Új privát üzeneted érkezett!

Doo-tól és a többiektől is kérdezem h akkor ha jól olvasgattam a ti babótok végigalussza az éjszakát? Tehát egyáltalán nem kel fel egyszer sem? És ez kinél mit-mennyit jelent? Azaz mettől-meddig alszik?
Már bocsi h ezt kérdezem, mert biztos írtátok már, csak nincs időm visszaolvasni és érdekelne...
Mert én azt hiszem már írtam h Kevin felkel többször éjszaka is, de soha nem a kajcsi miatt (1-2 kivétel volt csak rá, az is régebben) hanem felsír többször is különböző időpontokban, cumi a szájába és alszik is tovább..nálunk ez így működik..az a rossz ráadásul h nálunk ez is elég változó..mert van úgy h alszik kb. 21.30-4-ig folyamatosan és utána csak kb. 6-kor sír fel, de olyan is van h 2-kor, 4-kor, 6-kor szóval is többször egymás után, de olyan is volt már h csak egyetlen1x kelt fel..szóval kiszámíthatatlan ebben is, mint minden másban.. Az átlag amúgy az h kb. 2-3x sír fel..mondjuk ez pont elég ahhoz h ne tudjam magam sosem kipihenni...
Ja és régebben volt olyan többször is h "átaludta az éjszakát" azaz még akkor kb. 9-től 5-ig aludt és akkor viszont a kajcsi miatt kelt fel, de ő utána már nem aludt vissza, tehát jóval hosszabbak voltak a nappalok..most viszont az első kajszi nála nagyon kitolódott tehát kb. 7-8 után eszik csak (az esti 21 körüli kaja után) bohóckodik k,b 1 órát és utána még visszaszokott aludni kb.1 órát, tehát nálunk az igazi nappal 10-11 körül kezdődik...legalábbis mostanában így alakítja a kisemberkém...Mondjuk annyiból jó ez h akkor amikor visszaalszik reggel elég sok mindent meg tudok csinálni, tehát kajszi-csinálás, takarítás meg ilyeneket amikre napközben esélyem sem lenne...
Vendég
 


nem, enyém nem alussza végig - csak talán azért gondolhattad h igen, mert erre nem szoktam "panaszkodni", uis engem annyira nem zavar. cicire teszem (nálunk nics cumi) és már alszunk is mindketten tovább. vagy legalábbis én :wink: :oops:
ált 8-9 között elalszik szopival és egyszercsak felébred - nálunk is változó h mikor egy ideig legalább éjfél után csinálta, de most már sokszor előtte is. de állítólag ez is normális h az idő előrehaladtával nem nő, hanem csökken az átaludt idő mennyisége :shock: furi, de sokaktól hallottam ezt és rákérdeztem egy szopis tanácsadótól és aszondta h valóban ez a normál fejlődésmenet. reggel úgy 6-7 között kelünk és kb két óra múlva visszaalszik még, de nem tudni h másfél órára v csak félre. mondjuk az utóbbi a jellemzőbb, úgyh azzal szoktam kalkulálni. ez nekem csak arra elég h magamat "összeszedjem" úgy ahogy. aztán innentől totál kiszámíthatatlan h mikor alszik-ébred.

tapasztalt többemberes bébik mamijai merre jártok? :?: nekem tök hiányzik livus és sasha hozzászólása - no és persze bíztatása :cry: timcsi, kata, lehet h nincs is momentán más többemberes bébi az országban, csak a mieink?! :shock:
Vendég
 


Sziasztok!
Doo! ÉS Többeik!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam, de egyszerűen nincsen időm. Nem áll szándékomban panaszkodni, de néha a 3 gyerek az már kicsit sok :lol: Ráadásul már több mint egy hete betegek vagyunk.
Még felsorolni is sok... Torokfájás, gyomorfájás, kiütések, fejfájás, hőemelkedés, afták a szájban, hólyagok a tenyéren... mind-mind nagyon fájdalmas. Nyafogás ment ezerrel. A két kisebb gyermekem volt beteg. Már ez a része lecsengett, megindult az orrfolyás, ami orrszívással, orcseppezéssel és erős közelharccal.
A legrosszabb az volt, hogy én is elkaptam, másfél napos késéssel, tehát amikor a gyerekek a legrosszabbul voltak, pont én is. Annyira fájt a homlokom, a torkom, hogy se megmozdulni nem bírtam, se nyelni. Reggeli tejeskávé helyett a reggeli Cataflam volt a nyerő... Iszonyú volt, alig bírtam a gyerekeket ellátni.
Hát ezért nem jöttem.

Most is mennem kelll....

Kép
 
 

 
 

szegény sasha! így utólag nemtom, mennyit ér a távgyógypuszi :oops: , de azért küldök nektek egy nagy adaggal! :wink: remélem, lassan csak egy rossz emlék lesz az egész és egyhamar nem fog ismétlődni!
Vendég
 


Doo
Egy kicsit megnyugtatott a válaszod..hogy ebben sem "egyedi" Kevin..mármint az éjszakai többszöri ébredést tekintve...de valószínűleg nálam azért okoz problémát, mert nekem nem megy a visszaalvás..mert ha menne engem sem érdekelne...mondjuk végülis sokszor most is lazán fogom fel h a gyereknevelés ezzel jár..de van amikor "bal lábbal kelek" akkor nem így látom hanem úgy h jaj de fáradt vagyok és mikor lesz már egy átaludt éjszakánk...
Bár lehet h én panaszkodósabb típus vagyok hozzátok képest.. :roll:

Sasha
Én is küldöm a gyógypuszit innen a messzi Debrecenből...

És én is csak remélni merem h nem tűntek el a többiek...
Vendég
 


timcsi, nem hinném h panaszkodósabb vagy :) egyszerűen csak úgy működök h amíg asszem h egfyedül vagyok és mindenki meséli a "hű-de-szuper-a-gyerekem-mosolyogva-ébred-eszik-alszik" történeteket, addig nyavalygok ezerrel (ld a májusi topicot :roll: ), de ha látom h vannak sorstársaim, akkor kicsit lenyugszom és próbálom önteni a lelket másokba és magamba is. meg most tényleg kicsit úgy érzem h van fény az alagút végén. bár ma éjjel enyém is fent volt vagy másfél órát - nem tudott visszaaludni. asszem jön a foga felül!! legalábbis éreztem némi recét meg láttam egy pici fehér csíkot odafönn. ahhoz képest még elég nyugis. már úgy értem h önmagához képest :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

Képzeljétek voltam a Gál doktornőnél a Madarászban, aki azt mondta, hogy nappal vm táplálkozás probléma miatt nem alszik a Marci. Reflux merült fel benne, így kaptam tanácsokat és hétfőn visszamehetek, ha nem javul a helyzet.
Eddig úgy néz ki, hogy megyünk vissza. Azt mondja meg nekem valaki, hogy a gyermek miért alszik aordozókendőben akár 3 órát is, máshol meg max 45-50 percet, de inkább 15-t :roll:
Eleinte Ti is kiprobáltatok mindent :?:
Én nem szoptathatok, így cicivel nem nyugtatom.
Ezzel a kendővel az a fő baj, hogy rengeteget nő és egyre nehezebb :D
Mikor kezdenek napközben kevesebbet aludni :P ?
[/img]
 


Kpetro78
Nálunk is megállapították anno a reflux-ot, kaptunk rá spec. tápszert (azóta is azt adom, pedig már rég nem bukik, de nem merem lecserélni, mert bevált nála)...De szerintem a két dolognak nincs köze egymáshoz mármint a bukásnak és a nem-alvásnak, legalábbis a mi esetünkben nem volt... Mert hiába nem bukott, ugyanúgy nem aludt...
Ezt nem azért írtam h lelombozzalak, csak nálunk így volt..
Mi amúgy a hordozókendőt nem próbáltuk, mert ahogy írtam régebben Kevin nem az a tipikus "ölbe-baba" tehát szimplán ölben nincs sokáig el..csak váltogatva a testhelyzeteket..sőt mostmár egyre jobban elvan ágyon, mert forog össze-vissza, próbál mászni előrefelé és rájött h ez milyen jó dolog...Csak hát így viszont már abszolút nem lehet szinte 1 percre sem otthagyni csak a kiságyban..
Megyek mert úgy látom kaki van:-))))
Vendég
 


hordozókendő nélkül én létezni nem tudtam volna az elején (na meg anyukám nélkül). :shock: de az esti altatás ha sehogy máshogy nem ment: a kendőben tuti bealudt 5 perc alatt!! és kata, azért nyugszanak meg a kendőben gyorsan és alszanak nyugisabban, mert úgy öleli őket körül és olyan szorosan tart, mintha az anyaméhben lennének még. plusz erősen hallja is a szívhangot, meg én még a buksiját is belebújtattam, így sötétben is volt - szal komplett pocaklakó-feelingje lehetett :D
és persze, mindent kipróbáltunk. na és persze h meglehetősen kevés dolgo vált be :roll: nekünk a kendőn kívül még a táncolás jött be - pl utóbbi időben manu chao bmely lemezére. korábban meg egszerűen é n énekeltem neki gyerekdalokat és arra táncoltam vele.
különben azt is olvastam h ezekre a babókra nagyon jellemző h összevissza tekeregnek, majd kiugranak az ember kezéből, de közben meg mégis nagy igényük van a testkontaktusra. férjem is szörnyülködött ezen egy csomószor h tényleg olyan Viktória, mintha ki akarna ugrani a karunkból, kifeszíti magát, meg ha ölben van, akkor is folyton jár a lába... szal timcsi, nem biztos h nem válna be a kendő. én pl csakis azzal tudom sétálni vinni - bkocsiban üvölt, úgyh fel is adtam...:roll:
kata, miért nem szoptathatsz? (azért kérdem, mert vszeg Viktória is tehéntejfehérjeallergiás az anyatejen keresztül is, és nekem is mondták páran h ne szopiztassam - de szerencsére nem orvosok, hanem barátok, jóakarók. de biztos náltaok más a gond.)
Vendég
 


Helló!

Lányok, ez a reflux betegség tényleg érdekes!!! Nálunk is felmerült a gyanú. GOR gyanús volt és jártunk vele a pulmonológiára sokat... Ez már nem az első összefüggés a többemberes babáknál... születési nehézség és aztán a reflux... bár nálunk a rengeteg bukáson kívül nem okozott gondot, de hát ezt nem tudhatom... hiszen kb 5-6 hónaposan kerültünk a pulmonológiára...

Kép
 
 


Sziasztok,

Doo, neked is a hordozókendőben akart csak aludni? Nálunk az történt, hogy aug 31-én vettem a kendőt és Marci a 7x-8x evésről két nap alatt átszokott az 5x-re, ekkor volt 8 hetes!!!. De nappal csak a hordozókendőben alszik, lassan egy hónapja. Ha nálad is hasonló volt a helyzet? Ha máshol el is alszik megébred legkésőbb 50 perc múlva. Magától fog leszokni vagy mit csinálják? A doki néni szerint próbáljam Ferber módszert. Két napja kipróbáltam, 3 perc múlva odamentem, hogy megvigasztaljam, nem használt, kivettem, nem használt, kb egy órát vigasztaltam :roll: Sztem ez nem fog bejönni. Ti hogy csináljátok, hogy hosszabbodnak a nappali alvások, de kiságyban vagy díványon. Köszönöm a tanácsokat!!!
Nem akarok napirend mániásnak tűnni, de a kicsi rendszer amink most van sztem jót tesz mindkettőnknek, most már legalább van némi fogalmam, hogy miért sír (és csak sír, nem üvölt) :)

Még egy kérdés haza szeretnék menni vele 10 napra Anyuékhoz, de félek, hogy mi lesz. Ilyen tapasztalatotok van? Akkor lesz 3 hónapos.

Köszönöm!

Nekem aorta műbillentyűm van és syncumart szedek, ami átmegy a babába az anyatejjel.
Tehéntej allergiát nálunk is felvetették, de nekem fura egy betegségnek tűnik, ami elmúlik a kendőben... :lol:


ps eddig itt találtam néhány választ a temérdek kérdésemre.
 


kata,
hát igen, többnyire kendőben tudtam elaltatni - legalábbis úgy a legkönnyebben. v szopival is - de látom h neked az nem játszik :(
sztem ferberizálni hülyeség - ezek a babák végképp nem alkalmasak rá. másrészt ha elhallgat sem azért, mert rájött h akkor mégis jól érzi magát, hanem mert rájött h nem számíthat anyura és úgyis minden mindegy :cry: én nem csinálnám. pontosabba az egyetlen helyzet, ahol csináltam - az az autó, mert ott nem tudtam kivenni vezetés közben. de max 20 perces utakra vittem. végül megszokta szegénykém, de marha nehezen :roll: ez volt az egyetlen helyzet, ahol hagytam sírni.
hosszabbodnak a nappali alvások?! nálunk ilyen nincs! egyértelműen rövidülnek. nálunk ilyen idősen, mint most Marcid, volt h reggel 7-től este 10-ig kétszer fél órát aludt :shock: mondjuk akkor vmi front is volt, de a jellemző a 4x fél óra már egy ideje. úgyh én átállítottam magam agyban arra az üzemmódra h többnyire nem azt várom h mikor alszik el, hanem azzal számolok h _úgysem_ alszik el - ha meg igen, akkor örülök :wink: :lol: meg ha elaludt, akkor úgy csinálom a dolgomat h azzal tervezek h van fél órám - ha meg tovább szundizik (ritkán), akkor örülök és takarítok v netezek :wink:

hát sztem az utazás attól is függ h milyen messze, marci bírja-e az autókázást, ki vezet? otthon számíthatsz-e segítségre? de összességében én a helyedben vszeg mennék - akkor is, ha nehéz lesz. de az is lehet h várakozáson felül jól sül el a dolog! többen írták már és a saját tapasztalatom is az h ezek a babák általában szeretik a társaságot és a változatosságot. olyankor sokszor képesek felülmúlni önmagukat és kisangyalként viselkedni. mondjuk az enyémnél ez picivel a 3. hónap után kezdett egyre nyilvánvalóbb lenni h öröm neki, ha minél többe szórakoztatják. de előtte is úgy tűnt h a mindennapos átlagát felülteljesíti rokonoknál :shock: :D

allergia: nálunk nem a síróssága miatt gyanakodnak tejfehérje allergiára, hanem mert véres volt a széklete.
pocakfájásról viszont én is azt gondolom h nem hiszem h hasfájós lehetett, mert ha felvettem, mintha elvágták volna a sírását
:shock:

egy altatási technika, ami időnként beválik - pl ma (v ha nem altatatásra, akkor szórakoztatás, vmint kar és hátkímélő foglalkoztatás :wink: :lol: ) - a hordozóban való hintáztatás. de nálunk csak úgy működik a dolog, ha nagyon erősen lengetjük, ezért egy-egy kötél mindegyik végére karikát kötöttünk, a szemöldökfába két csavar és arra akasztom fel a hordozót. ha éppen vevő a dologra, akkor pl simán meg tudok reggelizni hintáztatás közben :lol: sajnos, nem mindig működik... :roll:
ja és még egy: manu chao lemez (múltkor férjemmel azt elemeztük h vajon miért műxik: talán tényleg szívverés-ritmusú a dobalap) és erre táncolok vele. mivel nálunk az altatás soha nem két perces, ezért előny h ennél a technikánál olvasni is tudok, ha a térelválasztó tetejére teszem a könyvet :oops: :lol: hát a szükésg nagy úr... :?
Vendég
 


A reflux-ra visszatérve mi egy hete voltunk vesekontroll miatt ultrahangon..(még a hasamban volt amikor láttak egy kis tágulatot nála és emiatt ellenőrizgetni kell, de eddig nem volt gond vele)..na mindegy szóval ott csináltak UH-t és kiderült h még mindig reflux-os..
Pedig állítólag ezt kinövik a babák..legalábbis nekem annak idején azt mondták amikor megállapították nála..kérdezte is a doki h kap-e rá spec. tápit..mondtam h igen.. Még jó h nem váltottam pedig megfordult a fejemben, mert már nem bukik, de úgy látszik h jól tettem..

Megint szomcsi vagyok h így eltűntetek..lassan már kihal ez a topic is.. :cry:

Ja és még ezt elmesélem gyorsan..írtam már a szomszéd csajsziról akinek ugyanígy elég nyügi gyereke van, mint nekem..csak az övé már 1 éves múlt és most születik lassan a 2. azaz annyira nem is lassan, mert decemberre várják (jó merészek ilyen téren is.. :roll: )
szóval az első lány és a 2.-at is lánynak szerették volna és most mondta az anyukája (mármint a mama) h tisztára belebetegedett a csajszi h fia lesz..Nem tudom de ezen én mindig ledöbbenek egy kicsit..mert nem mindegy?? Legalábbis nekem mindegy volt, csak egészséges legyen..jó az megint más..h valaki egy kicsit reménykedik benne h lány lesz ha azt szeretne..de azért még nem készül ki lelkileg..vagy legalábbis én ezt nem igazán értem meg..
az a lényeg h egészséges legyen vagy szerintetek nem??

Ja és még egy dolog h az ő lányához képest Kevin "nagyon jól" alszik mivel az övé fél órát alszik 1x egész nap..úgyhogy mit panaszkodok én meg? :roll: De azért azt hozzáteszem valamelyik nap negatív csúcsot döntöttünk mi is ilyen téren, mert egész nap sajna 2x fél óra volt az alvászat..ki is vtam a nap végére elég rendesen... :cry:
Vendég
 


timcsi, én is szomcsi vagyok :wink: én mindennap többször is belestem h mizu! de sehol senki... :cry: pedig jó h egymást is tudjuk bíztatni. olyan jó h nem vagyunk egyedül! nekem a mai napig soxor van olyan érzésem, mintha ufók lennénk a gyermekemmel. Te különben írsz még vmelyik topicba?

hát, első babánál nekem is mindegy volt h mi lesz. férjem viszont már évek óta azt hajtogatta h neki semmi más nem kell, csakis lány!! :roll: :shock: na, engem ez eléggé visszarettentett - mert ugye mi a garancia?! úgy 50-50 az esély :wink: :lol: na és most h teljesítettük a "tervet" és lányka, erre múltkor aszongya h most már tulajdonképpen szeretne egy fiút is :shock: :shock: én meg most érzem úgy h végülis persze nem bánnám, ha fiú lenne a következő, de mégis inkább megint lyánykát szeretnék :oops: sztem nem gáz, ha vki kimondja h mit szeretne - oszt örül annak is, ha más lesz :lol: sokkal rosszabb, ha csak titokban vágyakozik és csalódik. soha nem lehet tudni kívülállóként h kit mi motivál - lehet egy rossz minta szülő-gyerek kapcsolatban, testvérkapcsolatban v akár az h nem volt olyan nemű gyerek a környezetben v volt ugyan, de az olyan is volt... :roll: szal érted...

kata, még eszembe jutott néhány dolog:
azért is jó a hordozókendő, mert folyamatos vesztibuláris ingerlést biztosít, ami segíti az idegrendszeri érést, mert ha jól gondolom, ez a fajta érzékenység a többemberes babáknál egyfajta éretlenség. vszeg nem teljesen kinőhető amúgy a dolog, de az biztos h ezek az ingerek nagyon jót tesznek nekik! ráadásul sztem a motoros funkciók, vagyis a mozgás fejlesztésében is hasznosak - én részben a sok hordozásnak, karban ringatásnak, hintáztatásnak tulajdonítom h Viktória mozgásfejlődése jónak mondható. mert azért ez annyira nem lenne egyértelmű annak alapján h szinte nem nagyon van módja gyakorolni, mert folyton a karomban van...
:roll: és mégis tök időben kezdett forogni, meg ilyenek. lehet h nem ezen múlik, de az biztos h hallottam olyan babót, aki szinte soha nincs karban, mert nem igényli annyira és 4 hónaposan még nem forog... szal azért némi összefüggés lehet sztem.

nyűgösség csökkentésének további praktikái: én próbálkoztam homeopátiával - chamomilla vulgaris CH 15 és 30-at is próbáltam. először volt némi rosszabbodás, ami állítólag annak a jele h el van találva a szer és hatni fog, de végül úgy tűnt, nem segít. most a 200-as higítást ajánlotta a dokink, de azt még nem próbáltam. csak azért írom, hátha vki megpróbálná a sajátjánál. kárt biztosan nem csinál vele.
a másik: vettem egy borostyánkő láncot, ami állítólag a fogzás miatti nyűgösséget csökkenti. mi ugyan még nem fogzunk, de gondoltam, hátha jó másfajta nyügire is :wink: :oops: és végülis amikor feltettem, utána 1 héten keresztül látványosan javult Viktória "magatartása", aztán volt némi visszaesés, de azt mondhatom h mostanában azért nagyon is istenes! de mindenesetre tök édi a kis nyakláncában! :D ha vkit érdekel, a kékpanda című weblapon található, asszem vmi egészségmegőrzéses v milyen termékek között. nem volt annyira egyszerű megtalálni, csak azért mondom.
Vendég
 


ja, kata: mi van most akkor ezzel az utazás dologgal?
Vendég
 


Jól eltűntetek ismét..
Már kezdem azt hinni h csak én és Doo vagyunk a többemberes anyukái...Remélem nincs így...

Amúgy rákérdeztem a dokira h kezdetektől fogva miért HA-s tápit kapott(mert nem igazán értettem) és azt mondta h ő minden babának azt írja fel 1 éves koráig..h nehogy baj legyen..meg h Kevin elég fehér típusú baba és biztos ami biztos azt kapja inkább..megfogadtam a tanácsát azt adom neki...

Ja és 2 napja belázasodott..de kiderült szerencsére nem beteg..a vizeletminta is negatív lett..valószínűleg a foga miatt lehetett..
De amúgy változóak nálunk az éjszakák volt h 2x egymás után átaludta, de utána volt olyan is h szinte óránként kelt fel..gondolom a foga miatt.. :roll: Hát szörnyű ez..egyszer hasfájós korszak-egyszer fogzás korszak...szegénykék mennyi mindennel meg kell szenvedniük..elég ha magamból indulok ki..mennyire megvisel a fogfájás..de ezzel gondolom szintén nem vagyok egyedül...

Megyek mert kezd nyügi lenni..itt mellettem..már úgy látszik megunta h szétforogta magát.. :lol:

Ja és egy vigasztal h sok mamától hallottam h határozottan jobb lesz a helyzet(ünk) ha Kevin mászni fog..mert állítólag sokkal jobban lefogja magát foglalni...jaj nagyon-nagyon bízom benne h ez nálunk is így lesz...vagyis csak reménykedni tudom benne..

Amúgy lehet h valamilyen feltűnőbb néven kellene ezt a topicot "újraindítani" mert szerintem sokan nem is tudják h létezik..én is anno tök véletlenül találtam rá...
Onnan gondolom h nem lenne rossz ötlet, mert én időnként beleolvasok más topikokba is..és több olyan mama/baba is van, mint a miénk..(rosszul alvó-egész embert igénylő..tehát többemberes)...

Megyek mert mostmár tényleg nyügi lett..
Vendég
 


Sziasztok,

Hazamentem Anyuékhoz és csoda történt. Igaz mi most értünk a bűvös 3. hónaphoz is.

De kezdem az elején. Múlt csütörtökön kellett visszamenni a Madarászba, ahol refluxát vizsgálták volna ki a babánknak.

Szerdán délután kezdődött a nyüglődés és nem bírtam már beletenni a hordozókendőbe (egyre inkább azt is "unta"). Hirtelen ötlettől vezérelve adtam neki inni és a szájába tettem a cumit. Elkezdett elszenderedni :!: :!: Gondoltam beteszem a kiságyba és egy órát aludt :!: Másnap a Madarászban mondták, hogy próbálkozzunk és ha nem javul 2-3 hétig, akkor menjünk vissza.

Nem tudom, hogy ti olvastátok-e a Suttogó mindent megold c. könyvet, abban van a felvesz letesz módszer. Elkezdtem alkalmazni (első alkalommal 30x vettem fel - 7kg! és 20 percet aludt 2 óra alatt) és ott tartunk, hogy ma reggel magától elaludt illetve ma délután 2 és félórát aludt. Ezzel nem hagyod sírni, baba léptékben javul a helyzet, de javul nap mint nap. :lol:

Nekem ugyanis az a benyomásom, hogy a nem alvás miatt nyüglődnek, emiatt vannak sokat kézben, így szokna hozzá a kialvatlansághoz és a kézben levéshez. :shock:

Szerintem próbáljátok ki mindenképpen. Más topicban olvastam, hogy általában előbb utóbb minden többemberes baba alvási szokása javul, ezzel a móddal lehet kicsit segíteni a kicsiknek.

Ha érdekel benneteket, akkor szívesen kölcsön adom.

Beszámolok a javulásról...
Pusz
Kata
 


Rég voltam itt, csak benéztem egy pilanatra, és "megütötte a szemem" a Suttogó. :twisted:
Azt hiszem, nem árt tudni, hogy ez a szülők körében nagy népszerűségnek örvendő könyv egyáltalán nem olyan szuper, mint sokan gondolják! Talán elég annyi, hogy a szoptatási tanácsadóknak készült irodalomlistán így szerepel a másik slágerkönyvvel egyetemben:

Elrettentő példák, amiket a szoptatási tanácsadónak ismernie kell:

Tracy Hogg: A suttogó titkai. Európa 2003.
Béjar-Estivill: Aludj jól gyermekem. Marfa-Mediterrán, új kiadás 2003



Olvassatok inkább Searst! Vagy Vekerdyt, Ranschburgot.

KépKép
 
 


Annyit jegyeznék meg én is gyorsan a Suttogóval kapcsolatban h ahogy már ezt egyszer "beszéltük" is itt a topicban a többiekkel h a mi esetünkben egyszerűen nem jött be..Pedig én is kipróbáltam, de ha egyszer nem akkor akar enni ahogy a "könyv előírja" és nem alszik el hiába hagytam ott, akkor csinálhatok én bármit akkor sem fog..
Még1x hangsúlyozom h legalábbis a mi esetünkben sajna nem jött be...Amúgyis amiket ír a szerző nálunk szinte semmi nem úgy működik..azért ha itt lakna (mármint az író) szívesen megmutatnám neki Kevint h milyen csodát tudna vele művelni :roll: :roll: :roll:
Ja és én egyszer hagytam ott sírni de még 2 óra múlva is üvöltött úgyhogy én akkor megfogadtam h soha többet..annyira sajnáltam szegényt..és utáltam magam h olyan szenya voltam...azóta is "vevő vagyok" minden nyügijére, azaz próbálok bedobni mindent amit csak lehet...úgy ahogy ti is :lol: mármint ahogy észrevettem..
Vendég
 


livus, jó h jössz! számomra te itt amolyan háziasszony-féleség vagy :wink: olyan kedvesen invitál pár hónappal ezelőtt. :) ne tűnj el léccccci!

kata, sztem ez afféle "tüneti" kezelés. de te vagy az anyukája, neked kell döntened. én fentebb már leírtam h mit gondolok ezügyben. én hiszem h nálunk a hordozás-ringatás segített abban h Viktória már viszonylag jókat alszik napközben. vagy de. vagy du. újabban képes 2-3 órákat is aludni! :shock: ez nálunk nagy szó! nemminden nap, de most már merem mondani h úgy tűnik, kezd jellemzővé válni. ezzel én sem hagytam sírni, uakkor segítettem neki abban h elaludjon.
Vendég
 


kata, melyik másik többemberes topicban jártál?
és timcsi, szted milyen névvel kellene újraindítani a topicot?
Vendég
 


Nem tudom milyen néven kellene újraindítani..csak egy ötlet volt részemről..de konkrétabbat nem tudok..

Úgy irigyellek benneteket a több órás napközbeni alvásokért :roll: nálunk még mindig a fél óra a fix..sőt van h mostanában lecsökkent még ez is 20-25 percre...reggel is eddig ahogy "dicsekedtem visszaaludt 1-1.5 órát..de most 2 napja ez is lecsökkent 45 percre...vajon miért? :shock:
nem értem h van ennyi energia benne :roll: :roll:

Doo te pontosabban h is érted el nála azt h mostmár ilyen jól alszik?
Amit írtál a hordozóban való ringatással? Egy idő után abbahagytad a ringatást és továbbaludt magától? Vagy hogy csináltad?
Vendég
 


Ja és kpetro-tól is kérdezem h te pontosan h csináltad az "otthagyást"? Mert lehet h én nem csináltam valamit jól és azért nem működött..
Kipróbálnék én már mindent amit csak lehet hátha valami nálunk is beválna...
Vendég
 


Sziasztok!

Kpetro, írtam privit.
Vendég
 


timcsi, azért annyira ne irigykedj! tegnap meg ma nálunk sem volt nagy alvászat... :roll: de nem volt nagy nyügi sem, szerencsére. engem most a pelenkázás közbeni kolbászolása borít ki, meg h öltöztetés közben állandóan bömböl - de asszem ez már tényleg "normális". legalábbis a legtöbb szülőtől én is ezt hallom, meg tapasztalom is h így működik ez igen sok helyen, nemcsak a többembereseknél.

h mit csináltam? ringattam, hintáztattam, míg elaludt - eleinte ez akár 1-2 órát is tartott - most már fél óra is elég h elaludjon. és ami a legjobb h most már nem bőg az elalvás előtt!! mert egy ideig az is volt régebben. ha a vállamon van és úgy táncolok vele (megjegyezném h erre a célra nálunk manu chao kiváló! :lol: ), akkor elalvás után leteszem (pár hetes korában ilyenkor könnyen megébredt - most már inkább ritka, minthogy jellemző lenne a felébredés ilyenkor). ha hordozókendőben van, akkor eleinte ki tudtam belőle hámozni ébredés nélkül - most már nem, de már amúgyis csak séta közben használom a kendőt, itthonra nem, úgyh nem gáz, ha így alszik. ha az autósülésében hintáztatom és úgy alszik el, akkor abban hagyom - ez sajnos nem szerencsés igazából, de ha kiveszem, felébred... :roll: azért még lehet h ez utóbbi problémán dolgozom. :wink:
Vendég
 


hajni, sztem írj nekünk is, ne csak priviben! kíváncsiak vagyunk a tapasztalataidra! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Doo, Neked is írtam privit mert elöbb azt vettem észre, csak azután jöttem ide. Ha elolvastad és kérdésed (kérdésetek) szívesen írok majd ide is.
Ezt a többieknek írom, hogy ne érezzék, hogy titokzatoskodunk.
Gyógypedagógus vagyok és többek közt szenzomotoros terápiákat tartottam, erről a tréningről beszélgettünk, ami szerintem minden többemberes babának a segítségére lenne.
Doo, valahol azt írtad, félsz hogy Viki hiperaktív lesz. Szerintem ha egyszer elmész Lakatos Katihoz nem veszítesz semmit, még aztán eldöntheted kell-e ez Neked. 100x inkább prevenció, mint aztán korrekció!
Most megyek, viszem a Pici Lányt orvoshoz, náthás.
Vendég
 


hajni, nem ismerem lakatos katit. ki ő? különben én is nevtanban dolgoztam néhány évet - ott is volt ayres terápia. mondjuk főleg nagyobbaknak.
Vendég
 


Doo!

Bocs, hogy nem voltam világos. Azt hiszem írtam Neked a honlapjuk címét, de ha nem:home.hu.inter.net.
Őa HRG (hidro rehabilitációs gimnasztika) és annak a szárazföldi változata a TSMT (tervezett szenzomotoros tréning) kidolgozója és ennek a központnak a "feje".
Vendég
 


Sziasztok

Az én ikerlányaim most 14 hónaposak. hónaposan elkezdtünk Ferber-ezni, de félbe maradt. Tegnap újra elkezdtem, este 30 perc totál ordítás után alvás volt. Azt szeretném megkérdezni, hogy ílyenkor mi legyen az éjjeli etetéssel? Mert a lányok addig 2-3 * ettek éjjel? Légyszi segítsetek, hogy ma este már tudjak változtatni ha kell.

Köszi
Nyunyec

KépKép
 
 


nyunyec, üdv a fedélzeten! az ikreid is többemberesek? :shock: mert az valóban emberfeletti lehet, ha egyszerre kettő igényel egynél is több szülőt :roll:
én ferber-ügyben nem tudok semmit mondani - nem próbáltam, de naggggyon nem tervezem! miért muszáj ezt a módszert alkalmazni? egyáltalán mi a célod, mit szeretnél elérni? hogy éjjel aludjanak? szopiznak még különben? ezt akarod kiiktatni?

üdv.
Dóra
Vendég
 


Sziasztok,
Kicsi lelkem megnyugodot, így újból megszólalok :D

Hajni elküldte a BHRG címet, okt 27re kaptunk időpontot.
Marci több kevesebb sikerel, de inkább többel alszik.
Mivel Doo is írta, én is érzem, hogy a kis idegrendszerét érlelni kell, ezért megyünk a tornára.
Képz egy max másfél órás fennlét után álmos, és van hogy elalszik ahol van vagy beteszem az ágyikójába. Számomra az a szörnyű, hogy még mindig van, hogy iszonyú nehezen alszik vissza, pedig rém álmos és nyügös. Annyira szeretnék olyankor segíteni neki :roll:
Mennem kell
 


kata, már vártam h jelentkezz! hogy érted h megnyugodott a lelked? volt vmi gáz?
sajnos, nem vagyunk mindenhatók és nem tudunk mindenen segíteni - pedig néha tényleg jó lenne. én néha úgy éreztem, ha kiköpöm a lelkem, az is kevés :shock:

nuynec, veletek végülis mi van?

timcsi?
Vendég
 


ja és kata, mesélj majd h mi volt HRG-n!
Vendég
 


Az az igazság, hogy rohadt jó volt otthon. :P És azért általában még mindig nehéz Marci babával. És ugye otthon mindig volt vm ami elterelte a figyelmünket, mert ényleg kell neki és nekem is a társaság.
Nagy Budapesten egy kicsit egyedül vagyunk. :(
Azon morfordírozok, hogy lehet hazamegyek, amíg ilyen kis picik vagyunk... :roll:
 


kata, hát az biztos h anyu nélkül én is behalnék :roll: :cry: komolyan, én azelőtt nem értettem h mi ez a szokás h anyák gyermekeikkel odaköktöznek mamához v mama a lányához - micsoda ökörség, gondoltam! :oops: most meg aszondom h a többgenerációs nagycsaládnak voltak bizony jó oldalai! de ez is nyilván akkor működik, ha a nagyszülők már nem a saját munkájukat hajtják. én anyum szerencsére itthon van. merre lakik anyud? nagyon messze budapesttől?

többiek mi van má', hova tűntetek? :shock:
Vendég
 


Szia Doo,

Nem megyek haza a férjem teljesen kikészült az ötlettől, még az ügyfél találkozóról is hazajött, hogy lebeszéljen.
Totál mindent megigért (BKVval megy dolgozni, hogy legyen autóm pl, bár semmi szükségem rá...)

Marcinak jót tett a hidegfront délelőtt 2 órás alvással indított...

Megyek mert most ébred
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, de hát három gyerek mellett, (és két állandó korcsoportos igen aktív, pörgős topik tagjaként) nem mindig jut energiám máshová is benézni. :oops:

Ráadásul utólért minket a betegeskedős időszak. Dani-Gergő páros szokás szerint beteg. A kis többemberesem meg... szokásához híven köszöni szépen jól van. Olyan immunrendszere van, hogy még! Életében nem kapott antibiotikumot, aminek nagyon örülök. Most is ő tartja a frontot, igaz, hogy köhécsel, de abszolult nem vészesen, a többiekhez képest egészséges :lol:
Gergivel még a Heim Pál kórházat is megjártuk, nagyon ronda arcüreg gyulladása volt, mandulagyuszival párosítva. Annyira eldurvult, hogy se enni, se inni nem volt hajlandó, úgyhogy kezdett kiszáradni és végülis ezért kerültünk be. Azóta abból kigyógyultak, viszont most újabb támadást indítottak a vírusok. Béres csepp-Cebion csepp, sok gyümi, vitamin... már nem is tudom mit tegyek.


mennem kell :?

Kép
 
 


Én sem tűntem el..csak hát a gyerkőc lefoglal..
Ahogy Kpetro-nak is írtam a priviben, nem nagyon működik nálunk (sem) ez a visszaaltatás..azaz néha bejön néha nem..tegnap pl. úgy h mellette feküdtem aludt 1.5 órát, de ma a szokásos fél óra volt :cry: kipattant a szeme..és akárhogy simiztem, oldalra fordítottam, csináltam én már mindent nem jött össze...
Nálunk is az a gond mint Kpetro-nál h nagyon-nagyon nehezen alszik vissza..csak sajna nálunk inkább kevesebb-mint több sikerrel megy..
Én nagyon gyenge vagyok az ilyen módszerekhez..
És én is mindent elkövetek mint Doo..szó szerint képes lennék bármire érte..úgy ahogy ti is..de én akkor is azt mondom az altatáshoz én egyszerűen kevés vagyok..

Nekem is itt vannak anyuék..de nekem a legfőbb segítség a párom..nélküle meghalnék..
Ja és igen tényleg volt értelme a régi többgenerációs családoknak..legalábbis a mi esetünkben biztos is...
Sokszor eszembe jut h az egyedülálló anyák, hogy oldják meg ha esetleg nekik is többemberes babójuk van??Rohadt nehéz lehet..

Mi az a Ferber-módszer? Én még nem is hallottam róla.. :roll:
Vendég
 


Már majdnem azt hittem új taggal bővültünk Ildikó személyében...

Annyit kérdeznék tőletek h az ilyen babócák mint a miénk később is rosszabb alvó gyerek lesz? Vagy nem??

Ja és eszembe jutott egy csajszi aki egy másik topicba írta h ő már belefáradt az "egész napos altatásba" és inkább megpróbálja lefoglalni a babót..minthogy "kínlódjon" vele..
Valahogy én is így vagyok vele..ha nem megy nem erőltetem..
Igaz így is nagyon fárasztó..de nem tudom melyik az jobban..a
vissza(nem)altatás sem egy egyszerű dolog...legalábbis nekem nem az..
De őszinte leszek nekem már tök furi lenne ha Kevinnel nem kellene foglalkozni..el se tudnám képzelni h csak úgy leteszem és el van "egész nap" a kiságyában..nekem az olyan lenne mint egy tárgy akit csak úgy leteszek..de lehet h ez csak az én véleményem..pedig sok ilyen baba van az ismerőseim körében..

Ja és erről eszembe jutott még egy csajszi akiről régebben olvastam szintén itt valamelyik topicban..az övé eszik-alszik baba volt..és kiakadt h az egyik alvászata kimaradt és h 2 órát foglalkozni kellett vele...én meg ledöbbentem teljesen h valakinek ez nyűgöt jelent????
Akkor mit szólna ha ilyen babója lenne mint a miénk, azaz többemberes??

Nektek erről mi a véleményetek?

Amúgy azt észrevettem h ti elég magasan képzettek vagytok pl. pszichológus, orvos stb...lehet h ennek is köze lenne a többemberes babókhoz??? vagy ez hülyeség? Mármint h a túl intelligens embereknek lenne ilyen babója? Bár én ilyen téren kilógok közületek mert csak érettségim van + egy felsőfokú szakmám..bár állítólag elég magas volt az IQ szintem amikor mérték anno... De lehet megint hülyeség jutott az eszembe..Bocsi ha igen..
Vendég
 


Ja és ez az intelligens-téma meg onnan jutott eszembe h az "előttünk lévő" régi topicban..egy doki néninek volt régen ilyen bébije(lehet ti is olvastátok)..és láttam valamennyi összefüggést a dolgok között...
Vendég
 


Sziasztok!

Tim-csi

Írtam privit de most visszaolvastam amit írtál az altatásról. Neked Kevin hányszor alszik egy nap? Mert Hanga is általában 30-40 percet alszik egyszerre, de visszaaltatni már meg sem próbálom. Én akkor kiveszem és megy tovább a nap, eszünk, játszunk. És amint újra álmos leteszem. Így ő még 3x is alszik egy nap, pedig már elmúlt 7 hónapos. Altatásba nekünk is a Suttogó módszer jött be. Kb. egy hónap alatt jutottunk el odáig, hogy egy mukk nélkül, perceken belül elaludt. Sajnos ez a korszak elmúlt, mert most lerakom Ő pedig feláll, mire nekem újra be kell menni, mert viszaülni még nem tud. Így amíg el nem alszik, vagy a kulcslyukon nézem, mit tornázik, vagy újra ki kell venni megvigasztalni, mert azt nem engedi, hogy -ha már egyszer újra bementem Hozzá- megint kijöjjek.
Vendég
 


Kevin is szinte mukk nélkül alszik..sohasem sírva!!
Úgy hogy ilyen téren egyeznek a gyerkőceink:-)
Ő is 4x alszik fél órát..ha nem sikerül visszaaltatni..ez általában fix...
Vendég
 


Sziasztok!

Ilyen rossz időben merre lehet menni a babókkal?
Köszi
 


mi semerre, mert viktória náthás :cry:
Vendég
 


sztem vmi fedettpályás barátnőzés v zenebölcsi (persze nem ünnepnapon) meg ilyesmik jönnek szóba. mondjuk ekkora kis tökikkel, mint a mieink, azért még túl sok progit nem lehet szervezni. ja, esetleg uszi? (mi nem járunk, de sokan esküsznek a babaúsztatásra.)

sasha nektek gyógyulást duplán a két kicsinek. a nagynak meg betegségkivédő gyógypuszit küldök! tényleg, nálatok esetleg egy kislány nincs tervben? :wink:

hajni, sztem ez a visszaaltatás, alvásigény azon múlik h milyen a gyerkő - én az enyémen sokszor látom h álmos: ásít, dörzsöli a szemét, már sírva ébred, esetleg szopi után rögtön vissza is alszik - szal sztem több szundit igényelne, csak nem megy neki :cry: mert ha csak "szimplán" keveset aludna, hát az más tészta.
Vendég
 


Doo

A visszaaltatást én is úgy gondolom, ahogy Te, csak lehet,hogy nem jól írtam. Én is látom ,hogy fél óra alatt nem pihente ki magát, de nem tudom visszaaltatni, és mostanra feladtam. Alszik amennyit tud, aztán figyelem a jelzéseit mikor lesz megint altathatóan álmos.
Tim-csi írtam levelet de szerintem nem ment el ,mert nincs benne az elküldöttbe.
Vendég
 


hajni, ja, akkor én is így csinálom, mint te :D

kata, még babam-mama jóga? mi járunk. nekünk bejön.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, egy kis off-topic: Tim-csi, nem lehet hogy megtelt a postafiókod? Ma is megpróbáltam elküldeni a levelet, kiírja, hogy elküldve, és mégsem. Beteszi a kimenőbe és onnan sem tudom elküldeni. Szerintetek mit bénázok el?
Vendég
 


sztem ha a kimenőben van, akkor az tényleg el lett küldve! miért gondolod h nem?
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron