Új privát üzeneted érkezett!

Ma leteszteletem az ikeás Irma polár takarómat, mennyire bírja a vizet. 3-3,5 órát teszteltem. Egy pelusbelsőbe beleöntöttem kb. 1/2 dl vizet és beletettem a takaróba. Jól megnyomkodtam, hogy élethűbb legyen a próba. Majd később megint beleöntöttem vizet, meggyömöszöltem és nem engedi át a nedvességet.
Ma varrok belőle egy külsőt, kiváncsi vagyok milyen lesz a végeredmény.

KépKép
Kép
 


Ez jó hír Ildi! Lehet én is kipróbálok egyet varrásra, van anyagom hozzá. De előtte lehet letesztelem én is, mert lehet ez másfajta polár. Mondjuk van szép csikos polár takaróm is, de azt nem vágom szét mert gyerekeim imádják, de ha beválna, lehet tényleg érdemes ilyen szemmel is nézni a takarókat. Azok között vannak szép mintásak és azok sem drágák.
Jó neked, hogy klassz géped van. Nekem egy alap van csak, varrni jó, de úgy szeretnék egy kicsit komolyabbat. Én is gondolkozom lock vásárláson, de elég ütős az ára tényleg. Mondjuk fogalmam sincs, hogy mi a különbség az overlock és interlock között :oops: Szóval ennyit a varrás elméleti tudásomról :)

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga, arra figyelj, a polár varrásánál, hogy merre nyúlik az anyag. nekem le kellett fejtenem egyszer a derékrészt, mert fordítva nyúlt az anyag (nem jól szabtam) és nem tudtam volna rendesen ráadni a gyerekre (a lábrésznél is figyelni kell). Egyébként én sem tudom mi a különbség az overlock és az interlock között. :oops:

KépKép
Kép
 

 
 

Ezt most nem értem. Milyen külsőt varrtál, belebújósat? Ja, most esett le, hogy valszeg igen és akkor másképp szabtad a derékrészt,mint a többit, oké. Köszi, hogy figyelmeztettél.
Mondjuk én először tépőzárast akarok varrni, meg lehet kimosom szappanos vízben ahogy Jucuu írta.
Írigyellek a kis lila gyapjúgatyádért, olyan jó kis színe van. Az is szép végülis amit én vettem, csak sötétebb zöld és kicsit fiúsabb színű. :D

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Íme az S-es polár külső. Alatta van egy Jucuu szabásmintája alapján készült mammut NB méretű pelenkabelső. (Persze még mindig csak a kisfiam babájára tudtam ráadni.)

Kép

KépKép
Kép
 


Ildi! :D De jó, hogy feltetted a képeket!!! 1x teszteltem mindegyik pelust: egyik sem ázott át, a pamutcérnás sem!!!!! 8) Nagyon ügyes vagy!!!! Én is szeretnék polár külsőt!!! :o

 
 


Kisvic,
te teszteled Ildi pelusait? Tökjó! Akartam már írni is neked, hogy lehet jobban jársz, ha őt kéred meg, mert nekem még mindig nincs időm, de legalább a falvédőmmel elkészültem.
Szupi lett a kis kék polár gatya! Ez a takaróból készült?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga
Igen, tesztelést követően készült el belőle a külső.

KépKép
Kép
 


Ildi,

ugye jól gondolom, hogy a gyapjú és polárkülső derék és comb részére a passzé részt félbehatottad, és utána varrtad rá? mert itt nézegetem, de ha kiszabás után nem hajtom kettőbe, szerintem nagyon széles lenne.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga, igen, félbehajtottam és úgy varrtam rá.
Ma készítettem egy tépőzáras verziót is, de hiába húztam meg jó erősen a gumit, szerintem nem passzol tökéletesen (persze még mindig a baba a tesztalanyom). Lehet, hogy megpróbálom egy másfajta gumival is.
Ráadásul elöl egy kicsit szélesnek érzem.

Kép

KépKép
Kép
 


Ennek pedig jó a fazonja! Nekem tetszik, de tényleg lehet széles egy kicsit középen. Nagyon klasszakat varrsz! Melyik minta ez? A külső tépőzár azért van, hogy egészen össze lehessen húzni? A szélét körben Y gumival csináltad? Én most vettem ilyen gumit, de csak ilyen vékonyabbat és csipkéset kaptam, szerintetek az is használható?
Mindjárt teszek fel képet, én is csináltam végre egy belsőt, és ha nem alszok el a gyerekek mellett, megvarrom a gyapjúkülsőt.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga,

Ezt egy wee weka-s szabásminta alapján készítettem, azzal a módosítással, hogy nem tettem bele azt a kis fülecskét, hanem helyette ráhagytam mindkét oldalon a lábrész között fél-fél centit. Úgy látom, hogy azt sem kell. A külső tépőzárat azért tettem rá, hogy soványabb babánál szorosabbra lehessen húzni, ha kell. Egyébként Y gumival csináltam, de utána szeretnék nézni, létezik-e egy kicsit szélesebbe is, mert néha nem egyszerű ezzel a keskeny gumival. Szerintem érdemes megpróbálni a csipkéssel is, legalább design-osabb lesz tőle egy kicsit. Szeritnem mindegy milyen gumival készítjük, gondolom az a lényeg, hogy műszálas legyen, hogy ne vezesse ki a nedvességet (ez csak tipp).

KépKép
Kép
 


Szóval a képek:
Kép Kép Kép

Szerintem jó lesz a méret, tölthetőre csináltam, csak az elejébe nem tettem gumit, és ez itt nem teljesen jó. A következőbe teszek és lehet megpróbálok bele varrni betétet, mert a tetrát valahogy nem tudom szépen beledugni, összegyürődik a közepén. vagy lehet csak én vagyok a béna? :oops:
Az biztos ebből még csinálok többet is mert szerintem szupi.[/img]

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Ildi, hol van ez a wee weka-s szabásminta? Keresem és tuti, hogy valahol elmentettem, de hogy hova? :cry:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Megvan, ne keresd! Köszi. :lol:
 
 


Kinga,
Ez írtó aranyos lett! Nagyon tetszik ez a báránykás anyag. Flanelből készítetted? Hány, és milyen rétegből?
Én mindig varrok bele egy kis nedvszívót (flanel-törölköző-flanel rétegekkel) és e mellett tölthetőre is készítem biztos, ami biztos. Bár, most egy kicsit leálltam a pelenka belsők varrásával, mert németből hoztak nekem egy rakás Popolini OneSize-t (16 db-ot). Most inkább a külsőkre gyúrok.

KépKép
Kép
 


Én ezt alkottam a hétvégén:

Kép

Kívül egy vastag és egy dekorflanell, belül bébiplüss, közte tölthető. Istenien finom puha, férjem szerint túl jó ahhoz, hogy összekakilják. :)

És ez már Velcroval készült, úgyhogy nem kell attól tartanom, hogy néhány mosás után tönkre megy a tépőzár.

Pindi
 
 


Ilkuchta, itt válaszolok, hogy ne keveredjenek a topikok.

Itt azt írják, hogy minimum 30% gyapjútartalom elég, ha nincs benne növényi szál, vagyis nem kell tiszta gyapjúnak lennie.
Nekem az egyik ilyen pulcsiból varrt külsőm szintén kevert (nem tudom, mi lehet, érzésre talán mohair), és jól működött.

Pindi
 
 


Pindi, de szép!
Már ránézésre is olyan jó puha. 3 rétegből van? Nagyon szép a kockás flanell, a dekorflanell az milyen? A tied is Mummut minta?
Jó is, hogy betetted ezt a linket, pont akartam kérdezni, hogy azok a gyapjúkülsők amik ezen is vannak, amik háromszögmintával vannak szabva, az milyen viselet lehet élőben? Olyan fura nekem, hogy előre állnak a láblukai :oops: Vagy annakúgy kell állnia?
Mi az a Velcro? Valami jó kis tépőzár, és honnan szerezted?

Ildi, báránykásom 2 réteg flanell, fényképhez beledugva egy hajtogatott tetra. Legközelebb előlre is rakok bele gumit a derékba.
Jó neked, hogy külsőket is varrhatsz. Szereztél PUL-t? Honnan sikerült, én már lassan lemondtam róla :cry:

Készvagyok a gyapjúkülsővel is, szerintem nagy lesz Gerdára, ahogy nézegetem, de a derékméret alapján nem mertem kisebbet csinálni. Holnap kiderül.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kép Zöld gyapjúkülsőm

Hát ilyen lett.
Szép álmokat mindenkinek.
 
 


Zorka, nem tudom, mi a hivatalos neve, én azt hívom dekorflanelnak, ami szép mintájú, de vékony flanell. Azért tettem alá egy réteg rendes, vastag (ámde nem túl szép) flanellt, hogy kicsit támassza, féltem, hogy a tépőzár idővel kiszakítaná a vékony anyagot.

Ez nem Mummut, hanem ezt és egy másikat ötvöztem.

Velcro egy jobb minőségű tépőzár, ami jobban bírja a gyakori 60°-os mosást, ezt szokták ajánlani pelenkákhoz (vagy az Applixet, ami még puhább). Nem tudok róla, hogy itthon kapható lenne (ha valaki mégis tudna róla, sikítson!), én most külföldről hozattam. Korábban sima tépőzárral varrtam, nagyon hamar tönkrementek, utána már snappi kellett, hogy összefogjam.

Én varrtam ilyen "háromszöges" gyapjúkülsőket is, gyermek nem panaszkodott, igaz, csk pár hónapos volt, nem akart messzire szaladni benne. ;)

Pindi
 
 


Nagyon csinos lett ez a zöld is! Szerintem nem fiús, elegáns nőies. :)
 
 


Zorka,
Ez a külső nagyon szép lett, és nekem tetszik a színe is. Egy kislánynak nem muszáj mindig csak rózsaszínt hordania. Elég nagy a valószínűsége (már 3× mondták 100%-ra), hogy a kistesó kislány lesz. Ennek ellenére lesz sötétkék és zöld gyapjúnacija is. A ruha úgyis eltakarja, akkor meg nem mindegy. A funkcióját töltse be, szeritnem az a lényeg.

Pindi,
Köszi a segítséget. Ezek szerint jó lesz a selyemmel kevert pulcsi is továbbfelhasználásra.

Jó alkotás mindenkinek!! :wink:

KépKép
Kép
 


lányok :D fantasztikus amit itt műveltek :shock:
teljesen felpörögtem, majdnem minden betüjét kiolvastam a topiknak tegnap éjjel és azonnal varrni akarok. csak az ész érvek tartanak vissza.

szeretnék áttérni természetesebb külsőkre mint a BM. kaptam is Laurától(tabajd) egy gyapjúkülsőt 2 hónapja, de mivel csak refoldom van snappym meg nincs ezért még nem próbáltam.

nagyon nagyon tetszenek a mindenféle külsők amiket varrtok.
(Pindi az a piros kockás flanel a szerelmem. tudom, hogy belső) arra gondoltam, nem terhelem a kölköt nyáron külön pelenkával és ruházattal, hanem dizájnos rövidnadrág külsőben tengetheti majd napjai nagyrészét.
tesztelt már valaki gyapjúkülsőt homokozóban? mert oké hogy öntisztuló, meg szellőztetem, de vajon a homok is kitisztul belőle? vajon a pisit tartó gyapjú nem "szívja" tapasztja magához sokkal jobban a homokot?
szerintem működnie kell, de érdekelnének a tapasztalatok
ezt az utolsó bekezdést a másik topikba is berakom

KépKép
 
 


Vááúú, mindenki milyen ügyes itt! Gyönyörűeket varrtok! A polár meg a gyapjú külsők fantasztikusak! Azóta hogy láttam őket, azon jár az agyam, hogy meg kellene látogatnom néhány turkálót, hogy én is csinálhassak ilyet...

Pindi érdekes, amit a linkelt oldalon írnak. Én úgy olvastam, hogy egy gyapjúkülsőhöz minimum 70% gyapjútartalomnak kell lennie, hogy rendesen működjön... Azt sem értem, hogy a 100% akril külső hogy működik :shock:

Az is érdekes, amit a másik pelusos topicban írtál, éntudtommal nem különböznek a polár anyagok, ahogy írtad.
Egyszerűen a polár ilyen tulajdonságú, egy rétegben szárazon tart, mivel átereszti a nedvességet.
Kivéve ha "el van dugulva", emiatt nem szabad szappanos mosószerrel mosni(a mosószerben kevesebb, mint 5% szappan legyen), vagy krémet használni a baba fenekére, ha ilyen pelus van a babán.
S kétrétegben pelenkakülsőnek ideális, mivel akkor meg visszatartja a nedvességet. De ha külsőként használjuk, akkor meg érdemes szappanossal mosni, pont azért hogy "elduguljon".
Mivel a mikropolár vékonyabb a símánál, itt szárazon tartónak azt használják inkább, de a vastagabb is tökéletes rá, és külsőnek is mindkettő ideális, ha 2 rétegben van. Sokszor a síma polár 1 rétegben is elég.

Még a lanolinozáshoz annyit akartam írni, hogy tényleg jó, hogy a "dagasztással" oda viszed a lanolin, ahova jobban kell, én mégis szeretem beáztatni, mivel a gyapjú puhább lesz a lanolintól ezért jó, ha mindenhol éri. Szilárdnak van gyapjú body-ja, rugija, mindegyiket be szoktam néha áztatni, hogy jó puha maradjon.
Remélem, ezek most nem hangoznak úgy, hogy támadom a te ötleteid :oops: :lol: , hisz mindenki úgy csinálja, ahogy neki bevált :) Csak gondoltam leírom a saját tapasztalatokat.

Mi megjöttünk a nyaralásból, a pelusok jól szuperáltak, kivéve a 4 utoljára varrt 2 az 1-ben pelust, azoknak túl szűk lett a combrészük, szörnyű nyomot hagynak Szilárd combján.

Jucuu

Kép
 
 


Hm, lehet, hogy itt másmilyenek a polárok... (Bár ezt külföldi oldalakon is olvastam, pl. [ur=http://frugalbabytips.blogspot.com/l]itt[/url].) Én ezt akkor tapasztaltam meg, amikor szárazon tartó betétet akartam belőle csinálni. Nem értettem, hogy miért ázik át egy pillanat alatt a pelenka, aztán kipróbáltam, hogy vizet folyatok rá: lefolyta a víz róla, az anyag pedig száraz maradt. Egyébként még azt tudom elképzelni, hogy valamivel kezelték előtte ezt az anyagot (ezt alátámaszani látszik, hogy néhány mosás után csökkent a vízzáró képessége).

Nem vettem támadásnak. :) Jó olvasni más tapasztalatait is. Én egyébként a ruhákra a wolkur-t használom, ha már egyszer megvettem, legalább jó valamire. :wink:

Pindi
 
 


Jucuu, Pindi
Eddig én is teszteltem a polárokat. Ami a méteráru boltban kapható, az sajna ripsz-ropsz átengedi a vizet, hiába mostam tömény szappanos vízben. Amit a polár takarónkóbl készítettem, kibírta a próbát. Így arra a következtetésre jutottam, hogy itthon többféle polár kapható, így érdemes letesztelni, mire is lesz jó valójában az általunk vásárolt anyag (pelenkabelsőnek v. külsőnek).
Megetetem a kisfiam és neki is ugrok a következő gyapjúkülsőnek.

Rendeléseket felveszek gyapjúkülsőre. Most inkább lányos anyagok vannak. Ha valakit érdekel priviben megbeszéljük.

KépKép
Kép
 


Pindi, itt is sokakkal előfordul, hogy először nem működik szárazon tartóként a polár, akár újonnan is, csak ide-oda folydogál rajta a víz, mivel el van dugulva. Sokszor segít rajta a mosás, néha nem, amit ajánlanak ilyenkor az a citromsav. Pl. sokan Ecover Delicate-tal mossák az ilyen pelusokat, mivel abban alapból van citromsav.
Velem is előfordult párszor ez, mikor Szilárd feneke kicsit kipirosodott és bekentem, aztán csodálkoztam, hogy a poláros pelenkákból kifolyt a pisi oldalt/hátul, a nedszívómag meg száraz volt. Nagyon értékeltem, mikor az ágyban óriási pisifolt volt Szilárd alatt...

Mi az a wolkur? Az az amivel ha lekezeled a ruhát, akkor kicsit vízlepergető lesz, meg a kosz ellen is véd?

Jucuu

Kép
 
 


Wollkur, legalábbis ami nekem van (Popolinis) kifejezetten a gyapjúkülsők lanolinozásához való, elvileg csak feloldod vízben, és beáztatod a gatyókat, nem kell pepecselni a lanolinnal. Na nekem gyapjúkülsőre nem vált be, amúgy jó. :)

Köszi a tippet! Vagyis polárkülsőhoz szappanos mosás, hogy elduguljon, szárazontartóhoz citromsav, hogy kiduguljon? Ezek alapján elképzelhető, hogy a külsőim azért eresztenek (na nem nagyon, 3 órát így is bírnak, de azelőtt többet), mert ecettel öblítek? Vagy az ecet másként működik, mint a citromsav?

Pindi
 
 


Jaa, akkor ez az amit gyapjúkúrának is hívtok, ugye?
Az ecet nem tudom, hogy hatással van-e a dolgokra. :oops: De jól mondod, szappanos mosás, hogy elduguljon, citromsavas, hogy kiduguljon :D

De azok szerint, amit ilkutcha ír, azért érdemes rendesen megnézni, mit veszel, mégis van különbség.
Azt is figyelni kell, hogy lehet olyan polárt is kapni, amiben van pamut, az meg ugye egyáltalán nem jó külsőnek.

Ilkutcha beindult varrásban, hihi :lol:

Jucuu

Kép
 
 


Az elkészült külsők. A méretek a következők:
Lilák (100% gyapjú) - S, Világoskék (polár) - M, Sötétkék (100% gyapjú) - L.

Kép

Naná, hogy a sötétkékből nem látszik semmi!! Majd próbálok jobb képet készíteni róla. :(

KépKép
Kép
 


Jesszusom, Ildi, honan sikerült ennyi gyapjúpulcsit szerezned? :o
Neked, óriási pulcsijaid vannak,hogy a lilából is pl. 3at sikerült varrnod? Én örülök, ha 2 kijön belőle, pedig nem volt kicsi pulcsi.
Látom, nagyüzemben csinálod, hajrá. :)
Mekkorának kell lenni a gyapjúkülsőnek a gyereken. Ráadtam most próbára, de aderekát simán visszatudom hajtani, és egy kicsit bő rá. A comboknál is nem feszül rá a patent, de annyia nem bő. Szerintetek ez használható vagy csináljak kisebbet? Esetleg majd teszek róla képeket akcióban.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Látom remekeltek!!! :D

Vettem 2 polárt, az egyiknek mind2 fele bolyhos, a másiknak csak az egyik fele bolyhos a másik fele meg sima- fényeskés. Miért? Honnan lehet tudni, hogy van-e benne pamut? Ti belsőt milyen anyagok kombinációjából varrtok? Hogy próbáljam ki őket (a polárokat)? A citromlé is jó citromsav helyett (gagyira gondolok, én azzal tisztítok- fehérítek.)? A mosódió is szappannak számít? Mert szapponin van benne. :roll: Plüssből jó a belső pelenka külseje, ugye? Szerintetek ha az egész varrást beleszámoljuk, akkor hány métert kell varrni egy pelenkán? Mert gépem nincs és lehet, hogy elviszem megvarratni...
Bocsi a hülye kérdésekért, de nem vág szakmába... gőzöm sincs az anyagokról. :oops: Számítok a segítségetekre! Köszi!!! :wink:

 
 


Azt a vásárlásnál érdemes megnézni, mi van a polárban :) így utólag nem tudom ki tudja megállapítani... :)
A citromsavat a citromfélékből nyerik, biztos jó pelusozásnál is, ha amúgyis használod mosáshoz, szerintem.
Plüssből szoktam én is varrni a pelenkabelsőt, kívül-belül, szóval tökéletes hozzá.
Méter urán kell fizetni a varrónőnél? Érdekes. :roll: Ilkutcha nagyon benne vagy most a varrásban, nincs kedved számolni a centiket, mennyit varrsz? :lol: :lol: :lol:

Ennyire tudtam válaszolni, többiek?

Jucuu

Kép
 
 


Kinga, ha a gyapjúnadrágot nem szórja el használat közben a baba, akkor jó a méret! Nem kell szorítania sehol ahhoz, hogy jó legyen. Nekünk van olyan gatyink (gyári), aminek a dereka Szilárd hónaljáig ér :D

Jucuu

Kép
 
 


Nagyon ügyik vagytok! Ezzel a polárral nagyon meggyűlik a bajom. :( Valahogy nem akar működni, de még próbálkozom.

A gyapjúgatyó + homok, naggggyon rossz párosítás! Indi írt erről a másik topicban, hogy 1x fiacskája a homokba huppant, s nem bírta kiszedni a foltot, hiába mosta. Ő pamutgatyót ajánl a gyapjú fölé.

Én nem varrtam, hanem kötöttem háromszög alakú gyapjúgatyót, és nekem eddig ez tetszik a legjobban. Én is szkeptikus voltam az előre álló likakkal, de valahogy a gyerekem lábai nem állnak előre:) Szóval tökéletesen fölvette Beni formáját, nagyon csecse benne:) Vettem 100%os Merino gyapjú fonalat, nagyon finom, puha, de tartok tőle, hogy nem fogja tartani a nedvességet, majd meglátom.

Pindi, kész vagyok a kockás pelusodtól, a kockás meg a csíkos a gyengém!

Dóri
 
 


Lányok!

Nagyon csodás dolgokat készítettetek eddig. Én is kedvet kaptam hozzá. Már készítettem egy szabásmintát csak még a varrógépig nem jutottam el. Benneteket látva egyre jobban megjön a kedve az embernek a varráshoz.

Ancsurka

KépKép
 


lányok, nem pelus de varrás ügyben kérdezek:

falra gyerkőc ágya mellé szeretnék vmi pihe puha meleg falvédőt. ötletek ha vannak szivesen veszem.

hát mit ne mondjak, klasszak amiket itt varrtok !!!
elismerésem!

Marica & Levi :)
 


Marica

Én ezt a falvédőt készítettem, bár most már inkább díszítő funkciót lát el, mert magasabbra tettük. Ezt egy turkálóban vásárolt ágynemű huzat egyik feléből készítettem. A hátoladala sima fehér lepedőanyag, aminek kb. 500 Ft volt métere. Közé vatelint helyeztem és széles selyemszalaggal szegtem le. A huzat másik oldalán pár cm-es Noddy figurák voltak. Abból az oviba varrtam ágyneműhuzatot a kisfiamnak. Imádja. Ha haza hozzuk az oviból mosásra, akkor arról is teszek fel képet.

Kép

KépKép
Kép
 


Szia Dóri,

és most is használsz ilyen előreálló :) lábas gatyát? Látom nagyjából hasonló koruak a gyerkőceink, azért kérdem,hogy most is beválik még? Egyébként látom, hogy aLotties meg a popolini gyajúgatyája is olyan fajta, akkor annyira nem lehet rossz fazon?
Hol sikerült merinogyapjú fonalat venned? Boltban? Mert én itt még nem nagyon találkoztam ilyennel, Pesten lehet hamarabb találnék :cry:
Marica, Ilkuchta ötelete tök jó! És milyen klassz. Én most fejeztem be egy applikált falvédőt a tesóm kisfiának, na, azt mondtam soha többé ilyet! Alig bírtam begyömöszölni a 3 réteget a gép alá és én egyesével letűzögettem a halakat körben, a széle már istenes volt.
Megfogadtam egydarabig ilyen nagy dolgokba nem fogok. de amit Ildi csináltaz szerintem nem olyan bonyolult, bár ha ő is beletűzgélt a közepén, hát akkor le a kalappal! :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


A léggömb fekete csíkjai, a léggömb kosarai, az út szélei és a sárkány körvonalai mentén végigvarrtam, hogy mosásnál ne másszon el benne a bélés. Szerencsére annyira nem volt vészes a megvarrása.
Egyszer én is nekiálltam egy micimackós falképnek. 3/4-ig készen is van, de elvesztettem a türelmem. Talán majd egyszer befejezem.

KépKép
Kép
 


Aha, látszik a képen, az útnál főleg, azért gondoltam, hogy letűzted. :)
Na ezzel a halassal én is így voltam, kb. 1 évig készült, lehet tovább is, de egyszerűen se időm se energiám nem volt rá. De most kész lett szerencsére. :lol:
Hogy állsz a pelusvarrásokkal?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Gergő sokat hordott ilyen háromszög alakú gatyót, és teljesen OK a kúszó-mászó meg a rohangászó babán is. Nekem a kedvenc szabásmintám.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Hú, Borcsa, köszi! Akkor lehet, hogy én is ilyet csinálok a pulcsi hátuljából, egyszerűnek tűnik. Sajna, több nem jön ki belőle. :(
Te is varrtál ilyet ezek szerint pulcsiból? Ez az ami az egyenlő szárú háromszögekből van, igaz?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Varrtam még egy-két gyapjú és polár külsőt, hogy elvihessem holnap a klubba. Varrtam a pocaklakónak is egy szép rózsaszín külsőt, teljesen bele vagyok habarodva. Holnap délután lefényképezem és felteszem. Szerintem eddig ez lett a legaranyosabb.

KépKép
Kép
 


Én kézzel kötöttem háromszögeket :) közel derékszögű egyenlő szárú háromszög alak, részemről megtoldva némi passzéval az alapján - úúútálom, ha kilóg a kölek dereka.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa teszel fel képet róla? Ezzel a háromszög dologgal most bekavarodtam. :D

 
 


Kinga!

Nekem is a háromszög a kedvencem, én is kötöttem, nagyon egyszerű. 2-3 szemmel kezded, aztán minden sorban egyet szaporítsasz, mígnem eléred a kívánt nagyságot. Simával kötöttem végig, szerintem így szép, fölül passzé, lábánál horgoltam 2 sort nagy pálcával. Nagyon csecse:) Ja, guzsalyas boltban kapható nyers gyapjú fonalból. Egyébként ott láttam előfonalat is.
Merinót a burda boltban vettem, volt ott másféle 100%os gyapjú fonal is. Kép Kép Kép

Dóri
 
 


Dóri, szupi nagyon!
Most már csak az a kérdés, hogy ez pulcsiból szabva is ilyen klassz lesz? Remélem. Még ki kell próbálnom, mekkora szélességet kell kiszabnom, gondolom a derekának megfelelően.
Tegnap kiszabtam még 2 pelust, egyiket plüssből, másikat frottírból. Nem tudom mikor sikerül megvarrnom, és remélem nem nyúlnak majd nekem a világba varráskor. :)

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Csajok! Lett egy gyapjú peluskülsőnk, aminek rendkívül örülök!!! De üröm az örömben, hogy szörnyen bök- bár hozzá teszem, hogy még nem mostam ki mosódióval és nem kezeltem lanolinnal. Kérdésem az lenne, hogy lanolin után is így fog bökni??? Ha igen, akkor is elviseli a baba? (Én tuti letépném magamról :roll: )

 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: