Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
7 hónapos a lányom, és olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akiknek szintén többemberes fárasztó porontyuk van, és napközben tökegyedül vanak vele. (Volt már itt egy többemberes babaák téma, de 2004 óta nem nagyon írogattak bele)
Nálunk olyan a csaj, h folyamatosan vele kell foglalkozni, egyszerűen semmit nem lehet mellette csinálni, pl a vécére is vinnem kell magammal ha nem akarom h sírjon :? ...Estére kb olyan vagyok mint egy kiszolgált felmosórongy.De nem is ez az igazi gondom, foglalkozom én vele szívesen, max kidőlök este, hanem az a baj hogy akkor sem érzi vmi hú de jól magát, amikor játszunk, cipelem táncolunk stb, max pár perc erejéig. így aztán sokszor úgy érzem nem "foglalkozom " vele, hanem azon küszködöm, h ne sírjon (annyit)
szóval a hullafáradtság mellé még társul a "pocsék anya vagyok " érzés, hiszen biztos nem jól csinálom ha ennyire elégedetlen...na nem panaszkodom tovább (egyenlőre) :) hanem várom a sorstársak válaszát, és tapasztalatait!
sziasztok:Nia
nia
 
 


Kedves Nia!


Négy kislány édesanyja vagyok, akiket az utolsót kivéve - aki születésétől fogva épp olyan többemberes jelenség, mint a tied - a természetben illetve otthon szültem meg, az utolsó kislányom 1 éves és egy hónapos, értem mi a problémád, de szakmámból kifolyólag, (asztrológus vagyok) pontos születési adatokra van szükségem (a tieidre és a lányodéra), amelyeket levélben küldhetsz el, vagy privát üzenetben itt a társalgón, esetleg, ha szeretnéd, hogy mások is okuljanak belőle, itt a hozzászólásokban.
Velem nyugodtan felveheted a kapcsolatot, levelezhetünk és információt is nyújthatok a gyermeked nevelését illetően, 9 éves házasságban és 8 éve gyakorló anyaként és asztrológusként egyaránt. További információkat rólam és családomról a honlapomon találsz: http://www.kozmaemoke.tvn.hu Kép A kis energiabombám, Réka Apollónia
 


Szia Nia!

Az én kislányom 2 és fél éves múlt, szintén többemberes baba, a mai napig is. Nálunk már dúl a dackorszak is, ez újabb nehézségeket hoz. Tudom ajánlani neked, hogy vidd időnként közösségbe, ha nem is azonnal, de hosszabb távon bizonyára jó hatással lesz a kislányodra. Ezen kívül van egy jó kis könyv: Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!, itt sok jó játékötletet találsz.
Ha már egyedül is tud ülni a kislányod, érdemes próbálgatni őt lekötni valamilyen újdonsággal (sokszor az a jó, amivel te foglalkozol, pl. edények, fakanalak, rongyok stb., de próbálkozhatsz kimondottan játékokkal is), amíg te mellette csinálsz valamit.

Most mennem kell.

Üdv. Ktc
ktc
 
 

 
 

Sziasztok! köszönöm a válaszokat, bocs h csak most írok, de nem voltunk itthon, és nem nagyon volt net a közelemben.

Anyatigris: köszi a felajánlott segítséget, privát üzenetben elküldöm neked a születési adatokat, nagyon kíváncsi vagyok a válaszodra. 4 lány, nem semmi , minden elismerésem! a nagyobbak hogyan tolerálják Réka Apollónia "többemberességét"?
Másik kérdédem: most h már elmúlt egy éves, könnyebb a helyzet?

Ktc: ezzela dackorszakkal jól rámijesztettél, nagyon úgy hangzik, h addig is nehéz volt, de a dackorszakkal megspékelve még rosszabb lesz a helyzet
:(
egyébként tud már ülni a kiscsaj, de még nem nagyon tudom lekötni, ezt a levelet is kb 13 részletben írtam eddig
Egyébként érdekes ,amit közösségről mondasz (nem tudom gyerekközösségre gondoltál-e), mert a lányom amikor minimum 4-5 ember ceszi körül, akkor többnyire egy kisangyal, és nagyon élvezi h sokan vannak körülötte, sokszor az sem baj ha nem vele foglalkozunk, percekig csak figyeli, aki beszél.
a gond az ,h mi egy kis faluban lakunk, ahol (nem régen költöztünk ide) nem ismerünk nagyon senkit, szülők, barátok viszonylag messze, szóval nem egyszerű a több embert varázsolni körénk.

nektek volt ilyen :"pocsék anya vagyok " érzésetek?
mennem kell
nia
 
 


Térj be hozzám az Astrologos fórumra, mert ide ritkán járok:

http://jsystems.ro/astrologos

Egyfolytában pocsék anya érzésem van....csak asztrológusi tudatosságomnak köszönhetem, hogy fennmaradok a víz tetején... :roll:
 


Kedves Nia!


Neveléssel sok mindent helyre lehet hozni. Az ilyen többemberes babáknak több határozottság kell, másképp estére ideg vagy.
 


na most engedett belépni....nem értem.....kedves anyatigris küldtem neked üzenetet, megkaptad? ha nem elküldömk mégegyszer. köszi:nia
nia
 
 


szia,

nekem folyton "pocsék anya" érzésem van, hasonló okokból, ha a babócának rossz napja van. Elég többemberes ő is.
Ötlet: járajot el zenebölcsibe, nekem nagyon élvezi, lefárasztja és az én repertoárom is bővül. És látogass el az okosbaba.hu oldalra!

Üdv
 


Nia!
Kb egyidősek a lánykáink. Dettó ugyanez a problémám. Mintha csak én írtam volna. A nehézség ott kezdődik, hogy rajta kívül még van egy 26 hónapos lányom is. Ő is pont ugyanilyen volt, de azzal, hogy megtanult járni, egycsapásra elmúlt minden gond. Azóta az lg világon semmi bajom vele. Szófogadó, nem hisztis, barátságos gyerek. A kicsinél is ezt várom. Borzasztóan várom, hogy elkezdjen járni! Szóval van remény, csak türelem ;)
Vendég
 


Sziasztok!

olvasom a problémákat, időnként, és mostanában egyre többször találom magam szemben a p.a.v. érzéssel.
Az én kislányom most lesz 9 hónapos, picinek igazi karonülő volt, olyan nagyon szüksége volt testközelségre, hogy egész nap cipeltem, velem, mellettem, a karomban aludt csak. Ahogy kezdett egyre jobban mocorogni, önállósodik, felfedez, vannak dolgok amikben könnyebb vele, viszont most meg állandóan a veszélyforrásokat lesem.
A lényeg, hogy én kevésnek érzem magam mellette, úgy érzem, kicsi neki a világ, kevés amit én tudok adni, és unja a pofámat. Időnként eljárogatunk rokonsághoz, néha más babákhoz, hetente egyszer babauszi, de itt falun túl sokkal többre nincs lehetőség.
Ja, és hab a tortán hogy a férjem Bp-en dolgozik és csak hétvégekre jár haza... Egyébként a papa is olyan, hogy kicsi neki a világ, és félek, ezt örökölte a lurkó is :-(
Anyatigris, lehet, hogy megkereslek én is, te biztosan tudnád nekem tolmácsolni a csillagok üzenetét azt illetően, hogy mit kell tennem ahhozm, hogy neki a legjobb legyen.

Viki


Sziasztok!

Jó ötlet ez a fórum! Nekem is többemberes babám van! De képzeljétek, a napokban úgy tűnik, változás történt: elkezdett nagyon aktívan kúszni, és azóta nagyon jól el tudja magát foglalni! Egész nap jön-megy, alig győzöm szemmel tartani! És ezen kívül kicsit jobban is alszik, mint eddig, mert eddig azzal is szenvedtem: minimális volt, amit napközben aludt, rendszerint 2-3x 20-30 perc. Erre tegnap majdnem 2 órát aludt délelőtt!!! Nem tudom, ez mennyire lesz tartós, de jó lenne!

Ésa társaság nálunk is a legtutibb módszer: egy hangja nincs olyankor, mindenki csak mondja, hogy milyen "jó baba"!

Nekem a szülés utáni hetekben volt az az érzésem, hogy nem tudom úgy csinálni a dolgokat, ahogy kéne, mert bármit teszek, a gyerekm csak bőg, nem tudom megvígasztalni... De kábé másfél-két hónap után egy szoptatási tanácsadó végre megértette velem, mi az igény szerinti szoptatás, és akkor utána jobb lett. Ha nyűglődött, megszoptattam, és kész. Naphosszat cicn volt, de idővel persze kinőtt ebből is.

Hát egyelőre ennyit. Jó lenne, ha felélénkülne ez a fórum!

KépKép
 
 


Livus,

nálunk is ugyanez a helyzet, teljesen bejött a Nine in Nine out abban az értelemben, hogy az alvások eddig 30 percesek voltak (hacsak nem feküdtem ott mellette, és altattam vissza, amikor felébredt), most meg 1,5-2 órát elalszik (naponta kétszer!) felébredés nélkül.
És mióta egyedül ül, tök jól eljátszogat.

Viki

PS Szófia is rá volt nőve a cicire az első három hónapban :lol:


Viki! :D Detto ez volt nálunk is eddig! Csak testközelben volt hajlandó értelmes időt aludni, úgyhogy én is amikor csak tudtam, mellé feküdtem, mellette maradtam. Ha kicsit kezdett megébredni, szopizott kicsit, és visszaaludt. De néha nem is szopizott, csak annyi elég volt, hogy mellette vagyok, és akkor már nem 20 percet, hanem 1-1,5 órákat aludt. Jajj, nagyon múltidőben írok, de remélem, hogy ez már tényleg a múlt, és egyre többet fog aludni. Kíváncsi vagyok, ma mennyit, most szunyókált el!

Ja, és két módon alszik csak el: kendő vagy cici. Olyan még soha nem fordult elő vele, hogy nézelődik-játszik és egyszercsak azt vesszük észre, hogy hoppá :elaludt. Mikor először ilyen gyereket láttam, nem hittem a szememnek. Azt gondoltam, valami ritka szerencse, hogy ő ilyen. De aztán kiderült, hgy nem egyedi eset... És az ilyen gyerekek szülei sokszor meg vannak győződve róla, hogy mi (mármint a férjemmel) nem jól csinálunk vmit, elrontottunk vmit. Meg hozzászoktattuk, hogy így aludjon el... Pedig nagyot tévednek! Nem hobbiból sétálgattunk vele fel-le az előszobában már 4-5 napos korában - ugyanis csak erre meg a szopira volt hajlandó felfüggeszteni a sírást. Hú, nehéz hetek-hónapok voltak az elején.

Én itthon legtöbbször úgy szoktam altatni, hogy a mi ágyunra teszem, mert hiába alszik bele a szopiba, nem lehet utána letenni, mert ha mozgatjuk, azonnal felkel. A Te Szófiád is ilyen éber alvó?

KépKép
 
 


Szia Livus,

ne aggódj, nekem is számtalanszor a pofámba vágták (a férjem is!), hogy én tehetek róla, hogy ilyen a gyerek, én kapattam el :(
Hiába is próbáltam magyarázni nekik, hogy ő anno már a kórházban is másként viselkedett, mint a többi baba, mert míg azokat lerakta a mamájuk a mamaágy mellett lévő kiságyba és ott aludtak nagy békésen 2-3 órákat, addig az én Szófiámat már akkor sem lehetett letenni, mert ahogy letettem, abban a pillanatban elkezdett nyekeregni. Jóérzésű ember pedig nem hagyja bőgni a gyerekét (szerintem)... Szóval nekem fontosabb volt az, hogy jól érezze magát, és hogy ne sírjon, minthogy a nagy átlag elvárásainak megfelelően "megtanítsam" egyedül aludni.
A "nézelődik-játszik és egyszercsak hoppá :elaludt" na, ilyen nálunk sem volt, és van egy olyan sejtésem, hogy nem is lesz soha :-)
És igen, nagyon éber alvó (ebben rám hasonlít, szegény :( ) A legkisebb zajra képes felébredni, úgyhogy én nagyjából lábujjhegyen élem az életemet, amikor ő alszik :-) Mondjuk ez vszleg azért is alakult így, mert mi nagyon csendes helyen, erdő mellett lakunk, naponta összesen kb. 10 autó megy el az utcánkban (na jó, oda-vissza mennek, úgyhogy 20), és ő a csendhez szokott hozzá.
Húúúú, azér' az durva lehetett, hogy sétálgatnotok kellett vele! Nálunk ilyen szerencsére nem volt, Szófia nem volt sem hasfájós, sem sírós.
Szerintem Bogó, kicsit korábban mint Szófia, mostanra állt be a nyugodtabban hosszabb alvásokra :-)

Viki


Hát igen, nálunk is érdekes volt már a kórház is... Első éjjel alig aludtam, mert annyira tele voltam élményekkel :D Egész éjjel gyönyörködtem benne. Bezzeg a 2. este már tudtam volna aludni, de nem hagyott: egyfolytáben szopiznim akart, én meg szoptattam is, de hát ugye akkor még nem úgy ment, mint manapság, nem tudtam aludni közben... Hajnali hatkor ténferegtem ki a csecsemősökhöz, hogy mondják meg, mi van már, miért csinálja ez, hoszen egész éjjel megállás nélkül a cicimen lógott. Közölték, hogy éhes. Megkérdezték, hogy adjanak-e neki pótlást, mert szükség lenne, hogy én is tudjak aludni kicsit. Úgyhogy kapott (anyatejet!), és elaludt...

Nem irigyellek, hogy neked még a férjeddel is meg kellett vívni a harcot... :( Nálunk talán az volt az egyetlen dolog, amit előre és kőkeményen elhatároztunk, hogy nem hagyjuk sírni. Hát ezt is hányszor kellett magyaráznunk másoknak, hogy miért tesszük...

Ja, és igen, nekünk sétálgatni kellett. Se megállni, se leülni, semmit nem lehetett. Csak sétálni. Ebben a férjem rengeteget segített. Mások meg mondták: jajj, nekik is ilyen volt, hogy csak ölben aludt el. És mondtuk, hogy nem: ő nem ölben, hanem sétálgatva! Nem ugyanaz :(

Na robogok most tovább, majd jövök holnap is.

Amúgy meglestelek az iwiwen. :oops: Nagyon helyes a kislányod. Hol szültél, csak nem Veszprémben?

KépKép
 
 


OFF Köszi-köszi!! (iwiw). Nagyon meg vagyunk elégedve vele mi is a gyerkőccel, bár tudom, hogy nagyjából minden szülőnek a saját kölke a legszebb :D
Én is akartam feltenni képet is meg vonalzót is, de nem sikerült az elején, azóta meg nem próbáltam...
Szófia Móron született, Mór tőlünk tizenpár km, Veszprém meg vagy 50. Ezek szerint te Veszprém?

ON Végül mikor maradt el a sétálgatva elalvás? S egyik pillanatról a másikra, vagy fokozatosan?

Viki


SZiasztok! Hát topikindítóként szégyenszemre eltűntem, mentségemre legyen mondva, h sok probléma volt a kiscsajjal,( mozgásfejlődés), amik mostanra megoldódni látszanak, így végre másra is tudok gondolni:)
Nálunk a helyzet változatlan, mondjuk, amikor elkezdeztz mászni volt egy átmeneti javulás, de aztán gondolom csökkenjt a zújdonság varázsa, és ismét nonstop foglalkozást kíván.
Érdekes egyébként, amiket az altatásról írtok: nálunk 6 hónapos koráig vagy cicin aléudt (ha megpróbáltam letenni vége volt a világnak)illetve babakocsiban (szigorúan tologatva, megállás=visítás)
majd belehülyültem, és mindenki hülyének is nézett, amikor télvíz idején rohangálatm föl alá a faluban a babakocsival :shock:
most napközben elaslszik cicin, le lehet tenni :!: , nem mondom h úgy kell ébresztgetnem, de ez akkor is óriási haladás :!:
nekem is mondják, h nem szabad mellen latatni, tegyem a kiságyba, hagyjam sírni :roll: , de erre egyrészt nem vagyok hajlandó, másrészt akik ilyen okosságokat mondanak, azok nem csinálták vele végig az első fél évet, szóval.....
ti hogy álltok az éjjelekkel? nálunk teljes dráma, 3-4 szer kel, csak szopival alszik vissza , sőt még úgy sem mindig :?
És a házimunka? én hvégén elözönlöm a konyhát, férjem a kiscsajjal, én ezerrel főzök, aztán takarítok. mert hétközben esélyem sincs ilyesmire
:(
nia
 
 


Most jöttünk meg a "nyaralásból", de most nincs időm írni, este majd megpróbálok...

KépKép
 
 


Viki: Eredetileg veszprémi vagyok. Hála Istennek nem ott szültem!!! Már évek óta nem ott élünk. Istvánban szültem.
Sétálgatás: Hát az úgy volt, hogy ha volt bennem erő, akkor sétálgatás, ha nem, akkor szopival altattam. Férjemnek csak a járkálás maradt :( Manapság pedig kendő vagy szopi.

Nia: Mi volt a gond a mozgással?
Babakocsi nálunk már hónapok óta nem játszik alvás ügyben :( Gyakorlatilag csak bevásárlókocsiként funkcionál. Boltba menet még benne van, de hazafele már tuti, hogy felkötözve jövünk. Sétáltatásnál uez: hazafele már az üres kocsit tolom. (Épp a múltkor mondta egy ismerősöm, hogy ő aztán ilyet nem csinál. Ezt megfogadta, hogy akárhogy ordít a gyerek, olyan nem lesz, hogy ő az üres kocsit tolja maga előtt.)

Bobót most volt két alkalom, hogy le lehetett tennni szopi után!

Éjjel: ma sztem legalább 10-szer kelt. Lehet hogy új foga is jön, vagy a meleg.... De ez már nekem is sok. A 4-5-re már teljesen beálltam, az nem fáraszt egyáltalán. Ő is csak szopival alszik el, de arra mindig. Te mit csinálsz, ha nem alszik el rá?

Házimunka: hát arról inkább ne beszéljünk... Hétközbe semmi. CSak mosás - meg most már a mászás miatt muszáj a felmosás, sajnos akkor is ha végig kínlódik ezalatt. (És elveimmel ellentétben fel kellett állítani a járókát is, mert néha kell pisilnem is :wink: ). Főzés: mindig azt gondoltam, de jó lesz majd itthon, végre kedvem szerint főzhetek-süthetek majd. Hát sejthetitek, hogy nem így van. Fagyasztott pizza, főtt tészta, és egyéb "tápláló" kaják szerepelnek a repertoáromban, ha egyáltalán sikerül idáig is eljutnom. Az elején esténként megfőztem másnapra, de ebből elegem lett. Annyi pihenésre szükségem van, hogy este gépezek kicsit. Férjem keveset van itthon hétközben, ezért mi a hétvégéket igyekszünk együtt tölteni - nem házimunkával. Szóval gázos a helyzet. De most legalább nincs suli, mert évközben minden szombatom azzal telik...

KépKép
 
 


sziasztok!
a kendőegy ideig nálunk is működött, bár inkább bevásárláskor, stb
A mozgás: nem volt hajlandó hason megmaradni, és ezért semmit sem csinált, amit hasonfekvésből kell indítani. Végül a Dévény alapítványhoz kerültünk,és 5-6 kezelés múlva egésza mászásig eljutottunk :D szóval már minden ok, de nagyon nehéz volt.
10X kelt...brutál, szegények. A 3-4szeri kelést már én is megszoktam, a gond tényleg a z amikor nem alszik vissza, hát...énekelek neki, mászkálok vele, próbálom letenni, ha semmi nem jön be ( és általában semmi nem jön be :( ) akkor újra szopi, stb.
én elég nehezen bírom,amúgy is pocsék alvó vagyok, ráadásul nappal sincs megállás, férjem későn jár haza...
Nálatok visszaalszik?
milyen suliba jársz?
jövőre valszeg én is suliba fogok járni, be is vagyok rezelve, mert vidék, sokszor ottalvós, nem tom a kiscsaj hogy fog elaludni szopi nélkül...ti ezt hogy oldjátok meg szombatonként? ja most látom, a férjed elaltatja sétálva! nálunkl ez sajna nem megy, mindenhez anyu kell, és lehetőleg azonnal :roll:
Én most hvégén láttam egy babát, aki tényleg egyszer csak bealudt játék közben, az apukája meg bevitte a kiságyba, és 2 órát szunyált!!!hozzátok hasonlóan nem akartam elhinni....
A sétálgatva altatás azt jelentette h végig amíg aludt sétálmni kellett vele?
nia
 
 


Nia: szuper, hogy rendbe jött a Dévénnyel! :D

Bogi visszaalszik éjjel a szopira. Csak pár alkalom volt, hogy éjjel teljesen felébredt, és dumálgatott meg mozgásfejlődött :wink:

Én másoddiplomát csinálok az ELTE-n, estin. Ez minden szombatomat veszi igénybe 9-kb.16 óráig. Férjem a környéken sétálgat Bogival egész nap, és ha megéhezik behozza, megszoptatom és mennek tovább. Igény szerint szoptatom, cumisüveg nem jön szóba. Hálás vagyok a férjemnek, hogy hajlandó erre az áldozatra! :) És igen, ilyenkor kendőben alszik.

Ha elaludt, akkor már nem kellett sétálni, de letenni nem lehetett (lehet). Akármennyit vártunk. Az volt a legnehezebb az elején, hogy ezt nem csak altatás céljából kellett bevetni, hanem vígasztalásnak is csak ez volt jó a cicin kívül. Vagy szopott-aludt, vagy sétálgattunk vele, vagy sírt.

KépKép
 
 


Ja, és azt akartam kérdzni, hogy a Ti babátok milyen társaságban?
Mert Bobó teljesen kivirul! És egyszerűen imádja a gyerekeket! Bárhol, bármikor meglát egy gyerkőcöt, garantáltan azonnal fülig ér a szája, magyaráz neki! Ezzel perzse minden szülőt levesz a lábáról 8)

Ez a többemberesség hozománya vagy egyedi tulajdonság?

KépKép
 
 


Sziaszok,

annyira leírtatok mindent, ami nálunk is jellemző, hogy háztatrás, főzés, babakocsi húzás-vonás (ez csak 3 hónapig volt, pont télen), éjszakai virrasztások tekintetében már nem tudok újat mondani. Utóbbi kettő mondjuk nálunk szerencsére már nem téma.
Szófia általában 3-szor ébred, szopi, utána pisi (lsd. Pelus nélküli baba topic az Életmódnál), és most már simán azonnal visszaalszik.
De ha rosszabb éjszakája van, front, vagy szeles idő esetén például, akkor ő is óránként kel. Szerencsére ez elég ritka, és egyre ritkább, úgy veszem észre.

Livus, azért a 10 az mindenképpen embertpróbáló. Én idegbajt kaptam volna :shock:

Ami a társasági életet illeti, nálunk ugyanez a helyzet. Tök sokszor ő veszi fel -felnőttekkel is!- a szemkontaktust, és ő mosolyog rájuk először, azok meg, bármilyen rosszkedvűnek is mutatkoztak előtte, visszamosolyognak (kivéve egy-két bunkót, aki tovább bámul unott pofával - na, az ilyeneknek be tudnék verni, bár természetesen szíve joga mindenkinek fapofát vágni...)
A gyerekeket imádja, ha lehetősége van rá, rögtön rájuk is nyomul. Nagyobbaknál ez nem gond, de babák esetén nem győzöm visszafogni, ő meg persze vérig sértődik ezen...
A mineinknél ezek szerint mindenesetre a többemberesség velejárója :lol:
Többiek?

Viki


Na, akkor éljenek a többemberes babák! Bár a fórum tanusága szerint nincsenek sokan: nem valami nagy itt a tolongás.

Amúgy nem tudom, mi az oka (meleg/fogzás/mozgás/valamiteljesenmás?), de Bobó tegnap háromszor (!!!) kábé másfél (!!!) órát aludt!!! :shock: :shock: :shock:
És ma is kétszer másfelet kb!!! 8)

KépKép
 
 


Sziasztok!
Én is a többemberes babák anyukáihoz tartozom...Nálunk talán még rosszabb a helyzet, Kevin társaságban sem igazán van el...sőt ha jönnek babalátogatóba tán még jobban ordít mint máskor..tiszta ciki..sokan el is menekültek már tőle..Igaz ő még elég kicsi nehezen tudom lekötni a figyelmét és ha sír ölben sincs el, sőt nem is szeret úgy lenni inkább "repülőzni" szeret, meg babakocsizni, persze csak ha mozog...
Vendég
 


Timcsi :( Kitartás! Hülyén hangzik, tudom, sovány vigasz, de idővel biztos Kevin is változik majd...
És akkor mit csináltok? Sétálsz vele egész nap?

KépKép
 
 


Hát elég érdekesen alakulnak a napjaink, délelőtt viszonylag jobban alszik kb. 2x 1 órát, de ez sem mindig van így. Mit csinálok vele? Etetem, játszunk, járkálunk, babakocsiban tologatom most ebben a hőségben beviszem az előszobába és ott játszunk tiszi-toszit..őrület..
De van amikor egész jól elvan gőgicsél huncutkodik szóval nem egész nap sír, "csak" sokszor sajnos.. Ki lett orvosilag mutatva hogy reflux-os ja és valószínűleg a fogzás is elkezdődhetett mert nyálazik és mindent a szájába vesz...
Vendég
 


Végülis az a gondom vele hogy mindenhez én kellek..természetesen az etetéshez, a játszáshoz (magában nincs el, max. 1-2 percet) és a babakocsi tologatáshoz (sajna nem megy magától:-) na meg természetesen a járkáláshoz is..
Idővel jobb lesz a helyzet szerintetek??
Vendég
 


Szia Timcsi!
sztem sokkal jobb lesz a helyzet ahogy nő a babád.
Enikővel most is nehéz, d eössze sem lehet hasonlítani az első hónapokkal! így utólag nem is értem hogyan vészeltük át, és hogy lett belőle ilyen jó fej többemberes baba :D !
Az első időszak most már tömény őrületnek tűnik, persze nem így volt ( ahogy te is mondod: nem állandóan sír), de így éreztem.
Most csak röviden tudok írni, mert Enikőt mindjárt altatnom, kell ( remélem sikeresen) csak el akarom újságolni: ma éjszaka csak 2X kelt föl szopizni :!: :!: :!: igaz letenni nagyon nehéz volt este
és ma vagy fél órát egyedül játszott a konyhában!juhé!én meg lemostam a konyhaszekrényeket :lol: sziasztok!
nia
 
 


ja: társaságban tündér :D
senki nem érti, mit panaszkodom :shock:
nia
 
 


Jó nektek hogy legalább társaságban nyugi van..

Az a rossz h nem tudom kiszámítani..ma pl. itt panaszkodom nektek és közben kivételesen nagyokat alszik (2x 1.5 órát aludt egyhuzamban ez nálunk már nagyon jónak számít) ebben a hőségben..de szerintem ez csak a mai napnak tudható be...

Vele az a gond hogy nincs napirendje..egyszerűen nem tudom nála beállítani..mert többet enni nem tud akárhogy szeretném és többet aludni sem..ezeket a dolgokat úgyis ő dönti el nem én..csinálhatok én bármit..

Ja és nálunk az éjszaka úgy alakul hogy kb. 21-22-kor alszik el és nagyon jó esetben 4-körül; jó esetben 3-körül; amúgy 2-körül kel. Tehát kb. 4-5 órát alszik akkor egyhuzamban, utána is alszik még kb. 3 órát egyhuzamban.. Ez szerintem jónak mondható nem? Bár azokhoz a babákhoz képest akik ténylegesen átalusszák az éjszakát (8-9-10 sőt a szomszéd baba 12 órát alszik) azokhoz képest ez nagyon csekély..de a nappali nem-alváshoz képest nekem ez már jó. Persze ha nem kellene hozzá felkelni jobban bírnám a nappali nyügit is..mert azért nálunk az éjszakai etetés is kb. 1 óra, tehát nem úgy van hogy 15 perc alatt letudjuk aztán fekvés-alvás...Nappal sem tudom le fél óra alatt mint más..de ez is változó, mert valamikor nagyon ügyesen húzza lefele a tápit de sajna nem ez a jellemző..

Amúgy nagyon értelmes, figyelmes baba csakhát nem hagyja az embert unatkozni tipikusan egész embert kíván..
Én az az igazság nem így képzeltem körülöttem szinte mindenkinek eszik-alszik babája volt és nem is gondoltam hogy ilyen gyerek is létezik.... :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 16:04-kor.
Vendég
 


Livushoz hasonlóan Kevinnek is a mozgás jön be..mindegy hogy babakocsiban vagy kocsiban az a lényeg hogy mozgás legyen..
Bevásárolni is úgy megyünk hogy tologatom a bevásárlókocsiban le-fel..nem is néznek sokszor hülyének... :shock:
Vendég
 


Még valami aztán eldugulok mostmár..
Ti terhesen nem voltatok nagyon aktívak?
Mert én már erre is gondoltam hogy Kevin emiatt ilyen.. Én nem igazán ültem le még egy percre se.. Takarítottam egy csomót.. meg a szokásos házimunka..állandóan jöttem-mentem az utolsó napokban is.. mindig is izgő-mozgó voltam (nemcsak én a párom is) aztán meg én csodálkozok hogy a gyerekem is ilyen...
Vendég
 


Timcsi! Az éjszakai felkelés zserintem is tök jó Kevinnél! :D Tápszeres? Kiságyban alszik? Mert Bobó velünk. Mi amúgy is így terveztük, de végülis nem is lehetett volna másképp: 5000 szopi éjjelente, és ugye utána meg nem lehet mozgatni, mert felébred... Szóval nekünk ez a legjobb megoldás minden szempontból! :)
Bobó is nagyon értelmes és nagyon barátságos másokkal!

Amúgy szerintem nem sok köze lehet a kismama életmódjánek a gyerek temperamentumához. :roll: (Amúgy nekem egy darabig feküdnöm kellett, és utána is vigyáznom kellett, szóval elég nyugis életet éltem.)

KépKép
 
 


Livus és Timcsi!

Szófia is szuperhosszúakat alszik ezekben a melegekben!!!

Timcsi! Bár Livus szerint nincs összefüggés, de nálunk is az volt a helyzet, hogy én is folyton tettem-vettem (nem vagyok egy megülős fajta), és a gyerkőc is sajtkukac lett.
Amúgy nálunk sem volt jó sokáig napirend. Egy-két gyerekorvos le is cseszett érte, hogy mi az, hogy egy háromhónaposnak még nincs napirendje?! Hát nem volt. Persze sokkal könnyebb lett volna nekem is, ha lett volna, de azér' túl lehetett élni :lol:
Jó neked, hogy sokan vagytok Kevinre. Használd ki! Én sajnos egyedül csináltam végig: mi magunk lakunk, hármasban, s a férjem messze dolgozik innen, csak hétvégeken látjuk :(
Az éjszakai alvás nem rossz így. Majd alakul. Asszem nem tesz mindig jót, ha hasonlítgatunk. Olyanokhoz mondjuk, akik többet alszanak. Annyira mások, már ilyen pici korban is.
Ja, és én sem így képzeltem annak előtte :lol: Nekem mindenki azt mondta, hogy egy kisbaba eszik-alszik... Nahát nálunk ehhez képest eszik-eszik-eszik- nem alszik volt. Vagy valami ilyesmi :lol:
És én akkor még azt hittem, hogy egyedi eset (akkor még nem fórumoztam :-) Azóta tudom, hogy sok ilyen van, sőt a miénknél sok rosszabb is. Szófia pl. soha nem volt sírós / hasfájós. Én ennek nagyon-nagyon örültem, mert azt vszleg nem bírtam volna idegekkel :oops:

Kitartás, Timcsi!!! Tudom, hogy nem mindig könnyű, de nézd a jó oldalát (mint pl. az egyik fenti leveledben is :-)

Viki


Livus és Timcsi!

Szófia is szuperhosszúakat alszik ezekben a melegekben!!!

Timcsi! Bár Livus szerint nincs összefüggés, de nálunk is az volt a helyzet, hogy én is folyton tettem-vettem (nem vagyok egy megülős fajta), és a gyerkőc is sajtkukac lett.
Amúgy nálunk sem volt jó sokáig napirend. Egy-két gyerekorvos le is cseszett érte, hogy mi az, hogy egy háromhónaposnak még nincs napirendje?! Hát nem volt. Persze sokkal könnyebb lett volna nekem is, ha lett volna, de azér' túl lehetett élni :lol:
Jó neked, hogy sokan vagytok Kevinre. Használd ki! Én sajnos egyedül csináltam végig: mi magunk lakunk, hármasban, s a férjem messze dolgozik innen, csak hétvégeken látjuk :(
Az éjszakai alvás nem rossz így. Majd alakul. Asszem nem tesz mindig jót, ha hasonlítgatunk. Olyanokhoz mondjuk, akik többet alszanak. Annyira mások, már ilyen pici korban is.
Ja, és én sem így képzeltem annak előtte :lol: Nekem mindenki azt mondta, hogy egy kisbaba eszik-alszik... Nahát nálunk ehhez képest eszik-eszik-eszik- nem alszik volt. Vagy valami ilyesmi :lol:
És én akkor még azt hittem, hogy egyedi eset (akkor még nem fórumoztam :-) Azóta tudom, hogy sok ilyen van, sőt a miénknél sok rosszabb is. Szófia pl. soha nem volt sírós / hasfájós. Én ennek nagyon-nagyon örültem, mert azt vszleg nem bírtam volna idegekkel :oops:

Kitartás, Timcsi!!! Tudom, hogy nem mindig könnyű, de nézd a jó oldalát (mint pl. az egyik fenti leveledben is :-)

Viki


Livus
Kevin igen tápis baba, az elején csak pótolni kellett, de aztán totál elapadt a tejci (a sok idegeskedésemtől)...
Igen hál'istennek a kiságyában alszik este..ez az egy amit anyu tanácsára betartottam és nem is bántuk meg..eleinte nálunk is köztünk aludt, de nekünk katasztrofális volt állandóan attól féltem hogy ráfekszünk így semmit nem aludtam..ő érezte a testemet így állandóan követelte a cicit (de csak cicizett rajta)..így elég hamar átszokattuk és szerencsére jól is működik..
Bárcsak a nappali alvás működne ilyen gördülékenyen mint ahogy az esti elalvás..akkor annyira automatikusan tudja, ahogy beteszem az ágyikójába hogy fekvés-alvás van..hogy egy csepp hiszti sincs...
Az "5000" szopit nem igazán értem..ő is állandóan a cicin akar lógni??
Mert akkor természetesen így jobb nektek hogy köztetek van..nem kell állandóan "kimásznod" hozzá..

Viki
Végülis nálatok hogy sikerült kialakítani a napirendet? Magától jött?
Én úgy szeretném ha végre sikerülne..minden vágyam ez...
Azért nehogy azt hidd h elvagyunk kényeztetve így hogy sokan vagyunk..eleinte jó volt..de úgy isten igazából én maradok mindenre..persze azért ha kibukok jobban segítenek..Ráadásul nagyfestésbe, laminált parkettázásba kezdtek anyuék így ha akarnának se nagyon tudnának most besegíteni..
Vendég
 


Livus
Kevin igen tápis baba, az elején csak pótolni kellett, de aztán totál elapadt a tejci (a sok idegeskedésemtől)...
Igen hál'istennek a kiságyában alszik este..ez az egy amit anyu tanácsára betartottam és nem is bántuk meg..eleinte nálunk is köztünk aludt, de nekünk katasztrofális volt állandóan attól féltem hogy ráfekszünk így semmit nem aludtam..ő érezte a testemet így állandóan követelte a cicit (de csak cicizett rajta)..így elég hamar átszokattuk és szerencsére jól is működik..
Bárcsak a nappali alvás működne ilyen gördülékenyen mint ahogy az esti elalvás..akkor annyira automatikusan tudja, ahogy beteszem az ágyikójába hogy fekvés-alvás van..hogy egy csepp hiszti sincs...
Az "5000" szopit nem igazán értem..ő is állandóan a cicin akar lógni??
Mert akkor természetesen így jobb nektek hogy köztetek van..nem kell állandóan "kimásznod" hozzá..

Viki
Végülis nálatok hogy sikerült kialakítani a napirendet? Magától jött?
Én úgy szeretném ha végre sikerülne..minden vágyam ez...
Azért nehogy azt hidd h elvagyunk kényeztetve így hogy sokan vagyunk..eleinte jó volt..de úgy isten igazából én maradok mindenre..persze azért ha kibukok jobban segítenek..Ráadásul nagyfestésbe, laminált parkettázásba kezdtek anyuék így ha akarnának se nagyon tudnának most besegíteni..
Vendég
 


Nem kétszer akartam elküldeni de így jött össze...
Megyek mert eddig tartott az alvászat..lehet elkiabáltam h jól alszik a melegben..
Még annyit Viki hogy én is örülnék ha Kevin nem lenne hasfájós/sírós mert igazából ez készít ki..hogy nem tudok rajta segíteni..
Az egyik fórumon azt írta egy csajszi hogy náluk a gyerek fél éves koráig hasfájós volt, azóta meg folyamatosan jön a foga..így fogalmazta meg viccesen a sok sírás okát..végülis lehet benne valami valószínűleg csak így lehet felfogni. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ja még annyit mert úgy tűnik visszaaludt egy kicsit hogy az engem is vigasztal hogy van Kevinnél sokkal rosszabb gyerkőc is..
Pl. az egyik távolabbi ismerősöméknél 8 hónapos a baba és abszolút nem lehet letenni állandóan a cicin lóg vagy sír..éjszaka is max. 20 perceket alszik..az anyuka totál ki van..az apukának meg fel kellett mondania a melóhelyén mert nem tudták máshogy megoldani (nincs segítségük)..azt viszont nem tudom így hogy jönnek ki anyagilag...
Ennyi volt a nagy alvászat mégiscsak megyek...
Vendég
 


Fú, Viki! Nem semmi, hogy te egyedül csináltad/csinálod a dolgokat! Nekem legalább reggel meg este ithon van a férjem. És ez olyan jó: este csakis az övé a fürdés, és az olyan jó, hogy végre nem én kell foglalkozzak vele arra a fél órára, kis felüdülés. (PErsze nem teljesen, mert közben folyamatosan: "Mit adjak rá? Melyik pelenkát? Hol a törölközője? Hol a fürdőjáték?... :D )

Amúgy lányok! Bobóra továbbra is extra jó hatással van a meleg! Szunyál ezerrel! Már három napja!!!!! :D (Mármint napközben...)

Na, most kelt fel! Elkiabáltam....

Timcsi: az 5000 szopit vicces kedvűek úgy mondják, hogy naponta 2x szopik: reggeltől estig és estétől reggelig. Ez kb. 3 hónapig tartott...

Na, robogunk kicserélni a sapit, amit tegnap vettünk, mert kicsit nagy lettt. Remélem kicserélik!

KépKép
 
 


Visszaolvastam, s lehet, hogy félreérthető voltam a legutolsó hozzászólásom ezen szakaszát illetően:

vamberyviki írta:És én akkor még azt hittem, hogy egyedi eset (akkor még nem fórumoztam :-) Azóta tudom, hogy sok ilyen van, sőt a miénknél sok rosszabb is.


Szóval én itt (mint ahogy végülis le is írtam), arra gondoltam, hogy rosszabb eset, nem pedig arra, hogy rosszabb baba. Csak azért magyarázkodom, mert én arra nagyon "allergiás" vagyok, ha egy babát (akármilyen is legyen) "rossz"-nak minősítenek, és nem szeretném, ha valaki félreértené a fentieket.

Egyszer édesanyámmal akasztottam össze a harci bajszot nagyon durván, mert amikor éppen olyan időszakunk volt, hogy nagyon-nagyon fáradt voltam a sok cipeléstől és nemalvástól, viccből ugyan, de azt mondta az érdeklődő ismerőseinknek, hogy a Szófia rossz - mert nem hagyja az anyját pihenni). Amikor kioktattam -, hogy egy baba egyszerűen nem lehet rossz, akkor sem, ha történetesen egész nap hordozni kell (mert testközelben szeretne lenni), vagy sír (nyilván mert baja van - bár a miénk nem sírt, ez csak példa volt) - akkor persze tök besértődött és kb. egy hónapig nem jött el hozzánk. Pech. Neki, mert egy hónapig nem látta az unokáját...


Livus
Nálunk is hasonlóan működik az esti fürdetés, az mindig az anyué..akkor tudok lezuhizni legalább, meg egy gyors vacsi is belefér..
Kevin utána amúgy még visszaaludt (most is alszik:-), úgyhogy nagyon boldog vagyok hogy most legalább tud alukálni..szegényeket ledönti a nagy hőség..

Viki
Nálunk úgy mondják, hogy két típusú baba van a jó és a rossz, a jó: nem sírós, nyugodt baba, a rossz értelemszerűen a másik véglet..
Én sem mondom azt hogy Kevin rossz baba, csak sírós.. Amikor terhes voltam mindig azért imádkoztam, hogy legyen egy egészséges, fejlett, szép babám ez teljesült is, a kívánságok közé már csak azt kellett volna besorolni, hogy nyugodt, jó alvó baba legyen :D :D :D dehát nem szabad telhetetlennek lenni, senki sem tökéletes, a lényeg én így is imádom, sőt talán még annál is jobban :P :P :P :P
Vendég
 


Viki: Teljesen igazad van: egy gyerekre soha nem szabad azt mondani, hogy rossz!
Én meg attól másztam falra mindig, mikor az elején mindenki ezt kérdezte: "És? Jó baba?". Sose tudtam, hogy mit feleljek rá, mert a kérdés nyilván arra vonatkozott, ahogy Timcsi írja, hogy eszik-alszik-nem sír e. Aztán pár alkalom után kitaláltam rá a választ, és utána mindig így feleltem: "igen. Nekünk jó." :) Mert akármilyen nehéz is vele, boldog vagyok hogy van, hogy végre itt van, mert már üres lenne nélküle az életünk. És tényleg nem szoktam magamtól sose panaszkodni rá! Szeretem őt úgy ahogy van. Elfogadtam ilyennek. És szerintem ez a nagy dolog ebben: maximális empátiára és elfogadásra, odaadásra, alkalmazkodásra nevelik a szüleiket ezek a babák- pedig azt gondolom, ezekben a dolgokban előtte sem voltam rossz...

Aztán ha rákérdeznek, akkor persze elmesélem, hogy milyen gyerek ez a Bogi, már csak azért is, hogy tudják, ilyen is létezik! És nem mindenki törhető be musztáng módjára (D. Morris után szabadon) - persze nekünk ez amúgy sem állt szándékunkban! De tudom, hogy sokan úgy gondolkodnak a többedik gyerekről: ó, az majd alkalmazkodik, muszáj lesz ezt meg azt csinálnia, stb. Pedig ez tévedés! Nem csak elsőnek szoktak többemberes babák születni! Tudok példát, nem is egyet! Szóval szerintem nem árt, ha ezzel tisztában van, aki még gyereket szeretne, akkor is, ha most még nem hiszi el nekem, mert azt gondolja, mi rontottuk el...

Viki: én is sokat imádkoztam az egészségéért, és hálás vagyok, hogy meghallgattattak az imáim! Amúgy én már nehezen tudnám elképzelni az életem egy eszik-alszik babával. Fura, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek szinte nincs is igényük, hogy a szüleik karjában legyenek, stb.
És még annyit, hogy én nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy nem véletlen, hogy Isten nekünk adta Bobót. Engem jó érzéssel tölt el, hogy ránk merte bízni, mert nyilván tudta, hogy nem akármilyen szülők kellenek mellé! Hogy rengeteg türelemre lesz szükség. Képzeld, mi lenne egy-egy ilyen babaából egy poroszos vagy nemtörődöm családban! Egy idegroncs...
Szóval igyekszem megfelelni ennek a megtisztelő faladatnak! És hálás vagyok érte!

KépKép
 
 


Az utolsó bekezdés úgy akart kezdődni, hogy "Timcsi". Bocs! Késő van...

KépKép
 
 


Livus,

maximálisan egyetértek minden soroddal!!!
Szófia lelkét is tönkretenné egy túl szigorú, rugaltamtlan, vagy éppen érdektelen családi háttér.
Persze, felnőne úgy is, de milyen ember lenne belőle? Örök életében boldogtalan :-(
Szóval igen, nekem is megtiszteltetés, hogy engem választott! (Bár néha azért kiborulok ám :oops: , de szerencsére hamar le is nyugszom. Hát hiába, azér' még nekem is dolgoznom kell magamon.)

Az egészséges baba kapcsán csak még annyit, hogy a nemrégóta mellettünk lakó szomszéd anyuka mondta egyszer, amikor még várandós voltam, hogy "Csak azért imádkozz, Viki, hogy ne legyen hasfájós. A Zs. az volt, három hónapos koráig, állandóan sírt, éjszaka nem aludt, stb. stb...." Én bólogattam, mosolyogtam, sajnálkoztam, és közben azt gondoltam magamban, hogy kit érdekel, ha három hónapig hasfájós! ennél több baja ne is legyen a gyerkőcnek!
Hát így.

Viki


Kezembe került ma a Sears könyv, és újra elolvastam benne a Többemberes babák részt. Hát mit mondjak? Már nem igaz minden egyes szó Bobóra!!!!! :D :D :D Pedig mikor egy hónapos volt, és elolvastam ezt a fejezetet, minden szava Bogiról szólt! Még a fotón is ő volt :wink: (hasfájós tartásban, asszem Apa kezében :) )!

Szerintem a változás a Nine in, nine out-nak köszönhető. De nem biztos. Mindenesetre nagy változáson ment át az utóbbi hetekben: úgy tűnik, hogy most teljesen kezd ráállni a napközbeni 2 alvásra. Egy de., egy du., és általában egyik sem rövidebb 1 óránál!!!! :D

És egyre jobban, hosszabban elvan egyedül is. (Na, mondjuk a leírtakból ma szinte semmi nem volt igaz :oops: , de szinte biztos, hogy ennek egy fogacska volt az oka...)

Szóval változnak a dolgok, és ez jó hír! :D 8)

KépKép
 
 


Livus: örülök a jó híreknek!az éjszakákkal hogy álltok?
sajnos nem olvastam a Sears könyvet, mi az a Nine in, nine out?

Enikő félig meddig túl van egy betegségen, de a hasmenés makacs, nég nem tudtuk elmulasztani :(

Az éjszakáink viszont brutálisak: úgy kb 2-3 óra szunya van a lefektetés után, aztán megébred, szopizik, visszaalszik, negyed óra múlva újra fent van, szopi, stb, néha ringatás, ezt ismétli 2X, 3X, aztán alszik egy órácskát, és újra kezdődik az egész, és így megy reggelig. így aztán 9-10-11 alkalommal is fennt van éjszaka, ő is kikészül, meg én is.
mostanra már öklömnyire szorul össze a gyomrom, amikor lefekszünk: vajon mi lesz éjszaka.....és persze nagyon nehéz türelmesnek, meg mosolygósnak lenni ilyenkor
:roll:
van vmi ötletetek?
Nia
nia
 
 


Livus,

nálunk is nagy vízválasztó volt a kilencedik hónap. Kb. 2-3 nap alatt történt meg a nagy önállósodás, és hirtelen sokkal könnyebb lett.
Persze ha rossz napja van, akkor még mindig képes egész nap rajtam lógni, de ez a ritkább :-)

Nia, nekem nincs :-( Kitartást!

Viki


Az éjszakák terén nincs változás. :( De amit Te írsz, az brutálisan hangzik! :shock: Mennyi idős is Enikő? Amúgy a Sears könyv: Éjszakai gondoskodás. Lehet, hogy esetleg találnál benne magatoknak jó ötleteket, mert nagyon gyakorlatias dolgok vannak benne. Tényleg ajánlom! :) Vagy ha gondolod, kérdezd meg Esztert a Nlc-n. (www.noklapja.hu Ott a szakértők, azon belül: IBCLC szoptatási tanácsadó. Ő pszichológus is, és nagyon otthon van az alvással kapcsolatos kérdésekben!)

Nine in, nine out: épp a múltkor akartam keresni erről vmi magyar irományt, de nem találtam. én már olvastam erről, de fogalmam sincs hol. Pedig az magyarul kellett hogy legyen! szóval - megpróbálok visszaemlékezni , és értelmesen leírni a lényeget- vmi olyasmi, hogy az első kilenc hónap, olyan, mintha a terhesség megnyújtása, folytatása lenne. Hogy születés után is igénylik a babák azokat a jó dolgokat, amikben pocaklakóként részük volt: testközelség, kaja, amikor csak akarja, stb. Szóval, hogy a köldökzsinórral együtt nem vágják el az ezek iránti igényt.
Gondolom összefügg a dolog azzal is, hogy az embergyerek nagyon fejletlenül jön létre az állatkölykökhöz képest. Hiszen egy emlős néhány órával a születése után áll, jár, stb. Csak hát az embernek ugyebár muszáj megszületnie a 9. hónapban, ahhoz, hogy kiférjen. Talán olyasmi ez a gondolat, mint a kenguru élete: hogy megszületik a kis kenguru, de még iszonyúan szüksége van az anyukája testközelségére, melegére, jelenlétére. Ezért az első hónapokat a fantasztikus erszényben tölti. Szóval én úgy érzem, mintha Bobónál most telne le ez az erszényben töltött - "megszülettem, de még nagyon-nagyon szükségem van rád" időszak. :D

Hát, nem tudom, jól írtam-e ezt le neked... Ha tévedtem a NINO körülírását tekintően, akkor gyorsan javítson ki valaki!!!

KépKép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: