Új privát üzeneted érkezett!

Egy egészséges picurnak miből tevődik össze a napi érkezése 3 éves kor alatt? Mennyire ajánlott előre elkészített babaételeket adni nekik,vagy jobb sajátkezüleg elkészíteni.MI a helyzet a tejjel/tápszerrel vagy pl. a kakaóval,cukorral?
 
 


Találtam egy érdekes cikket az immunrendszerről,és azóta gondolkodok azon,hogy mi a legjobb mondjuk egy 1-3 év közötti babónak.Nekem most decemberben jön az első babám,és szeretnék minél több hasznos infót,mire odaérünk,hogy ezek a kérdések aktuálisak lesznek.
ja a cikk: http://picibaba.hu/picibabaval/anyatej_ ... az-asztmat
 
 


Hú, már ilyen korán elkezdesz ezeknek a dolgoknak utánanézni?

Mindenképp fontos a szoptatás (vagy helyette a tápszer) 6 hónapos korig mindenképp, de inkább tovább. Ne nagyon adj majd előre elkészített babakajákat, inkább te magad csináld. Nagyon könnyű az elején még ezeket elkészíteni és nekik még nem fontos ilyenkor, hogy nagyon ízes legyen. Az én fiam 2 éves múlt és még mindig imádja a céklafőzeléket, kelmbimbót, vegyes zöldségfőzeléket, amiket kisebb korábban is adtam neki. És alig teszek bele valamit, egy pici sót és kész. Persze eszik mást is, ami fűszeres, de ezeket még mindig szereti.
Én nem adok kristálycukrot egyáltalán, csak mézet vagy esetleg nádcukrot. A kakaót is úgy csinálom, hogy a kakaóport összekeverem nádcukorral, nagyon szereti.
Én a babaszoba.hu-n találtam jó recepteket, 6 hónapos kortól 1 éves korig lehet válogatni, ezeket főztem neki és még néha most is. Nézd meg, érdemes.

Sok sikert és örömöt a babához!

Anita
 
 

 
 

Szia Anita!

Tudod arra gondoltam,hogy igen valóban még nagyon messze van,de addig mennyi hasznos infót összegyüjtögethetnék a tapasztalt anyukáktól. :D Meg szörnyen unom is magam,amióta nem dolgozok.... :D legalább számomra hasznosan telik a szülésig az idő.
Mézet,ha jól tudom csak 1 éves kortól lehet adni ugye?
Hogy készíted a céklafőzeléket?Nagyon jól hangzik,és még doha nem jutott eszembe a cékláról,hogy főzelék is válhatna belőle.
Köszi a babaszobás tippet,mindenképp elnézegetek oda is!
SZép napot!

Angi
 
 


Én is nádcukor párti vagyok! :-) de kakaót inkább babakakaót adok,cukor nélkül.
mézet valóban nem szabad 1 éves kor előtt adni.
Én személy szerint néha vettem neki előre készített üveges babakaját,a lényeg,hogy ne legyen benne tartósítószer,iszinezék,stb.
Tejet 3 éves koráig nem ajánlják,szóval szerintem tápszer,majd az 1+-os junior italok a jók.
 
 


Igen, mézet 1 éves kor után ajánlják, de inkább 1,5.

Céklafőzelék is fent van a babaszobán: 1 cékla, 1 krumpli, 1 répa, pici husi és összefőzöd. Előtte a répát és céklát pici olajon megpirítod, utána felöntöd vízzel és bele a többi. Amúgy a legtöbb főzeléket így csinálom, mindegyikbe teszek répát, krumplit, husit és a zöldségeket variálom. Van, mikor mindent beleteszek, amit találok otthon: karfiol, zöldbab, borsó, brokkoli, cukkini, stb.
Régebben én is adtam babakaját, de én is csak olyat,amiben semmi tartósítószer nincs. De nem nagyon szerette, anya főztjét jobban. :)

Hát, a tejjel kapcsolatban nehéz a döntés, mindenki mást mond. Van, aki már 10 hónapos kortól adja, más 3 évig nem. A tápszer sem biztos,hogy sokkal jobb, mert az meg mű. Mostanában én is a Nestlé junior babatejet adom felesbe tejjel. Régebben adtam neki biotejet, zabtejet, de már nincs rá pénzünk. :(
Milyen az a babakakaó?
 
 


Szerintem sheene a maciskakaóra gondol,ami a nestlé terméke.Ha jól tudom azt is 1 éves kortól ajánlják,jókat olvasok róla.
Köszönöm,hogy leirtad ezt a céklás dolgot,nagyon jól hangzik! :-)
Igen ez a tejes-tápszeres dolog annyira nehéz,mármint,én pl annyira nem bízok a mai tejekbe,amik megfizethetőek,hogy inkább megveszem majd a tápszereket,illetve remélem 1 éves koráig tudok majd szoptatni,utána meg a junior italok amik a legszimpatikusabbak.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron