Új privát üzeneted érkezett!

Kisfiam életében először beteg lett, begyulladt a torka. A gyerekorvos (aki egyébként még az én orvosom is volt és semmi bajom nem volt vele idáig) felirt neki egy Curam nevű gyógyszert. A mellékhatások két oldalon keresztül voltak felsorolva a májkárosodáson át az eszméletvesztésig, idegrendszeri zavarokig és bizonyos esetekben halálhoz is vezethet a szedése.
Nálunk kezdődött egy erős hasmenéssel, aminek elmulasztására kapott egy másik gyógyszert. Közben persze diéta (tej nélküli), és állandó sírás könyörgés, hogy tejet akar inni. Miután már meggyógyult és ment a bölcsibe, az első napon kiütések jelentek meg az egész testén. Azt hittem valami himlőt kapott el, de kiderült, hogy ez is csak a gyógyszer mellékhatása volt, ami pár nap alatt elmúlt.
Hát én azóta fel vagyok háborodva, hogy ilyen gyógyszernek nevezett méreggel kezelik a gyerekeket. Vajon még milyen károsodást okozhatott, ami még nem derült ki, majd csak felnőtt korában jelentkezik rák, vagy egyéb betegségek formájában. És mindez egy egyszerű torokgyulladás kezelésére.

Kíváncsi vagyok, hogy Ti mit tennétek a helyemben. Már gondolkoztam, hogy keresek egy homeopátiás gyerekorvost és átviszem hozzá a kisfiam. Várom a véleményeteket.
Üdv. Kati
 


Kati,
én mindenképpen orvost váltanék, és nem adtam volna be a gyógyszert, hanem azonnal kikértem volna más véleményét is, amikor meglátom a mellékhatásokat! Miután azonban a komolyabb mellékhatások ált. minimális esetben lépnek fel, ne aggódj emiatt. különben is, egész életben nem hibáztathatod magad amiatt, hogy jót akartál a gyerkőcnek. Viszont jól jegyezd meg a gyógyszer nevét.
Szóval váltanék.
Homeopátiás orvost nem ismerek, de a minap kaptam ezt a linket:
www.homeopata.hu
 
 


Kati

A fiaimnak már többször volt torokgyulladása, de még sosem kapták ezt a gyógyszert. Sőt gyakran nem is ajánlott semmit a doki, mondván vírus okozza. A mellékhatások felsorolásánál a gyógyszergyárak szinte már minden létezőt felírnak, csakhogy fedezzék magukat ha netalántán valamelyik előfordulna. Már egy sima algopyrinnek is fél oldalnyi mellékhatása léphet fel. Én keresnék másik gyerekorvost, hiszen bíznod kell az orvosban aki kezeli a gyerekedet.

Üdv
Csenge
 

 
 

Szia Kati
Gyerekemnek mintat vesz a doki, hogy mi lehet az ok. Ha csak piros, es jo a lelet, akkor pihenteti. Ha kohog is, akkor ad valami recept nelkuli szert.
Nem ajanlott masik gyogyszert?
En is felek ezektol a gyogyszerektol, amit leirtal meg dobbenetes.
Szoval en is tanacstalan vagyok evvel az egesszel. Azt hiszem megnezem azt az oldalt, amit itt ajanlottak fentebb a homeopatarol.

Azert leirnam a tapasztalatomat:
Nekem ismeroseim kezelik gyerekeiket termeszetes gyogyszerekkel. Az a tapasztalatom, hogy pl. kohoges kezelesenel a gyerkocok akar fel evig is kohognek, ez miatt nem esznek, gyengebbek es sovanyabbak. A gyerekemet osszekohogik, aki emiatt beteg lesz, mert hiaba, felev alatt csak el kapja toluk. Igy ott tartunk, hogy kerulom oket, gyerekemnek meg hianyoznak.
De nem akarom tomni a gyerekemet azert gyogyszerrel, mert mire kigyogyul, megint jonnek de meg mindig betegen, es megint elkapja toluk.

Evvel nem a termeszetes gyogyszerek ellen akarok szolni, csupan azt, hogyha latja egy szulo, hogy az nem hasznal, akkor miert nem kezeli ki a hagyomanyossal?
Udvozlettel Sheila
Sheila
 


Sziasztok!

Kedves nem regisztrált Sheila!Kép

Légyszíves válassz Magadnak másik nicket, vagy írj a Sheila mögé valamilyen megkülönböztető jelet,mert én már elég régóta írogatok ide ezen a néven, így összetévesztenek bennünket...

Köszönöm szépen!:9

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Kati!Kép

Hát ez tényleg elég durva!Kép
Nekem három gyerkőcöm van, a fiúk elég sokszor voltak betegek a torkukkal, a kislányom / eddig még/ ritkán hála a Jóistennek, de erről a gyógyszerről még életemben nem hallottam!

Én is orvosváltást javasolnékKép
szerintem is jó dolog a homeopátia, mi is használunk ilyen készítményeket, de biztos, hogy néha elkerülhetetlen a hagyományos szerek alkalmazása...

meg kell találni az arany középutat, ehhez bizony nem árt egy olyan gyerekorvos, akiben megbízhatunkKép

jó egészséget kívánok a kicsi fiadnak!Kép
és persze BOLDog KArácsonyt!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

A mi dr. nénink, nagytapasztalatú, és középkorú, hajlamos a változtatásra, és próbál haladni a korral, de pl. nem szólt, hogy az antibiotikum szedése után javallot, de legalábbis kívánatos, hasznos, ha kap VALAMIT a gyerek, amitől a bélflórája, jótékony bélbaktériumok visszarendeződnek. Mert az antibiotikumnak nincs ugye barátságos és kártékony baktérium, mindent kisöpör a szervezetből.

Mi az amit ilyenkor adni kell a gyereknek, pl egy egy év alattinak, meg 1-2-3 évesnek?
Valami bifidust tartalmazó valami, úgy tudom, de gondolom nem Activia Kép

Lilla
 
 


Lilla! Pl. a Nan2 tápszer tartalmaz bifiduszt. Meg van valami kapszula is, de nem jut eszembe a neve. Szerintem a patikában tudnak segíteni.
Bár hallottam azt is, hoyg bármelyik joghurt vagy kefír jó.
Zsuzsa
 
 


Szóval 1 éves kor alatt nan2 tápszer, 1 éves kor felett meg joghurt? Akkor mégis lehet akár Activia is? Kép

Lilla
 
 


Lehet Activia is, de úgy tudom minden jogiban van bifidus. ha szopik a gyermek, akkor nem tudom mit érdemes tenni. Egyébként azt hiszem Protexin Restore a neve a bacipótló gyógyszernek. (nem 100%, de ez jutott eszembem remélem nem keverem mással)
zsuzsa
 
 


Köszi Zsuzsa,

Igen én is ezen gondolkoztam, hogy ha a pici (5 hó) elkapnak most télen valami a nagyobbtól, vagy apától, neki nem jó a nan2, mert szopik. Lehet meg sem enné Kép (ja meg az én tejem se kellett neki cumisüvegből Kép

Megjegyzem a bacipótlót. De ne legyen rá szükség. Kép

Lilla
 
 


lilla! mIndenképpen kérdezd meg az orvostól vagy a gyógyszerésztőlKép, mert nekem nagyobb volt, amikor javasolta a bacipótlót a gyerekorvos. Amúgy ne legyen rá szükség.! Szerintem keresf mega szopis topikot, Ibolyt, ő biztos tud tanácsot adni, hoyg szopizós babával kell e ilyet etetni.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Nálunk is az antibiotikumszedést követő étvágytalanság állt elő: egy korábban iszonyatosan jól evő kisbaba nyammogós, ételben turkálós, alig evős kis sápadt valakivé vált. (Most lesz egy éves).
Olvasom itt fent, hogy a Protexin Restore az egyik megoldás: van esetleg valakinek tapasztalata? Eredményes ez a szer? Mennyi idő alatt áll be javulás az étvágyban, emésztésben?
Most kérdeztem a gyógyszerésztől, egy 15 tablettás doboz 4500 forint, jó lenne tudni, érdemes-e megvenni!

Éva
 
 


Újra én, kár, hogy eddig senki, remélem, lesz azért valaki, aki ismerős a témában!
Elfelejtettem megkérdezni tegnap, az AUGMENTIN káros mellékhatásairól tudátok-e valamit mondani? A kisfiam nem eszik, egyre fogy, karikás a szeme, orvostól orvosig járunk, az egész család ki van már teljesen.

Írjatok!

Éva
 
 


Szia Éva,
Augmentim mellékhatása pl. a hasmenés elég sok esetben.
Nekünk szerencsére még nem volt rá szükségünk. Nagyon erős antigyogyó.
Muszáj szednetek? Ez tényleg borzalmas.

Üdv,
Kriszti

Kép

Kép
 


Szia Kriszti!

Végére értünk már a kúrának, és az étvágya sajnos eléggé tönkrement szegénykémnek. Az orvos azt mondta, ha nem szedjük be a gyógyszert, akár meg is süketülhet, meg hasonlók, középfülgyulladása volt.
Szedjük most a Protexin-t, meg homeopátiás dolgokat, és várunk. Tényleg elég szörnyű. Soha az életben nem leszek többé ennyire meggondolatlan, hogy csak úgy, egy ügyeletes kórházi orvosra hallgatva beadjak egy gyógyszert.
Nincs valami ötleted esetleg, mit lehet ilyen étvágytalanság esetén tenni? Alighogy eszik egy kis adagot, már büfög, hagyja az egészet.

É
 
 


Éva, szopizik még Samu? Mert akkor ne aggódj nagyon! Énfiam sem evett szinte semmit, amikor beteg volt és antibigyózott, még 2 évesen is visszatért a csak szopira. Majd ha meggyógyul teljesen, az étvágya is visszatér! Mi szedtünk Augmentint nem egyszer, hasmenést valóban okozott, de azért mást nem. Nyugodj meg, akkor a kisfiad is nyugodtabb lesz. (Könnyű mondani, ugye?) Csak azért kotyogtam bele, mert nagyon megértelek, nálunk rengeteg antibiotikum-kúra ment le 1-2,5 éves koráig, rémes volt. (Aztán a mandulaműtét hozott megoldást egyébként.)
Üdv, Klára
 
 


Sziasztok!

Szia Klára! Igen, szopi van még, változó mennyi, általában négyszer-ötször, de van, hogy csak háromszor naponta. A baj az, hogy sokat fogyott (11,5-12 kg körül volt nyár végén, szerintem most 10 kiló sincs, de lehet, hogy kilenc se, nem merem megmérni...)
Ma reggel pl. másfél óra alatt sikerült belediktálni egy háromnegyed tojást (rántotta formában). Azóta nem evett, most alszik-a következő evés (?) így fél négy körül lesz...
A te kisfiad hány kúrát csinált végig? És milyen bajokkal?

Köszi a jótanácsot!Kép

É
 
 


Szia Éva! Nem akarok ám itt okoskodni, mert lehet, hogy nálatok más okozza a fogyást, és nem ártana rendesen kivizsgálni, csak megnyugtatásul írtam, hogy ha a helyzet nem szélsőséges, akkor szopis babáknál belefér az éhségsztrájk betegség idején. Szerintem mérd meg azért, hiszen nem mindegy, hogy 3 kg-t fogyott, vagy egyet. Rendes kivizsgálás: nálunk egyszer egy elhúzódó atipikus tüdőgyulladást csak vérvétel, röntgen és társai után sikerült elcsípni, mert alig volt tünet, csak tompa köhögés ritkán, és nagyon enyhe hőemelkedés folyamatosan. Meg anyai szemmel láttam, hogy valami nem stimmel. Szóval volt ez a tüdőgyuszi, aztán tüszős mandula kb 7-szer egy év alatt, meg hólyaghurut, középfülgyula, most hirtelen ezek jutottak eszembe Kép Meg még két betegség, amire az ügyeleten antibigyót adtak, jóllehet, vírusos volt. (Mai fejjel be nem adnám Kép) Meg volt olyan is, amikor roszz antibigyót szedtünk, vagyis olyat, ami nem arra a bacira volt való. Úgyhogy a végén csak tenyésztés után írtak fel nekünk bármit. Szörnyű időszak volt. Aztán lett belőle krupp. Aztán most már mindjárt 5 éves a delikvens, és csak ritkán beteg. Mandulája egy szál sem. Amúgy köszönjük, jól vagyunk. (Zárójelben, van egy kishuga, aki 2 éves lesz, és eddig szinte egyáltalán nem volt beteg, legalábbis antibigyót még nem kapott. Mindkettő igény szerint szopizott/szopizik jó sokáig egyébként.)
Na, nem regélek tovább, inkább írjál Te, hogy hogy vagytok.
Puszi, Klára
 
 


Szia Klára!

Két napja mintha javulnának a dolgok, de nem merem elkiabálni. Rengeteg orvosnál voltunk, legalább 4 kórházban, belgyógyász, fül-orr, röntgen... Nekünk is kilátásba helyezték a tüdőgyulát, felírtak egy antibogyót, amit már nem szedtünk be, tegnap a dokinő (immár egy régóta keresett megbízhatónak tűnő) javulást állapított meg. Az ő tanácsára hoemopátiás cuccokat szedünk: Stodal, Hephar Sulfuris, IRS orrcsep, Pyrogenium.

Jó ég, ez kemény, hogy nálatok mennyi minden jött egymás után! Ezek összefüggnek? Hogy tudtátok épp ésszel végigcsinálni? Valami hideg érte őt, vagy vírusok hada, hogy ennyire sok borzalom volt?
Nagyon klassz, hogy már elmúlt!!!Kép

Puszi

É
 
 


Hát leginkább fogalmam sincs. Mármint hogy mitől lehetett. Mert valóban járt bölcsibe, de ez a betegségsorozat már előtte kezdődött, 1 éves kora körül. Biztos pszichés volt - az ilyen dolgokra kb csak ezt lehet mondani Kép Ép ész? Na, az előtte sem nagyon volt Kép Különben meg nehezen. Kép A mandulája volt a góc, a legkisebb fertőzésre belobbant. Kép
Viszont örülök a ti jó híreiteknek! Evés ugyanaz, vagy alakul? Inni iszik? De különben szvsz lényeg úgyis a szopi. Számolj majd be a fejleményekről, jobbulást!
Klára
 
 


Szia Klára!

Sajnos ma megint nem evett idáig semmit, de még az ebédben reménykedem.
Gondolod, hogy pszichés? Ti rájöttetek, milyen pszichés oka lehetett esetleg? Nekem is eszembe jutott ez a "megoldás", de nem jövök rá, mi történhetett. Hogy lehetne utánanyomozni?

Ép ész nálunk sincs nagyonKép
Szép napot nektek!

É
 
 


Szia Éva!
Hát sajnálom a visszaesést, reméljük, csak átmeneti. Kép Bekukkantottam hozzátok a POKM-ba véletlenül ma, és láttam, hogy pont ezen aggódtál a minap, hogy inkább ennie kéne, mint szopiznia. Pedig nem ám. Kép Tudja ő, hogy mi kell neki. Inkább pont szuper, hogy még szopiztok, hiszen az ilyen késői tejben nagyon sok az ellenanyag. Csigavér, lesz ez még így se Kép
Elgondolkodtam így a ti "kapcsotokon" ezen a mi régi dolgunkon is. Pszichés okot olyat nem nagyon találtam, ami pont akkor lett volna, de sem azelőtt, sem azután. Trauma nem érte szerencsére, a szülei hülyesége meg adott dolog ugyabár Kép
Viszont akkoriban egy földszinti, északi, konvektoros lakásban laktunk, igaz, jó levegőjű helyen egyébként, de maga a lakás hideg volt. A hugi is taknyos volt némileg, míg el nem költöztünk, vagyis élete első 4 hónapjában szinte végig. Szóval lehet, hogy ez lehetett az ok tényleg? Mióta itt lakunk, bár kevésbé, de azért mégis zöldövezetben, viszont sokkal egészségesebb lakásban, azóta kösz jól vagyunk. De lehet, hogy csak utólag bemagyarázom, hogy igazoljam a döntésünket a költözésről, ami akkor nem tűnt mindenben szerencsésnek. Na jó, nem offolok tovább itten, csak úgy "hangosan" gondolkodtam.
Puszi, Klára
 
 


Szia Klára!

Nem fogod elhinni, én egyfolytában azon gondolkozom, hogy el innen, nagyon gyorsan, a 6.ker. legközepéből, ebből a hideg (mert magas, és mert tűzfal) lakásból. És itt a levegő is borzalmas, ehet szegénykém bármennyi homeo bogyót meg c vitamint meg orrcseppet. (Tényleg eszi, már orrán, száján az folyik).
Kérdés, hogy hova menjünk, de ez tényleg OFF.
Valahogy ez a gázkonvektor-szmog-hideg padló baljós így együtt, igaz?
Nem is tudtam, hogy az ilyenkori tejben sok az ellenanyag, ez jó hír!
Pszichés okok: még töröm a fejem. Írom, ha rájöttem.

Lelket vertél belém!Kép

É
 
 


Éva, jaj de jó! Kép Kép Kép
Ölellek titeket,
Klára
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron