Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

nagyon úgy néz ki, hogy Ákos bárányhimlős lett.. :cry: :cry: holnap tudunk menni a dokinéninkhez, és akkor majd okosabbak leszünk, de a pöttyei alapján szinte 100%.. :(

Erika: Ákos kb egy évesen kezdett el "beszélni", de akkor még persze csak egyszerű szavakat.. :lol: de most nagyon beindult beszéd terén.. :lol: Matyi viszont későn kezdett el beszélni (2,5 évesen), bár addig is remekül megértette magát.. :lol: úgyhogy szerintem ne aggódj, "Botond-Matyi" is elkezd beszélni, ha úgy látja eljött az ideje.. :wink: :lol:
hát tényleg van elég elfoglaltságom a fiúk mellett, de sokat segítenek nekem, meg amúgy is olyan rendes szófogadó gyerekek, úgyhogy könnyű dolgom van velük.. :lol: :lol:

Anita: Ákos is nagyon akaratos, és ő is szokott sikítani, meg látványosan lefekszik a földre duzzogni.. :lol: :lol: ilyenkor megemlítem neki, hogy nem szabad pl megütni (mert előfordul, hogy mérgében megpróbálja), a hisztijéről pedig nem veszek tudomást, de azért ugyanúgy figyelek rá, beszélek hozzá, de teljesen más dologról.. :lol: így nem is tart pár pillanatnál tovább az egész, mert nincs rá "vevő" :lol: aztán mintha mi sem történt volna jön játszani.. :lol: de leginkább megpróbálom elkerülni az ilyen "összecsapásokat" és igyekszem "lebeszélni " vele, hogy mi, miért, hogyan fog történni..8)

üdv..

Kép

Kép
 
 


Anita, de jó hogy ilyen sok programotok van. Az én fiamat már ideje lenne felvilágosítani, hogy léteznek rajta kívül is gyerekek...de ebben a vacak időben hova mozduljunk ki? Itt falun elég nehéz ilyen szempontból az életünk...Na meg nem akkor megyek meg jövök, mikor kedvem szottyan... a nagylányt is koordinálnom kell. Hol angol különórára vinni (szomszéd falu), hol zongora órája van, egy héten egyszer meg még szolfézs is. Hát .. nem egyszerű a történet... :lol:

Akkor végül is lesz ismétlése a mamánál alvásnak? Ha meg megszokja, már te is egy kicsit szabadabb leszel...Bence alszik, anya meg elmegy dolgokat intézni....nagyi pedig vigyázza kisunoka álmát. :wink:

Móni.
Igen, ez a hiszti korszak kezelés nálunk is így műkszik....nem figyelek rá, ráhagyom és abbahagyja .... Nincs rá jobb módszer szerintem sem.
Szegény Ákos. De legalább átesik rajta. Az én lányom már iskolás korában kapta el. ..Szerencsére kb. 10 pöttyel megúsztuk és azok se viszkettek neki nagyon. Reméljük nálatok is a legjobbakat. Matyi volt már barihimlős?

Beszéd...Már alig várom hogy dumáljon, ha meg beszélni fog, szerintem alig várom majd hogy beálljon a szája... :D :D

Kép

Kép
 


Jaj, ma egész nap esik az eső, nem tudunk sehova menni. :(
pedig már úgy megszoktam a mászkálást, nem tudom, így mi lesz estig. Borzasztó hisztis volt egész délelőtt, nem lehetett bírni vele. Torkaszakadtából üvölt, ha valami nem úgy van, ahogy akarja, szörnyű. Hagytam egy darabig, de már köhögött a sírástól. :(
Nem tudom, miért csinálja ezt és mit tegyek, hogy abbahagyja. Az a mániája, hogy megfogja a kezem és erőszakkal cipel mindenhova, kezembe ad dolgokat, és azzal kell takarítani, játszani, bármit. De ha nemet mondok, tombol. Remélem elmúlik ez hamarosan.

Le is raktam korán, már 12.15-kor, mert csak balhézott, hisztizett, és most ébredt fel. Remélem kipihente magát és jobb délutánunk lesz.
Megyek is, sziasztok!
 
 

 
 

Hahóó lányok! Én még élek..és ti? :D

Kép

Kép
 


Én is élek, legutóbb is én írtam. :wink:

Bence megint elég nyűgös, hisztis időszakát éli. :( Nem jó itthon, de ha lemegyünk, ott sem az igazi. Csak anya, anya, kéredzkedik fel, nem akar a játszótéren lenni, nem akar sétálni, csak nyafog. Kicsit elegem van, de remélem hamarosan elmúlik,mert most olyan szép idő van, muszáj lent lennünk.

Nálatok mizu?
 
 


Nagyon rég írtatok, minden rendben????
 
 


Hahóóó! Igen, néha néha benézek, de nem sok sikerrel...:)

Mizújs veletek?

Én a héten nagy munkában voltam. Végre végeztem a nagytakarítással. Még egy pár sötétítő függöny mosása vár rám, de nagyjából kész vagyok...(az is a folyosóra való és így nem sürgös). Folyamatosan megy a mosógépem...sose fogom tudni üresre mosni a szennyestartót. :shock:

Múlt héten még voltam fogdokinál is mert begyulladt a szemfogam gyökere...gyökérkezelésre kell most járkálnom. Ma meg nőgyógyászhoz megyek...fujj...

Majd még jövök, csak közben jött az uram...

Kép

Kép
 


Délután kell mennem .. aktuális rákszűrés. Nem szeretem de muszáj...:(

A vasalni valóm is már embrmagasságban tornyosul...Sose érem magam utol a házimunkában.

Annyira jó hogy tavasz van. Már olyan virágotültetnék hangulatom van....Ti is sokat vagytok a szabadban?

Botond még most is olyan sokat alszik napközben. Délelőtt 10-12-ig, délután meg 3-6-ig...Pedig kinéztem egy szupi kis Mazsola Muzsikás csoporot a közeli városban. Jó lenne elmenni, de hát így fogalmam sincs hogyan....

Kép

Kép
 


Hú, hogy bír ennyit aludni Botond????
Bence most ébredt, 2 órát aludt, ez már rengetegnek számít nálunk. Így sehova nem tudtok menni napközben, ha ennyit alszik. Nem gondoltál még rá, hogy felébreszted? Vagy nem rakod le kétszer aludni, akkor mi lenne, nagyon nyűgös?
És éjszaka is simán alszik?

Nálunk most volt egy betegség, hányás, hasmenés, kórház, azóta nem alszik, nem eszik rendesen, nyűgös, hisztis, elég nehéz.

De remélem hamarosan túlleszünk rajta.
 
 


sziasztok,
csatlakozhatok még??? a cim alapjan jottem ide! s lenne egy surgos kerdesem! nyitottam egy topikot is emiatt, de ott nem kaptam valaszt meg!
masfel eves kislanyom van (hanga), fel evesen kezdtuk a hozzataplalast, s az elso nehany honapban semmi problema nem jelentkezett, de kb egy eves kora ota rendszeresen kuzd szekrekedessel, torzsen es arcan gyakran kis patatnas szeru pottyok jelennek meg.
vegigjartunk mar mindent, probaltunk elhagyni eteleket, amilyen vizsgalatot el lehet ekkora gyereken vegezni, azt mind elvegeztettuk, de allergiat es egyeb szervi problemat sem mutattak ki.
sokat kutakodtam a neten, s ott olvastam, hogy az etelintolerancia joval gyakoribb, mint az allergia, viszont sokkal nehezebb kimutatni, hosszadalmasabb! allitolag hasonlo gondokat is okozhat, mint a kislanyom eseteben, tehat nem olyan heves reakciok, mint az allergianal, hanem lasabban megmutatkozó, enyhebb tunetekkel! Lassan en mar azt is az etkezes rovasara irom, hogy ejjelente sokkal tobbet ebred, mint annak elotte, sirva! otalaltam errol egy oldalt, ahol reszletesen irnak a problemarol, neha mintha rolunk irnanak. (http://food-detective.hu/)
Itt a site-n talaltam egy egy otthoni vertesztet, ami gyerekeknel is alkalmazhato. de nem szeretnek mar kiserletezni. erdekelne, ismeri-e valaki kozuletek??? segitsetek kerlek? diagnosztizaltak mar valamelyikotoknel vagy a gyerekeiteknel etelintoleranciat? ismeritek ezeket a viszgalati modszereket? mik a tapasztalataitok?
Egyebkent nalam is gyanakodtak az orvosok mindig laktozerzekenysegre, de lusta voltam a kizarasos dietara, azaz sosem vittem vegig, pedig - az olvasottak alapjan - akar meg az evek ota tarto alvaszavaromat is okozhatja!
bocs a tolakodasert! hallottatok mar a problemarava es/vagy a tesztrol???
koszi!
anna
 
 


Szia Anna!

Üdv köreinkben.

Sajnos én nem hallottam még erről a betegségről (vagy inkább szerencsére)...nem lehet egy leányálom. :(

Szerintem fogadd meg az orvos tanácsát és mihamarabb kezd el a kizárásos diétát. Legalább egy kiindulási pontnak jó lesz, lehet hogy genetikailag örökölt a pici valamit (reméljük nem) és már könyebben diagnosztizálnák őt is.
A vértesztről sem hallottam még. Mit kell csinálni?

Egy barátnőm kislányának is volt székrekedéses problémája, de nem emlékszem mekkora volt a gyerkőc. Arra emlékszem, hogy gyógyszertárból hordott valamilyen vizet, amit itatott a kislánnyal. Ha gondolod meg tudom kérdezni...de lehet hogy már ezt próbáltad is.

Anita. Jobbulást Bencének. Vagy már helyrejött teljesen? Bent is kellett maradnotok a kórházban?

Botond éjszaka is jól alszik, azzal nincs gond. Átalussza az éjszakát. Ilyen kis mormota tipus...A lányom is ilyen volt kicsi korában. Azt mondta a védőnő, hogy gének és slusszpassz...Ha ő mondja...:O

Kép

Kép
 


szia,
az a baj, hogy a kizarasos dieta iszonyu hosszan tart, s annyi mindent ki kell zarni, hogy a vegen mar nincs mit enni!:-(
A teszttel csak egy baj van, hogy penzbe kerul, de nagyon ott tartok, hogy inkabb kifizetem, olvasgattam az etelintoleranciarol is itt a food-detective, annyi gondot okozhat (bőr, alvas, emésztés, izületi gondok, szorongás stb.), s allitolag annyi embernel elofordul, hogy azon csodalkozom, nem ez az elso, amit kizarnak az orvosok egy-egy problémánál! meglepodtok, ha beleolvastok...nezzetek meg!
megprobalom, s majd beszamolok, hatha erint meg valamit.
 
 


Sziasztok!

Látom gyakran jöttök ti is... :D Kivel mi újság?

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Mi nem vagyunk túl jól sajnos, a kórház óta beteg, megfázás, most épp orrmandula-gyulladása van, már a 3. napja 39 fokos lázzal. :cry:
Már becsavartam hideg vizes törölközőbe, kapott kúpot, most végre elaludt. Éjszaka köhög, alig alszunk valamit.

Holnap megyünk vissza doktornőhöz, remélem már meggyógyul, mert ráadásul megint 3 napos ünnep lesz. :?

Remélem ti jól vagytok!
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


MÁr egy hónapja pang a topic. El vagytok foglalva, vagy másfelé jártok.

Mostanában hogy ilyen jó idők vannak (ma pl.szakad az eső) elég sokat vagyunk kint. Szinte kint töltjük a levegőn a napunk 80 %-át. Leszámítva a sok-sok alvásos órát, mert ugye én fiacskám még mindig délelőtt 2, délután 3 órát szunyókál.

Írjatok!

Én tényleg próbálom életben tartani a fórumot, de mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat..:)

Kép

Kép
 


sziasztok!

Én is mindig benézek, de sehol senki. :( És legutóbb is én írtam, nem is reagált rá senki. :(
Végre túl vagyunk a betegségen, nem kívánom senkinek, 39 fokos láz napokig, nem alvás, stb. Azóta is átjön minden hajnalban hozzánk aludni, de nem baj.

Mi is kint vagyunk sokat, délelőtt 2,5 órát, délután is, majdnem csak alvásra jövünk haza. Kivéve az elmúlt hetet, amikor eső volt, szél, akkor itthon dekkoltunk.
Én még tanulok is, házidogákat írok, szóval most megyek is.
És írjatok!!!

Anita
 
 


Megint én írtam, és azóta sincs semmi válasz. Azt hiszem, ennek a topicnak annyi, sajnálom. :(
Minden jót nektek,

Anita
 
 


Dehogy annyi...Jövök jövök...

Nálunk most hétvégén lesz megtartva a névadó buli. Elég későn, de így alakult.

Megkaptuk nemrég a 18 hós oltást. Jól viseltük. Most viszont jön Botond szemfoga (szerintem). Nem nagyon tudok másra gondolni, mert állandóan csorog a nyála és megy a hasa. Fog ezzel jár általában...nálatok hogy van/volt?

Miről írod a házi dogádat?

Botond még mindig 2x alszik. Nem tudom mikor fog áttérni az egyre.

Múlt héten megégette két ujját nagyon...szegénykémnek nagyon fájhatott. Első éjszaka felsírt kétszer is. Én is majdnem bőgtem. Egy pillanarta elfordultam (ilyen sose szabadna tudom..) és már meg is fogta a forró hajvasalót. Hügye anyu vagyok!!!!

Kép

Kép
 


Megnyugodtam, hogy nem maradtam itt egyedül.

Nekünk sosem volt gond a foggal, legalábbis láz, hasmenés, ilyesmi sosem volt. Napközben sokszor volt nyűgös, de nem tudom, hogy a foga miatt-e.

Több házidogát is írtam, már kész vagyok mindegyikkel szerencsére. Holnap lesz egy vizsgám még, és jövő héten, aztán egy ideig vége. Még marad két tárgyam szeptemberre, de januárban készülök államvizsgázni. Félek eléggé. :roll:

Bence mostanában percre pontosan 1,5 órát alszik napközben, szépen ebéd után megy aludni. Nem is tudom elképzelni, mi lenne, ha 5 órát aludna egy nap, durva!!!!

És milyen változások vannak amúgy nálatok, beszéd, alvás, evés, stb, bármi? Bence már nagyon szépen beszél, rendes mondatokban, kérdez is: ez mire való, mit kell vele csinálni, stb. Minden nap van valaki, aki rácsodálkozik a játszótéren, hogy ilyen szépen beszél, más még 2-2,5 évesen is csak szavakat mond, esetleg 2 szavas mondatokat. Mindig össze akarom írni, amiket mond, de igazából mindent, tényleg. Rendesen lehet vele beszélgetni, válaszol igennel, nemmel, ha kérdezzük, annyira édes. Ha wc-re megyek, kiabál: anya gyere ki! Ha valami nem megy: anya segíts levenni, anya segíts felmenni, stb. :)
Viszont az ügyességi játékok nem igazán mennek neki: nem tudja a formákat bedobni a helyére, csak mindegyikbe belepróbálja és végül sikerül, kisebb tárgyat nagyobba belerakni sem igazán, csak véletlenül, építeni sem igazán akar, inkább rombolni.
Nem tudom, hogy nálatok ez hogy van? Nagyon le vagyunk maradva?
Rajzolni viszont szeret, meg gyurmázni is, bár inkább utasítgat, hogy mit csináljunk neki. :) Meg vettem neki krétát és azzal rajzol mindenhova az utcán. :)

Írjatok,

Anita
 
 


Hali!

Holnapra küldjetek / küldjél (sztem már csak ketten maradtunk)...jó időt. Névadó után étterembe megyünk, de utána még itthon szeretnénk tortázni, hidegtálazni. Remélem az időjárás kegyes lesz hozzánk.

Jesszusom...már Bence ilyen sokmindent mond?? Botond még egy kukkot sem... :shock:

Még itt téblábol mellettem, mert délután 3-tól este fél 7-ig aludt. Lassan viszont megy már aludni... :D

Kellemes hétvégét.

Kép

Kép
 


Hát, mostanáig elég jó idő volt, de most volt egy jó nagy zuhé. Mi sem tudtunk lemenni, de talán nemsokára lemegyünk még.

Úristen, Botond mennyit alszik!!!!

Nektek is jó hétvégét!
 
 


Hát igen...még most is egy kis mormota. Szerencsés vagyok, hogy ilyne jó alvó. Tegnap reggel pl. fél 9-kor kelt fel estétől. Na ilyen nem gyakran van, de néha megesik. Általában 7-ig alszik reggel.

A hétvége elmúlt. Sz.r idő volt..úúúúútálom már az esőt.

Tegnap már megint nagyon magasan jött a víz a patakban (kert végében), félő, hogy a gátunk már nem sok ilyet bír ki. :(

Kép

Kép
 


Borzasztó ez az időjárás. Már ránk férne egy kis napsütés. Hétvégére ígérik ugyan, de lesz - e belőle valami nem tudom. Nekem olyan hihetetlennek tűnik, hogy lesz itt még nyár.
Állandóan be vagyunk szorulva a lakásba a vacak eső miatt. Mert ha hideg van még felöltözünk ... de az eső...:( Botondnak tegnap este már piros volt az orra, olyan hideg volt.
Tervezzük hogy menni kéne a Nemzeti vágtára, de ha így marad az idő, akkor inkább mégse kéne ott megfagynunk.

Ti/te (mert már csak kettecskén) szoktatok menni?

Kép

Kép
 


Végre jó idő van, süt a nap!!!!!! Most meg az lesz a bajunk, hogy túl meleg lesz, semmi sem jó. :roll:
Mi is alig tudtunk kimozdulni, Bence hihetetlenül hisztis volt itthon, alig bírtam vele. :(
Nem szoktunk menni, még sosem voltam a Nemzeti vágtán. Ha mentek, majd írd meg, milyen volt.
 
 


Hello!

Én végül is itthon maradtam. A párom és a nagylány elmentek. Nagyon meleg volt. Jól leégtek, de azt mondták nagyon szuper volt. Jövőre mindannyian megyünk (na még ezt azért átgondolom):).

Kép

Kép
 


Úgy látom magamra maradtam. :(

Be-be nézegetek, de látom hiába.... :(

Kép

Kép
 


Szia!

Én is sokszor benézek, de nem ír senki. :(
Mi újság veletek?
Mi most voltunk a Balatonon, nagyon jól éreztük magunkat, Bence sokat pancsizott, vizibicikliztünk is, nagyon élvezte.
Csak az alvással van gondunk, még mindig felkel éjszaka és át kell hozni. :( Remélem most már hamarosan leszokik róla. :o
Még mindig olyan sokat alszik Boti? Bence mostanában 2-2,5 órát alszik napközben, ennek nagyon örülök.
És beszél már valamit? Bencének be nem áll a szája, folyamatosan mondja a magáét, mindent kommentál és haláli szövege van. A strandon leült a medence szélére és azt mondja: most szomorkodom. :)
És nagyon szemtelen, mindenre nemet mond és ha mi mondunk nemet, akkor azt mondja: de! Ha mondom, hogy nincs keksz, mondja, hogy de van. Ha kérjük, hogy ne legyél szemtelen, akkor is: de! Mindenre ez a válasza. :)
Írj, hogy mik történnek veletek.

Jó éjt nektek!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: