Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hakapeszi ma töltötte be a 7 hónapot, és még nem aludt át egyetlen éjszakát sem. Minden éjjel 12, 03 és 06-kor kakukkol, és csak szopizással (ivással) alszik el. Az ALUDJ JÓL, GYERMEKEM c. könyvet már elolvastam, de nincs szívem a sírást félórákig hallgatni. Van más megoldás?

Az álmos
Haka-mama
Hakapeszi
 


Szia Haka.mama
Rengeteg de nem biztos hogy nalad bevalnak. Az unokahugom 1,5 evig kelt fel MINDEN ejjel a fiahoz es meg szoptatott is. Akkor elvalasztotta es a gyerek azota alszik. Vedd magad melle ha kulon szobaban van, legalabb az atbotorkalast meguszod. Nagyon sajnallak, mert bar ez nalunk nem volt gond, (nehogy cukkolasnak vedd, 2 honapos koratol atalussza az ejszakat 24-7-ig illetve most 14 honaposan este 20-8-ig), van fantaziam mit jelenthet soha at nem aludni az ejszakat. Meg egy otlet: ha nem mellbol szopik es az Apja nem ejszakas, vegye fel o. Igy legalabb minden masodik ejjeled jobb egy kicsit.
sok sikert, szia
zsuzsanna
 


Sziasztok!Én kisfiamat nagyon hamar le tudtam szoktatni az éjszakai fenntlétröl.1 honapos koráig rendszerese 3 oránként felkelt enni,de utána kb.1 éves koráig a hangját sem hallottuk éjszaka.Én igy csináltam:a korházban rászoktatták öt a cumira (sajnos),de utána pont ezt haználtam ki.Kb.3,5 hetesen,amikor felkelt és enni kért volna,akkor én a szájába tettem a cumit,és ö pár perc mulva már aludt is.Az is igaz,hogy 2-3 napig 15-2O percenként felkelt éjszaka,de én enni nem adtam neki,csak a cumiját kapta meg.De a 4.napon már fel sem ébredt,söt a cumi sem kellett neki soha többet.Mindig öklendezett töle.Tehát éjjel aludni is tudtunk,és a cumit is eldobhattuk.Most kb.1 éves kora ota 1-2 alkalommal felkel éjjel és inni kér,de mostmár elég csak a szájába tennem a teás cumisüvegét és mindannyian aludhatunk tovább.aaaaugyhogy ez mostmár egyáltalán nem zavar. Sziasztok: Edina
Bognárné Edina
 

 
 

Sziasztok!
A kislányom 2-3 hónapos koráig átaludta az éjszakát, majd ahogy csökkent az alvásigénye(?) többször is felkelt(ett minket is). Megszoptattam, de nem erőltettem semmit. Kb. 6 hónapos korától csak 1x kelt föl éjjel 1 körül. Lassan leszoktattam az éjszakai szopizásról úgy, hogy vizet adtam pohárból (tudni illik, Zsófi nem ismeri sem a cumit, sem a cumisüveget) Igaz, én is megpróbáltam azzal nyugtatni, de nem kellett neki. Ma már hálás vagyok ezért. Ma 11 hónaposan esta 2O órától reggel 6-ig alszik, csak kivételes esetekben ébred fel (pl. fogzás) Szerintem minden babánál eljön ez az idő. csak győzze a mama kivárni!
Ancsa
Ancsa
 


A fiam ket es fel eves, es nagyon rossz tapasztalataim vannak az ejszakai felebredesrol. Meg a mai napig felebred, tobbszor is, van olyan, hogy sirogorcsot kap, es egy feloraig sir. Nagyon aktivan almodik, neha fel-felkialt almaban, es hiaba simogatom, nyugtatgatom, nagyon nyugtalanul alszik. Mostanaban el szokta mondani, hogy mit almodott, van olyan, hogy kigyorol, van olyan, hogy azt almodta, hogy leesett a mosogeprol. mostanaban pisilni kel fel ejszaka, de ez meg a jobbik eset. A tobbivel szemben tehetetlen vagyok.
Eva
Eva
 


Halihó!

Köszi a tanácsokat, de bonyolultabb az ügy.
Első körben ezeket próbáltuk ki:
Hakapeszi mellettem alszik az ágyban, neki nagyon tetszik. Engem néha zavar, ha rámgurul és felébreszt, mert megcibálja a hajamat, vagy beletúr az orromba. Közben rötyög.
Már nem szopik (elszúrtam a hozzácumiztatással), régebben tápszert/gyümölcslevet kapott éjjel. Újabban csak vizet adok neki, de még így is megéri neki felébredni.
Egyébként cumival (ivó vagy játszó) alszik el,de álmában mindig elveszti, és nem találja meg magától.
Nehéz eset vagyunk, ugye?

És a brutális kérdésem megmaradt:
a fentiek ismeretében hagyjam sírni, majd csak abbahagyja? Vagy kárpótlásul - túlélés - szokjak rá a délutáni szunyára, ami eddig nem ment?


KEDVES ÉVA!!!
Az Aludj jól, gyermekem-et érdemes lenne elolvasnod, ha végül nem használod is a módszert.
(Még én sem szántam rá magam.)

Sziasztok, köszi az együttérzést:
HakaMama
Hakapeszi
 


Kedves HakaMama! Teljesen át tudom érezni problémádat, mivel 2 éves lányommal is ezt csináltam 1 éves koráig. Én elaltatni is csak úgy tudtam, hogy közben markolászta a kezem, ha véletlenül még nem volt mély álomban amikor ki akartam csempészni agyonkarmolászott alkarom, akkor kezdhettem előlről az egészet. Nálam végül az segített, hogy az apukája fektette le, és a szőrös alkarhoz már nem ragaszkodott annyira. Most minden éjjel oda van készítve az ágya mellé a teával töltött cumi, és kiszolgálja magát. Vele már nincs gondom, de időközben ikreket szültem, akik most 4 hónaposak. A kislánynak csak a cumiját kell visszatenni a szájába, de a kis torkos öcsikéje 3 jobb esetben 4 óránként szopizni is akar, így a fél éjszakát mellettem tölti az ágyban. sírni pedig hülyeség lenne hagyni, mert felébreszteni a kislányt. Nappal pedig teljesen más a bioritmusuk, úgyhogy 2 óránként szoptatok,köztes időben nyugtatgatom őket. De nem vagyok elkeseredve, mert tudom, hogy már csak 8-10 hónapig nem tudok aludni, utána enyém az egész éjszaka 20.00-06.00-ig.
Panni
 


Szerintem minden gyermek mas, ezert nehez tanacsot adni.Az en Zsolt fiam sem aludta at az ejszakat 1 eves koraig.Amig szopott 3 orankent kerte az adagjat ejjel-nappal.Probaltam teat itatni vele,megitta majd fel ora mulva ujra felsirt es csak tejivas utan aludt vissza.Ugyanez tortent amiutan attertunk tapszerre.Aztan 1 eves kora utan lassan elkezdte kinyujtani az ejszakat. Mar nem hajnalban 1-2 kozott kelt fel eloszor, hanem 4 korul.Es lassan odajutottunk, hogy este 22.00-07.00 kozott alszik. ES MI NEM CSINALTUNK SEMMIT. EGYSZERUEN A GYERMEK VALTOZOTT MEG.Pedig eleinte nagyon ki voltunk faradva, de barki barmit tanacsolt, nalunk nem valt be. Ugyhogy lehet, hogy ez is megoldas, hogy varni kell.
Maskulonben mi soha nem tudtuk lefektetni Zsoltot este 22.00 elott.Pedig most mar 20 honapos, napkozben csak egyszer alszik delbel 2-4 kozott.
Sziasztok, Ani
Jako Ani
 


Sziasztok,
tudtok valami valaszt adni, hogy a kislanyom (3 honap) miert alszik napközben csak összesen kb.2 orat?
Sehogyan sem tudom raszoktatni a hosszabb alvasokra, 5-10-max.30 perces alvasokkal is beéri.
Persze eddig nagyon jol aludt éjszaka.22-06-ig de az utobbi idöbenujra fent van 2-3 és 4 ora között.

Szoval alvasigény ide vagy oda, egy kisbabanak még a nap jo részét aludnia kéne, nem igaz?
Néha azt gondolom, azért is sir többet, mert almos, de elaludni csak cumival, vagy cicivel tud.

még séta közben is sokat fennt van, nézelödik.

karin
karin
 


Sziasztok!

Lehte, hogy sokan nem fognak velem egyeterteni es talan meg is fognak "kovezni"!
DE: ugy nem lehet egy gyereket leszoktatni az ejszakai ebredesekrol, hogy magad melle veszed az agyadba! Egyszer raszokik, nagyon nehez lesz a sajat agyaba visszaszoktatni!
Hakapeszi! Szerintem ne aludjon melletted! Neki mar nem kell ennie ejjel, es ezt o maga is tudja! Szerintem mar kihasznal egy kicsit Teged ( na ezert is fogok kapni Toletek!)! Nem tudom, hogy van-e lehetoseg, hogy kulon szobaban aludjon, de ha igen, akkor ott kene aludnia! Igen, az elso hetek nehezek lesznek, de megtanulja, hogy az ejszaka az alvasra valo, es nem jatekra! Eloszor otpercenkent menny be hozza, majd fokozatosan nyujtsd a latogatasi idot. Nehez lesz, de megeri! A ferjed is bemehet, felvaltva latogathatjatok!
Szerintem egy ket-harom honapos csecsemo kepes ataludni az ejszakat! Es ez az ejszakai nyugalom a gyomrocskajanak is kell. A gyomra mikor pihen egy olyan babanak, aki allandoan emeszt? Gondoljatok erre is!
Szerintem egy negyhonapos csecsemo mar tudja tudatosan befolyesolni az anya viselkedeset ! Pelda az en lanyom: Mindig haton fekudt, nem ismerte a hason fekvest. Egyszer haromhonapos koraban sikerult hasra fordulnia. Megijedt eloszor, es sirt. Aztan egyre tobbszor hasrafordult es utana egybol jott az egtelen uvoltes. Hasrafordult, uvoltott, jott a mama es visszaforditotta, vigasztalta. Eszrevette, hogy ez igy mukodik. Eleg sokaig ment ez igy! Mar a napjaink legnagyobb reszet evvel a "jatekkal" tolttuk. Majd: Egyszer csak ket meterre talaltam meg a szobaban onnan, ahol leraktam. Na ekkor kezdtem gyanakodni, lehet hogy vissza is tud fordulni? A masik alkalom pedig az volt, mikor vendegek voltak nalunk es megakartam mutatni, mennyire nem szeret hason fekudni a lanyom. Hasrafordittottam es vartam a sirast. Ehelyett mit csinalt okelme? Visszafordult a hatara!
Ugyhogy masnap mikor megint hasrafordult, varta hogy mennyek vigasztalni, szepen leultem a fotelba es neztem a hisztijet. Kb negyedora mulva megunta, es magatol visszafordult! Azota gurul ide-oda a szobaban, mindent eler. Ekkor volt ot honapos!
Kedves Panni!
Nagyon nehez egyszerre ket gyereket szoptatni es meg ott van mellette a harmadik is! Minden elismeresem a Tied! De epp ezert, hogy mindig jokedvu legyel, kipihent ( ez a gyerekeknek is nagyon fontos), le kene szoktatni az ejjeli szopizasokrol! Mar negy honapos, hat-nyolc orat kibir ejjel szopizas nelkul( bar nem tudom, milyen sullyal szulettek es most hany kilok, mert azert ez is szamit). Nem tudom, hogy lehetseges-e, de a kisfiu aludjon szerintem kulon szobaban es a kislany nalatok ( egyenlore). Ha felkel ejjel szopizni a Zsolt, akkot eloszor etesd meg, majd a tobbi ejszakakon egyre kevesebbet hagyjad a melleden. Majd vegul egyaltatalan ne etesd meg! Ha felsir ejjel, ne rohanj be azonnal, hatha visszaalszik ( szerintem jobb lenne, ha a ferjed menne be, rajta nem erzi a tej szagat), majd ha tartos sirasba kezd, akkor menj csak. De ha lehet, ne vedd ki az agyabol! Csak ha nem tudod megvigasztalni. Tovabb ugy lehet folytatni, ahogy a levelem elejen leirtam.

Kedves Karin!
Hogy eddig ataludta az ejszakat es most nem, annak valami oka van. Lehet, hogy hirtelen nagyobb etvagya lett es nem eleg a tejcsi, amit este szopizik. De ez a gond megoldodik hamar, csak ki kell varni, mig a tejtermelesed alkalmazkodik az o igenyeihez. ( Persz ebben az esetben jobb ejjel is megszoptatni, az is serkenti a tejkepzodest). De vigyazz, mert raszokhat ujbol az ejjeli evesekre! Lehet, hogy egy darabig irnam, hogy mennyit evett naponta, es ha eleget a korahoz kepest, akkor nem etetnem meg ejjel.
Eleg nagy a kulonbseg a babak alvasigenye kozott mar ebben a korban is. Az en lanyom se alszik seta kozben. O csak a sajat agyaban tud aludni, teljes nyugalomban. Meg lehet probalni megint szoktatassal egy elfogathato nappali alvasrendet kialakitani, de ez vagy sikerul vagy nem. Probald meg minden eves utan leteni aludni. De ezt kitartoan , legalabb ket hetig. Eloszor varj egy kicsit, nezd meg az orat, mennyit mutat ( fontos, mert az ember azt hiszi, hogy a babaja mar legalabb fel oraja sir, pedig csak 10 perce. Tobbnek erzed az idot! Amugy azt hallottam, van olyan baba, amelyik tulfarasztja magat es csak hosszu siras utan tud elaludni. Neha az is lehet gond, hogy tul ingergazdag a kornyezet.), es eloszor tiz perc mulva menj be hozza. Ha ektelenul sir, egy ido utan en is kihoznam, de azert folytatnam tovabb a probalkozasokat.
Amugy a nappali alvassal nalunk is ilyen gondok voltak. Nekem ez segitett, bar most is ugy teszem le aludni, hagy meg sir az agyaban egy-ket percet. De aztan alszik egy jot, es jokedvuen kel.

Leirtam, hogy mit gondolok. Sokakban ellenerzest fog kelteni, tudom! De szerintem a szoktatason sok mulik! Ezek lehetosegek ( es nem az egyetlen ) a problemak megoldasara es sok kitartast igenyelnek. Persze ezek vagy bevallnak vagy nem. Varom az ellenvelemenyeket!
Es elnezest a hosszu levelert.

Alma.
Alma
 


Kedves Alma es mindenki, annyira nem ertek egyet az elozo hozzaszolassal hogy le sem merem reszletesen irni. A velemenyem (es a gyerekpszichologia mai allasa) szerint egy 3-4-5 honapos (plane kisebb) csecsemo nem kepes tudatosan felebredni (talan 2 eves koriaig sem vagy meg tovabb), es ha sir akkor meg kell nyugtatni, etetni stb. Sirni hagyni egy ekkora csecsemot csak ahhoz vezet hogy elveszitse bizalmat a vilagban, hiszen az uzenet amit kap nem az hogy "igen hivjal ha szukseged van valamire", hanem az hogy "hiaba orditasz, ugyse jovunk oda hozzad". Az igaz hogy elobb-utobb abbahagyja az uvoltest es egyre rovidebb ideig ordit, de megeri-e ez azon az aron hogy a gyerekunk elvesztette a bizalmat bennunk? En a gyereket sose hagytam orditani, meg el sem kezdett sirni, az elso nagyobb szuszogasra felvettem es megszoptattam (ehhez pedig Haka-mama a kozeledben kell legyen mert a bebior csak allor riaszt amikor mar sir), megis atalussza az ejszakat 2-3 honapos koratol.
Egyebkent nem hittem volna hogy ezek a nezetek ma is elnek. Dr Spock is visszavont sokmindent az utolso eveiben (mar ha az o konyvebol jott az otlet). Azt hiszem itt is jobban kellene az osztoneinkre hallgatni, az pedig minden anyanak azt sugallja hogy vegye fel a siro csecsemojet.
zsuzsanna
 


Sziasztok!

Megegyszer leirom, en csak egyfele modszert irtam le! Nem az egyetlen, de ha tenyleg le akarjatok szoktatni az ejjeli evesekrol a gyermeketeket, akkor - szerintem - ez is egy megoldas lehet. Nem biztos, hogy bevalik, de meg lehet vele probalkozni. Nalunk bevalt. Dori 4 honapos koratol 10-12 orakat alszik egyfolytaban ejjel. Es nem szenved szeretethianyban!
Zsuzsa! Nyugodtan ird le a velemenyedet, okos ervekkel meg lehet gyozni. Nem vagyok sertodos sem! Ez a nezet nem az a nezet, ami anyaink, vagy nagyanyaik koraban volt! Az tenyleg tulzas volt, de viszont a mai liberalis neveles is tulzas. Igen, mikor teherbe estem , olvastam a Spock altal irt konyvet, de azonnal el is dobtam. Az tenyleg tulzas! Olvastam mas konyveket is, ami mostanaban jelent meg. De megmondom oszinten, inkabb a sajat fejem utan mentem, bar azert egy-egy otletet kap az ember ezekbol a konyvekbol is.

Ezeken a problemakon en is atmentem, es nalam segitettek. Ezert mertem leirni. A Dori kiegyensulyozott, allandoan nevet, eszreveszi ha kimegyek a szobabol, es kifejezi nemtetszeset, viszont mikor visszamegyek, sikongva orul. Konnyu megnevettetni, nagyon ragaszkodik hozzam. Es a vilagba nagy a bizodalma! Pedig en hasonloan az elozo levelemben leirtakhoz tanitottam meg ataludni az ejszakat. Az elso honapokban en is igeny szerint szoptattam. Naponta 8-10 orat toltottem csak szoptatassal. De viszont egy ido utan eszre lehet venni, hogy miert kel fel egy gyerek. Azert, mert ehes, valamije faj, vagy egyszeruen mar megszokta, hogy ekkor kap enni. Dorival is igy volt. Mikor reggel csak eppen ot percet volt a cicimen, az orvosunk azt mondta, hogy azert , mert nem ehes. Ne etessem meg ejjel tobbet. Igaza volt, es mihelyt leszokott az ejjeli evesrol, onnantol kezdve mar reggel is jo etvaggyal evett.
Nalam bevalt, masnal nem biztos, hogy be fog valni. En csak segiteni szeretnek!

A gyerek megnyugtatasara van egy-ket otletem. Ezek megint bevaltak nalam, azert irom le. Nagyon szeretik a zenet. Nalunk mindennaposak a zenehallgatasok, vagy en enekelek neki. Nagyon nyugtatolag hat. Ha nyugosebb a Dori, akkor mindenhova magammal viszem. A konyhaba peldaul. Beultetem a bebihordozoba, a kezebe adok egy jatekot, es fozes kozben "beszelgetunk". most is itt van a labamnal, jatszik vele. Akarmit csinalok, mindig beszelek hozza, velem van.

Alma.

UI: Zsuzsa! Maganlevelben is leirhatod az ellenvelemenyedet! Amugy tenyleg tul tudomanyosan hangzott az elozo levelem. Egy negyhonapos csecsemo tenyleg kicsi, ebben a korban meg nem mindegyik erik meg ra, hogy hat oranal tobbet aludjon egyfolytaban.
Alma
 


Kedves Alma, koszi hogy igy realgaltal, pontosan azt ertetted meg a levelembol amit mondani akartam vele es teljesen egyetertek hogy nem minden gyerek egyforma. szia :-)))))))))))
zsuzsanna
 


Üdv anyukák!
Alvás ügyben kérjük a tanácsotokat, Zorka lányunk 14 hónapos. 1 éves koráig nem volt probléma az alvással, legkésőbb fél 9-kor átvittük a szobájába és simán elaludt. Azóta azonban megváltozott minden. Többször aludt el a mi szobánkban délelőtt, nem volt szívünk zavarni, ezért hagytuk. Egy kis idő után pedig este is kint aludt el. Mire észbekaptunk már késő volt, mostanra nem hajlandó a saját szobájában elaludni, akármilyen álmos, fáradt is. Ha átvisszük az ágyába üvölt mint a sakál, ha kihozzuk rögtön elalszik. Általában ha mélyen alszik már, akkor átvihetjük, de bizony van hogy olyankor is felébred és üvölteni kezd. (Inkább délelőtt). Jó lenne visszaszoktatni, de nem tudom hogy csináljuk, zavaró nagyon, hogy este 10-kor még ébren van, de ez már csak szenvedés, majd leragad a szeme olyan álmos, ám amint átviszem az ágyába kipattan a szeme és üvölt. Karácsonyra itt a kistesó, addig meg oldani ezt az áldatlan állapotot. Úgy tűnik ősszel elköltözünk, hagyjam addig, és az új lakásban legyünk következetesek, vagy sem,( mert végül is az éjszakát már a saját ágyában alussza át)?
Várom az ötleteket!
Puszi: Zorkanya
Zorkanya
 


Szia Zorkanya mi egy nyaralast hasznaltunk ki a sajat szobara szoktatashoz, lehet hogy nalatok a koltozes valik be. Vagy probaljatok az estet az o szobajaban befejezni, ott kapja meg a tejecsket (ha ez is van a programban) valami nem mozgalmas jatek (az enyem is ennyi idos), dobozba pakolas, kepeskonyv nezegetes. Amig az atszoktatas megy, ne legyen a masik szobaban sem nagy elet, mert persze hogy nem akar benneteket otthagyni. Legyen a masik szoba unalmas szamara. Talan fokozatosan menni fog. Sok sikert, szia
zsuzsanna
 


Kedves Anyukák!

Igazán jótanácsom nincs, de leirom nálunk mi a helyzet. Szonja most 15 hónapos. Amikor megszületett persze én is olvastam a könyveket és nagyokat csodálkoztam, hogy az én kislányom nem ilyen. Szonja sosem evett 3 óránkét, újszülöttként is csak 5-ször evett naponta, ráadásul mindig elég rossz alvó volt. (Volt honnan örökölnie.) Amikor megszületett valahogy el volt tolódva a bioritmusa. Eleinte éjjel 2-3 óra körül aludt csak el. Szépen lassan kellett egyre korábbi alvásra ösztönöznük. Most 15 hónap után ott tartunk, hogy még mindig csak 23 órakor alszik el és reggel 9-kor kel. Általában átalussza az északát, de bizonyos időszakokban megébred. Mindig keresem az okát, jön a foga, hideg van, meleg van szomjas, éhes, mert úgy gondolom ok mindig van. Ha éppen az az ok, hogy az ölelésemre vágyik, azt is megadom, hisz neki ez ugyanolyan szükséglet mint a többi. Eleinte Ő is a mi ágyunkban aludt, ez engem nagyon megnyugtatott, mert tudtam, hogy ha bármi baj lenne rögtön észrevenném. Persze már van külön ágya és abban alszik, de ha beteg magam mellé veszem. Szonjácska mindig a kezemben alszik el és ha elaludt beteszem az ágyába. Talán nem ez a leghelyesebb módszer, de igy viszonylag gyorsan megnyugszik és elalszik.
Rászokott a cumira még a kórházban, de igazából nem bánom. Éjszakára néhány cumit beteszek az ágyába mellé igy ha kiesik a szájából, általában talál másikat, vagy én adok egyet. Mivel az ágya a mi ágyunk fejénél van ez könnyen megy. Ha pedig megébred és nyugtalan, általában egy kis ivás segit. Szigorúan csak viz (NEM TEA!!!). Persze ha nagyon nyűgös és kér tejet (már tudja mondani) elöbb-utóbb megadom magam.
Napközben is csak egyszer alszik 13-15 között. Egyszerűen nincs igénye többre.

Ennyit az alvásunkról: Garam
Garam
 


Kedves Zsuzsanna és Garam!

Köszönjük a tanácsotokat, bár igazából még mindig tanácstalan vagyok. Mindenesetre megnyugtat bennünket, hgy vannak más későn fekvő gyerekek is. Zork este 10- fél 11 körül alszik el, most speciel mindjárt 10, de még jele sincs rajta az álmosságnak, éppen játszik. Ő így reggel fél 7 és fél 8 között kel. Napközben is alszik még vagy 3 órát, van hogy egy huzamban, de van hogy 2 részletben. A bajunk nem is ezzel van, az zavar bennünket, hogy normális-e hogy ilyen későn alszik el. Arra is gondoltunk már hogy lehet hogy a kiságyban nem érzi már jól magát? Most megkapta már a "nagy" ágyit, az oldalán leesésgátlóval, talán oda kellene átszoktatni? (Még nincs összerakva.) Mikortól lehet őket áttenni? (Zork már biztosan jár.) Másik bennünket jelenleg izgató kérdés (bár nem idetartozik) a fogmosás. Zork teát iszik, mást nem szeret. A vizet nem hajlandó meginni. Instant teát kap, de csak kicsit teszünk a vízbe, éppenhogy csak legyen íze. A drnéni tanácsára rendszeresen kap napi 1 tbl. Zymafluort, állítólag ez jó mégis rettegek hogy megromlanak a fogai. (Csokit nem kap, ropit kekszet ilyesmiket rágcsál) Kell-e a fogkefe már? Van már neki de még inkább csak bohóckodik rágicsálja, elég hatékony-e a vizes fogkefével való átdörzsölés?? Zsuzsanna, te nagy szakértője vagy a szoptatásnak, ha itt lesz a második baba ugye számíthatunk rád mint tanácsadóra?? Zorkkal elrontottam.

Puszi nektek: Zork és anya
Zorkanya
 


Sziasztok Anyukák !
Leirom az én ill. 6 honapos kislányom "alvás-történetét" nektek, hátha segit valakinek.
Ujszülött korában mindig fájt a hasa, ugyhogy rengeteget sirt, este 9-10-töl egészen hajnali 3-4-ig. Mivel sajnáltuk, férjemmel felváltva sétáltunk vele egész éjjel a lakásban. Mikor már elmult a hasfájós korszaka, ugy hozzá szokott ehhez, hogy már mindig csak karban tudott elaludni. De azért szerencsére "már" éjfélkor.
De viszont a karon cipelés egyre tovább húzodott, mindig többet akart ki harcolni magának, ha letettem rögtön felébredt. A 24 orábol csak kb. 10-et aludt (napközben is csak oráig tartó ringatásokkal). Ezért elhatároztam, hogy mindenképpen megcsinálom a könyv alapján a "sirni hagyni"- modszert. čs lám, érdekes modon a 3,5 honapos gyerek 2 nap mulva már egy mukk nélkül elaludt esténként az ágyában ! De ez sajnos csak esténként ment, napközben ugyanugy nem aludt.
3 hete (5 honaposan) elkezdtem, hogy napközben mindig ugyanakkor teszem le aludni, ha álmos - ha nem. Persze az elején nagyon tiltakozott, de ismét két nap alatt rászokott a rendszerre és összesen 14-15 orát alszik naponta !!! Ha egyszer-egyszer felébred hamarabb, akkor sem veszem ki az ágyából, hanem a cumit visszaadom neki és kimegyek. Čs érdekes modon alszik tovább ! Én meg szinte azt sem tudom, hogy hirtelen mit kezdjek ennyi szabadidövel !!!
Ugyhogy én mindenkinek tanácsolom ezt a modszert (persze én mondjuk a cumit nem hagytam el) mert mindenkinek csak jót tesz !
Ha valakinek még kérdése van, irhat e-mailen is.
Jo éjszakát kivánok mindenkinek.
Kriszti
 


Az aludj jól gyermekemet olvasdd el.Ha nem tudod megtanítani aludni a babát meg is érdemled.
Névtelen
 


Szia kedves névtelen!

Lehet hogy igazad van, és megérdemlem, de én ide azért írtam, hogy tanácsot kérjek. Nem éppen meleg hangú üzenetből arra következtettem, hogy számodra az altatás soha nem okozott problémát, valószínűleg azért mert ügyes voltál, és az agyadra mennek az olyan anyukák többek között én is, akik itt idegesítenek téged a piti problémáikkal. Én vállalom, hogy nem vagyok tökéletes anya, bár nem hiszem hogy attól lennék az, mert a gyerekem problémamentesen el tud aludni. Örömmel venném ha - akár névtelenül is- megírnád a te csodarecepted, ami alapján úgy gondolod hogy a gyerek elaltatása olyan egyszerű, hogy ez ma nem okozhat problémát egyetlen anyukának sem.
Izgatottan várom reagálásod, szia:
Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Zorkanya!

Ha átrakod Zorkot a "nagy" ágyba azzal számolnod kell, hogy leesésgátló ide vagy oda a kis Zork hamar megtanul kimászni az ágyból. (De legalább is meg fog próbálni). Én még egy kicsit várnék ezzel, félnék, hogy mit csinálna reggel vagy akár éjszaka, ha felébred és kimászik.
A mi fogmosási mókánról az Anyaság topicban irtam. Ha gondolod olvasd el. A lényeg, hogy szerintem játékosan feltétlenül érdemes elkezni, hogy minnél hamarabb megszokja és természetes legyen számára.

Kedves Névtelen!
Ne feledd, a gyerekek, a szülők, a körülmények mindig mások, nem léteznek egyetemes mindenkire vonatkozó szabályok. A gyermek"nevelés" nekünk anyáknak is egy hosszú tanulási folyamat. Nem biztos, hogy mindig mindent jól csinálunk, de talán igy van jól. Kérlek ne vedd el senki kedvét attól, hogy megossza másokkal a kétségeit, problémáit, kérdéseit.

Üdv: Garam,
aki tudja, hogy maga sem tökéletes, de nem is szeretne az lenni.
Garam
 


Üdv Garam és Névtelen barátom!

Mielőtt úgy tűnne megsértődtünk volna szeretnénk benneteket megnyugtatni erről szó sincs. Mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, hogy ezt mi módon teszi az az ő dolga, mint ahogy az is hogy ki hogy reagál rá.
Jó veletek beszélgetni, és ez a lényeg.
Köszönjük hogy írtatok nekünk, puszi
Zork és anya
Ui: Garam írj többször, Zork és Ubi kb. egyidősek, jó tudni hogy benneteket éppen mi foglalkoztat!
Zorkanya
 


Üdv Garam és Névtelen Anyuka!

Mielőtt azt hinnétek hogy megsértődtünk gyorsan szeretnélek benneteket megnyugtatni, hogy erről szó sincs. Tiszteletben tartjuk mások véleményét, és mindenkinek a magánügye hogy arra miképp reagál. Jó veletek beszélgetni, és ez a lényeg, a kritikát is el kell fogadni, sokszor az is lehet építő. Továbbra is várjuk jelentkezéseket, és az is nagyon érdekel bennünket hogy Zorkkal közel egyidős Ubival hogy telnek a napok.
Szóval jelentkezzetek csak bátran, puszi mindkettőtöknek:

Zork és anya
Zorkanya
 


Bocs, most látjuk hogy az első sikertelennek hitt levélke is átment..
Végül is a lényeg ugyanaz..
Zorkanya
 


Sziasztok mindenki!
Veronik vagyok Emese anyukája.
Mi épp most tartunk a fokozatos atállítás közepén. Az anyaság topicban kaptam az ötletet és mivel 8 hónap után (főleg így vizsgaidőszakban) szeretném átaludni az éjszakát ki is próbáltuk. A módszer lényege, hogy naponta 5 perccel növeled a várakozást a felébredése és a didiretevése között. Mielőtt még nekem is leharapnátok a fejemet, a lányom eddig 3-4 alkalommal kelt fel minden éjjel.
Ezzel a módszerrel, most tartunk a 3. napon(15perc)már csak egyszer kelt fel az előző éjjel.
Én attól féltem mielőtt elkezdtem, hogy csak eddződni fog és egyre jobban és hosszabb ideig fogja bírni a sírást, de nem . Próbáljátok ki, én pedig szólók, ha elértük az éjszaka teljes átalvását.
Másrészt azthiszem ez nem szeretet kérdése. Az anya nem egy és ugyanaz a gyermekével, és neki is tanulnia kell tőlünk( pl, hogy az éjszaka alvásra való) és nem csak nekünk.
Sziasztok: Veronik
Veronik
 


Üdv mindenkinek!

Heuréka! Megvan a megoldás, és olyan pofonegyszerű, nem is értem eddig miért nem jutott eszünkbe! Szóval tegnap kezdődött...
Zorkot fél 11-kor átvittem a kiságyba, azzal az eltökélt szándékkal, hogy kemény leszek, üvölthet, de otthagyom. Nem kellett csalatkoznom, azonnal rázendített, én pedig egy hirtelen ötlettől vezérelve lefeküdtem a kiságy elé és elkezdett énekelgetni. Zork meglepődött, hiszen ilyent csak napközben soktunk, először állva csodált, majd leült és úgy élvezte a kiselőadást, végül vízszintesbe dőlt, majd elaludt. 15 percig tartott (nekem óráknak tűnt), és tanulsággal is szolgált. (Azzal hogy a repertoárom elég szegényes.) Apa jót röhögött, szerinte Zorknak akkora trauma volt hogy inkább jobbnak látta elaludni.. Ma elhatároztam, hogy korábban kezdjük. 10-kor szépen átsétáltunk, Zorkot be az ágyba (persze csak a folyosón ég a villany), rákezdett volna, de én megelőztem, és a tegnapi menetrend szerint elaludt. 10 perc alatt!!!
Vagy az uramnak van igaza, vagy nem tudom, de úszok az örömben. Sajnos mire kijöttem Zorktól, apa is hasonlót produkált, (pedig neki nem is énekeltem), így veletek kell megosztanom hamar gyorsan az örömködést.
Aki tud valami jó kis altatódalos könyvet SOS írja meg- szégyen gyalázat, de anyának hiányosak a dalismeretei. Ma egy mesét improvizáltam dalos formában, végül is egész szép teljesítmény volt.
Hát ennyi, üdv mindenkinek:
a boldog Zorkanya, aki azt hiszi hogy feltalálta a spanyolviaszt.
Zorkanya
 


Szia Zorkanya, nagyon tetszett a modszered, igazan spanyolviaszos. :-)) Amugy en szoptatas kozben sokat enekeltem Daninak, es mivel az en repertoarom is szegenyes, mindenfele 60-as evek szamokkal eredetiskedtem. (Ha en rozsa volnek, Micimacko stb.) Sokat rogtonoztem is neki, csak ugy.
Egy masik irasodra is valaszolnek szoptatas ugyben. Koszonom a megtisztelo bizalmat, szakertonek nem szamitok de mindenben egyetertek a La Leche Liga (Liga a szoptatasert) nezeteivel es modszereivel. Veluk vedd fel a kapcsolatot, barmi gondod van, mert nagyon kompetensek es segitokeszek. De persze ha kedved van irjal nekem emilt es valaszolok szivesen minden kerdesedre. Azt el kell ismernem magamnak hogy a szoptatassal tenyleg semmi gondom nem volt.
Visszaterve az altatasra, lenne meg egy "tanacsom". Probald meg azt elerni hogy Zorkat ebren hagyod ott es o egyedul alszik el, jokedvuen, onszantabol. Nem akarom kicsinyiteni a sikert amit elertel, mert tenyleg nagy dolog hogy cirkusz nelkul alszik el, de akkor lesz onallo alvasban ha ugy tud majd elaludni hogy nem kell neki a jelenletetek.
Most kicsit ugy erzem mintha vizet predikalnek, mert Dani alvasa az utolso 5 napban minden volt csak nem peldaszeru. Hazajottunk, itt minden mas, sok uj arc, mas agy stb. Napokba telt amig hajlando volt egyedul elaludni, de ugy tunik javul a helyzet, ma csak 1 kisebb felsiras volt mar. Remelem hamarosan megszokja az ujdonsagokat.
Sziasztok
zsuzsanna
 


Sziasztok!
A fiam Györk pont tegnap volt 6 hónapos, és már kezdtem volna élvezni, hogy átalussza az éjszakát, de most megint úgy gondolta, hogy az éjjeli egy szopi neki kijár. Egyébként nekünk is voltak altatási problémái, hasfájóssága miatt hozzászokott ahhoz, hogy kézben alszik el. Ha pedig nem tettük le elég óvatosan, akkor kezdhettük újra az elaltatást. Három hónapos korában véletlenül jöttem rá, hogy ha elég álmos, akkor magától is el tud aludni. Akkor én (lehet hogy egyeseknek nincs szíve hozzá)megfogadtam az "aludj jól" tanácsait, és mintegy egy hét alatt rászoktattam az önálló alvásra. Egyébként este 8 órakor elalszik és alszik reggel 6-ig. Persze éjjel azért még felkel enni (bár másfél hétig még erről is megfeledkezett mostanában). Az éjjeli szopik nálunk nem tartanak sokáig, Györkit magam mellé veszem az ágyba 5-10 percig szopizik (előfordult már közben én is elaludtam) és utána visszaviszem a kiságyába és alszunk tovább. Egyébként amióta megtanult magától aludni, nagyon jókat alszik napközben is, a korábbi félórák helyett másfél- két órákat alszik egyhuzamban.
Aki azt mondja, hogy egy két-három hónapos gyereknek már át kell aludnia az éjszakát, azzal nem tudok egyetérteni. Olvastam már olyan könyvet is, aki szerint egy négy kilós gyereknek már nincs szüksége éjjel a szopira. Hát bizony mi akkor már születésétől kezdve nem ehetnénk éjjel, nappal meg 4 óránként kellene etetnem. Én bizony mindig megszoptattam, ha éhes volt, ez az elején napi 10-12-szeri szoptatást jelentett. Kutatásokkal bebizonyították, hogy csak kb. 6 hónapos korában tudja a gyerek a vércukor szintjét szabályozni, vagyis ha addig igényli, etesd meg a gyerekedet, de úgy, hogy ez a legkisebb herce-hurcával járjon, és egyikőtök se ébredjen fel igazán (pl. ne kapcsolj villanyt, a gyerek sötétben is megtalálja a cicid!)
Mindenkinek, aki alvási problémákkal kűzd, javasolni tudom, hogy fogadja meg az aludj jól tanácsait, de következetesen be kell tartani azokat. Egyébként a költözés (már nem tudom ki áll alvásproblémákkal költözés előtt, de ezt a pár sort most neked írom), szóval a költözés nagyobb gyerekekben is okozhat akkora traumát, mint pl. egy tesószületés, tehát ilyenkor nemhogy javulni, hanem rosszabbodni szokott a helyzet. Feltétlenül próbáld megtanítani a gyerkőcöt aludni, mert lehet hogy később sokkal nehezebb lesz. Arról nem is beszélve, hogy nyerhetsz 2-3 hónappot ezzel. Sziasztok
Judit
 


Kedves Zorkanya!

Barmilyen dal, ami eszedbe jut erdekes lehet a baba szamara. En peldaul sokaig a Kiskaracsony,
nagykaracsonyt.. es a Hull a pelyhest.. enekeltem most mar 2 es fel eves lanyomnak. Szerintem lehet az nepdal, gyerekdal,tancdal, barmi , a lenyeg, hogy "Anya enekel"!
Van egy fantasztikus konyv, a Mondokaskonyv Fuzesi Zsuzsatol, mely nalunk meg mindig a toplistat vezeti. Az elso kotet van meg nekunk es nagyon tudom ajanlani mindenkinek. Mi egy eves kora ota hasznaljuk es szoktam belole olvasni altataskor is, illetve mar szinte fejbol is tudom
a nagy reszet.
Sok sikert!
Antonia
antonia
 


Sziazstok!
Kezdem feladni a dolgot. Ma hajnalban úgy találtam a lányomra, hogy nem sírt különösebben, csak úgy nyöszörgött, viszont ült az ágyában amikor odamentem hozzá. Ki tudja mióta lehetett ébren.
Mennyiért lehet kapni és hol az aludj jól gyermekem könyvet? Nincs valakinek egy megunt (szükségtelenné vált) példány?
Veronik
Veronik
 


Sziasztok!

Én Ubikának régebben az Egyszer egy királyfi..-t énekelgettem. Nagyon praktikus mert jó sok versszaka van és ha elég lassan - álmisitóan- énekeltem, pont egy elalvásnyi idő hosszú. Azután csömöröm lett tőle és most a Micimackó a favoritom.
Hova tüntek a régi szép altatódalok? Mindössze egyre emlékszem, a Lencsilányra , de lehet, hogy az sem az, csak Anyukám sem ismert elég dalt.

Kedves Zorkanya bevált a spanyolvigasz?

Jó altatást, Garam
Garam
 


Bocs, megint én vagyok!

Eszembe jutott valami, amit már régóta el szeretnék mesélni nektek.
A történet tulajdonképpen rólam szól és az anyukám mondta el.
Amikor megszülettem, nagyon rosszul alvó kisbaba voltam. Anyukám, aki nagyon szigorú és következetes volt mindig, semmilyen módszerrel nem tudott rávenni, hogy akár egyetlen éjszakát is átaludjak. Azt meséli, hogy 3 éves koromig sosem tudott három óránál többet aludni egyhuzamban. Mikor újra terhes lett nagyon félt, hogy mostmár soha többé nem lesz egyetlen óra sem, amikor pihenhet. De lássatok csodát, amint megszületett a kistesóm, minden megváltozott. Hogy mitől, ki tudja, de tény hogy rendesen aludtam onnantól. A tesóm pedig született hétalvó. Vele sosem volt ilyen probléma.
A tanulság, néha nem a szigor a megoldás kulcsa, lehet hogy, ha Anya inkább megölel és ringat, mint, szigorkodik, ő is többet tudott volna pihenni.

Üdv Garam, akinek azért még mindig vannak alvási nehézségei, ezért netezik éjjel is.
Garam
 


Sziasztok,
Két ötlet, amit valahol már leírtam (azt hiszem az anyaság-ban), és talán valakinek be is vált (nekem legalábbis igen).
De még előtte pár szó: nem hiszem, hogy aki az anyukájával alszik együtt éjjel, az annyira hozzászokik, hogy aztán már nem lehet leszoktatni. (Legalábbis viszonylag kicsi korban kell visszaszoktatni az ágyába...) A fiam kb. fél éves koráig az ágyában aludt el, de aztán az első éjszakai szopizásnál a mi ágyunkban kötött ki és ott is maradt reggelig. 23 hónapos koráig szopott éjszaka is. Alaposan elrontottam a dolgot, tudom. Szerintem max. az egy éves kor az, amíg a gyerek "felkelhet" éjjel. Utána már tényleg jobb ha átalussza az éjszakát, (nem elsősorban azért, hogy a mamája is aludjon). De egy pár hónaőpos babának igenis SZÜKSÉGE VAN az éjszakai szopizásra, esetleg csak az ölbevételre, a simogatásra. Ne fosszuk meg őket ettől!!
Az én alvára szoktató tippem az volt, hogy a szopi helyett vizet vagy cukor nélküli gyerekteát adtam neki (persze először nem akarta elfogadni, de "én voltam az erősebb", és végül csak azt kapta. Kb-. hárim napig még felébredt éjjel, szopizni (persze vizet kapott), aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy jé, a gyerek átaludta az éjszakát. Azóta végre alszom én is.
Egy másik módszer (utazás miatt nálunk felborult a dolog, és kétszer kellett a lurkót alvásra szoktatni): az első éjjel 5 percig, a második éjjel 10 percig, a harmadik éjjel 15 percig kell hagyni a lurkót sírni a cici után. (15 percet még a leglágyabb anyai szív is kibír...). Nálunk ez is bevált, a negyedik napon átalduta az éjszakát.
Március vége óta (ekkor volt a "cumisüveges" leszoktatás) gyakorlatilag átalussza az éjszakát, ami azt jelenti, hogy kb. hetente-tíznaponta egyszer (rosszat álmodik, vagy szomjas, vagy a jó ég tudja miért) felébred, odaadom neki a cumisüveget, azzal el is alszik. Bár a mostani rekkenő hőségben szegéynkém welég rosszul alszik, de ez már egy más probléma...
Zsóka

ui: Veronik! Ha a gyerkőc nem sír, szterintem ne menj oda hozzá. Vissza fog aludni (persze gyereke válogatja) Ilyesmi az én fiamnál is előfordult. Reggelente fordítva alszik az ágyában, mint ahogy letettem (feje ott, ahol este még a lába volt). Egyszer lázttam, hogy történik ez: a gyerek felült az ágyban (egy szó, hang nélkül) kb. fél percig ült, aztán eldőlt és aludt, mint a bunda. Szerintem nem is ébredt fel. A fiam egyébként néha nyöszörög álmában, sőt néha beszél is. Azzal ne törődj (lehet, hogy keményszívűnek látszom), hogy ott ül az ágyban. Vissza fog aludni, és reggel majd tovább alszik, bepótpolva az elmulasztottakat. (persze ez mind az én fiamra /volt/ érvényes, de hát mindenki csak a saját tapasztalatát írhatja le, nem igaz?). Mindenesetre hátha segítettem...
Zsóka
 


Sziasztok!
Az en fiam is hasonloan viselkedik ejjelente mint a Zsokae.Nyoszorog, megfordul, csak o negykezlab maszik kozben, de nem ebred meg. En mellette aludtam 1 eves koraig, most 21 honapos, es utana rajottem, hogy en minden moccanasara megebredek, o pedig alszik. Ezert aztan 1 eves koratol egyedul alszik a kisszobaban, az ajto csak be van hajtva, es en csak akkor megyek be hozza, ha sir, vagy ha hiv. De mar eleg reg atalusszuk az ejszakat, en is. Volna viszont egy kerdesem. En ejjelente, eppen azert hogy ha megebred a gyermek, nehogy megijedjen, egve hagyok egy kicsi lampat, ami halvanyan vilagit. Szoval a fiam mindjart ket eves, de meg nem aludt sotetben. Ti hogyan csinaljatok? Vagy ha valaki volt az en helyzetemben, hogyan szoktatta ra a gyermeket, hogy sotetben aludjon. En vagy ket ejjel megprobaltam eloltani a villanyt, de a fiam megebredt es megijedt.
Ani
Ani
 


Szia Ani!

Nálunk ugyan nem volt lámpa, de ők sem szeretik a sötétet. Nálunk ez úgy megy, hogy az ő szobájukban nem ég a villany, hanem egy helyiséggel kijjebb, hogy beszűrődjön egy kis fény.(és lassan lehet csökkenteni a mennyiséget) Az ajtót meg kicsit nyitva kell hagyni. Igaz éjjel én mindig leoltom, azt már megszokták.

Ildi
Pethes Ildikó
 


azt hittem, hogy engem mar nem erhet meglepetes, ami a babak alvasat illeti. a fiam ritka rossz alvo, valosziuleg az en hibambol, de boldog voltam, hogy a lanyom harom honapos letere egy kicsi szopcsizassal vegigalussza az ejszakat. Hat nem !!!!!

vagy egy hete minden ejszaka 11 ora utan felebred, es hiaba szoptatom, ringatom, enekelek neki, legalabb ket ora kell, hogy visszaaludjon. Es ami meg specialis a dologban, hogy nem sir, hanem olyan hihetetlen jokedve van, hogy nagyokat kacag, kurjongat es gurgulazik, es ETTOL nem tud aludni a csalad. De ez mar odaig fajult, hogy a lakas legtavolabbi helyisegebe megyek ki vele, beteszem a hintaszekebe, bezarom az ajtot, megis felebred ra a ferjem is es a fiam is.
Mit csinaljak? egyreszt nagyon tetszik, amit csinal, olyan jo nezni, hogy ilyen jokedve van, masreszt azonban nem artana, ha alvassal toltene az ejszakat!
HELP!!!
:))))
Eva
Eva
 


Éva!

Valahogy szerintem nincs vele tisztában a kicsi,hogy ez most itt az éjszaka. Nem tudom nappal hogyan alszik, lehet hogy egyszerűen nem fáradt. A másik elképzelésem, hogy nem különbözteti meg, hogy az utolsó esti műsor az az utolsó volt. (értem ez alatt,hogy mi pl. mindig az utolsó szoptatás elé tettük a fürdést, hogy megtanulja, hogy innentől van az éjszaka)
A lányom volt hasonló, bár ő nem rendszeresen. Ha felébredt, akkor kész, tuti hogy nem aludt vagy 2 órán át. Szerencsére ő csak akkor ébredt fel, ha a vele akkor még egy ágyban alvó ikertesója felkeltette.
Ha nem sír tényleg, akkor meg kéne próbálni valahogy nem zavartatni magatokat attól hogy ő ébren van. Végül is ez még a jobbik eset, nem?
Esetleg körül kéne nézni, mégis mire ébred fel, ha eddig nem tette, akkor nem hiszem, hogy az evés miatt akarja. Esetleg valami rendszeres zaj a közelben stb. (Amúgy manapság én is olyan vagyok, hogy bár fáradt vagyok, ha éjjel felébredek, sokszor ki kell várnom a közel 2 órás bioritmusomat, hogy újra elaludjak. Lehet hogy valami hasonló van neki is a háttérben?)

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok !

Első babám megállás nélkül ébren volt, a mai napig se értem hogy érte be napi néhány óra alvással, éjjel férjemmel felváltva sétálgattunk Vele, tologattuk babakocsival, nehéz volt, aztán 2,5 hónapos korába külön szobába tettük én is Vele aludtam egy ideig, de onnantól ahogy külön szobába raktuk egyből átaludta a éjszakát és azóta sincs gondunk Vele a alvással.
Aztán megszületett a második babánk, na Ő is így indított, éjjel szopizás után sírt, kezdtük újra a sétát ... stb. mindezek ellenére tovább sírt, na ekkor gondoltam egyet és betettem a kiságyába, oly mindegy gondoltam hogy sétálva sír, vagy a kiságyába. Na ekkor történt a csoda, egyből elaludt, másnap is újra kezdte a sírást, újra be a kiságyba, újra elaludt.
Szóval Ő azért sírt, mert aludni szeretett volna nyugodtan a kiságyába.
Megszületett a harmadik babám, Őt is szopizás után rögtön letettem és szépen alszik is. Persze még a mai napig is 3-4-szer is felébred szopizni, pedig már 6 hónapos, de szerencsére szopizás után rögtön alszik is.
Jó lenne végre végig aludni a éjszakát, de még így is szerencsés vagyok, hogy legalább szopizás után egyből vissza is alszik.

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Veronik!
Az aludj jólt majdnem minden könyvesboltban meg lehet venni, de utánvéttel is elküldik neked (mi is így rendeltük meg). A címük:Adestra Könyvkereskedés 1399 Bp. pf.694/22 tel:312-0329 e-mail:adestra@mail.tvnet.hu.
Remélem sikerül megvenned! Ami a legfontosabb: ha elszántad magad, akkor következetesen be kell tartani. A gyerkőc ugyanis nagyon okos, így ha nem tartod be következetesen, akkor nem is fog sikerülni valószínűleg. Ha bármi kérdésed van, szívesen ssegítek! Nekem egyébként egy hét alatt ráállt a fiam, azóta egyedül alszik el.
Szia:Judit
Judit
 


Sziasztok!

Csak egy par szot szeretnek meg az alvassal kapcsolatban "szolni".
1. Hat honapos gyereknel ( a mai pszichologia allasa szerint is! ), meg lehet probalkozni az ejjeli szopizasok leszoktatasarol!
2. Elobb elhatarozas szukseges. Magadban el kell dontened, hogy tenyleg helyes-e megprobalkozni vele. Csak igy tudsz kovetkezetes lenni!
3. Nagyon jo bevalt modszer, hogy a gyerek adagjat elobb csokkenteni kell, majd ha mar nem eszik, akkor az apa megy be hozza. Szinte siras nelkul belenyugszik, hogy most aludni kell.
4. Ne erezz buntudatot! Legtobbszor ebben a korban azert ebred fel a baba, mert megszokta, hogy ekkor eszik ( nekem teljes egy honap kellett, hogy vegigaludjam ujra az ejszakat, miutan mar nem kelt fel az en babam enni. Mindig felebredtem ejjel es azt vartam, hogy mikor fog sirni. Az o idegrendszerenek is kell ido, mig raall , hogy most mar nincs szopizas.)
5. Ha nem tudod egy-ket heten belul leszoktatni, akkor o ilyen tipus. Varj meg egy honapot es probalkozz ujra.

Alma
Alma
 


Ani!
Nálunk soha nem égett éjjeli fény a gyerekszobában, viszont az ablakunkon nem redőny van, hanem egy viszonylag fényáteresztő sötétítő függöny, így azon elég fény bejut, hogy ne vaksötétben legyen a gyerek (egy kis derengés-szerű). Esetleg megpróbálkozhattok ezzel is. Ha redőny van a szobája ablakán, húzd fel (esetleg csak akkor, miután elaludt, és akkor ki lehet kapcsolni a kislámpát), így ha felébred, mégsem lesz vaksötétben. Ennyi jutott eszembe.

Lányok!
Olvastam a "szegényes ének- és mondókarepetroárokról", és az jutott eszembe, hogy rendezhetnénk egy "továbbképzést". nyitok egy új topicot, aztán lehet bővíteni!
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka
 


A Nok Lapjaban is mindig vannak mondokak, talalos kerdesek es enekek is gyakran(ha valaki tud kottat olvasni, akkor meg jobb). En mindig kivagom es osszegyujtom, marcsak az aranyos mesek miatt is.
Eva
Eva
 


Egy cikkbol reszlet:

Az éjszakai alvás kialakítása a csecsemőknél elsődlegesen szoktatás eredménye. Törődő odafigyeléssel elérhető, hogy néhány hónapos csecsemő az éjszakát átaludja, de rossz szoktatással az is, hogy az éjszaka nagy részét ébren töltse a szülők asszisztálása mellett. Ez utóbbiért általában csak annyit kell tenni, hogy felsíráskor az anya nemcsak hangjával igyekszik megnyugtatni gyermekét, hanem - kivéve a kiságyból - testi közelségével, sőt, ennivalóval, innivalóval is. Egészséges, jól fejlődő babának erre nincs szüksége. Nem lesz szorongó attól, hogy éjszakánként szülei nem ringatják, szórakoztatják, s ezen keresztül nem tanul meg szinte születése pillanatától uralkodni a családon.

A Babanet konyvtaraban megtalalhato a teljes cikk Alvaszavarok cimen.
Névtelen
 


Zsoka es Ildi!
Koszi a tanacsokat, probalkozom.
Nevtelen,miert vagy te nevtelen, ha olyan okos vagy? Egy inteligens ember, ha van velemenye, azt vallalja.
Ani
Ani
 


Nem en vagyok okos, ez egy reszlet volt egy cikkbol. Nem en "mondtam"!
Névtelen
 


Ja megegy! Amugy azt olvastam, hogy azoknal a gyerekeknel, akiknel ejjel egett valamilyen villany, nagyobb szazalekbab fordult elo, hogy kesobb szemuveget kellett hordaniuk. Nem tudom, igy van-e, de azert el lehet gondolkodni rajta. Amugy nem a sajat velemenyemet akartam leirni. Partatlan szeretnek maradni ebben a temaban. Csak gondoltam, ha valamit olvasok, felrakom ide, hatha valakit erdekel!

Most mar az uj nevemet hasznalom: Kakukkmadar.
kakukkmadar
 


Sziasztok,
Új elhatározással feltöltődve a tegnapi naptól kezdve elhatároztam , hogy hagyom az egyre hosszabb időt várni módszert. Ezt egszer elkezdtem, nem volt végleges eredménye, feladtam. A külön9ös az , mintha Emese is megérezte volna, hogy ma nem akarok felkelni hozzá. Este letettem az ágyába, mi csak órákkal később mentünk aludni(egy szobánk van), mégsem kellt fel a szokásos esti zörejekre, és 3-kor még mindig aludt, én már nme .Még egy fél órát bámultam ébren a plafont, legalább lenne valami értelme, hogy nem alszom, aztán kimentem Wc-re. NA ez megtette a hatását, mikor visszajöttem Emese ott állt az ágyában. És ha már úgysem külön fáradtság megszopiztattam. Reggelig édesdeden aludt. erről ennyit. Eddig egyébként általában 3-4 alkalommal ébredt lefektetés után. Nme tudom mit hoz a ma este és a holnap, majd tudósítalak titeket. Mindenesetre jobb lenne aludni.
Veronik
Veronik
 


szia Veronik!
hajrá, csak így tovább! De a legfontosabb, légy következetes!
Nem lehet, hogy "tudat alatt" te ébresztetted fel?
(Én is jártam anno így, de hidd el, jobb aludni!!)
üdv:
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka
biztos igazad van,.
tegnap csúnyán összezördültünk a párommal(anyós-após) és Emese újra rosszabbúl alszik. Ismét kétszer keltett fel az éjszaka, illetve harmadszor reggel hatkor ébredt harmadszor és már nem volt hajlandó tovább aludni.
Magamon kéne uralkodnom, hogy neki jó legyen de azt hiszem lenyelni sem lehet a dolgokat, mert a feszültség akkor is megmarad. Kösz a bíztatást és részletezd, mi az a következetesség? egyátalán nem vehetem ki mostantól kezdve, vagy ha ténylag angyon sír azért mégiscsak etessem meg.
Köszi a válaszod: Veronik
Veronik
 


Szia Veronik!
Csak arra gondoltam, hogy ha már egyszer elhatároztad, hogy elkezded az alvásra való szoktatást, akkor tartsd is be. Előző leveledből úgy éreztem, hogy lelkileg nagyon hiányzott neked a kicsi felébredése, és megetetése, és gyakorlatilag ezért "felébresztetted". Ez teljesen érthető (amikor én itthon, másodjára leszoktattam, utána másfél hónapig olyan alvászavaraim voltak hogy ihaj. Négyhónapos terhesen napi öt órákat aludtam, azt is két-három részletben. Biztos vagyok benne, hogy tudat alatt valahogy "büntettem magam", hogy én most már nem adok cicit éjjel a gyereknek, pedig igényelné (talán emlékszel is, a "tanácsadó" levelemben írtam, hogy a gyerek a harmadik nap után édesdeden aludt). szóval ő aludt, én meg rejtvényt fejtettem meg álmatlanul hánykolódtam.)
Szóval szerintem mi a következetesség? Ha egyszer elhatározod, akkor próbáld meg, hogy tényleg hagyod 5-10-15 stb percig aludni hagyni (esetleg csak vizet adni neki, ahogy én azt tettem a "másik fajta" leszoktatásnál). Az ember ilyenkor ott kóvályog a gyerek ágya körül (aki persze alszik) és aggódva lesi, hogy hát ilyenkor már fel szokott ébredni, csak nincs vmi baja? Ha nagyon sír, próbáld kivárni az általad megszabott időt , vagy adj neki inni vizet (esetleg a kettőt is kombinálhatod)(Tényleg, melyik leszoktatási módszert válaszottad? A vizeset vagy a sírni hagyósat?) Persze ha nagyon sír, fel kell venni. Lehet, hogy pl. bekakilt vagy ilyesmi. De szerintem ilyenkor ringasd egy kicsit, de ne beszélj hozzá (tapasztalatom szerint a beszédtől még jobban felébrednek). Ha végképp nincs mit tenni, hát szoptasd meg. A következetesség nem keményszívűséget jelent.
Én is úgy vettem észre, (és másoktól is hallottam), hogy a babák "megérzik" ha a mamájuk elszánta magát arra, hogy "ma aztán nem veszem fel, ha sír" és adott éjszaka alusznak, mint a bunda. Lehet, hogy megéreznek rajtad valami érzelmet, hangulatot.
Nagyon remélem hogy sikerül Neked/Nektek, és hamarosan aludni fogtok! Lehet, hogy fél-egy év múlva én is ezzel kínlódom majd (szeptemberre várjuk a következő trónkövetelőt).
üdv
Zsóka
Zsóka
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: