Új privát üzeneted érkezett!

Virág!
Az éjjeli alvásról már leszokott, sőt, talán rá se szokott. Az éjjeli szoptatásról kéne leszoknia inkább. Freud...
névtelenn
 


Hehe, Freud Kép

Névtelenn,
LEHET, hogy Recsinek jót tenne, ha nem szopizna éjjel. De LEHET, hogy nem. Ez az, amit se te, se én, se senki nem tudhat innen messziről Kép Aki megtalálhatja a legjobb megoldást, az egyedül Virág. Bárki legfeljebb segíteni tud ebben. De tapasztalatom szerint a kategorikus felszólítás nem a legjobb módszer erre. Ha elolvastad Iboly véleményét, látod, hogy ő LEHETŐSÉGEKET vázolt fel (amelyek között szerepelt az éjszakai szopiról való leszoktatás is). Illetve a többiek is többnyire a saját tapasztalataikról írtak, mint lehetőségekről. Én biztosan óvatos lennék azzal, hogy ezt kellene meg azt kellene csinálni. Mert nem vagyok ott, nem ismerem a pontos helyzetet, és nem utolsósorban mert nem vagyok szakértő (itt magamról beszélek, nem rólad). Na jó, ez is csak egy vélemény a sok közül.

És hogy valami értelmeset mondjak: Cicót iszonyatosan megkeveri az összes változás, beleértve a légnyomásváltozást is, ill. ha fronthatás van, akkor szinte biztosan számíthatunk több ébredésre éjjelente. Fogzáskor is, meg akkor is, ha apa éppen elutazik máshová dolgozni. Vagy ha mi utazunk. Költöztünk is már. Igen, volt már vitatkozás is fürdetés előtt. Ja, néztünk már kora este pörgős filmet is. Minden megzavarja. Ő ilyen. Különbözőek vagyunk Kép
Jó éjszakákat mindenkinek!
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Muszáj beszámolnom egy mai rekordról, bár lehet, inkább a minek örültél ma topikba kéne. Szóval Ancsi ma aludt egyben 4 órát! Ilyet kb fél éve tett utoljára. (kb negyed 11-kor aludt el, ébredt fél2, fél4 és utána csak fél8-kor!, majd végleg csak 9kor kelt...)
Egyébként az egyetlen, amivel valamicske összefüggés nálunk bejön, hogy ha nappal volt neki sok program, ami közben jól érezte magát -nem itthon, hanem valami elmenős - el is fáradt, de mégsem túl, nos ilyeneknél van relaitve jó alvás. (anno nyáron a nagytali után volt az első ilyen észrevételem).

ILdi

Ildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Virág! Minden együttérzésem a tiéd! Az én fiam 26 hónapos. 16 hónapos kora óta nem szopizik, és ennek ellenére én még egy éjszakát sem alhattam át, amióta megszületett. Kép Még úgy sem, hogy mondjuk az Apja kel hozzá helyettem, hogy pihenhessek, mert akkor kitör a véget nem érő nagy üvöltés, és még kevesebbet tudok aludni. Kép Szóval a probléma gyökere szerintem nem a szopi, csak ha már fenn van, akkor jól esik neki egy kis cicizés. Kép Én se voltam képes az aludj jól módszert kipróbálni, nem bírom elviselni, ha sír. Ez van. Naná, hogy alaposan el van kényeztetve a kölök. Kép Viszont újszülött kora óta soha nem fordult elő, hogy ha sírt, és felvettem, akkor azonnal abba ne hagyta volna a sírást. Hát persze, hogy mindig felvettem. Kép
Szóval nálunk is zűrösek az éjszakák, 5-15 ébredés simán belefér, és nem sikerült rájönnöm, miért. Talán a foga, most jönnek az utolsó rágói, hátha utána béke lesz... Hitegetem magam... Hajnal előtt köztünk landol minden éjjel, de addigra már jópárszor visszaaltatom a saját szobájában a saját ágyában. Amikor megunja, akkor fogja a cumiját, a varázsitatóját és a maciját, és átballag hozzánk. Viszont köztünk is ugyanolyan gyakran felébred, csak akkor nekem könnyebb, mert nem kell átmennem, az Apjának meg nehezebb, mert ő se tud tőlünk pihenni. Kép
Írj majd, hogy hogy alakulnak az éjszakáitok, nagyon szurkolok neked (és magamnak Kép), hogy túl legyünk már ezen a nehéz korszakon. Kép Mi közben már kistesó projekten "dolgozunk" (Lacika az első babánk), de nagyon félek tőle, hogy mi lesz velem, ha majd két gyerek csinálja egész éjjel a fesztivált. Kép

Lilla! Írtad, hogy majd átalusszák a gyerekek az éjszakát, ha már megérnek rá. Szerinted mikorra várható ez?

AnyaKati! Te úgy fogalmaztál, hogy kinövik. Tőled is ugyanezt szeretném kérdezni, hogy mégis mikor növik ki?

Iboly! Ja, ne, iskolás koráig eltarthat?! KépKépKép


BMárti

BMárti
 
 


BMárti,
köszi neked is, amit írtál. Kép Köszi a szurkolást, és hátha ad egy kis reményt, amit mindjárt írni fogok.

Fejlemények:
Tegnap előtt reggel(?) 3/4 3-kor ébredt Recsi, én keltem hozzá. Mikor felébredt a párom is, kissé ingerünt voltam vele, ezért úgy döntött, hogy ha én is úgy gondolom, szoktassuk le Recsit az éjjeli SZOPIRÓL (Kép). Áldásomat adtam rá. Tegnap éjjel vagy 10-szer ébredt, és apucija altatta vissza. Én átköltöztem az emeletes ágyba. Ma éjjel sokkal ritkábban ébredt, a másodiknál a hülye félkómás anyja megszoptatta... (Ez a baj az éjjeli akciókkal, hogy nem vagyok közben teljesen magamnál.) Aztán magamhoz tértem, és láttam, hogy az apja nem fogja tudni visszaaltatni ezután, így átvállaltam, ami nehéz kör volt, mert ugye elég közel került a cici. De erős maradtam, és 3/4 4-re vissza is aludt... Csak sejtésem van, mióta küzdöttünk, de legalább egy- másfél óra volt. Akkor az égieknek kifejtettem, hogy ezek után én 6-ig aludni akarok. És lőn. Negyed 7-kor ébredt a kis gazember, és fél 7-től a többiek. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Gyakorlatilag 2-szer ébredt. Kiváncsian várom a következő éjjelt.

Persze előre megbeszéltük vele, akár 3-5-ször is nappal, hogy "Tudod, Recsike, éjszaka apuci kel hozzád, ott lesz a babád, egy pohár víz, meg a cumid." (3-4 hete van cumija, hogy ha valahová elmegy, és hiányzik a cici, tudja cumizni. Magával viszi, nélkülözhetetlen, de szinte sosincs a szájában. Kép) Aztán Recsi válaszolt vigyorogva: "Nem fogok sííííni. Jecsike apucival aaaaaszik." Kép Persze sírt. Kép

Mindenkinek hasonlóan gyors és drasztikus javulást kívánok, aki hasonló cipőben jár. Kép Ja, meg tartósat is.

Virág
Virág
 


Sziasztok!

BMárti, nem tudom!! Az enyémek másfél-két éves koruk között kezdték végigaludni az éjszakákat, de ők egy szobában alszanak velünk, különben átvándorolnának éjjel.


Nálunk is vannak pozitív változások!!! Azt hiszem, rájöttem, miért alszik Véda olyan rosszul éjszaka. Úgy tűnik, hogy sok már neki a nappal 2x alvás. Próbáltam valamelyik nap fönntartani, és csak egyszer aludt, ebéd után egy órát. és éjjel csodák csodája 8 tól 4 ig nem ébredt fel, négykor szopi és aludt fél hétig!Kép Csak sajnos napi egy alvás meg még kevés neki, nagyon nyűgös tőle. Úgyhogy kétszer alszik legtöbbször, de kevesebbet, és korábban, így minden éjjel van négy-öt óra, amit egyhuzamban végigalszikKépKép
Engem mintha kicseréltek volna!Kép

Virág, majd számolj be, hogy alakulnak a dolgok nálatok, szorítok!

Anyakati
 


Uh, csajok,
mindenki javul, csak mi romlunk Kép Cicó már csak kétszer ébredt az utóbbi hetekben, tök klassz volt. Aztán Apa elment egy öt napos tréningre a múlt héten. Aztán visszajött, és utána szépen megborultak a dolgok. Közben kinőtt azért öt (!) fogacska is versenyben egymással, de ezzel együtt sem vagyok boldog a tíz óra alváson belüli öt keléssel... Próbálkozom a simizős visszaaltatással, néha megy is, de ha már fölül, és azt mondja, ciciiiii, akkor nincs mese. A múlt éjszaka mérlege: 4 db. ébredés, ebből három ciciügyben. Ez már azonban határozott javulás az előzőhöz, amikor 4 db cici a számolatlan ébredésből Kép Szeretnék legalább a kétszeri alkalomra visszaállni, mert megint zsályán fogok élni... És azért a kettő már elég lájtos, még szomjasnak is elmegy Kép Persze Cicóval még nem lehet megbeszélni, legföljebb nappal, ha cicit kér, hogy "Éhes vagy? Kaja? Vagy szomjas vagy? Víz?" Na erre mondja, hogy kaja, vagy víz. Ha makacsul kitart a cici mellett, akkor biztosan álmos Kép
Üdv
Kriszi
Üdv
Kriszi
 
 


Kedves Kriszi! Szerintem Cicó még kicsi a simogatós módszerhez. Apa távolléte meg a fogzás bőven elég indok a többszöri ébredéshez. Egy rosszabb időszak után mindig egy jobb jön, alvás terén is. Nálunk is most van a rosszabb, Jankám beteg, fogzik, minden baja van, néha még szopit sem kér, úgy szenved (!), én meg vele. Viszont mégis van javulás, amennyiben már nem éjjel 10-11 körül alszik el, hanem akár 9-kor. Szóval fel a fejjel, lesz ez még így se! Kép Kép
Klára
 
 


Kriszi!

Biztos, hogy megérzi rajtad Cicó, ha a férjed nincs otthon. Az én lányom mindig megérezte rajtam a feszültséget, ha a férjem nem volt otthon. (Én magam nem éreztem semmit!) Ő sokkal érzékenyebben reagált rám, és ilyenkor mindig felébredt éjszaka, pedig már jó ideje átaludta az éjszakákat. De mindig csak akkor ébredt fel éjjel, amikor Apa nem volt otthon. Egy idő után hozzászokott, hogy néha nincs otthon Apu, és onnantól megint aludt azokon az éjszakákon is.
Szerintem Cicó is megszokja majd, ha néha nincs otthon Apa, és nem ébred majd többször, mint szokott. Kép

Orsi
 
 


Klára,
jobbulást Jankának! Gondolod, hogy Cicó kicsi még? Aszittem, 14 hónaposan már lassan mehet a simizés (merthogy már érti, hogy mi az, maga is bújik, ölel, puszit ad stb.)... Kép Akkor mikortól lehet simialvás? Kép Reménykedem, hogy lesz jobb is, nem tudok mást csinálni... Mindenesetre kösz a biztatást Kép Janka mennyi idős?

Orsi,
köszi a biztatást neked is! Cicó ugyan már megszokhatta volna, Apának olyan a munkája, hogy rendszeresen van egy-néhány napra távol, először akkor ment el, amikor Cicó 2 hónapos volt Kép De gondolom, most már nagyobb, jobban érti, jobban hiányzik neki... Érdekes, amíg odavolt, Cicó aludt, mint a bunda (már saját magához képest), akkor ébredt megint gyakrabban, amikor megjött. Hát talán ő így reagál.

De ma reggel már én bömbiztem, eleinte úgy terveztem, hogy szombat délelőtt elmegyek a kínaiba, veszek egy kockás miniszoknyát leárazva, aztán kiderült, hogy Apa szombaton is el kell menjen... Aztán megint jött egy rossz éjszaka, reggel már csak arról álmodoztam, hogy pedig milyen jó lenne szombat délelőtt egy kicsit tovább aludni... Aztán már potyogtak a könnyeim Kép Hiába, nem könnyű, ha az ember nincs mikor pihenjen. Na lesz ez még szebb is Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Szia Kriszi! Janka még csak 13 hónapos lesz, ezért is gondolom korainak a simizést, mert nála sem műxik még. Cicó 14?. A "nagyfiammal" (most 4 éves) kb 2 éves kora körül kezdett működni, és pár hónap (vagy inkább hét) múlva már szépen végigaludta az éjszakát, ami azóta is tart, hál Isten. Kép Nálunk is tejtúltermelés volt egyébként, ezért nem is volt ellenemre az éjszakai szopi (sőt, ha véletlenül nem ébredt, fel kellett kelnem fejni, ami ugyebár sokkal kellemetlenebb), vagyis én magam generáltam az éjszakai szopit. Aztán nagyon lassan kezdett csökkenni a tej mennyisége, és kb ekkor, 2 éves kor körül jutottunk el oda, hogy mindenki kibírt egy éjszakát szopi nélkül. A fő baj, így visszagondolva, az volt, amikor elhittem az innen-onnan érkező kéretlen tanácsadóknak, hogy egy ekkora gyereknek éjjel bizony aludni kéne, és rengeteget stresszeltem. Még sírni is hagytam szegényt egyszer, bánom azóta is.
Szóval ennyi röviden a mi történetünk.
Jó (jobb) alvást nektek is, puszi
Klára
 
 


Klára,
nem is tudod, mennyire megnyugtattál Kép Szóval nem mi vagyunk a kakukktojás... Nálam a túltermelés még kiegészül azzal is, hogy nem tudok fejni, szóval éjjeli szopi nélkül egyelőre patthelyzet volna. Bár ahogy nézem, én kb. öt, vészhelyzetben akár hat órát is bírnék szopi nélkül, de Cicó éjjel nem Kép Na majdcsak valamikor... Akkor egyelőre nem várom tőle a simivel alvást. Addig meg igyekszem nem stresszelni Kép (Egyébként most már alszik, nagyon kiütötte magát napközben.)
Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, örülök neki Kép
Klára
 
 


Pocsék éjszakáink vannak... Kép Recsi sokat, nagyon sokat sír. Kép És én hulla vagyok. KépKépKép Rosszabb, mint szoptatni 10-szer. Hétvégén nem alszom itthon, hátha akkor könnyebben elfogadja, hogy nincs cici - mert nincs anya.

Valaki küldjön egy kis energiát, plíííííííz.
Virág
 


Virág!

Megy: +++++++++++++++++++++++++ KépKépKépKépKépKépKép

Ildi

Ildi
 
 


Köszi. KépKépKép
Virág
 


Virág!

Tarts ki!! ++++++++++++++++++ KépKépKépKépKépKép

Mostanában nálunk is romlott a helyzet, de végre megmondta a nagyfiam, hogy mi a baj! Kép Ő 26 hónapos létére még alig beszél, de tegnap határozottan bemutatott mélyen hátra a szájába, és közölte, hogy BIBI! Szóval kétség nem férhet hozzá, jönnek a leghátsó rágói. Kép Majd csak túl leszünk már rajta...


BMárti

BMárti
 
 


Édesek vagytok, köszönöm. KépKépKépKépKép

Ma éjjel Recs 1* SEM ébredt!!!!!!!!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Hatottak a zenergiák. Kép Köszikösziköszi! Kép Vigyorgok itt, mint a tejbetök. Kép Csak így maradjon! Kép (nagyon rámfért, mert féléjfélig tortát készítettem...)

Márti,
én is küldök pe-t, hogy a kicsi legénynek hamar kijöjjenek a fogai, és ne legyen akadálya az alvásnak! Kép +++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Virág (aki fáradt ugyan, de nagyon jól érzi magát. Kép)
Virág
 


Csajok,
küldtem én is energiát, de hova lett?! Talán elment egyedül Virághoz Kép

Örvendek, hogy Recsi jól aludt Kép
Kép) (Ez egy puszi, és Cicó küldte Recsinek Kép ) Most nekem kellene energia, mert Cicó a csuda se tudja, mit művel mostanában, de elkezdett megint 4-5 alkalommal éberedni. Foga most nem jön, legalábbis nem duzzadt sehol, de ma pl. aludt 9 órát éjjel, és közben milliószor felsírt (!), azon nyomban rátettem a kezem a hátára, mormogtam, hogy semmi baj, itt van anya, és három kivétellel sikerált is visszanyugtatni, mielőtt még teljesen felébredt volna, de hát ez így sem állapot, mert egy hangosabb lélegzésére felpattan a szemem, és ugrásra készen lesem, hogy kell-e simizni... Aztán ha már felugrott, és hajtogatja, hogy cici-cici, akkor nyaláb le a fejemről, rá a cicire, görnyedni fekve kifliben, amíg elalszik, hogy utána elrendezhessem (csak akkor lehet betakarni, amikor már teljesen elaludt). És ő sem alussza ki magát rendesen, mert mióta megint gyakrabban ébred, azóta megint kétszer alszik nappal, késő délutánra már totál ki van ütve.
Bocs, hogy ennyit panaszkodom, de alig látok ki a fejemből...Még ha többet aludna éjjel, akkor az sem lenne gond, ha sokat ébred...

Márti,
kitartás Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi,
sajnálnám, ha csak ide jöttek volna, minden esetre jól jöttek. Kép Most én küldök neked és Cicónak: ++++++++++++++++++++++++++++++++++ Remélem, jobban alszotok már.

Rólunk: állandósulni látszik a helyzet. Cicivel alszik el általában, de ha apa van vele, nem is keresi. Éjjel egyszer ébred, fél perc alatt visszaalszik apával. Hajnalban kis randalírozás (kekszet kér és kap, meg vizet, cicit kér és nem kap), de nem sír. Csak próbálkozik. Vagy elalszik, vagy nem, de hamarosan, úgy fél 4 tájban cicit kap, azzal alszunk negyed 7-ig. Ez maga a tökély. Kép

Nektek is legalább ilyen jó éjszakákat kívánok!!! Kép

Virág
Virág
 


Hahó,
Virág,
ma klassz volt - a szeles-havas idő mindig így hat - három ébredés összesen, ebből kétszer cici, egyszer közöltem vele, hogy ő szomjas és vizet kér, mire meggyőződés nélkül utánam mondta, hogy "biz", meghúzta a varázsitatót, aztán eldőlt, mint egy zsák. Kép A másik két ébredés a szokásos: felnyiszogás, felpattanás, ciciiii... Összmérleg 11 óra, este fél kilenctől reggel fél nyolcig Kép
Ezek szerint ideért az energia, köszönöm Kép A pusziból sajna bánatpofa lett, sajnálom, ezen a végén még puszi volt, Cicó cuppogott is hozzá Kép

Márti,
hogy állnak a fogacskák?

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Mi is hasonló problémával küzdünk, bár ém egyenlőre azt az elvet vallom, hogy nem alvászavaros a gyerek (aki majdnem 9 hónapos), egyerűen tényleg éppen van valami baja...
De azért elgondolkoztatónak leírnám az a "tanácsot", amit ma kaptunk a helyi védőnőszerűségtől: Ő 13 hónapos koráig szoptatott, és mivel a lánya nem volt hajlandó éjjel aludni, már az összes kollégája azt tanácsolt, hogy hagyjon fel a szoptatással. (Gondolom ő már akkor dolgozott is mellette). A gyerek amint abbahagyta a szoptatást átaludta az éjszakát. Az oka a következő: mivel a szoptatott baba érzelmileg nagyon közel áll az anyjához, minden mozzanatára reagál, pl. olyasmit is megérez ha éjjel megforul az ágyában, ezért nem fog nyugodtan aludni...és mivel ez fordítva is igaz az anyuka éppen ezért akarja nem feladni a szoptatást.

A sirnihagyásos módszerre (nekem úgy tanácsolta, hogy 5 percenként visszamegyünk, de ha akarok ülhetek a szobában is) azt mondta, hogy kutatások bizonyították, hogy működik.

Saját magamon érzem, hogy abban, amit az érzelmi kötődésről mondott van igazság, mégis, vagy talán éppen ezért, szeretném ha magától aludná át az éjszakát.
Viszont nem lehet, hogy a baba-mama kapcsolat tényleg annyira erős, hogy a baba tényleg csak akkor fog rendesen aludni ha mar a mama is ez akarja? Pl. szerintem egy normál baba-mama kapcsolatban a mamának is nehéz sirnihagyni a gyerekét, de ha megteszi és működik, akkor nem lehet, hogy már nem annyira szoros ez a kapcsolat? És ezért működik?
(Hát remélem sikerült leírnom amire gondolok...)

Amcsi
 
 


Sziasztok!

Amcsi:kutatás ide vagy oda, léteznek babák, akiknél a sírni hagyás módszere nem működik. Gondolom a kutatás is csak egy százalékot tud kihozni, ami ha elég magas, azt mondják, működik. De nem 100%-ot. És abban a maradék néhány százalékban (de akár ezrelékben is) még elég sok baba marad.

Én inkább azt mondanám, hogy a sírni hagyással azt tanulja meg a baba, hogy ne hagyatkozzon mindenben a mamára, ebben az értelemben valóban lazul az érzelmi szál. MÁsfelől a mamák többsége igazán szeretné, hogy aludjon a gyermeke, nem lesi őt fél éjjel, nem izgul miatta, aludna, ha tudna.
Azt a felét el tudom képzelni, hihető, hogy lévén nagyon erős a kapocs, a baba is megérzi az anya hangulatait, érzelmeit, azt is, ha nyugtalan, aggódik és bár elvileg alszik az anyuka, de mégsem igazán nyugodt, nyomasztja valami. Vagy méginkáb ugyanez nappal, ha nappal az anyuka -akár teljesen tudat alatt- frusztrált, aggódik stb, akkor az érzelmileg erősen kötődő baba ezt megérzi és rá is átragad, akár éjjeli ébredés formájában. Ezt alátámasztani látszik az, hogy az éjjel rosszul alvó babák között gyakori, hogy nem minden éjjel ugyanannyit kelnek -lásd feljebb- vannak jobb éjjelek és vannak pocsékak, és nem mindegyiknél lehet megtalálni a logikus okot (fog, betegség, időjárás stb), sok esetben semmi sem indokolja a két éjjel közötti különbséget. Lehet, hogy a különbség a mamában keresendő?
(na, ez most jól szöget ütött a fejembe, itt írás közben, mert ezt még én sem teszteltem eddig, csak annyit figyeltem meg, hogy sokszor egy-egy kellemes, kiadós kikapcsolódós program után jobban alszik a lurkó, de ez sem mindig. És lehet, hogy én magam jól érzem magam az egyik esetben, de ideges vagyok a másikban!)

Ildi

Ildi
 
 


A sírni hagyás nálunk sem működött, míg a gyerek kicsi volt (csecsemő). Kétszer csináltuk meg, mert már nem bírtuk nyitva tartani a szemünket, és belealudtunk. Aztán valamikor a gyerek is elaludt, de nyilván soká. Nem szándékos volt részünkről, egyszerűen elaludtunk.
Nálunk az működött, hogy keresgéltük, mi módon tudjuk hozzásegíteni az alváshoz. Eleinte (első hetekben) ringatással, amit bébiüléses ringatásra váltottunk hamarosan. De ez csak szükségmegoldás volt. Később arra jöttem rá, hogy minél kialvatlanabb a gyerek, annál inkább nem tud aludni. Tehát nappal egész nap babakocsiztunk (az nálunk mindig bejött), akár reggeltől estig is, kis megszakításokkal. És mikor már egész megnyugodott, mert pótolta a sok heti nemalvást, akkor vált szép lassan egész jó alvóvá. És azóta is mondhatom, hogy remekül alszik, hacsak nincs épp baja. Ahányszor rosszabbak az éjszakái, mindig kiderül, hogy fizikai baj van a dolog mögött.
Az első hetekben - hónapokban viszont egyértelműen az volt a baj, hgoy túl fáradt volt már ahhoz, hogy nyugodtan aludjon. Az ilyen problémára például a sírni hagyás garantáltan csak olaj a tűzre. Amúgy azok a könyvek, melyek a sírni hagyásos módszereket javasolják, mindegyik hangsúlyozza, hogy bizonyos kor alatt nem szabad ezzel próbálkozni. Én egy éves kora körülre tettem, hogy majd akkor lehet, hogy megpróbáljuk. De nem került rá sor, addigra megtanult aludni, úgy tíz hónapos kora körül, anélkül, hogy bármit tettünk volna érte.
Nappal viszont nagyon sokáig sírós volt, fürödni se tudtam tőle. A sírni hagyás nem működött. Mialatt fürödtem, ő ott ült a hordozóban a mosógépen, dumáltam hozzá - de ő csak ordított. És egyre jobban. Semmi se működött.

Ildi, nálunk például majdnem mindig bejött, hogy egy jó kis bulis, társaságos nap után sokkal jobban aludt a gyerek, már egész kis korában is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Na, látod Adrienn, lehet, hogy megtaláltam valami fontosat? Nekem az első ilyen gyanús pont a nyári nagy babanetes tali volt, előtte egy-két héttel kezdte a korábbi ébredéseket (na ja, 5-ről csúszott naponta félórával előrébb, akkortájt valahol 2-3 óra közötti első ébredésnél tartottunk, hol vagyunk ma már attól, kialszom magam, ha elsőre 2-kor kelt a lurkó!), és a nagy tali után úgy aludt, mint 3 hónapos koráig. És volt még pár hasonló.

Egész nap ordító baba:első gyerkőc volt ilyen nálunk, csak kézben volt jó neki, rosszabb napokon úgy se. Kb 4 hónapig. Emlékszem, anyuék mindig mondták, 3 hónapig tart a nehéz kor (hasfájás, na ja), és én vártam, mint megváltót a 3 hónapos kort. Eljött és nem változott semmi. Valahol 4 hónál kezdett javulni a helyzet. Mázlimra viszont ő éjjel jól aludt akkoriban.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, én most várom a következő gyerekemet. Mivel már tudom, hogy nem sír egy baba se ok nélkül, ezért ha ő is egész nap és egész éjjel csak sír majd, akkor addig keresem majd az okot, míg meg nem találom. Ádám három hónapos volt, mikor az ok világossá vált, és az is, hogy mért épp ringatásra nyugodott meg, és semmi másra. Még hónapokig tartott, mire javulást tudtunk elérni. És azóta, hogy tkp. "meggyógyult" már nagyon jókedvű gyerek. Ami probléma még van vele, az is ezzel a bajával (megdöbbentően merev izomzattal született, szinte mozdulni se tudott. Izomtónus fokozódás a neve ennek, a hipotónia ellentéte. Csak épp ez fájhat is, de legalábbis roppant kellemetlen a baba számára) van összefüggésben.
Szóval csomó mindent máshogy fogok csinálni. Ha sírós lesz, az okot fogom megpróbálni megszüntetni, és persze nyilván közben pillanatnyi segítséget is adok neki, mint Ádámnak anno. De most már tudom, hogy nem szabad beletörődni, hogy "sírós - majd kinövi". Mert extrém módon sírós szerintem azért lesz egy csecsemő, mert valami baja van. Ha csak a hasa fáj, azon is segíteni kell. Bárhogy, de eredményesen. Most ezt gondolom. Aztán majd meglátjuk, hogy megy a gyakorlatban. De most szerencsére a körülmények is mások, jobban valók egy újszülött érkezéséhez.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Lányok,
elgondolkodtam azon, amit írtatok, de nem tudom jobban, hogy akkor nálunk mi lehet a gond. Valószínűleg az érzékenysége rám, illetve a világra, másra nem tudok gondolni. Ugyanis Cicó egy - szerintem - átlagon felül kiegyensúlyozott és vidám gyerek. De komolyan. Egy vigyorgép Kép És egész pici kora óta gyakorlatilag alig alszik. Esti sírás is alig volt, az első talán két-három hétben néha, azóta semmi ilyesmi. Viszont örökmozgó, a babai mozgásformákat elég korán produkálta, egészen a kapaszkodva tipegésig, aztán vett csak vissza kicsit a tempóból. És a mostani alvásmennyisége éjszaka átlag tíz óra, ha háromszor ébred. Ha kevesebbet ébred, akkor rövidebb a szundi is. Ha többet, akkor viszont nem szignifikánsan hosszabb. Napközben másfél óra egyszer. Egy perccel sem több, néha kevesebb. Ha nagyon koránra sikeredik ez, akkor kora estére elálmosodik és beájul. Majd kb. este 10-11 körül frissen és kipihenten újra kelne Kép Extra programok esetében nem eszik és nem alszik. Egész nap és még éjjel is pörög... Viszont ha nincs extra program, akkor sem alszik "jól". Én - már - nem idegeskedem semmin, amit művel, igaz, eleinte sokszor a sikítófrász határán voltam, talán azt érzi még mindig? Talán ha nyugisabb időszak van, pl. több időnk van egymásra apával is, akkor talán jobb, pl. egy könnyebb szakasz volt az ünnepek környékén, meg előtte ősszel, amikor "nyaraltunk" egy kicsit. Ja és az időjárás szinte mindig játszik, pl. ilyen szeles-havas hidegben önmagához képest durmol, mint a medve Kép Mindehhez gyakorlatilag átugrálja és átriherészi az egész napot.

Amcsi,
hát nem tudom. Én egyáltalán nem bánnám, ha már nem szopizna, vagy legalább nem annyit. Igaz, néha kicsit tartok tőle, hogy mi lesz, ha éjszaka egyszer sem szopizik, mit kezdek a túltermelésemmel, talán ezt is érzi?

Adrienn,
nagyon egyetértek. És sok sikert az új babához! Kép

Híreim: Cicó az éjjel kétszer ébredt, egyszer kapott cicit, másodszor vizet, aztán jóvan. Igaz, elég forgolódós, anyafejétrugdalós éjjelünk volt, de legalább aludtunk (én is).

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Érdekes az én lányom picinek szinte soha nem sírt. Most úgy látom, hogy minnél nagyobb annál többet sír, de ilyenkor oka is van.
Eddig igazából ilyenkor sem sír sokat.
Ő soha nem aludta át az éjszakát, viszont 3 hónapos koráig az "előírtnak" megfelelően nyujtotta meg az éjszakai etetések közti szünetet.
A nagy banzájok után ő is jobban alszik, dehát valamikor pótolni kell. Viszont ha máshol alszik, az nagyon megzavarja. Csak egy éjszakai is 1-2 hétre tönkreteszi a napirendjét.
Nekem most az a nagyon zavaró az éjszakai ébredéseinél, hogy négykézlábra áll és hintázik, majd előbb utóbb beveri a fejét a kiságyba. Szerencsére szopira majdnem mindig visszaalszik, sőt nagyritkán magától is.
Nem tudja valaki az hogy magától vissza tud aludni az tanult?

Még egy dolog jutott eszembe. Szerintetek a terhesség és az alvás, gyerek karaktere között van összefüggés? És ugyan így a szülés körülményei és a gyerek tulajdonságai között láttok valami összefüggést?

Nálunk a sógornőm fia, aki most 7 hónapos, szinte az első perctől ataludta az éjszakát, nappal is nagyon sokat alszik. Ő a terhessége alatt, ugyan nem volt veszélyeztetett, még is sokat pihent, aludt stb...igaz ugyan ők eléggé álomszuszékok mindketten.
Tápos is a gyerek szerintem ez is számít. Ezt onnan gondolom, hogy sokaknál láttam hogy az esti szoptatás után még adnak egy kis tápot a babának és az ilyenkor tovább alszik.

Amcsi
 
 


Amcsi, az én fiaim tápszeresek voltak, mégsem eg yalvóbajnok egyik sem. A naygobbikról már írtam itt korábban is, 3,5 éves koráig egyetlen átaludt éjjele sem volt. A kicsi meg most kétévesen kezd leszokni arról, hoyg éjjel is megigyon egy üveg tápot.
 
 


Hahó,
Amcsi,
szerintem van összefüggés a terhesség/szülés és a gyerek alkata között, de nem olyan egyszerű, hogy aki pihen, annak alvóbabája lesz - náluk szerintem inkább alkati kérdés, írtad is, hogy mindketten nagy alvók. A nővéremnél is így alakult, ő is, a sógorom is szeretnek sokat aludni, és mindkét lányuk is, pedig ők - ameddig akkoriban szokásos volt - szopiztak, aztán meg főzeléket ettek, tépszert szinte egyáltalán nem is, pici korukban meg végképp nem. A lányok ehhez képest mind a ketten pár hetes koruktól átaludták az éjszakát, illetve fogzáskor felsírogattak, de a lényegen nem változtatott. Én ebben nem hasonlítok a testvéremre, mindig is korán kelő fajta voltam, igaz, viszonylag korán is szerettem lefeküdni, de nem extrém módon. A párom szeret ugyan reggel sokáig aludni, de éjjeli bagoly típus, nagyon későig fent bír kutykorogni Kép Tehát a mérleg ua, nem túl alvós család lettünk mi ketten. A csajszi meg halmozza az élvezeteket, azaz minél többet fent lenni, annál jobb Kép Kép
Tápozás: tény és való, hogy a tápszer lassabban emészthető, mint az anyatej, de ettől még a nem alvós baba ugyanúgy felébred, akármit is kap, mert egy adott idő után többnyire tényleg nem éhség kérdése. És sok olyan történet is van, mely szerint az anyuka megtápozza éjjel a gyerekét a cici után, hogy jobban aludjon - és nem alszik jobban. Saját történetem: Cicó olyan négy hónapos lehetett, amikor egy nagymama megszólított minket séta közben. Panaszolta, hogy a Cicóhoz hasonló korú unokája tápos baba, nincs tej... Aztán mosolygott Cicóra, aki ezerrel vigyorgott ki rá a kenguruból, és dicsérte, hogy milyen vidám baba. Majd minden átmenet nélkül megkérdezte, hogy nem szokta-e nagyon feszíteni magát, ha fáj a hasa. ??? Egy pillanatig csak bámultam rá, hogy miről is beszél, aztán fogtam csak fel, hogy tényleg fogalmam sincs arról, amit kérdez, mert Cicó bizony sosem volt hasfájós. Nagy szerencse, mondta a nagymama, mert az unokája egész éjszakákat nem alszik...
Na ez elég kevercs volt, a lényeg: szerintem sokkal több az éber alkatú, mint az alvásilag "elrontott", és azért ébredő baba. Ugyanis őrült nehéz egy csecsemőt "elrontani", mert elég egyértelmű igényei vannak, amiket azért elég érthetően jelez is, és nemigen szokta feladni őket Kép Az alvászavar meg egy címke, amit mostanában sajna szeretnek túl sok mindenre ráaggatni.
Megyek, mert éber leányom éberen bekakkantott, és most rágja a fülemet, biztosan mert kényelmetlen kakiban ugrálni Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi: Ancsinak (még nincs 11 hó) semmivel sem több az alvásigénye! Éjjel kijön 10 óra, néha 11, nappal meg ha nincs szerencsém, akkor kétszer 30 perc. Ha mázlim van- bár ez inkább csak ha beteg, akkor az egyik alvás elmegy 1,5-2 órásra. És nincs korreláció az ébredések száma és az éjjeli alvás hosszúsága között, képes sok ébredés után felkelni 8-kor, ha meg mázlim van, alszik 9-ig (tipikusan 10 körül alszunk).

Terhesség/szülés és alvás: egy nagy ellenérv: az ikreim. Ilcsi 3 hetesen, nemegész 3 kg-san elkezdett aludni éjjel, rendre egyre többet, nem volt klasszikus éjjeli szopija, később sem. Nagyobbacskaként sem kelt éjjel, 8,5 év alatt ha 10 alkalom összejött, az is 40 fokos láz avagy hányás miatt.
Gergő 7 hónapos koráig szopizott és kelt éjjel, a végén 8-10-szer éjjelenként. Cicire simán visszaaludt (bezzeg Ilcsi, ha Gergő felkeltette, akkor csinálhattam bármit, 1,5 órát legalább ébren volt).
Pedig egyformán voltam velük terhesség alattKép.

Egyébként én is úgy érezném, hogy bizonyos dolgokban van összefüggés, hisz a pörgős anyukák babái az állandó mozgáshoz vannak szokva, ők talán jobban igénylik a ringatást -babakocsiztatást (Adrienn)-, nem érzik jól magukat letéve. De ez tuti sokkal összetettebb dolog.

ANcsi szeles napoknál nem alszik jól, azt már tudom. És nem tudom, melyik időjárásnál alszik jól. Egyet tudok:betegen megnő az alvásigénye, éjjel is (néha 12 óra is összejön, persze 3-4 ébredéssel), nappal is.

Ildi

Ildi
 
 


Én kipróbáltam az anyatejes és a tápszeres éjszakákat is. Semmi különbség nem volt. Anyatejet is éjjel háromkor kért, és tápszert is. És mindkettővel kora reggelig aludt, kb. ugyanannyi időt.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Annak idején az aludj jól -ban olvastam, hogy a táplálkozás mennyire összefügg az alvással. Mármint, amikor már rendes kajákat is eszik.
Épp a múlt héten beszéltem a ygerekorvossal, hog ysztem Dóri keveset eszik, és már unom az éjszakai keléseket, amikről tudom, hog ykizárólag a kajára irányulnak, mert pontosan 4 óránként és csak beszippantja az adagot, és alszik tovább. Végigmondatta velem a napunkat a doki. Gyakorlatilag szerinte mindent rosszul csinálok az etetéstől az altatáson át, a szabadidős-játék-séta- tevékenységigKép
Előadta, hogy hog ynézzen ki eg ynapunk. Le se írom, mert akkora majdmegmondtam miket hordott össze, kb. mintha a 60-as években lennénk, pedig annyira nem is öreg. DE: azt mondta, hogy a napi 2-3 elalvás előtti szoptatást felejtsem el, mert az pont arra jó, hog yelveszi az étvágyat a következő étkezéstől. Akkor, ugye csak nyammog egy keveset, és mivel az egész nap gyakorlatilag "nassolással" telik, sosem lakik jól igazán, és nem is kapja meg a szervezete számára szükséges dolgokat. Most úgy néz ki a dolog, hog yvagy szopi nélkül teszem le-ez Dórinak nem okoz gondot-, vagy úgy időzítem, hogy rendes kaja+ szopi, és utána alvás, mert így végülis csak desszert, és nem a következő kaja rovására megy, mint mikor 2 étkewzés között raktam le aludni.
Így elkezdett rendes adagokat enni, este is kap v.mi laktató kaját, fürdés után rövid szoptatás, és láss csodát- egyetlen egyszer ébred azóta!
Ez majd egy hete így megy, tehát nem lehet véletlen.
 
 


Hahó,
mindenre van ellenpélda Kép Most éppen Cicó, akinél - igaz, ő már jóval nagyobb - kb. 11 hónapos kora óta semmiféle összefüggés nincs az evés meg a szopi között. Illetve annyi, hogy ha nemevős napja van, akkor szopi is csak pár korty, ha meg evős, akkor szopi is meg zaba is ezerrel. De nem eszik attól többet, hogy kevesebbszer szopizik, és nem eszik attól kevesebbet, hogy alvás előtt szopizik - pl. most úgy alakult a napunk, hogy kb. dél körül (amikor még nem akar ebédet, mert annyira nem éhes, meg álmos is inkább) szopi és alvás rajta, kb. egy-másfél óra, aztán ébredés után ebéd, és mióta ez így van, semmi gondot nem okozott. Mondjuk korábban én is úgy időzítettem, hogy külön szopi volt alvás előtt, mert kb. tízórai meg uzsi után álmosodott el, és egészen a legutóbbi időkig erre a két kajolásra elég volt neki a szimpla szopi. Most már nem elég uzsonnára, de nem is alszik már utána. Tízórai továbbra sem kell. Vacsora után nálunk is desszertszopi van, de kb. egy óra múlva, úgyis csak néhány korty, mert belezuhan kb. öt perc alatt Kép Ezzel együtt kétszer biztos ébred, pár korty szopi, nagynéha víz, és már alszik tovább. Ilyen is van Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Ancsi délelőtt -"ebéd" előtt- alszik egyet, most éppen megint csak félórákat. Ennél tipikusan azzal járok jól, ha előtte szopik, mert akkor utána nem kér, és hamarosan képes vagyok megebédeltetni. Ha viszont ébredés után szopizik, akkor órán belül csak keveset eszik, emiatt az ebéd elcsúszik akár fél 2-2 re, és akkor még délutánra be kéne férjen egy uzsi (gyümölcs) meg egy vacsi (főzelék)...
Vacsinál viszont általában sokat eszik, legalább 2-3 fogást, egyféléből nem szeret sokat enni (eszik 1-1,5 dl -néha 2 dl - főzeléket, utána gyümölcsöt (sokszor egy egész banánt), kenyeret vagy bulátát), ez van 7 tájban, 9 tájban fürdés és utána elalvás előtti szopi. AMi néha kevés és bezuhan, néha kiszopizza mindkét cicit és úgy alszik el, néha meg még ekkor sem alszik el, avagy jóllakik és cici már nem kell, de álmos viszont nem birt elaludni -ekkor jön a sétálgatás (szerencsére egy-két perc). Viszont az éjjeli alvásnak ez utóbbi menet tök mindegy....
Ildi

Ildi
 
 


Enyim lány is ilyen, mint a Kriszié Kép Ráadásul hetek óta alig eszik pár falatot, akár többet szopizik, akár kevesebbet. Egyszerűen nem kér. Ilyen esetben mit tenne a dokibácsitok? (Vagy néni?) Ő csakszopis korában is ilyen nasizós volt, sokszor keveseket kortyolgatott. Egyedül gyümölcsből hajlandó szűk 1 dl körül megenni, főziből max 3 kanál. És tök mindegy, hogy szopizott-e akár órákkal előbb. És ettől függetlenül most egész jól alszik. Kép
Klára
 
 


Nem ringatom magam hiú ábrándokba, hogy ez most már mindig így lesz, de ma éjjel Dóri este f8-tól reggel f7-ig egyhuzamban aludt, majd 7-től folytatta.
A mi dokink(ffi) nem híve az igény szerint szoptatásnak már első perctől kezdve, ebben a korban pedig szerinte elég a napi 2 is, reggel és este. Ő vsz. azt tanácsolná, hogy egyáltalán ne szoptasd meg napközben, hanem bizonyos időközönként kínáld meg a szilárd étellel, ha kéri jó, ha nem, hát úgy is jó, 1 óra múlva, vagy kettő múlva, ha megéhezik, majd megeszi, mert olyan gyerek nincs, aki kaja mellett éhen hal. Lehet, hogy ez a ti szemléletetektől távol áll, az enyémmel sem teljesen egyezik, de közelít. Az viszont tagadhatatlan, hogy amit nekünk javasolt, az 100%-osan bevált.
 
 


Juli, igen, biztos ilyesmit tanácsolna, de ha egyszer Janka nem kér! Előbb a kaját szoktam kínálni, nem rögtön a cicit, de a legnagyobb határozottsággal utasítja el. Egyébként olykor ugyanígy a szopi sem kell neki. Nagyon határozott nőszemély. Kép Most már kicsit kezdek aggódni, annyira nem eszik, és az elmúlt hónapban fogyott is egy picit. Igaz, beteg is volt és 3 foga tök egyszerre jött ki. Kép
Viszont Dórival kapcsolatban arra gondoltam, hogy mivel Te magad is rendszeres és fegyelmezett személyiség vagy, ezért megnyugodtál ettől az új rendszertől, ami jobban fekszik neked, mint a totál igéyn szerinti szopi, és talán ez a belőled sugárzó nyugalom ragadt rá Dórira is, és ettől is alszik-eszik jobban. Vagy túlbonyolítom?
Nálunk Gellértnél próbálkoztam még ilyesmikkel, de totál hiába. Visszatekintve rontott a helyzeten minden igyekezetem az evés és az alvás terén is. Tápit mondjuk sose kapott, de amikor azt mondták, hogy biztos éhes, mert vacsira kevés neki az anyatej, akkor ilyen gabonapelyhes tejpépet adtam neki este, és evett is jó sokat, és ugyanolyan sokszor ébredt. Kép
Nálunk egyértelmű volt, hogy sürgetni nem lehet: amikor megérett rá, hirtelen jól kezdett aludni a saját ágyában, és evett is rendesen. (És szinte magától abbahagyta a szopit.) Ettől függetlenül másnak bejöhet más módszer.
K.
 
 


Hahó,
Rjuli,
hát igen, van, akinek ez jön be jobban. Mindenesetre klassz, hogy Dóri szépen alszik-eszik. Irigykedem ezerrel Kép Cicó az éjjel éppen négyszer ébredt (ebből egyszer egyértelműen én voltam a ludas, mert álmában keményen odakoppantotta magát valahova, félálomban odébb cibáltam, akkor már orvul be is takartam, erre nem felébredt?!) Kép Viszont nem is eszik mostanában nagyon. Viszont cicit sem kér túlzottan. Asszem, kezdi magát lassacskán leszoktatni Kép Éjjel is van, amikor rátámad a poharára, és nem kell cici. Most már úgy vagyok, hogy ébredéskor reflexből nyúlok a pohara után, többnyire el is fogadja, van, amikor utána elzuhan és alszik, ahogy éppen jön (pl. rajtam keresztben), de van, amikor utána még reklamálja a cicit. Nagyon óvatos vagyok egyelőre ezzel is, mert még mindig túltermelek, és egy éjjeli szopi a cicinek még kell, mert olyan hosszú ideig nem bírja ki. Amúgy enyém kölkec kb. két hónapos kora óta nem aludt akkorát, mint Dóri most...
Szóval oda lyukadnék ki, hogy tán akkor is ébredne, ha nem kapnak szopit.
A mi doktorbácsink híve az igény szerinti szopinak, legalábbis pici babakorban, most már egyéves kor óta nem voltunk nála, azt nem tudom, mit szólna, ha tudná, hogy még mindig szopizunk. Én sem bánnám, ha már csak este-reggel szopizna Cicó, de hát ő másképp gondolja, meg a cicim is egyelőre. De azért halad a folyamat szépen, pár hónapja még ha nem volt szopi három-négy órán belül, feszültem rendesen, most meg már öt-hat órát bír simán. Na de ez már nagyon off.
Különbözőek vagyunk (milyen meglepő Kép )
Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, kölcsönadhatnád nekem a cicidet nyárra. Kép Nekem pont ilyen lenne jó.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szaisztok!

Nem birnám jól Juli dokibácsijátKép. Evészetben erősen az az álláspontom, hogy biztositani kell a gyereknek többfélét és hagyni, hogy ő válasszon, ezesetben -ha ez mindig igy volt és nem lett "elrontva"- a gyerekek többsége optimális tápanyaghoz juttatja magát hosszútávon. Nos ebbe, ebben az életkorban a cici, mint anyatej felajánlása is beletartozik, szerintem.
Egyébként első három gyerkőcöt elválasztottam, nem hozzátápláltam. Gergő fiam alvásán semmit nem javitott. Ja, és relative 3-4 óránként ettek, nem összevissza akármikor.

Ancsi most éjjel csak 3-szor szopizott (ha jól emlékszemKép) plus mégegy ébredés lelkes simizéssel. Viszont az utolsó, 3/4 6-kor, az olyan volt, hogy lelkem totál megébredt. Ugyanis már világosodik (redőny csikosra van lehúzva). Ráadásnak apának is pittyegetta vekker, bár anélkül sem aludt volna vissza.Igy a végén be a kiságyba, fogta a kezemet, forgolódott, dumálgatott, kezembe nyomta a malackáját meg hasonlók és nem tudom mikor, de valamikor 3/4 7 előtt elaludt (én is). Na ilyet egyébként máskor nem tud hogy csak úgy letéve ne ugráljon fel, hanem aludjon. És aludt 3/4 10-ig. Na ja, betegKép, köhög, tiszta sor.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Van egy két és fél éves kislányom. Nyáron már
3 éves lesz. Egyszerüen nem akar délután aludni. Nem tudok vele mit tenni állandóan kijön a szobájából ugyanis már nem kiságyban alszik. Szőrnyen nehéz vele mert tudom, hogy kéne aludnia mert sokszor 5-6 órakkor összeesik és elalszik a födön és így megint csúszik az éjszaka. Már nagyon el vagyok keseredve de nem tudom mit csináljak, hátha ti tudtok segíteni. Próbálkoztam már mindennel de mindíg kifog rajtam. Szeptembertől menne oviba és mindenki azzal ijesztget, hoyg nem fog szeretni oviba járni mert ott aludni kell. De én nem hiszem mert alapjában kiegyensúlyozott vidám életrevaló kislány és nagyon szereti a gyerekeket.
Van valami tippetek?
Köszi előre is
Niki
 
 


Ma már nem veszik oylan szigorúan az alvást, elég, ha csöndben el tud lenni, míg a többiek alszanak, de az is lehet, hogy a csoport hatására ő is aludni fog. Amúgy talán úgy csinálnám, h. menjen be a szobájába, legyen ott sötét, szóljon v.mi zenés mese, és maradjon ott mondjuk egy órát. Vagy pihen, vagy elalszik unalmában.
Az én lányom nagy alvó, de, ha néha bepróbálkozik, hogy ő nem álmos, inkább mást csinálna, akkor tök jól lehet az eszére hatni. Meg tudom vele beszélni, hogy ez nem jó, mert hisztis lesz, kidől este idő előtt és az neki se jó, meg a családnak se, így hát szépen feküdjön le. És műxik. Egy közel 3 évessel ezt már meg lehet beszélni.
 
 


A barátnőm lánya is nagyon korán kapott nemrácsos ágyat, mert sokáig igen szófogadó, jó alvó kislány volt. Most viszont nem tudják rávenni, hogy ágyban maradjon (időközben kissé dacos "nagylány" lett, akivel nem lehet ilyeneket megbeszélni). Tehát este tíz előtt nem fekszik le, és délután meg sokszor fél háromig is fenn van. Van, hogy egyáltalán nem fekszik le aludni délután, mert nem akar. És olyankor ő is igen álmos késő délutánra. És a szokásosnál is hisztisebb. Reggel viszont fél kilenckor vagy kilenckor kel. Amíg szelíden próbálkoznak, konfliktust elkerülve, addig általában mindig alkudozás megy alvás helyett, kivéve, mikor nagyon álmos. Aztán ha az anyuka elveszti a türelmét, és szigorúan bezavarja a szobájába, hogy maradjon ott, ha alszik, ha nem - akkor általában hamarosan elalszik, pihenten ébred, és persze már rég elfelejtette, hogy volt egy kis szigor.
Néha a konfliktus felvállalásával használ az ember a gyereknek.

Én - ezt látva - még jó ideig nem veszek gyerekágyat, marad a hálós ágy (a rácsosat már csecsemőként kinőtte, most egy kinyitható kemping babaágya van, nagyon kellemes, szereti is.)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ja, elfelejtettem, hány éves a kislány: kettő és fél. És engedékeny légkörben nevelkedik. Tipikus jó baba volt, és nagyon szeretett aludni. Ezért nem volt náluk probléma, hogy hamar nagylány-ágyat kapjon.
Az én fiam pont a fordítottja: babának nagyon nyugtalan volt, sokáig nehezen aludt el, utálta az ágyat. Ma már ő maga szól, ha már álmos, hogy aludni akar. És megy is, diktálja, melyik takarót kéri, stb. Kép De nem kockáztatok, sose lehet tudni, mikor kezdődik nála is valami alkudozós korszak. Nekem ahhoz nem lenne türelmem. Hozzá tartozik, hogy mi a férjemmel általában kilencre már ágyban vagyunk. Ha a gyerek még tízkor kukorékolna, megvesznék.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Szerintem nem a rácson múlik, ha azon át mászik ki (márpedig 3 évhez közeledvén képes erre) sokkal rosszabb.
Ovitól nem érdemes tartani, a legtöbb otthon nem alvó gyerek az oviban csodásan alszik. KÉt okból:egyrészt sokkal jobban elfárad, másrészt pedig nem 9-kor kel!
Mondjuk a 9-es keléssel már a 11 hónaposomat se lehet könnnyen 12-kor elaltatni, nem hogy egy nagyobbat. Ha a családnak az a kényelmes, hogy a kicsi későn kel, akkor fogadják el, hogy későn lesz du-i alvás és esti fekvés is. Vagy ki kell hagyni a du-i alvást -pihenésre cserélve, vagy hagyni kell időt a lefáradáshoz. Ha jön a jó idő, könnyebb lesz, többet lesznek levegőn, jobban el lehet fárasztani őket. NÁlunk az működött, hogy nem aludni kellett, hanem csöndben lenni, egy órát, vihettek magukkak könyvet, plüss játékot. Az órán meg meg lehet mutatni neki, meddig kell bent lenni. (bentlevő óra a nyerő) Ha tényleg fáradt és kell az alvás, elalszik pihi közben, ha meg annyira még nem, akkor pont elég, hogy nyugton pihent egy órát.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, ezzel tökéletesen egyetértek. Én gyerekkoromban utáltam a délutáni alvást, és nagyon rossz volt, hogy sötét volt a szobában, és ágyban, takaró alatt kellett nyűglődnöm. Ha azt mondják, hogy maradjak benn másfél órát, és az ágyamom ülve nézegessek képeskönyvet, talán még el is aludtam volna. De hogy fényes nappal, a műsötétben aludni - ezt már akkor is nevetségesnek éreztem.
A gáz akkor van, ha a szülő szava olyannyira nem szent a gyereknek, hogy a szobájában maradni se hajlandó.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szerintem a gyerekek alvásigénye is különböző. Az én kisfiam (3 éves) kb fél éve nem alszik délután. Reggel 6-7 között ébred, este 8 körül alszik el (kivéve ha vendégek vannak, akkor bírja 10-ig is). Nála egyáltalán nincsenek olyan időszakok, hogy fáradt vagy hisztis lenne, egyszerűen ugynazzal a (nagy) lendülettel éli végig a napot. Eleinte aggódtam, beszéltem orvossal, védőnővel, mindenkivel, aki élt és mozgott Kép. Megnyugtattak, hogy ne aggódjak, ennyi az alvásigénye. Azért arra kíváncsi leszek, hogy az oviban mi lesz, még az is lehet, hogy visszaszokik az alvásra?! Pedig most is igyekszem lefárasztani. Megbeszélni pedig annyit lehet, hogy én mondom a magamét, a kis önérzetes pedig válaszol: "Anya, éjtsd meg, nem vagyok álmos. Éjszaka kell aludni, amikoj sötét van." Erre mit mondhatnék? Próbáltam, hogy én is lefekszem vele du aludni. Erre én aludtam, ő felkelt (gyerekheverőről),játszott, kb 20 perc múlva szólt, hogy eleget aludtam, ébredjek fel. Kép Úgy döntöttem, nem erőltetem.
 


Sziasztok!
Az én középső lányom két éves és három hónapos, másfél éves kora óta nem alszik délután. Reggel héttől este hétig ébren van, este héttől reggel hétig alszik. Kezdetben nekünk is úgy volt, mint Laniéknál, hogy késő délután már eldőlt a fáradtságtól, de mivel it három pici gyerek van, nem hagyhattam, hogy ste 5-6 körül elaludjon, mert akkor fél éjjel fönt lett volna, akkor megőrültem volna.(Valamikor nekem is pihennem kell, ráadásul a legkisebb éjjel is állandó ügyeletben tart). Úgyhogy ha nyűgös is volt, én ébren tartottam hétig mindenféle programokkal. Nagyon hamar beállt ez a rend, azóta semmi probléma nincs az alvásával! Jókedvű, vidám, kiegyensúlyozott. Mindkét nagyobb így alszik, a 2 éves is, meg a 3 és fél éves is. Este héttől reggel hétig, nappal nem.
Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, de nekünk így vált be, így jó.

Anyakati
 


Sziasztok!

Lani: Balunál ez az időszak, hogy nem akart aludni úgy 2 hónapja kezdődött (ma 2,5 éves). Időnként van, hogy kimarad az alvás, de az esetek többségében már alszik. De sokszor csak úgy alszik el, ha melléfekszem, és simogatom a fejét vagy a hátát (korábban már elaludt egyedül, és este most sincs gond). Viszont azt láttam, hogy másoknál is így 2,5 éves kor körül van egy ilyen próbálkozásos időszakuk, aztán elmúlik. Én bízom ebben Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: