Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma vendégségben voltunk, és egyórás buszozással oda meg vissza egész napos volt a dolog. Nem volt idö szopizni, és láss csodát, ebédre megevett három tál spenótot (!), meg másfél tükörtojást. Ennek nagyon örülök, mert bár nyilvánvalónak tünik, de már látom a kiutat a szopi-nem vagyok éhes- megint szopi napokból. Nagyon soknak tünik amit ma megevett, eddig ezt mind anyatejböl kapta meg Kép

Na megyek, töröm a fejem fokoztos, eröszakmentes elválasztáson Kép

Kati
 
 


Sziasztok,
nalunk semmi valtozas, tejcsi csak este van, nem nagyon erdekli, mert minden mast ugy iszik, hogy mar azon gondolkozom abbol is vissza kellene venni, azaz csak vizet adni neha, de azt nem nagyon szereti. Latom, hogy probalja az osszes kaloriat folyadekkel megszerezni, annak azert orulok, hogy a zoldseglevet is imadja (nem tudom van e otthon V8, tudom ajanlani, nem edes, tele vitaminokkal, es tenyleg finom).

Hat Katica irigyellek, remelem igy is marad! Mi fel eve voltunk vendegsegben valahol, es iszonyat mennyisegu hust es krumplit megevett ott, annyira orultem neki, de nem tudom miert volt, mert akkor tejet ugyanugy kapott, sajnos ez egy alkalom volt csakKép
En hallottam valahol, hogy azt csinaltak a leszoktatashoz, hogy korbekotoztek gezzel anya cicijet, es azt mondtak, most beteg, varni kell a szopival, aztan egy het mulva mar nem is erdekelte a gyereket tobbet, persze ez csak akkor, ha teljesen le akarod szoktatni, de szerintem magatol is leszokhat, szerintem az, hogy szukited a koret a helyeknek ahol lehet szopi nagyon jo modszer, a kerdes, hogy hagyjuk abba az utolso esti tejcsiket?

Kriszi,
a kislany nem volt ugyan jo evo, de noverem biomanias, soha nem adott neki extra vitaminokat, viszont o nagyon figyelt arra mit eszik es rengeteget tud enni, tehat a tejben valoszinu megvolt minden, es persze a kislany is ugyanilyen dolgokat eszik, a gond az, hogy a szervezete nem tudja megfeleloen felszivni a vasat. Szoval egesz mas a dolog, mert hiaba is adnak neki tobbet, nem szivodik fel. Mindent megvizsgaltak nala, egyebkent teljesen egeszseges, csakhat azert megis gyanus az, mikor valakinek nem no a haja. Egykoron o is rosz evo volt, de mara mar kinotte, nagymamitol hallom, hogy palacsintabol eleg tisztesseges adagokat eltuntetKépna es mindenbol amit szeret, megis vekony. Erdekes ez az eves/hizas dolog, tenyleg annyira nincs osszefuggesben kulonbozo embereknel.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Én sem tudom, hogy pontosan hogy is van ez a kérdés a vitaminokkal, de feltételezem, hogy a testsúlytól (és talán az aktivitástól) függ elsősorban, hogy mennyi a vitaminigénye valakinek. Egy kétéves gyerek meg nem szokott sokkal több kiló lenni, mint egy 1 éves, mondjuk saccra: talán 2 kilóval több. És azt olvastam, hogy ha egy egyéves még jobbára szopik, azzal nincs semmi gond. Szóval ha egy kétéves is még sokat szopik, akkor hozzájuthat a szükséges vitaminok nagyrészéhez. Szerintem. Kép

Enikő, nálunk is valszeg azért eszik a gyerek ilyen kevés félét, mert már én sem stresszelem magunkat azzal, hogy próbáljam rávenni az evésre.
Mi az a V8?

Kati, nálunk is, amikor megpróbáltam nem itthon lenni vele, és egész héten jöttünk-mentünk, akkor csak reggel meg este szopizott a gyerek, akkor ő is sokkal többet evett. Viszont, amint újra otthon voltunk, azonnal visszatért a korábbi szopidús-kevésevős rendszerhez. Te hogyan tervezed a fokozatos elválasztást?

Kriszi, mi lett a vérvétel eredménye? Remélem minden oké.

Yoan

Off: Jééé, most látom, hogy újra Felhasználó lettem a Kezdő felhasználó helyett. Kép
 
 

 
 

Enikö,

A vacsorát tegnap nem ette meg, kelett neki sütnöm valami édeset (scones) Kép
Lili kétszer elutazott már a nagyszüleihez nélkülem (apukával) - amikor hazajött, ott folytatta ahol abbahagyta.

Yoan,
Azt szeretném, ha 3 éves korára már nem lenne rá szüksége. Talán ha a nyáron jövünk-megyünk, és kevesebbet szopik, akkor megtanul anélkül is boldogulni? Meg ha nem lesz ilyen sírós-nyafogós, mint mostanában, akkor nem lesz annyira szüksége rá? (Ehhez meg kell tölem egy kis törödés, odafigyelés)

Kati
 
 


Sziasztok,
Kati,
hát bizony úgy tűnik, hogy a sok szopi az otthoni rituálé része... És ha variálnál más napi szokásaitokon is ezzel egyidőben? Mondjuk az én dög módszerem az esti szopi elhagyásához az volt, hogy hosszasan és még hosszasabban meséltem, összebújva a sötétben, pl. A három nyulat kétszer-háromszor egymás után, monoton hangon, és amikor közben kérte a cicit, akkor azt mondtam, majd a mese után... addigra meg már elaludt...

Enikő,
hát ez tényleg gyanúsnak tűnik. És mit tudnak vele csinálni?

Yoan,
kösz az érdeklődést, egy kis vashiány van a bokorban, enni kell némi vascseppet vagy szirupot kb. egy hónapig, de nem is bánom, legalább nyugodt szívvel adok neki hajtósabb kajákat, a vas majd megfogja a kakit Kép Egyébként most dáthás a kisasszony, úgyhogy elő kellett venni a porszívót megint (szegénykém nemigen igyekszik fújni, régen volt már ilyen gondunk). Láttátok volna, hogy tikácolta befelé az ebédet, rossz volt hallgatni...
Igen, a kilótéma tényleg ilyesmi, én úgy emlékszem, a második-harmadik évben átlag két-három kilót híznak évente.
Felhasználó Kép : úgy tudom, visszaállították mentésből a neveket.

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi,
Megpróbálok, mert szerintem nincs eléggé kifárasztva, nagyon mozgékony. Csak ha minding jövünk-megyünk, nem tudok leülni tanulni. Este 9-fél 10-kor meg kinek van kedve belevágni, ha csak akkor aludt el.
Ma az apjával van, úgyhogy megint eltelik egy nap állandó szopi nélkül Kép

Kati
 
 


Sziasztok,
nalunk alakulnak a dolgok, tegnap csirket evett es fasirtot, ma is megevett egy nagy csomo hust, igaz a kedvenc paradicsomosbol, na de epp ezt csinaltam, nem az o kedveert. Azt vettem eszre, hogy mindegy mit iszik elveszi az etvagyat, ugyhogy most estere tejet kap, regglere higitott gyumolcslevet, utanna csak vizet poharbol, es lassunk csodat eszikKépkicsit jobban mint ezelott, de azert nem lett nagyevo. Viszont ma este nem akarta megenni a kortet, amit pedig szeret altalaban, gondoltam nem baj inni ugyis szeret barmit leturmixoltam ket eperrel es egy kis gyumolcslevel egyutt, nagyon finom lett es ugy itta, hogy orom volt nezni. Persze ez egy kicsit munkaigenyes, de mar reg akartam neki adni ilyen turmixokat, ezentul lehet igy fogom adni a gyumolcsot, mert meg mindig kevesebb a munka, mint a civakodas a kaja korul. Egyebkent azt figyeltem meg, hogy attol, hogy valamit szeret egy idore, lehet par honap utan mar nem eszi meg es uj dolgokra csereli le, de mindig csak keves fajtat eszik egy idoben.

Yoan,
a V8 az itt egy gyumolcsle marka, zoldsegleveket is arulnak, amit en adok neki az egy 100%-os nagyjabol paradicsom izu le (van benne paradicsom, sargarepa, celery(en ezt sose lattam otthon), cekla, spenot, feherrepa, salata), de ha mas nem ezt te is tudsz csinalni, paradicsomlebe tumixolsz egy keves zoldseget, ami epp van otthon. Persze, akkor erdemes, ha a paradicsomlevet legalabb szereti, kulonben ugysem fogja meginni.

Kriszi,
nem is kerdeztem, hogy akkor most mi lett a vassal, mert mindig csak addig jutunk, hogy szegenynek rovid a haja es mindenki fiunak nezi, szegenyt pedig mar kezdi zavarni, de majd megkerdezem, ha el nem felejtem, en is tudni akarom.

Katica,
amikor apaval vagy massal van, nincs hiszti a szopi miatt? Vagy akkor eszebe se jut?

Ti tudtok olvasni a gyereknek konyvbol? En ugy szeretnek, de semmi mas nem erdekli, csak hogy kivegye a konyvet a kezembol es tepkedje.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok lányok!

Eniko, akkor nekünk nem jönne be ez a zöldséglé, mert a paradicsomot nagy ívben kerüli. Érdekes módon nálunk pont fodítva működnek azok a dolgok, amiket mondani szoktak. Pl. azt, hogy csináljuk színesre, érdekesre az ételeket, akkor a gyerek majd biztos megeszi. Hát nem. Minél színesebb valami, annál inkább tuti, hogy Eszti nem fogja megenni. Ha valami piros, vagy zöld, vagy többszínű, akkor biztos lehetek abban, hogy meg se lesz hajlandó kóstolni. Amúgy nem színtévesztő, mert noha alig múlt két éves, de már 8 színt teljes biztonsággal megmond. Kép Ilyeneket is, hogy lila, meg narancssárga! Büszke vagyok ám rá nagyon! Ez még egy 3 évestől sem követelemény.
Nálunk van egy-két könyv, amit szeret, ha felolvasom neki, de többnyire inkább fejből mesélek.

Kati, te hogy tudsz tanulni a gyerek mellett? Engem szinte semmit se hagy 10 percnél hosszabb ideig csinálni.

Kriszi, remélem közben gyógyulgat Cicó. Hogy tűri az orrszívást? Nálunk mindig nagy tortúra volt egészen addig, amíg a porszívót nem helyettesítettem saját tüdőmmel. (Elég undi..., de azóta nincs olyan nagy zokogás, és tiltakozás.)

Yoan

yoan
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, a minap elvesztettem a türelmemet amikor Lili megint nyafogott vacsora körül, és rászóltam hogy most EZT esszük. És elkezdett enni szó nélkül, legalább a felét meg is ette. És rájöttem, hogy míg régen (6-12 hós korban) elvártam töle hogy megegyen mindent, ha nem is kényszerítettem, és sokkal jobban evett. Manapság meg inkább úgy látom, hogy joga eldönteni mikor és mennyit eszik. Talán a kettö között valami középút...

Enikö,
Tejet csak tölem kér, hiszen apának nincsen. Bár a nagymamát öltözés közben egyértelmü szándékkal közelítette meg egyszer Kép

Yoan,
Tanulok amikor alszik, vagy ha videózik és oda tudok figyelni (de nem szeretem, ha videózik), illetve jó idöben elmegyünk a parkba ahol ö játszik én olvasok. Nem nagyon sikerül elég idöt fordítani rá. Ja, és ö nagyon szépen játszik magában, ha én elfoglalom magam (mosogatás, pakolászás, ez-az). Papírmunka, számítógép viszont nem számít elfoglaltságnak, akkor vmi okból mindig nyúz.

Kati
 
 


Sziasztok,
Kati,
és mi a helyzet a telefonnal? Mert Cicó is pont így van, plusz a legnagyobb hiábavalóság szerinte egyértelműen a telefon. Ha telefonálok, akkor tutira jön, és hoz egy könyvet. Nem érti, vagy nem akarja megérteni, hogy anyának csak egy szája van Kép
Egyébként azon gondolkodtam, hogy talán ilyen korban még csak a számára érthető, felfogható tevékenységeket tudja elfogadni és így tolerálni is. A mosogatás, főzés, mosás tiszta ügy, akkor anyának foglalt a keze, néha mindenfélével össze is van kenve. Felfogható a számára, hogy pl. ezzel piszkos edényből csinálok tisztát, hogy neki legyen miből ebédelni stb. Na de azt hogy fogná fel, hogy egy világméretű, fizikailag megfoghatatlan hálózaton keresztül egy távoli városba küldök szövegeket??? Én biztosan nem érteném a helyében Kép

Enikő,
ez is lehet talán alkat, meg persze kor kérdése. Én kb. tíz hónapos kora óta mesélek neki hol könyvből, hol fejből (a könyves meséket néha jobban szereti), eleinte olyan szivacsos mosható könyvből, aztán később jöttek a leporellók, stb. Ma két évesen már bármilyen könyvet vagy újságot oda lehet adni neki, szépen egyenként lapozza, nem tépi (legfeljebb véletlenül, ha elkezd kapkodni), sőt néha, ha én éppen nem érek rá (pl. mosogatok), akkor leül valahová és meséli magának. Ilyenkor el tudok olvadni...

Yoan,
köszi, már jól vagyunk, pontosabban Cicó teljesen, előtte viszont klasszul rám ragasztotta... mostanában elég lestrapált az immunrendszerem, mindent elkapok. De semmi gond, eszem homeós bogyókat, és ezek úgy tűnik, használnak. Cicó remekül bírja a porszívózást (utálja, ha viszket meg folyik az orra), pláne hogy a végén szinta mindig kapott egy tubus neki való bogyót, és az ugye jó édes... Kép Ja és nagyon megdicsértem, hogy milyen okos, fennen hajtogattam, milyen büszke vagyok rá Kép De csak alvás előtt kellett neki szivattyúzni, hogy el tudjon aludni, egyébként többé-kevésbé megoldottuk a dolgot kifújással (amikor náthás, akkor egy kicsit mindig belejön, csak egészségesen mindig elfelejti).

Kaja, hogy ontopik is legyek:
nálunk érdekes módon Cicó a nagymaminál sokszorosát eszi az itthoninak mostanában. Tegnapelőtt spec kelkáposztát kapott, ezt senki sem szereti a családban (csak a nagymama), és azt se tudta, hogyan lapátolja be. Tudjátok, nálunk az ilyen önállósági témákkal szokott fennakadás lenni, pl. az egyedül evéssel. Sokszor várja, hogy a sült galamb vagy a főzelék a szájába repüljön, vagy ha nem is várja, órákig elábrándozik két falat között, pl. azt játssza, hogy a krumplidarabok kövér boltos nénik, és pici halacskalányok vásárolnak náluk zöldséget meg sajtot Kép Ja és a kedvencem, amikor sportból hetekig elhörcsögösködik egy-egy falattal a szájában. Közben jéggé hűl minden, anyának leszakad a dereka az ücsörgésben (nem bírok a hasammal fél órán túl egy széken ülni), sőt ő maga is megunja az egészet, és közli, hogy "most kiszállok". Szóval ilyenkor rendesen égnek áll a hajam... Nálatok hogy megy ez az ügy?

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi,

Telefon Kép, akkor jön oda, hogy LILI BESZÉÉÉÉL. Ha családtaggal, barátnövel beszélgetek, akkor valamennyire türelmes (biztos tudja, hogy oda fogom neki adni), hivatalos telefonáláskor üvölt. Egyszer a védönö hívott, és meg kellett kérjem hogy beszéljen Lilivel egy percet Kép
A számítógép stb sztem nem munka a szó szoros értelmében. Csak ezzel tudom magyarázni. Már egy csecsemö is boldogan ül az anyja hátán (hasán stb), ha az bevásárol, kapál a kertben, pakol vagy tereget, viszont próbáld meg ugyanezt a számítógépnél ülve egy órán keresztül.

Evés, Lili másfél éves korában csak maga volt hajlandó enni, kanállal. Mostanában pedig kiköveteli, hogy etessük. A lekváros kenyeret, ilyesmit megeszi maga, a többi elénk tolja kanalastul.

Kati
 
 


Sziasztok,
Nalunk egyre jobb minden, probalok nem ujongani, de meg ra se nezni, amikor bekap egy falatot kulonben megzavarom es abbahagyja. Turmixokkal megoldottam a gyumolcsgondot, mar csak a hust kell novelni, de kicsit eszik. Uj dolog, hogy a maradekkal engem etet meg, en meg orulok, hogy nem dobalja a foldre a kajat.

Yoan, akkor Te zoldsegekkel nem mesz sokra, mert majdnem mind szines, de meg a gyumolcsok is. Nincs otletem.
En se tudok semmit se csinalni annelkul, hogy rangatna a gyerek es nyusszogne, engem mosogatni es fozni se enged, mert latni akarja mit csinalok, zuhanyozni WC-ni se lehet egyedul. Egyetlen egy dolgot nem tudok mondani, amit hagy csinalni.Boltba is csak kekszel tudom elhallgatatni, mert ott meg leszedne mindent es a babakocsiba maskent nem tudom tartani.Max. ot perc amig egyedul jatszik kiveve, ha olyat csinal, amit nem kellene, mert akkor nagyon csendbe tud maradniKép(pl. furdoszobat nyitva hagyom).

Katica, azert addig en is eljutottam, hogy apatol nem akar cicizni, a kerdes, hogy cici nelkul sir e, vagy akkor eszik rendesen (noverem egyszer rambizta a lanyat, es joval kesobb jott, mint, ahogy megigerte, es semmit nem volt hajlando enni vagy inni, csak a tejcsit kereste-rajtam isKép, persze a nagyeszu nem is fejte a tejet es gondolta ez lesz, csak ezert kerdezem, en nagyon haragudtam ra akkor)

Kriszi,tepkedni nekem se akarja a konyvet csak lapozni es ragni, de ugy nem lehet olvasni, az a baj, hogy, amikor nezegetem vele a kepes konyveket nem kivancsi a magyarazatokra, vagy egyedul nezi vagy sehogyse, ugyhogy mi enekelunk-azaz en, es barmilyen zene nyero nala, egybol tancol mindenre.
Nalunk is legalabb fel ora egy eves, es ha langyos meg se eszi az etelt, ugyhogy legalabb az nem gond, hogy kihul.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Enikö,

Nem szokott sírni, de ha nagyon hiányzott neki, akkor az az elsö, amint hazaér. Ö már iszik tehéntejet, összebújni meg apával is lehet. Kép A leghosszabb, amit távol voltunk, az 3 és fél nap. Már kétszer is.

OFF
Mosogatás, fözés - tessék odahúzni egy széket és hagy lássa! Nálatok lehet kapni egy learning tower nevezetü micsodát, pont erre találták ki. Bár szerintem a szék is tökéletes, csak figyelni kell. És felkészülni a felmosásra. Viszont, Lili kétévesen azért hisztizett, mert mosogatni akart (és oda kellett tenni a széket, meg engedni vizet - még néhány edényt el is mosogatott mielött pancsolásba kezdett volna) Kép

http://www.heirloomwoodentoys.com/product/G97270
Jó kis ára van! Úgy hallom ketten is elférnek rajta, ha van kistesó.

ON

És gratula az evéshez, reméljük így marad! (Egyébként Lili sem eszik húst, csak mondjuk egy éveben kétszer. Halat egy- vagy kéthetente. Jól vagyunk.)
 
 


Szia Katica,
az a baj, hogy fel akar jonni az asztalra, az nem eleg ha nezi, beraktam az etetoszekbe is, ugy mindent lat de az nem eleg neki, a kes is kellene, de remelem nemsokara megerti majd, hogy maradjon a szeken es par dolgot o is csinalhat (egyenlore kanallal se tud enni). Hat igen sajnos az is bennem van, hogy ne csinaljon nagyobb koszt, mint amit szokott, es hiaba adok neki szerszamokat, hogy akkor o is csinaljon valamit az kell neki ami az en kezemben van. Az allvanyt mar en is lattam, de egyenlorte az meg nem segitene, kesobb biztos, van egy eleg jo kisasztalom erre a celra, azon maszkal egesz nap, azert azt majd kiprobalom, hatha.

Ha a tehentejet mar jol issza es ilyen sokat kibirt nelkuled, akkor mar kozeleg a vege a cicinek szerintem.Ezt mar az ido megoldja. Mibol issza a tejet?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

A telefon nálunk is vörös posztó a gyerek szemében. Amint felveszem, azonnal jön, és elkezd szövegelni, nehogy máá pár percig másra figyeljek, mint őrá. Csak sajnos ugyanez van, amikor valakivel élőszóban beszélgetnék pár percet, egyből odajön, és egyre nagyobb hangerővel mondja a magáét, hiába szólok neki, hogy picit várjon, mindjárt vele is foglalkozunk.

Eniko, én vettem a gyereknek az Ikeában színes műanyag gyerek evőeszközöket, van benne kés is, ha épp vágni akar, akkor azt szoktam odaadni neki. Amúgy elég mérges voltam, amikor itthon kibontottam, mert szépen megvan dizájnolva a jobbkezeskre, az enyém gyerek meg olyan balkezes, hogy ihaj! és így állandóan éllel felfelé tartotta a kést, mert bal kézre úgy esett a nyelének a gömbölyödése. (Mellesleg a kanál, meg a villa sem túl jó, úgyhogy inkább valahol máshol vegyél, ha venni akarsz.)

Az evésről: Eszti az elmúlt napokban megint nem evett szinte semmit, nagyon jól elvolt reggel-este, egy-két szelet párizsival, minimális nyammogás ebédnél, és a szokásos két deci gyümölcsléjével, aztán amikor már a harmadik napja csak ennyi volt a menüje, akkor este vacsorára benyomott egy jó adag sültkrumplit, egy nagy szelet csirkemellfilét, és utána még követelte, hogy adjunk neki leveskét is. Kép Az sajnos addigra elfogyott, úgyhogy helyette beérte egy Danoninoval. (Gyerek joghurt.) Kezdem azt gondolni, hogy elég lenne háromnaponta egyszer megetetni. Kép Kép Akkor nekem is meglenne a sikerélmény, és a gyerkőc se érzi, hogy mit maceráljuk megint azzal az evéssel. Kép Egyébként ő is az utolsó falatokat képes órákig a szájában tartani és rágózni vele.

Yoan
 
 


Enikö,

Van egy jó kis trükk, amikor nagyon akarnak valamit csinálni, de még nem tudják, vagy nem biztonságos (nekünk Kép) Lili mögé szoktam állni, és úgy fogom a kést, hogy az ö kezén van az enyém. Így mindketten elégedettek vagyunk, mert ö vág, én pedig biztonságban tudom. Aztán lehet még ragozni, de kezdetnek ez nagyon jó sztem.

Tejet pohárból, vagy mostanában csörös üvegböl is.

Yoan,
Lehet, hogy amikor mással beszélgetsz, nem tudsz rá figyelni? Hogy mondjak egy példát, volt nálunk védönö. Lili persze ment hozzá mindenféle játékkal, de ö nem tudott úgy "foglalkozni" Lilivel, hogy közben tovább beszélt volna. Nála úgy ment, hogy elfordult tölem, odahajolt Lilihez, és 120 %-ig rá figyelt.
Én meg úgy szoktam, hogy játszom Lilivel, és közben beszélgetek akárki ott van. Nem kell ahhoz farkasszemet néznünk, hogy dumáljunk Kép

Én is észrevettem, ha nagyon elmélyülök valamiben, Lili folyton nyaggat. És ez olyan zavaró tud lenni!

Lili most még kétkezes, de egyre dominánsabb lesz a bal. Vagyis egyre több dolgot veszek észre, hogy azzal csinálja. Rajzolás, vajazás stb. Lehet, hogy át kéne mennem a balkezes topikba, annyi kérdésem van. (Nekem nincs a családomban balkezes, nehezen fogom fel, hogy ez nem hiba, hanem normállis Kép)

Kati
 
 


Szia Yoan,
gratulalok a kitartasodhoz, hidd el nem ehezteti magat sokaig egy gyerek, es mindent meg fog enni amit eleteszel! Kepzeld tegnap frankfurti levest csinaltam es kifejezetten a virsrile vadaszott belole, ma pedig egy szelet parizsit, 1 szelet lapka sajtot (amit mindenkinek ajanlok, mert egy szeletben annyi calcium van, mint ket deci tejben, legalabbis abban a fajtaban amit en adtam neki) es egy szelet paprikat megevett. Igaz en parizsit nagyon ritkan veszek, es nem is lesz belole rendszer, de ugy ette, hogy alig gyozte a szajaba pakolni. Az elejen voltak le fel ingasok nalunk, de ha kitartasz a 2 dl gyumolcsle es keves tejcsi mellett nalatok is menni fog, csak soha ne eroltesd, amikor latod nala, hogy eleg volt, akkor hagy menjen.
En ha telefonalok csak annyit akar, hogy vegyem fel es cipeljem, akkor nem uvolt a telefonert.

Sziasztok,
Eves: mar mindenevok vagyunk, legalabbis ugy nez ki teljes a siker, en ket deci gyunolcslevet ugy adok, hogy ketszer egy decit felhigitva egy deci vizzel, igy biztos leget iszik, estere pedig marad a ket deci tejcsi. Persze ez nem csak az elmult par het eredmenye, mert en mar egy feleve probaltam a tejcsit csokkenteni, de most ertunk meg ra, es foleg annyira rossz volt az eves a vegen, hogy ugy voltam vele, ettol roszabb mar nem lehet semmi. Eloszor tenyleg nehez volt, foleg a megszokas, hogy az uveg tej mindig korulottunk van, de mar egyaltalan nem hianyzik. Remelem mindenkinek rendbe fog itt jonni a dolog.

Koszi az otleteket, ezeket mar probaltam, arra jottem ra, hogy egyszeruen meg nem tartunk ott, a fiam masfel eves, es olvastam valahol, hogy fiuk altalaban fel evvel kesobb beszelnek lanyoknal, de szerintem mindennel igy van, kiveve futas/maszasnal. Van harom etkeszlete is, eddig a villa irant erdeklodott, tanyert meg soha nem hasznaltuk, mert csak fel akarja forditani. Egyebkent annyi jateka van, hogy a ferjem mar megtiltotta tobbet vegyek, mert nem jatszik szinte semmivel. A fel konyha a rendelkezesere van bocsajtva, mert az edenyeket/konyhaeszkozoket imadja. A legnagyobb gond, hogy mindent, de mindent a szajaba rak, remelem kinovi (ami tobbek kozott azert van, mert rosszul lat es a szeuveget nem hajlando hordani). A jo dolog az, hogy amiota megoldotott az eves koruli gond, ez is rohamosan fejlodik, pl. most is hagy irni, pedig a kezemet szokta rancigalniKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok,
ez csak próba,
tegnap írtam egy szép hosszút oszt' nem küldte el a rendszer, úgyhogy most nem litániázok, amíg nem biztos, hogy elmegy...

Yoan,
nem tudod, mi történt a Szoptatás topikkal? Már istentudja, mióta nem írt bele senki - csak nem ez költözött át egy másik fórumra?

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kati, de igen, igazad van, olyankor csinálja a fesztivált, amikor mondjuk utcán állunk, és pár szót váltanék valakivel, akivel összefutottunk. Ilyenkor tényleg nem tudok egyszerre játszani is vele, meg beszélgetni. Ha itthon vagyunk és jön hozzánk valaki, akkor sokkal könnyebb a helyzet, mert akkor tényleg tudok beszélgetés közben is figyelni a gyerekre is.

Eniko, köszi a gratulációt, Kép de az az igazság, hogy nem az én kitartásomon múlik, hogy eszik-e vagy sem. Amúgy ilyen alkalom már volt több is, hogy egy-két étkezés erejéig egyszercsak többet evett, mint szokott, de az ilyen jobban evést mindig több hétig tartó kevésevés szokta követni. Úgyhogy én már nem merek levonni semmilyen következtetést.
De nagyon örülök, hogy nektek egyre jobban megy! Kép Hajrá!

Kriszi,
én is be szoktam mindig nézni a szoptatás topicba, és nekem is feltűnt, hogy mostanában senkinek sincs a szopival gondja. Nem tudok róla, hogy elköltözött volna.

Yoan
 
 


Sziasztok,
lehet nem vag a temaba annyira, de az ideillo topikban nincs forgalom, a kerdesem az lenne, ti hogy alltok az ejszakai ivassal. Nalunk mar csak egyszer kel fel a gyerek inni, de errol sehogy sem tudtam meg leszoktatni, mar nem tejet kap, hanem higitott gyumolcslevet. Sajnos ha vizzel probalkozom azt nem issza meg es addig sir mig hozok neki valamit, aztan meg mielott felkelne is iszik. Igazabol a gond ezzel az, hogy igy reggelre nagyon sokszor nedves minden, mert a pelenka ugyan birna, de bizonyos pozokban valahogy kifolyik a pisi. Szerintem ez csak rossz szokas, mert nappal ihatna inkabb tobbet igy este nem kellene annyit. Ti hogy alltok ezzel?Erdemes egyaltalan megprobalni leszoktatni, vagy majd magatol abbahagyja.

Szia Yoan,
hat nalunk sem eszik azert meg mindig sokat, csak vegre uj dolgokat is kiprobal. Sot ha jobban belegondolok, nem is annyira az eves valtozott meg, hanem a hozzaallas, tudom ehen halni nem fog, nalam mar bevallt, hogy valami ket ora mulva megevett amit elotte ket oraval nem...ehseg nagy ur. Hat en mar remeltem, hogy nalatok beall a dolog, de ugy latom a mi gyerekeinknek egyszeruen kevesebb etelre van szuksege es kesz.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Eniko, nálunk éjjel csak tiszta vizet kap, illetve reggel -úgy 5-6 körül- meg szopik. És általában nem is szokott kérni inni, max 1x, de azt is elég ritkán. Úgyhogy nem nagyon tudok mit tanácsolni.
Esetleg azt megpróbálhatod, hogy apránként egyre hígabb gyümilét adsz neki, hátha eljuttok a sima vízig, és talán abból kevesebb kell majd neki.
Amikor leszoktattam őkelmét az éjjel 2 óra körüli szopiról, akkor kezdetben teát kínáltam a szopás helyett, abból elég sokat ivott, aztán időnként vizet kínáltam helyette, amit egyre sűrűbben fogadott el, és egyre kevesebbet is ivott. Végül nagyjából két hónap alatt jutottunk el oda, hogy már nem is ébredt fel, csak mondjuk egy héten egyszer. Ez azóta sem változott, de még mindig sokkal jobb, mint korábban volt.

yoan
 
 


Szia Yoan,
a higitassal probalkoztam, nem jott be, ha tul hig nem issza megKép Milyen teat adsz te a babanak, mert en meg regen probaltam kamillat azt nem itta, simat meg nem akarok a koffein mitt adni, cukrot tettel bele?
A dokim azt mondja semmilyen gyumolcslevet ne adjak neki, mert mind "szemet" az o szavaival elve. De adjak neki ketszer tejet. Nem tudom mit csinaljak, mert a tejtol jollakik egy kicsit.
Persze igaza van a dokinak azt mondja ugyis megissza a vizet ha szomjas. Egyebkent nappal meg is issza a vizet, csak reggeli ebredeskor nem, nem ertem miert.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Enikö,
Nálunk a gyümölcslét 1:5 vagy 1:10 arányban higítva szokták javasolni babáknak. Gyümölcslét, ne gyümölcsitalt higíts, és föleg a cukormentes italokat kerüld, mert azokban általában édesítöszerek vannak helyette. Éjszakára én személy szerint csak vizet adnék (adok). Abból sem issza meg az egész üveget, hanem amennyire szomjas csak annyit.

Tea - gyümölcstea? Édeskömény?


Kati
 
 


Sziasztok!

Azidő alatt, amíg az éjjeli szopiról leszoktatás folyt, addig mi is kamillateáztunk. Nagyon hígan, pici cukorral. Mostanában ha teázni van kedve, akkor inkább gyümölcsteát kap. Olyat, ami tiszta gyümölcsdarabokból áll, nem pedig fekete tea gyümölcsaromával. Leginkább az erdei vegyesgyümölcsöt issza, de a csipkebogyót is szereti. Ezekbe is pici cukrot teszek, 1 kávéskanálnyit.

Yoan
 
 


Sziasztok,
majd megnezem milyen teak vannak errefele, eddig nem is kerestem, mert ugy voltam vele nem kell neki tea, de meg mindig az all a legkozelebb a vizhez.
Kati,
en csak 100%-os gyumolcslevet adok neki, olyat amit nem cukroznak kulon, es ezt felere szoktam higitani, nem tudom ez miert nem jo a doki szerint. A zoldseges paradicsomlevet fogom ezutan is adni, az meg csak nem is edes. En is csak vizet adnek neki ejszakara, ha meginna, de ahogy latja viz van benne ugy uvolt, hogy inkabb adunk neki mast, bar en hagynam azt is hagy bogjon par napig reggelente, de a ferjemnek nem tetszik a dolog, azert remelem nyaron majd jobban issza a vizet.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Hát, eléggé megfeneklett a topik, de hátha vannak még válogatós gyerekek az enyémen kívül.
Peti másfél éves, válogatós, tejallergiás, nem rág, és hajlamos rákapni az üveges bébiételre(max 3 félére). Azt hiszem majd mindegyik táplálkozós topikba beférnénk, de ez a válogatósdi az egyetlen, ami zavar. Amit mindig megeszik: zabtej, Holle gabonalisztek zabtejjel, banán, kakaóporos tejbegríz zabtejjel, Sinlac pép. Ezeken kívűl szeret még három husis üveges bébiételt. 3x szopik naponta.
Már sokmindent kipróbáltam, ami fix, hogy nem szaladgálok utána az étellel és nincs nasi.

Kíváncsi vagyok, a régi válogatósokkal mi újság. Yoan?
Ha valakinek ismerős a helyzet örülnék, ha írna.
 


Remélem azért meg olvassa valaki amit írok.
Kicsi fiam minden evő volt , múlt idő! Pár napja nem eszik meg olyan dolgokat amit még 2 napja teleszájal ette.Pl.körte 2 napja még megette ma meg kiköpte és megrászkodot tőle!Sorolhatnám .S.O.S!
Most vissza olvastam kíváncsi vagyok én is megoldottak-e a problématok.
Üdv .Móni.

Kép
 


Móncsi!

Nem tudom, jársz-e még erre, de hátha.

A gyerekek, ha hagyják őket úgy enni, ahogy nekik tetszik, igencsak drasztikus változásokon tudnak átesni. Egyik nap még - ahogy te is írtad - falnak valamit ezerrel, másnap meg közlik rá, hogy fúj. Ez természetes, az oka pedig az, hogy ha hagyod ösztönösen táplálkozni, akkor mindig olyan összetételű és mennyiségű táplálékot fog magához venni, amire szüksége van.

Sztem hagyd rá, kínáld meg valami mással. Ha az sem kell, ne csinálj belőle problémát, meg faksznit se, várj egy pár órát, addig ne kínálj fel harmadik-negyedik-századik variációt, hanem pár óra múlva megint egyet-kettőt. És nyugi, semmi baja nem lesz ezektől a dolgoktól.
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron