Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,elmondhatom,hogy a kislányom már 2hete átalussza az éjszakákat!!!!!Azt hiszem,hogy most én vagyok a világ eggyik legboldogabb embere.Kívánok,mindenkinek sok sikert,és egy nagy adag kitartást.E
 


sziasztok,

elolvastam az írásaitokat. nálunk az a gond, hogy az elején sikerült szépen ágyba szoktatnom Virágot. úgy 4 hónapos kora körül 1/2 10 és 1/2 5 között aludt és a 1/2 5-ös szopi után még 9-ig (8-tól játszott). De most több mint 1 hónapja (most 6,5 hónapos) megint sokszor kel fel (2,1/2 4 és 1/2 6), ráadásul, ha este leteszem -általában belealszik a "vacsiba"- utánna 1/2 órával felébred és nem használ semmi. ameddig simogatom és beszélek hozzá, alszik, amint kiteszem a lábam a szobából, sír (és már nem hagyja abba, mint a beszoktatós korszakában). Az egyetlen megoldás, hogy mellettem alszik el, és akkor áttehetem (de
nekem is az ágyamba kell visszafeküdnöm - egy szobában vagyunk).

szerintetek ez elmúlik?
A "hagyjuk sírni" nem használ - képes 1 órát is ordítani (tovább én nem bírtam), a beszélgetés, simogatás csak addig használ, amíg ott vagyok. biztos, hogy fáradt, mert napközben 1-2 órát alszik maximum. kislámpa, zenálő, világító vackok nem segítenek.
éjjel ha felébred, 2 korty után újra alszik rendben (szerintem azok a felébredések a foga miatt lehetnek).

zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Ideírom én is a problémámat, hátha van valakinek valami jó ötlete. (Uezt már egy másik topicba is beítam - bocs. Ez itt "élőbbnek" tűnik!)
4 hónapos kisfiam születésétől kb 2 héttel ezelőttig "átaludta" az éjszakát. Ezt úgy kell elképzelni, hogy este 8 körül szopcsálás után magától elaludt, majd úgy 3-4 óra tájban egyszer ébredt. Ekkor újra szopcsálás, majd alvás reggel 6-7-ig. Mostanában viszont - a szokásos elalvás után - már 12 körül ébren van, majd 2 tájban, aztán 4 körül, és végül 6 tájban végleg felébred. Igyeksezm nem felkapkodni az első nyekkenésre (hátha csak helyezkedik), de a felébredésből rendszerint sírás is lesz. Ilyenkor persze végül magam mellé veszem és szopcsa 2*,3*,4* éjszakánként...
Foga (láthatóan legalábbis) nem jön, nem valószínű, h minden alkalommal éhes lenne (nappal bő 4 óra is eltelik két szopás között), és az egyéb "fizikai" jellegű okokat (hideg, meleg, beszorult a keze...) is igyekeztem kizárni. Ti mit csinálnátaok ilyen helyzetben, ha nem akartok nappalra teljesen kimerültté válni (pláne mivel nappal a kétéves "nagy" eléggé igénybe vesz), illetve féltek attól (mint én is), hogy hosszabb időre rögzül ez a ritmus, és a gyermek megszokja a sok-sok éjszakai cicizést? Köszi az ötleteket előre is!
ZSuzsa
 
 

 
 

Sajnos, olvasva titeket, én is *el vagyok ragadtatva* a 8 hónapos nem alvástól. Az első 3-4 hónapban mentegettem magunkat, hogy még szopizik. Most már tanácstalan vagyok. Gyönyörűen elalszik este fél tíz körül, majd kb 2-3 óra és ébred, ezekután van hogy visszaalszik egy órát, van, hogy 4-et. Ha megitatom iszik, ha megetetem eszik, ha nem akkor csak hozzánk bújik és előbb-utóbb alszik ismét. A legnyomasztóbb, hogy mindenki azt nyomja belém, hogy ez nem normális, és igenis be kell "TÕRNI", hogy aludja át az éjszakát. Mellesleg, ha köztünk alszik, akkor is felébred, tehát mégcsak nem is ezt akarja. AKKOR VISZONT MIT????? Apával balhé már megvolt. Én sírok a fáradtságtól. Nappal nincs gond, délelőtt is délután is alszik egy-egy órát, nagyjából azonos időkben. Szépen eszik, de az esték?!!! Mindig nyugtatom magam, hogy ez átmeneti, ezek szerint az átmenet csak 12-13 évig tart. És még, ha jön a tesó, újabb? Régen ez valóban nem volt ilyen erőteljes mértékű? Vagy csak nem mondják el a szülők???
 


Szia Sziaszka!

Látom, továbbra sem vagyok egyedül ezzel. Nekem ikreim vannak, úgyhogy hatványozottan érzem, amit te. A lányok 10 hónaposak és még egyetlen éjszakát sem aludtam át mióta megszülettek. Persze voltak jobb és rosszabb periódusok, már olyan is volt, hogy külön-külön átaludták az éjszakát, de egyszerre még soha. Kép
Kipróbáltam én is mindent. Eldöntöttem, hogy éjszaka nincs többet szopi, kapott helyette vizet. Az is jó volt. Aztán vizet sem kapott, úgy is jó volt, szóval annyi kellett neki, hogy bemenjek hozzá. Nálunk az együtt alvás szóba sem jön, mert 1., négyen nem férnénk el az ágyban, 2., sokszor éjszaka is egyedül vagyok ha a férjem dolgozik, akkor meg tuti leesnének az ágyról, ha elaludnék. Kipróbáltam a sírni hagyós módszert is 1-3-5 percenként bementem, de közben hagytam sírni. Először úgy tűnt, működik, 3 nap alatt eljutottunk oda, hogy este 8-tól 4-ig aludt, aztán most megint felébred, ugyanott vagyunk, ahol elkezdtük. Szerintem van gyerek akit be lehet törni és van aki nem hagyja magát. Szerintem egy próbálkozást azért megér, mert így már nem hallgatom azt a férjemtől, hogy bezzeg X, Y, stb. sírni hagyta pár napig és azóta alszanak. Addig nagyon sokszor megkaptam, hogy bezzeg..., meg ez így nem normális... Kép
Azóta annyiból jobb, hogy már nincs több ötletünk, kezdünk beletörődni, így legalább egymást nem marjuk emiatt.
Tudom, hogy ezzel most nem segítettem, csak leírtam, nekem könnyebb, ha meg tudom beszélni valakivel.
Kitartást!
Ditke
 
 


Lányok,
szerintem nem kell - és van, akit nem is lehet - "betörni"... amúgy én már a kifejezéstől is idegenkedem: egy kisbaba elvégre nem ló Kép

A lányom a második születésnapja körül egyik pillanatról a másikra átaludta az éjszakát, és elaludt egyedül. Minden betörés nélkül!!!
A fiam 16 hetes, kb.olyan egy-másfél hete minden második-harmadik éjjelt átalszik (mármint este kb. 9-től hajnali 4-5-ig). A lányom ebben a korban háromszor kelt éjjel. Cserébe a fiam nappal csak és kizárólag hordozókendőben alszik - a lányomat cicin elalvás után simán le lehetett tenni. Különbözőek ezek a kölkök nagyon...

Üdv és jó alvást mindenkinek
Kriszi
 
 


Szia Ditke,
mindig önző módon azt hiszi az ember, hogy neki a legrosszabb. Aztán jön valaki, akinek még nehezebb... Nem irigyellek a dubla-probléma miatt.

Egy kollégámnak is ikrei vannak, és 8 hónaposan csinálták meg a "hagyd sírni" módszert, nekik sikerült, és ezt mindig boldogan meséli, én meg felfordulok az idegtől, mert nekünk nem.
Mi is reménykedünk, abban, hogy magától rájön, hogy a legjobb dolog a világon az alvás Kép!!! Most új módszert kezdünk. Leülünk mellé a szobában, ő az ágyában, mi előtte és nézzük egymást. Kis simike a fején és egy fél óra után két-három eldőlés után elaludt. Persze, hogy mikor ébred, és akkor mit tegyünk még talány.
Hát akkor "jó éjt".
 


Hello Sorstársak!

Csak most találtam rátok, ugyanis nem túl rég jelentkezett a probléma. 9 hónapos lányom 6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat, semmi gond nem volt a nappali alvásokkal sem. Mindig ébren került az ágy, ill.nappal a járókába és magától ügyesen elaludt.( külön szobában alszik, ajtó nyitva és az ágyából a mi ágyunkra lát). A változást a nyaralás hozta, vagy egyébként is változott volna a kora miatt, ezt nem tudom. A nyaralás idején egy szobában aludtunk. Utazóágyban aludt, amit előtte nem próbáltunk ki, lehet, hogy ez is gond volt, de nem akart egyedül az ágyban maradni, akármilyen álmos volt. Még szopcsizik, de csak nappal. Nagyon meleg volt és ezért többször szopcsizott, ami többnyire egyidőbe esett az alvásokkal és úgy alakult, hogy elaludt közben és így tettem be az ágyba, utána gond nélkül aludt 1,5-2 órát nappal ill.kb.10 órát éjszaka. A probláma tovább fokozodott itthon. Éjszakánként többször sirva ébred és nem tudom simogatással, beszéddel megnyugattni csak úgy ha kiveszem az ágyából leülünk a fotelba, hozzám bújik, simogatom és így elalszik. Nagyon éber lett, ha nem alszik el elég mélyen akkor nem tudom visszatenni az ágyába, mert mire leér a feje, már fel is ébred, és kezdődik minden előlről, sírás, felvevés stb. Eddig kb.2-3-szor ébredt fel, de volt olyan is, hogy csak egyszer. A visszaaltatás is különböző ideig tart, volt már 5 perces is, de 2 órás is. Nem hajlandó elaludni, csak szopcsizással. Addig csüng rajtam, miútán már jól lakott, amig el nem alszik. Az éjszakai visszalatatás viszont megy szopcsi nélkül is. Ma délelőtt próbáltam egy kicsit meg keményíteni a szivemet. Láttam rajta, hogy nagyon fáradt, álmos ezért betettem a járókába és vártam, hogy elaludjon, persze az egészből nem lett semmi csak 10 pecig tartó sirás. Tovább nem bírtam. Kivettem, szopcsi fél percig és már aludt is. Aggódom, hogy hogyan lesz tovább! Eddig ugyanis rá tudtam bizni a szüleimre, ha valami elintézni valóm volt, nagyon jól el volt velük, ügyesen aludt. Most viszont nem leszek ott egy szopcsira az alváshoz, akkor mi lesz??
Várom a tanácsaitokat, tapasztalataitokat!

Évi
 
 


Szia Évibébi,
Nekünk az elmúlt 9 hónapban négy éjszakát aludt át. Most kezdtük pont egy hete az előzőleg leírt módszert. Úgy tűnik bevált. Este az ágyba tesszük és leülünk mellé, vagy apa, vagy én. Nagyon murisnak találja, mosolyog és játszik az ágyban, kb fél órát. Közben mi mesét olvasunk. Egyszercsak elálmosodik és elalszik. Éjszaka felébred, de már csak 3-4szer, ez nálunk nagy dolog!!! Elég egy kis simi és már alszik is. Most kb 9-1/2 10-től reggel 1/2 7-ig. (Nálunk a nyaralás alatt 4 hétig velem aludt egy ágyban, és volt éjszaka több szopi is) Most már sem tea, sem szopi nem kell. Nem volt egyszer sem üvöltés.
Remélem sikerül. Szilvi
 


szia Evibebi,

nálunk a leány a nagyszülőknél minden további nélkül elalszik. Gondolom tudja, hogy tőlük bizonyos szolgáltatásokat nem kap meg :o).
Szerintem próbáljátok ki, hogy beadjátok megőrzésre, de nem mentek messzire.

zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, mint itt sokan. Az én mókuskám még soha nem aludta át az éjszakát. Most 13 hónapos, még mindig szopizik, nap közben 3-4x, éjjel ahányszor éppen ébred, mert csak cicivel lehet megnyugtatni.
Én azt tanácsolnám mindenkinek, akinek nem megy a sírni hagyós módszer (mi meg sem próbáltuk, nem ment volna, annyira ismerjük Mókuskánkat), hogy sokkal könnyebb onnantól, hogy az ember beletörődik a dologba. Nekünk is az első gyermek, mi is hallottunk sok mindent, de igazán nincs orvosság. Persze nem mondom, hogy mikor hallom a kedves sztorikat, hogy x-y gyereke sem alszik, pedig már 3-4-5 éves és velünk is ez lesz, akkor néha nem fog el a bizonytalanság, hogy tényleg, mi lesz ebből? De már túlnyomó többségben nem foglalkozom az ilyenekkel és remélem, hogy a gyerekem kiegyensúlyozott lesz! Azért, mert biztonságban érzi magát mellettünk.
Mindenki tegyen a saját vérmérséklete és meggyőződése szerint, és ne akarjon másoknak megfelelni, mert az a gyereknek a legrosszabb! Van aki bírja, hogy nem alszik végig 8 órát (én is csodálkozom magamon, hogy 13 hónap után így bíromKép), és van aki kikészül. Ezért kell mindenkinek saját magának eldöntenie, hogy mit is csinál!

Kívánok mindenkinek boldog gyereknevelést és mielőbb átaludt éjszakákat!Kép

Orsi

 
 


Orsi: eddig csak olvasgattam ezt a topikot, de amit írtál annyira a szívemből szólt, hogy muszáj reagálnom. Szerintem is csakis a saját vérmérséklet és meggyőződés számít. Ha az ember másoknak akar megfelelni, főleg a gyereknevelésben, abból semmi jó nem származik. Meggyőződésem, hogy előbb-utóbb minden gyerek megérik rá, hogy átaludja az éjszakát. Mi ezt elfogadtuk, és ráadásul még ki is bírom, hogy megszakításokkal alszom 6-7 órát éjszakánként.
A mi hat és fél hónapos kislányunk is 3 éjszakát, ha átaludt eddig (utoljára kábé egy hónapja). Voltak rémes éjszakák (6-7 ébredés), az átlag olyan 2-3 körül van. Én ezzel együtt tudok élni. Eddig nappal is csak cicin vagy ringatással aludt el, de mostanában van úgy, hogy kifordul, és szinte igényli, hogy tegyük le. Ott még nyöszörög egy kicsit (mi addig énekelünk neki, nem hagyjuk magára), majd egyre többször van úgy, hogy ott elalszik. Pedig mi semmit nem erőltetünk ezzel kapcsolatban. Persze, ha az embernek nagyobb az alvásigénye, vagy ha egyszerűen ez neki nem megfelelő, akkor megértem, hogy kipróbál mindenféle módszereket. Sokaknak beválnak, nyilván van bennük valami.

Mindenkinek jó babázást!
Kriszta

Kép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is olvasgattam a hozzászólásokat. A mi problémánk is hasonló, de én nagyon nehezen viselem, mert nagyon fáradt vagyok, és még nem találtam meg a megoldást. Én 3 hónapig tudtam szoptatni, és addig sokszor volt olyan, hogy éjjel csak kétszer, vagy egyszer evett a babám, és más miatt nem kellett felkelni (persze az elején nem így volt). Aztán áttértünk a tépszerre. Kb. 2 hónapja elkezdett felborulni az étvágya: nappal nem vagy csak keveset evett, és inkább éjjel követelte a kaját. Védőnőm tanácsára éjjel csak teát kezdtem adni neki, amit el is fogadott, sőt, sokat is ivott belőle, és a napi étkezés is helyreállt abból a szempontból, hogy most már nappal sokat eszik (bár ez egy másik téma, sajnos főzeléket, se gyümölcsöt, se tejpépet sem akar elfogadni, és már 7 hónapos, akárhogy próbálkozom).
Viszont most nagyon sokszor felébred éjjel. Kb. etse 8-kor alszik el, és kb. 11-ig bírja az alvást kisebb felsírásokkal. Ezután majdhogynem óránként felsír, de sokszor még többször is. Próbáltuk hagyni is (tehát 5 percenként vígasztaltuk pár szóval, símogatással), de nem vált be. Nem biztos, hogy sír, olykor "csak" mozgolódik, játszik, nyűglődik, de mivel egy szobában vagyunk, aludni semmiképpen nem lehet tőle. Aztán kb. reggel visszaalszik egy hosszabb periódusra (1, 1-1/2 órára).
Próbáltuk azt is, hogy ha már nagyon nem lehet vele bírni, magunk közé vettük, de az sem jó, mert amint megnyikkant, már egyikünk símogatni kezdte, így az alvás végképp csak "álom" maradt.
Aztán van olyan is, igaz már ritkán, amikor jön egy hosszabb sírásos időszak. Ezt is nehezen viselem, ilyenkor a férjem átveszi az irányítást, szerencsére.
Már jártunk neurológusnál, és semmi bajt nem találtak. Még a foga sem nő.
Én már nagyon fáradt vagyok, nem igazán tudom elfogadni, hogy 7 hónapja nem tudok nemhogy egy éjszakát végigaludni, de legalább 2 órát.

Ha tudtok valami okosat, segítsetek!

Köszi:

Andi
 
 


Sziasztok!

Nekünk két hete van gond a babóval. 5 hónapos, eddig csak anyatejet kapott igény szerint.
Általában este 8 körül lefektetjük, mert a fürdés utáni szopizásba elalszik. Régen 2 óra körül kelt kb 20' szopizás után aludt is vissza reggel 5-6-ig.
Most már 10-kor felkel, és utána 1-1,5 óránként felsír. Pár napja próbáljuk hogy Apa megy be hozzá vízzel, de akkor alig iszik és utána képes 1 órát sírni, majd fél óra alvás és újra felsír, nem úgy mint akinek komoly baja van, hanem azzal a "jöjjön már valaki és foglalkozzon velem" sírással. Kézben csendben van, de láthatóan halálosan álmos, dörgöli a szemét meg ásítozik, vállamra hajtja a fejét. Próbáltam együtt aludni vele, akkor sem aludt, csak kalimpált meg nyűglődött, egyszer olyat behúzott a szemem alá... Kép
Eddig nappal alig aludt, most néha 1-1 órát alszik, de ébren tartani meg nem tudom, hogy hátha akkor éjszakára kifárad.
Mostanában ha kikerülök a látóköréből, azonnal nyűglődni kezd, lehet hogy elrontottam?
Minden ötletet szívesen fogadok.

Hajdina

KépKép
 
 


Hajdina: szerintem a világon semmit nem rontottál el. Ebben a korban egy csomó dolog miatt (mozgásfejlődés, egyre jobban nyiladozó értelem stb.) nagyon sok baba alszik rosszabbul, mint előtte. Nálunk is voltak olyan éjszakák, amikor 7-8 alkalommal ébredt, és olyan is, hogy ébren volt egyhuzamban kábé egy órát (de a korosztályos topikunkban enneél sokkal extrémebbek is vannak). Nekünk mostanában már sokkal jobbak az éjszakáink, bár időről-időre visszaesünk.
El fog múlni. Szorítok nektek (és magunknak isKép , hogy minél hamarabb így legyen.
Kriszta

Kép
KépKép
 
 


Köszi Kriszta, én is ilyesmire tippeltem, remélem elmúlik, addig is kelek hozzá, mert nem bírom hallgatni ha sír. 2 nap után feladtam a próbálkozást, hogy nem vesszük fel stb. és rájöttem, hogy már nem kell mindig megszoptatni, elég csak kicsit megdajkálni, aztán vissza tudom tenni és alszik tovább.
Dokinéni szerint a foga is éjjel intenzívebben zavarhatja, ezért vettem Viburcol kúpot, tegnap este kapta a másodikat, és este 10-től aludt reggel 7-ig. Hogy ez a kúptól van vagy véletlen, majd kiderül a következő napokban.
Másik tippem, hogy kb 1 hónapja van valami irritatív dermatitisze (talán már ekcémába hajlott) lehet hogy mégis viszket, bár a bőrgyógyász szerint nem. Kaptunk többféle kencét az elmúlt hetekben, már reszelt szappannal mosok öblítő nélkül, de nem nagyon akar múlni, rettenetesen száraz a bőre, még kísérletezem, hogy mi segít. Télen én is vakarózom, ahogy a fűtés beindul, biztos tőlem örökölte Kép

KépKép
 
 


Szegény, remélem hamarosan javulni fog. Flóra bőre is elég száraz lett, amióta fűtűnk (főleg, mert időszámításunk előtti légbefúvásos fűtés van a lakásban, amit bérlünk, és iszonyúan száraz a levegő), úgyhogy mi ezerrel párásítunk. Sajnos a férjemnek és nekem is van ekcémánk, átérzem szegény babád nyavalyáját (rohadtul tud viszketni).

Nálunk mostanában amúgy a nappali szunya kezd rémes lenni, pontosabban az elaltatás. Annyira aktív, hogy ha lerakjuk a kiságyba, nyomban feláll, és el nem alszik, csak sír egy idő után. Pedig egy ideje úgy nézett ki, hogy szopi után elfordult, letettem, és elég hamar elaludt (olyankor csak egy kis ének, simi kellett neki). Most viszont csak szopi vagy ringatás közben, és elég sokáig tart. Pedig nagyon figyelem a jeleit, hogy se túl korán, se túl későn ne rakjam le. Remélem, hogy amint nem lesz annyira új dolog az állás, rendeződnek a dolgok.

Kriszta

Kép
KépKép
 
 


Szia, hera. a ti problematok nagyon is ismeros, mivem mi is ezzel kuzdunk21 honapja.A kislanyunk Lenek 2 eves es 1 honapo, es 4 honapos koratol egyetlen egy ejszakat aludt at. 4 honapos koraig egyetlen ejszaka sem sirt fel, nem is szopott, de ahogy betoltotte a 4 honapot elkezdotek az alvas nelkuli ejszakak. ugy kepzeld, hogy minden ejjel megebred 4-5 szor is, van mikor csak megker, hogy takarjuk be, de altalaban felsir es alig tudjuk megvigasztalni. Nem elkeserites keppen irom le a kovetkezot, de egy par honapig az is volt, hogy23-24 ora kozott ebredt fel es olyan hisztit lecsapott, hogy fel oraig meg hozza sem tudtunk nyulni a megvigasztalas erdekeben. Mi is eljartunk neurologushoz, az volt a valasz, hogy gyerekunk fantaziaja tul elenk, tul okos korahoz kepest, mivel egy evesen szavakat rakott ossze. Felirtak egy rakas nyugtatot neki, de egyiknek sem volt hatasa, nehanytol meg jobban begerjedt.En sem tudom azt, hogy hamarosan megerem-e azt, hogy az ejszakat at tudjuk aludni. Eleinte annyira faradt voltam es kimerult, hogy meg gondolkozni sem tudtam, mara pedig annyira megszokta a szervezet ezt az ejjeli programot. Ne remenytelenkedjetek, mert bennem is a remeny el, hogy hamarosan atalusszuk az ejszakat. :?:
 


Sziasztok, kuldok egy kepet Lenkerol, mert vegul is sikerult felfedezni, hogy hogyan is kellKép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
 


Szia lencse2004!Mi kisfiunk 23 hónapos,még egy éjszakát sem aludt át.Már jónak számít,ha egy éjszaka csak 3-4-szer kel fel.Semmi mással nem nyugszik meg csak ha szopizik.Vannak olyan éjszakák,én a fogára fogom olyankor.amikor semmi nem vigasztalja meg csak sír. :(. 3 hónapos koráig egész elviselhető volt az alvása,kb.3óránként ébredt.Azóta általában óránként,de van,hogy félóránként.Mi orvosunk amíg pici volt azt mondta biztos a hasa fáj,aztán jött a foga.Amíg fejlkődik nem foglalkozik vele.Milán külön szobában kezdte,most velünk alszik.Sokan tanácsolták a sírni hagyós módszert,de én azt nem bírom vele megtenni.Ő még olyan pici és csak ránk számíthat.Várom a csodát,hogy nemsokára "kinövi" ezt a nem alvást.Kitartás Nektek is és mindenkinek,aki ebben a helyzetben van.Jó lenne,ha mások is idetalálnának az oldalra.
 
 


Szia lencse2004!Mi kisfiunk 23 hónapos,még egy éjszakát sem aludt át.Már jónak számít,ha egy éjszaka csak 3-4-szer kel fel.Semmi mással nem nyugszik meg csak ha szopizik.Vannak olyan éjszakák,én a fogára fogom olyankor.amikor semmi nem vigasztalja meg csak sír. :(. 3 hónapos koráig egész elviselhető volt az alvása,kb.3óránként ébredt.Azóta általában óránként,de van,hogy félóránként.Mi orvosunk amíg pici volt azt mondta biztos a hasa fáj,aztán jött a foga.Amíg fejlkődik nem foglalkozik vele.Milán külön szobában kezdte,most velünk alszik.Sokan tanácsolták a sírni hagyós módszert,de én azt nem bírom vele megtenni.Ő még olyan pici és csak ránk számíthat.Várom a csodát,hogy nemsokára "kinövi" ezt a nem alvást.Kitartás Nektek is és mindenkinek,aki ebben a helyzetben van.Jó lenne,ha mások is idetalálnának az oldalra.
 
 


Szia, Jandi, sajnalom, hogy nalatok is ez a problema, mi mar szerencsere megszoktuk az ejszakai programot. En is probaltam a sirni hagyni modszert , de nem valt be. Az volt a kovetkezmenye, hogy annyir abeporgott tole, hogy meg nehezebben csillapitottuk. Nehez volt az elejen. Meg mi is abban remenykedunk, hogy ezt elobb - utobb kihadja, csak nem tudjuk mikor lesz ez. Ugy ahogy irtad , neki csak mi vagyunk, es szegeny volt mikor annyit sirt. Megmagyarazzuk neki, hogy minden baba alszik, meg a pluss macik is. Mielott lefekszik olyan edesen elmagyarazza azt amit mi neki mondunk, de ejjel csak jon a felsiras. De remenykedunk. Nektek is kitartast!
 


Sziasztok,

Jó régen írtam ide. Lencse, jandi: sok erőt, kitartást, biztos, hogy egy napon a ti gyerkőceitek is megérnek rá, hogy átaludják az éjszakát. Régebben, amikor írtam, még nálunk is rendszeres éjszakai ébredések voltak, és nappal is nehezen aludt sokszor a lány. Tizennégy hónaposan kezdte el átaludni az éjszakát egyre többször. (Nem volt külső behatás, egyszerűen eljött nála az ideje.)Amikor ez már egyértelmű tendenciának tűnt (egy-két hétig nem, vagy csak 1 alkalommal ébredt), akkor megbeszéltük, hogy éjjel nincs szopi. Szerencsém volt, jókor kaptam el a dolgot, és harc nélkül elfogadta. Persze attól még bementem/bemegyek hozzá, ha felsírt, simogattam, ringattam, ha kellett, vagy csak ott voltam mellette. Manapság átlag havonta 1-2 ilyen éjszaka van, amúgy alszik 11 órát egyben.
Érdekes, hogy az ember milyen könnyen megszokja a jót: ha néha hosszabban fenn kell lennem Flórával, teljesen ki tudok dőlni, pedig nem is olyan régen, még rendszeresen keltem 3-4 alkalommal :)
Minden jót nektek!
Kriszta
 
 


Szia, nebula, jo olvasni, hogy gyerkocodnel igy kimaradt az ejszakai felkeles. Mi is nagyon remenykedunk . Nalunk nem is volt gond a szopizassal, tehat nem azert ebredt meg Lenke, mivel o, sajnos csak 3 hetig szopott, mert gyogyszerek miatt elalpadt a tejem, hanem nala talan szokassa valt, hogy minden ejjel ebredt meg tobbszor, ebred meg most is . De a remeny el bennunk, hogy nala is kimarad. Gondolom, hogy egy even belul o is at kellenne aludja az ejszakat. En is mindig mikor felsirt bemnetem hozza, volt mikor csak megsimogattam a hatat es visszaaludt, de volt mikor olbe kellett vegyem, vagy melle bujjak egy picit. De az ember ugy van vele, hogy ezt is elviseli, mert ezt a gyerekeert teszi, meg akkor is , hogy sokszor olyan duhos voltam ezekert az ejjeli hisztikert. :oops:
Minden jot,
udv, Erika.
 


Sziasztok!Nebula,én is ebben bízom,hogy nemsokára megérik rá és átalussza az éjszakákat.Nálunk csak a szopi kell ha felébred.Sokszor elmondom neki,hogy ilyen okos nagyfiúk már nem szopiznak éjszaka,de egyenlőre nem hatja meg.Mindig mondja"Mini kér cicit anyától,Mini kap tejcit".Igazából már szinte hozzá szoktam,csak néha vannak rosszabb napjaink.Főleg azért izgat,mert már nagyon szeretnénk kistestvért,de így félek belevágni.Nem csak magam miatt,hanem Milán miatt,mert nem tudom hogy viselné nélkülem az éjszakákat.Tudom,hogy még sokat változhat addig,de akkor is sokat rágódok rajta.Remélem hamarosan javulni fog a helyzet.
 
 


Sziasztok, mar csak tenyleg csak annyit, hogy kitartas, ezt magamra is ertem, mert csak lessz valahogy, nonek es egyre ertelmesebbek lesznek.
Jandi, neked meg nem tudom mit mondjak, szerintem ettol nyugodtan bevalalhatjatok a masodik testverket, mert mire megszuletik arra Milan is le fog szokni a szopizasrol. De ezt ti tudjatok, hogy mikor a legjobb , es ti dontitek el, minden jot nektek, udv, Erika
 


segitség!!!

hogyan lehet a kicsit naközben az agyikoba szoktatni a babakocsi helyett? mi mindig sétalunk és itthon csak a siras van ha nem viszem ki. 8.-an volt két honapos a kislanyom aki egyébként egy tündér
 
 


Szia, boerni, nalunk is hasonlo volt a helyzet, mi meg a hazban is babakocsiban aludtunk napkozben. Mar nagyon rossz volt az egesz, mert csak keveseket, fel orakat aludt, de ugy kezdtem kiszoktatni a babakocsibol, hogy kitettem a nagy agyra es lebujtam melleje, es ez neki nagyon ttszett, hogy anyu mellette szundit. A lanyom nem szerette a kicsi agyat, 8 honaposan ki is koltozott a nagy agyba. Remelem segitsegedre lesz a tanacsom,
Udv, Erika
 


Sziasztok! Segítsetek!
Alvással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Lányom 1 éves múlt és gondolom valamit nagyon elszúrtam, mert 5 hónapos koráig szinte átaludta az éjszakát, de ezután egyszer, kétszer, végül már óránként felébredt. Cicivel alszik vissza, mivel a ringatás nem volt elég hatékony, sokáig tartott és hamarabb felkelt utána. Kezdtem kétségbeesni, megrendeltem a neten az Éjszakai gondoskodás című könyvet. Így 9 hónaposan magamhoz vettem a nagyágyba. Valószínű „kissé” elkéstem, mert nem nagyon javul a helyzet, néha kicsit jobb, ez 3-4 felriadást jelent, de általában óránként többször kel. Mit tanácsoltok, mit tegyek? A környezetem engem piszkál, hogy hagyjam sírni, vagy, hogy szoktassam le a szopásról és akkor nem lesz miért felkelnie, de egyikkel sem értek egyet. Már kezdek tanácstalanná válni, kérem segítsetek! Ja, egyébként vidám kiegyensúlyozott kisbaba. Mindenki csodálkozik, hogy miért ilyen éjszaka.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Judit

Judit


Sziasztok!Szia Judit!Segíteni nem igazán tudok,mert mi is hasonló cipőben járunk.Kisfiunk már elmúlt 2 éves,de ő is sokszor felkel éjszaka és csak cicivel alszik vissza.Én is olvastam a könyvet,igaz mi már rég együtt aludtunk amikor megvettem.Legalább megerősített,hogy nem csinálom rosszul.Nekem is mondták már,hogy azért ébred fel,mert együtt alszunk.Ez a mi esetünkben biztos nem igaz,mert külön szobában kezdte és fokozatosan átkerült a mi ágyunkba.Mondjuk mi szeretünk vele aludni,úgy bújik mint egy kiscica.Az 1 éves kontrolon a doktornő megjegyezte,hogy egy nagyon kiegyensúlyozott baba.Szerintem az a fontos,hogy tudja,hogy a szülei sosem hagyják magára.Minket a kedvességével,okosságával,zsiványságával kárpótol a sok átvirasztott éjszakáért.Kitartást Neked is.Szerintem halgass a szívedre és ne foglalkozz másokkal.
 
 


Sziasztok! Szia Jandi!
Köszönöm válaszod! Általában én is így gondolom, csak mikor olyanokat vágnak a fejemhez folyamatosan, hogy az én hibámból van, hogy még mindig szopizik éjszaka és az én gyengeségem miatt ébred fel, mert nem hagyom sírni és, ha rögtön nem vetek ennek véget, akkor hozzászokik ehhez a felébredős alvásmódhoz.
A Tiéd hányszor ébred? Rögtön megszoptatod? Első baba? Fiú, lány? Meddig szeretnéd szoptatni, vagy rá bízod? A környezetemben többen azért is lenéznek, mert még szoptatok. Én imádom, ha szopizik, talán azért is, mert tudom ilyen közel soha nem leszünk később egymáshoz, de amikor csak cicizik és már századjára ébreszt, akkor már ideges vagyok egy kicsit, mert kezd fájni. Igaz a reggeli puszinál minden fájdalom elmúlik.

Judit


Sziasztok!Szia Judit!Első baba,kisfiú.Igazából én nem döntöttem el,hogy meddig akarom szoptatni.Egyenlőre úgy gondolom,hogy majd ő eldönti meddig van szüksége a cicire.Nagyon sokan csodálkoznak és ez még a jobbik eset,mert van aki szinte megszól érte,hogy még szopizik.Úgy gondolom,hogy ennél jobbat soha nem fogok tudni adni neki.Sokszor felébred,bár amikor nem kínlódik a fogával csak 3-4szer .Én is szeretem szoptatni,de valamikor már elegem van belőle,de ez csak múló érzés.Egy ideig szinte félóránként-óránként ébredt,na azt a strapát már nehezen viselte a mellem is.Most már nagyfiú és néha megérti,hogy anyának nem jó,akkor egy picit szopizik,utána mondja,hogy bújjunk össze és oda kucorodik a hasamhoz.Én sem bírnám sírni hagyni,nincs szívem hozzá.Egyszer biztos aludni fognak ők is,remélem minél hamarabb.Kitartás,mást nem tudok javasolni.
 
 


Szia Jandi!
Meddig tartott a sűrű felébredések ideje? Mikortól ébred ritkábban? Tudom, nem egyformák, de én minden nap reménykedem, hogy talán a jövő héttől picit jobb lesz.
Beszél már a kisfiad? Nem szokta rángatni a blúzodat, hogy cicit kér? Én most regisztráltam csak és elég érdekes, hogy az ember idegenekkel osztja meg, amit talán a közeliekkel nem. Nagyon örültem a válaszoknak, én egyébként azt hittem, hogy mikor valaki válaszol, arról e-mailt is kapok.
Kisfiad 1 évesen eljátszott egyedül, például járókában? Azért kérdezem, mert a párom szerint már több időt kellene tudnia egyedül eltölteni, de szerintem jó így ahogy van.

Judit


Szia Judit!Ez a felébredéses dolog nagyon változó.Van amikor pár napig nagyon sűrűn ébredt,utána kicsit ritkábban.Most is előfordul még az óránkénti ébredés.Sokszor a sétákból is alig bírtunk hazajutni,mert cicit szeretett volna,ha elért persze,hogy majdnem leszedte rólam a ruhát.Néha azért zavaró volt a dolog,de azért túléltük.Nagyon szépen beszél már,mondókákat is tud.Legtöbbször dícsérik,hogy mennyire kedves,huncut kisgyerek.Szerintem megtérül a sok foglalkozás.Ti kislányotok beszél már valamit?Hogy hívják?Elindult már?Milán se maradt meg a járókában,nem is használtuk sokáig.Egyedül még igazából most sincs el,nagyon igényli,hogy foglalkozzanak vele.Most az egyik új kedvence a gyurmázás,persze ő még csak nyomkodja,nekem kell formázni.Én így imádom ahogy van,egyszerűen nem tudok betelni vele.Ti babátok miket szeret játszani?
 
 


Szia Jandi!
Először is boldog ünnepeket kívánok!
A mi kis "Cacánkat" Laurának hívják, illetve teljes neve: Lilla Laura. Ő imádja a könyveket, nagyon sok mindent megmutat benne. Mondja, hogy apa, mama, papa, vau-vau, CICI, hápci, ... és a szavak elejét, bezzeg azt nem mondja, hogy anya. Igaz, szólíthat még eleget.
Most éppen félek, hogy asztmás, mert mindketten a párommal azok voltunk, és Laura két napja köhög alvás közben, azaz felébred rá,többször öklendezve kijön belőle a tejcsi is. Csak éjjel köhög, egyébként más baja nincs, nem folyik az orra sem, szerinted mi lehet?
Remélem semmi komoly, rossz nézni ezt a szenvedést, mondanom sem kell mennyit aludtam az elmúlt napokban. De ez legyen a legkevesebb, csak ne legyen asztma.

Judit


Szia Judit!Nektek is kellemes ünnepeket,így utólag.Milán is később mondta az anyát.Remélem már nem köhög Laura, majdcsak nem lesz asztmás.Sajnos nem tudom,hogy mi lehet.Ha nem javul úgyis elviszed orvoshoz.Reméljük semmi komoly.Milán se alszik egy pár napja szinte semmit,de már látszik egy pici csücske a 19.fogának,de tuti jönni fog az utolsó is nemsokára,mert mindig párosával jöttek neki.Bízom benne,hogy utána nyugodtabban fog aludni.Gyógypuszi a kislányodnak.Szia Andi
 
 


BÚÉK mindenkinek!
Szia Jandi!
A köhögés hála Istennek hamar elmúlt. Most én vagyok oda, kicsit besokaltam a nemalvással és szétrobban a fejem. Lányom folyton felébredt éjjel és persze cicin lógott. Reggel fél hét előtt teljesen felkelt, azután egész nap 3/4 órát aludt. Olvastam előző leveleid, én is várom a csodát, hogy legalább csak 3X ébredjen. Aki nem éli meg ezt, el sem tudja képzelni milyen. Kapom a jobbnál jobb tanácsokat, illetve inkább burkoltan közlik, hogy valamit nem jól csinálok. Például, szóljak rá jó mérgesen, hogy kivágom és aludjon, de azonnal, mert neki bejött. El tudom képzelni a grimaszt az arcodon.
Olvastam egy vitát: 1 anyuka és 1 pszichológus írta le véleményét az Aludj jól gyermekem című könyvről, illetve annak módszeréről. Az anyuka "megtanította" aludni gyermekét a ránézős-sírni hagyós módszerrel és ezt nem helyeselte a doktornő. Megjegyzem egyetértek. Átvészeltétek a fogbújást? Hogy telt a szilveszter?

Judit


Sziasztok BUÉK!
Szia Judit!
Akkor szerencsére semmi komoly nem volt Lauránál.Elhiszem,hogy sokszor eleged van az egészből,nekem is.Nagyon kimerítő az éjszakázás.Egyszer majdcsak jobb lesz.Nálunk nagyon rosszul telt a szilveszter,Milán beteg lett péntek éjszaka.Szinte semmit nem aludt csak nyögdécselt szegénykém.A lázát le se nagyon bírtuk vinni,csak úgy,hogy Nurofent kapott,majd hűtőfürdő és lázcsillapító kúpot adtunk.Többször hányt is.Szombaton ügyeleten voltunk,köptetőt írt a doktornő,mert valami vírust kapott el.Hörgőire is lerakódott.Még vasárnap is lázas volt és hányt,enni semmit csak a szopi ment.Most örültem csak igazán,hogy szopizik még,legalább volt benne valami ennivaló.Tegnap óta pár falatot eszeget,még csúnyán köhög és az orrát is sűrűn szívni kell,de már alakul.Ez volt az első igazi betegsége szegénykémnek.Szépen zártuk az évet.Remélem Nektek jobban telt!
Szia Andi
 
 


[color=blue]Sziasztok!
Sajnálom, hogy ennyit szenvedtetek. A legrosszabb, hogy nem tudunk mit tenni, csak várni a betegség végét. Nem szoktál lándzsás utifüvet adni amikor köhög? Nekünk a Sterimar orrcsepp is segített, orrleszívás előtt kicsit felszakította.
Remélem, azóta elkerült Benneteket a betegség!
Az én lányomon kijöttek valami pöttyök, először az arcán, de ma már a mellkasán is (ott inkább száraz). Nem igaz, hogy mindig van valami.

Judit


Sziasztok!
Oh, képzeljétek tegnap éjjel kisebb csoda történt: "csak" kétszer ébredt a lányom éjjel. Ráadásul 3/4 6 helyett majdnem 8-ig aludt. Gondolom ez egyszeri ajándék volt, de legalább tudom, hogy képes rá és talán már csak pár hónap virrasztás.
Sziasztok!

Judit


Szia Judit!
Szerencsére már meggyógyult Milán.
Gondolom Te azért sokszor felébredtél.
Vagy nem?Én mindig úgy járok,ha kevesebbszer
ébred,akkor azt lesem,hogy mi van vele.
Hülye vagyok igaz?
Most megint szinte óránként felkelt éjszaka,
remélem,hogy nem csinál belőle rendszert.:-(
Reméljük,hogy Nálatok változik a helyzet
és nem csak egyszeri alkalom volt.
Szia
Andi
 
 


Sziasztok!
Nem vagy hülye, de ha igen, akkor én is, mivel én szintén felébredek, és várom, hogy mikor mozdul.
Sajnos egyszeri alkalom volt, de volt.
Elvittem újra orvoshoz, mert csúnyább lett a cicijén a kiütés, erre kiderült amitől a legjobban féltem: atópiás dermatitise van. Állítólag eltarthat kamaszkorig is, elég ijesztő, de én azért reménykedem.
Szia!

Judit


Szia Judit!
Sajnálom a kislányodat,remélem nem tart el neki olyan sokáig
és hamarosan kinövi.Nálunk a helyzet változatlan.:-(
Szia
Andi

Kép

Kép
 
 


sziasztok új vagyok három fiú anyukája higgyétek el ahány gyermek annyi szokás az éjszakai ébredésre a legjobb orvosság hogy ügyet sem kell vetni rá tapasztalatból tudom erre mint mindenre meg kell érni jó lehet hogy most azt mondátok könnyü ezt mondani de ha idegeskedünk még rosszabb is lehet szóval fela fejjel anyukák egyszer ugy is felnőnek okosodnak és jo alvók lesznek

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!
Anyuci3!Tudom,hogy egyszer nálunk is bekövetkezik a CSODA,
de vannak hullámvölgyek,amikor az embernek már nagyon elege
van mindenből.Neked mennyi idősek a gyerekek?
Andi

Kép

Kép
 
 


szia jandi nem akarok senkit kihozni a sodrából remélem és kioktatni de ez tapasztalat tudom hogy vannak nagyon nehéz időszakok de ezen nem segit semmilyen fortély a gyermekek sajnos saját maguknak alakitják ki alvásigényüket mindenhol vannak hullámvölgyek nalatok mi a probléma? Beszéljünk rola ha gondolod, egyébként Dani 6éves Bálit 3 éves Máté7honapos amugy hogy lehet képeket vagy képeslapokat megjeleniteni a szöveg után segits kérlek megköszönném szia évi hajdu biharbol

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!
Nálunk az egyetlen fortély amit bevetettünk,ha annak lehet
egyáltalán nevezni,hogy beköltözött az ágyunkba aludni.
Szerencsére a férjemnek sincs ellenére,én meg kifejezetten élvezem,hogy mellettünk szuszog.:-)
Soha nem tudnám sírni hagyni,azt én csak inkább
betörésnek nevezném,mert azt tanulja meg szerintem,hogy hiába sír úgysem segít neki senki.Szerintem ez nem megoldás,bár sokan választják.De ez csak az én véleményem.
Legfőképpen azért idegesít a nem alvása,mert nagyon szeretnénk kistestvért és ha belegondolok,hogy a 2. is ilyen lesz...
Remélem az idő majd megoldja ezt a problémát.
A profilodba belépsz és a tallózásnál tudsz feltölteni képet.
Csak nagyon picikét lehet,én még nem bírtam olyat találni
ami jó lett volna,pedig már kicsinyítettem a képeinket.
Az üzenet végén a melléklet feltöltésére rálépsz,utána tallózás és már ki is választhatod a képet a gépedről.
Szia
Andi

Kép

Kép
 
 


most próbálkozom a képekkel ne értsétek félre :oops: mert saját képeim tul nagyok még azon korrigálni kell ha sikerül küldök a fiukrol is :wink:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia!
Látom már sikerült.:-)
Andi

Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: