Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom, mi lehetett vele. De végre éjszaka aludt szépen, reggel 7.15-ig. Remélem többet nem fog felkelni.
És még nem aludt el a kezemben sem, talán végre helyreáll a rend.

Igen, fura, hogy ennyien megnézték az oldalt, de senki nem írt. Talán fognak majd később.
 
 


Sziasztok!

nekem a kisebbik fiam Ákos, most 18 hónapos és ami leginkább napirenden van nálunk, az az akarat és hogy azt hogyan érvényesítse.. :lol: :lol: igazi huligán, de nincs is nehéz dolga, mert a 3,5 éves bátyja minden csibészségre megtanítja, de ettől függetlenül nagyon könnyű szót érteni vele.. :lol: már csak egyszer alszik napközben a tesóval együtt, óramű pontossággal 2 órát.. :lol: bár, ha nagyon belehúznak, néha sikerül 3 is.. :lol: nagyon aktív kis törpi, mindent kipróbál, amit a bátyjától elles, semmiből nem maradhat ki.. most éppen a kedvenc időtöltése mindenhova felmászni és onnan leugrani, anya legnagyobb örömére.. :lol: nagyon szépen beszél már, és egyre inkább meg is tudja magát értetni szavakkal is.. :lol: hát hirtelen ennyi jutott eszembe.. 8)

üdv: Móni :P

Kép

Kép
 
 


Szia Móni!

De jó, hogy jöttél...:)

Aranyosak a törpikéid. :o A nagyobbik gondolom már oviba jár.
Érdekelne, hogy milyen idős korában álltak át a gyerekek az 1x-i alvásra. Az én fiam most tölti február 2-án a 15 hónapot, de még délelőtt 2, délután 3 óra hosszát alszik.
Igaz, hogy van egy lányom is, de az már olyan régen volt, mikor ő volt pici...nem is emlékszem......nem is igaz hogy volt. :D :D :D

Anita.
Bencével mi újság? Az alvás visszaállt normális kerékvágásba? :?:

Kép

Kép
 

 
 

Szió!

hát Ákos már egy évesen átállt az egyszeri alvásra, de mivel nagyon kicsi Matyi és közte a korkülönbség, szinte össze vannak nőve, mindent ugyanabban a ritmusban csinálnak.. :lol: gondolom Ákos semmiről nem akart lemaradni, ezért ő is akkor aludt mikor Matyi.. :lol: :lol: Matyi anno kb másfél éves volt, mikor már csak egyszer aludt napközben.. :lol:
Matyi még nem jár oviba, mivel itthon vagyok Ákossal és még nem akart menni, nem erőltettem.. 8) de pont a héten közölte velem, hogy szeretne oviba menni (nagyon határozott ez ügyben), úgyhogy májusban beíratom.. 8) már Ákosnak is mondta, hogy "elmegyek majd óvodába, de jövök haza, ne sírj majd..".. :lol: :lol:

na, megyek pacit rajzolni Ákosnak, majd még benézek.. :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy már hárman vagyunk, üdv Móni! Nagyon aranyosak a gyerkőcök. :)

Bencével már minden rendben, nem kelt fel éjszaka, aludt reggelig. Remélem így is marad.
Napközben déltől alszik megint rendesen, 1,5 órát. Úgy látom, ebben le vagyunk maradva, mindenki többet alszik nála. De végül is nem baj, már megszoktam, hogy csak egyszer alszik.

Ákos hogy alszik éjjel, és mettől meddig? Szoptatod még?

Jó éjt mindenkinek,
Anita
 
 


Amúgy azt hogy csináltátok, hogy megjelennek alul ezek az idézetek és hogy mennyi idősek a gyerekek? :shock:
 
 


Szió!

Anita: lehet, hogy a fogacskák zavartak be Bencének nem?? Ákos is volt már egy párszor, hogy így felriadt éjszaka és sírt vigasztalhatatlanul.. :roll: ilyenkor végigpróbálom a repertoárt, de most már a dentinox zselével kezdek, és általában rögtön meg is nyugszik és alszik tovább.. 8) de olyan sok minden megzavarhatja őket, mi csak találgathatunk, hogy éppen mi az.. :roll: az, hogy kinek mennyi az alvás igénye, teljesen egyén függő, úgyhogy ez miatt ne aggódj, nem vagytok lemaradva.. 8) amúgy mindkét fiam keveset aludt mikor kisebb volt, de ahogy elkezdtek intenzívebben járni, azonnal többet igényeltek alvásból.. 8)
hát Ákos teljesen változó, hogy alszik.. 8) most hagyta el nem rég a cicit, addig sokszor felébredt, és kérte is.. 8) most amióta teljesen elhagyta, egész jókat alszik.. 8) ugyan általában egyszer-kétszer felébred inni, de általában kiszolgálja magát és alszik is tovább (nagyon kis önálló, mindent ő akar megoldani, még ha küszködni kell érte akkor is:lol:..).. :lol: Matyi is nagyon sokáig felébredt éjszaka, úgyhogy már rutinos éjszakázó vagyok.. :lol:
9-kor szoktak lefeküdni és mostanában 7-fél8 körül kelnek.. 8) de nem olyan rég, még fél hatkor fújt nekünk Ákos riadót.. :shock: :lol: , de most már ő is tovább alszik.. 8)

és ti szoptattok még??

ja, a vonalzó.. kattints rá valamelyikünk vonalzójára (amelyik stílus jobban tetszik), és ott el tudod készíteni a saját vonalzódat.. ha készen vagy, meg fog jelenni egy link, amit a profilodba kell bemásolni, az aláírás menübe, majd az oldal legalján az elküld gombbal mented.. :roll: remélem érthető voltam.. :oops: :lol:
remélem sikerül az alapján, ahogy leírtam.. :wink: :lol:

jó éjt..

Kép

Kép
 
 


Tényleg...a dentinoxot már én is akartam javasolni nektek. Nálunk is nagyon bevált. Utálja ha beletúrok a szájába, de ha be akarom neki kenni dentinoxal...akkor már tátja is. :o

Vonalzó: az enyém a picibaba.hu-s regisztrációhoz kötött....Ha elakadsz valahol szólj és segítünk.

Kép

Kép
 


...kérdésre válasz. Nem szopizik már a fiam...11 hónaposan elválasztotta magát. Ügyes gyerek. :lol:

Remélem holnap az én fiam is hagy aludni...elvégre vasárnap lesz!


Jó éjt!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

na, mi szinte semmit nem aludtunk.. :shock: Matyi nagyon náthás lett, és nem bírt aludni 8már harmadik éjjel), hiába szippantunk, meg ilyesmi.. :roll: egész éjjel dobálta magát, meg sokszor felsírt szegény.. :roll: :?

asszem az én vonalzómhoz is kell regisztráció, de ebben nem vagyok teljesen biztos.. :roll: :oops:

na, most megyek, mert nyüzsögnek a fiúk.. :lol: :lol:

Kép

Kép
 
 


Ezt nem hiszem el, írtam egy csomót és nem tudtam elküldeni!!! :twisted: Eltűnt az aljáról az Elküld gomb! Amúgy sem nagyon tetszik ez az oldal ilyen szempontból. A babaszobán is van egy fórum, ahova irogatok, az sokkal jobb, átláthatóbb.
Itt nem lehet egyébként egymástól mondatokat beszúrni?

Szóval, Bence ma is felsírt többször, de visszaaludt szerencsére egyedül, 8.15-ig aludt!
Ő is elválasztotta magát, 10 hónaposan az estit nem kérte, 1 évesen a reggelit sem. Én szomorú voltam emiatt, azt hittem, már nem szeret, nem ragaszkodik hozzám. De végül is jobb, mintha őt kellett volna drasztikusan elválasztani, az nehezebb lett volna.

Botond hogy aludt éjjel?
Matyinak jobbulást!
 
 


wanita írta:Ezt nem hiszem el, írtam egy csomót és nem tudtam elküldeni!!! :twisted: Eltűnt az aljáról az Elküld gomb! Amúgy sem nagyon tetszik ez az oldal ilyen szempontból. A babaszobán is van egy fórum, ahova irogatok, az sokkal jobb, átláthatóbb. És képet sem tudok feltölteni, mert csak kisméretűt lehet. :(
Itt nem lehet egyébként egymástól mondatokat beszúrni?

Szóval, Bence ma is felsírt többször, de visszaaludt szerencsére egyedül, 8.15-ig aludt!
Ő is elválasztotta magát, 10 hónaposan az estit nem kérte, 1 évesen a reggelit sem. Én szomorú voltam emiatt, azt hittem, már nem szeret, nem ragaszkodik hozzám. De végül is jobb, mintha őt kellett volna drasztikusan elválasztani, az nehezebb lett volna.

Botond hogy aludt éjjel?
Matyinak jobbulást!
 
 


Ja, és Minirozi, téged egyébként hogy hívnak, azt nem írtad még azt hiszem. :oops:
 
 


Minirozi = Erika

Egy kicsit számomra is átláthatatlan az oldal. Igazság szerint keresgettem babás oldalakon, ahol találnék olyan topicot ami engem is érint. Sok volt ahol már összeszokott csapat volt...meg igazán kedvem se volt többszáz-ezer hsz.-t visszaolvasni, hogy képbe legyek. Pont kapóra jött hogy nyitottad ezt a topicot.

Nekem mindegy hol vagyunk, mehetünk máshova is, csak szóljatok. :D

Különben már nekem is szállt el hsz.-om.... :evil:

Szerintem mondatokat beszúrni az idézet füllel kell...még nem próbáltam.

Matyinak jobbulást. Egyszer a nyáron volt Botond náthás 3 hétig...Homeopátiával hozta helyre a gyerekorvos. Tényleg ti használtok homeos szereket?

Botond is vacakul aludt...azaz éjszaka aludt is, de már 6-kor!!! felkelt enni. Utána még 8-ig aludt, de én már nem tudtam visszaaludni.

Most fejeztem be a porszívózást, takarítást, mert holnap valószínűleg ilyenekre nem marad időm (hétfő a takarítós napom). Lebetegedett a nagylányom...lázas és fáj a torka. Holnap megyünk orvoshoz valószínűleg.
Most viszont süt a nap...megyünk Botonddal levegőzni.

Kép

Kép
 


Szép Estét!

én már megszoktam a babanetet, még akkor csatlakoztam , mielőtt Ákos kibújt a pocakomból.. 8)

Wanita: mi is sokat voltunk fent az éjjel.. :? remélem ma egy kicsit nyugisabb lesz.. 8) elmentünk délelőtt szánkózni, egy jó kis dombra.. 8) persze a fiaim, inkább az erdőben mászták meg a hegyet (Ákos leginkább engem használt hegymászónak.. :D ), és a szánkót sem használtuk sokat, mert hason sokkal izgalmasabb volt csúszkálni.. :D :D mire hazaértünk, már bőven alvásidő volt, jó későn feküdtek le aludni és túl sokat nem is aludtak, mert akkor már este keltek volna fel.. :roll: remélem éjjel fognak tudni pihenni rendesen.. 8)


Minirozi: jobbulást a lányodnak.. 8) Matyikám már jobban van, bár láza nem volt, csak nagyon taknyos.. :roll: most már Ákoson is kijött ez a nyavalya, de ő sem lázas, csak nyűgösek.. :roll: homeos szereket ritkán szoktunk használni, de nem jellemző.. 8)

na, most megyek kipecázom a fiúkat a kádból.. 8)

Kép

Kép
 
 


Szerintem valami volt a levegőben, hogy ez a sok kiskrapek nem akart aludni.... :D

Móni.
Érdekes lehetett a szánkózás....:) Nálunk nincs annyi hó, hogy lehessen szánkózni. :( Viszont hideg az van...most néztem, nálunk az udvaron -10 fok van... :roll: Mi lesz itt éjszaka.... :?:
Most nézem, hogy dányi vagy. Egyszer jártam ott gyerek koromban, rokonok rokonánál...Nem tudom már, nem emlékszem a nevükre, de néha eszembe jut, hogy meg kéne keresni azt a lányt akivel játszottunk azon a nyáron.

Noéminek most mértem a lázát...már megint felszökött neki. :( HOlnap spuriznak az apjával a dokinénihez.

Jó éjt!

Kép

Kép
 


Anita!

Hogy állsz a babavonalzóval? Segítsünk?

Kép

Kép
 


Van ilyenetek? Én gondolkodom rajta, de nem tudom megéri - e az árát!

Kép

Kép

Kép
 


Erika: remélem hamar rendbe jön a lányod.. 8)
nálunk már napok óta -10 fok van éjjel.. :shock: 8) de volt olyan, amikor még nem voltak gyerekek, kivittük este a kutyánkat a határba sétálni és -22 fok volt.. :shock: hát keményen hideg volt.. :lol: :lol:
7 éve vagyok Dányi, azelőtt Budapesti voltam.. :lol: hát nem sok minden történik erre felé (nem is tudom igazán megszokni), meg társaságunk sincs igazán, de a gyerekek miatt mégis jobb mint Pesten.. 8) (de tervezzük, hogy közelebb költözünk Pesthez, remélem összejön..) Ti merre laktok??

ja, és nekünk nem volt ilyen játékunk, nem ismerem igazán, de jópofának tűnik.. 8)

na, megyek, mert apa hív filmet nézni.. :wink:

jó éjt.. 8)

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

Szerencsére nálunk nem volt gond éjszaka, aludt fél 8-ig!
Viszont tegnap voltunk nagyiéknál, és dédiéktől nagyon megijedt, sírt. Nem lehetett sehogy sem megnyugtatni, ahogy meglátta őket, keserves sírásba fogott. :(

És nem is ez a legnagyobb baj, hanem a férjem hozzáállása, teljesen kiborult. Nem is akarta megvigasztalni, cikinek érezte, hogy ilyen nyámnyila.
Egész este veszekedtünk, nagyon rosszul érzem magam most. Nincs türelme az ilyen dolgokhoz, inkább elmenekül és úgy érzem, szégyelli a gyerekét. Ha nyűgüs, hisztis, nem tudja kezelni, szinte megsértődik miatta. Mindig azt mondogatja, hogy más gyerek nem csinál ilyet, csak a Bence ilyen hisztis és ezt nem bírja elviselni.
HIába mondok neki bármit, nem érdekli. Türelmetlen vele, sokszor kiabál is. :(

Nem tudom, mit csináljak, eléggé el vagyok keseredve. :(
 
 


Szia Anita!

Olvasva soraidat, még a hideg is végigfutott rajtam. Eléggé szigorú, kemény embernek gondolom a férjedet. ... persze ezt nem bántásképp mondom, nem ismerem, nem tudhatom milyen ember igazából. Ne keseredj el. Ilyen, meg még hasonló dolgok még a legjobb háznál is előfordulhatnak. Lehet, hogy a férjed most egy kicsit stresszesebb és másképp állt hozzá ehhez a dologhoz. Azt meg nem hiszem, hogy szégyenli a fiatokat...biztosan csak a helyzet zavarja és menekül előle.

Nekünk az első gyerek lány, úgyhogy apuka jól belerázódott a lágyabb dolgokba, mielőtt fiú "jött a házhoz"...:)
Magyarázd el a párodnak, hogy biztosan ez egy életkori sajátosság most Bencénél. Minden gyereknél vannak olyan időszakok amikor nyitottabbak az idegenek, v. ritkábban látott arcok felé és van olyan amikor csak a szülő jelenléte, közelsége nyugtatja meg.

Egy tipp: ha legközelebb ilyen fordul elő, hogy Bence megijed valakitől, akkor te próbáld meg a párodhoz terelni a kicsit, hogy ő nyugtassa meg....te próbálj meg a háttérbe húzódni, vagy hagyd el a szobát. Lehet, hogy nehéz de rá kell érezni a férjednek arra, hogy a kisfiatoknak ti vagytok a mentsvár, ha bármi gond van.

Kép

Kép
 


...eszembe jutott még valami. Nem lehet, hogy a férjed gyerekkoráig kéne visszanyúlni? Nem vagyok pszihológus, de azt mondják mindennek oka van.
Nem kapott túl szigorú neveltetést?

:roll:

Kép

Kép
 


Azóta már beszéltem férjemmel, és megigérte, hogy próbál változatni. Persze ezt már sokszor mondta, de talán most tényleg menni fog.
Nem kapott szigorú nevelést, elváltak a szülei és az megviselte, akkkor változott meg. Fafejű, konok, csak a maga igazához ragaszkodik, senkire nem hallgat. Én már milliószor mondtam neki, hogy ez egy korszak, majd elmúlik, nem hiszi el. Már előre attól fél, hogy mi lesz az ovodában, ki fogják közösíteni, mert félős, szégyenlős lesz, stb.

Pont azt csináltam, hogy hozzá vittem Bencét hétvégén, de nem sok sikerrel, nem tudta kezelni a helyzetet. Sajnos ő ilyen természet, türelmetlen, hirtelen haragú. Amúgy meg imádja Bencét, sokszor vigyáz rá egyedül, játszanak rengeteget. Csak ha probléma van, nem tudja kezelni. Ő azt hitte, hogy majd mindig jókedvű lesz, vidám, szépen eszik, alszik, semmi gondra nem készült fel. És most sem akarja elfogadni, hogy vannak problémás időszakok. Ő azt hitte, minden simán fog menni. Úgy érzi, nem vagyunk jó szülők, mi erre alkalmatlanok vagyunk és kész. És nem próbál meg változtatni, hanem beletörődik, hogy nem tudja kezelni a helyzetet, nem keres megoldást. Ez bosszant a legjobban!!!!

De talán most már próbál változtatni, mert ez így senkinek sem jó, talán belátja.
Bocsi, hogy ezzel fárasztalak titeket, de muszáj volt leírnom. Most már jobban vagyok, köszi!
 
 


Szia!

Ne viccelj, nem fárasztottál. Van amikor kiborul a bili és jó valakinek elmondani a problémákat.
Minden jó ha a vége jó... :wink: Apuka beismerte, hogy hibázott és próbál változtatni.
Igenis ti jó szülők vagytok...csak még most tanuljátok! Lesznek itt még rázósabb dolgok is...visszasírjátok még ti ezeket a problémákat.
Sose akartam elhinni mikor azt mondták, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Pedig ez így van. :!:

Lehet, hogy a ti Bencétek egy érzékeny férfi lesz....Attól még nem kevesebb másnál. Őt így kell elfogadni és szeretni. Kérdezd meg apukát, hogy nem e jobb ha ilyen mintha egy beteg gyereket kellene nevelnetek...Lehet hogy elgondolkodik rajta. :roll: A gyerekekhez türelem kell...sok! Nagyon sok türelemmel és szeretettel lehet ép lelkű felnőttet nevelni belőlük.

Móni!
Akkor neked a pesti forgatag után elég érdekes lehet a vidéki élet. :) Én is nagyvárosban nőttem fel...és most Egertől nem messze egy faluban élek...Furi volt megszokni, de már nem igazán költöznék városba....imádják a gyerekek a természetet. A nyarunkat szinte a kertben töltöttük a pici Botonddal...leterítettünk egy nagy puha plédet és ott kajcsiztunk, játszottunk. A nagy melegben pedig bementünk a házba.

Kép

Kép
 


Igen, valószínűleg Bence érzékenyebb lesz, mint más kisfiú. És gondolom férjem ezt nem akarja. De akkor sincs semmi baj, úgy kell efogadni és szeretni, amilyen.
Ez a legfontosabb, hogy elfogadjuk a gyereket és ne akarjuk megváltoztatni teljesen. És ő nem tudja elfogadni azokat a dolgait, amiről úgy hiszi, nem normális vagy másnál nem így van vagy nem érti az okát.
De én mondtam neki, hogy neki kell változtatnia a hozzáállásán, és akkor nem lesz semmi gond. Talán sikerül neki, nagyon remélem.

Nem azon kell keseregni, hogy miért ilyen érzékeny, nyűgös, hisztis, akármilyen, hanem elfogadni és segíteni neki, megvígasztalni, stb. Neki ez nem megy, mert ő meg akarja változtatni, és megszüntetni a problémát. Ez a fő baj, hogy nem keresi a megoldást a problémára, hanem inkább elmenekül a probléma elől. Nincs türelme megvígasztalni, pláne ha nem érti, mi baja. Olyankor dühöng, hogy most miért sír, semmi oka nincs rá! Ha sír a kocsiban, nem megyünk többet sehova; ha szenved vásárlás közben, nem visszük többet vásárolni; ha fél az idegenektől, nem megyünk többet sehova, stb.
Pedig nem így kéne hozzáállnia, de sajnos ez van mindig. :(
Azt nem bírja a legjobban, ha nem érti, miért balhézik, sír a Bence. Mert ha tudná az okát, mitől lenne jobb? Ezt sosem értem. :roll:

Na mindegy, befejezem, remélem javul a helyzet.
 
 


Sziasztok! :P

most a mi éjszakánk is nagyon nyugodtan telt.. :)

Anita: hát nem vagy egyszerű helyzetben.. :roll: pedig teljesen normálisan viselkedik Bence, abszolút kis gyerekként.. 8) próbáld megértetni a férjeddel, hogy egy ilyen kis manó nem úgy gondolkozik, működik mint egy felnőtt, teljesen másképp látják a dolgokat, mint mi.. :roll: nekik számunkra teljesen átlagos dolog, vagy ember is lehet nagyon ijesztő.. a dédi esetében az is lehet a gond, hogy idős emberként, másképp mozog, más a testtartása, ez is okozhatta pl Bence ijedtségét.. de párod megnyugtatására: a férjem ennek kapcsán mesélte, hogy ő az olyan férfiaktól félt, mikor ilyen kicsi volt, akiknek össze volt nőve a szemöldöke.. :lol: ha ilyet látott, ordított, mint a fába szorult.. :lol: :lol: most már 189cm, 110kg, és nem mondhatnám nyámnyilának.. :lol: :lol: :lol: Ákos, meg mostanában a szobájukban szokott megijedni, mikor Matyi a túloldalon játszik a másik szobában az ágyon és zörög a falnál.. 8) ilyenkor pánikszerűen mászik rám és kapaszkodik mint egy kis maki.. :lol: pedig teljesen kiegyensúlyozott, barátságos gyerek.. 8) ilyenkor nem igazán veszek erről tudomást, hanem elterelem a figyelmét, és bele viszem egy másik játékba.. 8) majd elmúlik.. :wink: :lol: viszont, ha a párod ekkora feneket kerít az ilyen dolgoknak, akkor ezzel megerősíti Bencében azt az érzést, hogy igenis van mitől félnie, van miért sírnia.. :roll: arról nem beszélve, hogy ezekben a törpökben radar van, minél idegesebb a szülő, annál nyűgösebbek, "hisztisebbek" ők is.. :roll: a humor, a bohóckodás, mindig segít, arról nem beszélve, hogy a mi feszültségünket is oldja egy kis nevetés és innentől kezdve már minden könnyebben megy.. :lol: :lol: na, jól van befejeztem az okoskodást.. :wink: :lol:


Erika: a vidéki élet nagyon tetszik, azzal nincs baj.. 8) csak itt nálunk nincs semmi, még egy játszótér sem.. :roll: :( mindenért Pestre vagy Gödöllőre kell menni, és azért mi még az alvásidő miatt eléggé korlátozva vagyunk időben, így nehezebb megszervezni a dolgokat.. :roll: de errefelé az emberek is nagyon zárkózottak, mi csak "betelepülők" vagyunk, nem igazán fogadnak el minket.. :roll: pláne, hogy mi Pesten teljesen más életet éltünk, mint itt amit általában élnek, valahogy sokkal lazábbak vagyunk és ezt nem igazán nézik jó szemmel.. :roll: 8) pl mi sokat csavargunk a fiúkkal, sétálunk, játszunk, stb.. 8) a múltkor vasárnap délelőtt is kimentünk talán biciklizni, és az első szembe jövő csaj, megkérdezte, hogy az ebéd készen van-e már.. :shock: :lol: ezt nem tudom megszokni, hogy beleszólnak a dolgomba.. :roll: (amúgy készen volt már szombaton.. :lol: ) azt gondolják, hogy mivel sokat vagyok a fiúkkal, nem csinálok semmit.. pedig igen, csak leginkább mikor alszanak este..

na, most megyek mert kipecázok megint két kis törpit a kádból..

ja, Erika: a lányod jobban van??

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Mónival, Bence átlagos kisgyerekkén viselkedik. Most ismerkedik a világgal és nem mindenre reagál egyformán.

Remélhetőleg hamar javul a helyzet nálatok e téren.

Móni.
Akkor te is csak betelepült vagy...mint én itt. Én Pécsen nőttem fel, ott éltem életem java részét.

Jujj...ez nekem is nagyon furi volt, hogy mindenki beleszól mindenbe. Nekem itt elég nehéz volt megszoknom, hogy délben ha törik ha szakad asztalnál kell ülni...a kajának pont délre kell késznek lennie. Jaa..és csak húslevest lehet enni hétvégén...szinte szentírás.
Inkább legyél a gyerkőcökkel, ha megteheted. Ezek az évek nem jönnek vissza. :lol:

Kép

Kép
 


Köszi a bátorító, nyugtató szavakat lányok!

Beszéltem férjemmel, talán sikerült meggyőzni és most már megváltozik.
Tegnap szegény BEnce megint megijedt egy idős bácsitól. :(
De türelemmel megvárjuk, míg elmúlik.

Nem lehet nektek könnyű, ha mindenbe beleszólnak, én nem bírnám ki. :roll:

Képzeljétek, meglett az összes vizsgám!!!!!!!!!!!!
Egy hármas, 5 db négyes, 5 db ötös!!!!!! Jeeeeeeeee!!!!!! :D :lol:
 
 


Anita!

Gratulálok a vizsgáidhoz. :!: :!: :!: Nagyon ügyes voltál. Le a kalappal gyerek mellett ilyen eredményeket elértél.

Most eszembe jutott, hogy a lányom csinált ilyeneket, hogy félt ha valakinek a fején sapka volt, v. esernyőt tartott. Furik ezek a gyerekek...nem is gondolnánk, hogy mitől képesek megijedni. :) Majd elmúlik...nálunk is elmúlt és jókat nevetünk, ha meséljük hogy annak idején milyen kis ijedős volt. :D

Úgy döntöttem fisher zebrát mégsem veszek..helyette kinéztem egy babataxit. Van olyan a 3 kerekű hagyományos motorunk, de nem ér le a lába és kész téboly tologatni vele. Jó lenne valami amiről leér a lába.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Erre felénk nagyooon hideg van. És most már a hó is esik.

Reggel elvittem a nagylányt orvoshoz, mert nem javult az állapota. Már napok óta nem alszunk éjszaka. Remélem ezek a mostani gyógyszerek helyrehozzák...jó lenne mert szegénykém elég beteg.

:(

Kép

Kép
 


Jaj, szegény nagylány, jobbulást neki!!!!

Itt is nagyon hideg van, és egész nap esett a hó. :( Lehetne már tavasz! :oops:
 
 


Bence ijedezik még az idősöktől? Vagy most nem voltatok a nagyszülőknél?

A ti fiaitok mivel ütik el az időt amikor bent vagytok a lakásban és nem alszik? Az enyém szeretne motorozni, de nem ér le a lába...imádja ha tologatom a kb. 30 cm-es dömperünkben ami nem épp arra lett kitalálva hogy beleüljenek. :) Mindkét tevékenységbe belegörbülök.
Egyébként a szekrényeket imádja rámolni, ... amíg visszapakolok az egyikbe, addig kipakol egy másikat.
:D

Kép

Kép
 


A dömperezés nálunk is megy. És azt akarja, hogy én is üljek bele. :)
Szerencsére ő ritkán rámolja a szekrényeket, néha szokta a bugyikat, zoknikat kiszórni. :lol:
A konyhában van egy szekrénye, abban rámolhat, direkt olyanokat raktam bele.

A kedvenc még mindig a seprű, lapát, partvis, felmosó és porszívó. Van neki sajátja is, azzal takarít sokat. :)
De amúgy rohangál a lakásban, ide-oda, fürdőszobában kipakolja a szennyesét, a polcokról lerámolja az autóit, ilyenek. Meg imádja a könyveket, azokat hozza nekem, hogy olvassunk. A számítógéphez is mindig ide akar ülni, de ritkán engedem neki, akkor persze balhé van.

Néha leül játszani a kockáival, állatfarmos zenélős játékával, de ez elég ritkán fordul elő.

Igen, még mindig fél az idősektől sajnos, bár ma szerencsére nem találkoztunk eggyel sem. :roll:
 
 


Sziasztok!

Anita: de ügyes vagy, gratula a vizsgáidhoz.. :wink: :lol: mi leszel, ha nagy leszel? :wink: 8)

Erika: remélem a lányod már jobban van, sőt, már meg is gyógyult.. :wink: :D
erre is nagyon hideg van, tegnap egész nap esett a hó, ma süt a nap, nagyon szép az idő.. 8)

mit csinál Ákos mikor bent vagyunk.. :roll: 8) húú, hát azt nehéz lesz felsorolnom.. :D :D gyakorlatilag mindent amit Matyi, plusz a saját kis dolgait.. 8)

kergetőznek, birkóznak Matyival, bújócskázunk, Jackie Chan filmet néz (persze csak a bunyós részt, a szövegelés nem érdekli :lol:), segít takarítani, ágyazni, a mosógépbe bepakolni, nagyon szereti a formaberakós játékokat, legózik, fest (ma is festettek reggel, az etetőszéke azóta is a szivárvány színeiben pompázik..:lol: , gyurmázik, rajzol a rajztáblájukra krétával (ez nagy kedvenc), kutyát képez (mindig mondja a kutyáinknak, hogy fekszik, ha meg ugatnak, akkor, hogy elég, a plüss kutyának meg nyomkodja a klikkert.. :lol: :lol:), a puzzle-t nagyon szereti, bár nem rakja ki a képet, de a darabokat nagyon szereti csak úgy összerakni, autózik, sokat "olvas", imádja a mesekönyveket, mindenhova felmászik :shock: :lol: és onnan "ugrál" le, ahogy Matyitól is látja :lol:, sokat beszél, az építő kockát is nagyon szereti, és persze mindig rögtönöznek valami csibészséget, úgyhogy egy percig sem unatkozunk.. :D :D Matyi hatalmas ösztönző erő Ákosnak, soha semmiről nem akar lemaradni, mindenben utánozza Matyit, aki pedig mindig gondoskodik arról, hogy legyen utánozni való.. :D :D ja, a számítógép is nagy kedvenc lenne, ha hagynám.. :roll: :lol:

az iwiw-en fent vagytok??

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Itt nálunk északon rengeteg hó van.
Szombaton úgy szakadt ahogy csak bírt...úgy élveztük. Botondot ráültettük a szánkóra, bebugyoláltuk meleg plédbe, kapucnit a fejébe húztuk és sétáltunk egy kicsit. Mire hazaértünk kb. hóembernek néztünk ki mint embereknek... :lol:

Mivel telt a hétvégétek?

Nálunk lányom kezd helyrejönni, de a párom is és én is érezzük, hogy kapar a torkunk. Remélem egy kis citromos tea helyrehozza.

Van valami járvány ami a torokra megy rá. Az ovit nálunk már be is zárták, nincs gyerek.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Itt is rengeteg hó van. Mi hétvégén nem voltunk sehol, mert nem lehetett mozdulni a nagy hótól. Lementünk szánkózni egy rövidet, de Bence nem igazán bírja, ha fúj a szél, esik a hó. :(
És sajnos csak sima fa szánkónk van, nincs rajta ülés, így nem lehet húzni, mert nem tud rajta kapaszkodni, és gondolom emiatt fél, mert bizonytalanul ül. Majd jövőre veszünk karfás szánkót.

Én is megfáztam kicsit, de lázam nincs, csak tüsszögök folyamatosan. És persze ma hajnalban megint ki kellett hozni bencét, mert nagyon sírt. De most 1,5 óra volt, mire elaludt!!!!!!!! :( Nem tudom, meddig fogja még ezt csinálni, de elég fárasztó, alig alszom valamit. Rugdos, nyögdécsel, forgolódik, orrbavág, lemászik az ágyról. :roll:
 
 


Anita jobban vagy már?

Most vagy két napja engem is kerülget valami. A lányom már majdnem 100 %-osan helyrejött, de közben a férjem betegedett le. Én már nem is érek rá betegnek lenni... :D
Ma éjszaka mi sem jól aludtunk. Botond felkelt éjszaka, sírt. Az ölemben aztán megnyugodott és elaludt, de reggel fél 6-kor már megint felkelt. Akkor kapott tápit és még aludt fél 8-ig.Remélem nem lesz beteg....mert egy kicsit folyik az orra.

Úgyhogy most éppen nem vagyok a helyzet magaslatán...egy kicsit álmos vagyok. :cry:

Letettem az előbb ... 10-kor...aludni, gyors elszaladtam a gyógyszertárba, de már hallom hogy felkelt,...beszélget a kiságyban.

Nálunk tegnap is leesett egy adag hó. :lol:

Móni! Veletek mi újság?

Kép

Kép
 


Sziasztok!

meg vagyok ám, csak én is elkaptam ezt a náthát és jól rá is húzódott a fél arcomra.. :? (mindig ráhúzódik.. :? )

de ettől függetlenül jól vagyunk.. 8) most éppen Ákos próbálgatja, hogy mennyi türelmem van... :roll: 8) a napközbeni alvásnál miután lerakom őket, folyamatosan oda megy az ajtóhoz, és ott kukucskál, ahelyett, hogy aludna.. :roll: amikor meg megyek, hogy visszatereljem, szalad az ágyába, persze röhögve.. :roll: 8) szerinte ez csuda jó móka, szerintem már kevésbé.. :lol: érdekes, mert este nem csinálja ezt, hanem simán elalszik.. 8) na, sebaj, majd elmúlik ez is.. :D

Erika: a mi éjszakánk sem sikerült valami fényesen, az enyém meg különösen nem, mert ettől a takonykórtól alig tudtam aludni.. :roll: úgyhogy most nekem sem könnyű.. :roll:

mi hétvégén elmentünk kirándulni, ide a közelbe egy erdős, dombos helyre.. 8) nagyon jó volt, Borisz kutyánk húzta a fiúkat szánkóval (Niki kutyusunk meg szurkolt neki, mert ő kicsi nem húzhat még), aztán őzike nyomokat követtek a fiúk az erdő szélén, meg találtak egy bunkert (valami vadászles lehetett), persze Matyiból egyből kibújt az akcióhős.. :lol: :lol: Ákos is nagyon élvezte, bele ment a legnagyobb hóba, aztán mindig ki kellett mentenem.. :lol: :lol:

Anita: kitartás.. 8) ez egy ilyen nehéz időszak, de hidd el lesz még majd amikor ezt sírod vissza.. :wink: :lol: :lol:
na, nem ijesztgetni akarlak.. :wink: :lol: csak Matyi is nem rég még olyan pici volt, igazi anyás gyerek, sokat éjszakáztam vele, nagyon ragaszkodott hozzám (persze még most is), szinte szimbiózisban éltünk, most meg annyira fura, hogy már olyan nagy fiú, nagyon gyorsan önállósodik, már rengeteg mindenben nem igényel, megoldja egyedül.. :roll: 8) persze ez nagyon jó dolog, hisz ez a dolga, de nekem akkor is annyira nehéz, néha úgy érzem eltávolodott tőlem, persze ez nem így van, csak fejlődik, folyamatosan változik.. 8) szoktam is tőle kérdezni, hogy hol van az én pici babám, ő meg rávágja, hogy "itt vagyok anya".. :lol: :lol:
imádom.. :lol: :lol:

na, de most már aztán mindenki gyógyuljon meg.. :wink: nemsokára itt a tavasz és ezek a csúnya bacik is eltűnnek remélhetőleg.. :roll: :lol:

na, csak egy kép, hogy merre jártunk.. annyira szép volt a havas táj..


Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Mi is megvagyunk, bár a náthám még nem múlt el teljesen. Csak fújom az orrom, de mindig tele van, már nagyon unom. :(

Bence szerencsére azóta jól alszik, 7.45-kor kel reggel, remélem így is marad most már.
Most a héten voltunk többször kisgyerekek között, jól érezte magát. Átmentünk egy ismerős gyerekhez, 2 héttel fiatalabb nála, jót játszottak. Tegnap a Kenguru áruházban voltunk a játszóházban, azt is nagyon élvezte. Most mentünk másodszorra busszal, először eléggé félt, sírt is. Visszafele már nem volt gond. Mindig kocsival megyünk mindenhova, nincs szokva a buszhoz, villamoshoz, de most majd próbálok sűrűbben menni vele. Muszáj lesz hozzászoknia, így tudnánk külön is menni több helyre.

Holnap már kezdődik a suli! :( És olyan jól megcsinálták az órarendet, hogy 16.30-19.40-ig lesz órám holnap!!!!!!! :evil:
És majdnem minden szombaton ütközés van az órákkal, egy időben 2, 3 óra is van, marha jó! :(
Na mindegy, ez az utolsó félévem, csak kibírom valahogy!
Most megyek ledőlök kicsit, Bence is alszik.
Jó hétvégét nektek!
 
 


Sziasztok!

Nem vagytok mostanában valami beszédes kedvetekben...Bekukkantok néha, de látom hogy nincs mozgolódás a fórumon. :(

Anita.

Akkor Bencének már nincs problémája a gyerekekkel....szerinltem ugyanígy elmúlik majd az idősöktől való félelme is.
Mi még nem buszoztunk. Utazni sem nagyon szeret. Max. rövid távon élvezi, de ha fél óránál tovább kell ülni a gyerekülésbe, akkor kitör a pánikhangulat a kocsiban. A nyáron a Balatonon nyaraltunk, mondhatom végigüvöltötte az utat.... :cry:

Móni.
Jó nagy hóban indultatok túrázni. De biztosan nagyon jó lehetett... :wink:

Kép

Kép
 


Hahó lányok! Hol vagytok? :!:

Kép

Kép
 


Sziasztok! :P

Megvagyok, csak egy kicsit lerobbantam és nem igazán tudtam itt ülni a gép előtt.. :? Megfáztam, és arra jött (vagy attól) egy jó kis övsömör.. :? még sosem volt, és nem is vagyok az a betegeskedős típus, de ez most úgy ledöntött a lábamról, hogy napokig, csak feküdtem.. :? éppen ott, ahol a fiaim játszottak, mert igyekeztem vinni utánuk a matracomat, meg a kispárnámat.... :roll: szerencsére anyukám itt volt minden nap, a férjem majdnem minden nap, úgyhogy volt segítségem, de a fiaimat így is megviselte (még sosem láttak betegnek), főleg Matyit, aki agyon aggódta magát értem.. :roll: kaptam hétfőn egy gyógyszert és azóta rohamosan javulok, ma már havat is lapátoltam a srácokkal, meg hóból hegyet építettünk, úgyhogy asszem túlélem.. :wink: :lol:

Ma milyen napotok van?? mert a fiaim teljesen ki vannak magukból fordulva, folyamatosan dacolnak velem és felváltva ordítanak velem valamiért.. :roll: Tutira front van..

remélem a délutánunk békésebben fog telni.. :roll: 8)

na, megyek még pihenek egy kicsit, amíg a gyerkőceim alszanak.. 8)

Kép

Kép
 
 


Én is vagyok, nekünk sűrű napjaink voltak mostanában. Vagy mi megyünk vendégségbe, vagy hozzánk jönnek gyerekkel. Az egyik 10 nappal idősebb, a másik 2 héttel fiatalabb, van egy 14 hónapos, meg a házban egy 3 éves. Szerencsére azóta már nem fél, nem sír, csak kicsit szégyellős, de már alakul a dolog.
Nagyon jó, hogy ennyien összejöttünk és felváltva megyünk egymáshoz, meg játszóházba, végre nem unatkozunk itthon egész nap. A játszótérre is lemegyünk többször, szeret hógolyózni. :)

Amúgy egyre csibészebb, egész nap rosszalkodik, és direkt csinálja, mindig kinevet, nem igazán hallgat rám. :oops:
Ledobja a kaját és megeszi a földről, kiszór mindent, kirámolja a szekrényt, behozza a szőnyegeket az előszobából, kiszedi a virágföldet és még sorolhatnám. HIhetetlen, miket ki nem tud találni. :D

A felkelések is megvannak, kb. hetente kétszer, akkor kihozzuk. De van, hogy 1,5 órán keresztül csak hülyéskedik, dumál az ágyban, engem persze nem hagy aludni. Rámmászik, felül, rugdos. Remélem most már hamarosan abbahagyja, nem lenne jó rendszert csinálni belőle.

Ma délelőtt elaludt a babakocsiban, de szerencsére át tudtam tenni az ágyba és aludt tovább.

Ja, és a legújabb szavajárása: inyi-anya, ipi-apa, pipi-papa, ninyi-nagyi, timi-tomi, didi-dada(labda), gigi-golyó(kölesgolyó)
Halálra röhögöm ezen egész nap magam! :D :D :D
 
 


Hahó, merre vagytok!!! Nagyon eltűnt mindenki. :(
Remélem nincs gond sehol.

Majd írjatok!!!
 
 


Halihó!

Voltunk egy kicsit betegek...Nem nagyon. Egy kis vírus, de antibiotikum nélkül megúsztuk.
Most atiópiás dermatitiszónk van (már volt is .. időközönként előjön) egy kis ekcémás kiütéssel megspékelve. Van valakinek ilyen jellegű problémája?

Ne hagyjuk meghalni a topicot..ha már így összejöttünk.

Kép

Kép
 


Mi is megvagyunk, sokat mászkálunk mindenfelé. Ma is megyünk anyósomhoz, egész estig ott leszünk. Ilyen még nem volt, ott is fog aludni, legalábbis remélem. Viszek utazóágyat, nagyon bízom benne, hogy el fog aludni. De hát egyszer el kell kezdeni, más már régen aludt máshol, még éjszaka is. Ha nem sikerül, legfeljebb hazajövünk. Bár az is érdekes lesz, mert taxival fogunk menni. Szóval izgalmas napunk lesz. :wink:
 
 


Sziasztok!

Anita, hogy sikerült az ottalvós nap? :)

Ma voltunk sétálni, nagylány elé a sulihoz. Majdnem elkapott minket az eső...már a kaputól 5 méterre kezdett el nagyon esni. Gyors beszaldtunk...:)Olyan vacak idők vannak mostanában. Nem szeretem az esőt... :?

Móni? :?: :?: :?:

Kép

Kép
 


Sziasztok!

itt vagyok ám én is, bocsi, hogy eltűnök néha, de Ákos is nagyon önálló kis személyiség már, saját akarattal és nem kevés elképzeléssel, és ebből kifolyólag a fiaim egyfajta versenyt rendeznek folyamatosan figyelem felhívásból, így komoly fejtörést ( nem kevés időt vesz igénybe) okoz sokszor annak a kivitelezése, hogy egyszerre legyek két helyen, egyszerre olvassak két mesét (mert természetesen mindkét fiamnak nekem kell olvasnom ugyanabban a szent pillanatban, nehogy valamelyiküknek kevesebb figyelem jusson részemről.. egyszerre játsszak két különböző játékot, két különböző helyszínen, és persze mindenkivel egyszerre tudjak összebújni és ugyanúgy megszeretgetni és még sorolhatnám.. :D de ez így van jól.. :D úgyhogy bocsi ha néha eltűnök, de mindig benézek és amikor csak tudok írok..:D

Anita: tényleg, hogy sikerült az ott alvás.. :?: és hogy álltok a "félősdivel"?? Ákos egy ideje az olyan zajoktól ijed meg, amiknek nem tudja az eredetét (pl. a bojler melegíti a vizet, meg ilyesmi).. ilyenkor szinte pánikban jön hozzám és mondja, hogy "bújj el" és bújik belém.. olyan rossz érzés, mert sajnálom őt, de tudom, hogy kinövi, úgyhogy nem is kerítünk nagy feneket a dolognak, elmondjuk, megmutatjuk, hogy mit hall és eltereljük játékkal a figyelmét.. eleinte nem annyira sikerült, de mostanra már egyre kevesebbszer ijed meg, és egyre kevésbé foglalkozik a zajokkal..:D

Erika: atiópiás dermatitisz.. :roll: az mi?? szerencsére minket elkerült.. 8) ezt az időt én is utálom, ráadásul a mi utcánk nincs leaszfaltozva, és szemben meg építkeznek.. sok volt a földmunka és most olyan sár van végig az utcánkban, hogy alig bírunk kijutni és mire kijutunk, nyakig sárosak vagyunk..:roll: de ez sem tart vissza minket..:wink: igazság szerint, ha nem szakad, csak épp, hogy esik, mi akkor is ki szoktunk menni, mert már nem bírjuk a bezártságot.. :roll: :wink: de még jó, hogy csak a kaputoknál kezdett el szakadni..8)

Ákos rákapott a motorozásra.. :lol: kimentünk valamelyik nap motorozni, és kérdeztem Ákostól, hogy kipróbálja-e a kis motort.. :lol: kipróbálta és olyan gyorsan belejött a hajtásba, meg a kormányozásba, hogy hazafelé, már nem győztük utolérni.. :lol: :lol: úgy megszerette, hogy be is kellett hozni az előszobába, hogy szem előtt lehessen folyamatosan.. :lol: :lol: amikor meg Matyi megelőzte, kiabált utána, hogy "Mamiii, Mamiii".. :lol: :lol: persze azóta minden nap motoroznunk kell és gyakorlatilag már csak futva tudjuk tartani az iramot.. :lol: :lol:
ja, és Ákos két szavas mondatokban beszél.. :lol: ilyeneket mond, hogy: "bújj el", tedd le", "abból bele", meg hasonlók.. 8) ja, és számol.. :lol: "eeegy, eeegy, kettóó, hármo".. :lol: nagyon kis ügyes, de Matyi tesz is róla, hogy legyen mit tanulnia.. :lol: múltkor is motorozás közben mondta Ákosnak pl., hogy "gyere Ákos, kapd fel az elejét".. :wink: :lol: továbbra is nagy a "szerelem" köztük és egyre többet játszanak együtt is..:lol: persze a civakodás is egyre több, de nagyon édesen ki is tudnak békülni..:lol: legtöbbször bele sem avatkozom, csak ha látom, hogy "durvul" a helyzet..:lol:

remélem nem bánjátok, teszek fel képet a fiúkról.. :wink:

Ő Ákos a nagyon laza.. :lol: :lol:

Kép

Ákos épp Jackie Chan-t néz..:lol:

Kép

és Ő Matyi, aki épp elmosogat maga után, önként és dalolva..:lol:

Kép

na, jó sok lettem, megyek is kiszedem a fiúkat a kádból.. 8) (egy kicsit elcsúszott a napunk.. :lol: )

jó éjt.. 8)

Kép

Kép
 
 


Móni!
Jól megnehezítheti az életeteket ez a szemközti építkezés. De egyszer majd csak kész lesznek, és az eső se eshet mindig... :D Gondolom a fiúknak tetszenek a munkagépek...Ez sztem a génjeikben hordozzák...az én fiam tátott szájjal nézi pl. a F1-et a tévében...Pedig nyáron még milyen kis picuri volt, amikor az megy a tv-ben...:)

Matyi fiadnak nagyon sok boldog névnapot!!

Egyébként mondtam már, hogy Botondot úgy szoktam becézni, hogy Matyi? :wink:

Atópiás dermatitis...az egy bőrbaj..lányomnak is volt. Nagyon érzékeny a bőre és időközönként nagyon kiszárad, felkar, comb különösen érzékeny. Már múló félben van..de még a múlt héten olyan volt mint a smirglipapír... :cry:

Nagyon aranyosak a fiúk. Gondolom, (meg ahogy írtad is) nem kevés elfoglaltsággal járhatnak. Egyik pici, másik kicsi... :D

És Ákos mikor kezdett el beszélni? Mert az én nagyfiam lassan 16 hónapos lesz, de nem igen akar semmit mondani. Állítólag a fiúk később tanulnak meg beszélni....persze kivételek mindig vannak. :lol:

Kép

Kép
 


Hú, de sokat írtatok. Napokig semmi nem volt, most meg alig győztem elolvasni. :wink:

Nagyon jól sikerült az ottalvás, pár percig sírt, aztán csönd és aludt. Persze nem sokat, 1 óra 15 percet, de elsőre ez teljesen jó volt. És nagyon jól érezte magát, és természetesen alig nyafogott, hisztizett. Nem úgy, mint itthon. :(
A taxi nagyon tetszett neki, végig kommentálta az eseményeket: bácsi, autó, indul, megáll, kint busz, rádió, stb. Nagyon édes volt, a taxisnak is nagyon tetszett. :)
Ott ült az ölemben, nézelődött, dumált, szóval megyünk máskor is. :D

Itthon viszont alig lehet bírni vele, nagyon akaratos lett, állandóan hisztizik valamiért, még sikítani is szokott. :( És nem tudom, mit kéne csinálni, mert nem akarok mindig engedni neki. Szóval elég nehéz időszak ez.
Másrészről viszont nagyon okos, már szinte mindent mond. Ő is kétszavas: anya vagy apa gyere, szia Belya (húgom), papa erkély, apa elment, stb.
Sokat járunk el, délután is megyünk játszóházba kis barátnőjével, Emmával. Délelőtt fent voltak nálunk, játszottak. Kell a sok program, mert unja magát itthon.
Napközben szépen beállt az alvása végre, 13-14.30-ig. Nem sok, de ez van. Most is épp alszik, úgyhogy én megyek enni, neki kaját főzni holnapra.

Jók legyetek!
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: