Új privát üzeneted érkezett!

kedves fibi,

köszönöm az információkat - az a baj, hogy a Rákosmenti tőlünk nagyon messze van (Csepel, kocsi meg nincs) :cry: Remélem, ősszel azért a kisleánnyal el tudunk majd járni a kispestiekhez (a nagyobb ovis lesz, "normál" oviban, kicsit későn kezdtem ui. keresgélni).
 
 


Az eheti Nők Lapjában Schäffer Erzsébet az új Magonc-CD-t ajánlja! :)

Kati


Indi,
nem tom mennyire w-os a Makám együttes, de azt szívből ajánlom. Van saját honlapja az együttesnek, ott hallgathatsz részleteket a cdkről. Mi is szívesen odaadjuk meghallgatás céljából. A Szinbád c. cdhez Vekerdy írta az ajánlást, aranyos még a mostani gyerekcdjük az Ákom bákom. Ez utóbbi koncertjét mindenkinek ajánlom, mi már 2x láttuk!
 

 
 

Makám volt már többször a Virágzás napján. Sajnos idén elmaradt, pedig eredetileg bent volt a programban :(

Tilia,
Muszáj a nagyobbnak oviba mennie? Ha jól értem a kicsivel otthon vagy és a nagy is "csak" 3 éves. Ha komolyan gondolod a Waldorfot szerintem ráér még oviba menni. Később tudnának együtt kezdeni, sokkal könnyebb lenne nekik. Addig járhatnátok hármasban baba-mama klubba. (bocs, nem akarok beleszólni az életetekbe, csak egy felvetés)
Szigetszentmiklóson volt egy Waldorf-ovi kezdeményezés, abból nem lett semmi?
Vendég
 


Indi!

Mivel még én sem vagyok nagyon jártas a w-ban, ezért nem tudom, hogy a Kaláka együttes ide tartozik-e. Nekem tetszik, sok gyerek műsoruk van, karácsonyi is.

Nekik is van honlapjuk: www.kalaka.hu

Tilia!
Én sem szeretnék beleszólni a döntésedbe, de a hsz-edből úgy veszem ki, hogy társaságot szeretnél a 3 évesednek. Erre tényleg jó a baba-mama klub, és ahogy Cikaboga írta, ráír majd a kicsivel oviba menni ;)

Andi
 
 


ráír= ráér :oops:

Andi
 
 


sziasztok,

a baba-mamát mindenképpen meg fogjuk próbálni, nagyon szeretném.
Cikaboga (és Andi), nálunk az a ritka helyzet van, hogy a férjem van gyesen, én viszont dolgozom (neki nem volt állandó munkahelye ui., nekem meg volt...), szerencsére elég rugalmas időbeosztással, tehát sokat vagyok itthon. De sajnos azért nem annyit, mint ami jó lenne - férjem viszont minden türelme és "anyalelkűsége" ellenére nem bírja olyan jól ezt a helyzetet, amit meg is értek. Azért gondoltuk, hogy a nagyobb ovis legyen (amellett, hogy már nagyon hiányoznak neki a rendszeres játszótársak, meg ősszel már 3 és fél éves), mert így egy ideig a kisebbre is több külön figyelem juthatna, meg mert őt "megosztva" kettőnk közt mindketten tudnánk dolgozni, tekintve, hogy az én keresetem eddig is csak nagyon kicentizve volt elég :cry: .
A szigetszentmiklósiaknak megpróbálok utánanézni, hallani nem hallottam még semmit, de köszönöm az információt.

minden jót nektek,
tilia
 
 


A kecskeméti Waldorf iskola szeptemberi összevont 1-2. osztályába sürgősen osztálytanítót keres. Az eredeti tanító családi okok miatt sajnos mégsem tudja vállalni (örvendetes családi okok :-).
az iskola kedves, kicsi, nehéz sorsú de szép jövő áll előtte, nagyszerű szülői gárda nagy tervekkel és erővel a megvalósításhoz.

Kérlek, adjátok ezt tovább az össze fórumra! Egyelőre én továbbítom innen a leveleket, amik érkeznek esetleg, hamarosan megtudom a telefon- és email-címet is

 


Msot kaptam, azonnal továbbítom a jó ügy érdekében. Remélem, sikeres lesz a felhívás.

Kedves Barátaim/Ismerőseim!

Kérlek Benneteket, hogy ha ismertek olyan családot, akit érint az óvoda kérdése, továbbítsátok ezt az üzenetet! Fontos lenne, hogy őszre meglegyen a kellő gyereklétszám ebbe az oviba.

XVII. kerületi Rákosmenti Waldorf Óvodába jelentkezőket várunk a 2008/2009-es tanévre. Minden érdeklődőt szeretettel várunk 2008. július30-án 18 órai kezdettel szülői tájékoztatónkra. Helyszín: Bp., XVII.1174, Apponyi u. 7. Tel.: 30/624-1526.

 


Kedves Indi!

Köszönöm itt is, hogy segítettél.

Jelezni szeretném, hogy megoldódtak a problémák, van már új osztálytanítónk. :-)

Gabi
 
 


Kedves Ti!

Költöznünk kell valamikor. Még nem tudjuk, hová. Olyan helyre szeretnénk, ahol majd Liza elkezdheti a w-ovit, és végig mehet iskolába, felső tagozatra is.
Tehát ez nekünk többszálú lépés lesz, ha valahogy össze jön.
Ha van ötletetek, hogy mi alapján kezdjünk hozzá a keerséshez, szívesen veszem.
Pesten nem akarnék maradni, de ugye a férjemnek be kell majd járnia. Nem vagyunk anyagilag eleresztve, tehát bármit nem tudunk megengedni magunknak.

Köszi előre is az együtt gondolkodást, ötletelést! Márti
 


Tilia (ha még jársz itt), mi tavaly voltunk ebben a helyzetben, hogy Csepelről kerestünk waldorf ovit. Kispestinek a játszócsoportjába is csak várólistára lehet bekerülni (úgy, hogy mi még tavasszal jelentkeztünk őszre), oviba az utánpótlás már megvan a testvérekből.
Viszont a Rózsátnevető (XI. ker) elég jól megközelíthető Csepelről, a 12-es busz elvisz oda. Heti egy játszócsoportnak ideális, napi bejárásra viszont nem (de szerintem a kispesti sem). Aranyos, családias.

(Nálunk végül a megoldás a költözés lett...)

 
 


szia, Pindi,

járok :wink:
Köszönöm az ötletet - én is néztem egyébként az ő honlapjukat is, ui. a XI. kerületbe járok dolgozni. Jó lenne, ha Csepelen is lenne valami kezdeményezés (különösen iskolai), nem tudom, hogy a déli régiót "felszívja"-e a kamaraerdei és a kispesti, gondoltam már arra is, hogy utána lehetne ennek is nézni, csak eléggé félek ilyesmibe belemenni. (Bár végül is Csepelen vannak alternatív próbálkozások oviban és iskolában is, talán nem volna ez teljesen idegen gondolat itt.)
Nálunk a költözés nem vsz., most lett kész végre egy csomó hercehurca (és eladósodás) után a ház, és túl jó ahhoz az egész, hogy ne sajnáljuk feladni...
Remélem, jól érzitek magatokat az új helyen és beválik az ovi is :)

tilia
[/url]http://lillavanottan.blogspot.com/
 
 


márti_23 írta:Kedves Ti!

Költöznünk kell valamikor. Még nem tudjuk, hová. Olyan helyre szeretnénk, ahol majd Liza elkezdheti a w-ovit, és végig mehet iskolába, felső tagozatra is.


Szia Márti!
Ősztől indul Tökön a w. iskola. A környéken Telkiben és Szárligeten van óvoda. Előbbi közelebb van Bp-hez, utóbbi viszont emberléptékűbb és olcsóbb. Esetleg érdemes ezen a környéken (Bicske, Zsámbék, Mány...) otthont keresgélni.
 
 


Szia Márti!

Az ember szíve mindig haza húz :) , de én merem ajánlani Szada- Gödöllő- Isaszeg- Fót..... Szóval ezt a környéket. Szadán, Gödöllőn, Fóton is van óvoda. Gödöllőn és Fóton iskola, végig. Mi pár éve gondolkodtunk azon, hogy Székesfehérvérra költözünk - bizonyos szempontból még most is jobb lenne. Végül az itteni Waldorf-közösség miatt maradtunk. Fehérvéron sajnos "még csak" egy kezdeményezés van.

Hátha valakit érdekelnek az idei gödöllői Waldorf-iskola érettségi eredmények: http://www.waldorf-godollo.hu/node/1082
Vendég
 


Szia Márti!

Az ember szíve mindig haza húz :) , de én merem ajánlani Szada- Gödöllő- Isaszeg- Fót..... Szóval ezt a környéket. Szadán, Gödöllőn, Fóton is van óvoda. Gödöllőn és Fóton iskola, végig. Mi pár éve gondolkodtunk azon, hogy Székesfehérvérra költözünk - bizonyos szempontból még most is jobb lenne. Végül az itteni Waldorf-közösség miatt maradtunk. Fehérvéron sajnos "még csak" egy kezdeményezés van.

Hátha valakit érdekelnek az idei gödöllői Waldorf-iskola érettségi eredmények: http://www.waldorf-godollo.hu/node/1082
Vendég
 


Sziasztok,

köszönöm szépen a figyelmes hsz-ket, sok gondolkodnivalóm van, úgy érzem. Gödöllőről úgy tudjuk, hogy el fognak költözni, megszűnik az ottani helyszín, s hogy hová, még nem világos.

Az én szívem régről Solymárra húz, de a párom valamiért még csak esélyét se látja, talána borsos árak miatt, szerinte fölösleges megnéznünk is...

Na majd kiimádkozzuk, és legyen, ahogy lenni köll :)
Köszi mégegyszer! Márti
 


:)
Vendég
 


Sziasztok!
Szeretnélek meghívni Titeket jövő hét vasárnapra a sulinkban megrendezésre kerülő családi napra, mely az egészségről szól. A részleteket itt olvashatjátok:

http://www.waldorfsuli.hu/galeria/2008/ ... t_emil.pdf

ízelítőül néhány program: előadások, tréningek, egászségügyi állapotfelmérések (gyerkekrajz elemzés, Íriszdiagnosztika, stb), családi kézműveskedés, vega bogrács, ételkóstolók, bio-főzőtanfolyam

Éda
 
 


sziasztok

le tudnátok írni, hogy mik az oviérettség feltételei a waldorf szerint? hogy miért a 4 éves korhatár (hamarabb miért nem jó)?
A 17. kerületi w-oviba már 3 éves kortól felvesznek, minket is agitáltak, hogy vigyem a 3,5 éves fiacskámat. Ma voltunk először, mert végül úgy döntöttünk, hogy elkezdenénk, de most megint teli vagyok kétségekkel, hogy kell-e ez már most? mondjuk Matyi kicsit spéci eset, vannak kisebb problémái a kommunikáció és a szocializáció területén, és emiatt egyrészt jó lenne neki (kifejezetten javasolta neki a gyógypedagógus, aki "megnézte") a kortárs közösség, (és ezt nem igazán tudom mostantól biztosítani, mert a többi kisbarát most ovis lett), hogy "húzzák" magukkal, és félek, hogy ha nem viszem, akkor csak tovább nő a különbség; másrészt meg bennem van az is, hogy féltem őt nagyon, hogy amíg lehet, addig maradjon inkább mellettem, szóval nagy a dilemma. Itthon mostanában tényleg sokszor csak teng-leng, de azért elvan. De látom rajta, hogy mennyire élvezi, ha más gyerekekkel játszhat (a hugocskája még sajnos pici ahhoz, hogy igazi játszótárs legyen, sőt, inkább csak rombol), és rossz, hogy erre most már nincs lehetőség (béna a közeli játszótér, töröttek a játékok, piszkos az egész), itthon van szuper kert, de "egyedül" nem az igazi a játék.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
 


Szia Kati!

Ez engem is érdekelne. Pont ma gondolkodtam el ezen, amikor vittem a fiamat beíratni. A lányom hetek óta ezt mondja, hogy megy majd az óvodájába az óvónénijéhez, ma meg végighisztizte az estét, hogy ő miért nem mehet óvodába. ("Mert még kicsi vagy." "Nem vagyok kicsi. Tegnap voltam kettő éves!")

Hozzátartozik ehhez, hogy ő szociálisan szerintem a korához képest nagyon érett, már régóta szerepjátékot játszik, együtt játszik másokkal, 15 hós kora óta mondja magára, hogy "én", és másfél éves kora óta kérdezi mindenre, hogy "miért". Vagyis minimum egy évvel előbb tart, mint pl. a bátyja ilyenkor.
Szóval én is ezen gondolkodtam, hogy lehet, hogy neki is jó lenne jövő ősztől, de hát akkor még csak 3 éves lesz. (Az oviban most is kezd egy kislány háromévesen, mert annyira érett, tehát szerintem őt is felvennék, ha úgy látják, odavaló.)

Egyébként szerintem a ti gondotokat részben megoldja az idő, Borci hamarosan igazi társ lesz. (Nálunk ugyanez a felállás, 22 hónap a korkülönbség.) De ha nem akarod beadni az oviba, nem lehetne ismerősökkel megoldani, kortársakkal összejárni, esetleg egy "családi ovit" megszervezni?

 
 


Szia Pindi,
közben döntöttünk, marad még itthon Matyi:) ismerős kortársak most már mind ovisok, ezért nehéz az összejárósdit megvalósítani, de most már szerveztem magunknak két délutánt, mikor ovi után egy-egy kisbarát átjön Matyihoz, ez is több a semminél :wink: érzem, hogy jó ez a döntés, majd januárban (majdnem 4 évesen) visszatérünk a témára, annyi minden változhat ezalatt a 4 hónap alatt...

én Borókám épp olyan (lesz), mint a te kislányod dettó, ő most másfél éves (pár hete miértezik, beszél, hónapok óta szerepjátékozik), úgy látszik tényleg igaz, hogy a lányok már csak ilyenek:) lehet, hogy 2 évesen már ő is reklamálni fogja az ovit? :D

u.i: gratulálok a kis Benihez! :D

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
 


A Borókák ezek szerint ilyenek... :)

Igen, sok minden változhat a 4 hónap alatt, minden bizonnyal fog is.
Nálunk ugyanez volt: a fiamat tavasszal még nem tartottam "óvodaérettnek", a nyár elején volt egy nagy ugrás, hogy elkezdett másokkal játszani, odament idegen gyerekekhez, és ő kezdeményezett közös játékot, korábban ez elképzelhetetlen volt. Én úgy érzem, mostanra tényleg beérett, de majd kiderül, hétfőn kezdjük az ovit. (Ő egyébként novemberben lesz 4.)

Ezt a 4 hónapot meg majd csak átvészelitek valahogy... ;)

Köszi a gratulációt. :)

 
 


Éda :)

Köszi a meghívót, igen jól éreztük magunkat családostól, még ismerősökkel, barátokkal is találkoztunk. És azok az osztálytermek!!! Gyönyörű, bensőséges, azok a képek, színek, játékok, asztalok, székek, az a kör... Nagyon vágyom rá, hogy ha már nekem nem ez jutott, legalább a gyerekemnek, aki fenomenálisan érezte magát, végig boldogan volt, és kihagyta a déli alvást is az élmények kedvéért. Az már csak itthon jutott eszembe, hogy téged is megkereshettünk volna, ha tudom, hogy kit kellett volna, de még az is lehet, hogy találkoztunk, csak nem tudjuk.
Mégegyszer köszi. Márti
 


Pindi, akkor jól rémlett, hogy nektek is Borókátok van:)

Tudnátok segíteni, hogy Hidegkúton mi a pontos elérhetősége a gyapjúlelőhelynek? cím, telefon? köszi:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
 


márti_23 írta:Éda :)

Köszi a meghívót, igen jól éreztük magunkat családostól, még ismerősökkel, barátokkal is találkoztunk. És azok az osztálytermek!!! Gyönyörű, bensőséges, azok a képek, színek, játékok, asztalok, székek, az a kör... Nagyon vágyom rá, hogy ha már nekem nem ez jutott, legalább a gyerekemnek, aki fenomenálisan érezte magát, végig boldogan volt, és kihagyta a déli alvást is az élmények kedvéért. Az már csak itthon jutott eszembe, hogy téged is megkereshettünk volna, ha tudom, hogy kit kellett volna, de még az is lehet, hogy találkoztunk, csak nem tudjuk.
Mégegyszer köszi. Márti

De jó, nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!
Nektek mikor lesz aktuális a suli?
Éda
 
 


Hm-hm, Éda, még csak 20 hónapos a kislányunk, de én úgy gondolom, a holnap a mában gyökerezik. Szeretnénk otthont és helyet+óvodát-iskolát találni, keresni kezdtünk tehát...
Márti
 


márti_23 írta:Hm-hm, Éda, még csak 20 hónapos a kislányunk, de én úgy gondolom, a holnap a mában gyökerezik. Szeretnénk otthont és helyet+óvodát-iskolát találni, keresni kezdtünk tehát...
Márti


Csak azért kérdeztem, mert nálunk még van egy gyerek, aki iskola előtt áll (még pár évig), de akkor nem lesznek osztálytársak :)
 
 


Kati!

Lehet, hogy már máshonnét megszerezted az információt, de azért ideírom a Szövőház elérhetőségét :)

1028 - Bp. Hidegkúti út 38.
Tel: 06-1-376-8964.
Nyitva: H-Cs: 14-18, P:10-18

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Csak azért kérdeztem, mert nálunk még van egy gyerek, aki iskola előtt áll (még pár évig), de akkor nem lesznek osztálytársak


Hm, ezek szerint nem. Esetleg egy következő babánál (mármint, ha pl. akarnátok, meg nekünk is megadja az Ég). :D

De azért jól esett, hogy fölvetetted :)
 


Kérés

Ima ügyben fordulok hozzátok. Tudom, hogy van egy "waldorfi körben ismert" ima Szent Mihályhoz, amit jó lenne ismerni. Egyszer vki megígérte, de aztán elakadt a dolog. Ma csak szívből mondtam, ami jött, tu.illik a közeli templom Szt. Mihály tiszteletére van ajánlva, és ma búcsú volt. Holnap meg az ő napja, nem baj, ha addig nem tudom meg, de

ha vki ismeri, légyszi, föltenné ide?

Köszönöm. M
 


Itt egy Szent Mihály ima, nem tudom, ezt keresed-e.

Szent Mihály arkangyal,
védelmezz minket a küzdelemben;
a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk!
Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!”
Te pedig, mennyei seregek vezére,
a sátánt és a többi gonosz szellemet,
akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban,
Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!
Amen.

Andi
 
 


Köszi Andi, ezt ismerem.

Másikról van szó, amit waldorfos körben mondanak, azt hiszem, Cikaboga /Melinda képein láttam anno.
 


Márti, a Mihály-meditáció végén van egy ima, val.szeg nem erre gondoltál, de azért ideírom. :)

"Lelkünket meg kell tisztítanuk minden szörnyűségtől való félelemtől, amely a jövőből árad felénk. Mély bizalom kell, hogy bennünk éljen mind az érzésben, mind az érzékelésben. Bármi történhet és bármi történik, felé abszolút egyensúllyal kell fordulnunk.
Tudnunk kell, hogy minden, ami felénk áramlik, egy bölcsességteli világkormányból fakad.
Ez a tudás része annak, amit ebben a korszakban meg kell tanulnunk: abszolút bizalomból élni minden egzisztenciális biztonság nélkül. Bizalom a szellemvilág mindenkor jelen levő segítségében. S az az egyetlen létező segítség, ha reményünket és bátorságunkat nem adjuk fel.
Fegyelmezzük akaratunkat, és keressük az ébredést magunkban minden reggel és minden este.
Ó, Mihály!
A lenyugvó napba helyezem gondjaimat, mely ragyogásában hordozza minden tettemet.Szeretettel megtisztulva, átalakított fénnyel, vissza fognak majd térni mint erősítő gondolatok, mint ERŐ, ÖRÖMTELJES ÁLDOZAT és akaratból született tettek."

 
 


Pindi,

nem erre gondoltam, de nagyon jól esett, mert pont így élem meg én is, kivéve, mikor nem, amikor szkeptika vagyok. Köszönöm szépen!
 


Üdv!

Nagyon sajnálom, hogy a topik már így halódik, mert nekem rengeteget adott, amikor kétségeim voltak. Most kérdéseim vannak, és egy reménysugaram, hogy még járnak erre a tapasztalt waldorfosok.

Az 1. kérdésem:
Mi van, ha egy kisgyerek nem akar valamit, amit az osztálytanítója? Pl. nem akar varrni, vagy horgolni. Utálja, hogy furulyatokot horgoljon időre. Ezt hogy lehet /szokás megoldani?

2. HOgy oldja meg a waldorf a dicséret kérdését? Egyáltalán, mit mond ahelyett a tanító, hogy "ügyes vagy"? ÉS mit mond, ha a gyerek valamit elront, vagy éppen úgy viselkedik, hogy azért máshol mondjuk fekete pont, vagy büntetés járna?
 


És még: hogyan függenek össze a színek és temperamentumok?
Ez múltkor egy társaságban vetődött fel, és érdekelne nagyon.

Köszönöm szépen, ha születnek válaszok. M
 


Márti :) örüllök, hgoy ütöd a vasat, nekem is hiányzott az itteni élet :)

felteszem, az én társaságomban merült fel a színek kérdése :lol:

kék - melankolikus
zöld - flegmatikus
vörös - kolerikus
sárga - szangvinikus

horgolni IDŐRE? ilyen nincs, mindenkinek megvan a saját ideje. Egy babára egy egész év áll rendelkezésre hatodikban például. De kézimunkát nem az osztálytanító tanít (hacsak nem szeretné kifejezetten). A kérdés gondolom az, hogy lehet-e ellentmondani az osztálytanítónak- nos ez elsőben nemigen merül fel, negyedikben vannak rá kísérletek, hetedikben pedig kötelező :lol:
Természetesen lehet más véleménye a gyermeknek, mint a tanárnak, a tanár meg is hallgatja, figyel is rá, de ez persze nem jelenti azt, hgoy akkor a diák átveszi a döntés felelősségét. Úgyis mondhatnám, szoktam is, mások is, akik már egy ideje benne élenek a w-körfogásban, hogy a mifelénk bizony kőkemény diktatúra van. azaz a tanárnak mindent szabad, a diák pedig azt csinálja, amit a tanár jónak lát - remélem, érzed, hgoy ez mennyire sarkított, de azt is, hogy ez mennyire igaz és fontos is.

mi azt, ami miatt felmerült? esetleg egy konkrét dolgot könnyebben lehetne megbnézni közelebbről.

ölellek

 


Ja, és egy tanító, ha dicsérni akar, akkor dicsér - én legalábbis szoktam :wink: miért is ne? Van, akinek angyon kell a dicséret, a pozitív visszajelzés( persze van, akinél óvatosan mérjük az adagot - szükség szerint) no és ha a gyermek ÚGY viselkedik, akkor azt meg kell beszélni, vagy valahgoyan reagálni kell rá - kamaszkorban például humorral, feltétlenül. Kicsiknél lehet bizonyos esetekben konkrétan, többnyire azonban a pedagógai célzatú meséket hívjuk segítségül anélkül, hgoy szájbarágós lenne, vagy tanulságokat magyaráznánk.

példa: amikor arra van szükség, hgoy a közösség összefogását erősítsük, akkor a lehet mesélni egy vékony fapálca törékenységéről, ami azonban vaskeménységűvé válik, ha társaival együtt összefogom a kezemben - akár rá is állhatok egy ilyen kötegre, együtt annyira erősek. Ezt a gyerekek érteni fogják, ha nem is fogalmazzák meg (szükségtelen is), bennük ez majd munkálkodik.

 


Sziasztok, nekem is hiányzik az itteni csevej:), én a fórumról is lemaradtam annak idején (sok tennivaló), és például nem tudom, hova lett Szilvi blogja, van-e még babavarrás, stb?
Indi: neked már annyit írtam a blogra, de valahogy mindig elkerüljük egymást.
Lenne egy színes kérdésem: a fekete szín milyen temperamentumra utal?
A kisebbik fiam hetek óta arról beszél, hogy oroszlánokra gondol mindig, ki is vágott papírból oroszlánokat, és azt is mondta, hogy lakik a fejében is egy, de az bántó oroszlán...
Mit csináljak ezzel az oroszlánnal?

Kép
 
 


Indi, köszi!

Újabb kérdések...
kék - melankolikus
zöld - flegmatikus
vörös - kolerikus
sárga - szangvinikus


A színek sokszor felmerülnek. Mert nem egészen értem: pl. ha én változom, eddig idegenkedtem a zöldtől, de most szeretem, ez jelntheti, hogy a temperamentumomban a flegmatikus jön előtérbe?

VAgy hogy van az összefüggés? Mindenki azt szereti, ami ő maga? Úgy emlékszem, Steiner pont ellenkezőleg írta. Hogy ha valakinek nyugalomra van szüksége, hordjon pirosat, mert annak ellentéte, kontrasztja teremtődik meg a bensőjében, tehát a zöld.
Akkor ez hogy van? A saját temperamentum egyben a kedvenc szín is? Vagy épp annak elelnkezőjét érdemes hordanunk, látnunk?

Más: gyerekeknél mi dönti el, hogy ki milyen temperamentum?

Köszönöm a választ előre is! Márti
 


Sziasztok!

Nekem is a színekhez lenne kérdésem: ugye mindenkinek van kedvenc színe, és olyan szín, amit utál. Akkor most az ezeknek ellentétes jelentések vonatkoznak ránk? Vagy ez mit jelent?

Andi
 
 


jaj, msotz nagoyn nicns időm, de sezretnék vélaszolni a kérdésekre - mondjuk az is jó lenne, ha nem csak én válaszolnáék, hanem ki-ki megiosztaná a godnolatait, de ezc sak mellékszál-

Addig is, míg idejutok, a www.szellemtudomany.hu-n, ha jól emlékszem?? a Steiner-féle temperamentumírásokból készuült összeállítás kapható, valami 600 ft-os áron, ajánlom, olvasgassátok! a színekre is visszatérek, addig is írjatok sokat!

én kolerikus-melankolikus vagyok, na tessék találgatni, milyen színeket kedvelek és emlyek azok, amiket nem bírnék a falamra festve naponta nézegetni :lol:

 


Huhh, Indi, nekem ez így elsőre elég bonyolult :oops: De kíváncsian várom az írásod ;)

(én egyébként a zöldet nem bírom elviselni se falon, se ruhán, semmilyen eszközön :oops: )

Andi
 
 


Indi, még mindig érdekel ám a színek kifejtése :wink:

Andi
 
 


Sziasztok!
Február 2-től lesznek a szokásos év eleji előadások a sulinkban, akit érdekel jöjjön el! A pontos időpontok és címek:

Február 2. hétfő 18 óra
A Waldorf-iskola mindennapjai, a ritmusok

Február 16. hétfő 18 óra
A mesék, történetek szerepe, a művészetek jelenléte a
Waldorf-pedagógiában

Március 2. hétfő 18 óra
Nevelés mozgással: a főoktatás ritmikus része,
Euritmia, Bothmer-gimnasztika, Waldorf-olimpia

Március 16. hétfő 18 óra
Jó-e Waldorf-szülőnek lenni? - kötetlen beszélgetés szülőkkel,
tanárokkal a hétköznapokról, továbbtanulásról, előítéletekről, tapasztalatokról


Éda
 
 


A cím lemaradt:
Rákosmenti Waldorf Általános Iskola és
Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
XVI. ker. (Sashalom) Thököly út 13.
405-33-77 www.waldorfsuli.hu.
 
 


SZiasztok!
Ha jár még erre valaki! Nagyon sajnálom, hogy csak most találtam rátok. :( Méhviaszkréta-keresgélés közben vetődtem erre, de muszáj lesz visszaolvasnom, annyira klassz dolgokat írtok!!!

 
 


Meri, amíg nem jár erre valaki, ez szintén egy waldorfos topik, a mamamin:
http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=1078

Andi
 
 


sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Iskolát keresek a fiamnak, és nagyon megragadott a rákosmenti waldorf suli honlapja. tudtok konkrétumot az iskoláról? Van valaki, akinek van saját tapasztalata?
köszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: