Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Biztos sokan vagytok, akinek óvoda vagy iskolakezdés előtt áll a csemetéje. Jó lenne, ha tudnánk egymásnak hasznos ötleteket adni e témában. Az én első kérdésem az lenne, tudna-e valaki Bp. XI. ker-ben esetleg Kelenföldön ovit ajánlani. Köszi
Móni
Moncsi
 


A
Névtelen
 


Én a 11 kert.elég jól ismerem talán tudok tanácsot adni csak azt írd meg , hogy melyik részén keresel. Elsőre néhány cím:ezüstfenyő utcai
kelenvölgyi,lecke u.i .De nagyon fontos lenne, hogy menj be néhány óvodába a körzetedben és nézzd meg ki lenne a gyermeked óvónője.
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!
En kulfoldon elek es a tavasszal haza fogok menni hosszabb idore a 2,5 eves gyermekemmel (IX.ker Kalvin ter kornyeke) szeretnek talalni egy jo gyermekorvost sose lehet tudni, aki termeszetesen hazhoz is jonne mivel nekunk nincs tb. kartyank.
Egyebkent milyen arak vannak otthon egy magan dokinal?
Mivel tobbszor jarunk haza jo lenne talalni egy allandot.
Surgos koszonom.
Judit
Névtelen
 


Sűrgősen keresek a 16. ker. ben óvodát. Tudna valaki ajánlaki egy gyermek központút ajánlani, nem baj ha alapitványi, de magánt már nem tudom megfizetni .
csen
 


Szia!
Köszi az ovi ajánlatokat, engem a Mérnök utcai óvoda érdekelne, kivülröl jónak tünik, de hát nem tudom, hogy vajon belülröl milyen. Esetleg ismered ezt az ovit?
Köszi
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Ha valaki ismeri a XI. kerületi kelenvölgyi óvodát, és a Dajka Gábor utcai Hétszínvirág óvodát légyszíves írjon!
Timi
timea (timea)
 


Szia timea
Én a kelenvölgyit ismerem és csak jókat írhatok róla. Szép környezet,ugyan kicsi az udvar de családias a hangulat.Jók és képzettek az óvónők.A Dajka Gábor utcait nem ismerem. Menj be mindkettőbe és nézd meg személyesen.
Névtelen
 


Sziasztok!
Kezdem magam rosszul érezni, hogy elérkezik az óvodába íratás ideje, és még mindig nem döntöttem.
Ha valaki tudna valamit mondani I.ker-i ovikról, elsősorban a Dísz téri érdekelne, de azért a többi is, nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm
Szabó Krisztina
 


Szia Krisztina!

Ne legyél rosszul!

Azokat az óvodákat amiket kinéztél látogasd meg. Kérdezd meg ki lesz az óvono/k, menj be a csoportjába nézd meg munka közben, beszélgess el vele. Vidd a gyereket is nyugodtan magaddal nézegessétek meg a helységeket, játékokat, ismerkedjen o is a leendo "munkahelyével".

Szokot lenni nyílt nap is.
bigacsiga
 


Szia Mona!

Örülök, hogy Te is IV. kerületi vagy.
Mi a Nyár u. Virág. u. sarkon levo Virág oviba járunk.
Ti merre fele laktok?
Jobbulást a gyerekeidnek. Ha meggyógyultatok összehozhatunk egy talit.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Mona!

Bocs, hogy nem válaszoltam, de elkerülte a figyelmemet.

Ezt írtad:
"Szia Bigacsiga!
Köszi a válaszod,nekünk is ajánlotta egy anyuka a Virág u ovit, ok is odajárnak.
Te még otthon vagy a picivel?
Mivel én itthon vagyok, nem nagyon akarják a fiamat
bevenni csak max ebédig.
o most bölcsis és imádja, ott is alszik, uzsi után hozom el. Nálatok ez hogy van?
Szia Mona"

Szerintem nagyon jó az ovoda! Nagyon két jó ovonénit fogtunk ki.
A mi csoportunkban soha nem került az szóba, hogy az anyuka ebéd után hazavigye a gyerekét pedig több mint öt gyereknek van kistesója. Nem is céloznak rá az ovonénik. Persze más akkor amikor hoszabb ünnep, szünet közeleg vagy beteg az ovonéni akkor én sem viszem hanem itton tartom. Az elso félévben ebéd után vittem haza a másodikba rögtön uzsonna után szoktam hazavinni. Uzsi után ki szoktak menni az udvarra néha mi is ottmaradunk és a kistesó is játszik (16 hónapos).
Neked konkrétan mondták, hogy vidd haza vagy csak célozgattak rá?

szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Mona!

Na itt folytatom, mert tegnap éjjel el kellet mennem. Bárányhimlos a nagy fiam pedig nem is találkoztunk veletek Kép. Nagyon magasra felment a láza ezért beültettem egy félórára a fürdokádba.
Te Mona nálatok is rettenetes rondán nézett ki a gyerek? Neki nem mondom, hogy milyen csúnya nem akarom a kis lelkét összetörni, de valami borzalmas. Tegnap meg ma volt a csúcs. Pötty hátán pötty.
Újra elolvastuk a Pötyös Pannit, most már jobban értette.

Ti meggyógyultatok már? Elmúlt minden pötty?
Melyik bölcsibe jártok?

szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Bigacsiga Kata!
Gyógyulást kívánok a kisfiadnak,remélem hamar túl lesztek rajta.A pici nem kapta el?
Nálunk kiderült,hogy mégsem voltunk bárányhimlosek,én gyanítottam,hogy nem az mert kevés pötty volt és nem is viszkedtek,valami fertőzést szedtünk össze együtt a barátnőm gyerekeivel.Náluk is ugyanakkor jött ki és az ö orvosuk is bárányhimlöt diagnosztizált elöször.
(Tavalyelött egy strandolás alkalmával szintén sikerült közösen begyüjtenünk valami kórokozót.)
Mi az Aradi bölcsibe járunk,de oviba nem ide irattam be,hanem a Csányi utcába.
Itt is kérdezték,hogy dolgozom-e,mert ha nem akkor csak délig vennék fel.
Azt hiszem ha problémáznak akkor viszek egy munkáltatói igazolást,mások is ezt csinálják állítólag.
Még azt is mondták,hogy mivel ugyis otthon vagyok az se baj ha a gyerek nem jár oviba még.
Erre én mondtam a vezetönönek,hogy de baj mert a gyerek imádja a bölcsit is még vasárnap is menni akar,vannak kis barátai nem szeretném ettöl megfosztani.
Nem értem ezt a hozzáállást komolyan.
Egyébként a bölcsiben is elég nagy a szigor.
PL uzsi után rögtön vinni kell haza, nincs udvari játék mint nálatok.Fél négynél tovább csak azok maradhatnak akiknek a szülei tovább dolgoznak.
Persze amúgy is hazahoznám ilyenkor,csak ha programom van délelőtt a picivel rohanhatok ,hogy pontossan odaérjek a nagyért,mert ránkszólnak ha késünk.SZóval tiszta terror.Kép
Ha meggyógyultok összehozhatnánk egy talit.Kép
Szia Mona
mona (mona)
 


Szia Bigacsiga Kata!
Gyógyulást kívánok a kisfiadnak,remélem hamar túl lesztek rajta.A pici nem kapta el?
Nálunk kiderült,hogy mégsem voltunk bárányhimlosek,én gyanítottam,hogy nem az mert kevés pötty volt és nem is viszkedtek,valami fertözést szedtünk össze együtt a barátnöm gyerekeivel.Náluk is ugyanakkor jött ki és az ö orvosuk is bárányhimlöt diagnosztizált elöször.
(Tavalyelött egy strandolás alkalmával szintén sikerült közösen begyüjtenünk valami kórokozót.)
Mi az Aradi bölcsibe járunk,de oviba nem ide irattam be,hanem a Csányi utcába.
Itt is kérdezték,hogy dolgozom-e,mert ha nem akkor csak délig vennék fel.
Azt hiszem ha problémáznak akkor viszek egy munkáltatói igazolást,mások is ezt csinálják állítólag.
Még azt is mondták,hogy mivel ugyis otthon vagyok az se baj ha a gyerek nem jár oviba még.
Erre én mondtam a vezetönönek,hogy de baj mert a gyerek imádja a bölcsit is még vasárnap is menni akar,vannak kis barátai nem szeretném ettöl megfosztani.
Nem értem ezt a hozzáállást komolyan.
Egyébként a bölcsiben is elég nagy a szigor.
PL uzsi után rögtön vinni kell haza, nincs udvari játék mint nálatok.Fél négynél tovább csak azok maradhatnak akiknek a szülei tovább dolgoznak.
Persze amúgy is hazahoznám ilyenkor,csak ha programom van délelött a picivel rohanhatok ,hogy pontossan odaérjek a nagyért,mert ránkszólnak ha késünk.SZóval tiszta terror.Kép
Ha meggyógyultok összehozhatnánk egy talit.Kép
Szia Mona
mona (mona)
 


Kijavítottam ,erre elküldte az előzőt is,pedig azt nem küldtem csak a nézetet olvastam át.
mona (mona)
 


Lányok, ezt meg kell írnom nektek. Nem is tudom, melyik rovatba illik igazán.

A bölcsis rovatban már írtam a mi ovinkról, meg az intrikázó anyukákról. Az elmúlt 3 évben 10 (tíz) óvóno váltotta egymást itt a faluban, mindet kiutálták ezek az anyukák. Idén már elment az egyik óvóno, a másik is beadta a felmondását, szeptemberig marad. Na, ma szüloin a vezeto óvóno, ahelyett, hogy megköszönte volna a kolléganoje munkáját, jól megszégyenítette ot a szülok elott. Eloadta, hogy nem engedi el, ha nem találnak más nemzetiségi óvónot (ez többségében szlovákok lakta falu), és hogy mennyivel tartozik o a gyerekeknek, meg az ovinak, stb. A 3-4 bajkevero meg röhögött a markába.
Na, nem bírtam cérnával. Elmondtam a véleményemet alaposan, nem engedtem bántani az óvónot, akirol egyébként nagyon jó véleménnyel vagyok, szerintem az itteniek összetehetnék a kezüket, hogy o vigyázott a gyerekükre. A többiek meg hallgattak, mint sült hal a fuben, csak akkor nyitották ki a szájukat, amikor az ominózus anyukák elhagyták a helyet. A vezeto óvóno meg viszakozott, hogy de jó, hogy végre valaki kiállt az óvóno mellett. Mert o vezetoként nem mondhatott mást. Hát ez hihetetlen! Nagyon kiakadtam!!!

Iboly
Iboly
 


Szia Iboly!

Ez tényleg megdöbbentő!Talán egyszer jön egy olyan óvónő, aki van annyira talpraesett, hogy szembeszálljon a "bajkeverő" anyukákkal.

A fiam a XIX.ker-ben jár egy magánoviba.
Mindenkinek merem ajánlani. Vegyes csoport van, tanulnak angolt, mennek görkorizni- télen jégkorizni-, pónilovagolnak, tartásjavító torna van hetente 2x, úszás, stb.
Az óvónők fantasztikusak, és összesen 15 gyerek van.
Ha valakit érdekel, pontosítom a címet. a lényeg az, hogy már hónapokkal előbb be kell íratkozni, viszont 2,5 kortól felveszik a törpöket.
Ja és nem csak szeptembertől lehet menni, hanem évközben is jönnek gyerekek -persze csak az üres helyekre!

Üdv,
Kriszta
TKriszta
 


Sziasztok!

Kriszta, írj egy árat is az ovi mellé, mert azt hiszem engem a magánoviktól mindig is az tartott vissza.

Iboly. Szerintem jól tetted, hogy felszólaltál! Én eleinte csendes voltam az oviban, aztán egyre inkább kinyitom a számat, és hosszú távon úgy tûnik, nem járnak emiatt rosszabul a gyerekeim. Ez azért elképesztõ, hogy a vezetõ óvónõ nem a saját véleményét, még csak nem is az intézmény véleményét képviseli, hanem szülõk egy csoportjáét! Nálunk inkább olyan van, hogy az óvónõk csendben suttogják el a szülõknek, hogy ezzel vagy azzal õk sem értenek egyet, dehát a vezetõ óvónõ így döntött.
Azt hiszem a bajkeverõ anyukák azzal érték el sikereiket, hogy a többiek inkább meghúzták magukat. És példád is igazolja, hogy az nem helyes technika.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!

A magánovi, havi 23.000, -Ft, ami talán nem egetverő, ha meggondoljuk a mai állami ovik "szolgáltatásait"./ Hiszen ott minden külön foglalkozásért fizetni kell./

Üdv
Kriszta
TKriszta
 


Kriszta!

Végül is... Nálunk 3 volt egyszerre ovis, szóval akkor az lett volna 69... Én meg közben nettó 33-at kerestem... Egyébként köszi!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ne haragudj, Ildikó, de nem gondoltál még arra, hogy ha többet dolgoznál, és nemcsak a Babaneten lógnál, minden témába beleszólva, akkor talán többet is keresnél?????

Andi

Ez csak onnan jutott eszembe, hogy megnéztem az új üzeneteket, és csak a te nevedet láttam mindenhol...
Andi
 


Andi!
Én sajnos mostanában egyre kevesebbet vagyok a Babaneten, de nem emelték fel a fizetésemet! Reklamáljak? :o))
Én csak örülök, ha sok a hozzászólás, és normális keretek között viták is zajlanak.
Bocs, hogy belekotyogtam.
Szia: Judó
Judó
 


Andikám, amikor én 98ban dolgozni kezdtem, és 33at kerestem, még nem is volt babanet! Közalkalmazotti fizum volt.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Hát ez van....
De azért jó lenne végiggondolni, miért tart itt ez az ország ahol tart!
Ha pl. a közalkalmazottak dolgoznának, és nem a neten lógnának, valószinûleg nem kellene õket a semmiért fizetni.
Mert ha a te 8 órás munkaidõdbõl 7-et az interneten lógsz, elég lenne, csak azt az egy órát fizetni. Ebbõl kifolyólag nem lenne szükség ennyi közalkalmazottra, akiknek a bérét az én fizumbúl is vonják, holott nem is dolgoznak meg érte!

Andi
Andi
 


Ugye jól látom, hogy ez a diskurzus már megint nem az Óvodákról, Iskolákról folyik...

Egy közalkalmazott, aki még legalább három évig szeretne a neten lógni gyes/gyed közben Kép :

Juca
juca
 


Kedves Andi!

A közalkalmazottak is dolgoznak,nem is keveset, bár mennyire is nehéz elhinni,méghozzá nevetséges fizetésekért!! Sokaknak 2 munkahelyük van hogy normálisan meg tudjanak élni! Valakinek ezt a feladatkört is el kell látni, mert ha "mi" nem lennénk, az elég nagy gáz lenne!(pl.kórház,iskola,stb.)
Mint kivülállónak szíves figyelmedbe ajánlom, hogy ki lehet próbálni a közalkalmazotti státuszt!

Betty
Névtelen
 


Azt tünt fel,hogy a legtöbb veszekedésben Pethes Ildi neve is szerepel.Bár most legalább nem ö kezdte.Már ez is valami.
Lényeg,hogy mint öreg motorosnak ,-elég nevetséges status-minden témában van hozzászolni valója.
kriszta
 


Miért baj, ha valaki sok témához tud hozzászólni? Én nagyon jó ötleteket kaptam Ilditől.
Mégegyszer köszi Ildi, csak így tovább.

Nina
Nina
 


Kriszta!
Nem tisztem Ildit megvédeni, nem is akarom,(majd megvédi õ saját magát) de mint öreg motoros, hadd szóljak hozzá.
Valahogy csak kell neveznünk azokat az anyukákat, apukákat, akik már a kezdetek óta, vagy majdnem a kezdetek óta itt vannak a babaneten, írják-olvassák a hozzászólásokat. Ezért tusdjék, mi hol van, milyen témakörben nagyjából mikor mirõl írtak-írtunk stb. Ildi ezért "szól bele mindenbe" többek között, ill. azért, mert õ ilyen, és urambocsá', joga is van beleszólni. Ahogy mindegyikünknek.
Azonkívül többen (majd' mindegyikünk, hálistennek) vártak babát, nevelik most vagy nevelik majd gyermeküket/yermekeiket. Tehát mindegyikünk kompetens minden vagy majdnem minden témában.
Akkor miért ne írhatnánk oda, ahová tetszik?
Ja, még egy: nagyon sokan neteznek a munkahelyükrõl, nemcsak Ildi. És amíg a fõnökük nem szól érte, addig szerintem nekünk sincs sok közünk hozzá.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Visszakanyarodnék az eredeti témához. Kép

A múltkor már nem tudtam feltölteni ezt a pár mondatot, most bepótolom.

"Még annyi, hogy régóta vacilálok azon, hogy ne kelljen Andrist oviba vinni, annak ellenére, hogy 6 éves, évvesztes, most lesz másodszorra nagycsoportos. Most kapja majd a kilencedik(!) óvónénit (költözés, óvónénik el, stb miatt), érzékeny lelkületu kisgyerek, én meg amúgy is itthon vagyok Gyeden.
A mai szüloi után odaálltam a vezeto óvóno elé, és megkértem, hogy a hatályos törvény 65. paragrafusa alapján mentse föl Andrist az óvódalátogatás kötelezettsége alól. FELMENTETTE!"


Kriszta, Ildi, köszi a bíztatást, jól esett, itt a faluban lehet, hogy most sokan megutálnak emiatt, bár eddig csak pozitív hozzászólásokat kaptam, de mindenki be van tojva a nagyszájúaktól. De hát csak addig nagy a szájuk, amíg nem jön valaki, akinek még nagyobb... Nem? Kép

Kriszta, köszi a tippet, nekünk messze is van az az ovi, de komolyan mondom, ötletet adtál: ha lenne rá lóvénk, meg kéne venni ezt az itteni ovit és csinálni belole egy klassz kisdedóvót. Ha én lennék a tulaj, nekem lehetne a legnagyobb szám... (Na ez csak vicc volt!)

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!

HOgy ne kavarodjunk újra el a véleményemnek nyitok egy másik topicot, a Dühöngõt, ott válaszolok.
A linket is ide teszem: [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/1079.html?992591191" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/1079.html?992591191[/url]
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Lányok!

Csak szólnék, hogy a fenti Andi nem azonos a hónapok óta ide írogató Andi2-vel.

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Nekem iskolával kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Van közöttetek valaki, akinek Székesfehérváron jár általános iskolába a gyereke?
A fiam jövőre iskolába megy és nem rudjuk, hova írassuk be.

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!

Kérlek titeket, akinek Székesfehérváron jár iskolába a gyermeke, vagy ismerőse gyermeke segítsen!
Milyen iskolák vannak a városban?

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!

Szeretnék részletes információhoz jutni a II. kerületi ovikról. Ha valaki tud nekem segíteni vagy tudja hol találok ilyeneket, kérem írjon! Fôleg olyan anyukák/apukák tapasztalataira lennék kíváncsi akiknek II. kerületi oviba jár a csemetéjük, de minden infót nagyon szépen köszönök!

Üdv: Viki
Viki
 


Sziasztok!

Ismeri valaki a XI kerületi ovikat? Gondban vagyok, mert a lányomék a bölcsiben nagyon sok mindennel foglalkoznak pl ragasztanak, ollóval vágnak, gyurmáznak, rengeteg mondókát és dalt tanulnak. Ez eddig szuper, hiszen sok bölcsiben csak "megõrzés, gondozás" van. Viszont azt hallottam, hogy kiscsoportban igazán nincs szervezett foglalkozás, mindenki csinál amit akar. Ez nekünk visszalépés lenne, és félek, hogy nem fogja jól érezni magát. ( a bölcsit imádja). tudtok valamit ajánlani?

Köszi
Anikó
Anikó
 


Anikó!

Szóban forgó kerületet nem ismerem, viszont. Ma az ovikban az a tendencia, hogy nincs klasszikus értelemben vett kötelezõ foglalkozás, olyan, amire mi gyerekkorunkból emlékszünk. Még nagycsoportban sem!!! (az más kérdés, hogy ez jó, vagy sem iskola elõtt) Kötetlen foglalkozások vannak, amelyik gyerek akar, az csinálja, aki nem, nem. Persze igyekeznek az óvónõk úgy intézni, hogy minden gyerek rendszeresen részt vegyen a dolgokon. De csak addig csinálják, amíg érdekli õket, ha nincs kedve fölkel, és megy játszani. Ilyen rendszerben (pl. a mi ovinkban, de ez egy másik kerület) már kiscsoportban is rengeteg kézmûves dologra van lehetõség.
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Köszönöm a választ. Remélem a kislányom magától is elkezd majd valamit alkotni, mert pillanatnyilag még elég bátortalan. Ha irányítják akkor hamar belelendül, de ha nem akkor csak áll egyik lábáról a másikra. Persze szeptemberig még változhat...
Azért, ha valaki tudna mesélni a kerületi ovikról ( akár jót, akár rosszat, azt megköszönném)

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
Engem a VII. kerületi ovik érdekelnek, vagy a közelben lévõ magánovik. PL. A Városligeti Magánovit ismeri valaki? Vagy a Pingvint ami nem tudom hol van. Nem szeretném nagyon messzire hurcolni a csemetét!
Köszi a segítséget!
Andi
 
 


Sziasztok, most vagyok elõször a társalgóban, a segítségeteket szeretném kérni. Ugyanis a Bence kisfiam õsztõl lesz ovis és a legközelebbi ovi (a házunk mellett van) egy reformatus ovi, ahol a nyilt napon az volt a benyomásunk hogy itt minden a vallás körül forog, ami szerintem egy 3 évesnél még túl korai.
Ha van valakinek ilyen irányu tapasztalata (gyerkõce ilyen oviba jár) vagy hallott ilyenrõl, kérlek írjatok. Tanulnak 'rendes' gyerekverseket is az ilyen ovikban vagy csak vallasosakat?
Koszi
Cilu
 
 


Kedves Anyukák!
Szeptembertõl angol-magyar kétnyelvû csoport indulna a VI. ker. Benczúr utcai oviban. Még nincs meg a kellõ létszám, ezért segítek a toborzásban. Akit érdekel, hívja Tóth Katalint a 06-70-248-9050 õ szervezi.
Üdv. Andi
 
 


Sziasztok
Mi a Mikkamakka jatekoviba jartunk (30.000ft.+ ebed es ha akarsz uszit 800ft. alkalmankent) hetente 1 alkalommal kisbusz viszi oket a szigetre az 1 ora uszasra. Hetente jarnak kirandulni is, a Honved u.ban van (Vigszinhazzal szemben).Integralt oktatast is felvallal 15-en vannak a csoportban ami 2 szobabol all. Szivesen valaszolok barkinek akit erdekel.
Judit
Judit
 


Tudtok valamit az Úszó Pingvin óvodáról (Margitsziget, Hajós Alfréd uszoda)?
kösz, verbatim
verbatim
 


Szia Verbatim!


Mi a Hajós Alfrédba járunk a kislányommal. Szûcs Beához.
Nagyon aranyos oktató. Az én gyerekem nagyon fél a víztõl, és ez még enyhe kifejezés. Csodálatos eredményeket ért a kislányomnál. Igaz, hogy még elõfordul, hogy sír, de mell és hátúszás már megy.
Ha részletesebben érdekel válaszolj!

Anita
Anita
 


Szia Anita,
az az igazság, hogy az egyik magánintézményekkel foglalkozó honlapról vettem az óvoda címét, és nem tudom biztosan, hogy akkor ez egy mûködõ óvoda-e. A lányod ott óvodás vagy csak vagy csak úszásra mentek oda? Most hogy így felvetettem Kép érdekelne mind a kettõ, kétéves múlt a gyermekem, óvodát is keresek neki jövõre, meg úszni is vinném. Írd le légyszíves, amit tudsz, nagyon köszönöm.
verbatim
verbatim
 


Szia Verbatim!
Mi csak úszni járunk oda. Nyáron jártunk úszótáborba, és akkor hallottam, hogy ott van egy jó kis ovi is. Csak jókat mondtak róla. Szerintem érdemes lenne megérdeklõdnöd. Annál is inkább, mert ott van az épületben -állítólag- fizetõs (ezt nem tudom pontosan. Én nagyon meggondolnám ha lenne ilyen lehetõségem, mert egyrészt a napi programjában lenne a gyereknek -nem kellene külön tanfolyamokra járni-, másrészt mióta mi úszni járunk nem betegeskedünk. Nem utolsó sorban tündériek ezek az úszi picik.
Mindenképp érdeklõdd meg.
Anita
Anita
 


Sziasztok!

Én mondok egy jó iskolát.KépÉn is odajárok.KépBetlhen Gábor
Általános Iskola Zenetagozatos.Nagyon jó iskola,felkészül
tanárok.JÓL FELKÉSZIT A NAGYBETÛS ÉLETRE.KépKép
Réka Kisboszi
 


Kedves Judit!
Minket érdekelne a Mikkamakka játékovi (szeptembertõl lenne aktuális). Tudsz valamit a jelenlegi árakról? Hány hónappal elõbb kell jelentkezni?
Ezen kívül érdekelnének a III. ker.i magán és állami ovik is.
Köszi
Móni
Móni
 


Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Én is a III. ker.-ben keresek óvodát a kislányomnak. Idén dec-ben tölti a hármat, de csak 2004. márciusától kellene ovi, mert addig külföldön élünk. Azt nem tudom, hogy ilyen esetben még az idei beíratkozáskor kell õt elõjegyzésbe vetetnem? Egyáltalán, mikor vannak a beíratkozások? Vagy csak jövõ szeptembertõl járhat majd oviba? Most márciusban megyek haza velük, így néhány ovit meg tudnék nézni, ha lehet nem csak nyílt napon. Számomra az ovi légköre a döntõ és az óvónõ személye. Az sem lenne utolsó, hogy közel legyen, mi a Pók u-i lakótelepen lakunk. Ráadásul, hogy ne legyen nagyon egyszerû, olyan ovi kéne, ahová korengedménnyel felvennék szeptembertõl a 2.5 éves fiamat, mert szeretnék munkába állni majd és így egyszerûbb lenne.

Remélem tudtok tanácsot adni!
Köszi
Solya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron