Új privát üzeneted érkezett!

Tudja valaki, hogy van-e kötelező érvényű szabályzat arra, hogy mit lehet és mit nem az ovisoknak enni adni?
Ugyanis amikor a kislányunk ovis lett, megdöbbentünk mi mindent megetetnek szegény gyerekekkel a nap folyamán.
Ráadásul a hét napból ötöt ott van a gyerek gyakorlatilag egésznap. Így az ott elfogyasztott ételek teszik ki a táplálkozásuk döntő részét.
Mélységesen felháborít minket, hogy semmibe veszik a menza étrend összeállítók azt, hogy egy óvodás gyereknek az ideális fejlődéséhez minőségi ételekre lenne szüksége, nem pedig mindenféle kotyvalékra.
Ha jól tudom ezt tanítják is.
A mi óvodánkban pédául bevett szokás, hogy olyan [color=red]párizsis [/color]kenyeret kapnak csemetéink- persze vaj nélkül, hogy minnél szárazabb legyen- amit mi a kuyánknak sem adnánk nemhogy egy három éves gyereknek. Ugyanis volt szerencsém megkóstolni. És ez egy héten legalább 2x előfordul. Sajtot, tejterméket nem is ismerik.
De volt már arra is példa, hogy ebédre paprikáskrumplit, uzsonnára meg nem tévedés, zsíros kenyeret ettek. És még folytathatnám a sort.
Gyerek gyomorba való az ilyen??? :evil:
A legdühítőbb az egészben az, hogy a szülő három évig mindent megtesz a gyermeke fejlődése érdekében, bekerül az oviba és mindennek vége.
Ezért kérem, ha bárki tudja hogyan léphetnénk fel ez ellen kérem segítsen!
Köszönettel Szilágyi Cili és Zoli, a kis Bogi szülei.
 


cili 830 írta:Tudja valaki, hogy van-e kötelező érvényű szabályzat arra, hogy mit lehet és mit nem az ovisoknak enni adni?
Ugyanis amikor a kislányunk ovis lett, megdöbbentünk mi mindent megetetnek szegény gyerekekkel a nap folyamán.
Ráadásul a hét napból ötöt ott van a gyerek gyakorlatilag egésznap. Így az ott elfogyasztott ételek teszik ki a táplálkozásuk döntő részét.
Mélységesen felháborít minket, hogy semmibe veszik a menza étrend összeállítók azt, hogy egy óvodás gyereknek az ideális fejlődéséhez minőségi ételekre lenne szüksége, nem pedig mindenféle kotyvalékra.
Ha jól tudom ezt tanítják is.
A mi óvodánkban pédául bevett szokás, hogy olyan párizsiskenyeret kapnak csemetéink- persze vaj nélkül, hogy minnél szárazabb legyen- amit mi a kuyánknak sem adnánk nemhogy egy három éves gyereknek. Ugyanis volt szerencsém megkóstolni. És ez egy héten legalább 2x előfordul. Sajtot, tejterméket nem is ismerik.
De volt már arra is példa, hogy ebédre paprikáskrumplit, uzsonnára meg nem tévedés, zsíros kenyeret ettek. És még folytathatnám a sort.
Gyerek gyomorba való az ilyen??? :evil:
A legdühítőbb az egészben az, hogy a szülő három évig mindent megtesz a gyermeke fejlődése érdekében, bekerül az oviba és mindennek vége.
Ezért kérem, ha bárki tudja hogyan léphetnénk fel ez ellen kérem segítsen!
Köszönettel Szilágyi Cili és Zoli, a kis Bogi szülei.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili

Elvileg a fenntartó felé (ami szt nálatok is valószínűleg az Önkormányzat) jelezhetitek a problémát,miszerint nem értetek egyet az élelmezéssel.Elvileg a vezető óvónőnek is bejelnthetitek és neki kötelessége kivizsgálni a dolgot és erről beszámolni az év során (valamikor) a fenntartónak,de én amondó vagyok,ezt a lépést kerüljétek ki.
Nem tudom,konkrétan milyen alapelvek érvényesülnek az ovisok étkeztetésénél alap esetben,ugyanis a mi ovink "Az egészségesebb óvodákért" hálózat tagja,így felettébb körültekintően járnak el az éteek megválasztásánál.Alap esetben viszont nem tudom,hogy mi a mérvadó,ezért kéne megkérdeznetek a fenntartüt.

Elég megdöbbentő,amiket írtál :(....
Nagyon kíváncsi vagyok,mi lesz belőle....

 
 

 
 

Szia anyapoc!

Köszi a választ, már régóta fenn van írásom, mégis te vagy az első aki reagált. Már kezdtem azt hinni, hogy senkit nem érdekel a téma, pedig szerintem elég fontos dologról van szó, vagy sehol nincs ilyen probléma. :(
Sajnos ez egy kis falu ahol csak egy étkeztető cég működik és ezt ki is használják. :evil:
Megkérdezhetem nálatok mennyit kell fizetni a menzára?
Nekünk majdnem 6000Ft-ot havonta, ami nem is lenne sok ha normális ennivalót kapnának a kicsik. De már közölték, hogy újra emelni fognak, hogy mennyit nem tudom.
Ráadásul igazán nem kell egy ovisnak óriási adag semmiből, innkább lenne az a kis mennyiség minőségi eledel. Nem igaz?
A javaslatod megfogadjuk.
Megpróbálunk az önkormányzatnál valamit elérni.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Szia Cili!

Most pontos összeget nem tudok neked mondani,de általában olyan 5000 Ft körül szokott lenni az ovi nálunk.Van,amikor több,van ,amikor kevesebb,attól függ,mennyit hiányzik a fiam...
Gondolom,a napi ár attól is függ,mennyi étkeztetési hozzájárulást kap az óvoda...vagy nem tudom,de ezt is meg lehet kérdezni az önkormányzatnál :).
Egyébként nem tudom,van-e valamilyen irányelv arra nézve,hogy mit kell vagy nem kell kötelezően tartalmaznia a kicsik kajájának...de szt egy laikusnak is elég vadul hangzik a paprikáskrumpli vagy a zsíros kenyér... :roll:
Bár azzal sem értek egyet teljesen,hogy mindentől tiltsuk el,mert később akarva akaratlan találkozik majd olyan anyagokkal,amik nem túl egészségesek (és ki tudja,hogy reagál),de pontosan,ahogy írtad,heti 5 étkezés ilyesmiből elég gáz :?...

Ha gondolod,tudok hozni étlapot a mi ovinkból,mit esznek a gyerkőcök nálunk :).
Aztán érdemes az illetékes orra alá dugni,hogy hogyan is kéne ezt jól csinálni... :roll:

Üdv,

 
 


Szia Anyapoc!

Nagyon örülnék ha tudnál küldeni étlapot szívesen az orruk alá dörgölném. Küldheted emailben is, a címem:

szilagyicili@citromail.hu

Azt hittem ti többet fizettek mint mi, de látom nem. Ebbe az 5000-be beletartozik mindhárom étkezés? Mert ha igen akkor tényleg felháborító, mert legtöbbször a kevés pénzre hivatkoznak. :evil:
De ezt én nem akarom elhinni, mert tényleg nem kell óriási adag egy ovisnak.
Szép napot neked. Cili.
 


Cili,
azért nem válaszoltam, mert nem tudok konkrétumot, mármint rendeletet, stb.-t.
Természetesen VAN irányelv, azt tartalmazza, hogy korosztályra lebontva napi hány g fehérje, szénhidrát, zsír, stb. kell, hogy benne legyen a közétkeztetés menüjében.
(Mi a másik végét szívtuk, mert vegetáriánusok vagyunk, és eme irányelvek miatt ki lett mondva, hogy 14 éves kor alatt nem lehet gyereket vegetáránusan közétkeztetni. Azóta az iskolában (waldorf) érdekes módon lehet, pediga Sodexho szállít.)
Nem tudom, hol lehet az irányelveket megszerezni, de én még az önkormáynzatot is hívtam, ott az ÁNTSZ-t nevezték meg, mint a téma gazdáját, de őket aztán nem hívtam fel, velük úgyse lehet vitába szállni, ők úgyis mindent jobban tudnak, mert orvosok. :evil:
:oops:
 


Cili

A GYVT egyik paragrafusa szt a fenntartó kötelessége:
" h) gondoskodik az érdek-képviseleti fórum megalakításának feltételeiről "
Ezt is számon lehetne kérni :roll:...
És még egy fontos: kivizsgálja a 36. § (2) bekezdése alapján hozzá érkező panaszokat és szükség esetén intézkedik a panaszt kiváltó
okok megszüntetése iránt, és a megtett intézkedéséről tájékoztatja a működést engedélyező szervet.


Szünet után kérek egyet és beszkennelem,elküldöm.

Itt van az ajánlás 4-6 éves gyermekek közétkeztetéséhez : http://www.eum.hu/letoltes.php?d_id=205
Esteleg ezt is érdemes kinyomtatni és összehasonlítani azzal,amit kaptok.
Itt pedig további ajánlások és menük vannak: http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=3121
A fenntartó tehát köteles kivizsgálni a panaszt és ugye feljebb is el kell küldenie a dolgot,tehát nem mismásolhatja el...

Szl mi sem fizetünk többet és bizony uabból a pénzből jól is lehet táplálni a gyerekeket.
Igem,ez 3 étkezést foglal magában,a többi gyümit általában mi visszük.Egyszer van gyümölcsnap,amikor mindenkinek 1 szem gyümit kell vinni egy héten.Így minden nap kapnak gyümölcsöt,nem is keveset :).

Ha esetleg nem akarják a panaszt kiviszgálnbi,akkor se hagyjátok annyiban,hanem a fenntartó ,működését engedélyező szervet kell értestínei.Gondolom,önkormányzat esetében a megfelelő minisztérium...

Kitartás :)!

 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
köszi a bíztatást, így legalább van fogalmam róla merre induljak.
A mi ovinkban is van gyümölcsnap 1x egy héten, de a többi napokon nem nagyon kapnak max. uzsira egy fél almát. :evil:
Pedig a mintaétrendben amit küldtél láttam, hogy minden ebéd után járna nekik. Ezt kinyomtatom és megmutatom az oviban. Arról nem beszélve, hogy még véletlenül sem említenek paprikáskrumplit, virslit, zsíros kenyeret meg hasonló "finomságokat". :x

Szilvi,
az ANTSZ-re már mi is gondoltunk, csak kérdés mit tudnak tenni az ügyben. Mindennek előtt az önkormányzatnál próbálunk valamit elérni.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Szia Anyapoc!

Tudnál küldeni konkrétan a ti ovitokból étlapot?
Hogy müködő étrendet is tudjak ezeknek az elvetemülteknek mutatni. Azért kíváncsi lennék, hogy a saját gyerekeiknek is ilyen ennivalókat adnak-e?
A baj csak az, hogy szerintem évek óta mi vagyunk az elsők akik ezt sérelmezik. :( Utána meg csodálkoznak, ha inkább elviszem egy másik oviba a Bogit. Persze ehhez a szomszéd városba kellene hordanom, :( ami megint nem kis költség lenne a számunkra. De ha nem lesz más megoldás...........

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili, mi Budapesten járunk oviba, és sokszor ugyanilyen pocsék összetételű a kaja... Szénhidrátot esznek szénhidráttal. Ehhez jön még ráadásnak (és nálunk ez a nagyobbik probléma), hogy a gyerekek egymást hergelik, hogy a normálisabb ételeket (pl spenót) ne egyék meg... (Pedig jól készítik el.) Úgyhogy az ebédet otthagyják, és aztán az uzsonnából esznek helyette sokat, ami gyakran olyan, mint amit leírtál: zsíros kenyér vagy párizsis. Néha sírni tudnék, ha arra gondolok, miket eszik hétközben a gyerekem. :?
De őszintén szólva én nem mernék panaszt tenni. Félnék, hogy a gyerek issza meg a levét. Általában nem nézik jó szemmel az aggályoskodó szülőket, így aztán inkább nyelünk. :( Ez nem jó, tudom. :(
Azokban az ovikban jobb a helyzet, ahol saját konyha van, nem csak melegítőkonyha, hanem ott helyben főznek. De ilyenből elég kevés van errefelé is.
Hát, azt hiszem, nem sokat segítettem, de nagyon átérzem a helyzeteteket és drukkolok.

Klára
 
 


Sziasztok!

Először is,Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk és egészséges táplálkozást :wink:!

Cili

Mindenképpen fogok hozni étlapot,amint megyünk oviba :).
Én azt mondom,mindenképpen menjetek el egy nyílt közgyűlésre vagy a megfelelő önkormányzati személy fogadóórájára és tegyetek hivatalos észrevételt vagy panaszt.A lényeg,hogy hivatalos legyen,hogy ki kelljen vizsgálni... :roll:
Nem tudom,hogy szülői munkaközösség működik-e nálatok és mha igen,mennyire aglils a vezetője,mert meg lehetne csinálni azt is,hogy kérdőívet adtok a szülőknek,név nélkül (vagy akár névval,aki vállalja) töltsék ki,mennyire elégedettek az ételek minőségével....Így talán pontosabb képet kaphattok arról,hogy mit gondolnak a többiek.Ennek fényében esetleg hajlandóak a változtatásra... :roll:
Azért virsli nálunk is szokott néha lenni :wink:...sőt,előfordul kolbászkrém is,de ahogy az ajánlásban van,mondjuk kéthetente max egyszer... :roll:...ennyi asszem belefér :).
De sokszor van főzelék,ilyesmi...
Ahogy az óvónénink mondja(mert nekik is ezt kötelező!!! enni),a gyerekeknek tökéletes,de nekik valahogy nemjön be :D!
Ja,az egyetlen,amit nehezményezek,olykor kapnak ebéd után gofrit,amolyan csomagoltat...hát a gyerekek szeretik,de én nem nagyon csípem ezeket a csomagolt cuccokat :roll:....


Klara

Sajnos tényleg kiszolgáltatottnak érzi magát sokszor a szülő...én ezt itt el sem tudom kézelni.Annyira törekszik az óvóda a kölcsönösségre és a partneri viszonyra a szülőkkel,hogy tk bmit elmondhatunk retorzió nélkül..
És érdekes,még nálunk is vannak olyanok,akik panaszkodnak a kajára :shock: :shock: ...ők meg talán pont a virslit,paprikás krumplit,ilyesmit hiányolják... :roll:
Spenót és trs-i:szt ez óvónőtől nagyban függ. A mi csoportunkban az a szokás,hogy mindenkinek mindent meg kell kóstolni.ha csak 1 kanál erejéig is,de meg kell...és működik,mert érdekes,az első kanál után megy a többi is :roll:..így szokttaták rá nagyon rossz evő gyereket az evésre :).De sajna az oviban nem mindenhol csinálják ezt és bizony ilyen csoportokból rengeteg kaja megy vissza,nem foglalkoznak vele az óvónénik,hogy evett-e a gyerek,vagy sem :(....



Ha érdekel benneteket,itt van a csoportunk honlapja :)
www.zsebibabacsoport.uw.hu

Sziasztok,Vera

 
 


Anyapoc, elvben nálunk is így van, mármint a kóstolás, de a fiam és a barátai nagyon kis elszántak, a kötelező egy kanálon túl több egy féllel se! :P :evil: A húst pedig eleve el sem kéri. Ez itthon is ugyanígy van, valósággal irtózik tőle. (Sima sült csirke, rántott hús, ilyesmire gondolok.) De itthon pótolom sajttal vagy tojással, az oviban viszont ilyet persze nem mehet.
Az óvónéni odafigyel, de kényszeríteni nem fogja, és hát jó is, hogy nem. A lányom egyébként ugyanoda jár, és ő teljesen jól eszik (de ő itthon is).
Na nem offolok tovább :)

Szép Húsvétot mindenkinek,
Klára
 
 


Klara

Nem offolsz :wink:!
Biztos vannak olyan gyerekek,akiknél nem lehet elérni többet :).De tutira mire felnő,nem lesz gondja :wink:!.És a lényeg,hogy a fehérjebevitel meglegyen :).És még jó,hogy a sajtot,meg a tojást megeszi,mert sok gyerek azt sem :(....

 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy beindult az infó csere. :)
SZMK nálunk is működik, sőt én is a tagja vagyok, épp ezért szeretnék valamit tenni az ügyben. :roll: Azt is csak nagysokára sikerült elérni, hogy egyáltalán kifüggesszék az étlapot az oviban, hogy fogalmunk legyen arról mivel tömik csemetéinket.

A kérdőív jó ötletnek tűnik, lehet csinálok is egyet, hátha így bátrabbak az anyukák. Mert akivel eddig beszéltem mind egyetértettek velem, de szólni gondolom nem mertek. :oops:
Jó lenne erdményt elérni ezügyben, mert a kislányom szereti ezt az ovit, barátai is vannak nem szívesen szakítanám ki onnan.

Na megyek fürdetni a csajszit.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Sziasztok!

Írtam egy kérdőív félét, kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy
milyen, mit írjak még bele, esetleg mit hagyjak ki belőle?
Az óvoda egedélyével a szülők közt szórnánk szét. Elegendő támogatás estén lépnénk tovább.

AZ EGÉSZSÉGESEBB ÓVODÁÉRT!

-Elégedett-e ön gyermeke óvodai étkeztetésének minőségével?
-Ön szerint mi szolgálná jobban gyermeke egészségét a párizsi, a májkrém (ami ki tudja miből készül), vagy a tejtermékek (sajt, túró, joghurt, stb.)? Tudjuk melyikből kapnak jóval többet. Sajnos!
-Ön szerint megfelelő-e egy ovisnak ebédre paprikáskrumpli, uzsonnára a zsíroskenyér?
-Ön szerint kap-e gyermeke az oviban mindennap friss gyümölcsöt?
(nem cukrozott befőttet)
-Ön szerint lekváros kenyér gyanánt elfogathtó-e, hogy azt a kemény lekvárnak nevezett szörnyűséget kapnak kicsik amiben a gyümölcs tartalom egyenlő a nullával, annál több benne viszont a cukor, a víz, és a mindeféle adalékanyagok, ami ugye egyáltalán nem szolgálja gyermekeink egészségét ?

Az alábbiakban mellékelünk egy ajánlott mintaétrendet, ami tartalmazza miket kellene enniük a kicsiknek az oviban. Forrás, az Egészségügyi Minisztérium.
Kérem hasonlítsák össze azzal az étlappal ami gyermekink ételeit tartalmazza! (ide bemásolnám az ott található étrendet)..................................................................................

Ha Ön egyetért velünk, hogy panasszal éljünk az étkeztető céggel szemben kérjük, hogy aláírásával támogasson bennünket.
Ne feledje, gyermekeink 7 napból 5-öt az oviban töltenek, így nem mindegy mit eszik nap mint nap!!!
Tét, gyermekeink jelenlegi és felnőttkori egészsége!!

Köszönettel: Szülői munkaközösség.


Nos, ennyit tudtam összehozni. Ha bárkinek van ötlete ezzel kapcsolatban szívesen fogadom. Ez még csak a tervezet.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili

Sajna mgé nem tudtam elhozni étrendet,de már szóltam,hogy kéne és aszonták,nyugodtan :).Csak múlt hetem rohanós volt és nem tudtam az óvónénivel beszélni :?...

Kérdőív: na most lehet,hogy hülyeséget fogok írni,de nem túl provokatív ez így? már csak azért kérdem,mert így nem biztos,hogy engedélyezni fogja az ovi és akkor nem tudod meg a többiek véleményét.
Másrészt nem biztos,hogy feltétlenül állást kell foglalnod benne bmi iránt is,mert az eredményt torzítani fogja.Tudom,hogy mi a cél,de ha egy mintaétrendet odadsz,józan paraszti ésszel talán felfogják,hogy mi a különbség...
Csak azért írom ezt,mert ha esetleg számotokra kedvező eredmény lesz(és legyen is az!!!) nehogy azt dörgöljék az orrod alá,hogy Te adtad a szülők szájába a dolgot stbstb...
Szl én arra gondoltam,egy kicsit burkoltabban kellene megfogalmazni dolgokat.


Pl: szeretné-e,ha gyermekét egészségesebben táplálnák?
Áldozna -e valamivel többet a megfelelő értendért
Vagy: melyik ételből látna többet a gyermek étrendjében:és felsorolsz egy párat,hogy karikázza be ....
Ön szerint fontos-e az egészséges táplálék a gyermek fejlődése szempontjából
Ön szt hol étekzik egészségesebben gyermeke,otthon vagy az óvodában.... Indoklás:
Esteleg lehetne olyan nyitott végű kérdést is feltenni,ahol a szülő szabadon leírhatja a véleményét....


No ne haragudj,ha túl kritikus voltam :oops: .... Remélem,hogy sikeresek lesztek :).

Esteleg ha kell,segítek még szívesen... :roll:

Ja,viszont a két étrend összehasonlítása nagyon jó!!!!
És azt nem tudom,hogy az étkeztető céggel szemben kellene-e fellépni,vagy az óvoda tehet arról,hogy ilyen a kaja?Ez most csak egy kérdés,ami felmerült...Ki kire mutogat... :?

 
 


Szia Anyapoc!

Egyáltalán nem haragszom, hisz pont ezért dobtam föl a netre.
Kívácsi vagyok más véleményére is, mert az én "felfűtött" agyam nem biztos, hogy objektív tud lenni a témában. Ha érted mire gondolok.. :evil:
Van benne valami, hogy túl direkt voltam és át is írom nehogy vád érjen. Aztán újra feldobom a netre, hogy milyen lett.
Számítok rád akkor is, ha nem baj. Hisz te mégiscsak tanár vagy, hátha jártasabb vagy a hivatalos megfogalmazásban. Egyébként mit tanítasz? Általánosban, vagy középiskolában?

Remélem az óvoda támogatását megkapom, mert legalábbis a mi ovónőnknek sem tetszik az étrend. Az egyik szülőin rákérdeztem, hogy van -e az ovinak beleszólása az étrend összeállításába.
Akkor azt mondták, hogy nincs ugyanis már ők is szóvá tették a dolgot az étkeztető cégnek és közölték velük, hogy van erre "szakemberük" . Jó kis szakember az ilyen! :evil: Sajnos ráadásul ez az egyetlen étkeztető cég a faluban. A legközelebbi szerintem a szomszéd városban van. De ezzel akkor sem élhetnének vissza. :x
Még jelentkezem. Kösz a segítséget!! Szia!

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Sziasztok!

Finomítottam a kérdőíven megmutatom. Várom most is a véleményeket róla.

Az egészségesebb oviért!

-Ön szeretné-e, hogy egészségesebb legyen az óvodai menza a jelenleginél?
-Ön mit változtatna az étlapon? Miböl kapjon többet:.......................
és miböl kevesebbet gyermeke?.......................................................
-Ön szerint mennyire fontos gyermeke számára a sok tej és tejtermék fogyasztása?
- Kap-e elegendőt belőlük gyermeke az oviban?
-Ön szerint változatosan étkeznek-e a kicsik az oviban?
-Mennyire gyakori, hogy gyermeke nem eszi meg az óvodában kapott ételt, és éhes amikor haza viszi őt az oviból?
-Ön szerint kellene-e minden nap friss gyümölcsöt ennie gyermekének?

Az alábbiakban mellékelünk egy minta étrendet, amit az Egészségügyi Minisztérium ajánl a 4-6 évesek számára. Kérem hasonlítsák össze azzal az étlappal, ami a mi gyermekeink ételeit tartalmazza.(ide másolnám az említett étlapot).................................................................................
Ha ön is úgy érzi, hogy lenne min javítani az óvodai étkeztetés terén, kérem aláírásával támogasson minket.
Gondoljon arra, hogy gyermekeink a hét 5 napját az oviban töltik és ezért nem mindegy mit esznek!!
Szeretnénk ez irányú igényünket az étkeztető cég elé terjeszteni.
Számítunk véleményükre, hogy a kicsik változatosabban és főleg egészségesebben étkezhessenek!!

Köszönettel: Szülői munkaközösség.


Egyenlőre ennyi telt tőlem, de jöhetnek további ötletek én szívesen veszem őket. A kritikákat is.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Szia Cili!

Na,ez a második változat már sokkal rafkósabb is jobb :wink:!
Objektívebb és nem érezni benne a direktséget :).Ügyi voltál :)!Naná,hogy nem tudsz objektív lenni,ilyen esetben nehéz...



Esteleg még rákérdeznék az ár-érték arányra,vagyis hogy ezért a pénzért,amit fizettek,megfelelőnek tartják-e a szülők az ellátást...Vagy esetleg magasabb szintű étkeztetést is lehetne-e belőle biztosítani...

Az viszont egy pozitívum,ha az óvónők is mellettetek állnak,mert akkor szt ki lehet járni a dolgot.
Ha valóban az étkeztető cég a felelős,akkor esetleg az ÁNTSZ-el lehetne felvenni a kapcsolatot,mert ugye ők a felettes szervük,hogy járjanak utána,mennyire szakember ez a szakember és a szakmai ajánlásokat mennyire követi.Egyszerűen bejelntést kell tenni az ÁNTSZ-nél és akkor ők hivatalból ki kell vizsgálják...


Amúgy középsikolában tanítok biológiát :)!

Most megyek,mert tanulnom is kéne,szombaton ZH-zok :)!

Üv és kíváncsi vagyok az eredményre.Mikor kezditek a projektet? :)

 
 


Szia Anyapoc!

Örülök,hogy ez a második verzió jobban sikerült, mert nem akarok felsülni vele. Mihamarabb szeretném elindítani a dolgot, mert tudom lassan őrölnek a hivatalok malmai. Jó lenne ha a követkető tanévben már lenne eredménye. :?
Igazán tudlak csodálni, hogy két gyerkőc mellet van időd és energiád tanulni. :P Most milyen diplomára hajtasz?

Én most várom a második babát a 36. héten járok de tanulni így sem tudtam volna, mert amíg nem volt ovis Bogikám senkire nem tudtam rábízni. Neked van segítséged?

Az ANTSZ már nekem eszembe jutott, csak nem tudom, hogy ők foglalkoznak-e az ételek minőségével is, vagy csak a higéniával?

Más téma: Te nem tudod véletlenül, hogy a gyed és a gyes idejére tényleg nem jár a szabadság? Mert a volt munkáltatóm (gyesem alatt megszűnt hivatalosan létezni) könyvelője a minap mikor rákérdeztem azt mondta, hogy csak arra az évre jár amikor szültem.
Remélem nem akarnak átejteni, mert én úgy tudtam, hogy mind a három évben járna. Más kérdés, hogy egy vállalkozótól hogy fogom behajtani :shock: . Szülés előtt épp jól jönne a pénz. :roll:

Tanulj szorgalmasan!

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili


Hajrá,minél előbb kezdétek akkor a projektet :).Talán jövőre már lesz belőle vmi...
Igazad lehet az ÁNTSZ-el kapcsolatban,akkor esetleg érdemes lenne egy telefont megereszteni a fogyasztóvédelemnek,mert az a másik felettes szerv.Tehát ha mint fogyasztó vagy érdekelt(és tk igen),Akkor náluk kellene keresni a megoldás kulcsát...

Gratulálok ketteskéhez :).Nekem van segítségem,anyum az állandó dadus :), mert mellette félállásban ugye dolgozom,így ilyenkor is ők vannak munkába állítva :).Szerencsére,mivel levelező a képzés,nem sok időmet veszi el maga konzultáció.tanulni meg akkor szoktam,ha a gyerkőcök hagynak,vagy éppen alszanak :).
Na és ugye ráadásként a férjem sincs sokat itthon,mert ő meg külföldön dolgozik...
Ez a szak rekreáció-, életmód, egészségfejlesztés alapszak.Remélem,majd a suliban tudom hasznát venni :).


Gyes-GYed:én úgy tudom,hogy jár azokra az évekre is,szl érdemes neki utánanézni.Itt van vhol ilyen topik,ahol ezzel foglalkoznak,meg asszem az indexen van tanácsadó is...valahogy így rémlik.Ne hagyd magad!

na megyek,mert aztán holnap tényleg nem érek el semmit :)!

Szió,

 
 


Cili

Nem nagyon jelentkeztél,remélem,sikeres volt az akció :)!

A csoportunk honlapjára feltettem néhány mintaétrendet,itt meg tudod őket nézni:

http://zsebibabacsoport.uw.hu/etlap.htm

 
 


Szia Anyapoc!

Azért nem írtam mostanság, mert még folyamatban van az ügy.
Megcsináltuk a kérdőíveket, az ovónők osztogatják. Ők maximálisan melletünk állnak.
Most a kérdőívek visszaérkezésre várunk, na meg a reakciókra.
Sikerült egy kalocsai (ez a szomszéd város) élelmezés vezetővel személyesen beszélnem, kaptam tőle étrendeket is az összehasonlításhoz. Náluk is hasonló összegből állítják össze az étlapot mint nálunk, de mondanom sem kell, hogy klasszisokkal jobb a menüsor a mienktől.
A jövő héten kiderül, hogy reagáltak a szülők.
A férjem nem nagyon optimista e téren, mármint ami a szülők akitivitását illeti, de én azért reménykedem a sikerünkben.

Köszi az étlapokat átnéztem őket. Mi is valami hasonlóra vágyunk.


Ha mostanában netán mégsem tudnák írni, akkor az azért lesz mert hamarosan SZÜLNI FOGOK! :D
Már csak 1-2 hét választ el a nagy eseménytől! :roll:

Üdv Cili.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili

Örülök,hogy az ügy folyamatban :)!

És azért dobj majd ide is valami infot,ha már kettőben vagy :wink:!

Sok sikert és könnyű,gyors szülést kívánok! :)

Puszi

 
 


Szia Anyapoc!

Persze, hogy írok, ha már babázni fogok. :P
Lehet, hogy nem tudok majd azonnal gép közelbe kerülni, de mihelyt alkalmam nyílik rá jelentkezem.

Addig is minden jót netek is.
Pusz Cili.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Sziasztok!
Mi dunakeszin lakunk ott is jár a kisebb oviba,és szerintem nagyon jó a kaja,igaz vannak közte elég hétköznapi dolgok,de nagyon jól elkészitve.Egy héten 2-szer van főzelék,kb egyszer pörkölt vagy csikostokány,vagy vadas.Egyszer süti,kakaós vagy valamilyen rétes,persze minden nap van leves.Gyümölcsöt minden nap esznek 10-kor,de azt mi szülők visszük be,van egy gyümölcsnaptár minden héten más-más szülő visz gyümölcsöt,ez nállunk bevállt.
Én a csapvíztől vagyok kiakadva,hogy azt itatják velük,de mások meg arra esküsznek,szóval mindenkinek eleget tenni ne lehet az tuti :(
Üdv mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok!

Cili

Ok,várni fogom :)!

Bárány

Szia itt is :).
Örülök,hogy nálatok is jó a kaja :).
Nálunk is van gyümölcsbevitel plusszban,bűr az oviban is kapnak.Nálunk úgy működik,hogy minden szerdán visz mindenki 1 szem gyümit és így le van fedve nagyjából az egész elkövetkezendő 1 hét. :) Persze senki nem 1 szemet visz,így mindig van bőven :).
Mi a baj a csapvízzel,Nem jó a víz nálatok,Nálunk a gyerkőcök is azt isszák itthon,bár itt karsztvíz van,kifejezetten finom,csak ekmény :?...
Vagy Te mire gondoltál helyette?Ásványvízre?

Puszi

 
 


Sziasztok!
Anypoc,igen jobban örülnék az ásványvíznek,mer nagyon nagyon klóros a víz, és azt hallottam,hogy az ásványi anyag összetétele is katasztrófa.De ennek ellenére a szülők többsége ellenzi az ásványvizet így maradt a csapvíz :( :( De a kaja tényleg nagyon finom,komolyan összefut a nyál a számban az illatától,és a gyerek is nagyjából megeszi,de ő baromi válogatós ,szóval nem lehet ő a mérce :D Vizet meg iszik itthon olyat amit én szeretnék :lol:
A többi szülő a magas nátriumtartalom miatt fél,az ásványvíztől,hát ehez nem nagyon értek,ezért nem tisztem megitélni,hogy reális -e a félelmük...Az bizti,hogy az ételizesítő,konyhasó,stb-stb is nátrium,na mindeggy,biztos azt sem esznek :?
Vendég
 


Szia Bárány :)!

A lakóhelyed vízminődégéről és összetételéről szt az ÁNTSZ tud felvilágosítást adni :).Csak tudod,hogy biztosra menj :).egyébként meg semmi nem lehet benne határérték felett,szl szt nagy gáz nem lehet vele :).
Az ásványvizeknél pedig bizony nem alaptalan a félelem.Ha csak párat összehasonlítasz összetételben a boltban,akkor látod.vannak olyanok,amiknek igen magas a nátrium tartalmuk (uaz a nátrium,mint ami a konyhasóban van) és ezt nagyon veszélyes hosszútávon fogyasztani,mert uúgy magas vérnyomást eredményezhet,mint a só használata(túlzott :)).szl majd nézd meg,hogy nálatok milyen az ásványvíz :).Nekem anno azt mondta a védőnő,h a legújabb ajánlások szt is érdemes az ásványvíz márkát váltogatni,hogy mindig más mennyiségű ásványi anyagot vigyünk be.
Mi pl Teodorát isunk legtöbbször és annak bizony igen magas a nátrium tartalma,ezért én szoktam váltogatni Vera vízzel :).
Na ez volt a reklám :D!
Örülök,hogy a kaja tényleg ilyen jó,ezt ritkán hallani :)!

Pusszancs

 
 


Sziasztok!
Hát igen marad a csapvíz az oviban...De nem baj itthon mi is az ásványvizet váltogatjuk,ez kicsit ez egy kicsit az... :D :D
De mostmár itt a nyári szünet,holnap évzáró,már csak ügyelet lesz,szeptemberig úgy is én etetem itatom :D
Ma irány a strand!!! :D :D
szép napot mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok!
Bocs, hogy csak most jelentkezem, de nagyon elfoglalt, lettem mióta MEGSZÜLETETT A KISFIAM ÁDÁM!!!! :P
Május 31-én este 7-kor született meg, igazi férfias méretekkel 4050g, és 58 cm-rel.
Az azóta eltelt 4 hét alatt felszedett még 1,8 kg-ot, úgyhogy igazi kis vasgyúró lett már most. Igaz aki szinte 2 óránként szopizni akar...............

Visszatérve eredeti témánkra, igéretet kaptam az óvodától arra, hogy a 2007-2008-as tanévre készülő fejlesztési tervezetbe beleveszik az étkeztetés minőségének a javítását is.
Nagyon remélem, hogy ezt be is tartják és nem csak ködösítenek.

Köszönet a segítségért, főleg Anyapocnak, és persze a többieknek is.
Ha újabb fejlemény lesz az ügyben megírom.
Üdv Cili.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Sziasztok!
Gratula a kisfiúhoz,jó egészséget,minden jót :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nem lettem ám hűtlen, csak iszonyúan lefoglal a két gyerkőc. Már alig vártam, hogy benézhessek ide, de látom nem sok minden változott mióta itt jártam.
Anyapoc, ha olvasod a hírem az, hogy annyit talán elértem az oviban, hogy a zsíroskenyér és a paprikáskrumpli talán lekerül a gyerekek étlapjáról. Azért ez a sok talán, mert bár papíron ezt nem láttam leírva, de az eltelt két hónap ezt mutatja. Sőt, láss csodát a minap halat kaptak ebédre. A lánykám nagy örömmel újságolta is, mert ő szereti a halacskát.
Remélem így is marad, mert én figyelni fogom ám!!
Hirtelen ennyi amit közölni akartam, és most megyek aludni, mert nemsokára kezdődik az éjszakai műszakom a picivel, és addig jó lenne kicsit pihenni.
Hátha most már sűrűbben tudok majd ide nézni. Pusz.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: