Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszi, ühüm... és aha... az írásodból úgy vettem ki, hogy még kétszer alszik, de ezek szerint félreértettem. Sajna akkor nincs ötletem. Kép
Bogi este kb. 9-től alszik reggel nagyjából 8-ig, (ez lehet néha este 10-től reggel 7-ig is) és napközben meg kb. 1,5 órát (ami időnkent 0,5, vagy akár 3 is.) De a lényeg, hogy összesen kb. napi 12-12,5 óra jön össze. Ha éjjel kevesebbet alszik, akkor nappal pótol és fordítva.
Nálatok, ha jól számolom, kb. 11 óra jön össze. Ugye? Nem egy mormota a lányod. Kép
Ez a szorongásos időszak nálunk is volt, nagyon rám volt ragadva a gyerek, de most már határozottan múlik. És nem is tartott sokáig, tán egy hónap ha volt.
Ugyan még mindig anyuci van mindenek felett, de kiválóan elvan a nagyival, vagy apával, fél napig is.
Hogyan altatod vissza, amikor felébred délután? Nálunk ez egyedül cicivel megy. Kép Ha nincs ott a tejcsap, nincs alvás se.

Kispici
 
 


Sziasztok!

Kriszi:nem túl biztatóak a fejleményekKép. Ancsi is ennyit og aludni pár hónap múlva? Most még azért összesitve kijön a 13 néha 14 óra.
Nálunk ami nagyon tuti nappalihoz:ha délelőtt jó sokat kint vagyunk és alaposan elfárad. Ha túl, az már nem jó, akkor 30 percnél megébred, bár vissza lehet altatni (csak itthon). (cicivel) Éjjel változatlan.

Szerencsére Ancsi kifejezetten pirkadattól alszik jobban, talán őt meg a sötét zavarja.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Hahó,
Kispici,
nálunk is cicivel megy a visszaalvás (nappal). Éjjel megy análkül is, bújással, néha kér vizet. Ha nagyon felijed, akkor cicit kér, de ha magamhoz ölelem, az is elég neki. Amúgy ha nem álmos, akkor ragyogóan elvan bárkivel, a nagyit imádja, apával remekül megértik egymást az első pillanattól fogva stb., de ha aludni kell, akkor csak anya jó, lehetőleg állandóan legyek ott, és nappal a cici is legyen kéznél. Ezen gondolkodom is erősen, hogy erről a cicivel elalvás témáról mikor/hogyan fog letenni, mert egyelőre el sem tudom képzelni.

Megyek, mert éhes, álmos és minden baja van,
üdv
Kriszi

Ildi,
Cicó ezt a napi tizenegy órát kb. nyolc hónapos kora óta csinálja, szóval mindig extrém keveset aludt. Fel is vagyok készülve, hogy ennél már csak kevesebb lesz. Vagy talán majd ha lesz tesó, kedvet kap tőle, remélem... Kép
Érdekes egyébként, a sok új élmény, a jó sok kint rohangászás neki is bejön. Emlékszem, mikor a messzi mamánál voltunk, és egész délelőtt a pipiket etette, akkor két és fél órát durmolt egyhuzamban délben. Aztán éjjel mukk nélkül átaludta az éjszakát (azért ez se mindennapos).
 
 

 
 

Sziasztok!
Eddig nem is olvastam ezt a topikot, de most belenéztem, és sok hasonló eset van, mint a miénk!
Mira most volt 13 hónapos, és olyan 11 hós koráig semmi gondunk nem volt az alvással!
Este 8-tól hajnal 5-6-ig aludt, akkor szopi, és vissza 9-ig!
Most este lerakjuk, és hajnali 2-3 fele ébred, valamikor visszaalszik magától, valamikor szopival. Meg még ébred 5 óra körül is, és reggel 7 után meg felkel.
Szóval már nem olyan jó alvó mint régen!
Ha megébred, egy darabig bírom, hogy nem szoptatom meg, de ha már nagyon sír, kiveszem, és megszoptatom.
Most két rágófoga kibújt, azt már látom,lehet, még jön valahol hátul is! Szerintetek a fogzástól ébred?
Mikor lesz az, hogy este lerakom, és reggel 7-ig alszik??? Mert, hogy nem az éhség kelti fel, az tuti!
És mi lesz, ha már nem szoptatok, mivel fog megnyugodni, mit adok hajnalban ha megébred?
Nappali alvással nincs gond, egyszer alszik, saját szobában, saját ágyba!
Ja, és reggel/hajnal/, este szopizik, de nem alszik el rajta, szóval ez se lehet a gond!
Akkor mi lehet, mitöl ébred? Fogzás lehet már 2 hónapja??
Üdv! Mirama

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Kriszi, ha mi ott tartanánk, hogy a cicivel csak elalszik délután, de nem azon alszik, már boldog lennék. Kép Egyelőre még nem mertem nekifogni átalakítani az altatási ceremóniát, mert eddig valahányszor kisérleteztem, az csak egész napos nyűglődést eredményezett, de alvást nem. Azért majd a napokban lehet, hogy nekifogunk. Az éjszakák nálunk elég rapszodikusak. Ha rendesen vacsizik, akkor alszik szépen akár reggel 4-ig is, ha viszont nem eszik jól, akkor már fél kettő körül ébresztés van, aztán 5-kor, 7-kor, és 8 körül felkel. Ha ilyenkor (fél kettőkor) visszafektetem simizéssel, akkor többnyire 1 óra múlva újra ébreszt, és sokkal nagyobb vehemenciával követeli anyát. És ha már kivettem, akkor a szopit is. Ilyenkor már nem tudom simivel visszaaltatni.

Mirama, lehet, hogy a fogzástól sír. A fogak úgy szoktak jönni, hogy vannak aktív növekedési időszakok, aztán egy darabig nyugi. Az aktív növekedési időszak lehet a valódi fogkibújást megelőzően sokkal korábban is.
Aztán lehet az is, hogy nem annyira a szopi kell neki, hanem inkább az anya. Tudni, hogy ottvagy, megvagy, nem vesztél el. Kép

Kispici
 
 


Hajaj, lányok,
Cicó a múlt éjjel igazán nagyszabású műsort rendezett Kép
Éjjel felébredt egyszer, és fent volt MÁSFÉL ÓRA HOSSZAT. Akármit csináltam vele, akármit csinált vele Apa, sehogysem tudott visszaaludni. Elszundított, újra felsírt. A végén a mellkasomon keresztben aludt el...de hogy addig mi mindent csináltunk...
Persze vannak tippjeim:
1. Tegnap nem kakilt, viszont rendesen bepakolt vacsorára, jó nagy pocakkal ment aludni.
2. Reggel megkérdeztük tőle, hogy hol fáj, erre mutat a szájába, és mondja, hogy "foa". Hm...két szemfoga jön egyszerre.
Mindenesetre ennek örömére a déli alvásnál úgy elaludtam mellette én is, mint a huzat. Különben most nem ülnék itt Kép

Mirama,
ezen én is sokat gondolkodtam-gondolkodom most is. Cicót mi ugyan 15 hónapos kora után leszoktattuk az éjjeli szopiról, de ettől még felébred, ugyan többnyire már csak egyszer, de az néha ilyen is tud lenni, mint fent (de cicit már nem kér). Elaludni viszont még mindig csak cicivel tud.

Kispici,
nem irigyellek...én néha már így is nagyon ki vagyok ütve. Cicónál van olyan, hogy felsír egy kicsit késő este, aztán alszik reggelig, meg olyan is, hogy először fél hatkor ébred, de olyan is (mint tegnap), hogy éjjel fél kettő és három között végig ciriburizik (szerencsére ez azért ritkább). Cicó egyébként nem alszik rácsosban, úgyhogy ha gondja van, akkor kimászik, és odabújik (általában így ébredünk reggel, mert éjjel valahogyan mindig kikeveredik, van, hogy nem is tudom, mikor). Egyébként amíg éjjel szopizott, addig kísértetiesen így ébredt ő is. Mióta nem szopizunk éjjel, azóta azért annyi ébredezés nincsen.

Üdv
Kriszi
 
 


Hajaj, mint az áprilisi időjárás...ma meg átaludta az éjszakát. Jött a hidegfront.

Kispici,
az jutott eszembe, hogy próbáltad már elmagyarázni neki, hogy miért nem oké, ha cicivel a szájában alszik? Őrületes, hogy miket meg nem képesek már ebben a korban érteni. Cicó nemrég egyik éjjel pl. a következőt játszotta el (most kezd némileg összefüggően beszélni).
(ő):"Anyaaaa...cicimooost...."
(én): Éjszaka van...mindenki alszik...
(ő): "nemciciii...biiiiz...anyaaszik...ciciaaszik...biiiiiiiiiiz...adook..."
(kap vizet, elzuhan és alszik tovább) Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi, ilyen másfél órás fennlevés nálunk is volt egyszer éjjel. Viszont szerencsére nem sírt, csak forgolódott, ki-, meg betakarta a macit, rám feküdt, beszélgetett, énekelgetett, voltaképp elég jól elvolt. Aztán a végén a cicin (mi máson??? Kép ) elaludt.
Amúgy azért nem olyan rémesek az éjszakák. Sokszor van, hogy elég sokáig alszik az első etapban, (3-4-ig) és utána meg úgyis ott van már mellettem, szóval annyira nem zavar, ha szopizik. Eléggé félálomban vagyok.

Cicó úgy látom már nagyon beszél! Kép Bogi még messze van ettől. Van kb. 10-15 szava, mama, papa, néni, cici, mééé, (még) nagi, (nagyi) de a többi még csak jobbára hangutánzó, mint a vau-vau, miauuu, puff, csüccs, stb...
Ezért aztán eddig nem jutott eszembe, hogy elmagyarázzam ezt neki, de azt hiszem az ötlet király és feltétlenül megpróbálom. Kép

Kispici
 
 


Hahó,
bocs a hosszú hallgatásért, rossz napok járnak ránk... Cicó megint áttért a három ébredésre éjjelente, és nem tudok vele mit csinálni Kép Szopit már nem kér, cserébe dumál, mászik, kitúr a helyemről, stb. A kiságyban, mióta van leesésgátló, bömbi van, mert álmából felriadva hirtelen nem tudja, hogy kell kijönni Kép

Kispici,
Cicó anyjára ütött, nagy dumagép volt mindig, most 18 hónapos kort betöltve már egész mondatokat produkál (pl. tegnap, elhaladva nagy sárga kalapjában a egy kirakatüveg előtt: "Emment a paapos kicsi baba, cijja kicsibabba, páppá!!!" -és integet magának Kép ), de tudom, hogy ez nem mindenkinél ilyen. Ugyanakkor néha bosszankodom is egy picit (na nem komolyan), hogy ennyit dumál. pl. nem lehet tőle telefonálni, mert mindig beleszól Kép
Amúgy most olvastam valahol itt a neten, hogy a másfél éves gyermekcse szókincse átlagosan 10-15 szó.

Hogy haladtok a magyarázással? Nálunk, amint a mellékelt ábra mutatja, az éjjeli szopi leállítása sem hozott látványos eredményt. Ha valamikor, most már elhiszem, hogy nem ezen múlik.
Persze ettől még nem alszom többet Kép

Ha valakinek van tippje, mindent örömmel fogadok, csak egyedül sírni hagyni nem akarom.

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, ez nem jó hír. AKkor már inkább maradok a szopi és tuti visszaalvás verziónál!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok Lányok!
SOS segítsetek. A 2. kislányom most 5 hetes és egyszerűen nem tudom elaltatni, nem tud elaludni. Illetve a karomban elalszik, de amint leteszem 5-10 percen belül felébred és sír (legalább ha csendben lenne!). Eleinte csak este 6-7 körül kezdte és kb 11-ig eltartott a huza-vona, hasfájásra gyanakodtam, de most már non-stop csinálja, tehát nem mindig a hasa fáj. Ha sikerül elaludnia akkor alszik 3-4 órát is. Egész nap nem tudok semmit sem csinálni, a derekam is leszakad. Éjszaka nincs gond, eszik és már alszik is tovább. (A másik kislányom 2 éves, vele is alig tudok foglalkozni, ráadásul ő is egyre többet hisztizik, még szerencse nála nincs gond az alvással).
Lassan a kiborulás határán vagyok. Segítsetek, hátha van valami ötletetek hogyan tudnám elaltatni. A babakocsiban ő is nagyokat alszik séta közben, de erre nem akarom rászoktatni a lakásban. A cumit kiköpi az sem kell neki.
MIT CSINÁLJAK???
Edit
 
 


Edit,
a hordozókendőn kívül a fekvőkengurut is mondták már itt. Sok baba egyáltalán nem marad el a kiságyban, az enyém most is csak olyankor, amikor már mélyen alszik, vagy ha teljesen ébren van, és bemászik játszani.
Amúgy én úgy figyeltem meg, hogy sok babánál pár hetes korban kezdődik egy nagyon éber szakasz, Cicó lányom, aki pedig eleinte aluszékony volt, három hetes korától fogva jóformán elaltathatatlan volt egészen két és fél-három hónapos koráig. Akkoriban apa mellkasán éjfélbe tévézéstől a nagypapa általi cepelészésen át a nagymami általi bepólyázásig minden volt (még cicin se aludt el), de egyszercsak túlkeveredtünk rajta. Emlékszem, amikor két hónapos volt, olvastam itt, hogy vkinek a babája "már nem mindig alszik el a cicin", aztán néztem nagy szemekkel, miért, a babák el szoktak aludni cicin???
Amúgy vannak tényleg ilyen éber természetű gyerekek is, Cicó most másfél éves, még mindig fölösleges időpocsékolásnak tekinti az alvást, cserébe viszont egész nap vigyorog, ölelget, puszikat ad, segít teregetni, ruhákat hajtogatni, gyomlálni a kertben és zöldséget tisztítani; ismerkedik a zöldséges nénivel és a markolót vezető bácsinak puszit küld Kép Ja és lassan egész mondatokban beszél. Nem azt mondom, hogy zseni, de a sok nemalvás alatt biztosan volt ideje tanulni a világot, az látszik rajta. Csak én bírjam...részben azért is nincs még tesó gyártási fázisban, mert még mindig nem tudtam magamat kialudni.
Pároddal milyen alvók vagytok? Nagyobbik gyermekcse hogyan aludt pici korában? Mert ez is elég genetikus. Én keveset alszom, szeretek korán kelni, a párom keveset alszik, szeret sokáig fent lenni - a lányunknál ez úgy mixálódott, hogy nulla alvásigény Kép
A nővérem és a férje viszont mindketten nagy alvók, sokat alszanak, sokáig, és mindkét lányuk is mormota alkatra sikerült.

Mindenesetre kitartás, egész biztosan hamarosan jobb lesz,
üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok,
otletert jottem...
Emma 10.5 honapos, es kb. 5 napja bevezette, hogy ejjel 12-1 korul felebred es 2-3-4 orat "musorozik". Egy szobaban alszunk, a kisagya a mienk mellett, de ilyenkor semmi nem jo, se szopi, se ringatas, se mese, ha magunk koze vesszuk, akkor is csak vergodik. Az ido nagy reszet hisztis-vergodos suvoltessel tolti, kicsit jatszik, beszelget, "veszekszik", persze mindezt allva - lehetetlen lefektetni. Idonkent azert eldol kb. 5 masodpercre mintha aludna, aztan mint a villam all megint. Este 9-10 kozott alszik el, reggel 8 korul kel. Napkozben valtozo, 30 perctol 3-4 orat alszik. Sosem aludt sokat, alt. 3 orankent ebred, egyszer aludt 6 orat kb. 2 hetesen.

Van valami otletetek mitol lehet ez? Gondoltam a fogara, de szerintem megsem az.

Koszi,
batka
 


Batka,
ez nem semmi... Ez szörnyű... Hát a fogán, vagy valami betegségen kívül nincs ötletem. Én elvinném gyerekorvoshoz, biztos, ami biztos, legfeljebb kizártok minden testi okot. És tuti, hogy nem a foga?

Virág
 


Esetleg a füle.

Prücs után, aki 6 napig nem aludt, csak perceket, nappal semmi baja nem volt, mindössze egy kicsit folyt az orra.

Gyerekorvost játszva átverte. A fül-orr gégészhez véletlenül került, aki a kétoldali középfüllgyulladására antibiotikumot adott, amit du. ötkor beadtunk neki, majd sapka és a fájdalomcsillapító (ez utóbbi eddig is játszott) és láss csodát: aludt éjszaka és csak szopizni kelt fel.
Addigra egyébként próbáltuk az alvást vízszintesben, fűggőlegesben, világosba, sötétben, egyedül, társaságban, szopival, ringatással, fogfájáscsillapítással, dentinoxszal, kamomillával, Viburcillal, pszichológussal....

Sok sikert a megfejtéshez

Snoopy

KépKép
 
 


Snoopy,
hogyan is felejthettem el a kálváriátoat...?
 


Snoopy,
koszi, ez tenyleg nem jutott eszembe, mert doki nemreg latta, fulet nem piszkalja vagy ilyenek. De ezek szerint ez nem jelent semmit. Viszont tegnap mar csak 2.5 orankent ebredt, ami mar jo, mert normalisan 3 orankent szopizik. De ha megint "visszaesik" keritek egy fuleszt... addig is utannanezek a fulgyertyanak

Koszi megegyszer,
batka
 


Sziasztok!

Kriszi, bocs, hogy csak most reagálok, de hetekig nem volt merszem belevágni a dologba. Most már van némi változás. Nem egészen úgy, ahogy elképzeltem, de azért már így sem rossz annyira. A délutáni alvások többnyire úgy néznek ki, hogy cicin elalvás, (kb. fél óra) aztán kicsempészem magam a szobából, és bármit csinálok, azt úgy teszem, hogy közben hiúzként fülelek, felébred-e. Ha felébred, akkor rohanás vissza, újabb cici, és többnyire még alszik egy darabig. Ha elég gyors vagyok, akkor három részletben alszik, kb. két és fél, három órát.
Megpróbáltam egyébként elmagyarázni neki a dolgot, (maci se cicizik, stb.. Kép )szépen figyelt, mint aki érti, aztán a végén komoly arccal közölte velem, hogy: NEM. Kép
Én meg majd megszakadtam a röhögéstől, alig bírtam ki, hogy ne nyerítsek fel.
Valóban értenek mindent. Kép
Más ügyben is próbáltam már így megbeszélni vele dolgokat, de úgy tűnik nagyon ragaszkodik az álláspontjához.

Kispici
 
 


Kispici,
kösz az írást Kép
Nemmondom, én nem hiszem, hogy tudnék olyan hiúz lenni...nagy határ kitartást neked!!! Kölkecnek meg kicsit kevesebbet, úgy tűnik, neki már van több mint elég Kép
Nálunk azóta változnak a dolgok, Cicó már reggel se kér cicit, és a körülményektől függően néha a délutáni is elmarad. Ha normál eset van, anyával kettesben otthon, akkor kell a délutáni szopi is, de ha pl. babakocsizunk, vagy autóban vagyunk éppen ebéd után, akkor ált. elbágyad-bealszik magától is, a mozgás elzsongítja. De ez persze nem mindig kivitelezhető, hiszen csak ezért nem indulok neki vele a déli negyvenkét foknak...
Az esti szopi viszont elengedhetetlen. Igaz, nálunk kb. öt perc, vagy annyi se, sőt volt már olyan, hogy kis cumizás a cicin, aztán lefordul, félálomban kepeszt egy kicsit lefele a mkaromból, ha nem értem, mit akar, akkor félig csukott szemmel közli, hogy "ágyikó", aztán bepuffan hasra az ágyába, csámcsog kettőt, és alszik (bár ez is ritka még, de ígéretesnek tűnik).
Viszont már csak egy-másfél órát alszik délután, és kilencnél egy perccel se többet éjjel. Éjjeli ébredés változatlan, azzal a variációval, hogy már senki nem alszik vele egy szobában (én nem merek megmozdulni álmomban, nehogy felverjem, így akkor se alszom, ha ő igen, a párom meg nem tudja megnyugtatni, ha felsír, úgyhogy egyedül hagytuk), csak áttántorgok, ha felébred és hív. Ez így egész jó, ha jövök, akkor csak egy kicsit meg kell ölelgetni, esetleg iszik egy korty vizet, és gyorsan visszaalszik, méghozzá most már mindig az ágyában (bár ott kell vele maradni, amíg el nem alszik újra).

Értés, hát hogyne értenék! Ha Cicó reménykedve közli velem ebéd vége felé, hogy "mingyá kimegyünk", és meg azt felelem, hogy nem megyünk ki, hanem alszunk, akkor ő "aszunk, aszunk..." aztán felragyog a kis feje: "cicikét!!!" Ha meg vmi oknál fogva napközben eszébe jut, hogy cicizni akar (pl. unja magát, bár ez nagyon ritka), akkor én mondom neki, hogy most nem, majd este. Erre pár napja tudod, milyen monológot vágott le???
"Este...pancsizol...Apucikával, anyamesééél, aszunkcicii..." Majd megszakadtam Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!
Most kezdtem el olvasgatni a topicot, remélem tudtok valami jó ötletet adni nekem. A 4 hónapos kisfiam egyre rosszabbul alszik. Mikor kb. egy hónapos volt, akkor ha letettem aludni este nyolckor, akkor kb. egy óráig, vagy fél kettőig aludt egyfolytában, utána csak negyed négy körül ébredt fel, ez a hónapok múlásával egyre csak rosszabbodott. Mostmár nem tud egyhuzamban aludni annyit, hanem a kb. 7 órakor, vagy fél nyolckor elaltatom, akkor felébred kilenc, fél tíz körül, utána kétóránként. Valamikor én is elszundítok mellette, de ha felébredek akkor visszateszem az ágyába, de utána ott is felébred. Mostanában egyébként csak hason tud elaludni, a hátán nem tud egyáltalán, olyan, mintha megriadna, megijedne valamitől és ha felébred, akkor már nem tud visszaaludni. A hasán huzamosabb ideig alszik, de éjszaka nem merem a hasán altatni. Nappal, viszont tud aludni, de akkor is csak hason, hosszabb-rövidebb ideig. Ringatás az néha beválik, de van, hogy úgy is elalszik, hogy az ágyikójában és ott kell lenni mellette. Nem tudom, hogy mi lehet a baj! Ha van valami ötletetek, légyszi írjatok!
 


Szia!

Tudom, hogy nem javasolják a hason altatást, de az én fiamnál egyedül az vált be. Hanyatt uaz volt, mint Nálatok, mintha megijedt volna, és lőttek az alvásnak. Így pici kora óta hason alszik. Viszont vettünk már a kezdetekkor légzésfigyelőt, így mi is nyugodtan aludtunk.
 


Az éjjel csoda történt.
Ancsi fél 11 kor elaludt és fél 6-ig csönd volt!!! (akkor ébredt, nagyra nyitott szemekkel, cicizett közel félórát, mire visszaaludt és aludt negyed 10-ig)
Ilyet kb egy éve egyáltalán nem produkált. Ugyanakkor 3 hónapos koráig ez volt a standardje. 13 hónapja hiányoltam!
Ja, és fogalmam nincs mitől, szerintem semmi nem volt másképp mint korábban. Sőt, este meg voltam győződve róla, hgoy nehéz éjjelünk lesz, mert naponta kétszer szokott kakilni, délelőtt és du. és most a délutáni kimaradt.
Jaj, olyan jó lenne, ha ez attól lenne, hogy érik a gyerkőc és lassan megérik az önálló éjjeli alvásra!

Ildi

Ildi
 
 


Legyen úgy!!! Kép Szorítok, hogy így maradjon, sőt, még jobb legyen. Kép

Virág
 


Hahó,
én is szorítok!!! Ha így marad, akkor kicsit jóindulatúan irigykedni is fogok Kép Nálunk ugyanis a helyzet változatlan: egy éjjel átalvás, aztán egy hétig egy ébredés éjjelente, aztán egy hétig többszöri felsírás is minden éjjel...aztán megint egy átalvás. Ráadásul most már csak nyolc és fél, kilenc órát alszik éjjel, egy perccel sem többet. Nappal meg másfelet, nagy világnapokon kettőt. Lassan lemegyünk már végleg tizenegy óra alá naponta...
Komolyan, már szinte nekem több alvásra van szükségem.
Ja és még egy: mostanában azzal nehezítette Cicó a hagyományos akadálypályát, hogy Apa nem jó, már este fürdetéskor se igen, utána meg végképp nem. És ha éjjel Anya nem alszik a szobában, amikor felébred, akkor iszonyatos kétségbeesett bömbölés van. Teszi mindezt pontosan azóta, hogy nyaralni voltunk. Ott egy szobában aludtunk mind, én Cicóval egy kétszemélyes ágyon, hogy le ne guruljon. Olyanokat aludtunk, mint a mormota, éjjel kilenc-tíz órákat egyben (!), nappal átlag három órát, persze egész nap levegő, rohangászás, strand.
Aztán hazajöttünk, és visszaállt az itthoni rend, kicsit nehezítve (nyaralás előtt Cicó már egyedül aludt a szobájában, ha gond volt, bementem hozzá, és visszaaltattam).
Jobbakat nektek,
üdv
Kriszi
 
 


Virág, Kriszi: köszi!
Ma éjjel fél 5kor votl ébren, de megitn egyetlen ébredéssel úsztuk meg. (ezek után most keményen dolgozok magamban, holnap végre elvigyem-e a 15 hós oltásra (16 hósak vagyunk már), de ha megint aludna, valószinű nem merném, nehogy felborítsa.)
Kriszi:igen a nyaralás, az képes mindent felborítani. Viszont még itt a jóidő, meg lehet próbálni itthonról is kemény, sok levegős, sok mozgásos napokat tartani, hátha...
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Hisztizik gyermeked? Hiperaktív? Rossz alvó? Gyere és változtasd meg! Csak te vagy képes rá!!
Tudom, hogy furcsán hangzik a bevezető, de nekem és családomnak megváltoztatta az életét!
A lélek hat ki mindenre!
Hiperaktívnak és nehezen kezelhető gyerekemnek ma már kutya baja! Családunk végre boldog, egészséges és mosolygós! Pedig válni készültem! Mindez gyógyszerek nélkül!

Ha felkeltette érdeklődésed, írj! geri@szabilinux.hu

Anikó

U.I.: A gyermekek akkor alszanak rosszul, ha valamelyik szülő lelkével gond van! Saját tapasztalat! Mióta rendben vagyok lelkileg, fiam nem ébred éjjel! Kép

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok Kellemes ünepeket!
Nekem olyan problémám van, hogy a lányom most 10 hónapos és nagyon éberen alszik. Ha lerakom aludni szinte levegőt se lehet venni mert rögtön felébred, pedig csecsemő kora óta szól mellete tv, rádió meg minden. Éjszaka jól alszik arra nincs panasz este 9től reggel 9-10ig de csönben kell lenni, mert felkel. Napközben viszont csak a mi ágyunkon alszik mert ahogy be akarom rakni a kiságyába felsír :cry: Mit csinálhatnék??
Segítségeteket elöre is köszönöm :D
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: