Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy azok az anyukák akik hasonló szemléletet követnek mint én, itt recepteket, tapasztalatokat cserélhessünk anélkül, hogy ezért elítélnének minket!
A hasonló szemlélet nagyjából azt jelenti, hogy nem csak azt adjuk enni gyermekeinknek amit a védőnők és a jelen világnézet "megenged" nekünk, és nem úgy neveljük gyerekeinket ahogy mostanság divat, hanem szabadabban gondolkozunk, nem korlátozzuk magunkat!
Ilyen anyukákat várok ide!
:wink:

KépKép
KépKép
 
 


Halihó!

Én általában azt adom enni Marcinak, amit a védőnéni és a dokinéni "megenged", de azért nyitott vagyok minden újra, elvégre egyre nagyobb fiú már, és így én is póbálom egy kicsit könyedebben fogni a dolgokat :D
Szóval sok fini receptet várok :lol: Ja, és olyat, ami hízlal, mert ránkfér. Mármint Marcira :lol:

Kép
Kép
 
 


Szia!

Örülök, hogy itt vagy te is!
Azt tudom, hogy te nem adsz neki tejet, meg lisztet, mert nálatok van allergia a családba, és úgy persze lehet én se kockáztatnék :)
De itt a lényeg, hogy ne zárkózzunk el azoktól a dolgoktól amiket mondjuk 20 éve jónak tartottak, amin mi is felnőttünk, csak azért mert most más a divat... :roll:
Kyra se kapott még csak rízstejet, de tejtermékeket már kapott és nem lett tőle semmi baja :)
És persze nem csak a kaják miatt vagyunk itt, hanem minden másért is! :wink:

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Nekem van olyanom, hogy "Csecsemők szakácskönyve".
Nincs benne túl sok recept, de én azért szoktam nézegetni, mert pl. a spenót banánnal dolog nagyon bejött Marcinak. A spenót magában csak a mamával csúszott le, velem nem igazán. Kipróbáltam, ahogy a könyv írja, és szépen megette. :lol:

Kép
Kép
 
 


Akira
Fantasztikus ez a topic :D
Majd még jövök csak felébredt a kislány
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy most már hárman vagyunk! Jó lesz ez akkor is ha kevesen leszünk :)
Hát ez a spenót banánnal... :lol: azóta is csodálkozok rajta! De pont tegnap szedtem le a kertből a spenótot, és ha nem eszi meg akkor lehet kipróbálom a spenót-banánt én is :D
Leírod, hogy hogyan kell csinálni?

Bacsbern, szóval a túrórudit Kyra is szereti! Én össze szoktam neki törni néha banánnal vagy más finomsággal! Kicsit mikróba megmelegítem és úgy szoktam neki adni, olyan lesz az állaga mint egy pép :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok...... :D
Hát a spenót nálunk sem valami menő ,pedig én nagyon szeretm :oops: Bár én hippes bébiétel formályában adtam neki de baromira nem ízlet Dorcusnak . De ez a banános formátum lehet bejönne mert hát a banánt imádjuk :lol:
Nicol én is szívesen venném ha leírnád hogyan kell csinálni.

Mi a rudit általában üresen eszük leszedem a csokit és adom a rudit a szájában még lesem nyelte de már üvölt ha a kövi nem megy.Én is adtam neki banánnal meg almával is az is fini volt de Dorinám szerint üresen a legjobb :D :D :D

Kyra már kapott tejet meg lisztes hamit is???? Már gondolkodtam én is rajta mert lehet az én krumplifőzimet megenné úgy ahogy én főzöm vagy ez még korai??????

MÁS
Kébzeljétek rendesen szépen látszik már a 2 első fogacskánk olyan bűszke vagyok rá :lol: Nekünk szerencsénk volt mert apszolult nem szenvedtünk a fogacskák miatt egyszer csak kinn voltak . :lol:

Na megyek mert mindjárt jön a Merlose Place :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Bacsbern, igen Kyra már kapott tejet is! Azaz kakaót! 1,5-ös tejet higítva, és nem lett tőle semmi baja! Kakaót is tettem bele egy picikét, hogy édeskés legyen az íze, és tetszik neki, és nincs tőle semmi baja! És én inkább adom neki ezt mint a tápszert! Ugyhogy napközbe ha kell neki a hamin kívűl még cumisüveg is akkor kap kakaót, és csak este meg reggel szokott tápot kapni, de van hogy csak este!
Lisztes hamit még nem annyira kapott, de még csak most kezdtem el a saját kajánkat is adni neki! Multkor például gúlyás levest kapott! És imádta :D
Ugyhogy ha legközelebb olyat főzök akkor kap liszteset is! Majd meglátjuk :)
Ja, de végülis háztartási kekszet már kapott és babapiskótát is, sőt, kenyérhéjat is szokott rágcsálni! Persze azt nem nyeli le, de hát kapott! :wink:

Irigykedek ám a fogacska miatt :(
Persze gratula, és tök jó, csak nekünk még egy sincs és már mióta szenved vele! :?

KépKép
KépKép
 
 


Akira
Mi is iszunk kakaót , vacsira csak én a tápihoz adom,Dorina imádja !
Mi is 2-szer izsunk/eszünk tápit reggel+este, de már gondolkozom az esti főzin/ bébiételen vagy tejpépen mert hát nem volt neki elég a hami és felkelt fél 6-kor hamizni, most 8 kanállal teszek 260ml vízbe és így lesz kb 300ml a habbal meg a kakaóval együtt.Így kibirja este fél 8-tól reggel 7-ig jó esetben fél 8-ig. Bár a dobozon nem tüntetik fel a 8 kanalat max 7-ig írja ,de mit csináljak ha kevés volt a 7 kanál :(
A szilárd vacsival azért még jó lenne várni mert Dorina általában a hami alatt pilled el ,és hát ha kanállal eszünk akkor ez biztos nem így lenne.
Valaki vacsizik kanállal??? Akkor az alvás hogy megy????
Kiváncsi leszek hogy ízlenek Kyránakk az otthono hamik majd írd meg mindenképp :lol:

Köszönjük a dicséretett a fogakkal kapcsolatban :D de azért ti sem panaszkodhadtok mert hát úgye hha jól emlékszem Kyra már áll azért ilyen idős korban az nagy bűszkeség :D :D :D
Nekünk 2 fogacskánk van de még csak fordulgatunk vagyis már 3-szor sikerült egyedül van hogy napokig nem csinálja aztán gyorsan 1 forgás és megint semmi napokig.
Szóval valakinek foga van hamarabb valaki meg már áll közel 8 hónaposan :lol:
Vendég
 


Akíra
Kyra jobban van már??? Bátor ez a tejes dolog, de jó, hogy Te ilyen lazán fogod a dolgot :D

Sajna nekünk is kell már reggel is tápi, nemcsak este, mert szinte semmi tejcsim nincs már. Mondjuk nem semmi a 8 kanál :shock: Nálunk a 6 aplafon, de azt is csak nagyritkán eszi meg :roll:

Mi vacsira főzit eszünk, de az 6 körül van, és lefekvéskor még jön a tápi. Bár nálunk nem függ össze az evés és az alvás. Soha nem aludt el sem cicin, sem cumisüvegen. Mert ugye hasonfekve elég nehéz bármelyiket is megvalósítani :lol:

Recept:
Spenót burgonyával

100 g tisztított spenótlevél
50 g burgonya
15 g banán
1 mokkáskanál olaj

A burgonyát előkészítjük, felkockázzuk és 15-20 percig pároljuk annyi vízben, hogy éppen ellepje. Ha kész, félretesszük. A spenótot levelenként alaposan lemossuk, szárait eltávolítjuk. Forró vízben 4-5 percig főzzük a levélkéket. Szűrőkanállal kiszedjük és hideg vízzel leöblítjük, mert cska így marad meg az üde zöld színe. Szűrőszitán átpaszírozzuk a banánkarikákkal együtt. A megpuhult burgonyát áttörjük. Állandó gyors keveréssel felmelegítjük takaréklángon az olajjal. A finom habos püréhez hozzákeverjük a spenótpürét is. Bármilyen feltéttel tálalhatjuk a kistányéron. A spenótot szeretik a csecsemők. (Hát én nem ezt látom :lol: ) Sok benne a vas, a C-vitamin, a magnézium és a folsav, de oxaláttartalma miatt hetente csak egy alaklommal adjuk a csecsemőnek.

Na én ennél egyszerűbben csinálom. Megvettem ugye a nagy adag spenótot, megfőztem és adagonként lefagyasztottam. Így mikor az az ebéd, csak előveszem a fagyóból kiolvadni, megfőzöm a krumplit, és botmixerrel leturmixolom a krumplit a spenótot és a banánt, és persze én még egy jégkockányi megfőzött fagyasztott csirkemellet is teszek bele. Így tényleg szó nélkül megette. Olajat nem szoktam tenni a főzibe, ez a könyv írja mindnhez 6 hónapos kor után :roll:

Sok sikert a babáknak a spenóthoz :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát holnap kipróbálom ezt a spenót dolgot :lol:

Az elalvás nálunk cumisüveggel történik!
Vagyis én is adok vacsit Kyrának, valami főzit, és utána jön a fürcsi meg ilyenek, és amikor beteszem az ágyba jön a tápi!
Van, hogy megissza a 7 kanálnyit, de ha jóllakott a főzivel akkor van, hogy csak a felét! És utána cumi a szájba és horpaszt :lol:

A tejes dolog...hát én úgy vagyok vele, hogy nálunk senki nem allergiás, és ezért gondoltam miért ne próbálnám meg! Merthogy én is azt kaptam! Én egy csepp tápot nem kaptam életembe pedig csak 4 hónapig szopizhattam! És hát itt vagyok, élek, és soha semmi bajom nem volt! Szerintem kevés nálam egészségesebb ember van :lol:
Szóval...szerintem kijött volna rögtön a tejallergia rajta! Az meg hogy 10 év múlva ettől lesz valaki allergiás... :roll:
Hát és akkor hol volt az az allergia 10 évig?
Mert hogy ugye azt mondják az allergia előjöhet egyik napról a másikra minden ok nélkül! Szóval...
Ja, és azt olvastam több helyen, hogy a tápszer is tej alapú, tehát ugyanúgy allergizálhat!... :roll:

Na de mindegy is :)

Sajnos Kyra nincs jól! Azért nem is válaszoltam még a mailre, időm se volt rá! Bocsika! :oops:
De vasárnapra nagyon rosszul lett! Kötőhártya gyulladás, orrfojás, vörös torok és kruppos köhögés...szóval kijutott neki a bajból! Remélem jobban lesz hamarosan!
Tegnap a szívem szakadt meg...délután 2 órán át csak sírt...vígasztalhatatlanul! Hiába csináltam bármit, csak sírt! Csak amikor kézbe volt és sétáltunk vele nyugodott meg egy kicsit! :cry:
Szóval nehéz!

Én ma este borsólevest adtam neki :)
Sok répával főztem, leturmixoltam, és utána szűrőn áttörtem, hogy ne maradjon rajta a héja! Hát falta! :wink:

Na megyek is, mert Kyra még köhécsel, nem aludt el teljesen! :(

Jó éjt nektek :)

KépKép
KépKép
 
 


Akira
Remélem Kyra minnél hamarabb jobban lesz, biztos nagyon rossz látni ahogy szenved az a pici gyerek :( Dorina még szerencsére nem volt beteg de már én is előre félek hogy hogyan fogom ÉN viselni :oops:
Nálunk az elalvás úgy történik hogy negyed 8-kor vacsizunk tápit kakaóval :D és közben elpiled nem alszik csak már úgy elernyed aztán beteszem az ágyában és már alszik is.
Már sokszor írtam de szerencsére Dorcus jóbaba nem igen van vele probléma képes 1 órát is egyedül eljátszani a játékaival, szóval nekem azért elég sok időm marad........ nah jó azért nem egészen így van de azért mert gyerekem van marad időm majdnem mindenre. Remélem ha netán egyszer lesz kistesó ő is ilyen baba lesz. Bár anyukám oda volt magától hogy ő milyen jól tud gyereket nevelni ,mert hát én nagyon jó kislány voltam.... erre megszületett a húgom nah ő pont az én ellentétem volt szegény anyukám elkeseredett mégse olyan jól nevel gyereket mint ahogy ő gondolja.

Nah igen ez a tejes dolog erről csak annyit hogy én 1.5 éves koromig szopiztam semmit nem ettem 6 hós koromig csak anyatejet..... ott a tesom aki sajnos kb 2hós koráig szopizott onnantól ette az orizát vagy mi a szöszt anyum is ellenzi nagyon a tápit, meg feles tejet kapott nah neki semmi baja nekem aki CSAK szopizott ekcémmám van meg különféle allergiaim (nem tej)
A lényeg az ha valaki hajlamos az allergiára akarmit csinál úgyis előjön......
Persze más akinél a családban van már eleve tej érzékenység akkor biztos én sem adnám neki a tejet.De hát igen a tápi és a pépek is tejalapú ak.............azt akkor miért lehet a tejet miért nem???
Vendég
 


Remélem Kyrus már jobban van! Hát szerencsére eddig Marci is csak egy kis orrszívssal megúszt a dolgot, de mostanában mintha köhécselne, hát tiszta ideg leszek, nehogy beteg legyen. De ennél több cuccot már nem adhatok rá, mert akkor mi lesz télen???

Egész délelőtt nővéreméknél voltunk, a kisebbik lánya 1 évvel idősebb Marcinál, édesen elvoltak. Megyünk máskor is, mert olyan jól lefoglalták egymást :lol:

Nálunk ugye van allergia a családban, nővérem minnre allergiás, (még a levegőre is szerintem :lol: ), szóval nálunk a tápi és a pép is HA-s. Hát ez van, így mi kivárunk a tejes dolgokkal :roll:

Ez a krapi hihetetlen. Egy mondatot nem tudok úgy leírni, hogy ne kelljen arrébbtenni, vagy elvenni tőle valami tiltott dolgot :lol:
Szóval nem olyan mint Dorcus, de azért néha ő is elvan 10 percet egyedül, de leginkább Max játékaival :lol:

Nálunk fürcsi után jön a tápi, majd büfi, beteszem az ágyba, egy kicsit még elgagyarászik és elalszik. Persze ehhez kemény 1 hét sírnihagyás kellett, de megérte.

Kép
Kép
 
 


Ja, és ti botmixerrel pépesítitek a kajcsit??? Én eddig igen, de ma a nővéremnél csak villával törtük össze, és ügyesen megette. Akkor mostmár lehet így is adni neki???

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy percem van!
Nikole, én legtöbbször csak villával töröm össze neki, max ami nem megy villával azt turmixolom, de különben Kyrának már elég a villával tört :)
Na megyek is :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Na megint itt vagyok!

Szóval...
Hát igen, elég rossz, hogy Kyránál ez így elhúzódik! Most adok neki a gyógyszereken kívűl még vitamint is, hátha segítek vele! :roll:

Nikole, jó, hogy te tudod vinni valahova Marcit! jó amikor eljátszik másokkal :)
Bár mondjuk míg Kyra nem volt beteg nekünk is ok volt, mert itt van pár ember akivel össze szoktunk jönni, de most már úgy hiányzik...több mint egy hónapja nem vihetem társaságba... :cry:

Hát igen, Dorci jó baba...nem úgy mint Kyra :twisted:

Én meg pont azt kívánom mindíg, hogy legyen a második egy jó baba!
:oops: Persze imádom Kyrát, jobban mint az életemet, de ő pont olyan mint ahogy anyósom mondta, hogy párom milyen volt...borzasztórossz...
Na én meg kisangyal voltam...és hát remélem a következő baba rám fog ütni nem az aprjára... :oops:

Na most megint mennem kell! :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok
Nikol én is legtöbbször villával töröm neki össze a hamit ,mert utálom a turmixot mosogatni :oops: De szépen megeszi így is :D

Jó nektek hogy vannak veletek 1idős babák a környezetetekben, sajna nekünk nincs ..........pedig biztos Dorina is élvezné .
Na megyek majd még jövök
Vendég
 


Csajok láttáto már 90-en tekintettek meg minket mióta él ez a topic :D
Kicsit bátoritsuk őket NYUGODTAN LEHET ÁM CSATLAKOZNI KEDVES FORUMOZÓ LÁNYOK, NEM VSAK OLVASGATNI KELL!!!!!
Vendég
 


Hát Marciban is összeadódott a kettőnk "rosszasága" az egyszer biztos :lol:
Nem semmi kis krapi, dehát fiú, így úgy vagyok vele, hogy ilyennek kell lennie. Én mindig is egy kis rosszacsont pasira vágytam, hát most megkaptam :lol: Persze néha jól esne egy kicsit pihenni is :D Mondjuk ahhoz képest, hogy én még 1 éves koromban is óránként keltem éjjel, Marci csoda ügyes, ma is aludt este 8-tól hajnal 4-ig, majd cumival visszaaludt 1/4 8-ig :lol: Ja, és most is alszik már vagy 1,5 órája :shock: Na ilyeneket azért nem szokott csinálni.

Hát ezt a villával törős dolgot nem tudom. Tegnap Marci öklendezett a kajcsitól. Pedig már evett brokkolit krumplimval, és akkor ízlett naki nagyon. Délben is öklendezett, és mikor vacsira is adtam neki akkor is. A múltkor meg nagyon bejött neki, csak akkor turmixolva volt. Szerintetek lehet összefüggés??? Vagy inkább csak tegnap nem ízlett neki?

Mondjuk ma spenótot kap (banánnal :D ) azt meg ugye a levélkék miatt úgyis turmixolni kell, de majd még azért próbálgatom ezt a villás dolgot más kajcsival is, hátha megszokja :roll:

Hát nekem van egy másik csajszi is, akivel már gimi óta ismerjük egymást (ott is évfolyamtársak voltunk és a fősulin is), neki 1 hónappal idősebb a fia, szóval már megbeszéltük, hogy ha nagyobbak lesznek, meg bejön télen a rossz idő, tuti össze fogjuk hozni a fiúkat, had nyúzzák egymást, hátha lefáradnak :lol:
Tényleg jó, ha az ember tud hová menni, mert egyedül bele lehet egy kicsit fáradni a "kismamaságba".

Ja, és persze írjon bárki nyugodtan, aki szívesen csatlakozna!!! Ez nem egy zártkörű klub :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nikole, szerintem meg fogja szokni! Ne erőltesd, csak néha! De villával is tudod teljesen pépesíteni ha sokáig nyomkodod! És én úgy csináltam, hogy mindíg egy kicsit kevésbé volt pépes! Kyra is öklendezett az elején, de nem tart sokáig! És hallottam már olyat, hogy egy gyerek 2 évesen még nem evett normál dolgot csak pépeset...ez az állandó pépesítés miatt volt...szóval nem azt mondom, hogy azonnal adj neki darabosat, de szerintem kezdd el kicsit nagyobbra hagyni :) De persze ez csak az én tippem :wink:

Bacsbern kismamaklub sincs? Nincs a közeledbe mondjuk Ringató? Vagy valami hasonló? Vagy itt nincs olyan topik, hogy 20.kerületiek?
Mert lehet, hogy nem is tudod, de vannak nem is olyan messze tőled :)
Én is itt találtam 3 embert, (a Tftimi az egyik :D ) és azóta is összejárunk :)

És jöjjön mindenki aki hasonló nézeteket vall :)

KépKép
KépKép
 
 


Akira
már CSepelen lakunk 21.ker nem a 20.-ba ! Küli járok a Csepeli topicba is :lol: Sajna kismama klubbot nem ismerek itt??? Van 1 barinőm (Elizabett a topicból) de sajna ő is messze lakik, vele nap mint nap beszélek de sajna csak msn-en :( probáljuk össze hozni a talit de hát mindig valami közbe jön.
Vendég
 


Elizabettel én is szoktam beszélni! Csak mostanában kevesebbet! Nem is tudtam, hogy ti ilyen jóba vagytok! :)
Hát és a csepeli topikba nem lakik senki a közeledbe? Vagy ott nem szerveztek talit? :)
Szerintem nagyon jó ha közösségbe lehet a gyerek, meg hát te is!
És ilyen hogy kismamaúszás vagy torna vagy babamamatorna, vagy valami nincs? A védőnők nem szerveznek semmit? Nincs semmi jó nálatok? Hihetetlen! Pedig ezeken a helyeken lehet jól összejönni! :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Borzalmas napom van! :cry:
Kyra ma nem is igen csinált mást (két alvást kivéve) mint sírt, nyűgösködött és hányt :(
Annyira sajnálom de közbe meg már annyira fáradt is vagyok :(
Ne haragudjatok, hogy kifakadtam, csak...

KépKép
KépKép
 
 


Bacsbern, Dorci gyönyörű baba! Mármint ezt most a másik topikra értem, ami képet ott feltettél! Hát le vagyok nyűgözve! Nem is emlékeztem rá, hogy ilyen szép! :oops: :oops: :oops:
Ne haragudjatok, de ezt le kellett írnom! :lol:
Imádom a kis kopi babákat :D
Most akkor itt mindhármunknak kis kopi babája van :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Akira hát el is hiszem hogy kifakadtál nem lennék a helyedben ,látni hogy sír a kislány és hát nem igen tudsz neki segíteni :( biztos nagyon fáradt vagy már főképp lelkileg gondolom!!!
De most már biztos nem sokára jobban lesz a picilány!
Köszönöm szépen amit Dorciról írtál nagyon ari vagy és hát jól is esett :lol: Te /ti is tegyetek fel ide is képet hogy itt gyönyörködhessenek a kedves olvasók :lol:
Na én is dobok 1-et most csináltam! Kép
Vendég
 


Ja vettünk neki kompot vagy is Apától kapta a fél éves fordulóra!!!Bár még hajtani nem tudja
Vendég
 


Bacsbern, látom nektek is van kompotok :) Hát ezért a másik topikba megköveztek volna :D
Nekünk is van! Kyra imádja! Nekünk olyan van, ami hintaszékké alakítható! Mi is 5 hónaposan vettük neki a névnapjára! Egy ideig még ő se hajtotta magát benne, addig hintázott, aztán mikor akkora lett átszereltük neki, és azóta tapossa! Imádja! Mindenhova el tud menni ahova csak akar, ugyhogy főnyeremény :lol:

Ha jól látom ugyanolyan követek van mint nekünk! Csak nekünk terracotta színben van!Majd holnap teszek fel én is képet Kyráról! Ha tudok akkor olyat keresek ahol látszik a kő! :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Remélem nem zavarok!? :D

Én semmi rosszat nem látok abban,hogy már kompoznak a babák.
Sokan ellenzik,de igazából fogalmam sincs,hogy miért.Az én fiamnak is van,egy hónapja kapta.Az első naptól kezdve úgy megy vele,hogy öröm nézni és nem pipiskedik.Gergő már áll és a járókában már teszi is a köröket rendesen.Nem hiszem,hogy bármi bajuk lenne tőle.
Azért a mi kompunk nem ilyen komoly,mint Dorcié,egy sima Tesco-s,de úgy voltunk vel,hogy úgysem sokáig használja,meghát a GYES!...

Átérzem a helyzetedet Akíra,mert Gergő ugyan nem beteg,de ő meg a fogával szenved,ma is rengeteget sírt,tiszta nyügi volt egész nap.Se aludni,se enni nem akart.Most sikerült ,,beletömni" egy kis kajcsit és most alszik végre,de szerintem éjjel kelünk.Nagyon sajnálom ilyenkor szegénykéket,most születtek és már át kell éljék a fájdalmakat,borzasztó.

Most mennem kell,mert szeretnék már befeküdni egy kád forró vízbe és lepihenni,mert baromira kifáradtam ma,majd később még lehet,hogy jövök.

UI.:Remélem senkit nem zavar,hogy jöttem!?
:D

 


Hoztam én is egy képet amin Kyrus kompozik :) Kép

Nem annyira látszik, hogy milyen a komp, majd holnap hozok jobbat is csak most nincs időm előkeresni, meg fáradt is vagyok!

Gerimamy örülök, hogy jöttél :)

Hogyhogy GYES? Te már GYES-en vagy? Az hogy lehet? :roll:

Szerintem se lesz semmi bajuk a komptól! Kyra is már áll, és nem pipiskedik! Ha fogom a kezét már megy, ugyhogy itt nekem megdőlt a dolog!

Sajnos Kyra is sokat szenved a fogával már vagy 3 hónapja! Hol semmi baja hol meg üvölt éjjel! De még mindíg sehol a fog! Bosszantó hogy szenved és értelme sincs! :evil:

Na megyek én is, holnap majd jövök!

Jó éjt mindenkinek!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok......
Akira KYRA édes a kompjába nagyon, és nagyon szupi is.Apa is ilyent akart venni Dorcinak csak pont elfogyott így maradt a "gagyibb". De jó neki ez is imádja zenélteti stb.. már a multkor kivettem az elemket is belőle mert már hülyét kaptam majd nem, nah láttad volna a fejét annyira kétségbe esett miért nem zenel???? Az biztos kaptam volna 1 két jó szót a komp miatt :lol: de úgye mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, néha nekem is a hajam égnek áll 1 -2 megszólalástól.........

Gerimami
gyere nyugodtan ....... :D
Én is örülök hogy írtál ,ezek szerint szent a béke és nem haragszunk egymásra, szerintem nekünk is sikerült mindent kulturáltan megbeszélni :D
Te is tegyél képet Gergőről kiváncsiak vagyunk ő hogy
kompozik :lol:

Hétfőn leszünk 6 hónaposak :D el sem hiszem ennyire elment ez a 6 hónap ,emlékszem nem rég még treljesen kivoltam mert Dorina nem akart megszületni :shock:

Akira látom tervezitek a 2.babót... :D mit szeretnétek fiút vagy lányt??? Nevek vannak már ????

Nikol Marciról is kérünk képet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatást! :D

Nagyon csini a két kiscsajszi,Nikol Marcijához meg annyit,hogy számomra még mindíg ő a leghelyesebb kispasi!

Elég jól bírtuk az éjszakát,lefekvés előtt alig evett,de mégis aludt reggel 7-ig.Aztán most alszik,nagynehezen sikerül elszenvedje magát.

Én nem foglalkozom azzal,hogy sokan mondják,ne kompozzon a gyerek,mert én látom,hogy neki jó,szereti és egyáltalán nem árt.

Bacsbern:A haj égnek állás ismerős,az rendben van,hogy vannak dolgok,amiben az emberek nem értenek egyet,hisz mindenki más és más.De az,ha valaki túlzásokba esik minden téren,hát az már számomra legalábbis elég kiakasztó.

Kajcsi:Én mostmár igyekszem elég változatosan etetni Gergőt,jó ideje nem csak tejpépet kap.Sőt,hogy tovább menjek,sima tápszert 2-2,5 hónapos kora óta egyáltalán nem kap!(Atya isten,mit kapnék ezért!)Az az egyik oka,hogy nagyon sokat bukott,semmilyen híg dolog nem maradt bent neki,ezért DOKI TANÁCSÁRA váltottunk tejpépre.Még ezzel is voltak bukós gondok eleinte és a mai napig is néha bukik,de már nem vészes.Mostanában pedig egyre több mindent eszik.De majd később írom le,hogy nem mondjak el mindent egyszerre. :D

Kép Komppal garázdálkodom Kép

 


Hát nekünk nincs kompunk, szóval arról "no comment" :lol:

Végre kiegyenlített a helyzet, két csajszi, két pasi :lol:

Nagyon édik a bébik, én is teszek fel friss képeket. Látom Gergő is kopi :D

Ma sikerült lefényképeznem végre a fogacskákat :lol:

Az éjszakánk szörnyű volt, Marci 2-től fél 4-ig sírt, és nem tudtam vele mit csinálni. Már szopizott is, tisztába tettem, majd csináltam neki tápit is, benyomta, de az sem segített. A vállamon végül megnyugodott, szorította a pizsimet, de mikor letettem, kezdte újra. Végül úgy elfáradt szerintem, hogy elaludt. Reggel fél 8-ig aludt, és nagyon jókedvűen ébredt, délelőtt is nagyon édi, röhögcsélős kedvében volt. Nem tudom mi lehetett, nem látom, hogy jönne a foga. Remélem nem ismétlődik meg, annyira rossz volt :cry:
Hát ha olyan sokáig szenvedne mint szegény Kyra, én is teljesen kikészülnék :cry:

A banánt tegnap is és ma is csak villával törtem össze, és megette Marci gond nélkül. Csak ma épp meggyszószt fog enni, és ugye azt turmixolom, nehogy megfulladjon a héjától :roll: De majd holnap ha sütőtököt eszik krumplival, akkor majd megpróbálom a villás dolgot.

Apa kedvenc képével kezdem:
Kép Vendégségben Kép Alszom Kép Így tudok ülni Kép Csak a kezemet figyeljétek... Kép Fogacskák

Na most egy ideig nem rakok fel képet :oops:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát, Nikole Marcijáról csak annyit, hogy szerintem is ő a legszebb, ezért is ő a mi kis vőlegényünk :wink:

De Geribaba se panaszkodhat! Hát amit anyud rakott fel legutóbb Geriről...gyönyörű volt :)

A mi kompunk is zenélne, ha lenne benne elem! Mert hogy Kyra meg hideglelést kap tőle :D
Szerencsére ő nem szereti az ilyen zörgő nyivákoló játékokat, megijed tőlük! Ugyhogy én nem is erőltetem :D

Kistesó, hát igen, tervbe van, januárba állunk neki :D
Kisfiút szeretnénk ha lehetne vállogatni, de hát Kyrát is kisfiúnak szerettük volna, mégis egy kis tündért kaptunk helyette, ugyhogy végülis mindegy :D
Ha kisfiú akkor Iván lesz, ha kisfiú ikerpár akkor Kristóf! :wink:
Ha kislány akkor Fanni, ha kislány ikerpár akkor Dalma! :lol:
Szóval mi mindenre gondoltunk...bár 3-as ikrekre nem :lol:

Gerimama, te nem félsz, hogy kiesik az ágyból? Én már lejjebb tettem a kiságyat a legalsó állásba, mert féltem, hogy kizanyál belőle! :shock: :roll:
A mellkasánál úgy átpördülhet, vagy még nem olyan aktív?
De nehogy ezt bántásnak érezd, csak olyan nagyon szépen ácsorog, azért kérdem csak! De nem okoskodva :oops:

Hát igen, rohan az idő, Kyra is mindjárt 8 hónapos! Hihetetlen! Nemrég én is itt szenvedtem, hogy késik :lol:
Tényleg, Gerimama te is császáros vagy nem? És te Bacsbern? Nem emlékszem! :oops:

Kyra most a legidősebb itt? :D

Na megyek mert nagyon köhög megnézem hogy van!

KépKép
KépKép
 
 


Most nézem :shock: Gergő nincs 7 hónapos és már áll??? :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok ismét! :lol:

Közbe Nikole is befutott :D

Ez a bemutatós kép, hát imádom az én kis vejemet :lol:

Jaja Geri nem aprózza el a dolgot, tehát nekem senki ne szóljon egy szót se a kompról :wink:

Ma csinálom meg a spenótot banánnal, kiváncsi leszek hogy ízlik majd neki :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Köszönjük a dícséreteket Marci nevében is. Teljesen elpirulok itt a gép előtt :D

Kép
Kép
 
 


Akíra:

Már le van engedve az ágy,csak ez a kép majdnem egy hónappal ez előt készült. :D Én is császáros vagyok.Bár,mondhatám,hogy hála istennek,mert a fájások...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Nikole:Bizony,már a 6.hónap első napjaiban felállt és azóta már ott tart,hogy néha már nem is kapaszkodik semmibe,csak áll egyhelyben,persze,amikor arrébb akar lépni,elzuttyan.
A második és harmadik képen,mintha csak az én fiamat látnám, még a ruhájuk is egyforma,ma pont az van rajta. :D

Gergő borzasztóan aktív,sokszor alig bírunk vele.Egyszerűen kézben se lehet tartani,mert azonnal kicsavarodik az ember kezéből,sehol nem lehet ott hagyni,mert folyamatosan alkot.Olyan,mint akiben kukacok vannak.A járókában is feláll,leguggol,letérdel,leül és kezdi előlről.Egyszerűen egy másodperc nyugta nincs,sokszor elgondolkozunk rajta,hogy lehet,hogy hiperaktív?

Spenót:Jópárszor csináltam már neki,de hiába,mert ki nem állhatja.Még egyszer kipróbálom neki banánnal,hátha bejön nekünk is.Most Krumplit főzök és meggyel fogja enni,mára ezt találtam ki neki.De még mindíg a piszkeszósz a sztár.

A GYES témát nem felejtettem el,csak most mennem kell,mert felébredt végre,ideje,mert már 11 óra előtt elaludt,már hiányzott.

:D

 


Sziasztok

Bacsbern barátnőm mondta, hogy Akira nyitott ide egy topicot! :) Gondoltam én is csatlakozom, a másikban már sajnos eléggé elfajultak bizonyos dolgok, nem szívesen jártam már én sem oda! :)

Kajaügy: Mi már mindent eszünk...mármint egyenlőre babakaját, ami a korunknak megfelelő, meg persze gyumiket, és a turorudit is kipróbáltuk már, izlett... :)

Ti hogy álltok fogügyileg? Mi még csak szenvedünk, de fog még egysem! :(

Kép


Csajszik jól beindultatok ma!!!!!! :D
A topicot átnevezhetnénk KOPI TOPICNAK bár csak zárójelben jegyzem meg én kimondtan a kopi babákat szeretem :lol: minden vágyam annó az volt hogy Dorina kopasznal szülessen, végülis a kopik az igazi babák :lol:

Gerimamy
akkor te sem unatkozol nagyon Geribabó mellett :D ezek szerint mi vagyunk a kakukk tojások mert mi nagyon elvagyunk egyedül is stb... de nem fárasztalak ezzel titeket mert már írtam ezt. Annál jobban semmit nem utálok ha valaki sztárolja a gyerekét :oops:
Mert hát egyértelmű hogy mindenkinek a maga gyereke a legszebb legügyibb stb......
Nekem is én Dorcim a legügyibb bár még megfordulni sem tudunk igazán :oops:
Geribébi nagyon szép fiúcska igazi rosszalkodó szemcskéi vannak :D A kiságya fellett irtó jók azok a képek mik azok te csináltad????
Nikol
Marci fogacskái viszik a pálmát :D
nekünk még nincs kinn ennyire de majd én is megprobálom lekapni.
Nah meg azért neki is látszik a szemcskéjén hogy igazi vagány fiú vagyok!!!!!
Vendég
 


Elizabeth, jajj de jó, hogy itt vagy! Msn-en szoktalak látni, de sose merek rádtörni! Remélem minden ok veletek!

A kopaszsággal én is így voltam, meg beszéltük Nicollal multkor, hogy ő is, szóval én nem örültem volna ha Kyra hajas baba lesz! Nekem annyira sokkal természetesebb a kopasz babba :D

Hát fogunk még egy se! 3 hónapos kora óta nyáladzik a fogzás miatt, 5 hónapos kora óta duzzadt az ínye, mondta is a védőnő is meg a dokinő is, hogy pár nap és kijön a foga... :roll:
Hát jó pár nap :lol:

Gerimama, akkor megnyugodtam, hogy már leengedtétek :D Csak olyan veszélyesnek tűnt, hogy csak azért kérdeztem! :)

Hiperaktív, ne is mondd, én is néha ezt mondom Kyráról :D A védőnő is mondta, hogy hihetetlen, hogy milyen aktív! Pedig a hasonló súlyú babák álltalába csak fekszenek és nem csinálnak semmit! Kyra meg olyan mint a villám, egy pillanatig nem figyelek és már nem ott van mint ahova letettem! :lol:

Kiváncsi vagyok erre a gyes dologra!

Bacsbern...ne is mondd..."sztárolja a gyerekét"... :evil:
Erről ennyit!

Ez lett azt hiszem a gyönyörű kopik topikja :D

Elizabeth, te is tegyél fel képet Domcsiról :) Rég láttam!

Jajj, tényleg Gerimama, az a fal, nagyon jó, arra emlékszem mikor mutattad a másik topikba! Nagyon ügyi vagy :)
Megkérdezhetem, hogy merre laktok? :oops:

KépKép
KépKép
 
 


Csajok Dorina már lassan 4 órája alszik :shock: már szabályosan unatkozom :shock:
Az elöbb lemaradt nekem sima szülésem volt, eda minden nélkül...kb 3 óra alatt lett meg Dorina, nah de a varrás ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ az rosszabb 5 szülésnél!
Tényleg Akira nem félsz megint szülni? Tudom te csaszis voltál, de nekem már ha rágondolok már ki is ráz a hideg :oops: Tutkó ha megint terhes lennék akkor csak azon paráznék hogy milyen lesz a szülés :oops:
Bár azért mi is szeretnénk majd tesót Dorcsának csak míg ilyen pici addig én nagyon félek 2 pici baba???? Bár köztem meg a tesóm közt is 1.5 év van és tök jó volt együtt felnőni.....de én félek hogy kipurcannék 2 babával főleg idegileg :oops:
Nah most szép kis anyának tüntettem fel magam :lol:

Akira Kyra mennyi kg?
Mert nekünk szerintem közrejátszik a popper súllya főleg a forgásnál :oops:

Gyerek sztárolás:
Nah ma is olvastam x helyen az én gyerekem ezt tudja meg azt tudja stb.... persze úgy tudja hogy erőltetik :twisted: de kérdem minek majd ha annyira erős lesz amennyire kell majd magától is fogja szépen tudni!
Na mind1 nem rontom itt a levegőt Dorina mocizik VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉGRE megyek babázni :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bacsbern, én megint csaszis leszek, ugyhogy nem félek! Azt már túléltem, nekem nem volt olyan rossz mint sokan mondják, hogy mennyire rossz a császár, ugyhogy felőlem jöhet :D

Én inkább úgy vagyok vele, hogy "letudom egybe a kettőt" :oops:

Kyra 68 cm és multkor 9050nek mérték, de azóta biztos nőtt már! Ez október 17.ei adat! Szóval kis húsgombóc :D
Miért Dorci mekkora? :roll:
De hidd el nem befolyásolja ez őket! Kyra is 4-5 hó körül volt mikor elkezdett forogni! Egyik napról a másikra! És akkor rögtön körbe körbe! Neki nem volt olyan hogy csak hátra vagy csak hasra! Reggel elkezdett forogni mint a ringlispil! :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Hello!

Most tudtam csak jönni,mert Gergő alszik egy órája,persze enni most sem akart. :(

Tehát akkor GYES:Én 4 hónapja voltam a munkahelyemen,amikor eljöttem táppénzre.Előtte meg nem dolgoztam,mert suliba jártam,ebből következett,hogy táppénzt is csak 4 hónapig kaptam,mivel nem volt egy év folyamatos munkaviszonyom és ilyenkor annyi ideig jár a táppénz,amennyi ideig dolgoztam.Ebből kifolyólag,csakis GYES-re lettem jogosult,sajnos,mert a családi ugye 11.700+24.000 a GYES.Nem is kell mondanom,hogy a gyrek kajáját éppen fedezi és akkor még hol a többi?Ebbe senki nem gondol bele!? :evil:

Bacsbern:Köszi a dícséretet.Az ágya felett dekorgumi figurák vannak ragasztva,úgy vettem őket.Nemrég felújítottunk és akkor lett a gyerekszoba is megcsinálva,de még mindíg nem olyan,amilyet szerettem volna.

Akíra:Köszi szépen,a fal mintája szerintem is jó lett (húúú de nagyképű megjegyzés :oops: ) de még most sem tetszik az összkép,pedig azóta már csinált neki Apa szekrényeket,meg vettünk neki szőnyeget,függönyt....És mégsem.Én mindíg úgy képzeltem,hogy olyan igazi bababirodalmat szerettem volna neki.
Ja és Pusztaszabolcs a lakhelyem.

Súly:Most nem tudom pontosan,mekkora hosszra,csak azt,hogy 10 kg,de a 6 hónapos méreteire emlékszem.
Akkor volt 9 kg és 74cm.Szerintem most olyan 75-76cm lehet.

Akartam már kérdezni,hogy nektek mennyit esznek a babók?
Mert nekem Gergő tejpépje 270ml vízből készül,ami azt jelenti,hogy olyan 300 kajcsi lesz belőle,amiből néha hagy egy keveset.

 


Szia Akira! :)

Remélem összefutunk már valamikor msn-en! :)
Megint babát vársz, ahogy elnézem! :) Milyen érzés? Terveztétek amúgy a tesót ilyen gyorsan? :) Vagy csak még 1 hónap 23 napja próbálkoztok?

Puszi


Melinda

Kép


Jaj Akira, bocsi, feljebb olvastam, hogy januártól álltok rá a dologra! :) Akkor hajrá! :) Kyrus amúgy gyorsan összejött nektek? :) Tényleg, nem félsz megint babát vállalni, két kicsi babával meg minden? Végül is Kyra már akkor 9-10 hónapos lesz, mire esetleg megszületik a másik, akkor is csak még 2 éves....
Mondjuk nem mondom, hogy én nem gondoltam rá, bevallom, hogy nem szeretnék visszamenni dolgozni, és ahhoz, hogy tovább kapjam még két évig a gyedet, megkéne születnie a másik babának Domó két éves szülinapjáig, ha jól tudom...vagy már három...?

Kép


Sziasztok!

Elizabeth, igen pont ezért akarjuk mi is így, hogy Kyra 2. szülinapjáig megszülessen a kistesó, ezért állunk neki inkább kicsit hamarabb! Mert májusig meg kell hogy foganjon! És azért gondoltuk, hogy így lesz a legjobb, mert akkor már mire megfogan Kyra talán elindul... :roll:
Jó lenne ha nem kéne ölbe cipelni nagy hassal! :lol:
Én már nagyon várom! Imádtam terhes lenni! Kivéve az utolsó hónapot :wink:
Ja, és Kyra rögtön megfogant :D Elkezdtünk próbálkozni, és a rákövetkező hónapba rögtön pozitívat teszteltem! Remélem most is így lesz!
Most mennem kell...később még jövök!

KépKép
KépKép
 
 


Tök jó hogy kezdünk többen lenni ,jó kis csapat leszünk :lol: vagy már vagyunk???
Melcsi
Örülök hogy itt vagy te is :D
3:2 a fiúk javára eddig :lol:

Gerimamy
és azt megkérdezhetem hol vetted őket??? nekem is kéne ilyesmi már kerestem de én sajna nem találtam még ilyent ,csak esetleg matricásat :evil:
Gondolom az állambácsi nem ennyi pénzből nevelte fel a gyerekét :twisted:
Vagy az ember vetesse el a gyerekét ha véletlenül nincs meg az 1 év????? És ők sírnak hogy milyen kevés gyerek születik!!!!!!!!!!

Súly
mi 8210g -ok vagyunk a hosszát én sem tudom csak kb. mert nem járunk ilyen mérésre nekem van merlegem annó vettünk így nem mászkálok a védőnőhöz(idegesít a sok hülyeséggel ezt nem kéne enni azt nem kéne stb...)
Vendég
 


Sziasztok! Elnezest a ,,hivatlan latogatasert'', itt nem ismerek senkit,nekem még egész kisebb a babom de annyira tetszik ez a forum és a hozzáállásotok az ,, anyai dolgokhoz '', hogy ugy gondoltam ezt tudatom veletek. Jo babazast kivanok mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
 


Rubinita, ne menj sehova!
Gyere csak te is és tartozz közénk :)

KépKép
KépKép
 
 


Szóval így most már nem vagy hivatlan, mert hívtalak! :wink:
A belépés feltétele egy vonalzó hogy lássuk mekkora a babókád és egy fénykép :wink:

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: