Új privát üzeneted érkezett!

Szia Éva! Akkor biztos lelki okok, meg ő is érzi, hogy Te kevesebbet vagy, nemcsak azért, mert ő oviban van, hanme mert dolgozol. Nálunk Dávidon pl nagyon látszik idén, hogy visszamentem dolgozni, pedig uúgy ovis, mint tavaly. Mégis, biztos én is változom. Nem érek rá minidg én vinni, nem vagyok bármikopr ugrasztható, stb. Talán meg sem fogalmazza, de érzi a csökkenő biztonságot, a távolodást. Főként egy érzékeny gyerek. Különben nálunk is átjönnek bújni, most épp mind a 4, ha nem is mindig egyszerre. A legnagyobb kicsiként sosem csinálta, nem is volt bújós, puszilkodós, stb, most jobban, pedig már 8 éves. Remélem ez az odabújás megnyugtatja, feltölti, felvértezi: Claire
 
 


Sziasztok!

Sziiiiiiiiiiiiiiiiiiiasztok!

A megfogalmazhatatlanul fantasztikusan csodás hír:

Kép

Igen csajok!!! Ketten vannak és gyönyörűek, egészségesek mindketten!!!

Ők is teljesen spontán érkeztek hozzánk, akárcsak Jázmin és Márk 2004-ben.

Viszont azóta van egy remek orvosom, akivel meg is beszéltük hogy mindenképpen császárral segíti világra augusztusban az ikreinket. Mostmár biztonságban vagyunk mindhárman.

Méghogy minden 100. szülésre jut egy-egy ikerpár!!! Hihi!

ANNYIRA ELMONDHATATLANUL BOLDOGOK VAGYUNK, ENNÉL CSODÁSABB, HATALMASABB AJÁNDÉKOT NEM KAPHATTUNK VOLNA A SORSTÓL.

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!
:D
jaj de jó hír!
komolyan végigfutott rajtam valami..., valami jóóó borzongás!
Öszintén örülök az örömötöknek!
és még ikrek is! ...
(valld be, hogy nem akartál lemaradni Verustól, ezért gyorsan duplaputtonyt pakoltál meg...) :)

gondoltam többször is Rátok!

látom gyönyörű neveket választottatok! már tudni lehet ilyenkor a nemüket?

tényleg csodállak, mert ilyen optimista vagy, kevés ember rendelkezik ilyen gondolkodásmóddal.

anyukámnak kellene ilyen példákat mutatni, ő sajna a negatív gondolkodás egyik megtestesítője. néha meg-megkérdezi, hogy ugye NEM akarok több gyereket...
:roll:

mi jól vagyunk, leszámítva a picik betegségét, a nagyok nem kapták el.

én most kis munkát csinálok, de nem vészes, mert ilyesmik érdekelnek alapvetően.

a lányok hirtelen aktívabbak lettek, 15 hósak lettek és már olyan NAGY-ok... :cry:

röviden ennyi...

puszi mindenkinek:

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Vadvirág!!! Ezt a hírt..!!
Gratulálok mindkettőtöknek, nagyon vigyázz magadra!!
Kép
Azért ilyen virágot kapsz, mert lányos.. :wink: :lol: Ezexerint lányokra vágytok?

Reni, mi nem vagyunk sajnos a topon, november óta beteg vki mindig, persze volt, hogy többen is egyszerre.. :roll: :?

Kép
 
 


Sziasztok!

Reni!
Nagyon szépen köszönöm amit írtál, aranyos vagy. :D

Háááááááááááát igen, tudod mindig csodáltam Verust, lehet hogy ez is közrejátszott. Hihi!

A projekt idején nagyon koncentráltunk hogy ismét ikreink legyenek és naponta fohászkodtam az Arkangyalokhoz is ezért. :D :D

Teljesült a vágyunk!!! :D :D Akkor talán az is hogy csajszikra gondoltunk. :D :D

Persze ha nem így lenne, sebaj, egyáltalán nem számít, csak hogy mindketten egészségesek legyenek. Legfeljebb majd keresgélünk még fiú neveket is. :D :D

Ez érdekes, az én Anyukám is inkább pesszimista típus. Talán az a korosztály ilyen...

Lehet hogy mi meg pontosan ezért lettünk menthetetlen optimisták, energikusak és jókedvűek. :D :D

Verus!
Köszönöm szépen a gyönyörű virágcsokrot, igazán kedves vagy! :D :D

Ühüm, jó lenne ha csajszik lennének, de pasiknak, vagy vegyespárosnak is pontosan éppen annyira örülünk. :D :D Majd ha tényleg látjuk UH-n a nemüket, azonnal megírom. :D :D

Nálunk is Augmentint szed Jázmin és Dávid, iszonyatosan piros a torkincájuk és esténként előjön egy kisebb láz is.

Jöhetne már a tavasz!!! :D :D

Voltunk az első laborvizsgálatokon, találkoztunk a Védőnővel, elintéztem az EKG-t, holnap még háziorvos és ezzel megvolt az első kör. :D :D

Vadvirág
Vendég
 


Csajok!!!

Eképesztő dolog történt velem!!!

A Babanet/Társalgó/Szülészetek, Kórházak/36 éven felüliek topikban megaláztak... De nagyon!!!

Olvassátok el kérlek! Brühühü... Komolyan nem tudom mivel érdemeltem ki... Nagyon szomorú lettem amikor az imént elolvastam.

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág! :cry:
nem találom...
de ne búsulj...
sajna én sokszor a saját családomtól kapok ellenséges érzületet...

Reni
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni!
Február 9-i dátummal, 80. oldal.

Igen, csakhogy itt rágalmaznak, vádaskodnak alaptalanul, igaztalanul...

Vadvirág
Vendég
 


Kedves Vadvirág!

Jamina szólt egy másik helyen..beleolvastam, de így éhgyomorra különösen gyomorforgató és ..hmm..gusztustalan. Sajnálom, hogy ilyen írásokat kaptál. :( :(
Sajnos iszonyatos sok megkeseredett, irigy ember van. És Te a habitusoddal, a kinézeteddel, a gyerekeid számával, az örök vidámságoddal... soorlhatnám.. :wink: , vörös posztó vagy a szemükben. Ha nem találnak fogást, keresnek, hogy bánthassanak.
Én az évek során arra jutottam pl., hogy anyagi -negatív- megjegyzéseket nem teszek, (pl. bakkk.. hogy felment az x termék ára, és milyen drága..), mert van, aki "lecsap", hogy kellett nekem ennyi gyerek.. :shock: :shock:
A gyermekvállalás meg kifejezetten necces téma, -bár azt hittem, hogy csak 36 éven túli, de kismamák írnak oda- és nem ilyen-olyan meddőségi problémákkal küszködők.. Egy 2 gyerekes bnőm nagyon szeretett volna még babát, több évig próbálkoztak, és a fórumban, ahova írt, egy-egy kiakadása után rendre megkapta, hogy ő csak fogja be, neki legalább van már..


Én nagyon drukkolok Nketek, a Babáknak.. (és egy apró megjegyzés.. Beni pl. 3-as ikernek indult.. de már az 5. heti- legelső- UH-on sejthető volt, hogy a másik kettő fel fog szívódni, ui. nem szabályos kerek petezsákok voltak. :( De attól függetlenül egy igen kicsi, vidék kh.-ban a tapasztalt orvos szeme látta, és még fotót is kaptam "róluk"..)

Vigyázz magadra, és ne idegeskedj, árt a szépségnek!
:wink: :lol: :lol:

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!
Nagyon szépen köszönöm, igazán aranyos vagy, nagyon jó érzés volt olvasni az összegzésedet. :D :D

Az egyik barátnőm kedvesen figyelmeztetett, hogy a végén már az én hozzászólásaim sem voltak túl udvariasak. :lol:

Tőletek is elnézést kérek emiatt, általában jólnevelt nőci vagyok, remélem többet nem fordul elő ilyesmi, kicsit szégyellem előttetek hogy ennyire nem tudtam uralkodni az érzelmeimen... :oops:

(Csakhát teljesen elképedtem és értetlenül álltam az előtt, hogy azt mondták rólam egyedülálló boldogtalan nő vagyok, aki csak álmodik a nagy családról, a szerető férjről, a sok szép, egészséges gyerkőcről, valamint hogy loptam a fotókat valahonnan valakitől,akinek belebújtam a személyiségébe... Mégha azt mondtam volna hogy 1 hónapra Dubaii-ba utazunk és vásároltunk egy Ferrarit, stb. akkor megértem hogy gyanakodnának. Hihi! Na de ki az aki kitalálja hogy meghalt a Kispasi szülés után 4 hónappal, stb.? Brrr...!)

De a lényeg, hogy sikerült tisztáznom magam és remélem veletek is lesz majd valamikor Babanetes tali, ahol végre személyesen is megismerhetjük egymást és azt a rengeteg édes, gyönyörű gyerkőcöt, akikkel büszkélkedhetünk mindannyian. :D :D

Azta! Verus! Hármas ikrek? :D :D :D Nem semmi nőci vagy! :D :D :D Hát ez aztán a csoda!!! :D Azért GRATULÁLOK, mégha látható is volt az elején hogy "csak" Beni lát majd napvilágot. :D Ez FANTASZTIKUS!!!! :D :D :D

Tényleg elképesztő hogy az ember már fél akármit is mondani, mert néhányan rögtön lecsapnak rá és valami csúnyasággá facsarják az ártatlan mondatot...

Hát mindegy, maradok őszinte továbbra is, eddig bevált. Annak mutatom magam, aki vagyok és kész. Nem fontos hogy mindenki kedvesnek tartson. :D

Azokkal foglalkozom, akik pontosan olyannak fogadnak el amilyen vagyok, akár a hibáimmal és a túláradó optimizmusommal együtt. :D :D

Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok,

Lassan en is belepek a 3 gyermekes mamak koze, eddig egy masik topikban voltam en is (egyik kicsi masik pici), remelem nem zavar ha neha nezlek titeket neha irok.bar nemsokara nem lesz sok idom...
Roviden rolunk hogy en 32 eves vagyok, Veronika 3 eves volt az elmult heten, Aron masfel eves es a pocaklako kb 5 het mulva varhato.Kicsit-nagyon faraszto nekem ez az utolso idoszak a ket kicsivel, segitsegem nincs vagy fizetek erte diaklanyokat.
A ket gyerkoc nagyon jol osszenott, egyuitt alszanak-esznek jatszanak, vannak surlodasok de teljesen mas az erdeklodesi koruk, igy egyenlore szerncses vagyok.Veronika nagyon lanyos mig Aront a trakto-saru stb koti le. Egyutt alszanak delben 2-3 orat minden nap, este pedig 8-7ig.Egy szavam se lehet. Igaz 6-8 honapba tellett mig osszenottek...

Amugy nem tudom meg az eletem elkepzelni harom picivel, de nem vagyok annyira ketsegbeesve mint amikor Aron erkezett.Akkor nagy volt a panik, most tudom hogy mi jon, legalabbis gondolom.
Veronika delelottonkent bolcsibe jar, Aron most fog kezdeni heti 3x delelottot egy pici helyes kis (magan) bolcsi-oviban.Szereti es meg vagyok elegedve bar penzes sajnos.
Van valakinek tapasztalata arrol hogy milyen az elso 3-6 honap 3 picivel kb masfel ev korkulonbseggel? Az jol jonne...
 
 


bocsanat
elfelejtettem alairni,
Dori :)
 
 


Dóri,
ki lehet bírni:) Nekem hasonló korúak voltak a gyerekeim, amikor a legkisebb született (a legnagyobb 3 éves volt kishíján, a középső 16 hónapos). Íg utólag nézve tényleg nem volt vészes, pedig az első időkben még mindhárom pelenkás volt, segítségem semmi, és még bölcsibe sem jártak a nagyok..
Annyiból szerencsés voltam, hogy a legkisebb nagyon jó baba volt, csak evett, aludt, mosolygott, átaludta az éjszakákat, szóval igencsak megkönnyítette a dolgot.
Közlekedni nehéz volt, arra emlékszem. Ha valahovamenni akartam, mire összekészítettem a három kicsit, leizzadtam rendesen...
Egyébként nagyon hamar hozzájuk fog nőni a legkisebb is, úgyhogy csak türelem és kitartás, legfeljebb néhány hónapig lehet kicsit nehezebb, aztán az ember nagyon hamar beletanul a nagycsaládos életbe...:) Nekem már négy éves lesz a legkisebb, és egyre inkább nézegetem a négy-öt gyerekes családokat, és irigykedem, néha kellene még egy pici baba a családba... de talán majd később:)

Sok boldogságot a gyerekekhez, könnyű szülést, egészséges babócát kívánok:)
 


sziasztok
én még nemrég csatlakoztam a társalgóhoz és keresgélem a nekem való topikokat.Nekem 3 gyerekem van.
Vadvirág
h tudtál felrakni 3 csíkot ,nekem azt írja az sok,nem engedi?
Vendég
 


Sziasztok!

Ezer meg egy éve nem jártam erre, most is a Babanetes találkozó értesítője hozott ide.

Nagyon nagy gratula az összes babának és mamájának pocakban és pocakon kívül! :D Na és a friss DR néninek! :lol:

Mi köszönjük jól vagyunk, Robcsi 2 éves 4 hónapos, november óta bölcsis, ahová szívesen megy, nagyon jól érzi magát. Nekem finishbe ért a főiskola, szakdolgozatot írok, úgyhogy kicsit el vagyok havazva (a globális felmelegedéssel dacolva :) )

Jön még valaki Babanet találkozóra március 11-én?

Majd még jövök!

Gabi
 
 


Vadvirág
köszi
mi az a drafts (ilyen kifejezéseket sajnos csak szájbarágósan értek meg),de nézzd meg most belinkeltem az aláírás alá ezt a 2 csíkot ,így elvileg láthatóak a többiek is ugye? :roll:
Vendég
 


Zsikemama!

Ne az aláíráshoz másold be a kódokat, csak minden egyes alkalommal majd a hozzászólásod végére... :D :D

Sajnos az aláírásba nem fér annyi, így automatikusan nem fognak az írásod végére kerülni. Max. egy fér el ott.

A darfts/tervezet,piszkozat a levelezőrendszer egyik "tétele". Tudod, mint pl. elküldött, beérkező, egyebek...

Vadvirág
Vendég
 


rdora
szia
biztos nem lesz könnyű először,de így ,hogy a "nagyok" járnak oviba,bölcsibe ,így szerintem jobb lesz mindanyiotoknak.
Nálam 2 nagy között volt 17 hó különbség,a 3-nál vártunk 10 évet :lol: na így sokkal jobban viselem a dolgot
Vendég
 


Vadvirág köszi,majd próbálkozom :)
Vendég
 


Zsikemama!
Szerintem az UBBCode amit be kell másolnod és a beállításoknál van olyan hogy HTML be/kikapcsolva meg BBCode be/kikapcsolva, emotionok be/kikapcsolva. Ezeket is érdemes hozzá igazítani. HAJRÁ! :) :)

Vadvirág
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu19940706_0_Mónika.png[/img]
Kép
na úgy néz ki most sikerül,mert a babfalvai vonalzó csak 12 évesig csinálja a vonalzót!és így elég fura dátum jött ki,most remélem jóóóóóóóóóó :twisted:
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok
Koszonom az infokat a 3 gyerkocnevelessel kapcsolatosan, remelem birjuk majd. Amugy azt veszem eszre magamon hogy most igy a terhesseg vege fele (meg 4 het) estere piszkosul elfaradok es a turelmem is fogytan a gyerekekkel. neha lelkiismeret furdalasom is van hogy felelmelem a hangom, de neha betellik a pohar, mert Veronika (aki 3 eves) most feszegeti hogy hol van az a bizonyos hatar amit Edesanya meg eltur... veletek nincs ilyen?
Amugy elkezdtunk jatszoterre jarni, megy a ket pici gyalog, gurulok utanuk kicsit muris ahogyan kinezunk.
Aront jovo heten szokatatom be a bolcsibe, heti 3x delelottre mivel mar (!) 18 honapos :)
Amugy mi nem otthon lakunk, de ez remelem nem baj :(
Dori
 
 


Sziasztok
Koszonom az infokat a 3 gyerkocnevelessel kapcsolatosan, remelem birjuk majd. Amugy azt veszem eszre magamon hogy most igy a terhesseg vege fele (meg 4 het) estere piszkosul elfaradok es a turelmem is fogytan a gyerekekkel. neha lelkiismeret furdalasom is van hogy felelmelem a hangom, de neha betellik a pohar, mert Veronika (aki 3 eves) most feszegeti hogy hol van az a bizonyos hatar amit Edesanya meg eltur... veletek nincs ilyen?
Amugy elkezdtunk jatszoterre jarni, megy a ket pici gyalog, gurulok utanuk kicsit muris ahogyan kinezunk.
Aront jovo heten szokatatom be a bolcsibe, heti 3x delelottre mivel mar (!) 18 honapos :)
Amugy mi nem otthon lakunk, de ez remelem nem baj :(
Dori
 
 


Szia Dóri,

hol laktok?
Szerintem teljesen terészetes, hogy estére elfáradsz és türelmetlenebb vagy a gyerekekkel. Ezzel én is így voltam, amikor a harmadik kicsit vártam, nagyon nehéz volt már a terhesség vége, alig vártam, hogy megszülessen a baba. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, az anya is ember, nem valamiféle szuperlény.
 


rdora

hát igen a türelem egy nehéz kérdés,nálam is többre lenne szükség gyakran

anyakati
neked mekkorák gyerkőcök?

vadvirág
köszi a segítséget,vonalzó kódokat elmentettem lányom segítségével :D
hogy vannak kisikrek és a többiek?
Vendég
 


Zsikemama!
Örülök, ügyesek vagytok! :D

A 12. heti genetikai UH-n kiderült, hogy minden a lehető legnagyobb rendben van a babácskákkal!!! :D :D

Többi gyerkőc is remekül van, köszönjük. :D :D :D :D

Vadvirág
Vendég
 


Zsikemama,

Dani 7 lesz májusban, Sári 5 múlt decemberben, Véda 4 lesz áprilisban. Nekem nem sikerült ezeket a helyes kis vonalzókat ide beiileszteni, valamit biztos rosszul csináltam, de nem fontos:)

Neked mekkora két nagyobbik?:)
 


Sziasztok

Itt még új vagyok, régebben chateltem, de mostanában nem jártam a babaneten. Örömmel olvastam, hogy azért nem ritka a sokgyermek. Én is nap, mint nap találkozom azzal, hogy kilógunk a sorból a 4 gyermekünkkel. Igazából "csodabogárnak" néznek, mert csak alulfejlett társadalomban képzelhető el több gyerek...szerintük. na mindegy hagyjuk ezt. A legkisebb gyermekünk 4 hónapos, kislány a neve a nicknevem, tehát Kiara Virág, előtte született Brúnó Szilveszter nevű fiunk, aki januárban volt 4 éves, Őket előzte meg Rómeó Attila, aki most volt 6 éves, és legelsőnek SzabinaDóra született, aki nyáron lesz 8 éves. Brúnócska annak idején ikernek indult, de elég hamar felszívódott a másik petezsák. Nem akaroma helyet foglalni, hogy sok fotót feltegyek magunkról, ha érdekel valakit akkor a www.molnarkius.spaces.live.com oldalon megtekintheti családunkat. Szívesen beszélgetek gyerekekeről, családról és bármiylen témáról, ami ide kapcsolódik. Sziasztok :)

Dóri


Dóri!
GRATULÁLOK! :D

Verus!
Hol vagy? :D :D :D :D :D :D

Vadvirág
Vendég
 


Dóri,

üdv és gratulálok a szép családhoz:) Én is gondolkodom egy negyediken, de azt hiszem ráérek még vele, most kicsit élvezem, hogy már olyan nagyok az enyémek... aztán ha nagyon akarok, még 6-8 vagy akár 10 év múlva is szülhetek még... (28 éves vagyok).

Kati
 


Sziasztok,

Szoval en is mar varom a szulest, nem alszom jol, sot nagyon rosszul. (meg 4 het van vagy kevesebb) A baba az ultrahang szerint jo nagy lesz (4kg vagy folotte)
Igen estere elfaradok, testileg-agyilag egyarant, pedig aztan lesz meg egy huzos idoszak az elso honapokban...
Veronika nagyon jol kezelheto 3 evesen, kivancsi leszek Aronra aki most masfel...

Ja, mi Pragaban lakunk jelenleg mert a ferjem itt kapott allast es koltoztunk, de nem ez az elso koltozesunk, mar 6-8 eve nem vagyunk otthon.2 eve vagyunk itt. Milyen az allando koltozes 2 evente? haat mi szeretjuk, de nem egyszeru.

Dori
 
 


rdora,

milyen az élet Prágában? Nem vagy túlságosan egyedül így, hogy mindig új helyre költöztök? Vagy mindenhol könnyen találsz barátokat?
Legalább 4 kilós baba? Hűha, akkor szép nagy lesz:)
Tarts ki, ez a négy hét már hamar elmegy!

Nem lesz gond szerintem Áronnal sem, csak sokat kell majd foglalkoznod vele, meg persze Veronikával is, hogy érezzék, ugyanúgy szereted őket ezután is. De meglátod, minden rendben lesz:)

Kati
 


szia kiravirág-dóri!

Én is nemrég csatlakoztam,örülök ,h más újak is jönnek ide

anyakati
hát túl sok korkülönbség nincs nálatok ahogy látom.Nálunk ez az első kettőnél van ,aztán egy nagy levegőőő,és jött a 3. :D
,szóval legnagyobb Mónika 13 lesz,Dani 11 múlt,legkisebb Bálint 17 hós
Vendég
 


Szia Kati,

Jo az elet Pragaban, nem sokat kulonbozik Bptol, talan annyiban hogy a csehek nyugisabbak, de oszinten szolva a gyerekekrol szol most az eletunk. Aront mar itt szultem, es nem volt semmi gond mert szuper az orvosom, furcsa itt nem adnak zsebbe penzt (nincs boritek, halapenz stb), senki vagy nagyon nagyon ritka. nem szokas.
Nem vagyok egyedul sok a kisgyerekes magyar kismama is es kulfoldi is akikkel rendszeresen, osszejarunk a keruletben jatszocsoport kereteben heti 1x mindig masnal.
Amugy ugyanazt csinalom amit otthon tennem rajottem.
Bolt, bevasarlas, otthoni hazimunka, jatszoter, babuszas, bolcsi, kirandulas. Mivel olyan sok "szabadidom" nincsen, igy akik jo baratok azok meglatogatnak mert nincs messze Bptol.Email- telefon pedig letezik es ket vege van :)
Mar varom a harmadik pici erkezeset, bar probaltam utanaolvasni szakirodalomban hogy a "kozepsovel" hogyan banjunk de nem talaltam semmit, vagy alig. Letezik ilyen konyv?
Vagy tobbgyerekes anyukaknak szolo? Esetleg ti ismertek? akar magyarul vagy angolul..
Dori
 
 


Dori,

Nem ismerek ilyen konyvet sajnos, bar neha jol jott volna..:)
Az ilyesmire azt hiszem ugysincs konkret recept, hiszen minden gyerek es minden csalad mas.
En is csak probalom jol csinalni, de eleg ritkan erzem azt, hogy sikerul is.
Nekem a masodik gyerek nagyon zarkozott, maganak valo kislany, ez kulonosen megneheziti a dolgomat, de igyekszem ra kulon is nagyon figyelni.

Kati
 


Sziasztok!
Egy kicsit kimaradok, és tessék, elpörög melletem az élet! :-)
Először is a lényeg: Vadvirág! Nagyon gratulálok, sőt,még irigykedem is! De főként drukkolok. A hülye hozzászólást nem olvastam még el, de az biztos. hogy nem kell az ellendrukkerekkel törődni! Nagy formátumú ember vagy, és mindig vannak irigyek. (Ha másban lennél nagy, pl sport, zene, mit tudom én milyen karrier, ott is lennének, nem? ) Az viszont kérdés számomra, hogy lakás mérettel hogy oldjátok meg? Meg én nem vagyok különösebben anyagias, és mindig azt mondom, hogy valójában plusz egy gyerek nem annyi plusz költség, (tehát ha megnézed, hogy egy gyereket mennyiből lehet nevelni, az nem többszöröződik a gyerekek számával,) de azért ezzel együtt van némi anyagi limit. Én főként hosszú távon aggódom egy kicsit. Illetve mondtam, majd megmondjuk nekik, hogy úgy tanuljanak, hogy az állam megfinanszírozza, mert 4 gyerek egyetemi költségére nem sok esélyt látok, bár ez még szerencsére messze van.
Mindenesetre én is sokszor gondolom, hogy az ikrek lassan elmennek oviban, és én kibírnék még egy babázást, de mint erről már leveleztünk, egyelőre egyedül állok ezzel. MIndenesetre amikor elképzelem, hogy mi lenne, akkor én is lányra gondolok, de akár a lányokat is el tudnám képzelni :lol: ez persze 3fiú, 1 lány felállás mellett azt hiszem nem csoda. Vadvirág, még egy indiszkrét kérdés, ha nem baj. Azt mondtad a 36 fölöttiek között írtál. Ta mennyi vagy? Csak mert én az ikreket még 34 évesen szültem, és mindig gondolom, hogy ha mégis...., akkor nem aggódnék-e nagyon a korom miatt. (37 leszek idén). Vagy így többedikre nem gond?
Gabi! De jó, hogy megvagy, ha kicsit olvad körüled a "hó", jó volna bővebben hallani rólad. De nem akarlak zavarni, zudom milyen nehéz összeszedni 4 gyerek mellett egy szakdolit!
Kedves "Újak", mindenkinek nagyon örültem, jó, ha bővül ez a topik. Mindenhonnan azt hallani, hogy kicsi a gyerek vállalási kedv, de úgy látszik, én zsák a foltját alapon megtalálom a sokgyerekeseket, mert mindig beléjük "botlom". (Pl 23 év után volt ált iskolai évfolyam találkozónk, aki szervezte, azzal azóta is jókat levelezünk, 5gyermek édesapja).
Dóri! JÓ hallani a prágai életről, meg a hálapénz dologról is. Gyönyörű város, bár én biztos nem bírnám a 2-3 évenkénti költözést. Te ott milyen nyelven "élsz"? A többi külföldivel gondolom angolul...? Hogy van ez? Engem ez a nyelvi dolog is mindig riaszt egy kicsit, ha hosszabb külföldi tartózkodásról van szó.
Na, eldugulok, mert ritkán jövök, de akkor kiadósan. Valóban jó lenne egy "topic" találkozó. Talán ha kitavaszodik?
Üdv: Claire
 
 


Claire!
Köszönjük a gratulát, édes vagy! :D :D

A lakásunkban a szobák száma és az egész elrendezése miatt nem gond kinek hol legyen majd a helye, mindenkinek lesz megfelelő zug, ahova vissza tud vonulni, tanulni, stb... :D :D

Aztán ki tudja mit hoz a jövő (már eddig is bőségesen történtek óriási változások és hatalmas csodák az életünkben) ha jobban állunk majd anyagilag, akár kertesházba is költözhetünk.

Hihi! Igazából soha nem tartoztam abba a topicba, hiszen még "csak" 34 éves vagyok. :D :D

Egy nagyon idős néni mondta nekem, hogy inkább legyen ezer irigyem, mint egy sajnálóm. :D :D Igen, azt hiszem van ebben valami, úgyhogy ehhez tartom magam. Hihi!

Mostmár ha rájövök hogy valaki idióta (nem képes intelligensen elfogadni és hozzászólni egy más véleményhez) akkor kb. 5 perc után hagyom a csudába és meg sem próbálok észérveket felsorakoztatni, vagy meggyőzni...
Tanultam az esetből, tehát valamire azért ez a történet is jó volt.

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok,

Claire,
Mi mar hozzaszoktunk a koltozeshez, az uj dolgokhoz es egyenlore szeretjuk, de 3 gyerekkel (+ a magyar vizsla) meg nem koltoztunk szoval majd akkor elmondom hogy milyen. Angolul beszelunk altalaban csehul nem tudunk.

Voltam dokinal es nagy a baba mar 3.5kg az ultrahang szerint es elvileg van meg 4 hetem, de a doki azt mondta hogy ha beleegyezem 3 het mulva szulunk, igy is 4 kg felett lesz. Mar nagyon kellemetlen a jatekok elpakolasa :) hajolgatas, konyhatakaritas.Persze az ultrahang tevedhet de Veronika es Aron sem volt pici, szoval nem bannam ha jonne.
Mi szerintem 3 gyerkocnel megallunk, most vagyok 32, ha nagyon szeretnenk meg mindig lehet kesobb mert nem mondjuk hogy soha..
Dori
 
 


Sziasztok!
Vadvirág! Hja, úgy könnyű, ha az ember ilyen fiatal :-). Akkor Te elég korán kezdted anno, mennyi idős is a nagy lányotok? Mégis mekkora lakés kell ennyi embernek? Mi anyósoméknál lakunk a tetőtérben. Sok előnye van, a nagyszülők, a kert, a kilátás. És persze vannak nehézségek is: pl nem a miénk, meg amúgy sem lehetne eladni egy házrészt, még így sem, hogy külön lakás, tehát kötve vagyunk. Most épp egy kis bővítésen törjük a fejünket, de azt is csak módjával lehet, mert anyósom építész, és nagyon betartja a szabályokat, ellentétben a környéken mostanság építkezőkkel, meg már pl apósomnak eléggé elege van, hogy a házon állandóan átalakítunk , átszervezünk vmit. Különben baromi rendesek, amikor a sógoréknál született a harmadik gyerkőc, helyet cseréltek velük, és lementek a legkisebb lakásba, hogy nekik az is elég, stb. A nappalink elég nagy, nekünk van egy kis hálónk, ahova a dolgozót is bezsúfoltuk. A ghyerekszoba nem kicsi, de egy, és elég nehéz lesz osztani, szóval az elvonulás nem nagyon fog működni. Na, mindegy, csak tapasztalat szerzésiből kérdeztem, hogy más vajon hogy csinálja.
Az irigységről nekem még egy másik mondás is motoszkál a fejemben, vmi olyasmi, hoigy sohasem tudod, milyen a másik sarujában lenni. Hogy is van ez?
Egyébként a férjed jól bírja a nyüzsit? Nem akad ki néha? És mennyit tud otthon lenni? Gondolom most majd elkél a segítség. Vagy van más segítséged?
Tényleg, sokgyerekesek, a Tieitek is ilyen hangosak, vagy a mieink gyári hibásak? NÉha úgy beindulnak, egymást üvöltik túl, hogy ki lehet költözni. Persze nyáron egyszerűbb, mert kevesebbet vannak zárt térben.
Ja, ami a más véleményt illeti, nekem mindig nehéz megérteni, hogy miért elképzelhetetlen, hogy másnak máshogy jó, vagy máshogy szeretné, még ha esetleg az tőlem idegen is, miért nem lehet meghagyni, legalább a gondolat kísárlet lehetőségét, hogy úgy is lehet élni, gondolkodni, stb.
Dori! Jó méretes gyerkőc, nem csoda, ha már fáraszt. Én az ikrekkel, amikor átléptünk a 37.hétbe, modtam, hogy mostmár hajrá, mert elég nehezek vagytok, de bent voltak 39.hétig, a kis kényelmesek :-).
Üdv: Claire
 
 


Claire!
20 éves koromban született Dominika. :D

Hogy mekkora lakás kell(ene) leginkább? Mondjuk egy 3 szintes családi ház (szaunával), óriási rendezett kerttel, gyümölcsfákkal, veteményessel, játszótérrel, úszómedencével, edzőteremmel, stb. :D :D

Szerintem azért nem képes néhány ember elfogadni egy más véleményt, mert nincs is meg benne ez a szándék egyáltalán.

Vagy mert abszolúte nem szimpatikus neki az az illető, akitől hallja az övével ellenkező véleményt, stb.

Attila természetesen ugyanúgy imádja ezt az egész nagycsaládosdit, ahogyan mi is. :D :D

A munkaidejét maga osztja be (DTP-operátor és restaurátor-grafikus) szerencsére és mindig mindenben szívesen segít.

Legtöbbször pontosan Ő maga ajánlja fel hogy akkor hogyan osszuk meg a napi teendőket, rengeteget segít a szervezésben és minden egyéb feladatban.
(Pl. én fürdetek, Ő pedig felöltözteti a gyerkőcöket pizsibe. Sőt, mostanság Ő viszi oviba és hozza is haza Dávidot. Amikor elintézni valóm van, akkor is Ő vigyáz a kicsikre és ezt a végtelenségig tudnám sorolni... Isteni az összhang köztünk. :D :D )

Ezen kívül Anyukám, Öcsikéim, Attila nagylánya és Dominika, valamint a Sógorom is bármikor örömmel jönnek (külön kérés nélkül is) és vigyáznak a gyerekekre, amig esetleg mi elmegyünk valahova alkalomadtán kettesben. :D :D

Ahol sok gyerkőc játszik együtt, természetes hogy hangosan nevetgélnek, őrültködnek, akár az oviban. Hihi! Nálunk is... :D :D

Vadvirág
Vendég
 


sziasztok
na már rég néztem ide,látom itt sincs mindenkinek sok ideje.
én is csak akkor tudok gyorsan körülnézni,email,iwiw,babanet,blogok mikor Bálint alszik,ez meg már csak dél körül 2-3 óra,de ugye ezalatt hazaérnek nagyok is a suliból és jön a ,de éhes vagyok,lecke ,táska,mikor mehetek a géphez ?stb,szóval ,jó ha jut napi 1 órám a dologra:)
ja meg tv és sorozatfüggő is vagyok ,elég sokat nézek,:))
Ennyit mára sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
A rugalmas munkabeosztás jó lehet, sajna ez nálunk nem áll. Az előző munkahelyén viszont hamar végzett általában, és ő hozta sokszor el a gyerkőket az oviból. Idén azonban váltott, azóta ezt is én szervezem. Szerencsére nem mindig én bonyolítom, készségesek a nagyszülők, meg a sógorékkal egy házban lakunk, 4 hasonló korú gyerekük van, így sokszor "összedolgozunk".
Ami a zajszintet illeti, az ún gyerekzsivaly engem sem zavar, de amikor egymást ölik, az igen. Időnként olyan frekvenciát tudnak megütni, amitől falra lehet mászni, pl ha az ember telefonál(na). Persze van amikor meg tök nyugiban eljátszanak. Az ikrek pl tök jól elvannak délelőtt együtt, ebéd előtt, amikor fáradni kezdenek, akkor jönnek a nyafik, hisztik, sikítások (Eszter), stb. Nálunk a legnagyobb elég hangos, és elég vibráló alak, ha ő befut, általában fuccs a nyuginak, ami addig nem rossz, amíg "színt hoz szürke életünkbe" :-), de időnként csak felhúz mindenkit.
Egyébként a gyerekeinknek egy Paradicsom ez a helyzet, ha épp nem tudnak a tesóikkal játszani, akkor kéznél vannak az unokatesók, meg le lehet szaladni a nagyszülőkhöz.
Mindent egybevetve időnként, főként mikor dacolnak, és nem együttműködők, akkor jó lenne egy türelem kapszulát bedobni. :-)
Megyek, mert nyög vmelyik, talán csak álmában: Claire
 
 


Sziasztok!
Hű, de régen jártam erre. Annyi új Anyucit látok, hogy csak kapkodom a fejem. Nincs időm visszaolvasni, Claire gyereknyüzsi dolgairól jutott eszembe, hogy nálunk nincs nagyi vagy egyéb rokon a közelben, így éppen a napokban beszélgettünk a Párommal, hogy kettesben már 13 éve nem voltunk még csak sétálni sem. Ezen bizony lehet, hogy változtatni kellene, de eddig még nem találtunk megoldást.
A hozás-vivés nálunk is macerás, reggel a Párom viszi az egész családot, de délután én buszozok haza a két kicsivel, a legnagyobb már egyedül jön haza. Ezért is kezdtem el vezetni tanulni. Sajnos most pénteken megbuktam a városi vizsgán. Nagyon bánt a dolog, mert semmi komoly hibám nem volt, az oktatóm is azt mondta, hogy nem érti, de nincs mit tenni, a vizsgabiztos szava szent. Remélem a következőn már átengednek, mert irtózatos pénzbe kerül...
Éva
 


Sziasztok

Marcius 29en 9o 11kor megszuletett harmadik szepsegunk Nandor Laszlo, akit Veronika es Aron mar nagyon vart.
Mint irtam a vege nehez volt (utolso 6 het), es mondta a doki hogy nagy a baba.Meginditott szules volt, de rendesen megszultuk Nandort, igaz volt gatmetszes, meg most az a bizonyos aranyerem is kijott ami iszonyuan faj.:( Tudotok valami csodaszert amitol nem faj? Kenegetem, kupozok de faaaj.
Ja, a meretek? 4,85kg es 55 cm. Nem mondhato ici picinek :)
Mindenki meglepodott a szuloszoban mert 4 kilos gyereket mutatott az ultrahang....
Mindegy, itthon vagyunk, tej van, meg "nyalogatom" a sebeimet, mert fajnak de a baba gyonyoru es egeszseges.
Nagyon boldogok vagyunk :)
Dori
 
 


Dori,

szívből gratulálok a hatalmas babához, kívánok jó egészséget az egész családnak!
 


Dóri!

Gratulálok! Szép nagy fiad született.
Aranyérre sajna nincs ötletem. Nekem is mindig az a legrosszabb szülés után. Remélem hamar elmúlik, és nem szenvedsz vele sokáig.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
bocs az eltűnésért, kicsit sűrű volt az élet, mint mindig, haha.

D! Gatulálok az óriás bébihez, elég jól tarthattad odabent, ha ekkora lett. Aranyér: saját tapasztalatom nincs (szerencsére) . Mások szerint a tiszta aloevera gél nagyon jó rá, van aki még kúppá is szokta fagyasztani, vagy borogatás szerűen teszi oda, betét vagy egyéb segítségével. Gátsebre én is használtam, fertőtlenít és gyógyít.
Most megyek, mert muszáj dolgoznom egy kicsit.
Üdv: Claire
 
 


Sziasztok

Jol vagyunk, izgisek a napok 3 picivel foleg ha 18 honap van kozottuk :) Veronika aki mar "nagy" a maga 3 evevel nagyon babusgatja a picit, Aron pedig ugyanazt csinalja mint a Veronika, szoval egyenlore nincsen semmi nyoma a feltekenysegnek, tudom majd lesz, de egyenlore minden ok. Amig szoptatko ok jatszanak, nem zavarnak, eddig...
Az ejszakak is egeszen jok, mivel Nandor nagy sullyal szuletett, tud 5 orat is egyben aludni ami szuper.Azert kicsit elszoktam az ejszakai felkelestol de majd hozzaszokom megint. Vallra is "gyurok" mert elszoktam tole hogy a babat kezben kell tartani eleg sokat. Azert estenken van egy kis hasfajas-siras-rivas, de egyenlore nem veszes, Aronnak nagyon fajt a hasa 6 hetig.

Hat ennyit rolunk, itt a tavasz, sokat vagyunk a kertben, jatszoteren, igaz most van segitsegem a kezdetekben mert nem birnam mashogy.
udv mindenkinek, Dori mama
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: