Új privát üzeneted érkezett!

Gira,
a tölthető pelus jó ötlet lenne erre a problémára.

Kati


Hú de rég jártam itt is!

Gira, szerintem azért a külső rétegbe van varrva, mert így a belső rész sima, nincs benne varrás, ami esetleg irritálhat. Én is így készítem, de lehet, hogy valakinek nem okoz gondot az ellenkezője sem.

Láttam az Aldiba olyan lepedőt, ami nem ereszti át a vizet, s az egyik oldala pamut. Mondjuk azt nem tudom, hogy légáteresztő-e. Nem lehet, hogy hasonlít a BM külső anyagához? Nem próbálta valaki?

Dóri
 
 


Gira, szerintem is a tölthető pelus a megoldás (én pont ezért varrok csak ilyet). Vagy azt lehet még, hogy egy minimális réteget varrsz magába a pelenkába, és egy (esetleg tölthető) leffentyűt varrsz hozzá, kb. mint a kushiesba, csak értelmesebb méretűt és vastagságút.

Valami ilyesmit: Kép

 
 

 
 

A tölthető pelenka szimpatikus. Ez annyit jelent, ha jól értelmezem, hogy a háta részénél nem varrom össze a külső meg a belső anyagot, és kedvemre tunkolok bele nedvszívó anyagot minden használat előtt? Ti erre külön betétet gyártotok? Vagy nekem pl olyan gondolatom van, hogy hosszára hajtott tetrát teszek bele.
Vendég
 


Pontosan. :)

Lehet külön betétet varrni, de én is tetrát szoktam beletenni, vagy ha van prefold, az éjszakára kiváló.

 
 


Kedvesek!

Tudom, hogy ez inkább a másik pelenkás topik témája, de az most egy kissé halott - én meg tanácstalan vagyok.

Kérem azt, aki gyapjúkülsőt BM vagy más PREFOLDdal használ, jelentkezzen akár itt, akár privátban - segítséget szeretnék kérni.

Nem tudom ugyanis elképzelni, hogy miként nem lesz a gyapjúkülső csupa kaka, ha prefolddal használom. Az tiszta sor, hogy snappy-t kell használni, de akkor is.... szerintem egyrészt vékonyka a csomag (ha ugyanis olyan szárnyasra hajtom, akkor a popónál ugye csak egy réteg van és nem három), másrészt laza.

Köszi előre is!!

Livi
Kép
 


Jelen!

 
 


pindi írta:Jelen!


:) Szia Pindi!
Ezek szerint lenne ötleted? Itt beszéljük meg, vagy írjak privit?

Livi
Kép
 


Szia!

Nekem mindegy, jöhet ide is. (Vagy talán inkább a másikba? Inkább odavaló...)

De írd le pontosan, hogy csinálod, hogy hajtogatod, milyen prefolddal/gyapjúval, stb. Vagy képet róla. Ha jól értem, anyatejes még?

(Ha nem válaszolok, akkor szülni mentem. :))

 
 


...akkor írom a másikba...

Livi
Kép
 


Sziasztok,

Gira, én varrtam már olyan zsebeset, amiben belülre varrtam nedvszívót, plusz ugye belemegy még egy tetra is nedvszívónak. Véleményem szerint felesleges vele bajlódni, mert legfeljebb 2 tetrát dugsz a belsejébe, ha mondjuk este használod. Én 2 ilyet varrtam, a belső nedvszívó 2 réteg régi törölköző volt, de megvarrhatod külön is, sokkal gyorsabban szárad és semmivel sem rosszabb. Szerintem :D

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Már vagy ezer éve nem jártam erre.
Mostanában a barátnőmnek varrtam pelusokat (ikrei vannak), ráadásul egy kis pihenőt is be kellett iktatnom.

A barátnőmnek csak tölthető pelust varrtam nedvszívó nélkül. Ő tetrát hajtogat bele.


Magamnak az újszölött pelusokba (5 kg-ig) varrtam nedvszívó betétet a belső felébe ráadásul tölthetőre hagytam, így éjszakára tudok még tetrát belegyömöszölni.

Ha valakinek kell egy kis segítség a blogomban talál képes leírást, hogyan is készítem a saját pelusaimat.

http://ilkuchta.blogspot.com/


Egy-két minta (tölthető pelus bevarrt nedvszívó mag nélkül):

Kép

A bal oldali üres, a jobb oldali tetrával töltött.


Kép


Mindenkinek jó varrogatás!

KépKép
Kép
 


Ha valaki tudja, hol lehet bio bébiplüsst venni, legyen szíves, írja meg nekem. Előre is köszönöm!

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!

Fel tettem a kérdést a környeztettudatos fórumban, aztán rájöttem, hogy inkább ide való:
hogyan kell olyan "űrhajós sapit" kötni gyereknek? Tudjátok, ami egy csőszerűség két lukkal: a bebújáshoz, meg az arcnak. (Nem vagyok egy nagy kötős, pulcsi még megy, de zokni vagy kesztyű eddig nem - ezért nem merem csak úgy megpróbálni)

Köszönöm, hogy segítetek!

Livi
Kép
 


Sziasztok!
Nem tudjátok, hol lehet venni igazi tetra textil pelus anyagot? Nem egy pelus, hanem az anyagot, nagyban?

Köszi előre is

Andi

KépKép
 
 


sziasztok!
jár még erre valaki???

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: