Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap elvittük Gergőt szemorvoshoz (Pálfia), aki megállaoította, hogy nem lát jól. 1 éves, és szemüveget kell hordania!Először nem akartam elhinni, de aztán megnyugatttak, hogy ki fogja nőni, de ha most nem vették volna észre, lehet, hogy későbbb nagon komoly gondjai lennének. A férjemnek is, meg nekem is van gond a szemünkkel, ezt örökölte a baba. Innentől kezdve csak javasolni tudom mindenkinek a minél korábbi szemészeti szűrést.
Rita
ritasol
 


Sziasztok

Rita nagy szerencsed volt szemeszettel, hogy orvos vizsgalt meg titeket. En leanykamat fel eves koratol , felevente vittem orvoshoz. Azert ilyen koran, mert ferjem kancsal es nekem is szemuvegem van. Kicsi lanyt en lattam estenkent kancsalitani. Minden egyes alkalommal kimondtak lanyomrol egeszseges a szeme. 2 eves volt mikor elkezdtem kicsit eroszakos lenni , hogy szerintem akkor is van baja gyerek szemenek. Ekkor nagykegyesen kozoltek , Na jo anyuka akkor megvizsgalja orvos is a gyereket.
Ekkor kellett rajonnom Madarasz utcai gyerek szemeszeten nem orvos csak optikus vizsgalja oket.
Eredmeny lanyom szemuveget kapott 5 dioptriasat es takargatni is kellett szemet. Sot mai napig szemuveges holgyikem, de javulgat szeme.
Termeszetesen ezek utan elvittem mas szemorvoshoz is, nehogy mar csak azert kapjon szemuveget mert en kicsiket hisztiztem nekik.
Aztan meg egy ket erdekes eset utan mi otthagytuk Madarasz utcai gyerek szemeszetet es Heimpal korhaz gyerek szemeszetere sikerult kerulni. Ott vegre nagyon kedves es figyelmes doktornenink lett. Aki szolt ha valahol akcios pech volt lany szemere. Igaz mi ezt nem tudtuk hasznalni sokaig, mert lanyka bore nem birta. Mi kontrolig papirbol csinaltunk takarokat neki szemuvegre. Mikor szoltam, hogy gondunk van, akkor kaptunk nyomtatvanyt pontos szabasmintaval, hogy anyagbol hogy lehet elkesziteni.

Rita javaslatahoz csak annyit tenek , hogy olyan szuresre menjetek ahol orvos vizsgalja es nem csak optikusok, mert elofordulhat olyan , hogy Ok egyszeru modszerukkel nem tudjak felismerni problemat.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Rita!
Hogy vetted észre, hogy valami baj van a gyerek szemével?
Gabi
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit off leszek:
Szintén a Madarász utcai rendeloben esett meg velünk, de az ortopédián. A nagyobbik fiam farfekvéssel született. A farfekvéses gyerekeknek kötelezo az ultrahangos csiposzürés. Amikor én elvittem az orvoshoz és ezt kértem, o azt mondta ez a vizsgálat nem szükséges a gyerek csipoje egy kicsit laza vigyem vissza három hónap múlva. Na akkor kerestem én is egy másik orvost és valóban volt egy kis probléma a csipojével. Egy kis mazsola még hozzá elmeséltem a gyógytornásznak aki utána foglalkozott a gyerekkel o mesélte, hogy ok eggyütt dolgoztak és ez az orvos a saját gyerekén nem ismerte fel, hogy csipoficamos. Jó mi? A mai napig rendel és járnak hozzá lelkiismeretes szülök és beteg gyerekek.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


GAbi!Pont ez a "gondom", hogy mi nem látjuk, hogy gond van a látásával.Mivel férjemnek is meg nekem is van szemüvegünk, az orvos szólt mikor terhes voltam, hogy a babát 4 hónaposan szeretné látni. Elvittük, de akkor semmit nem talált.Mondta, hogy 1 évesen pupilla tágítás után vigyük vissza, úgy is megnézi. Hát, így derült ki.
Csak az a fura, hogy a gyerek a legapróbb morzsát is elsőre felveszi, soha nem nyúl mellé és nem kancsal. Gondolhatod, rögtön akartam másik dokihoz is vinni, de az optikus megnyugtatott, elmondta, hogy ezt ki fogja nőni Gergő.Egyébként Ez az orvos annyira ismert, hogy néhány helyen el sem fogadják a receptet, amit felír, mert mikor kész a szemüveg, vissza kell neki vinni, beméretni. Ha kicsit is eltér a recepttől, visszaküldi.
Ha valakit érdekel a neve, címe, e-mail.ben szívesen megadom: soltprint@matavnet.hu
Rita
ritasol
 


Sziasztok!

Rita! mit jelent, hogy gond van a szemetekkel? Mert Nekünk is kicsit rossz a szemünk! A férjemnek -2-3, Nekem -1-2 körül van!
Kislányom 13 hónapos, de a doktornőnk szerint nem kell sehova elvinnem még?
Vigyem mégis???????????
Erika7
 


Sziasztok!

Én is rövidlátó vagyok(-4,-2.5), a háziorvosunk szerint mégis felesleges szemorvoshoz vinni a majdnem hároméves fiamat.
Szerinte a rövidlátást csak 6 éves kor körül tudják diagnosztizálni. Arra semmi jel nem utal,hogy rosszul látna de gyakran előfordul, hogy erősen összeszoritja a szemét.
Rita! Miből állt a vizsgálat? A pupillatágitás után mennyi idővel jött helyre a kicsi szeme?
Névtelen
 


Bocs Gabi voltam.
Névtelen
 


Erika7!

Szerintem bármit mond a doktornő, a gyereked szeme egy vizsgálatot megér. Pont ez a baj, hogy nekik még annyira képlékeny a szemük, hogy nem lehet látni rajtuk, ha rosszul látnak.
Múltkor volt a TV.ben erről szó, hogy minden gyereket meg kellene nézni 6 hónapos korában legkésőbb.(szemüket)
Szóval, vidd el szerintem.Semmi vesztenivalód nincsen.
Rita
ritasol
 


GAbi!

A vizsgálat rövid volt, mindenféle lencséket rakott a gyerek szeme elé, abból megállapította a diagnózist.
Lehet, hogy nálatok kicsit más lesz, mert egy majdnem 3 éves gyerek már tud válaszolni a kérdéseire. Biztos mutat majd képeket, ábrákat, stb.
A pupillatágítást 4 nappal a vizsgálat előtt kellett elkezdeni, és még mindig nem ment vissza, azt mondják kb. két hét, mire teljesen visszamegy.
Nem okoz neki különösebb problémát, csak a napon hunyorog kicsit.
Rita (E-mail-t küldtem.)
ritasol
 


Sziasztok


Pupilla tagitasnak, csak egyik modja a 4 nappal korabban kezdet. Nekunk lanyom attol tele lett kiutessel. Azonnal abbahagyattak. Igy minekunk vizsgalatt elott cseppentettek csak szemebe 3x fel oras szunetekkel. Igaz igy hosszabb volt varakozas. De lanykam erre nem reagalt kiutessel es ha jol emlekszek masnap mar nem is tunt nagyobbnak pupillaja.

Neki 2 evesen fekete peti kezet kellet mutatnija merre all. En arra tanitottam ot hogy mindig mutassa is kezevel. Igy nem volt csepp habozasi ido se , mig azert oneki 2 evesen sokszor volt bal jobbnak mondva. Orvosoknal nagy sikert aratott ahogy kezet forgatgatta.

Kesobb pedig hajo bicikli virag stb kepeket mutatnak nekik. Egy pici fennyel is belevilagitanak szemukbe. Akkor nezik ha jol tudom szemfeneket hogy is nez ki.

Nalunk gyerekorvos azt mondta, minden gyereket erdemes 6 honaposan 1 evesen es utana evenkent szemeszetre vinni. Meg iskolas koraban is.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Szziasztok,
a mostani Kismamában olvastam azt hiszem, hogyx a gyereket fél évesen, két-három évesen, és négy-öt évesen érdemes szemészeti szûrõvizsgálatra vinni. Én el is viszem most tavasszal a fiamat (májusban lesz 3).
Nem riogatásképpen, de anno nálunk a hugomnál az én tanítónénim vette észre, hogy baj van a szemével, amikor kijött családlátogatásra. Érdekes módon a gyerekorvos nem vette élszre, hogy a gyerek szemével baj van. Állítólag ha még várnak, megvakult volna.
Így megoperálták vmi másfél évesen, utána szemüveget kellett hordania, amit kb. 13-14 évesen "kinõtt".
Csatlkaozom azokhoz, akik szerint a gyereked szeme egy esetlegesen fölösleges (mert a lurkó szemével nincs baj) vizsgálatot megér!!
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Ha mar a szemekrol beszelunk, megkerdeznem,hogy
nektek tortent-e mar olyan,hogy a babanak
az eggyik szemet nagyobbnak lattatok mint a masikat!Mert en kislanyom szemet mar 4 honapos
kora ota figyelem es neha az eggyiket nagyobbnak
latom mint a masikat.Persze akarkinek mondom,
lehurrog,hogy ez az en hulyesegem.Szoltam az orvosunknak is aki felirt egy szemeszeti vizsgalatot ahova majus vegere kaptunk helyet!
Most lesz a pici 1 eves.Nem tudom megeri-e elvinni
elobb privat modon(persze jo sokba kerul), dehat
vegul is a szeme fontosabb mint a penz.
Viszont nalunk SENKINEK NINCS szemproblemaja
a csaladban es senki sem hord szemuveget !!
Ti mit csinalnatok? Valahol olvastam,hogy a szem-
forma a faradsagtol is osszeszukulhet ill.kitagulhat es hogy ezt a pici babak kinovik elobb utobb.
Most pl.kb.3 hete nem latom mar.De vannak olyan
idoszakok hogy szinte minden nap lattam.Pl.augusztusban utana honapokig szunet es
decemberbe megint. Nem is tudom mit csinaljak.
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok,
csak beleolvastam a topicba véletlenül, de hátha érdekel valakit, hogy éppen most mi történik a sógornõm 14 hónapos kislányával. A gyerekorvos négy hónaposan elküldte szemészetre, mondván, hogy szerinte ez a gyerek semmit nem lát. Sógornõm szerint jól reagált mindenre, de a biztonság kedvéért elvitte. Szemorvos szerint semmi baja a gyereknek. Szépen fejlõdött, de azért az kezdett feltûnõ lenni, hogy a kis fejét elég féloldalasan tartja, és 'mintha' valami nem lenne rendben. Közben új helyre költöztek, új gyerekorvos, aki szintén elküldte egyévesen, nem azért, mintha talált volna valamit, de állítólag az õ körzetében minden egy évest rutinszerûen szûrnek. Most máshová mentek (persze szerintem is totálisan más egy párhónapos csecsemõ szemét nézni, és egy idõsebb gyerkõcét, akinek azért már csak több tényleges reakciója van), -6-os szemüveget kell hordania!!!! Mint mondtam, eddig nem volt feltûnõen 'más' a viselkedése a kicsinek, de ha a mostanihoz hasonlítjuk, totálisan kicserélték a gyereket. Teljesen kinyílt (tehát úgy gondoljuk, hogy az eddigi zárkózottsága sem a személyiségtípusával függ össze, hanem egyszerûen nem látott közelre). Ez állandó szemüvegviselés mellett állítólag kb. -3-ra fog javulni, de ha nem hordja, rohamosan romolhat. Én ebbõl csak azt tudom lemérni, hogy egy rutin szûrés semmiképpen sem árthat! Andi
andi
 


Sziasztok!

Mint feljebb írtam, az én kisfiamnak is 6 dioptriát írt fel a szemorvos. Az, hogy a gyerekorvos nem veszi észre a problémát, nem biztos, hogy nem figyel oda kellőképpen, hiszen mi sem vettük észre, sőt még örültünk, hogy Gergő milyen jól lát. Hát ennyire képlékeny a szemük. Szerintem a gyerekorvosnak kéne javasolni minden gyerek esetében a szűrővizsgálatot. Lehet, hogy ha maszek helyre viszed fizetni kell érte (nem is keveset - mi 5000 Ft-ot fizettünk), de a szeme világa többet ér sokkal. Pláne, ha azt vesszük, hogy a legtöbb ilyen kicsi korban észlelt problémát kinövik előbb vagy utóbb.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!

Meggyőztetek!

Viszem szemorvoshoz!
Egy 14 hónapos Picinél miből áll a vizsgálat?

Sziasztok

Erika
Erika7
 


Erika!

Nálunk annyiból állt, hogy előtte 4 napig kellett tágítani a pupilláját. A doki mindenféle lencséket vett elő és azon keresztül nézett a szemébe.

Napocska!A szemcseppentős módszert én is kérdeztem, azt mondták, annyira nem jó mint a 4 napig tartó és csak akkor alkalmazzák, ha allergia lépne fel.
Rita
ritasol
 


Szia Csilla,
nálunk Emesénél ugyanez van. Nme a pupilla, nem is az írisz, hanem maga a szemrés (így hívják magát a szemet??) látszik néha egyik kisebbnek, máskor meg a másik. Szerintem ezzel semmi gond.
Anno Ábellel meg az volt, hogy a gyerek hónapokig a fejünk fölé nézett (kb. három hónapos koráig, asszem). Eleinte csak nevettünk rajta, hogy biztos a glóriánkat nézi. Valszeg azért volt, mert - állítólag az ember igaziból fejjel lefelé látja a dolgokat, csak az agy állítja "rendes" irányba a képet - ekkor állt be a látása, attól kezdve tök rendesen nézett ránk. A szemével, a látásával sincs semmi baj. De azért elviszem ellenõrzésre - lásd fentebb leírtam hugom esetét.
Kicsit off, de én Ábelt elvittem alig félévesen (kb. 5 hónapos lehetett) hallásviozsgálatra is, mert a férjem nagyothall, amirõl nem tudni, hogy szerzett-e vagy öröklött. Hálistennek a lurkónak semmi baja. Emesét is viszem hamarosan...
Ha vkit érdekel, leírom a vizsgálatot (hallás)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Zsoka!
Nagyon jo lenne, ha leirnad a vizsgalatot. Titeket olvasva en is arra a dontesre jutottam, hogy elviszem a gyerekeket hallas es szemeszeti vizsgalatra is. A szemeszetit sajna tudom, hogy milyen, ( nem latok a fel szememre , mert kicsi koromban beleszurtam egy kest... BRRRRRR)
De hallasvizsgalatot meg nem lattam, ugyhogy egy beszamolot, PLIIIIIZ! Kép
Koszi
Eva
Eva
 


Kedves Zsoka !
En is pont ahogy Te irod magat a szemrest latom
nagyobbnak meg kisebbnek neha. Na de ez meddig fog
tartani?Mar arra is gondoltam,hogy lehet hogy azert veszem ennyire eszre mert a kislanyomnak olyan igazi kerek "holdvilag"kepe van-tiszta feher bor nagy kek szemekkel-.
Ezen aztan hamar eszrevenni a legkisebb hibat is :-))))Meg tudod miert gondoltam meg hogy lehet
valami bibi? Kb.3 honapos koraig rettentoen kancsitott (ami tudom hogy normalis a csecsemoknel) viszont most is ha valamit kozelrol
nez pl.a poharat amibol iszik akkor kancsit.
Persze mi is ha mondjuk azt nezzuk.
De hat tudod az ember olyan elfogult a gyerekkel.
Apropo!Hallasvizsgalat.Mi is voltunk es jol le
is szidtak,mert Sophie akkor mar 6 honapos volt
es azt mondtak 3 honaposan kell menni .Persze
hosszan is tartott mert akkor mar nem nagyon
akart megmaradni egyhelyben(na ezert is ajanlak
elobb).Azert kivi lennek nalatok ez hogy volt!
Itt (Milano) egy ful"bigyot" dugnak bele az
eggyik fulebe a masik meg a computerbe van amin
egy "meroke"vonal mutatja ahogy ugral.Azt ugyan
senki sem magyarazta meg hogy hogy mukodik ez az
egesz meg hogy mi az a vonal ami ugral de lenyeg az hogy nalunk is minden rendben volt.Talan Te
tobbet tudsz !
Szia,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok,
Szemrés: nálunk is ugyanez dettó. Szerintem elmúlik.
Hallásvizsgálat: kértem a dokinõt, hogy nézesse meg, mivel apukánál gond van stb. Adott beutalót a Heim Pál kórházba (Csilla kedvéért: ez kizárólag gyerekkórház, felnõtteket nem kezelnek). Ja, a legfontosabb: a vizsgálatot BERA-vizsgálatnak hívják.
Na, elmentünk, közli az asszisztens, hogy ezt altatásban végzik. Ezt elõtte nem tudtam, megállt bennem az ütõ, egy pár hónapos gyereket altatnak? Aztán kiderült, hogy egy kanál folyadék, amiben altató van( meglepõen hamar hatott, úgy 10 perc, ha jól rémlik). Azért kell õket elaltatni, mert még túl picik, és nem tudnánask egyhelyben maradni, csak izegnének-mozognának.
Amikor elaludtak, a fejükre tettek egy nagy fejhallgatót (irtó muris volt, a fejhallgató igazából felnõttekre van méretezve, és nagyobb volt, mint Ábel feje; olyan édes volt a csöpp feján azzal a nagy fejhallgatüóval Kép), és a halántékára egy minekhívják - tudjátok, amit pl. EKG-nál is a bõrötökre ragasztanak olyan cuppantós elektródát vagy mit, ne nevessetek ki, nem jut eszembe a neve.
A dolog láényege, (beszélgettünk közben az asszisztenssel, õ mesélte, rettentõ kedves volt), hogy a lurkó hallja a hangokat, és az agyából a hangokra válaszként érkezõ impuzlusokat jelzi ki a gép, amit aztán görbeként rajzol le egy papíron.

Ennyi volt az egész, a vizsgálat után pár perccel feébredt, és a hallása szerencsére jó.
Ennyi, minden jót
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka !
Szerintem nekunk is ugyanez volt csak altatas nelkul ! Biztos ezert akartak hogy korabban vigyem
vizsgalatra, csak kar hogy csak privat lett volna
hely elobb(ki tudja miert??),ezert meg nem adtam
volna ki kb.150 DM-et! Persze a szem az mas.
Igaz meg azon is filozok mert itt biztos nem uszom
meg 200 alatt.
Jo Neked hogy kedves volt az aszisztens az enyem
allati "paraszt" mindig Sophiet szidta hogy miert
mozog stb.. Persze ha privatul mentem volna gondolom mas lett volna a helyzet :-))))))
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Olyan anyukáktól szeretnék tanácsot kérni akinek hat éven aluli gyermekének szemüvege van.
Konkrétan az a kérdésem Budapesten hol van olyan hozzáérto optikus ahol gyermek szemüvegek készítésével foglalkoznak. Mire kell vigyázni a szemüvegkeret kiválasztásánál?

Köszönön

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


KAta!

A szemüveget nekünk (Gergőnek, 1 éves) Dr. Pálfia Ernő írta fel. Az optikus a Bobcskai úton van, a KOsztolányi Dezső térnél. Hogy mire kell figyelni, azt az optikus tudja. A lényeg, hogy a keret illeszkedjen a gyerek orrnyergére. Nálunk pont ez volt a baj, mert a Pálfia ajánlott egy fajta keretet (VUK) de mindenhol körbe röhögte, hogy ááá, ilet már nem lehet kapni. Hát, lehet. Mi a Pók u-i lakótelepen vettük, de csak a keretet, mert a szemüveget a fent említett helyen csináltatjuk meg. Ha elkészült, vissza kell vinni Pálfiához, hogy bemérje, pontos-e.
soltprint@matavnet.hu, ha kérdésed lenne.
Rita
ritasol
 


Dr Szekeres Márta, a Pálfia doktor mellett dolgozott és maga Pálfia is mondta nekünk, hogy nagyon jó, Ő is már nyugdíjas, magánrendelője is van Bp. Szász Károly u. Benne van a telefonkönyvben, megnéztem. SOk jó optikus van, olyan is lehet, hogy a szemész ajánl olyat, akiről tudja, hogy nem kell utólag bemérni, mert annyira megbízható. AZ én fiam 2 éves kora óta szemüveges. (Most 13 éves) MIndig ehhez a 2 szemészhez jártunk.
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a válaszokat.
Orvosunk van, Dr. Csaba Magdolna a XIII. ker. van magánrendeloje. Azért szerettem meg mert nagyon barátságos a gyerekekkel és ha a gyerek nem akarja nem erolteti talál más módszert, hogy megvizsgálja.
Nekünk ez azért is fontos most, mert decemberben átmosták a gyerek arcürgét azóta akkora trauma maradt vissza a gyerekben, hogy elutasít mindent ami a fejére kolátozódik. Ha én ezt tudom elore nem engdem meg, de akkor ez látszott a leghelyesebbnek miután több antibiotikum és nyákoldó nem segített. Utána szinte három nap alatt meggyógyult.
Az, hogy most szemüveges lesz engem nem ért váratlanul születése óta a bal szemrése kisebb mint a jobb és ez magában hordozta az elöbb-utobbi kancsalitást-tompalátást.
Azért érdelkodtem, toltek ki hol csináltatja a gyermeke szemüvgét, mert a fennt emlitett poblémák miatt egy barátságos helye kell mennünk, ahol az optikus ért a gyerekek nyelvén és nem türelmetlen.
Nekem is van szemüvegem és sajnos már csalódtam olyan jó csengo nevu helyekben mint a Ofotért-Fotex és a Vison Express, azért szerettem volna megkímélni a gyerekemet ilyentol.
Ma elszaladtam megnézni a Madarász u. kórház rendelojének a szemészete melletti optikust az elég jónak nézett ki. Volt választék keretbol.

Ritasol ha még szükségetek van VUK keretre itt is lehet kapni. A néni azt mondta ha rá van írva a recepte akkor 1500 Ft ha nincs akkor 4500 Ft.

Nekünk is azt mondta a doki széles orrnyergü keretet válassszunk. A szárára pedig azt mondta nem kell, hogy rugós legyen, mert egy 4 évest ez már zavarja és nyomja a fülét. Az optikus néni pedig csak ezt javasolta, mert a nem ilyen szerinte lcsúszik és a gyerek nem fogja az orrán tologatni.
Hát majd meglátom.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Az én kisfiamnak is nemrég lett szemüvege. Most volt 16 hónapos. Van egy nagyon aranyos doktornő, akit nekünk is ajánlottak, ha érdekel valakit, meg tudom adni a számát. A keretet illetően én úgy tudom, hogy két év alatti gyerekeknek csak a Vuk keretet adják, mert ez ún. ortopéd keret, mivel az ilyen kicsiknek még nincs rendes orrnyergük, ami a rendes keretet megtartja. Egyébként csak erre van TB támogatás (legalábbis nekünk ezt mondták).Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok, ha tudok.
Üdv: Hajni
Nyíri Hajnalka (hajni)
 


Sziasztok
Lencsi vagyok. Az Index szülõi fórumaiba szoktam írni.
Ide elõször írok. Megpróbálom névtelenként, mert még nem regisztráltattam magam.
A kislányom másfél éves, 13 hónapos kora óta szemüveges. Mi a Madarász utcai szemészet mellett levõ Optirisnél csináltattuk a szemüveget. Elõtte négy helyen voltunk, de sehol nem volt megfelelõ keret. 5000 forintba került az egész (VUK keret, vékonyított mûanyag 5 dioptriás lencse). Az Ofotértnél csak a vékonyítás 10000 lett volna!
Lenne egy kérdésem: a kislányom amióta szemüveges, szemüveg nélkül kancsalít (elõtte nem volt ilyen gond). A szemészeten azt mondták, hogy ez normális jelenség és idõvel rendbejön. Én minden ismerõsömet (sõt ismeretleneket is) megkérdeztem, de ilyet senki nem tapasztalt. Hallottatok ilyen esetrõl? Azért aggódom, mert a férjem is azóta kancsalít amióta szemüveges és semmit nem javult a szeme másfél éves kora óta (azóta szemüveges). Nekünk a Tömõ utcában a Sényi doktornõ azt mondta, hogy 2-3 dioptriát javulhat. Félek, hogy a kislányom is úgy jár, mint a férjem.
Másik kérdésem: érdemes karcolódásgátló bevonatot rakatni a lencsére? Mennyibe kerül? Patrícia nagyon nyugodt kislány, mégis egy-két hónap alatt összekarcolódott a szemüvege. Nem is tudom mi lesz, ha óvodába megy.
Lencsi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Én kértem karcolodás mentes bevonatot a gyerek szmüvgére + 1000 Ft-ba került ennek ellenére már két csík van benne.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves bigacsiga Kata
Köszi a választ. Én drágábbra gondoltam. Még gondolkodom rajta. Ennyiért egy próbát megér. Esetleg megkérdezem a doktornõtõl, gondolom õ elfogulatlan (az optikustól inkább nem, gondolom maga felé hajlik a kezük).
Továbbra is várom a szemüvegtõl bekancsalodóak jelentkezését!
Köszi: Lencsi
Névtelen
 


Miről tudtátok, hogy szemészhez kell menni? Főleg a néhány hónapos babásoktól kérdem, akiknek nem kancsalított a babájuk amúgy. Lencsi, Ti miért mentetek orvoshoz?
(mi most jelentkeztünk be Pálfia doktorhoz, mert a férjemnek szemtengelyferdülése van, amit ő is örökölt, de nem kancsal ő sem. Tehát inkább óvatosságból megyünk.) Hogyan vizsgálnak meg egy alig egy éves babát?
Köszönöm a segítségeteket!
Dorka
Dorka
 


Sziasztok
Kedves Dorka
Mi sehogy nem vettük észre, hogy gondok lennének a látással. A férjemnek nagyon rossz a szeme és az enyém sem tökéletes. Úgy tudtam, hogy csak nyolc hónapos kor után tudják vizsgálni, ezért nem vittem hamarabb.
A vizsgálat:
Madarász: leültetnek agy monitorszerûség elé, amin piros ledek rohangálnak, a babának oda kell nézni, a gép lefényképezi a szemét (ehhez nem kell szemcsepp). A másik a hagyományos komputeres szemvizsgálat, szerintem ugyanaz a készülék, mint felnõtteknek.
Tömõ utca: különbözõ lencsékkel belenéznek a gyerek szemébe. Én addig problémáztam, míg ultrahanggal is megnézték a lányom szemét két alkalommal, három hónap eltéréssel.
A Tömõ utcában 5 napos cseppentés kell, a Madarászban egy nap is elég volt.
Lencsi
Névtelen
 


Lencsi!

Miért nézetted meg Uh-val a lányod szemét? Azzal mit láttak?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Köszönöm a segítséget. Mi egy magándokihoz megyünk, állítólag ő a magyarországi tengelyes pápa, vagyis aki a tengelyproblémák sámánja. Remélem, Kristóf szemének nincs semmi baja, de fő az óvatosság. Viszont itt időpontot kellett kérni (egész hamar, már május 29-én mehetünk ?!), de a telefonban nem mondták, hogy csepegtetni kéne a vizsgálat előtt. Lehet, hogy kétszer kell majd mennünk? Azt hiszem, felhívom a rendelőt mégegyszer, hogy rákérdezzek. (Azt megtudakolták, hogy Kristóf mennyi idős, úgyhogy tudhatják, mire számíthatnak, de semmilyen teendőre nem hívták fel a figyelmünket).
Sziasztok, és köszi mégegyszer!
Dorka
Dorka
 


Rita, mi is Pálfiához jelentkeztünk be. Ezek szerint már 5000 forint a vizsgálati díj? És miért nem mondják előre a cseppentést. Most mi akkor feleslegesen izgultunk rá a 29-re, mert akkor még csak szemcseppet fog adni? Nálatok hogy volt? A bejelentkezéskor nem mondták, hogy kelleni fog a szemcseppentés?
Köszi, Dorka
Dorka
 


Kedves mamák!
A kisbabákat bármikor elvihetitek szemészeti szakvizsgálatra- akár újszülöttként is meg tudják őket vizsgálni-, hiszen van olyan szembetegség, ami veleszületett és néhány hetes korban meg kell operálni. Minden kisbaba túllátónak születik, tehát lényegében MINDENKINEK fel lehet irni pár hónapos korában egy kb + 6,0 Dioptrias szemüveget. Azért látnak a gyerekek mégis élesen, mert ebben a korban még 14 Dipotriányit tudnak alkalmazkodni!Mégsem irják fel mindenkinek a szemüveget, csak akinél egyéb eltérést észlelnek pl. kancsalságot, mert ha ezt nem teszik meg, akkor a kancsalitó szem egyszerűen kikapcsolodik a látásból és nem tanul meg vele látni, tompalátó lesz. Az első vizsgálat alkalmával nem kell pupillatágitót odahaza cseppenteni a szemébe. Először szűk pupilla mellett vizsgálnak. UH vizsgálatot nem feltétlenül kell minden gyereknél elvégezni, nem tartozik a rutin szemészeti szakvizsgálathoz, csak ha a szemtükörrel talál valamilyen eltérést az orvos. Mi a Tóbiás Optikában csináltattuk a szemüveget a Bem rakparton. (Ez egy patinas cég Mo-on.) A karcmentesitő réteget érdemes rátetetni a múanyag lencsére, de nem véd meg mindentől. Szemüvegkeretből VUK keretünk volt rugós szárral, amikor pici volt a kislányom, de aztán találtunk egy olyat, aminek szilikon volt a nyereg részén. Ez azért volt jó, mert nem izzadt alá a bőrre és jól ült a szemüveg a szemén.
Üdv: Dóri
Névtelen
 


Dóri!

Kell beutalót kérni a gyerekorvostól, vagy elég csak elmenni a szakrendelésre?

Juca
juca (juca)
 


Kedves Juca!
Ha a klinikák valamelyikére mégy (Budapesten) kell beutaló, de ha csak egy norm. szakrendelésre, oda nem kell.
Szia:Dóri
Névtelen
 


Sziasztok
Kedves Juca
Biztos ami biztos alapon a szakrendelésre is vigyél beutalót, nehogy emiatt kétszer kelljen menni (gondolom a gyerekorvoshoz amúgy is jártok).
Kedves bigacsiga Kata
Azért nézettem meg a lányom szemét ultrahanggal, mert a doktornõ felvetette ezt a lehetõséget. Úgy voltam vele, hogy ártani nem árthat, legfeljebb három hónappal késõbb kap szemüveget, egy éves korban ez nem olyan sokat számít már. Most sem vagyok meggyõzõdve arról, hogy jól tettem, hogy ráadtam a szemüveget, pontosan amiatt, amit Dóri írt a kisgyerekek látásáról. Nálunk egyébként nem jelentkezett a kancsalság, csak amióta szemüveges. Ez eléggé aggaszt. Jövõ héten megyünk kontrollra, remélem lesz valami javulás, vagy legalábbis elérem, hogy egy fél dioptriával gyengébb szemüveget kapjunk.

Lencsi
Névtelen
 


Én egyre jobban izgulok, hogy mi lesz a vizsgálat eredménye, bár tegnap nagyon messziről megismert minket Kristóf. Remélem, ez jó jel.
Rita, olvastad a kérdésem, légyszíííííííí Kép válaszolj, ha tudsz!
Köszi, Dorka
Dorka
 


Sziasztok
Csütörtökön megyünk a Tömõ utcába. Ha valaki esetleg oda készül, mindenképp érdemes elõre érdeklõdni az idõpont felõl. Szerencsére nekünk is eszünkbe jutott, hogy telefonáljunk, kiderült, hogy pénteken továbbképzés van (akkor telne le az ötnapos Atropin-kúra), így csütörtökön megyünk. Ennek örülök, legalább egy nappal kevesebbet kell szadiznom a gyereket. Pedig olyan aranyos, utána mindig "csepegtet" a babája szemébe is (néha én is kapok).
Lencsi
Névtelen
 


Lencsi, az Atropin-kúra a pupillatágítás érdekében van?
Kitartás a csöppednek, mármint a gyerekedre gondoltam...
Írj, hogy mi volt a vizsgálaton!
Szia, Dorka
Dorka
 


Dorka!

Ne haragudj, hogy csak most írok, remélem nem nagyon késő, de egy frankó kis vírus megette a komplett gépet (szerencsére csak belülrőlKép) és most lett készen. Nákunk úgy volt, hogy az első vizsgálatra nem kellett csepegtetni, az 4 hónaposan volt. Akkor nem talált semmit, és mondta, hogy 1 évesen menjünk vissza és akkor már kellett tágítani a pupilláját. Na, akkor találta a 6 dioptriát. Ő is azt mondta, hogy 12 dioptriáig nem lehet észrevenni a szemproblémákat, de az övé, hogy ilyen hamar felfedezték, abszolut kinőhető és nem lesz tompalátó, stb. Gergő egyébként egyáltalán nem kancsal, a szemüveg "csak" a látáshibáját korrigálja.
Nekünk is VUK keretünk van, szerintem írtó gagyi, kb. 2,5 hónapja hordja, nem dobálja, csak ha nagyon álmos és már totál szétment a szárán a műanyag bevonat. A karcmentesítőt automatikusan teszik ilyen korban a lencsére.(általában).
Remélem segítettem, ha kérdésed van, írj nyugodtan, most már gyorsabb lesz a válasz.
szia, Rita
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok!

Én most olvastam csak el a beszélgetéseteket. A Madarász utcai rendelo van hozzánk közel, így ide járunk.
Most voltam a 4 hónapos fiammal csíposzurésen. Hát azt a goromba ortopéd orvost!!
Gondolom még február környékén ot szídta valamelyikotök.
Megijesztetettek a szemészettel kapcsolatban.
Nekem 2.5, 3.5 a szemem ráadásul torikus.
Elvittem a lányomat 1 évesen ide. Erre elétett a "doktorno" képeket, hogy hol van a kerékpár, ....
Az én lányom azt sem tudta, hogy mit akar. 1 éves volt még csak, hogy mutassa meg?
De ezek szerint nem is szemészek voltak?!
Nekem is el kellene ezek szerint vinnem máshová!
Ti hová jártok?
Andi 2
 


Kedves Rita!
Köszönöm a választ, és örülök, hogy a géped meggyógyult. Még egyáltalán nem késő, hiszen csak 29-én megyünk Pálfia doktorhoz.
A gyerekorvosunk azt mondta, hogy szuper orvos, de kissé kaotikus állapotok uralkodnak a rendelésén. Nem egészen értettem, hogy mire gondolt, lehet, hogy csak arra, hogy ilyen sokat kell várni időpontra? Ti tapasztaltatok valami lipótmezőset? Készítsek három napi hidegélelmet?

Andi2, mi, amint olvashatod a fenti sorokban a Pálfia doktorhoz jelentkeztünk be (I. kerület, talán Várfok utca...). Állítólag jó, de én is Ritától kérdezősködöm a részletekről.

Sziasztok, Dorka
Dorka
 


Andi 2

En mikor valtottam madaraszrol akkor nagyvaradteri metro megalonal levo nagy rendelo intezetbe kezdtem el hordani lanykamat. Nekem ott az ellatas sokkal szinpatikusabb volt es jonak tartottam oket. Ha te ugy latod es erzed hogy gond lehet gyerkoc szemevel akkor jarjal utana, mig meg nem nyugodsz.

Napocska
napocska (napocska)
 


Kedves Dorka!

Semmi lipi hangulat nincsen. Pálfia nagyon alapos, nem lehet nála 10 perc alatt végezni.Hideg élelem talán nem szükséges. Szerintem nagyon jól csinálja amit csinál (kb. 40-50 éve).Szóval a helyzet nem kaotikus. Mi egyébként 22-én megyünk, a múltkor sem kellett semmit várni, mert tudja, hogy ezek a picik türelmetlenek és előre veszi őket.
Szóval, ha gondolod, majd beszámolok.
Rita

Ui:Véleményem szerint, ahogy a csípőszűrés kötelező, ugyanúgy a szemészeti szűrésnek is annak kéne lennie.
ritasol
 


Rita, köszi a megnyugtatást. Örömmel fogadom, ha beszámolsz 22-e után, hogy mi volt. Remélem, jó hírekkel jössz majd.
Szia, Dorka
Dorka
 


Sziasztok
Múlt héten voltunk a Tömõ utcában. Sajnos nem javult a lányom szeme, pedig reménykedtem, hogy gyengébb szemüveget kapunk. A doktornõ nem tudta mûszerrel megvizsgálni, mert Patrícia nem akart belenézni a gépbe, így csak lencséken keresztül nézte a szemét. Ultrahangra évente kell menni, ott nézik, mennyit nõtt a szeme
Sajnos a szemüveg leamortizálódott fél év alatt. A szára elhajlott, amikor elvittem az optikushoz, hogy állítsa vissza, azt mondta, hogy el van repedve. Megpróbálom a Práter utcában kicseréltetni a szárat.
A Gyógyhírek címû folyóiratban olvastam, hogy az Atropin pupillatágító helyett van olyan is, aminek 1-2 nap alatt lezajlik a hatása (az Atropin 6-10 nap), de ezt csak iskolás korúaknál használják, mert a vizsgálat elõtt félórával kell csepegtetni, állítólag a kisebb gyerekek a csepegtetés után kevésbé együttmûködõek. Lehet, hogy amikor a rendelõben csepegtettek, akkor ezt használták, legközelebb rákérdezek.
Júliusban megyünk legközelebb, ekkor mindenképpen iratok fel másik szemüveget, hogy legyen tartalék.
Üdv: Lencsi

off
Valaki mondja meg, hol van a regisztráció, nem akarok életem végéig névtelen lenni.
Névtelen
 


Lencsi!

szerk@babanet.hu címre írsz egy e-mailt, azonosítóval (Lencsi pl.) és (esetleg) jelszóval és várod a visszaigazolást, hogy most már nem vagy névtelen.

Juca
juca (juca)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron