Új privát üzeneted érkezett!

LauderJavne Óvodáról, a Greenhouse Alapítványi oviról illetve a Zalai úti önkormányzati óvodáról keresek infot és véleményt. Köszönöm elõre is, verbatim
verbatim
 


Sziasztok anyukák, apukák!
Én most próbálom ki elõször ezt az oldalt és rögtön a segítségeteket szeretném kérni. Mi vidéken lakunk és most szeretnénk Budapestre költözni. Az egyetlen fix pont, hogy a Dél-Budapesti részre. Van egy 3 éves kislányunk is, neki szeretnénk egy jó ovit találni. Nincsenek extra igényeink az ovi szolgáltatásainak tekintetében, inkább az a fontos, hogy az ovonénik kedvesek, gyermekszeretõk legyenek. Kérnénk, hogy aki a saját tapasztalatai alapján tudna ilyen ovit ajánlani a déli részen, valamilyen úton-módon szóljon hozzá itt a témáknál vagy tapasztalatait e-mail-ben a következõ címre juttassa el számomra: efarkas@inf.dunaferr.hu
Hallottam egy oviról, a MÁV-osról, állítólag jó. Errõl tudtok valamit?
 
 


Szia Anikó!

A XI. kerületi ovikat sajnos nem ismerem (még nem aktuális), de azt hallottam, hogy a Karolina Óvodában van úszás (1113 Karolina út 64-72. Tel.: 466 7358). Mostanában vanak a nyílt napok az óvodákban, érdemes lehet szétnézni. Úgy tudom, hogy április végén vagy május elején van a jelentkezési határidõ.

Megkérdezhetem, hogy a kislányod melyik bölcsödébe jár? Mi is a XI. ker-ben lakunk és most aktuális a bölcsöde választás.

Szia!
Cappuccino
Cappuccino
 

 
 

Sziasztok,
Csak jelzésképp: a XI. ker Bogdánfy úti ovi egyik épülete bezár, a gyerekek átmennek a másikba, ezért idén felvétel nincs. (Pedig nagyon jó ovi, a fiam odajár).
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Én is a Bogdánfy uti elefántos oviba jártam. Az elefántos udvart akarják bezárni?
Nem tudod véletlenül, hogy a XI. ker ovikban mikor van nyílt nap? Hol érdemes érdeklõdni?

Üdv: Cappuccino
Cappuccino
 


Cappuccino!

Ma voltunk a Vahot utcai egészségesrendelésen és ott ki volt akasztva több(kb.2) óvi ismertetõje .Szerintem rajta volt a nyílt nap idõpontja is,csak nem néztem meg tûzetesen.(minket még nem érint)
Egyébként szerintem a legjobb ha oda telefonálsz abba az óviba,ami érdekel.
Bocsi,hogy beledumcsiztam!

Jucusmamus


Kedves Jucusmamus!

Köszönöm a beledumcsizást!

Cappuccino
Cappuccino
 


Szia Cappuccino,
igen, az elefántosat, a bocis marad. Sajna nyílt napot nem tudom, az önkorm. vagy az ovik megmondják.
Zsóka

Zsóka
 
 


Plusz elméletileg még a védõnõ is tud az ovis nyílt napokról.
Zs.

Zsóka
 
 


Cappuccino!

A Keveháza utcai óviban ápr.24-én,csütörtökön játszónap lesz 8-10-ig.nem tudom,hogy ez az óvi érdekel-e benneteket,de szerintem kiváncsiságból érdemes elmenni.

Jucusmamus


Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket! A kislányomnak majd csak jövöre lesz aktuális az óvoda választás. De mivel most még viszonylag van idõm, jövöre meg már munkában leszek, ezért gondoltam szétnézek.

Zsóka, a védönöt gyakorlatilag inkább ne emlitsük :-(

Cappuccino
Cappuccino
 


Sziasztok!

Hú, látom nem igazán volt forgalom ebben a topicban az elmúlt évben. Én még 2002 márciusában érdeklõdtem a XI. kerületi ovikról, és most indult be a véleménycsere :-)

Na, sebaj, legalább már én is hozzájárulhatok saját tapasztalattal.
Elõször is a bölcsi: A Fraknó utcaiba jártunk, azóta már neve is van: Mogyoróskert bölcsöde. Mint írtam, lányom nagyon szerette, olyannyira, hogy bár valamivel messzebb költözünk, a kicsi is oda fog járni novembertõl. Éppen ma voltunk beiratkozni.

oviba végül is a Cseperedõbe járunk, az Albert utcába (Andor utcai villamosmegálló). Az átmenet bölcsibõl oviba zökkenõmentes volt. Vannak pozitív és negatív tapasztalataim is. Pozitív, hogy minden nap van testnevelés egy külön tornateremben, 20 perc, és egyszer egy héten 1 óra. Számomra nagyon pozitív, hogy míg a bölcsiben a lányom semmit nem evett, itt szinte mindent megeszik. Vagy jobban fõznek, vagy más az ovónénik és a csoport hozzáállása az étkezéshez.
Negatív, hogy Nóri szinte egész délelõtt csak a babakonyhában van, vagy szinez. Volt egy nyílt nap nemrég, akkor az ovónénik folyamatosan kezdeményeztek foglalkozásokat, de nem tudom, hogy ezt máskor is megteszik-e. Reggel, mikor gyülekeznek a gyerekek, mindig van valami foglalatosság amibe be lehet kapcsolódni, de véleményem szerint reggeli után nem igazán foglalkoznak velük. Nrm mondom, hogy unatkozik, de igazán nem vagyok elragadtatva.
Másik negatívum, hogy míg a bölcsiben karácsonykor a 2 évesek 3-4 dalt, versikét "tanultak" (persze nem tanították, csak olyan sokszor mondogatták, énekelték a gondozó nénik, hogy elõbb-utóbb mindenki tudta), addig itt az oviban egyedül a Kiskarácsonyt énekelték.

Nem csak erre az ovira érvényes minõségi váltás, hogy míg a bölcsiben délben a gondozónéni kijött, és elmesélte, hogy mit csináltak aznap, Nóri hogy érezte magát, evett-e stb, addig itt harapófogóval se nagyon lehet érdemi információt kihúzni az ovónénikbõl. Még a dadus néni a legrendesebb, õ legalább odafigyel, hogy ki mennyit eszik. Az ovónénik ezt sem szokták tudni. A fogadóórán sem igen tudtam meg, hogy Nóri milyen az oviban, kivel játszik, csak azt, hogy jó gyerek, segít az ovónéniknek.

Nyáron elköltözünk Albertfalvára, és míg a bölcsibe onnan is vissza fogom vinni Katát, oviba valószínüleg nem ide fog majd járni.

Ha még szeretnétek valamit megtudni, szívesen válaszolok (de csak 2 hét múlva, mert elutazunk) :-)

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni:. A Harrer Pál utcában levő Waldorf ovival kapcsolatban nem tudtok valami információt?

Igazából az ovónőkről, a felvételi korhatárról, esetleges mini-csoportról, beiratkozási lehetőségről, esetleg tandíjról szeretnék informálódni.

A helyzet ugyanis az, hogy mi Óbudán élünk, de most márciusig Németországban, a lányom lassan ovis korba ér, de nem irattam be otthon oviba, viszont úgy tűnik (lekopogom), hogy itt most felveszik az egyik Waldorf ovinak a mini-csoportjába. És bevallom, kapóra jönne, ha sikerülne egy térben és szellemiségben hozzánk közelálló oviba íratni. Kép

Köszi előre is:
Solya
 
 


Szia Solya,

mi most a középs? gyerekünkkel járunk oda, imádjuk. Az óvón?k mindkét csoportban bámulatosak. Minicsoport nincs, 4 évesen tartják óvodaérettnek a gyereket. Indulni fog viszont egy baba-mama csoport heti egy délután, ahol az is kiderül persze, hogy való-e már az igazi óvodaélet egy csemetének.
A csoportok nincsenek tele, tehát a felvételnek nincs akadálya, hiszen ti a szellemiséget ezek szerint már elfogadtátok. :-)
Az alapítványi hozzájárulás jelenleg havi 11.000.-, (akárcsak az Óbudai W. Iskolában)
Ha van még kérdésed, írj e-mailt, mert ide NAGYON ritkán járok, a cím: theo@mail.datanet.hu
Szia, potenciális szül?társ,
Huffman Szilvi
"magányos"
 


Sziasztok!
Már nagyon sok mindent olvastam a neten a montessouri (remélem jól írtam) irányzatról de sajnos még nem tudtam olyanokkal beszélni/levelezni akiknek ilyen oviba jár a gyermekük. Egyszóval konkrét tapasztalatokat szeretnék, hogy érzik magukat a gyerekek, napirend, árak stb....
Kata
 
 


Sziasztok!
Én is a Montessori és Freinet óvodákról érdeklődnék, és ha valaki profibb netező mint én, akkor megírhatná, hogy hol találok listát az ovikról, mert az ovoda.lap.hu-n nem működnek a listák.
Köszi
Bea
beatrix
 


<!--attachment: Kedves_Sz_l_kmegh_v_ny_ltnapra-76169.doc*mime_msword.gif*application/msword*65.5**Kedves+Sz%fcl%f5kmegh%edv%f3ny%edltnapra%2edoc --><center><pre>
Kép
Kedves Szülőkmeghívónyíltnapra.doc (65.5 k)</pre></center><!--/attachment-->


VI.kerületi,Szív utcai óvoda nyílt napot tart.Részleteket lásd:<!--attachment: Kedves_Sz_l_kmegh_v_ny_ltnapra-76172.doc*mime_msword.gif*application/msword*65.5**Kedves+Sz%fcl%f5kmegh%edv%f3ny%edltnapra%2edoc --><center><pre>
Kép
Kedves Szülőkmeghívónyíltnapra.doc (65.5 k)</pre></center><!--/attachment-->


Akinek ovis korú gyereke van köztünk, illetve mostanában esedékes, hogy oviba menjen, azoknak a szülőknek szervezünk óvó nénikkel, pszichológussal kötetlen beszélgetést 2004. április 27-én délelőtt 9-11-ig a szadai Teaházban. Gyerekeket is hozhattok, gyerek felügyeletet megpróbáljuk megoldani.
Akinek mondjuk csak jövőre megy oviba (mint például az enyém is), annak is érdemes eljönni szerintem, mert 1 év alatt nem sok változik, de legalább képben lennénk addigra, és nem tudom, hogy jövőre is lesz-e ilyen beszélgetés.
Az óvónénikről:
Lesz egy a gödöllői Palotakerti oviból, aki tiszta korcsoportú gyerekeket visz most már évek óta.
Lesz egy a gödöllői Ganz oviból, aki elsősorban vegyes korcsoportú gyerekekkel foglalkozik.
Lesz egy magán óvodás. Itt azt hiszem kisebb gyerekeket is bevesznek, de erre nem vennék mérget.
És lesz egy Waldorfos óvónéni, illetve tanító néni, de ő sokáig óvónéniként dolgozott.

Ha valakit érdekel a téma, kérlek benneteket jelezzétek felém minél hamarabb, mert ápr. 20-ig jeleznem kell a szervezől felé a létszámot.

Sziasztok!
Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Véletlenül tévedtem erre a topicra. Látom, korábban volt érdeklődő a II. kerületi ovikat illetően. Az én kis Manóm jövőre lesz ovis, ezért is tettem el egy Budai Polgár c. kerületi lapban nemrég megjelent óvodákról (össz. 16) szóló kínálatlistát. Akit érdekel, írhat a gyarmatik@freemail.hu címre, szívesen válaszolok!

Minden jót!
 
 


http://ovisjelek.fw.hu/

FELVARRHATÓ HÍMZETT

ÓVODAI / BÖLCSŐDEI JELEK
széles választékát kínáljuk.

Vidám, kedves figurák, melyeket a gyermekek is könnyen felismernek, az óvónéniknek pedig segíthetnek a gazdátlanul kóborló holmik tulajdonosát megkeresni Kép

Esztétikus, könnyen kezelhető, jól mosható jelek, fehér selyemre hímezve, 3x3 cm-es méretben: néhány öltéssel felvarrva egyszerűen rögzíthetők bármilyen felsőruházatra, törülközőre, ágyneműre, ballagási tarisznyára, stb.

Kínálatunkban jelenleg 67-féle jel szerepel.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni.
Kisfiam 2,5 éves és ősztől oviba fog járni.
Én még nem megyek vissza dolgozni, csak jövő tavasszal, a kérdésem az lenne, hogy jár-e GYES addig, amíg nem dolgozom? Vagy attól, hogy oviba megy a gyerek automatikusan vége a GYES-nek?
Előre is köszönöm!
Anita
 


Kedves Mindenki!


Nem biztos, hogy jó helyen járok, de megpróbálok minél több embert megszólítani. A háttérből segíteni szeretnék néhány nagyon nehéz körülmények között élő árva gyereknek.

Egy kis somogyi településen, Gadányban (ld. www.gadany.hu) az Elesett Öregekért Alapítvány néhány évvel ezelőtt létrehozott, és azóta is működtetett, egy kb. 50 fős szeretetotthont, mely kevés forrásainak ellenére időnként meg szokta hívni vendégségbe egy erdélyi gyerekotthon lakóit (nagy szeretetben, de nagyon szegényesen élnek). Idén nyáron július 10-től 16 általános iskolakorú gyereket fognak befogadni pár napra. Erről véletlenül a napokban értesültem és nagyon összeszorult a szívem e nemes gesztus hallatára. Arra gondoltam, valamilyen formában én is meg próbálok segíteni és egy kis örömet szerezni nekik. És el kezdtem partnereket keresni ez ügyben az Interneten. Így találtam rá erre a szép és hasznos honlapra. Ha bárki tud, kérem segítsen. (pénzzel, édességgel, ruhával, gyerekkönyvvel, stb.).

Köszönettel,

Péterné V. Mónika
85/501-029 (munkahelyi szám)

Válaszolhat közvetlenül az Elesett Öregekért Alapítvány címére is:

8716 Gadány

Fő u. 46

Tel.: 85/329-511, 85/329-058
 
 


Sziasztok!
Nem tud valaki segíteni, hogy óvodában búcsúzáskor milyen ajándékot lehetne, illik adni az igazgatónőnek, óvónőknek, dadusoknak??? Közösen a csoport nevében...
Egyáltalán hogyan is működik/működött ez nálatok?
Köszönöm:
Zita
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit kell tenni, olyankor, ha a háziorvosunk nem engedi oviba a kicsit. A gyest a szakorvos hosszabíthatná meg, de az ő véleménye szerint már nem beteg a gyerek.

Ilyenkor fizetés nélküli szabadságot kell kérnem a munkahelyemen vagy fel kell mondanom?
Fizetés nélküli szabadság esetén a biztosításom fenn marad vagy háztartásbelinek minősülök és nekem kell fizetnem?
Fizetés nélküli szabadság esetén máshol létesíthetek részmunkaidős állást?
Van az Önkormányzatoknak valamilyen támogatási formája a hasonló esetekre?

Köszönöm a segítséget!

Lívia
 
 


Sziasztok!
A VII. kerületben lakunk és jövő szeptembertől járna óvodába a kisfiam. A bölcsi példáján okulva nagyon szeretném körüljárni, hogy hová adom, és az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani "jó" ovikat. (Elsősorban az óvónők a fontosak, nem a gyerekanyaggal kapcsolatban vannak elvárásaim, még valamennyit utazni is hajlandó vagyok: szóba jön az V., VI., VII., XIII. kerület).
Köszi mindennemű segítséget:
Bandris
 
 


Kedves Anyukák!
Vasalhatós ovis jeleket készítek A4-es ívben.
Priviben bővebb tájékoztatás:)
 


Sziasztok
Egy nagyon nagy problémával fordulok hozátok.
Van két kislány ikrek most sept. 4-en letek 3 évesek,Érden kőltőztünk tavaly nov.-ben nem is gondoltunk hogy ilyen probléma van az ovoda helyekel itt. Be iratkoztunk őket oviba és visza utasitota őket hely hiány miat de a " kedves hőlgy " a ki ot volt aszt monta nekűnk hogy jővőre se lehet hogy nem veszik mert az 5 évesek nagyon sok . Nem is tudom hogy ha tud nekűnk valaki segiteni aban hogy..............nem is tudom még pesten is kőzel hozánk valahol el vinem őket mert a munka helyem el fogom vesziteni ha nem megyek visza decemberig.Csak egy fizetés-bol élni 2 gyerekel nagyon nehéz!!! De ha valaki tud it Érden valamelyk ovodárol hogy lene hely akor nagyon szépen kérem hogy irjon nekűnk.kőszőnőm előre is mindenkinek!!!!!!!!!! elnézést ha valamit nem irtam jól!! :oops: :oops: :oops: Lavy
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valaki, aki ismeri a XVI. kerületi óvódákat.
Nyáron költöznénk Rákosszentmihályra, és a most 4 éves fiamat szeretném beiratni a Szt. Korona utcai oviba. Mostanra szokott csak be a jelenlegi oviba (több, mint 1 év után), de mivel megszűnik az intézmény, muszáj váltanunk.

Előre is köszönöm!
Judit
 
 


Sziasztok!

A XVIII. kerületi TÁNCSICS Általános és Nemzetiségi Iskoláról érdeklődnék.

Mit tudtok róla? Van-e valakinek tapasztalata róluk? Pl. mennyire költséges az iskola havi szinten; sok-e a roma származású (nem kell félreérteni!); mennyire hatékony a nyelvoktatásuk; mennyire erős az oktatásuk (továbbtanuláshoz), stb.

Minden választ megköszönök,
Kata
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Anyukák !!

Szeretnék olyan anyukával megismerkedni akinek a kislánya vagy kisfia szeptembertől a 1. kerület Nyárs utcai óvodába fog járni.

Azért gondoltam erre mert könnyebb lenne a manóknak ha nem
egyedül kezdenék az óvit.
Néha elmennék a játszótérre együtt vagy bárhova csak kicsit barátkozzanak össze.

Nekem kislányom van.

oktober73@freemail.hu


sziasztok

Egy anyuka
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: