Új privát üzeneted érkezett!

Hátha itt bejön.. :)

Kép
 


Nekem megfelel. :wink:
Vendég
 


Nekem is ok, itt már voltam valamikor régen regisztrálva, de a jelszó nem jutott eszembe :D

Remélem ez az oldal gyorsabban fog működni :lol:
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy ide találtatok, remeélem Krisztának és Zsuzsinak is fog tetszeni és akkor maradhatunk itt!
Nekem ez elég gyors, még nem dobott ki, stb... :lol:

Mi jól vagyunk, már a 22. hetet betöltöttem! Jól vagyunk, Tesóka is nagyon mocorgós szerencsére! Szerencsére a vérnyomásom beállt, így már gyógyszert se kell szednem, így kutya bajom sincs már :) A pocakom is szépen növekszik...
Egyedül még a névvel vagyunk gondban, egyszerűen nem tudunk megegyezni... :roll:
Nekem nagyon tetszik az Armilla, szívem szerint csak ezt adnám, de a Gábor hallani se akar róla, milyen név ez? :oops:
Ami "közös", az a Boróka egyenlőre, de nem vagyunk tőle elájulva... Szóval még nincs neve a kiscsajnak :( Lehet, hogy Tesónak fogjuk keresztelni! :lol:
Lili jól van, kis virgonc :) Már folyamatosan, kerek mondatokban beszél, számol 10ig, szobatiszta éjjel is! Néha előfordul baleset, ha nagyon bele merül a játékba (persze ha más itt van), de nagyon kis ügyes!!!
tesót imádja, az az első felkelésről, hogy "Megnézhetem tesókát? Annnyra szeretlek Tesókám!" Ettől el lehet olvadni!

MagdiÖrülök, hogy jól vagytok mindannyian! Vince akkor ugyanolyan stram gyerek, mint Zsombor! Hamar utoléri súlyban is őt! A ház megvár! Majd egyszer még szebbek lesztek!

Cili
Örülök, hogy itt vagy! Hogy bírják a skacok az ovit? Olyan jó, hoyg ennyire szeretik!! És Stephie?
Tényleg, fogakkal hogy álltok? Lilinek még 1 hiányzik!

Puszi!!!

Kép
 


Sziasztok Lányok!
Nekem is megfelel itt. A másikon újabban őrületbe kergetnek a felugró reklámok4 :evil: Még azért meg kell szoknom ennek a "pofáját".
Tegnap nálunk szülői volt az oviban. Ha minden jól megy, Luci akár két hét múlva kezd is! A jövő héten kéne behívót kapnom az interjúra...
Holnap sportnap a suliban. Hétfőn meg be kell mennem Bali ofőjéhez, mert "fejlődési tervezetet" készítünk neki. Ő amolyan megkülönböztetett tanuló, így alkalmam van beleszólni, hogy mi az, amire jobban oda kell figyelni nála, meg ami neki nehezen megy. Az oviban is egyébként minden gyereknek csinálnak ilyen egyéni fejlődési tervet. Szerintem ez klassz! Kedden meg Lucával fogorvoshoz megyünk, a kötelező két éves kori vizsgálat... Innentől minden szülinapjára kapunk behívót a fogorvoshoz, nem tudom, hány éves korig, de kb. 15. Vagy 18...

Kriszta!
Képzeld, Balázs nagyjából megtanult pótkerék nélkül biciklizni! Elindulni még nem tud, de ha meglökjük, már megy neki! :-D Igaz, kissé "széles alapon"...
Puszi mindenkinek!
Zsuzsi
Na azt még ki kell kísérleteznem, hogy lehet képet betenni... Aha, már látom. Na majd egyszer játszom ezzel is :lol: [/img]
 
 


Sziasztok!

Ma volt az első bölis szoktatós napunk. Egész jól ment, csak van egy kis Alizka nevű kislány, és hát végig zokogott, így Stephie is pityergett egyszer egy picit.
De menni akar holnap is. A fogaink nekünk már rég megvannak mind, és szobatiszták vagyunk teljesen 3 hónapja, éjjelre is. Baleset nálunk is előfordult, remélem a bölcsiben is ügyes marad, és megy a Wc-re, ezt ki is próbáltuk már ma.

Fiúk imádják az ovit, már nagyon hiányzott nekik.

Puszi mindenkinek, most rohannom kell.
:D
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is ide értem végre!
Verus!
Köszi szépen hogy megcsináltad ezt az új oldalt!Remélem itt kicsit többet tudunk majd írni mert ha kevesebb is az időnk de pár sor talán belefér időnként.
Szuper hogy már 22 hetes vagy!És főleg hogy jól vagy!A 2 név közül amiket említesz én a Borókára szavazok!
Magdi!
Írjál majd hogy van Zsombor a betegsége óta??
Zsuzsi!
Ügyes Balázs a biciklivel!Mi most ott tartunk hogy a pótkerekek fel vannak emelve és ahogy nézem már elég sokszor nem ér le egyik sem menetközben.Mi most elég sokat biciklizünk,én Lánával gyereküléssel.A gyerekek élvezik de Botondot még nehéz az út szélén tartani.Ha lát egy pocsoláyt vagy gödröt vagy bármit,simán bemegy az út közepére hogy belemenjen.Mondjuk szerencsére ha autó jön arra nagyon igyel és rögtön félreáll,de így is elég nagy figyelmet igényel menetközben.Már oviba is biciklivel mentünk ma.
Írtam én is Magdinak hogy érdemes a korababák fejlődést nagyon követni.Nálunk semmi olyan kézzelfogható jel nem volt ami arra utalna hogy gond van.Jól fejlődött a mozgása is,jól is szopizott és gyarapodott.Én a hipotóniát nem vettem volna észre ha nem mutatja a jeleket a doki.
Sikerült bejelentkeznem a Ayres-terápiára amit akartam!Még nem tudom mikor indul csak regisztráltam,de már ez is jó.1 éve kerestem ezt a sulit!
Cili!
Jó hogy így szeretik a gyerekeid az ovit,bölcsit.Botond még este elkezd alkudozni hogy nem akar menni és reggel is mondja folyamatosan amíg be nem megy.Szerencsére legalább nem sí,de azért eléggé tiltakozik.És Léna már most mondja,hogy ő nem fog menni oviba!Jó kilátások!

Puszi mindenkinek!!
Kriszta
 


Próbáltam képet feltenni,de nem sikerül.Mindig azt írja hogy túl nagy a mérete és csak 600x600as lehet.Ti hogy csináltok akkorát?
Kriszta
 


Sziasztok!

Ma másfél órára egyedül volt már a bölcsiben Stephie, és nagyon ügyesen el volt, mikor kimentem akkor pityergett egy picit, de nem sírt keservesen és hosszú ideig úgy mint a kis Alizka, bár ő is jobban bírta ma már.

Holnap 7.45-re viszem oda, és marad 10.30-ig, anyum fog érte menni, holnap biztosan keményebb lesz a reggeli elválás.

Fiúk már egyedül akarnak reggelente bemenni az oviba, a héten még nem engedem, mert az ovónő szerint várjam meg míg vissza szoknak a hosszú nyár után. Ugyhogy jövő héten csak a kapuig viszem őket, kíváncsi leszek... :shock:

Verus örülök neki, hogy a vérnyomásoddal már nincs gondod. Biztosan jó érzés (tudom), hogy Lili már most rajong a kis tesóért (irigy). A Bokóka név nekem is nagyon tetszik.

Magdi tényleg hatalmasat nőtt már Vince, Zsombor, hogy van? Szobatisztasággal hogy álltok most?

Kriszta, hogy álltok az építkezéssel?
Az nem sámli, hogy Lénád, már most tiltakozik, igaz Botondtól hallja minden nap. Remélem Stephánie is olyan nagy kedvel fog bölibe járni, mint a fiúk, tényleg hatalmas szerencsém van, mert azért mégsem mindegy, hogy hagyja ott az ember lánya a gyerekeit a böliben, oviban.

Zsuzsi szorítok, hogy össze jöjjön az ovi Lucinak, és persze neked az interjúra a behívás. Tudom, hogy mennyire unhatod már magad otthon, én el sem tudom képzelni már, hogy otthon maradjak. Kész kikapcsolodás a munka.

Pusszantás mindenkinek!

U.I: a profilba hogy raktátok be a képeket? (Verus, Magdi)
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk Lucival a fogorvosnál (csak a szokásos 2 éves látogatás). szerencsére minden foga jól van. Még hátul jövögetnek neki, mondta is a doki, ha sír éjjel, tudjuk, miért van!
Ma kaptam meg végre a behívót a felvételire a nyelvkurzusra - jövő hétfőn lesz. Kissé izgulok... :) Így már gondolkodhatok Luci ovijáról - nem sok ideje lesz beszokni, mert ha felvesznek, egy hétre rá már kezdődik is a suli! Az is kérdéses, hogy mit csinálunk a fiúkkal az őszi szünetben... de valahogy majdcsak megoldjuk!
Hétvégén meg a magyar családokkal táborba megyünk, és bevállatam sorverseny szervezését, kb. 10 gyereknek - ha van ötletetek, feltétlenül írjátok meg! ZSákban futás, meg hasonlókra gondolok... de még van pár napom! :)
Kriszta!
Jó, hogy neked is sikerült regisztrálni! Kiváncsi leszek, mikor meg hogy fogod tudni csinálni! Lénát bölcsibe adod? Vagy ez fel se merül? Beindultak már nálatok a szokásos őszi prg-ok? Lovalás meg ilyenek? És hogy van Botondod a köhögéssel? Olyan fura elképzelni, hogy nálatok még tök meleg van! Itt már igazán őszies az idő, 20 fok alatt van általában és sokat esik az eső. A fák is sárgulnak már rendesen és minden televan gombákkal :D Tegnap szedtünk és ettünk is (de még azért itt vagyok.. :lol:
Kriszta!
Nálunk van olyan képszerkesztő prg, amivel le lehet butítani a képet... Meg is próbálok feltenni egyet Luciról - még júliusban készült, amikor itt is jó idő volt!
Puszi!
ZSuzsi Kép Luca pancsizik
 
 


Sziasztok!
No megvan mindenki. Még a új neveiteket szoknom kell Kriszta, Cili. Jó lenne, ha ide Móni is sűrűbben járna. Gratula a csajoknak a szobatisztasághoz! Zsombor ebben lassabb. Ha bekakál azt is letagadja és ráfogja Vincére. "Vince kaka."
Múlt pénteken Zsombort orvoshoz kellett vinnem, mert 38C-os láza volt és éjjel nyöszörögve aludt, meg fel is sírt. Gennyes mandulagyulladás lett a diagnózis. Vasárnapra már teljesen jól volt. Más nem tudta volna megmondani, hogy beteg. Azért a gyógyszert még szednie kell péntekig.

Cili!
Szuper, hogy ilyen jól megy az ovi/bölcsi.
Zsombornak már régóta 19 foga van. A hiányzó szemfognak esélyét sem látom, hogy kibújna.

Zsuzsi!
De jó! Csak bejutottál arra a kurzusra. Vagy ez még nem biztos? Az interjú után dől el? Akkor nagyon szorítok.

Verus!
Még egy szavazat Borókára. Örülök, hogy már jól vagy és végre élvezheted a pocakosságot.

Kriszta!
Én paint-el szoktam kicsinyíteni.

Kép Vince


http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/46-os-csonakazas-61CNOVdlOY9xd4Ah
Vendég
 


Sziasztok!
Magdi, tiéd a tizedik hozzászólás, ha jól veszem ki! :) Vicces, hogy még csak itt tarunk! Valahogy lassabban pörög a topic, mint várandós korunkban, nem? :roll:
Csak az interjú után derül ki, hogy bekerülök-e, úgyhogy lehet drukkolni.
Ma megint ruhák pakkolásával múlattam az időt. Elő a téli őszi cuccok, nyáriak meg el. Közben kiselejteztem egypár kinőtt ruhát innen is, onnan is. A helyzet az, hogy nincs szívem kidobálni Luci kinőtt ruháit, viszont baromi sok helyet foglalnak! Abba se vagyok jó, hogy eladjam őket, inkább kismama ismerősöknek adnám - ha lennének, de valahogy nem igazán :roll: Úgyhogy szépen gyűlnek.
Na lassan megyek szunyni :) Holnap baba-mama klub!
Puszi!
Zsuzsi
 
 


Sziazstok Lányok!

De jó, hogy idetaláltunk akkor, nekem ez sokkal jobban tetszik! Nem is tudom, hogy Móninak szóltunk-e, de rmeélem tudja, hogy persze természetes, hogy ő is jöjjön ide!

Köszönöm az szavazatokat Borókára, hát az Armilláról lemondtam, mert úgy néz ki nekem van ilyen kicsavarodott ízlésem csak :lol:
Valószínű Boróka lesz, de még nem biztos, mert szoknom kell :) Nem olyan érzés, mint a Liliána, hogy húú, de tetszik, viszont az Armillán kívűl nincs más ilyen név.

Ma megyek ultahangra! Kiváncsi vagyok, mekkora a kiscsaj! :)
Aztán lassan jön a cukroslöttyös vizsgálat, már most rosszul vagyok...
:x Lassan nem ártana készülődnöm...

Lilimmel történt egy kis baleset hétfőn, felrepedt szegénykémnek a szája, leesett a kisautójáról és nem tudta maga elé tenné a kezét, így durr le arccal a járólapra!
Szerencsére a fogai nem mozognak, és már nagyon szép, újra alakula csókos szája! :)




Magdi
Jó nagyot nőtt Vince! Nagyon szép kisbaba ő is! Zsombor meg nem semmi kis pasi, mi lesz később ha már most rákeni a kakát Vincére? :lol:
Örülök, hoyg már jól van Zsombor,ezeket a fránya gyullaádokat nem lehet elkerülni...

Kriszta
Ha küldessz képet, szívesen kicsinyítek Neked, én is programmal csinálom!
Milyen az a Ayres?

Cili
Nagyon ügyesek a fiúk, de főleg Stephie, hogy ilyen jól viseli a bölcsit! Nagyon remélem, hogy így is marad!!
Te nem pityeregtél, hoyg ott kell hagyni? Én ha most rágondolok, hoyg Lili is és tesó is egyszer ovis és bölcsis lesz, most könnybe lábad a szemem!
Bár most mindenen tudok sírni :oops:

Zsuzsi
Hű de jó.. Már nekem elég volt a nyárból, itt sem bánnám ha jönne az ősz! Ma borongós az idő, de nincs hideg. Most valahogy arra vágyom :oops:
Szorítok nagyon én is hétfőn, aztán majd mesélj!!!
Gratula Balázsnak a biciklizéshez!!
Ötletet sajnos nem tudok adni, én ilyenben nem vagyok kreatív :cry:

Pussz

Kép
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezek, hogy néha zugolvasok ám :wink: , csak nehezen szedem össze magam az írásra, e-mailjeimmel is borzasztóan el vagyok maradva, plusz most az se könnyű, hogy a 4 kedvenc fórumom 4 különböző oldalon van...
Nem is tudom, mikor, mit írtam utoljára... Már az új házban lakunk, anyósom nagyon beteg volt, Levente még pelenkás (bár voltak saját próbálkozásai, aztán abbamaradt), változatlanul elsőszótagozik, de azzal már teljes mondatokat rak össze, mindent megmagyaráz, néha nagyon jó fej, néha nagyon nem... Küzdünk a tesóféltékenységgel, ami agresszióban nyilvánul meg nála. Csenge 1 éves lett, most épp nagyon beteg, vírusos torokgyulladása van, tegnap éjjel 39,3-as lázat is mértem! Most nagyon matrica, szinte le se bírom tenni. Amúgy mászik, feláll, bútorok mentén lépeget, de egyedül megálllni, legfőképp menni meg végképp nem akar! Levente már szaladt az első szülinapján...
Ha a Kiscsaj rendbejött, jövök képes beszámolóval, addig is millió puszi Mindenkinek!!!

Móni
 


Sziasztok csajok!

Stephie pénteken már ott is aludt a bölcsiben, és ma reggel már nagyon várta, hogy induljunk. A bölcsödébe menet azért el kezdett már konyulni a szája lefelé, de elég könnyen ment a mai reggel, bevittem kezet mosott és már ment is a többiekkel befelé játszani.

Ma elviszik délután az autómat valami kehéje van már megint, ugyhogy holnap reggel kétfelé kell majd futnom, és délután szülői 16.00 -tól, de hogy hogyan fogom a gyerekeket össze szedni, és haza is vinni őket, meg még a szülőire is essek be, mert fontos a suli kezdésről lesz szó....
Mind a két fiú bekerült logopédiára Nicolas heti 2x, Björn heti 1x fog járni, aztán még foci edzés is lenne holnap, de azt kihagyjuk.
 
 


Csajócák!
Azért jobban "pörög" itt, mint a babaszobán. Mindenkit feldobott a változás.
De jó, hogy te is bejelentkeztél Móni. Akkor itt is köszöntöm Csenit. Isten éltesse nagyon sokáig! Mielőbbi jobbulást neki! Majd elindul ő is. A fiúknál a mozgás, a lányoknál a csacsogás megy előbb. Ő majd biztos hamarabb mondja neked tisztán, hogy "szeretlek anya".
Mikorra kell neked szorítani Zsuzsi? Nekem fura a visszavágyás a munkába. Én nagyon jól érzem magam itthon. El tudnám képzelni az életemet úgy, hogy csak ez az egy munkahelyem legyen. Esetleg ha már kirepült minden gyerek és még nincsenek unokák. No de amilyen nagy szórást csináltam, mire a két kicsi is kirepülne a két nagy már biztos gondoskodik nekem unokáról. :P
Hamarosan én is mehetek Dini sulijába szülőire. Érdekes lesz Vincével. Tavaly csak Zsombort vittem magammal. Aludt egyet a pad tetején. :) Cili, nem irigyellek egyszerre két sulikezdőssel. Egy osztályba irattad őket? Vannak olyan ikres szülők, akik külön ostályba rakják a gyerekeket, hogy mindketten teljesen kiteljesedjenek.
Vendég
 


Hopsz, Verus kimaradt. Bocsi. Puszi Lili bibis szájára. Isten őrizz, hogy a mi szavazataink alapján adj nevet! Ha neked más tetszik nagyon, csak Gáborodat kell meggyőznöd. Nekem legjobban a Zora tetszett aztán az Emma, de hát végül Vicém lett.
Vendég
 


Sziasztok!
Ma volt az interjú, és jól sikerült. Holnap már megyünk Lucával ismerkedni az oviba.
Magdi!
Hát úgy tűnik, különbözőek vagyunk. Időnként én is úgy érzem, el tudnám itthon tölteni az egész életemet, de azért alapból másra vágyom, mint az állandó háztartás. Persze van a dolognak kellemes oldala, pl. hogy elég szabadon mozgok és úgy tudom szervezni a napot (nagyjából), hogy a gyerekeknek a lehető legjobb legyen, viszont úgy alapból eléggé unok itthon lenni az állandó verkliben...
Más. Voltunk cserkésztáborban a hétvégén (magyar), szuper volt! Az időnk is jó volt :-) Luca is élvezte, és szuperül vette az akadályokat, az ismeretlen helyen alvást, nagy nyüzsgést, sok embert, egész nappos szabadtéri programot...
Puszi!
Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Most látom le vagyok maradva!
Azt hittem itt is majd csak néha lesz levél és bevallom be sem néztem!De szuper hogy írtatok és ezentúl én is többet jövök,legalábbis azt tervezem.
Zsuzsi!
Örülök ha sikerül a nyelvtanfolyam!!Én Magdival vagyok egy hullámhosszon abban,hogy simán el tudnám képzelni az életemet csak a családdal.Nem vágyom vissza dolgozni.De ha nem lesz 3.baba akkor persze fogok amint Léna 3 éves lesz.De az fel sem merül bennem hogy 3 éves kora előtt bárhová i beadjam.Azt gondolom ennyi jár neki is,hogy amíg ilyen kicis addig mellettem legyen.Botondnak már beindultak a programjai,az úszás majd a jövő héttől.Hát azt nem várom,nem szeretem.A lovaglásra ki vagyok akadva,új helyet keresünk,de még járunk a régire.Köhögés egyenlőre még nincs,de éppen tegnap voltunk fül-dokinál és abban maradtunk hogy szerdán kell hívnom időpontért tüdőgyógyászhoz.Megnézik mielőtt még bejön a fulladós időszak.Persze idén is reménykedem,hogy jobb lesz mint a múlt évben!
Cili!
Ügyes a lánykád a bölcsivel!
Már most suliról lesz szülői?Hisz még csak tavasszal lesz a beíratkozás!Nekünk még ez az év nyugalom és aztán a következő lesz a suli keresés éve.Én Botondot csak 7 és fél évesen adom suliba.Egyébként ahogy hallom egyre több gyerek megy így 7 éves kora után.Most azt gondolom Lénát is visszatartom majd 1 évig,mert május 31 után született így minden ok nélkül is lehet.Én meg örülök hogy tovább maradhat az oviban kisgyerekként!
Verus!
Mi volt az uh-on?
Én egyáltalán nem értek ezekhez a kép felrakós programokhoz.Pedig ezt sajnálom mert időnként szívesen tennék képet.Nem lehet hogy magát a programot elküldöd nekem?Vagy ez hülyeség?Mert nem akarlak azzal terhelni hogy oda küldözük képeket azért hogy kicsinyítsd le!
Magdi!
Írtam Neked,itt most csak puszit küldök!

És mindenkinek puszi
Kriszta
 


[size=18]Sziasztok!

Ma reggel már Stephie nem is sírt, megfogta a gondozó néni kezét és ballagott befelé. Reggel kimondottan várja, hogy mikor indulunk már, és pakol magának a kis táskájába valami szörmókot, mindig mást, és már toporog, hogy mennyünk. :D

Én nekem a 6 év sok volt otthon, agyilag kezdtem beszűkülni már teljesen. Stephie nagyon igényli a gyerek társaságot különben kimondottan unatkozik. Már tanult új mondókát is, és jókat kacagnak a beszólásain a gondozó nénik, tegnap lapátolta magába a spenótot ebédnél közben magyarázott a vele szemben ülő Petikének, hogy egyen már, mert különben éhes marad.....

Verus mi volt az UH-n?[/size]Magdi lehet ujabb képet kapni az apró népről?
Valahogy kiderítem én is, hogy tudok feltenni képet és igyekszem dobni egy párat a gyerekekről.
Zsuzsi kíváncsi vagyok mit fog szólni Luci az ovihoz, gratula az interjúhoz!
Móni jobbulást Csengének!

Puszi mindenkinek!
[/b]
 
 


Sziasztok!

Én úgy érzem mindig annyi a teendő,intézkedés,hogy szinte alig vagyunk itthon.Így még véletlenül sem jut időm unatkozni.És gondolkodnom is mindig kell valamin,mert folyton történnek dolgok.Most éppen nagy szervezkedésben vagyunk pár szülővel a lovas helünk ellen.Iszonyú ami ott folyik,már tűrhetetlen.Másik helyre megyünk,de ezekre még "ráborítjuk az asztalt"az tuti!

Verus!
Még neked akartam írni tegnap,hogy én voltam úgy amikor Botondot sírva hagytam az oviban én meg itthon bőgtem!
Ez nagyon nehéz szerintem!És vannak akik nem is csinálják végig mert végülis nem kötelező az ovi.Ha a szülő megteheti lehet érdemes megvárni amíg érett lesz az elválásra magától.De ezzel nem mindenki ért egyet.

Cili!
Stephie beszél németül is?Tanítjátok?A fiúk nem felejtik el,hogy nem használják a németet?Az unokatesóméknál az anyuka volt német de miután ideköltöztek és lassan inkább csak magyarul beszéltek pár év alatt a gyerekek rengeteget felejtettek.Érdemes velük gyakorolni!
Léna is igényli a gyerektársaságot,de nem nélkülem.Azt szereti ha megyünk olyan helyre ahol vannak gyerekek és ott jól el is játszik,de ha bármikor eszébe jut odaszalad egy puszira.És azt hiszem ez adja neki a biztonságot.Hogy hogy lesz az oviban még fogalmam sincs??Most ugye azt mondja nem akar menni.És ha esetleg lenne kistesó még akkor nem is biztos hogy beadom Lénát 3 évesen.Ráér később is.Még meglátjuk,majd áprilisban lesz beíratkozás.

Puszi Zsuzsinak is Magdinak is!
Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta megértem a te álláspontodat is, meg hát biztosan nem unatkozol ennyi plussz program mellett.

Mi sem vagyunk egyformák, és szerencsére minden gyerek is más más, és ez így van jól. Viszont én nem ellenzem a bölcsit, mert szerintem azok a gyerekek akik járnak bölcsibe, rendszeresen közösségbe azok fejlettebbek a velük egyidős gyerekeknél. (én így gondolom) Én nem tudom már elképzelni, hogy otthon maradjak, pedig nekem is akadna dolgom reggeltől estig, de ez mégis csak más. Nekem az a 6 év otthon lét, illetve, hogy Németben tényleg 24 órában csak az enyémek voltak a gyerekek, és nem volt sem segítség, non-stop otthon voltam, vagy a gyerekekkel, ez valahogy nekem bőven elég volt. (nem tudom megmagyarázni, szóval ez lehet így hülyén hangzik)

Fiúkkal szoktam németül beszélni, és Stephie is sok mindent megért, de beszélni ő most csak magyarul, nem szeretnék bekeverni neki a némettel. Anno a fiúk meg csak németül kezdtek, a környezetemben a két nyelv együttes használata sok gondot okozott a gyerekeknek.
 
 


 
 


Sziasztok!
Ma jött meg a hivatalos értesítő, hogy fölvettek a nyelvkurzusra! :) Azért ma meg tegnap voltunk már oviban Lucival. Ma egyedül is volt pár órát, ott ebédelt és aludt, uzsi után mentem érte. Elváláskor nem sírt (itthon már megbeszéltük vele a dolgot - azért bevallom, izgultam, sőt most is izgulok a holnap miatt), csak a délutáni alvás után egy kicsit (állítólag).
Hát nekem per pillanat elég rohangálósak a napjaim. Reggel lehetőleg mindenki máskor indul :x és az iskolásoknak meg Csabinak is minden nap (szinte) uzsit kell készíteni. Ma ment Balázs először napközibe (ami persze helyileg máshol van, mint a suli, de holnap már egyedül megy!), és szintén először cserkészetre. Ehhez képest azért könnyítés lesz, ha reggel Csabi indítja a gyerekeket! Meg lassan már legalább a lányokat lehet egyszerre vinni az oviba - ez holnap lesz először :shock:
Ami az otthonmaradós témát illeti, én is eléggé beszűkültnek érzem már magam 9 év után. Nálunk sincs lehetőség egy-egy szabad estére vagy délutánra, főleg nem kettesben Csabival, csak évente egyszer-kétszer. A gyerekeknek talán jobb lesz, ha mást csinálok, és így rájuk "kiéhezettebb" leszek, mert mostanra már megelehetősen "telítődtem" a különböző problémáikkal. Persze ez bizonyos fokon önzés, mert Luca még biztos simán ellenne velem itthon 1 évet (min.) csak mi ketten, csak hát mint minden, ez is két oldalú dolog. Megvan a jó és a rossz oldala is.
Luci gyakorlatilag teljesen tökéletesen beszél már magyarul, így a finn most második nyelvként jön neki. Álíítólag ez a két éves kor a legjobb a nyelvtanulás szempontjából....Finnül még csak szavakat tud (keveset - mondjuk 5öt). A kiejtésben szerencsére nincs túl nagy különbség, bár Virágot ennyi is eléggé összezavarta anno. Egyébként kb 15en vannak a csoportban (3 felnőttel), és két kiscsoportra vannak bontva, Luci a kisebbik kiscsoporthoz tartozik. Itt kifejezetten foglalkoznak nyelvfejlesztéssel. Kíváncsi leszek, hogyan boldogulunk... :roll:
Puszi!
Zsuzsi
 
 


Szia Cili!
Látom, kísérletezel! :)
Zsuzsi
 
 


Na akkor én is dobok pár nyári képet. Amikor csak a lányokkal voltunk, ellátogattunk Turkuba. Ott van egy szuper vár, nekem nagyon tetszett, tele van meredek csigalépcsőkkel, zegzugokkal, abszolút útvesztő :). Egyébként történelmileg a kevés történelmi emlék közé tartozik. Elolvastuk az ismrtetőjét, de nem igazán emlékszem rá :roll: :oops: Virág viszont lelkes volt, hogy "itt laktak a királylányok" :lol: Persze voltak kiállítva korabeli ruhák és ékszerek, amik tetszettek neki. Na ennyi a háttérinfo,
Verus! Én is várom ám a beszámolót az UH-ról!
Puszi!
Zsuzsi
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy jobban tetszik mindenkinek az oldal, és sűrűbben tudunk beszélgetni!

Még én sme tudom, hogy kell képet feltenni, majd próbálkozom és ha siekrül elmondom :) Kis képet, ami minden hozzászólásnál megjelenik, azt a profil szerkesztésben lehet, az Avatar feltöltésénél, de csak extra kicsi méretre zsugorítottat enged!


Zsuzsi!!!!
Óriási gratula, juhééé! Örülök, hogy felvettek a nyelvkurzusba! Luci is nagyon ügyes a bölcsivel, tök jó, hogy már tanulhat egy "idegen" nyelvet!
Olyan jó, hogy összetartotok kinn magyarok, biztos nagy élmény lehetett ez a cserkésztábor! Nekem erről mindig az a Chevy Chase film jut róla az eszembe, amikor a mostohafiával megy indiántáborba!

Kriszta
Mi a baj a lovas hellyel?
Építkezéssel mi a helyzet?
Átküldöm holnap a kicsinyítős programot és pár szóban leírom, hoyg tudod kicsinyíteni a képeket!

Cili,
Nagyon ügyes a lánykád! A bölcsiben már mindenki beszél, vagy vannak kivételek? Mert nálunk mindenki meglepődik, hogy milyen ritka szépen beszél a Lili.

Magdi,
Félreértetted, nem a Ti szavazataitok alapján mondtam le az Armilláról, hanem mert úgy érzem, Gábort lehetetlen meggyőzni efelől, annyira elzárkózik tőle. :cry:

Móni
Örülök, hogy te is jelentkeztél!
Csengének jobbulást kívánok, remélem már nem lázas és utólag nagyon bodlog születésnapot kívánok Neki!!! Lili is beteg volt az első szülinapján. :cry: Levinel hogy nyilvánul meg az agresszió? Csengét üti, veri?
remélem Anyósod is jól van már!
A házat már megszoktátok, belaktátok? Bá a jót könnyű megszokni, így csaka kérdés, hogy belaktátok már? :lol:


Hát csajok én 3 éve vagyok itthon, de cseppet sem vágyom vissza a munkába! Én semennyire nem unatkozom, mindig van mit tenni, náha így sincs időm valamire! Lehet, hogy megváltozik ez pár év után, bár most azt mondom kétlem, de én olyan jól ellennék itthon ha tehetnénk. Sajnos nekem mindenképpen vissza kell mennem ha Tesó 2 éves lesz, mert a gyesből nem fogunk tudni kijönni, hacsaknem egyből tudunk vállalni 3. babát, de ezt majd akkor tudjuk csak.
Szerintem is kell a társaság a gyereknek, de szívem szakadna meg, ha most Lilit bölcsibe kellene adnom és ott kellene hagynom egyedül. Még nem érzem, hogy felkészült lenne rá, de én sem :shock: Tesónak sajnos nem lesz választása :cry: Viszont szeretném ha Lili 3 évesen oviba járna, mégha bőgni is fogok, mikor jövök el tőle...

Ultrahangon minden rendben volt, Tesóka nagyon jól van! Holnap feltöltöm a képet a gépre, és akkor megmutatom, bár mélyen a placentába volt az arca a Drágámnak :)
magdi, emlékszel neked mikor kezdtett el fájni a hátad, derekad? Nekem már most elkezdődött, de sztem még nagyon korai, hoyg leszakadjon estére, meg napközben is. Éjszaka már alig bírok aludni, háton lenne a legjobb, de akkor nem kapok már levegőt. Így csak a szenvedés marad. Szerintem Lilinél nem jelentkezett ilyen korán.

Kép
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1253131777.5868.jpg[/img] [/img]

Kép
 


Kép
 


Csajok!

A kép sikerült!Hála Verusnak!Köszi!!!!!!!!!!
De közben meg eltűnt az írás amit írtam!!!
Egyébként a képen éppen fodrásztól jöttünk haza,tegnap.

Most nem kezdek újra mindenkinek írni.
Holnap megírom majd amit ma.
Verus,ha tudsze tegyél pocakos képet légyszi!!!
Puszi mindenkinek
Kriszta
 


Kép

Remélem most sikerül
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi hatalmas gratula! Ügyes Luca is, hogy ilyen jól viseli a beszoktatást.
Stephie ma már reggel egyáltalán nem is sírt, sőt kérdezte, hogy a kis Denis barátja szerintem már ott van-e? Ügyesen átöltöztünk, kezet mosott és már ment is a gondozó néni ölébe mutatni, hogy ma mit vitt magával.

A csoportjukban van 4 ovodás korú akik most októberben, novemberben töltik a 3. életévüket, és még az is lehet, hogy maradnak év végéig (nem biztos) ezen kívül az ő korosztályából van 2 fiú aki tud beszélni (nem sokat) és 2 kislány akik egyáltalán nem beszélnek még (1-2 szó).
Én is fájó szívvel hagytam ott minden reggel, de olyan jó hallgatni amikor délután mesél, hogy mit játszott, meg kivel.
Gondozó nénink is meglepődőtt, hogy Stephie már egész mondatokban beszél, és mondókázik, énekel.
Próbál gondoskodni is a fiúkról az asztalnál, mert állandóan mondogatja nekik ebédnél, hogy egyenek mert éhen maradnak.
Ma reggel az ovódában a fiúk öltöztek át, ő meg addig szépen elpakolta a cipőjüket a helyére, az ovódába is nagyon szeret menni, az ovónénik mindig dícsérik, és már várják, hogy jövő évtől a szárnyaik alá vehessék.
 
 


Sziasztok!
Ma kanossát jártam a hivatalokban: TB és munkaügyi központ. De úgy tűnik, elrendeződik az ügy. A fő probléma, hogy regisztrált munkanélküli vagyok, de egyben Gyesen (már nem) és így nem kapok munkanélküli segélyt. Bonyolult az egész, ráadásul félig finnül, félig angolul ügyintézek :shock:
Luci ma is elég ügyes volt az oviban, bár ma azért sírt, mint mondták (amikor átnéztem a kerítés fölött, én nem láttam szerencsére, hogy sírt). De áthívták hozzá Virágot, és így elrendeződött a dolog. Szerencsére azért úgy tűnik, eddig nem nagyon viseli meg az ovi. Legalábbis az éjszakák normálisan zajlanak, nincs extra kelegetés. Meg amikor hazahozom, sem tapad rám matrica módjára, inkább feldobott állapotban van, sőt, a maga szintjén mesél is az oviban történtekről, ami nekem meglepő - a többieket mindig úgy kell faggatni, hogy na mi volt ma. Luci azt mesélte, hogy két kislány elvett tőle valami homokozó lapátokat... :?

Hát csajok én 3 éve vagyok itthon, de cseppet sem vágyom vissza a munkába! Én semennyire nem unatkozom, mindig van mit tenni, náha így sincs időm valamire!
Verus! Nekem pont az a bajom, hogy soha semmit nem lehet végigcsinálni vagy befejezni, állandó elmaradásban vagyok, mindig lenne mit csinálni, csak éppen magamra nem jut időm... Egyébként én is érzem, amit írsz, hogy a szívem szakad meg, hogy Lucit otthagyom az oviban! Azért mikor Botit írattam be anno, sokkal rosszabb volt, mostanra már edződtem! :)

Cili!
Nálunk Virág ilyen kis gondoskodó! Édes lehet nagyon Stephie. És szuper, hogy ennyire szociális! Lucinak azért vannak még gondjai!

Kriszta!
Várjuk az újabb nekifutást a levélnek :)

Puszi!
Zsuzsi
 
 


Sziasztok Lányok!
Na hogy-hogy sehol senki?!
Jolnap megyek először a nyelvkurzusra. Közben feltűnt két újabb álláslehetőség, gyorsan elküldtem a jelentkezésemet. Az egyik határideje okt. 15, a másiké okt. 30. Persez most, hogy végre sikerült bejutnom a nyelviskolába, tuti felvesznek valahova - vagy nem? :oops: :roll:
Sikerült elhagynom csütörtökön a személyimet a jogsimmal :evil: Nem lesz egyszerű pótolni! Azért remélem, esetleg még meglesz. Ezek a finnek olyan rendes emberek, ha megtalálják, visszajuttatják. De fogalmam sincs, hol hagytam el! Csütörtökön voltam a TB-ben és ott vettem elő, de pénteken visszamentem megkérdezni, és azt mondták, nem hagytam ott. Másshol viszont nem vettem elő... :shock:
Várom a drukkokat!
Puszi!
Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Arra már nem emlékszem mit is akartam a múltkor írni.....

Zsuzsi!

Biztos jó lesz a nyelviskola ha már így vágytál rá!Én verussal vagyok egy hullámhosszon,hogy teljesen elégnek érzem azt,hogy a családdal törődjek.és egyenlőre nem érzem azt sem,hogy elbutulnék itthon mert mindig van olyan dolog aminek utána kell néznem és informálódni erről-arról.Meg hát elvileg hamarosan kezdem az Ayres-terápiát amit várok ugyan de még foglalmam sincs mikor és hogyan fogok vele dolgozni.
November 2-re kaptunk időpontot a tüdőgyógyászhoz,kíváncsi leszek!?
Írjál majd beszámolót!És arról is hogy tetszik Balázsnak a suli????

Cili!

Tényleg ügyes a lánykád ha ilyen jól beszél.Léna nem sieti el,de nekem valahogy ez olyan természetes hisz Botond is későn kzdett beszélni.és most Léna azért már teljesen jól kommunikál beszéd nélkül is mindent megértet.Ő is olyan kis gondolskodó,eteti a babát,de azért rendet rakni nem szeret!Jövőre ha felveszik oviba akkor még jó lesz,mert 1 évet Botond is ott lesz mellette.Léna már most tiltakozik hogy nem akar menni,pedig Botond a napokban már elég szívesen megy.Persze mindig próbál kifogásokat találni de csak pár percig.

Verus!

Mi újság?Tegyél már pocakfotót légyszi!!!
Olyan jó hogy már most gondolsz arra,hogy 3 gyereketek lesz!Manapság egyre kevesebb ilyet hallok....


Puszi mindenkinek!
Kriszta
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1253564212.6051.jpg[/img] [/img]
 


Sziasztok!!!

Én is itt vagyok...
A hétvégén kidőltem, jól lebetegedtem.. Szerencére lázam nem volt, de nátha+torokfájás, pont elég volt!

Nagyon jó képeket tettetek fel, milyen édesen alszanak Kriszta a gyerekek!
Ígérem, holnap teszel fel friss fotót, most a gépen az utolsó, ami 3 hete készült, 22 hetesen! Aztán igyekszem rendszeresen tenni! :)

Zsuzsi,
és ha visszamész dolgozni, akkor szted hogy lesz több időd befejezni a dolgokat, ha így sincs? :wink: Én ettől sem vágyom vissza, hogy hajnalban kelni, gyerekeket útnak indítani, munkából időbe eljönni (főnöknek megmondani, hogy nuku túlóra), gyerekekért elmenni, és akkor mikor főz az ember, takarít, mos? A pihenésről nem beszélve...
Persze nekem is eljön majd ez az idő, mert nekem biztos vissza kell majd mennem dolgozni, de semennyire nem várom :oops:

Cili,
Írtü aranyos lehet Stephie, nem csodállom, hogy el vannak ájulva tőle a bölcsibe! Lilinek is olyan beszólásai vannak, meg kezd szemetelen lenni 2 évesen :)
Szokta mondani, amikor rászólok, hogy rámoljon össze - persze már morcosan, mert 20szor kértem előtte-, hogy "Anya, te most maradj csöndbe! Azonnal' Mondom most!" :lol:
Vagy az Apjára, hogy ne "Ne kiabálj, nem hallod?" Stb..

Magdi,
Ti hogy vagytok?

Kép

Kép
 


Kép

Kép
 


Verus!

Köszi a képet!!!Aranyos a pocid!
Nálunk is vannak "beszólások"pedig Léna nem beszél.De pl.ma Botonddal összevesztek valami játékon és egyszercsak hallom a szobából Lénát hogy Bobo cscscscscs(vagyis hogy maradjon csenben Botond).Erre bekiabáltam hogy mi a helyzet? Mire Léna:anya nem nem!Szóval hogy ne szóljak bele.Hát így vagyunk!
puszi
Kriszta
 


Sziasztok!
Végre beindult ez a nyelvkurzus. Egyelőre még elég laza nekem, mert ez kezdő, és egyelőre még nincs mindenki azon a szinten, ahol én. Azért így is tanulok minden nap pár új szót, na és főleg a nyelvtan az, ami nekem nehézséget okoz. Ez a nyelviskola szuggesztopéd módszerrel dolgozik, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem a nyelvtani táblázatokat kell bemagolni. A szavakat mozdulatokhoz köti (így könnyebb is megtanulni), rengeteget gyakorlunk, sokat beszéltetnek, szituációkat gyakoroltatnak. A finn ugye köztudottan rokon nyelv, ez mondjuk első blikkre nem látszik... De az igaz, hogy pl. toldalékolják a szavakat, és pl. a toldalékoknak megvan a maguk "jele", mozdulata - ez nekem tök jól bejön, valahogy jobban rááll így az agyam, és hamarabb megtalálom, hogy éppen hogyan kell mondani. Na ezt asszem túlragoztam.
A banda is elég jónak tűnik, bár ugye 3 nap után még nem igazán hiteles a vélemény.Kb egy korcsoport (25-35 évesek), mindenféle népek (3 orosz, 2 francia, 2 indiai, 3 kínai, és a futottak még :) ). 25-en vagyunk egyébként, és fél 9-től 12-ig tart a bentlevős része, és kb. ugyanennyi van leckeírásra szánva - de ez eddig még nem volt túl sok, majd jövő héttől kapcsolnak rá állítólag. Sajnos viszont szünet nem igazán van, még karácsonykor is csak négy nap és az ünnepek között is be kell majd járni.
Kriszta!
Balázsnak továbbra is tetszik a suli nagyon. Sok gondot nem okoz neki, de a házi feladat megírásában a körmére kell nézni, mert hajlamos azt mondani, hogy megírta, holott nem. :roll: Most a suliba jár hozzá a gyógytornász, és külön foglalkozik vele, most pl. a vágást gyakorolják. A suliban van külön gyógytorna csoport, sikerült oda is bejutni, ott inkább nagymozgásokat, egyensúly dolgokat gyakorolnak.
Luci is simán visszaszól nekem, hogy ez hülyeség!(így szó szerint! :oops: )
Verus!
Nem lesz így se több időm persze az otthoni dolgokra, sőt. Viszont legalább a munkahelyemen lesznek dolgok, amit egyben végig tudok csinálni megszakítások nélkül, és így úgy érzem, hogy haladtam valamit előre!
Mellesleg ebből a szempontból szuper, hogy Most fél 2-re itthon vagyok, amikor még Luca oviban van, és így valamit tudok csinálni. Mondjuk ha több lesz a leckém, akkor azt fogom csinálni nyilván...
Egyébként Luci szegény nem nagyon békélt még meg az ovival! Most az a rendszer, hogy Csabi indítja a gyerekeket reggel (hát ez is szuper! :) ), bár a szendvicseket meg a truhakikészítést én csinálom. És du. én gyűjtöm be őket.
Puszi, még kicsit tanulok!
Zsuzsi
 
 


Sziasztok!


Látom mindenki elfoglalt,nem nagyon telik ez az oldal!
Nálunk semmi különös!Továbbra is folyton rohanásban vagyunk és már tudom hiába várom hogy majd a jövő hét nyugisabb lesz,mert nem lesz az egyik sem.....
Botond az ovisokkal korcsolyát is elkezdett,elég ügyes.Léna meg az uszodában egyre ügyesebb!Pedig csak azért viszem magammal mert nincs hová tenni amikor Botondnak órája van.Most a legújabb,hogy Léna is szeretne korcsolyát,de 21-es lábra nemigen lehet kapni.....
Készülök vasárnap börzére egy barátnőmmel,remélem sikerül jól eladnom sokmindent!
Írjatok!
Puszi mindenkinek!!!!
Kriszta
 


Sziasztok Lányok!

Na nem tudtam jönni mostanában, mert zajlik nálunk az élet!

Ki hogy van? Remélem mindenki a legjobban!
Magdu rólad rég hallottunk már, tessék jelentkezni egy jól vagyunkkal legalább!!

Nálunk nem unalmas az élet.. Annyira eltér ez a terhességem a Liliétől, hogy csak na...

Múlthét előtti pénteken egyedül voltam itthon a Lilivel, ebédeltem, és rá fél órával olyan rosszullét jött rám, mint még soha és jól ejálultam. Először hányingerem lett, aztán alig kaptam levegőt, kiment minden erő a kezemből, lábamból, látászavar, aztán a hangok kb. km.ekeről jöttek., aztán se kép, se hang. Nagoyn megijedtem, frankón halálfélelmem volt. Mikor már megláttam a mobilomat (mert semmit nem láttam), emlékeztem, hogy Gáborral beszéltem utoljára, így tutdam felhívni, hogy gyorsan jöjjön haza.

Aztán a köv. hétfőn voltam terheléses cukorvizsgálaton, ugyanez volt a helyzet, ott az utcán estem össze, szerencsére velem volt Gábor, oda hívtuk ki a nővért..

Akkor viszonylag magas volt a vérnyomásom, de alapjából nem.

A terheléses cukrosvizsgálat eredményem meg jó, tehát nem vagyok cukros. Mivel pénteken is előtte egy jó nagy adag (kb. 4 adagnyi) piskótát ettem csokiöntettel, azt mondják, h a hirtelen jött cukormennyiséget nem tudja a szervezetem feldolgozni, emiatt lehetett.

Azóta visszafogtam magam az édesség evést illetően, és szerencsére nem voltam rosszul azóta. (kopp-kopp-kopp)

Dokimhoz majd most megyek pénteken, meglátjuk mi lesz, ki kell-e vizsgálni alaposabban, vagy tényleg ez okozta.


Amúgy babuci jól van, neve még mindig nincs :), de már Apa is hajlik az Armillára, ami nekem nagyon tetszik, így remélem az lesz. Ha nem, akkor meg Boróka, de nekem az Armilla a kedvenc!

Ami már nem is panasz, hogy már most nem tudok aludni, úgy fáj estére a hátizmom, arról nem beszélve, hoyg levegőt is alig kapok néha, úgy nyomja a picurom valamimet!

Amúgy ezeket leszámítva, szerensére tényleg minden oké és jól vagyunk!!!!!


Kriszta,
Le a kalappal előtted, hoyg ennyi helyre viszed a gyerekeket programra! nem semmi!

Kép
 


Sziasztok!
Fú Verus, nagyon vigyázz magatokra! Aztán besámolni ám, hogy mit mondott a doki!
Nálunk sincs semmi különös, csak a rohanás. Luca végre megszokta az ovit, már reggel sem bömböl - viszont ehhez egyszerre indulunk itthonról fél 8-kor (a lányokat apa viszi). Luci az első a csoportjában, ilyenkor még átengedik Virághoz játszani - aztán 8-tól reggeli. Az evéssel még mindig hadilábon áll, bár most három napja már azt mondják, hogy hajlandó enni. És ami számomra elképesztő, hogy így 3 hét után már megért bizonyos dolgokat finnül!!! Hihetetlen! Én meg mit összekínlódom!
Ez a kurzus eléggé megterhelő, nagyon intenzív, viszont tényleg hatékony. Napi 4 órát ülünk benn, és kb. 3 órányi hf-t adnak - ebben vannak nyelvtani feladatok, fogalmazásírás, hanganyag. Plusz persze mellé a házimunka, amivel jól el vagyok maradva. Szerencse, hogy ilyen rendes férjem van, marha sokat segít!
Most jön ki hozzánk anyósom 10 napra, mert a jövő hét őszi szünet, és nem tudjuk máshogy megoldani, mert persze nekem nem szünet.
Kriszta!
Nagyon ügyes Botond, ha boldogul a korival! Nálunk most tanult meg Balázs támasztókerék nélkül biciklizni. Tavaly ő is próbálkozott már a korival több-kevesebb sikerrel. Ha akarod, megpróbálhatok körülnézni itt kori-ügyben, itt már hihetetlenül pici korcsolyákat is lehet kapni -akár új, akár használt. Mondjuk az ideje kicsit később van. Viszont ha most találnék, anyóssal haza tudnám küldeni... Mondjuk Karácsonykor ha minden jól megy, a szüleim jönnek ki segíteni. - akkor is haza lehetne küldeni. Csak ha érdekel...
Egyébként mi is rohangálunk: szerdán cserkészet mindkét fiúnak, csütörtökön beindult a magyar oktatás, pénteken meg Virág balettja. Szerencse, hogy legalább a gyógytornász a suliba megy! Mostanra a tájfutás véget ért...
Puszi mindenkinek, még kicsit próbálom utolérni magam...
Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Verus!

Én ismerem ezt az elájulós érzést,régebben előfordult velem is párszor.Tényleg szörnyű!Remélem többet nem kell átélned!!!!
Én most hallottam egy jó nevet,vagyis nekem tetszik!Zina!
Mi volt ma a dokinál???Írjál!


Zsuzsi!

Olyan jó olvsani,hogy nálatok is rohanás van!Időnként azt gondolom csak én osztom be rosszul az időmet és ezért rohanunk állandóan...
Ma pl.reggel 9-kor sóbarlangban kezdtünk mert botondom 2 napja gyanúsan köhög,reggel meg már eléggé behúzott.Egésznap adtam a Ventolint és most várom milyen lesz az éjszaka????
Aztán sóbarlang után beszaladtunk a könyvesboltba,onnan Botondot vittem foglalkozásra.Aztán logopédia,majd az optikába szemüveget beállítatni,mert az oviban valami történt vele tegnap.Addigra Léna már hulla fáradt,de hazafelé még posta.Itthon gyors ebéd,Léna aludt majd indultunk mert Botondnak a korihoz egy jó kesztyűt kéne vennem,de nem kaptunk.Biciklivel mentünk de hazafelé olyan hisztit rendezett Botondom,hogy egy ideig nem biciklizünk(Nem arra akart jönni amerre kellett).Mire hazaértünk lejárt a mosógépem,teregetés,mosogatás,vacsora és már fürdés.Holnap takarítanom kell meg hegyekben áll a vasalni való.
Nagyon megköszönném ha tudnál nekünk küldeni kicsi korcsolyát!Persze ezért ne mászkálj csak ha utadba kerül éppen.Most ígérték egy helyen hogy talán lesz 24-es(ezt németből hozzák olyan használtas boltba,és azt mondták ennél kisebb méret nincs),de persze ez nem biztos.A Léna lába egyébként most már olyan 21-22-es körüli.Közben Botondnak meg volt a 2.korcsolya órája és most is elég jól ment neki.A jövő héten már nem is kell mennem vele,azt mondta az oktató hogy mehet egyedül.
Luca nagyon hamar megtanul majd finnül!A gyerekeknek még könnyen megy az ilyesmi.De az a tanfolyam majd neked is biztos sokat lendít a nyelvtudásodon!Mennyi ideig tart?Mármint hány hónapig?
Holnap jön anyukám és vasárnap megyek börzére,eladni a sok kinőtt dolgot a gyerekekről.Mármint amit sikerül eladni.

Puszi
kriszta
 


Sziasztok!
Ma elment Csabim Magyarországra, de szerencsére szerdán már jön vissza. Megjött anyósom is, és olyan jó dolgom van, hogy ma szinte mindet kivasalt ... :-) És az ebédet is ő főzte, így én elkísérhettem Csabit, aztán még a kertben voltam egy szusszanásnyt a gyerkőcökkel. Délután Boti kívánságára finnül olvastunk mesét - a nyelvtudásomon ez is lendít :-) ! Aztán eljött a barátnőm a két gyerekével, vele dumáltunk, meg sütöttem nekik kakaós csigát. Közben realizáltam, hogy mióta ez a kurzus tart még nem sütöttem semmilyen sütit! :roll:

Kriszta!
Remélme, közben Botondod is jobban van már! Nálunk is most eléggé köhögős idő van. Balázsnak most újfajta gyógyszere van (Budesonid), ez is belélegzős, csak nem gázt kell belélegezni, hanem port. De ugyanúgy reggel este, meg van a Ventolin megfelelője is ilyen por alakban. Ő ezenkívül még kap Singulair-t is, kérdezz majd rá te is a dokidnál. Ez valami nem szteroid alapú gyógyszer, de Balázsnál azért elég jól bejött, és tudom, hogy otthon is van.
Majd nézek korcsolyát, hátha... Akkor inkább 22-es kéne? És használt is lehet, vagy újat szeretnél?
Szuper tényleg, hogy Luca ilyen hamar megtanul finnül! Virág is már jó szinten van, a fiúk meg nagyjából a korosztályuknak megfelelőek :-). Nekem ez a tanfolyam 5 hónapig tart, utána vizsga. Utána van haladó tanfolyam, szintén 5 hónap, utána egy hónap "szakmai gyakorlat", és addigra elvileg elég jó szinten tudhatok finnül, beadhatnám vele az állampolgárság igénylésemet, ha akarnám.
Drukk a börzézéshez! Már nekem is kéne valami ilyesmibe fognom, mert nálunk is hegyekben áll a kinőtt gyerekruha...
Puszi!
ZSuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Szuper hogy van segítséged!!
Ha korcsolyát látnál Lénának akkor inkább valami állíthatós kéne ha van.Mert most jó lenne a 22-es de jövőre kicsi.És ha kapnánk ilyen kicsit akkor jó lenne legalább 2 évig használni.Bár nem tudom mennyibe kerül,ha nem sok akkor lehet olyan is ami nem állítható.És én használtat gondoltam,nem akarok újat venni,hisz annyira keveset lenne alkalom kipróbálni.A jégpályára nem megyünk Lénával,a tó meg mikor fagy be??Van amikor egész télen pár napra csak.
Most jobban van Botond(remélem nem kiabálom el)!Majd nov.2-án a tüdőgyógyáztól rákérdezek ezekre a szerekre,köszi hogy írtad.
Egyébként hogy kell ezeket a porokat használni?Hogy szippantaj be a gyerek?Nekünk most talán a Ventolin segített,vagyis azt gondolom.
A börze nem volt jó.Esett az eső és mások szerint ezért volt kevés a vevő.Még elmegyek 1x aztán lehet hogy nem lesz kedvem ha ilyen lesz az is.....
Puszi
kriszta
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy megint ilyen sokáig nem jelentkeztem, de itthon volt apjuk egy pár napot.

Hétfőtől kezdve meg már normál időben dolgozom, vagyis 8-16.00-ig, mire össze szedem a gyerekeket, meg ha edzés van 17.00-18.00 mire haza érünk, aztán egy pici játék, fürdés, ruha előkészítés, vacsi, és már mehet is mindenki az ágyba.

Stephie ma 1 hete, hogy abba hagyta a cicizést, bevallom már nagyon örülök neki, hogy végre megértette, hogy ő már nagy hozzá. A bölibe továbbra is imád járni.

Fiúknak vasárnap meccse volt Pusztavámon, mind a három meccset megnyerték, és Björn lett az U7-ek közül a legjobb hátvéd, ezen kívül a Vidi pályán nyújtott fociért pedig oklevelet kaptak, dagadt a mellkasuk a büszkeségtől és hát az enyém is természetesen.

Nekem is rengeteg cucc van eladásra, néhánytól már sikerült a teszveszen túl adni. Móron is volt múltkor börze, de péntek délután és hát sajna nem tudtam menni.

Pusszancs mindenkinek, most be kell fejeznem.

Cili
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok, de nem tudtam jönni, mert meg vagyok "áldva" ezzel a terhességgel, de nem panaszkodom, ezek legyenek a legnagyobb bajaim!

Minden rendben van a Babánkkal, nagyon szépen nő, méretei megfelelőek! Most beszéltem személyesen a dokival az ájulásaimról, ugyanis az UH alatt is rosszul lettem, abba kellett hagyni Tesó nézését. Semmi köze se a cukorhoz, se a vérnyomáshoz. Úgynevezett vena cava inferior szindrómám van, ami nem betegség, hanem állapot. Azt mondta a doki, hogy nem ritka jelenség ez vékony kismamáknál, az történik, hogy a méh elnyomja a fő gyűjtőeret, emiatt leáll a keringés és jönnek a habos-babos dolgok... Ilyenkor annyi a teendő, hogy gyorsan bal oldalra lefeküdni, vagy ha ez nem megy, akkor lógatni a méhet, hogy újra beinduljon a véráramlás... És tényleg, valóban működik, gyorsan bal oldalamra fordultam és elkerültem így azt a nagyon durva rosszullétet. Hát ezt is kipróbálom a 2. terhesség alatt!
Amúgy vérkép, vizelet tökéletes, legközelebb 3 hét múlva kell menni, 30 hetesen!

Azóta aranyerem is van, az életemben nem volt. Állítóag ez tök normális és azért van, mert a kismedencei ereket nyomja a méh. Most úgy megyek, mint egy pingvin és vérzik is, és utálom!


Tud valaki valamit Magdiról és Móniról? Jól vannak?

Cili,

Gondolom hogy örültetek, hogy itt volt a férjed! Magyarországra fog költözni mostanában, vagy marad ez a megoldás?

Zsuzsi,
Hogy megy finn? Nagyon ügyes Luca is, hogy megszkta az ovit!!


KrisztaNem semmi, hogy ilyen korán szeretne korcsolyázni Léna! Engem még a frász is kitör, ha a befagyott pocsolyára menne, de én beszari anyuka vagyok :)

Puszi!

Kép
 


Kép [/img]

Kép
 


Kép [/img]

Kép
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: