Új privát üzeneted érkezett!

Rubinita köszönjük szépen a kedves szavakat, de hát nem akarok szerénykedni de itt csak kedves anyuka van, szóval gyere te is nyugodtan ha tetszik a beszélgetésünk és dumcsizz velünk :D
Vendég
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Csajszik én lettem a szerencsés aki kezdhette immár a 2. oldalunkat! Csak így tovább!!!!
Vendég
 


Na tessék. Itt is mi vagyunk a legvékonyabbak :roll: Na nem mintha ez olyan szörnyű baj lenne, mert Marci nagyon erős baba, és örörkmozgó, így a kaja se fog rajta, na meg persze nem is viszo túlzásba az evést :cry:

Marci 7400 g és 70 cm. De a lényeg, hogy hosszra nő, a többi meg majd feljön egyszercsak. Ma délben úgy örültem, mert csak úgy falta a meggyszószt, végre, még repetát is kért. Vacsira meg már alig akarta megenni, pedig nem is uzsizott, mert későn aludt el, így átaludta. Erre lefekvés előtt a tápiból is alig bírtam "leerőltetni" 100 ml-t. Hát az, hogy Marci mennyit eszik, ne legyen senkinek összehasonlítási alap :cry: Csak azt nem tudom, hogy akkor honnan van ennyi energiája??? Még evés közben is jár a lába. Egy pillanatra sem áll, kivéve, ha alszik. Ez a hiperaktív dolog már nekem is eszembe jutott, szóval a kismotor és a bicikli tuti bejátszik nálunk, amint lehet :lol:

Hogy ízlett Kyrának a spenót banánnal??? Remélem bejött neki!

Ó rövid az agyam, elfelejtettem, hogy miket olvastam még a másik oldalon. Na most ezt elküldöm, és újra elolvasom :oops:

Kép
Kép
 
 

 
 

Lányok, komolyan mondom örülök, hogy tetszik nektek is az ötletem :)
Azt hittem előszőr, hogy senki nem fog idejönni, de most már látom hogy nem így van, és nagyon-nagyon jó csapat jött össze, ugyhogy köszönöm :wink:

És remélem tényleg minnél több "ismeretlen és hivatlan" emberke jön még :)

KépKép
KépKép
 
 


Ja, Elizabeth, jó hogy újra itt vagy, és tegyél fel képet Domcsiról, már meg sem ismerem.
Marcinak az a két fogacskája van, amelyik a képen látszik :lol:

Nekem sima szülésem volt, elég nehézkes, szóval egy kicsit félek a másodiktól, de a doki szerint kétszer nem fordulhat elő ugyanaz. Hát remélem igaza lesz, mert nyáron nekilátunk a kistesónak mi is :oops:

Rubinita, az egyáltalán nem baj, ha kisebb a babócád, legalább nosztalgiázunk kicsit :lol:

Kép
Kép
 
 


Kedves anyukak! Ajaj...a belepés feltételeinek most sehogy sem tudok megfelelni. Nem igazan jol müködik a netem. Mar minden percben igerik az uj szerelését. A szerelo ha meglatja a szamomat biztos ki van akadva annyit hivom öket. Jelenleg netkartyarol es mob.tel.modemen keresztul tudok internetezni s igy nem sikerul se képet felraknom sem vonalzot készitenem. Mar probaltam. Sajnos. :-( Pedig szivesen megmutatnam a baboimat én is. De ha talan van valamilyen ötletetek szivesen fogadom...elnézést mindenért.

Rubinita

Kép

Kép
 


Ja...és tényleg kedves anyukak vagytok...köszönöm...

Rubinita

Kép

Kép
 


Semmi gond! Időnk mint a tenger, várunk szívesen a vonalzóra is meg a képekre is :wink:
Lényeg hogy gyere minnél többet :)
Remélem hamar megjavul a neted!

Addig is írd meg mennyi idősek a gyerekek, meg ilyeneket :) Hogy ha látni még nem is láthatjuk azért már ismerkedhessünk velük :)

Na most megyek fürcsizni meg aludni :)

Ja, a spenótot ma nem komálta, de holnap újra bepróbálom, mert semmi mást sem akart ugyhogy ezt nem veszem végleges nemnek!
:lol:

KépKép
KépKép
 
 


Szep estet! Néhany szo magunkrol...Tehat 2 babonk van...s az egyik mar nem is babo / nem is tudom miert irtam ezt / hanem egy kishercegno a maga 13 es fel evevel...s a kicsi mano a baba aki augusztusban szuletett s nemsokara 3 honapos lesz...sajnos mar nem szopizik,tapit eszik,az ejszakat vegig alussza / neha a cumit kell nehanyszor beadni , mert bizony cumizik /na ezert lehet megköveztek :-) /
napközben sokat sétaltunk ameddig nem voltak ilyen hideg napok...s még tele vagyunk baba latogatokkal akik folyamatosan bejelentkeznek...röviden ennyit irok most magunkrol...Mindenkinek kellemes ejszakat,a babaknak nyugodt , békés almokat kivanok....

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Rémes éjszakánk volt!
:shock:

Ott kezdődött, hogy szokásos módon 8kor leraktuk Kyrát aludni, és el is aludt! Majd fél10kor felkelt mint aki kialudta magát, ücsörgött az ágyába és kívánta a társaságunkat! Több mint fél órán keresztül nem aludt vissza! Majd 1kor felkelt, visszaaludt egy pár korty víztől, majd fél 2kor ismét felkelt, de akkor már nem óhajtott visszaaludni! Egy ideig benn voltunk nála, hogy mi baja lehet, mert amint elindultunk kifelé a szobájából sírni kezdett! Hát semmi baja nem volt csak ismét nem akart aludni! Na ilyet még nem csinált soha! Szóval ez volt az egyik legrosszabb éjszakánk! Mert közbe meg nekem nagyon fájt, és azóta is fáj a fogam! Nem tudom mikor jutok el fogorvoshoz... :cry:
Két bölcsességfogamat ki kéne huzatnom, és két fogamat tömetni! Na de a fogorvosom csak akkor hajlandó kezelni engem ha a két bölcsességfogam kihuzattam! De közbe a másik meg lyukas és meghal a fájdalomtól... :evil:
Mintha egy kisgyerekes anyukának olyan könnyű lenne 4x időpontot kapni valahol és 4x találni valakit aki vigyáz a gyerekre...ha így folytatom nem tudjuk elkezdeni a babaprojectet januárba...mert ugye elötte kell ezt a 4 fogat megcsináltatni... :evil:

Na bocsi, kicsit kiborultam... :oops: :oops:

Cumi! Kyra nagy cumis! :wink:
Ugyhogy én nem foglak elítélni annyi szent! Én úgy voltam vele hogy ha az újja és a cumi között kell választani akkor inkább a cumi! A cumi ciki lesz pár évesen tehát leszoktatható róla könnyen, az újja ott lesz neki egész életében! Szóval... Hozzátartozik, hogy nővérem 18 évesen még éjjel szopta az újját...akkor inkább 3 évesen még cumit mint 18évesen az újját... :twisted:
De ez csak az én véleményem :wink:

Jó nagy a korkülönbség! Így terveztétek, vagy így jött ki? Jó hogy ilyen nagy a különbség? És hogy hívják őket? :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Sajnalom a nehéz éjszakat. Nehéz nektek is most napközben és a pici is biztos faradtabb meg talan nyügösebb is ha nem pihen jól éjszaka. A cumi kérdésben én ugy gondoltam ,hogy a cumit majd ott tudja hagyni ha mar nincs ra szukseg de az ujjait nem. Gyakran tapasztalom, hogy ha bekerul hozzank egy kisgyermek nehany honap utan mar magatol eldobja a cumit s lattam olyat is aki 7 evesen elbujva szopta az ujjat. En nem itelem el egyik alkalmazast sem. Az ujjszopo babak nekem tetszenek, olyan édesen teszik :-). A korkulonbseget direkt igy akartuk. Talan tudatalatt mert köztünk a tesommal is nagy a korkulonbseg.
Fogfajas! ÁÁÁ... az az én gyengém,belebirok halni,sokszor mondom, hogy feler egy vajudassal...igy egyuttérzek nagyon...Tovabbi kellemes napot kivanok mindenkinek es jo babazast...

Rubinita

Kép

Kép
 


Hú Akíra, nem irigyellek, nekünk meg pont meglepőenjó volt az éjszakánk, hát igen egyik nap így, a másik nap úgy :roll: De hátha napközben többet alszik így Kyra, és Te is tudsz pihenni.

Marci megint szerztett egy monoklit. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Szinte mindennap van rajta valami sebesülés. Két nappal ezelőtt a fején volt egy hupli, azt sem tudom mikor szerezte. Ma az ajtófélfát "fejelte" le. És még csak kúszik :shock: Mi lesz ha elindul és igazán dől-borul :roll:
Mondjuk jól viseli a dolgokat, mert most is elkezdett ugyan sírdogálni, de fel sem kell venni, kapott egy gyógypuszát, és rendben is volt. Persze csak utána láttam, hogy hogy bedagadt és lilult a szeme alja. Megint igazi rosszfiús a kinézete :lol:
Szerintetek kell ezekkel valamit csinálni, mármint jegelni vagy ilyesmi, mert én nem szoktam. Szerinem attól sírna csak igazán.

Cumi:
Marci is cumizik első pillanattól kezdve, de csak alváshoz kapja meg, napközben nem is igényli. Na meg persze a babakocsiban is "nyomkodom" a szájába, mert akkor legalább nem sír rögtön, csak ha már nagyon szenved :roll:

Rubinita
Tényleg jó nagy a korkülönbség, de így legalább a nagyobbik már tud segédkezni. Ha azt nézzük, neked is könnybebb így, mintha két kicsi lenne, mint pl. nálunk lesz. Vagy rosszul gondolom???

Kép
Kép
 
 


Nikole! Természetesen sokkal könnyebb, hogy mar a nagyteso önalló, igazad van...De én most szembesulok azzal ,hogy a nagynak, maskep kell megfelelni teljesen, /Mar eleg nagy pocakom volt amikor kitalalta hogy tomboljunk vele a Tokio Hotel koncerten -a ferjemmel eloszor megszolalni sem tudtunk e kérés hallatara de megoldottuk ott voltunk - s még az a vicces, hogy az idegen emberek a növérének hisznek, ez nyaralaskor szamtalanszor elofordult/ 2 picivel sokkal nehezebb s minden tiszteletem az ikres anyukaknak is, neha még egy babo kivansagat is eleg teljesiteni...

Rubinita

Kép

Kép
 


Gyógypuszim Marci monoklijára :-)...

Rubinita

Kép

Kép
 


Elég szűkszavúak vagytok mag :D

Na de én se voltam, ugyhogy nem panaszkodhatok :D

Kyra most aludt el remélem most alszik is valamit nem csak 15 percet mint délelött... :roll:

Nicole, vigyázz nekem a vejemre, nehogy kék zöld foltos legyen ha egyszer összehozzuk a szerelmeseket :lol:
Nagy puszi neki :)
Imádom a rosszcsont fiúkat! Nekem is kell egy :D

Most mondok valamit...de lehetőleg ne ítéljetek el! Tudjátok félek attól, hogyha nem lesz fiam, hanem a másik is lány lesz akkor talán nem fogom tudni annyira szeretni mert csalódott leszek :oops: :oops: :oops: Van ilyen?
Remélem most nem ítéltek el, de én annyira szeretnék egy fiút...és hát Kyra lány lett, azzal úgy voltam, hogy van még esély! De én nem akarok 3-4 gyereket! Nem azért mert az rossz, de nem engedhetjük mg magunknak! Annyi hely van a lakásba hogy két külön gyerekszobát majd kialakítsunk, de 3-4 nincs! Szóval...meg ki garantálná hogy a 3.-4. fiú lenne...Láttam én már olyat, hogy egy pár 7 lány után állt meg...sose lett fiúk... :?

Na de ennyit erről... minden nap kiakadok valamin...szép! Tiszta hülye vagyok...ne haragudjatok! :oops: :oops: :oops:
Biztos a fáradtság az oka... :oops:

Megyek is!

KépKép
KépKép
 
 


Marci hátrafelé mászik!!!!!!!!!!!!
Meg nyomkodta fel magát, mint aki fel akar ülni, vagy állni :shock:
Csak nézem és szóhoz se jutok!
Na persze most meg előre csak kúszik... A kis kényelmes! De hátha lesz akkor ebből is valami :lol:

Akíra a véleményem tudod :wink:

Kép
Kép
 
 


Nikole, álltalába a gyrekek nagy többsége hátrafelé mászással kezdi, és csak utána jön az előre, ugyhogy most már nem sok van hátra nektek se! :wink:
Napról napra olyanokat tudnak alkotni a gyerkek, hogy én is néha csak ámulok...mi mindenre elég ez a kevesebb mint 8 hónap! 8)

KépKép
KépKép
 
 


Akíra! Remélem már nem faj a fogad s kivanom hogy nyugodt éjszakatok legyen, s Kyra is nyugodtan aludjon majd az ejjel. Tudom milyen faraszto ha tobb ejszaka is nyugtalanul alakul... Nikole! Nagyon ugyes Marci, ugy szeretem nezni ahogy hatrafele araszolnak,olyan cukik... Ruben babo is oly édes volt ma amikor a jatszoszonyegen
kézzel-labbal hadonaszva ,,gagyaraszott'',mi még csak itt tartunk,ilyen picik vagyunk...

Rubinita

Kép

Kép
 


Na, úgy néz ki, hogy kijelenthetem, hogy az első szava a pá-pá! :lol:

Integetni már úgy kb. két hónapja integet ha integetnek neki, és ilyenkor mindig szoktam neki mondani, hogy mondd hogy pápá! Eddig erre elkezdett integetni, de most már többször is mondta hozzá, hogy pápá :D
Nem mindig mondja, de nem is mindíg integet, csak mikor kedve van! Integetni mondjuk 95%ba integet a többi 5% amikor játszik valamivel és nem érdekle a dolog :lol:
Mondani meg mondjuk 50%ba mondja :)
Szóval én ezt már tudatos pápá-nak könyvelem el! Vagy szerintetek nem kéne? :roll:
De én olyan csuda büszke vagyok ilyenkor rá! Az én kislányom már "beszél"! Na de ennyit Kyra sztárolásáról! :wink:

Rubinita, hát kicsit jobb a fogam de majd csak ha megcsináltatom lesz az igazi,addigis gyógyszerezem magam...tudtátok, hogy már demalgont se lehet kapni vény nélkül? Hát normálisak ezek? :evil:

Remélem ma jól alszik majd Kyra! Bár egész nap nem aludt, csak egy normálisat, de az nekem kevés volt, nem igen tudtam pihenni közbe! :?
És este se akart lefeküdni! 8 körül már aludni szokott, hát majdnem 3/4 9 volt mire lefeküdt... :?

Kiváncsi vagyok már nagyon a kicsidre :)

KépKép
KépKép
 
 


Rubinita
Lehet hü..e kérdés, de hogy hívják a babócádat? Számomra a Ruben babóból nem derült ki. Vagy így hívják? :oops: Bocsi a tudatlanságomért :roll:

Akíra
Szerintem ezt vedd tudatosnak, ha ennyiszer csinálja, az már nem lehet véletlen :wink: Gratula neki!
Van itthon egy-két szem Demalgonunk, ha gondolod :wink:

Nálunk szerintem megint fogacska lesz, este Marci megint előadta azt a szörnyen fájdalmas sírását, mint két nappal ezelőtt. Lent is aludtam, mert este 8-tól 3/4 1-ig vagy ötször sírt fel, és végül lent ragadtam a nappaliban. Lusta voltam félóránként mászni a lépcsőt. Szóval nem aludtam túl jól, pedig 3/4 1-től 3/4 7-ig aludt utána. Csak én nem :cry:

Nade, itt is megkérdezem a "kakis" dolgot, mert a másik topikban nem nagyon kaptam választ. Szóval nálatok hányszor van egy nap kaki? Mert nálunk eddig egyszer volt egy normál adag, vagy kétszer kisebb, de ennyi. Pár napja viszont van, hogy négy rendes adag van. Pedig Marci nem is eszik sokat. Szóval nem tudom, remélem nem hasmenés, persze nem olyan, mert az állaga normális, de akkor sem tudom, hogy ez normális-e. Na persze pisi is van rendesen. Ilyen gyors lenne az anyagcseréje??? Hát akkor nem nagyon fog elhízni soha, ami persze nem baj, csak most azért jó lenne, ha nem kakilna ki mindent :roll:

Kép
Kép
 
 


Halihó
Most nem nagyon tudok vissza olvasni mert szombat van és ilyenkor nagytakaritok míg Dorcsa alszik...
Akira
remélem a fogad és Kyra is jobban van már!
Rubinita
örülök hogy végül csatlakoztál mégis :lol:
Nikol
neked válaszoltam a másik topicba,de ide is leírom :D
ne aggódj a kaki miatt nekünk is ennyiszer van ,szerintem ez ajó így legalább nem nyomja a pocakját neki. Meg hát az is lehet ha nektek eddig nem volt ennyi hogy tényleg a fogacskája jön megint mert azt mondják ha baba foga jön akkor többet kaksizik. Bár nálunk ez a jel sem volt egyszerűen csak kibújt.

Tegnap nem voltam mert anyumnál voltunk Káposztásmegyeren ami pont a város másik vége nah bkv-al mentünk mert Apa dolgozott .Szerintetek az emberek eknézték hogy kinguruval állok a metron??? :twisted: Senki nem adta volna át a helyet, komolyan annyira szánalmasak az emberek.

Ja és gratula Kyrának az első szavához,már én is nagyon várom hogy mondjon vmit.

Dorina olyan ügyes kébzeljétek mikor alszik és elveszti a cumiját akkor megkeresi és magának beteszi és alszik tovább :D nagyon bűszke vagyok rá!!!!
Na tényleg megyek mert soha nem leszek készen!
Vendég
 


Bacsbern
Köszi! Olvastam itt is, ott is :lol: Hát lehet tényleg ez van, és persze jobb, mintha nem lenne, csak ez meg egy kicsit soknak tűnik!
Dorina tényleg nagyon ügyes, már én is azt várom, hogy Marci visszategye magának a cumit, hátha akkor nem kellene bemászkálni hozzá éjjel :D Mondjuk nappal megtalálja, csak sötétben nem :lol:

Na és még egy kérdés:
Marci még mindig öklendezik a darabostól, és tegnap a főzit nem is akarta megenni így, de mikor összepépesítettem neki, ahogy szoktuk csak úgy nyomta befelé, még kevés is volt neki. Azért a banánt megint csak villával törtam össze, mert tegnap azzal nem volt gond, de most megint öklendezett. Akkor egyelőre hagyjam ezt a villás dolgot, vagy próbálgassam, és csak megszokja???

Kép
Kép
 
 


Na csajok itt ragadtam ennyit a sietésről :?
A másik topicba megint megy a harc a tápival kapcsolatban sajnos nem birtam megállni hogy ne szóljak bele :oops: :oops: :oops:

Nikol darabos kajcsi mi pl banánt összenyomva megszük de az almától még reszelve is öklendezik meg a rápától is. Amitől öklendezik szerintem azt pépesísd amit megszik villával azt meg azzal csináld így gondolom elöbb utóbb megszokja majd.
Cumi na hát azért ne gondold hogy éjjel mindig megtalálja van hogy én sem találom a cumiját, de ha a közelbe van akkor beteszi.
De azért köszönjük szépen a dicséretett :lol:
Vendég
 


Sziasztok lanyok! Ez olyan jo kis csapat, örulök neki,megvalom őszinten egy picit féltem, hogy hogyan fogtok fogadni mert ti mar jol ismertetek egymast de nagyon kellemesen csalodtam. Igy csak bátoritani tudom, hogy aki csak még olvas minket csatlakozzon batran. A babaitok is gyönyörüek, cukik és mar nagyon ügyesek...Majd ha nem lesz zavaro én par kérdésben kikérném a véleményeteket hiszen a ti babaitok mar nagyobbak es tobb a tapasztalataitok. A kislanyom neve Jennifer, a kisfiam Ruben...Most sietnem kell,fodrasz,kozmetika,manikur,szoli- este jotekonysagi balban leszunk...szep napot a babaknak is...

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam írni,Gergőztünk egész nap,kicsit még mindíg nyügis volt,enni nem akart.Este sem ette meg a tejpépet cumisüvegből,szerintem az volt a baj,hogy bántotta az ínyét a cimi.Aztán adtam neki kanállal piszkeszósz.Gyerekek,ennyit még soha nem evett!Majd teszek fel képet a tegnapi ebédjéről,ha már kajcsis topikba vagyunk. :D

Én is üdvözöllek nálunk,gyere sokszor!Tök jó lehet szerintem neked,hogy már van egy nagy gyereked és most újra babázhatsz.
A nagylányod meg már gondolom segít is neked.?

Akíra:Én is sztárolhatok csöppet?Gergő integetni nem tud,de viszont kb. két hónapja tapsol.Ha mondjuk neki,hogy Tapsi,tapsi babának,túrós csuszát anyának,akkor tök édin tapsikol ezerrel.
A másik,ha mondom,hogy Tánci,tánci,akkor rugózik,rázza a fenekét.
Beszéd:Nálunk úgy 5 hónaposan mondogatta,hogy baba,de sajnos leszokott róla,abbahagyta.Néha előveszi,de nem sűrűn,pedig olyan édin mondja.

Nikol:Nálunk 2-3 kaki van egy nap.Nem lehet,hogy a foga miatt van többször neki?Nekem mondta a védőnő,hogy lehet a fogzástól gyakori széklete és hasmenése is.

Harc:Én is olvastam,nehezen állom meg,hogy ne szóljak bele,de nem lenne semmi értelme.Csak az bánt,hogy a múltkor anyu is pont erről beszélt és úgy lerohanták,meg minden,pedig ő is csak azt mondta,hogy szerinte sokkal jobb dolog,ha egy anya főz a gyerekeének,minthogy csak odatolja neki a cumisüveget.Na,offolok,mert nem akarok vitát,remélem nem lrtitek ezt félre!

Kép

 


Bacsbern:Ja és elfelejtettem,hogy kérdezted,hol vettem a figurákat.
Itt szabolcson vettük őket,darabja volt azt hiszem olyan 300 forint körül.Lehet,hogyha körülnézel egy hobbiboltban,akkor találsz,de ha nem és nagyon szeretnél,akkor megoldjuk valahogy. :wink: :D

Kép

 


Sziasztok!

Hát ami a másik topikba megy...kritikán aluli! Én már nem is igen akarok odamenni! Egyre jobban örülök, hogy megnyitottam ezt :wink:
És azt hiszem azokat akik egyet értenek velünk áthívtam :D
De egyébként ha ti úgy gondoljátok hívtok valakit nyugodtan, csak én rólatok tudtam, hogy velem értetek egyet, vagy szimpatizáltok :lol:
Szóval nyitott topik ez továbbra is :wink:

Gerymama ez a táncoló babó haláli :lol:

Nekem ilyenek kutyusosba vannak :D (beagle-ös)

Hát Kyra viszont tapsolni nem akar! Ha én akarok a kezével akkor se! Megfeszíti a kezeit, hogy ne tapsolhassak vele :lol:

Rubinita, persze te is mesélj meg kérdezz, hisz ezért vagyunk :)
De nem hiszem, hogy tudunk neked újjat mondani, hisz te már felneveltél egy gyereket, mi még nem :lol:

Nikole, darabosat szerintem néha próbálj! Ha elfogadja jó, ha nem akkor pépesísd! Sose erőltesd, az nem jó! Szóval én mindíg előszőr csak villázok, ha nem kéri úgy akkor gyorsan összeturmixolom! Így mindíg adok esélyt neki :D
A kakira osztom a többiek véleményét! Amikor fogzik Kyra neki is több és sokkal folyékonyabb kakija van! Nem probléma szerintem! Ezt sok helyen olvastam, hogy vele jár! Sőt a kémiai összetétele is megváltozik és ezáltal van hogy kicsípi a popsiját! Nekünk is volt már ilyen! Szóval sok rosszat tesz a fog! :evil:

Kyra is nappal simán visszateszi a cumit, de éjjel álltalába nem találja...van hogy a kiságy alatt landol, és én is ott matatok sötétbe! :?

A fogam különben már jobban van, most nem fáj, kicsit offolta magát :lol: És Kyra is jobban van már, most leginkább csak olyan mintha simán már csak náthás lenne max. egyszer kétszer köhécsel! De sokat javult, ugyhogy van remény :P

KépKép
KépKép
 
 


Akira szerintem többet én sem megyek.. annak semmi értelme hogy akármi van egyből mindenki támad mindenkit. Most még leírtam mert a véleményem de szerintem ennyi volt!! Adják csak a sok műkaját a gyereküknek nehogy véletlen allergiás legyen a főzitől meg a gyümitől meg pl a ruditól :D Ezen csak nevetni tudok ennyi!!!
Örülök hogy jobban van a fogad!

Gerimamy
Neked csak annyit hogy itt ország világ elött is elnézést kérek tőled!!!!! Nagyon-nagyon jó irányban csalódtam benned !!!Mert hát annó látom már mi volt...........Na de nem rontom a topicot megint ezzel a hülyeséggel
Vendég
 


Hello!

Bacsbern:Köszi szépen és nagyon örülök,hogy végre Te is látod,mi volt a helyzet!Szerintem semmi rossz nincs abban,ha ad az anya a gyerekének tejterméket,lisztet,rudit,főzit,gyümit és ha a saját főztömből megkínálom.Ha allergiás mondjuk a tejre,akkor az már most kiderül és nem 20 év múlva lesz a gyerek allergiás,csakis azért,mert mondjuk 6 hónaposan tejet kapott!Miért kéne tömnünk a mesterségesen előállítot tápszerrel,ha nem muszály?Hiszen (én legalábbis és gondolom Ti is) imádok főzni a gyerekemnek,alig várom,mit szól hozzá és amikor falja,mert annyira ízlik neki,az valami fantasztikus érzés.De persze ez a megoldás valóban nem olyan egyszerű,mintha csak a cumisüveget adnám a kezébe,hogy egyé' fiam!Ennyit erről ez az én véleményem is és ahogy látom,még sokan másoknak is!Nem szeretnék erről én sem többször beszélni,de most ezt muszály volt,mert szerintem ez az igazság.

Akíra:Én még gondoltam egy személyre,de ha jobban meggondolom,akkor kettőre is.Ha nem gond,akkor szólnék nekik.?Én mindkét anyucit nagyon bírom!

 


Képzeljétek!!!

Délben a sütőtök-krumplit villával törtem össze, és Marci megette!!! Na jó, volt néha egy-egy nagyobb falatnál kisebb öklendezés, de ez nem igazán zavarta, tátogott nagyokat. És most vacsira is annak a "maradékát" kapta meg, és a tegnapi brokkoli-krumplit, mert a sütőtök nem is volt elég, és azt is megette villával törve. Na az azért nem ízlett annyira, de végülis ügyes volt. :lol: Lehet menni fog ez nekünk!!!

Én őszinte leszek, de szerintem nem fogtok elítélni, mert én igazából egyik "táborhoz" sem tartozom :? Én nem adok Marcinak még tejterméket, de a dokit megkérdezem a 8 hónapos méricskén, hogy mit szól hozzá. Ha azt mondja, hogy inkább ne, akkor nem. Mondjuk nálunk van a családban allergia :cry:
Viszont utálom a tápit! Na jó, már megbarátkoztam vele valamennyire, mert Marcinak muszáj adnom valamit reggel és este a tejcsi mellé, hogy jóllakjon, de csak muszájból adom. Hát ez van.
Persze a másik topkba nem írom le mindenzt, mert már nagyon unom a témát...

Ma délelőtt volt egy jó adag kaki, aztán egy pici, és most este egy fél adag. Szóval a tegnapi 4 brutál adaghoz képest, valamelyest csökkent a mennyiség :roll:
De valószínű, hogy a foga lehet, mert iszonatos sírásai vannak néha, úgy mint mikor az alsó fogacskák jöttek. De én nem igazán látok még semmit.

Gerimamy szerintem szólj nyugodtan akinek gondolod, elvégre "több tapasztalat, több jótanács". Legalábbis szerintem.

Kép
Kép
 
 


Ha nem haragszotok,akkor most hoztam egy-két képet!?

Kép Ezt most csináltuk! Kép Vigyori Kép A tegnapi ebéd:Piszkeszósz Kép Sosem csukom be a szám!

 


Sziasztok!

Lányok, ti hogy csináljátok a kaját? Mármint, ugye Nikole te adsz neki krumplit meg brokkolit! De hogy? Mármint ha én krumplit meg brokkolit párolok és összetöröm az nem száraz? Nem kéne valami lé rá hogy jobb legyen? Mert mondjuk én ugye szoktam a mi leveseinket adni neki (gúlyás, zöldborsó, husileves) de azoknak ugye van leve! Vagyis nem levesként adom neki, de ha túl száraznak tűnik van mivel kicsit higítanom! Nem tudom érthető-e amit én itt hablatyolok... :roll: :oops: :oops:

Gerimama, hát persze hívj nyugodtan akire gondolsz, de csak ha olyanok mint mi, és nem lesz itt is harc, mert ezt nem szeretném :wink:

Én örülök hogy itt mondhatok akármit nem kiabál senki! Elegem volt már hogy csak azért mert én neagyisten adok neki túrórudit meg vaníliás krémtúrót vagy petit danont azért már rossza anya vagyok és megmérgezem a gyerekem! :evil:
Nikole nem eteti tejjel meg lisztel mégse mond el mindennek engem...szerencsére :wink:
Na de hagyom a témát :lol:

Gerimama, hát a vigyori kép, az csúcs édes! Helyes kis krapek :)

Ez a piszke szósz hogy is készül, és mi is ez?

Mit vesztek mikulásra a gyereknek? Én arra gondoltam, hogy csoki helyett ugye valami finomságot, mondjuk vannak finom babadesszertek :roll:
Mert ugye mi nem veszünk nagy dolgokat csak csoki szokott lenni meg gyümölcs, max egy apró játék az unokatesóknak (7 és 10 évesek)
És most azon filózok ő mit kapjon amitől érzi hogy "különleges" ez a nap
:roll:

Nikole, örülök hogy jobb a kaki helyzet :) Hát Marci nagyon lehagy minket :shock:
Bár mondtam multkor, Kyra annyit szenved vele és olyan későn jön, hogy tuti egyszerre jön ki minden foga :lol:
A villás dolog is jól megy akkor! Nem kell feladni :)

Még egy utolsó mondat a többiekről...remélem soha nem találják meg ezt a topikot! Mert nem akarom hogy ide is jöjjenek mint a multkor a másikba is! És szétzilálják ezt a jó kis csapatot avval hogy jönnek ide károgni! Mert van akit szeretek onnan, sőt igazán senkivel nincs bajom, ha nem szólnának be állandóan nem is nyitottam volna ezt az újat! :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Geri baba nagyon édes! ÉS amint látom ő vigyorog a babakocsiban, nem úgy mint Marci :cry: És az akajcsi nagyon jól néz ki, még én is megkívántam :lol:

Akíra
Én egy kis forraltvízzel szoktam lazítani a főzit, nővérem is így csinálja két gyerkőc után :wink: . Persze Marcinak gondolom az is új, hogy szárazabb kicsit. Ma megint próbálkozok paradicsomos krumplival, remélem azt is megeszi "villásan".

Képzeljétek Marci este 8-tól reggel fél 8-ig aludt :shock: Megvan az első igazából átaludt éjszakánk!!!!!!!!!!!!!! Egyszer sem volt fent, csak én, de már vissza is tudtam aludni simán. Na jó, 6-kor már gondolkodtam, hogy lejövök megnézni, de pont nyöszörgött egyet, így megnyugodtam, de már aludt is tovább. Hát 7 hónapot, 2 hetet és 6 napot kellett rá várni, de azt hiszem ez még jónak is mondtható :wink:

Ja, és lehet a bal felső fogacska jön, de ez még nem biztos, de mintha ott látnék valamit :D

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen Nikol,anyu meg a Te fiadba van balezúgva! :D

A piszkeszósz:Fagyasztott piszke (egres) déditől,kis vízben és TEJBEN ( :D ) megfőzöm,teszek hozzá egy kis TEJSZÍNT,aztán berántom.Kis só és cukor.Rendesen olajjal,liszttel és pirospaprikával.Aztán mielőtt odaadnám neki,átnyomom az egészet szűrőn,hogy a magok és a héj ne menjen bele.Tök fincsi,édes savanyú,íze van. :D Mi mindíg főtt husival esszük,tehát Nikol,nyugodtan eheted Te is.

Akíra:Hát én minden kaját majdnem úgy csinálok neki is,mint magunkanak,de pl. azért vannak különbségek.Néhány példa:
Zsír helyett olaj,az is csak kevés.Só is kevés,borsot is használok,pirospaprikát is....De mindenből csak keveset,hogy valami íze legyen a dolognak.Én a főziket is rántom,vagy habarom,esetleg krumplival,így sűrítek.

Mikulás:Ma megyünk a havi bevásárlásra és ha megjöttünk,megmondom mit vettünk neki mikulásra és karácsonyra.De csak azért,mert még nem tudom biztosan. :oops:

Most mennem kell,mert megfőtt a sárgarépa főzelék és be szeretném már rántani.Remélem megeszi,mert tegnap este végre rájöttünk,hogy már egyáltalán nem eszi meg a tejpépet úgyhogy már az is kilőve.

 


Sziasztok!

Na Kyra most evett milánóit :lol:
Imádta! Falta! És szerintem semmi olyan nincs benne amit ne ehetne :roll:

Hát majd akkor úgy csinálom én is, hogy vízzel higítom a zöldségeket:)
Én is ugye a leveseket úgy csinálom mint magunknak, szóval akkor kiróbálok mindent így :D

Mi lesz ha Gery már nem eszi meg a tejpépet? Mit adsz neki? Kiváncsi leszek mit találtok ki! Én is ugye azt a napi 1 tápot is le akarom cserélni, de hát Kyra még tejpépet se akar enni! :roll:

Marcinak gratula az első átaludt éjszakához! Ja, és küldje el a receptet Kyrusnak is :D
Bár Kyrának már volt 2! Az egyik 3 hóanposan a másik meg kb.5 hónaposan, de az csak véletlen volt :D
Ma mondjuk csak 1x kelt éjfél körül, aztán csak fél7kor, de akkor nem keltem ki hozzá az ágyból, gondoltam majd ha nagyon ki akar jönni, de visszaaludt fél8ig, ugyhogy nem volt olyan rossz! :lol:
De meg tudnám szokni ha átaludná az éjszakákat :D

A fogacskának meg üzenem jöjjön ki minnél hamarabb, ne kínozza a vejemet :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Visszaolvastam picit. Tenyleg nagyon szánalmasak az emberek, sokszor nem veszik figyelembe ,hogy esetleg kismama vagy picibabaval érkezo mama irant figyelmesek legyenek és esetleg atadjak a helyüket,de sajnos ez gyakran elofordul. Szerencsére van azért néha ellenpélda is. Olyan ugyesek a babak, ,,a pá-pá'' köszönés,
a tapsikolás,a mászás,felállás stb...s a mamak is ügyesek, finomsagokat készitenek :-) /piszkeszoszt
eddig sajnos nem is ismertem de majd en is elkészítem, s még el sem tudom képzelni hogy az én babám milanoit is fog enni :-) mert még most olyan kis picurka/ Tényleg. Szeretnek valamit kérdezni. Nekem Ruben bukos baba. Beba HA/AR tapszert eszunk ami bukos babaknak valo. Azt hallottam, hogy majd a szilard etel bevezetesevel megszunik, hogy sokat bukik vissza. Most 3 honapos. Ti mikor kezdtétek a hozzataplálást,és a babák hogyan fogadták? Megköszönném ha tudnátok tanácsot adni.

Rubinita

Kép

Kép
 


Akíra azért nem volt ez akkor nálatok sem rossz éjszaka :lol: Lehet egyszer tényleg "megtanulnak" egész éjszákán át aludni??? Nem is olyan rég ez teljesen elképzelhetetlen volt :lol:

Rubinita
Marci nem nagyon volt bukós baba, de mikor elkezdtük bevezetni a gyümit, főzit, az lett :cry: Azt mondta a doki néni, hogy el fog múlni, amint megszokja a pocakja a más kajcsit (előtte csak szopizott), és így is lett. Néha ugyan még mindig jön vissza a büfivel egy kicsi, de az inkább azért van, mert kajcsi után még 5 percre sem képes nyugton maradni. Egyből vágja magát hasra, és már spurizik is. Nem is csoda, ha "kitornázza" a kajcsit :roll:
Én 5 hónapos korában kezdtem el a hozzátápit, de igen gyors léptekkel haladtunk, mert a tejcsi nagyon gyorsan fogyott, és ugye a tápszer, az tápszer. Szóval azt nem akartam csak éjszakára adni neki. És nem volt semmi gond.

Gerimamy Te aztán nem aprózod el a főzőcskét :lol: Tej, tejszín, só, cukor nem is csodálom, hogy csak úgy falja Geri baba. Mondjuk Akíra milánóija is nagyon jól hangzott :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a bevásárlásból,mindjárt felteszem a képet a Mikulás ajándékról,ha nem bánjátok.?Nem egy nagy szám,de el van vele.

Rubinita:Nekem Gergő nagyon bukós volt,egészen mostanáig.Bármi folyékonyat adtam neki,mind kijött.Aztán a doki javasolt egy jó pár fajta bukás ellenes tápszert,de azzal meg még rosszabb volt a helyzet.Akkor javasolta a tejpépet és nekünk nagyon bejött,szerette is nagyon,de volt,hogy azzal is bukott,de fele annyit sem.Most kedz úgy kinézni a dolog,hogy végre elhagyta ezt a dolgot.(lekopogom)

Akíra:Hát arra én is kíváncsi leszek! :D Próbálom az én főztömet adni neki.Az éde dolgokkal nincs is baj,azaz,hogy a lényeg,hogy ne legyen benne zöldség.Nem hajlandó megenni.Ma is csináltam neki sárgarépa főzeléket ebédre,de egyszerűen nem eszi meg,pedig az is édes.
Van azért egy jópár hami amit meg tudok neki főzni,amit meg is eszik,de nagyon szívesen venném a tanácsotokat,hogyan szoktassam meg vele a zöldségeket!? :?: Ja és Akíra,képzeld ma integetett először a fiam!Tök édi volt. :D

Nikole:Én így érzem jónak és normálisnak,semmi baja nincs ezektől a kajáktól és én így nem is akarom megfosztani az ízektől.Ki fogom próbálni a milánóit is,hisz nekem az a kedvencem. :D

Szóval akkor a Mikulás ajándéka: Kép A talpazata levehető és akkor kisautó lesz belőle,meg a tálca alatt kormány rejtőzik dudával.

 


Sziasztok!

Hát én vagyok az egyik, akit Gerimami hívott. Remélem nem baj, hogy jöttem.

Azt hiszem nem lógok ki nagyon a sorból, mármint én elég szabadan nevelem a kissrácomat, szerintem. Volt ebből már vitám bőven, de nem bánom, én bírom a vitát, és kiállok a magam igazáért. Persze ha meggyőznének az ellenkezőjéről, még bocsánatot is kérnék.

Nagyon jó ez a topik, de még csak átfutottam. Férjecském ment dolgozni, majd ha elalszik a Manó, végigolvasok mindent rendesen!

Pussz!

 


Szia Sch.Judit! Üdv köztünk :lol:

Kép
Kép
 
 


Szia Judit!

Én nagyon örülök,hogy itt vagy!Üdv köztünk!

Egyáltalán nem lógsz ki a sorból,pont ezért hívtalak,meg azért mert tudod,hogy én nagyon bírlak téged! :D
Vitáim már nekem is voltak (azaz igazából nem is nekem) és én sem hagyom az igazamat....

Hogy van Balázs?Ő is azt csinálja,hogy mióta felállt, csakis azt akarja csinálni?Mert nekem Gergő még az alvás helyett is csak áll,még az esti lefekvésnél is sokszor arra megyünk be a szobájába,hogy ott áll a sötétben és magyaráz. :D

Lányok:Tényleg nagyon jól jönne,ha tudnátok adni néhány jó tanácsot,mert ez így nagyon rossz,hogy nem eszik zöldséget.Az nagyon kell a szervezetének,meg zöldséből lehet a legtöbb kajcsit elkészíteni.Úgyhogy most nagyon bajba vagyok.HELP!

Később jövök,ha elaludt a Kis Piszok!

 


Na csajszik csak 1 gyors válasz Gerimamynak aztán a többit folyt.köv. én a zöldséget amit nagyon nem eszik meg pl répa azt megcukrozom és úgy befalja persze csak a felét mert aztán rájön a turpisságra és nem kell neki.De legalább így is a fele meg van és így a vitaminhoz is hozzá jut.

Judit tök jó hogy jöttél, örülök neked!! :lol:

Akira a milánoit hogy adtad turmixolva?? vagy hogyan??
Ha ilyen bátrak vagytok mi is kiropolunk pát új dolgot végülis holnap már 6HÓSAK VAGYUNK :D
Na tényleg megyek mert hulla vagyok ,holnap jövök pusza mindenkinek és aludjanak a babók ma éjjel is jól!
Vendég
 


Sziasztok!

Előszöris Judit, örülök, hogy jöttél :)
Láttam mostanság, hogy tudnád erősíteni ezt a csapatot, mert egyezik nagyjából véleményed velünk, ugyhogy örülök, hogy hívott téged Gerimamy :)

Gerimamy, nekem azt mondta a védőnő, hogy próbáljam meg amit nem akar megenni olyannal keverni amit megeszik! Nálunk a sütőtök a favorit, és hát én ebbe szoktam keverni amit nem akart megenni! Most már megeszi a répát is meg a krumplit is! Szerintem a banános spenót is ezért van! Szóval szerintem próbáld ki hogy gyümölccsel teszed édessé a nem kívánt dolgot! Lehet az ízét elnyomja, de egyenlőre nem az a lényeg, hanem hogy a vitamint beviszi a szervezetébe ha ő nem is érzi akkor is :wink:

De ez csak tipp! Nekünk bejött, remélem nektek is bevállik!

A kis autó tök jó! Nekem tetszik, olyasmi mint a komp! Kyrának is bejönne az tuti :lol:

Judit, tegyél fel te is kompos képet Balázsról, már mindenki tett, ti se maradjatok ki :wink:

Gratula az integetéshez Geribabának :)

Rubinita, sajnos nemtudok okosat mondani a bukás témába, Kyra nem volt az! :roll:

A hozzátápit gyümivel kezdtem én! Előszőr csak a levét adtam neki, és kicsit később a pépet is! És mikor már kipróbáltunk több gyümit utána jöttek a főzik! Én mindent rögtön kanállal adtam neki, hogy szokja! Mármint úgy értem a gyümölcs levét is kanállal kapta! Lehet hülyeség, de így mire a péphez jutottunk már szépen megszokta :)

Bacsbern merre vagy? :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Én is mindent kanállal adtam Marcinak első perctől fogva, és nagyon ügyes volt. Na jó, látni kell a videot, hogy hogyan ettünk eleinte, de mostmár azért egészen másképpen megy. :lol:

Gerimamy
Én is csak azt tudom javasolni, hogy gyümivel keverd eleinte. Pl. az alma vagy a banán megfelelő, mert barack már nem igazán van. Vagy ahogy Akíra írta azzal, amit szeret. Szerintem így menni fog, legalábbis nekünk így sikerült :lol: Pl. a sima tököt nem ette meg eleinte, csak sütőtökkel, most viszont már eszi anélkül is. Na és persze az a fenséges spenót banánnal :lol: Szóval próbáld meg. Utána folymataosan csökkentsd a gyümi mennyiségét, és a végén már csak zöldség marad :lol: Hátha be tudod csapni!

Felmatricáztik Marci szobáját, majd holnap lefényképezem, és felteszem. Nagyon édi lett :D

Mondjuk megyünk Pestre mert a páromnak mennie kell, én meg elkísérem. Jó lesz egy kis kikapcs :wink: Ja, és megnézzük a Brendonban azt az akciós gyerekülést, amiről a másik topikban írtam.

Nagyon irígykedek ám a felállások miatt. Na de egyszer nekünk is biztos lesz olyan. Mondjuk így legalább alvás helyett nem tud ácsorogni :lol:

Kép
Kép
 
 


Nikole!

Olvastam a gyerekülés dilemmádat a másik topikba csak oda már nem akartam válaszolni, inkább ide!
Mi most úgy állunk, hogy Kyra október eleje óta üvöltött a hordozóba! Utált háttal lenni! Én azt olvastam, hogy ha már ül akkor lehet megfordítani, vagy ha elérte a 9 kilót, vagy ha már a lába hozzáér az üléshez! Na már most Kyrának már a 9 kiló is megvan meg ül is meg a lába már jócskán fenn volt a hátsó ülésen!
Ha más nincs is meg Marcinak, hát a lába hozzáér az üléshez biztos! Hisz nagyobb mint Kyra, ugyhogy szerintem nyugodt szívvel ültessétek babaülésbe már, mert hidd el imádni fogja! Azóta, hogy Kyra kapott egy átmeneti babaülést ami szembe fordítható úgy ül az autóba mint egy kis hercegnő a trónon! :lol:

Azért mondom, hogy átmeneti, mert mi ugye azt a méregdrágát vesszük neki karácsonyra ami 9kilótól tehát már mostantól 12 éves koráig jó! És baromi biztonságos! Szóval inkább drága de jó és hát mégiscsak 12 évre veszem! :lol:

De bármelyik ülés jó most már neketek ami 9 kilótól van egészen 3 éves koráig az jó lesz kb. :)

Na most már befogom a szám és elteszem magamat holnapra!
Főleg, hogy a kutya kiborított, ugyhogy... :evil:

KépKép
KépKép
 
 


Lányok! Köszönöm szépen a tanácsokat. Remélem majd ha szep lassan is de javulni fog ez az állapot. Mar én is nagyon várom, hogy kis finomsagokat tudjak késziteni Rubennek mint ti. Nagyon ötletesek vagytok. Nikole!Aranyos lehet Marci, hogy kaja utan mar spurizik is. Gerimamy nagyon ötletes a Mikulas ajandeka s még tudja is, hogy mi tetszik a kis Gergőnek.
Akíra valahogy én is így gondoltam a kiskanalhoz valo szokatast mint te ahogy irtad s utana talan mar nem okoz nehezseget a kanal az étkezésnél. Bacsbern mar féléves lesz a babad holnap,akkor ő is biztos nagyon ügyes már...Judit! Üdvözöllek én is köztünk! Gyere gyakran. Lanyok itt olyan szépen hull a hó...Mindenkinek kellemes éjszakat,a babaknak jo pihenest kívanok...

Rubinita

Kép

Kép
 


Lányok!

Ígérem ma már utoljára :oops:

Segítsetek! Kyra elég fura...mikor eszünk alig várja hogy kapja a kaját, tátogatja a száját! Aztán egy idő után lankad a figyelme és valami mást kezd el csinálni! Csapkod a kanál után, vagy lefelé kilóg a székből és nézi a saját lábát ahogy rukkapál vagy a macskákat vagy a kutyát a földön, vagy ha a kezébe van valami avval van el...és nem hajlandó enni! Néha pár kanállal még bevarázsolok a szájába de ennyi! Na de nem eleget eszik! A kellő mennyiség max. fele megy! Aztán kész! Nem eszik többet! Ha adok neki utána még tápszert akkor be is nyakalja! De mostanába nem adok neki! Ugy vagyok vele, hogy nem akarom hogy tápot egyen, tényleg csak este! És napközbe ne! De egy idő után ha keveset eszik éhes lesz! És nála az úgy van, hogyha megvárom hogy éhes legyen akkor meg elkezd üvölteni az éhségtől és egy falatot se eszik! Olyankor csak a táp marad!
Szóval el kell kapnom a legjobb pillanatot mielött még nagyon éhes lenne, de már eléggé ahoz hogy egyen... :?
Adjatok tippet mit tegyek?
Lehet eléggé érthetetlen voltam...ha igen akkor bocsi... :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Akíra:Nem vagy egyedül,nálunk ugyanez megy!Ezért vagyok elkeseredve.Megunta a tejpépet,azt már nem eszi,de ha bármi mást adok neki,akkor ugyanezt csinálja.Mindent csinál,csak enni nem akar.Mi úgy vettük észre,hogy akkor csinálja leginkább,ha nem ízlik neki a kaja.Például,ha zöldséget kap,vagy olyan főzit,amit nem szeret,akkor elkezd tekeregni,bolondozni,de ha mondjuk rögtön adok neki jughurtot,akkor már mindjárt rám figyel és tátja a száját:Nehéz dolgok ezek! :(

 


Na, végigolvastam mindent! Nem volt egyszerű, mert jó sokat termeltetek! :shock:

De most már olyan késő van, hogy nem tudok reagálni semmire. :oops:

Köszönöm a kedves fogadtatást és remélem tényleg nem baj, hogy jöttem.

Visszaolvastam a másik topikban is, hát tényleg elég durva volt (ez akkor fel sem tűnt :oops: ), de megígérem (sőt már látom is :lol: ), hogy itt nem fogok kötözködni senkivel, mert alapból nem vagyok olyan "fajta", és én azt nem kötözködésnek szántam. Csak néha nem bírtam ki szó nélkül. Na ezt nem ragozom tovább, mert biztos más is jön ide olvasni és akkor megint én leszek az, aki vitát indít. :twisted: Azt pedig tényleg nagyon nem szeretném!

Szóval mindenkinek nagyon jó éjszakát kívánok, holnap remélem már több időm lesz írni!

 


Akíra
Hát ez az evés téma tényleg nem egyszerű, nálunk Marci már az elején van, hogy ki akar ugrani a székből, és nemhogy jól elvan, hanem nyavajog, mert sírásnak azért nem nevezném. Mostanában talán egy kicsit javul a helyzet, de néha teljesen kiborít. Na nálunk ezért nem lesz meg a 9 kg még jó sokáig. Azt számoltam, hogyha havonta fél kg-t gyarapodik, akkor is 3 hónap, de ha csak 300 g-ot, amennyit szokott, akkor vagy 5 hónap. Szóval addig csak kellene nekünk egy olyan gyerekülés, amiben háttal tudom még betenni. Meg az is a gondom, hogy annyira inog még a feje, mikor ültetve van, hogy félek, egy nagyobb fékezés is elég lenne ahhoz, hogy meghúzódjon a nyaka. Szóval én még nem merem szembe tenni semmiképpen sem. Az az ülés amit venni akarunk, ugye 18-kg-ig van, na az nekünk szerintem kb 4 éves korára lesz meg, szóval ha beválik, akkor addig tudjuk használni, ha meg nem, akkor jó lesz a kisöccsének. :lol: Úgyis az uncsitesótól örökölt igen régi bébihordónk van. Így legalább neki "új" lesz. Ja, és tudom, hogy ezen nem szabad spórolni, de azért sem akarunk méregdrágát venni, mert ha nem jó, akkor nagyon fogjuk bánni. Így meg ha ez sem jön be neki, akkor ennyi. És amint nagyobbacska lesz, megkapja a nagyobbat. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy a lába hogyan fog elférni, de abban bízok, hogy más a kialakítása, és messzebb van az ülés :roll:

Nade visszatérve a kajcsira, szerintem ne adj neki tápit, mert most tudja, hogy ha azt nem eszi meg, akkor jön a tápi, és jóllakik. Nálunk így sikerült leszoktatni a déli szopiról, már csak azért, mert tejcsi alig volt, és úgy legalább estére több maradt :roll:
Mondjuk nem lehet egyszeű elkapni azt a pillanatot. Nálunk Marci szerintem soha nem éhes :cry: Legalábbis nagyon ritkán. Szerintem csak azért eszik, mert ha idő van, akkor adok neki. Persze mikor kötöm a nyakába az előkét, már vigyorog és ugrál ezerrel, de előtte semmi jelét nem mutatja, hogy éhes lenne. Fura.

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: