Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A nővérem kisfia lesz a keresztgyerekem két hét múlva és hát nem tudom, hogy mit vegyek neki(k). Kisfiú és mindene meg van. Az etetőszéktől a ruhákig mindene, hisz ké nővére van akiktől mindent örökölt. Mert ha ugye kislány lenne akkor a fülbevalót szokták venni. De így??????,, Mit lehet egy kisfiúnak venni????????
Várom az ötleteiteket.
Üdvözlettel Móni
Névtelen
 


Kedves Moni mekkora a kicsi fiu? Noveredet ha megkerdezed nem segit minek orulnenek?

Napocska
napocska (napocska)
 


Szia Napocska!

Köszi az érdeklődést. Norbika most 4 és fél hónapos. A nővéremet kérdeztem de ő se tudott semmi ötlettel előállni. Mindenük meg van, ezért nem tudom, hogy mi is az amit vehetnék. Játék van rengeteg és hát ő még nem is tud játszani. A keresztelői ruhát már rég megvették, úgy hogy azért írtam ide, hátha valaki tud valami jópofa dolgot.
Remélem így valaki tud "segíteni"
Üdv. Móni
Köszönettel: Móni
Névtelen
 

 
 

Vannak országok pl. Ausztria ahol a kisfiúk arany nyakláncot vagy karláncot szoktak kapni.
Nem tudom itt magyarországon ez mennyire megy és a Te novérednek ez vagy neked megfello-e.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Móni!

Szerintem is vmi arany dolgot vegyél. Akár még egy medált is a nevével, amit később tud majd használni. Vannak kicsi karláncok is, amikbe bele lehet vésetni a baba nevét. De kicsit túlzás csecsemőre karláncot adni szerintem. Jó ajándék még esetleg egy megnyitott takarékbetét, amit csak 18 éves korában válthat ki. Na akkor hogy fog örülni a pénznek. És szerintem nem kell óriási összegnek lenni.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Szia Móni!

Egy barátnom bátyja -igaz szülinapra- olyan biztosítást kötött a barátnom gyerekére, amit havonta fizet, ha jól tudom 5000 Ft, és Ádám 18 évesen felveheti a pénzt.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!

Nekem három megkeresztelt gyerekem van, három keresztszülõvel. Leírom miket kaptunk, és miket reagáltam rá.
Elsõ gyerek (4 hó volt akkor): rugit kapott, amit imádtam. Még ma is meg van, bár akinek most kölcsönadtam remekül mosta, a zöld-lila plüss rugiból fehér-rózsaszínû lett... Most sorban a negyedik baba viseli.
Második gyerek: ikerpár lány tagja: kapott egy arany nyakláncot.
Harmadik gyerek ikerpár fiú tagja: kapott egy neve monogrammjás medált.
Ez utóbbi kettõt a betörõ (másfél éves korukban) ellopta, sose használták...

Szóval szerintem aranyékszert adni csecsemõnek hülyeség, nem is biztos, hogy meglesz még, amikor hordaná, ha egyáltalán akkor tetszeni fog neki.

Ha értéket akarsz, akkor ez a fenti takarékbetét vagy biztosítás dolog szerintem jó.
Ha olyat akarsz, amit most használnak, akkor plusz egy ruha sose sok, szerintem.
(én mondjuk most állandóan pelusokat ajándékozok, mert abból sose elég)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én viszont az aranylánc mellett szavaznék. Nálunk a fiú és a lány is azt kapott. Meg anno én is. És az anyu vigyázott rá, majd 18 évesen megkaptam. Azóta is féltve őrzöm, egy nagyon szép emlék! És maradandó! - kivétel ha a betörők elviszik, de ez remélhetőleg nem mindennapos dolog, és nem fog előfordulni.
A biztosítás szerintem egy kicsit túlzás. Ha jól tudom, havi 2ezer a minimum összeg, ezt pedig nem biztos, hogy az ember mindig vállalni tudja.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok! Anno 31 évvel ezelőtt én is kaptam aranyláncot a névadószüleimtől (nem vagyok megkeresztelve)és a mai napig azt hordom, ugyanazzal a szív-medállal. kislányom is kapott aranyláncot az ő névadószüleitől, remélem ő is fogja tudni majd viselni. Egyébként az én keresztfiamnak vezetek egy bemutatóra szóló OTP-takarékbetétkönyvet, havi 1000,- Ft-tal, születésétől fogva. Majd megkapja, ha a szüleivel egyeztetem, hogy mikor van rá a legnagyobb szüksége, pl. iskolakezdés. Az ünnepeket pedig a szülőkkel egyeztetem, hogy "potya" dolgot ne kapjon.
Üdv: tmóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!

Adjatok ötletet, hogy 10 hónapos kisfiúnak, mint keresztszülő mit vegyek.
Az ékszer kiesik...

Köszi
M. Ági
M. Ági
 


Mikor lesz a keresztelö? 23-án?
Névtelen
 


A fiam a keresztmamajatol (hugom) egy digitalis homerot kapott. Nagyon jo otletnek tartottam akkor is most is es nagyon hasznosnak is neha (sajnos). Valszeg en nem koltottem volna ra ennyi penzt de igy ajandekba nagyon orultem neki. Masoktol kapott az en gyerekem is egy csomo aranyat (olasz csalad) amiket valszeg sosem fog hordani, a magyar rokonsagban a ferfiak nem hordanak ekszert (nekem sem tetszik de ez maganugy :-)). Meg bebikarkotot is kapott ami a legnagyobb marhasag a vilagon. Bebikent leesik a kezerol, bekaphatja, lenyelheti. Nagyobb gyerekkent beakadhat valahova es a legkevesebb hogy elvesz de meg is sebesitheti. Az exferjem a kicsikori aranyait felnottkent becserelte egy nagyobb aranylancba.

Szvsz jobb a takarekbetet ha erteket akar adni az ember. Havi parezer forint nem akkora osszeg es milyen jol jon ha nagykoru lesz.
idike
 


Nálunk a hugom a keresztanyuka, aki még nem keresöképes. Így tehát összespórolt pénzét (zsebpénzéböl) anyukám kipótolta és Ö vette meg a gyerek keresztelöi ruháját. Fél éves volt a fiam, tehát nem "egy alkalomra való" ruhát vettek. Kis inget, kék bársony nadrágot és kardigánt, amit elég sok helyre, ünnepélyesebb alkalmakor ráadhattam. Én úgy gondolom, ez böven elég volt!

Sose tartottam szerencsésnek a takarékbetét-könyveket. Legalábbis azt nem, amikor évekig fizet be a keresztszülö. Persze aki megteheti, tegye! Én rettenetesen kellemetlenül érezném magamat, dehát nem is riogatott ezzel senki Kép
Ha nagykorúságára akarok eltenni pénzt, (bár ismerve a kamatokat és az inflációt Kép ) akkor gyüjtögetek neki én, a keresztszülö pedig alkalmanként tehet hozzá. De hogy folyamatosan Ö pénzelje (saját gyerekein kívül) az enyémet is, azt nem várhatom el Töle.
Mellesleg nálunk szokás keresztbe-keresztszülöt választani. Tehát a hugom egyik leendö gyerekének valószínüleg mi leszünk a keresztszülei. Ha nem tudnám hasonló színvonalon viszonozni, megint zavarban lennék...

Én már ilyen vagyok Kép :

Juca
Juca (juca)
 


10 hónapos kisfiút milyen ruhában keresztelnétek meg?

Köszi

Lea
Lea
 


kék fehérben.
Névtelen
 


Fiuk-lanyok, egy kerdesem lenne:

Meg lehet keresztelni egy gyermeket akkor is, ha a szuloknek nem volt egyhazi eskuvoje? Egyaltalan, mi a feltetele annak, hogy a gyermeket megkereszteljek?

Dalma
Dalma
 


Szia Dalma!

Azt hiszem római katolikusok nem keresztelik meg a gyereket, csak akkor, ha volt a szülõknek egyházi esküvõjük. A keresztszülõnek pedig kérnie kell egy igazolást a paptól (aki elsõáldoztatta, stb.), hogy lehet keresztszülõ. Azt hiszem ennyi. Legalábbis nálunk ennyi volt. Kép

Hami
Hami
 


Dalma!

Templomonként változó. Nekünk pl. nem volt egyházi esküvõnk, sõt az egyik keresztszülõnek sem (õ egyébként el is vált), illetve egyik keresztszülõ sem volt elsõáldozó sem, és nem volt belõle semmi probléma. Két gyerekünket keresztelték meg így, szó nélkül. (A harmadiké januárban lesz Kép) Egyébként egy elõkészítõre kellett elmenni, kitölteni egy nyomtatványt, és legközelebb már a templomban találkoztunk a pappal.

Utána kell érdeklõdni, és végül azt a templomot választani ahol a legkevésbbé körülményeskedõk: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Ja, azt elfelejtettem írni, hogy mi is rmai katolikus templomban kereszteltettük meg õket! Kép)

Szia:Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Igen, látszanak a különbségek: nekünk nem kellett elõkészítõ. (Lehet, hogy azért nem, mert templomban esküdtünk????)

Hami
Hami
 


Sziasztok!

Szerintem papja válogatja, hogy mit fogadnak el. Mi sem vagyunk templomban összeházasodva, a keresztszülõ reformátos, Lili római katolikus lett. Mellesleg a férjem sincs megkeresztelve. Szóval nagyon függ a pap felfpgásától, de azt tudni kell hozzá, hogy mindenkinek joga van keresztségben élni, elvileg nem függhet attól, hogy a szülõ esküdött-e templomban stb... Elvileg.

Geri
Geri
 


Sziasztok!

Én nem vagyok megkeresztelve, a férjem református. Nekünk "az Õ " papjánál volt az esküvõnk. Elfogadott engem így is...

Mindkét gyermekünket megkereszteltük. Református templomban. A keresztszülõk sincsenek megkeresztelve.
Nem volt felkészítés sem. Csak egy nyomtatványt kellett kitölteni.

Nagyon kedves volt a pap. A gyerekeket ugyanaz keresztelte.
De nem az aki esketett minket. Nem tetszett, hogy ráharapott a borítékra....

Zsófia
Zsófia
 


Sziasztok megint!

Nálunk a fent írt keresztelõk után nem kellett fizetni semmit, nem volt fix tarifa vagy ilyesmi,hanem ki volt téve egy doboz és aki amennyit jónak látott beledobott adomány gyanánt a templom részére. Kép

Szerintem is egy kisgyereknek joga van ahhoz hogy megkeresztelhessék, és ez tényleg nem függhetne attól, hogy milyen a pap hozzáállása. Kép

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Lanyok, koszi szepen a segitseget!

Meg annyit, hogy ezek szerint ha en evangelikus templomban szeretnem megkereszteltetni a gyermekemet, de en katolikus vagyok, a ferjem pedig nem kereszteny, akkor is beallithatok oda egy barmilyen keresztsegu keresztszulovel? Ha jol ertettem. Remelem is. Megprobalkozom, korbekerdezem.

Megegyszer nagyon koszi.
Dalma
Dalma
 


Igen, egyetertek azzal, hogy a gyermeknek joga van megkeresztelkedni, ennek elmeletileg semmi koze ahhoz, hogy velunk mi van. Azonkivul, ha jol tudom, maga a kereszteles tulajdonkeppen tortenhet barmilyen kereszteny templomban, mert ez meg nem jelent elkotelezettseget egyik vallas iranyaban sem. Ha a kesobbiekben az illeto mar konfirmal/elsoaldoz, akkor mar egy adott vallast fogad el. De lehet, hogy tevedek.
Dalma
Dalma
 


SZiasztok!

Épp most olvastam, hogy valami megegyezés készül az egyházak között, most épp az esküvõk végett, akár vegyes szertartás is végezhetõ, két különbözõ vallású pappal.
Egyébként leginkább a paptól függ minden. 93-ban rkat. pap nem volt hajlandó Zoltán Bálint nevû fiamat egyik nevére sem megkeresztelni, mondván nincs hozzá szent. (végül egyik nagyapja nevére keresztelték) Hamarosan meghalt a pap, utódja keresztelte a további gyerekeket. Elmeséltük a sztorit, és direkt kikereste nekünk, hogy mindkét névhez ki lehetett volna a védõszent...

Ildi

Ildi
 
 


Mikor 1996-ban a nagyobbik lányunkat kereeszteltettük, a pap szó nélkül megkeresztelt egy kevin nevû kisfiút, bár azt hangoztatta hogy õ még ilyen nevû szentrõl nem hallott. Kép Kép Kép

Pedig ez egy öreg pap volt, mégsem volt bigott.

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Az en lanyomat Kamilla Eniko nevre szeretnenk keresztelni (ez a neve), gyanitom, ehhez sincs megfelelo szent.
Igazan nem ertem, miert kell, hogy legyen egy szent hasonlo nevvel? Anelkul miert nem lehet megkeresztelni?
Dalma
Dalma
 


HA nincs olyan nevû szent, akkor a pap választ neki védõszentet, ez ha úgy tetszik a második vagy a harmadik keresztneve is lehet. Nálunk pl. lehetett volna hasonló nevû szentet találni a pap mégis Keresztelõ Szent János kegyelmébe ajánlotta a fiamat, a kislányomat pedig Szûz Máriára bízta. Ezt sehol sem kellett feltüntetni, csak a szertartáson hangzott el, én mégis nagyon szép gesztusnak tartom.
Szofi
 


Sziasztok!

Tegnap volt a kisfiam keresztelõje!KépKépKép
Az õ neve Bánk Botond, úgyhogy egyik névenek sincs ezzel megegyezõ védõszentje. Mindenesetre a Julcsi két és fél évvel ezelõtti keresztelõje óta már bürokratikusabbá vált ugyanannál a plébániánál a keresztelés. A bejelentkezésnél már a nõ aki felvette az adatokat rosszallóan csóválta a fejét, hogy nekünk nem volt egyházi esküvõnk. Kicsit kételkedve fogadta, hogy ez az elsõ két gyerek keresztelõjénél egyáltalán nem volt probléma. Végülis problémát most sem jelentett, de azért mindenáron rá akart venni bennünket, hogy a keresztelõvel egyidejûleg kössük meg az egyházi esküvõt is. Én majd valamikor szeretném, na de nem 5 nap leforgása alatt! Mindenesetre az elõkészítõ beszélgetés most is megvolt, valamilyen segédlelkész-féle tartotta, és nagyon személyreszabott volt, mivel csak a mi fiunknak volt aznap a keresztelõje, így az egy nappal elõbb megtartott beszélgetésen is csak mi voltunk ott, vagyis a két szülõ meg a két keresztszülõ. Nagyon részletesen "vizsgáztatott minket", hogy miért akarjuk megkereszteltetni a gyereket, meg hogy majd katolikus iskolába fog-e járni (most 11 hetes), meg efféléket kérdezett, na meg a vallással kapcsolatban is számos kérdése volt. (A korábbi két keresztelõnknél ennyire nem volt részletes beszélgetés, egyrészt mivel mindig sok gyereknek volt a keresztelõje egyszerre, másrészt mert más tartotta és csak ismertette a keresztelést mint szertartást, magát a ceremóniát.) Mikor most odaértünk a beszélgetésben hogy mi a gyerek neve, akkor kicsit gondolkodott és kérdezte hogy van-e ilyen nevû szentünk. Mondom neki, hogy nem tartom valószínûnek, erre megint gondolkodott, és a végén kibökte, hogy hát jó, ha így hívják akkor így lesz megkeresztelve. Tehát nem kellett védõszentet találnunk akinek a nevét a keresztségben kapja.
Na kicsit hosszú lettem, elnézést érte. Csak a tapasztalataimat akartam megosztani azokkal akik még a keresztelõ elõtt állnak!

Sziasztok: Norcsi. KépKépKép
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi is mostanában kb. márciusban szeretnénk megkeresztelni Dorka kislányunkat (Dorottya), már megvannak a keresztszülõk, õk katolikusok, mi evangélikusok, a baba is az lesz. Egyáltalán, hogyan kell megszervezni a keresztelõt? nagyon szépet szeretnénk tartani, mert idõ hiányában nem tartottunk egyházi esküvõt és most szeretnénk egy igazi szép ünneplést tartani legalább a babánknak. Barátokat szeretnénk leginkább meghívni. Mit ajánlotok, hogyan szervezzük meg? (egy kis állófogadással ?) Mi a szokás? Sajnos nem tudom:-(
Tudtok szép evangélikus templomot ajánlani Budapesten?
köszi a válaszokat:

zsu26 és Dorka
 
 


Zsu

Evangelikus templombol allitolag fasori a legszebb. De azt hiszem ez mindenkinek mas. En peldaul egyszerusege miat a Deakterit szeretem nagyon. Nekem mind 3 lanyom ott lett keresztelve. Szokas az eleg valtozo szerintem. Nalunk peldaul csak nagyon szuk csalad szokott a keresztelon reszt venni. Utana vagy en foztem ebedet, vagy etterembe mentunk vagy most utoljara egy kerti partit tartottunk
A keresztelo az evangelikusoknal a vasarnapi istentisztelet vegen szokott lenni kb 10 perc.


Napocska
 


Lányok! Azért van , amit nem értek: aki nem él vallásban, nem tartja fontosnak, hogy egyházi esküvõje legyen, legyint a vallási elõírásokra, miért pont a gyermek keresztelése fontos az egészbõl? Hiszen ez - mármint a keresztelkedés- arról szól, hogy az illetõ vállalja azt, hogy a vallás szabályai szerint fog élni( a katolikus keresztelõn esküt is tesz hitérõl) , amíg kiskorú a keresztelkedõ, addig a keresztszülõ és a szülõk teszik meg helyette ezt és ígéretet tesznek arra, hogy ezek szellemében fogják nevelni. Szóval komolytalannak tartom "csak úgy" megkeresztelni a gyereket. Szóval: aki nem vallásos, miért akarja megkeresztelni a gyerekét?
ntln
 


Az én gyerekeim , 3-5 éves korukban lettek megkeresztelve, egy nagy kedves öreg lelkész hatott meg minket, õ keresztelt engem is, majd ebben ki is fújt a vallás. Aztán amikor szükség volt rá, bele-bele olvastam a bibliába, megnéztem filmeket, és jelenleg is tanulok a vallásokról. Nem érzem magam ilyen-olyan vallásosnak, de úgy érzem a legbelsõmben van hitem, és tudom, hogy nem véletlenek sorozata az életem. A töbiekérõl nem nyilatkozhatok.(ha-ha)A párom egybként katolikus, bár életében nem volt egy vallásos pillana sem, abszolut nem érez semmit ezzel kapcsolatosan, de igen széleskörûen képzett világvallásokban. Azért jutottunk el a keresztelõig, mert pl. mi van, ha az édes gyerekem egyszer azzal állít majd be, hogy õ kikéri magának,miért nem lett megkeresztelve.Félre a viccet, fontosnak tartjuk az általános mûveltséghez, vilgágnézetek megismeréséhez,a vallás ismeretét. heti egy hittanóra keretében, egy 28 éves tesi-hittan lelkész fiú játszik, beszélget velük, semmi terror, meg felírás, hogy ki van ott, stb. Szeret oda járni a lányom, az õ életkoruknak megfelõen kapnak ismereteket. És nem kell imádkozniuk sem, azt sem tudja hogy kell,é s mire való. Szóval felvettük "fakultatíve"
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama!
Ha a gyerek megkérdezi, miért nem lett megkeresztelve, lehet rá válaszolni. Õ is dönthet mellette, és felveheti bármikor, ha aszerint él v. legalábbis gondolkodik. Az mind szimpatikus, amit leírtál. A kérdõjel bennem azért van, mert nem értem, "rutinból" miért kell keresztelni a kicsit olyankor, ha külömben foggggalma nincs a szülõknek a vallásról.
ntln
 


Sziasztok!

Nem tud valaki szép Görög Katolikus templomot? Van valami szabály, hogy mennyivel elõtte kell intézni a keresztelõt?
Volt valakinek görög katolikus keresztelõje? Tényleg nagyon bonyolult a szertartás?

köszi

Tikk
tikk
 


Tikk

En Rozsak teren levo kis gorog katolikus templomba jartam mar, szerintem szep templom. Gorogkatolikusoknal eleg kotottek a szertartasok valoszinu keresztelo is ilyen. Nalunk nem tudom mennyi a bejelentkezesi ido, evangelikusoknal par nap eleg. Kerdezd meg oket telefonon.

Napocska
 


Szia Tikk!

Ha jól tudom a görög katolikus másnéven ortodox. Akkor tudok 2 templomot is, ami nagyon szép, mindkettõ a belvárosban van. Az egyik a Petõfi téren a Duna parton, amelyiknek csak egy tornya van. A másik, ami szerintem nagyon szép és romantikus a Szerb utcában van, van hozzá egy szép kert, nagyon szép a templom és a környezete is, de ritkán van nyitva, a gondnok is ott lakik. Én ezt ajánlanám. Ha ott lenne a keresztelõ, jó lenne ha megírnád mikor mert kiváncsi vagyok a templomra és még nem láttam egészen belülrõl, nem mertem bemenni Istentisztelet alatt.

Üdv: Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Végre megszerveztük a keresztelõt, március 16-án lesz! Mi nem várunk ajándékot a keresztszülõktõl. A keresztelõ után elmegyünk egy étterembe kajálni a barátainkkal.

ntln: az a szülõ, akinek fogalma sincs a vallásról az nem viszi a gyermekét megkeresztelni, akinek már megfordul a fejében, az biztos, hogy hivõ. A "rutin"-t pedig lehet hagyománynak is nevezni, pl. a nagyszülõk kérésére.
na de nem akarok errõl vitázni, én sem szeretem, ha valaki nem hiteles vagy kétszinû.
üdv: zsu
zsu26
 


Fene egye meg írtam egy hosszút beugrott egy kéretlen reklám, bármit nyomtam (x, cancel) egy új ablak ugrott elõ és nem bezártam az expolert.

Mérges vagyok!!!!!

Ha lesz idõm este leírom újra, hogy mi hogy jártunk ezzel a keresztszülõséggel.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Látom, hogy a topic itt a végén másfelé kanyarodik, de azért leírom, hogy egykor az én keresztmamám mit talált ki. Kaptam egy kisebb méretû ezüst kanalat, melynek szélesebb, szép formájú nyelébe a nevem kezdõbetûit gravíroztatta. Szép, értékes és még hasznos is. Még gimnazista koromban is csak ezt használtam kanálként. Most a fiaim esznek vele.
Bori
Bori
 


Sziasztok!

na megvolt a keresztelõ!!! Nagyon jól sikerült. Mi nem engedtük, hogy a szülõk beleszóljanak, így szerencsére minden úgy alalkult, ahogy terveztük. Egy pestlõrinci evangélikus templomban volt a keresztelõ, csak mi voltunk a templomban, a lelkész nagyon szépet prédikált és Dorka lányom kellemesen végig aludta az egész szertartást. Mi csak a szülõket és a barátainkat hívtuk meg, más rokonokat egyet sem. Férjem szülei ezt egy picit furcsálták, de végülis nem mondtak semmit. A keresztelõ után a barátokkal és a lelkésszel elmentünk vacsorázni egy hangulatos étterembe, ahol nagyon jól összejött a társaság, Dorka fotóit mutogattam és beszélgettünk. Az ajándékokat- melyeket egyáltalán nem vártam el- még a temlomban (gyülekezeti teremben) a keresztelõ után megkaptuk. nagyon-nagyon örültünk neki, mert mind hasznos vagy ötletes volt. Párat felsorolok, hátha ötletet adunk leendõ keresztszülõknek vagy rokonoknak:
- a keresztszülõktõl kaptunk egy hosszú nagy plüss százlábú-szerûséget, a lábai csörögnek, a százlábú arca zizeg, az orrát meglehet nyomni és hangot ad ki, a csápjai is zizegnek, a teste pedig zsebes, oda lehet betenni a baba játékait, cuccait. Ezt az egészet pedig a kiságyra lehet kötni belülrõl. Nagyon jó, és a babának nagyon tetszik.

- kaptunk egy szétszedhetõ (építõkockaszerû) plüss tehenet, melynek a fejét megmozgatva bõg

- ruhákat, kis kardigánt, pulóvert

- zenélõs könyvet, fülbevalót

- virágot, bonbont, gyertyát, idézeteket

Szóval csupa szép ajándékot kaptunk, Dorka nagyon örül nekik. A legjobban az esett jól, hogy mi nem vártunk senkitõl semmit és mégis nagyon aranyos ajándékokat kaptunk. És ezek után még egy jót bulizhattunk a barátainkkal.
Természetesen a szülõkkel külön ünnepelünk, õket zavarta volna a zajos ifjúság :-)
Remélem segítettem ezzel, hogy milyen ajándékot szoktak adni a keresztelõre.
Üdv:
Zsu
zsu26
 


Zsuzsi!

Elfelejtettem gratulálni a keresztelõhöz, most akkor gratulálok!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! Olyan jó, hogy a lányom már nem pogány :-))) !
A tehén nekem is nagyon tetszett, eddig mi szülõk játszottunk vele a legtöbbet, Dorka egy picit nem érti, hogy van ez összerakva :-) de nevet rá.

üdv: zsuzsi
zsu26
 


Sziasztok!

Az én kérdésem nem az ajándékkal, hanem magával a kereszetlõvel kapcsolatos: Tudnátok nekem segíteni abban, hogy találunk egy olyan római katolikus papot, aki megkeresztelné a fiunkat annak ellenére, hogy nem volt egyházi esküvõnk?? A lányunknál ez egyáltalán nem okozott problémát vidéken, de most nem szertnénk belõle akkora felhajtást csinálni-- (leutazni vidékre, nagyszülõk lakodalom-jellegû ünnepségsorozat stb...). SZertnénk "csendesen", a keresztszülõkkel együtt, meghitten lebonyolítani.
Elõre is köszönöm,
Enci
Enci
 


Sziasztok Lányok!
Én is normális katolikus papot keresek,aki nem kioktatni és vizsgáztatni akar, hanem annak örül, hogy ebben a hit nélküli világban szeretnék a gyermekemnek a lelkével is törõdni.Igazából Újpesten keresek, mert különben kikérõt kell kérni .
Köszi,
Ancsi
Ancsi71
 


Hurrá!

Köszönöm POcok! Meg tudnád adni a lelkész nevét? Vagy csak õt találom ott szerinted? Nagyon szimpatikusnak tûnik, hogy nem akadály a enm katolikus lét- nálunk is az egyik keresztszülõ református.
Köszönet,
Enci
enci
 


Köszönöm!
MAjd referálok!!
Enci
 


Pocok!

És végül kik lesznek a keresztszülök?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is a IV. ker.-ben keresek olyan katolikus papot, akit nem zavar, hogy az egyik szülõ nincs megkeresztelve és nem volt egyházi esküvõ sem.

Sziasztok, Katica
Katica
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: