Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

5 gyerekes anyukaként komoly dilema elé állított az élet. Sad Nagyon szeretnék itthon lenni a kisfiammal, aki 1,5 éves és a 4 éves kislányommal is. Szeretném őket később is hazavárni az óvodából, iskolából, ahogy a nagyobb testvéreiket. Én szívesen "űzném" ezt a hivatást, akkor is, ha néha besokallok az itthonléttől, társaságra, felnőttekre vágyom. Mégis úgy érzem, az anyaság maga az, ami igazán boldoggá tesz. Viszonylag sok helyen dolgoztam már, több iskolát is elvégeztem, de soha ilyen jól nem éreztem magam a bőrömben, a nehézségekkel együtt is.

DE

Képtelenség ma Magyarországon egy fizetésből + GYES-ből, illetve anyasági támogatásból gyereket nevelni. Ideális lenne talán a részmunkaidős állás, hiszen akkor a családra is jutna idő, a 4 fal közül is kimozdulhatnék. No de ilyen gyakorlatilag nincs! Ahogy otthonvégezhető munka sem.
Én már azt is mondtam a férjemnek, hogy esetleg takarítanék pár órában, de ő ezt határozottan ellenezte. Szerinte vissza kellene mennem a GYEDek előtti munkahelyemre. De ez 8 órás állás, ami idegileg is nagyon-nagyon igénybe vett, egyszerűen nem bírnám. Sad

Patt helyzet. Sad

Azért indítottam ezt a topikot, mert nagyon kiváncsi vagyok rá, mások hogyan boldogulnak?

Ha van kedved írj, örömmel veszem! Smile

Evemama[/quote]

Kép
Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok kedves Anyukák!!Én 13 éve dolgozom óviban,és én magam is 3 gyermekes anyuka vagyok.Gyes kiegészitésként vállalnám pici babád ellátását,esténként,és hétvégén is bmikor elérhető vagyok.Szivesen mennék a saját kislányommal,de ha neked gond,nem viszem:)Árban biztos megtudunk egyezni,ezen ne aggódj!Hivj bátran:Saly Gabriella,06202039727

 

 
 

SZia evemama!
Bár én nem vagyok kompetens atémában, de a testvérem nagycsaládos, 12 éve van otthon a három gyerekkel. Ezalatt ő szerzett két okj-s szakmát, egy fotós és egy gyógymasszőri papírt, az utóbbi a szakmájába is vág némileg - ápolónő volt - és pár éve már saját ügyfélköre van. Ha van még 1-2 éved, szerintem érdemes valamit elsajátítani, amit otthon, gyerekek mellett végezhetsz kötetlen időben, legyen ez akár egy kisgyermekgondozói tanfolyam (http://www.okjtanfolyamkepzes.hu/kisgye ... 3wodMzC6oA)
amihez érzed, hogy kedved is lenne. 5 gyerek mellett el tudom képzelni, hogy ez b.romi nehéz lesz, de így talán van esélyed, hogy ne kelljen visszamenni 8 órában robotolni...
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: