Új privát üzeneted érkezett!

Kisvic, a lanolin nagyon sokat puhít a gyapjún (meg a mosás is kicsit), én írtam is korábban, hogy Szilárd gyapjúbody-ját meg rugiját is lanolinozom, a gyártó is ezt ajánlja.
Ha most nagyon bök téged, akkor utána is fog szerintem, de ettől a babának még nem feltétlenül lesz gondja vele. Engem is bök Szilárdnak jópár gatyija, de őt egyáltalán nem zavarja. Szóval nyugodtan próbáld ki.

Jucuu

Kép
 
 


Kisvic! A fönt látható gatyó nyers gyapjúból van, annál bökősebb sztem nem is létezik, fiamnak mégsincs semmi baja, sztem úgyis megtudod, ha nem tetszik neki.

Dóri
 
 


Köszi a bíztatást! :-) Kimostam mosószódával (mehet ecetes öblítés is???), most jön a lanolin. :wink: Igen, én is arra gondoltam, hogy akkor milyen lehet a nyers! :shock:

 
 

 
 

Tényleg sokat puhult!!! Megszáradt, ráadtam és kicsi. :-( Hihi, ez az én formám... De legalább szép lila. :-)Ha varrok egy polár szélet a felső széléhez az gáz? Olyan vízlepergetős fajtát. Gondolom lanolin azt is elzárja, nem? :roll:

 
 


A lanolin semmit nem fog a polárral csinálni. :( Meg az a gond, hogy a gyapjú öntisztulni fog, viszont a polár nem. Inkább próbálj egy kötött gyapjú pulcsit szerezni, és abból varrni egy szélet neki. Vagy fogsz gyapjúfonalat és felszedsz szemeket a széléről és kötsz hozzá egy kicsit.

Jucuu

Kép
 
 


Hát Kisvic, most hasonló cipőben járunk. Elkészült a merinóból a gatyó, de kicsi lett :(. Sebaj, azt teszem, amit Jucuu írt. Kötögess te is, aztán lehet is használni.

Dóri
 
 


Kisvic
Hol lett kicsi a külső? Mondtam a férjednek, ha kicsi lesz, akkor orvosoljuk a problémát.

Rendelésre elkészült a következő 2 db gyapjúkülső, de annyira megtetszettek, hogy inkább megtartom magamnak és készítek másik kettőt. Ezeken már módosítottam egy kicsit a szabásmintát. Magasabbra vettem a derékrészt, biztos, ami biztos. A rózsaszín S-es, a lila csillagos M-es méret. A feneküket fényképeztem, mert az egyiken ott van a "lényeg":

Kép

KépKép
Kép
 


Ildi, de jó ez a csillagos!
Honnan szeded ezeket a pulcsikat? Mind tiszta gyapjú? Eszméletlen, én azóta se találtam semmilyet, látszik, hogy a nyárba haladunk :)
Belanolinoztam a gatyót, hát nemtom, ennek így kell ragadni? Eszméletlen volt, nemtom beissza valaha, vagy így marad? mert akkor nem lesz a gyereken :lol:
A kezetekről mivel sikerül leszedni?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga,
van egy jó turis forrásom, de igencsak meg kell dolgozni ezekért a pulcsikért. Csak olyat válogatok ki, amik 100% gyapjúból vannak, így elég sok cuccot kell átválogatni, amíg rátalálok a gyöngyszemekre. A jobbak persze árban is drágábbak voltak, mint például a csillagos (de megérte :) ).

KépKép
Kép
 


Kisvic!

Én úgy tudtam, hogy gyapjút nem jó mosószódával mosni. Persze, lehet, hogy nem igaz, én még nem próbáltam.
 
 


Kisvic
Elkészült az új gyapjókülsőtök. A derekát jóval magasabbra vettem, ahogy megbeszéltük, a lábrészt viszont csak így tudtam megoldani, mert így jött ki az anyagból.
Kép

KépKép
Kép
 


Szakértők! Most a klubban beszéltünk Pindivel, és azt mondta, hogy a lanolin a gyapjút tulképp úgy kezeli, hogy jobban szivja magába a nedvet. Szóval én rosszul tudtam, hogy ez impregnálja? Azt hittem, majd úgy fog viselkedni mint egy műanyag külső... De nem.Tiszta buta voltam! Csak olyan fura, hogy az a vékony gyapjúgatya hova szivja magába a pisit???? Most tényleg igy van? Pindinek hiszek, csak nem értem teljesen... :oops:
Ildi, te nem tudsz leállni, tényleg függő vagy!! :) A külsőt még nem kezeltem le lanolinnal, de meg is kérdem: ez be volt már avatva, nem? Vagy mossam ki nagyon melegben, ahogy Juccu irta régebben és úgy a lanolinos áztatás? Sztem igy biztos jó lesz. Ha szánok rá végre időt!
Kriszti

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Gyapjú: Most leírom, amit innen tudtam meg, persze nem pontosan, de a lényeget megpróbálom összefoglalni. Indi szerint a mosódió jó a gyapjúra, ill. más gyapjúmosó szerek, mert az olyan mosószer, amiben szappan van, elnemezesíti. Tehát mosószódával ne, mert olyan lesz, amilyet nem hiszem, hogy akartok.
A másik, amit Pindi mondott, hogy magába szívja a pisit. Igen, és elpárologtatja. Ezért kell a lanolin (gyapjúzsír), ez segít a párologtatásban. Sztem ezért van olyan nedves érzete. A szagok meg azért nem maradnak meg benne (mint a pamutban), mert azok a baktériumok, amelyek elszaporodása a rossz szagokat okozzák, nem élnek meg a gyapjúban (akkor mitől büdi a birka?:)).
Azt hiszem, ennyi. Megkeresem azt a cikket, ami talán kicsit érthetőbbé teszi.
Gyapjúról itt[/url]

Dóri
 
 


Ja, mosás után lassú a száradás, akár 2-3 nap. Hűvös, nem napos helyen kell. Hát igen, a lanolin ragad, de a baba bőre nagyon szereti, 2-3 felvétel után már nem fogjátok ragacsosnak érezni. Egy diónyi elég az egész gatyóra, nedvesen a tenyerek között szétmázgálva kenni a külsőre, egyenletesen mindenhová, amennyire lehet.

Dóri
 
 


Hát köszi, Dóri! Jó a cikk! Lassan kipróbáljuk....A bolti gatyót nem kell előre belanolinozni, ugye? Mert azt irják-mondják, hogy kezelve van. De ha átázik, akkor muszáj lesz, gondolom.
A barika feneke is lehet büdi pl....vagy a szája? Nem mos fogat, hihihihiiihi :lol: :lol: !!!

KépKép

KépKép
 


Kriszti
Mindenképpen mosd áthasználat előtt.

KépKép
Kép
 


Jézusom, Dóri egy diónyi???
Én akkor nagyon bekentem, nem is tudom 1 diónyit hogy kenek szét, felére se elég! Basszus, akkor most mit csináljak? :oops:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Ildi: egyelőre beáztattam, nagyon engedi a szinét, szóval eltart majd egy darabig, hogy nehogy fogjon! Utána jön a lanolin. De én jucuu receptje alapján inkább nem kenegetem, hanem csak vizben áztatom majd.... meglátjuk!
K

KépKép

KépKép
 


Csajok, most nem azért, de hol írtam, hogy mosószódával akarom a gyapjút mosni??? :shock: :shock: Szerintem pont azt írtam pár oldallal odébb, hogy a mosódió spéci gyapjúmosószer (is). Ecetes öblítést kérdeztem!!! :?

 
 


Kisvic, ezen az oldalon van a 3. hozzászólás a Tied. De szerintem tuti elírtad, mert tudom te írtad nekem a mosódiót. Szerintem automatikusan ráállt a kezed az írásra.
Szerintem Nesica is ezért írta. (gondolom)

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


A gyapjú egyrészt vízlepergető, másrész viszont úgy tudja magába szívni a nedvességet (akár a saját súlyának 30%-át), hogy nem érződik nedvesnek.

Kicsit bővebben: http://www.diaperpin.com/clothdiapers/article_wool.asp

Csak olyan fura, hogy az a vékony gyapjúgatya hova szivja magába a pisit????


Hát ezért várom én is a baszámolókat.
Én biztos ami biztos alapon úgy varrtam, hogy két réteg gyapjú (ez a vékony merinói), és középen az "igénybevétel" helyén még két réteg gyapjú. És persze belanolinoztam, eddig száradt, tesztalany meg most alszik, úgyhogy még nem tudom, milyen.

Pindi
 
 


Pindi már megírta, amit akartam. 8)
A gyapjú magába szívja a pisit, de nem adja át a ruhába (kivéve ha már sok benne a pisi és a ruha szoros felette), és tényleg sok nedvességet felvesz, anélkül, hogy nedvesnek érződne. Lanolin a gyapjúzsír, erre szükség van ehhez a tulajdonsághoz. A pisi a párolgása során lanolinná alakul át. Ezért hasznos a nadrág szellőztetése.

Én kb. egy diónyi lanolint teszek a vízbe, amibe beáztatom a pelusokat, néha kettő nadrágot, néha ötöt (akkor picivel több lanolin is megy a vízbe).

Jucuu

Kép
 
 


Kinga én is több, mit egy diónyit kentem szét rajta. Első felvétel nehézkes volt, de miután a pisi átmegáztatja belülről, többé már nem ragad.
Találtam Cegléden gyapjúfeldolgozót. Holnap felhívom, hogy lehet-e nála venni nyersgyapjút, vagy előfonalat. Téged érdekel?

Ancsurka

KépKép
 


Lányok milyen fajtájú gumit varrtok a pelusba. Amit a méteráru boltban adnak az bírja a 60 fokos mosást? MÁr csak a gumi hiányzik a pelusomhoz.

Ancsurka

KépKép
 


Tényleg mosószódát írtam. :oops: Természetesen mosódióval mostam ki. A szódát fehérítésre használom (és mellékhatáskén vizet is lágyít...). Sorry

 
 


Sziasztok!

Vettem a Gulyáséktól nyergyapjúfonalat. Valaki kötött már belőle? Tényleg olaj szaga van. Nekem ez nem tűnik durvának. Fél kilót rendeltem. Azt hiszem kicsit sok. Kb másfél két hónapja rendeltem meg és most ért ide.
Azt hiszem egyet kimosok mielőtt használni kezdem.

Ha valakinek szüksége van rá, akkor tudok postázni. Nincs feltekerve gombolyagokba.

Beraktam ezt a másik blogba is, biztos ami biztos alapon, hogy többen olvassák.

Ancsurka

KépKép
 


Így néz ki a Gulyás féle nyersgyapjú fonal.

Kép

KépKép
 


Szerintetek az a gyapjúfonal használható külsőhöz?
http://www.reatex.hu/store/index.php?ma ... ed6c74b4e8

Ancsurka érdekel a ceglédi lehetőség, nem is tudtam, hogy ott ilyen is van, pedig anyósom ceglédi :)
Gulyás féle gyapjú mennyi volt, drága? :roll:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga

A ceglédi gyapjús: http://turizmus.homokhatsag.hu/kezmuvesek.php?id=49
Ma fel akartam hívni, de lefogyott a pénz a telcsimről. Majd holnap próbálkozom.

A gulyás féle nem volt drága 1750 ft volt fél kg.
Tudok adni, ha kell. Ha mentek anyóshoz, akkor személyesen is oda tudom adni. Így nem kell postaktsg-t fizetni.

Ancsurka

KépKép
 


Ancsurka köszi. Még meggondolom. Egyelőre kimostam a csucsogó gatyómat :lol:
Nem tudom a fenti linken levő oldalon találtam melirozott 100 % gyapjú fonalat, szerintetek az milyen lehet?

Találtam itt kméten műanyag patentokat boltban. csak azzal a géppel lehet beleoperálni az anyagba, vagy van más ötletetek, mert vettem 4 db-ot hátha sikerül valamivel :shock:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Hú, Kinga, én nem tudom, de ha sikerül valami kreatív dolgot kitalálni azonnal vesd monitorra!!! Korszakalkotó lenne!!! 8) :D

 
 


Nem tudom Kinga, utána kellene kérdezned, hogy le van-e kezelve gépi mosáshoz. Ha nincs, azaz csak kézzel lehet mozni, akkor szerintem jó.

Tudsz képet rakni a patentokról?

Jucuu

Kép
 
 


A patent kérdést sajnos én már eléggé körbejártam. A műanyag patentot csak petentozó szerszámmal (másnéven patentpréssel) lehet az anyagba "beleültetni". Sőt nem mindegy az sem, hogy milyen patent. A szerszámnak elvileg van egy cserélhető alkatrésze, amibe bele kell helyezni a patentot, és ezzel van a gond. Ugyanis nem mindegyik műanyag patent jó ebbe a fejbe. Minden patenthoz tartozik saját beültető fej, és ezért nem szeretik a ruhakészítők. Ha megszűnik az addig vásárolt patent, akkor már a fejet is cserélniük kell. Ezért maradtam én is a tépőzárnál.
Én itt Székesfehérváron azokban rövidáru, méteráru boltban vásárolok (3 különbözö bolt), amelyek ruhakészítőket szolgálnak ki. Sajna mindhárom üzletben ezeket az iformációkat adták. Hát mit ne mondjak, igencsak elkeserítettek! :cry:

KépKép
Kép
 


Hm, ez érdekes! Abban biztos lehetsz, hogy a KAM márkájú nem szűnik meg, itt egész Finnország azt használja :), próbálj olyat beszerezni. Azt hiszem amerikai márka, de Kínában gyártják. A testvérem munkahelyén (Mo-n)is olyan van. Különböző méretű fejeket lehet venni hozzá, a 20-as a pelenkás méret, a 16-os jó gyerekruhához, meg mamapelushoz. De lehet venni fémpatentos fejet is hozzá.
Na meg az a cserélhető fej sem egy egetrengető árú valami, nehéz elképzelni, hogy egy ruhakészítő ebbe tönkremenne...

A Prym márkának van olyan patentja, ami fémpatent, de műanyag bevonatú. Ez kicsit ducibb, mint a Kam, de nem kell hozzá patentprés. Csak az vele a bibi, hogy egy patent ára a többszöröse a Kam-énak, így végeredményben anyagilag nem igazán éri meg.

Jucuu

Kép
 
 


Sőt, most jut eszembe, hogy az a finn cég, ahol vettem én is a patentprést, ingyen szállít ki az EU-ban. Csak az a bibi, hogy finn ára van a présnek, tehát érdemes inkább Mo-on utánanézni. Nekem sikerült egy leárazásnál féláron megvenni, de hát az egyszeri alkalom volt. :(

Jucuu

Kép
 
 


Jucuu, mi az a finn ár? Én itthon 12000+áfáért láttam itt a neten: http://kellekker.hu/beloldal.php?item=termekek&id=76

Dóri
 
 


Ancsurka!

Nem gondoltál arra, hogy nem csak külsőt kötögetsz? Esetleg télire pulcsit, vagy zoknit, vagy gatyót? Nagyon jó meleg, természetes viselet. Én most azért töltöm a készletem, hátha magamnak is sikerül valami pulcsi féle. Hordozáshoz nagyon hasznos.

Dóri
 
 


A Kam patentprés itt 25 ezer forint, 20-as fejjel. Ráadásul már nem látom a netes boltban azt, hogy EU-ba is ingyen szállít. :( Pedig fél éve még így volt.

Jucuu

Kép
 
 


Reatexes gyapjú viszonylag vastag, 6-os tűvel kellett kötni. Azért Gergőnek volt két abból kötött külsője, szvsz. éjszakára nagyon jó, meg télen hordtuk nappal is.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa írta:
meg télen hordtuk nappal is


Mért, nyárra nem jó a gyapjú külső???? :oops: :roll:

Varrtam kézzel pelusokat, majd teszek fel képet... Kissé hosszadalmas, de amíg nincs gépem, addig így lesz... Vagy varrrónőn gondolkodtam még...

Nektek melyik a kedvenc pelusmintátok?

 
 


Sajna a Burda boltban vásárolt gyönyörű merinó gyapjú fonal nem jóü külsőnek, mert már kezelve van valamivel, így nem szívja magába a nedvességet :( Nem baj, szép pulcsi lesz a sorsa :)

Dóri
 
 


Kisvic: dehogynem :) Ez viszont kimondottan vastag+meleg, úgyhogy nem szivesen adtam volna a fenekére kánikulában. Tavaly nyáron is vékonyabb fonalból kötötteket hordtunk.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Mi a Kelnföld központban levő Guzsalyosban vettünk vékonyabb nyersgyapjú fonalat, de amennyire tudom, a Gulyás féle még vékonyabb.

Meg a tesz-veszen láttam árulni erdélyi gyapjúfonalat, tán azt is 4-es tűhöz.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Honnan lehet tudni, hogy melyik gyapjú anyag, vagy pulcsi felel majd meg a mi céljainknak? Mert ha a kotőfonal kezelve van, akkor az abból készült pulcsi is, gyanítom. És arra is gondolt5am, hogy gyapjú anyagot lehetne venni, de lehet, hogy az sem jó, mert átereszti a nedvességet.
No, ezt jól nem értem,, segítsetek!

Köszi

Dóri
 
 


Sziasztok, bevetés alatt van a gyapjúgatyóm. majd beszámolok az eredményekről. Az már tuti hogy nagy a lányomra, majd be kell az oldalából vennem, de sebaj!
A patentokról teszek fel majd képet ha tuodk, de szerintem ezek kisebbek, mert nem a legnagyobbakat hoztam el. ! db-ból áll egy patent, alig tudtam összeválogatni, hogy passzol össze, a boltos meg éppen helyettesítő volt, még bénább nálam. Ötletem még mindig nincs mivel lehetne. (a Présen kívűl :))

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


4 db-ból ezt akartam írni :oops:
 
 


Ha egy gyapjút lekezeltek (Superwash kezelés), akkor elveszti azt a tulajdonságát, hogy használható legyen peluskülsőnek. Így az ilyen pulóver sem jó pelenkahasználatra. De lehet kapni olyan gyapjúanyagot is, ami nincs lekezelve, bár szerintem nem egyszerű megfelelőt találni.
Szóval a lényeg, hogy meg kell nézni az anyagot (pulóvercimkét) is és a fonalat is, hogy kézi mosás van-e a cimkéjén, ha igen, akkor nagy valószínűséggel jól fog működni pelenkakülsőként.

Jucuu

Kép
 
 


A ceglédi gyapjúkészítők tegnap és ma a múzeumkertben megtalálhatók. Nagyon szép gyapjúik vannak, szép színekben.

Márti
Kép
 


Sziasztok,

behalt a topic? Na szép. :( Mindegy hátha valaki olvassa. Vettem gyapjúfonalat nem tudtam otthagyni olyan gyönyörű volt. Színátmenetes. Féláron volt 5deka 600 ft, így csak 2 gombolyagot vettem.
Aki ért hozzá, esetleg Jucuu, ja erre jársz :):
Crystal Palace Yarns Taos nevű 100 % gyapjú fonala. Handwash-dry flat or dryclean, ezvan ráírva.
2 gombócot vettem, elég ez egy gatyára? Ja és meg annyi, hogy szerintetek, ha megkötöm és belanolinozom, és megsem jó, akkor áttudom kötni másnak, sálnak, ilyennek. Márhogy a lanolint ki tudom mosni belőle rendesen?
A varrott gyapjúgatyóm kicsit nagy lett át kell szabnom az oldalát. Elég jól bírta, de a sok pisinál már nedves érzetű volt és a nadrág ami rajta volt az is olyan érdekes,zsiros nyirkos volt :shock:
Ez normális dolog?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Igen Kinga, ez normális, ilyen a gyapjú. A fonalat meg újra tudod használni, csak ki kell mosni belőle a lanolint. Hol vetted? Én is szeretnék valami finomabból kötni, mert azért a guzsalyas elég szuri.

Biztos mindenki varr és köt 1000rel :D

Dóri
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron