Új privát üzeneted érkezett!

Szia, Gergy /Éda tud neked infot adnia a rákosmenti sulival kapcs. Itt előbbre találhatod, épp írt vmi tájékoztatót. Mi "csak" iskola napon voltunk ott, mennyei jól éreztük magunk, csoda élmény, az egész suli egy ékszer :)
 


Kedves Filemon!
Most találtam rá a kérdésedre, mi oda járunk: 1., 5. és 8. osztály+ a legkisebb a sulihoz közeli új oviba.
Mi érdekel?
Voltál már nálunk valami rendezvényen?
Éda
 
 


http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 3.0383.jpg[/img]


Helyszín: MARCZIBÁNYI TÉRI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, 1022 Budapest, Marczibányi tér 5/a
Jegyár: 700 Ft - elővétel Janovics Juditnál - (06 1) 430 0921

 

 
 

Ma ördög bújt a billentyűmbe!

ezt akartam

Kép

 


Ha még jár itt valaki: megjelent Türkössy Szilárd új cikke a 2008-as érettségi eredményekről:
http://www.waldorfsuli.hu/turkossy2008

Éda
 
 


Szia Éda!
Remélem,még bekukkantasz ide,nagy szükségem lenne az infóidra.Most 4 éves Máté fiamat szeretném 2010 áprilisától(akkor lesz 5 éves)a Tündérrózsába iratni.Kapcsolatba léptem P.B.-tel,de számomra érthetetlen módon nem tudok összehozni vele egy találkát,pedig hetek óta"zaklatom".Telefonon nehéz elérni,a két héttel előtte megbeszélt ,reggel letisztázott időpontot a találkozó előtt egy órával lemondta,azzal,hogy majd hív.Persze nem hívott,ha pedig én hívom nem veszi fel.Szóval nem értem.Mivel még nem találkoztunk ellenszenves sem lehetek Neki.Vagy ez valami türelempróba,amit minden szülővel megcsinál?Abban bízom,hogy csak sokat dolgozik,lelkes óvónéni,és ezért nincs ideje másra.Ebben várok Tőled megerősítést.Milyen óvónéni Ő?Ugye nem egy link valaki.Csalódott lennék,mert telefonon,bájos,kedves hangja volt.Ha erre válaszolnál,még lenne egy két kérdésem az ovis mindennapokról.Előre is köszi:Rami
 


Szia Rami!

Nem tudom, Éda mikor jár erre, de szívesen válaszolok én is a kérdésedre, ugyanis még az is lehet, hgoy mi is ebbe az oviba járunk az egészen közeli jövőben, ha valamelyik környékbeli iskolában dolgozom majd ősztől (jó-jó akörnyékbelit meglehetőst tág körben kell érteni :lol: )

P.B. egy rendkívül kedves ember, szerintem csodás óvónéni és ha ide jártok majd, boldogok lesztek :) Az, hgoy nem tudod elérni, általános waldorfos probléma: egy waldorf tanár (jómagam) vagy óvónéni (PB) napjának legalább kétharmadát a waldorf teszi ki. És iskola/óvóda ideje, egyéb waldorfos teendők között nem használ telefont, mert teljes lényével az ügyre koncentrál. ezek nem nagy szavak, hidd el! Írj neki egy sms-t, amiben elmondod, mirét keresed, úgy nyilván könnyebben tud beazonosítani.

Nincs az ovinak internetes kapcsolata egyébként? Emailen nyilván egysezrűbb lenne a kommunikáció.

Hajrá!

 


Bekukkantottam :)
Köszi Indianyó és nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni!

És , hogy a kérdésedre válaszoljak: egyetértek az előttem szólóval, két csodás óvónéni. Az a biztos , ha nem várod, hogy visszahívjon, leírom, hogy mikor érdemes hívogatni őket: hétköznap 8- fél 9 között , vagy ovi után , azaz fél 2 után. Illetve nyugodtan próbálkozhatsz hétvégén is, ha nem érnek rá, kikapcsolják a mobilt. ja most jöttem rá, hogy a most következő héten viszont szünet van, tehát szabad a pálya egész nap!

(Sajna az e-mail nem könnyebb, mert nem napi szinten olvasgatják. Az Sms is lehet jó, de szerintem Neked már a közvetlen beszélgetés lenne az igazi!)

Mind a két óvónéninknek P. B a monogramja, leírom a számukat, mert nem tudom kit hívtál:
Pelyhe Brigi:30-505-6016
Péter Betti: 20-530-4104

Ha nem is türelem próba, de nem Te vagy az első, aki nehezen éri el őket, kitartás!
Éda
 
 


Jaj, ez jó, nem tudtam, hogy Betti is P :lol:
Nemhiába olyan vidám az élet, két ilyen összeillő óvónénivel :)

 


Szisztok!
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat.Akkor mindent beleadok,majd csak sikerűl összehozni a dolgot.
Egyébként Péter Bernadettel beszéltem.
Indianyó!Tanítónéni vagy?Csak nem waldorfos?
Rami
 


Bocs Indianyó!
Most látom,hogy tényleg w.-os tanítónéni vagy.Hát ez szupi!!!
Én óvónéni vagyok,és mostanában erősen gondolkozom a solymári továbbképzésen.Olyan jó lenne,csak nem tudom,hogy anyagilag kibírunk-e egy másoddiplomát?:(Nehezen tudom magamat elképzelni újra hagyományos oviban,ennyire megváltozott életformával,gondolkodással.
Éda!
Mennyi idővel előtte szóltatok,hogy oda szeretnétek járni?Még időben vagyok?
A másik ami érdekelne,az az étkeztetés.Együtt főz az óvónéni a gyerekekkel?Ugye itt is alap az egészséges táplálkozás?
 


rami1017 írta:Éda!
Mennyi idővel előtte szóltatok,hogy oda szeretnétek járni?Még időben vagyok?
A másik ami érdekelne,az az étkeztetés.Együtt főz az óvónéni a gyerekekkel?Ugye itt is alap az egészséges táplálkozás?

Én a XVII. kerületi oviba jelentkeztem, évközben, mert ahogy Te is írtad, nem tudtam visszaszokni az állami oviba a harmadik gyerekkel, úgyhogy közben a nagyobbak révén megismerkedtem a Waldorf iskolával (két nagy állami oviba járt és a legnagyobb 3 . osztályosként ment w-iskolába, majd követte a többi). A XVII. kerületi oviba volt hely, így rögtön felvettek. Ha jól értem Te a Tündérrózsába szeretnél kerülni, a XVI. kerületbe? Ott már most teltház van, de lényeg, hogy már szóltál Bettinek, rajta vagy a várólistán! A testvérgyerekek előnyt élveznek, de nem tudom pontosan hányan jelentkeztek ősztől.
Egy légtérben van a konyhai rész és a csoportszoba és igen, az egészséges táplálkozás hangsúlyos az oviba járó családoknak.
A Waldorf -óvodák többsége-a Tündérrózsa és a Rákosmenti is- délelőttös ovi, tehát nem ebédelnek ott a gyerekek, csak délelőtt egy húsmentes étkezés van. (mindig az adott napnak megfelelően pl kenyérsütés, kása stb)
Éda
 
 


Sziasztok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket idei nyílt napunkra. Idén is lesz lehetőség részt venni a tavaly már nagy sikert aratott programokon.
Bele lehet kóstolni a különböző tantárgyakba: lesz többek között euritmia, kreatív írás, dráma, zeneóra.
Kérdezni lehet a szaktanároktól, osztálytanítótól, szülőktől.
Gyertek el, ismerkedjetek meg iskolánkkal és a Waldorf-oktatás módszereivel - és most nem csak elméletben!

Szeretettel várunk mindenkit!

Időpont: 2009. március 21., 9-től kb. 14 óráig.
Helyszín: Tök, Kútvölgye tér 14.

www.kisgoncol.hu

telefon: 06/30/695-7499
 
 


Rami,
mi a 17. kerületi W-ba járunk oviba. Ha esetleg nem fértek be a Tündérrózsába, nálunk még talán lesz hely. Nem biztos, de megkérdezem, ha érdekel.

KépKép
 
 


Gondolom mindenki a mamamis fórumon üldögél most is :), de azért hátha erre kószál valaki:
Tavaszi bazár-ovisoknak, iskolásoknak, szülőknek, nagyszülőknek
Április 5-én, 10-16 óráig iskolánk ismét szélesre tárja kapuit a nagy közönség előtt. Hagyományos Virágvasárnapi Vásárunkat rendezzük meg a gyermekek örömére.

A programok között számtalan kézműves foglalkozás (nemeztojás-, gyapjúpillangó-, magmandala-, fanyuszi-, húsvéti ajtókopogtató készítés),
vidám ügyességi játékok, ( mocsárlépő , gólyaláb, békafuttatás), íjászkodás és népi játékok lesznek.

Az apróságokat meseszoba, az iskola iránt érdeklődőket beszélgető sarok várja. Bemutatkozik jövő évi 5. osztályunk új osztálytanítója is.

Enni-innivalóról is gondoskodunk!

Családi rendezvényünkön szeretettel várjuk!
Rákosmenti Waldorf Iskola
1163 Budapest (Sashalom) Thököly út 13.
http://www.waldorfsuli.hu
 
 


Az angyalföldi W. kezdeményezés tavaszi előadássorozata

--------------------------------------------------------------------------------

2009. április 15. - Waldorf-alapvetés: honnan jött a Waldorf-pedagógia, mi a célja? - előadó Szecsődi János, az Óbudai Waldorf Iskola osztálytanítója

2009. április 22. - Hogyan épül fel a tanterv az életkori sajátosságokból? Miről szól az első 8 év? - előadó Pohl Balázs, a solymári Waldorf Tanárképzés tanára, beszélgetőtársak az Óbudai Waldorf Iskola 12. osztályos diákjai, és végzett Waldorf-diákok

2009. április 29. - Az írás-olvasás tanítása-tanulása a Waldorf-iskolákban - kitekintve a várható "következményekre", művészi minőségekre - előadó Kocziha Miklós, az Óbudai Waldorf Iskola osztálytanítója

2009. május 6. - Matematikatanítás a Waldorf-iskola első 3 évében - előadó Karkus Ottó, a Solymári Fészek Waldorf Iskola osztálytanítója

Az előadások minden alkalommal 18 órakor kezdődnek az Angyalföldi József Attila Művelődési Központban Szeretettel várunk Mindannyiótokat, számítunk Rátok! Kérjük, lehetőség szerint előzetesen regisztráljátok a honlapon (www.waldorf13.blogspot.com) részvételi szándékotokat, hogy pontosabban tervezhessük a terem méretét.

 


A XI. kerületi Rózsátnevető waldorf óvoda felvételt hirdet! Nyílt nap: április 23. Részletek a honlapon: http://www.rozsatneveto.hu/felveteli_set.html
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Megvan valakinek magyarul a születésnapi mese/ történet? Sürgősen szükségem lenne rá! Keresgéltem a fórumon, utalásokat találtam rá, de magát a mesét nem.
Köszönöm: Mónika
 
 


Gergy,
sajnos csak most olvastam a meghívódat, pedig nagyon érdekelt voltna ez az előadás/beszélgetés a volt diákokkal.

Szokott ilyen lenni rendszeresen, vagy van olyan fórum ahol kérdezhetnék arról, hogy volt waldorfosok hogyan boldogulnak az életben?

Van erről esetleg valakinek tapasztalata?

Kép
Kép
 
 


34372 írta:Gergy,
sajnos csak most olvastam a meghívódat, pedig nagyon érdekelt voltna ez az előadás/beszélgetés a volt diákokkal.

Szokott ilyen lenni rendszeresen, vagy van olyan fórum ahol kérdezhetnék arról, hogy volt waldorfosok hogyan boldogulnak az életben?

Van erről esetleg valakinek tapasztalata?

Szia!
Nálunk a suliban mindig januárban van az előadássorozat, csak az induló 5. osztály miatt szerveztünk még egyet.
A mamamin is van egy wadorf-topik, rengeteg gyakorlati infó van fenn.
 
 


Sziasztok!

Ahogy olvastam a Mamami fórumán az utóbbi hozzászólásokat, felmerült bennem valami. Oda is írtam, de elküldöm ide is, mert nagyon érdekel a válasz és itt mások is írnak, mint ott.

Ha jól értem, a gyerekeket oviba nem nagyon veszik fel 4 éves kor előtt. Illetve akkor sem feltétlenül 5 napra. Ráadásul ritka az olyan ovi, ahol nem csak 4 órát van ott a gyerkőc.
Jól értettem?
Mert akkor a kérdésem:
A w-gyerekek családjában az egyik szülő (anya?) alapból nem dolgozik, a másik meg rengeteget keres viszont, hogy a kieső keresetet pótolja, és az ovit/iskolát is fizessék?
Vagy hogy másképp valósul meg egy átlagos családban az, hogy GYED után még egy évig otthon van a gyerek, és ha megy is oviba, akkor sem lehet mellette még 4 órában sem visszamenni dolgozni, mert ugye a gyerkőc is csak 4 órát van bent, az alatt meg nem lehet beérni dolgozni/lenyomni a 4 órát/elrohanni a gyerkőcért.

Nem kötekedni akarok, csak nem értem! (Pláne, hogy mi is W-t szeretnénk Borinak, csak egyre kevésbé látom, hogy valósul meg mindez a gyakorlati életben?)

Livi
Kép
 


ginamami írta:Sziasztok Waldorfosok! :) Biztos hallottatok róla hogy a Tchibo jóvoltából nyerhettek 600 ezret az ovitoknak!!!! Hát hajrá! Fogjunk össze és gyűjtsük a vonalkódokat! A részletekről kérdezzétek az óvonéniket!! ?)?);)

És Neked ez miért olyan fontos, hogy több topic-ba leírod ugyanazt?
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Egy ismerősöm keres W-ovit Szentendrén. Kérlek írjatok!

Barbara (Gödi W-ovis anyuka)

(Szia Indi :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


A térképen megtalálod az összes Magyarországi intézményt elérhetőséggel együtt.
térkép
 
 


Gergy! naaaaaaaaagyon szépen köszönöm!!!

B :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Mennyire örülök, hogy még megvan ez a topik!

Most elkezdem újra olvasni, tanuló jelleggel :)
Nagyon hálás vagyok a sok jó infóért, Indi neked külön is :)
 


A mamami waldorf topikjáról is most többen visszajárnak :)
 
 


A GÖDI WALDORF ÓVODA INFORMÁCIÓS ESTET TART
február 24-én és március 24-én

Az érdeklődő szülők megtekinthetik az óvoda épületét, megismerkedhetnek az óvónőkkel, akik szívesen válaszolnak a Waldorf- pedagógiával kapcsolatos kérdéseikre.
Az estek 18:30-kor kezdődnek.
Érdeklődni: Somodiné Marianna (óvónő) 30/367-7287
Pénzes Barbara (szülő) 30/606-2494
Cím: Felsőgöd, Tél u. 2. (bejárat az Ősz utcából)
e-mail: godiwaldorf@gmail.com http://waldorf.god.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1269255205.973.jpg[/img] [/img]
 
 


Az Újpesti Csillagberek Waldorf Óvoda felvételt hirdet a 2010-2011-es tanévre a waldorf nevelés iránt érdeklődő családok 3,5 - 6 év közötti gyermekei számára.
Bővebb információ: http://csillagberek.blogspot.com

 
 


Szeretettel vár minden gyermeket, szülőt és pedagógust a Gödi Waldorf Óvoda
2012.március 31-én, szombaton 9.00-12.00-ig tartandó
TAVASZKÖSZÖNTŐ, NYÍLT NAPJÁRA.

Programok:
- kézműves vásár
- bábjáték
- gyermekfoglalkozások:
akvarellfestés, gyurmázás, gyapjúkép-készítés
Érdeklődni lehet: Nyeste Katalin (óvónő) 30/907-3317
Pénzes Barbara (szülő) 30/606-2494
Cím: Felsőgöd, Tél u. 2. (bejárat az Ősz utcából)
[b]godiovoda.waldorf.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: