Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
a hasonló gondolkodású Anyukák miatt nyitottam az új topikot!
R

Kép
Kép
 
 


Szia,
ez mégis mit takar?
 
 


Jamina,
privit írtam!

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziiia Lilo!!!!!! :D

Szupi, hogy megalakult ez a topik!!! Remélem jönnek a régi nagy öregek is és BEINDULUNK!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Haho!
En itt vagyok!!!!!

Rajtunk mulik, h. beinduljon, ugyhogy hajra.

Noah legujabb tudomanya, egesz nap felhuzza magat rajtam es felall :D Nagyon edes :lol:

Es Lilo, ugy tunik, kezd magatol elaludni a baba. Mar 2 napja nem ringatom!!!! Szopi utan van, h. kicsit sir mikor leteszem, de hamar abbahagyja es elalszik. Nappal pedig tudom, mikor farad el es beteszem az agyaba. Kis siras max aztan alszik.
Bar igy maradna!

Csok mindenkinek!

KépKép
KépKép
 
 


Hahóóóóóó! :lol: Szia Livi,
Szóval az elméletem szerint a gyerekeink olyan sorsfeladatot kaptak, melyet együtt kell (lehet) megoldaniuk. (csaknem egyszerre is születtek, később már elenyésző lesz a korkülönbség)
A mi feladatunk pedig az lenne, hogy tartsuk a kapcsolatot, hogy ne szakadjanak el egymástól. Ezt már nagyon sokszor éreztem így, csak nem mertem mondani (írni), nehogy bolondnak tituláljatok. :twisted:
Majd figyeljétek csak meg, hogy mindegyiküknek lesz valami különleges tulajdonsága.... 8)

Pusza,

Kép
Kép
 
 


Halihó!!! :lol:
Én is itt vagyok :D

vitte,
Gratula Noah új tudományához! Megnéztem az iwiw-en az új képeket. Mindig elámúlok, hogy milyen felnőttes a tekintete. Nagyon helyesek vagytok.

bacilivi,
Jó hallani Rólatok! Mi újság? Hogy van Dalmi kisasszony? Miket csinál mostanában? Hihetetlen, hogy már mindjárt 8 hónapos.

Mi jól vagyunk, kilábaltunk egy brutális torokgyusziból. Volt magas láz, nemalvás, antibiotikum meg ilyenek :cry: De most már jól van a kiskrapek. A betegsége egybeesett a fogzással, van már két alsó fogunk. Álítólag vannak babák, akik hajlamosak "összeszedni" mindenféle bacit, amikor aktivan fogzanak, mivel ilyenkor sérülékenyebb az immunrendszerük, remélem, hogy a következő fogpár kibújásánál nem lesz ilyen :?

Most megyek, mert a párom egész nap dolgozik a gépen, és most megint követeli...

Mindenkinek szép hétvégét!

Pusz

Kép
 
 


Vitte,
Pont egyszerre írtunk :) Nagyon ügyi Noah! Mennyire irígyellek az alvás miatt! Szupi, hogy alakul... szorítok, hogy maradjon így!

Átadom a terepet:::::))))

Lilo

Kép
Kép
 
 


Lilo,
Tetszik az elméleted! Szerintem is van benne ráció.

Kép
 
 


Woowoowoo!!! :)
Szoval ez volt a meglepi, igaz Lilo? Szuper, ugyi vagy, koszi a topikot! Maris jol indult a napom!

Livi, Vitte, Lilo,
El sem tudom mondani mennyire el vagyok havazva. Kedden kell leadnom a szakdogamat, 3 hete hajnali 3-tol 7-ig alszom, mert miutan Levi elaludt (marha lehet ezt alvasnak nevezni) irom a cuccot. Szoval hulla vagyok es mindennel el vagyok maradva, olvasas, e-mailek, kapcsolattartas stb. Szoval bocsi mindenkinek, de meg egy par napig tart az orulet. Csak birjam addig, neha ugy erzem csak a csoda segithet rajtam... :(

Meg par szot gyorsan Levirol: All mar o is es maszik mint a csik, szeparacios szorongas ezerrel, foleg ejszaka, tudja a nevet, jon ha hivom (ettol teljesen odavagyok), 2-3 orankent ebred (ezert nem vagyok kifejezetten oda :) ), es kostolgat tovabbra is! Ja es altatni kell mostnaban. 8 foga van, hihetetlenul edes amikor mosolyog es virit a fogsora!

Vitte,
Nagyon jo hireket mondtal, remelem tenyleg igy is marad!
Szolnal Luisanak is?

Dijcsi,
Orulok, hogy Mark mar jobban van!

Lilo,
Dehogy, dehogy vagy bolond. Vagy ha az is vagy, hat bolondok kozt vagy most is, ugyhogy aggodalomra semmi ok. :)

Lanyok tegyetek fel kepet a gyerkocokrol!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 08:02-kor.

Őzi
Kép
Kép
 
 


sziasztok Lányok!
Őrülök az új topicnak!!!

Lilo:
nekem is küld el a privit, hogy tulajdonképpen miért váltatok ki, mostanság már nem olvasgattam a fórumot, de a jó "öreg" rókáknak nagyon örülök, hátha megint beindulunk!!!!

Most csak pár szót írok, vasárnap de. van, a kis családom igényt tart rám, de majd jövök!!!

Röviden annyi Lauról: pörög, mint a ringlispíl, fakutyázik ezerrel, ja és hátrafelé halad:), most 6,7kg, még szopizik+a pépes dolgok ja és egy Tündér, de éjszaka kétszer felkelünk, szóval Őzi náunk is ez a helyzet... :(

SZóval majd jövünk, üdv mindenkinek és jó hétvégét!

Kép

Kép

Kép
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Lusia!!!
Azta, mennyire megvaltozott Laura!!! Nagyon szep kislany es hihetetlenul hasonlit rad. Tenyleg, le sem tagadhatnad!

Kerdes: Akiknek mar all a babajuk, nem akar kimaszni az agybol? Levi agyat mar nem lehet melyebbre, a racsat meg nem lehet mar magasabbra tenni es allanodan huzza fel magat. Ha nem latnam nem hinnem el, de log a levegoben! Persze meg messze van attol, hogy tartanom kellene attol hogy kiesik, de ami kesik nem mulik... Azt nem ertem, hogy a feneben van benne ennyi ero? En majd meggebedek, hogy ki-be tegyem az agyba a kis 10 kg-os seneket, o meg csak ugy felhuzza magat...

A masik: megvan az elso pukli a homlokan :( . Kek is, es kiborito. Magara rantotta az asztalrol a konyvemet. Azota mast sem csinalok, mint probalom bababaratta tenni a lakast, de nincs olyan hogy tokeletes biztonsag. Par hete meg csak ugranom kellett, ha Levi felult, nehogy eldoljon, de most mar mindig mellette kell lennem, mert alva joval nagyobbat tud esni. Naponta tobbszor is elkapom, bele sem merek gondolni, hogy mi lenne ha csak ugy elvagodna. Es meg nem all! 150-edszerre is elindul a kabelek fele (ezt meg nem sikerult megoldani), sikongatva inal es mar elore nevet, mert tudja, hogy rogton utolerem, felkapom es repul vissza a kiindulasi pontra :) .

Livi,
Nektek hogy lett a moncsi?

Tok jo megint igy egyutt! :lol: Na eldugulok, ennyi pihit engedelyeztem magamnak, var a szakdoli.

Őzi
Kép
Kép
 
 


HEló cSajok!

Jajjj...annnyiraaa hiányoztattooook!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

Vitte,
gratula a felálláshoz!!! :lol: 8) Kérünk képeket!!

Őzi,
jujj, Dalmi is huzza ki magát az ágyból... :roll: de szntem is messze van még, hogy gáz legyen...hát nemtommilesz késöbb :shock: :shock: :shock:
Szegény puklisok :( . Az állásba is hamar bele fog jönni, aztán nem kell mindig a nyakában lenni. Legalábbis nálunk így volt. Persze most is vannak taknyolások... :roll:
Monokli.....: ültem egy puha bőr széken Dalmi mellettem áll és kapaszkodik a székbe...meginog, de nem esik el, " csak" lefejelni a széket....Így lett a monokli...na szoval ennyit a bababarát lakásról...Ott voltam közvetlenül mellette ráadásul és mégis monoklink lett :( Egyébként alig sírt. :( :shock:
Szakdoli: :evil: :x :twisted: brrrrr KITARTÁST!Mit jelent hogy altattni kell?
LeviI IMÁDNIVALÓ!!!

luisa,
azta micsoda nagylányok vagytook!!! ilyen édi kacibogaras bodyja van uncsitesónknak is. Mi za a fakutyázás? :shock: GYERTEK GYAKRAN!!!!!!!!
b


bocsiiiiii mennem kell, de jövök aztán folytköv!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én csak beköszönök, mert dolgoznom kéne, nyaralásunk előtt még bevállaltam építési engedélyek meg miegymás átnézését.

Szóval én is élek, itt Balcsin még, utána meg megyünk nyaralni tengerpartra és igazán csak októbertől leszek. Ha lesz még időm, azért írok előtte még egy pár sort, 1 hét múlva utazunk.

Nagyon jó hallani a régiekről, be kell vallanom, nem csak időm nem volt, de már a másik topic sem volt a régi...

Niki tündéri, kúszik meg négykézlábra áll, többet nem tud, de nagyon ügyes. Napközben egy angyal, alíg sír, sokat nevet, minden érdekli, viszont éjjel min. 3 óránként ébred, de van, hogy óránként. Már két foga kijött, az az időszak tényleg horror volt.

Lusia, Őzi: Laura, Levi óriási, Levi jó húsban van, Laura inkább Niki stílusu lehet, Niki majdnem mindent eszik, de nem sokat, kb. 6,5 kg-t nyom.

Na ennyit egyenlőre, Livi, Reni, Vitte és Dijcsi, várjuk az aktuális babaképeket!

Ez Niki 1 hete:

Kép

Kép

Kép
 
 


Jaj de jó, hogy jöttetek! Üdvözlök itt mindenkit!

Dijcsi, nem tudtam, hogy Márk beteg volt, örülök, hogy már túl vagytok rajta! Nagyon rég láttuk már... Kéépeeet! Gratulat a fogacskákhoz!

Őzi, megértem, hogy el vagy havazva.... kitartás! Én belőled próbálok erőt meríteni a szakdolgozat írásához. Sehogy sem sikerül nekiállni... nekem feb.28 a határidő...
Levi óriási baba lett! Annyira pasis! Jaj mi vár rám, ha Blani is ennyit fog mocorogni, és figyelni kell rá! (na nem mintha most lenne egy percem is!) Olyan kis bájos jókisfiús nézése van a képen.

Luisa, Laura tényleg egy kis tündér! Gyere gyakrabban! (ment privi)

Livi, hogy érted azt, hogy nálatok is így volt? Nem is tudtam, hogy Dalmi is felállt már! ?:)

Rekanna, Niki szépen kigömbölyödött, mióta láttam! Édes kis vigyori! Aztaaaa ennyi nyaralást!!!!:)))) Érezzétek jól magatokat, aztán várjuk az élménybeszámolót!

Blaniról: Már mászik és minden lében kanál..:) ülni nem szeret. Nappal nagyon keveset alszik (összesen 1-1,5 óra) Éjszaka jobb a helyzet, de 2-3x kelünk. Még szopizik, de kap tápit és kóstolgat mindenfélét. (eddig még nem ízlett semmi) Még nem próbálkozik az állással, de a kiságyat már lejjebb kell tennünk.
Kép
Kép Az új tudományom
Pussz,

Kép
Kép
 
 


na most van folyt.köv... :oops:

dijcsi,
torokgyuszi és fogzás...huhhh szegények...gondolom nem volt sok alvás sem :?
Dalmi egy igazi kis tündérke!!! :lol: mostanában fejleszti a tudományait. Már hat hósan mászott aztán ült és felállt, azóta ezket tökéletesíti :D

Lilo
ez a lábascumitartós kép...valami SZUPER!!!!!!!!!!!!!! bahalok... :lol: :lol: Jaa, Dalmi már jó ideje áll. Dijcsinek is írtam, már 6 hósan próbálkozott vele, nagy taknyolások közepette. Mostmár azért nagyon ügyi :lol:

Rekanna,
húúú reméltem, hogy jössz!!!!!! :D :D
Puszi Niki pocakjára és Dalmi is üdvözli a kis barátnőjét! Ezek szerint hazajöttetek? Niki ki van kerekedve jól látom?
És az jól látom, hogy a kocsiba való tükör a szobában végezte? :shock: :lol: Mi is majdnem vettünk. Nem vált be???

na mindjárt dobok képeket :wink:
Vendég
 


Kép Rosszban sántikálunk...

Kép Mint két tojás...

Kép Keresztanyuval...

Kép BArátokkal :-)
Vendég
 


Sziasztok!Most nézem mennyi kedves régi ismerős van erre felé!!!Nagyon szépek és ügyesek a babák!És gratula a sok tudományhoz.Mi még csak próbálkozunk efféle dolgokkal,de azért mi is ügyeskedünk.Meg kérdezhetem,hogy miért váltatok ki?Jó priviben is.

KépKép
 
 


Őzi, Vitte:
gratula a felálláshooz!!! Őzi nem lehet semmi Levi, ahogy lóg a kiságyból!!! :) Mit lehet csinálni? Fogalmam sincs! Nálunk még nem veszélyes Laura, de közeleg az idő. 10kg???? Hú ez nem semmi méret!

Bacilivi:
máű ti is kikacsingattok az ágyból? Nem semmi ! Fakutyázás: ahogy a fotón ül a kiscsaj úgy löki magát előre-hátra, egyszer akkorát lendül majd, hogy orraesik :)
Ahogy ott ácsorog Dalmi! Nagyon édi! Iíygkedem! :)

Rekanna:
jó nyaralást nektek! hova mentek? mi Horvátországban voltunk, egyszerűen szupi volt, de még Laut nem mertük bevinni a vízbe. Szerintem is hasonló fizimiskájú a két csajszi, nagyon helyes a nagy "loboncával" :)

Lilo:
Blani nagyon édi,a hogy csimpaszkodik a kiságyon kifelé, na és az a "4 kezes" cumisüvegfogás, tündér!!!
SZép nagy kislány? mekkora most?

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Az előző topikban megy a találgatás, h mi az oka annak, h oda nem írtok!
Bár én nem tulajdonítok semmi különöset neki és itt is tudlak olvasni titeket vagy írni egymásnak, de állítólag van/ volt valami oka és ezt szeretnék egy páran tudni!Hmm :roll:
Amúgy mindenkinek szép és ügyi a babója!!

Kép
 
 


Gyanixi:
szerintem különösebb oka nincs, csak egyszerűen ott már annyi ember volt, hogy legalábbis magamról beszélek, nem tudtam követni az eseményeket..., túl sokan voltunk, a babák között már sok volt a korkülönbség, nem ugyanazon dolgok foglalkoztatnak minket...

Kép

Kép

Kép
 
 


Hurráááááááááá!!!
De jó újra hallani rólatok!!!
Bár nem olvastam Lilo privijét, de asszem sejtem mi lehet benne...
Szóval ide én is nagyon szívesen jönnék!!!

Mi is 2x kelünk éjjel, barátkozunk a kajákkal de még mindig a cici a tuti nyerő, van már 5 fogunk, imádunk úszni járni és éppen a négykézláb állást gyakoroljuk (mármint Bence).
Kép Kép
Még több kép a blogon (ld. www)! (bár elég régen frissítettem...)
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
 


Szia mindenki!

Rekanna,
Neked kulonosen orulok, persze a tobbieknek is, de rolatok tenyleg regen hallottam. Hat remelem, ide majd gyakrabban jovunk.

Gyanixi,
Berzkat nagyon raerzett! :wink: :roll:

Luisa,
Hova lett Lara punkseroja?! Vagy csak en nem latom?

HONNAN KERULT ODA EZ A HUNCUT MOSOLY MINDEN BABY ARCARA?
:lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Persze mar mar a 2. lepcsofokot celozta meg....

Ozi,
Szegenykem... szakdoli... Brrrr. Nem irigyellek... :(

Lilo,
Tetszik az elmeleted! :wink:
Ime a kepek a mult heti talirol. Olyat nem mertem feltenni, amin rajta vagy, nem kertem ra engedelyt, de elkuldom emailben.

Noah es Blanka

Kép

Kép

Kép

Bacilivi,
Dalmi nagyon ugyes mar!!!!!

Dijcsi,
Neha en is meglepodok, milyen nagyfius mar. Tegyel mar fel par kepet Markrol, olyan reg lattuk.

Most ez a kedvenc kepem, ez mar tenyleg komoly nagyfius kep :)

Kép

Noah is beverte magat, mosolygott a papajara, majd megfordult es a fal sarka nagyon kozel volt... az arcocskajat belevagta. Volt pici siras, de nem is csoda, maradt a folt...

Most, h. mindenhol allni probal Noah, meg kevesebb nyugtom van... , hat ez van... :)

KépKép
KépKép
 
 


kislilla,
öröm, hogy neked nem kell a négykézlábat gyakorolni :wink: :D
Az a repülős naagyon éédiii!!

vitte,
de jóóó, téged is rég "láttalak" Ismét csak ámulokbámulok, menniyra bazi jók a képek...Milyen is a gép??? Persze Noah meg tünemény, sokat változott!! Jó pasi ám!! Azok a szemek...hmmm ha ezt Dalmi meglátja...


BERZKAt tényleg beletrafált....!!! Nem lenne jó, ha hariznának a többiek :?

Dalmi már alszik szerencsére én meg hulla vagyok... :shock: megyek olvasok egy kis Herry Pottert.. :oops: aztán szundi...
Vendég
 


Eldöntöttem, hogy nem írok, de most mégis...
Csak gratulálni jöttem :)

Jó ötletnek tartom, hogy új topikot indítottatok! Nagyon kultúráltan vita nélkül eljöttetek és én ezt jónak tartom!
Szerintem senki nem haragszik rátok aki egy kicsit is értelmes! Mindenki azt teszi amit a legjobbnak vél :)

Ti együtt érzitek magatokat jól nem ott, hát eljöttetek ide! Ez szerintem rendjén van, és örülök, hogy nem tüntetek el teljesen csak ide jöttetek!

Szóval gratulálok, hogy ilyen jól megoldottátok a dolgot és nem acsarkodtatok ahogy azt sajnos sokan teszik!

További jó babázást! :)

KépKép
KépKép
 
 


Aha, olvastam berzkat írását! Valami van benne. Egyébként meg mindenkinek saját döntése, hogy hova ír! Nem???

Kép
 
 


ÉN AZÉRT MEGKÉRDEZNÉK VALAMIT:

HA AZÉRT JÖTTETEK EL MERT VOLT KORKÜLÖMBSÉG A TI ÉS MÁSOK BABÁI KÖZÖTT AKKOR PL.ÉN MIÉRT NEM KAPTAM PRIVIT HOGY JÖJJEK????????????????MEG MÉG VANAK OTT OLYANOK AKIKNEK EGYKORÚ A BABÁJA A TIEITEKKEL.

DE ŐZI MIKOR NYINYOTTA A TOPICOT NEM GONDOLT PL ARRA HOGY ODA AZOK IS FOGNAK ÍRNI AKIK ÉV VÉGÉN SZÜLNEK???AKKOR MIÉRT NEM INDÍTOTT OLYAT HOGY PL. 2007 JAN.-FEB.-RUÁRI BABÁK.VAGY VALAMI HASONLÓT???

NA ÉN EZZEL BEFEJEZTEM.

JÓ BESZÉLGETÉST!ÉN MARADOK A MÁSIK TOPICBA!
 


Jó estét!

Csak gyorsan pár válasz:

Livi:
igen, az autós bigyó nem jött be, Niki mindig utánanyúlt, persze nem érte el és ettől befrusztrált. Dalmi hogy áll már, jó lenne újra találkozni.

Luisa:
mi is oda megyünk, Zadar mellett találtunk egy üdülőfalut, de nem foglaltunk, remélem ilyenkor van bőven hely. Miért nem vitted be Laurát a tengerbe? Állítólag a tenger a legtisztább. Mi már a Balcsiba is bevittük, nem sem lett semmi baja. Az uszodákra kell vigyázni, ott még nem voltunk.

Vitte:
Noah kiköpött Te vagy, nagyon szép kisfiú. És a fotók még mindig viszik a pálmát.

Kép

Kép
 
 


Lányok,
na már bánom, hogy leírtam a véleményem, sértődés lett...

Pedig senkit sem akartam megbántani....

Kép

Kép

Kép
 
 


Sajnálom, hogy ilyen nagy port kavart ez az új topic, bár már rég nem az alapgondolatról folyik a vita. Most olvastam végig a másik topicot, a hajam égnek állt! Nem tudok abba a vitába belecsatlakozni...

Kép

Kép

Kép
 
 


Rekanna,
Csendben megkoszonom, de azert apukaja is van benne, sot, egyre tobb :)
Jo nyaralas nektek es majd hozz jo sok kepet rolatok!
Amugy Nikin a kepen a kis sarga napozon van egy dino elol? Ha igen, akkor ismeros :) Nagyon kivancsi lennek majd eloben is Nikire, mert picikekent hasonlitottak egymasra, ugye?

Kislilla,
En az 5 fogacskat irigylem nagyon. Szenvedett Bence veluk nagyon? Noahnak 1 bujt ki, es a mellette levo is utban van mar. Ja, es nem engedi, h. megnezzem... :(
Amugy a bodyk ismerosek, imadom oket! Nezd csak, anyosom Noah-val:
Kép

Lilo,
Hat az a labtartos kep nagyon edes!!!! Persze a masik is!

LANYOK!
Ha szep lenne a venasszonyok nyara es mindenki megjon a nyaralasbol, mit szolnatok egy kotetlen setas-talihoz a Varosligetben?????


Bacilivi,
Nem jottok meg Godollore? Eszembe jutottal a napokban, ugyanis mar lefoglaltam a sielest. Ti mentek az iden snowboardozni? En tavaly nem voltam picit irigykedtem rad :)

Nem tudom, ki hogy van vele, de en nagyon orulok a kis "szabadsagomnak", marmint, h. a nagyiekra lehet hagyni a picit, mert mar nem szopizik ket orankent.... sot igy, h. a tizorait es az ebedet levaltotta, mar a nyaralas alatt jo par oraig apaval motorozhattuk, mig Noah a nagyiekkel volt es kell neha csak kettesben is lenni :) Persze, utana meg feloran keresztul puszilgatom, annyira hianyzott... :)

No, ennyit hirtelen.

KépKép
KépKép
 
 


Ja, a gep, Livi, most mar szolok a Nikonnak, h. egy kis tamogatas nem artana a sok ingyen reklamert. :)
Hozzateszem, azert latszik a kulonbseg a ket gepunk kozott. A Blanis kepeknel es a legutolso anyosos kepeknel a kisgepunkkel fotoztam (a nagy gepet nem cipelem magammal ilyenkor, mert nehez...)
A nagy gepunk Nikon D80.

KépKép
KépKép
 
 


Vitte, hát a fogacskák közül az első (alsó) 2 sima ügy volt, észre sem vettük, na jó, utólag visszagondolva talán tényleg nyűgösebb volt előtte 2 napig... Viszont a 3-ért nagyon megszenvedtünk (jobb felső 1-es). Az utsó kettő (felső bal 1-es és jobb 2-es) pedig egyszerre jött ki, megint viszonylag simán... Szóval nem tudom mitől függ, azt gondoltam a felsők talán azért fájdalmasabbak, mert nagyobb felületet kell áttörniük...de erre rácáfolt az utolsó kettő. Gondolom lesznek még meglepik ezügyben:) Mindenesetre a Dentinox nekünk bevált...de csak nappalra. Meg a hűthető rágóka (fagyasztva).
Bodykat én is imádom! Képzeld, nekünk van ugyaninnen rózsaszín póló is (nem bugyirózsaszín, hanem pasis rózsaszín :oops: ), na azt azért nem merem nyilvánosan mutogatni :roll:

Lilo, nekem is tetszik az elmélet!!! Van már erről vmi tapasztalat esetleg máshonnan???

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
 


Sziasztok, én is itt vagyok! Csak sajnos nem tudom, meddig leszek net-közelben.

Őzi, nagyon jó hallani rólad. Levi milyen nagyfiú már! És súlyra-méretre is milyen hatalmas! Hogy birod ezt a szakdoga-strapát? Szegény, jó kialvatlan lehetsz. Remélem, már lassan túl vagy a dolgon. Én is félek, mi lesz a derekammal, ha teljesen le kell már tenni a kiságyat.

Lilo, Blani is nagyon édes. Remélem, hogy majd valamikor találkozunk. Nem semmi, ahogy a lábával tartja a cumisüveget!

Vitte, nem semmi, hogy Noah már feláll! Domi még csak kezdi felhúzni magát. Viszont nagyon lelkesen mássza körbe a szobát és főleg a tiltott dolgokra kiváncsi (számítógép madzagjai, vezetékek...)

És nekünk még mindig nincs egy árva fogunk sem, pedig 3 hós korunktól kinlódunk! Akkor azt hittük, nemsokára kijön és azóta sem.

Dijcsi, remélem Márk jódarabig nem kap el most semmi nyavaját.

Luisa, Laura nagyon huncut a képen.

Lányok, más babája is sírósabb lett mostanában? Ez lenne a szeparációs szorongás? Dominika sokszor nyűgös-sirdogálós, nem tudom, miért. Sírva kéri a kaját is sokszor. Vagy a foga lenne az oka?

Dominak már így is sikerült "eltaknyolnia", pedig még fel sem állt, csak húzta fel magát, nem jött össze és puff, már repült is.

Vitte, én csak irigyedhetek rád, már a szabadságod miatt, mivel én továbbra is tök egyedül vagyok. Anyukám sem rohan átvenni tőlem semmit, ha náluk vagyunk. Annyi a különbség, hogy van kihez beszélnem.

Kislilla, Bence nagyon édes pasi! És hogy irigykedem az öt fogatokra!

Bacilivi, Dalmi már milyen ügyesen áll a képen! Tényleg hogy hasonlít apukájára (is). És mennyi barátja van már.

KépKép
 
 


Rekanna:
bizto jól fogjátok érezni magatokat! nem vittük be Laut a vízbe, mert még csak 5,5 hónapos volt, még féltettem, de most már bevinném :)
jó nyaralást!

Vitte:
csúcs a rácsos fotó! :)

Kislilla:
már 5 fogacska? nem semmi, nekünk még nincs:)

Nanett
dejó, hogy ti is itt vagytok!

Kép

Kép

Kép
 
 


egy kérdés:
hozzátápinál, hogy lehet szopit elhagyni?
mi esszük a főzike délelőtt, du gyümi, de mindig kér utána szopit, húst még nem eszünk...

Kép

Kép

Kép
 
 


Lanyok!!!!

Rekord!!!! NOAH 3 orat aludt!!!!!!!!!
Olyan boldog vagyok!
A max. alvas eddig nappal autoban volt 2 ora, de ez 1x eddig....

Amugy altalaban 1 ora...

Luisam,
Nalunk ugy volt, h. Noah hagyta el, gyakorlatilag nem kert cicit a kajcsi utan. En hagytam, h. az o iramaban hagyjuk abba. Miota adsz neki es mennyit eszik?
Ja, mi forditva esszuk, gyumit tizoraira es zoldseget ebedre. Noah eszik hust, biohuspure (Ausztriaban vettem..., mert persze itt nem lehet kapni... :evil: :evil: :evil: ) es hetente 2x - 3x kap. Egyszeruen a zoldseghez keverem.

Nanett,
Na hat ez a szabadsag sajna veges, 200 km-re laknak a szulok, csak egyutt nyaraltunk, amit okosan tettunk :lol:
Sajnalom, h. anyukad sem segitseg, annyira nehez, tudom, mit erzel... Az a par nekem rengeteget jelentett.
Csak sok erot es kitartast kivanhatok! A lakas ugyetek hogy all most? Talaltatok mar?
Oh, en azt hittem, mar reg van fogatok. Mikor irtad a szemfogakat, en is azt hittem, h. az jon ki hamarabb, de az also metszo jott ki.

Noah mindig is sirosabb volt, igy nem tudom, de szerintem a foga lehet Dominak is.

Dijcsi,
Nem is irtam, h. jobbulast Marknak!!! Szegenykem!!!!!

KépKép
KépKép
 
 


Luisa: végülis voltatok Szegeden 20-án?Mi majdnem eláztunk...
Laura mennyivel született??hány gr?

Kép
 
 


Sziasztok!
Nanett,
De jo hogy itt vagy!!!

Most csak egy gyors keres. Akiknek meg nem tudom az e-mail cimet, el tudna nekem kuldeni priviben?

Ja es meg valami. Csomoszor olvasom, hogy szopi elott adjatok a kajcsit. Miert?
Aztan meg egy kerdes ami ebbol adodik: Meddig tervezitek szoptatni a gyerkocoket? Ameddig akar, vagy ameddig ti?

Na most szaladok, majd meg jovok!

Őzi
Kép
Kép
 
 


Lányok eddig is köszi a válaszokat!

Vitte:
1 hónapja eszünk zöldségféléket keverve, holnap szeretnék neki húst adni, talán azzal kéne próbálkoznom, hogy vizet adok neki főzi után és nem szopit?
3 óra alvás? jól kifáraszthattad :)
A TALI NAGYON JÓ ÖTLET!!!!!!

Őzi:
miért te hogy adod a főzit? mikor? én szeretném még szoptatni 1 éves koráig, de lecsökkenteni 2-re, reggel és este adnék neki, napközben meg más kajcsit, de ez még a távlati cél úgy látom egyenlőre :)

Gyanixi:
képzeld voltunk, csak nem 3an, hanem a nagyszülőkkel, ezért nem jelentkeztem
Lau:3150g és 55cm volt, most 6700g 68cm miért? ti?

Kép

Kép

Kép
 
 


luisa: Réka 2680gr, 50 cm-rel született, most kb.6300gr és 68-69cm, szóval nem visszük túlzásba mi sem a hízást! Bár most már napi 1 üveg bébiételt megeszik Réka és úgy tűnik elindult a hízásban! (kopp-kopp-kopp) :roll: :lol:
Réka gyümit hússal eszik, a zöldségeket nem, azoktól öklendezik még! Kedvence az alma-csirke, alma-banán-csirke, sütőtököt is eszi, meg a barack-alma-rizs, szóval ezeket.
Én két szopi közt adom neki és még mindig 6x szopizik mellette, de nem mindig szopizik nagy mennyiségeket!!Sőt!!! :roll:

Én is 1 éves koráig szeretném szoptatni Rékát, de persze az Ő igényeit is figyelembe veszem, azért sztem kb 1 éves koráig, illetve plussz pár hónap, az ideális!!Bár mindenkinek saját döntése, lehetősége és babája igénye szerinti a dolog. Én így gondolom.

Amúgy kinek hogy megy a hozzátáplálás?Mármint szépen esznek a babák, falják be a kajót, vagy kellenek néha trükkök??
Mert nálunk muszáj, tv bekapcs és úgy. Tudom, h pedagógiailag ez nem okés, de sajna ez van. A hozzátápit amúgy én főleg azért kezdtem el, mert nem hízott Réka és már 4 hónaposan és pár hete jutottunk el idáig, h megeszik 1 nap 1 üveggel!!

Kép
 
 


Gyanixi:
szerintem teljesen jók ezek a méretek egy kislánynak, és főleg vedd figyelembe a mi méreteinket is :), nekem ezt mondja a védőnő+doki
Nálunk a trükk a gyümi belekeverése a főzibe, de mikor fogja magában megenni??????
A rízst hogy csinálod, ez normál rízs?

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok mamik! :D

Nem szándékszom irogatni ide,csak olvastam a másik topicban,hogy itt meg lehet találni olyan emberkéket,akik már régen nem írtak. És azért foglak titeket olvasni,ha nem baj.. :oops:
(Már amikor lesz időm)..
Nagyon örülök,hogy lehet rólatok hallani valamit!!!

Őzi,,Rekanna,ti már NAGYON régen voltatok!!! :!: :!: Örülök,hogy jól vagytok :D

Kislilla,hát rólad már azt hittem,egyenesen elvesztél :cry:
Nanett,gondoltam ám rátok,remélem,tudtatok intézni valamit lakásügyileg :roll: ,ha lesz kis időd,írjál nekem egy privit légyszí!!!
Lilo,végre téged is olvashatlak! :D Nagyon jó ácsot ajánlottál,tökéletesen meg vagyunk elégedve vele!! :D :D :D :D
A szerkezet már kész,csak gyártják a tetőlemezeket.. Majd küldök képet,ha kész lesz! Örök hálám :D :D :D :D :D
Vitte,Luisa,Dijcsi:Na,titeket se akarllak kihagyni,rólatok is jó hallani! :D
Bacilivi:Te úgyis tudod,hogy a kicsi szivem csücskei vagytok :D :D

Na,jó rövid lettem.. :oops: Csak örülök nektek,ennyit akartam írni :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


Hozzátápi:
egyelőre Bence is csak azt eszi meg, ami édes, vagyis gyümi van benne + anyatejjel csinálom (úgyis sok van még a fagyasztóban :D ). A védőnénink szerint ez nem baj, eleinte minden baba ilyen, aztán majd szépen el lehet hagyni az édes ízeket, és marad a zöldség, szóval ezen ne aggódjatok.
Pont most okítot ki kaja ügyben: most már el kell kezdeni husikat is adni, mégpedig étkezésenként 1 kávéskanálnyit (1 kis kocka) csirke vagy pulykamell 1 óráig! vízben főzve (tutira megyünk :shock: ). Aztán beleturmix a többibe ezt min heti 2-3x. Ja, és elvileg mindig frissen kellene főzni az aznapit, de max 1 hétre előre lefagyasztani. Mi is majd most kezdjük el ezek szerint a husit, eddig csak gyümik voltak krumplival, rizzsel meg kölessel.
Vitte, a biohúspürében milyen husi van? Tök jó lehet...és főleg mennyivel egyszerűbb!!!

Őzi, arra gondolsz, hogy szopi után adva csak annyit fogad el, amennyire valóban szüksége van, és ha nem az a cél, hogy gyorsan elválasszuk, akkor ez a helyes út??? Igen, erről én is olvastam! Szimpatikus is nagyon, de Bence így nem fogadott el soha semmit!!!! Mit javasolsz? Vagy most már késő? Ebédre már bevág 160-180 ml kaját de utána szopizik is rendesen! 6 hónapig csak szopiztunk, de utána már azért el akartam kezdeni mást is adni (anyai hemoglobin elfogy stb), ráadásul elkezdett alig gyarapodni, pedig ő aztán mindig is szopibajnok volt...

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
 


Barbamami:
köszi a privit :) megpróbálom majd az itatást és üdv itt!!!

Lilla:
köszi a húsos gondolatokat :)
mi is csak szopiztunk 6 hónapos korig (ok egy-egy barackot kapott 5 hónapos korától), és így mi is kicsit tanácstalanos voltunk, én is kajcsi után adom neki a szopit, de már nem tudom mi a jobb, a cél a reggel-esti szopi bevezetése napközben meg más kajcsik, nálatok is?

Kép

Kép

Kép
 
 


Luisa,
No. Az az ajanlas, hogy a gyerek fo taplaleka 1 eves koraig anyatej legyen. 6 honapos korban az anyuka eldontheti, hogy megkezdi elvalasztast vagy a hozzataplalalast (elvalasztodast). Elobbi esetben a kajat szopi elott kapja, igy kajcsival jollakik a baba es tejbol mar kevesebbet ker, mignem idovel mar egyatalan nem ker. Utobbi esetben tejjel lakik jol es csak annyi kajcsit ker utanna, amennyi + ban kell neki. Ebben az esetben a baba vszleg meg 1 eves kora utan is szopizni fog. De ez nem jelenti azt, hogy ne enne mar tisztes kajcsiadagokat, lehet hogy el is hagy mar szopit, a lenyege, hogy ezt o iranyitja.
Szoval valaszolva a kerdesedre en utanna adom a hozzatapit (kb 15 perc mulva) es mostanaban kezdett el mennyiseget enni belole, eddig foleg kostolgatott. De mar igy is baromi sok etelt bevezettunk, ugyhogy nekem ez megfelel. Szoval en kicsit light-osabban csinalom mint te, lassabban. En sokaig szeretnem szoptatni, felteve ha o nem dont maskent. :) Aztan ebbol nehogy az jojjon le, hogy valaki valamit rosszul csinal! Csak kivancsi voltam ki hogy es miert csinlaja ugy...

Livi,
Azt jelenti, hogy olbebaba mig kellokeppen ellazul, vagy ha makom van akkor ellazul szopi kozben vagy meg talan be is alszik. Az ejjeli ebredeseknel pedig csak az osszebujas segit. Ez mind nem volt regen, csak miota szorong.

Rekanna,
Nagyot nott Niki, helyes kiscsaj lett belole!!! Jo hogy itt vagy te is.
Jo nyaralast!

Lilo,
Szakdogaval kapcsolatban, csak azt tudom mondani, hogy kezd el minel elobb, mert ennel mar csak kevesebb idod lesz ra ha Blani megindul. Komolyan, nekem is sokkal konnyebb dolgom lett volna ha mar korabban belevagok. Igy utolag visszanezve, mikor Levi kisebb volt, tobb idom volt, barmennyire is ugy ereztem, hogy el vagyok havazva.
Blani nagyon cuki, a cumisuveges kep abszolut uber!!!

Na most idaig jutottam, majd meg jovok es valaszolok a tobbire is.

Őzi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

En ugyan semmifele privit nem kaptam, de jelzem, annak idejen sem, amikor az elozobe irogatni kezdtem... Nem hivott akkor se senki, csak jottem, mert... mindegy is.
Regi oreg sem vagyok, mi csak (?) 4 honaposak vagyunk.

Ha zavarok, ugyse szol majd hozzam a kutya se, vagy megirjatok a tutit, de nekem neha jolesne par jotanacs, ugy mint anno amott. Szoval, ha nem gaz, inkabb ide irogatnek, mint oda, ahol csak 2-3 ember reagalt ram, es vegig kellett naponta gorgetnem 25 kepet 1 hozzaszolason belul.

Mostanaban vannak gondjaink, de probalok eros lenni, ezzel is erositeni a kicsit. Majd irok meg, ha ugy latom, erdekel vkit.

Puszi mindenkinek

Fenixrol tudtok vmit? Nagy kedvencem lett, de nagyon reg lattam sajnos

Az en kis gyonyorusegem most:
Kép

Kép
Kép
 


Macsek: bár én is csak úgy kezdtem el írogatni ide, de én válaszolok, illetve érdelekne mi van veled/ veletek???
Esetleg talizhatnánk is valamikor, merre laktok?Mi Újszeged(Vedres u.), szép a lánykád, Rékának még nincs ennyi haja: :lol:

Kép
 
 


Macsek Draga,

Irtam privit!
Kopf hoch! Minden rendben lesz!!!!!!

Fenixrol sajna nem tudok, a wiwen bejeloltem, de meg nem lepett be sem azota (mar 1 honapja). Remelem, minden rendben veluk.

Ozi,
En eddig altattam Noah-t es most lassan 1 hete, megy magatol! Nagyon orulok neki!!!! Bizti csak atmeneti nalatok.

Barbamami,
Szia neked is!

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: