Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Verus!
Köszönjük szépen, aranyos vagy! :):):):):):)

Dominika 1 év, Dávid 2 hónap, Jázmin és Márk 8 hónap, Márk Marcell 1 hónap

Húúúúúúúú, nagyon kíváncsi leszek most vajon mennyi idő alatt sikerül majd. :)

És nálatok hogy volt mindez?

Azt hiszem akkor jött a végleges elhatározás, amikor láttam a nyaralás alatt készült fotóitokat.

Akkor jöttem rá hogy csupán hozzáállás kérdése a 4-nél több gyerek, akár hattal is nagyszerűen lehet boldogulni, még úgy is hogy a 6. pedig még nagyon pici. És mindezt persze ugyanúgy mint eddig, vidáman, mosolyogva, energikusan, pozitív hozzáállással. :)

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág, :) :) :)
Köszi, amit írtál..kellett ez most nagyon a lelkemnek. :D :D
Én az a típus vagyok, akire csak ránéz a férje.. :D :D :D .. Beninél aug. elejétől próbálkoztunk, és október végén már pozitív volt a teszt. :D
Húú, egy éve.. mennyi minden történt azóta..!
 
 


Sziasztok!

Verus!
Én pedig szívből köszönöm hogy bemutattad a jó példát. :):):):):):)

Előtted még soha senkit nem ismertem akinek 6 gyerkőce lett volna. Mondjuk még egyelőre azóta se... :lol:

Először én is azt hittem talán rosszul olvastam, amikor a többiek gratuláltak a legkisebb manócskához. :)

És tényleg látszik hogy mennyire fantasztikusan érzik magatokat, csak úgy virultok mindannyian! Öröm látni benneteket! :):):):):):)

Vadvirág
Vendég
 

 
 

Vadvirág!
akkor jó előérzetem volt... :lol:
én is szurkolok!!!
kár, hogy levetted a vonalzókat, így nem látom a gyerkőcök korát...

Verus tényleg jó példa... :lol:

tényleg Verus, hogy van a nagylegény? olyan jóllakott mosolyt látok a vonalzón, gondolom él mint Marci Hevesen!
----
kösznjük megvagyunk.
fogadóóra: megtudakoltam, fel kell iratkozni és van 10 perc a konzultációra...
falusi hírmondó: ismerős. itt is nagy biztonsággal lehet értesülni a legújabb eseményekről, ha reggel 2-3 tájékozott emberkét sikerül meginterjúvolni :lol:

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Reni!
Köszönjük szépen, aranyos vagy! :):)

Nem véglegesen vettem le a vonalzókat, csak általában akkor szoktam feltenni, ha jó sokat írok.

Gondoltam hogy egy-egy rövid hozzászólásnál még a végén több helyet foglal az a rengeteg vonalzó mint a szöveg. :)

Verus!
Tényleg, Te miért nem csináltál mindenkinek ilyet?
Szuper lenne látni a 6 db-ot együtt. :)

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok,

VAdvirág, :) :) nagyon örülök, tényleg, annak, amit írtál. :) Remélem, hogy körülötted nem lesz sok "huhogó". Én nagyon utáltam/lom, hogy számomra ismeretlen emberek szörnyülködnek a 6 gyerekességem miatt.. (pl. neten hajlamosak az új "ismerősök" tapintatlankodni..)
És asszem rád leltem az iwiwen :)
Nekem is tetszik a sok vonalzó, de nem fért be mind a 6 :oops: , túl hosszú volt az aláírásom. Egy másik fórumon ezeket használom, egy kedves barátnőm és férje csinálták, de a bbnet nem szereti.. :( :
Kép
Kép

Reni, jaj, köszi, nagyon jól van a kis Jóllakottka. :) NAgyon husi, 8 és fél kiló, 68 cm. Kicsit aggódtam, h talán túlságosan is húúús, de a védőnő megnyugtatott, h amíg anyatejes, ne izgassam magam mekkora. :) És Marci is pont ekkor méretű volt ennyi idősen.
IDE tettem friss képeket, igaz, Hannus még nincs rajta. Ő buliban volt, míg mi kirándultunk. :)
Felírós-rendszer: :shock: érdekes... és előre kell bejelentkezni? VAgy hogy csinálják?
Ikrek szülinapján lesz buli? :D ÉS Ti egyébként terveztek még babát?

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!
Igen én vagyok, visszajelöltelek és írtam üzit is neked. :)

Ohhhh, hát nem vagy egyedül ezzel, engem is megtalálnak a huhogók. Hihi!
Nem csak a neten, de még a játszótéren is...

Sőt, látnod kellene amikor családostul megyünk vásárolni az Auchanba vagy a Corába. :)
Mintha mi valamiféle látványosság lennék, úgy bámulnak, egyszerűen simán rajtunk felejtik a szemüket és látni a meglepődést az arcukon. :)

Háááááát, az a helyzet, hogy végül a bátortalanok maradnak kevesebb élmény, kevesebb nevetés és kevesebb energia nélkül... :)
Ja és biztos vagyok benne, hogy a legnagyszerűbb fiatalítószer a sok gyerek. :)

Az aláírásba a négy vonalzó szintén nem fér bele, úgyhogy én a mailek közé bemásoltam az összes kódját és onnan szoktam kivenni, majd a hozzászólás végére tenni.

Nálunk folyamatosan esik az eső egyelőre...

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy így beleszólok, bár be kell vallanom, szoktalak Titeket olvasgatni néha. Írni még nem vagyok "jogosult" egyelőre. :)
Vadvirágot ismerem egy másik topikból.

Vadvirág!!!
Ez igen, komolyan mondom irigyellek!
Na és persze a többi sok csemetés anyukát is.

Egyébként én két 12 gyermekes és egy 8 gyermekes családot is ismerek. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Szia Boeske! :)
Köszönjük szépen, aranyos vagy. :)

8 és 12 gyerek? :) Hihetetlen! Hogy ismerted meg őket, milyen az életük? :)

A másikba már jó régen írtál... Márk hogy van? Remélem minden úgy sikerült ahogy elterveztétek. :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, kicsit behavazódtam. Vezetni tanulok, a kresz sikerült, csüt-ön kezdek vezetni. No, és mellette hegedülök, amennyire a gyerekek engedik, mert kezdődnek a munkás hétköznapok. Már a múlt héten is kellett volna dolgoznom, de Csenge beteg lett. Fél óránként bepisilt. Azt hittük fölfázott, találtak is a pisijében ezt-azt, antibiotikum kúra-pisi negatív, de a bepisilés megmaradt. Most pisiminta laborba+ántsz-be, és holnap hasi UH. Fogalmam sincs, hogy de 9-ig hogy fogja kibírni evés-ivás és PISILÉS nélkül!
Egyébként Csongikám szépen vette a sulikezdés akadályait, Csenge is szereti az ovit. Csilla most kapta meg a nappali fogszabályzót, egész jól áll neki. Csongi is túl van az első karate vizsgáján. Gondolok RÁTOK, mindenkinek sok örömöt, és kitartást! Nem tudom, h mikor jutok ide legközelebb.
Éva
 


Sziasztok!

Éva!
GRATULÁLOK a vizsgához és HAJRÁ a vezetéshez! :)

Húúúú, tényleg rosszul hangzik ami Csengével történt, de mostmár biztosan gyorsan rendbejön és gyorsan elfelejthetitek ezt az időszakot. :) Kitartás!

Csonginak is GRATULA! :) No és Csillának is természetesen. :)

Mindenféle nagyon klassz dolgot nektek is! :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok! 1000 éve nem jártam itt, bocs.
Vadvirág! Hajrá. Irigyellek. Nálunk egyelőre nincs tervben, pedig én, mire az ikrek oviba mennek, addigra el tudnám gondolni...
Engem meg tegnap fölavatak Dr-á (ezentúl Dr Anya néven fogok futni, haha :) ).
Ősszel Dávid hazahozott egy skarlátot, azóta kissé lepukkant az immunrendszerünk. A hétvégén elmegyünk Hévízre, még sosem voltunk így el a 4-el, drukkoljatok, hogy jól sikerüljön. Hátha ott a most aktuális trutyi is kijön belőlünk.
Üdv mindenkinek: Claire
 
 


Ja, és egyébként én főzök, ha nem is minden nap, és persze nálunk is sok minden készül mirelitből, stb, szóval megyek is, mert nem lesz ebéd. Tökhelyesen játszanak meg beszélgetnek épp az ikrek :). Claire
 
 


Sziasztok!

Claire!
Dr. Claire szívből GRATULÁLOK a titulushoz! :)

Hááááááá addig még van idő, bármi elképzelhető. Nálunk sem volt tervbe véve egyáltalán.

Aztán hipp-hopp, derült égből villámcsapás és megint ott tartunk hogy na gyerünk, HAJRÁ! :)

Vadvirág
Vendég
 


Jaj, elfelejtettem az előbb, hogy természetesen DRUKKOLOK a hévízi lazuláshoz, remélem csupa klassz élményekkel tértek haza. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Éva, nagy gratula!! Ha Pécsen járok, majd lesek, hátha épp látlak vezetni. :D
Remélem Csenge jól van, és nincs semmi komoly baja. Kibírta végül szegényke a procedúrát?

Dr. Claire, gratulálok én is!

Vadvirág, ja, látom, hogy képként rakod be a vonalzókat, nem aláírásnak.. :D tök jó 5let!
Tettem ide egy rövid videót, ahoyg megfordul Beni.

Jók legytek,

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!
Ez klassz volt, igazán aranyos! Nagyon ügyes a Kispasas! GRATULÁLOK! :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Vadvirág! hogy vagy? gyűlnek a huhogók?
végre eljutottam odáig, hogy megnéztem az albumaitokat! :)

Verus!
igen, meg volt a szülinap! szűk körben 2 nappal előtte tartottuk. látszott rajtuk, hogy tudják, hogy most Nekik készül valami ünneplés-féle!!
aztán persze jött a rokonság is, de önző módon akartam egy ilyen kis nyugis estét is... :)
baba: hát most úgy tűnik, bébi-stop van...főleg mert a kórházat felszámolják, beolvasztják..
a dokim amúgy megnyugtatott, hogy ha nagyon akarok, akkor majd magánklinikán szülök...
mert sajna ő már nyugdíjba megy.
(csak zárójelben írom, hogy lassan az ifjaknál jönnek majd a babák a családban: férj két nagyfia nősül a nyáron... én meg most már ugye ne legyek telhetetlen...)

Boeske: nem rossz a 8 és 12 gyerek! :)
akkor legyél hamar Te is "jogosult" ide!
úgy látom a kisebbik fiad csak 2 hónappal fiatalabb, mint az én két picim.

Éva: vezetni tanulsz? kitartás! remélem nem egy idegbajos oktatót fogtál ki!

Csongi milyen karatéra jár: Kyokushin?

múlt héten volt az ált. iskolában ünnepség, 10 éves a suli.
volt nagyon szép ünnepség meg kiállítás.
a kiállításon kézműves munkák voltak: bábok, rajzok, agyag, stb.
a hangversenyen meg volt: ének (lányom is énekelt a szolfézs csoporttal, meg önállóan egy-egy strófát), azonkívül volt népi ének, zongora, hegedű, furulya, fuvola...
nagyon szép volt. elég hosszú, de én élveztem. azon a hétvégén pont itt voltak: a szüleim+tesómék.
Férj otthon maradt a 2 kicsivel, így el tudtam menni.
csak Anyu kérdezte minden 5 percben, hogy nem kellene-e hazaugranom.... :)
de azért tudtam élvezni a műsort...
csodálom azokat, akik zeneileg ilyen szépen tudnak "produkálni".

CLaire: nagy gratula a doktori címhez!
minden elismerésem, hogy 4 gyerek mellett megcsináltad!
hogy sikerül a hétvége?

megyek néptáncos ruhát mosni, mert hétvégén is fellépés lesz a szolfézzsal. tudja valaki, hogy mivel kell ezt mosni?

puszi:

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Reni!
Hihi! Nem mondtuk ám senkinek... :) És ha majd sikerül, akkor is csak majd a 20. hét környékén, amikor már hatalmas kerek pocakkal büszkélkedhetem. :)

Tutira lesznek majd huhogók, de akkor már kevesebb idejük lesz minderre. :)

Én azt a ruhát biztosan bevinném a Corába, ott van egy patyolat, ahol 1 órán belül már el is készülnek a tisztítással. :)
(Merthogy fogalmam sincs hogy mi a helyes eljárás ilyenkor.)

Vadvirág
Vendég
 


Gyerekek, köszi a gratulációkat. Bocs az eltűnésért, kicsit sűrű azélet. Vajon mitől :-O. Talán majd téli szünetben...vagy legkésőbb nyugdíjas koromban...(most még azt hiszem, pedig láthatnám az anyámon, mi a helyzet, ha sok unoka van...)
A huhogókról: mindig vannak, de nem érdemes velük törődni. Amúgy sem az ő gondjuk lesz a gyerek felnevelése, nem? Üdv: Claire
 
 


Sziasztok sokgyerekesek! :wink:

Örömmel jelentem, hogy immár hatan vagyunk! Három hete hétfőn megszületett harmadik kisfiúnk, Péter Róbert. :D :D :D

Végül nemhogy hamarabb érkezett, hanem még túl is hordtam. Mivel elég nagynak mutatta az UH a dokik császár mellett döntöttek, aminek utólag nagyon örültem, mert kiderült, hogy már szétnyílt a méhem az előző császár helyén és csak a burok tartotta a babát. ("néma hegszétválás") Peti tényleg nagy baba lett, 4300 grammal született. (Az ikrek a 30. héten születtek 1380 grammal-úgyhogy van egy kis különbség.)

Nagyon tündéri hajasbaba, nagyon nyugodt, csak akkor sír, ha tényleg van valami gondja, akkor is inkább csak sírdogál és hamar meg lehet nyugtatni. Annyi tejem van, mint mikor két babát kellett ellátnom. A testvérei nagyon örültek neki, bár nem mindegyik egyformán áll hozzá, Marci még nem merte megfogni, ill. megsimogatni, ő inkább a technikai dolgokat kezeli. Felhúzza a zenélő játékait, bekapcsolja nekem a fejőgépet... A többiek imádják babusgatni.

Vadvirág!
Hajrá!!! Teljesen igazad van, hogy nekünk több energiánk van, mint aki csak egy gyereket vállal.

Verus!
Úgy szeretem nézegetni az albumjaidat, megmutattam a férjemnek és Pankának is a képeiteket.

Mindenkinek szép karácsonyt, nem biztos, hogy addig jut még időm írni.

Most rohanok aludni, mert ma éjjel csak három óra jutott nekem, az is több menetben... :roll:

Sziasztok,
Mimóza
 
 


Sziasztok!

Mimóza!
Juj, ez a hegszétválás elképesztő! Brrr...!
Szerencse hogy végül jól alakultak a dolgok ezzel kapcsolatban. :)

Szívből GRATULÁLOK a Kispasihoz! :) HURRÁ! :)

Rengeteg tejcsit és nyugodt éjszakai alvást! :)

Nektek is nagyon boldog karácsonyt ha addig nem találkozunk! :)

Claire!
Hát persze, nem kell komolyan venni a baglyokat, mi is jókat mosolygunk itthon Attilával rajtuk. :)

Vadvirág
Vendég
 


Mimóza!

Nagyon nagy gratula a legifjabb fiacskátokhoz! Sok örömet az összes gyereketekben, és azért pihentetőbb napokat is Neked!

Boldog karácsonyt kívánok én is mindenkinek!

Gi
 
 


Sziasztok,

Mimóza! Én is szívből gratulálok Nektek! Nagyon boldogságos napokat kívánok.

Ha lesz időd, nagyon örülnék, ha mutatnál képet Petiről. :)

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindannyiotoknak! :)

Kép


Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

MImóza!
Gratulálunk!

Vadvirág!
keményítés: végül házilag megoldottam.

Köszi a karácsonyi üdvölzletet!


Gondolom már készülődtök mindannyian. nem sok időtök lesz fórumozni...



BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

azt hiszem esélytelen, hogy érdemben jöjjek karácsonyig, így ezúton kívánok mindannyiótoknak nagyon boldog Karácsonyi Ünnepeket.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tettem új fotókat az 5-ös albumba... :)

Nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Mimóza! Hatalmas gratuláció a gyerkőchöz, valóban elég óriás bébi, szépen megnövesztetted, jó volt a koszt odabent neki :).
Bocs mindenkitől, hogy még egy Karácsonyi jókívánságra sem futotta, így most legalább az újévit nem késem le: BOLDOG ÚJ ÉVET, SOK ENERGIÁT, JÓ EGÉSZSÉGET, LEGSZEBB ÁLMAINK ÉS TERVEINK TELJESÜLÉSÉT,ÉS LEGALÁBB NÉMI SZABADIDŐT KÍVÁNOK MINDNYÁJUNKNAK, SZERETETTEL:Claire
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik elkezdődtek a hétköznapok immáron 2007-ben... :)

Találtam egy klassz oldalt, ahonnan régi könyveket lehet rendelni. Tulajdonképpen egy antikvárium...

23-án rendeltem és 27-én már meg is érkezett a 4 remek Füst Milán kötet, amit sehol sem tudtam megszerezni, pedig már minden lehetséges könyvesboltban érdeklődtem, de újra nem adták ki és a raktáron sem volt már belőlük sehol.

Hátha benneteket is érdekel esetleg:

http://www.regikonyvek.hu/

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!
Sok szeretetet, türelmet, békességet, bölcsességet!


Hogy teltek az ünnepek?

remélem mindenki jól van, kicsit pihent a szünet alatt.

Vadvirág!

köszi az oldalt! régebben nézegettem, de mostanra nem nagyon jártam arra. főleg a BOokline-tól szoktam rendelni, de néha kiakadok rájuk, mert van úgy (sokszor), hogy nem egyszerre küldik az adott hómap könyveit és mindannyiszor felszámolják a 400 ft-os kiszállítási költséget.


Karácsony:
24-én csak mi voltunk 6-an.
aztán 25-én délután jöttek a nagyfiúk a menyasszonyokkal. 26-án a szüleim, meg a tesóm a barátjával. ők 27-én mentek el.
sok ajándékot kaptunk.
a kicsik: bogyóhúzogatót, rongybabákat, fürdetőjátékot, leporellókat.
Felike: kis varrógépet, könyveket, mikroszkópot,
Ricsi: kalózszigetet, "legényes" inget, meg gobelineztem neki egy dinófejet. aztán dínót ami hangot ad ki
zeneszerszámokat: dob, csörgő......

én jó kis könyveket (is) aptam. megkaptam a hőn áhított: ELfeledett mesterségek-et, már belekezdtem...

Szilveszter itthon telt, nyugiban: kis "házi buli" volt, mármint a gyerekek szervezték...:)
ma meg koncertet szerveznek a zeneszerszámokkal: cintányér, dob, miegymás..

holnap kezdődik a suli :( no meg az ovi.

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Reni!
Hát az tényleg nem túl szép dolog, hogy nem egyszerre küldik...

Nálunk is fantasztikusan sikerült a karácsony és a szilveszter is, mindannyian remekül éreztük magunkat. :) Klasszak lettek az ajándékok, finomak az étkek, szépek a díszek, szuper volt a hangulat, nagy volt a zsongás, jókat beszélgettünk és rengeteget nevettünk. :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Most jutottam ide. Mindenkinek BÚÉK!
Hát, két hónap eltelt a munkás hétköznapokból, Karácsonykor, és Szilveszterkor is dolgoztam, sőt a kettő között, és jan. 1-én is, úgy, hogy még vendégek is voltak, akik nálunk aludtak. A másfél szobás lakásunkban 10-en aludtunk. Azóta is folyamatosan próbálunk, jövő héten 3 koncert lesz, (Pécs, Győr, Bp) így akkora felfordulás van, hogy már a látványától is rosszul vagyok. Ez a fél állás!!! Ha nem laknánk szolgálati lakásban, biztosan nem csinálnám. A gyerekek elég jól bírják, apuci is hősiesen küzd a megnövekedett feladataival, és zokszó nélkül megeszi a hideg vacsit is. Használjátok jól ki az otthon töltött időt, és ha tehetitek maradjatok gyeten, amíg lehet!
Éva
 


Szia Éva!
Szeptember óta én is félállásozom, bár még maradhattam volna, meg szívesen maradtam volna, de most volt olyan a helyzet, hogy meg lehetett oldani a fél állást, és én hosszú távon sem szeretnék többet. Az első félév elég simán lement, mert csak egy nap kellett bejárnom, meg néha értekezni, de most megkaptam a második félévi órarendemet.... nem részletezem. Arról volt szó, hogy max 2 nap, most úgy megkavarták, hogy tök össze-vissza hol2, hol 3 hol4. Az anyukám van ilyenkor az ikrekkel, de azért belőle sem lehet hülyét csinálni, meg a gyerekeknek is jobb volt, amikor tudták mi a rendszer. mindegy, még van gy kicsi esélyem némi módosításra, ha mégsem, akkor vhogy túléljük, végül is csak 3,5 hónap. Most épp vizsgaidőszak van, ami több elfoglaltság, de legalább nagyjából én osztottam be, mikor. Ezzel együtt nem panaszkodom, szerintem még mindig kényelmes a helyzetem, meg tulképpen nem rossz egy kicsit dolgozni, nem mintha itthon a lábam lógatnám, de az mégis más. (MÉg jó, hogy nem részleteztem :D ). MÉg vmit akartam, de elfelejtettem... Claire
 
 


szia mindenki három gyermekes anyuka vagyok Đani 6 bálint 3 éves és máté 7 hónapos én is szeretnék valami elfoglaltságot itthol mert még máté pici mivel bölcsi nincs nem tudok kimozdúlni adjatok valami tippet előre is köszi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!Üdv közöttünk! 3 fiú, szép sor! Milyen elfoglaltságra gondolsz? Pénz keresetre, vagy hobbira? Hol laktok, mik a lehetőségek ott? Üdv: Claire
 
 


Szia claire! Valami pénzes melóra gondoltam. Az a baj a hirdetéses otthoni munka az mind kamu, amugy hajdu biari vagyok debrecen környéki.Ez a régió elég szük látókörü nem nyitottak semmire. Hobbinak egyenlőre a babázás van mert másra neigen van időm. évi :wink:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

Claire!
Hát, igen az ember megtervezi, hogy mennyit tud vállalni, a munkáltató meg vállrándítással keresztülhúzza a számításokat.
Azért amennyire lehet, küzdj az érdekeidért, mert, ha mindig csettintésre, zokszó nélkül csinálod a pluszokat, akkor biztosan ki is használják.

Tud valaki segíteni az új GYET (főállású anyaság) jogszabály ügyben? Az van leírva, hogy napi 4óránál többet nem lehet dolgozni, és a gyerekek nem lehetnek 5óránál többet intézményben. Ez teljesen kivitelezhetetlen. Egyrészt azért, mert az iskolásoknak több órája van, mint 5, az ovist pedig az alvásidőben kellene fölébreszteni ahhoz, hogy ne lépjük túl az 5órát. Az én munkahelyemen ráadásul speciális munkarend van, ami azt jelenti, hogy egyik nap 3, másik nap 5órát dolgozom, és van úgy, hogy 1hétig semmit. A munkaszerződésemet csak úgy tudják megírni, hogy heti 20óra, mert itt ilyen egységekben számolnak, de a jogszabály szerint csak a napi 4órás szerződés az elfogadott. Egyébként a munkahelyen töltött órák száma havi 48 óra, mert nálunk az otthoni gyakorlás is számít. Így a közelében sem vagyok a "rendes" félállásnyi munkaidőnek, mégis, ha ellenőriznek, akkor visszafizettethetik velem a GYETet. Nem tudom, hogy mi a teendő, mert szerintem a jogszabály megalkotója nem gondolt arra, hogy nem mindenki dolgozik hagyományos munkarendben. Ha tudtok valamit, szívesen venném a segítséget.
Éva
 


Szia Éva Évi vagyok


Nem igazán tudom hogy mit és mennyit lehet ,nekem is még csak ezután lessz ilyen gondom addig még van 2 évem. De nézd meg a neten, azt pontosan nem tudom milyen cimszó alatt, mert elég tág a szociális juttatások tárháza. Lehet hogy ezzel nem montam ujat de egy próbát megér. hali évi :)

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok,

Éva, ezt a magyarország.hu-n írják:
"Az a személy, aki gyermekei után gyermeknevelési támogatásban részesül, kereső tevékenységet csak napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat. Ezt az időkorlátozást azonban figyelmen kívül kell hagyni otthoni munkavégzés esetén. Napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytatott keresőtevékenységnek kell tekinteni, ha a gyermeknevelési támogatásban részesülőt a felek megállapodása alapján rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatják oly módon, hogy a rendes és rendkívüli munkaidejének együttes mértéke egy naptári héten a 20 órát nem haladja meg"
itt van a leírás, én mondjuk azt nem tudom, hogy ki és hogyan ellenőriz??
Van az oldalukon egy "kapcsolat" link..talán a legilletékesebbek ők maguk, hátha tudnak segíteni.
Hogy vagytok amúgy?

Évi, szia.

Vadvirág, mi újság projekt-ügyben?

Kép
 
 


Hali Verus!
Te legalább utánéztél hejettünk köszike, most Éva ennek nagyobb hasznát veszi mint én Hajrá Éva :lol:
Amugy én már semmin sem lepődök meg annyi mindent megszoritottak! Csak nehogy boldogulni tudjunk.
Sziasztok évi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!
Verus, köszi a gyors segítséget! Az a gond, hogy a jogszabály nem tér ki a speciális esetekre. Így továbbra sem tudom, hogy akkor velem mi a helyzet. Most egy jogász ismerős próbálja kideríteni, hogy a jogszabály pontatlan, vagy tényleg ennyire merev szabályok között akarják tartani a főállású anyaságot. Nagyon sok embert érint. Pl. a zenetanárok délután tanítanak. Már eleve ki van zárva, hogy a gyerekük csak 5 órát legyen intézményben, ráadásul úgy szokták csinálni, hogy a félállásosok 2 délután tanítanak, ami meghaladja a 4 órát, a másik 3 délutánjuk viszont szabad. Ez eddig működött is, mert úgy volt megfogalmazva a jogszabály, hogy ...nem haladhatja meg a heti20 órát. Ezt változtatták most napi 4-re. Lehet, hogy nem kéne foglalkozni az egésszel, de nem szeretném, ha vissza kellene fizetnem a gyetet, ha mégis úgy van ahogy leírták. Bár szinte minden nap születik mostanság olyan új jogszabály, vagy törvény ami azonnal támadható, lehet , hogy csak akkor kellene foglalkoznom vele, ha belém kötnek.
Egyébként jól vagyunk, egészen zökkenőmentesen vette a család minden tagja, hogy anyuciból kicsit kevesebb van, mint eddig.
Sikerült a rutin vizsgám is időközben, már az első foralomban lévő órámat is túléltem. (én is, és mások is!!!)
Csilla jól bírja a nappali fogszabályzót, már megvolt at első ívcsere is. Csongi ügyeskedik a suliban, és a kis Csenge bepisilése is rendeződni látszik. (remélem nem kiabálom el)
Mindenkinek sok örömöt, kitartást, szép félévi biziket!
Éva
 


SZIA Éva !


Képzeld nekem is bepisil Bálint éjszaka 3-éves, nem tudom mit csináljak.Az oviban minden ok igaz ott nem alszik olyan sokat szépen kibirja,de milehet akkor a baj :cry:
És hogy ez ne legyen elég rágja a körmét mar annyira bosszant nit rontottam el azt mondják ez afféle szorongás,de mitől?Adjatok tanácsot :?:


évi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok csajok!

Lenne egy kérdésem, mit tudtok a családi pótlé emelésről,van változás? Nem tudom nyomon követni átutalással kapjuk és nem tudom mennyi az annyi. :roll:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci3!



Ezek vannak most, de! MÁr ki sem teszem a családinetre, mert azt mondta Szakbarbár, hogy februárban megint minden változik. Addig nekteka most aktuális, utána figyeljétek a családinet kisokost!
Üdv Mindenkinek: Gi


családi pótlék:



Ft/hó / gyermek


1 gyermekes család 11.700

1 gyermekes egyedülálló 12.700

2 gyermekes család 12.700

2 gyermekes egyedülálló 13.800

3 és több gyermekes család 14.900

3 és több gyermekes egyedülálló 15.900

tartósan beteg gyermek 22.300

tartósan beteg gyermeket egyedül nevelő 24.400

nevelőszülőnél nevelt gyermek 13.800
 
 


Köszi az infót gi anya!
Akárhová kattintottam a neten egyszerüen nem találtam semmit.
Szakbarbár? az akire én is gondolok, mert még annál is barbárabb

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Sziasztok!
GYET: passz, né csak a heti 20 óráról hallottam, a gyakorlati kivitelezését nem, de nehezen megvalósítható, és még nehezebben ellenőrizhető, hogy ez milyen felosztásban van.
Pl tanároknak sem olyan a napi 8 óra, mint aki a szalag mellett áll, neknük is úgy jön ki a heti 40, hogy bele van kalkulálva készülés, doga javítás, stb. Én mondjuk GYES mellett vagyok fél állásban, de az óraszámom felezésén kívül senki nem foglalkozott a dologgal.
Bepisilés: érdemes megnézni és érdeklődni a szarazejszakak.hu-n. Egyébként fiúknál 6-7, lányoknál 5-6 éves korig nem tartják kórosnak, ha nem teljesen ágytiszta. (Ettől még tök ideg tőle az emver, az én nagyfiam kb 5 éves koráig pisilt be időnlánt, később rájöttünk, nála így jön ki minden fertőzéses betegség, amitől más ágynak esik :-). Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!
Bepisilés: Csenge nagyon hamar szoba- és ágytiszta lett, (alig múlt 2 éves) de ahogy elkezdtük az ovit, teljesen visszaesett. Akárhol képes volt szólás nélkül becsurgatni, bolt közepén, oviban, otthon... Próbáltuk úgy kezelni a dolgot, hogy ez az ovikezdés velejárója nála. Egy darabig megint én vittem pisilni, nem vártam el, hogy szóljon, és éjjel fölkeltem hozzá, és ráültettem a bilire. Most úgy tűnik, ez bevált. Az utóbi időben akkor fordult csak elő bepisilés, amikor beteg volt. Az biztos, hogy egy nagy adag lelki tényező van a háttérben, hiszen Ő 3 évig csak velem volt. Nincs nagymama a közelben, így apa és anya meg a tesók voltak a mindenki körülötte. Ehhez képest 30 gyerek közé becsöppenni egy idegen környezetbe.... Most minden hajnalban közénkbújik, fölhúzza a hasamon a pizsamát, és a csupasz pocimra fekszik. Kell még neki ez a fajta közelség. Fél éve hagyta abba a cicizést, de most érzem rajta, hogy hiányzik neki. Gondolom, hogy nem feltétlenül a tejcsi, csak az anyucihoz bújás. Remélem ezzel tudja némileg pótolni.
Éva
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: