Új privát üzeneted érkezett!

Szia Verus!

Gyönyörűek a képek!!!!!!!!
És hogy ez az ájulási nyavaja hogy jött elő......Néha olyan dolgokat hallani hogy csak ámulok mik vannak!De szerencse hogy pár hét múlva megszűnik mjad!Mert ahogy repül az idő már hamarosan meg is születik a Babácskád!
Móniék is Magdiék is jól vannak!
Hogy Lénám korcsolyázni akar az csak annak szól hogy Botondot mindenben utánozni akarja.Majd meglátod a két lánykádat ahogy nőnek!Egyébként tényleg sokmindenben ügyes Léna és olyanokat megcsinál amit a korosztálya még bőven nem.de azért mert végig gyakorol mindent amit Botonddal csinálunk.Engem attól tör ki a frász,hogy már az a amódi hogy 3 évesen mindeféle külön foglalkozásokra járnak a gyerekek.Azt hittem csak a mi ovinkban divat ez,de rájöttem fehérváron is a legtöbb helyen már az a gyerek lóg ki a sorból aki 3 évesen nem jár balettra,néptáncra,angolra,zenére,úszni,lovagolni vagy még ki tudja hová.Azt nem értem hogy oldják meg a dolgozó szülők hogy 2-3 gyereket a suli után állandóan különböző délutáni helyekre vigyenek???Biztos nagyon össze kell szervezni és jövőre már én is írathatom be Lénát valahová ha nem akarok "lemaradni".
Liliről régen tettél képet!
Puszi
Kriszta
 


sziasztok Lányok!
Bocsi az eltűnésért, elég megfeszített tempójú ez a finn. Szerencsére elég sok az "alaptőkém", de azért mindig van mit tanulni, és egy csomó leckét kapunk írni is.
Még nem volt időm a korcsolyával foglalkozni Kriszta, de hamarosan úgyis nekünk is szaladgálni kell a sajátjaink után...
Gondolkoztatok már Karácsonyon? itt van már az is megint, és nekem még halvány fogalmam sincs, mit kapnak majd a gyerekek. Így is annyi minden van itthon, sok a kacat is. Persze kéne valami, aminek örülnek....

Luca ügyes az oviban, egyre vidámabban megy, és az éhségsztrájkot is beszűntette.. :D
Na megyek aludni, azért a hétvégén még megpróbálok benézni.
Puszi!
Zsuzsi
 
 


Sziasztok lányok!

Én is jól eltüntem, nem állt szándékomban, de előző héten szerdán Stephiet kellett elhoznom a böliből mert belázasodott, csütörtökön dokinál voltam vele, délutánra meg semmi baja nem volt, de még csak tegnap kezdtük a bölit megint.
Én is beteg lettem péntekre, aztán péntek este a Björn lázasodott be, szombaton a Nicolas, de annyira makacsul, hogy őt még az ügyeletre is vinnem kellett vasárnap. Hétfőre mindenki ép és egészséges volt megint.

Közben az építkezés is folyik megint, csináják a födémünket, még szerencsére tél előtt el fog készülni, így legalább az alsó szint már védve lesz, majd leponyvázzuk (ideiglenes tető).

Én már elkezdtem karácsonyra az ajándék gyűjtést 1 hónapja, legalábbis az ötletek elő álltak már. A fiúk annyira focimániásak lettek, hogy ők kapnak vizlepergetős edző ruhát, lábszár védőt, focikaput labdával, és még hátizsákot amibe edzésre a sok cuccuk elfér. (persze a nagyszülőktől szánt ajándékon is én töprenghetek)
Stephienek babaházat nézek, babahordozót kap babával (ez már megvan), fa logikai játékot, ezt már megrendeltem, könyvet kapnak mind a 3-an, .........

Verus, Magdi jól vagytok?
Kriszta, Zsuzsi gyerekek nem betegek?

Beadatjátok nekik a H1N1 elleni védőoltást?

Én nagy dilemmában vagyok, de inkább arra fele hajlok, hogy nem kapják meg.

Puszi mindenkinek
 
 

 
 

Szió Lányok!
Bocsi az eltünésért. Mostanság kevesebb időm jut gép elé ülni. Cili ügyesen meghúzta a fülem a babaszobán keresztül. Köszi.
Mi jól vagyunk szerencsére. Volt egy apróbb nátha a két kicsinél, de az csak pár nap orrfolyásból állt. Vince már 3 és 1/2 hónapos. Szerdán méregették őt szuri előtt. 6400g, 64cm. Nagyobb, mint Zsombor volt ennyi idősen, pedig ő aztán óriásbébinek indult. Már szépen markolássza a játékait és forgolódik. Zsombor nagyon szépen beszél már, de a szobatisztasággal sehol sem tartunk. Még a kakát is letagadja.
Olvastam egy kicsit vissza. Láttam, Zsuzsi bejutott a nyelvtanulásra és Luci nyomja ügyesen az ovit. Verus képeit is megcsodáltam. Már nincs is sok hátra, hogy gyönyörködhessünk a bébiben. Cilinél remélem már mindenki jól van. Örömmel olvastam, milyen szépen halad a házikó. Kriszta, Luci korizhatnékja ejha! Én még sose korcsolyáztam. Móninak nem rég írtam, hogy szervezhetne egy kis találkozót, hogy megcsodálhassuk az új házukat. Még Verusék új lakását sem avattuk fel.
pusza
Vendég
 


Sziasztok!
Hát nálunk már elég télies az idő, legalábbis repkednek kint a minuszok, és kezd sötét is lenni :( . A finn az megy, csüt-ön írtuk az első "nagydolgozatot" - ilyet is már régen csináltam! Majd holnap kapjuk vissza.
Mi még sehogy nem állunk karácsonyi ajándékokkal, sőt ötletem se nagyon van... Még addig hátravan Virág szülinapja is, éppen ma sírta el, hogy aranycipőt szeretne kapni meg fülbevalót - megőrülök, 5. szülinapja, de abszolút nő!!!! Lucának tavaly bejött a puzzle, azzal egész sokat játszik (Kriszta! Ez sima ravensburger, persze királylányos, de egyébként papírból van és 16 meg 25 darabosak. Egyedül persze nem tudja összerakni, de ált. amikor Virág rakja, akkor ő is kap egyet, és akkor segítek neki - mutatom, mi hova való és akkor odateszi a helyére). Egyébként a szokásos problémám van, hogy már így is több a játék, mint amennyivel játszanak! A fiúk mostanában kezdenek együtt társasozni, de persze ehhez is felnőtt segítség kell, hogy ne legyen veszekdés a vége, meg hogy Luca ne rontsa el az egészet! Egyébként Luca bűnrossz, de nagyon édes! Azt mondja: ne puszilj meg, mert akkor verekedni fogok! (és ez nem vicc, elég verekedős! :oops: ) Meg most este is édes volt, leraktuk őket aludni, erre iszonyű viháncolás. Kérdezem, hogy na mi van, mira Virág "jelenti" hogy Luci kinyitotta az ajtót. Mondjuk neki, hogy Luci csukd be! Mire Luci: De akkor nem látok semmit! :D
Cili! Én nem hiszem, hogy beadatom az oltást a gyerekeknek! Szerintem nem olyan vészes ez az influenza, egyébként meg lehet, hogy mi már túl is vagyunk rajta, mert okt. elején volt valami ilyesmink, ami végigment a családon... Esetleg Balázst oltatjuk, mert ő amúgy is mindent összeszed.
Magdi! Hű, Vince nagyon szépen fejlőik! Luca most kezd lassan szobatiszta lenni, elég sokat van bugyikában, és időnként már szól, ha rá kell ülni a bilire. Az oviban is rendszeresen ráültetik, de azt hiszem, nap közben jobbára pelusban van. Még nov. folyamán lesz egy amolyna "fejlődési tervezet készítése" - beszélgetés a gyerekről a szülők és az óvónők között, ott erről biztos beszélünk majd.
Kriszta! Hogy van Botond? Mi van veletek? Te oltatsz?
Puszi mindenkinek!
ZSuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Én nem oltatom a gyerekeket!Éppen ma írtam alá az oviban is a papírt hogy Botond ne kapja meg.Én továbbra is elsősorban üzleti dolognak tartom etz anagy oltási kampányt.A dokink szerint a sima influenza is van ilyen veszélyes és mégsincs belőle ilyen cirkusz.
Botondom egyenlőre jól van!Remélem nem kiabálom el!Május óta nem fulladt!A múltkoriban nagyon határon volt de mégsem!Erre tegnap a pulmonológián kaptunk papírt hogy asztmás(eddig csak "gyanús" volt) és írtak neki állandó gyógyszert.Rágó tabletta napi1,Singuler.Most gondban vagyok hogy adjam vagy ne??Mert ilyenkor bátor vagyok hogy már régóta nem fulladt és azt gondolom mi van ha kinőtte vagy megerősödött vagy ilyesmi?Aztán ha rosszul lenne akkor meg szidnám magam miért nem adtam?Ha most elkezdjük akkor elvileg nem kéne többet fulladnia.Ha 3 hónapon belül mégis előfordul párszor akkor vissza kell menni.Ha nem akkor csak félév múlva.És persze maradt a ventolin.Te mit csinálnál a hyelemben?
A korcsoláykat nézegetem és most kinéztem egy állíthatót 25-28-ig de szerintem drága.Még meglátom.Botondnak már vettünk mert a jövő héten szülinapja lesz és azt kapja.Lénának kellene még,ha találok.
Kirakónk elég sok van,mert Botond is szereti.Igaz nem lányosak de azért én most külön nem veszek lányosat. Micimackós,állatos,Thomasos és Léna is rakosgatja időnként.Inkább azt csinálja hogy ha Botond összerakja akkor ő szétszedi egy részét és azt újra rakja.Elég ügyesen!
Továbbra is a szókincse kb.5-6 szó,de kommunikál szuper érthetően!
Karácsonyra Botondnak egy projektoros rajzolót gondoltam mert a rajzolás nagyon kutyául megy és ez hátha segítene.Lénának meg néger baba kéne mert azért van oda.Szeretne iker babakocsit is de nemigen veszek mert már így is van 2 babakocsija.Aztán kis konyhának is biztos örülne de azt sem veszek mert nincs helyünk hozzá.És idén egyébként is sokkal kevesebb ajándékot akarok mint eddig.Már nem férünk a rengeteg felesleges játéktól!
Hogy sikerült a dolgozatod?

Puszi
Kriszta
 


Halihó!
Az influenza oltáshoz eddig én is úgy álltam, hogy felesleges, de Apóca mindig pedzegeti, hogy szerinte nem ártana. Még nem jutottuk dűlőre.
Apóca készít ágyakat a fiúknak. Hamarosan elkészül. Majd megmutatom.
Vince beszédfejlődése is beindult nagyon. A legtöbbet a szitakötőjével gagyarász, de szokott már Zsomborral is dumálni.
Vendég
 


Magdi!

Én a héten voltam a gyerekorvosnál és éppen telefonált egy anyuka az oltás ügyében.Finoman próbálta lebeszélni,de nem tudom mennyire sikerült,mert amikor letette a telefont hosszú percekig magánkívül volt a doktornő,hogy nem érti az anyukákat!!És hozzám fordult,hogy eszembe ne jusson az oltást beadatni!Mondjuk én már azelőtt is döntöttem mert rajta kívül beszéltem még 3 másik orvossal.Ritka az ilyen,hogy nem ahány orvos annyi vélemény,hanem mind egymástól függetlenül de egybehangóan az oltás ellen volt.
Ma szuper napunk volt!Nálunk voltak Móniék!És a játszás végén még együtt is fürödtek a gyerekek!Jó volt a délután!!!!!
Puszi
Kriszta
 


Sziasztok Lányok!
Jó régen nem írtam... :oops: :roll:
Előszöris Zsombornak nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Mi jól vagyunk, szépen növekszik a pocaklakó! Kedden töltöm be a 32. hetet, szépen megy az idő!
Bár már bevallom, h nagyon várom a végét, a háfájásom iszonyatos :evil: Ájulások is megvannak, de már tudom kezelni, az is valami :lol:

Oltásról: én is úgy gondolom, ahogy Te Kriszta, sztem is kampány az egész, mi biztosan nem oltatjuk be magunkat. Bár nem kérdeztem meg se a gyerek, se háziorvost, se nőgyógyászt, mert ha azt mondanák, hogy ajánlanák, akkor sem adatnám be.

Kriszta akkor klassz napotok lehetett Móniékkal! Jók az ilyen babás baráti összejövetelek!
Karácsonyra mi Lilinek vásároltunk be már (most először életünkben nem az utolsó pillanatban), vettünk porszívót, Micimackós könyvet, Micimackós DVDt, kártyát (mert Micimackó a nyerő mostanában).

Lili amúgy olyan cserfes, hogy hihetlen! Szemtelenedik, be-be szólógat nekünk ha úgy gondolja, hihetetlen Állja meg az ember nevetés nélkül, ha rámszól, hogy maradjak csendben, vagy hogy Anya, nem te mondtad, hogy tele szájjal nem beszélünk? Akkor egyél.. és hasonló beszólás, már írjuk a füzetbe :lol:

Magdi,
Örülök, hogy jól vagytok! És mekkora már Vince! Hihetetlen! Most született még csak!

Na elküldöm, aztán jövök még!

Kép
 


Cili remélem már meggyógyultatok!
veletek miújság? Te is régen jelentkeztél!

Zsuzsi
HOgy megy a finn? :lol:
Nem semmi Luca beszólásai is :lol: Hogyhogy ilyen verekedős? :shock:

Kép
 


Magdi :!:
A videót nem tudom megnézni, illetve biutos megtudnám, de nekem a főoldalra ugrik... Hogy tudnám bekeresni?

Kép
 


Sziasztok Csajok!

Már meggyógyultunk, igazából gyorsán átfutott rajtunk a nyavaja, talán rajtam csapott le a leginkább. A gyerekek 1-1 nap alatt túl estek rajta, minden további próbléma nélkül.

Képzeljétek el előző héten, csütörtökön reggel azt hittem elájulok, Stephiekémnek a biliben volt egy hatalmas giliszta (kb. 6-7 cm halott volt már). Nagyon megijedtem, szaladtam a gyerekorvoshoz, (aki halál nyugodtan mondta ne aggódjak a gyerekek 90 %-nál előfordul) aztán kaptunk gyógyszert amitól remélem minden rendben lesz.

Én továbbra is azon vagyok, hogy nem oltatok senkit, magamat sem, az oviban én is aláírtam a nyilatkozatot, a bölcsiben nem kaptunk semmilyen papírt. Félsz azért bennem van, mert annyi rémhír terjeng, de eddig is túl éltük a vírusos fertőzéseket, hát majd eztán sem lesz másként.

Verus, ez igen, milyen gyorsan megy az idő, sitty-sutty a kezedben tarthatod a babócádat. Lili nem sámli, de azért Stephienek is vannak beszólásai.

Tegnap vacsora közben mondta:

Böme: mi van?
Stephie: nagy pofád, kevés eszed!

A fiúk egyik este nem akartak csendben maradni, lepattant az ágyról és szaladt át a kis szobába:

- Maradjatok csendben, mert megverlek benneteket!

folyt. köv.
 
 


Elkészült a födémünk is előző héten, ugyhogy az első szintünk készen, a többi már tavaszra marad.

Bocs, hogy ilyen keveset irok mostanában, de olyan gyorsan vége a napnak, hogy az ember észre sem veszi, már este van.

Heti 2x focizni járunk a fiúkkal, olyankor este 6 óra mire haza érünk, aztán vacsi, fürdés, egy kis mese olvasás, netán még logopédiára is gyakorolnunk kell, és zuhanunk az ágyba.

Stephie továbbra is imád bölcsibe járni, szombat, vasárnap is kérdi, hogy megyünk-e reggel mikor felébred, de egyik reggel sem variált, hogy nem akar jönni, sőt minden reggel keresi, hogy aznap mit visz el a bölcsibe alváshoz.

Zsuzsi, hogy haladsz a finnel? Luci megszokta teljesen az ovit már?

Magdi nem semmi mekkora már Vince, tegyél légy szíves képeket a két pöttömről.

Kriszta szuper lehetett a Móniékkal eltöltött nap. Hogy vagytok és Móniék?

Puszi mindenkinek, most mennem kell, van még egy kis munkám amit befejezek, aztán szedem össze a gyerekeket.

Cili
 
 


Verus!
Köszi a köszöntést! A videa oldalán keresd szt0310 filmjeit. Vagy inkább ide írom linkelés nélkül. http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/s ... VNT5QYhtwd http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/c ... dgUIScoGli Pedig nálam működik a link. Fura.
Hű, már nincs sok hátra. De jó.

Cili!
Jesszom, giliszta?! Még egyik gyerekemnek se volt. Csak kutyánál láttam, hogy olyankor dörgölte a fenekét a földhöz. Stephinek is viszketett? Hogy kaphatott gilisztát? Nyers húst tuti nem evett.

Kriszta!
És beszéltetek Mónival egy nagyobb találkozó szervezéséről? Játszanak már együtt a gyerekeitek, vagy még a külön játszás megy?
Héfőn az egyik barátnőmnél Zsombor félt az egyik játéktól. Egy éneklő, táncoló virágtól. Este lefekvéskor mondta is apjának: Vijág fovog. Igem, fétem.
Készül az ágya. Tegnap vettünk bele matracot. Szerintem ma estére már összerakja Apóca és abban alszik Zsombor. Biztos örülni fog neki.

Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Magdi nem viszketett a popója, nem is fájt neki semmilye. Azt mondta a doki néni, hogy a környezetből szedte össze, valamit megfogott ami fertőző volt, utána be a szájába és a pete már bent is van a szervezetben. A bélben meg nagyon sokáig huzzák ezek a szemetek. Figyelem most a kakát minden reggel, de újabb undormánnyal még nem találkoztam.
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszi a kérdéseket, a finn elég jól megyeget. A dolgozatom is szuper lett. Elég sok a házi feladat, szerencsére példamondatok írogatása helyett lehet választani fogalmazásírást, ami számomra sokkal nagyobb kihívás és sokkal érdekesebb is. Persze csomó új szót tanulok, meg a nyelvtant is helyrerakjuk - eddig nem tanultam újat nylevtanból, de nem mindig használom helyesen azt sem, amit elvileg már tudok. Nem túl egyszerű nyelv...
Oltás: végül úgy döntöttem, hogy mi oltatunk. Valszeg persze csak a hiszti nagy, de nem igazán akarok kockáztatni. Itt mondjuk az egészséges felnőtteket nem oltják. Állítólag a veszélyeztetett korosztály a 3-24 évesek. Itt most már javában tombol a járvány egyébként, többen vannak kórházban, és a múlt héten egy 8-éves kislány (egészséges) halt meg, boncolás után azt mondták, csak a h1N1 miatt. Tudom, hogy a közönséges influenzában is sokan meghalnak, meg minden, de úgy érzem, nem ártok a gyerkőkne, ha adatom az oltást, ha nem is használok. Ráadásul Balázsom a rizikócsoportba tartozik az asztma-szerű betegségével....

Kriszta!
Hogy mit csinálj, azt neked kell eldönteni. A singulair nekünk jó szer, de nálunk nem kell folyamatosan szedni (de lehet), csak 2-3 hétig, ha felsőlégúti fertőzést kap Balázs. De egyébként a Singulair nem szteroid alapú. Valszeg én a te helyedben adnám Botondnak, ha a doki azt mondta. Egyébként Balzsnak is diagnózisnak asztmát írnak a lapjára, de nem az van neki, hanem légcsőszűkülete. Még persze lehet asztmája is :-( mert van a családban...

Itt nálunk már hó van, ha nem is sok. És hideg, és ami a legrosszabb, sötét. Most egyébként jobb, mert legalább nem vagyok itthon egész nap, és az emberek között annyira nem tudok az időjárással törődni.

Cili!
Luca teljesen jól megszokta az ovit, és állítólag kezd egy-két szót mondani is finnül :-). Majd nov. végén lesz a szokásos "fejlődéskövető" beszélgetés az ovi meg a szülők között, akkor majd megkérdezem pontosabban, hogy hogyan is állunk a nyelvvel.Egyébként eszik is alszik is az oviban, mosolyog és integet az ovónéninek, úgyhogy nagy gond nem lehet.

Puszi!
ZSuzsi
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Most olvastram vissza és rájöttem milyen régen nem írtam!
Igazán lényeges dolog az,hogy volt Botondom szülinapja amit tegnap ünnepeltünk!Már 6 éves!!!!Jól sikerült minden!
Szerencsére nem beteg senki és én nagyon oltás ellenes vagyok!Sőt egyre jobban ahogy jobban érdeklődtem felőle!Én sajnos tudok olyat aki nagyon beteg lett az oltástól.És felénk a gyerekorvosok nagy része is az oltás ellen van,szerintük többet árt mint használ.Ráadásul nálunk a higanyos változat van forgalomban!!!Mindegy nem akarok róla többet írni de én senkit nem engedek oltani a családban!
Zsuzsi!
Végülis nem adok Botondnak a singulert,mert a gyerekorvosunk egyetértett velem hogy ne kezdjük meg csak ha ebben a szezonban is elkezd fulladni.Eddig még nem!!!Remélem nem kiabálom el!
Magdi!
Mónival nem beszéltünk nagyobb találkozóról,igazából mi még nem is voltunk náluk amióta beköltöztek az új házba.Mindig van valami ami közbejön!Léna és Levente nem játszottak együtt.Léna próbálkozott de inkább Csengénál volt nagyobb sikere.A lányok jobban kijöttek egymással!
Botondomnál most van az az időszak,hogy halkan mondja időnként Lénára vagy pl.ma egy kutyára hogy hülye!Tudja hogy nem kéne de mégis mondja.Remélem majd nem lesz ebből csúnya beszéd!
Verus!
Tényleg olyan gyorsan repül az idő és mindjárt meg lesz a lányod!Meg van már a neve biztosan?
Puszi mindenkinek!
Kriszta
 


Szia Kriszta!
Reméljük, Botondod nem kezd el fulladni! Drukk-drukk! Nálunk eddig minden oké. Idén naptárt kell vezetnem Balázs gyógyszerezéséről és betegségeiről. Úgyhogy most látom, hogy eddig az őszi időszakban csak egyszer volt beteg, és igazából az se volt NAGYOn súlyos, de kb 10 napig adtam kisegítésnek ventolinet meg singulairt.

Nálunk Luca mondja gyakran hogy hülye :oops: Persze tudja, hogy nem szabad, azon kívül verekszik is, és időnként elég nehéz meggyőzni bizonyos dolgokról.
folyt köv
Zsuzsi
 
 


Kriszta!
Isten éltesse Botondot!
Én is remélem, hogy megússzátok komolyabb baj nélkül ezt a telet. No meg persze az ezután következő összeset.

Zsuzsi!
A segítségedet szeretném kérni. Apócának magas lett az AFP-je. Tudsz nekem erről mondani valamit, mit jelenthet? AFP-ről én eddig csak terhességi szűrés kapcsán hallottam. Ha tudsz segíteni, akkor majd privátban írok további részleteket is a dologról.
Luci milyen kis agresszív kismalac lett? :lol:

A szombati kalandunk:
http://picasaweb.google.hu/szt0310/200911Ho#
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/v ... wEFoPKmTvb[/b]
Vendég
 


Magdi!
Ez meg milyen AFP? Minek a kapcsán mérték? Mert a terhesség során az alfa-foetoproteint mérik, ami egy magzat által termelt fehérje, és ezt igazán nem mérhették a férjednél!
Jaja, Luca elég aggresszív! De azért nagyon édes! Csak időnként elég fárasztó...
Puszi!
ZSuzsi
 
 


Sziasztok lányok!
Látom nem csak én nem írtam mostanában, előző héten végig ment valami hányos nyavaja az egész családon, szerencsére csak 1-1 napos volt mindenkinél, de Stephiet nem engedte a doki bácsi bölcsibe egész héten. Jól vagyunk mostmár mindannyian, várják a gyerekek a télapót. Hétvégén jön a Mono Manó zenekar a mikulással a Művelődési házba, ugyhogy szombaton oda szeretnék menni velük. Pénteken is lesz előadás délután 2-kor, azt még nem tudom, hogy fogunk oda menni, de jó lenne őket oda is elvinni.
A hétvége gyorsan eltelt, kis sütés főzés, aztán egy kis dekorálás, kőmécseseket alkottunk a fiúkkal, és üvegfestékeztünk is.
Valahogy a takarítás nem akar menni, pedig annak is jó lenne neki látni, mert hulla fáradt leszek megint az ünnepekre.

Apjuk jön 23-án, meg állítólag a húgom is a kislányával (ettől félek egy picit) remélem veszekedés nélkül fognak eltelni az ünnepek.

Puszi mindenkinek
 
 


Zsuzsi!
Írtam privátba egy kicsit többet Apóca panaszairól, hátha így jobban tudod majd.

Cili!
Remélem már mindenki teljesen rendbe jött nálatok.
Én a munkahelyem Mikulás bulijára akarom elvinni a kicsiket. Zsomborral szorgalmasan tanuljuk az éneket.
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... GY2k15Dbp2
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én is/mi is megvagyunk, csak ritkán jutok el úgy a géphez, h még írjak is, ha eljutok, az is ilyenkor éjfél körül van!

Mi jól vagyunk, Babócám szépen növekszik :)... Én elkezdtem vizesedni :? , kb. ennyi!

Na megyek, puszi mindenkinek!

Kép
 


Magdi, bocs, de elfelejtettem megköszönni a névnapi köszöntést, tehát nagyon szépen köszönöm, hogy gondoltál rám! :)
Igen jól vagyunk, vagyis remélem, hogy Stephie nem lesz újra beteg, mert egész éjjel a pociját fájlalta, reggel meg semmi baja nem volt :o, ugyhogy remélem, nem fognak hivni a bölcsiből, hogy menjek érte.

Fiúk kopp-kopp most rendben vannak, várják a Mikulást, és a sok-sok programot....
 
 


Verus örülök, hogy írtál! Már nincs sok időd hátra, kitartás..........., vigyázz magadra és a babócára, na és persze Lilire is......

Kriszta veletek mi van?

Zsuzsa hogy haladsz a nyelvtanulással?
 
 


Sziasztok, hát hívtak a bölcsiből, igaz délután amikor készültem épp menni érte 38.7 volt a láza, ma pedig délelött dokibácsinál voltunk, csúnya torokgyulladása van, és 39.9 volt a láza, de meg sem vártam, hogy ki kapcsoljon a digi hömérő, már nyomtam is a kuppot és a hütőfürdőbe tettem még mielőtt elindultunk volna. Remélem hamar rendbe fogunk jönni, azért a bölcsit egy pár napig jövő héten is hanyagolni fogjuk... :x
 
 


Sziasztok, Stephienek 3x volt tegnap 40 fok láza, csúnya torokgyulladása van, és fáj a pocikája.............., remélem ma már jobban lesz, még éjfélkor is a hütőfürdőben ücsörgött.
 
 


Szia Cili!

Jajj szegény Stephikém!
Ugye nem ez a fránya H1N1?

JObbulást kívánok és jelentkezz, hogy van!!!

Kép
 


Sziasztok!

Már járunk ismételten bölcsibe, csak időm nem volt, hogy írjak, mert annyi a melóm, otthon meg nem haladok a készülődéssel egy picit sem.

Fiúk is jól vannak még, bár van egy két gyerek aki majd meg fullad a csoportban, ugyhogy remélem nem szednek össze az ünnepekre valami nyavaját.

Ti jól vagytok? Beoltattad magad Verus? és Lilit? A mi gyerekorvosunk 3 éves kor alatt nem oltja be a gyerekeket.
Mondjuk én nem kértem egyiknek sem, meg magamnak sem.

Puszi mindenkinek, majd jelentkezem ahogy időm engedi, otthonról rakok majd új képeket Mikiset..........
 
 


Szia Cili!

Már aggódtam értetek, hoyg mi van Stephievel, de örülök, h minden rendben és meggyógyult! :)
Köszönjük mi jól vagyunk..
Hát az a helyzet, hogy amilyen oltás ellenes voltam, győzött a média... és tegnap beoltattam magam. Lili jövőhét szerdán kapja, Gábor még gondolkodik...
AZ a helyzet, hoyg ha nem jönne újszülött a családba most, akkor kihagytam volna, de így nem merem!

Puszi MIndnekinek!

Kép
 


Szió Lányok!
Nagyon ritkán jár erre mindenki. Engem is beleértve. Jó lenne ismét felfrissíteni magunkat és felpezsdíteni a beszélgetéseinket. Ezennel ígérem, hogy gyakrabban jövök ide és írok, még ha más nem is írt.
Mióta nem voltam , részt vettünk két Mikulás bulin is. A munkahelyin és az itteni baba-mama klubbén. Az utóbbiról itt vannak a képek.
http://picasaweb.google.com/plebania.sz ... maMikulas#
Zsombort és engem biztos felismertek. Mikulás ölében a kis krampusz pedig Vince. :)
Remélem senki sem betegeskedik. Apóca nyomására mi oltatunk H1N1 ellen. Én nem tartottam fontosnak, de ő nagyon oltás párti. Zsombor megkapta tegnap, mi többiek ma délután megyünk. Zsombor nagyon hősiesen tűrte a szurit. Meg se nyikkant, meg se rezzent, amikor a karjába döfték a tűt.
Vendég
 


Hozzászólás törlésre került!


Sziasztok!

Bekukk, olyan szomorkás idő van, hogy dolgozni nincs kedvem.

A karácsonyi sütésen, főzésen töröm közben a fejemet. Meló után megyek még gyorsan bevásárolni, egy kis ezt, egy kis azt.....,

Magdi én benne vagyok, hogy jöjjünk gyakrabban, én többször is be szoktam kukkantani, de amikor látom, hogy senki sem írt, akkor inkább én is kilépek.

Stephie ma reggel, mint mindig, hogy ő megy a bölcsibe, jókedvű volt és lelkes, de a hét minden napján mire átöltöztünk a böliben, ez a lelkesedés átment sírásba. Ma reggel annyira, hogy ki is dobta a taccsot szegénykém.

Fiúk oviban, délután megyünk megint focizni...., ők meg túl sok energiával rendelkeznek, edzés után sem dőlnek ki........

Apjuk jön nemsokára, már vágjuk a centit, még 2 hét, de az már hamar el fog repülni, addig sütünk, jó sok féle sütikét, linzert, mézeskalácsot......., és még takarítanom is kéne valamikor, de mikor???????? Elvileg 21-től szabin leszek......, elvileg.......

Magdi jók a képek. Stephie is igazi bátor csajszi volt, még egyedül énekelt is a Mikulásbácsinak....

ügyfél érkezett......
 
 


Sziasztok, a változatosság kedvéért most Nicolasom beteg, ugyanaz mint Stephienek volt másfél hete, torokgyuszi, magas láz, tegnap ügyeleten voltunk, mert kúp mellett is 39.7 volt a láza.
 
 


Cili!
Ó, jobbulást szegénykének!
Apa még meddig él ilyen vándor életet? Vagy ti már erre rendezkedtetek be, nem is lesz másképp?

Zsuzsi!
Lucinak nagyon boldog névnapot!

Többiek merre jártok? Úgy látom valami más fórumon kell rátok szólnom.

Ettől biztos fogjátok majd a hasatokat.
http://www.youtube.com/watch?v=it7A-fTY9RA
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Igaz,hogy ez a fórum nem olyan már mint régen!Szerintem valahogy mindenkinek másfelé van dolga.Pedig pár perc juthatna,de még lusták is vagyunk(legalábbis én igen).Hátha az új év új lendületet hoz!Mert tényleg kár a régi ismeretségeket feledésben hagyni!
Mi jól vagyunk!
Továbbra is oltás ellenes vagyok,de szerencsére senki nem beteg a családban!Remélem most sem kiabálom el,de a gyerekek nyár óta nem voltak betegek!A múlt évben ilyenkor már sokmindenen túl voltunk,de ez most egy jó időszak!Időnként járunk sóbarlangba,de nem sokat,meg adom nekik a Béres-cseppet,cebiont és Vitacolant.Hogy vajon ezek segítenek-e?ki tudja?!Pedig mi aztán júrunk közösségbe mindefelé,hisz szinte nincs egy délutánunk sem itthon.
A karácsonyi készülődés idén valahogy nem az igazi nálunk.Nincs nagy kedvem!Ajándékot kevesebbet veszünk és a kaja sem lesz annyira bőséges mint eddig.Nincs is értelme úgy érzem,a nagy főzésnek hisz akkor is alig vagyunk itthon.
Télapóra a gyerekek szánkót kaptak,így már várjuk a havat!És én várom a téli szünetet is,jó lesz egy kis pihenő!Számolom a napokat,még 5 nap ovi és vége!!!
Puszi mindenkinek!
Kriszta
Tennék képet,de nekem ide olyan macerás....
 


Kriszta!
Hamarabb írtam neked, mint ahogy itt olvastalak. Az oltásos kérdesem akkor már meg is válaszoltad.
Még most is olyan mozgalmasak a délutánjaitok? Idén már jobb lenne, ha inkább otthon pihiznétek, ezzel is csökkentve a veszélyt. :wink:
Nálam is nehezebben indul be a karácsonyi készülődés. Még egy ajándékom sincs és már csak 9 nap van szentestéig. Na most ebbe belegondolva be is paráztam.


Vince ma tölti az 5. hónapot!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

ÁLDOTT, BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!

Verusékról nincs még hír???

Ne haragudjatok, hogy én is eltűntem, néha-néha idejutok olvasni, de írni már nem sok erőm marad... Amúgy jól vagyunk, Levente változatlanul pelusos, még mindig jórészt első szótagokban beszél, de tökéletesen ki tudja fejezni magát, és múlt hónapban, 2,5 évesen 16,2 kg, valamint 101,5 cm volt...
Csengu végre nekiindult, azóta szorgalmasan rója a köröket, dumál, de sajna eltanulta az elsőszótagozást... Még mindig éjjel-nappal cicizik, de azért eszeget is. Ő 10,5 kg, valamint 80 cm.

Millió puszi Mindenkinek!

Móni
 


Szióka!
Nálam sajnos rosszul indultak az ünnepek, ezért is tűntem el. Nagyikám 23-án eltávozott. December közepén rosszul lett és bevitték a kórházba. A vizsgálatok előrehaladott gyomor rákot mutattak ki nála. A későbbi kivizsgálás szerint a nagy mérete ellenére nem volt áttétes és műthetőnek nyilvánították. Az operáció sikeres is volt, eltávolították az egész gyomrát és egy béldarabból képeztek neki újat. Kikerült az intenzívről és végre a látogatási tilalmat is feloldották. Keresztanyámék voltak is nála. Magánál volt, beszélgettek vele. Én 23-án készültem bemenni hozzá, de a gyászhír megelőzött. Összeomlott a keringése és nem tudtak segíteni rajta. Úgy néz ki, 6-án lesz a temetés. Ezt holnap fixálják le.
A rossz kezdet ellenére azért sikerült kikapcsolni karácsonykor és szép ünnepet varázsolni a gyerekeknek. Zsombort és Vincét is elvarázsolják a karácsonyi fények. Nálunk a hűvösebb előszobában áll a fa. Minden alkalommal úgy megy el mellette Zsombor, hogy mondja "jaj de szép a kajácsofa". Ezt az éneket nagyon szépen meg is tanulta. Az égősorokat csak arra az időre lehet lekapcsolni, amíg alszik. Ha ébren van kiköveteli a villogást.
pusza
Vendég
 


Magdi!
Már olvastam, sajnálom, őszinte részvétem!!!!! Tudom, az a legrosszabb, hogy nem tudtál elbúcsúzni tőle, de biztos tudja, hogy sokat gondolsz rá!!!

Vince forgolódik végre? Mintha említetted volna...

Puszi Nektek!

Móni
 


Sziasztok!

Magdi öszinte részvétem!

Nálunk minden ok, párom is megérkezett az ünnepekre igaz 1 nap késéssel, de ide ért, és 18-án repül vissza. Ha minden igaz és az égiek is úgy akarják, akkor hamarosan megszünik a különélés, én nekem már marhára elegem van belőle.

Rakok már tényleg fel a gyerekekről képet, csak otthonról olyan ritkán jutok a gép elé.

Puszi mindenkinek!

Verus, Kriszta, Zsuzsa veletek mi van?
 
 


BUÉK!!!
Verus? Már olyan izgatott vagyok. Ha jól emlékszem tegnapra volt kiírva. Azt ígérte küld sms-t, ha valami van. Azt hiszem neki kezdődik a legjobban az éve.
Mi tegnap elbúcsúztattuk nagyimat. Utólag is köszönöm az együttérző szavaitokat.
Móni kérdésére válaszolva, igen, végre beindult rendesen Vince mozgásilag. Már kezdtem aggódni, mert szegénykét óhatatlanul is Zsomborhoz hasonlítgatom állandóan. Ő ennyi idősen már négykézláb hintáztatta magát. No de tudom, hogy Vince sincs még lemaradva semmiről. Egyébként 15-én már fél éves lesz. Hihetetlen hogy szalad az idő. Lassan kezdhetem ismertetni őt új ízekkel. egyelőre még csak cicizik. Zsomborral imádják egymást. Hatalmas kacagásokat rendeznek együtt. Majd mutatok róla kisfilmet. Addig itt van két szilveszteri kép.
Kép
Kép
Így buliztunk.
Cili, örülök, hogy végre egyesül a család. Már én is kérdezgettem többször, hogy mikor teljesül ez a vágyad.
Nálunk ma is, tegnap is szakad a hó. Szép fehér minden. Én nagyon szeretem.
Vendég
 


SZiazstok!

Boldog új évet mindenkinek!

Beköszönök, hogy mi még egyben vagyunk, ez a drága ugyanolyan jól érzi benn magát, mint anno Lili :roll:
Úgyhogy várunk... Már olyan sokat nem lehet, de bízok benne, hogy csak beindul a dolog...

Írok sms-t, akinek tudom a számát!

Sok puszi!

Kép
 


Verus!
Veled izgulok én is nagyon. Várom a megérkeztem üzit.

Csajócák, itt az ígért együtt nevetős film.
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... pquuwW81i5
Vendég
 


Szióka!
Ha még valaki nem tudja, Verus ma megy haza a kórházból Armillával. 10-én született. Kaptam róla képet is. Gyönyörű csajszi lett ő is, mint a nővére. A kép felrakást meghagyom Verusnak. Nem kaptam rá felhatalmazást, pedig szívesen dicsekednék vele helyette is.
pusza
Vendég
 


Verus hatalmas GRATULA, nagyon jó egészséget kívánunk nektek és sok-sok boldogságot!
 
 


Csajócák!

Vince 6 hónapos lett. Ennek örömére a 3 órai szopi előtt megkóstoltattam vele az almát. Az első két kanállal simán lecsúszott. A harmadiknál rájött, hogy valami nem stimmel, eddig nem ez került a szájába és nagyokat fintorgott. a negyedik után úgy döntött, hogy most már aztán ne szórakozzak vele és azonnal adjam neki a finom cicit. Összeszorította a száját és húzta el a fejét a kanál elől. Többet nem lehetett vele megetetni. Kíváncsi vagyok, holnap hogy fogadja.

01.15. 13:25 Vince 6 hós
Kép
Kép
Kép
Kép
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... CFlW4L3iLI
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Most már megírom,hogy a nagy hallgatásom oka az volt,hogy nem akartam előbb megmondani hogy babát várok!Nehéz lett volna úgy írogatni hogy erről meg hallgatok.De úgy éreztem valahogy babonából hogy most nem hirdetem hamar a dolgot.És sajnos nem is jól indult,sokat vérezgettem.Most már remélem a kezdeti nehézségeken túl vagyunk mert kedden töltöm a 13.hetet.És a dokim szerint fiam lesz!Eddig a régi dokimnál voltam de váltanom kell sajnos,mivel az a kórház magánklinika lett és a költségek nekünk magasak.Így az I-esen fogok szülni már ott is voltam az új dokinál akihez járni fogok.Hát röviden ennyi!
Botond,Léna jól vannak!Szerencsére nincs betegeskedés,remélem ezentúl is így lesz ez!Lénácskám még mindig keveset beszél de csuda módon magyaráz nagyon bonyolult dolgokat is!Botond jár oviba és a foglakozásaira is.
Mindenkinek sok-sok puszi!
Vincének külön a féléves évfordulójára!
Veruséknak is külön a pici lányka érkezésének alkalmából!
Kriszta
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron