Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kutattam-kerestem de nem talaltam hasonlo temaju topikot ha van valahol legyszives irjatok meg hogy hol talalom!

Igazabol tobb dolog is van ami foglalkoztat es amiben kivancsi lennek a velemenyetekre!
Kezdem az elejen, Monserrate fiam most 5 eves, nem konnyu eset, nagyon onfeju, makacs, hisztis, orokmozgo kisfiu. Van ket ikertesoja akik 2 evesek.
Monserrate kulon szobaban alszik egyedul, a ket kicsi egyutt a masik szobaban. Rate mindig jo alvo volt egeszen ugy kb. 2-3 honappal ezelottig amikor is elkezdte mondani hogy O fel egyedul es kezdodtek az esti hisztik es az ejszakai maszkalasok.
Bar nem volt veszes, lehetett Vele beszelni de mar 2 hete nagyon durva a dolog, ma este szinte bepanikolt, annyira sirt hogy nem tudta abbahagyni, egy darabig hadakoztunk Vele, megprobaltunk mindent, szepen beszelni hogy nincs semmi baj, nem kell felni, aztan egyre mergesebb lettem es raparancsoltam hogy maradjon az agyaban, az apja is iszonyat merges volt, mindenki kiabalt, O meg csak sirt es sirt, annyira megsajnaltam hogy ott maradtam Vele amig el nem aludt. De mivel teszek Neki jot? Nem-e akar majd ezek utan minden este az agyaban, vajon mitol fel es eddig miert nem? Nem tudom mit csinalok rosszul es mivel teszek Neki jot, hogy csinaljam?

Mostanaban olyan szomorunak latom, olyan elegedetlennek, olyan maganyosnak, csunyan beszel, szinte parancsolgat nekem, ha nem teszek meg Neki valamit levagja Magat a folrdre es hisztizik, semmi sem erdekli csak a szamitogepes jatekok, egesz nap csak azt akarja nyomogatni.
Talan ettol van ez az egesz? Nem lehet hogy ezektol az idiota szamitogepes jatekoktol lett ilyen felos vagy ez a korral jar? Sokat kerdez a halalrol meg a szellemekrol hogy aki meghal hova megy stb.
Rossz anyanak erzem magam, ha Rateval foglalkozom tobbet ugy erzem elhanyagolom a masik kettot es forditva. Sajnos en sem vagyok valami jol, panikbetegsegem van es szorongok, a pszichiater szerint ez kihat a gyerekekre is de megis mit tegyek, hogy tegyem boldogga a gyerekeimet ha en nem vagyok az?

A szamitogeppel kapcsolatban: ha nem engedem Neki csak teng-leng a lakasban es unatkozik, piszkalja a testvereit es ha engedem akkor egesz nap ott ul, most melyik a jobb????

Meg valami, este amikor elkezdi a "musort" azt mondja hogy kijon Neki egy "iz" a torkaban ami nem hagyja aludni es azt csinalja hogy sirjon ezt szorol szora igy mondja, gondolom ez a szorongas, felelem lehet.

Na, ez jo ossze-vissza lett, mondjuk mindjart 1 ora es baromi faradt vagyok!
Ha tudtok segiteni legyszi irjatok!!!

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Az én ikreim 7 évesek lesznek jövő héten. Nekem Nicolas fél a sötétben és csak úgy hajlandó elaludni, ha a folyosón égve hagyom a villanyt, különben nálunk is megy a hiszti ezerrel, ő is fél, de, hogy mi lehet a kiváltó oka én sem tudom. Azt nem hiszem, hogy a számítógépes játékoktól, az enyémek nagyon ritkán ülnek le a gép elé, ez azt jelenti, hogy heti max fél óra, de van úgy hogy 2 hétig be sem kapcsolják, inkább a társasjátékokat részesítik előnyben, és a mozgást a friss levegőn ha az időjárás engedi.

Próbálj neki kis lámpát égve hagyni, aztán ha bealudt kikapcsolod.... :cry:
 
 


Sziasztok!

A gyerekeknek még vadítóan élénk a fantáziája, és nem igazán érzik a különbséget fantázia és valóság között. Főleg ebben az életkorban egyébként.

Ha visszaemlékszem a saját gyerekkoromra, biza, nekem is voltak rémálmaim, rendszeresen vándoroltam ki apám mellé, a tuti biztonságba és a mackós melegségbe.

Hogy mit lehet tenni? Sok mindent.

El lehet meséltetni, mit álmodott, aztán beszélgetni róla. De nem úgy, hogy ez hülyeség, hiszen neki nem az, és ha lefikázod, amit ő őszintén elmond, azzal magát a gyereket ítéled meg. Meg lehet próbálni elmagyarázni neki az álom és a valóság közötti különbséget, de nem fogja kapásból megérteni, főleg nem pánikhelyzetben. De azért ez sosem árt.

Szabad mesélni a saját rossz álmainkról is, és hogy mi hogy éljük meg. Ezzel biztosítod róla, hogy nem csak vele fordul ilyen elő.

Szabad a gyerekkel együtt aludni, akár a szülői ágyban, akár a szülői ágy mellé tett matraccal, akár a gyerek mellett az ágyában.

Lehet fényforrást tenni a szobájába, még időzítőt is lehet kapni, amivel nem kell, hogy egész éjjel menjen. Esetleg fluoreszkáló matricákkal kevésbé félelmetessé tenni a sötétet.

És szabad a mesék varázsával élni. Például kaphat egy olyan plüssállatot, ami kifejezetten a rossz álmok ellen véd, mert az a kedvenc csemegéje.

És lehet készíteni szörnyűző spray-t, szimpla levendulaolajból és vízből, amivel minden este szertartásszerűen be lehet szórni a szobát, az ágy alatti részt - és ha a párnájára kerül, az sem baj -, mert ez az olaj olyan szagú, amit a szörnyek rém büdösnek éreznek, és nem mernek a közelébe menni.

Egy dolgot nem szabad: türelmetlennek lenni, és veszekedni, kiabálni, félvállról venni. Magamról tudom, hogy ilyenkor a gyerek retteg, konkrétan átéli, amit mond, és annál rosszabb nincs is talán, mint mikor a szülő ilyenkor magára hagyja a félelmeivel.

Napközben pedig ne üljön annyit a számítógép előtt... Nem azt mondom, hogy feltétlen emiatt vannak az álmok, de szerepet játszhatnak benne. Ha unatkozik, unatkozzon. Lesz pár ilyen hülye napja, míg lekattan róla, de utána fel fogja találni magát. És még jobb lenne, ha sokat tudnátok kint lenni a friss levegőn, még ha vacak is az időjárás, az ugyanis rendesen lefárasztja, mélyebben fog aludni, mintha egész nap a négy fal között lettetek volna.

És igen, előfordulhat, hogy kicsit visszaél ezzel a dologgal, de ezt lehet kontrollálni. Az pedig mélységes meggyőződésem, hogy 20 évesen már nem minket fognak igényelni ahhoz, hogy vissza tudjanak aludni.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron