Új privát üzeneted érkezett!

érdeklődni szeretnék, hogy Pesten hol található olyan játszótér ami kulturált és kisebb gyerekek( 2-3 évesek) is tudnak játszani. Mert a hétvégét Pesten fogjuk tölteni ismerősöknél és szeretném kivinni a piciket, hogy nekik is meg legyen a szórakozásuk :D Helyileg a város központjában érdekelne valami( teréz körút körül)
Remélem segítetek találni olyat ami igényes és balesetbiztos játékok vannak :)


Szia!
Én az óbudai lajos utcai játszótérre szoktam vinni a kicsiket, az nagyon nagyon szép, de én is keresnék pest belvárosában valóban balesetmentes játszóteret. Sajnos az a tapasztalatom, hogy nagyon nagyon sok játszótér felújításra szorulna magyarországon, de eléggé elhanyagolják ezt az önkormányzaztok.....

Adj egy percet, beugrom a telefonfülkébe, átveszem a harisnyámat és megváltjuk a világot!
 
 


Szinte teljesen. A jóállapotú játszóterek nagyrészt egy cég(ami általában fizetős) vagy egy társasház(általában zárt) tulajdonába vannak. Én is próbáltam kezdeményezni a lakóközösségünkben, hogy építtessünk egy kisebb játszóteret az itt lakó gyerekek számára. Próbáltunk is nyerni ilyen akción, csak sajna nem sikerült, így az egészből nem lett semmi. Ha újra lesz ilyen pályázat, arra tuti jelentkezni fogunk megint.
 

 
 

mazsidrazsi írta:érdeklődni szeretnék, hogy Pesten hol található olyan játszótér ami kulturált és kisebb gyerekek( 2-3 évesek) is tudnak játszani. Mert a hétvégét Pesten fogjuk tölteni ismerősöknél és szeretném kivinni a piciket, hogy nekik is meg legyen a szórakozásuk :D Helyileg a város központjában érdekelne valami( teréz körút körül)
Remélem segítetek találni olyat ami igényes és balesetbiztos játékok vannak :)


Szia!
Az v. kerületben, nem messze a Ferenciek terétől van egy nagyon aranyos, rendezett kis park ahol játszótér is van. Tudom ajánlani mert nem csak a gyereknek hanem a szülőnek is felfrissülés lehett ott lenni. Kerítéssel körbe van véve, estére bezárják ami megint csak mutatja a színvonalat. Bárcsak több ilyen park lenne a városban.


Nah ez nagyszerű, biztosan új, mert eddig még nem láttam, és régebben többet jártam arra felé. Valami óvoda, vagy suli van a közelben, hogy ilyet építettek oda? Kíváncsi lennék, hogy támogatásból, vagy ilyen jófej volt az ottani önkormányzat, hogy ezzel is foglalkozott.
 
 


és pontosan hol is van ez a játszótér? felszerelt? milyen játékok vannak ott? köszi előre is a válaszokat.
 
 


13. kerületben a fiastyúk utcában van egy játszótér sok kisgyereket szoktak oda kivinni, estére meg zárják is a parkot.

Több pénz kellene a játszóterekre, hogy több és biztonságos játék legyen de valszeg az állam ezekre fog legutoljára költeni, így más úton kell ezekre pénzt szerezni. :S
 
 


kirgina írta:így más úton kell ezekre pénzt szerezni. :S


Rengeteg pályázat van meg olyan alapítvány ami erre gyűjt de sajnos elég nehezen valósulnak meg...szerencsére azért sokan vannak akik adományoznak. Olvastam egy helyen hogy a játszótereket illetően inkább a helyhiány a fő probléma. A közösség szíve programról hallottatok már?
 


Én már hallottam róla, jó kezdeményezésnek tűnik, jó dolognak tartom, hogy szavazni lehet, hogy melyik intézményt (kórház, óvoda, iskola) támogassák és melyik városban. Ezenkívül szerintem még jó húzás volt tőlük, hogy megkérdezik mire lenne szüksége az adott intézményenek és így 100%, hogy jó helyre kerül a pénz, több ilyenre lenne szükség az országban.
 
 


tantandi írta:
kirgina írta:így más úton kell ezekre pénzt szerezni. :S


Rengeteg pályázat van meg olyan alapítvány ami erre gyűjt de sajnos elég nehezen valósulnak meg...szerencsére azért sokan vannak akik adományoznak. Olvastam egy helyen hogy a játszótereket illetően inkább a helyhiány a fő probléma. A közösség szíve programról hallottatok már?


Mondj hármat ;)
Olyat ahol reális esély is van megkapni és nem ilyen "kiszúrom a szemed" típusú összegről van szó.
Az a baj, hogy a legtöbb gyűjtés egyáltalán nem a hazai dolgokra irányul hanem a föld másik pontjára gyűjtenek adományokat miközben itthon sincs rendbe minden, ha meg mégis akkor is kalandos útja a van az adományoknak.


totokmarika írta:Mondj hármat ;)
Olyat ahol reális esély is van megkapni és nem ilyen "kiszúrom a szemed" típusú összegről van szó.
Az a baj, hogy a legtöbb gyűjtés egyáltalán nem a hazai dolgokra irányul hanem a föld másik pontjára gyűjtenek adományokat miközben itthon sincs rendbe minden, ha meg mégis akkor is kalandos útja a van az adományoknak.


Ez mondjuk teljesen jogos... Idehaza általában már csak akkor avatkoznak be hogyha nagyon nagy a baj, ezt tipikusan példázza a mostani árvíz helyzet...
Addig nem építjük a gátakat és nem teszek semmit amíg nem muszáj és a végén...
A hazai iskolák és óvodák és főként a játszóterek zöme is hasonló helyzetben van, ezért jó ez a kezdeményezés. No de egy millió? :? :? :?
Hát az finoman szólva is karcsú, de bármire...


Sziasztok!

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy új játszóteret, ami Solymár-Kerekhegyen, Budapest II. kerületével határos részen épült, a Solymári Környezetvédők Egyesületének segítségével, több ütemben, 2008-2010. között. Ritka példája egy civil szervezet, a lakosság és a helyi önkormányzat összefogásának.

A játszótér hivatalos átadása 2010. szeptemberében lesz. A játszótér korcsoportos, az egyik fele kimondottan a kicsiknek való, 2-5 éves korig, homokozóval, kombinált játszóvárral, rugós játékkal és mérleghintával, a másik fele pedig a 6-12 éveseknek, egy mozgásra késztető -vagy felesleges energiát levezető ;) - mászóvárral. 3 személyes hinta is van, babaüléses is.

A II. kerület felől, Budaligetről, jelzett kerékpárút vezet át egy erdei úton, a környéken gyalogosan, babakocsival is jókat lehet sétálni.
a játszótéren ivókút is található. :)

Kép
 
 


szkitty írta:Sziasztok!

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy új játszóteret, ami Solymár-Kerekhegyen, Budapest II. kerületével határos részen épült, a Solymári Környezetvédők Egyesületének segítségével, több ütemben, 2008-2010. között. Ritka példája egy civil szervezet, a lakosság és a helyi önkormányzat összefogásának.

A játszótér hivatalos átadása 2010. szeptemberében lesz. A játszótér korcsoportos, az egyik fele kimondottan a kicsiknek való, 2-5 éves korig, homokozóval, kombinált játszóvárral, rugós játékkal és mérleghintával, a másik fele pedig a 6-12 éveseknek, egy mozgásra késztető -vagy felesleges energiát levezető ;) - mászóvárral. 3 személyes hinta is van, babaüléses is.

A II. kerület felől, Budaligetről, jelzett kerékpárút vezet át egy erdei úton, a környéken gyalogosan, babakocsival is jókat lehet sétálni.
a játszótéren ivókút is található. :)


Wáááóóóó Ez nagyon nagyon nagyon jól, hangzik, ha nem lenne Budapest másik szegletében hanem elérhető távolságban tuti kijárnánk oda!
Sajnos nagyon ritkán hallani ilyesfajta kezdeményezésről :S


Ez tényleg jól hangzik, én régebben ott laktam a második kerületben de most elég rég jártam arra,majd elnézünk oda mi is,kíváncsi vagyok mit változott az a rész azóta. Az ilyen játszóterekre van szükség,de ezek biztos hogy nagyon sok pénzbe kerülnek. Amúgy nektek megy az oldalon a szavazás mert pár napja nem ment? Mármint a KÖSZI-s? Most az árvíz miatt gondoltam Felsőzsolcára lehetne szavazni...
 


tantandi írta:Ez tényleg jól hangzik, én régebben ott laktam a második kerületben de most elég rég jártam arra,majd elnézünk oda mi is,kíváncsi vagyok mit változott az a rész azóta. Az ilyen játszóterekre van szükség,de ezek biztos hogy nagyon sok pénzbe kerülnek. Amúgy nektek megy az oldalon a szavazás mert pár napja nem ment? Mármint a KÖSZI-s? Most az árvíz miatt gondoltam Felsőzsolcára lehetne szavazni...


Vagy létrehozni erre is egy facebook csoportot mint a tüzijátékosnál :) Lehet nagyobb esélyük lenne úgy rá, és tényleg azok kapnák akiknek szüksége van rá


Nagyon drága egy játszótér. Mivel alkalmazkodni kell már az EU-s előírásokhoz ezért egy csomó játszóteret lebontanak a régiek közül. Ugye már ez is elég drága, de egy új játszóteret felhúzni az az igazi kihívás. Sajnos nem sok lehetősége van az önkormányzatoknak hogy mindenhova építsenek ahol szükség van rá. Ezért is jók ezek a kezdeményezések.
 
 


mondjuk sajnos sok játszótér már elég ramaty állapotban van, jobb esetben csak csupa rozsda amit még lehetne is egy festéssel esetleg korrigálni, ha még nincs nagyon tönkremenve, de a fa játékok megfelelő ápolás nélkül sajnos használhatatlanná válnak. jó kezdeményezésnek tartom én is, bár úgy vélem idén nem épp a játszóterekre kell majd befektetni ezt a pénzt, mert sok településen elmosta a víz az iskolákat óvodákat és ezeknek ez nagyobb segítség lenne most, gondolok itt a fertőtlenítésre, falak rendbe szedésére stb.
 
 


Ezek szerint pont jókor jött ez az akció. Június végéig tart, szóval még az elkövetkező 3 napba kell szavazni valamelyik árvíz súlytotta településre. De szerencsére így hamar meg is kapják a pénzt, valszeg előbb, mint az állam fogja őket kisegíteni a bajból.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron