Új privát üzeneted érkezett!

Sch. Judit: Örülök, hogy Balázs már jobban van csak így tovább. :lol: :lol:

Akíra: Nektek is jobbulást remélem már lassan kilábaltok belőle! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Megjöttünk a sétából, közben bevásárlás, piac, stb. Mártikával eddig akár két órát is lehetett sétálni, de mostanában, mióta bejött ez a hideg, fél óra után nyűgös. :cry: Mi lesz még ez után?! :cry:

Jaj lányok, én igazán nem akartam senkit ilyesztgetni ezzel a mozgás dologgal!
Bacsbern mindjárt leírom priviben részletesen, azt is, hogy miket nézet, és mit mondott a dokinő, de bizti nincs semmi gond nálatok.
Este nálunkis főzi a vacsi. Mindig más féle mint ebédre. Az ebédbe teszem általában a husit, a vacsis főzit pedig tojással, sajttal dúsítom. Ezt fürcsi előtt kapja, utánna kap tápit (lefekvés előtt), de ezt már inkább csak az altatási rituálé kedvéért, hiszen alig eszik belőle 10-20 milit. Volt olyan is, hogy tápi helyett hígítot tejpépet csináltam, na azt persze benyomta az utolsó cseppig. :lol:

A gyümilevet már próbáltam, nem igazán vált be. Azt hiszem megpróbálom a Hipp teákat. illetve a síma barackos gyümiteát. Majd meglátjuk.

Ma krumplistésztát főzök. A tört krumplis részéből megkínálom Mártikát is. Kíváncsi leszek....

Kép

Kép
 
 


Uh, hiba, hiba hátán... Bocs érte. :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
 
 

 
 

Judit,aranyos vagy! Természetesen nem dolgozom, Ruben most 3 honapos. Nekunk van egy vallalkozasunk, pontosabban a férjem vezeti. Minden évben Mikulas napkor a nalunk dolgozó alkalmazottak gyerekeinek kedveskedünk a Mikulassal, s kis ajandékokkal,ez mar hagyomany nálunk.
Ezert kellett tegnap mindezt megszerveznem. Sok pici gyerek van és örülnek neki.

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok Csajszik
Dorina tentézik így jöttem 1 kicsit... :D

Köszönöm szépen az eddigi segítséget a vacsival kapcsolatba, csak azt nem értem( ne haragudjatok meg ) hogy miért kapnak még a vacsi után tápit is??? Szomjasak vagy miért?? Bocsi a hülye kérdés miatt. Csak mi soha nem vacsiztunk 2-szer :oops: Vagy félre ertettem valamit???? :oops:

Nansy
köszönöm az infot ,kicsit megnyugodtam ,amiket leírtál priviben ezt Dorci is mind csinálj!! Akkor azt mondta nektek a doki hogy nincs semi gond?? Nem kell neki ez a mozgás fejlődési torna??
Mert bevallom én nagyon nem szeretném ilyenre vinni főleg ha még fájdalmas is :cry:

Na fel is ébredt megyek megpróbálok még jönni

Ja és nálatok mennyi alvás van 1 nap és az milyen hosszú??????
Vendég
 


Nálunk is alvás van éppen! :lol:

Bacsbern!
Nálunk olyan 7 felé van vacsi, de csak 9 körül/után alszik el. Balázs a tápival alszik el. Csak 120 ml-t kap, mondjuk nem is tud többet megenni. Szóval a vacsi a vacsi, ez csak "alváskönnyítő". :? :wink: Úgy, mint Nansyéknél!

Nansy!
Írtam tegnap, hogy nagyon boldog 7 hónapot Mártikának? Ha nem, akkor ezer bocs :oops: és akkor ezennel sok-sok puszit küldök Neki!

Rubinita!
Így már értem! Mi is mindig kaptunk Miki-csomagot Anyukámék munkahelyén! Olyan jó volt. Kár, hogy most már nincs ilyesmi! Vagyis van: Nálatok!
Erre biztosan minden gyerkőc szívesen fog emlékezni még nagykorában is!!! (mint pl én :lol: )

 


A párom munkahelyén is szokott lenni ilyen mikulásos dolog, legalábbis eddig volt, hátha lesz most is, akkor mi is megyünk. Bár gondolom Marcit ez még nem nagyon hatná meg, de van több pici gyerek, velük biztos jól ellenne.

Bacsbern
Ez a 2x vacsi dolog nekem sem az igazi, de így legalább alszik Marci éjjel. Mondjuk pont gondolkoztam olyan 2 hete, hogy el kellene hagyni az alvás előtti tápit, de épp akkor nem gyarapodott semmit, sőt egy kicsit még fogyott is. Szóval nálunk maradt az esti plusz tápi. Most viszont gyarapodott, úgyhogy megnyugodtam.
26-án megyünk majd dokinénihez, és rákérdezek, hogy szerinte hogy legyen. Csak ő annyira tápis :evil: Eddig is azt mondta, hogy 400-500 ml tápit kellene Marcinak megenni egy nap. Na nálunk reggel kap 120 ml-t, este pedig 180 ml-t. Mondjuk reggel még szopizik előtte, de a 400 ml akkor sincs meg :roll: És én ennél többet nem is akarok adni neki. Inkább nyomom belé a dupla adag főzit :lol:

Marci változóan alszik. Ma pl. most alszik harmadszor, és olyan 1 óra hosszákat aludt kb. Most is annyinál tart, de még alszik szerencsére. De van olyan nap, hogy 2x alszik fél órát :shock: Na azokat a napokat nagyon nem szeretem.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Bacsbern,szerintem nem a szomjusag miatt kell a tapi. De ti biztos jobban tudjatok mert nektek nagyobb a baba. A gyermekorvosok szerint azert ajanlott a vacsi előtt a tapi, hogy nyugodtabban végigaludjak az éjszakakat mert a babaknak ejjel hosszabb pihenesre van szükségük, hogy napközben jobban pörögjenek. En is megkerdeztem,nekem ezt mondta a gyermekorvosunk. Alvas nalunk: delelott fel ora, delben 2 ora, delutan fél ora, éjszaka végigalszunk. Judit! En is szívesen emlékezem a gyerekkori télapo ünnepségekre mint te,ugy vartuk...Nikole! Menjetek el a Mikulas napi ünnepségre,jo élmény lesz.Marci még az idén tényleg nem nagyon fogja értékelni a Mikulast, de majd a jövő evbe igen,de élménynek a csaladnak jo lesz. Nansy! Martikanak örömteli 7. honapot kivanok! Boldog vagyok,ma reggel megszuletett egy nagyon kedves ismerősöm babaja,s lelkiekben egyutt örülök velük...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok

Én is vagyok, csak megint dokinál voltunk :( . Zita megint szarul van, és hál istennek Áron is beteg lett (mandulagyulladás). Úgyhogy most megint két gyerkőccel vagyok itthon, azt sem tudom hogy hol a fejem... :roll: . Zitának bekenték a seggét ilyen lila színű oldattal, állítólag ettől jobb lesz. Most csak kis lilaseggűnek hívom:oops:

Rubinita
Remélem jó télapót sikerült találnod. Tavaly nekünk egy nagyon szar télapóhoz ill. ünnepélyhez volt szerencsénk. A télapó a bohócaival :?: :!: jött. A gyerekek tök várták, énekeltek neki, na végre meg is jött. Ott volt 5 percet, elmesélte hogy milyen messziről jött, meg hogy milyen nehéz a zsákja(tök üres volt) és hogy hogy siet. Ezért a csomagokat, távozáskor átvehetik a gyerekek az ajtóban a bohócoktól. Ilyet még nem hallottam. Az egész részvétele 5 perces volt. És ezért elkértek 1500 Ft-ot.
De régen olyan jó télaóváró ünnepélyek voltak. Én mindig anyukám cégéhez mentem. És azok tök jók voltak :P Remélem a ti ünnepélyetekről is ilyen jó emlékekkl fognak hazamenni a gyerekek. :lol: És tök jó hogy a mai világban ilyet csinál valaki a dolgozói gyerekeinek. Ritkaság.

Gerimamy
Nincs még kékebb szemű képed? :lol: :lol: Nem hiszem hogy tudnád überelni. (Valdd be hogy fotoshoppozol! :wink: )

csajok, nálunk este nincs tápi nélkül. Azt kiköveteli.

Akíra
kyra blogja tetszik! Komolyan jó :P

Nansy
Nálunk is ez van, 1/2 óra babakocsizás után nyűgős. Bizti a sok ruha miatt van, nem tudnak mozogni. Én már arra is gondoltam, hogy lehet hogy melege van. Ha csak sima kiskabátot adok rá, meg harit és gatyát, akkor elvan. De amint rákerül a bundazsák, nem bírja. De hát olyaN HIDEG VAN.

ma akartam védőnőhöz vinni Zitát, de hát ez a fránya fogzás miatt elmaradt. Meg hát Áront sem vihetem betegen az egészséges babák közé. Úgyhogy fogalmam sincs hogy hogy állunk súlyügyileg, de hurkácskáink azok vannak, úgyhogy nagyon nem aggódom :lol:

 
 


Akíra? Remélem jol vagytok,minden rendben veletek s Kyra is gyogyulgat mar...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok

Megjöttünk a méreckedésről Dávid 8910g és 69cm. :lol: Védőnőt teljesen lenyügőzte mert bemutatta minden új tudományát. Kúszott, felült, felállt. :lol: :lol:

Bacsbern: Az nem két vacsi nálunk hanem uzsi és vacsi. :lol:
Nálunk most Dávidnak új szokása van délelőtt alszik 2 órát és délután másfél órát és éjszak általában 1 kel de van amikor végigalussza. :lol:

Rubinita: Tök jó ez a mikulás ünnep nálatok, mi szörös szívű fönökök vagyunk mi nem szervezünk ilyeneket. :shock:
Nálunk itt a Művházban lesz ünnepség de idén még nem megyünk majd jövőre. :lol: Gratulálok az ismerősőd babájához. :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


éjszak=éjszaka
1 kel= 1xkel
bocsi a hibákért :oops:

Berzkat: A gyerekeknek mielőbbi gyógyulást kívánok :lol:

Ja és megkérdeztem a védőnőt, hogy vezethetek e be valami új ételt erre azt mondja, hogy igen a húst :shock: Mondtam neki hogy azt már rég kap azt mondja akkor semmit :shock: És a joghurt illetve túró stb. Erre azt mondja majd 10 hótól. :shock:
Na a tejfölös krumplifőzeléket illetve a rizseshúst nem meséltem el neki :wink: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Berzkat gyógyulast kivanok nektek! Tudom milyen nehéz ha betegek a gyerekek. Nekünk felnötteknek lelkiekben nehéz ez,azt varni, hogy gyogyuljanak meg minnél hamarabb. Krisy! Nagyon ügyes Dávid baba! A védőnöm nekem mindig azt mondja,hogy ,,csak azt mond, amit el akarsz mondani'' ezen mindig mosolygok...értem én...

Rubinita

Kép

Kép
 


Berzkat
Jobbulást a gyerkőcöknek!

Krisy
Dávid nem semmi méretekkel rendelkezik :lol: Én tegnap mértem Marcit és tökre örültem, hogy végre gyarapodott. Most 7600 g és 70 cm :roll: Pedig nálunk 2 vacsi is van :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Berzkat:Nem Photoshopos kékek a szemek!
A piros sapis kép már elég régi,ott még nagyon kék volt,de a közeli fotón már nem olyan,kicsit kifakult!

Nansy:Én is boldog 7 hónapot kívánok Mártikának! :D

Akíra:Merre vagy?

 


Ezen a lila kenceficén Zita popojan jot mosolyogtam...nekem eü-is az anyukam s ha gyerekkorunkban elestünk minden prezurt ilyen lila oldattal kent be,jol néztünk ki mondhatom, a tesom egy napig sikalta magarol mert addig nem mert kimenni a barataihoz jatszani...

Rubinita

Kép

Kép
 


Halihó!

Akíra!
Most már tényleg jelenkezz!!!

Krisy!
Ez a védőnős dolog nálunk is ma éppen így volt. Megkérdeztem, hogy kaphat-e már joghurtot, meg ilyesmit, erre azt mondja majd 10 hónapos kortól. Erre mondom, hogy "de hát rajta van a papíron abban a táblázatban amit tőled kaptam, hogy túró, joghurt 8 hós kortól...". :shock: Akkor most kinek higyjek? A papírnak, amit a védőnő adott vagy a védőnőnek? Azt hiszem magamra fogok hallgatni!

Berzkat!
Gyerkőceidnek jobbulást, gyógyuljanak meg olyan gyorsan, mint Balázs! :P
Hát ez csúcs télapó lehetett! Nekem a legnagyobb csalódás az volt, amikor kb 6 éves koromban hozzánk is jött. Én már tudtam, hogy nincs télapó, de a hugom még kicsi volt. Beültetett minket az ölébe (ezért manapság már feljelentenék :wink: ) és közben a fehér szakállát felhajtva benyomott egy kupica pálinkát. Néztünk ám! A hugim azt sem tudta ez most micsoda... :lol: :lol: :lol:

Rubinita!
Én is gratulálok az ismerősöd babájához! Kisfiú vagy kislány? Mekkora? És mi a neve?

Krisy!
Jó "kis" méretek! Tök ügyi kisfiad van!
Nekünk a súlyunk átlagosnak mondható, de a magasságunk jóval több, mint az átlag. Csak azt nem tudom, kire ilyen magas? Férjem sem magas, én sem, a papák sem. Esetleg a dédpapák közül volt magas ember. De gondolom ez még változik, egyszercsak megáll majd ez a nagy növekedés. Persze azért nem bánnám, ha szép szál gyerek lenne! :wink:

 


Kellemes estet mindenkinek! Judit nem semmi volt a télapos sztori...biztos fázott :-)...Nemrég néztem meg ,hogy nagyon népszerű ez a fórum,sokan olvasnak minket,s bíztatni tudok mindenkit aki hasonlo szemléleteket követ,hogy bátran lehet csatlakozni,szívesen fogadjuk...Nem tudom,hogy itt tud e valaki tablazatot készíteni a babak adataival, fejlődésével? Szerintem jo lenne.Én nem tudok sajnos... Kellemes éjszakat kivanok mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
 


Hello!

Rubinita:Lehet,hogy én megpróbálkoznék a táblázattal,persze,csak,ha a többieknek sincs kifogása!?

Manókám úgy bevacsizott,mint még soha.A mai főtömet ette teljesen tisztán,tehát nem volt benne se joghurt,se semmi ilyesmi.Desszertnek kapott krémtúrót.

Judit:Szerintem is hallgass magadra,meg a jelekre,amiket a gyereked ad és ne a védőnőre.Az enyém például mindíg mást mond.Tök zizi szegényke. :D

 


Gerimamy biztos finomat főztél,ha nagy sikere volt Geribabanal...Nagyon ügyes vagy ha megprobálkoznal a tablazattal, szerintem a többiek is örülnének neki...Ruben ma este ugy sirt,orditott, hogy vigasztalhatatlan volt. Akkor csendesult el ha jarkaltunk vele.
Mar bejartuk a lakas összes helyiségét, most az apukajat szorakoztatja... Nektek valakinek volt ilyen,mi a megoldas? Mert mi nem jöttünk ra...Elköszönök. Akik ma keveset voltak remelem jol vannak es csak pihennek. A beteg babaknak gyogyulast...kellemes éjszakat mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek mit ne mondjak! Örülök nagyon, hogy ilyen jól beindult itt az élet :)

Köszönöm szépen mindenkinek a hiányolást, jól esett! :oops: :)

Ma elég gáz napunk volt! Párom itthon maradt mert ma volt lomtalanítás! Vagyis holnap hajnalba viszik el de ugye azt ma kellett kirakodni! És hát mint már írtam párszor mi együtt lakunk párom családjával, mármint egy nagy ház 4 lakás! És 4 családnak rengeteg kacata gyűlik az évek alatt, főleg, hogy mindenki felújít, meg minden, ugyhogy iszonyat halom cucc került utcára! Ha holnap reggel itt lesz még lefényképezem, mert érdemes megnézni! :lol:
Szóval ma ezért nem voltam, rengeteg volt a tennivaló! És mindennek a tetejébe párocskám lángost akart enni, és hát akkor ha már lángost csinálok akkor nem csak kettőnknek, ugyhogy egy kisebbfajta vendégség gyűlt össze estére! Most lett vége mindennek! Ugyhogy próbálok reagállni most mindenre aztán meg megyek hunyok egy nagyot! Remélem Kyra is hagyja majd :lol:

Gerimamy, hát igen ezen a két képen még kékebb a szeme Gerinek, nem semmi a kis karapek :shock:
A bastiano szépségversenybe ha jól láttam ti is ott vagytok! Szavaztam már párat rátok, gyertek ti is előrébb :wink:

Judit nagyon örülök, hogy jobban van Balázs! Remélem ez akkor csak egy gyors lefolyású valami volt :) Vagy hatott a sok gyógypuszi amit küldtünk neki az éteren át :wink:

Nansy, én mostanában csak forralt vizet adok Kyrának, de adtam már neki régebben babateát, mert hasfájós volt, meg adtam már neki csipkebogyót meg citromfű teát, szóval pár ilyen gyógynövény jellegűt, mindet ízesítés nélkül, de anyós már adott neki múltkor sima barackos teát, és nem lett baja tőle, ugyhogy szerintem nyugodtan, lényeg, hogy rövid ideig ázzon, hisz a fekete tea azért felpörget :lol: :wink:

Bacsbernnálunk is úgy van mint itt álltalában mindenkinél ahogy olvastam, hogy este 6 körül eszik Kyra valami főzit vagy tejpépet vagy hát attól függ mi van éppen, és utána éjszakára még adok neki tápit én is! Anélkül tuti nem aludna el! Kérdéses, hogy aludna e éjjel vagy felkelne hogy éhes...de majd nemsokára úgyis áttérek a tejcire este is, de neki lefekvéshez mindenképpen kell valami! Szerintem megnyugtatás képpen! Meg így szokta meg!
Én a kakaót sima tejből csinálom, de 1,5-ösből, az kevésbé zsíros neki, és még azt is vizezem kicsit egyenlőre! Mert hallottam már olyat, hogy az 1,5östől semmi gond a zsírosabbtól meg igen! Hisz az olyan nehéz az ő gyomruknak, hogy fáj tőle nekik! Én is tejen nőttem fel és anyum is higította! És ez így bevállt nekünk! :)

Rubinita, mindjárt küldöm a privit neked is :) Szerintem a foga jöhet nyugodtan, de én is csak azt tudom mondani, hogy Kyra szintén 3 hónapos volt mikor ugyanezt csinálta és ömlött a nyála, ezután 5 hónaposan mondta neki a doktornő, hogy annyira meg van duzzadva az ínye, hogy egy két nap és fogai lesznek, és hát, még mindíg nincs foga! :twisted:
De persze ettől elehet, hogy nektek hamar kijön, csak mondom, hogy a nyilvánvaló jelek se mindíg igazak! :lol:
Tök jó, hogy ti gondoltok a dolgozóitokra :) Mehetek hozzátok Gyed után dolgozni? :lol:
Nálunk volt egy baba-mama találkozó de csak páran voltak itt, akik most ebbe a topikiba vannak pont nem voltak, ugyhogy még meg kell szervezni egyet! :wink:

Alvás nálunk álltalában 6 kor kel a kisasszony (párom akkor megy el, arra ébred mindíg :? ) ezután 8 körül visszaalszik egy fél órára-órára! Délbe alszik egy nagyobbat álltalában 1-másfél órát, és délután 3-4 körül egy rövid fél órát megint! De persze van hogy ezek az alvások 20 percesekre sikerednek, és így napközbe összesen nem alszik egy órát se! :?

Berzkat,borzalom lehet két beteg gyerekkel, egyel is nehéz nem hogy kettővel! Sok gyógypuszi mindkettőjüknek! És hát a lilapopó... :lol: haláli lehet, de mi az a lila cucc? :D
Remélem jobb lesz neki tőle :)
A télapós téma nem semmi! Kiborító! :twisted:
Tanulság...én tuti nem hívok télapót Kyrához :D

Blog, köszönjük szépen, örülök hogy tetszik! Remélem nem röpködnek a privik... :wink: :lol:

Védőnő hát igen, inkább nem mondom én se neki a rudit meg a túrót meg a danoninót, meg a kakaót tehéntejjel :D Azt hiszem dobna egy hátast :D Én még azt se mondtam neki hogy a méregdrága márkás tápiról áttértünk a sima "gagyi" babylove-osra negyedannyiért :twisted:
Bár persze nekem a gyerekem minden pénzt megér, de hát akkor is :lol: :lol: :wink: :wink:

Babakajás könyv! Ma kaptam egyet, hát az meg azt írja, hogy a szopis babáknak ez a táplálási módja amit hirdetnek mindenhol (amihez ugye mi egyáltalán nem ragaszkodunk :lol: ) de a táposoké NEM! Azt írja, hogy eleve a szopit TEHÉNTEJJEL vagy tápszerrel helyettesítsük! Hisz a TÁPSZER IS SOVÁNY TEJBŐL ÉS TEJPORBÓL készül... :lol:
És a tápis babák előbb ehetnek mindent hisz edződik a gyomruk a táppal! Ha érdekel valakit mit mikor ajánl akkor holnap kiírom a könyvből! :)

Judit na a te sztorid után meg tuti nem hívok télapót :lol:

Gerimamy jó ötlet a tábla, benne vagyok! Mondd mi kell és megírom! Ja, és itt akkor szeretnék egy régi félreértést tisztázni! Nem azért nem írtalak be anno mert nem akartalak, csak én annyira felszínesen olvastam a másik topikot, hogy sokszor átugrottam hogy valaki írta hogy ez meg az kellene a táblába! Ezért kértem mindíg privit, mert nem akartam hogy kimaradjon valaki! De te pont ezért maradtál ki, és én ezt nagyon szégyenlem! :oops: :oops: :oops: De tényleg nem láttam, hogy írtál! Remélem nincs harag! De kihagyhatsz te is most ha akarsz! Megérdemlem, mert nem olvastam rendesen csak felületesen a topikot! :cry: :oops: [/b]

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, de nem tudtam megállni, hogy írjak!! :oops: :oops:
És bátorított, hogy vannak ismerősök! :lol: :lol: (Gerimami, Berzkat)

Este tápi, hogy jobban aludjanak!! Számomra ez vicces!!Egy gyerek vagy jó alvó, vagy sem. Én is sokszor megkaptam, hogy azért kelnek a lányok olyan sokszor (4X-5X egy éves korukig)mert éhesek. Nálunk a tejpép vált be estére (esti főzeléktől fájt a hasuk), utána szopi és csicsika. De még kétévesen is keltek legalább 3X, pedig akkor már igen szép adagokat tudtak vacsizni!! :lol: :lol:
Merem ezt mondani, mert előnyöm van!! :lol: :lol: Nagyobbak a lányaim, ahogy látom.

És a hozzátáplálás kérdése. Liszteset 7 hónapos, tejterméket 8 hónapos, Tejet és tojásfehérjét tartalmazó ételt 1 éves kór után lehet adni. később igen, előbb nem szerencsés!!
De ez nagyban függ attól is, hogy anyatejes vagy tápszeres a baba, Hogy milyen a bőre, szeme színe, alkata!! Van-e allergiás a családban? (ekcéma, asztma, stb) Mert akkor célszerű még tovább várni. Szerintem ezek olyan átlagos időpontok. Régen (réges régen?? a mi időnkebn)már 6 hetesen kezdtek hozzátáplálni.
De mivel mostanában nagyon sok az allergiás gyerek és főleg felnőtt, ezért sokan óvatosabbak.
Én valom, hogy az első egy évben nagyon oda kell figyelni arra, hogy mit és mikor eszik, aztán megeheti a vasszeget kóbásszal :lol:

Bár való igaz a kolbászt hamarabb ették a gyerekeim, mint a joghurtot!
Krumplis tészta!! Nyam, nyam- isteni finom, a mai napig szeretik kovi ubival :lol:

Télapó ünnepségről az jutott az eszembe, hogy a nagylányomat 6 hónaposan vittük az elsőre és tátott szájjal bámulta a műsort, mert színes ruhákban mozogtak az emberek. Nagyon tetszett neki, mégha nem is értette. És a gyerektársaság sem utolsó :lol: :lol:

Jó éjszakát mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Ne beszélj már butákat Akíra! :D :D :D Dehogy hagynálak ki,már csinálom,fel akarom tenni még ma mintának,hogy tetszik-e az elképzelésem egyáltalán! :D

 


Húha, mire elküldtem, addigra már más is írt!!
És kicsit meglepődtem, hogy Kyra baba 7 hónaposan tejet kap!!!
Oké, hogy van különbség az anyatejes és a tápszeres babák között, de nem gyúrták őket sem más anyagból!!
Bátor vagy!! És akkor ha meghígítod még a szar vizes tejet vizzel, akkor hol a tápértéke? na ettől biztosan nem alszik jobban, nem lesz tele a pocija, mintha vizet inna. Csak van még benne egy csomó allergizáló anyag.

Itt a két véglet: 7 hónaposn tehéntej kontra tejtermék csak 10 hónaposan!!
Arany középutat nem ismer a magyar. De még mindig inkább túlovatosak legyünk.
Sajna arról nem készül statisztika, hogy hány felnött tejallergiás van a korai tejes táplálástól, mert mi felnőttek csak egyszerűen nem isszuk. Vagy hányan isszák azért, hogy legyen székletük?? Ez is tejallergia!
Szerintem elég rugalmas vagyok, de ez nekem már nem férne bele. bocsi.
De kívánom, hogy soha semmi baja ne legyen tőle a lányzónak (én láttam már mentővel életveszélyben elszállítani egy 3 hónapos babát, mert a nagyi jót akart és adott neki egy kis hígított tejet- így érzékenyen érint ez a kérdés)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Holnap jövök a táblával,mert én h...e Info Path-ban csináltam,és ezt a formátumot nem hajlandó feltölteni.Akíra te Exel-be,vagy mibe csináltad?

Jó éjszakát mindenkinek,én már nem bírom tovább a fentlétet!

 


Jó reggelt!

Gerimamy: Szerintem nyugodtan csináld a táblát nem fogunk megharagudni. :lol: :lol: Akíra illetve mostmár én táblázatban csinálta/tuk a táblát. :lol:

Még a védőnő témához, hogy azt nem értettem, hogy 10 hótol mehet a sajt, tojás, túró stb. addig semmi új de egy éves korára már egye azt amit mi. :shock: Akkor 2 hónap alatt behoz mindent a gyerek? :shock: De ezt már nem kérdeztem meg mert nem akartam kötekedni vele. Szerintem én is úgy fogok csinálni mint Sch. Judit az anyai ösztöneimre fogok hallgatni. :lol:

Berzkat remélem jobban vannak a gyerekek!!!! :lol:

Éjszaka: Én nem tudom mi ütőt Dávidba de éjszaka 5-ször keltünk fél négyig, egy kis víz aztán alvás, azóta meg még mindig alszik.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Gerimamy, én excelbe csináltam igen! Csomót gondolkoztam az éjjel, hogy hogy is lenne jó csinálni mert a másik táblázatba is volt csomó dolog amit jó lett volna beletenni de akkor túl nagy lett volna és kicsinyíteni kell mert ugye csak 600x600as lehet vagy 800x800? Már nem emlékszem, de így is már túl kicsi volt...szóval kiváncsi vagyok hogy oldottad meg :)
Én arra is gondoltam, hogy mi lenne ha hónapokra osztanánk, és azon belül írnánk hogy ki mit csinál meg ilyenek, és akkor össze tudnák hasonlítani hogy kinek mikor állt fel, mennyire vagyunk lemaradva vagy sem :)
De ez persze csak ötlet :wink:
És köszönöm hogy nem hagysz ki :oops:

Krisy Kyra pont ezt csinálta mint Dávid! :shock: Mi volt éjjel? Front vagy mi? :roll:

Hozzátáplálás, mindíg is sarkalatos pont fog maradni! A védőnők se értenek egyet ez tisztán látszik! :lol: Sőt néha még magukkal se értenek egyet, egyik hóba ezt mondják a másikba azt! Tej kérdés, hát nálunk semmi allergia nincs én 6 hetes korom óta iszom és semmi bajom, párom úgyszintén! A tápszert gyűlölöm teljes szívemből! Ráírnak mindent és ki tudja mi van benne! Ugyhogy Kyra tejet iszik! És ha nem ihat majd nagykorába tejet, mert allergiás lesz? Hát biztos sajnálni fogom és bocsánatot kérek tőle (már ha bizonyítható tény hogy emiatt volt) de különben meg az ember az egyetlen élőlény aki felnőtt korára is tejet iszik! Abszolut nem létszükséglet! Szóval...
Na de én nem akarok itt vitázni a tejről! Hisz mindenki azt ad a gyerekének amit akar! Ja, és tápérték! Azért kapja reggelre mert nem sok tápértéke van! De hajnali 5-6 körül amikor reggelizik nem fogok felkelni hogy normál kaját csináljak neki amit meg tud enni! Azt ő 8 körül kapja! Addig meg arra az 1-2 órára elvan vele! Hisz szerintem a 3-4 éves gyerekek se azért isszák az esti kakaót hogy jól lakjanak tőle! Arra ott a vacsi! Na de most már tényleg ennyi :)
Nem azért nyitottam a topikot hogy ezen vitázzunk :) Mindenki elmonja a véleményét és kész :)
És ezzel csak annyit akartam, hogy a te szemszögedet is megértem Ágyöngyi, és üdv köztünk! :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Akíra! Értem a távolmaradásod, a lomtalanitas nalunk is sok időt vesz igénybe. De én akkor ugy eltudok faradni, hogy langost biztos nem tudnék sütni. Ügyes vagy. S várom a prívit nagyon. Mert szerintem itt én vagyok egyedül aki nem tud semmiről :-( . Gerimamy ! Sajnalom ,hogy éjszaka még a táblázatot készitetted. A pihenésed ne áldozd fel csak amikor időd vagy kedved van s köszönjük, hogy elvállaltad. Biztos fáradt lehetsz... Krisy! Szerintem Ruben összebeszélt Dáviddal , egész éjszaka,jól beosztva igényelt minket ( volt nyafogas,cumikiesés stb.) A beteg babáknak gyógyulast s mindenkinek kellemes napot kivánok!

Rubinita

Kép

Kép
 


Akíra miközben elküldtem latom , hogy irtál...egyetértek veled...csaladombol adodoan gyakran olvasok orvosi szaklapokat,s az allergia anamnézisének kimutatasara még nincs meg a tudomanyos magyarazata csak talalgatnak. Azt hiszem senki nem akar rosszat a gyerekének. Eltérő nézetek lehetnek... e témában a vitának tényleg semmi értelme...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok

Csak egy gyors beköszönésre van időm, majd este jövök még. Ma "szabadnapom" van. :lol: Ez nálunk annyit jelent, hogy ilyenkor Apa vigyáz Mártikára, én pedig megyek a dolgomra. Vagyis péntekenként egyetemre. De ma lógni fogok... :oops: Egy barátnőmmel csajos napot tartunk (karácsonyi bevásárlás, egyebek).

Szép napot mindenkinek :D

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt lányok!

Szia Ágyönygyi!Örülök,hogy megtaláltál minket,de kérlek ne vitázzunk!!!Nekünk ez a véleményünk,neked meg az,mi így táplálunk,Te meg úgy....És valóban senki nem akar rosszat a gyerekének,ha lennének jelei,hogy allergiásak a tejre,akkor nem kapnák!Az én fiam már 2,5 hónaposan kapott tejbegrízt,ásványvízzel hígított tejből.Semmi baja.Szóval hagyjuk ezt a témát,légyszi!

Csajok ma nekiesek az Excel-es táblának,de Akíra neked elküldtem e-mail-ben,amit tegnap csinálta,csak félkész.Szerintem nem lett nagy szám,így félálomban...Még gondolkodom,hogyan kéne.

Ma vadast főzök drágámnak,ette már valamelyik baba?

Akíra:Hogy gondolod ezt a hónapokra osztást?Egyenlőre nem világos. :oops:

 


Sziasztok

Köszi a gyógypuszikat, meg mindent :D
Táblázat
A táblázat jó ötlet, de szerintem csak akkor legyen, ha ez nem megterhelő annak, aki csinálja. Bizti sok dolog van vele, és ezért szerintem maradjon a privis módszer a bejegyzésekhez, mert a sok írásból kihámozni hogy ki mit csinál, szerintem lehetetlen. és szerintem azt is lehetne hogy a mászik, ül, feláll egy oszlopban legyen, és azt írnánk(vagyis Gerimamy:P ) be a névhez tartozó rublikába, amelyiket csinálja a gyerkőc. Szerintem így talán nem lenne olyan nagy a méret. De ez csak egy ötlet volt, a döntés Gerimamyé.
Őszintén szólva, én soha nem néztem a másik topikban a táblát, mert már annyi adat volt benne, és olyan kicsi volt, hogy nem volt kedvem böngészni. A másik meg az, hogy volt aki annyira nagyzolt, hogy nem hittem el a tábla adatainak a felét sem. :oops: Pl: volt aki a táblázat szerint már 3 hónaposan mászott , amikor a másik topikot olvasva, még mindig nem mászik a gyerek, csak kúszik.(ha igaz). Számomra az hogy a kiságyban más irányba kel fel mint ahogy lefekszik, az nem mászás. Max. elpörgés. De remélem itt mindenki a tényeket fogja beiratni, nem a sztárolásos dolgokat, mert akkor semmi értelme. :wink:

Hozzátáplálás téma
Ágyöngyi. Üdv itt közöttünk. Jó hogy jöttél, de ez a topik a szabad hozzátáplálásról szól. Itt mindenki másképp eteti a gyerekét, és ebbe itt senki nem szól bele. Én sem adok Zitának tejet ( legalábbis nagy mennyiségben, max a mi kajánkból, és az nem érdekel ha tejes..), de nem zavar ha Akíra ad. Mondjuk én utálom a tejet, mert nem bírom. valószínű nálam is van egy kis tejallergia, de nincs kimutatva, mert nem érdekel. Ha megkívánom a tejet, akkor megiszom, legfeljebb 3 perc múlva mennem kell.... :oops: ha úgy gondolod gyere nyugodtan, de vitát nyitni erről nem szeretnénk :lol:

Akíra
Nem tudom mi ez a lila cucc, de hogy jó, az bizti. A tegnapi kisebesedések eltüntek, bár még igencsak piros, de legalább nem sebes... Különben ez valószínű az a folyadék, amiről Rubinita (ha jól emlékszem) is írt. Ez valami kincstári darab, mert már nem lehet kapni. :cry: Dokimnak van még egy -két üveg belőle, nagyon őrzi. :lol: Pedig jó lenne nekem is itthon belőle egy üveggel :oops: .

Este szülinapi partira kell mennünk, anyuék jönnek át vigyázni a gyerekekre.Nem fogunk sokáig maradni, mert holnap meg haveri köri Helloween party lesz. Akkor Áron anyuméknál lesz, Zita pedig itthon, anyóssal. Most lehet hogy gonosz vagyok, de én már alig várom hogy egy kicsit kimozdulhassak ebből a fertőből... :oops: . Még jó hogy Áron is csak köhög és nem lázas, mert akkor bizti nem tudnám itthagyni... Jó anya vagyok. Mi?
Képzeljétek, ma mivel nem kell főznöm (kocsonyát eszünk) Zita seggszellőztetés lesz egész nap. Jól befűtöttem és csak egy póló van Zitán, meg egy apja zoknijából készült térdvédő, és úgy mászkál a lakásban. Röhejesen néz ki, de muszály... És én meg egész nap mellette, hogy amikor kakil, pisil, akkor rögtön lemossam a fenekét, és feltöröljem a követ. (Még jó hogy köves a nappalink :lol: ) Anyósom olyan rendes, hogy délben hazajön az üzletből és levált.... Hát nem rendes?

mennem kell, ahogy tudok jelentkezem :wink:

 
 


Sziasztok!!

Hát igen, későn láttam, hogy rossz helyre írtam. Nem ez a forum, ahol jól érzem magam.
Én máshogy látom a témát. Bár azt hittem a vita építő jellegű lehet. Vita és nem veszekedés :lol:
És tényleg igazatok van: mindenki azt csinál a gyermekével amit akar. Csak nekem furcsa a mai világban ez a 20 évvel ezelőtti szemlélet.
Ígérem nem jövök többet, mert nem is tudnék mit mondani.

Mindenkinek szép (egészséges) életet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


1195205853.6721.xls

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!Miért van az,hogy csak így teszi felÍ?
Ez nem a végleges változat!

 


Sziasztok!

Hát a táblázat tényleg jó ötlet, és Gerimamy tényleg úgy csináld ahogy szerinted a legjobb és ne úgy ahogy én csináltam! Én is csak átvettem ott egy fajtát és azt folytattam, de sok új ötletem is van :D
Megírtam privibe :)

Ágyöngyi, sajnos mi ide egy olyan topikból "menekültünk" hol sok volt az építő jellegű vita! És ezt untuk meg! Semmi gond nincs a más szemlélettel csak itt mi nem szólunk bele! A nézet lehet hogy elavult és 20 éves de mi ezt tartjuk jónak! Ha olyan biztosra igazolnák nekem hogy ettől baja lesz nem adnám neki! Ha mondjuk bebizonyítanák, hogy mint az AIDS nemi úton terjed ez meg korai tejfogyasztás útján, tuti nem adnám :wink:
De egyenlőre erről szó sincs,sőt, a tápi tejből készül 3 vitaminokkal, hát akkor? Én adok tejet és mellé vitamint! Hol itt a gond? :)

Na de erről ennyit, téma lezárva részemről :)

Berzkat, nektek jó bulizást estére, és miért ne lennél jó anya mert ki akarsz kapcsolódni? Hát akkor nem lennél jó anya ha nem mennél soha sehova, végén idegbeteg lennél a bezártságtól és a gyerekeden töltenéd ki a dühödet :D
Na de így...kell is menni! Jó bulizást :)
Pucér popós képet kérünk, édes lehet :D

Nansy neked is jó lógást :D Mindenkinek szabadnapja van? Csak énnekem nem? Na mondjuk ma este hozzám is átjön barátnőm de attól még gyerek van :D De mondjuk nem baj, majd valamikor én is lepasszolom :lol: :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Gerimamy, én ezt így nem tudom megnézni :D
Nekem tényleg nem nyit meg xls változatot! Nem tudom milyen programba csinálod, de én úgy csináltam, ugye excelbe, hogy utána mindíg kijelöltem, másolás, és a fotó programba beillesztés, így lett belőle kép! És akkor máris megjelenítette itt!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Berzkat érezd jol magad,kell a kikapcsolodas...jó szórakozast nektek...Delutan mi is megyunk a parommal...Nansy neked is kellemes egyetemezést... én is gyakran baratnőzve vásaroltam az egyetemi évek alatt...Ágyöngyi a vitat en nem szeretem még akkor sem ha épitőjelegű, a véleményt meghallgatom, ha tetszik akkor megfogadom, de az nem vita...ez nem mindegy...de nem is ez a fontos...én ugy szereteim itt ezeket az embereket ahogy vannak,..tejjel vagy tej nélkül,a punkos séroju,a lila popoju,a maszni-allni tudo,a szőke-barna-vörös haju,az édes kis babaikkal...tehat én így kedvelem őket... mindenkit...

Rubinita

Kép

Kép
 


Gerimamy: Remélem vadast nekem is hagytok, mert tudod, én is nagyon szeretem!!!!
 


Na jó,csajok én átadom ezt a tábla dolgot,nekem ez nem megy!Bármi mást megcsinálok,xp-t telepítek,webszerkesztek stb....de ez nekem kínai!

Nem is mondtam,hogy a párom nyert a Danubius rádióban egy Danon Actimel ajándékcsomagot!Még sose nyertünk semmit!Ma meg az előbb beolvasták az -mailt,amit múlt héten küldtem nekik.Drágámnak kértem egy számot és leadták,ezt is szintén életemben először.

Ágyönygyi:Köszi a megértésedet!

 


Oké,Bukokati!Most indulok nekiállni főzni.De ez tudod csak gyerekadag lesz,a tiéd a tojáspörkölt lesz! :lol:

 


Gerimamy, ment a privi! Nem adhatod fel! Akinek ilyen szép kékszemű fia van annak egy táblázat nem lehet akadály :D
Szóval harcra fel, meg tudod csinálni! Én hiszek benned! Az excel majdnem mindenkinek mumus, de hidd el nem olyan nehéz az! :D
Meg lehet ezt más programmal is :)
Vagy csinálj weblapot ezeknek a babóknak :D
És ott tüntess fel mindent!

:roll: :shock: Ez nem is rossz ötlet! Egy külön weblap ezeknek a babókank, ott képek mindenkiről, és ott lehet hónapra bontani mindent meg minden! Na ez így tetszik? :D

KépKép
KépKép
 
 


Gerimamy: Köszi nagyon édes vagy :lol:
Majd vasárnap Pátyon mindent bepótolok!!
 


Akíra:Most nem hiszed el,de erre a weblap dologra én is gondoltam!Ot lehetnének képek is,meg minden babónak külön napló....

 


Jaja, és lehetne hónapok szerint, hogy 1 hónaposan ez ez csinálta az azt, és mindenki beleírhatná, nem kéne egy embernek számontartani! Meg album róluk, szóval jó ötlet szerintem, és remélem mások szerint is! :)

KépKép
KépKép
 
 


Bizony,bizony,Bukokati,az tuti,lesz zaba ezerrel!Jó kis dédi hami!

 


Csak az egyedi hozzátáplálás végett rakok fel két képet! Persze most azért nem kell hülyének nézni, csak nyalogatta és nem bírtam ki hogy ne fényképezzem le :D

Kép Kép

KépKép
KépKép
 
 


Én meg tudtam nézni amit Gerimamy feltett, hogy hogy ti nem???
De szerintem ez így nem is lenne rossz, mármint ha nem képként tenné fel, mert így nem kell lekicsinyíteni, és minden elférne benne. Na persze ha nem tudjátok megnyitni, akkor csak nem az igazi. :roll:
De ez a weblap dolog nem hangzik rosszul!!!

Kép
Kép
 
 


Mi van itt? :shock:

Mindenki csavarog a topik meg kihal? Na kérem szépen! :lol:

Mi nemrég jöttünk meg a doktornénitől, és hivatalosan is gyógyultnak nyilvánította Kyrát :P
Olyan boldog vagyok! Hihetetlen hogy két hónap után sikerült kilábalni belőle! :roll:
De most már túlvagyunk rajta! A tüdeje is jó nem hörög, próbált szívni a nózijából de nem jött semmi, ugyhogy lerakódva sincs semmi, a füle is tökéletes, ugyhogy még holnap beszedjük az utolsó adag antibiotikumot és vége a szenveséseinknek :)

Na szóval ki merre van? Nansy és Berzkat kimenőt kaptak, de a többiek nem :twisted: Tessék írni ! :lol: :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Itt vagyok!!!! (legalábbis én)

Megint jó sokat írtatok!

Tejügyileg én is úgy csinálom, ahogy Berzkat! Nem kap konkrétan tejet, de ha van a kajában, az nem baj. (pl. krumplipüré) Még várok kicsit a sima tejjel, de attól nem ítélek el senkit, mert az ő babája kap. Én mondjuk imádom a tejet, ha lehetne kívánni ilyet a Mikulástól, akkor tuti beállítanék egy tehenet a spájzba és amikor szeretnék tejet inni, csak megnyitnám a csapot rajta és jönne a fini hideg tejcsi! :lol: Vagy a meleg! :lol: Vagy a kakaó! :lol: Vagy a tejeskávé! :lol:

Gerimamy!
Én látom a tábládat! Ne add fel!!!
Gratula a nyereményhez! Én sem nyertem még semmit, de szoktam próbálkozni, hátha egyszer bejön! :wink:
Ja, még azt akartam kérdezni, hogy Ti is Pátyon laktok, mint Akíráék? Vagy Anyukádék?

Akíra!
Jó ez a csirkecombos kép! Mi csontot adtunk neki :lol: és úgy rágcsálta, legalább 3/4 órán át elvolt vele!
És a weblap ötlet is nagyon jó! De én nem értek ilyesmikhez (már öreg vagyok hozzá :lol: )

És főleg, gratula a gyógyuláshoz!!!
Mi is már jól vagyunk, elfogyott az antibiotikum, nem lesz baj szerintem. Még orrszívózunk, már elég jól tűri szegénykém, bizti érzi, hogy utána sokkal jobb.

 


Vagyok én is csak elugrottunk vásárolni, a párom meg most telefonál a munkahelyéről, hogy nemsokára jönnek a gyerekkori barátja meg a családja és míg ő nem ér haza addig szorakoztassam őket. :evil: Ezzel végül is nem lenne baj csak szalad az egész lakás nincs itthon semmi amivel megkinálhatnám őket és a gyerek is végre elaludt mert ma valahogy nem igazán ment neki az alvás. :evil: Na mindegy majd kitalálok valamit egyébként van egy tündéri másfél éves kislányuk. :lol:

Gerimamy: Én is láttom a táblát és nem lesz az olyan rossz biztos vagyok benne, hogy megtudod csinálni. Egyébként a weblap sem rossz dolog nekem az is tetszik. :lol: Egyébként a vadashoz járt neki zsemlegomboc meg húsi is? :lol: :lol: Én nem tudok vadast készíteni még sosem csináltam. :shock:

Berzkat: Teljesen igazad van, hogy a tábla akkor ér valamit ha nem sztárol az ember. Mert ha így vesszük akkor Dávid már régóta ül, de én nem számoltam annak mert régebben ha leraktam 2 másodperc után eldölt és ezt nem nevezném ülésnek. :lol: Ja és az hogy a kiságyba máshol van mint amikor leraktam hát az sem mászás mert azt már 3 hónapos kora óta tudja. :lol: :lol: Szóval egyetértek veled. :lol: :lol:

Akíra: Örülök hogy végre Kyrus meggyógyult. :lol: :lol: Kyra aranyos a csirkecombbal! Nem lesz allergiás a panírtól? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: