Új privát üzeneted érkezett!

Viki: köszi, megpróbálok kitartani (nincs is nagyon más lehetőségem :D )
Livus: köszi, sejtettem ,h vmi ilyesmi lehet, de nem tudtam igazából
A rosszhír, h nálunk sajnos nem nagyon hozott ez a korszak vmi minőségileg mást ( Enikő egyébként 2 hét múlva lesz egy éves :D )
sztem ő kevésnek tarja 9 hónapot, eddig 12 a tuti, ki tudja mikor lesz változás...
Egyébként nem is bánom napközben a nonstop enikőzést, csak legalább éjszaka tudnék egy kicsit pihenni :cry:
Már írtam Eszternek, igaz akkor még Enikő csak 2X ébredt meg , és szopiva, szépn szunyált tovább.asszem most jött vissza szabiról, majd megkérdezem van e vmi ötlete.
megyek, mert ébred.
nia
 
 


Livus
Engem érdekelne a Sears könyv. Hol lehet megszerezni? Magyar nyelvű :shock: ?
Köszike előre is :D :D :D
Vendég
 


sztem bármelyik könyvesboltban. Vagy a Kismamában is meg lehet rendelni. A La leche ligánál is lehet kapni... Szóval sztem kérdezz rá bármelyik könyvesnél!

KépKép
 
 

 
 

Bocsi Livus..most látom csak h Sears a szerző és Éjszakai gondoskodás a címe..szóval egy kicsit félreértettem... :shock:
De azért köszi :D
Vendég
 


sziasztok lányok!
nagyon örülök h rátaláltam egy "élő" többemberes topikra!!! nem is tudom h miért csak most vettem észre :shock: :oops:
úgyh szeretnék hozzátok csatlakozni. bár kicsit én is úgy érzem h újat nem tudok mondani - Viktória lányom dettó u.olyan, mint a tieitek. most nagyon késő van, úgyh megyek feküdni, de hamarosan jövök majd és végigolvaslak Benneteket (még csak a felénél tartok :oops: ).
üdv.
Dóra
Vendég
 


Szia Dóra! :)
Mennyi idős Viki?

KépKép
 
 


hello livus!
4 hónapos volt múlt hét csütörtökön :D szal még pincike.
Vendég
 


Ha van kedved, mesélj róla kicsit! :)
Néztem a honlapot, Te vagy a pszichológus?

KépKép
 
 


Ma a pofámba kaptam (persze csak finoman és udvariasan), hogy a férjem vszleg azért keresett messze tőlünk munkát, hogy minél ritkábban kelljen hazajárnia, mert kupleráj van nálunk, és ebbe a házba így a véleményező sem szívesen tenné be a lábát.
Próbáltam neki magyarázni a bizonyítványomat, hogy nem volt ez mindig így, hogy csak mióta gyerek van, és segítség nincs, és hogy a férjem bőven azelőtt kezdett el munkát keresni, hogy a gyerek megszületett volna, és annak idején soha nem volt nálunk kupi, stb., stb.
Hiába minden magyarázkodás, a véleményező egyáltalán nem fogta, amit mondok, csak hajtogatta a magáét, hogy akkor is, egész nap otthon vagyok, ezt így nem lehet, hogy napi 16 órában csak gyerek, hanem irány járóka, és tegyek pl. virágot az asztalra, hogy több kedve legyen az embernek hazajönni, stb.
Azt már nem is próbáltam magyarázni neki, hogy nekem mekkora erőfeszítésembe kerül az, hogy csak akkora kupi legyen a házban, amekkorát ő látott.
Teljesen el vagyok kenődve... :( :( :(


Jajj! Hát én már szóhoz sem jutok! Nem elég Livi blogja, most még ez is... :(

Elég ha annyit írok?: jobb, hogy az illető nem a mi lakásunkat látta!!! De kupi ide vagy oda: a férjem itt van, szóval nem ezen múlik a dolog, mondd meg neki nyugodtam! Ha a távolság a kupi mértékével lenne egyenes arányban, akkor az én férjemnek kábé az Antarktiszon kéne élnie. Képzeld, hogy fázna ott szegény!

KépKép
 
 


Na, még annyit akartam, hogy ilyen megjegyzésekre lehet, hogy nem is kéne reagálni. Nem ér annyit, hogy az ember felhúzza magát. Persze ezt könnyű mondani - én se ilyen vagyok...

A kupiról meg még annyit, hogy nekünk egyelőre még szekrénysorunk sincs a nappaliban. Képzelheted, mi van itt! Mert cuucunk van jócskán!

KépKép
 
 


Livus,

köszi neked is az erősítést! Tegnap nagyon kellett, mert totál padlón voltam :(
Ja, most hogy mondod ezt a férjes dolgot, nálunk is az van mostanában, hogy hiába van itthon hétvégén, amikor hétfőn déltájt elmegy, még nagyobb kupi van, mint péntek délután, az érkezése előtt :shock:
Antarktisz :lol: :lol: :lol:

Viki


:)

KépKép
 
 


sziasztok!
no, még egyszer meg kell erősítsem h jó hogy vagytok! szuper h végre vkiknek nem kell a kályhától indulva elmagyaráznom mindent! :D
no rólunk:
Viktória lányom április 9-én, azaz húsvét hétfőn éjjel született csaszival - sajna. végig vajúdtam, de a buksija nem állt be a medencémbe, szívhang le, magzatvíz mekóniumos - irány a műtő :cry: azért írom le ezt ilyen részletesen, mert engem is foglalkoztat h mitől lett lyánykám többemberes, mikor pocakomban vhogy mindig nyugisnak éreztem. soha-soha nem okozott fájdalmat a mozgása, éjszaka nem "ébresztett" pocaklakó korában, szal nem volt róla többemberes benyomásom. a férjem ültette vhogy azt a bogarat a fülembe h babó "sokkot kapott" a szülésnél h veszélyben volt az élete és ezért lett ilyen csimpaszkodós. nem tudom. a történethez még az is hozzátartozik h eleinte, a 10. héttől vérzésem is volt, így 2-3 hétig feküdnöm és pihennem kellett, de a 20. héttől már tornázni is járhattam, rendeződtek a dolgok. volt vki közületek, aki szintén "problémás" kismama volt v nehéz szüléssel hozta világra a babsiját?

kislányom kezdettől fogva sírós - bár én eleinte ezt még általánosnak gondoltam. (látszik h első gyerek :oops: :lol: ) nehezen megnyugtatható, nehezen alszik el - legalábbis napközben. az éjszakával szerencsésnek mondhatom magam, mert komoly éjszakázásunk szinte soha nem volt, majdnem mindig csak szopizni ébred fel, még a szemét sem nyitja ki és úgy sír v amikor már mellettem van (este a kiságyába teszem le és hajnalban, amikor megébred, magam mellé veszem reggelig), akkor csak nyüsszög :shock: :lol: napközben szinte teljes képtelenség letenni - eleinte egyértelműen, de a mai napig is sűrűn előfordul h egy-egy reggelikészítés v pisilés után mire bemegyek (56 m2-es lakásról van szó), már kivörösödött fejjel ordít. :shock: :roll: igényli a szórakoztatást. utóbbi időben már meg lehet vele csinálni h leteszem és úgy beszélek hozzá, mondókázok neki, de ha nyűgös, akkor nem nyugszik meg attól, ha beszélek neki.
na, ez az üres babakocsi tologatás! hát, halljátok, én el sem tudtam képzelni h ilyen van - ráadásul h rajtam kívül más is rákényszerül...! már azt hittem h ez csak én "találmányom" :oops: ha a kocsiban üvölt, égek, mint a reichstag, ha kiveszem és üresen tolom a kocsit, akkor meg azért kapom meg a beszólásokat :evil: ebből úgy elegem van! bár lehet h megérdemlem, mert azelőtt én sem tudtam elképzelni h komolyan létezik ilyen baba. na meg h egy kismamának h nincs ideje semmire a babán kívül?! és tessék! :oops: szal tényleg igaz ebben az esetben is h ha az ember vmit nem tapasztal meg, azt nehezen tudja elképzelni.
enyém eddig az autóban utazást is végigordította - de azt hiszem, most már merem mondani h ezt talán nagy nehezen leküzdöttük :D na, hogy ne kiabáljam el, inkább azt mondom h már kb egy hónapja működni látszik h inkább elalszik az autóban és nem bőg v legalábbis nem végig. ma jöttünk meg egy 4 napos nyaralásból és az autózás része elég jól ment. egyébiránt egy többemberes mellé asszem két ember sem elég... azért nem bánom h elmentünk. de lehet h a férjem nem így nyilatkozna... nem volt könnyű.
gyakorlatilag hozzászoktam h egy kézzel egyek, miközben Viktóriát ringatom v szoptatom, esetleg táncolok vele - na hát ez a hotelben is uígy ment. szerencsére gyerekbarát szálloda volt, így nagyon nem akadtak fenn az ilyesmin.
én is szinte egyedül vagyok rá, mert férjem sokszor napokig távol van :cry: szerencsére szüleim a szomszéd lakásban élnek, így anyu sokat segít, főleg azzal h főz nekem, ill gardírozza a babát, amíg esetleg takarítok, meg ilyesmi. ja, és időnként eljön sétálni, ami azt takarja h én hurcolom a babát a kezemben, ő meg tolja a kocsit :roll:
és livus: igen, az vagyok. de jelen helyzetben nekem is időnként lelki támaszra van szükségem, úgyh el ne tűnjetek a topicból! :wink:

ami most aktuálisan külön aggaszt: véres széklet, ami egyelőre nem szűnt meg teljesen, annak ellenére h elhagytam minden tejterméket, de még a bmilyen tejszármazékot tartalmazó készítményeket is :cry: még szóba jön a tojás, mint lehetséges allergia forrás - de ha se tojást, se tejet nem ehetek, akkor már szinte semmit :roll: de nem ez a lényeg, hanem h babci rendben legyen végre - momentán viszont nem tudom h hogyan tudom kontrollálni a dolgot. az orvosi kanosszajárás egyelőre folytatódik és asszem még csak most jön a java :roll: :cry:
Vendég
 


bocsi h ilyen hosszúra sikeredtem :oops:
Vendég
 


Helló!

Ismeretlenül tudom... nem szép, hogy csak úgy belekotnyeleskdek, de valaha én is írtam ide.
nekem már csak volt egy többemberes babám, most lesz 5 éves!!! :D Most már nem több emberes, eljátszik, tv-t néz, számítógépen eljátszik. NAgyon sok butaság jut eszébe, amit ki kell próbálnia, de a korosztályos topikunk alapján teljesen átlagos. Ami nem átlagos vele kapcsolatban, hogy az alvásigénye semmit sem nőtt, sőt mióta végigalussza az éjszakát teljesen azóta nappal semmit se alszik és sokszor csak 11 felé dől ki. Már várom az ovit, mert oda kénytelen lesz korán felkelni :lol: A helyzet megoldódik, idővel mind okosabb, ügyesebb lesz és jobban lehet majd tőlük a háztartást vezetni. Azt nem modnom, hogy kupi nincs... mert van, hogyne lenne már 5 éve folyamatosan úszok a háztartási dolgokkal, de legalább már nem a Gabi miatt, aki ténylegesen többemberes baba volt. A két kisebb fiam, egyáltalán nem olyan, mint a bátyjuk, óriási a külömbség!!!!! A két kicsi nem tesz ki annyit, mint amilyen baba a Gábor volt! A két kicsit este megfürdetem, pizsibe öltöznek, kapják a kakaót az ágyukban! Majd betakargatom őket, puszi, miegymás és kijövök! Ők meg elalszanak és reggel 8-9-ig húzzák a lóbőrt. Most is alszanak 20:30 óta. A naggyal 2 éves koráig többször keltem éjjel, sőt 2,5 évesen is még ez ment. Sajna nagyon dobálja magát éjjel, forgolódik, rugdalózik, így ha át is jött a saját lábán, amint újra elaludt visszacipeltem...
Lányok a többemberes baba ténylegesen nehéz eset! 10 nehezebb vele, mint akár két "normál" pici gyerekkel egyszerre!

Viki!
Ne légy elkenődve amiért valaki elkezd kritizálni, mert szalad a lakás és kupi van! Nem neked kéne mentegetőzni, mert az ilyen emberek azt se tudják mit beszélnek! Igen, esetleg még felhozzák, hogy ők is felneveltek x gyereket... na de ha nem volt közte "többemberes baba" akkor az ember a 2 gyereket meg se érzi ahhoz az egyhez képest! Ezt most tapasztalatból mondom, hiszen a többemberes baba éjjel is parádézik, míg akik nem azok mélyen alszanak éjjel. A két kicsim is már 6 hetesen átaludta az éjszakát!!! Mindkettő. Gabihoz... fentebb leírtam... De vígasztaljon, hogy idővel jobb lesz a helyzet, sőt egyre jobb lesz... Gabim hiába van fent 11-ig, de már nem igényli a szórakoztatást. Tudom rossz szokásokat vettünk fel, de a túlélés a lényeg, mert nem egyszerű. Őt picit tovább hagyjuk játszani a gép előtt, de utána be kell mennie az ágyába és nézheti még a tv-t, és innentől én is mehetek aludni, mert már nem igényel olyan fokú figyelmet. Egyedül kimegy pisilni a wc-be. Poharába egyedül tölt vizet a csapból... ezeket én mind érzékelem, de kelni nem kelek fel, és ő meg visszamegy az ágyába és csöndben van, mert muszáj. Megértette. Alszunk. :lol:
Amit javasolnék, hogy tojjál az okoskodók fejére, mégha anyós is az illető! és csak azt csináld meg ami feltétlen szükséges! Hányszor volt, amikor egy egyszerű ebédet nem tudtam megcsináli egész nap! Hagyd a fenébe! Ne húzd fel magad rajta! Majd lesz belőle holnap ebéd (vagy vacsora :wink:), hiszen az a lényeg, hogy TE tudod, hogy ez nem megszokott. Tudom baromi nehéz elhinni, mikor nap, nap után kell megélni ezt a helyzetet, de egyre jobb lesz. Na mondjuk a mászós időszakban azért még kösd fel a gatyád és zárd be az összes szekrényt 8)

Doo!
Érdekes amit írsz a szülésről! Nekem ugyan nem volt csaszim, de a kitolási szakasz több mint egy órásra elhúzódott! Olyan kúp feje volt szegénykémnek még egy hétig... hogy ihaj. :roll: És iszonyúan fájt a vajúdás vele. (másik kettő pont ellentét. könnyű szülés, gyors, szinte fájdalommentes vajúdás, Gergivel 1 órát töltöttem a szülőszobán, ebből felet a vajúdóban ctg-n. 20:00 körül értünk be, ő meg 21:05-kor született, áprl. 12-én)
Véres székletre k-vitamin? Lehet ezen már túl vagytok...

fűű most látom milyen rémesen hosszú lettem. bocsi, de ez olyan téma ami a szívemnek közeli, hiszen ugynazokat élitek át, amit én is... és én is azt hittem, hogy csak az enyém olyan és én csinálok valamit rosszul :roll: :lol:

Kép
 
 


sasha,
remélem, nem vagyok túl indiszkrét, de hogy "merted" bevállalni a két kicsit a többemberes nagyod után? mi sem szeretnénk egy babónál megállni, és ilyenkor, amikor alszik, meg napközben is sokszor, amikor tündérbogár úgy érzem h akármennyi jöhetne, de nehezebb pillanatokban bizony sokszor úgy érzem h egy is bőven sok... :oops: és tudom h nem vszínű h egy többemberest másik uilyen követ, de azért hallottam több példát is h van h mégis... :shock:
Vendég
 


Doo!

Ha ettől féltem volna valószínű, nem lennének itt a kicsik.
A másik, meg az, hogy a totyogó időszaktól kezdett megváltozni minden. Már nem kellett a babakocsiba bezárva tartani, jött a saját lábán, megvizsgáltunk minden fűt-fát-bokrot, ami létezett. Vagy épp játszótereztünk. Elfáradt, aludt ebéd után mint a bunda 2-3 órákat. Ezalatt megfőztem és nagyojából rendet raktam... Azt a rendet ami valaha volt még a gyerekek előtt már sose fogom viszont látni.... legalábbis egy jódarabig. Ezt el kellett fogadnom. Ahol gyerek van, ott rend nem lesz. A korkülömbség 2 év 2 hónap (26 hó) és Gabi ebben az időszakban már kezdett beszélni, sokmindent megérteni, bár még elég önzőek, de erről nem tehetnek ebben a korban. Két gyereket terveztünk legalább, tehát ennyit mindenképpen, és minél hamarabb, hogyh alehetne, mert azt a vészes időszakot mindenképpen gyorsan le akartam tudni :wink: Nagyon meglepődtem, mikor egy földre szállt angyalt kaptam. Szopizott, büfi, majd leraktam az ágyába, mert menem kellett és ahelyett, hogy sírt volna elaludt... Mikor felébredt akkor meg nem visított, ahogy anno a GAbi tette, hanem halkan gőgicslélt, nézegette a pörgőforgót, meg a kezét... :shock: Sokszor fel se tűnt, hogyébren van, csak kíváncsiásgból bekukucskáltam, hogy hogyan alszik... és ez fogad. Megyek oda hozzá és fülig szalad a szája. Na ilyen baba volt a másodikom. Szerintem megérdemeltem a GAbi után, aki ráadásba még hasfájós is volt.

Na de megint elkalandoztam. Doo, nem maradnak mindig ilyen sírósak, ahogy nőnek, növekednek, megtanulnak mászni, járni és ahogy több testi szabadságuk van, tudnak szerezni maguknak érdekes dolgokat, elszórakoztatják magukat (csodákat azért ne várj, de tudtam lopni pár értékes percet a konyhában pl), és 2 éveskoruk után már nagyon-nagyon könnyű velük és valahogy olyan kis okoska! Pl 2 évesen, motoroznak már. A két anyuka akikkel sétáltunk, folyton rohatak a gyerek után az úttestnél, mert nem álltak meg, egyszerűen mentek volna tovább. De nem az én Gabim, aki a rengeteg foglalkozás, beszélgetés, és minden addigi miatt (az a sok-sok plusz foglalkozás amit igényeltek, amitől többemberesek voltak itt és még sok más helyen meg is térült) nem kellett aggódnom, mert megállt, soha nem jutott eszébe átmenni és még annyi ilyen hasonló dolog van. Sajnos mostanában nem tudok vele annyit beszélgetni... most már inkább én igényelném :wink: Rendkívüli gyerek. sajnos nem tudom összehasonlítani a két testvérével, mert iszonyúan elfogult vagyok és nekem ők is ugyanolyan szépek és okosak :wink: :lol:
Ja és most jut csak eszembe, hogy milyen jókat tudnak már játszani! Engem már nem is hívnak... :cry: Civakodás is van... de hol nincs?

Kép
 
 


Bocsi, hogy én is beleszólok, de kísértetiesen sok a hasonlóság közöttünk..Legalábbis Doo szüléssel kapcsolatos dolgaira gondolva mindenképp..Ugyanis nálunk sem problémamentesen zajlott le az egész, és szerintem biztos h van köze hozzá...A szülés maga gyors volt, de a végén nehezen tudtam "tolni" vagyis ahhoz úgy tűnt kevés volt h kijöjjön Kevin, mert mint utólag kiderült a köldökzsinór rá volt tekeredve a kezére, emiatt beékelődött és már császáron gondolkodott a dokim, de végülis a vákuum segített.. Neki a fején egy pici vérömleny keletkezett, de egy pár nap alatt elmúlt, azóta sem látszik rajta ilyen téren semmi elváltozás...
Szóval szerintem nálunk ez tuti közrejátszott h Kevin ilyen lett, amilyen...
A terhesség alatt is nagyon mozgékony baba volt, úgy ahogy én is, állandóan pörögtem (amúgyis olyan típus vagyok) nem fogtam vissza magam, lehet ez is baj volt..mert Kevin nagyon mozgékony, eleven baba nem tud egy helyben "megülni" és egyáltalán nem egy "ölbe-baba" őt kis ideig lehet csak ölben hurcolászni..Inkább a helyszínt kell változtatni körülötte, úgyhogy ingázunk anyuék meg a mi lakásunk között, ami szerencsére egy telken van 2 különálló ház formájában...Nekem is anyu a segítségem (mosás+gyerek téren) de a legfőbb a párom, aki próbálja átvenni az én szerepemet..úgyhogy mindenkit megváltoztatott itthon ez a bébi..Már semmi nem olyan mint régen, sok a feszültség, anyuék a párom és én köztem, mert mindenki jobban tudna mindent..
Nálunk a 4 óránkénti etetés úgy ahogy beválik, és 2 etetés között 2x0.5 órát szokott aludni..
Nálatok ez hogy megy? Mármint az etetés-alvás?
Mivel tudjátok lekötni a babótok figyelmét?
Ezek körkérdések lennének..
Amúgy nálunk az éjszakák jók, mióta a fürdetés áttettük 9 utánra, így kajszizás után beájul és kb. 6-ig bírja, de van amikor ez 5-re átcsúszik..az már más kérdés, h én nem tudok aludni, mert minden mocorgására felkelek..pedig lehetne, mert tényleg nem nyünyizik közben, csak 1x sír fel (álmában)..
Hát velünk kapcsolatban ennyi a "történet"..
Vendég
 


Ja még annyit h mi is nagy családot szerettünk volna, kb. 2-3 gyereket, de Kevin után jelen pillanatban gondolni sem merek másik gyerekre, kivéve ha tudnám h eszik-alszik babám lesz..de mivel ezt nem lehet tudni..marad Kevin aki kitesz legalább 3 gyereket...
Bár ez lehet h csak a mostani véleményem és fogok rajta változtatni..de jelen pillanatban (ja és persze az eltelt 4 hónap alatt) így érzek...
Vendég
 


sasha,
jó olvasni, amiket írsz.
mondjuk azért az biztos h áldom az eszem h nem hagytam magam és addig nem vállaltam gyereket, amíg be nem fejeztem a tanulmányaimat - mert Viktória mellett ez képtelenség volna.

timcsi,
enyém nagyon csimpaszkodós baba - eleinte a hordozókendő jó is volt, de kb 2 hónapos korától nem igazán jön be neki, inkább csak ha karban van, de ott is soxor ficánkol, majd kiugrik a kezemből. a karban hintáztatás általában bejön neki.
nálunk abszolút igény szerint megy a szopi - ami nagyon-nagyon sűrű etetéseket jelent, gyakorlatilag nem tudok elmozdulni mellőle, mert mire visszaérnék pl boltból, addigra éhen-szomjan akar veszni :roll: (vizet sem adok neki) v egyszerűen csak cumizni akar rajtam, nem tudom (uis cumija sincs. na, ez is egy külön történet...) napközben totál kiszámíthatatlanul alszik - frontoktól is függ, meg még nem tudom, mitől. eddigi negatív rekordunk h reggel 7től este 10ig 2x fél órát aludt 3 hónaposan. azért, szerencsére nem ez a jellemző, de mondjuk a 2x1 óra az már inkább. aztán van úgy h ez egyszer 2 óra lesz, van h 4x fél, meg ilyenek, de a lényeg h soha nem tudom h mire számítsak. :shock: este 8-9 körül elalszik cicizés után, de mostanában megint viszonylag hamar ébred, de csak szopizni, úgyh nem gáz.
mivel kötöm le? énekelek, mondókázok (kerekecske-gombocska, meg ilyenek), csörgőzök neki, táncolok vele (ez elsősorban elalváshoz szükségeltetik), a tükör előtt hintáztatom a karomban. most már lassan bővítenem kellene a repertoáromat, úgyh engem is érdekel h ki mit csinál.
különben úgy veszem észre h tök be tud dühödni azon, ha még nem megy neki vmi - most pl a mászás, korábban a forgás. és azon is elkezd bőgni :?

vki felvetette ezt a jó baba - rossz baba kérdést. ezt én sem szeretem - ki mondana olyat a sajátjára h rossz baba?! ráadásul attól nem rossz szegénykém h sírós, mert nyilván nem "rosszalkodásból" csinálja :shock: :( én azt szoktam mondani h jó baba, csak sírós/nyűgös - na, erre varrjon gombot a kíváncsiskodó :lol: az biztos h én ilyet soha nem fogok kérdezni senkitől. nem értem h miért nem azt kérdik meg az újdonsült mamáktól h nyugodt v sírós a baba, miért ezt h jó baba-e?! :shock:
Vendég
 


Doo, Timcsi!

Létezik egy olyan, hogy pihenőszék... nekünk nem volt, így nem tudok saját véleményt írni, de nagyon sokat volt a bébihordozóban és abban hintáztattam, jó "erősen", minnél nagyobbat lengett, annál jobb volt. A hordozókendőnek is nagyon-nagy hasznát vettem!!! És rengetegszer fordult elő olyan is, hogy csak a babakocsiban volt hajlandó elaludni, de csak az utcán és csak, ha a legvadabb módon a füvön -szó szerint- ralliztam vele. Nem néztek teljesen bolondnak ...á dehogy :lol: De ha egyszerűen csak így aludt el babakocsiban...
Gabi kb 5 hónapos koráig a babakocsiban aludt még éjszakánként is... Falnál a kiságy, mellette egy pici hely és a mi nagyágyunk. Azon a kis helyen állt a babakocsi és mikor éjjel felriadt (pl. fél óránként-óránként) akkor csak megráztam fél kézzel... de elaltatni így sem volt egyszerű, ha nem aludt bele a szopiba, akkor beraktam a kocsiba és és csináltam a lakásban akadályokat. Pl vastag kábelt, behajtottam a szőnyeg sarkát, hogy a babakocsi, ahogy tolom-húzom, akkor zökkenjen, így aludt el :shock: :lol: Most már csak nevetek rajta, de emlékszem, hogy milyen rossz volt az az időszak.
A pihenőszék meg elvileg fekvő, helyzetben tartja, mégis olyan szögben tartja, hogy lásson mindent, és elvileg jól hintáztatható benne. Későbbiekben a hozzátáplálás kezdeténél, meg helyettesíthető az etetőszékkel, amíg meg nem tanul szépen ülni. A dönthető etetőszékek valahogy sokkal drágábbak, mint azt bármi indokolná, így mi pl a bébihordozóban ettünk, de ha akkor már tudok a pihenőszékről, akkor beneveztem volna egyre. Bár az se valami olcsó.

Doo!
Gabi is így feldühödött, ha valami nem sikerült... .
Cumira én meg rászoktattam, nagyon nehezen akarta elfogadni, de én már nem bírtam. Nem egyszer maratoni szopikat rendezett, ami azt jelentette, hogy megszakítás nélkül 5! órát volt cicin. Nem Ez magában foglalt két evést, meg a két evés közti cumizást és nem volt hajlandó elengedni, vagy hányásig üvöltötte magát. Bár ez még az első hetekben történt, ha már ennyi ideig kibírtátok cumi nélkül... nem biztos, hogy jó most rászoktatni, de nekünk sokat segített. Hozzáteszem a másik kettő egyáltalán nem cumizott, illetve 1-2 hónapig, de csak elenyésző mértékben.
Mind igény szerint szopizott, Gabi is elvileg, de az igény szerinti szopit nála úgy kell érteni, hogy 2 óránál tovább nem hagytam szopni, illetve rajta cumizni... így is 1,5 kg-okat hízott havonta.
Jó baba-rossz baba. fogd fel másképp. A kérdező sem úgy gondolja, hogy tényleg rossz, hanem ez egy amolyan gyűjtő fogalom :wink:
Rossz alatt értendő:
-sírós
-hasfájós
-sokat kézben levős
-sokat nyűgös
-sok foglalkozást igénylős
Máris nem olyan borzasztó ez a kérdés, nem érdemes magadat felbosszantani rajta. Mióta ezt így megfogalmaztam magamban, már nem is érdekel, ha valaki "rossznak" nevezi a gyerekem, mert én tudom amit tudok, más meg gondoljon amit akar. És hát nem egyszer megkérdeztem a kérdezőt, hogy Mit ért rossz alatt? Átlagban a fenti válaszokat kaptam!!!!!! :wink:

Kép
 
 


Pihenőszék nálunk is bejött, de csak addig, amíg nem forgott.


Kép [/img]


Addig viszont szuper volt! Én is csak fektetve használtam, de mégis látott mindent, tetszett neki.

Mi amúgy használtan vettük, 2000 ft volt. Megérte!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit pontosítok a múltkori levelemen.. A 4 órás kajszizásról írtam ugyanis, de azért nálunk sem működik teljesen..szóval Kevint próbálom 4 óránként etetni, de az úgy néz ki h az első részletet gyorsan megeszi, aztán játék és kb. 1 óra múlva eszi meg a 2. részletet, de ez így egészen bevált nálunk és úgy érzem mióta így csináljuk nem éhes..tehát amiatt nem szokott sírni..legalábbis szerintem..
Az alvás már más téma..mert a fél órás elalvásai előtt azért szokott nyügi lenni..de szerencsére babakocsiban elég hamar elalszik..nálunk is a zötyögtetés vált be..
Azért érdekes mennyire hasonlóak ilyen téren is a babóink...
Fura h a mozgatástól alszik el mind..Dehát ez amiatt van h ezt szokták meg az anyaméhben és gondolom ezzel függhet össze..bár lehet h ez hülyeség nem tudom..
Az ölben tartást is módosítanám..a múltkor ugyanis arra gondoltam h Kevin ölben tartva nincs el csak úgy szimplán..tehát őt is mozgatni kell..azaz váltogatni a testhelyzeteket pl. repülőztetni, felemelni, menni vele..úgy viszont el van egy darabig..de ha csak úgy egyszerűen felveszem kevés ideig bírja..
Nálunk a pihenőszék Kevin mozgásigénye miatt nem vált be, beletettem és szinte kiakart belőle "ugrani"..mert ahogy írtam borzasztó eleven gyerek és nála a kötöttség nem működik..De hál'istennek babahordozóba tudjuk vinni kocsikáztatni(bár erre is volt már ellenpélda) és babakocsizni is szeret..
Az éjszakai kiságyas alvást viszont anyunak köszönhetem..mivel az elején én is magam mellé vettem..de borzasztó volt..annyira féltem h ráfekszem és akkor nagyon sűrűn felkelt ő is..aztán anyu mondta h próbáljam rászokatni a kiságyra és szerencsére elég hamar működött is..az esti utolsó etetésnél leteszem és alszik is egyből..ez az egy ami fix nála...
Vendég
 


Doo
Kérdezted még ki mit csinál a gyerkőcökkel..Hát ugyanazt mint te..én legalábbis..énekelés-táncika-sétika..egy ideig elvan a játékaival is..bejön neki ha mobilon zenélünk de persze az is csak egy darabig..aztán kínlódok/kínlódunk h mivel is lehetne még lekötni és ha már nem megy akkor jön a nyügi..

Sasha
Nálatok mikortól is javult a helyzet? Amikor elindult?
Csak hogy tudjuk már hogy kb. mire számítsunk a bébinkkel kapcsolatban..bár tudom h ahány gyerek annyi féle..de lehet hasonlóak lesznek ilyen téren..
Én egyébként úgy képzelem/sejtem h nálunk akkortól lesz jobb ha beszélni fog..mert akkor már csak el fogja tudni mondani mikor mi a baja..vagy ti ezt nem így látjátok? Jaj csak addig bírjuk ki.. :shock:
Ti egyébként jól viselitek ezt a helyzetet? Nem voltatok depisek?
Én sokszor úgy érzem nem bírom..testileg-lelkileg nagyon megvisel..
BÁr lehet h csak én vagyok gyenge :cry:

Ja igen a sírós-nyűgös baba kérdés.. Hát ez érdekes, mert anyuék szerint Kevin jó baba, csak néha hisztis..én inkább azt mondanám h nehezen kezelhető gyerek..de ha úgy vesszük sírós is meg nyűgös is..illik mind a három jelző rá végülis :roll:

Tényleg Sasha nálatok a hozzátáplálás könnyen ment?
Ezt a többiektől is kérdezem..mert mi még csak most kezdtük el..és remélem menni fog..bár most még csak kicsi adagokkal próbálkozgatok..
Ja és a cumi nálunk is bevált..de megfigyeltem akkor alszik igazán mélyen amikor kiköpi..ez általában az esti sétánál van.. ja és nem azon alszik el éjszaka sem..
Vendég
 


Tim-csi!
Nem vagy gyenge! Ez nem igaz. Egy többemberes baba... nos nem véletlenül hívják több emberesnek. Ez elvileg azt jelentené, hogy anyuka mellett apuka is beszáll az abajgatásba, ha az anya keze már nem bírja... De ez a mai világban nem megoldható.
Én depis lettem a Gabinál 11 hónapos korában tünt fel, hogy amit érzek az nem normális és akkor tudatosodott bennem, hogy amit hónapok óta érzek, az mi is. A babanet depis topikját olvastam ki és a Google.hu keresővel az összes magyarul fellelhető oldalt felkerestem... Elszaladtam egy pszihoizéhez beszélgetésre, ami annyiban segített, hogy tudatosította bennem, hogy ezzel nem csak én vagyok így, rajtam kívül még sok-sok anya szenved ettől a betegségtől és én nem akarok ide járni és meg kell gyógyulnom. nem mentem többet, az akaratom segített kihúzni a pácból és végül 13 hónaposan elindult a Gabi)
Szóval 13 hónaposan elindult... a helyzet nálunk ekkortól már nagyon jó volt! Tényleg naponta lehetett észrevenni a változást hiszen a nagy mozgásigényű baba mostmár önállóan tudott helyet változtatni (ugyanígy a mászás is egy áttörés volt 8 hónaposan).
Ha azt várod, amikor már beszélni tud és elmondja mi a baja, akkor sajnos nagyon sokáig kell várnod. A beszéd tanulása egy hosszú folyamat. Amikor elkezdi mondani a szavakat akkor sokáig csak pár szavas szókincse van. Kívülállók számára érthetetlen is lehet akár. sokáig maradhat ilyen gyér a szókincse, de gyarapodhat naponta is akár 1-1 új szóval. Mondatokban beszélni, amikor már tényleg várhatjuk tőlük, hogy elmondják mi a bajuk... Azt kell mondjam, 2,5 éves kor körül. Azért körül, mert van amelyik baba korábban, de ilyenkor is még fél év iszonyú sok. Ez alatt a fél év alatt elhagyja a pelenkát akár éjszakára is. Érdekelhetik a számlok, Dani pl ma magától elszámolt nekem 4-ig, ami végülis nem csoda, csak éppen tudatosan próbált valamit megszámolni. Hatalmas fejlődéseken mennek keresztül... 2 évesen még épphogy szavakat mondott... :lol Gabi is hasonlóképp fejlődött, de nála a helyzet javulását a helyzetváltoztatás elsajátítása hozta. 8 hósan a mászás, és 13 hósan a járás... Vigyázat, úgy másznak mint a villám!!!! :wink: :lol:

Kép
 
 


JA, azt elfelejettem, írni, hogy a Daninál is jelentkezett a depi, de akkor egy barinőm észrevette mikor a baba 5 hónapos volt, tehát elvileg... nem függ össze a kettő

Kép
 
 


Köszi Sasha a válaszokat, megnyugtattál, de tényleg.. :lol:

Hát igen tudom h a beszélőkéjéig még rengeteg idő van..és azt is reméltem h idővel változni fog minden..azaz jobb lesz..mondjuk ettől már csak jobb lehet :shock: Az is sejthető h Kevinnél is az elindulás lesz a mérföldkő, mert biztos h az lefogja kötni, legalábbis remélem..az már más kérdés h majd lehet utána szaladgálni rendesen..de az akkori probléma lesz..
Addig meg marad a várakozás, de azért azt hozzáteszem h ne csak mindig panaszkodjak h azért a kezdetekhez képest már most sokat javult a helyzet..az elején szinte enni sem tudtam mellette..annyira sokat sírt..és fogalmam sincs mi lehetett a baja..akkor még nagyon sok mindenre nem éreztem rá vele kapcsolatban..ja és az volt a lilára ordítós időszak is..
Ezt egyébként a gyerekorvosom kivizsgáltatta, effektív apnoe-gyanújával és ez be is igazolódott, tehát annyira bírt ordítani h képes volt levegőt sem venni..emiatt lilult le.. Ja és ehhez még hozzájárult a szintén orvosilag kimutatott hasfájása, az is kikészítette szegénykémet..
Ez már azóta elmúlt..mármint a lilára ordítás (meg szerintem a hasfájása is, csak néha jön elő)bár ő mostsem az a "csak sírdogálós" típus..azért tud még torkaszakadtából üvölteni..meg hát a sima sírása sem egy csendes szólam :lol:

Sasha még egy kérdés..
Az igaz h Gabi ragaszkodóbb típus? Mármint egy ilyen többemberes baba jobban anyásabb? Ki tudja mutatni a szeretetét?
Lehet hülyeségeket kérdezek, de te már ezt tapasztalatból tudod azért kérdezlek téged.. Mert néha Kevint olyan szomorúnak látom (amúgy nagyon vidám baba is tud lenni) és félek h kevés vagyok/leszek neki hiába teszek meg bármi tőlem telhetőt érte..és reménykedem h a sok fáradtság meg hozza az eredményét, és jó anya-gyerek kapcsolat lesz belőle..legalábbis én nagyon szeretném..tehát jó lenne ha ez a kezdeti nyügi később nem ütközne ki valamilyen formában nála..
Vendég
 


Timcsi!
Ne aggódj, semmi olyan baja nincs a Gabinak amit én rontottam el (legalábbis csak remélni tudom), de a tesójával nincsenek jóba, olyan sevele, senélküle... A tesóféltékenységet nem tudtam megakadályozni, de egyébként ... hát érzékenyebb kisgyerek azt kell mondjam. Leül, kirakózik, van amiben sokkal ügyesebb, mint a társai. Mikor kisóvodás lett nagyon nem ment neki a közösségbe való beilleszkedés, nem vett részt a csoportos foglalkozásokon. Volt egy barátnője, aztán azzal rosszalkodtak, de sosem azt csinálták, amit a többiek. (pl közös énekek kör"tánccal"...) Ellenben már akkor kirakott 30-60 db-os puzzle-kat, mikor a korosztálya a 3-9 db-at próbálta... Le lehet kötni, szereti, ha vele foglalkozok, veszünk foglalkoztató füzetet és imádja, ha abból csinálunk közösen feladatokat, felolvasom neki a meséket... A mondókás könyveknek meg még 3 éves kora előtt vettem nagyon nagy hasznát... naponta 30xis kiolvastatta... a verses könyveket, leporellókat is nagyon nagyon szerette, mert a képes illusztrációk nagyon szépek, színesek, de a szöveg sokszor csak pár soros, azt van türelmük végighallgatni...
Be szerettem volna rakni pár képet a Gabiról mikor kicsi volt, hogy miket csinált, de nincs fent a képszerkesztő program, a lüke Windows fototár meg hát.... nagy kalap kaka :? majd ha érdekel felrakom...

Kép
 
 


Timcsi!
Ne aggódj, semmi olyan baja nincs a Gabinak amit én rontottam el (legalábbis csak remélni tudom), de a tesójával nincsenek jóba, olyan sevele, senélküle... A tesóféltékenységet nem tudtam megakadályozni, de egyébként ... hát érzékenyebb kisgyerek azt kell mondjam. Leül, kirakózik, van amiben sokkal ügyesebb, mint a társai. Mikor kisóvodás lett nagyon nem ment neki a közösségbe való beilleszkedés, nem vett részt a csoportos foglalkozásokon. Volt egy barátnője, aztán azzal rosszalkodtak, de sosem azt csinálták, amit a többiek. (pl közös énekek kör"tánccal"...) Ellenben már akkor kirakott 30-60 db-os puzzle-kat, mikor a korosztálya a 3-9 db-at próbálta... Le lehet kötni, szereti, ha vele foglalkozok, veszünk foglalkoztató füzetet és imádja, ha abból csinálunk közösen feladatokat, felolvasom neki a meséket... A mondókás könyveknek meg még 3 éves kora előtt vettem nagyon nagy hasznát... naponta 30xis kiolvastatta... a verses könyveket, leporellókat is nagyon nagyon szerette, mert a képes illusztrációk nagyon szépek, színesek, de a szöveg sokszor csak pár soros, azt van türelmük végighallgatni...
Be szerettem volna rakni pár képet a Gabiról mikor kicsi volt, hogy miket csinált, de nincs fent a képszerkesztő program, a lüke Windows fototár meg hát.... nagy kalap kaka :? majd ha érdekel felrakom...
Tényleg, nincs kedved felrakni a babóról képet?! Megértem, ha nem, sokan tartanak a visszaélésektől...

Kép
 
 


Csajszik ezt meg kell osztanom veletek...
Itt volt a védőnő..hát róla egyszerűen annyit h nem igazán vagyunk egy hullámhosszon..kicsit régimódi típus..és az a gond vele h nála egy baba a tipikus "sablongyereket" jelenti: tehát azt az eszik-alszik fajtát..már az elején is kiakadt h Kevin milyen sírós fajta..szervi okára gyanakodott..persze ezzel mi is így voltunk tapasztalatlan, kezdő szülőkként..
Nem jár túl sűrűn szerencsére, de az elején volt olyan h szinte szabályosan kimenekült, amikor rákezdett Kevin a bömbizésre..sikerült elűznie :lol: Utoljára 1 hónappal ezelőtt futottunk össze az utcán, akkor úgy írta be mintha látogatott volna, és így kb. 10 perc alatt letudtuk az egészet..
Na de nem is ez a lényeg, szóval ma itt volt és mi volt a véleménye, amikor kérdezte h van-e valami változás/javulás a bébivel kapcsolatban, hát mondtam neki h mi újság h ő továbbra is az a többemberes babóka, erre ő: szegénykém jól kifogtátok szerencsétlen, ezt meg csak tetézte amikor kérdezte az evés/alvás/egyedül hagyás témakört és elmondtam h nálunk ez h működik, erre meg mondta h borzasztó kevés a fél óra alvás, nem így kellene működnie..hát mondom ha akarom-ha nem ez pedig így működik..mit csináljak vele, ezt nem lehet nála erőszakkal kikényszeríteni..ez van és kész..ezt kell elfogadni..
Úgy látszik ez neki nem megy olyan könnyen..csak úgy bírom az ilyet h pont az ilyen embereknek van ilyen véleménye..akinek nem volt soha ilyen gondja..és persze nem övé a "kínlódás"..az ilyenek osztják az észt..ezt biztos ti is észrevettétek már..
Már vártam h mikor teszi szóvá a rendetlenséget, de szerencsére abba nem kötött bele, végülis egy kisbaba azzal jár szerinte..úgyhogy ebben kivételesen egy véleményen vagyunk.
Hát röviden ennyi a történet..persze már nem húzom fel magam rajta..csak úgy megemlítettem nektek..
Vendég
 


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 20:57-kor.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 20:57-kor.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 20:58-kor.
Vendég
 


Úgy ennyi..remélem nem volt sok belőlem így egyszerre... :shock:
Vendég
 


Ja és jöhetnek a ti képeitek is..kíváncsian várom. :lol:
Vendég
 


Utolsó kérdés: aztán tényleg eltűnök..az iwiw-en nem vagytok rajta? Szívesen megjelölnélek benneteket..mint sorstársaim :lol:
Vendég
 


Timcsi!
Kevin egyszerűen fantasztikusan aranyos kisbaba a képeken. Te meg fantasztikusan jól néztél ki az 1 napos Kevinnel :shock: :shock: :shock: És egyáltalán nem volt sok, még kevés is :wink:
Én iwiw-en is sasha vagyok...meg elég sokhelyen lefoglaltam már ezt a nevet :lol: 3 fiam a képek közt szerepel...
Képet még mindig nem tudok itt felrakni páromnak elfelejtettem mondani... nem vagyok egy nagy pc guru.

Kép
 
 


Ez egy nemrég készült Balatoni kép. Sorrendben. Elöl Gabi, mögötte középen Dani és a picike Geri. Ezt csak azért, mert Te is raktál... Igazából amit fel szerettem volna tenni, azok még a mászós időszakából valók lettek volna. Találtam egy olyat, ahol a szobája ajtajában a rácsnál áll egy barinőm kislányával. A kislány csak ácsorog a rácsnál, míg Gabi elvörösödve ordít... a bezártság ugye... :lol: Meg pár rámolós kép lett volna... :lol:
A súlykülömbség az öccsével összehasonlítva meg számottevő... még mindig nagymozgásos, az öccse meg olyan kis nyugodt, semmit se siet el :lol:
Kép

Kép
 
 


Jajj, de buta vagyok... itten van a fotoalbum... :oops:
http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... image=1496
Képek 6 hónapos koráig...

Kép
 
 


Ezek meg 6 hónapos kortól 10 hósig... a végén valahogy odakerült 4 db friss 5 éves kép is róla...
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... image=3819

Kép
 
 


Sasha
Ha Sasha Gabcsija név alatt fut a fotóalbumban, akkor megtaláltam, hát nagyon édi gyerek az biztos..de azt amit írtál, az ágyas képet nem láttam..vagy az nincs is fent? Az egész családod nagyon irigylésreméltó, de tényleg :!: Egyébként valahogy Kevint is úgy képzelem, ahogy most a te Gabcsid kinéz..nem tudom miért de látok bennük valamennyi kis hasonlóságot..
Ja és jól láttam h nálatok a kutyust hívták Kevinnek? :-)
Az iwiw-en amúgy több Sasha is van, ott meg azért nem találtalak, legalábbis nekem kidob egy csomót a kereső, bár lehet én vagyok a béna..

Amúgy még két dolog hiányzott a mai napból..leesett Kevin mellőlem az ágyról, szegény úgy sajnáltam (vele együtt bőgtem)..de nem lett baja..persze anyámék engem hibáztattak (az előkéjéért nyúltam, mert pont büfizett váratlanul)..úgyhogy megint én vagyok a rossz anya..

Ja és a 3. dolog, h anyu beszólt este Kevinnek: jó gyerek vagy te, csak elvagy kapatva..Hát ez az egy amivel ki lehet akasztani teljesen..
Hogy lehet egy ilyen gyereket nem el kapatni? Vagyis ez nem jó kifejezés rá, mert velük foglalkozni kell, vagy hagyjam ott ordítani szerintük?? Á..kész vagyok az ilyen beszólásoktól..

Nah ennyi mára.. azt hiszem elég is lesz :shock:
Vendég
 


Ó, hányszor hallottam már én is ezt a lemezt (el lett kényeztetve, hozzá lett szoktatva...)
Én mondjuk kizárólag vad idegenektől. Akiknek lövésük sem volt, hogy kivel van dolguk - illetve van dolgom nekem!

KépKép
 
 


Tim-csi,
Duró Anikó/sasha
Ebből tuti csak egy lesz... merhogy a előbbiből is van fent a wiw-en mégegy...
Hála a jószagúnak mi már külön portán lakunk! Kicsivel több mint 1 éve. Addig anyósnál kellett meghúzni magunkat, amít tartott a panellakás eladás, majd a házvásárlás ami elhúzódott 1 évig (jelzálog volt a vásárolandó házon... ), majd a felújítás, merthát 2 gyerek meg egy pocaklakó mellett nem ment olyan könnyen... a piszkos anyagiak ugye. kereken 1 hónappal a Gergő születése előtt költöztünk. Megváltás volt!!!
Anyukáddal meg tessék nem foglalkozni :!: Te és még itt a babaneten is nagyon sokan tudjuk, hogy Kevinbaba nincs elkapatva!
Ne hallgass senkire! Én egyszer! csak egyszer hallgattam másra. Egyik éjjel 1 órán át hallgattam ahogy sír kisebb-nagyobb megszakításokkal, aztán elalszik. Reggel meg tele volt hányva minden. Akkor ott megfogadtam, hogy soha, de soha többé nem hallgatok az "okosokra" és azt a mély lelkiismeret furdalást és önmarcangolást...senki sem vállalta magára, engem tépett. Ugyanígy a későbbi szobatisztaságra való szoktatást is elcsesztük...
Igen a kutyánk Kevin, de mentségünkre legyen, hogy a kutyus már 6 éve viseli ezt a nevet. Amellett, hogy tetszik maga a név, a jelentése miatt lett választva. Kevin-mindenki barátja. És tényleg!!! Nagyon barátságos és jó kutya, mindhárom gyerek imádja és viszont!

Livus!
Ökörség. Egy ekkora babát nem lehet elkényeztetni! Ahogy mi felnőttek sem vagyunk egyformák az alapvető igényeinkkel, úgy a kisbabák sem. Csak nem tudják elmondani, hogy mi bajuk van. Elképzelhető, hogy fáj a hasuk, csak már nem úgy, mint mikor megszülettek. Gabinál már a 2. napon kiderült, hogy hasfájós, júúúj, de még milyen! 6 hetes koráig nagyon-nagyon rossz volt. Előfordult, hogy 48 óra alatt 2x2 órát aludtam!!! mire végre a párom és anyósom megmentett. Alhattam volna többet is, de addigra már annyira ki voltam készülve, hogy 20 ml tejet bírtam lefejni. Majd elmentem aludni 4 órát. Addig anyós-apuka tologatták babakocsiban a kicsit. Én meg óránként felébredtem és kerestem a gyereket. :lol:
Na ehhez képest 6 hetesen tényleg enyhült a dolog, de nem vagyok még mindig meggyőződve, hogy nem fájt-e a hasa továbbra is, csak mérsékeltebben! Hozzáteszem iszonyúan bukós baba volt. Mindenki mondta, hogy majd a 6 hónaposan elkezdett hozzátáplálás változtat majd rajta. Változtatott, innentől kezdve színeset bukott. Hol sárgát, hol pirosat, hol zöldet... attól függően, hogy mi volt a kaja.
Tényleg Ti babóitok is bukósak? Csak azért, mert érdekes módon a két nyugodt kisfiam közül a legnyugodtabbb (Dani) egyáltalán nem bukott, a Gergi meg csak minimálisat... volt, hogy napokig semmit, aztán egy icipicikét és nagyon hamar meg is szünt. Gabinál meg akkorra szünt meg teljesen, amikor elindult, tehát 1 évesen.

Na jól van megyek mert felébredt a családom.

Kép
 
 


timcsi, ez hihetetlen! :shock: ma hajnalban Viktória is leugrott mellőlem az ágyból :cry: csak én tényleg gondatlan voltam, mert éppen nem közöttünk feküdt, hanem kívül, mert abból a mellemből szopizott :oops: hát én is azt hittem h sokkot kapok :cry: de hihetetlen h szinte egyszerre csinálnak ilyesmit! :shock: majd még írok, mert nekem is van élményem ezekkel kapcsolatban, csak most nagyon nyugtalan...megyek
Vendég
 


Minden baba legalább egyszer leesik az ágyról, mindenféle sérülés nélkül. Semmi bajuk nem lesz ettől. Sőt, miket fognak még esni :shock: :roll: Mikor elindulnak, megtanulnak felmászni a székre, onnan az asztalra, enyimek mindenhová felmásznak, még a szekrény tetejére is, ha valamit nagyon akarnak. Aztán a kismotoros bukások, esések, majd később a bicikli. Vagy csak úgy a saját lábukban is képesek elesni, vagy éppen a semmiben. Olyan is elfőfordult már, hogy jön felém, aztán a nagy semmiben megbotlik és elvágódik... és nem tudtam elkapni, pedig láttam és ott volt előttem 1 m-re. :wink: :lol: Most már nevetek rajta, de tudom, hogy a jelen helyzetben ez egyáltalán nem vicces.
Azért írtam le, hogy lássátok, nem Ti vagytok a hibásak, sokszor váratlanul történik meg az esés, sőt, olyan is előfordul, hogy hiába látjuk (mint valami lassított filmet), akkor sem érünk oda időben.

Lányok, szóljatok, ha már sok belőlem, meg a történeteimből, meg az ömlengésből, csak annyira tudom, min mentek most keresztül és úgy örülök, hogy én már túléltem azt az időszakot és tudom, hogy jobb lesz.

Doo
Mennyi idős is most Viki? 4 hónapsra emlékszem...
Érdekes a profilodban a foglalkozás és az érdeklődési kör megjelölése.

Livus!
Bobodat hogyan hívják? És miket csinál már?

Kép
 
 


Sasha
De butus vagy h azt gondolod sok belőled.. Épp ellenkezőleg én nagyon örülök neki h írsz ide nekünk, mert te már átmentél mindezen és tudsz nekünk segíteni.. Engem személy szerint teljesen feltöltöttél lelkileg és ez komolyan így van :!: :!:
Mert amiket írtál, a hasonló szituk meg ilyenek és az h van remény h minden jobb lesz és ezek a problémák majd a múlté lesznek, ezek éltetnek..és nem lehúznak ahogy azelőtt gondolkodtam róla..

Doo
Igen érdekes h a babóink mennyire egyformák.. Kezdem azt hinni valamilyen telepátia van közöttük?? :shock: Azért azt is remélem a javulás is mindkettőnél eljön (hónapok kérdése)..hátha az is egyszerre :lol:

Ja igen a bukás.
Kevin is bukós baba volt.. azt hiszem azt már írtam h hasfájós is, ezt ki is mutatta a hasi UH..refluxos jobban mondva..de mióta kapja rá a spec. bukós tápit, ez már megszűnt szerencsére..mindig gondolkodok h vissza kéne térni a régi tápira..de nem merem nehogy megint bukni kezdjen..a gyerekdoki szerint is maradhat..ártani nem árt neki..
A hasfájását én sem tudom igazán eldönteni maradt-e..az biztos h már lilára nem ordítja magát..de néha úgy veszem észre h sír aztán pukizik és a sírás is megszűnik..tehát gondolom csak összefügg a kettő..Egyébként a klinikán amikor kivizsgálták azt mondták h kb. 1 éves korára múlik el teljesen..ez érdekes mert ugyebár mindenhonnan azt lehet hallani, hogy kb. 3 hónapos korukra kinövik..szerintem ezt még ők sem tudják igazán..
Vendég
 


Tim-csi!

Dehogy tudják megmondani, hogy fáj-e még a pocakjuk. ezt egyedül a babák érzik! Sajnos ők még ugye nem tudják elmondani.
Örülök, hogy erőt adtam az írásaimmal, én sajnos nem tudtam ilyenből erőt meríteni... bár tulajdonképpen nem is emlékszem olyan anyukára akik már túlélték ezt és idősebb gyermeke révén szólt volna hozzánk... Hiába, csak 4,5 éve volt :oops:
Egy biztos, hogy én mindig menekültem az utcára.
Úgy zajlottak a napjaink, hogy Gabi felébredt kb 7 körül (az éjszakai számtalan után), szopizott, majd reggeliztem, eddig kibírta nagyjából, aztán mire összeszedtem magam, meg elkészülődtünk ebben a kaka időben, kb 9-re leértünk (kutyát vinni kellett, ha esett, ha fújt, ha mínusz 20 volt) és amint leértünk elaludt. Eleinte órákat kóricáltam, amíg nagyon hasfájós volt, aztán amikor elaludt gyorsan felmentem vele, mert az elalvástól számított 10 percig nem kelt fel amíg felértünk a 7. emeletre a lifttel és beraktam az ágyába...

mennem kell...

Kép
 
 


remélem, sikerült vonit gyártanom :roll:
Vendég
 


hurrá! nagy volt a kísértés h olyat csináljak, mint timcsi :oops: :lol: ha már egyszer úgy hasonlítanak a bébijeink :D
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron