Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Próbálok utánajárni , hogy mi ennek a módszernek a lényege. Viszont van néhány dilemmám. Persze tetszik, hogy boldog a gyerek, nem stresszelik agyon, játékosan tanulnak stb. De! Azt is fontosnak tartom, hogy a gyerek megtanuljon tanulni, ha hozzászokik, akkor könnyebben sajátít el mindent később az egyetemen/főiskolán. Egyáltalán tanulnak itt eleget? Vagy csak a minimális tudásszint a lényeg? Elég erős, elég a követelemény? Jó eséllyel fog tudni felvételzni a felsőoktatási intézményekbe? Vagy azért, mert gyengébb suliba járt esetleg hátrányba kerül? Elfogadják, és ha igen mennyire fogadjál el ma Magyarországon ezt a módszert a felsőoktatásban? Nagyon érdekel, hogy jót teszek-e vele a gyerekemnek, ha ide járatom.

Várok mindenféle véleményt, tapasztalatot!
Vendég
 


Kedves aberkesi!

Én a múlt héten találkoztam először ezzel a módszerrel és amint hazaértem a tanfolyamról máris elkezdtem átalakitani a lakást montessorisra.
Szerintem csak igy lehet, csak igy ÉRDEMES a gyereket fejleszteni.
Sokkal több idő, mint a hagyományos módszerrel, de gyermek önállóságánál szerintem kevesebb hasznosabb dolog van.

Ha érdekel, akkor június 28-án lesz a tanfolyam I része megismételve és 29-én lesz az a tanfolyam II. része. A részvételi dij 8.000 forint.

Egyébként ha a keresőbe beirod, hogy montessori, rengeteg anyagot találhatsz. Érdemes egy kicsit böngészni.

Üdv,
Vanda, egy lelkes és nyitott anyuka

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Köszi a hozzászólást! Majd böngészek.

Mi ez a tanfolyam? Hol, ki tartja és mit kell még tudni róla? Érdekel, de az időpont éppen egybeesik a nyaralásunkkal, úgyhogy nem jó.
Vendég
 

 
 

Budapesten van a tanfolyam és Stark Éva tartja, aki Szlovákiában számos Montessori óvodát nyitott már. Szakértő.

Talán majd legközelebb! :)

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Budapest meglehetősen nagy. Pontosabban? És tudod mikor lesz legközelebb?
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron