be :lol: uez, ha mondjuk hordozóba rakom. bár utóbbi lehet h más eset és egyszerűen azt azért utálja, mert nincs a karomban.

sasha, ez a cumira szoktatás elég vicces :lol: nekem az az érdekes h már olyan sokaktól hallottam h nehezen lehetett rászoktatni a babót a cumira, mert nem akarta elfogadni :shock: azelőtt ezt soha nem hallottam, így én hamar fel is adtam a cumis próbálkozást, amikor mindig kilökte a nyelvével. meg végülis én nem bánom h nem cumizik. nekem sem volt babakoromban - igaz, én nem is voltam többemberes :roll: meg Viktória szépen fejlődik ugyan (de heti 20 dkg-nál soha nem többet), meg van is tejem elég, de azért sztem nekem ehhez kellett a sok-sok mellre rakás, mert nem hinném h egy tejcsárda alkat volnék :roll: :wink: az viszont tök idegesít h sokan kérdezgetik h miért nincs cumija?! mintha ez minden gyereknek kötelező kelléke volna :shock: én pl nem szoktam másokat faggatni h miért _van_ cumija a gyereküknek... :evil: :wink: kinek a pap, kinek a papné.
11 nap Gabi-mentesség? hát, tényleg ügyes nagyfiad van már! :o :D
különben sztem az a legjobb h neked van ilyen, meg amolyan babád is - úgyh te aztán tényleg tudod h mi a különbség a többemberes, meg a kisangyal babák között. és ettől nagyon hiteles és életszerű, amiket írsz. én sok helyen azt látom h akiknek könnyen kezelhető babájuk van, azt nem szerencsének v adománynak tekintik, hanem saját sikeres nevelésük gyümölcsének, a problémásabb babákat pedig valóban a szülők bénázásának/elkényeztetésének tulajdonítják :evil: persze, igazad van abban h az ember ne törődjön ilyesmivel, de hát ez nem mindig megy könnyen...:roll:

Viki, én már nagyon kíváncsi lennék arra a kupira, ha ennyire sokan megcsodálják :shock: :wink: :lol: egyébként el nem tudom képzelni h hogy jönnek emberek ahhoz beszóljanak ilyesmi miatt! neked sincs vonid: mekkorák vagytok most?
Vendég
 


sasha,
hát halálos fazon lehet a te gabid!! :shock: :lol: nagyon édes, ahogy leírtad ezt a napot! :lol: :lol:
atya ég, mi minden vár még ránk! :lol: Viktórián is látom h milyen nagyon kíváncsi és valóban, mintha ébren tartanák az érdekes dolgok: amikor kerti partit szerveztem, totál élvezte h kézről kézre járt, mindenki szórakoztatta. alig sírt. láttam h álmos, de nem aludt el!
Vendég
 


MA is pecáztunk... nemrég értünk haza... most nem bíírok regaláni. holnap pótolom... ovi-bölcsi reggel. Pakolnom kell.

Kép
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bekukk, nagyjából tudtam visszaolvasni.
Lenne egy körkérdésem bár nektek biztos bugyutának tűnik de hát ez a tapasztalatlanságomból adódik...
Szóval mi még nemrég kezdtük el a hozzátáplálást és ez azt jelenti h 2 etetés között adok neki gyümipépet, azaz üveges desszerteket, és azt szeretném kérdezni h mivel én 4 óránként etetek, ez kb. 2 óránkénti "etetésre" módosul emiatt, szóval szerintetek ez így jó? Mármint jól csinálom h 2 etetés között adom neki? Amúgy bejön neki, tehát elfogadta eddig és a kanalazás sem okozott különösebb problémát.. Ja és így a "nagy etetéseknél" nem csökken szerintetek az étvágya? Mert én úgy vettem észre h a tápiból azóta mintha kevesebbet enne.. Ez nem baj?
Ja és az egyik főetetés kb. 14 körül mostmár tejdarapéppel kezdődik, igaz h még kb. 2/5-öd adagot fogad el és utána eszi rá a tápit, de én már ennek is örülök h ezt is elég könnyen elfogadta..
Pedig azt hittem h Kevinnél ez a kajszi téma is gond lesz, de úgy néz ki h nem..(nem kiabálom el persze..mert nála aztán sosem lehet kiszámítani a dolgokat :shock: )

Aztán még egy aktuális dolog..most az utóbbi napokban egy pár éjszaka amiatt kel fel, h álmában hasra fordul és nem tud továbbaludni úgy tovább és így sírni kezd, persze ha visszafordítom megy a szunya tovább de ezt vmikor eljátszuk vagy 4-5x egymás után van h 10-20 percenként.. Nincs erre vmilyen ötletek? Párnázzam ki körülötte? De szerintem ez sem működne, mertha annyira akarja azt is eldönti..
Szóval fogalmam sincs mit kéne tenni..amúgy jól aludna csak most ez zavarja meg..

Nálam amúgy ez jelenti a legnagyobb problémát mióta Kevin megszületett h nem tudom magam kipihenni.. De gondolom ezzel ti is ugyanígy vagytok.. Esküszöm semmi gondom nem lenne az egész napos "szórakoztatással" ha összefüggően tudnék kb. 6-7-8 órát aludni, szerintem sokkal kipihentebb lennék és jobban bírnám a napi gyűrődést.. De úgy látszik nagyravágyó vagyok úgyhogy marad a kialvatlanság... :shock:

Ja igen Sasha állítólag ez a betegség kezelhető, bár mostmég az elején járunk annak h minden okára rájöjjenek, de nekem már az is haladás h tudok mozogni... Remélem hamarosan rendbejövök..legalábbis csak reménykedni tudok benne..(pont én aki világéletemben pesszimista voltam)...

Még 1 kérdés aztán húzok mert mindjárt felkel..Lehet h már írtátok de nem emlékszem (nincs időm visszanézni):
ti mennyit vajúdtatok? Hosszú ideig?

Na megyek felkelt..
Vendég
 


Timcsi!

Szerintem túl gyorsan haladtok a hozzátápival. Igaz, hogy én szoptattam, így nem tudom hogy tápinál mit kell tenni, de a WHO és a Magyar Védőnők Szövetsége (elvileg, azaz hivatalosan... aztán a gyakorlatban meg mindegyik összevissza beszél :? )
szóval ők azt ajánlják, hogy 6 hónapos kor alatt ne kezdjü el a hozzátáplálást. Az indok a bélrendszer fejletlensége, mivel ekkor még csak a tejalapú dolgok valók bele.
Szóval én csak 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást és lassan haladtunk. Tulajdonképpen 8 hónaposan még mindig nem volt kiváltva egy szopi sem azzal az egyszeri gyümivel, vagy főzivel. Gabi nem akart mást enni, csak tejet.
Szóval, a tápiban megvan minden olyan vitamin, ásványi anyag ami most a babádnak kell. Tehát, ha nem is kap semmi mást az is jó :wink:
De azért a kérdésedre is válaszolok. Szóval mi lenne, ha nem a tápi után 2 órával kínálnád meg, hanem utána. Pl, megitta a tápit, böfög, bukik, ahogy kívánjátok, és ezután nekiálltok a gyümölcspürének (tipp. alma főve nagyon finom!!! és nem barnul be és olyan lesz az íze, mint az üveges almás bébikajáknak, mivel azokat is hőkezeléssel tartósítják). Az kb fél óra... Vagy lehet akár rötön utána is, ezt azt hiszem nektek kell kitalálnotok.

Gabival 8 és fél órát vajúdtam. Ez végülis nem hosszú, de emelt cseppszámú oxytocinnal nekem a duplájának tűnt. Feküdnöm kellett, mikor a derekam és az alatta lévő összes csont égve, lángolva fájt, de kegyetlenül. Több mint egy órán át szünet nélkül! Egybefüggő fájások voltak, nem volt a ctg papíráján görbe, hanem folyamatosan a 90% körül volt!!!
Ehhez képest a Dani még hosszabb volt, de nem fájt. szóval bementünk 7 perces keményedésekkel, majd elmúltak, aztán aludtam reggel 6-ig a szülőszobán... majd ezalatt beékelődött a feje és kitágultam annyira, hogy burkot tudjanak repeszteni. aztán 9-ig lájtos 40%-os 5 perces fájásaim voltak, bár némelyik azért lehervasztotta a mosolyt az arcomról, de vészes nem volt. Majd 11-kor elmúltak a fájások, megint vártuk őket. Aztán valamikor megint bekötötték az oxytocint, ekkor a folyamatos 30%-on működő fájásaim (menstruációs fájások, de az erősebbje) lettek, vagyis lett, mert görbe nem volt. Ezekbe vegyült bele egy-egy 45%-os fájás és a harmadik ilyennél rájöttem, hogy tolófájás. Tehát az infúziótól számított 20 percen belül már tolhattam és mivel már volt tapasztalatom a szülésben, mindent beleadtam a kitolásba, mert tudtam annál hamarbb megszűnik minden fájás.
Gergő volt a csúcs.
Igaz vele egész nap vajúdtam... de nekem nem annak tűnt. Reggel arra ébredtem,hogy megy a hasam, majd hánytam. Párom becipelt a kórházba, 9 előtt értünk be és 12 után jöttünk haza. A létező összes vizsgálatot elvégezték és én minél fáradtabb voltam annál rosszabbul éreztem magam és görcsölt a pocakom. Szülészek szerint vajúdtam és már akkor picit ki voltam tágulva. Én haza akartam jönni. Itthon aludtam 4 órát, majd apró fájások ébresztettek. Ezalatt mászkáltam, 1-1,5 órát töltöttem forró vízzel telli kádban, amikor egyáltalán nem fájt, vagyis nem keményedett, mert fájni egyáltalán nem fájt. Azért ültem bele, hogy ha jóslók akkor elmúlnak, és mivel elmúltak úgy szálltam ki a kádból, hogy ez nem AZ. aztán még fel se öltöztem újra kezdődtek a keményedések. 8-kor értünk be pontban, fél óra múlva kiderült, hogy 38 fokos lázam van, kaptam intravénás ab-ot. Majd 21:05-kor kibújt a gergi.

Kép
 
 


hova tűntetek?! mindenkit ennyire lefáraszt a lurkója? mert engem igen... délben itthon volt a férjem és átvette Viktóriát egy kicsit - én addig ledőltem és abban a pillanatban el is aludtam :oops: :shock: előbb, mint drága gyermekem :roll: és nyomtam háromnegyed órán keresztül :oops: most is baromi álmos vagyok, úgyh sztem fürcsi és fexem is.

timcsi, én sztem nem vajúdtam túl sokat (du fél öttől, kb az 5 percesektől számítom és hajnali kettőkor megvolt. kórházba 8kor mentünk be). nálunk nem az volt a gáz, hanem h nem állt be a feje a szülőcsatornába, meg csomó volt a köldökzsinórján - bár ez utóbbi csak a műtétnél derült ki, lehet nem is befolyásolt semmit, de lehetett volna gáz. miért kérded?
Vendég
 


Doo!
Én itt vagyok, de nem láttam értelmét, hogy magamban csevegjek, enyém volt az utcsó hsz... :wink:
Most nálunk beindult az ovi-bölcsi, mindkét gyerek nehezen szokik vissza, reggelente megy a sírás, nyafi, meg az időhúzás. Aztán itthon meg próbálom behozni a rohanó lakást a kicsi mellett, de szélmalomharcot vívok így is... :lol: Hiába no, pont ebben a korszakban van, hogy amit elrakok, azt abban a pillanatban veszi le a polcról. Addig míg a földön van egy játék addig nem érdekes, de amint a polcra kerül, minden vágya azzal játszani...
Timcsi (ha jól sejtem) meg azért kérdezte, hogy a vajúdás-szülés milyen volt, mert "statisztikát" készít a többemberes babák születési körülményeiről. Eddig mindegyikünknél valami probléma volt a szülés körül. Nálunk pl 1 óráig húzódott a kitolási szakasz, addig volt a szülőcsatorna közvetlen elejében, majd sokat volt benne is. A feje olyan nagyon csúcsos lett... majdnem henger formájú :shock: Szerencsére 1 hét után már nem látszott semmi ebből, de érdekes volt mindenesetre.

Kép
 
 


Doo
Igen Sasha ráérzett miért kérdeztem a vajúdást.. :D
Mert én is észrevettem ezt az összefüggést köztünk h nem igazán probl.mentes szülések voltak.. Meg van a szomszéd csajszi akinek szintén problémásabb gyereke van (most 1 éves) és nála is hasonlóan zajlott a szülés mint nálam és vele is pont ezt beszéltük h valami köze csak van a dolgokhoz..legalábbis szerintem nem véletlen..

Ja és igen én is azért nem írkáltam mert Kevin nagyon lefoglal..sokat felkel éjszaka..rájöttem miért (vagyis csak gondolom) bújik alul kifelé az első fogacska... :shock:

Megyek mert nyügizik most is...
Vendég
 


igen, ezekről a születési körülményekről már beszéltünk itt - csak azt hittem h újabb szempont merült fel :lol:
különben, ha nem anyai-laikus agyammal gondolkodom, hanem szakemberként, akkor pontosan tudom h a szülési komplikációk (konkrétan az oxigénhiányos állapot) "komplikáltabb" babát eredményeznek. csak ebbe igyexem nem belegondolni annyira, mielőtt még önbeteljesítő jóslatokká válnak :roll: :roll: így is néhány családtagomnak már megjegyeztem h nagyon nem csodálkoznék, ha Viktória hiperaktív lenne... :roll:
viszont amiről momentán én sem tudok semmit, de majd lehet h utánanézek vhol h hány olyan eset van, ahol problémás volt a szülés és a baba mégsem :!: lett problémás. pl az egyik szomszéd csajnak a kisfia uígy elakadt a szülőcsatornában, mint sasháéknál, még koraosztályra is került a 4 kg feletti súlyával :shock: meg voltak pár napig légzéskimaradások következtében elszürkülései, vagyis ő többszörösen került oxigénhiányos állapotba - szal náluk a baba tök nyugis, teljesen "normálisan", átlagosan működik. és nyilván még egy csomó ilyen eset van.
de különben engem is érdekelne a többiek szülése, mert sztem hármunkból statisztikát csinálni, az még kevés lesz :lol: :lol:
Vendég
 


ja, és lehet h csak engem érint, de láttam vmi címet, ami úgy szólt h a császármetszés növeli az allergia kockázatát :shock: :cry: de a cikket nem találtam aztán. nem tudom elképzelni h hogy a túrósba van ilyen összefüggés... :shock:
Vendég
 


Doo!
A hiperaktivitást ilyen picike korban nagyon nehéz, állítolag lehetetlen megállapítani. Nagyon-nagyon sok gyerekre ráfogják, hogy hiperaktív,holott csak mozgékonyabb, kicsit másabb, energikusabb. De ha már le tud ülni tv-t nézni és megnéz egy mesét (25 perces pl a minimaxon) akkor már tuti nem hiper.
Ahogy olvasgattam és van egy ismerősöm akiknél az egyik kislány az... hát ég és föld. Az igazi hiperaktív gyerekek 2 percig nem képesek ugyanazzal a dologgal foglalkozni. Leül tv-t nézni, de eszébe jut valami és elkezdi építeni a várat, majd elrohan és rajzol, majd iderohan, odarohan... nem képes kordában tartani a gondolatait, nem köti le semmi hosszabb időkre.
Én is gondoltam ilyet a Gabiról, hogy ő esetleg hiperaktív, de miután elvittük moziba és végignézte a Verdákat, majd pár héttel később a Túl a sövényen-t, a hiperaktivitást nyugodtan kizárhattam :wink:

Kép
 
 


Én megint csak osztani tudom Sasha véleményét..
Szerintem sem lesznek hiperaktív gyerkőceink...
Hanem minden iránt érdeklődő, okos, mozgékony, eleven gyerekek lesznek..én legalábbis így gondolom..
Azt elképzelni sem tudom Kevinről, hogy egy tunya, lusta fiúcska lesz, inkább azt látom magam előtt, hogy majd nem győzök utána rohangálni, meg mindent magyarázni, hogy mi-micsoda..
Én valahogy így képzelem őt el majd...
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 21:01-kor.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 21:01-kor.
Vendég
 


Ja és a bátyám természetesen az enyém..nem a Keviné..mert egy kicsit félreérthető volt...
Vendég
 


hé csajok! hova tűntetek?! :(
doki nénink hétfőn volt - alapvetően bírom a nőcit, de azért egy-két dolgával vannak fenntartásaim. pl a hétfői: "Viki, te nagyon el vagy kényeztetve!" - mondja mosolyogva a lányomnak :evil: csak abban reménykedem h viccből mondta. már csak azért is írni kellene a többemberesekről egy könyvet h orvosoknak és védőnőknek legyen ezügyben megbízható forrása :wink: sztem még a szakembereknek sincs fogalmuk se arról h milyen is ez.
ma anyura hagytam egy órát babirellát (el kellett mennem megigényelni a gyedet) és hát mire hazajöttem...ordítás ezerrel :cry: annyira vígasztalhatatlan tud lenni szegénykém, pedig különben mamát nagyon szereti - ha meglátja, teli szájjal vigyorog rá mindig. sztem nem én hiányzom neki, inkább a vígasz-cici, de hát ez kapcsolt áru, ugyebár :lol:
Vendég
 


Szia Doo (+ többiek)!
Én személy szerint azért tűntem el, mert tesóm gépe elszállt.. :cry:
Valószínű, hogy a szept.11 vírus miatt, mert pont aznap történt... :x
Bár az is lehet h amiatt h mostanában szinte mindennap voltak 1 perces áramszünetek az utcánkban és lehet azt nem bírta.. Pedig tesóm tényleg rengeteget költ-fejleszt a gépén, de mégis így jártunk... :roll:
Mostanra pakolta össze újra, vagyis új cuccokat vett hozzá, telepített újra szinte mindent..ezért tudok mostmár írni :D hát igen be kell valljam egy kicsit már hiányzott is a net...kicsit függő lennék??? :shock:
Bár Kevin mellett nem igazán élhetem ki ezt a szenvedélyemet, de néha mégis jól esik..pihentet-kikapcsol legalább egy kicsit.

Amúgy már 2 fogunk is kibújt alul egymás után..így gondolhatjátok milyen jó éjszakáink voltak..még nappal ahhoz képest el is volt viszonylag..Mostmár annyit gagyog h csak na..elvagyok hűlve rajta teljesen..
Ja és még van egy problémám vele..mostanában fürcsi után nem akarja elfogadni a kaját..vagyis nagyon nehezen..szinte folyamatosan sír..így képtelenség etetni..aztán nagy kínlódások után egyszer csak elfogadja végre és úgy húzza lefelé mint aki sosem evett.. Nem értem miért csinálja ezt... :roll:
Szerintetek miért lehet???
Nappal nincs ilyen gond vele..simán elfogadja és jókat eszik...
A foga miatt lenne? De akkor nappal is kínlódna rajta, vagy nem??
Vagy estére jön ki rajta jobban?? Fogalmam sincs..
Ha tudtok valami ötletek adni, örülnék neki...
Vendég
 


timcsi, én bevallom h függő vagyok :oops: :roll: de nem szégyellem nagyon, mert szerencsére, viktória engem is korlátoz elég jelentősen ezen a téren :lol: most elég sokat alszik éppen, pedig dokitól jöttünk és nem is evett már 3 órája, úgyh csodálom h így bealudt :shock: de így tudok enni és közben netezni.

kaja, hááát. én mindighozzáteszem h a jó ég tudja, mert ki láthat egy baba fejébe?! (én sokszor nem éretm h sokan olyan magabiztosan mondják h most ezért sír, meg azért - én azért ritkán vagyok 100%ig biztos h miért bömböl. végigpróbálom az esélyes dolgokat, aztán csak bejön vmi.) na szal én jelen esetben a következőket tippelném: talán már túl fáradt, hiába éhes is, egyszerre aludni és enni nem lehet - ezért bömböl. talán ha előbb etetsz egy picit és utána fürcsi, aztán a kaja következő adagja? én csináltam így eleinte és talán egy fél fokkal jobban tűrte pl a fürdetést is így akkoriban. mondjuk tápinál biztosan más, azzal nincs tapasztalatom, de nekünk volt azért is sírás, mint utóbb kiderült h utálta már a karban szopit (talán ahogy nőtt, kényelmetlen lett neki, meg a nagy melegekben nagyon össze is izzadtunk) és az jött be, ha fekve szopizott. lehet h nálatok is vmi testhelyzet-váltás? de lehet h mindegyik hülyeség, nem tudom. írd majd meg h mi lett!

sasha, livus és többiek, ha már elkezdtetek szilárd táplálást: eddig nálunk se cumisüveg, se cumi, se víz, se tea - onnantól majd kell-e már adni vizet? és ha igen, ti hogyan tudtatok itatni 6 hós babót nem cumisüvegből? (kanalat már próbáltam a nagy hőségben, de az nem vált be. mondjuk akkor még kisebb volt).
Vendég
 


timcsi: kevinnek gratula a fogacskákhoz!! nekünk még egy se :oops:
Vendég
 


Köszi Doo a tanácsokat..
Igen amúgy képzeld én is csak úgy tudom etetni h lefektetem az ágyra, féloldalra fordul és úgy eszik.. Mármint ahogy írtam este.. Napközben elszokta ölben fogadni, de arra is volt példa h nem és ugyanúgy fekve etettem... Valószínű h álmos is közben és azért kényelmes így neki..Bár azért nem szeretem ha így eszik, mert ugye büfizni nem tud úgy.. Így is van úgy h már elalszik és úgy emelem fel, mert nem merem úgy letenni (barátnőm kisfia majdnem így fulladt meg...vagyis letette büfi nélkül, cumi a szájába és azt vették észre h a büfi miatt majdnem megfulladt vagyis lelilult a gyerek..utolsó pillanatban tudták "megmenteni"...
Hát mindenesetre furák ők ilyen téren is....

Amúgy azt is próbáltam h fürcsi előtt etetem, de akkor sem volt sokkal jobb a helyzet.. Megpróbálok én már mindent, csakhogy neki jó legyen..de sokszor nem könnyű ráérezni...feladja a leckét rendesen...

Ja és köszi a gratulát a fogacskákhoz..hát lehet ráért volna még egy kicsit vele..így épphogy elmúlt a hasfájás..most "kínlódhatunk" ezzel...
Ez van..ezen is túl kell lenni egyszer...
Vendég
 


én nem szoktam mindig büfiztetni, sőt :oops: volt idő, amikor igényelte, de most már pl csak hasra fordul és megoldódik a dolog :wink: meg hát amúgyis szinte mindig a kezemben van, úgyh büfizhet, amennyit akar - de többnyire nem akar. cumija meg nincs.
enyém most mintha kevesebbet kakilna és többet pukizna :shock: - fogalmam sincs h miért.
Vendég
 


Sziasztok!

Kis Marci is elég ember próbáló, nála a legngyobb probléma az alvás nappal. Kicsit a hordozó kendő óta javult a helyzet, de leülni nem nagyon tudok.

Én úgy érzem napirend kialakítás segítene, de nem könnyű...
Nektek mi a véleményetek?
Marci most 11 hetes.

PS Tegnap rémes volt a nap, akkor találtam a neten ezt a fórumot és egy kicsit megnyugodtam... :?
 


Kpetro78

Igen valóban a normális napirendű babákkal nem szokott gond lenni..
Én is olvastam a Suttogó titkai-t, aminek pont ez a lényege..
Csak hát a mi esetükben egyszerűen képtelenség volt(van) megvalósítani..hisz egy babát nem tudsz rákényszeríteni h mikor aludjon és mikor-mennyit egyen..ha nem akar enni mit csináljak?tömjem bele?? :roll: és ugyanez érvényes az alvásra is..ha nem tud elaludni, nem lehet rákényszeríteni..
Úgyhogy ez nem úgy megy ahogy a könyvet író nőci leírta..legalábbis a mi esetünkben nem...
Van olyan bébi amelyik eleve "úgy születik" h magának kialakítja a napirendjét..de van sok olyan nem..ez van...

Amúgy én személy szerint örülök h új taggal "bővültünk" a te személyedben :lol: :lol: :lol:

Majd írj még magatokról ha gondolod..és esetleg képet is tehetsz fel...

Üdvözöllek a többiek nevében is:Timcsi :lol:
Vendég
 


kpetro
én is örülök neked. majd írok is bővebben erre, de nem most, mert lánykám ma úgy döntött h este 9kor játszani kezd...mellesleg napközben nem igazán kötik le a játékai, de most dumált nekik :lol: én viszont ki vagyok dőlve - kicsit :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Az én történetem elég fura, eddig sehol nem hallottam ilyent. Marci kb egy hetes korától nagyon nehezen alszik vissza vagy nem is alszik vissza, ha evés után valamennyi időt ébren tölt. Nem cserélte fel a nappal és az éjszakát, így éjjel alszik (már nem is eszik), de nappal nem tud elaludni, ha nem "üti ki magát a kajával". És túlpörög és nekiáll visítani. Kb 3 hete vettem egy hordozókendőt azóta abban alszik, de nem lehet leülni, lefeküdni, megállni. Mikor csatlakoztam a fórumhoz, akkor nem akart a kendőben sem aludni.
Sok ember szerint mázlink van, hogy éjjel alszik. Ez igaz, de nappal én gyakorlatilag egy hetes korától altatom.Nem értem az egészet, mert éjjel a kiságyában alszik (néha felriad, de nem rendsteresen) 8 hetes korától. Mióta meg van a kendő , azért jobb a helyzet sokkal, de állandóan azon gondolkodom, hogy nem baj-e a gerincének...

kata
 


kata, ha jól kötöd meg a kendőt, nem lehet tőle baja! csak tartsa jól, legyen körülfogva szorosan. sztem a többieket olvasva, itt mindannyian hasonló cipőben járunk. nálunk sincs különösebb gáz az éjszakával, bár Viktória szopizik éjjel. és uez: nappal nem lehet leülni, megállni vele. viszont én már érzek javulást Viktóriánál!!! nem merem elkiabálni, de lényegesen nyugisabbnak tűnik. letenni még mindig nem lehet, egyedülhagyni pláne nem, napközben ringatás - de sétálni már tudok vele kendőben, anélkül h folyamatosan szoptatni kellene, meg autóban is tudom vinni!! és ezek nálunk óriásssi fejlődések!! úgyh van fény az alagút végén asszem :wink:
Vendég
 


sziasztok!
tök kár h olyan kevesen és keveset jártok erre :cry: lehet h azért, mert manókáink leamortizálnak mindenkit? :shock:
képzeljétek, kaptam kölibe egy könyvet, ami a többemberes babákról szól!! hát, szuper h ez így le van írva :D és h nem igaz h a mi gyerekeink vmi nem is létező baby-formáció tagjai volnának :roll: amit ugye sokan gondolnak.
sajnos, angolnyelvű az iromány és én sem tudok elég jól angolul h elolvassam, viszont a férjem igen, így ő olvasgatott nekem belőle - és hát apa-szemlélet-formálásnak sem utolsó :wink: eddig én foggal-körömmel-ösztönösen ragaszkodtam ahhoz h semmi cumisüveg, csak cici és ezt senki nem értette a családban, de a könyv is azt írja h ezek a babók szinte cicifüggők - nekik ez nem pusztán kajcsit, hanem megnyugvást, biztonságot jelent és képtelenség ezt náluk időben korlátozni, ill h ha ezt teszi az ember, az nem szerencsés (mondjuk egyszer volt h fecsiből próbálta anyukám etetni, de az sem volt jó - u.úgy üvöltött tovább!!). szerencsére sok mindenben megerősített engem ez a könyv. de még nem olvastuk végig. a címe különben az h The fussy baby. és a sears házaspár írta.

kata, én is azt gondolom, amit timcsi is ír: náluk egyszerűen nem lehet kikényszeríteni a napirendet. én is úgy indultam neki h majd napirend - tetszett a suttogó, aztán amikor 1-2 hét után rájöttem h jól hangzik, de nálunk ez sehogy nem fog működni, felesleges ezen még jobban stresszelnem magam - akkor szépen félreraktam. elején komolyan megpróbáltam h elénekeltem neki az altatót, beraktam az ágyába, simiztem, amíg üvöltött :roll: és vártam h szépen elaludjon :oops: szerencsére néhány perc után kapcsoltam h bhogy is szeretném, Viktóriám nem veszi az adást. ráadásul engem marhára megzavart h sokaktól hallottam h egyes babáknál az volt a "baj" h a szülők rászoktatták a babót a ringatva elalvásra és ezzel "elrontották". aztán hamar rájöttem arra is h akik így altatják a babójukat azok általában nem azért teszik ezt, mert ezt jó szórakozásnak tartják, hanem mert a baby ezt igényli. ha meg így van, nem lehet mit tenni, követni kell az igényeit. legalábbis én inkább ringatok, minth halláskárosodást szenvedjek :roll: :wink: és mostanra meg látom h egyáltalán nem marad "úgy" a bébi, hanem szépen változik, alakul ő is - enyém már egyre ügyesebben alszik el napközben is. legalábbis gyorsabban és már szinte nem is sír beszundizás előtt, mint korábban.
különben én sem vagyok egy kiszámítható napirendű ember, úgyh nagy undokság lenne tőlem, ha a babámat minden hajlandósága ellenére arra kényszeríteném. az egyetlen, amihez próbáltam ragaszkodni h a fürdetés nagyjából uakkor történjen.
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron