Új privát üzeneted érkezett!

Lencsi, egyszerûbb esetben az azonosítóhoz beírod a nevet (Lencsi) , jelszóhoz semmit, névtelenre nem kattintasz.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok
Ma voltam a Práter 1-ben, eredetileg a szemüveg szárát akartam kicseréltetni, de mikor megtudtam, hogy 3000 forint, inkább a visszahajlíttatás mellett döntöttem. Megtudtam mégegy trükköt a TB átvágására: az orvos fél dioptriával erõsebbet ír az elõzõ szemüvegnél, de ír egy kis levelet az optikusnak, hogy igazából milyen szemüveg kell. Persze ezt csak együttmûködõ szemorvossal lehet megcsinálni. Utálom az OEP-t miért a szerencsétlen gyerekekkel szaroznak!
Lencsi
Kedves Ildi: köszi a tippet
Névtelen
 


Tudtam, hogy elszúrom, na majd most :-)
Lencsi
 

 
 

Lencsi!

Nem akarok kukacoskodni, de ha nem regisztráltatod magadat, akkor bárki be tud írni a nevedben bármit. Pl. mint én most, ígérem elöször és utoljára... Kép
A regisztráltak mellett ()-ben van a nevük mégegyszer. Erre most jöttem rá... Kép
Mondjuk szerintem nincs a Babaneten olyan, aki ezt kihasználná, (a más nevében írogatást) de megér egy e-mailt a szerkesztönek.

Üdv: Juca
Lencsi
 


Sziasztok
Ti mivel pucoljátok a kölkök szemüvegét? Néha olyan mocskos (evés, vagy játszótér után), hogy berakom a csap alá, de a víz bemegy a szárán lévõ mûanyag alá és az bezöldül (gondolom a rugó korrodálódik). A nedves törlõkendõknek elég húzós az áruk napi használatra (a legolcsóbb a Bruin féle 30 db/300 Ft). Ajánlottak törlõrongyot 500-ért, elég mûszálas tapintású volt. Próbálta már valaki? Régebben szarvasbõrrel tisztogatták a szemüvegeket, nem tudom, az jó-e mûanyag lencsére, és lehet-e még kapni.

Kedves Juca
Köszi az infót. Nemrég kezdtem irogatni a babanetre, az indexnél ez sokkal egyszerûbb a regisztáció. Utánajárok a dolognak.
Köszi: Lencsi
Lencsi
 


off topic
Nem akarok senkit megbántani, mert örömel látom, hogy az indexrol is egyre többen járnak ide, de nekem meg pont rossz tapasztalatom volt az indexel kapcsolatban. Én tavaly télen kezdtem el internettezni és kb. 4 hónapig vártam arra, hogy az index elfogadja a regisztrációmat. (Többször próbáltam, leveleztem a webmwesterrel stb.)
Most már van érvényes regisztrációm most már csak az a problémám, hogy ott annyira összeszokott társaság van és annyira csak egymással beszélgetnek, hogyha megpróbálsz beleszólni a beszélgetésükbe mintha nem is írtál volna a topicba semmi.
Ehhez képes itt a babanet barátságosabb és még álaszolnak is a Lányok!!!

on topic

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Na, látjátok, levédettem magam, pedig egy éve futok, és nem volt gond.De most Juca úgy felhívta rá mindenki figyelmét, nehogy valaki negatív alaknak is eszébe jusson.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Bocsánat!

Én jót akartam! (Tudom a pokolba vezetö út is jó szándékkal van kikövezve... Kép )
Láttam, hogy régi motorosok vagytok, én is itt vagyok már kezdetektöl, de nem állt módomban írni, csak olvasni, de tényleg nem fordult elö, hogy valaki más nevében írt volna.

Üdv: Juca
juca (juca)
 


Rita, mi újság?
dorka (dorka)
 


Sziasztok!
Mi is tulestunk az elso szemvizsgalaton igaz nem otthon hanem itt Olaszo.ban.
Azert nagyon hasonloak a vizsgalatok .
Mindenestre az alapvizsgalat megtortent, minden rendben volt es akkor azt mondtak varjunk 40percet a puppilatagitasra. Hat 2 ora varakozas utan azt mondtuk nem,koszi. Erre ajanlottak hogy jojjunk vissza DE ! Elotte 3 napig csepegtessem a lanyom szemet (15 honapos) reggel es este .
Ami azzal is jar,hogy mikor kimegya napfenyre nem fog tudni rendesen latni ezek a napok alatt.
A kerdesem most az lenne . Ti kitennetek a gyereketek ennek? Marmint : 1, nalunk senkinek, se nekem se ferjemenek nincs szemproblemaja a csaladban .2., szerintem meg kicsi ehhez.
Viszont nagyon megutotte a fulem a fentebb irt
(Ritatol) amiben azt mondta,hogy 12 diopriaig nem lehet latni "kivulrol" ha van v.mi problema.
Es Rita ! Te egyaltalan nem vettel eszre a babanal semmit???????
Sziaszok,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla
Milyen probléma miatt mentetek szemvizsgálatra? Vagy arrafelé mindenkit vizsgálnak? Szerintem, ha semmi probléma nincs, akkor a szemcsepp nélküli vizsgálat is elég, ha találnak valamit, utána úgyis megnézik alaposabban. Nekünk az 5 dioptriát pupillatágítás nélkül is észrevették.
Laikus tényleg nem látja az ilyen eltéréseket, a férjemnek elég rossz a látása, ezért mi árgus szemekkel figyeltük a lányomat újszülött kora óta, de nem láttunk semmit.
A "40 perces" szemcsepp kevésbé megterhelõ a gyereknek, hamarabb elmúlik a hatása. A látását ilyen korban még nem nagyon befolyásolja (gondolom olvasni nem szokott ;-)), de napra tényleg nem szabad vinni.
Lencsi
Lencsi
 


Lencsi!
Igen, valojaban egy rutin vizsgalatra vittuk amit itt meg az elso evben ajanlanak (csak kar hogy min.3honap a varakozas :-))))
Akkor megnyugattal ha Nalatok a szemcsepp nelkul is eszrevettek a gondot.
Inkabb nem teszem ki ilyennek a picit !
Es foleg nyaron ! Gondolj bele 4 napig meg is orulne szegenykem hogy nem lat rendesen !
Koszi,
Szia
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla
Örülök, hogy sikerült megnyugtatni. És az a 4 nap nem négy, hanem 3 csepegtetõs+kb. 6 amíg még mindig tág a pupilla.
Egyébként jónak találom, hogy ott van rutin vizsgálat. Hallottam olyan történetet, hogy 6 évesen derült ki, hogy a kislány nem lát az egyik szemére. Mondjuk itt már felmerül a szülõ felelõssége. Én biztos ami biztos alapon amikor már elkezdett nézelõdni a lányom kipróbáltam, hogy mit szól, ha letakarom az egyik szemét: tudja-e követni a tárgyak mozgását, stb. Mellesleg ezt a macskámmal is kipróbáltam egy baleset után :-)
A mi doktor nénink olyat javasolt, hogy tortadarát szórjak az asztalra és azt szedegesse fel. Szerintem ez túl könnyû, ehhez nem kell térlátás sem. Mi szappanbuborékokat szoktunk "üldözni".
Lencsi
Lencsi
 


Lencsi !
Ezek alapjan meg kell hogy alapitsam,hogy Sophieka szerintem teljesen jol lat, ugyanis mar egeszen maszos-kora ota (7 honapos volt ) hogy elkezdte a legeslegkisebb "koszokat" is felszedni a lakasba!(Igy takaritono sem kell:-)))))
Hu ! Tenyleg 6 nap meg utana is hogy tag a pupilla ! Na mostmar tuti hogy nem viszem :-)))))
Egyebkent a rutin vizsgalaton is ezt csinaltak hogy befogtak az egyik szemet !
Koszi,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla
Ha voltatok már rutin vizsgálaton (amikor befogták az egyik szemét), akkor ez a pupillatágítós vizsgálat miért kell? Másoknak is ennyi vizsgálatra kell menni, vagy csak nektek? Tényleg nem akarlak lebeszélni a vizsgálatról, csak a csepegtetést tartom feleslegesnek. Lehet, hogy szemcsepp nélkül nem tudják bemérni a pontos dioptriát, de ilyen korban még nem is kell, hiszen 2-3 dioptriát simán kinõnek, és annyit kompenzálni is tudnak ilyen korban.
Lencsi
Lencsi
 


Mi holnap végre megyünk szemészhez. Majdnem egy hónapot kellett várnunk időpontra, de holnap minden kiderül. Remélem, csak annnyi, hogy Kristóf szeme tökéletes. Valószínűleg nekünk is "csak" a szembefogós vizsgálat lesz, mert először megyünk. Talán nem lesz szükség a csepegtetésre. Majd holnap beszámolok, ha érdekel Benneteket. Megpróbálok rákérdezni ezekre a fent említett kérdésekre. Végülis 5000 forintért csak válaszolnak.
Addig is, éleslátást mindenkinek Kép
Dorka
dorka (dorka)
 


Kedves Lányok!
Ma délután voltunk Pálfia Ernő doktorúrnál Kristóffal (1 éves a pici fiúnk), és csupa jó tapasztalatom volt. Legalább egy fél órát magyarázott, rajzolt, demonstrált az orvos, hogy megértsük, mi történik ha rosszul lát valaki, mit kell figyelni otthon, hogyan kell két-három havonta "vizsgálgatni" a gyereket, hogy jól lát-e stb.
Igaz, nem volt olcsó, de legalább tudom, hogy jó szakember vizsgálta meg a gyerekemet. És tényleg -annak ellenére, hogy időpontra behívás van - ahogy látták, hogy kisbabával vagyunk, előre vettek minket.
Ide érdemes volt elmenni, mert itt törődtek a gyerekkel is és a szülőkkel is. Kép
Dorka
dorka (dorka)
 


Dorka!
Es szem csepegtetes volt?
Nincs semmi baja Kristofnak ugye?
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!
Köszi az aggódást és az érdeklődést! Szerencsére egyelőre nincs gond Kép , de télen kell kontrollra mennünk. Azt mondta az orvos, hogy már látszik, hogy nem túl sokára rövidlátó lesz. Remélem, minnél később, meg azt is, hogy nem magas dioptriával. Szeretném, ha tudna sportolni és önfeledten játszani. Rossz lehet állandóan vigyázni a szemüvegre.
Ez amúgy nem csepegtetős volt, az csak majd télen lesz. Addig nekünk kell vizsgálgatni, hogy egyforma-e a két szeme. Ehhez kaptunk utasításokat is. Most így állunk.
Puszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Dorka!
Mesélnél arról bõvebben, hogy hogy van az, hogy most oké, de látszik, hogy nem túl sokára rövidlátó lesz? Ez hogyan látszik?
(én kamaszkoromban lettem rövidlátó, esetleg ezek is láthatóak elõre?)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Dorka

Engem is erdekelne amit Ildi kerdezet, de ezenkivul leirnad az is , hogyan kell vizsgalgatnotok?

Napocska
Napocska (napocska)
 


Ezen én is csodálkoztam és el is keseredtem.
Amikor a második fiam született neki is megnézték a szemfenekét, mert koraszülött volt és be is vérzett a szeme szülés közben. A doktorno már akkor megmondta, hogy rövidlátásra hajlamos. Fél évente kell menni kontrolra egyenlore otthon nem kell csinálni semmit.

Én is hetedik osztályos koromban lettem rövidlátó. Sajnos nálunk anyám nem akarta elhinni, hogy egyik napról a másikra nem látom a táblát és nem vitt orvoshoz. Azt mondta azért akarok szemüveget, mert a hugomnak is van. Mire elhitte +2 dioptriát romlott a szemem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Lányok!
Nagyon tapasztalt orvosnál jártunk,aki mindekettőnk (férjem és az enyém) szemébe is belenézett egy kerek fémlapon keresztül, amin volt egy lyuk. Ezzel azt hiszem azt látja, hogy a sárgafolt közepén lévő kicsi pontocska kb. a szembogár közepére esik-e. Mindkettőnknek megmondta, hogy rövidlátók vagyunk, pedig rajtam nem is volt szemüveg.
Kristófról azt mondta, hogy nem egyforma a két szeme, szerintem ezt arra értette, hogy nem teljesen párhuzamosan helyezkedik el ez a két kicsi pont a szemeiben. Erre mondta, hogy ebből rövidlátás lesz.
Otthoni vizsgálódás: két-három havonta kell elvégezni, és arra kell ügyelni, hogy a gyerek a vizsgálatkor jóllakott, kiegyensúlyozott állapotban legyen, mert különben nehéz eldönteni, hogy azért kapja-e el a fejét, mert álmos vagy játszani akar vagy azért, mert nem lát jól a nem letakart szemével.
Vizsgálat: szórjunk a gyerek elé pl. tortadarát. Az egyik kezünkkel takarjuk le az egyik szemét, és figyeljük, hogy pontosan fel tudja-e csippenteni az apró darabkákat vagy kis keresgélésre van szüksége, esetleg elrántja a fejét, hogy láthasson a másik szemével is. Aztán cserélni kell a letakart szemet. Ha nehezen megy a kézzel letakarás, akkor papírkartonból ki lehet vágni egy takarólapot, és azzal próbálkozni. Amennyiben elrántja a fejét, úgy másnap ismételni kell a vizsgálatot, de akkor azzal a szemével kell kezdeni, amelyiknél elkapta a fejét, hogy kiderüljön, már unta előző nap a macerálást vagy tényleg gond van. Ha mindezek ellenére bizonytalanok vagyunk az eredményben, akkor el kell menni az orvoshoz, és kérni kell kenőcsöt, amivel el lehet érni, hogy olyan alakuljon ki, mintha letakarnánk a szemét (lát vele, de közelre nem tud fókuszálni). Így lehet vizsgálódni. Hát nem könnyű, mert elég szubjektív, de talán menni fog.
Ha érthetetlen voltam, akkor bocsánat, de nem sokat értek a szemészethez. Mindennek elmagyarázta az okát, de annyira sokat magyarázott, hogy a sok információban kissé elvesztem.
Puszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok
Azt hiszem valamit nagyon félreértettem. Patrícia távollátó és plusszos a szemüvege. Azt hittem, a rövidlátás az, ami késõbb (iskoláskorban) alakul ki és minuszos lencsét adnak rá.
Kedves bigacsiga Kata: te rövidlátó vagy?
Lencsi
(kapok visszajelzést arról, hogy elfogadták a regisztrációmat?)
Lencsi
 


Szia Lencsi!

Igen rövidlátó vagyok. Messzire nem látok jól és minuszos a szemüvegem ahogy írtam az valóban megtéveszto, úgy gondoltam, hogy még ketto diopriát romlott. Valójában minusz 1,5 rol indult de mire anyám hajlandó volt elvinni orvoshoz minus 3,5 lett. Ez romlott tovább és nagyon sokáig 5,0 és 5,5 volt. Most, hogy már másodszor is szültem és letelt egy év a szülés után most csináltattam egy új szemüveget amik egy féllel lettek nagyobbak.
Remélem ez most már sokáig kitart.

A nagyobbi gyerek viszont plusszos szemüveget kapott, de csak az egyik szemére a másik jó. plusz 2,5. Sajnos le fogják neki ragasztani a jó szemét, mert látom itthon, hogy nem használja a rosszat. Most kellene kontrollra menni, de bárányhimlosek vagyunk ugyhogy csúszik két hetet.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Na, akkor most elvesztem. Ha a gyermek rövidlátásra hajlamos, az azt jelenti, nem fog látni távolra, Na de a tortadara közel van. Ennyire sem fog látni? Vagy hogy van ez?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Nekem is elkelne egy kis segítség.

Ma voltunk Andrissal szemészeten a Logodi u.-ban, mivel egy ido óta panaszkodik, hogy "messze lát". Ez általában este van, amikor már fáradt. Az orvos mindössze fél dioptria eltérést állapított meg (távollátás), de azt is elmagyarázta, hogy a távollátók "be tudják csapni" (nem direkt) az orvost, mert ugymond eroltetik a szemüket. Ez azt jelenti, hogy akár 3 dioptriát is tévedhet az orvos. Neki is pupillatágító krémet -Atropint- írt fel, az általatok fentebb már említett módon kell használni. Be is kancsalíthat tole, és kb. 1 hét mire elmúlik a hatása.
Nem szívesen teszem ki ennek a gyerkocöt, hunyoroghat a napfényben, még ellenzos sapkában is, stb. Ráadásul az atropinról elég kemény dolgokat olvastam.
Ugyanakkor jövore iskolás lesz, kellemetlen lenne neki, ha egy esetleges rossz látás miatt fejfájással kéne kuzdenie, teljesítményromlás, stb.
A férjem totál ellenzi a dolgot, azt kérdezte, addig vizsgáltatjuk-e a gyereket, míg biztosan találnak nála valamit? Szerinte a fél dioptria nem számít (ebben igaza van, de hátha három az a fél) és különben is ki hallott már olyat, hogy valakinek a szemüvegtol megjavult a látása.
Tényleg, ki hallott már ilyet?

Iboly
Iboly
 


Ipoly

Hat most tuti sok leszolast fogok kapni. Teny en addig jartam kiscsajjal orvoshoz mig ki nem derult tenyleg rosszul lat. Atropinra erzekeny volt igy mi csak viszgalatt elott kapunk csepegtetest , igy igaz hosszabb ido az orvos de semmi reakcioja nincs a holgynek. Kaptunk szemuveget es egyik szemet takarni is kell lanynak. Most amit irni fogok biztos sokan botrankozni fognak rajta.

Szoval mi nem hordjuk egesz nap szemuveget, sot mivel jo szemere is dioprias uveget kapot igy en takarast sose veszem le szemuegerol. Mert am nem csak ragasztani lehet arcara takarast te is keszithetsz anyagbol uvegre. En mikor jottunk kulfoldre az orvostol kaptam meg a szabasmintat a fiokjabol. Na azt azert nem ertem addig mert csak egyedul jo megoldas a ragasztas lett volna. Na jo en magamtol is kitalaltam ezt az anyagos megoldast es nekunk mindig is olyan volt igaz orvos nem tudta. Szoval nekunk adott a szemuvegunk ami le van takarva allandoan ezt hordjuk kb napi 4 orat. Ezenkivul csinaltunk kis kaloz szemtakarot lanynak es naponta par orat kalozosat jatszunk . A tobbi idot mi szemuveg nelkul toltjuk. Ami a legcsodalatosabb ebbe 2 havonta jarunk ellenorzesre mindig dicserik kiscsajt milyen ugyesen javul szeme, mar csokkent a szemuvegunk dioptriaja is. Lehet nem jo amit mi csinalunk de eddig mi ezzel ugy nez ki nem artottunk gyerekunknek, de mindenkinek maganak kell eldonteni mit csinal.
En egyebkent abbol indultam ki es azert csinaltuk igy , mert mikor en kaptam szemuveget ocsem is kapot en hordtam becsulettel, Ot zavarta fociba..
En ma mar nem tudok szemuveg nelkul elni ocsem siman kapot jogsit es nem kell hozza szemuveget hasznalnija.
Szoval szerintem ha kell szemuveg gyerkocnek akkor legyen de ha anelkul is tokeletesen tud elni akkor nem feltetlen tartom szuksegesnek allandoan hordani.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Napocska! Teljessen egyetértek Veled! Jól csinálod! Én is így jártam. Kb 12-13 éves voltam az első szemüvegemnél. Akkor kaptam 1-1,5 dioptriássat. Az orvos a lelkemre kötötte, nomeg anyáméra(aki szintén szemüveges) az állandó hordást még olvasáshoz is pedig közelre ragyogóan láttam, látok. 1 év alatt akkor a szemem 1,5 dioptriát romlott. Utána elkezdtem sportolni és bizony nem nagyon hordtam , közbe szültem is egyet és amikor harminc évessen jogosítványra készűltem javult a szemem és csak 2 dp. kellett a 15 évvel ezelötti hármas helyett. Mint tudjuk sajnos arövidlátó nőknél a szülés is legalább 0,5 dp.-t ront a szemen. Most nem rég újra babám lett a szemem romlott is 0,5 -et de még mindig nem kell a gyerekkori 3 dp-set hordanom. Én bizton állítom hogy attól nem romlott tovább a szemem, hogy csak végszükségben vettem fel a szemüveget amikor nagyon meg kellett néznem valamit.Most sajnos a vezetés miatt sürübben hordom mert ahhoz viszont szükséges, de meg is érzem mert ellustult a szemem.Valahogy le is kell szoktatnom magam róla.Pl a barátnőmnek határozottan javult a szeme mert rossz helyzetbe került összetört a régi és nem volt pénze újra. Most csináltatott egy dp-sel kevesebb de azt mondja fel se veszi mer akkor megint elromlik.Pedig már ő sincs tini korban amikor mág rugalmassak a szem izmok. Én pl. nem értem ha közelre ragyogoan látok olvasás, varrás meg ilyenek , akkor miért kéne használnom a rövidlátó szeművegemet amikor azzal ha közelre nézek minden összemosódik. Ti hogy vagytok ezzel??
Sziasztok Tímea
Tímea
 


Szia Napocska!

Akkor ezek szerint mégiscsak létezik olyasmi, hogy ha nem hordja valaki a szemüveget, hanem erolteti, tornáztatja a szemét, akkor javulhat?
Engem még ez az Atropint krémezés zavar. Rengeteg kellemetlenséggel jár a kicsi számára a krémezés, majd a kitágult pupilla. Nálunk ez most a fõ dilemma, hogy kitegyük ennek a gyereket vagy várjuk meg, amíg egyértelmubb lesz, hogy baj van-e a látásával?

Iboly
Iboly
 


Sziasztok Lányok!

Bemásolok ide egy pár linket:

rövidlátás
[url=http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/990901hunyorgo.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/990901hunyorgo.html[/url]

rövidlátás
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20010419170230" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20010419170230[/url]

szemüveglencse tisztítása
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20010218120700" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20010218120700[/url]

nem látom a táblát
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19990601143735" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19990601143735[/url]

szemcsepp, kenocs
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19990302151341" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19990302151341[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok
Többen irtátok, hogy takarni kell a gyerek szemét. Mi a Tömõ utcába járunk, ott az a vélemény, hogy ha szemüveggel elérhetõ a párhuzamos szemállás, akkor nem kell takarni. Ez egyezik az én véleményemmel/logikámmal is. A letakart szemû gyerek nem tanul meg két szemmel látni, pedig ez lenne a lényeg. Attól, hogy külön-külön tudja használni a szemeit, még nem képes az agya egy térbeli képpé összehozni a kettõt. Emiatt örülök, hogy nekünk nem kell takarni, Patrícia szemüveggel nem kancsalit. Azzal teljesen egyetértek, hogy aki nem kancsal, az minden nap néhány órát "dolgoztassa" a szemét szemüveg nélkül, nekem is ilyen módon javult a szemem (plusszos szemüvegem van, de nem kancsalitok). Sajnos Patríciánál ez nem megoldható, mert szemüveg nélkül kancsalit. Nála most az a fontos, hogy megtanulja egyszerre használni a két szemét.
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!

Negatívos szemhelyzetrõl írnék. Én is kamaszon kezdtem, nyolcadikban. Becsülettel hordtam. Mehettem is fél év múlva erõsebbért. És ez így ment egy darabig. Az új szemüvegekkel az elsõ napokban tök élesen láttam, kb. egy hétig néha fájt is a szemem, majd ezután beállt a régi szemüveggel megszokott képre. Azaz nálam olyasmi alakult ki, hogy a szemem (vagy én) azt tartja normálisnak, ami nem tök éles, hanem kissé homályos, és erre hajt. Apránként elkezdtem egyre kevésbé járni a szemészetre. Utoljára 90-ben csináltattam erõsebb szemüveget! Azóta szültem, nézettem is, de csak féllel kéne erõsebb, kb. ugyanúgy látok, mint tíz éve!

És van ismerõsöm, aki azt csinálta, elõvette a régebbi szemüvegeit, és lassanként hozzájavult a szeme!

Lehet, hogy a szemorvosok szerint hülyeség, amit itt mesélek, csak a tapasztalataim.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Dorka!Bocs, hogy nem írtam, de Gergő az oltástól mindent produkált (láz. kiütés, stb.)és nem nagyon volt módom írni. Szóval, voltunk mi is Pálfiánál, talált még egy dioptriát (most +7)azt mondta abszolut nem kancsal. Hát, legalább ennyi jó van benne. Azt mondta, ebből a nagyon sok dioptriábó sokat ki fog nőni, de nem az egészet.
Örülök, hogy meg vagytok elégedve az orvossal, szerintem is szuper.

Többen írtatok az Atropinos pupillatágításról:
Megkérdeztem, miért nem lehet cseppel tágítani, mert a krémet olyan bonyolult betenni a szemébe.Azt mondta, hogy a cseppet 5 napon át naponta 3X kell, a krémet meg 4 napig, naponta 1X. Hát, nem mindegy.

Iboly! Szerintem megéri elvinni a gyereket a szemorvoshoz, a pupilla tágítás nem egy leányálom, de megéri, hidd el. Pár napig hunyorog a fénytől, de hamar rendebejön.Sokkal nagyobb kárt okozhat, ha nem veszik időben észre, ha szüksége van szemüvegre.
Rita
ritasol
 


Lányok!

Köszönöm a sok hozzászólást, megérett bennem az elhatározás, hogy egy kicsit elnapoljuk ezt a vizsgálatot, legalább oszig, hogy ha már ki kell tágítani azt a pupillát, ne legyen annyira kellemetlen a csemetémnek, mint a verofényben. Aztán majd kiderül, hány dioptria az a fél.

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
Az én kisfiamnak a kancsalsága miatt kell hordania a szemüveget már hét hónapos kora óta.
Nagyon féltem az egésztől, hogy fogja elviselni ilyen pici gyermek a szemüveget, és féltem attól is hogy az ikertesója majd leszedi neki.
De Andriska nagyon szépen türte a szemüveget és az első perctöl kezdve hordja, és Attila is megszokta már.
Andriskának is kellett a szemét takarni felváltva naponta.
Most 2,5 évesek, és már 1,5 éves kora óta nem kell ragasztani, mert annyit javult a szeme.
Szemüveggel már egyáltalán nem is kancsalít.
Mi a kezdetektől a Vuk Viktory keretet használtuk és három havonta uj szemüveg kellett + a tartalék szemüveg.
A Vuk Viktory 14 000 Ft-ba került a Logodi u.-ban, azt mondta az optikus, ami ott helyben van a szemészeten hogy ebben már a támogatás is benne van.
Sajnos csak idén januárban jöttünk rá, hogy nem kaptuk meg a keretre a támogatás ami 85 %-os.
Ugyanis új optikust kerestünk és ott mondták hogy a Vuk keretre van támogatás.
Eddig a dr.-nő nem írta rá a receptre, hogy Vuk keret, és így nem is kaptuk meg a támogatást.
Most a Bem rkp-on egy optikusnál ugyanaz a szemüveg már csak 7500.- Ft volt.

Azért írom mindezt le, hogy figyeljetek oda mert nem tudom kinek jó ez, de a Logodi u-ban az optikus erre nem figyelmeztetett és így nagyon sokba kerül nála a szemüveg.

Azt tudom mi többet ott helyben nem csináltatjuk meg a szemüveget, mert máshol sokkal olcsóbb.

Szerintem érdemes a piciket a szemészetre elvinni, mert ugyan én is féltem tőle, de annyira jól áll nekik, és jobb minél előbb gyógyítani a szemüket, hogy helyre jöjjön.

Mse
mirmur (mirmur)
 


Mirmur Emese!

Mi is Vuk keretet vettünk a Doninak. Mi a Madárász kórház rendelojében a Gyöngyösi uton (XIII. ker) csináltattuk ahol egy Optiris optika müködik. Ott egy vuk keret támogatás nélkül 4350.- Ft volt támogatással 1500.- Ft!!!!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szemüveges mackó, okulárés hajasba
A szemünk fénye a gyerek. Az o szeme fénye pedig mindennél többet jelent nekünk, szüloknek. Ha az orvos azt tanácsolja, vásároljunk szemüveget, eldobva "kapát kaszát" rohanunk az optikushoz, szemorvoshoz, és kiváltjuk a méregdrága, vagy éppen olcsó "esztékás" keretet. A gondok ekkor kezdodnek.

Marika és a fülkarika
Marika a kislányom négy éves múlt. Most kapott szemüveget. A hagyományos, fülkarikás változat mellett döntöttünk, de a gyerek folyton leveszi, nem akarja hordani. Nagyon büszke kislány, az öltözködésébe sem nagyon lehet beleszólni. (Teli van a horoszkópja Vénusz hatással) Hogy vehetném rá, hogy ne dobja le magáról a szemüveget? Azt mondja, nem nyom, nem szorít, csak közli: Csúnya! Csúnya vagyok benne!

Marika problémája nem egyedi. Bélus, az örökmozgó porcsalmai kisfiú például akár havi egy szemüveget is elfogyaszt. Fára mászik, verekszik, és bizony töri-zúzza a kereteket. Neveloi, szülei pedig attól tartanak, hogy a szemébe mehet az üveg. Ok is erre a problémára keresik a megoldást.

Kontaktlencse - de mikortól?
A kontaktlencse - foleg az új és csodás technológiák, melyrol korábban már beszámoltunk, sok gyermek gondját látszólag megoldanák, azonban az orvosok, optikusok csak kisiskolás kortól adnak kontaktlencsét a gyermeknek. Ebben az életkorban ugyanis már önállóan képes felelosen ki-és betenni, valamint az esetleg elmozdult, vagy kipottyant lencsével megfelelo felnottet megkeresni, esetleg önállóan foglalkozni. A kicsiknek, óvodásoknak marad a szemüveg, esetleg - indokolt alkalommal és orvosi konzultáció után a mutét - amíg ki nem találnak valami jobbat.

Hiú fiú, büszke kishölgy
A gyerekek - foleg a kislányok, - Marika példájából is látszik, csúnyának, rendellenesnek, kényelmetlennek tartják a szemüveget. Gyakran a szemüveg karika drótpántja, ami arra a célra szolgál, hogy a fület körülölelve ne essen le a keret, nyomhatja a fül környékének érzékeny borét, vagy az orrnyerget dörzsölheti ki a szemüveg muanyag nyeregpárnája. A színek minden óvodás gyereknek fontosak. A szülok pedig nem engedhetik meg olyan könnyen azt, hogy egy - két szemüvegnél többet választhasson a gyerek.

Szemüveget a babára!
A játékok - elsosorban a ketto-négyéveseknél - kaphatnak szemüveget, ha a kicsi gazdájuk szemüveges lesz. Puha drótból hajlítsunk keretet, és ezt erosíthetjük a maci, a baba, de akár a kisautó "szeme" vagyis, elso lámpái elé. Válasszunk puha, jól formálható esetleg színes drótokat, ha nincs színes, úgy a mama színes körömlakkjával könnyedén és tartósan magunk is befesthetjük a játékok szemüvegét.

Játszunk doktorost!
Érdemes eljátszani a gyerekkel közösen "orvosos játék" keretében a szemorvosi vizsgálatot, úgy hogy hol a gyerek a doktor, hol pedig o hozza a macit, babát, vagy más játékot, mint apuka, vagy anyuka. Ilyenkor a játék sírhat, vagy panaszkodhat a doktornak, hogy hol nyom, hol fáj, vagy ez a keret nem tetszik, kérhet egy másikat. Van elég választék, hiszen magunk készítettük el! Így a gyerek könnyen kivetíti azt a problémáját, amit a saját szemüvegére vonatkoztatva nem tud megfogalmazni.

Béluska a szemüvegfogyasztó
A mozgékony, figyelmetlen, szemüvegtördelo gyermeknél a probléma összetett. Valószínuleg azért nem tud "vigyázni" a szemüvegre, mert magára sem tud megfeleloen vigyázni. A figyelmetlenségnek más, lelki, családi okai vannak, így ennek a problémának csak közvetetten okozója a szemüveg. Érdemes megvizsgálni újra, hogy elég jól lát-e a gyerek a régi beállítású szemüveggel, esetleg nem azért rongálja-e oket, mert romlott a látása?

Leragasztott szem, tapaszos szemüveg
Azok a gyermeke, akiknek kancsalságát leragasztott szemüveggel, vagy az egyik szemük leragasztásával orvosolják, kapjanak naponta - kétnaponta új, szép és színes tapaszt! Figurás matricát, vagy színes, öntapadós tapétából kivágott plecsnit a szemüveglencsére, így legyen az o szemüvegük különleges. Erre a szép matricára, vagy színes tapaszra büszke lehet a társai elott, mert azt jelzi, hogy o különleges szépséget hordhat naponta. Beszéljünk az óvónovel, hogy ne mulassza el gyakran megdicsérni a szemüvegét, így a többi gyerek csúfolkodásától sem kell tartani.

Minden gyerek más és más módon tanulja meg viselni a szemüvegét. Van, aki sok nehézség árán, van, aki szinte azonnal megszokja. Amire figyelnünk kell nem más, mint az, hogy a gyermek igényei és az egészséges látás megvalósításához szükséges eszközök összhangban legyenek.

Tóth Zsuzsa
tanacsado@harmonet.hu
bigacsiga
 


Sziasztok,
néha olvasgattalak benneteket, mondván ráérek még ide írni. Aztán ma teljesen elkeseredtem... A kislányom (10 hónapos) kancsalít. A gyerekorvos azt mondta, 6-8 hónapos korig "normális", ha addig nem növi ki, akkor kell elvinni csak szemészetre. Két hete kaptunk tőle beutalót a Mária u-i klinikára, be is telefonáltam időpontért. (Csak szept-re tudtask volna adni). Mondtam, mennyi idős a gyerek. Azt mondta a nő, hogy már 3 hónapos korában vinnem kellett volna a kicsit, mára már lehet hogy el is felejtettük volna!! Nagyon elkesweredtem, és nagyon rendes volt, kikönyörögtem tőle egy időpontot (a kicsi korában még nagyon számít az a két hónap késés) aug. 3-ra adott is. Pupillatágításra megyünk, ahogy benneteket olvaslak, az öt nap. Utána kiderül hogy mi lesz.
Én is szemüveges vagyok, Ildivel hajszálra megegyezik a szemem, azzal a különbséggel, hogy nekem sajna nem javult meg, (nem volt annyi eszem hogy a "gyenge" szemüveget hordjam, viszont mióta kontaktlencsém van, nem romlott a szemem.)
A családban kancsal nincs. A kicsi a bal szemére kancsalít, magzat korában volt a buksijában a bal oldalon két ciszta. Talán ennek köze van hozzá?? Nem tudom.
Szóval itt ülök, aggódó hülye anyuka (ahelyett hogy a gyerekem szeme világát félteném, azon aggódom, hogy a mindenki által csak dicsért gyönyörű szemére szemüveg kerül...). Meddig lehet szüksége szemüvegre? A hugom is nagyon kicsi korában kapott szemüveget (volt vagy másfél ves) és kb. 12 éves korára nőtte ki.
Jaj lányok, tisztára hülyének érzem magam, félek is, hogy talán Emese nem lát jól (néha olyan fura tétován nyúl a dolgokért) a kancsalsága mellett.
Nyugtasson meg valaki...
(Na jó tuidom, ezt nem lehet, és egy szemüveg nem a világ, meggyógyítja a gyerekem szemét, csak vaélahogy olyan világvégének érzem).
Bocs a kirohanásért...
üdv Zsóka


ui: Lányok! A magam példáján okulva azt ,mondom, az ember soha ne várjon, vigye a gyereket AZONNAL a szemészetre! (Bár itt a Rendelőben meg azt olvastam, hogy 8 hónapos kortól lehet vizsgálni. Akkor hol az igaszág?!)
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Elõször is próbálj megnyugodni. Neked is volt szemüveged, tisztában vagy a hátrányaival, de azzal is, hogy nem dõl tõle össze a világ. Sajna ki kell javítsalak, az én szemem nem javult, az egy ismerõsöm volt, aki az említett technikát alkalmazta. Én a mai napig szemüveges vagyok, kontaktlencsét sose próbáltam. Amikor az elsõ fiam a pocakomban volt, anyósom (frissen volt anyósom és keveset láttuk egymást korábban) azt mondta, szeretné, ha az unokája szeme olyan lenne, mint a fiáé. Már külsõ kinézetre. Mire a párom: inkább olyan legyen, mint az enyém. Erre levettem anyósom elõtt a szemüveget, és onnan egyetértett a fiával. De a fia (azaz a párom) meglátta a szememet szemüvegen át is!! (szép nagy szemem van, amit a szemüveg kicsinyít) Azaz: lányod szemének gyönyörûségét nem fogja szükségszerûen elcsúfítani a szemüveg!!!!
MÁs: párom is hordott gyerekkorában: jelentem lényegében kinõtte, most már csak vezetésnél veszi fel (ott is inkább azért, mert a papírján az áll).
Ha tényleg kancsalít a kislányod, még szebb is lesz! (nõvérem fia kifejezetten csinos a szemüvegével)
Na, nyugtatni szántam, nem tudom, mennyire sikerült, bocs ha nem.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Hozzászólnék én is, mint szemüveges.
A férjemnek szemtengely-ferdülése volt kis korában és kicsit késõn vették észre. 18 éves koráig hordott szemüveget, ma már nem kell. (Igazából kellene megint a számítógép miatt.) Nekem 14 évesen kezdett romlani a szemem, egészen -4D-ig, most stagnál ezen a szinten, de már csak az idõskori szemromlásban bízok, ami köztudottan a + felé tolja el a szemet. ("Zéró lesz az eredõ..." Kép )
Vili miatt aggódtam, hogy talán csak én nem veszem észre a kancsalságát és lemaradunk a megfelelõ kezelésrõl, de éppen ma voltunk a dokinál, aki azt mondta, hogy nem lát feltûnõ kancsalságot, tehát egy éves kor elõtt ne vigyük.
A Rendelõben viszont a múltkor megkérdeztem, (Szülõk szemészeti problémái) -látatlanban- azt javasolták, hogy vigyem. Most légy okos!

Zsóka, ne érezd világvégének, végülis Te is, én is tudjuk milyen szemüvegesnek lenni, a világ meg mégis forog... Kép A szem az egyik legfontosabb érzékszerv!

Juca
Juca (juca)
 


Lányok köszi! Kép
Kezdek belenyugodni... De azért várjuk meg a vizsgálat eredményét...
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok
Régebben nekem is az volt a véleményem, hogy minél elõbb el kell vinni a gyereket a szemészetre, de mára változott. Írtam már, hogy a lányom a szemüveg viselése elõtt nem kancsalított (egy éves korától szemüveges), azóta szemüveg nélkül kancsalít. A szemészeten szinte minden alkalommal mást mondanak:
1., a gyerek nem kancsal, de ha nem kap szemüveget, kancsalítani fog
(ekkor kapott szemüveget és visszavittem, hogy kancsalít)
2., jó, hogy kancsalít, ez azt jelenti, hogy használja a szemét, megtanul vele látni
3., a szemüvegtõl el fog múlni a kancsalsága
4., a gyerek eredetileg is kancsal volt
Legutóbb kevesen voltak a váróban és a doktornõ felajánlotta, hogy megnézi az én szememet is. +3,5 és +6,25 dioptriát mért. Ehhez képest szemüveg nélkül tudok olvasni. Egyre jobban meg vagyok gyõzõdve, hogy a szemészet áltudomány. Már nagyon bánom, hogy ráadtam a szemüveget, most próbálom valahogy leszoktatni.
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!

Én indítottam a topicot, mikor leírtam, hogy 1 éves kisfiam szemüveget kapott. Azóta elelt 6 hónap és a kezdeti 6-os szemüveget 7-es-re cseréltük. Közben a doki megnézte, nem kancsal egyáltalán. Na, pár hete észrevettük, hogy az erősebb szemüvegben kancsalít, mellé nyúl, stb. Visszaadtam a 6-os szemüveget, ezzel minden rendeben. Felhívtam a dokit, aki persze szabin van, a lánya közölte, hogy az apja ilyenkor atropin adását szokta javasolni, hogy kideüljön, miért bandzsít. Én meg úgy döntöttem, nem szivatom a gyereket. Látom a vizgálatok előtt -után mit szenved az atropintól.Kitágul a pupillája, hunyorog, stb.Ezzel a szemüveggel úgy tűnik, minden rendben. Mondjuk a doki mikor felírta, mondta, hogy lehet, hogy nem fogja bírni, akkor adjam rá a régit. De ennyi idő elteltével derül ki, hogy nem bírja?(2 hónap)
Most itt vívódok, hogy jót teszek-e vele ezzel.Próbálom bemesélni magamnak, hogy ebben a korban (1,5év)amikor ennyire rugalmas a szemük nem gond az az egy diptria.És szemmel láthatóan jól érzi magát benne, ha leveszem róla valamiért, magától felveszi sokszor.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de hátha van valakinek ilyenfajta tapasztalata.
Rita
ritasol
 


Sziasztok
Én egyre inkább meggárgyulok ettõl a szemüveg témától. Mindenkitõl próbálok információt szerezni, de nagy a zavar. Most egy ismerõsöm mondta, hogy kisgyerekeknél számitógéppel nem is lehet vizsgálni a szemet, mert az nem alkalmas arra (a férje optikus, ilyen készülékeket csinált). Ma nekiláttunk házi szemvizsgálatot tartani letakart szemmel (kacsa, házikó, halacska stb) nekem úgy tûnik, hogy azzal a szemével lát jobban, amit eddig rosszabbnak mondtak. Szemüveggel sem volt jobb az eredmény. Nem tudjátok mikortól végeznek olyan vizsgálatot, amikor képeket kell felismerni a gyereknek? Mert ebben a kukucskálós módszerben egyre kevésbé hiszek.
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!

Az én fiamnak most 2,5 évesen csinálták a látásélesség vizsgálatot (képeket kellett felismernie).
A legkisebbet nem ismerte fel, de csak a kacsát.
Szerintem csak a rajzot nem ismerte fel, ahogy rajzolva volt.
Annyira félek én is, hogy csak rosszabbodik a dioptria, viszont már nem kancsalit annyira.
Milyen az a kukucskálós módszer?

Mse
mirmur (mirmur)
 


Sziasztok!

Látásélesség vizsgálatot kisgyermeknek attól az időtől lehet csinálni, ahogy meg tudja mondani, hogy mit lát a képen. A kislányomnak 2 évesen csinálták először, ő jól lát, csak a biztonság kedvéért járunk évente egyszer szemorvoshoz, mivel mi mindketten kancsalok voltunk gyerekkorunkban.

Kukucskálós módszerről én sem hallottam még, ill. nem tudom mi az.
vicamama (vicamama)
 


Sziasztok
Én kaptam a szemészeten tájékoztató füzetet, abban benne vannak azok a képecskét, amiket mutogatni szoktak. Másfél évesen már megtanítottam neki (rá tudott mutatni a megnevezettre), most már (22 hónapos) meg is tudja mindet nevezni.
Kukucskálós módszernek azt nevezem, amikor különbözõ erõsségû nagyítóval néznek a szemébe.

Kedves Rita
Olvasom, hogy nálatok is az történt, hogy a szemüveg viselése után kezdett kancsalitani a gyerek. Írnál errõl részletesebben: szemüveg nélkül is kancsalít, vagy szemüveggel? Eddig mindenkit kérdeztem, hogy találkozott-e ilyen esettel, hogy egy nem kancsal gyerek a szemüvegtõl kancsal lesz, de senkit nem találtam. Egy (abszolút laikus) ismerõsöm szerint a túl erõs szemüveg okozhatja ezt. Mintha nálatok is ez lenne a gond. Mindenképpen írjál, ha van valami új fejlemény. Ti csak egy orvoshoz jártatok, vagy voltatok többnél is? Mi két helyen voltunk, de lehet, hogy máshoz is elviszem. Nagyon aggaszt, hogy minden alkalommal mást mondanak.
Elõre is köszi: Lencsi
Lencsi
 


Szia Lencsi!

Mi csak egy dokihoz járunk, a férjem is, én is gyerekkorunk óta hozzájárunk. (Én nem hordok szemüveget, a férjem igen)Igen, én is azt gondolom, hogy túl erős volt neki a 7 dioptria, attól kancsalított. Mióta visszaadtam a 6-os szemüveget, azóta nem kancsal.
Arról már hallottam, hogy a szemüveg levételétől kancsalít be, de a doki azt mondta, hogy az jó, mert azt jelzi, dolgozik az agy, próbálja a képet igazítani. De fordítva? Mint azt már írtam, a doki direkt megnézte, hogy nem kancsal-e és nem az!Szóval én visszaadtam a régi szemüveget, most minden OK., és legközelebb januárban megyünk kontrollra.

A mi dokink azt mondja, hogy egy gyereket kb. 5 hónaposan kell először szemorvoshoz vinni.
Hogy mennyire lát jól, vagy rosszul, azt csak vizsgálattal lehet kis korban eldönteni, mert a pici gyerek szeme 12 dioptriáig rugalmas!
Szóval egy vizsgálatot megér!

Lencsu! Ti kihez jártok?

sziasztok, Rita
ritasol
 


Szia Rita
Mi elõször a területileg illetékes Madarászba mentünk, majd "több szem többet lát" alapon a Tömõ utcai szemklinikára. Mindkét helyen ugyanazt mondták, ezért gondoltuk, hogy igazuk van. Most már csak a klinikára járunk (ebben a topicban írta Napocska, hogy a Madarászban nem szemorvos, hanem optometrikus vizsgálja a gyereket, a klinikán minden alkalommal Sényi doktornõ vizsgálja). Most viszont már nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy jót tettem a gyerekkel :-(((.
Az elsõ vizsgálatkor mindkét helyen azt mondták, hogy nem kancsal a gyerek. Most már az. Nem nagyon tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, hogy attól a szemüvegtõl lett kancsal, amit én adtam rá. Azt hiszem ezt nagyon elszúrtam :-(((
Nem tudom mit csináljak.
Lencsi
Lencsi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron