Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kisfiam 15 hónapos és jó lenne tapasztalatokat cserélni a felmerülő problémákkal kapcsolatban: evés, alvás, játék, séta, hiszti, nyafogás, beszédfejlődés, stb.

Bence már 13 hónaposan elindult, azóta meg sem áll. :) Régóta "dumál", mindent utánoz, ha kell, ha nem. Ilyen szavakat tud már: anya, apa, papa, tá(tea), tátá(labda), taka(takaró), vava, hápháp, cincin, huhu, nyá, stb.
Evéssel nincs gond, inkább eldugni kell a kaját előle, mert mindenből kunyerál. :)
Napközben már csak egyet alszik, 1,5 órát kb. Este 21-08-ig alszik általában, ébredés nélkül. 10 hónapos koráig szopizott, aztán egyszercsak nem kérte többet. :(
Amivel szeret játszani: távirányító, mobiltelefon, felmosó, seprű, fakanál, még véletlenül sem igazi játék.
Sétálni eddig nem igazán szeretett, de most az utóbbi pár napban úgy tűnik, végre megszerette mégis, akár 2 órát is lent vagyunk a játszótéren, parkban.
Elég sokat nyafizik, főleg, ha valamit akar és mi nem értjük meg, vagy nem kaphat meg valamit.
Hát, hirtelen ennyi jutott eszembe.
Ha van kedvetek, írjatok.

Üdv: Anita[/img]
 
 


Szia!

Az én kisfiam február 2-án tölti a 15 hónapot.

Botond még nem beszél. 13 hónaposan indult el ő is. Játékaink hasonló tárgyak mint nálatok. :D

Ez az egy gyerkőcöd van?

Kép

Kép
 


szia minirozi!

Igen, egyedüli gyerek (még). Remélem lesz kistesó kicsit később.
Nálatok hány gyerkőc van?
 
 

 
 

Szia!

Alig találtam meg a fórumot. A másik gépen amelyiken elmentettem, tegnap elszállt a winchester. :(

Nálunk két gyerkőc van elég nagy korkülönbséggel. A nagylány most tölti a hónap végén a 11. életévét, a pici pedig nemrég múlt 1 éves.

Botond is hasonló dolgokkal szeret játszani mint a te kisfiad. Imád pakolni, ami nekem nagyon furcsa mert a lányom képes volt órákig egy játékkal egy helyben eljátszani. Tőle akármilyen házi munkát el tudtam végezni, ellentétben Botonddal....mert ő egy embert simán lefoglal ha ébren van.

A te kisfiad mennyit alszik napközben? Az enyém délelőtt 2 órát, délután 3 óra hosszát.

Kép

Kép
 


Szia!

Bence mellett sem lehet semmit se csinálni, mostanában még mosogatni sem enged,egyszerűen ellök, odaáll elém, és elhúz onnan. Egész nap szórakoztatni kell, mesét olvasni, rohanni utána, mindenhova felmászik és elégedetten vigyorog a kanapé tetejéről. :)

Nem semmi, mennyit alszik a fiad, te jó ég!!!! Bence összesen alszik egyszer 1,5 órát. Régebben sem aludt sokkal többet, pár hete még kétszer aludt, egyszer kb. 1,5-et, délután még 45-60 percet, de az már jónak számított.
Akkor a te fiad nem sokat van fent napközben, ha ennyit alszik. És este mikor fekszik és reggel mikor kel?
 
 


Szia!

Volt egy pár hónapja, hogy nem akart aludni délelőtt. Azt hittem át fogunk állni az egyszeri alvásra. De a védőnő szerint még egy éves kora körül ez korai. Úgyhogy ez csak átmeneti állapot volt.

Napközben nem sokat van fenn. Max. 4 órát bír ébren lenni, utána kész van...:)
Reggel felkel 6 és 7 között kajáért, ilyenkor kap egy üveg tápszert. Ezt 10 perc alatt lezongorázzuk. Utána még kb. 8-ig visszaalszik. Akkor öltöztetés, játszás, tízórai és kb. 10 órakor már alszik megint egészen délig. Megebédelünk, kimegyünk levegőzni és 15.00 körül már megint fektetem le, mert már dől mindenhova. Ha nem kel fel magától, akkor 18.00 körül fel szoktam kelteni. Este 20.00-kor fürdetés, vacsi. 21.00-kor már megint KO!

Kép

Kép
 


Hú, akkor igazi kis mormota. :)
Sokáig ő is kétszer aludt, és alig bírt ki 2-3 órát ébredés után, aztán hirtelen megváltozott, kibírt már 5-öt is, majd 6-ot. Eddig 11 körül aludt egyet, majd 16 körül megint. Kb. 2 hete változott ez meg, azóta egyszer alszik. De én azt hittem, hogy így majd alszik legalább 2 órát vagy többet, de nem. Neki elég 1,5 óra. Neki igen, nekem már kevésbé, mert én még fősulira járok, tanulnom kéne, de így alig van időm, estére meg már hulla vagyok. Tudta, mikorra kell időzíteni az átállást. :x

Este ő is 21-kor fekszik, reggel 7 és 8 között kel valamikor.
A te fiad szopizott régebben vagy mindig tápszeres volt?
Bence 10 hónaposan abbahagyta az estit, 1 éves koráig még kérte reggel, aztán már azt sem. :(
Most reggel, este kap babatejet (Junior gyerekital).
 
 


Akkor nem lehet könnyű neked. Pici baba mellett tanulni....nem irigyellek. De azért gondolom van segítséged. És mit tanulsz?

Nincs kizárva hogy Botond is gondol majd egyet és már kevesebb lesz az alvás igénye. Sose tudhatom.... :D Akkor aztán nekem is kijut majd a jóból..:)

Elég sokáig anyatejes volt a kisfiam, de már majdnem 1 évesen elválasztotta magát. Szerintem már kevesebb is lehetett a tejem, mert ez úgy történt, hogy nagyon megharapta a mellemet egy szoptatás alkalmával. Másnap reggel már félve adtam oda neki, de szintén megharapta. Így csináltam neki tápszert és azt itta. Azóta tápszert iszik. Kérdezte a védőnő, hogy maradok-e a tápszer mellett vagy inkább az bolti tejet adom neki. De úgy döntöttem, hogy ebben a járványos időszakban inkább még jobban védi az immunrendszerét a tápszer. Majd lassan már tejet is kéne neki adnom...
A babatejet azt úgy kell bekeverni vízzel? Vagy már híg állapotban kapható? Nem ismerem.

Kép

Kép
 


Kép

Kép

Kép

Kép
 


Hát, nem könnyű, de szerencsére férjem sokat segít. Most is kivett szabit, hogy tudjak tanulni, addig ő vigyáz Bencére. És egész jól állok, már csak 3 vizsgám van, 8-at már megcsináltam. A BGF-re járok, gazdasági fősuli, kereskedelem és marketing szak, most vagyok 3. éves.

Bence is elválasztotta magát, de ő szerencsére nem harapott, csak simán elfordította a fejét, fintorgott. Eleinte nagyon rosszul érintett, mert úgy éreztem, hogy nem szeret, nem kötődik már hozzám. De aztán túltettem magam rajta.

Én sem adok még neki bolti tejet, nem is akarok még sokáig. Amit én adok, az por, és vizet kell hozzáadni. De vannak híg állapotban is, de az nagyon drága. És én még adok hozzá zabtejet, úgy nagyon szereti. Sokkal jobbak és egészségesebbek a növényi tejek, mint a tehéntej szerintem. Persze ezzel sokan nem értenek egyet, de én így gondolom. Ezt a babatejet 3 éves korig lehet adni, persze ez sem olcsó, de sokkal táplálóbb, így nekem megéri.

És Botond egyébként jó evő?
 
 


És hány éves ez a suli? Most vagy végzős, vagy még van egy éved?

Akkor te szerencsés vagy, hogy nem harapdált meg..:) Én is vacakul éreztem magam. Tudtam, hogy ez így van jól, de úgy éreztem, hogy majd ezután nem fog annyira kötődni hozzám. Nem tudom nálatok ez hogy van, de Botond azóta is ha alváshoz készülődünk, az egyik kezével mindig a pólómban turkál a mellem után. Ha megtalálja akkor megnyugszik.

Mi a milupa milumil ha2 tápszert isszuk. Azt mondta védőnő, hogy vannak ettől sokkal finomabbak is, de ha ezt elfogadja, akkor az jó, mert sokkal könyebbben fog áttérni a tejre. Nekünk kb. hat napi adagunk 1200 Ft-ra jön ki.
Ez a junior tejital egyébként finom? Édes ízű?

Kép

Kép
 


Igen, elvileg végzős vagyok, de valószínűleg marad el pár tárgyam, ezért lesz még egy félévem.

Bence nem kereste soha a cicit, sőt, ha meglátja, csak szégyenlősen elfordul és nevet. :)

A Junior gyerekital finom,édes, szereti nagyon. 1500 Ft és 14 adagra jön ki. De mivel én adok hozzá még zabtejet, így elég sokáig elég, kb. 2 hétig.

És Botond miket eszik ezen kívül, főzelékek, stb? Mert én már nem nagyon tudok miket kitalálni. Ő olyanokat szeret,hogy zöldségek, krumpli husival, ezeket variálom általában. Meg a céklát imádja, rakott karfiolt, paradicsomos krumplit. De úgy érzem, hogy nem eszik elég változatosan.
Botondnak hány foga van? Bencének most jön a 11., de eddig nem volt gond egyikkel sem szerencsére. Remélem így is marad.

A héten kapta meg a 15. havi oltást, hát nagyon sírt. De nem az oltás fájt neki, csak meglátta a doktornőt és potyogtak a könnyei ezerrel, alig lehetett megnyugtatni.
És van mostanában egy problémánk, nagyon fél a gyerekektől. Ha meglátja őket, azonnal sírva fakad és menekül. Semmit nem csinálnak vele, nem is érnek hozzá, elég ha meglát egy gyereket és keservesen sírni kezd. :( Mitől lehet ez vajon??
 
 


Szia!

A zabtejről még nem hallottam. Miben más, és hol szerzed be?

Az az igazság, hogy nem túl sokat főzöcskézek Botondnak. Volt hogy főztem neki krumplit, meg répát, meg almát...stb. De rájöttem, hogy olyan változatosan úgy sem tudom etetni, mintha bébiételt adnék neki. Minden nap mást eszünk...nyúlhúsos, borjú húsos, pulyka húsos, májas, csirke húsos...sorolhatnám. Hétvégén anyósom főz husi levest, abból mindenféle zöldség + husi, jól felhígítom levessel és ezt két napra szoktam neki megcsinálni. De van úgy hogy gulyás leves, vagy zöldség leves van, annak a sűrűjéből egy kis lével kap. Szereti a házi kosztot. :D Tízóraira, uzsira is változó a kajánk. Sokszor nehéz kitalálnom...Kifli, kenyér krémsajttal, májkrémmel, vajjal....de mindenféle gabonás, gyümölcsös bébi kaját is szoktunk enni.
A tejpépekkel hogy álltok? Nekem Botond a Milupától csalánkiütéses lett. Nekünk a Nestlé vált be...azt szereti. Szoktam azt is uzsira vagy tízóraira adni neki.

Lassan mi is megkapjuk az oltást. Még nem szólt a védőnő. Jövő hónap elején tölti a 15. hónapot. Remélem nem fog sírni...Igaz eddig még csak egy oltásnál sírt. :(

Arról nincs tapasztalatom, hogy más gyerekekre hogy reagál, mert még nem igazán találkozott vele egykorúakkal. Pont mostanság gondolkodtam el rajta, hogy az én gyerekem vajon képben van-e h ogy léteznek vele egykorú gyerkőcök. :) Hogy a te fiad miért ijed meg a gyerekektől nem tudom. Nem bántotta már régebben valamelyik gyerkőc? Valami oka tutira van.

Kép

Kép
 


A zabtejet a DM-ben veszem, növényi tej. Van még rizstej, szójatej, ezek állítólag egészségesebbek, mint a tehéntej. Nem tudom, nekünk bevált.

Azért arra vigyázz, hogy csak bébikaját adsz neki, mert nem fog megenni mást. Legalábbis a sógornőm gyereke semmit sem eszik meg 3 évesen, csak a rántott húst, pörköltet, mert nagyon sokáig bébikaját evett. Néha én is adok neki, de már nem is szereti, kiköpi. Régebben ő is azt evett, aztán fokozatosan főztem neki, felváltva kapta azt is, de mára már jobban szereti az én főztömet. Szerencsére. És úgy csináljuk, hogy megeszi a főzelékét, aztán eszik még a mienkből is kicsit. Így kísérletezem, hogy mi ízlik neki. Még a húst magában nem szereti, gondolom nem tudja szétrágni rendesen, ezért a főzelékbe főzöm bele. A tojást sem igazán szereti, de bundáskenyérnek igen. :)

A tejpépek nem jönnek be neki, már régóta nem is adok neki. Végül is sok babatejet iszik (reggel majdnem 3 dl, este 2), szerintem tejterméknek ez bőven elég. És még eszik túrórudit, krémtúrót is. Eddig mellőztem az ilyen édes desszerteket, de mostanában ha meglátja, hogy eszünk, balhézik ő is érte. És hát örökké nem tudom ezektől megvédeni, végül is már nagyfiú. :)
Te adsz neki édességet, csokit? És a gyümölcsöt szereti?
Eddig próbáltam egy rendszert tartani, hogy reggel tápszer, utána egy kis kifli sajttal, aztán ebéd, uzsonnára gyümölcs, majd vacsi. De mostanában nem tudom teljesen betartani, mert sokat kunyerál napközben pl. kekszet, túrórudit. Úgyhogy már nem vagyok annyira szigorú.

Hogyhogy Botond nem jár gyerektársaságba???? Nem viszed játszótérre sem? Merre laktok?
Mi jártunk zenés foglalkozásra is, nagyon szerette. Sok egykorú gyerek, de inkább kicsit nagyobbak, és énekeltünk, játszottunk, mondókáztunk. Most egy kicsit hanyagoltam, de majd megint megyünk, ha jobb idő lesz.
Nem emlékszem, hogy megijedt volna gyerektől, fogalmam sincs, mitől lehet ez, remélem hamar elmúlik.
Szerintem te is vidd gyerektársaságba, az jót tesz neki, fontos!
 
 


Az az igazság, hogy én nem szoktam főzni. Nem azért mert lusta vagyok, csak így alakult. Anyósomékkal élünk egy házban...ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy három szintes családi ház, aminek a felső két szintjét mi az alsót pedig anyósomék lakják. Külön bejáratunk, külön konyhánk...stb van. A lakásban nincs is átjárási lehetőség. A férjem egyes gyerek és úgy alakult, hogy inkább átalakítottuk a szülői házat.
Anyósom annak idején kérte, hogy had főzzön mindannyiunkra, mert nem tud keveset főzni. Az évek teltek és ez meg így maradt. A lányom is szinte baba kaján nőtt fel...már 11 éves lesz és nincs vele gond. Ez szerintem gyerek függő is, hogy mit eszik meg.

Gyümölcsöt szereti, ezeket a gyümölcspépeket... :D (milupa, nestlé)..de te gondolom nem erre gondolsz. Szezonban adtam neki házi gyümölcsöket, amiről tudtam, hogy nincs permetezve. Most meg a primöröket nem nagyon erőltetem. Még van fagyasztóban nyárról eltett körte...azt még előveszem, egy kis keksszel, tízóraira szuper lesz.
Édességet mi sem eszünk, max. túrókrémeket. Viszont most a Túróvarázsostól kiütéses lett...valami apró magvas öntet volt mellette. Botond még ezek szerint nem bírja. Majd a nyáron próbálkozom eperrel, málnával.

Vidéken élünk egy kis faluban. Nem túl sok kisbabás anyuka van erre felé..talán 2-3. De nekik is megvan a saját kis dolguk, úgyhogy szinte hónapokig nem is találkozok senkivel. Játszótér az van, de télen nem jár oda egy lélek sem. Biztos díjazná a fiam a társaságot, meg tudom hogy kéne is neki, de hát ő meg egész nap szinte alszik. Mikor? Gondoltam elviszem Egerbe (mert az van hozzánk a legközelebb) játszóházba. De ha nem teszem le aludni kiakad...:)

Kép

Kép
 


Így azért már érthető, hogy miért nem főzöl. :wink:
Azért az nem lehet jó, hogy nem tudtok sehova menni gyerekek közé. De majd az oviban lesz rá lehetősége bőven.
És sosem borítod fel a napját egy kirándulással pl.? Mert mi szoktunk menni rokonlátogatóba, és olyankor van, hogy a kocsiban alszik, nem várjuk meg az itthoni alvását, mert akkor már nagyon későn tudnánk csak menni bárhova. Eleinte én is ragaszkodtam a napirendjéhez, de idővel ez változott, és szerencsére nincs is gond. Talán egyszer volt olyan, hogy későn indultunk haza, elaludt a kocsiban, 18-kor kellett ébreszteni, és alig akart elaludni este.
Biztos nálatok is fog változni az alvási szokása, azért ebben a korban már nem kell ennyit aludnia! :roll:
Szerintem próbáld meg elvinni játszóházba, egyszer talán nem lesz baj, ha nem alszik annyit. De kell nekik már a program ilyen korban. Egyébként otthon elvan, eljátszik, nem unatkozik?

És adsz neki darabosan is gyümölcsöt, almát, banánt? Hány foga van, azt még nem írtad. Mert Bence már régóta rendesen harapja az almát, banánt. Persze sokszor betöm egy csomót a szájába, aztán meg kiköpi, de muszáj gyakorolni, mert már nem csecsemő. Szerintem a tejpép is olyan "babás" kaja, nem adsz neki inkább igazi tejbegrízt?
És ő szokott kanállal enni, és tud pohárból inni? Bence állandóan egyedül akar enni, de persze minden mellé megy. :) A pohárból ivás még nem igazán megy, de néha azt is próbálom.
 
 


Nem, általában nincs felborítva a napirendje, csak max. ha orvoshoz kell menni. De tény év való, hogy az lenne a normális, ha ismerkedne hasonló korú gyerekekkel. Ennek érdekében hamarosan fogok tenni lépéseket.... :wink:

Darabosat már eszik, de magában még nem eszik gyümölcsöt. Lehet, hogy túllihegem a dolgot, de félek hogy megfullad... :oops: Komolyan mondom, hogy az első gyerekemnél fele ennyit nem paráztam. Ne tarts teljesen dilisnek, nem vagyok az... :oops:

Tejbegríz? Azt lehet csinálni zabtejből?

Kanállal még nem eszik, de van hogy kéri, hogy nála is legyen egy a kezében.
Szívószállal nagyon ügyesen iszik. Egyszer elfelejtettünk sétáláshoz vizet vinni és nem volt kéznél más, csak szívószál meg ásványvíz. Nos ... akkor jöttem rá, hogy ez nagyon megy neki.

Nem, nem szokott unatkozni. Amíg ébren van (az alatt a max3-4 óra alatt), pörög mint a búgócsiga...:) ... pakol, szaladgál, mindenre fel és lemászik.

Most este viszont megijedtem. Anyóséknál volt este a gyerkőc és szóltak, hogy nézzem már meg, mert nem tud lábra állni. Nem tudom mi van vele, de a jobb bokáját megrándíthatta, vagy félreléphetett, mert néha leül és elkezd mászni. Utána megint megy, de csak egy ideig. Fogalmam sincs mi a túrótól van ez. Reggelig még várok...:( Talán csak megrántotta.

Kép

Kép
 


Nem hiszem, hogy megfulladna, szerintem próbálkozz először kisebb darabokkal, és egyre nagyobbakkal. Mondjuk Bence is csinál olyat a nagyobb darabokkal néha, hogy betömi az egészet a szájába, de aztán kiköpi. Máskor viszont viszont szépen megeszegeti.

Elvileg lehet zabtejből is csinálni, de egyszer csináltam neki rendes tehéntejből és ízlett neki. Csak inni nem adok tehéntejet, de feldolgozva, főzelékbe pl. néha teszek bele.
És Botond csak vizet iszik? Az jó, mert Bence nem issza meg, csak teát, gyümölcsleveket, meg facsarok citromot, teszek bele pici cukrot, hozzáöntök kis vizet, és azt is nagyon szereti. A gyümölcslevekkel is úgy "csalok", hogy öntök hozzá vizet, spórolok is így vele. :wink:

Jaj, remélem nem lesz gond a lábával, talán csak rosszul lépett és gyorsan elmúlik.
Bence hülyeségből szokott mászni néha, kis lökött.
Most nagyon próbálgatja az erejét, állandóan szórakozik velünk, és röhög rajtunk. Feláll pl. az etetőszékben, a kanapéra is, és kinevet minket. :) A kaját is kiköpi, ledobja, ilyeneket csinál. És ha rászólunk, folytatja tovább ugyanúgy.
Egyelőre nem igazán hallgat ránk. :oops:

És Botond miket mond? Bence egész nap dumál. Mindent utánoz, ha kell, ha nem. :) Már azt is mondja, hogy menj innen: mennyinne!
:lol: A papagáj pápápá, pogácsa popápa. :)
Majd írd meg, mi van a lábával.

Jó hétvégét!
 
 


Botond lába reggelre sem volt bedagadva, vagy bármi elváltozva rajta. Még mászik néha, de egyre inkább feláll már és úgy megy. Tegnap este többet mászott. Remélem minden oké lesz vele.

Botond nem igazán beszél. Az"apa" szó az egyetlen amit mond. Hiába beszélünk neki, nem akar utánozni semmit. Pedig vagyunk körülötte sokan. Mutogat meg húz minket ha akar valamit. Így hogy megértjük nincs ráfanyalodva a beszédre.

Lehet hogy kipróbálom a tejbegrízt..biztosan ízlene neki. Ma megyünk vásárolni, ha kapok veszek zabtejet is. Kipróbáljuk azt is. :wink:

A citrommal szerintem vigyázz,mert még úgy is eléggé le tudja marni a fogzománcot, hogy vizezed.

Neked is jó hétvégét!

Kép

Kép
 


Örülök, hogy nem lett semmi baja a lábának.

Nem citromot facsarok, hanem narancsot, rosszul írtam. :roll:
Szép is lenne simán citromot adni neki, jujjjj.
Nem értettem, milyen citromról írsz, aztán látom, hogy tényleg azt írtam. :)

Majd fog ő is beszélni, ne aggódj, majd be sem áll a szája később. :)
 
 


Szia!

Mára már szinte kutya baja sincs. Szerencsére csak egy kis félrelépés lehetett. De azért jól ránk ijesztett.

Így már értem...nem citrom, hanem narancs. Azt Botond is szereti nagyon...Szokott kapni rostosan.

Tegnap délután bevásárlással összekötött csavargáson voltunk. Voltam Müllerben is, de zabtejet nem kaptam. Majd megpróbálom máshol.
Mindenhol nagyon jó kis leárazások vannak...Ki lehet fogni dolgokat. Tudtam egy két dolgot venni a gyerkőcöknek. Mire én kerültem volna sorra, már hulla fáradt voltam és semmi kedvem se volt már semmihez. Totál el lehet fáradni a vásárlásban is.... :roll:

Kép

Kép
 


Mi is voltunk vásárolgatni a Brendonban. Hát, nem olcsó, de néha ki lehet fogni jó dolgokat.

Amúgy azért mentünk, mert bevittük a játszóházba, nagyon jól eljátszott, csúszdázott, mászkált kis házba ki-be, ismerkedett gyerekekkel, most nem is félt tőlük végre.
Ő is úgy elfáradt, hogy hazafelé elaludt a kocsiban, és mikor kivettem a székéből, még mindig aludt. Felvittük, leraktam az ágyra, levetkőztettem, meg se moccant. Nem lett volna még alvásidő, de beraktam az ágyba, és aludt majdnem 2 órát!!!! Nálunk ez nagyon soknak számít, max. 1,5-et szokott és csak egyszer. Már megszoktam, de először rossz volt, hogy szinte semmire sincs időm.
 
 


Szia!

Brendonba én is szeretnék eljutni mostanában. Kéne venni egy fül, vagy homlok lázmérőt. Sose lehet tudni mikor lehet rá szükség. Szerencsére Botond még életében csak 1x volt lázas (de akkor napokig), és akkor sokat kínlódtam a hónaljban mérőssel.
Nektek van? És ha van akkor milyen? Nem igazán tudom, hogy fül, v. homlok legyen.

Nálunk itt nem nagyon vannak lehetőségek ilyen áruházas játszóházakra. Egerben nyílt egy pláza, de én ott még nem láttam járszóvárat...vagy hogy nevezik ezeket. :)
Bence jól lefáradt akkor ha akármit csináltál vele meg se moccant. :)

Kép

Kép
 


Szia!

Ma csináltam Botondnak tízóraira tejbegrízt. Nem szerette...max. három kanállal evett belőle. :? Pedig nagyon fincsi lett, se nem híg se nem sűrű. Majd még próbálkozom.

És nem is mondtad, hogy mi jóval gazdagodtatok a Brendonban?
Én jól bevásároltam a C&A-ban...megvan a jövő évi téli kabátunk. Nagy lett rá amit vettem. Nem baj lesz jövőre is tél. :lol: Viszont most vehetek egy másikat. Mert overálunk az van, de ilyen +10 fokokban elég volna egy bélelt naci kabáttal. De ezt jól elbaltáztam....:) Különben nagyon jó kis leárazások vannak a c&a-ban...szoktál ott vásárolni?

Kép

Kép
 


Szia!

Vettem egy fejvédőt az ágyba, macisat, aranyos. Meg egy kis tappancsos zoknit.
Szoktam én is a CA-ban vásárolni, vannak jó dolgok.
Nekünk is van 3 overállunk, meg 2 kabátunk, az egyelőre elég. Most elég hideg volt, úgyhogy az overállt adtam rá.
Botond bírja az öltöztetést? Bence már egész jól tűri, régebben nagyon ordított, de most már nem annyira vészes.
Viszont ma is elaludt 10.30-kor, séta után. És most annyira nyűgös, hogy leraktam, hátha elalszik. de egyelőre nem akar, sírdogál. Csak így nagyon nehéz lesz estig kihúzni, és korábban is le kell rakni valószínűleg, mert nagyon álmos lesz. :(
Csak ilyenkor meg felkel már 6.30-kor! :( Ma is akkor kelt, dumált 7-ig, aztán kihoztuk. Egy időben aludt 8, 8.30-ig is, de jó volt!!!!

Mindig mikor megszokom a napirendjét, akkor tutira megváltozatja! :roll:
 
 


Szia!

Én is szeretem a kis tappancsos zoknikat. Nem hasal el benne a gyerek ... :D Nekünk a lakás legnagyobb részén laminált burkolat van és az elég jól tud csúszni. :)
Akkor ti jól el vagytok látva a télre vastag ruházattal...:) Barátnőm kisfia egy fél évvel idősebb Botondnál és tőle szoktuk megörökölni a ruhákat, mert egy méret a különbség köztük. Tőle kaptunk egy aranyos kis c&a-s kabit, ami 74 - es méret és már igencsak rövid a dereka. Azért is vettem neki másikat...ami nagy lett. De pont ez a barátnőm mondta, hogy a Tesco-ban az F&F-nek van nagyon jó kisfiú kabátja.
Botond elég jól tűri az öltöztetést, sírni nem sír csak elszalad, ha ki tud bújni. :D

Mi ma nem tudtunk kimenni levegőzni, mert egész nap havas eső esett. Féltem is hogy nyügi lesz, de nem volt. Könnyen elaludt...még alszik du. 3-tól. Lassan megyek felkelteni...

Ezzel a napirenddel én is úgy vagyok, hogy mire megszokok egyet, addigra megváltoztatja. Mondjuk a jót könnyebb megszokni. Képzeld ma reggel fél 8-ig aludt. Most nem kelt fel a kajájáért 6-7 között. Jó lenne ha így maradna. :roll:

Hogy állsz a tanulással?

Kép

Kép
 


Mindig irigykedve olvasom, amikor azt írod, milyen sokat alszik napközben. :oops:
Ma Bence kétszer aludt, 10.30-12-ig, aztán még 16.30-17.30-ig.
Olyan nyügi volt délután, hogy muszáj volt leraknom, egy ideig sírt, aztán végül elaludt. Szegényke sírva ébredt, alig lehetett megnyugtatni negyed óra alatt. :(
Kiváncsi leszek, mikor alszik el így este.
Botond simán elalszik este ennyi alvás után?

Nagyon jól állok a tanulással, 9 vizsgám megvan, már csak 2 van hátra!!! És ebből csak egy hármasom lett, a többi négyes, ötös! Soha nem volt még ilyen jó félévem. Úgy látszik, gyerek mellett könnyebb tanulni. :wink:
Remélem a maradék 2 is sikerülni fog ilyen jól, bár azok elég nehezek. :?
 
 


Szia!

Igen Botond jó sokat alszik napközben. Sok anyukának nincs ilyen mázlija. Szerencsére napközben sincs vele sok gond...Elég jól lefoglalja magát...főleg ha pakolhat. De gondolom ezt a hasonló korú gyerekek is így csinálják. :D
Botond este fürdés után rögtön kéri a vacsiját...teljesen mindegy neki hogy hány órakor fürdetjük. De 21.00 órakor már nyűglődik és ha már ha visszük a kiságy felé mutogat, hogy tegyük bele. Lefekszik és elalszik. Ennyi az esti altatás. Nagyon ritkán megborul a rend...front, havazás. Botond sokkal érzékenyebb a frontokra mint a lányom volt.

Ügyes vagy a vizsgáidat illetően. Biztosan az utolsó kettő is jól fog sikerülni. Szerintem egy gyerek (pláne kettő) mellett az ember probléma megoldó képessége is jobban kialakul. Jobban meg tudjuk szervezni a napjainkat, beosztani az időnket. :D A muszáj nagy úr tud lenni. :wink:

Kép

Kép
 


Szia!

Most vannak a vizsgáid, hogy nem jelentkezel?

Tegnap voltunk "csajozni"... :D Van itt a faluban egy hasonló korú kislány és tegnap kivittük a gyerkőcöket levegőzni. Nagyon aranyosak voltak....ölelgették egymást. Igaz az én fiam bátortalanabb volt, csak hagyta magát. Viszont a kislány cumija nagyon kellett volna neki. :D

Botond mostanában kezd átállni a fél nyolc - nyolc körüli reggeli kelésre. Nagyon jóóóóó...reggelig alhatok egy huzamban. Remélem így marad és megtartja ezt a jó szokását.

Kép

Kép
 


Szia, itt vagyok, csak tanulok. :(

Bence megint elaludt a babakocsiban, most kint alszik a konyhában. Mert tegnap is elaludt, de mikor kivettem, átraktam az ágyába, felébredt és mint aki kialudta magát, úgy fel volt dobva. Aztán leraktam délután 14-kor, és összesen 45 percet aludt egész nap!!!!! :(
Szóval tényleg nagyon irigyellek alvás ügyben! :oops:
Most nem mertem kivenni, nehogy megint így járjak. Kiváncsi vagyok, így mennyit fog aludni.
Megyek is tanulni, ki tudja, mennyi időm marad.

Bence is fél 8 körül szokott kelni, bár ma már 7-kor fent volt. De szerencsére éjjel végig alszik. Remélem Botondnál is így marad.

Majd még jövök!
 
 


Szia!

Te szegény... :( Akkor tegnap nem sok mindenre jutott időd. Bence nem túl sokat pihent neked.

Tegnap mesélte az ismerősöm, akinek a kislánya egy hónappal fiatalabb Botondtól, hogy ő még kint altatja babakocsiban a kislányát. Nem az hogy néha ha bealszik a babakocsiban benne hagyja, hanem direkt abban altatja el. Elég furi... :D

Kép

Kép
 


Hát igen, nem sokat hagyott tanulni. Ma is csak 45 percet aludt a babakocsiban, és utána sem akart délután már többet.
Aztán estére nagyon nyügi lett, semmi nem volt jó, és lázasnak is éreztem, az is volt. :( Valószínűleg az oltás miatt, szegényke elaludt a kezemben 19 órakor, aludt fél órát az ölemben. Aztán szerencsére lement a láza és már jobb kedve is lett. Megfürdött, aztán 20.15-kor leraktam aludni. Remélem nem lesz újra lázas. :oops:

Hát, az elég fura, hogy valaki direkt babakocsiban altatja, pláne ilyen hidegben. De vajon miért? Az ágyában nem alszik el?
 
 


Szia!

Bence jól van remélhetőleg. Ugye már nem lázas? :cry:

Botond ma reggel riadót fújt fél 7-kor....még reménykedtem benne, hogy visszaalszik, de nem volt olyan szerencsém. 7-kor már ette a tápiját. Ez a két nap (szombat, vasárnap) lenne olyan, hogy tudnék pihenni reggel....de erre fel a fiatalember bekavarja a menetrendet...:) Hétköznap ugye kelnem kell a nagylányomhoz...indítom a suliba. Ez van..... :D

Nekem is sokat aludt kint Botond, még anno csecsemő korában....de szerintem az még normális. Akkor még nem ficeregnek, forgolódnak...minden mindegy nekik. Már nagyon rég nem alszunk kint.

Kép

Kép
 


Szerencsére már jól van, csak akkor este volt lázas.
Viszont elég nyűgös, korán kel, ma már 6-kor! :(

Tegnap meg miután 20.15-kor már aludt, 2-kor felkelt sírva, nem tudtuk megnyugtatni. Ilyen már fél éve nem volt, hogy felkelt volna éjjel. Kihoztuk, de ott is nehezen aludt el. Nagy nehezen sikerült, de sokszor felsírt, rugdosott, forgolódott, nyöszörgött, semmit nem aludtunk. És reggel már fél 7-kor kelt. :(
Remélem azért nem lesz ebből rendszer, nagyon fáradt vagyok.
Persze másnál ez normális, de ő eddig 7.30-8-ig is aludt, volt, hogy fél 9-ig is. És ahhoz képest ez nagyon korai.
Na mindegy, most ez van.

Botond mennyi tápszert iszik?
 
 


Szia!

Akkor ez nem a te napod.....remélhetőleg jobb lesz a folytatás. :( El is hiszem, hogy fáradt vagy.
Egyébként nem lehet, hogy a foga jön? Nálunk akkor szokott ilyen megmagyarázhatatlan éjszakai felsírások lenni.

Találkoztam a minap az egyik anyukával, akinek a kisfia egy bő hónappal idősebb Botondnál. Az ő kisfiának már 16 foga van. Nem sokára a "megpróbáltatások" végére érnek...

:D

Botond este kevesebb tápit iszik. Kb. 2,5 dl-t....reggel viszont többet. Amennyi belefér csordultig a cumisüvegbe...kb. 2,7 dl. Vennem kéne nagyobb cumisüveget...Most kb. 1-2 hete van igénye ilyen mennyiségekre, eddig elég volt neki a 2,4-2,5 dl reggel is. :roll:

Kép

Kép
 


Igen, lehet, hogy a foga jön. Bár nem látom, nem érzem, de attól még lehet. Botondot is megviselte? Neki hány foga van?
Bencének eddig 10.

A 2,5 dl esti tápi szerintem nem kevés, Bence 2 dl-t iszik este, reggel is ő is a tele cumisüveggel, ami kb. 2,7 lehet vagy kicsit talán több. De lehet, hogy ő is enne többet, ha nagyobb üvegbe tenném. De van ennél nagyobb cumisüveg?
És Botond tud pohárból inni? VAgy ezt már kérdeztem? :oops:
 
 


Botondnak most 9 foga van és már érzem a másik oldalon is a rágó fogát. Nagyon folyik a nyála...ha elfelejtek szakálkát tenni elé, akkor napjában többször is át kell öltöztetnem. :roll:

Nekünk Avent-os a cumisüvegünk....nem tudom abból van-e 3 dl-es, de múltkor a müllerben láttam Nuk-osban olyan nagyot. Nem tudom miért nem vettem meg. :(

A pohárból ivás még igencsak necces nekünk. Van amikor nem megy minden a nyakába.. :D ...nagyon mohó. Egyedül még nem tud inni pohárból, de a szívószállal való ivás nagyon megy. Egyszer elfelejtettem vinni cumisüveget a sétára és nem volt kéznél más csak egy üveg tea és szívószál. Rögtön rájött hogy működik... :D Te próbáltad már Bencének? És pohárból ő már iszik? Ha igen akkor egyedül, v. te tartod a poharat.

Itt van egy csajszi akinek a kislánya állítólag már 9 hónaposan egyedül ivott pohárból. Ügyes kislány. :)

Kép

Kép
 


Neki sem nagyon megy, néha szoktuk próbálni. De inkább csak szürcsög és kifelé köpi. :)
Még mindig mindent ledob, kiönt, kiköp, addig nem nagyon tudunk egyedül enni, inni. De talán kinövi ezt, és akkor végre lehet próbálkozni. De azért a szívószálat kipróbálom majd, biztos menne neki is.


De annyira okos, már szinte mindent mond. Ha megkérdezed, hogy hívnak, mondja, hogy Mence!!! Ma paprikás krumplit csináltam és egyszercsak mondja, hogy kóbá!! (kolbász) Nem is értem, ezt honnan tudja?
:wink:
A nagyit is mondja érthetően, a hintát is, a lámpa mostanában himpa. :lol: És van két kislány a játszótéren: Dóri (dóji) és Emma (émmá), állandóan őket emlegeti. :)

És Botond miket iszik? Bencének főzök Babamosoly teát (gyógyszertári babatea, filteres), mézzel, citrommal, azt nagyon szereti. Meg néha dobozos Bio gyümölcsleveket felhigítva vízzel.
 
 


Botond nem nagyon akar mondani semmit sem..Most egy pár napja hangosan kiabál nem összefüggő dolgokat...nem tudom...talán megtanul egyszer beszélni. :D Mutogat mindenre, meg húz minket oda ahol ő akar valamit. Megérteti magát....lehet hogy rá kéne hagyni és akkor hamarabb megtanulna beszélni. :lol:
Bence akkor már nagyon ügyes, hogy ennyi mindent mond.

Mondtam már, hogy esélyes név volt nálunk is a Bence. De egy napon van a szülinapommal és nem akartuk, hogy egyszerre legyen névnap és szülinap.

Botond szinte csak vizet iszik. Egy pár hete adtam neki rostos narancslevet, ami nagyon ízlik neki. Minden este szokott kapni a tesó frissen csavart levéből. Meg ivott már kubut is, de ezek csak elvétve vannak. Nálunk a folyadék 90 %-át a víz teszi ki.
Erről a babmosoly teáról még nem hallottam. Mit tartalmaz? A citrommal vigyázz, könnyen marja a fogzománcot...de lehet, hogy ezt már mondtam.
Én a lányomnak anno csak mézzel ízesítettem a leforrázott teafiltert. Úgy szokta meg, úgy volt jó.
Bio gyümölcsleveket hol szerzed be? DM?

Kép

Kép
 


Biztos fog beszélni nemsokára Botond is, ne aggódj!

Bence meg a vizet nem issza meg sajnos, pedig kicsit olcsóbb lenne. :wink:
A babamosoly tea hibiszkusz, kamilla, csipkehús. Kb. 1,2 litert főzök, ahhoz rakok egy nagyon pici citromlevet, attól szerintem nem lesz baja. De lehet, hogy simán mézzel is meginná, majd kipróbálom. De a citromban vitamin is van, úgyhogy annyi kell.

Igen, DM-ben veszem a gyümölcsleveket, kétfajtát szoktam. Az egyik narancsos répás, a másik meggy, cékla azt hiszem. A Junior gyerekitalt is ott veszem, pelenkát, fürdetőt, stb. Otthagyok egy alkalommal kb. 8 ezer forintot, de van pontgyűjtő kártyám, úgyhogy azzal olcsóbb.
 
 


Hello!

Igen, valamivel olcsóbb megoldás a víz. :D Gyereke válogatja....nekem a lányom meg teás volt.
Én c vitamint cebion cseppekben szoktam neki adni. 1-2 naponta 10 cseppet...Állítólag minden nap sem jó....barátnőm gyerekorvosa mondta. A fene tudja.... :shock:

Én is szeretem ezt a dm-es rendszert. Sokat vásárolok ott. Különösen jó, hogy van -15 % - os kupon. Akkor szoktam beváltani, ha sokat vásárolok.
Most kaptam e-mailben liberora beváltható kuponokat, de sehogy sem tudom kinyomtatni. A múltkor majdnem bemondta az unalmast a gépünk, de sikerült életet lehelni belé..azóta nem minden olyan mint volt. (hozzáteszem, hogy 3 hetes gép) :(

Kép

Kép
 


Én is szoktam Cebion cseppet adni, de ritkábban, kb. hetente egyszer, ahogy eszembe jut. :roll:

Képzeld, ma reggel 7-kor kelt és 9-kor elaludt egyszercsak az ölemben. Nem tudom, mi történhetett, hogy ennyire álmos lett. Átraktam az ágyába, és 10.30-ig aludt. Most letettem megint, de egyelőre még szenved. De muszáj lenne aludnia még egyet, így nem húzzuk ki estig.
Dumál. :shock:

Jaj, remélem elalszik. :oops:
 
 


Délután elszaladtam a védőnőhöz tápszert felíratni. Utána gyógyszertárba leadtam a recit, majd csak holnapra lesz tápi....vidéken így megy. :D Vettem zymaflour-t, amit már régebben is mondott a védőnő, de még nem adtam Botondnak. Ti szeditek?

Egyébként létezik avent-os 330 ml-es cumisüveg. Tegnap beugrottam a Brenonba...vettem gyorsan kettőt. Ti milyen cumisüveget használtok?

Bence remélhetőleg nem lesz beteg, hogy csak úgy elaludt az öledben. Nekem a lányom akkor aludt el ilyen megmagyarázhatatlanul. Aludt délután, vagy csak 'dumált'?

:wink:
Botond húzza a lóbőrt.. :D Most csúszott az alvásunk. 15.00-kor jöttünk be az udvarról és csak 15.15-kor fektettem le. Most estig alszik. :roll:

Kép

Kép
 


Mi az a zymaflour, nem is hallottam még róla.
Én is vettem 330 ml-s cumisüveget, de nem Avent, hanem Mam. Jónak tűnik, tegnap óta abból iszik. Egyébként mi is Aventot használtunk előtte. De a teát csőrös pohárból issza.

Én is remélem, hogy nem lesz beteg, ilyet még nem nagyon csinált eddig.
Aludt délután szerencsére, még 1,5 órát. Utána elmentünk Dalolóba, az egy zenés mondókás foglalkozás piciknek, jó volt. Már 5 hónapos kora óta járunk, akkor még nem tetszett neki ennyire, de most már szerencsére nagyon élvezi. VAnnak kedvenc mondókák, azokat itthon is "követeli". :D

És ilyenkor mikor ébred Botond vagy ébreszted? Ugyanúgy elalszik este? Ébred még éjjel?
 
 


A zymaflour fogszuvasodás megelőzésére lehet szedetni a gyerekekkel. Nekem a lányom nem szedte...végülis nem kötelező, de ha kevés a flour tartalom a vízben amit a pici iszik, jobb pótolni. Nekem azt mondta a védőnő, hogy naponta egy tablettát tegyek a főzelékébe...szerintem jó lesz az hetente is. :)

Képzeld délelőtt Botondot letettem aludni, nem sokat kb. 1 órát alhatott mikor nyöszörögve kelt fel. Mikor bementem hozzá éreztem, hogy tiszta láz. Gyorsan megmértem 39,4 -ig tudtam mérni mert nagyon sírt. Nurofent adtam neki és felhívtam a gyerekorvost, hogy elvigyem-e megnézetni. Azt mondta várjunk vele, nem hiszi, hogy látni még rajta valamit. Végülis csak el vittem megmutatni neki, mert se enni se inni nem akart...kérte, de olyan volt mintha nem tudná lenyelni. Arra gondoltam, hogy begyulladt a torka. Tévedtem...szerencsére. Lázcsillapítás volt a javaslat és hogy várjunk merre alakul a dolog. Fogalmam sincs mitől lehet...nincs semmi más tünet.

Ez a dalolós dolog nagyon szuper lehet. Városon sokkal több a lehetőség...Ilyen szempontból ez előny. Én is városban nőttem fel és nekem furi volt megszokni, hogy itt vidéken az ember le van korlátozva.

Kérdésedre a válasz, igen...este ébreszteni kell. De nincs semmi gond az esti lefektetésnél sem. 21.00-kor már nyújtózkodik a kiságya felé, hogy tegyük le.

Ma reggel csak 8.15-kor kelt(azaz bementem megnézni és így felébredt) ... lehet hogy ez is előjele volt a betegségének. :cry: Szegénykém most alszik.

Kép

Kép
 


Érdekes, én még nem is hallottam erről a gyógyszerről.

Jaj, szegényke, remélem nem lesz semmi komolyabb baja. Bence is lázas volt, de ő az oltástól. Szerencsére azóta nincs más baja, kivéve hogy elég nyűgös és délelőtt korán elalszik. :oops:

Viszont délután már nem akart aludni, pedig már a babakocsiban elaludt majdnem. Aztán levetkőztettem, elaludt a kezemben, de mikor beraktam az ágyába, felébredt. :(
Így viszont korábban le kell rakni aludni, de az azt jelenti, hogy korábban fog kelni reggel. Bár ma is már 6.30-kor kelt, pedig 21-kor feküdt. Ki érti ezt?
Remélem hamarosan visszaáll a régi rend, mikor 7.30-8-ig aludt, az nagyon jó volt!

Jobbulást Botondnak!
 
 


Képzeld, megint felkelt sírva hajnali 2-kor. Hiába nyugtattam meg, amikor le akartam tenni az ágyba, kétségbeesetten kapaszkodott belém, mint aki retteg. Muszáj volt kihoznom, kint aludt velem 7-ig.
Aztán 9.30-kor megint elaludt a kezemben és aludt 1,5 órát.
Mi lehet ez, már kezdek aggódni!!! :([/quote]
 
 


Szegény Bence. Biztosan rosszat álmodott. Másra nem tudok gondolni. Remélhetőleg nem ismétlődik többször.

Botond szerencsére ma nagyon jól volt. Se láz, se semmi egyéb panasz. :) Nem tudom mi lehetett ez a tegnapi attrakció. Tegnap éjjel 1 órára tudtam levinni a lázát és érdekes mód reggel úgy kelt fel mintha mi sem történt volna. Sikerült ma beszerezni egy homlok lázmérőt, de az se igazán tetszik neki.....Megőrülök ezzel a lázméréssel. Tegnap mikor hónaljban mértem neki, potyogtak a könnyei....Ez a lázmérő akciónk 7500 Ft-ba került....remélem megszokja... :roll:

Délután elmentem manikűröshöz megcsináltatni a körmöm, meg a lábamat pedikűrözte. Olyan lelkiismeret furdalásom volt...de már múlt héten kértem az időpontot. Úgy voltam vele, ha nagyon beteg lesz ma is Botond lemondom....:( Közben kiderült, hogy a körmös csajszi lánya is beteg..Valami járvány van erre felénk.

Kép

Kép
 


Én is remélem, hogy nem fog felkelni megint.
De mostanában eléggé aggódom, ma is elaludt kétszer a kezemben napközben. Lent a babakocsiban meg olyan sírást levágott csak úgy, hogy hihetetlen! Meg a gyerekektől is fél, szóval érthetetlen.

Ez az éjszakai kelés is félelmetes, mintha rettegne, hogy egyedül marad. :(

Azért az fura, hogy senki más nem ír ide, nem? Biztos másnak is van hasonló korú gyereke, mégsem írnak. :roll:
 
 


Jajjajj... :cry: mi van Bencével? Remélhetőleg múló állapot. :!: Ahogy jött úgy megy is.

Igen, én is néztem, hogy a fórumot több mint 500 x tekintették meg, de hsz. csak 50 körül van.

Biztos másnak is van hasonló korú gyerkőce. Pedig jó lenne, ha többen is megosztanák velünk a véleményüket gyerek témában. :lol: :wink:

Kép

Kép
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: