Új privát üzeneted érkezett!

Gerimamy,szia!!!Hát ez is gáz!Nem irigyellek!Egyébként Dénes is szörcsög kicsit,de én tutira tudom,h fog jön megint!
Ja és ne gondoljátok,h elaludt még!!!!Reggel 7 óta fenn van!Kivittem babakocsizni is,de egy órás séta után sem aludt el!!!!Most apával lovacskáznak a szőnyegen és nem úgy néz ki,h valaha még aludni fog :?

Ti hogy kezelitek ezeket a dolgokat??Én most olyan vagyok,mint a rongy,ha elalszik,én is tutira ledőlök!!!Szerencsére kész az ebéd!!!!

Még egy kérdés:Dénes mostanában egyre többször kipisil a pelusból,most csak reggelre lett pisis,de tegnap éjjel fél 2-kor öltöztettem át.
Pamperst használunk 9-20kg-sat éjjelre!És mindig is p-t használtunk,eddig nem volt gond!Kipróbáltam más fajtát is,de az éjszakai pisivel még mindig ez bír el legjobban.Van,h egy hétig nem pisil ki,aztán egy éjjel meg arra megyek át,h át van szegény fagyva és pisis pizsiben fekszik.Úgy sajnálom szegényt!!!!
Nálatok elő szokott ilyesmi fordulni???

Sziasztok,ha tudok,még jövök,de nem ígérek semmit,ma nem vagyok beszámítható!!!!!

Kép Kép
 


Meli!

Te se gondold,hogy aludtam egy percet is ma! :wink: Kb.20 perc alvásra kell gondolni,mikor írtam,hogy elmegyek lefekszem,már kelt is fel!Most is tiszta nyűg,enni nem eszik 3 napja,csak icipici falatokat.:(

Pelus:Nem tudok mást mondani,gyűlölöm a Pamperst.Az elején,mikor Gergő megszületett,mindenki azt hozott ajándékba.Na,hát alig vártam,hogy elfogyjon.Abból minden kifolyik,legalábbis nálunk.Mindenféleképpen a Libero a nyerő nekünk,az minden szempontból jeles.Soha semmi baj nem volt vele.

Én sem tuti,de próbálok jönni!

 


Sziasztok!

Gerimamy, Meli kitartást, iszonyú lehet ez a nem alvás. Nekünk csak egy ilyen éjszakánk volt a héten, de az is elég fárasztó volt nekem. Látszik, hogy elszoktam az éjszakázástól, szerencsére.

Meli: szerintem nincs akadálya, hogy bekerülj a táblába, szerintem a többiek sem bánják. A cím, ahol megnézheted, hogy milyen adatok kellenek:

http://www.legszebbbabak.freeblog.hu

Balázs nagyon ügyi, hogy már fel tud mászni az ágyra, én is tanítgatom Marcit, hogy hogyan kell lejönni, de persze ő még nem megy fel egyedül :lol: De biztos, ami biztos!

Dávid is már egyedül ácsorog? Nagyon ügyi!!!!

Berzkat, remélem Áron már jobban van!

Rubinita, ez Jenninek is szól :wink: És remélem Ruben nem kapta el!

Marci már ügyesen lépeget az ágy mellett, sőt tegnap már átkapaszkodott a széktől az asztalig. Persze nem kellett egyedül lépnie, mert közel volt egymáshoz, de látszik, hogy az egyensúlyérzéke egyre jobb, és már nem is pipiskedik, és a lábfeje is egyre jobban előre néz!

Írtátok többen, hogy már szívószállal iszik a gyerkőc. Én tegnap vettem Marcinak ilyen szívószálas kulacsot (Nuby) és nem tudom hogyan vezessem rá Marcit, hogy hogyan is kell belőle inni. Mondjuk még nekem is nehéz szívni, nemhogy neki :roll:

Mondjuk ma a gyümilét már pohárból itta meg, nagyon ügyes, de ugye útra csak kellene valami, és én örülnék neki, ha a csőrös poharat le tudnánk cserélni erre a szívószálas dologra. Akinek van tapasztalata és ötlete, az írja még légyszi! KÖSZI!!!

Kép
Kép
 
 

 
 

Végre alszik a fiam,igaz,már egy órája lassan,csak most jutottam ide.

Nikole:Én azt a sima szívószálas üdikét szoktam neki venni,kis dobozos,az oldalára van ragasztva a szívószál.Most a neve nem jut eszembe.De megnézem,mire legközelebb írok.Azt aztán nem nehéz szívni.Ja és bizony iszonyú ez a nem alvás.Hajnal 3-kor végre elaludt a töki,befekszünk az ágyba,erre a kutya az alsó szinten elkezd ugatni,ki kellett neki menni!:twisted: Na mehettünk le,de nem is akárhogy,mert annak ellenére,hogy ő akart kimenni,csak egy darabka kolbásszal tudtuk kicsalogatni.20 percet álltunk lent,mert bejönni nem volt hajlandó,szintén úgy kellett becsalogatni!Úgyhogy mire ténylgesen elfeküdtünk lett majdnem hajnal 4.Na,mindegy,túléltük!

Szerintem is gyere közénk a blogba és a táblába is Meli!Ahogy lesz időm és energiám,jövök és csinálok egy új fejlécet,benne Macikád fényképével,mert akkor már így teljes a kör!Meg csinálok egy kategóriát is nektek,priviben elküldöm a jelszót és felh.nevet és akkor tudsz nekünk sok szép képet és olvasni valót feltölteni.

Többiek merre vagytok?

Na,megyek,mert köhögött nagyon és felébredt rá....

 


Képzeljétek! Marci uzsi után tudott inni a szívószállal!!!

Többször is odaadtam neki ma is, de nem nagyon tudta mit kezdjen vele, inkább csak rágcsálta, de uzsi után egyből szívta. Nagyon tetszett neki, egy csomó vizet megivott :lol:

És a tápit szerintetek miből adjam neki, az maradjon még csőrős pohárból, vagy sima pohárból???
Csak este annyira mohón issza a tápit lefekvés előtt, hogy tuti nem lenne türelme a pohárhoz :roll:

Hát gerimamy minket is meg szokott Max tréfálni, hogy éjjel kéreckedik le, de akkor ő rohan lefelé, nem kell csalogatni :lol:

Hát igen, ilyen az mikor 2 "gyerek" van a háznál :lol: :lol: :lol: Nem is tudom mi lesz, ha 3 lesz :lol:

Kép
Kép
 
 


Bocsi, GERIMAMY nem direkt írtalak kisbetűvel :oops: :oops: :oops:
NE HARAGUDJ, KÉRLEK!!!!!!

Kép
Kép
 
 


Nikole:Dehogy gondolom,hogy direkt írtad!Előfordul! :D
Igen,ezt én is gondoltam,hogy 2 gyerek van! :lol: Csak az a baj,hogy az egyik hisztisebb,mint a másik! :lol:
Szerintem a tápit hagyd neki az üvegben.Bár ez is egyénfügő...

Tényleg,ügyködtél valamit a körmöddel?Én már tegnap teljesen lecsiszoltam,most tök rövid,épp csak akkora,mint a sajátom.Meg már 2 hiányzik...De nem baj,jövő héten lesz saját anyagom és magamnak fogom ezentúl megcsinálni,olyanra amilyenre én szeretném.És ez így milliószor olcsóbb,mintha 3 hetente elmennék a körmöshöz.

Kicsi fiam alszik,még fürdeni sem jutott el,pedig ez nálunk ritka,mint a fehér holló!Végre evett aránylag normálisan,úgyhogy bizakodva állunk neki az éjszakának.

Holnap menni akartunk Pestre,páromat elkísérni a fogdokihoz,meg utána kicsit nézelődni.De drágám azzal jött haza a melóból,hogy holnap megint sztrájkol a szakszervezet.Egyszer van kedvem kimozdulni itthonról,akkor sem jön össze!Irgum-Burgum VDSZSZ!

Mi ez a nagy csend?Úgy látom sok lottónyertes van közöttünk!
Vagy csak egy valaki nyert és már osztoszkodott,akivel akart? :lol: :lol: :lol: :lol: Na,de most komolyan,tessék jönni!

Akíra:Láttam a videót a blogon,csuda jó!Nagyon furcsa így látni Kyrát!De nagyon aranyos és ügyes!Nagyon várom már én is ezt a pillanatot!

 


Hát ennyi volt az alvás!Indul az éjszakázás!7-kor aludt el nagyjából és még 8 sem volt,felkelt!Jó kis éjszaka lesz ez a mai is!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!

 


Sziasztok

Vagyok én is, csak tudjátok, este van több időm netezni, főleg hogy Zita már alszik. Remélem nem fog felkelni fél óra múlva :wink:
(És hát még a pénzt is meg kell számolnom, amit a lottón nyertem
:wink: :lol: :lol: )

Áron már talán jobban van, bár még köhög egy kicsit. Remélem az is hamar elmúlik.

Szívószállal ivás. Látom közben megoldódott, de hátha valakinek ez beválik: én megszívtam a szívószálat, és befogtam a lyukat. Áttettem a szájába, és hát ügye elindult a lé a szájába. Ezekután egyből szívni kezdte, rájött hogy ebből jön valami. Így nagyon hamar rákattant. :lol:
Nem irigylem az át nem alvós éjszakákat, senkitől. Nálunk most úgy néz ki rendeződött ez a dolog, végigalusszuk az éjszakákat, max. egyszer kel fel , de akkor is csak cumiért. Reggel 7 körül viszont már követeli a reggelit :lol: . De én így is hulla vagyok minden nap estére, hát még ha nem is aludnék :roll: :roll: .

Képzeljétek, felhívtuk alsópáhoki hotelt, hogy nyáron van-e még helyük, ill. mennyibe kerülne. Hát már nincs hely. Egész nyárra teltház van. És négyünknek 1 hétre 250.000-300.000 Ft lenne :roll: :roll:
Na, hát ennyiért Görögországba megyünk el 10 napra négyen. Mit tud ez a hotel? Volt már ott valaki?

Akíra
Kyra nagyon ügyesen lépeget a videón. Képzeld, Zita is ma elindult tök egyedül a nappali egyik végéből a másikba :shock: . Csak úgy lestem, hogy mit fog csinálni. Hát elment a szekrényhez, és ott megtámaszkodott. Egyre bátrabban indul el egyedül, úgyhogy szerintem csak napok kérdése. Bár már ezt mondom 1 hónapja, aztán még most sem megy egyedül :?

Neketek úgy mennek a gyerkőcök hogy mindkét kezét fogni kell? Nekem Zita úgy soha nem volt hajlandó menni csak az egyik kezét engedi fogni. Én még ilyet nem láttam :lol:

Gerimamy
Te megtudod csinálni magadnak a saját körmödet :?: :roll: Nagyon ügyi vagy. Én még a lakkozásnál is bajban vagyok a bal kezemmel, nemhogy körmöt építeni.

Meli
A pampers-szel mindig nekünk is ez volt a bajunk. Próbáld ki a liberót. Azzal itt a fórumon is mindenki elégedett. ezt mi már régebben kitárgyaltuk :P

Balázs nem semmi hogy fel tud menni az ágyra. Akkor most még jobban vigyázhatsz rá!

Mindenkinek nyugodalmas, ébredésmentes jó éjszakát!!!!!! Gergő,Dénes tessék jó nagyot aludni !!!!!!!!!!

 
 


Sziasztok!

Berzkat, Kyra se hajlandó úgy menni hogy fogom mindkét kezét! Ellöki az egyiket! Csak az egyiket hajlandó megfogni! De most már van olyan hogy azt is lökné el, csak akkor meg még elesik, ugyhogy azt nem hagyom :lol:
Zita nagyon ügyes, hogy az egész szobát átszeli :D Hát Kyra még csak kisebb távokra vállalkozik! Ami 5-6 lépésbe belefér nála azt bevállalja :)

Meli, a pelusra nekem is ugyanaz a válaszom! Pampers :evil: Libero :wink: Vagy nekem egyébként van egy két noname márkám is ami bevált! Szóval én se tudok mást mondani!

Hát én néztem egy két bababarát hotelt, de nem olyan gáz ára van mint amit te mondtál! Nem tudom ez a hotel amit néztél mit tud, de ennyiért már simán tényleg Görögbe is elmész! Van egy jó kis oldal, ezen nézegettem én szállásokat!

http://www.bababaratszallas.hu/fooldal/

Ezen be lehet állítani hogy mit akarsz mi fontos neked, és kidobja egész Magyarországon a lehetőségeket amik megfelelnek neked! Szerintem érdemes megnézni! Én találtam pár tök jót elfogadható áron :wink:

Hát én is próbáltam már szívószállal itatni de még nem megy neki, de akkor én is kipróbálom ezt a megszívom átnyomom a szájába módszert! :D

Az éjszakázóknak kitartás! Én is nehezen bírom már a keléseket, pedig én csak átmegyek cumit nyomni a szájába és mégis hulla vagyok! Komolyan csodálom aki egész éjjel fenn van és még nappal is! :shock:

Na megyek kiviszem a kutyát még mielött felkel a kis hölgy....hátha most hajlandó lesz valamit csinálni... :evil: Közbe a macskák bezzeg olyan büdöset csináltak hogy mindjárt elájulok...de nem takaríthatom ki mert arra felkel Kyra....tehát amíg fel nem kell én ideájulok... :twisted:

KépKép
KépKép
 
 


Jó reggelt!!!!

Tegnap már nem jöttem,mert délben elaludt fél órára :twisted: aztán elmentünk pennybe kaját venni,majd délután már tök kómásan sikerült aludnia 2 órát.És ma éjjel csak 2x szoptattam meg,ez így bírható.
Ma meg megyünk Kecskemétre.így csak holnap jövök újra!

Pampers.Nem hittem volna,h ilyen rossz minősítést szerez :P van itthon még egy jópár,utána kipróbáljuk a liberót.Azt csak a koraszülöttön használtuk nála és akkor kipisilt belőle,ezért nem vettem soha.igaz akkor még olyan picike volt,h hónaljig ért a pelus 8)

Hát lányok,minden elismerésem,h ti még kutyust is neveltek....nekünk eg kinti kutyánk van és nincs is időm/energiám már szegényre...ha még éjjel ki is kellene járnom vele nem bírnám...

De ügyesek a babák,egy nap alatt megtanulnak szívószálazni!!!!!!!!!!!!!Én is meg szeteném tanítani a macit.Olyan vagány,ha így iszik egy kisgyerek!!!!

Köszi,h bekerülhetünk a blogba!!!Már nézegettem a babáitokat,meg a táblát.

Nagyon brutál az alsópáhoki ár!!!Akkor inkább tényleg Görögo.
Mi Balatonfüredre szeretnénk menni több napraŰ(hova máshova??)imádjuk.
Októberben voltunk egy bababarát apartmanban,ami abból állt,h kaptunk egy fürdetőkádat és egy szutykos utazóágyat.Vizont azóta találtunk jó helyekt,apartman ez is(nekem jobb,h tudod főzni,mosni)13000ft egy éjszakára az egész ház.Nagy udvar,tele játékkal,kismedencével,hintával.3 szoba,nappali,modern konyha.mosógép.És velünk jönnének öcsémék is.Így öt személynek szerintem nagyon olcsó.
Horváto.-ba is mennék szívesen,még sosem voltam.Apa nem akar,mert hogy a macinak hosszú az út...majd még megfűzöm.Oda is tesómékkal mennénk+anyuval.Egy ismerős apartmanjába,nagyon jó áron.Majd meglássuk!!!

Enyémgyerek még nem áll,jár,de szédítő sebességgel kúszik-mászik!!!Szerintem én is örömködök hamarosn,mert egyik nap feltérdelt belém kapaszkodva és próbált felállni,de még gyengék a lábai :roll:

No mennem kell!!!!Szép napot mindenkinek!!!!!

Kép Kép
 


Jézusisten,mennyi hibám lett!!!Bocsi,kapkodtam!!!! :P :P :P

Kép Kép
 


Meli: nekünk is ez volt a bajunk a pelusokkal, hogy nappal még csak-csak, de éjjel mindig csupa pisi volt szegénykém. Én nem tudom hogyan fér el benne ennyi pisi :lol: Végül kipróbáltuk a Huggies-nak a 12 órás Super-Dry pelusát. Mi már az 5-öset vettük, igaz az 11 kg-tól van, Marci meg még alig több mint 8,5 kg, de ez nagyon bevált. Már használjuk vagy 3 hete, és "csak" egyszer ázott át. Ugyan nem olcsó, 60 Ft-ra jön ki darabja, de mi csak éjszakára használjuk, így a 72 db jó sokáig kitart :wink:
Egyébként a Liberó nekünk is bevált, de csak nappalra, éjszakára sajna nem. De egy próbát azért lehet megér!

Na most megyek, mert a fiúk már itt toporognak a lábamnál, sétaidő :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Pelenka: Hát mi is sok mindent kipróbáltunk, de nekünk is a Liberó vált be a legjobban igaz nem a legolcsóbb (de nekem a gyerekem minden pénzt megér igaz Judit :wink: ).
Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni, hogy mit csináljak idáig a 4-est hordut nemrég váltottunk az 5-ösre, igaz hogy nem folyik ki belőle semmi csak néha úgy érzem, hogy még ez is kicsi mert annyira bevág a combjába bár ő nem panaszkodik csak mit tegyek próbáljam ki a 6-osat? :shock:
Egyébként a Sparba akicós a Liberó 2790,-/cs. ha két csomagot vesszel. :lol:

Jónás naptár tudhat valamit mert megnéztem amikor a Dávid fogant akkor nekem fiút jósolt és bejött úgyhogy Akíra gyúrjatok a kisfiúra. :lol: Naptár szerint mikor lenne kisfiúhoz peteérés?

Ezt a szivószálas dolgot majd én is kipróbálom, jó ötletet adtál Berzkat. :lol:

Az éjszakázoknak kitartás egyébként Gerimamy nem gondolkodtatok még esetleg alváslaborba vinni? Vagy esetleg hagyni éjszaka egyedül egymagába hogy rájöjjön nem érdemes felkelnie? Esetleg bementek hozzá adtok neki vizet egy pár simit és otthagyjátok, ha nagyon sír akkor egy fél óra óra múlva megint és hátha egy idő után rájön hogy nincs értelme felkelni mert úgysem veszitek ki. Persze nyilván nem egy éjszaka kell hozzá de ez csak az én véleményem.
Nekünk úgy néz ki kezd beállni az éjszaka mert már 3-at zsinorban végig aludt este fél 9-től reggel 8-ig. Úgyhogy mostanában nem is tudok mit kezdeni az időmmel éjszaka? :lol: :lol:

Na megyek mert felébredt és jön az ebéd.....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Jónás naptár...hát most volt fiú, de szerintem lecsúsztunk róla, és legközelbb fiú rizikó nélkül májusba :shock: :shock: :shock:

Hát nem tudom akarok-e várni májusig..... :roll:

Mert ha addig nem jön össze akkor ok, kipróbálom megint, de az hogy most májusig leálljunk.... hát nem tudom...párom kitérne a hitéből ha ezt mondanám neki :lol:

Egyébként nekem is Kyra kisánynak volt jelölve, bár 5ös rizikófaktorral, és hát lássuk be semmi baja nincs a drágámnak szerencsére! Szóval nem tudom.... :roll:

A Kínai naptár szerint viszont Kyra kisfiú...és most lett volna kislány :lol:

Hát én szerintem ezt most megpróbáltuk, ha nem jött össze májusba újra megpróbáljuk aznap, de addig nem! Addig inkább csak a normál peteérési napokat célozzuk be :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Akíra: épp ezt akartam írni, hogy a normál peteérési napokon azért próbálkozzatok, elvégre nekünk akkor lett Marci, szóval hajrá. És mi is beszéltük párommal ezeket, de mi maradunk eleve a normál kb. középidős peteérésnél. :wink: Na most még azért nem, de hamarosan :lol:

Krisy: szerintem próbáljátok ki a nagyobbat, veszíteni nem fogtok semmit, mert ha nagy, akkor majd belenő. Marcinak én most egy No Name pelusból vettem 12 kg-tól, mert a kisebb semmire nem volt jó, és ugye mi még 9 kg sem vagyunk, és az bevált. Szóval ezek a számok semmit nem jelentenek, ki kell próbálni. És fajtától is függ. Nekünk most már az 5-ös ami jó, szóval neketek lehet, hogy a 6-os.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok :lol:

Na, én kívántam tegnap este minenkinek kelésmentes jó éjszakát, erre én nem aludtam sokat. :cry: Zita is elkezdett köhögni, lázas volt. Reggelre még mindig köhögött, de láza egyenlőre nincs. Kaptunk cebion cseppeket és hurutszaggatót. Meg perzse felirattam antibiotikumot is, hátha kell. Tudjátok, jön a hétvége. Nálunk mindig hétvégén esedékes a megbetegedés :twisted:
De remélem ti jól aludtatok. :lol:

Nézegettem ezt a jónás naptárt, de bavallom hogy hülye vagyok hozzá, mivel angolul van :oops: És nem tudtam nyelvet váltani sehol :cry: . Pedig kiváncsi lettem volna rá. Felülre kell beírni az én születési év, nap, hó, óra , perc-emet, és alulra hogy melyik napra vagyok kíváncsi?? SOS valaki, aki egy kicsit jobb nálam angolból!!!!!!!


Akíra, szerintem ne várjatok májusig. És ha májusban éppen nem jön össze akkor vártok szeptemberig? :roll: . Én nem várnék.
Mondjuk nekem teljesen mindegy lett volna hogy fiú vagy lány. Elcsépelt dolog, de tényleg z a fontos hogy egészséges legyen. Nálam ez a mondás teljesen felértékelődött a problémák miatt. :lol:

Alsópáhoki hotel pontosan: felnőtt:15.000 Ft/ fő/nap, gyerek :5.000Ft/nap, 2 éves korig 2000 Ft/nap. 37.000x7= 259.000 Ft/hét félpanzióval. Na, ez a nem semmi.
Megfogom nézni a többit is, köszi az infót.

Most mennem kell, mert Zita teljesen kész van. Mindenen sír, tök nyűgős.......
:cry:

 
 


Jelentem megvolt az első 3 lépésünk egyedül!

Tényleg nagyon-nagyon jó érzés!Elment a szekrénytől az ágyig.

Krisy:Szerintem is nyugodtan vegyél 1-el nagyobbat.Nekünk is az 5-ös Libero van és már fontolgatom a következő méretet,mert combinál szoros.Nem tudom hány kilótól van a következő,Gergő most 11kg.

 


Nagy-nagy gratula Gergőnek!!!!

Zitának jobbulást, hát azt hiszem azt az Alsópáhoki babahotelt mi is kihagyjuk :lol:

Na most megyek is, met Marci alig aludt ma valamit és fürdésig még ki kell húznunk, de néha nagyon rájön. Persze apa ilyenkor mindig dolgozik :evil:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na, megszámoltam a lottónyereményemet és már itt is vagyok!!! 8) 8) 8) De csak pár percre, mert még vasvillával át kell forgatni a manit, nehogy bepenészedjen. :lol: :lol: :lol:

Szegény betegek, gyógyuljanak meg gyorsan!!!

Barbamami!
Mi van Napsugárral? Otthon van már veletek? Jelentkezz, ha van egy kicsi időd!

Nemalvósok is változtathatnának a szokásaikon! De biztos jobb lesz. Én nem írok az éjszakáinkról, mert akkor tuti másmilyen lesz. :lol: Múltkor is úgy jártam, hogy megdícsértem, és éjjel már nem kellett aludnom.

Ezt a szívószállal ivást még nem próbáltuk ki, de mostmár tényleg megnézzük megy-e. Bár nekünk a csőrös pohár sem tetszik annyira. :?

Most nem írok mindenkinek, vagyis senkinek. Ne haragudjatok meg érte, de holnap disznót vágunk (jobban mondva csak fél a miénk), és korán kell kelnem. Szerencse a szerencsétlenségben (mert nekem a dinyóvágás szerencsétlenség, nem kimondottam szeretem), hogy nem nálunk vágjuk. Így azért csomó munkával kevesebb!

Majd jövök, addig is puszi minden Kismanónak!!!

 


Sziasztok!
Jó reggelt!!

Gerimamy,köszi a bloghoz a dolgokat,megpróbálkozom vele,ha nem megy,sikítok!mostanában viszont szVrakodik a netünk,íy vagy meg tudom csinálni vagy nem.Gergőnek gratula!De jó lehet!!!Nekem már az is élmény,h mászik :o

Judit,én szeretem a disznóvágást,évente egyszer megyünk a papám tesójához.Mióta nincsenek nagyszüleink ők fogadtak minket örökbe...imádom,összegyűlik a nagy család,jó evések,ivások(nekem ez már nem 8) )nevetések!!!Persze ha a munka oroszlánrésze az enyém lenne,akkor talán nem kedvelném ennyire...

Nikole,én nem is gondoltam volna,h másnak is ilyen nagy méretű pelust hord a babója!!!!a Huggiest kipróbáltuk,unokatesómék azt használják Olivér születése óta,nekik bevált,nekünk nem!Éjszakai pisit nem bírta el.Most kaptam egy tippet,a lila tecsós sajátmárkás áll.nagyon jó.Hát maj'meglátjuk.Ti mikor fürdettek?Amikor a hsz-t elküldted,mi már túl voltunk rajta!Mindig fél7-7 között fürdetünk,8 körül elalvás.Lehet,h ezért kel fel gyakran???Mondjuk ma csak egyszer 3-kor és aludt reggel 6-ig.

Kat,én már nem is emlékszem,h h kell a Jónást használni,de ha átfutom,akkor segíthetek neked szívesen,ha elakadtál!!!Ha még tudok egyáltalán angolul...azért az ember sok mindent elfelejt rövid idő alatt!!!

Akíra,ezek a rizikófaktorok mit jelentenek???Én ezt nem tudom!Leállás májusig :P asszem apa is rácsodálkozna,ha ilyesmivel állnék elő :roll:

Lányok,nem akarok tolakodni,ha nem akartok,nem erőletetem,de fenn vagytok a wiwen?Mi Barbamamival már bejelöltünk egymást,ha gondoljátok,leírom priviben a nevem!De csak ha gondoljátok!!!
Ma megint nem leszek,apa megy amerikaifocimeccsre,mi meg a macival megyünk nagymamázni,barátnőzni.Este ha nem leszek hulla,még betérek!!!
Szép napot mindenkinek Pusza

Kép Kép
 


Sziasztok!

Rizikófaktor...az azt jelenti, hogy mekkora az esélye egészséges gyereknek, vagy beteg gyereknek! 0-5ig vannak a számok! Ha 0 az a legjobb, és értelemszerűen az 5 a legrosszabb!

Hát mi is azt hiszem csak a Jónás napokkal állunk le májusig, de azért a középidős peteérést kihasználjuk, hátha összejön :lol:

Berzkat, igen felülre be kell írni a születésed évét hónapját, napját óráját percét, és át kell állítani az időzónát +1 órára, ami azt hiszem a Párizs Róma idő! És alulra meg azt az évet kell írni amire kiváncsi vagy! Tehát ha vissza akarod nézni mondjuk Zitáét akkor a 2006os évet kell beállítani és kijön, hogy akkor fogant-e! Ugyanígy Áronnal! És ha meg kistesó miatt kérded akkor meg azt az évet kell beállítani amikor akarod! Tehát ha az ez évi Jónás napjaidra vagy kiváncsi akkor alul a 2008at kell beállítani! És ha hagyod 1hó 1ején akkor kiadja az egész évet januártól kezdve :wink:
Remélem érthetően írtam :lol: Ha nem, akkor csak szólj :)

KépKép
KépKép
 
 


Na itt vagyok megint csak kivittem a kutyát mert nagyon nyüsszögött...na nem mintha csinált volna valamit is odakinn.... :evil:

Na szóval...

Gerimamay, nagyon nagy gratula Geribabának :D Nagyon ügyes!

A szívószálazás nekünk nem megy, de azért nem adom fel, majd még próbálkozunk! Rágni rágja ezerrel, meg kihúzza belőle meg csinál mindent veled, de nem szívja :lol:

Disznó vágás....jujjj az undi! Én nem bírnám se nézni se csinálni.... :shock: Minden elismerésem azé aki ezt meg tudja csinálni :shock:

Képzeljétek most beszéltem barátnőmmel akitől rengeteg ruhát és kiegészítőket kapunk mindíg Kyra számára.... van pár gyereke, és a legkisebb a Virág most 4 éves, és tegnap éjjel korházba kellett vinni, mert felmászott a székre, át akart lépni az ágyra, de megcsúszott, és leesett! A gerince megrepedt, és a bugyija csupa vér lett, felrepedt neki a nagyajka, össze kellett varni... :shock: Hát a barátnőm mondta, hogy ő már túl van pár gyereken, de ő se tudott mit kezdeni a helyzettel, olyan pánikot kapott amikor meglátta, hogy a gyerek úszik a vérbe és visít.... :cry: :cry: :cry: Hát komolyan mondom tiszta rosszul vagyok azóta :cry: Remélem velünk ilyesmi soha nem történik meg! És hiába figyel oda az ember a gyerekre, egy pillanatra máshova néz és ott a baj... :cry:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok

gyors bekukk.... ( A függőség)

Akíra
Köszi, én is így gondoltam, csak nem voltam benne bizti. Most már kiváncsi vagyok a gyermekeimre, hogy tényleg ilyen neműnek kellene-e lenniük. Kistesóra meg egyenlőre gondolni sem akarok :roll: :roll: . Ez már az 5. évem otthon, és már elég volt........ Nem mintha nem szeretnék itthon lenni, csak már hiányzik a felnőtt társaság , és jó lenne egy kicsit legalább délelőttönként nem a gyerekekkel foglalkozni.Remélem senki nem érti fére.... :oops: :oops: :wink:

Hát ami Virággal történt, nem semmi. :cry: . De a baj pillanatok alatt megvan, sajnos. Férjem pl.amikor kicsi volt biciglizéskor ahogy elesett, ráesett a vázra , és felrepedt a lágyéka. Az ütőerétől pár centire. Össze kellett varrni, de ha 1 cm-rel arrébb esik, tuti hogy ott vérzett volna el az anyjáék szeme láttára. Azt az eret lehetetlen elszorítani :shock: . Sokszor nem is gondolnánk hogy a legegyszerűbb játékok a legveszélyesebbek, csak nem is gondolunk rá, de ez így van rendjén. Szegénykék akkor egész nap a földön ülnének törökülésben . :lol: :lol: :lol: :lol:

Judit
Nem irigyellek. A disznóvágást rettenetesen utálom a zsír miatt. Minden zsíros, és büdös. De sajna minden évben részt kell venni nekünk is ilyenen. Mostanában a gyerekek miatt csak enni kell mennem, na azt viszont szeretem. Jó kis pecsenye, vesevelő, stb...
NYAM-NYAM. Éhes lettem....

Meli
mi nem fürdetünk olyan korán mint ti, nálunk attól függ hogy mennyire nyűgős Zita, aludt-e délután. De 1/2 8-9 között azért megfürdetük, hisz aludni általában a Barátok közt alatt megy, Áron pedig utána. De ha a délutáni alvása eltolódik 4-5 óra közé, akkor ő is csak a Barátok közt után hajlandó aludni menni, amikor Áron is.
Neked mikor alszik Dénes délután? Egyszeri ébredés szerintem nem jelentős. lehet hogy egyszerűen csak az ínye fáj a fogától, és erre felriad. Nálunk akkor rendszeres az éjjeli 3 -4 óránkénti felsírás. Bár most már nem jellemző. Most is foga jön egyszerre, és nem sír fel max 1x. :)

Megyek, mert felébredtünk :wink:

 
 


Akarom írni 4 foga :lol: :lol:

 
 


Sziasztok! Lányok írtam egy jó hosszút és elszállt :-( ... az bíztos,hogy most nemfogom tudni újraírni mindent...Geribaba nagyon ügyes,gratulálok neki...Pelenka: mi a Huggiest használjuk és nagyon bevált eddig...Zitababának gyógyulást kívánok,a gyerekek nekem is általában mindig hétvégére betegednek meg...A Jónás naptár nekem lányt,a kínai pedig fiút jósolt.De hát mindannyian tudjuk,hogy ez hogyan működik és a legfontosabb dolog az egészséges baba,..de persze mindenki maga dönti el(s mi van a különböző nemű ikrekkel akik egy napon születnek?)...Disznóöléseknek a hangulatát szeretem. Sajnos a munka részét nem tudom mert nekem soha nem lehetett semmit sem csinálnom :-( ,az anyukám túlzásban féltett
és ez máig is így van(mindig ezt hallottam:,,jaj ne csináld mert elvágod a kezed,jaj nehogy magadra borítsd'' stb.)tehát az én munkám általában a kávéfőzés volt...de a gyerekeimet már nem így nevelem :-) ...Akíra szegény kislány,s tényleg nem lehet kiszámitani a baleseteket... annyi mindent akartam még írni de Ruben baba igényel. elnézést ha nem reagáltam mindenre...Lányok! Ha van időtök írjátok meg a ,,kívánságlistát'' (tudjátok Judit barátnönk nyert a lottón...bíztos priviben várja a kívánságokat , majd megkérdezzük tőle :-) ) ...jövök...addig is puszi mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Meli: Nekem az volt a félelmem a nagyobb pelusokkal, hogy Marci nem egy dundó típus, és attól féltem, hogy a combjánál fog kifolyni, de nem. Szóval nekünk úgy tűnik a nagyobbak váltak be, mert rengeteg pisit el kell, hogy nyeljen.

Tényleg: Ti nézitek, hogy mennyi folyadékot iszik meg a babóca 1 nap alatt??? Mert én a mai napot úgy kb. kiszámoltam, és a 6 dl a minimum, sőt. Ebben benne van a 2-szer 1,5 dl tápi, 1 dl tea, és olyan 2 dl víz + ami ugye a kajcsiban van. Azt nem is nézem. Hát néha én is ennyit iszom meg egy nap alatt :oops: És akkor ma még tuti inni fog vizet ha felébred és vacsi után is ez a 2 dl-ben még benne sincs :roll: Szóval számoljatok, mert most már kíváncsi vagyok nagyon!

És mi olyan 1/4 8 és fél 8 között fürdetünk, attól függően, hogy mikor és mennyit aludt délután és mennyire álmos. Utána megisza a tápit és ált. 8 előtt már ágyban van. És ha jó éjszakánk van, akkor alszik reggel 8-ig, 1/4 9-ig. Persze legtöbbször felébred 1-szer, 2-szer, de a cumival ált. visszaalszik.
Mondjuk tegnap este olyan iszonyatosan sírt, hogy én nem is tudtam megnyugtatni :cry: , úgy hívtam le párom, hogy próbálja már meg, neki hátha sikerül. Szerencsére sikerült, és el is aludt, de 3/4 12-kor megint felsírt. Mire leértem, már meg is nyugodott. Gondolom a foga lehet... Utána viszont aludtunk 1/4 9-ig :wink:

Hát én nem tudom megnézni a Jónás naptár szerint Marcit, mert nem akkor fogant, mikor ez mutatja a peteérést... A kínai szerint viszont fiú. És idén is mindig azt mutatja a Jónás peteérésnek, mikor éppencsak, hogy megjön, tehát olyan 2. nap van. De mint láttuk, Akíránál ez bejött. Mármint a peteeérés :lol: És tudjátok mi a fura??? Hogy 2006-ban és 2008-ban is egyik hónapban fiú a másikban lány. Érdekes.

Disznóvágás: Hát én annyira állatbarát vagyok, hogy az is csoda, hogy nem vagyok vegetáriánus. :lol: Szóval én nagyon nem bírom a disznóvágást (sem), és rosszul is vagyok a vértől, és attól a sok csúnya mindentől, amit ott látni. Viszont a hurkát-kolbászt imádom, szóval, én csak megdolgozni nem szeretek a finomságért :oops: :lol:

Akíra: szegény kislány, iszonyú, hogy már ilyen picinek ilyen fájdalmat kell megélnie. Képzeljétek, nővéremék síelni voltak, és a nagyobbik lánya (ő is 4 éves) eltörte a lábát, amikor elesett :cry:
Elvitték ott - Ausztriában - kórházba és egyből meg is akarták műteni, de végül hazaengedték őket, csak begipszelték. De itthon is folyamatosan hordani kell röntgenezni, mert ha rosszul kezd összeforrni, akkor azonnal műteni kell. Szegénykém, annyira sajnálom. Úgy félek, hogy Marcival is történik valami, de úgysem tudjuk megóvni őket :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
 
 


Ja, és Meli várom az adatokat a táblába, hogy be tudjalak tenni :wink:

Kép
Kép
 
 


Na sziasztok!

Jónás naptár, hát igen, én azt most már biztosra tudom, hogy peteérés ügyileg tud valamit ez a naptár, mert hogy nekem elég lehetetlen időbe de bizonyíthatóan volt amikor azt ő mondta... :lol: Kyra akkor fogant és lány lett! De persze ez nem biztos, hogy bejön, de a peteérés tény! A Kínai naptár nálam befuccsolt, én azt nem is nézem! A Jónást is elfeljtem most májusig :lol:

De az, hogy befolyásoljuk a nemet az együtlét idejével, abba hiszek! Hiszen ez orvosilag bizonyított tény! És míg a kínai és egyéb módszerek 50, 55 %osak addig ez a módszer több mint 80%os! Hisz láthatjuk Nikolne-nak is sikerült, és még rengeteg embernek!

A kisfiú-kislány vegyes ikerpár pedig abszolut nem elképzelhetetlen, hisz ha együtt volt a pár pár nappal a peteérés elött akkor egész nyugodtan ott várhattak a kislányok, és ha együtt voltak akkor is amikor kiszabadult a pete akkor meg jöhetett egy kisfiúcska is :wink: Szóval erre a variációra is van megoldás :wink:

És hát igen, lehet benne hinni, és nem hinni :) Én hiszek! És bízom benne, hogy egészséges kisfiam lesz legközelebb! De azért hozzáteszem, hogy az egészséges kislánynak is épp annyira fogok örülni! csak hát ha van 1%al több esélyem így egy kisfiúra, hát én megpróbálom :wink: :lol:

Marci is keservesen sírt tegnap? Kyra is :roll: Hát nem tudom mi lehetett, de alig bírtuk megnyugtatni :shock:

Fürdetni mi elég korán szoktunk! Kihúzzuk amíg már nagyon hisztis, és akkor fürdetünk, mert az egy kicsit felkelti, így a korai lefekvést ki tudjuk tolni, de így is a 7órai fürdetés a legkésőbbi amit még elvisel! És akkor a fürcsi, meg játék után 8 körül tudjuk lefektetni! Tovább nem bírja! :roll:

Hát igen, nem semmi miket tudnak pillanatok alatt összehozni...Kyra magára rántott egy adaptert (tévés játék adaptere, a polcon volt ahol a videókazetták meg dvd-k és hát pakolás közbe magára rántotta) és mára szép sárgás zöld lett a kis arca...úgy néz ki mintha verném! :oops: :shock:

Kívánságlista? Hát az van :D Judit neked küldjem, vagy Gerimamy? Melyikőtök is a lottónyertes, már nem tudom :wink:

Berzkat, a fogas mondatodat 5x olvastam el, hogy akkor most hogy is van, mire konstatáltam, hogy ok nem értem, mindegy, menjünk tovább...és hát utána a következő hozzászólásból már megértettem :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Most nem tudok jönni és olvasni csak azért ugrottam be, hogy:

BALÁZSNAK NAGYON BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KÍVÁNJAK!!!

Holnap jövök és pótolok.

Krisy+Dávid

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

BALÁZS BABÁNAK NAGYON-NAGYON BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

 


Balázsbaba boldog névnapot kívánok!... Kyrababának gyógypuszi a ,,bibis'' arcocskájára...

Rubinita

Kép

Kép
 


BALÁZSNAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Képzeljétek voltunk ma Marcival "frizbit elkapó kutyaversenyen" :lol: :lol: :lol: Nem tudom máshogy leírni, de gondolom értitek. És tök ügyes volt, még szurkolt is :lol: A legnagyobb csendben elkiáltotta magát, hogy: óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

Hát nem mondom, hogy nem csalt mosolyt a környezetünkben ülők arcára :lol:
Az elején ugyan félt egy kicsit a hangzavartól, mert egy csarnokban volt és ugye a kutyák is ugattak, szóval nem is csoda, de gyorsan megszokta. És ami még csoda, majd 1 órát kibírt az ölünkben. Na jó fészkelődött, de ugye nála ez nagy szám :wink: És a kocsiban sem ordított!!!!!!! Szóval nagyon szép nap ez a mai :lol:

És képzeljétek, nekem meg még nem jött meg :oops: Remélem nem én leszek az első pocakos, mert azért még várni akarunk pár hónapot :oops: Ugyan még csak a 29. nap van, szóval nincs nagy gond, csak nekem a 25. napon szokott megjönni, és ahhoz képest ez már 4 nap :oops: :oops: :oops: Mondjuk a párom szerint elég kicsi az esély :wink: Na majd meglátjuk :roll:
És ugye azért sem bánnám ha még nem lenne babóca, mert mi is a peteéréses dologra gyúrunk :wink:

Ja, és nálunk is egyre veszélyesebb dolgok vannak, Marci már csoda ügyesnek érzi magát, és már néha el is felejt kapaszkodni állás közben. És ami még rosszabb, hogy mászna fel a lépcsőn :roll: Szóval holnap rendelem a rácsot :roll:

Szegény Kyra :cry: Sok-sok gyógypuszi a kis menyasszonyunknak!!! De ne aggódjatok, Marcinak így is tetszik ám :lol: Főleg úgy, hogy rajta is mindig van egy-két folt valahol :lol:

Na most megyek, mert megyünk színházba, és lassan készülődni kellene!

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Nincs most időm, én is csak azért jöttem, hogy NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNJAK BALÁZSNAK!!!!!

Holnap jövök :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok
Balázsnak nagyon boldog névnapot!!!!!

Ez a mai nap katasztrófa. Zita olyan hihetetlenül nyűgős, hogy nem is tudom leírni. Egész nap csak ölben lenne, és csak nálam jó. Most is egész délután nem aludt, este fél 7-kor megfürdettük, mert már nem bírt lábraállni a fáradságtól. Aludt 10 percet, és azóta megint itt lebzsel. Annyira álmos, és egyszerűen nem megy neki az alvás....... Remélem hamarosan beájul, mert ha nem, akkor én kikészülök a fáradságtól. Egy hete nem aludtam normálisan , amióta mindkettő beteg. Bocs, csak már kicsit fáradt vagyok :evil:
Úgyhogy inkább nem is írok, mert most úgyis csak panaszkodnék :oops:

Jó éjt mindenkinek. Aludjatok helyettem is ! :wink:

 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon szépen köszönjük a sok köszöntést!!!!!!!!!!

Én is csak gyors leszek, Balázs már alszik, legalábbis a bébiőr szerint. Ma Neki sem ment az alvás napközben, biztos érezte, hogy névnapja van. :lol:
Most még szendókat kell gyártanom Apának, mert éjszakás és nem evett meló előtt.

Disznóvágást túléltem, mondjuk nem is kellett sokmindent csinálnom. Egyik ismerősünknél volt az egész. Mi Balázzsal csak 11 körül mentünk oda, mert nem volt kire hagynom. Addigra a kaja utáni mosogatást kellett megcsinálnom, meg a husikat elpakolni. De az is csak a bezacskózásból és a zacsik megcimkézéséből állt. Aztán hazajöttünk aludni (mármint Balázs), addig én átpakoltam az egész hűtőt, hogy beférjen minden. Közben jól megemeltem a derekam, de mára szerencsére már jó az is.

Ma meg nagyon jó dolgom volt, mert Tamás kitalálta, hogy kajcsizzunk vendéglőben, úgyis nem voltunk már Balázs születése óta. Olyan jót ettünk, hogy csak na! Most gondolkodunk a torkos csütörtökön, hogy elmegyünk valahova kettesben! :lol:

Na, megyek! Várnak a szendvicsek!!!

Jobbulást a beteg gyerkőcöknek!
Ja, Balázs is kék-zöld foltos a lábán, mint ha vernénk. De annyit esik-kel! Ma meg egész nap magyarázott. Anyum szerint nagyon sokat fog beszélni, ha nagyobb lesz. Mostanában a "T" betűs "szavak" vannak soron: tetetete, totototo, totatota (ez a torta :roll: ). És egész nap utánoz! Annyira édes!!! Néha meg tudnám zabbantani!

Na puszi mindenkinek!

 


Sziasztok!

Először is a jó hír: MEGJÖTT :lol: Hát tegnap volt bennem egy kis hátsó szándék, mert szinte biztos voltam benne, hogy ha "világgá kürtölöm", hogy nem akar jönni, akkor úgyis beköszönt és így is lett. Pedig este már el is beszélgettünk a párommal, hogy mi lenne ha, de azért örülök, hogy még nem :lol:

Judit, majd mesélj, hogyan ünnepeltétek Balázs névnapját, azon kívül, hogy levágtatok a tiszteletére egy egész disznót :lol:

Berzkat remélem aludtatok valamennyit éjszaka, mert iszonyat fáradt lehetsz már, nem is csoda, ha már egy hete éjszakázol.

Én is attól félek, Marci nehogy beteg legyen, mert tegnap ugye voltunk színházban és anyukám vigyázott Marcira, és ő a héten otthon volt betegen. De már jobban van, így valószínű nem fertőz már, és nem is influenza volt, hanem torokgyulladás :roll: De én annyira aggódom, mert ekőször volt ugyan anyukámon szájmaszk, de Marci annyira félt úgy tőle, hogy gyorsan lekerült :cry:
Az éjszakánk nem volt túl jó, Marci 3-4-ig ébren volt és "beszélgetett". Nem voltam lent vele, de természtesen végighallgattam, csak akkor tudtam elaludni, mikor ő is. De legalább nem sírt, ez a lényeg.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Egy kis fejtörő érdekesség!

Családi pótlék


Tisztelt Területi Egyeztető Bizottság !
===========================


Azzal a kéréssel fordulok a t. Területi Egyeztető Bizottsághoz, hogy családi pótlék ügyemben állást foglalni szíveskedjenek.

1962 - ben nősültem. Özvegy asszonyt vettem feleségül, akinek volt egy felnőtt leánya. Apám gyakran ellátogatott hozzánk, minek az lett a vége, hogy feleségül vette mostoha leányomat.

Ezek után természetesen mostohaleányom lett a mostoha anyám, az apám pedig a vejem.
Apám feleségének, illetőleg a mostoha leányomnak, aki egyben az anyám, született egy fia, akinek ezek szerint a mostohatestvére vagyok, mivel a mostohaleányom anyjának vagyok a férje és így a feleségem lett a nagyanyám.

Időközben azonban a feleségemnek is született egy gyermeke, aki apámnak a sógora lett, nekem pedig a nagybátyám egy személyben, mert ha a mostohaanyám testvére a fiam, akkor magamnak az öreg apja vagyok.

Kérem megítélni jár-e családi pótlék a gyerekemnek, illetőleg a nagybátyámnak?

Ezt valaki érti?:)

 


Jesszusom :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Ez komoly? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Ez brutál :lol: :lol: :lol:

Mondjuk én elakadtam a "mivel a mostohaleányom anyjának vagyok a férje és így a feleségem lett a nagyanyám. " nál! :D

Ez már nem tiszta! Addig még tudtam követni....na de ha lefekszik a Kyra aludni nekiveselkedek :D

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk bár a hétvégénk elég rosszul sikerült főleg a szombat. :cry:
Apával volt egy kis dolgunk itthon is ezért felvitte Dávidot az Anyáékhoz egy fél órára mikor értement már úgy jött haza, hogy megyek e velük az ügyeletre, mert a gyerek fogocskázott az ágyon a nagyival és a nagyi lassunak bizonyult erre a gyerek fejjel lefelé leeset az ágyról és be van dagadva a feje. Na rohanok ki a kocsihoz mint a hülye, hogy mi van a gyerekkel de egy puplin kivül én nem láttam rajta semmi szokatlant, de Apa ragaszkodott a kórházhoz. Oké akkor menjünk ez volt kb. fél kettőkor. Átmentünk erre mondták, hogy menjünk fel a sebészetre, na ott vártunk fél órát mire a doki előkerült ő meg sem nézte a gyereket csak megírta a beutalót a röngenre. Lementünk a röngenre persze sehol senki majd 40 perc múlva előkerül a doki és gúnyosan közli, hogy már megint egy gyerek és hogy csak az apuka jöhet be a gyerekkel. Mikor végeztünk fel vissza a sebészetre ott újabb fél óra várás a dokira (ekőzben Dávid szépen összepisilte magát) ott a doki szintén nem nézte meg hanem azt mondta, hogy a röngen szerint nincs törés, de azért felküld a negyedikre a gyerekambulanciára mert nézze meg egy gyerekorvos. Na felmentünk ott megint sehol senki csak egy telefon, ahol be kell szólni, hogy jöttünk erre egy kedves nővér közölte, hogy minek jöttünk és különben is mit akarunk, de majd mindjárt kerit egy orvost addig várjunk. Oké újabb 20 perc várás után (Dávid már olyan fáradt volt, hogy elaludt a kezemben) kiderült, hogy nem is itt kell várakozni hanem menjünk be a gyerekosztályra. Oké ott ismét 20 perc várakozás és megjött a gyerekorvos aki megnézte a gyereket (akit akkor keltettünk fel) és közölte, hogy Ő nem lát semmit, de most el kell mennie egy császármetszéshez várjuk meg majd visszajön akkor megírja a papirokat és még leküldenek a szemészetre. Na nálam ekkor telt be a pohár és mondtam, hogy akkor beülök a kocsiba és hazajövök a gyereknek váltóruháért, ennivalóért. Mire visszaértem már megjött a doki és adtak Dávidnak egy szemcseppet amit negyed óra várakozás követet majd le a szemészet, ott hál istennek nem kellett sokat várni megnézték de minden negatív. Oké akkor vissza a negyedikre a gyerekorvoshoz a papírokért. Erre megkérdezi a doki, hogy bent akarunk-e maradni a kórházba éjszakára. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, mert én láttam a gyereken hogy semmi baja. Jó erre kiállította a papirokat, hogy otthoni megfigyelésre a gyerek kiadva.
Tehát minden negatív és fél hét volt mire hazaértünk. Persze nagyi kiakadva és sirógörcsök közepette óránként telefonált. A végén már komolyan sajnáltam az anyósomat, pedig én nem haragudtam rá ez szerintem bárkinél elöfordulhat.
Összefoglalva vigyázatok a babára hétvégén, mert az egészségügy katasztrófa. :evil:

Erre tegnap éjszaka 23-kor orditva ébredt a fiam és egyszerüen nem tudtuk megvigasztalni, csak kb. 20 perc múlva már ott tartottam, hogy kihivom az ügyeletett. :evil:

Szóval igy telt a hétvégénk. :( :(

Ja és még nem is meséltem, hogy Dávid megtanult tapsolni és pápázni, de inkább a tapsolás jobban megy és most mindenhez tapsol olyan aranyos.

Minden beteg babának jobbulást kívánok, na mire befejeztem a kisregényt fel is ébredt úgyhogy már nem nagyon tudok reagálni :evil:

De azért majd még jövök........

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!!!

Ne haragudjatok,nincs időm szinte semmire,Dénes ma itthon nem volt hajlandó aludni,csak a babakocsiban,így egész nap sétáltunk!!!

Szegény Dávid!Borzasztóan félek az első ilyen balasetünktől,a kórház hozzáállása meg felháborító!!4

Gerimamy,ez brutálul hangzik!!!!
Akkor most mondok valami hasonlót.Pár nap múlva megszületik a húgom.Apu új asszonkájától,aki kicsit idősebb csak tőlem.Így apának születik egy sógornője,Dénesnek meg egy nagynénje.Hmmm...

Nikole,de ügyes ez a Marci baba!!!!Színház!!!Irigy vagyok!!!!Ma nekem is megjött ismét egy 20 percre...
Küldöm majd az adatokat ám,de nincs időm :?

Judit,boldog Balázst!!!

Berzkat,rem aludtatok valamennyit és Zita már jól van!!!

Mennem kell,óbégat!!!
További szép napot!!!

Kép Kép
 


Jók ezek a családi összefüggések :lol:

Nálunk is van olyan, hogy keresztapám lánya és új felesége egyszerre szültek, pár nap eltéréssel, és így a keresztapám fia és unokája majdnem egyidősek, és ugye a nagybácsi lett a fiatalabb és így őt most csak "kisbácsinak" nevezik :lol:

Krisy, nagyon durva amit leírtál... :shock: komoly, hogy mennyire foglalkoznak egy bébivel... :evil:
Én is tapasztaltam ezt nemrégibe (Kyra még nem volt meg, csak a hasamba) Vittük unokahugomat este a Jánosba mert tornaórán valahogy rosszul esett vagy ugrott vagy már nem emlékszem és meg akarták nézetni! Na, besétált egy anyuka a 2 év körüli kis totyogó fiával...a gyereknek vérbe úszik a keze, a mutató ujja az anyja kezébe :shock: Gondoljátok, hogy foglalkoztak velük? Ha mi (mindenki aki ott volt,,,kb 5 család) nem engedjük előre, hogy had varják már vissza a helyére az ujját, akkor nem foglalkoztak volna vele! :shock:

Na most megyek kutyázni, de még jövök nemsokára!

KépKép
KépKép
 
 


Hogy telt a Balázs nap?

Nikole, remélem minden ok a kis vőlegényünkkel, és nem lett beteg! Annak meg külön örülök, hogy megjött, remélem marad is, mert nehogy már beelőzzetek :lol: :wink:
Meg hát nagy hassal nyaralni nem olyan jó buli :lol:

Berzkat, remélem jobb már Zitával! Mi volt a baj? A foga? Vagy beteg? Remélem nem! És remélem ma már te is aludtál valamicskét :?

Gerimamy, azért majd gyere te is! Mi van veletek? Mesélj, olyan ritkán jössz!

Bacsbern nem különben! :roll:

Mi nemsokára megyünk a védőnőhöz leméretni Kyrát! Kiváncsi vagyok, hogy nőtt-e! Mert novemberbe nőtt egy "nagyot" 4 centit egy hónapba, és azóta viszont megállt! :shock: Azt mondta a védőnő multkor, hogy nem baj, még ez eddig nem kóros, de ha még egy-két hónapig nem nő akkor dokinak is látnia kell...csak nem lesz törpe... :shock: Az apja 2méteres! Csúnya lenne! :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok

Látom nem nagyon aktivizálta magát senki. :cry:

Akíra

Nem valószínű hogy Kyra törpe lesz :lol: . Ezek a mérések nagyon relatívak. Egyik hónapban egy kicsit megnyújtják a lábát, rögtön 5 cm-t nőnek. A másikban ha nem annyira nyújtják, talán még kevesebb is lesz mint az előző hónapban volt :lol: :lol:

És Zita sajnos beteg. Elkapta Ártontól ezt a jó kis takonykórt, írtózatos köhögéssel. Még az a szerencse hogy lázuk már nincsen. Csak annyira nyűgős ettől az orrfolyástól, de hát ezt te tudod a legjobban :wink: .Legalábbis gondolom hogy ettől ilyen nyűgős, de mivel 4 foga is jön, nem tudom. Duplázza a nyűgősséget. És kezdi azt, hogy senkivel nem akar lenni csak velem. :roll:

Jók ezk a családi nagybácsi-nagynéni dolgok. Elég vicces tud lenni ha elkezdjük kibogozni hogy akkor kinek ki a kije. Remélem értitek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krisy
Ez a hozzáállás borzalmas. Én nem is tudom mi lenne ha történne valami olyan hogy valamelyik gyerkőcöt be kellene vinnem az esztergomi gyerekosztályra. A főorvost legszívesebben leköpném, nem hogy a gyerekemet még egyszer megfogja. SAJNOS. Annyira egy degenerált F.SZ, hogy leírhatatlan. Áronra 6 hetesen azt mondta, hogy ez a gyerek egy mozgásképtelen nyűvedék,nincsenek reflexei, nem fog tudni menni, és szükség lesz egy tolókocsira is :roll: . Csak azért, mert volt egy kefálhematómája ( bevérzéses púp a nyomódástól, ami felszívódik) a fején mikor megszületett, és egy kicsit gyengébb volt a nyaki izomzata. ( A gyerekek 50%-ának az), és a reflexeit úgy vizsgálta hogy aludt.:shock: És mindezt rágózva félvállról közölte. Ja, és apuka nem jöhetett be a rendelőbe, mert kicsi a hely :shock: . És ezt sajna nem csak velem játszotta el. Több kismamától hallottam....... . És még mindig EZ a főorvos. Mikor Zita született hál istennek karambolózott és nem volt benn az osztályon. Hát igen, Zita érezte hogy korábban kel jönnie, ha nem akar találkozni ezzel az állattal.Azóta csak jókat röhögök ha ilyen sztorikat hallok róla, de akkor , első gyerekkel nem tűnt olyan viccesnek. Na, jól kipanaszkodtam magamat.

És már mennem kell, mert Zita hív :wink:

Többiek, akik rég nem írtatok? Hol vagytok?

 
 


Sziasztok!

Berzkat:Ezen a dolgon nagyon megbotránkoztam!Mi az,hogy nyűvedék?Biztos lecsaptam volna ott helyben!Ilyen nincs,hogy ilyeneket beszélünk!Ez valami borzasztóan undorító!Istenem,ilyen emberek élnek a földön?És még ráadás orvosok? :evil: :evil: :evil:

Én még nem voltam gyerekkel komolyabb esetben kórházban,csak az elején,amikor 3-4 hetesen hordtuk a szeme miatt.Könnycsatorna dolog volt neki.Na,akkor végigültünk fél napot is vele.De igazából,ha abból indulok ki,hogy amikor ide megyünk a gyerekdokihoz,mint most a múlt héten is.....Akkor azt kell mondjam,már az egy brutál.Először is oda járnak egészen 14 éves korukig.És most,hogy influenza van, még az a 14-éves is ott ül,aki nem beteg,csak iskolaundora van.Üljem végig a picivel a sort,kapjon csak el valami finomat!Miközben a felnőtt rendelésen a nyugdíjassal kivételt tesznek,mert mindíg ők az elsők,nem a betegek.Akkor egy gyerekrendelőben miért nem mehet elsőnek egy pici baba?A kamasz meg ráér!

Holnap mi is leméretjük Gergőt,mert már 2 hónapja nem voltunk! :oops:

Apa ma is itthon lett volna,csak éjszakára ment volna dolgozni.Erre reggel 6-kor csörög a telefonja,hogy nem menne be?Mert a nappalos nem akar dolgozni,Sztrájkol!Erre párom leváltja és még rendesen meg volt sértődve,hogy leváltották!Nem mehetett haza,ott kellett maradjon a forgalmiba.Azt mondta,akkor elmegy a dokihoz,kiíratja magát!A jó életbe bele már,nagyon elegem van a vasútból!Itt senki nem akar dolgozni,aki meg becsületes,azzal b@sznak ki mindíg!

Na majd még jövök!

 


Sziasztok!

Jó régen nem voltam... Igazából kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok. Vicces, a vizsgákat egész jól koordináltam, erre most, hogy vége, elborít a sok dolog, én meg elvesztem....

Nos, immár két kis fogacskánk van. Vasárnap estére jött ki a második. Nappal volt egy kis nyűgi, de az éjszakáink hál' isten nyugodtan telnek.

Gerymami- Remélem Gergő javulgat, és az alvókája is helyrejön egyszer.

Berzkat - Csak kitartást tudok kívánni a beteg gyereksereg ápolásához. És fénypostával küldök millió gyógyipuszit.

Akíra - Én 158 centi vagyok, 34-es a lábam (na jó, a szülés óra nőtt egy fél számot :) ), 49 kilóval nyomom, és tök jól érzem magam ilyen stöpszlin. Szóval ne aggódj Kyra miatt, biztos,hogy nagyon csini kislány lesz. Egyébként, tudod hogy mondják... a jóból csak kicsit adnak. :lol: :lol: :lol: Babaprojekt????

Meli - Én is úgy örülnék, ha Mártikám újra élvezné a babakocsizást. Sajnos mostanában ez nálunk nagyon mumus dolog, de majd csak javul, ha jön a jóidő.

Krysi - Felháborító az orvosi ellátá, és ez a kálvária. Mi nemrég voltunk a Heim Pálban csípő kontrollon. Déli 12-kor arról beszélgetett egy anyuka a kisfiával az ortopédián, hogy vajon elérik-e a négy órás vonatot. :x Borzasztó. Ráadásul úgy néztek ránk, mint a véres rongyra,mert mi a főorvos magánbetegeként soron kívül bementünk. Sajnos mostanában ha normális ellátást akar kapni az ember, máshogy nem lehet intézni a dolgokat.

Nikol - Színház. Fincsi lehetett. Gondolom nagyon élveztétek a kikapcsolódást. Ici - úgy két-két és fél deci natúr tea, reggeli tápi 180 ml körül, plussz ami a kajcsiban van. Szoktam vele etetni levest, ha olyat főzök, akkor az plussz.

Bocs, mindenkitől, sok minden kimaradt...

Judit - Balázsnak utlag is boldogságos névnapot. Hogy telt az ünnep? Már én is várom a közös névnapozásokat a babával. :lol:

Kép

Kép
 
 


Helló Csajszik!

Én is vagyok ám, csak olvasó üzemben...... :oops: bár tegnap írtam de elszállt :evil:
Dorinám beindult már az egész lakást bejárja kúszva vagy is félig mászva ,ma reggel is porszívóztam és jött velem minden hova annyira édes. Szal együtt takarítunk ő nagyon élvezi hogy eljut minden merre ahova csak szeretne én meg futkosok utána és mondom neki ezt nem szabad azt nem szabad persze ha mondom neki NEM akkor lehajtja a fejét és sír 1-et de hamar megnyukszik sztán megy tovább.
Csajok innen mennyi idő kb míg feláll??? Már annyira várom :D

Berzkat
Reméljük Zitus hamar meggyógyul , és amit írtál az tényleg borzalmas ilyen nincs komoly csak itt nálunk így beszélni 1 gyerekről mit kébzel magáról ,orvos az ilyen????? :twisted: :twisted: :twisted:

Krisy
Sajnálom szegény Dávidot de a lényeg hogy nem lett komoly baja. Sajnos elkerülhetetlenek ezek a balesetek :(

Bár már nem téma de azért leírom nekem bejött ez a kínai naptár Dorinát is lánynak mondta meg vissza néztem és engem meg a 2 hugomat is lánynak mondott. Én is úgy döntöttem egyszerre beválalom a 2 gyereket bár nekem igazából mind1 fiú vagy lány ,én szívem szerint lányt szeretnék megint de Apa meg 1 kukist szal majd jön aminek kell....
Csak tudtok segíteni nekem hogy akkor meddig kell terhesnek lennem hogy itthon maradhassak továbbra is???????

BALÁZSNAK UTÓLAG IS BOLDOG NÉVNAPOT

Na mennem kell mert felébredt a hercegnőm és hívat magához :lol:
Vendég
 


Újra én...

És most belekezdek a nagyregénybe. Szeretnék tőletek tanácsot kérni több dologban is, ami mostanában foglalkoztat. [b]Kérlek titeket, mindenkit, hogy [b]őszintén, jót is rosszat is mondjátok meg, mert nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre! [/b][/b]

Először is kajcsi ügyek. Mártikának úgy két hónapja kezdett el romlani az étvágya. Addig kifejezetten jóevő babának számított. Azóta nem is hízott túl sokat, kb fél kilót, de nem a súlya miatt aggódom, hanem inkább az nyomaszt, hogy elegendő tápanyaghoz, vitamin, stb, jut-e a szervezete. Az evészete egyébként mostmár katasztrofális. Reggeli tápi, na ez még ok. Aztán tízórai gyümi, kb két-három kanál, aztán ellöki a kanalat, nem nyitja ki a száját, nyüszög. ezután szundizik egyet. Ebéd úgy fél egy körül, szintén két-három kanál, aztán a műsor ugyanaz. Uzsonna - joghurt, krémtúró, gyümistúró, ez rendben van, szinte nass az egész, ezt megeszi. Vacsi- néha egy falat sem. Van, hogy egész nap nem eszik meg szinte 100 gramm főzi szerű kajcsit. Már sokmindent kipróbáltam. Most ott tartunk, hogy a miénkből kap valamilyen változatot, hol pürésítve, hol mellé főzök neki valamilyen zöldségfélét. Ha látja, hogy mi vacsizunk, akkor azért abból néha van kedve megkóstolni egy kicsit. Ma már arra gondoltam, lehet, hogy túl sok neki a napi ötszöri étkezés, így kihagytuk a tízórait. Most alszik, kíváncsi leszek az ebédre. Vélemény? Tanács?

A másik gondom ennél nekem súlyosabbnak tűnik. Borzasztó lelkiismereti kérdés ez nekem, most is remegek, ahogy írom (előre és utólag is bocs a szentimentalizmusért). Szóval ugye, egyetem. Péntek-szombat van tanítás. Eddig úgy oldottuk meg, hogy pénteken Apa vigyázott a babára. Igen ám, de úgy alakult a munkája, hogy ez a jövőben előre láthatóan nem kivitelezhető. Nagyszülői, családi segítség nincs, senkinek nem olyan a hozzáállása, hogy rá merném bízni a gyereket. Ezt most nem fejteném ki, mert akkor hosszúságban harcba szállnék a Háború és békével. Megoldást kell találni. Az egyetemet nem szívesen hagynám félbe. Bőven túl vagyok a felén, halasztani már nem tudok, nem is lenne értelme, egy félévvel később is ugyanezt a problémát kellene megoldanom. Önző vagyok emiatt?
Arra gondoltam, hogy keresek egy bébiszittert, aki pénteken rendszeresen egy fél napot eltölt Mártikával. Mit gondoltok? Nekem egyrészről borzasztó lelkiismeretfurdalást okoz, hogy a 10 hónapos lányomat idegenre kell bíznom. Másrészről tök egyedül vagyunk apával, senkire nem számíthatunk. Mióta megszületett fél percre nem voltunk kettesben, nem tudtunk egyszer sem kikapcsolódni. Ha találnék egy megbízható bébiszittyót, talán néha még ki is tudnánk mozdulni. De hogy találnék ilyet? Csak azt tudom, hogy az első hónap mindenképpen itt lennék velük, összeszoktatni őket. Mit gondoltok?

És ha még nem lenne végképp elegetek belőlem, itt a harmadik probléma. Mártika az utóbbi hónapokban borzasztóan félős lett. Ha idegen helyre megyünk, ahol számára többé-kevésbé ismeretlen emberek szeretnének vele barátkozni, rögtön sír. Az ölemből kivenni sem lehet. Gondolom, hogy ez részben a gyógytorna hatása is lehet. Már arra is gonodltam, hogy a bébiszitter ezen is segíthetne picit, hiszen mással is összebarátkozna, látná, hogy mással is lehet játszani. Már nagyon várom a jobb időt, hogy egy kicsit közösségbe tudjam vinni - játszóház, ringató, stb, hátha javulna kicsit a helyzet. A ti babáitok nem félősek? Ti hogy orvosoljátok a dolgot? Miben, hogyan nyilvánul meg a félsz?

Elnézést kérek mindenkitől, hogy megtöltöm panaszaimmal az oldalt, de már kezdek teljesen kétségbeesni. Úgy érzem, csődöt mondam minden téren, és a problémák megoldhatatlannak tűnnek. :cry:
köszönöm

Kép

Kép
 
 


Nansy
Kajcsi téma
hát mintha rólunk írtad volna detto u.e.
reggel 150 ml kakaó tejből ami mint tudjunk nem annyira táplaló de ennyi elég neki ,a tízórait én is kiiktattam mert nem kellett neki .Ebég fél 12-12 körül van hogy még a negyede se megy le :( uzsi hát azzal nekünk sincs baj mert danoninó gyümi meg társai azok mindig lecsúsznak és a vacsi ami nekünk azért általában lecsúszik ami különben tápi.
De nekem azt mondták kb ennyi idősen a babák beállítják maguknak az elegendő mennyiséget... lehet nem lesz nagy evő ami annyira nem baj,eddig Dorina is nagy hamis volt de hogy beindult vmiért nem kell neki,pedig azt hinné az ember inkább most kell a kajcsi hogy mozog de hát nem! Amíg jó kedvű addig ne problémázz rajta ,de ha akarod vidd el orvoshoz de szerintem semmi gond nincs!
Barinőm kislánya se eszik többet sőt fogyott is mióta jön megy és neki is nagy hamis volt a kislánya.......
szal szerintem NO PARA :D

bÉBICSŐSZ
Ne stresszelj rajta nyugodtan ... nem lesz semmmi baja ha 1 megbizható valaki vígyázz pár órára a gyerekre.
Sajna mi se voltunk még sehol Apával 2-en de most 16-ára hivatalosak vagyunk 1 baráti össze jövetelre és nagy dilemma után úgy döntöttem elmegyünk addig bébi anyumnál lesz vagy is ott alszik....

Vannak babák akiknél 8-10 hó körül kijön a szeparációs szorongás valszeg Mártusnál most jött ki ne aggódj majd kinővi,ez tök természetes dolog.Igazából én úgy tudom azért jön ki a babáknál mert ilyenkor jönrá hogy elveszthet téged és elkezd félni az idegenektől. Remélem nem írtam hülyeséget és nem kevertem a szezont a fazonnal :oops:
Mennem kell remélem tudtam kicsit segíteni csak a gyerek itt síkitozik és siettem válaszolni mert hát ha valaki én tudom milyen amikor az embert ennyi minden gyötri
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: