Új privát üzeneted érkezett!

JAJ! DÓRINAK BOLDOG 6 HÓNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. A kislányom 14-én lesz 7 hónapos, Mártikának hívják, és igen jó evő baba. :oops: Sokmident eszik, gyümit, főziket, sajtot, tojás sárgáját, husit, májat, stb. Sokszor belekóstol a mi vacsinkba is, mert annyira nézni, hogy nincs szivem nem adni neki. Kedvence a paprikáskrumpli.
Tejcink csak két hónapig volt, ez egy hosszú történet. Azóta tápit kapott, majd 3 hósan kezdtük a gyümiket. Ma már csak reggelire eszünk tápit, tízórai gyümi, ebéd főzi husival, usonna tejpép (a nap slágere :lol: ), vacsi főzelék sajttal, tojással, túróval, mikor melyik.
Így elsőre ennyit írnék magunkról, mert még nem tudom, hogy lehet-e csatlakozni hozzátok. :oops:

Szép napot mindenkinek
Nansy

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!

Először is BOLDOG 6. HÓNAPOT KÍVÁNOK DÓRINAK!!!

Az én fiam pénteken volt 7. hónapos és először életemben,szégyenszemre elfelejtettem! :oops: Pedig sosem felejtem el. Csak másnap jutott eszembe,húúú tegnap voltál 7 hónapos kisfiam. :oops:

Köszönöm szépen mindenkinek a sok választ kajcsi ügyben,ma ki is próbálom,először csak azzal,hogy megpárolok egy kis zöldséget,megcukrozom és majd joghurttal adom neki.Remélem megeszi.Tegnap vettünk neki a TESCO-ban egy jópár csomag fagyasztott zöldségfélét,karfiolt,borsót,meg vegyeszöldségest.Hoztunk neki csicsókát,mert nagyon sokat hallottam róla,hogy milyen jó.Olyan,mint a krumpli,csak állítólag édes és jobban lehet vele főzit sűríteni.Meglátjuk.Tejpépből kb. 25 dobozzal szokott elfogyni egy hónapban,de mivel már nem igazán eszi,csak 3 dobozzal hoztunk a biztonság kedvéért.

Gyerekülés:Nekünk már most venni kéne,mert Gergő lába nagyon kilóg belőle,a térdénél van a hordozó vége és már kényelmetlen is neki szerintem.Csakhát mégy gyűlik rá a pénz,mert valami nagyon jót szeretnénk neki venni,hiszen azt azért már sokkal tovább használja mint a hordozót.

Megyek és nekiállok főzicskézni,amíg alszik a kis drága.Drukkoljatok,hogy ebédeljen belőle majd rendesen!

 

 
 

Hopp még visszaugrok!

Szia Nansy,Üdv nálunk!Mi már találkoztunk itt a babaneten szerintem,legalábbis a neved nagyon ismerős. :?:

Hú akkor Ti is esztek már sokmindent,nagyon helyes!És ugye,hogy nincs baja a tojástól sem?Pedig mindenhol azt olvasom,hogy 1 éves kor alatt ne adjuk.Hülyeség! :D

Mi is eszünk mindenfélét,mégis egészséges és jól fejlődő a fiam, ráadásul finomakat eszik,most miért kéne megfosztani az ízektől őket?
Tényleg megyek,mert ezer a dolgom és mind sürgős!

:D

 


Szia

Köszönöm a kedves fogadtatást. Lehet, hogy találkoztunk már. Először írogattam egy ideig a 2007 pocakos topicba, aztán valahogy kimaradtam. :P Később, amikor átalakult babás topikká, már valahogy nem volt kedvem írogatni (no comment), de olvasgattam őket.

Valóban sok félét eszünk. Tojást is, illetve főtt tojás sárgáját. Nincs baja tőle. Nekünk egy nem túl radikális nézeteket valló idősebb dokinénink van, ő ajánlotta. Következő körben bevezetjük a joghurtokat, krémtúrót. Néha szoktam venni üveges bébiételt is, főleg gyümiket, mert azokból már nem túl sokfélét lehet kapni, és a babám nagyon szereti őket. Kb 4 hónaposan adtam neki áfonyás almát, amitől kipattogzott az arca. Ez volt az egyetlen, amire allergiás volt. A napokban megint kipróbáltuk, mostmár semmi baja nem volt tőle, és nagyon ízlett neki.

Fagyasztott vegyeszöldséget én is szoktam venni. Kedvencünk a brokkoli - karfiol - répa párosítás, de a kelbimbót is szereti. Az abszolút favorit a borsó galambmájjal. :lol:

Izek? Mártika nem eszi meg azt, ami ízetlen.... Pl bébiételek egy része. Nem is bánom. Számomra nagy öröm látni, hogy szívesen eszi a főztömet.

Ti milyen tejpépet esztek? Én eddig Humánát vettem, de szeretném kipróbálni a Hippeset is. Mik a tapasztalatok?

Kép

Kép
 
 


Szia Nansy!

Üdv itt :lol:

Mi Humana HA-s pépet eszünk, de most másmilyet akarok íratni, pl. vaníliásat, mert ez natúr, és semmi íze, sőt. Eddig mindig tettem bele gyümit is, hogy legalább íze legyen, de Marci megeszi szívesen anélkül is. Mondjuk mi nem sűrűn esszük, én inkább kukoricapelyhet vagy rízspelyhet keverek neki gyümivel tízóraira, és uzsira is. Nagyon szereti, és állítólag sokkal egészségesebb mint a pép, és laktató is!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Dóri baba boldog 6. hónapot! A hozzataplalassal,evessel kapcsolatosan szerintem mindig probalkoznak valami uj iranyelvvel a szakemberek. Szoktam nézegetni Jennifer babataplalasi naplojat, amikor ő volt pici. Tehat az akkori ,,divat'' szerint 5-6 hetesen ( ! ) gyümölcslé bevezetése,7-8 hetes gyümipép,10-12 hetesen főzelek( ! ) 5-6 honapostol tej alapu szarmazékok ... Akkor ezt a szemléletet kellett követni. Soha semmi baja nem volt... S az öcsém 6 hetes koratol semmi mast nem fogadott el csak főzeléket teaval higitva /ez legenda a csaladban /. Ja az anyukam gyerekosztalyos mar kb.30 eve :-) ,s mégis vele törtent meg ez ...Tehat nagyon sok szemlelet alakul ki és lehet hogy a mostani babataplalasi divat mar 5-10 év mulva nem lesz érvényes...
Nansy üdvözöllek én is,gyere gyakran,szivesen varjuk a tapasztalataidat,tanacsaidat!

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok.........
Köszönjül szépen a gratulákat a fordulóval kapcsolatban!
Nansy üdv köztünk :D Mi minden tejpépet kiprobáltunk már most milupa stracsatellásat eszünk ne eddig ez a favorit de a banános és a málnás is bejött neki. Ha tudsz dobj 1 képet Mártikáról.

Akira
nem válaszoltál a millánois kérdésre :lol: tényleg nagyon kiv vagyok hogy adtad neki turmixolva vagy hogyan????? HM??? :lol:

A mai éjszakánk nekünk borzalmas volt vagy 5-ször adtam neki vissza a cumit :( és fél 6-kor olyan nagyon sírt hogy mitől azt nem tudom még soha nem ébredt sírva. Bár nálunk nagyon viharos szél volt nekem is baromira fájt a fejem lehet ő is a szél miatt volt nyugtalan.

Csajok annyi mindent akartam írni de közben elfelejtettem... :oops:
Vendég
 


Ja és a legfontosabb tegnap ettünk danoninót Dorcsa imádta :D
Vendég
 


Na ezért biztos kaptam volna a másik topicba 1-2 megjegyzést :roll:
Vendég
 


Köszönöm mindenkinek a lelkes fogadtatást. Nagyon jól esik. :oops:

Visszaolvastam az előző két oldalt. Pár dologra ha szabad, reagálnék. Mivel még név szerint nem igen tudom megjegyezni a dolgokat, ezért itt jegyzeteltem :lol: , de csak a témákat.

A babáitok természetesen gyönyörűek, és nagyon ügyesek. Mi azt hiszem a mozgásfejlődésben kicsit le vagyunk maradva. :cry:

Bébikomp - karácsonyi ajándéknak szánkjuk. Nekem is volt, hintásat szeretnék venni.

Haj - mi vagyunk a kakukktojás. Van hajunk, méghozzá VÖRÖS. Imádom! :lol:

Hiperadtivitás - Mártika is elég izgága baba. Én is érdeklődtem e témában, de csak 3 éves kortól mérhető, addig természetes ha eleven.

Alvás - az éjszakai alvással nincs gondunk, egy két zökkenőtől eltekintve két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. KOPP-KOPP. A nappali alvással, altatással annál inkább küszködünk.

Cumi - nagy cuclisták vagyunk mi is. :lol: Mióta önkiszolgáló e téren, azóta többet cumizik, bár a kiságyból nem veszem ki neki szivesen.

Kaksi - mióta főzelékezünk, azóta naponta 3-4 alkalommal is van, előtte déli 12-ig volt napi egy, több nem. (A kiscsaj néha gyanúsan hasonlít egy svájci órára.) :lol:

Mi is tervezzük már a tesót. Igaz orvosi okok miatt csak áprilistól kezdhetünk próbálkozni, de én már alig várom. :)

És akkor jöjjön egy fotó:
Kép

Kép

Kép
 
 


Nansy
Mártika gyönyörű és látom neki is vannak hurkái Dorinám is ilyen kis dögönyözhető babcsi :lol: Lemaradást illetően hát mi sem iparkodunk még csak most fordultunk meg teljesen magunktól de ezt sem csinálja minden nap csak 2-3 napont 1-szer. Aztán ezt oszd be anya gondolja.
Látom itt baba cuclis és ráadásul mindegyok imádja a cumiját :lol:
Vendég
 


Téynleg nem sietjük el a mozgás dolgot. Hozzánk képest nem is vagytok lemaradva! Fordulunk hasról hátra, vissza nem. A járókát körbekússza, de ha leteszem a földre, csak néz rám, hogy "ugye ez most nem komoly"? Holnap viszem mozgásfejlődési tanácsadóhoz, kíváncsi vagyok mit mond. Ettől függetlenül nagyon eleven baba, folyton jár, keze-lába, meg még a kicsi szája is. :lol: Nagy dumagép.

Most kivételesen alszik, ezért vagyok ilyen sűrűn. Ha felébredt megyünk sétálni.

Kép

Kép
 
 


Hát lányok,EZER KÖSZÖNETEM ÉS ÖRÖK HÁLÁM A KAJCSIS TANÁCSOKÉRT,GERGŐ ÚGY BEVERTE A FŐZTÖMET,HOGY ÖRÖM VOLT NÉZNI!El sem hiszem,örülök,mint majom a farkának!:D

Nansy:Nagyon gyönyörű a kislányod,mostmár emlékszem rád! :D

Szóval akkor leírom,mit főztem:Vettem elő karfolt és brokkolit,valamit zöldségkeveréket.Megfőztem őket fele víz,fe tejben,cukrosan.
Aztán vettem ki a mélyhűtőből egy darabka pulykahusit,azt megpirítottam olíva olajon,majd átraktam a zöldségek közés főni.Mikor már majdnem kész lett,tettem hozzá tejszínt.Jó kis félsűrű dolog lett,majd összeturmixoltam,kiszedtem neki egy kicsit tányérkába és jughurttal összekevertem.A hatása pedig?Falta!Mégegyszer ezer köszönet mindenkinek!Remélem,eztán megoldódnak a hamis gondjaink. :D Később még jövök.

 


Kép Ezt csak Nektek a segítségetekért!

 


Sziasztok!

most jöttünk meg a dokitól! Kyra még egy adag antibiotikumot kapott! :cry:
Én annyira gyógyszerellenes vagyok, de hát 2 hónapja tart már a betegsége, ugyhogy muszáj neki adni! :?
Remélem a 4 nap végére jobb lesz! Már sokat javult, de remélem így tökéletes lesz már! :roll:

Húh, látom volt itt pörgés ezerrel :D Mindjárt visszaolvasok :D

Dóri babának boldog hat hónapot! Fél év az életéből! Csodálatos :) Sőt, ha őszinték akarunk lenni akkor ugye már 15 hónapos :wink:

Nans üdv köztünk, örülök, hogy jöttél :) Nézeteidet látva abszolut közénk tartozol! Gyere minnél többet, ja és nagyon szép a lányzód :)

Bacsbern, ne hari... :oops: valószínűleg sietve olvastam és átsiklottam a kérdés felett! :oops: :oops: :oops:
Összeturmikoltam neki! Mert hát a darált hús is elég nagy darab neki, és azt nem tudom olyan jól összenyomkodni villával! Szóval turmixoltam és imádta! Tátogatta a száját mint a madárkák :lol:

Nansy! Kyra "haja" (az a pár szál ami van neki :lol: ) is vöröses szőkés! A fénybe vöröses! Hát el tudom képzelni hogy vörös maradjon zöld szemmel! Nagyon dögös lenne! :lol:

Most visszaolvasok a másik oldalra is, hogy nehogy megint kihagyjak valamit! :oops:

KépKép
KépKép
 
 


Gerimamy örülök, hogy sikerült megetetni a zöldségeket vele, csak így tovább!
Nem tudom milyen ülést vesztek végül, de azért én felteszem ide azt amit mi kinéztünk neki! Mi karácsonyra vesszük meg neki mert nem két fillér és hát így mindenkitől ezt kérjük! Talán így nem lesz olyan megterhelő anyagilag!
Szóval ez lenne az a szupi ülés:
Kép

A másik topikba már feltettem egyszer de az újjak kedvéért gondoltam ide is felteszem :)

Na eldugulok! :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok

Privit katam, hogy nyitottátok ezt a topikot, és hogy nézzek be. Mert ugye azok, akik a másik topikba is írtak, tudják hogy jó régen nem írtam oda.... Az okát ismeritek, nem részletezem.
De ha nem gáz, akkor ide irogatnék... :wink: Bár mi nem vagyunk kopaszok, de remélem ez nem kizáró ok!? :twisted: ( vicc volt )

Akíra, teljesen együttérzek veled, mert Zita is beteg lett tegnapra. Igazából nincs semmi baja, csak megy a hasa, és ilyen nyálkás a széklete. Ezzel nem is lenne nagy gáz, csak szegénynek a popsiját már annyira kicsípte, hogy minden pisilésnél, kakilásnál felsír, és úgy kapaszkodik a nyakamba, mint még soha. Úgy sajnálom szegényt. Már sudocremmel kenem a fenekét. De nem sokkal jobb. ÖTLETETEK????? Volt valakinek ilyen? (Doki már látta, azt mondta valami kisebb vírus, ki kell hogy jöjjön, adjak neki Normaflort) Most már adtam neki Smectát is, remélem jobb lesz tőle, de még alszik.
És ma nem főzhetek neki semmit :cry: Nem adhatok neki csak tápot, pedig úgy utálom és kinézi a rendes kaját a számból..... Szegény.

Bocsi, de most nincs időm a többi dologra is reagálni, mert szegénykém megint sír.....

 
 


Szia Berzkat!

Örülök,hogy jöttél! :D

Nekünk is volt már ilyen,úgy kicsípte a kaki a fenekét szegénykémnek,hogy pici pöttyökben még a bőr is lejött róla.Pedig mindíg figyelem,mikor kakil és azonnal peluscsere van.Én mindíg Sudocrem-et használok,az ilyen esetekben meg jól be szoktam neki masszaírozni,aztán kicsit szabadon hagyom pelus és minden nélkül.
A múltkor kaptunk nagyon pici alsógatyókat,kis fecskéket,olyan édesek,volt,hogy csak azt adtuk rá. :D :D :D

 


Piros popsi nálunk is volt. Sőt, annyira piros volt, hogy nem vitte le se a Neogranormon, se a Sudocrem. Végül a dokinéni írt fel rá popsikenőcsöt, úgy kellett kikevertetni a patikában, attól helyrejött kb egy hét alatt. De hanyagolnunk kellett az esti fürdést (csak rövid ideig lehetett), a fürdető használatát, és nem mehettünk babaúszni. Szellőztetni kellett a popsit, vagyis minél többet szabadon hagyni. Jól befűtöttem, a járókába leterítettem egy pvc lepedőt, rá egy fürdőlepedőt, és ezen hagytam őt pucér popsival napota többször pár percre. Nagyon élvezte! :lol:

Akira - Kyra is tuti kis csaj lesz a zöld szemével "dögös vörösen" (nálunk Apa így mondja). :lol: Mártikának inkább sötétebb változat van, remélem így is marad, mert ez már a váltott haja.

Dori babának boldogságos első fél évet! :P

Van olyan baba, aki már evett marhahusit? Mártikának már adtam, szerette. Ti milyen húsfélét adtok a babáknak? :?:

(Van még kb millió kérdésem, igyekszem nem egyszerre feltenni őket. Ha gond a sok kíváncsiskodás, nyugodtan lőjetek le. :oops: )

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Na, csak most értem ide. A férjem éjszakás volt és aludt, nem tudtam netezni, mert Balázs reggelente még egy hadsereget is felébresztene a jókedvével :P . Inkább elmentünk sétálni. Találkoztunk egy ismerős anyukával, neki 1 éves múlt a kisfia, bementünk hozzájuk kicsit játszani. Olyan jó játékokat láttam, azt hiszem karira majd ilyet fogok vadászni. Tudjátok olyan interaktív (vagy micsoda). Állatkák vannak rajta, és ha megnyomod, akkor állathangot ad. Meg volt egy még jobb, azon volt rendőr :lol: , mentős, tűzoltó, meg kormánykerék és index meg telefon is, és minden villogott, szirénázott, stb. Na, ez kell nekünk!!! Püfölte ezerrel, olyan ari volt.

Dórinak boldog fél évet, Gerinek meg boldog 7 hónapot!!!

Nansy!
Üdv itt! Nagyon ari a kislányod! Szerintem nincs baja, csak lehet, hogy picit később kezdi el a dolgokat. Balázs is később kezdett el nyúlni a tárgyakért, még a dokinénit is kérdeztem, hogy most mit csináljak. Aztán egy héten belül már csinálta is. Most is egy hét alatt megtanult mászni és felállni is. Az ülés is úgy ment, hogy egyszer csak ült 10 percet egyhuzamban, előtte nap pedig még billegett. De azért kérdezd meg a szkembert, én is akkor lennék nyugodt! :wink:

Akíra!
Most is nagyon tetszik a gyerekülésetek! Mi most kaptunk egyet, használtat. Már 10 éves, állítólag abban az időben ez volt a csúcsmodell. Majd azért neten utánanézek. Új huzatot szeretnék varratni rá, mert ez eleve csajos, meg elég kopott is. De azért remélem jó kis ülés. (ugyanis még nem láttam közelről, csak betettük a csomagtartóba, most hoztuk el)

Ja, és ezt az ülést megvettétek már, vagy ezt fogjátok venni?

Rubinita!
Nem emlékszem, hogy tegnap este köszöntem-e neked, de ha nem akkor most pótolom! Szóval üdv itt! Remélem megjavul a neted hamarosan és teszel képeket a nagylányodról a kisfiadról!

Nikole!
Nekünk a HA-s tejpép nem jött be, mert semmi íze nincs. Balázs is csak almával keverve ette meg. Nálunk a DM-ben vett Babylove a sláger. Balázsnak az íze miatt, nekem pedig az ára is tetszik. (de tényleg finom! :lol: )
A tápszer nekünk is HA-s, bár nincs allergiás a családban, de alapból ezt írta a doktornéni.

Na, az előbb kiszaladtam a konyhába és bekaptam egy pogácsát, amit "anyós" küldött. (azért van a " ", mert nem igazi anyós, hanem apósom élettársa :arrow: talán ezért vagyunk ilyen jóban?! :lol: . Az igazi anyósom meghalt 2,5 éve :cry: )
Szóval bekaptam a pogit, ezt Balu észrevette és elkezdte rángatni a gatyámat, hogy ő is, ő is! Nem adtam neki, erre meg olyan sírást levert, mintha nyúznám. Hát kénytelen voltam egyet a kezébe nyomni, most azt majszolja. Van már a haján, földön, a legtöbb a ruháján, de olyan élvezettel eszi, hogy csak na!


Bacsbern!
Mi kilógunk a sorból a cumizás terén, nem mondom hogy nem kell, de nem is létszükséglet. Néha alvásnál cumizik, de ahogy bealszik, már röpül is.
:D Sőt, még egy dologban kilógunk, nekünk is van hajunk. Persze nem annyi, mint Zitának, de nekünk rádásul szőke, ezért sem látszik.


Gerimami!
Én is azt ajánlottam volna, hogy keverj bele olyasmit, amit szívesen megeszik. Balázs régebben sok almás dolgot evett, mert azt imádja. Így szerette meg a répát is, de már nem kell bele alma.
De tök jó, hogy megette a mai ebédet. (megjegyzem, nagyon jól hangzott, én is megettem volna! :wink: )

Beteg babáknak, Kyrusnak és Zitának jobbulást!!!
Tippem nincs kipirosodott popsira, Sudokrém, Neogranormon, meg ilyenek.

Na, most hirtelen ennyi, ezt is 20 részletben írtam meg, volt közben sírás, peluscsere, teázás, pogievés, minden!

 


Sziasztok!

Judit:A rendőrös indexelős micsodáért menj a TESCO-ba,tegnap mi is azt raktuka a kosarunkba,de helyette mégis a kocsi lett.

Tegnap én is adtam Gerinek pogit hazafelé a kocsiban.A beléből téptem neki és itattam rá teát.Szereti nagyon.
Én is nagyon örülök,hogy megette,mert nagyon bajban voltam,hogy ezek után mivel fogom etetni.
Képzeljétek,Gergő fél 12 óta alszik! :shock:
Ezek szerint jót főztem. :D

Nansy:Még nem ettünk marhahusit,de pulyka,csirke,disznó volt már.Nem tudjátok,halat lehet adni?Szerintem igen,természetesen szálkamentest!

Többiek merre vagytok???

 


Sziasztok! A délelöttünk egy kicsit mozgalmasan telt el. A könyvelővel volt talalkozom,majd utana beszaladtam a bankba s közben utba ejtettem egy bevasarlast, persze vittem magammal Rubent is. A bevasarloközpontokban mar karacsonyi hangulat uralkodik. Jo latni. :-) de még csak november közepe van... Lanyok! Lehet ,hogy furcsan hangzik de tényleg nem tudom. A tejpépet,rizspelyhet mennyi idos kortol lehet adni a babaknak? Vény nélkül kaphato vagy receptköteles? Kanallal kell adni vagy cumisüvegben?Lehet ,hogy számotokra bután hangzanak ezek a kérdések de tényleg nem tudok semmit ezekről a termékekről és már annyira unom a tápit mar ugy alkotnék én is valami finomat mint ti.
Berzkat üdvözöllek én is ebben a kis csapatban,gyere gyakran... A beteg babaknak gyogyulast kivanok s a többi babának is kellemes délutant...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Elaludt a tündérkém, ugyhogy jöttem egy kicsit!

Berzkat, nagyonörülök, hogy jöttél te is! Hiányoztatok!
Tessék feltenni egy képet Zitáról! Rég láttam!Sajnálom nagyon a popiját, de én se tudok okosabbat mondani mint az előttem szólók! Ha Kyrának nagyon piros a popija (foga miatt volt már rá példa hogy a húsáig lejött a bőre és minden pelenkázás rémálom volt) mi Neogranormont használunk! Nekünk az helyre hozta! Remélem hamar túllesztek rajta! :(

A babaülés még nincs meg, az az álom ülés, de majd csak jövő hónapba! Ha mindenki odaadja a karácsonyra szánt pénzt akkor kipótoljuk és megyünk megvenni! :lol:
Sajnos ezt csak a gyártó árulja, semmi más babaüzlet, ugyhogy esélyem nincs rá, hogy leárazzák! :?
De midegy, ez van :wink:

Nansy, mi leginkább itthon pulykát eszünk ugyhogy azt szoktam adni Kyrának is, de most azt hiszem a héten veszek májat kipróbáljuk azt is :D

Judit, én ilyen játékokat láttam az Auchanba multkor! Márkás, nem gagyi, és nagyon jó, én is néztem őket! És nem is olyan vészes az áruk! Ugyhogy mi is azt hiszem valami hasonlót veszünk neki, csak szerintem mi nem zenélőt, vagy lightosan zenélőt, mert Kyra nincs oda a hangos cuccokért! :roll:
Ő maga kanállal és minden egyébbel kész zenekar, de ami nem azért zenél mert ő üti az megijeszti! Ugyhogy mi a kompjából is kivettük az elemet mert nem tetszett neki! :? :roll:

Nekünk ez a tejpép tök nem jött be! Pedig adnám neki én is, de nem kér belőle... :roll: Ötlet? Mert erre szívesen lecserélném a tápot! :lol:

Gerimamy
Azt hiszem a halat 8 hó körül ajánlják, mármint a gyerekkajákon az van, de hát szerintem simán lehet nekik adni! Milyen halra gondolsz? És hogy akarod elkészíteni? Ez engem is érdekelne! :lol:
Jövőhéten már 8 hónaposak leszünk! :shock: Ja, és hogy is csináltad az a kaját, négy órája alszik tőle? :shock:
Nekem is kell a recept :lol: :wink:

Na megyek!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a jókivánságokat és a tanácsokat, ezt a járókában pelenka nélküli dolgot kipróbálom. (Hogy ez nekem nem jutott eszembe)Én is szellőztettem neki többször ma, gatya nélkül a földön egy pléden.persze mindig akkor kakilt :roll: . Úgyhogy nem unatkoztam, gondolhatjátok....

Az előbb már tök sokat írtam nektek, de elszállt, úgyhogy nagyon mérges vagyok!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Nansy és Rubinta
Üdv nektek, gyertek minél többet. És Nansy, szerintem ne aggódj, nem lesz semmi gáz. Nem tornáztatod Mártikát? Nekem Áron kellet izomgyengeség miatt, és az a torna tök jó. Nekem 2 hétre rá már forgott, mászott. Ha érdekel, szívesen leírom hogy mit kellet csinálnom. Egyszerű, és tényleg hatékony. És nem utolsó sorban még élvezte is a gyerkőc, persze csak akkor, amikor már tudta csinálni. ja, és marhahúst én adok Zitának. Nincs is olyan hús szerintem amit még nem adtam neki.

Hófordulósoknak boldog hófordulót!

Télapó
Ti mentek valamilyen szervezett télapóünnepélyre? Én ma bejelentkeztem egyre Áron miatt, és visszük Zitát is. :lol: Bár őt nem hiszem hogy nagyon érdekelni fogja, de a gyerekeket szereti, és az ott lesz bőven. És az ajándék? Ki mit kap?

Akíra
Remélem Kyra jobban lesz már végre. Már akartam tőled kérdezni hogy milyen a kutyátok? Tudod, nekünk is ilyen volt, de én nem bírtam cérnával, olyan hülye dolgai voltak, úgyhogy mennie kellett. :( . Remélem ti kifogtatok valami jobbat mint mi.

Sch Judit
Ilyen állathangot kiadó játékot láttam az Auchan-ban! Azt az autósat meg tudom hogy melyikre gondolsz, Áron kisbarátjának van olyan, és tényleg szeretik. De olyat most hogy voltunk vásárolgatni, sehol sem láttam.

Hú, többre hirtelen nem emlékszem, lapozni meg nem tudok, mert megint elszáll minden :(

 
 


Most vettem észre, hogy már 4 óra , és a gyerekem még nincs itthon az oviból. :oops: Férjem szokott érte menni általában 3-kor. Most hívtam, hogy vele van-e a gyerek. De nem, elfelejtett menni érte.... Szerintetek? :roll: :roll:

 
 


rubinita
Tejpépet Humanat szoktam venni, de nem a patikai receptre felírtat, hanem simán a boltosat. Sokféle ízben van, mindegyiket kipróbáltuk, mindegyiket szereti (bár Mártika elég jó evő, majdnem mindent szeret). Én a tápin és a teán kívül mindent kanalazva adok neki. Nem mondom, nem kis meló volt mire megszoktuk, de ma már nagyon édesen tátog. 4. hónaptól kezdtük a tejpépet, mindig a korának megfeleőt veszek.

berzkat
Tornáztatom Mártikát, bár nincs izomgyengesége, legalábbis eddig nem derült ki, remélem nem is fog. Azért leírhatnád a gyakorlatokat, hátha van benne olyan, amit mi nem csinálunk. Előre is köszönöm.

Husi - kapott már csirkét, pulykát, marhát, galambot, és galambmájat. A halon én is gondolkodtam már, végülis tengerparti országokban, ahol több halat fogyasztanak mint nálunk, már korábban adják a babáknak. Azt hiszem veszek tonhalat, és azzal fogunk kezdeni.

Kép

Kép
 
 


Berzkat, a kutyus... :twisted:
Hát sokszor kiborít, főleg avval, hogy nem hajlandó szobatiszta lenni! Vannak napok amikor reménykedek, mert majdnem teljesen szobatiszta de van hogy 5 percenként csinál oda :evil:
De különben aránylag ok vele minden! Viszem tavasszal suliba! Nincs menekvés :twisted: :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Berzkat!
Húúúúú!!!! Ez jó sztori! :lol: :lol: :lol: Még jó, hogy csak 4 óra, még biztos vannak az oviban!

Én is úgy hallottam, hogy a Tescoban van az a játék, majd megnézem Az Auchan sajna 120 km-re van, oda nem megyünk mostanában. :? Pedig láttam a katalógust, tudnék mit választani!

Rubinita!
A tejpépekre rá van írva, hogy melyiket hány hós kortól lehet, de 4-től kezdődik azt hiszem. Kanállal esszük, szerintem nem jönne ki a cumisüvegből. Van receptes is, az a Ha-s, de az nem finom (Balázs szerint). Jó nagy a választék, mindeféle ízű, és szerintem finik is.

Akíra!
Próbáld ki, hogy reszelsz bele almát. Balu a HA-st csak úgy ette meg, kidobni nem akartam, hát próbálkoztam. Van vmilyen íze/ízesítése a tiéteknek?

És a rizspelyhet, kukoricapelyhet hol lehet venni? Én még nem láttam. Vagy ott van a tejpépek mellett, csak vak vagyok?! :roll:

 


Milyen jól pörög a topik!

Nagyon tetszik!!!!!!!!!!!!!!

 


GERIMAMY
Mi már ettünk halat bár bébikajában mert én még a szagától is rosszul vagyok :oops: de azért adom a kislánynak mert ez is kell neki gondolom , amúgy 6 hós kortól vab bébikajában paradicsomos változatban. Bár ha jól emlékszem te nem igen adsz neki üvegeset.

RUBINITA
tejpépet már 4 hóstól lehet adni bár mi azt is elöbb elkezdtük mert szerintem inkább azt mint a tápi Dorina 3 hós volt mikor elsőnek evett pépet persze akkor még a naturt. Patikában és boltban is lehet kapni ,én pl mindig a tescoban veszem. Mi kanállal eszünk mindent így a pépet is :D csak a tápit eszi üvegből este.
Azt hiszem te kérdezted a húsit is : mi eszünk csirkét marhát halat és májat is meg néha pulykát bár azt annyira ne szereti Dorina de tegnap őszibarackkal megette.

JUDIT
Bocsi a cumi miatta mostanság ez a formám leírom a kopász babákról a véleményem (a hajas babák pont olyan szépek) erre jön Nansy aki nem kopasz :lol: utána leírom a cumit erre jösz te akik nem cumiznak :lol: TÉNYLEG BOCSI IGÉREM TÖBBET MÁR NEM ÍROK ILYENT .......... :oops:

AKIRA
Cseréld a tejpépet gyümire vagy joghurtra gyümivel ami lightos és nem bántja a gyomrát. Mi ettünk úgye danoninot ami tök fincsi volt végülis az inkább túrókrém mint joghurt de most hogy betöltöttük a 6 hót én is adok neki natur jokit.

BERZKAT
Üdv köztünk itt is! Már tényleg jó régen nem hallattunk felőletek. Várjuk a képeket Zitáról!

MÉG EGYSZER KÖSZÖNJÜK A KÖSZÖNTÉSEKET NAGYON ARIK VAGYTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GERIBABÁNAK IS BOLDOG 8 HÓNAPOT!!!!

Nokil merre vagy ha jól emlékszem ma még nem voltál?????

AKIRA még azt akartam kérdezni hogy a milánoihoz Kyrának járt tészta is?? Ha igen azzal mit csiniztél??? Bocsi a sok hülye kérdésért de ez nagyon felcsigázott :oops:

Holnap borsót eszünk hát azt se nagyon kedveljük úgy mint a répát de megprobálom feldobni 1 kis tojás sárgájával hátha úgy ízlik! Valaki adott már neki sárgáját???

Dorci ma nagyon nyügi , a ti babóitok hogy viselik ezt a nagy szelet??
Megyek is mert már utálja a játikait és visongat itt nekem :lol:
Vendég
 


BOCSI CSAJOK VISSZA OLVASTAM ,JÓ SOK ELÜTÉSEM VOLT :oops:
Vendég
 


Bacsbern!
Nyugodtan írj csak ilyeneket! Nehogy már bocsánatot kérj, csak poénból írtam! :wink: Különben meg nem vagyok sértődős fajta! :lol:

Mi ma spárgát ettünk csirkemellel. Nem volt időm már krumplit főzni hozzá, úgyhogy csak ilyen snassz volt, de azért elfogyott. :P

Hát, a borsó múltkor nálunk sem csúszott, de vmelyik nap újra próbáljuk.

Teszek fel képeket, keresek komposat! :wink:

Kép Én is rendőr leszek (a kocsim már megvan hozzá)

 


Sziasztok! Bacsbern! Hogyan telt Dórinak a hófordulo? Ti is készítettek minden hófordulon videot és képeket? Nansy! Tenyleg jo ha eleven egy baba. A hiperaktivitasnak egészen mas tünetei vannak. Volt néhany hiperaktiv gyerek akikkel dolgoztam. Tetszik ez a szojatek ,,dögös vörös'':-) na meg kis cuki...Judit! De aranyos lehetett Balazs a pogacsaval. S az anyos is tuti rendes lehet...Gerimamy! Biztos ,hogy nagyon finomat főztel Gergőnek ,hogy olyan hosszan aludt.A parom mondja mindig,hogy ő éhesen aludni sem tud.:-) Én igen...Akíra! Kivanom, hogy Kyra baba tényleg hamar gyogyuljon mar meg,tudom milyen rossz ha beteg egy gyerek. Az ülés tuti,nekem is nagyon tetszik. Én is hajlando vagyok a biztonsag érdekében a dragabbat,komolyabbat megvenni...Berzkat! Ugy birtam az apukakat akik néha elfelejtkeztek a gyerekekről es kétségbeesve telefonaltak, hogy jönnek,nehogy kizarjuk a gyereket:-) Nikole,tényleg merre? Biztos Marcival kikapcsolodsz picit ezert voltal ma kevesebbett... Lanyok köszönöm a tejpépes valaszokat...bocsi a tudatlansagert.

Rubinita

Kép

Kép
 


bacsbern
Én már adtam neki főtt tojás sárgáját. Nem mondanám, hogy nagy kedvenc lett, de baja sem volt tőle.

A borsó nálunk abszolút favorit. Nem győzöm paszírozni. :lol:

sch.judit
Megkérdezhetem, hogy a spárgát hol ill. milyen formában vetted? Én is szívesen kipróbálnám Mártusnak, mi is szeretjük.

Kép

Kép
 
 


Nansy!
A spárgát itt termeszti egy ismerősünk, tőle kaptunk egy óriási ládányit. Nem sokkal Balázs születése után hozta, mondanom sem kell, mennyire nem kívántam. De most nagyon örülök már, hogy van. Nem tudom lehet-e kapni, még nem kerestem, de elképzelhető, hogy van valahol.

Fúúúúúúú, de nagyon büdöset pisil ám a spárgától. :shock: Múltkor megijedtem, de most már tudom, hogy attól van.

A borsót hogy készítitek el? Mert ahogy én adtam, nem ízlett!

Az előbb voltunk sétálni, hát olyan hideg van, hogy inkább gyorsan bejöttünk.

 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk, nem érek rá nagyon, de apa most Kyrázik, uyhogy benéztem :D

Én a borsót borsólevesnek főztem meg kis sárgarépával és azt simán átpaszíroztam! Imádta! Bár Kyra az üveges borsó-csirkemell cuccot is megette! Én néha adok neki üvegeset amikor totál nincs időm valami miatt :oops: :oops: :oops:

Hát én is remélem, hogy nemsokára meggyógyul a drágám! :(

Nikole Pesten van a párjával! Azért nem jött ma! :wink:

Judit, nagyon édes Balázs, de mondták már, hogy idősebbnek néz ki? Vagy csak ezen a képen? :roll:
Rendőr apuka-rendőr gyerek? :lol:
Jól meggondoltátok ti ezt? Ezekután a zavargások után?
:shock: :lol:

Ja, és Kyránál megint bepróbálkoztam egy kis tejpéppel, Hipp natúr...hát most falta... :shock: :roll:
Lehet megváltozott az ízlése? :lol:

KépKép
KépKép
 
 


:shock: :shock: :shock: Mennyit írtatok??? Hát nem biztos hogy lesz időm most mindet visszaolvasni, de a lényeget leírom ide is:

Vettünk gyerekülését! Megzéztük a 9000-eset. Nem vettük meg. Iszonyatosan gagyi, és kicsi. Na persze, ha nem lenne több pénzünk, akkor jó lenne, mert más gyerkőcök is utaznak benne, de végül egy Brevi-t vettünk. 0-18-kg, 32.990-ről volt 28.990-re akciózva a Brendonban. Mondjuk azért is döntöttünk e mellett, mert anyósék karácsonyi ajándékként beszálltak, így nekünk "csak 18.990-be került. Szóval ennyiért már nem volt sok, úgy hogy hatalmas, szóval tuti jó lesz még vagy 3 évig, na és elég masszív szóval a kistesó is élvezheti majd :lol:
Néztük a 9 kg-tól lévőket, de azt hiszem Marcinak az még nagyon nem lenne jó. Egy nagyobb fékezés, és tuti kitörne a nyaka :cry: De ez 4 éves koráig jó lesz, utána meg úgyis elbitorolja a kisöcsi, ő meg kap másikat :lol:

Na olvasgatok :lol:

Kép
Kép
 
 


Lányok, egy hülye kérdés...akinek már van foga! Ti mossátok már a fogát? Vagy mikor kell azt elkezdeni? Mert ha már most kell akkor lassan nekünk is lehet be kéne szerezni Kyra első fogkeféjét :lol:

Nikole, örülök hogy itt vagy! Voltatok Pesten? Nekem meg nem szóltatok? Itt a Budaörsi Brendonba voltatok? Mert ha igen akkor az 15 percre van tőlünk! És nem jöttetek ide? :twisted:

Örülök, hogy kaptatok ülést :)
Majd tegyél fel képet! Marci nélkül és Marcival :wink:
Kivel volt ma Marci? Vagy vittétek?

Na megyek hajatmosni aztán jövök még, hátha addig írtok, olyan keveset írtatok ma :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Akíra
Egész úto azt néztem, hogy hol kell lemenni felétek, de nem találtam sehol, most legalább már tudom. Egyébként az M5-nél voltunk :roll:

Többre most tényleg nincs időm, de holnap bepótolom ígérem :!:
Ja és nagyon jól esett a hiányolás ám :lol:

Kép
Kép
 
 


Nikole, mi nem arra vagyunk :cry:
Mi a Budaörsi M1/M7 bevezetőszakaszánál vagyunk...mármint ahhoz közel! Akkor viszont nincs harag, hogy nem jöttetek erre :D

Viszont következő ilyen utazásra Marcival kell jönnöd és velünk találkoznotok! :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Kelemes napot kívanok mindenkinek! Off! Húúú nagyon mérges vagyok!!! Tegnap a Kékfény-ben volt az a pasi aki nekunk is adott el műszaki cikkeket,aki téglaval meg kövekkel kibelelte...még igazolványa is volt a pasinak...lehet láttátok...( mi faxot vettünk,gondoltuk ha a mienk elromlik jó lesz egy pót...) Még dobozban van,ki sem csomagoltuk. Na megyek szétszedem, megnézem, hogy ebben is kövek vannak-e...

Rubinita

Kép

Kép
 


Na itt vagyok!

Visszaolvastam, és próbálok reagálni mindenre, de ha valami kimarad, bocsi!

Szóval először is, Mártika nagyon édes, az a vörös haj, nem semmi :lol:

Gerimamy
Örülök, hogy megy a kajcsi, remélem a mai nap is ilyen jól fog enni Geri baba, bár akkor ma is valami hasonló finit kell alkotnod :lol: És hogy ennyit aludt utána :shock: Remélem kihasználtad :lol:

Akíra
Szuper az ülésetek tényleg, bár ahogy elnézem tényleg nem lehet túl olcsó. Majd megsúgod az árárt? De gondolom 36 kg-ig jó. Szóval elüldögélhet benne Kyra egy jó darabig :lol:
A védőnéni mondta, hogy 8 hós kotól adhatok neki joghurtot. Azt mondta vegyem a natúrt, és tegyek bele friss gyümit. Majd kipróbálom, de szerintem nálatok már mehet :wink:
A fogkefe kérdés engem is érdekelne, de valahol azt hallottam, hogy akkor kell, ha több fogacska van, és már összeérnek. Hát a miénk még nem ér össze :lol:

Berzkat
Jó hogy jöttél!!! Piros popsira nem nagyon tudok mit mondani, nekünk 1x-2x volt piros pöttyös, akkor a Bepanthent ajánlotta a védőnéni, és 2 nap alatt lehúzta neki. Mindig van itthon, és ha pirosodik 1 napig azt használom, és már rendben is van. Egyébként mi receptre felírt "borax"-os popsikrémet használunk első perctől kezdve, és nagyon jó!

Marci még csak csirkehusit evett, illetve bébikajában evett már pulykát is, szereti. Nekem van egy táblám, hogy mikor mit ehet a babó, a szerint 7 hónapos kortól: csirke és pulyka, 8-9 hónapostól: marha, sertés, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal, 12 hónapostól: édesvizi és tengeri hal.
Na persze tudom, hogy ez a topik nem az előírásokról szól :lol: De azért leírtam, hátha valakinek segít eldönteni, hogy mit adjon.

Sch.Judit
Mi allergia miatt eszünk mindenből HA-sat. Nővérem még a levegőre is allergiás, és a párom öccse is az, szóval jobb az elővigyázatosság. Egyébként HA-ban is van ízesített, vaníliás, gyümölcsös. Én most majd a vaníliásat akarom felíratni, mert inkább friss gyümit teszek bele. Egyébként ma megette a natúrt is símán, szóval nincs baja vele.

Hű, az a pogácsa nagyon jól hangzik, én is imádom, de én még azért nem merek neki ilyeneket adni, de már nagyon várom, mikor csak a kezébe nyomom, és elnyammog rajta bárhol, bármikor :lol:

Rubinita
Tejpépet a dobozok szerint 4 hónapos kortól lehet adni, de pl. az én dokim csak 7 hónapos kortól javasolja, és csak hetente 1x-2x. Fogalmam sincs hogy miért, de nem is bánom, mert így legalább rátaláltam a pelyhekre, és szerintem az sokkal jobb. A kukoricapelyhet és a rízspelyhet 6 hónapos kortól lehet adni, de mi a kukoricapelyhet olyan 5 és fél hónaposasn kezdtük. Vízzel összekeverem, és tízóraira banánt teszek bele, uzsira pedig almát. Imádja. Szóval nálam a pép sem sokkal jobb mint a tápszer, ezért is adom neki inkább ezt :roll: Egyébként én bioboltban veszem, a kukoricapehely 500 g-os kiszerelésben is van, és 190 Ft :!: Nekünk 1,5 hónapig elég volt, úgy hogy napi 2x eszik belőle. Most vettem rízspelyhet, 100 g-os kiszerelésben 240 Ft, és már több mint egy hete eszi. Ja, még volt tejcsi a fagyóban, azzal kevertem a pelyhet, utána vízzel. Szóval szerintem tápival is lehet, amíg pici a bébi :roll: De azért az ne legyen mérvadó senkinek, hogy Marcinál meddig tart a kajcsi, mert nem eszik túl sokat :roll: , de szerintem még akkor is sokkal, de sokkal olcsóbb mint a pép,és egészségesebb is, ja, és nem utolsó sorban ugyanolyan laktató, csak több vizet kell adni utána, mert szomjasabb!

A főtt tojássárgáját nem tudom már ki kérdezte, de nekem azt mondta a védőnéni, hogy 8 hónapos kortól lehet tenni a főzibe husi helyett.

Na most jó sokat írtam, bepótoltam a tegnapit :oops: Remélem nem haragszotok :oops:

Kép
Kép
 
 


Marci nélkül :lol:
Kép

Ez fordítható menetiránnyal ellentétesen (nekünk most még úgy van) és szembe is, újszülöttkortól 4 éves korig (0-18 kg-ig) Mondjuk egy újszülött rendesen elveszik benne, mert hatalmas. Igaz lehet venni hozzá ülésszűkítőt, de remélem nekünk az már nem kell, mert nem vettünk :oops: Majd a kistesónak veszünk :lol:

Kép
Kép
 
 


Akíra! A Brendonban lattam fogapolo kendőcskét és ujjra huzhato szilikonos fogkefét,allitólag mar az egész picik is szeretik...Nikole! Biztos jol néz ki az ülés,majd megnézem a Brendonban ,,élőben'' is,de ha tudsz tegyel fel képeket,én is ott szoktam vasarolni. Nekünk most jarokara,etetőszekre.utazóagyra,bébikompra van szuksegunk. Nem tudom ezekbol milyet ajanlott vasarolni,ha van valakinek tapasztalata szívesen fogadom..Judit kismamoja is aranyos a bebikompban.

Rubinita

Kép

Kép
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hát Ti aztán termeltek rendesen!Nem győzök visszaolvasni! :D

Tegnap este Gergő nem volt hajlandó megenni a vacsoráját,de viszont nagyon álmos volt,ezért letettük aludni.Délután 4-kor evett utoljára.Úgy voltunk vele,hogy esetleg felkel éjjel,majd megetetjük.DE nem kelt éjjel,hanem reggel fél 7-ig aludt.Aztán csodák-csodájára bevert egy egész üveg (330ml) tejpépet.Pedig már amúgy nem eszi.
Kíváncsi vagyok a mai napra,megeszi-e ma is amit főzök.

Akíra:Engem is érdekelne,hogy mennyi az az ülés,mi is gondolkozunk rajta,hogy azt veszünk karácsonyra. :?:
Megkaptad,amit küldtem e-mail-ben?Ja,és olvastad a tudod,mit? :wink:

Nikole:Hogy kihasználtam-e,hogy ennyit aludt?Hát igen,nektek írtam,meg takarítottam! :D A Ti ülésetek is nagyon tetszik,de nekem is inkább 36kg-ig kellene.Azok milyen árban vannak?
Kukoricapehely?Csak így simán kérjem?Mert nálunk most nyílt egy biobolt,akkor majd megnézem.Állítólag van nálunk a híres PI víz,38ft./liter.Ismeri,használja valaki?

Nansy:A kislányod annyira szép!Mindíg megakad rajta a szemem,mikor lapozom az oldalt.Van már kis vőlegénye?Mert ha nincs,akkor lehetne a Gergő menyasszonykája?

Ja és Akíra:Néha én is adok neki üvegeset,de szinte csak a gyümiseket,desszertnek.A többit meg sem eszi.Azt hiszem lesznek még problémáink kajcsi téren,nem könnyű a kis finnyással.

A többit később,mert nagyon sokat írtatok....

 


Sziasztok

Tejpép
Ti szerencsések vagytok, nekem egyik gyerek sem eszi szívesen. próbáltam mindenfélét, gyümölccsel, gyümi nélkül, de valahogy nem csúszik. Úgyhogy így elég gáz, mert marad a gyümölcs, a keksz, és a főzelékek. Na és persze a tápszer.
kukoricapelyhet és rizspelyhet még nem próbáltam. De kifigom, hátha.

Valaki kérdezte a zöldborsót, hogy hogyan készítjük
Én vagy a mi levesünkből(ha azt főzök) kiszedem a zöldborsót, répát, és egy kis krumplit, és egyszerűen halpaszírozón lepaszírozom. perzse egy kis levet is teszek hozzá. Így a borsóhéj bennemarad a paszírozóban. Nekem Zita nagyon szereti. És mivel nálunk borsóleves nincsen csirkeaprólék nélkül, így mindig főzök bele egy csirkemellet is, Zitának. Ebből meg beleturmixolok a főzelékébe.
De van hogy csak egyszerűen összefőzöm ugyanezeket, és ugyanígy megcsinálom. Az is jó, de a levesből kivett finomabb :lol:

Nikol
Jó ez az ülés, nagyon hasonlít a Römerre. Nekünk az van, Áron 3 és fél éves koráig használta, most már ez Zitáé. Csak a Römer nem köthető be menetiránnyal ellentétesen.De már jól tartja a fejét, úgyhogy semmi gáz vele.

Akíra
Nem is tudtam hogy Budaörs környékén laktok. Mi mindig oda megyünk vásárolni-Brendon, Ikea, auchan, és perzse az outlet. Tök jó neked hogy 10 perc és ilyen helyekre tudsz menni. Mi ezért utazunk 1/2-3/4 órát.

Rubinita
Szóval óvónő vagy? Hát nálunk ilyen még nem fordult elő, de most így esett, hogy Áron ottmaradt :? . De ő észre sem vette hogy később mentünk érte. Az óvónő már furcsálta, de hát több gyerek is ott van még ilyenkor, 1/2 5-ig vannak. Na, akkor már telefonált volna. de hát addigra nekünk is feltűnt volna legkésöbb, mert akkor már a férjem is itthon van a munkából.
Megnézted a dobozt? Mi volt benne? :lol:

Nansy
neked majd privit írok a tornáról, nem akarom itt leírni. És mi volt ma? Mesélj...

és akkor én is dobok egy kompos képet

:lol: Kép kompozom...

 
 


Szép jó "reggelt" mindenkinek!

Lányok, ez ma nem az én napom. :evil: Először is reggel eltört a zenélőforgónk zenélőkéje (az a kis kütyü amit fel kell húzni). Ez csak azért gond, mert ezzel altatom Mártikát. De nincs még vége. Feltöltözünk, erre hallom, hogy jön a trotty... Ruhacsere, még a háta is kakkancsos. Indulnánk a mozgásfejlődés vizsgálatra, erre nem jó a lift (a 7.-diken lakunk). Beszéltem a védőnőkkel, fél 12-ig van ott a doki, aki ezt csinálja, ha addig odaérünk, akkor még fogadnak minket. Most Mártika elaludt, én meg malmozok, és sűrűn emlegetem a liftszerelőt. De már kínomban csak nevetni tudok. :shock:

Azért köszönöm a sok dícséretet, itt irolok-pirulok a gép előtt. :oops:

Gerimami
Belekukkantottam a naplótokba. :lol: Én szívesen rábólintok a lánykérésre, de a végső igent a kiscsajnak kell kimondani, márha egyszer majd megtanul beszélni. :lol: :lol: :lol: Egyébként a legjobban az a két tetszett, ahol az Apuján alszik. Azt a büszke atyai vigyort! Gergő nagyon szép baba, és azok a szemek! Pisilni fognak utánna a csajok! :lol:

Nikol
Nagyon tetszik a gyerekülésetek. Nálunk egészen tegnap estig nem volt aktuális a kocsiülés csere, amikoris szembesültünk vele, hogy ebbe a kezdő kagylós ülésbe Mártika nem fér el a téli overáljában. :oops:

Gerimami
Nálunk is volt már olyan, hogy letettem a babát este 6 körül szundizni, mert nagyon nyűgi volt, és egyszerűen elfelejtett felébredni vacsizni. Ilyenkor alszik reggelig. Bár az is igaz, hogy tegnap mértük, 8,77 kg volt, tehát nem aggódom a súlya miatt, vagy ha kihagy egy étkezést. :D

Berzkat
A privit előre is köszönöm. Zitának is nagyon sok haja van. Vágtátok már?

Kérdés:
Tegnap, mikor játszottunk, tapogattam kicsit az alsó ínyt, és éreztem valami hegyes szerűt. Még nem bújt ki fogacska, csak mintha közvetlen az íny alatt lenne az egyik csücske. Látszani semmi nem látszik, se nem piros vagy duzzadt. Egyébként még nincs fogunk. Ti is tapasztaltatok ilyet?

Kép

Kép
 
 


Gerimami
Így visszaolvasva, remélem, hogy nem veszed bántónak a csajos megjegyzést, nem annak szántam. Nem fejeztem ki magam a legszerencsésebben. Úgy értettem, hogy nagyon szép a kék szeme.

Kép

Kép
 
 


Nansy
Ment privi. Úgy látom ma nem nagyon értek már oda a mozgásfejlődés vizsgálatra. Ilyenkor rossz a 7.-en lakni, amikor nincs lift. Ilyenkor még sétálni sem nagyon tudtok menni, mert mire leértek, jöhettek vissza. nem?na meg mire leviszed a szükséges cuccokat+ a gyereket :roll: :roll: :roll:

Zita haját nyáron levágtam, mert nagyon melege volt ( szerintem) .de most már növesszük, mert tavaszra már kis copf-ot szeretnék kötni Zitának :lol: . De aztán lehet addig még változik valami, jön egy sugallat és levágom neki... Nálam ezt soha sem lehet tudni. :oops:

 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron